Football Results for Sun 9, Jun 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 9, Jun 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 9, Jun-22:10 - Argentina Prim B Metropolitana
All Boys vs San Telmo

1-0

3-1
Sun 9, Jun-00:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Club Atletico Sarmiento vs CA Central Cordoba SDE

0-0

0-0
Sun 9, Jun-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Western Spirit vs North Star

2-1

2-4
Sun 9, Jun-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
St George Willawong FC vs Mount Gravatt

1-2

1-3
Sun 9, Jun-10:00 - Australia Brisbane Premier League
Taringa Rovers vs Albany Creek

1-2

3-3
Sun 9, Jun-12:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Virginia United Women\'s vs Broadbeach United SC Women\'s

0-1

1-2
Sun 9, Jun-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Cooma Tigers vs Canberra Olympic

1-1

4-1
Sun 9, Jun-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Gungahlin United vs Canberra FC

1-0

5-0
Sun 9, Jun-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Blacktown City vs Sydney Olympic

0-0

1-1
Sun 9, Jun-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Marconi Stallions vs Sydney FC Youth

2-0

5-2
Sun 9, Jun-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Wollongong Wolves vs Sydney United

0-1

1-2
Sun 9, Jun-09:30 - Australia New South Wales Premier League
A.P.I.A. Leichhardt Tigers vs Sutherland Sharks

2-1

2-2
Sun 9, Jun-11:00 - Australia New South Wales Premier League
Hakoah Sydney City East vs Rockdale City Suns

0-2

0-4
Sun 9, Jun-09:00 - Australia New South Wales Super League
St George City vs Rydalmere Lions

1-1

3-2
Sun 9, Jun-10:00 - Australia New South Wales Super League
North Shore Mariners vs Mounties Wanderers

2-3

2-4
Sun 9, Jun-09:00 - Australia New South Wales U20
Hakoah Sydney City East U20 vs Rockdale City Suns(U20)

1-0

3-2
Sun 9, Jun-07:00 - Australia New South Wales U20
Marconi Stallions(U20) vs Sydney FC(U20)


1-1
Sun 9, Jun-07:00 - Australia New South Wales U20
Blacktown City(U20) vs Sydney Olympic(U20)


1-1
Sun 9, Jun-07:00 - Australia New South Wales U20
Wollongong Wolves(U20) vs Sydney United(U20)

1-0

3-0
Sun 9, Jun-07:15 - Australia New South Wales U20
A.P.I.A. Leichhardt Tigers(U20) vs Sutherland Sharks(U20)

0-0

2-0
Sun 9, Jun-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Blacktown Spartans Women\'s vs Northern Tigers Women\'s

0-1

1-1
Sun 9, Jun-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Illawarra Stingrays Women\'s vs Macarthur Rams Women\'s

1-2

2-3
Sun 9, Jun-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Sydney Olympic Women\'s vs Sydney Universiteti Women\'s

1-1

1-1
Sun 9, Jun-12:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
NWS Koalas Women\'s vs Bankstown City Lions Women\'s

1-1

2-4
Sun 9, Jun-09:00 - Australia Queensland State League U20
Brisbane Olympic United FC(U20) vs Peninsula Power(U20)

2-0

3-2
Sun 9, Jun-10:00 - Australia Queensland State League U20
Queensland Lions FC(U20) vs Gold Coast City(U20)

3-0

4-3
Sun 9, Jun-11:00 - Australia Queensland State League U20
Brisbane Roar FC(U20) vs SWQ Thunder(U20)

3-1

6-1
Sun 9, Jun-10:00 - Australia Queensland State Leagues
Sunshine Coast Wanderers FC vs Souths United

3-0

6-0
Sun 9, Jun-09:00 - Australia Victorian Division 1
Melbourne Victory FC Am vs Melbourne City Youth

0-1

3-2
Sun 9, Jun-10:00 - Australia Victorian Premier League
South Melbourne vs Port Melbourne Sharks

1-1

2-1
Sun 9, Jun-09:00 - Australia Victorian Premier League U20
Melbourne Knights U20 vs Heidelberg United U20

1-2

1-3
Sun 9, Jun-07:30 - Australia Victorian Premier League U20
South Melbourne U20 vs Port Melbourne Sharks SC U20

1-0

1-0
Sun 9, Jun-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Heidelberg Utd Women\'s vs Senior NTC Women\'s


5-0
Sun 9, Jun-14:00 - Baltic Cup
Estonia(U19) vs Latvia(U19)

0-1

0-3
Sun 9, Jun-14:00 - Baltic Cup
Lithuania(U19) vs Finland(U18)

0-2

0-4
Sun 9, Jun-13:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Bobruichanka Bobruisk Women\'s vs Slavyanka Minsk Women\'s

7-0

10-0
Sun 9, Jun-14:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Neman Grodno Women\'s vs Zorka-BDU Minsk Women\'s

0-0

0-1
Sun 9, Jun-15:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Nadezhda SDJushor 7 Mogilev Women\'s vs Fk BOTSOR Brest Women\'s

1-1

3-1
Sun 9, Jun-22:00 - BRA CCD2
EC Internacional de Lages SC vs Prospera Criciuma

0-0

1-1
Sun 9, Jun-17:00 - BRA CCD2
Almirante Barroso vs Juventus SC

0-0

1-0
Sun 9, Jun-17:00 - BRA CCD2
Fluminense SC vs Barra SC

0-0

2-2
Sun 9, Jun-01:00 - Brasileiro Serie B
Coritiba (PR) vs Parana

1-1

2-3
Sun 9, Jun-03:30 - Brasileiro Serie B
CRB (AL) vs America MG

0-0

1-3
Sun 9, Jun-03:30 - Brasileiro Serie B
Sport Club Recife (PE) vs Vitoria Salvador BA

2-1

3-1
Sun 9, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Brasilis SP(U23) vs Rio Branco (SP)(U23)

0-0

0-1
Sun 9, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
XV Jau SP(U23) vs Itapirense SP U23

0-0

2-1
Sun 9, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Vocem SP(U23) vs Itarare SP(U23)

0-0

1-0
Sun 9, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Guarulhos SP(U23) vs Jabaquara SP(U23)

1-0

3-0
Sun 9, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Joseense SP(U23) vs Manthiqueira/SP(U23)

1-1

2-1
Sun 9, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Uniao Mogi SP U23 vs Sao Jose SP(U23)

1-1

2-3
Sun 9, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
CA Taquaritinga SP(U23) vs Catanduva SP(U23)

0-0

0-1
Sun 9, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Bandeirante SP(U23) vs Tupa SP(U23)

2-1

3-1
Sun 9, Jun-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Fernandopolis SP(U23) vs Osvaldo Cruz SP(U23)

1-0

1-0
Sun 9, Jun-22:00 - Brazil Paranaense Division 2
Nacional PR vs Prudentopolis

1-0

2-0
Sun 9, Jun-22:00 - Brazil Paranaense Division 2
Parana STC PR vs Independiente FSJ

0-1

1-1
Sun 9, Jun-22:00 - Brazil Paranaense Division 2
Batel vs Rolandia PR

1-0

2-1
Sun 9, Jun-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Portuguesa Women\'s vs Taubate Women\'s

0-0

1-1
Sun 9, Jun-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Palmeiras SP Women\'s vs Ferroviaria SP Women\'s

1-1

2-2
Sun 9, Jun-20:15 - Cameroon MTN Elite One
UMS de Loum vs Coton Sport Garoua

0-0

0-0
Sun 9, Jun-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Cruzeiro (MG) vs Corinthians Paulista (SP)

0-0

0-0
Sun 9, Jun-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Gremio (RS) vs Fortaleza

0-0

1-0
Sun 9, Jun-02:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Ceara vs Esporte Clube Bahia

0-0

0-0
Sun 9, Jun-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Avai FC (SC) vs Sao Paulo

0-0

0-0
Sun 9, Jun-02:00 - Canadian Soccer League
FC Vorkuta vs CSC Mississauga


7-2
Sun 9, Jun-02:30 - Canadian Soccer League
Hamilton City vs Serbian White Eagles


3-2
Sun 9, Jun-03:00 - Canadian Soccer League
SC Waterloo Region vs Kingsman


3-1
Sun 9, Jun-03:00 - Canadian Soccer League
Real Mississauga SC vs SC Scarborough


1-5
Sun 9, Jun-04:30 - Canadian Soccer League
Brantford Galaxy SC vs Ukraine United


1-2
Sun 9, Jun-19:59 - Chile Cup
CSyD Barnechea vs CSD Antofagasta

0-1

1-2
Sun 9, Jun-01:30 - Chile Cup
Santiago Wanderers vs Audax Italiano

1-1

1-2
Sun 9, Jun-02:00 - Chile Cup
Deportes Santa Cruz vs O Higgins

2-0

3-2
Sun 9, Jun-02:00 - Chile Cup
Deportes Vallenar vs Cobresal

1-0

1-0
Sun 9, Jun-20:30 - Chile Cup
Deportes Temuco vs Huachipato FC

1-1

2-1
Sun 9, Jun-04:00 - Chile Cup
La Serena vs Universidad Catolica

1-0

1-0
Sun 9, Jun-23:00 - Chile Cup
Union San Felipe vs Coquimbo Unido

3-0

3-1
Sun 9, Jun-23:00 - Chile Cup
Puerto Montt vs Colo Colo

1-0

2-0
Sun 9, Jun-23:30 - Chile Cup
CD Santiago Morning vs Palestino

0-1

1-1
Sun 9, Jun-23:30 - Chile Cup
Nublense vs Curico Unido

0-0

0-1
Sun 9, Jun-02:00 - Chile Tercera Division
Colchagua CD vs AC Colina

2-0

2-1
Sun 9, Jun-23:30 - Chile Tercera Division
General VelAsquez vs Lautaro de Buin

0-1

2-1
Sun 9, Jun-11:00 - China Reserves League
Wuhan Guanggu Reserve vs HeNan JianYe Reserve

0-0

1-1
Sun 9, Jun-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Taizhou Yuanda FC vs Dalian Chanjoy

2-0

4-1
Sun 9, Jun-19:45 - Club Friendly
Barra Mansa FC (U20) vs Barcelona RJ(U20)

0-3

0-4
Sun 9, Jun-21:00 - Club Friendly
Valerenga vs HJK Helsinki

2-1

4-1
Sun 9, Jun-13:00 - Club Friendly
Nakhon Ratchasima vs Muang Thong United

0-0

0-0
Sun 9, Jun-13:30 - Club Friendly
Midtjylland(U19) vs Werder Bremen(U19)

0-0

0-0
Sun 9, Jun-22:00 - Club Friendly
Queimados RJ vs Juventus RJ

2-0

3-0
Sun 9, Jun-22:00 - Club Friendly
Barra Mansa FC vs Barcelona RJ

1-0

4-0
Sun 9, Jun-22:00 - Club Friendly
Carapebus vs Marica RJ

0-0

0-1
Sun 9, Jun-22:00 - Club Friendly
Bela Vista RJ vs Perolas Negras RJ

0-1

1-5
Sun 9, Jun-22:00 - Club Friendly
CEAC Araruama RJ vs Rio Sao Paulo

0-0

0-1
Sun 9, Jun-22:00 - Club Friendly
Uniclinic Atletico Cearense Youth vs Ceara Youth

1-0

1-0
Sun 9, Jun-22:30 - Club Friendly
Goiania(U20) vs Trindade AC(U20)

0-1

0-4
Sun 9, Jun-16:00 - Club Friendly
Dinamo Minsk vs FK Riteriai

2-0

2-0
Sun 9, Jun-16:00 - Club Friendly
Irtysh Pavlodar vs Ekibastuz

2-0

4-1
Sun 9, Jun-23:15 - Club Friendly
Sportivo Las Parejas vs Newells Old Boys

0-0

0-0
Sun 9, Jun-17:00 - Club Friendly
Shakhter Soligorsk vs Slavia Mozyr

1-1

2-1
Sun 9, Jun-18:00 - Club Friendly
Mageense RJ vs Itaborai Profute RJ

1-0

3-1
Sun 9, Jun-04:30 - Colombia Copa Mustang
Atletico Junior Barranquilla vs Deportivo Pasto

0-0

1-0
Sun 9, Jun-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Karlovy Vary Dvory vs Slovan Velvary

2-2

3-4
Sun 9, Jun-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Stechovice vs SK Sokol Zapy

3-1

4-4
Sun 9, Jun-15:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
FC Viktoria Plzen Women\'s vs Horni Herspice Women\'s

0-1

1-3
Sun 9, Jun-15:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Hradec Kralove Women\'s vs Dukla Praha Women\'s

0-3

0-8
Sun 9, Jun-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Aalborg BK Women\'s vs Odense Women\'s

1-2

3-5
Sun 9, Jun-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Naesby BK Woman\'s vs Vildbjerg SF Women\'s

3-0

3-1
Sun 9, Jun-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Boldklubben AF 1893 Women\'s vs Farum BK Women\'s

0-1

0-2
Sun 9, Jun-19:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Aarhus 1900 Women\'s vs ASA Aarhus Women\'s

0-0

0-0
Sun 9, Jun-00:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Orense SC vs CD Clan Juvenil

1-0

5-0
Sun 9, Jun-00:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Puerto Quito vs Manta FC

2-0

2-1
Sun 9, Jun-19:59 - FIFA Women\\\'s World Cup
England Women\'s vs Scotland Women\'s

2-0

2-1
Sun 9, Jun-15:00 - FIFA Women\\\'s World Cup
Australia Women\'s vs Italy Women\'s

1-0

1-2
Sun 9, Jun-17:30 - FIFA Women\\\'s World Cup
Brazil Women\'s vs Jamaica Women\'s

1-0

3-0
Sun 9, Jun-19:59 - Finland Women\\\'s Premier League
KuPS Women\'s vs Aland Women\'s

0-1

2-1
Sun 9, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
JaPS vs JIPPO

0-0

0-0
Sun 9, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
PEPO vs FC Kiffen

0-1

0-1
Sun 9, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
NJS Nurmijarvi vs FC Viikingit

0-0

0-1
Sun 9, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
Lahden Reipas vs MP Mikkeli

0-1

1-3
Sun 9, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
Vantaan Jalkapalloseura vs MiPK Mikkeli

1-2

2-2
Sun 9, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
P-Iirot vs Salon Palloilijat(SalPa)

1-0

2-0
Sun 9, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
KaaPo Kaarina vs Kapylan Pallo

3-0

4-0
Sun 9, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
Gnistan vs FC Espoo

0-2

3-2
Sun 9, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
GBK Kokkola vs KajHa Kajaani

0-0

3-1
Sun 9, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
PK-37 vs Oulun LS

0-1

0-2
Sun 9, Jun-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
VPS J Akatemia vs RoPS Rovaniemi B

0-3

0-5
Sun 9, Jun-16:00 - Finland Junior League
VJS Vantaa Youth vs Helsinki Youth

1-1

4-1
Sun 9, Jun-17:00 - Finland Junior League
Atlantis Youth vs Reipas Youth

0-0

5-0
Sun 9, Jun-19:30 - Finland Ykkonen
Mypa vs TPV Tampere

1-1

1-1
Sun 9, Jun-19:30 - Finland Ykkonen
AC Oulu vs Jaro

0-0

0-0
Sun 9, Jun-19:30 - Finland Ykkonen
MuSa vs Ekenas IF Fotboll

1-1

1-3
Sun 9, Jun-19:30 - Finland Ykkonen
AC Kajaani vs FC Haka

0-0

0-0
Sun 9, Jun-19:59 - Friendly Internationals
Uganda vs Turkmenistan

0-0

0-0
Sun 9, Jun-19:59 - Friendly Internationals
Portugal(U18) vs Japan(U18)

3-0

3-0
Sun 9, Jun-20:30 - Friendly Internationals
Zambia vs Cameroon

0-1

1-2
Sun 9, Jun-12:30 - Friendly Internationals
Indonesia(U23) vs Philippines(U22)

1-0

5-0
Sun 9, Jun-14:00 - Friendly Internationals
Japan vs El Salvador

2-0

2-0
Sun 9, Jun-15:00 - Friendly Internationals
Lithuania(U21) vs Latvia(U21)

0-2

0-2
Sun 9, Jun-22:10 - Friendly Internationals
USA vs Venezuela

0-3

0-3
Sun 9, Jun-15:45 - Friendly Internationals
Singapore(U22) vs Thailand U23

1-0

1-0
Sun 9, Jun-23:00 - Friendly Internationals
Brazil vs Honduras

3-0

7-0
Sun 9, Jun-17:00 - Friendly Internationals
Czech Republic(U21) vs Slovakia(U21)

1-0

2-1
Sun 9, Jun-17:30 - Friendly Internationals
Ghana vs Namibia

0-1

0-1
Sun 9, Jun-18:00 - Friendly Internationals
Uzbekistan(U23) vs Egypt(U23)

1-0

2-0
Sun 9, Jun-19:00 - Friendly Internationals
Democratic Rep Congo vs Burkina Faso

0-0

0-0
Sun 9, Jun-19:00 - Friendly Internationals
Romania(U18) vs Georgia(U19)

0-0

2-4
Sun 9, Jun-19:15 - Friendly Internationals
Albania(U21) vs Wales(U21)

0-0

2-1
Sun 9, Jun-22:30 - Futsal Italian Serie A
Pesarofano Futsal vs Acqua e Sapone C5 Futsal

1-1

2-4
Sun 9, Jun-16:00 - Germany OberLiga
Ludwigsfelder FC vs FC Carl Zeiss Jena Am

0-0

0-0
Sun 9, Jun-16:00 - Germany OberLiga
FC Inter Leipzig vs VfB Krieschow

0-0

0-1
Sun 9, Jun-16:00 - Germany OberLiga
BSG Wismut Gera vs Chemie Leipzig

2-1

4-2
Sun 9, Jun-16:00 - Germany OberLiga
Eilenburg vs SG Union Sandersdorf

2-0

3-0
Sun 9, Jun-16:00 - Germany OberLiga
Einheit Rudolstadt vs VFC Plauen

3-0

3-3
Sun 9, Jun-19:59 - Granatkin Memorial Cup
Russia B (U18) vs Armenia(U18)

1-0

2-0
Sun 9, Jun-13:00 - Granatkin Memorial Cup
India(U19) vs Bulgaria(U18)

0-1

1-1
Sun 9, Jun-13:00 - Granatkin Memorial Cup
Iran(U18) vs Argentina(U17)

1-1

2-4
Sun 9, Jun-19:00 - Granatkin Memorial Cup
Russia(U18) vs Moldova(U19)

0-0

1-0
Sun 9, Jun-16:00 - Iceland U19 League
IR Lettir(U19) vs Volsungur Husavik(U19)

0-0

3-3
Sun 9, Jun-17:00 - Iceland U19 League
Hafnarfjordur FH(U19) vs Vikingur Reykjavik(U19)

0-1

1-2
Sun 9, Jun-18:00 - Iceland U19 League
IA Kari(U19) vs Haukar(U19)

2-0

4-2
Sun 9, Jun-19:00 - Iceland U19 League
Fram Ulfarnir(U19) vs Thor Akureyri(U19)

2-1

3-2
Sun 9, Jun-19:30 - International Festival Toulon
Mexico(U22) vs China U22

0-0

1-0
Sun 9, Jun-17:00 - International Festival Toulon
Bahrain(U22) vs Ireland(U21)

0-1

0-1
Sun 9, Jun-19:59 - Italian Serie B
Venezia F.C. vs Salernitana

1-0

1-0
Sun 9, Jun-20:30 - Italy C Play-Off & Out
Triestina vs Pisa

0-1

1-1
Sun 9, Jun-08:00 - Japan Football League
Honda Lock SC vs FC Maruyasu Okazaki

0-2

2-2
Sun 9, Jun-08:00 - Japan Football League
Ryutsu Keizai Dragons vs Tegevajaro Miyazaki

1-4

2-4
Sun 9, Jun-08:00 - Japan Football League
Tokyo Musashino City FC vs Matsue City FC

1-0

1-1
Sun 9, Jun-08:00 - Japan Football League
Veertien Kuwana vs Imabari FC

1-1

1-2
Sun 9, Jun-08:00 - Japan Futsal League
Espo Lada Hokkaido Futsal vs Bardral Urayasu Futsal

1-1

1-2
Sun 9, Jun-11:00 - Japan Futsal League
Peace Does Machida Futsal vs Fugador Sumida Futsal

1-5

5-7
Sun 9, Jun-08:00 - Japan Women League Cup
Albirex Niigata Women\'s vs Nagano Parceiro Women\'s

1-0

3-0
Sun 9, Jun-08:00 - Japan Women League Cup
Vegalta Sendai Women\'s vs Urawa Reds Women\'s

1-0

1-2
Sun 9, Jun-08:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Shizuoka Sangyo University Women\'s vs AS Harima ALBION Women\'s

1-0

1-0
Sun 9, Jun-08:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Ehime FC Women\'s vs Bunnys Kyoto Women\'s

0-1

1-1
Sun 9, Jun-08:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Yamato Sylphid Women\'s vs AS Elfen Sayama Women\'s

0-1

0-4
Sun 9, Jun-08:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Orca Kamogawa FC Women\'s vs Setagaya Sfida Women\'s

1-2

2-2
Sun 9, Jun-08:00 - Japanese League Division 2
Kagoshima United vs Tokyo Verdy

3-0

3-1
Sun 9, Jun-09:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Avispa Fukuoka

2-1

4-2
Sun 9, Jun-09:00 - Japanese League Division 2
Tochigi SC vs JEF United Ichihara Chiba

0-0

0-0
Sun 9, Jun-12:00 - Japanese League Division 2
Ehime FC vs Kashiwa Reysol

0-0

3-1
Sun 9, Jun-08:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs SC Sagamihara

0-0

0-0
Sun 9, Jun-08:00 - Japanese League Division 3
Grulla Morioka vs Azul Claro Numazu

1-0

1-0
Sun 9, Jun-08:00 - Japanese League Division 3
YSCC Yokohama vs Giravanz Kitakyushu

0-0

0-2
Sun 9, Jun-08:00 - Japanese League Division 3
Vanraure Hachinohe FC vs Fujieda MYFC

0-1

0-3
Sun 9, Jun-09:00 - Japanese League Division 3
Kataller Toyama vs Blaublitz Akita

1-2

1-2
Sun 9, Jun-09:00 - Japanese League Division 3
Gamba Osaka (U23) vs Kamatamare Sanuki

1-2

2-2
Sun 9, Jun-10:00 - Japanese League Division 3
ThespaKusatsu Gunma vs Gainare Tottori

4-0

5-0
Sun 9, Jun-14:00 - Japanese League Division 3
Roasso Kumamoto vs Cerezo Osaka(U23)

3-2

3-2
Sun 9, Jun-17:10 - Lithuania - 2. Division
BFA vs FK Minija

2-1

5-4
Sun 9, Jun-19:59 - Morocco Super League
Forces Armee Royales Rabat vs Moghreb Tetouan

0-1

0-2
Sun 9, Jun-19:59 - Morocco Super League
Kawkab de Marrakech vs Wydad Casablanca

2-2

3-3
Sun 9, Jun-22:00 - Morocco Super League
Raja Casablanca Atlhletic vs DHJ Difaa Hassani Jadidi

1-0

2-0
Sun 9, Jun-22:00 - Morocco Super League
IRT Itihad de Tanger vs FUS Fath Union Sportive Rabat

0-1

1-3
Sun 9, Jun-22:00 - Morocco Super League
Hassania Agadir vs Chabab Rif Hoceima

1-0

1-0
Sun 9, Jun-22:00 - Morocco Super League
CAYB Youssoufia Berrechid vs Olympique de Safi

1-1

2-1
Sun 9, Jun-05:00 - New Zealand Central Leagues
Napier City Rovers vs Waterside Karori

2-0

6-0
Sun 9, Jun-06:00 - New Zealand Central Leagues
Western Suburbs vs Lower Hutt City

1-0

1-3
Sun 9, Jun-19:59 - Norway 2 Division B
Elverum vs Grorud IL

1-0

1-2
Sun 9, Jun-19:59 - Norway 2 Division B
Kjelsas IL vs Fram Larvik

0-0

1-1
Sun 9, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
Follo vs Lyn Oslo FC

1-0

3-0
Sun 9, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
Frigg FK vs Ullern

1-1

2-1
Sun 9, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
Nybergsund IL Trysil vs Gjovik Lyn

2-0

2-1
Sun 9, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
Steinkjer FK vs Strindheim IL

1-0

1-1
Sun 9, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
Orn-Horten vs Halsen

0-0

1-2
Sun 9, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
Orkla vs Melhus

1-2

2-2
Sun 9, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
Arvoll vs Nordstrand

0-0

1-1
Sun 9, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
Lysekloster vs Bergen Nord

1-0

3-0
Sun 9, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
Ready vs Grei

0-1

0-1
Sun 9, Jun-19:59 - Norway 3. Divisjon
Madla IL vs Flekkeroy

0-2

0-5
Sun 9, Jun-15:00 - Norway 3. Divisjon
Melbo vs Finnsnes

1-0

1-0
Sun 9, Jun-17:00 - Norway 3. Divisjon
Stabaek B vs Eidsvold TF

1-1

2-3
Sun 9, Jun-17:00 - Norway 3. Divisjon
Skjetten vs Lillestrom B

0-0

0-1
Sun 9, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon
Junkeren vs Honefoss

2-0

2-0
Sun 9, Jun-18:00 - Norway 3. Divisjon
Tiller IL vs Kongsvinger IL B

1-0

2-0
Sun 9, Jun-16:00 - Norwegian Junior U19
Bodo Glimt U19 vs Stromsgodset U19

0-2

0-3
Sun 9, Jun-22:30 - Paraguayan Division 2
Independiente F.B.C. vs Resistencia SC

2-2

2-3
Sun 9, Jun-22:45 - Paraguayan Division 2
Ovetense FC vs 2 de Mayo

0-1

1-5
Sun 9, Jun-23:00 - Paraguayan Division 2
Sportivo Iteno vs 3 de Febrero

0-0

0-1
Sun 9, Jun-23:00 - Paraguayan Division 2
Guairena vs RI 3 Corrales

2-0

3-1
Sun 9, Jun-23:00 - Paraguayan Division 2
Atyra FC vs Deportivo Caaguazu

0-1

2-1
Sun 9, Jun-18:00 - Paraguayan Division 2
Sportivo Trinidense vs General Caballero JLM

0-1

1-1
Sun 9, Jun-00:30 - Peru Primera Division
Sporting Cristal vs EM Deportivo Binacional

1-1

3-1
Sun 9, Jun-02:55 - Peru Primera Division
Sport Boys Association vs Sport Huancayo

0-0

0-1
Sun 9, Jun-05:00 - Peru Primera Division
Academia Deportiva Cantolao vs Melgar

0-2

1-5
Sun 9, Jun-00:30 - Peru Segunda Division
CD Coopsol vs Juan Aurich

0-1

1-1
Sun 9, Jun-22:00 - Peru Segunda Division
Los Caimanes vs Union Huaral

0-1

1-2
Sun 9, Jun-22:15 - Peru Segunda Division
Alianza Atletico vs Cienciano

3-0

3-1
Sun 9, Jun-13:00 - Poland - 4. Liga
Lechia Tomaszow Mazowiecki vs KS Legionovia Legionowo

0-4

1-6
Sun 9, Jun-19:00 - Poland - 4. Liga
Swit Nowy Dwor Mazowiecki vs Bron Radom

2-0

5-1
Sun 9, Jun-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B
Vitoria SC Guimaraes U17 vs Belenenses(U17)

0-0

1-0
Sun 9, Jun-19:00 - Romania - Divizia A
Universitaea Cluj vs Hermannstadt

0-0

0-2
Sun 9, Jun-12:00 - Romania Women\\\'s Superliga
Vasas Femina Women\'s vs Universitatea Alexandria Women\'s

1-0

2-3
Sun 9, Jun-02:00 - Serie C - Brazil
Atletico Acreano vs Paysandu (PA)

1-1

1-1
Sun 9, Jun-02:15 - Serie C - Brazil
Tombense vs Juventude (RS)

0-0

1-0
Sun 9, Jun-00:00 - Serie C - Brazil
Remo Belem (PA) vs Volta Redonda

1-0

2-1
Sun 9, Jun-21:00 - Spanish Ladies League Division 2
CE Seagull Women\'s vs Sant Pere Pescador Women\'s

1-1

4-1
Sun 9, Jun-20:30 - Spanish Segunda Division
Gimnastic Tarragona vs CD Lugo

0-0

1-1
Sun 9, Jun-22:00 - Spanish Segunda Division
Numancia vs Las Palmas

1-0

1-1
Sun 9, Jun-22:30 - Spanish Segunda Division
Tenerife vs Zaragoza

0-0

1-0
Sun 9, Jun-20:30 - Spanish Segunda Division B Play Off
Racing Santander vs Fuenlabrada

0-1

1-2
Sun 9, Jun-20:30 - Spanish Segunda Division B Play Off
UD Melilla vs Atletico Baleares

0-0

0-0
Sun 9, Jun-20:45 - Spanish Segunda Division B Play Off
Hercules CF vs UD Logrones

0-0

3-1
Sun 9, Jun-21:30 - Spanish Segunda Division B Play Off
FC Cartagena vs SD Ponferradina

1-0

1-2
Sun 9, Jun-14:00 - Spanish Segunda Division B Play Off
CD Mirandes vs Recreativo Huelva

1-0

1-0
Sun 9, Jun-19:59 - Spanish Tercera Division Play Off
CF Alondras vs Portugalete

0-1

1-2
Sun 9, Jun-21:00 - Spanish Tercera Division Play Off
Algeciras vs Real Jaen CF

0-0

1-0
Sun 9, Jun-21:30 - Spanish Tercera Division Play Off
Arandina vs CF La Nucia

0-1

1-2
Sun 9, Jun-13:30 - Spanish Tercera Division Play Off
Alcobendas Sport vs Zamora CF

1-0

2-0
Sun 9, Jun-13:30 - Spanish Tercera Division Play Off
UD Poblense vs Sestao

1-0

1-1
Sun 9, Jun-14:00 - Spanish Tercera Division Play Off
Mostoles vs UD Socuellamos

0-0

0-1
Sun 9, Jun-14:00 - Spanish Tercera Division Play Off
Alaves B vs U.M. Escobedo

0-1

3-1
Sun 9, Jun-14:00 - Spanish Tercera Division Play Off
Numancia B vs Cadiz B

0-0

0-0
Sun 9, Jun-14:00 - Spanish Tercera Division Play Off
AE Prat vs Tamaraceite

0-0

0-0
Sun 9, Jun-14:00 - Spanish Tercera Division Play Off
SD Formentera vs CD Lealtad

0-0

1-0
Sun 9, Jun-14:00 - Spanish Tercera Division Play Off
Union Viera vs Lorca Deportiva FC

0-0

1-0
Sun 9, Jun-14:00 - Spanish Tercera Division Play Off
CD Utrera vs Mallorca B

0-0

0-0
Sun 9, Jun-22:00 - Spanish Tercera Division Play Off
Villarrubia CF vs Bergantinos CF

1-0

2-0
Sun 9, Jun-22:00 - Spanish Tercera Division Play Off
CD El Palo vs SD Tarazona

0-1

2-1
Sun 9, Jun-13:30 - Spanish Youth Cup
Real Sociedad(U19) vs Villarreal(U19)

1-1

1-1
Sun 9, Jun-13:00 - SVK U19 A League
MFK Ruzomberok(U19) vs DAC Dunajska Streda(U19)

0-0

0-1
Sun 9, Jun-14:00 - Swden Women Division 2
Borgeby FK Wowen\'s vs Kvarnsvedens IK Women\'s

0-2

0-4
Sun 9, Jun-15:00 - Swden Women Division 2
IFK Kalmar Women\'s vs Mallbackens IF Women\'s

1-0

3-0
Sun 9, Jun-15:30 - Swden Women Division 2
Umea FC Women\'s vs Brommapojkarna Women\'s

1-1

3-1
Sun 9, Jun-16:00 - Swden Women Division 2
Moron BK Women\'s vs Hammarby Women\'s

2-2

3-2
Sun 9, Jun-17:00 - Swden Women Division 2
IK Uppsala Women\'s vs Lidkopings FK Women\'s

2-0

2-1
Sun 9, Jun-18:00 - Swden Women Division 2
AIK Solna Women\'s vs Asarums IF FK Women\'s

1-0

2-0
Sun 9, Jun-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Bodens BK vs Vasalunds IF

1-0

1-1
Sun 9, Jun-17:00 - Sweden Div 1 Norra
IF Sylvia vs Umea FC

0-1

1-3
Sun 9, Jun-18:45 - Sweden Div 1 Norra
Team Thoren FF vs Karlstad BK

0-0

1-1
Sun 9, Jun-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Sandvikens IF vs Carlstad United BK

0-0

1-2
Sun 9, Jun-19:00 - Sweden Div 1 Sodra
Skovde AIK vs Lunds BK

1-0

1-0
Sun 9, Jun-19:00 - Sweden Div 1 Sodra
IK Oddevold vs FC Trollhattan

0-1

0-2
Sun 9, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Hudiksvalls FF vs Skiljebo SK

0-0

0-1
Sun 9, Jun-18:30 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Lidingo FK vs Karlbergs BK

1-0

1-1
Sun 9, Jun-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Taftea IK vs Gottne IF

2-1

4-2
Sun 9, Jun-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Sodertalje vs FC Stockholm Internazionale

0-1

0-2
Sun 9, Jun-19:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
AFK Linkoping vs Newroz FC

2-0

3-2
Sun 9, Jun-15:30 - Sweden Div 3
Syrianska IF Kerbura vs IFK Uppsala

0-0

0-2
Sun 9, Jun-16:00 - Sweden Div 3
Melleruds IF vs IFK Falkoping FF

0-1

1-4
Sun 9, Jun-16:00 - Sweden Div 3
Hogaborgs BK vs Gnosjo IF

2-1

2-3
Sun 9, Jun-19:30 - Sweden Superettan
Dalkurd FF vs Halmstads

0-0

1-0
Sun 9, Jun-15:00 - Sweden U19
Brommapojkarna(U19) vs FC Djursholm(U19)

1-0

2-1
Sun 9, Jun-15:00 - Sweden U19
Mjallby AIF(U19) vs IFK Varnamo U19

2-1

3-3
Sun 9, Jun-16:00 - Sweden U19
IFK Goteborg(U19) vs Elfsborg(U19)

2-0

2-0
Sun 9, Jun-17:00 - Sweden U19
Trelleborgs FF(U19) vs Orgryte(U19)

1-4

2-5
Sun 9, Jun-19:00 - Tunisia Division 1
Club Africain vs Esperance Sportive de Tunis

1-1

2-1
Sun 9, Jun-22:45 - UEFA Nations League
Portugal vs Netherlands

0-0

1-0
Sun 9, Jun-17:00 - UEFA Nations League
Switzerland vs England

0-0

0-0
Sun 9, Jun-22:00 - Uruguay Segunda Division
CA Villa Teresa vs Deportivo Maldonado

0-2

1-2
Sun 9, Jun-03:30 - USA Major League Soccer
Philadelphia Union vs New York Red Bulls

0-2

3-2
Sun 9, Jun-05:00 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs Minnesota United FC

1-0

1-0
Sun 9, Jun-00:00 - USA Major League Soccer
San Jose Earthquakes vs FC Dallas

0-1

2-2
Sun 9, Jun-00:00 - USA National Premier Soccer League
Washington Crossfire vs PDX FC

1-1

4-2
Sun 9, Jun-03:00 - USA National Premier Soccer League
Brooklyn Italians vs New York Cosmos II

0-4

1-4
Sun 9, Jun-03:00 - USA National Premier Soccer League
Saint Louis Club Atletico vs Ozark FC

2-0

5-0
Sun 9, Jun-03:30 - USA National Premier Soccer League
Miami United vs Naples United

0-1

1-2
Sun 9, Jun-04:00 - USA National Premier Soccer League
Denton Diablos vs Tyler FC

3-0

6-0
Sun 9, Jun-22:00 - USA National Premier Soccer League
Indiana vs Kalamazoo

0-0

0-0
Sun 9, Jun-04:30 - USA National Premier Soccer League
Chattanooga vs Inter Nashville

1-0

4-0
Sun 9, Jun-05:30 - USA National Premier Soccer League
Oxnard Guerreros vs AS Los Angeles

0-1

1-2
Sun 9, Jun-06:30 - USA USL League One
FC Tucson vs Richmond Kickers

0-0

0-0
Sun 9, Jun-00:00 - USA USL League One
Toronto FC II vs Lansing Ignite

1-0

3-0
Sun 9, Jun-02:00 - USA USL League Two
Portland Phoenix vs Westchester Flames

1-0

2-2
Sun 9, Jun-02:00 - USA USL League Two
The Villages vs Miami City Champions

1-0

4-2
Sun 9, Jun-03:00 - USA USL League Two
Florida Elite vs Daytona SC

0-0

0-0
Sun 9, Jun-21:00 - USA USL League Two
Albuquerque Sol vs Colorado Pride Switchbacks U23

0-0

0-1
Sun 9, Jun-03:30 - USA USL League Two
Thunder Bay Chill vs WSA Winnipeg

2-0

3-0
Sun 9, Jun-03:30 - USA USL League Two
Cedar Stars Rush vs Lehigh Valley United

0-1

0-2
Sun 9, Jun-04:30 - USA USL League Two
FA Euro New York vs New York Red Bulls U23

0-1

1-2
Sun 9, Jun-02:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Team Boca Blast Women\'s vs Florida Sol Women\'s

1-1

3-1
Sun 9, Jun-02:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Milwaukee Torrent Women\'s vs Chicago City Women\'s


1-0
Sun 9, Jun-03:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Westside Timbers Women\'s vs Seattle Sounders Women\'s

0-2

0-6
Sun 9, Jun-04:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
LA Galaxy San Diego Women\'s vs San Diego SeaLions Women

0-1

1-2
Sun 9, Jun-06:30 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
LA Premier Women\'s vs Los Angeles Salsa Women\'s

2-0

5-0
Sun 9, Jun-23:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Philly Fever Women\'s vs CAFC Ospreys Women\'s

1-0

4-3
Sun 9, Jun-01:00 - USL Championship
Swope Park Rangers vs Charlotte Independence

0-0

0-0
Sun 9, Jun-03:00 - USL Championship
Pittsburgh Riverhounds SC vs Ottawa Fury

1-0

2-2
Sun 9, Jun-03:00 - USL Championship
Louisville City FC vs Loudoun United

2-0

2-1
Sun 9, Jun-03:00 - USL Championship
Hartford Athletic vs Saint Louis FC

1-1

2-1
Sun 9, Jun-03:30 - USL Championship
Charleston Battery vs Birmingham Legion

1-1

3-1
Sun 9, Jun-03:30 - USL Championship
Tampa Bay Rowdies vs North Carolina

0-1

1-3
Sun 9, Jun-04:00 - USL Championship
Colorado Springs Switchbacks FC vs Tacoma Defiance

1-0

3-0
Sun 9, Jun-04:30 - USL Championship
San Antonio FC vs Reno 1868

1-2

3-2
Sun 9, Jun-04:30 - USL Championship
Memphis 901 vs Indy Eleven

0-1

0-3
Sun 9, Jun-04:30 - USL Championship
Austin Bold vs Portland Timbers B

2-1

2-2
Sun 9, Jun-05:30 - USL Championship
New Mexico United vs Sacramento Republic FC

0-1

0-3
Sun 9, Jun-05:30 - USL Championship
El Paso Locomotive vs Los Angeles Galaxy II

1-0

3-0
Sun 9, Jun-06:00 - USL Championship
Real Monarchs SLC vs Rio Grande Valley FC Toros

3-0

5-3
Sun 9, Jun-06:30 - USL Championship
Las Vegas Lights FC vs Orange County SC

1-0

1-1
Sun 9, Jun-06:30 - USL Championship
Fresno FC vs OKC Energy FC

1-0

1-1
Sun 9, Jun-09:00 - Western Australia Womens Premier League
Northern Redbacks women\'s vs Queens Park Women\'s

0-1

1-1
Sun 9, Jun-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Fremantle City Women\'s vs Balcatta Women\'s

0-3

0-4
Sun 9, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Dynamos FC vs Manica Diamonds

0-0

0-0
Sun 9, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Hwange Colliery vs Triangle FC

1-1

1-2
Sun 9, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Mushowani Stars vs Bulawayo Chiefs

1-1

1-2
Sun 9, Jun-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Telone FC vs Black Rhinos FC

0-1

0-2
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.