Mon 10, Dec-22:00 - Arabian Champions League USM Alger vs Al Merreikh |
1-0 |
2-0 |
Mon 10, Dec-16:00 - Argentina Reserves League Gimnasia LP Reserve vs CA Huracan Reserve |
1-0 |
1-2 |
Mon 10, Dec-00:00 - Argentina Prim C Metropolitana Deportivo Armenio vs Victoriano Arenas |
1-2 |
1-2 |
Mon 10, Dec-00:00 - Argentina Torneo Federal A Crucero del Norte vs G.San Martin Formosa |
1-1 |
2-2 |
Mon 10, Dec-00:00 - Argentina Torneo Federal A Sportivo Las Parejas vs CSyD Juventud Unida Gualeguaychu |
0-0 |
1-0 |
Mon 10, Dec-00:00 - Argentina Torneo Federal A Deportivo San Jorge Tucuman vs Altos Hornos Zapla |
1-0 |
4-0 |
Mon 10, Dec-00:00 - Argentina Torneo Federal A Gimnasia C. Uruguay vs Atletico Parana |
1-0 |
5-1 |
Mon 10, Dec-00:00 - Argentina Torneo Federal A Defensores Belgrano Villa Ramallo vs Union Sunchales |
1-0 |
2-1 |
Mon 10, Dec-00:00 - Argentina Torneo Federal A Deportivo Camioneros vs CA Douglas Haig |
0-0 |
0-0 |
Mon 10, Dec-03:30 - Argentina Torneo Federal A San Lorenzo de Alem vs Racing de Cordoba |
1-0 |
2-0 |
Mon 10, Dec-01:00 - Argentinian Primera B - Nacional Gimnasia Mendoza vs Atletico Rafaela |
1-0 |
2-1 |
Mon 10, Dec-03:00 - Argentinian Primera B - Nacional Instituto Cordoba vs Quilmes |
0-0 |
1-1 |
Mon 10, Dec-02:20 - Argentinian Primera Super League Argentinos Juniors vs Aldosivi |
0-1 |
1-2 |
Mon 10, Dec-02:30 - Argentinian Primera Super League Club de Gimnasia y Esgrima La Plata vs CA Huracan |
1-1 |
2-2 |
Mon 10, Dec-04:30 - Argentinian Primera Super League Racing Club vs San Martin San Juan |
1-0 |
1-0 |
Mon 10, Dec-14:00 - Beach Soccer World Cup - African Qualifier Morocco Beach Soccer vs Cote d\'ivoire Beach Soccer |
|
5-4 |
Mon 10, Dec-15:15 - Beach Soccer World Cup - African Qualifier Egypt Beach Soccer vs Madagascar Beach Soccer |
|
4-2 |
Mon 10, Dec-16:30 - Beach Soccer World Cup - African Qualifier Nigeria Beach Soccer vs Tanzania Beach Soccer |
|
4-2 |
Mon 10, Dec-22:30 - Belgian U21 Youth League Royal Charleroi(U21) vs Cercle Brugge(U21) |
0-0 |
1-1 |
Mon 10, Dec-22:30 - Belgian U21 Youth League Royal Excel Mouscron(U21) vs AS Eupen(U21) |
1-1 |
1-2 |
Mon 10, Dec-22:30 - Belgian U21 Youth League Anderlecht(U21) vs Red Star Waasland-Beveren(U21) |
2-1 |
4-2 |
Mon 10, Dec-22:30 - Belgian U21 Youth League St.-Truidense VV(U21) vs Standard Liege(U21) |
0-2 |
1-2 |
Mon 10, Dec-22:30 - Belgian U21 Youth League Zulte Waregem(U21) vs Genk(U21) |
3-1 |
3-1 |
Mon 10, Dec-22:30 - Belgian U21 Youth League Lokeren(U21) vs Kortrijk(U21) |
0-0 |
3-1 |
Mon 10, Dec-22:30 - Belgian U21 Youth League Gent(U21) vs KV Oostende(U21) |
2-0 |
5-0 |
Mon 10, Dec-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof CD San Jose vs Oriente Petrolero |
1-0 |
5-0 |
Mon 10, Dec-03:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof Destroyers vs Club Bolivar |
0-1 |
0-2 |
Mon 10, Dec-03:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof Club Guabira vs Aurora |
0-0 |
3-0 |
Mon 10, Dec-23:30 - Brazil Copa RS U20 Palmeiras U20 vs Botafogo RJ U20 |
4-1 |
5-1 |
Mon 10, Dec-00:30 - Brazil Copa RS U20 CA Independiente(U20) vs Sao Paulo(U20) |
1-0 |
1-1 |
Mon 10, Dec-03:00 - Brazil Copa RS U20 Nacional Montevideo(U20) vs CR Flamengo (RJ) U20 |
0-0 |
3-0 |
Mon 10, Dec-16:00 - Bulgaria B PFG Lokomotiv Gorna Oryahovitsa vs Ludogorets Razgrad II |
1-0 |
1-0 |
Mon 10, Dec-19:30 - Bulgaria Premier Botev Plovdiv vs Vitosha Bistritsa |
3-0 |
3-0 |
Mon 10, Dec-01:30 - Chile Tercera Division Lautaro de Buin vs AC Colina |
2-0 |
2-1 |
Mon 10, Dec-23:45 - Club Friendly Swords Celtic vs Crumlin United FC |
0-1 |
1-2 |
Mon 10, Dec-21:00 - Croatia - 1. Division Rudes vs Slaven Belupo Koprivnica |
0-1 |
1-1 |
Mon 10, Dec-21:00 - Cyprus 1 Division AEL Limassol vs Ermis Aradippou |
2-2 |
3-2 |
Mon 10, Dec-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Slovan Liberec vs Opava |
1-1 |
1-2 |
Mon 10, Dec-22:00 - Danish SAS Ligaen FC Nordsjaelland vs Aarhus AGF |
0-0 |
1-0 |
Mon 10, Dec-16:45 - Egypt Premier League Arab Contractors vs Petrojet FC |
0-0 |
3-0 |
Mon 10, Dec-19:00 - Egypt Premier League Al Masry vs El Dakhleya |
0-1 |
1-1 |
Mon 10, Dec-21:30 - Egypt Premier League Pyramids FC vs Haras El Hedoud |
1-0 |
3-1 |
Mon 10, Dec-02:30 - El Salvador Primera Division Santa Tecla vs Aguila |
1-0 |
2-0 |
Mon 10, Dec-23:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Haringey Borough vs Bishop\'s Stortford |
1-0 |
3-1 |
Mon 10, Dec-23:00 - England U23 Premier League Brighton U23 vs Leicester City(U23) |
0-1 |
0-1 |
Mon 10, Dec-23:00 - England U23 Premier League Newcastle U23 vs Norwich City U23 |
2-1 |
2-1 |
Mon 10, Dec-16:00 - England U23 Premier League Blackburn Rovers U23 vs Swansea City U23 |
3-0 |
3-1 |
Mon 10, Dec-23:00 - England U23 Premier League 2 Hull City U23 vs Bolton Wanderers U23 |
1-0 |
2-0 |
Mon 10, Dec-23:00 - England U23 Premier League 2 Colchester United U23 vs Coventry U23 |
1-0 |
1-1 |
Mon 10, Dec-17:00 - England U23 Premier League 2 Charlton Athletic (U23) vs Cardiff City U23 |
1-0 |
1-0 |
Mon 10, Dec-17:00 - England U23 Premier League 2 Ipswich U23 vs Queens Park Rangers(U23) |
0-0 |
3-3 |
Mon 10, Dec-17:00 - England U23 Premier League 2 Crystal Palace U23 vs Bristol City U23 |
0-1 |
1-1 |
Mon 10, Dec-17:00 - England U23 Premier League 2 Crewe Alexandra U23 vs Sheffield Wed(U23) |
0-1 |
2-2 |
Mon 10, Dec-03:30 - Friendly Internationals USA Women\'s(U20) vs China Women\'s(U19) |
0-0 |
1-0 |
Mon 10, Dec-23:50 - Futsal Italian Serie A Maritime Augusta Futsal vs Pesarofano Futsal |
2-1 |
3-3 |
Mon 10, Dec-22:00 - German 3. Liga FSV Zwickau vs SG Sonnenhof Grobaspach |
1-0 |
3-0 |
Mon 10, Dec-23:30 - German Bundesliga 2 VfL Bochum vs St. Pauli |
1-2 |
1-3 |
Mon 10, Dec-21:00 - Greece Super League Panaitolikos Agrinio vs Apollon Smirnis |
2-0 |
2-1 |
Mon 10, Dec-21:30 - Greece Super League Panionios vs Levadiakos |
0-1 |
1-1 |
Mon 10, Dec-04:00 - Guatemala Liga Nacional CSD Xelaju MC vs Club Comunicaciones |
0-0 |
2-0 |
Mon 10, Dec-23:00 - Holland Jupiler League AZ Alkmaar 2 vs SC Telstar |
0-1 |
0-2 |
Mon 10, Dec-23:00 - Holland Jupiler League Jong PSV Eindhoven vs SC Cambuur |
1-1 |
1-2 |
Mon 10, Dec-18:00 - Holland Reserves League Roda JC Kerkrade Reserve vs Feyenoord Reserve |
1-2 |
1-4 |
Mon 10, Dec-21:30 - Holland Reserves League SC Heerenveen Reserve vs Emmen Reserve |
0-1 |
0-2 |
Mon 10, Dec-21:30 - Holland Reserves League N.E.C. Nijmegen Reserve vs Go Ahead Eagles Reserve |
4-1 |
4-3 |
Mon 10, Dec-21:30 - Holland Reserves League Willem II Reserves vs FC Dordrecht 90 Reserve |
1-0 |
4-0 |
Mon 10, Dec-21:30 - Holland Reserves League FC Eindhoven Reserve vs RKC Waalwijk Reserve |
2-1 |
3-2 |
Mon 10, Dec-21:30 - Holland Reserves League FC Twente Enschede Reserve vs FC Zwolle Reserve |
1-0 |
1-0 |
Mon 10, Dec-02:00 - Honduras Liga Nacional CD Olimpia vs CD Motagua |
0-0 |
0-2 |
Mon 10, Dec-21:00 - Israel Leumit League Ironi Ramat Hasharon vs Hapoel Ashkelon |
0-0 |
0-0 |
Mon 10, Dec-21:00 - Israel Leumit League Hapoel Afula vs Hapoel Petah Tikva |
1-0 |
1-2 |
Mon 10, Dec-21:00 - Israel Leumit League Sektzia Nes Tziona vs Hapoel Acco |
2-0 |
6-0 |
Mon 10, Dec-21:00 - Israel Leumit League Hapoel Katamon Jerusalem vs Hapoel Iksal |
0-1 |
1-3 |
Mon 10, Dec-15:45 - Israel Liga Bet Shimshon Tel Aviv vs Hapoel Ihud Bnei Jatt |
2-1 |
2-1 |
Mon 10, Dec-16:00 - Israel Liga Bet Hapoel Nahlat Yehuda Rishon LeZion vs Maccabi Ironi Amishav Petah Tikva |
0-2 |
2-3 |
Mon 10, Dec-19:59 - Israel Liga Bet Hapoel Beit She\'an vs Maccabi Nujeidat Ahmed |
1-0 |
3-1 |
Mon 10, Dec-23:00 - Israel Premier League Hapoel Tel Aviv vs Beitar Jerusalem |
0-1 |
0-3 |
Mon 10, Dec-15:00 - Israel State League Hapoel Kafr Kanna vs Hapoel Shfaram |
5-0 |
7-1 |
Mon 10, Dec-16:00 - Israel State League Maccabi Tzur Shalom vs Hapoel Herzliya |
0-1 |
0-2 |
Mon 10, Dec-16:00 - Israel State League Hapoel Azor vs Maccabi Sha\'arayim |
1-1 |
1-2 |
Mon 10, Dec-16:30 - Israel State League Hapoel Kfar Shalem vs Maccabi Yavne |
1-1 |
2-2 |
Mon 10, Dec-16:30 - Israel State League Ironi Tiberias vs Hapoel Bnei Zalfa |
0-0 |
0-0 |
Mon 10, Dec-16:30 - Israel State League Hapoel Al Gharbiyee vs Hapoel Migdal HaEmek |
1-0 |
4-0 |
Mon 10, Dec-19:00 - Israel State League Maccabi Herzliya vs Hapoel Mahane Yehuda |
0-2 |
0-2 |
Mon 10, Dec-22:00 - Italian Campionato Primavera AC Milan Youth vs Cagliari Youth |
0-0 |
1-2 |
Mon 10, Dec-00:00 - Italian Serie B Benevento vs Hellas Verona |
0-0 |
0-1 |
Mon 10, Dec-23:45 - Italy C1A Pro Vercelli vs Cuneo |
0-0 |
0-1 |
Mon 10, Dec-00:00 - Jamaica Premier League Portmore United vs Harbour View FC |
1-1 |
1-1 |
Mon 10, Dec-00:00 - Jamaica Premier League Montego Bay Utd vs Tivoli Gardens |
0-0 |
0-0 |
Mon 10, Dec-00:00 - Jamaica Premier League Mount Pleasant vs University of the West Indies(UWI) FC |
1-0 |
2-0 |
Mon 10, Dec-02:00 - Jamaica Premier League Cavalier FC vs Reno FC |
0-0 |
0-0 |
Mon 10, Dec-04:00 - Jamaica Premier League Waterhouse FC vs Dunbeholden FC |
2-0 |
2-1 |
Mon 10, Dec-18:00 - Lebanese League Nejmeh Club vs Al-Ahed |
0-3 |
0-3 |
Mon 10, Dec-04:45 - Mexico Primera Division Club America vs Pumas UNAM |
3-1 |
6-1 |
Mon 10, Dec-18:00 - Morocco Super League MCO Mouloudia Oujda vs Chabab Rif Hoceima |
1-0 |
1-0 |
Mon 10, Dec-21:00 - Morocco Super League Moghreb Tetouan vs DHJ Difaa Hassani Jadidi |
0-0 |
0-0 |
Mon 10, Dec-23:45 - Northern Ireland Youth League Glenavon(U20) vs Cliftonville(U20) |
1-1 |
3-1 |
Mon 10, Dec-21:00 - Poland - Ekstraklasa Arka Gdynia vs Cracovia Krakow |
0-2 |
0-3 |
Mon 10, Dec-00:00 - Portugal Primera Liga Sporting Clube de Portugal vs Aves |
2-1 |
4-1 |
Mon 10, Dec-14:00 - Republic of Azerbaijan Division 1 Suvalan FK vs Kesla FK B |
0-0 |
0-1 |
Mon 10, Dec-14:00 - Republic of Azerbaijan Division 1 FK MOIK Baku vs Qaradag Lokbatan |
0-2 |
1-2 |
Mon 10, Dec-14:00 - Republic of Azerbaijan Division 1 FC Agsu vs FK Kapaz Ganca |
0-0 |
0-0 |
Mon 10, Dec-14:00 - Republic of Azerbaijan Division 1 Qarabag B vs Sabah FK Baku B |
0-0 |
2-0 |
Mon 10, Dec-14:00 - Republic of Azerbaijan Division 1 Sabail B vs Turan Tovuz |
1-0 |
4-1 |
Mon 10, Dec-14:00 - Republic of Azerbaijan Division 1 Standard Sumqayit B vs Zira FK B |
3-0 |
4-0 |
Mon 10, Dec-14:30 - Republic of Azerbaijan Division 1 Neftchi Baku B vs Zaqatala FK |
2-1 |
2-3 |
Mon 10, Dec-22:00 - Romania - Divizia A CS Universitatea Craiova vs FC Voluntari |
2-1 |
3-1 |
Mon 10, Dec-19:30 - Romania - Divizia A Sepsi vs FC Botosani |
0-1 |
0-1 |
Mon 10, Dec-22:00 - Romania - Divizia A FCSB vs FC Viitorul Constanta |
1-0 |
2-0 |
Mon 10, Dec-20:30 - Russia Futsal League MFk Kprf Futsal vs TTG-Ugra Yugorsk Futsal |
1-2 |
6-6 |
Mon 10, Dec-20:30 - Russia Premier League Akhmat Grozny vs Arsenal Tula |
1-0 |
2-0 |
Mon 10, Dec-14:00 - Russia Youth Championship League Akhmat Grozny Youth vs Arsenal Tula Youth |
1-0 |
3-0 |
Mon 10, Dec-18:00 - Scottish Reserves League Partick Thistle Reserve vs Aberdeen Reserve |
1-1 |
2-1 |
Mon 10, Dec-20:30 - Senegal Premier League Sonacos de Diourbel vs ASC Jaraaf |
0-1 |
0-2 |
Mon 10, Dec-16:00 - Serbia Prva Liga OFK Becej 1918 vs Backa Topola |
0-0 |
0-0 |
Mon 10, Dec-21:00 - Serbia Prva Liga FK Sloboda Uzice vs FK Javor Ivanjica |
0-1 |
0-1 |
Mon 10, Dec-23:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears Murense vs SD Formentera |
|
1-1 |
Mon 10, Dec-20:30 - Sudanese Premier League Khartoum Al Watani vs Hilal Obayed |
2-0 |
2-2 |
Mon 10, Dec-21:00 - Sudanese Premier League Ahli Shandi vs Hay Al-Arab |
|
1-0 |
Mon 10, Dec-19:59 - Turkey 2 Ligi A Gaziantep Buyuksehir Belediyesi vs Balikesirspor |
0-1 |
0-2 |
Mon 10, Dec-19:59 - Turkey 2 Ligi A Adana Demirspor vs Giresunspor |
0-0 |
1-1 |
Mon 10, Dec-21:00 - Turkey Super Lig Ankaragucu vs Istanbul Basaksehir F.K. |
0-1 |
0-1 |
Mon 10, Dec-21:00 - Turkey Super Lig Kasimpasa S.K. vs Kayserispor |
0-1 |
0-3 |
Mon 10, Dec-14:30 - Turkey U21 Ligi 1 Adana Demirspor(U21) vs Giresunspor (U21) |
4-0 |
4-0 |
Mon 10, Dec-14:00 - Turkey U21 Super League Kasimpasa(U21) vs Kayserispor(U21) |
1-0 |
2-2 |
Mon 10, Dec-14:00 - Turkey U21 Super League Ankaragucu(U21) vs Istanbul Buyuksehir Belediyesi(U21) |
0-0 |
1-0 |