Football Results for Sun 14, Apr 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 14, Apr 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 14, Apr-20:45 - Albania Super league
Teuta Durres vs KF Tirana

0-1

1-3
Sun 14, Apr-20:45 - Albania Super league
Skenderbeu Korce vs Kastrioti Kruje

1-0

4-0
Sun 14, Apr-14:00 - Andorra Super league
Inter Club D\'Escaldes vs UE Sant Julia

1-0

2-0
Sun 14, Apr-00:45 - Argentina Copa de la Superliga
Belgrano vs Lanus

2-1

3-2
Sun 14, Apr-03:00 - Argentina Copa de la Superliga
San Martin Tucuman vs Union Santa Fe

0-1

1-1
Sun 14, Apr-22:30 - Argentina Copa de la Superliga
Estudiantes La Plata vs CA Banfield

0-1

0-1
Sun 14, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Almirante Brown vs Atletico Atlanta

0-0

0-1
Sun 14, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
CA San Miguel vs Estudiantes de Caseros

0-0

0-1
Sun 14, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Justo Jose de Urquiza vs Talleres Rem de Escalada

0-0

0-2
Sun 14, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Argentino de Quilmes vs Canuelas FC

1-1

2-2
Sun 14, Apr-23:30 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Belgrano Villa Ramallo vs Sarmiento Resistencia

2-2

3-4
Sun 14, Apr-00:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Almagro vs Temperley

0-0

2-1
Sun 14, Apr-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Platense vs Instituto Cordoba

1-0

2-1
Sun 14, Apr-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Villa Dalmine vs Gimnasia Jujuy

2-2

4-4
Sun 14, Apr-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Guillermo Brown vs Quilmes

0-1

2-1
Sun 14, Apr-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Agropecuario de Carlos Casares vs Defensores de Belgrano

0-0

1-0
Sun 14, Apr-23:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Gimnasia Mendoza vs Santa Marina Tandil

2-2

3-3
Sun 14, Apr-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Canberra Olympic vs Gungahlin United

2-0

2-0
Sun 14, Apr-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Tuggeranong United vs Canberra FC

2-0

3-0
Sun 14, Apr-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Cooma Tigers vs Monaro Panthers

2-0

2-0
Sun 14, Apr-09:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
SWQ Thunder vs Brisbane Wolves

1-0

3-0
Sun 14, Apr-11:00 - Australia League A
Melbourne Victory FC vs Central Coast Mariners FC

1-0

2-1
Sun 14, Apr-13:00 - Australia League A
Perth Glory FC vs Newcastle Jets FC

0-0

1-0
Sun 14, Apr-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Newcastle Jets FC Youth vs Weston Workers Bears FC

0-2

2-3
Sun 14, Apr-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Charlestown City Blues FC vs Maitland FC

0-1

0-2
Sun 14, Apr-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Wollongong Wolves vs Mt Druitt Town Rangers FC

0-0

1-1
Sun 14, Apr-10:30 - Australia New South Wales Premier League
Rockdale City Suns vs Sydney Olympic

0-0

2-1
Sun 14, Apr-11:00 - Australia New South Wales Premier League
Hakoah Sydney City East vs A.P.I.A. Leichhardt Tigers

0-0

0-0
Sun 14, Apr-09:00 - Australia New South Wales Super League
Western Sydney Wanderers AM vs Bankstown Berries

2-0

2-2
Sun 14, Apr-12:30 - Australia New South Wales Super League
North Shore Mariners vs St George City

1-0

1-0
Sun 14, Apr-06:40 - Australia New South Wales U20
Charlestown City Blues FC(U20) vs Maitland FC(U20)

0-1

2-1
Sun 14, Apr-07:00 - Australia New South Wales U20
Wollongong Wolves(U20) vs Mt Druitt Town Rangers(U20)

0-1

0-1
Sun 14, Apr-08:30 - Australia New South Wales U20
Rockdale City Suns(U20) vs Sydney Olympic(U20)

1-0

3-0
Sun 14, Apr-09:00 - Australia New South Wales U20
Hakoah Sydney City East U20 vs A.P.I.A. Leichhardt Tigers(U20)

1-0

2-2
Sun 14, Apr-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Manly United Women\'s vs NWS Koalas Women\'s

0-0

1-1
Sun 14, Apr-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Illawarra Stingrays Women\'s vs Bankstown City Lions Women\'s

2-0

2-1
Sun 14, Apr-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Sydney Olympic Women\'s vs Macarthur Rams Women\'s

2-1

2-3
Sun 14, Apr-09:30 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
North Shore Mariners Women\'s vs Northern Tigers Women\'s

0-3

0-5
Sun 14, Apr-10:00 - Australia Queensland State League U20
Brisbane Olympic United FC(U20) vs Eastern Suburbs Brisbane(U20)

1-0

2-1
Sun 14, Apr-11:15 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Capalaba Women\'s vs Western Pride Women\'s

2-1

3-1
Sun 14, Apr-12:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Souths United Women\'s vs Eastern Suburbs FC Women\'s

1-1

2-1
Sun 14, Apr-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Zebras vs Glenorchy Knights

0-1

2-2
Sun 14, Apr-10:00 - Australia Victorian Premier League
South Melbourne vs Hume City

0-1

0-2
Sun 14, Apr-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Alamein Women\'s vs Bayside United Women\'s


1-1
Sun 14, Apr-12:30 - Austria Erste Division
SK Vorwarts Steyr vs FC Wacker Innsbruck Amateure

1-3

3-4
Sun 14, Apr-12:30 - Austrian Frauen Bundesliga
FSK St Polten Spratzern Women\'s vs Vorderland Women\'s

3-0

9-0
Sun 14, Apr-13:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Wacker Innsbruck Women\'s vs USC Landhaus Women\'s

0-1

1-2
Sun 14, Apr-21:45 - Belarus Premier League
Dinamo Minsk vs FC Gorodeya

1-0

1-0
Sun 14, Apr-22:00 - Belgian Jupiler League
Sporting Charleroi vs Westerlo

0-0

2-0
Sun 14, Apr-22:00 - Belgium - 2e Klasse
Oud Heverlee Leuven vs Roeselare

2-0

3-0
Sun 14, Apr-03:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Destroyers vs Aurora

0-0

0-0
Sun 14, Apr-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
The Strongest vs Oriente Petrolero

2-0

4-0
Sun 14, Apr-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
CD San Jose vs Club Always Ready

4-0

6-2
Sun 14, Apr-21:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs NK Siroki Brijeg

0-0

0-0
Sun 14, Apr-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Sao Francisco Women\'s vs Ponte Preta Women\'s

1-1

1-1
Sun 14, Apr-02:00 - Brazil Alagoano Division 1
Coruripe (AL) vs Jacyoba

2-2

3-2
Sun 14, Apr-23:00 - Brazil Alagoano Division 1
Centro Sportivo Alagoano vs CRB (AL)

0-0

1-0
Sun 14, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Baiano Division
Bahia de Feira BA vs Esporte Clube Bahia

1-0

1-1
Sun 14, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Carioca
Vasco da Gama(RJ) vs CR Flamengo (RJ)

0-0

0-2
Sun 14, Apr-22:30 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Boavista RJ (U20) vs Goytacaz RJ(U20)

3-1

4-3
Sun 14, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Catarinense Division 1
Avai FC (SC) vs Criciuma SC

0-0

1-1
Sun 14, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Catarinense Division 1
Chapecoense SC vs Figueirense FC

0-0

1-0
Sun 14, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Cearense Division 1
Fortaleza vs Ceara

1-0

2-0
Sun 14, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 1
Internacional (RS) vs Gremio (RS)

0-0

0-0
Sun 14, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Goiano Division
Atletico Clube Goianiense vs Goias

2-0

3-0
Sun 14, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 1
Cruzeiro (MG) vs Atletico Mineiro (MG)

1-0

2-1
Sun 14, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Paulista
Sao Paulo vs Corinthians Paulista (SP)

0-0

0-0
Sun 14, Apr-02:00 - Brazil Campeonato Paulista A-2
Inter de Limeira vs XV de Piracicaba

0-0

0-0
Sun 14, Apr-00:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Capivariano FC SP vs Monte Azul SP

0-0

0-2
Sun 14, Apr-01:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Noroeste SP vs Barretos SP

0-0

0-1
Sun 14, Apr-02:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Velo Clube SP vs Gremio Osasco Audax

0-0

0-2
Sun 14, Apr-01:30 - Brazil Paraense Division 1 League
Bragantino PA vs Paysandu (PA)

0-0

1-1
Sun 14, Apr-23:00 - Brazil Paranaense League
Toledo Colonia Work(TCW) PR vs Atletico Paranaense

0-0

1-0
Sun 14, Apr-03:00 - Brazil Pernambucano League
Salgueiros PE vs Afogados Ingazeira PE

2-2

2-3
Sun 14, Apr-23:00 - Brazil Pernambucano League
Nautico (PE) vs Sport Club Recife (PE)

0-0

0-1
Sun 14, Apr-23:00 - CAF Confederation Cup
Zamalek vs Hassania Agadir

0-0

1-0
Sun 14, Apr-23:00 - CAF Confederation Cup
Renaissance Sportive de Berkane vs Gor Mahia

3-1

5-1
Sun 14, Apr-00:00 - Chile Primera B
Union San Felipe vs Melipilla

1-0

2-0
Sun 14, Apr-00:00 - Chile Primera B
CD Santiago Morning vs Deportes Santa Cruz

0-1

1-3
Sun 14, Apr-02:00 - Chile Primera B
Rangers Talca vs Puerto Montt

0-1

0-3
Sun 14, Apr-05:00 - Chile Primera B
CD Copiapo S.A. vs Deportes Valdivia

1-0

2-0
Sun 14, Apr-23:30 - Chile Primera B
Santiago Wanderers vs Magallanes

0-0

2-1
Sun 14, Apr-23:30 - Chile Primera B
La Serena vs Nublense

0-0

0-2
Sun 14, Apr-02:00 - Chile Primera Division
Audax Italiano vs Coquimbo Unido

1-0

2-0
Sun 14, Apr-05:00 - Chile Primera Division
Union La Calera vs Huachipato FC

2-0

2-1
Sun 14, Apr-00:00 - Chile Tercera Division
Deportes Recoleta vs San Marcos de Arica

0-1

1-1
Sun 14, Apr-23:30 - Chile Tercera Division
Colchagua CD vs Deportes Vallenar

1-0

3-1
Sun 14, Apr-11:00 - China Reserves League
Tianjin Teda Reserve vs Tianjin QuanJian Reserve

0-0

2-0
Sun 14, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenzhen Pengcheng vs Zhejiang Yiteng FC

0-1

0-2
Sun 14, Apr-13:30 - Chinese Super League
Shandong Luneng vs Dalian Yifang

0-1

0-1
Sun 14, Apr-11:30 - Chinese Super League
Beijing Renhe vs Guangzhou Evergrande Taobao FC

1-1

2-1
Sun 14, Apr-04:00 - Club Friendly
Vasco AC vs Rio Branco (AC)


0-1
Sun 14, Apr-23:00 - Club Friendly
Palmas (TO) vs Interporto FC

1-1

3-2
Sun 14, Apr-23:00 - Club Friendly
Alvorada TO vs Forca Jovem TO

0-0

1-1
Sun 14, Apr-01:00 - Colombia Copa Mustang
Deportiva Once Caldas vs Jaguares de Cordoba

0-1

0-1
Sun 14, Apr-03:00 - Colombia Copa Mustang
Independiente Santa Fe vs La Equidad

0-0

1-1
Sun 14, Apr-05:00 - Colombia Copa Mustang
Dep.Independiente Medellin vs Atletico Bucaramanga

2-0

4-0
Sun 14, Apr-03:05 - Costa Rica Primera Division
Guadalupe FC vs AD Grecia

1-0

1-2
Sun 14, Apr-04:20 - Costa Rica Primera Division
AD Santos De Guapiles vs Herediano

0-0

1-1
Sun 14, Apr-06:00 - Costa Rica Primera Division
Deportivo Saprissa vs Universidad de Costa Rica

3-0

4-0
Sun 14, Apr-06:15 - Costa Rica Primera Division
AD San Carlos vs Cartagines Deportiva SA

0-0

2-0
Sun 14, Apr-23:30 - Costa Rica Primera Division
AD Carmelita vs Alajuelense

1-1

1-1
Sun 14, Apr-21:00 - Croatia - 1. Division
NK Lokomotiva Zagreb vs Hajduk Split

0-0

0-1
Sun 14, Apr-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Karlovy Vary Dvory vs Sokol Zivanice

0-1

0-2
Sun 14, Apr-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Unicov vs Frydek-Mistek

0-1

0-2
Sun 14, Apr-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Velke Mezirici vs Spartak Hulin

2-0

5-0
Sun 14, Apr-13:00 - Czech Republic U21 League
SK Sigma Olomouc(U21) vs Hradec Kralove(U21)

6-0

7-0
Sun 14, Apr-14:00 - Danish SAS Ligaen
Hobro I.K. vs Randers FC

0-1

1-2
Sun 14, Apr-00:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Puerto Quito vs CD Clan Juvenil

1-0

2-0
Sun 14, Apr-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Orense SC vs Atletico Porteno

0-1

2-1
Sun 14, Apr-00:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Macara vs Mushuc Runa

0-1

1-1
Sun 14, Apr-02:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Independiente Del Valle vs Universidad Catolica Quito

0-1

2-1
Sun 14, Apr-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
CD El Nacional vs Liga Deportiva Universitaria

1-1

2-2
Sun 14, Apr-04:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Delfin S.C. vs Olmedo Riobamba

4-0

4-0
Sun 14, Apr-23:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Tecnico Universitario vs America de Quito

2-0

3-2
Sun 14, Apr-01:45 - El Salvador Primera Division
Aguila vs Sonsonate

3-0

5-0
Sun 14, Apr-04:30 - El Salvador Primera Division
CD Chalatenango vs Isidro Metapan

0-0

1-0
Sun 14, Apr-05:00 - El Salvador Primera Division
Luis Angel Firpo vs Jocoro FC

0-0

0-0
Sun 14, Apr-14:00 - Estonia Esi Liiga
Tartu JK Welco vs JK Tallinna Kalev II

3-2

3-2
Sun 14, Apr-14:00 - Estonia Esi Liiga
Kohtla-Jarve JK Jarve vs Tallinna FC Levadia II

2-1

4-1
Sun 14, Apr-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Keila JK vs Parnu JK

1-0

1-4
Sun 14, Apr-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Vandra JK Vaprus vs Viimsi MRJK

2-2

3-3
Sun 14, Apr-14:00 - Estonia Meistri Liiga
FC Kuressaare vs Paide Linnameeskond

0-0

0-1
Sun 14, Apr-06:00 - Evergrande U17 CUP
Hebei China Fortune (U17) vs Guangzhou Evergrande Taobao FC (U17)

0-0

0-2
Sun 14, Apr-06:00 - Evergrande U17 CUP
T&T Hanoi(U17) vs Kashima Antlers(U17)

0-0

0-2
Sun 14, Apr-11:30 - Evergrande U17 CUP
Cruzeiro MG(U17) vs Atletico de Madrid(U17)

0-2

0-3
Sun 14, Apr-12:30 - Evergrande U17 CUP
FC Spartak Moskva(U17) vs CA Banfield(U17)

2-0

2-2
Sun 14, Apr-13:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Nancy(U19) vs Lyonnais U19

1-1

3-2
Sun 14, Apr-13:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Le Puy Foot 43 Auvergne(U19) vs Strasbourg U19

1-1

2-6
Sun 14, Apr-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Tours FC U19 vs Trelissac U19

0-1

0-1
Sun 14, Apr-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Guingamp (U19) vs Chateauroux U19

0-0

0-0
Sun 14, Apr-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lille OSC vs Paris Saint-Germain

1-1

5-1
Sun 14, Apr-13:00 - German Frauen Bundesliga
Duisburg Women\'s vs SC Sand Women\'s

1-0

2-2
Sun 14, Apr-13:00 - German Frauen Bundesliga
Werder Bremen Women\'s vs FFC Frankfurt Women\'s

1-0

2-1
Sun 14, Apr-13:00 - German Frauen Bundesliga
Monchengladbach Women\'s vs Hoffenheim Women\'s

0-1

0-4
Sun 14, Apr-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
TSV Havelse(U19) vs Magdeburg(U19)

0-1

0-2
Sun 14, Apr-13:00 - Germany Women Division 2
FFC Frankfurt B Women\'s vs SV Meppen Women\'s

0-2

0-5
Sun 14, Apr-13:00 - Germany Women Division 2
Bayern Munich Women\'s B vs Saarbrucken Women\'s


5-1
Sun 14, Apr-13:00 - Germany Women Division 2
RW Essen Am Women\'s vs FF USV Jena Women\'s

0-1

0-3
Sun 14, Apr-14:00 - Greece U19
Pas Giannina(U19) vs Asteras Tripolis(U19)

0-1

0-2
Sun 14, Apr-04:00 - Guatemala Liga Nacional
Club Comunicaciones vs Guastatoya

0-0

0-1
Sun 14, Apr-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Sanarate vs Coban Imperial

1-1

1-2
Sun 14, Apr-22:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Malacateco vs Siquinala FC

1-0

1-0
Sun 14, Apr-06:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Xelaju MC vs Deportivo Petapa

2-0

3-0
Sun 14, Apr-23:30 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Chiantla vs Antigua GFC

1-0

1-0
Sun 14, Apr-14:15 - Holland Eredivisie
PSV Eindhoven vs De Graafschap

0-1

2-1
Sun 14, Apr-05:00 - Honduras Liga Nacional
Real Espana vs CD Olimpia

0-1

0-1
Sun 14, Apr-05:15 - Honduras Liga Nacional
Honduras Progreso vs UPNFM

0-0

1-0
Sun 14, Apr-09:30 - HongKong 1st Division League
Happy Valley vs Eastern District SA

2-0

4-0
Sun 14, Apr-09:30 - HongKong 1st Division League
Hong Kong Rangers FC vs Citizen

0-1

0-1
Sun 14, Apr-09:30 - HongKong 1st Division League
Wong Tai Sin District RSC vs Shatin SA

0-0

1-2
Sun 14, Apr-11:30 - HongKong 1st Division League
Resources Capital FC vs Double Flower FA

0-1

1-1
Sun 14, Apr-11:30 - HongKong 1st Division League
Wing Yee FT vs South China

2-2

2-4
Sun 14, Apr-11:30 - HongKong 1st Division League
Central & Western District RSA vs Dreams Metro Gallery

2-1

3-3
Sun 14, Apr-09:30 - HongKong 2 Division League
Sun Hei Sports Club vs Kwun Tong FA


2-4
Sun 14, Apr-09:30 - HongKong 2 Division League
Tuen Mun Football Team vs St. Joseph\'s FC


4-2
Sun 14, Apr-09:30 - HongKong 2 Division League
Yau Tsim Mong FT vs Sun Source


1-0
Sun 14, Apr-11:30 - HongKong 2 Division League
Tung Sing FC vs Wan Chai SF

0-0

1-0
Sun 14, Apr-11:30 - HongKong 2 Division League
Fu Moon FC vs Kowloon City

2-1

3-2
Sun 14, Apr-12:45 - HongKong 2 Division League
Lucky Mile FC vs Sham Shui Po


0-1
Sun 14, Apr-12:00 - HongKong Sapling Cup
LeeMan vs Dreams Sports Club

2-0

4-1
Sun 14, Apr-22:00 - Iceland Cup
UMF Selfoss vs Throttur Vogur

1-0

3-0
Sun 14, Apr-22:30 - Iceland Cup
Ulfarnir vs Vatnaliljur

4-1

6-1
Sun 14, Apr-23:00 - Iceland Women\\\'s League Cup
IR Reykjavik Women\'s vs Leiknir Reykjavik Women\'s

2-0

2-0
Sun 14, Apr-21:30 - Israel Premier League
Maccabi Haifa vs Maccabi Netanya

2-1

2-1
Sun 14, Apr-22:30 - Italian Serie A
Frosinone vs Inter Milan

0-2

1-3
Sun 14, Apr-23:00 - Italian Serie B
Benevento vs Palermo

0-1

1-2
Sun 14, Apr-22:30 - Italy C1B
Renate AC vs Giana Erminio

0-1

0-2
Sun 14, Apr-22:30 - Italy C1B
USD Virtus Verona vs Ravenna

0-1

1-2
Sun 14, Apr-20:30 - Italy C1C
Vibonese vs S.S. Monopoli 1966

0-0

1-2
Sun 14, Apr-07:00 - Japan Football League
Verspah Oita vs FC Maruyasu Okazaki

0-0

0-1
Sun 14, Apr-08:00 - Japan Football League
Sony Sendai FC vs Tokyo Musashino City FC

1-0

2-1
Sun 14, Apr-08:00 - Japan Football League
MIO Biwako Shiga vs Veertien Kuwana

0-1

0-3
Sun 14, Apr-08:00 - Japan Football League
Nara Club vs Ryutsu Keizai Dragons

0-0

0-1
Sun 14, Apr-08:00 - Japan Football League
Osaka FC vs Reinmeer Aomori F.C.

1-0

3-0
Sun 14, Apr-08:00 - Japan Football League
Suzuka Unlimited vs Matsue City FC

1-0

3-1
Sun 14, Apr-08:00 - Japan Football League
Tegevajaro Miyazaki vs Imabari FC

0-0

0-2
Sun 14, Apr-08:00 - Japan Women League Cup
IGA Kunoichi Women\'s vs Urawa Reds Women\'s

0-0

1-1
Sun 14, Apr-08:00 - Japan Women League Cup
Nittaidai Fields Yokohama Women\'s vs NTV Beleza Women\'s

0-2

0-6
Sun 14, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Yamato Sylphid Women\'s vs Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s

0-3

2-3
Sun 14, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Kashima Antlers

3-0

3-1
Sun 14, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
Sagan Tosu vs Kawasaki Frontale

0-0

0-1
Sun 14, Apr-10:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Shimizu S-Pulse

0-1

1-2
Sun 14, Apr-11:00 - Japanese J-League Division 1
Vissel Kobe vs Sanfrecce Hiroshima

2-1

2-4
Sun 14, Apr-11:00 - Japanese J-League Division 1
Oita Trinita vs Vegalta Sendai

0-0

2-0
Sun 14, Apr-11:00 - Japanese J-League Division 1
Gamba Osaka vs Urawa Red Diamonds

0-0

0-1
Sun 14, Apr-12:00 - Japanese J-League Division 1
Shonan Bellmare vs Matsumoto Yamaga FC

0-0

1-1
Sun 14, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Kyoto Sanga FC vs Zweigen Kanazawa

1-0

2-1
Sun 14, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Yokohama FC

1-0

2-1
Sun 14, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs Mito Hollyhock

1-1

1-2
Sun 14, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
FC Gifu vs V-Varen Nagasaki

0-0

0-4
Sun 14, Apr-10:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Fagiano Okayama

0-0

0-0
Sun 14, Apr-10:00 - Japanese League Division 2
Kashiwa Reysol vs Tochigi SC

0-0

0-0
Sun 14, Apr-11:00 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs Ehime FC

0-0

1-1
Sun 14, Apr-11:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Kagoshima United

0-0

1-0
Sun 14, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Gainare Tottori vs Fujieda MYFC

0-1

1-2
Sun 14, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Kamatamare Sanuki vs AC Nagano Parceiro

0-0

0-1
Sun 14, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Grulla Morioka vs Kataller Toyama

0-1

1-2
Sun 14, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
SC Sagamihara vs Blaublitz Akita

1-2

1-2
Sun 14, Apr-09:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs YSCC Yokohama

0-1

0-3
Sun 14, Apr-09:00 - Japanese League Division 3
Cerezo Osaka(U23) vs ThespaKusatsu Gunma

0-1

3-2
Sun 14, Apr-14:00 - Kazakhstan Division 1
Kyran Shymkent vs Baykonur

0-1

2-2
Sun 14, Apr-13:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuz vs Akademiya Ontustik

0-1

0-1
Sun 14, Apr-13:00 - Kazakhstan Division 1
Kyzylzhar Petropavlovsk vs Kairat Academy

1-2

5-4
Sun 14, Apr-14:00 - Kazakhstan Super League
Taraz vs Kaisar Kyzylorda

1-1

1-2
Sun 14, Apr-14:00 - Kazakhstan Super League
FC Zhetysu Taldykorgan vs FC Kairat Almaty

1-0

3-0
Sun 14, Apr-12:00 - Kazakhstan Super League
FK Aktobe vs FK Atyrau

2-0

2-0
Sun 14, Apr-13:00 - Kazakhstan Super League
FC Shakhtyor Karagandy vs Irtysh Pavlodar

3-0

4-0
Sun 14, Apr-13:00 - Kazakhstan Super League
Okzhetpes vs Tobol Kostanai

0-1

1-2
Sun 14, Apr-08:00 - Korea K3 League
Seoul United vs Pyeongchang FC

1-1

3-3
Sun 14, Apr-09:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Daegu FC

0-0

0-0
Sun 14, Apr-11:00 - Korea League 1
Incheon United FC vs Ulsan Hyundai FC

0-1

0-3
Sun 14, Apr-11:00 - Korea League 1
Gangwon FC vs FC Seoul

0-1

1-2
Sun 14, Apr-08:00 - Korea League 2
Seoul E-Land FC vs FC Anyang

1-1

4-1
Sun 14, Apr-10:00 - Korea League 2
Gwangju Football Club vs Daejeon Citizen

0-0

0-0
Sun 14, Apr-20:15 - Malta First Division League
Naxxar Lions vs Vittoriosa Stars


5-1
Sun 14, Apr-21:30 - Malta First Division League
Zejtun Corinthians vs Marsa F.C.

0-1

3-1
Sun 14, Apr-02:00 - Mexico Primera Division
Queretaro FC vs Toluca

0-0

0-0
Sun 14, Apr-21:00 - Mexico Primera Division
Pumas UNAM vs Club Tijuana

0-0

1-0
Sun 14, Apr-04:00 - Mexico Primera Division
Pachuca vs Veracruz

6-1

9-2
Sun 14, Apr-06:00 - Mexico Primera Division
Monarcas Morelia vs Chivas Guadalajara

1-0

1-0
Sun 14, Apr-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Albinegros de Orizaba vs Inter Playa del carmen

1-1

1-2
Sun 14, Apr-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Loros De Colima vs CD Alacranes de Durango


2-0
Sun 14, Apr-01:00 - Mexico Primera Divison 2
UA Chihuahua vs Pacific

1-0

7-0
Sun 14, Apr-01:00 - Mexico Primera Divison 2
CD Cuautla vs Potosino

0-1

1-2
Sun 14, Apr-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Canoneros Marina vs Constructores Gomez Palacio

3-0

4-0
Sun 14, Apr-05:00 - Mexico Primera Divison 2
Reboceros de La Piedad vs Real Zamora


1-2
Sun 14, Apr-02:00 - Mexico Primera Divison A
UAEM Potros vs CF Atlante

0-0

2-1
Sun 14, Apr-04:00 - Mexico Primera Divison A
FC Juarez vs Cafetaleros de Tapachula

1-0

3-1
Sun 14, Apr-04:00 - Mexico Primera Divison A
Celaya FC vs Leones Univ Guadalajara

0-0

1-1
Sun 14, Apr-06:00 - New Zealand Central Leagues
Western Suburbs vs Wellington Olympic

0-0

2-1
Sun 14, Apr-06:00 - New Zealand Central Leagues
Napier City Rovers vs Stop Out

2-2

3-2
Sun 14, Apr-02:00 - Nicaragua Primera Division
Juventus Managua vs Managua FC

2-1

2-3
Sun 14, Apr-05:00 - Nicaragua Primera Division
Real Madriz vs Deportivo Ocotal

0-0

0-0
Sun 14, Apr-05:00 - Nicaragua Primera Division
UNAN Managua vs Real Esteli

0-3

0-3
Sun 14, Apr-05:00 - Nicaragua Primera Division
Diriangen vs Walter Ferretti

0-1

1-1
Sun 14, Apr-14:00 - Norway 3. Divisjon
Arvoll vs Molde B

0-0

0-0
Sun 14, Apr-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Valerenga vs Tromso IL

2-0

4-1
Sun 14, Apr-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Sporting San Miguelito vs Alianza FC (PAN)

1-1

1-1
Sun 14, Apr-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
CA Independiente La Chorrera vs Tauro FC

1-2

4-3
Sun 14, Apr-01:15 - Paraguayan Primera Division
Olimpia Asuncion vs Sol de America

1-0

4-0
Sun 14, Apr-03:30 - Paraguayan Primera Division
CA River Plate Asuncion vs Cerro Porteno

0-1

1-5
Sun 14, Apr-00:30 - Peru Primera Division
Sport Huancayo vs Molinos El Pirata

1-0

1-0
Sun 14, Apr-05:00 - Peru Primera Division
Univ. Cesar Vallejo vs Ayacucho Futbol Club

1-1

3-1
Sun 14, Apr-22:30 - Peru Primera Division
Deportivo Union Comercio vs Melgar

0-0

1-1
Sun 14, Apr-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Korona Kielce Youth vs Motor Lublin Youth


1-0
Sun 14, Apr-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
GKS Belchatow Youth vs Elana Torun Youth

0-0

0-1
Sun 14, Apr-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gornik Zabrze Youth vs Pogon Szczecin Youth

0-1

3-3
Sun 14, Apr-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Escola Varsovia Warszawa Youth vs Lech Poznan Youth

1-2

1-2
Sun 14, Apr-14:00 - Poland - 4. Liga
Lech Poznan B vs Jarota Jarocin

1-0

4-0
Sun 14, Apr-13:00 - Poland Woman\\\'s League
Biala Podlaska Women\'s vs MKS Olimpia Szczecin Women\'s

1-1

2-3
Sun 14, Apr-14:15 - Portugal Liga de Honora
Farense vs GD Estoril-Praia

0-0

3-1
Sun 14, Apr-21:00 - Portugal Liga de Honora
FC Penafiel vs Varzim

2-0

2-0
Sun 14, Apr-20:30 - Portugal Primera Liga
Sporting Braga vs Desportivo de Tondela

1-0

3-0
Sun 14, Apr-20:30 - Portugal Primera Liga
Boavista FC vs CD Nacional

1-0

1-0
Sun 14, Apr-23:00 - Portugal Primera Liga
SL Benfica vs Vitoria Setubal FC

2-1

4-2
Sun 14, Apr-22:00 - Romania - Divizia A
CFR Cluj vs FCSB

0-0

0-0
Sun 14, Apr-13:00 - Romania - Liga 2
Chindia Targoviste vs ACS Poli Timisoara

1-0

1-0
Sun 14, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
FC Metaloglobus Bucuresti vs UTA Arad

2-0

3-0
Sun 14, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
ACS Energeticianul vs Ripensia Timisoara

1-1

2-3
Sun 14, Apr-12:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Zenit Izhevsk vs KamAZ

0-0

0-0
Sun 14, Apr-12:00 - Russia Women\\\'s Premier League
Yenisey Krasnoyarsk Women\'s vs Chertanovo Moscow Women\'s

1-0

1-0
Sun 14, Apr-21:00 - Senegal Premier League
Pikine vs Sonacos de Diourbel


1-1
Sun 14, Apr-21:00 - Senegal Premier League
Linguere vs AS Douanes Dakar


0-1
Sun 14, Apr-21:00 - Senegal Premier League
Stade de Mbour vs ASC Jaraaf


1-2
Sun 14, Apr-21:00 - Senegal Premier League
Casa Sports Zinguinchor vs Mbour Petite Cote


1-1
Sun 14, Apr-21:00 - Senegal Premier League
Generation Foot vs ASEC Ndiambour


2-0
Sun 14, Apr-13:30 - Singapore Premier League
Young Lions vs Geylang United FC

0-0

0-1
Sun 14, Apr-21:00 - Slovakia 2. Liga
MSK Zilina B vs Lokomotiva Kosice

0-1

1-3
Sun 14, Apr-12:30 - Slovakia 3. liga Center
Ruzomberok B vs FTC Filakovo

5-1

7-1
Sun 14, Apr-12:30 - Slovakia 3. liga West
Spartak Trnava B vs Malzenice

2-0

2-0
Sun 14, Apr-21:00 - Slovenia 1. Liga
ND Gorica vs NK Krsko

1-1

1-2
Sun 14, Apr-10:00 - South Australian Super League
Adelaide United FC Youth vs North Eastern Metrostars

1-1

3-2
Sun 14, Apr-13:00 - Spanish Ladies League Division 2
Elche Women\'s vs CFF Albacete Women\'s

2-0

4-0
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Ladies League Division 2
Almassora Women\'s vs Lorca Women\'s

0-0

3-0
Sun 14, Apr-13:45 - Spanish Ladies League Division 2
Sant Gabriel Women\'s vs CF Pardinyes Women\'s


0-1
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Ladies League Division 2
CE Seagull Women\'s vs FC Barcelona B Women\'s

1-0

2-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Ladies League Division 2
CF Sporting Plaza De Argel Women\'s vs CFF Maritim Women\'s

0-2

4-3
Sun 14, Apr-14:15 - Spanish Ladies League Division 2
Vallecas CF Women\'s vs CD Oceja Women\'s


5-0
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Ladies Premier League
Real Sociedad Women\'s vs Colegio Aleman Valencia Women\'s

4-0

6-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Sporting De Huelva Women\'s vs Atletico de Madrid Women\'s

0-0

0-3
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Levante UD Women\'s vs CDEF Logrono Women\'s

3-0

4-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Primera Division
Valladolid vs Getafe

1-1

2-2
Sun 14, Apr-20:30 - Spanish Primera Division
Girona vs Villarreal

0-1

0-1
Sun 14, Apr-22:45 - Spanish Primera Division
Valencia vs Levante

1-0

3-1
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division
Albacete vs Elche

0-0

1-1
Sun 14, Apr-22:00 - Spanish Segunda Division
Las Palmas vs Cadiz

0-0

0-3
Sun 14, Apr-22:30 - Spanish Segunda Division
Zaragoza vs Alcorcon

0-1

0-2
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Celta Vigo B vs Inter de Madrid

0-0

5-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Fuenlabrada vs Valladolid B

1-0

2-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
San Sebastian Reyes vs Las Palmas Atletico

0-0

0-2
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Tudelano vs Cultural de Durango

0-0

1-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Oviedo B vs Real Sociedad B

1-1

2-1
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Atletico Baleares vs UE Cornella

1-0

2-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CF Peralada vs CF Badalona

0-0

1-2
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Recreativo Huelva vs Talavera de la Reina

0-0

1-0
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Sevilla Atletico vs UD Melilla

0-0

0-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
CD Badajoz vs Jumilla

0-0

1-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Ibiza Eivissa vs FC Cartagena

0-0

1-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Univ. Oviedo vs UD Gijon Industrial


2-1
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Condal CF vs San Claudio

1-0

3-0
Sun 14, Apr-14:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
La Madalena vs CD Covadonga


1-3
Sun 14, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Ribadumia CF vs Celtiga FC

2-2

3-2
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Cabecense vs UD Los Barrios

0-0

0-1
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cordoba CF B vs Real Betis B

0-1

0-3
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Algeciras vs Conil CF

0-0

0-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Lucena CF vs Salerm Cosmetics


2-2
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Guadalcacin CD vs Atletico Espeleno

0-0

0-0
Sun 14, Apr-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Coria Club de Futbol vs AD Ceuta

0-0

0-0
Sun 14, Apr-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UB Lebrijana vs Cadiz B


1-1
Sun 14, Apr-13:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
NV Estudiantes de Murcia CF vs Yeclano Deportivo

1-0

2-0
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
La Union CF vs Club Atletico Pulpileno

0-0

2-0
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
EDMF Churra vs Olimpico de Totana

1-0

4-2
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
SFC Minerva vs Aguilas FC

1-0

1-0
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Extremadura B vs CP Valdivia

0-0

2-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Olivenza vs Jerez Industrial CF


0-2
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Calamonte vs UP Plasencia

1-0

3-1
Sun 14, Apr-20:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
EMD Aceuchal vs UD Montijo


1-2
Sun 14, Apr-14:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Valdelacalzada vs Moralo CP


1-2
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Berceo vs CP Calasancio


1-2
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Varea vs CD Arnedo

0-0

3-0
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
San Juan Zaragoza vs AD Almudevar


2-1
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
UD Casetas vs CD Belchite 97


0-1
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Zaragoza B vs CD Binefar

2-0

4-1
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Azuqueca vs Toledo


2-4
Sun 14, Apr-13:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Racing Santander B vs CD Tropezon

3-0

4-0
Sun 14, Apr-13:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Rinconeda Polanco vs Bezana

1-0

1-2
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Guarnizo vs Solares Medio Cudeyo

1-0

1-1
Sun 14, Apr-13:15 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Santurtzi vs JD Somorrostro

0-2

1-4
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sociedad Deportiva Beasain vs Santutxu


2-2
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Santboia vs FE Grama

0-0

1-2
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
AE Prat vs Pobla De Mafumet CF

0-0

1-1
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Castelldefels vs Terrassa

0-1

0-3
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CE Europa vs Santfeliuenc FC

0-0

1-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Martinenc vs L\'Hospitalet

1-1

2-2
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UA Horta vs FC Vilafranca

2-0

2-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CF Reus Deportiu II vs EC Granollers

2-0

3-1
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
San Cristobal vs FC Asco

1-0

1-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Paterna vs Silla CF

0-0

0-1
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Paiporta vs UD Rayo Ibense

0-1

2-3
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
AD Parla vs CF Pozuelo Alarcon

0-1

1-1
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Getafe B vs Leganes B

1-0

2-1
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CD Vicalvaro vs Villaverde Boetticher CF

0-0

0-1
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
San Fernando Henares vs Las Rozas

1-0

2-0
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
DAV Santa Ana vs Atletico Pinto

0-1

1-3
Sun 14, Apr-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF San Agustin vs CF Trival Valderas

1-0

2-1
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico Mancha Real vs Velez CF

0-1

0-3
Sun 14, Apr-13:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
UD San Pedro vs CD Huetor Vega

0-2

1-2
Sun 14, Apr-14:15 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Juventud Torremolinos vs Real Jaen CF

0-1

1-2
Sun 14, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Torreperogil vs CD Alhaurino

0-0

0-0
Sun 14, Apr-14:00 - Swden Women Division 2
Mallbackens IF Women\'s vs Borgeby FK Wowen\'s

1-2

1-2
Sun 14, Apr-20:30 - Turkey 2 Ligi A
Gaziantep Buyuksehir Belediyesi vs Adanaspor

2-0

4-1
Sun 14, Apr-14:30 - Turkey Super Lig
Kayserispor vs Ankaragucu

0-0

0-2
Sun 14, Apr-14:00 - Turkey U21 Ligi 1
Genclerbirligi(U21) vs Balikesirspor(U21)


3-0
Sun 14, Apr-12:00 - Turkey U21 Ligi 1
Kardemir Karabukspor(U21) vs Giresunspor (U21)

0-1

1-1
Sun 14, Apr-13:00 - Turkey U21 Super League
Fenerbahce(U21) vs Galatasaray(U21)

0-0

0-0
Sun 14, Apr-13:00 - Turkey U21 Super League
Kayserispor(U21) vs Ankaragucu(U21)


2-2
Sun 14, Apr-13:00 - Turkey U21 Super League
Yeni Malatyaspor U21 vs Alanyaspor(U21)


1-1
Sun 14, Apr-14:00 - Turkey U21 Super League
Antalyaspor(U21) vs Kasimpasa(U21)

0-3

1-3
Sun 14, Apr-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Chernomorets Odessa vs Olimpik Donetsk

0-1

1-1
Sun 14, Apr-02:00 - Uruguay Primera Division
Montevideo Wanderers vs Liverpool P.

1-0

2-1
Sun 14, Apr-02:00 - Uruguay Primera Division
Plaza Colonia vs CA Penarol

0-1

0-1
Sun 14, Apr-23:00 - Uruguay Primera Division
Racing Club Montevideo vs CA Juventud de Las Piedras

2-1

2-1
Sun 14, Apr-23:00 - Uruguay Primera Division
Boston River vs Rampla Juniors FC

0-0

1-1
Sun 14, Apr-00:00 - USA Major League Soccer
Seattle Sounders vs Toronto FC

1-1

3-2
Sun 14, Apr-01:00 - USA Major League Soccer
Minnesota United FC vs New York City Football Club

3-2

3-3
Sun 14, Apr-03:30 - USA Major League Soccer
New England Revolution vs Atlanta United FC

0-1

0-2
Sun 14, Apr-04:00 - USA Major League Soccer
FC Dallas vs Portland Timbers

1-0

2-1
Sun 14, Apr-05:00 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs Washington D.C. United

1-3

2-3
Sun 14, Apr-05:00 - USA Major League Soccer
Real Salt Lake vs Orlando City

1-0

2-1
Sun 14, Apr-06:30 - USA Major League Soccer
Los Angeles Galaxy vs Philadelphia Union

2-0

2-0
Sun 14, Apr-06:30 - USA Major League Soccer
Los Angeles FC vs FC Cincinnati

1-0

2-0
Sun 14, Apr-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Washington Spirit Women\'s vs Sky Blue FC Women\'s

0-0

2-0
Sun 14, Apr-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
North Carolina Courage Women\'s vs Chicago Red Stars Women\'s

0-1

1-1
Sun 14, Apr-03:00 - USL Championship
Pittsburgh Riverhounds SC vs Hartford Athletic

1-0

3-1
Sun 14, Apr-03:00 - USL Championship
Charlotte Independence vs New York Red Bulls B

1-2

1-2
Sun 14, Apr-03:30 - USL Championship
Tampa Bay Rowdies vs Louisville City FC

1-0

1-1
Sun 14, Apr-03:30 - USL Championship
Bethlehem Steel vs Charleston Battery

1-0

3-1
Sun 14, Apr-03:30 - USL Championship
Atlanta United FC II vs North Carolina

1-1

2-1
Sun 14, Apr-04:00 - USL Championship
Portland Timbers B vs Sacramento Republic FC

1-0

1-0
Sun 14, Apr-04:30 - USL Championship
Saint Louis FC vs Birmingham Legion

0-1

2-3
Sun 14, Apr-04:30 - USL Championship
Rio Grande Valley FC Toros vs OKC Energy FC

0-0

2-1
Sun 14, Apr-04:30 - USL Championship
San Antonio FC vs Los Angeles Galaxy II

2-0

2-0
Sun 14, Apr-05:15 - USL Championship
Nashville SC vs Memphis 901

0-0

2-0
Sun 14, Apr-05:30 - USL Championship
New Mexico United vs Real Monarchs SLC

4-1

5-1
Sun 14, Apr-05:30 - USL Championship
El Paso Locomotive vs Phoenix Rising FC

0-1

0-2
Sun 14, Apr-06:30 - USL Championship
Colorado Springs Switchbacks FC vs Reno 1868

0-0

0-2
Sun 14, Apr-06:30 - USL Championship
Las Vegas Lights FC vs Tacoma Defiance

3-0

5-0
Sun 14, Apr-06:30 - USL Championship
Fresno FC vs Tulsa Roughnecks

1-1

3-1
Sun 14, Apr-00:00 - Venezuela Primera Division
Portuguesa FC vs Trujillanos FC

0-1

2-2
Sun 14, Apr-00:00 - Venezuela Primera Division
LALA FC vs Academia Puerto Cabello

1-0

3-1
Sun 14, Apr-23:00 - Venezuela Primera Division
Llaneros Guanare vs Deportivo Tachira

1-1

1-3
Sun 14, Apr-23:00 - Venezuela Primera Division
Estudiantes Caracas SC vs Caracas FC

0-0

0-3
Sun 14, Apr-00:15 - Venezuela Segunda Division
Deportivo JBL del Zulia vs Urena SC

0-0

0-0
Sun 14, Apr-14:00 - Vietnam First Division
XSKT Can Tho vs SQC Binh Dinh

0-0

0-0
Sun 14, Apr-12:30 - Vietnam First Division
Hung Vuong An Giang vs Dong Tam Long An

0-0

3-0
Sun 14, Apr-12:30 - Vietnam First Division
Dak Lak vs Pho Hien

0-1

1-2
Sun 14, Apr-14:00 - Vietnam League
XM Hai Phong FC vs Da Nang

1-1

1-1
Sun 14, Apr-14:00 - Vietnam League
Song Lam Nghe An vs Thanh Hoa FC

1-0

1-0
Sun 14, Apr-09:00 - Western Australia Womens Premier League
Balcatta Women\'s vs Queens Park Women\'s

1-0

2-2
Sun 14, Apr-21:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Trondheims Orn Women\'s vs Avaldsnes Women\'s

1-0

1-1
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.