Football Results for Sun 13, May 2018

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 13, May 2018

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 13, May-17:00 - African Youth Championship Qualifiers
Tanzania U20 vs Mali(U20)

1-2

1-2
Sun 13, May-20:30 - African Youth Championship Qualifiers
Gambia(U20) vs Benin(U20)

2-1

2-1
Sun 13, May-19:00 - Albania Super league
Partizani Tirana vs Vllaznia Shkoder

1-0

2-0
Sun 13, May-19:00 - Albania Super league
Skenderbeu Korce vs Teuta Durres

0-1

1-3
Sun 13, May-19:00 - Albania Super league
KF Laci vs Lushnja KS

1-0

3-1
Sun 13, May-19:00 - Albania Super league
Kamza vs Flamurtari

0-0

1-0
Sun 13, May-19:00 - Albania Super league
FK Kukesi vs Luftetari Gjirokaster

2-0

2-2
Sun 13, May-14:00 - Andorra Super league
UE Sant Julia vs FC Santa Coloma

2-0

2-1
Sun 13, May-14:00 - Andorra Super league
Encamp vs Penya Encarnada


3-0
Sun 13, May-14:00 - Andorra Super league
UE Engordany vs FC Lusitanos

0-0

0-0
Sun 13, May-18:00 - Angola Girabola League
Academica Lobito vs Kabuscorp do Palanca

1-2

1-3
Sun 13, May-18:00 - Angola Girabola League
Onze Bravos vs Sporting Cabinda

0-0

0-0
Sun 13, May-18:30 - Angola Girabola League
Desportivo Huila vs Recreativo Caala


1-0
Sun 13, May-20:30 - Angola Girabola League
Progresso Sambizanga vs Recreativo Libolo

0-0

0-0
Sun 13, May-22:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Club Atletico Sarmiento vs CA Brown Adrogue

0-1

1-1
Sun 13, May-00:45 - Argentinian Primera Super League
Union Santa Fe vs Independiente

0-0

1-0
Sun 13, May-03:00 - Argentinian Primera Super League
Belgrano vs Temperley

0-2

2-3
Sun 13, May-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
St George Willawong FC vs Ipswich City

0-0

1-2
Sun 13, May-10:15 - Australia Brisbane Premier League
Albany Creek vs North Pine

2-2

4-2
Sun 13, May-08:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Albany Creek Reserve vs North Pine United Reserve

3-1

4-2
Sun 13, May-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Edgeworth Eagles FC vs Adamstown Rosebuds FC

0-0

0-1
Sun 13, May-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Broadmeadow Magic vs Newcastle Jets FC Youth

3-1

4-2
Sun 13, May-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Charlestown City Blues FC vs Valentine Phoenix

0-0

2-0
Sun 13, May-06:30 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Edgeworth Eagles FC(U20) vs Adamstown Rosebuds(U20)

1-0

3-1
Sun 13, May-06:30 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Charlestown City Blues FC(U20) vs Valentine Phoenix(U20)

0-0

2-0
Sun 13, May-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney Olympic vs South Coast Wolves

2-1

5-1
Sun 13, May-11:00 - Australia New South Wales Premier League
Rockdale City Suns vs Hakoah Sydney

1-0

3-0
Sun 13, May-13:00 - Australia New South Wales Super League
Parramatta Eagles vs Bankstown Berries

0-0

1-1
Sun 13, May-09:00 - Australia New South Wales U20
Rockdale City Suns(U20) vs Hakoah Sydney U20

2-1

2-3
Sun 13, May-06:40 - Australia New South Wales U20
Sydney Olympic(U20) vs Wollongong Wolves(U20)

1-0

1-1
Sun 13, May-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Northern Tigers Women\'s vs Manly United Women\'s

0-1

0-2
Sun 13, May-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Illawarra Stingrays Women\'s vs NWS Koalas Women\'s

2-0

3-0
Sun 13, May-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Bankstown City Lions Women\'s vs Blacktown Spartans Women\'s

0-1

0-3
Sun 13, May-09:30 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
North Shore Mariners Women\'s vs Sydney Universiteti Women\'s

0-3

1-4
Sun 13, May-10:00 - Australia Queensland State Leagues
Sunshine Coast Wanderers FC vs Peninsula Power

1-1

1-2
Sun 13, May-09:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Brisbane Roar FC NTC Women\'s vs Mudgeeraba SC Women\'s


12-0
Sun 13, May-12:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Souths United Women\'s vs Queensland Lions FC Women\'s

0-0

3-1
Sun 13, May-08:00 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Zebras vs Launceston City

0-2

1-3
Sun 13, May-08:15 - Australia Tasmania Premier League
Northern Rangers vs South Hobart

1-1

2-3
Sun 13, May-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Alamein Women\'s vs Geelong Galaxy Women\'s

0-1

0-3
Sun 13, May-09:15 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Southern United Women\'s vs Calder United SC Women\'s


0-9
Sun 13, May-11:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Senior NTC Women\'s vs Bayside United Women\'s

1-0

4-0
Sun 13, May-18:30 - Austrian Bundesliga
Rapid Wien vs Red Bull Salzburg

0-3

1-4
Sun 13, May-13:00 - Austrian Frauen Bundesliga
LUV Graz Women\'s vs Vorderland Women\'s

0-0

3-0
Sun 13, May-14:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Bergheim/Hof Women\'s vs Union Kleinmunchen Women\'s

0-0

0-0
Sun 13, May-16:00 - Austrian Frauen Bundesliga
USC Landhaus Women\'s vs SKV Altenmarkt Women\'s

3-0

4-0
Sun 13, May-16:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Sudburgenland Women\'s vs Sturm Graz/Stattegg Women\'s

0-1

1-1
Sun 13, May-16:00 - Austrian Regionalliga West
SV Grodig vs USK Anif

0-0

0-1
Sun 13, May-19:59 - Bahrain Premier League
Busaiteen vs East Riffa

0-2

0-2
Sun 13, May-18:15 - Belarus Premier League
Neman Grodno vs FC Gorodeya

0-0

1-0
Sun 13, May-16:00 - Belarus Premier League
Shakhter Soligorsk vs FK Isloch Minsk

2-0

3-0
Sun 13, May-20:30 - Belarus Premier League
BATE Borisov vs Torpedo Minsk

0-0

2-0
Sun 13, May-16:30 - Belgian First Amateur Division
KMSK Deinze vs Royal Knokke

0-3

1-3
Sun 13, May-18:00 - Belgian First Amateur Division
Dessel Sport vs Lommel SK


2-1
Sun 13, May-19:59 - Belgian Jupiler League
Gent vs Anderlecht

0-0

1-0
Sun 13, May-19:59 - Belgian Jupiler League
Genk vs Sporting Charleroi

2-1

4-1
Sun 13, May-19:59 - Belgian Jupiler League
Standard Liege vs Club Brugge

1-1

1-1
Sun 13, May-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Aurora vs Club Guabira

0-0

0-0
Sun 13, May-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Real Potosi vs Sport Boys Warnes

1-1

1-2
Sun 13, May-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
CD San Jose vs Destroyers

4-0

8-0
Sun 13, May-04:45 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Bolivar vs Nacional Potosi

0-0

1-0
Sun 13, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs Zrinjski Mostar

3-0

4-1
Sun 13, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Siroki Brijeg vs FK Zeljeznicar Sarajevo

2-1

3-1
Sun 13, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Krupa vs Radnik Bijeljina

0-1

1-3
Sun 13, May-23:00 - Brasileiro Serie B
Vila Nova (GO) vs Ponte Preta

0-0

0-0
Sun 13, May-02:00 - Brasileiro Serie B
Fortaleza vs Goias

0-0

3-0
Sun 13, May-02:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Tupa SP(U23) vs Andradina SP(U23)

1-0

1-0
Sun 13, May-17:30 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Portuguesa RJ Women\'s vs Juventus-SP Women\'s

1-2

3-3
Sun 13, May-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Embu das Artes Women\'s vs Ferroviaria SP Women\'s

2-4

4-4
Sun 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
PFC Nesebar vs Litex Lovech

0-0

0-1
Sun 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
Lokomotiv Sofia vs FC Sozopol

3-0

3-0
Sun 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
OFC Pomorie vs Strumska Slava

0-0

1-1
Sun 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
FC Maritsa 1921 vs Botev Galabovo

0-2

1-2
Sun 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
PFK Montana vs Ludogorets Razgrad II

3-0

4-0
Sun 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
Chernomorets Balchik vs Lokomotiv Gorna Oryahovitsa

0-1

1-1
Sun 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
Neftochimik Burgas vs Tsarsko Selo

0-1

0-2
Sun 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
Oborishte vs Botev Vratsa

0-1

0-2
Sun 13, May-19:59 - Bulgaria Premier
Slavia Sofia vs Lokomotiv Plovdiv

0-1

0-3
Sun 13, May-16:30 - Cameroon MTN Elite One
Bamboutos vs Aigle Royal Menoua

0-0

0-1
Sun 13, May-16:30 - Cameroon MTN Elite One
Colombe FC vs New Stars de Duala

0-0

1-2
Sun 13, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Union Douala vs Stade Renard de Melong

0-2

0-3
Sun 13, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Coton Sport Garoua vs Fovu Baham


2-0
Sun 13, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Unisport Bafang vs AS Fortuna


0-1
Sun 13, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
UMS de Loum vs Dragon de Yaounde

0-0

0-0
Sun 13, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
APEJES Academy vs Feutcheu FC

3-0

4-1
Sun 13, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Eding Sport FC vs Les Astres FC

1-0

2-1
Sun 13, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Yafoot FC vs Young Sports Academy

0-1

0-3
Sun 13, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Paranaense vs Atletico Mineiro (MG)

1-0

1-2
Sun 13, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Corinthians Paulista (SP) vs Palmeiras

1-0

1-0
Sun 13, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Vasco da Gama(RJ) vs Vitoria Salvador BA

1-1

2-3
Sun 13, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Esporte Clube Bahia vs Sao Paulo

2-1

2-2
Sun 13, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Chapecoense SC vs CR Flamengo (RJ)

1-0

3-2
Sun 13, May-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Cruzeiro (MG) vs Sport Club Recife (PE)

1-0

2-0
Sun 13, May-00:30 - Chile Primera B
Rangers Talca vs CD Santiago Morning

0-0

0-0
Sun 13, May-01:00 - Chile Primera B
Puerto Montt vs Santiago Wanderers

2-1

2-1
Sun 13, May-02:00 - Chile Primera B
Coquimbo Unido vs Union San Felipe

1-0

1-0
Sun 13, May-19:59 - Chile Primera B
Valdivia vs CSyD Barnechea

0-0

1-1
Sun 13, May-23:00 - Chile Primera Division
Deportes Temuco vs Union Espanola

2-0

2-0
Sun 13, May-03:00 - Chile Primera Division
Everton CD vs Curico Unido

0-1

1-1
Sun 13, May-19:59 - Chile Primera Division
Universidad Catolica vs Universidad de Chile

1-0

1-1
Sun 13, May-23:30 - Chile Tercera Division
Colchagua CD vs Deportes Vallenar

1-0

3-2
Sun 13, May-23:30 - Chile Tercera Division
Independiente de Cauquenes vs Fernandez Vial

1-0

1-1
Sun 13, May-02:00 - Chile Tercera Division
Iberia Los Angeles vs Deportes Santa Cruz


2-0
Sun 13, May-13:00 - China Futsal League
Henan Xinda Futsal vs Shenzhen Nanling Tielang Futsal

2-1

3-6
Sun 13, May-15:00 - China Futsal League
Qingdao Impulse Chenxi Futsal vs Wuhan Dilong TGU Futsal

0-1

4-3
Sun 13, May-10:00 - China Reserves League
Changchun YaTai Reserve vs Tianjin Teda Reserve

0-0

2-1
Sun 13, May-10:30 - China Reserves League
Guizhou Hengfeng Zhicheng Reserve vs Shanghai SIPG Reserve

0-2

0-3
Sun 13, May-11:30 - China Reserves League
ShenHua Foot-Ball FC Reserve vs Chongqing Lifan Reserve

0-2

4-3
Sun 13, May-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Shenzhen JiaZhaoye vs Meizhou Hakka

2-0

4-1
Sun 13, May-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Wuhan ZALL vs Yan Bian Fude FC

0-0

1-0
Sun 13, May-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Shanghai Shenxin vs Zhejiang Yiteng FC

0-0

1-0
Sun 13, May-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Inner Mongolia Zhongyou vs Liaoning Whowin

0-0

1-0
Sun 13, May-15:35 - Chinese Super League
HeNan JianYe vs Beijing Renhe

1-0

1-0
Sun 13, May-15:35 - Chinese Super League
Jiangsu Suning FC vs Dalian Yifang

0-0

1-0
Sun 13, May-08:00 - Club Friendly
Jumonji Women\'s vs Tsukuba FC Women\'s

0-0

2-1
Sun 13, May-16:00 - Club Friendly
Gor Mahia vs Hull City

0-0

0-0
Sun 13, May-12:00 - Club Friendly
Fairplay Bucuresti Women\'s vs Heniu Prundu Bargaului Women\'s

0-2

0-5
Sun 13, May-22:30 - Club Friendly
Icasa(CE) vs Itapipoca CE

3-0

7-0
Sun 13, May-22:30 - Club Friendly
Maracana CE vs CE Uniao PR

0-0

1-1
Sun 13, May-19:00 - Club Friendly
GD Estoril-Praia Women\'s vs Sporting Clube de Portugal Women\'s

0-5

1-6
Sun 13, May-19:00 - Club Friendly
Sporting Braga Women\'s vs Clube Atletico Ouriense Women\'s

3-0

6-0
Sun 13, May-06:00 - Club Friendly
AC Fukushima Women\'s vs Angeviolet Hiroshima Women\'s

0-1

2-1
Sun 13, May-03:00 - Colombia Copa Mustang
Patriotas FC vs Atletico Huila

1-0

1-1
Sun 13, May-05:00 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Cali vs Atletico Nacional

0-0

1-0
Sun 13, May-00:00 - Colombia Copa Premier
Union Magdalena vs Real Santander

1-1

2-1
Sun 13, May-23:30 - Colombia Copa Premier
Fortaleza F.C vs Deportes Quindio

1-0

1-0
Sun 13, May-22:00 - Concacaf Women\\\'s Cup Qualifying
Anguilla Women\'s vs Cuba women\'s

0-2

0-4
Sun 13, May-06:05 - Costa Rica Primera Division
Herediano vs Santos De Guapiles

2-0

3-1
Sun 13, May-19:00 - Croatia - 1. Division
HNK Cibalia vs NK Rijeka

0-0

0-0
Sun 13, May-23:00 - Croatia - 1. Division
Inter Zapresic vs NK Lokomotiva Zagreb

1-0

1-2
Sun 13, May-21:00 - Croatia - 1. Division
Hajduk Split vs NK Osijek

1-0

1-1
Sun 13, May-19:30 - Croatia - 2. Division
HNK Gorica vs HNK Sibenik

0-1

1-1
Sun 13, May-17:30 - Croatia - 2. Division
Hajduk Split B vs Hrvatski Dragovoljac

0-0

1-1
Sun 13, May-19:59 - Cyprus 1 Division
AC Omonia Nicosia vs Apollon Limassol FC

0-0

1-0
Sun 13, May-19:59 - Cyprus 1 Division
AEK Larnaca vs AEL Limassol

1-1

3-2
Sun 13, May-18:00 - Cyprus 1 Division
Nea Salamis vs Alki Oroklini

3-0

4-0
Sun 13, May-18:00 - Cyprus 1 Division
Doxa Katokopias vs Pafos FC

0-2

0-3
Sun 13, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FC Sellier & Bellot Vlasim vs SC Znojmo

1-1

2-1
Sun 13, May-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Viktoria Zizkov vs Fotbal Trinec

0-2

0-4
Sun 13, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Ceske Budejovice vs FK MAS Taborsko

0-0

1-1
Sun 13, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
SK Slovan Varnsdorf vs Pardubice

2-1

4-2
Sun 13, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Sokol Brozany vs Litomerice

2-0

3-1
Sun 13, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Benesov vs FK Loko Vltavin

1-1

2-2
Sun 13, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Stechovice vs SK Prevysov

0-1

1-1
Sun 13, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
SK Viktorie Jirny vs Chrudim

0-0

1-1
Sun 13, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Benatky Nad Jizerou vs FK Kraluv Dvur

1-1

2-2
Sun 13, May-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Baumit Jablonec vs MFK Karvina

1-0

2-1
Sun 13, May-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Teplice vs Brno

0-1

1-4
Sun 13, May-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Bohemians 1905 vs Mlada Boleslav

1-1

1-3
Sun 13, May-12:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Dukla Praha Women\'s vs Horni Herspice Women\'s

2-0

4-1
Sun 13, May-18:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Synot Slovacko Women\'s vs Sparta Praha Women\'s

0-3

0-6
Sun 13, May-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Valasske Mezirici vs Rymarov

1-1

2-2
Sun 13, May-13:00 - Czech Republic U21 League
Banik Ostrava(U21) vs Zlin(U21)

0-1

0-1
Sun 13, May-13:00 - Czech Republic U21 League
FK Baumit Jablonec(U21) vs Dukla Praha(U21)

0-1

2-2
Sun 13, May-13:00 - Czech Republic U21 League
Hradec Kralove(U21) vs Mlada Boleslav(U21)

0-0

1-1
Sun 13, May-13:00 - Czech Republic U21 League
FC Viktoria Plzen(U21) vs FC Bohemians 1905 U21

0-0

1-1
Sun 13, May-22:00 - Danish SAS Ligaen
Aalborg BK vs FC Kobenhavn

0-0

1-0
Sun 13, May-19:59 - Danish SAS Ligaen
Odense BK vs Aarhus AGF

0-1

2-3
Sun 13, May-18:00 - Danish SAS Ligaen
Hobro I.K. vs Sonderjyske

0-1

3-2
Sun 13, May-14:00 - Danish SAS Ligaen
Randers FC vs FC Helsingor

0-0

2-1
Sun 13, May-16:00 - Danish SAS Ligaen
Silkeborg IF vs Lyngby

0-0

2-2
Sun 13, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
AB Gladsaxe vs FC Aarhus Fremad

0-1

1-1
Sun 13, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Jammerbugt vs Naestved

0-0

0-2
Sun 13, May-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
HIK vs Odder IGF

1-0

2-1
Sun 13, May-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
B93 Copenhagen vs Greve

0-0

0-0
Sun 13, May-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Avarta vs BK Frem

0-0

1-1
Sun 13, May-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Kolding IF vs FC Sydvest

0-0

2-0
Sun 13, May-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
VSK Aarhus vs Bronshoj

1-1

3-3
Sun 13, May-15:30 - Denmark - 2. Division Play Off
Kjellerup IF vs Hvidovre IF

2-0

2-1
Sun 13, May-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Dalum vs IF Lyseng

0-1

2-1
Sun 13, May-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Ringkobing vs Middelfart

2-1

2-3
Sun 13, May-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Marienlyst vs Skovshoved

0-2

0-4
Sun 13, May-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Hillerod Fodbold vs Naesby BK

0-0

1-0
Sun 13, May-17:15 - Denmark Woman\\\'s League
Boldklubben AF 1893 Women\'s vs Greve Woman\'s

3-2

4-3
Sun 13, May-15:30 - Denmark Woman\\\'s League
Vildbjerg SF Women\'s vs Thisted FC Women\'s

0-0

1-1
Sun 13, May-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Naesby BK Woman\'s vs Fortuna Hjorring B Women\'s

1-1

3-1
Sun 13, May-15:00 - Denmark Youth U19
Midtjylland(U19) vs FC Kobenhavn(U19)

2-1

4-3
Sun 13, May-00:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Orense SC vs Puerto Quito

0-1

1-1
Sun 13, May-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
L.D.U.Portoviejo vs Liga de Loja

1-0

1-0
Sun 13, May-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Gualaceo SC vs Manta FC

1-0

1-0
Sun 13, May-21:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Olmedo Riobamba vs CD Clan Juvenil

1-0

3-2
Sun 13, May-01:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Guayaquil City

2-1

2-1
Sun 13, May-03:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Independiente Del Valle vs CD El Nacional

0-0

0-1
Sun 13, May-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Tecnico Universitario vs Sociedad Deportiva Aucas

0-0

0-1
Sun 13, May-18:00 - England Conference North Division
Harrogate Town vs Brackley Town

2-0

3-0
Sun 13, May-18:00 - England Conference South Division
Hampton & Richmond vs Braintree Town

1-1

1-1
Sun 13, May-17:00 - England FA Women Super League
Everton FC Women\'s vs Birmingham Women\'s

0-1

0-3
Sun 13, May-17:00 - England Ladies Premier League
Aston Villa Women\'s vs Tottenham Hotspur Women\'s

0-1

1-1
Sun 13, May-17:00 - England Ladies Premier League
Oxford United Women\'s vs Watford Women\'s

1-1

1-2
Sun 13, May-18:00 - England Ladies Premier League
Millwall Women\'s vs Doncaster Rovers Belles Women\'s

0-0

0-1
Sun 13, May-15:00 - England Ladies Premier League
Durham Wildcats Women\'s vs Brighton & H.A. Women\'s

2-0

4-0
Sun 13, May-20:15 - England League One
Shrewsbury Town vs Charlton Athletic

0-0

1-0
Sun 13, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Middlesbrough Women\'s vs Leicester City Women\'s


3-6
Sun 13, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Nottingham Forest Women\'s vs Blackburn Rovers Women\'s


1-4
Sun 13, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Guiseley AFC Vixens Women\'s vs Fylde LFC Women\'s


2-2
Sun 13, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Portsmouth Women\'s vs Queens Park Rangers Women\'s


6-1
Sun 13, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Crystal Palace Women\'s vs Charlton Athletic Women\'s

0-1

0-4
Sun 13, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Coventry Women\'s vs Gillingham Women\'s


5-0
Sun 13, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Lewes Women\'s vs Cardiff City Women\'s


4-0
Sun 13, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Chichester City Women\'s vs C&K Basildon Women\'s


0-1
Sun 13, May-18:00 - English Premier League
Southampton vs Manchester City

0-0

0-1
Sun 13, May-18:00 - English Premier League
West Ham United vs Everton

1-0

3-1
Sun 13, May-18:00 - English Premier League
Crystal Palace vs West Bromwich(WBA)

0-0

2-0
Sun 13, May-18:00 - English Premier League
Tottenham Hotspur vs Leicester City

1-2

5-4
Sun 13, May-18:00 - English Premier League
Newcastle vs Chelsea FC

1-0

3-0
Sun 13, May-18:00 - English Premier League
Manchester United vs Watford

1-0

1-0
Sun 13, May-18:00 - English Premier League
Liverpool vs Brighton & Hove Albion

2-0

4-0
Sun 13, May-18:00 - English Premier League
Huddersfield Town vs Arsenal

0-1

0-1
Sun 13, May-18:00 - English Premier League
Burnley vs AFC Bournemouth

1-0

1-2
Sun 13, May-18:00 - English Premier League
Swansea City vs Stoke City

1-2

1-2
Sun 13, May-14:00 - Estonia Esi Liiga
Maardu FC Starbunker vs Flora Tallinn II

0-0

0-0
Sun 13, May-16:00 - Estonia Meistri Liiga
FC Kuressaare vs Paide Linnameeskond

1-2

1-4
Sun 13, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Vikingur Gota vs HB Torshavn

1-2

1-2
Sun 13, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
KI Klaksvik vs NSI Runavik

0-0

1-1
Sun 13, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
AB Argir vs EB Streymur

0-0

2-0
Sun 13, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
07 Vestur Sorvagur vs TB/FCS/Royn

0-2

0-3
Sun 13, May-20:15 - Faroe Islands Formuladeildin
B36 Torshavn vs Skala IF

3-0

5-1
Sun 13, May-16:00 - Finland Women\\\'s Premier 2
Turun Weikot Women\'s(TuWe) vs GBK Kokkola Women\'s

0-1

2-1
Sun 13, May-16:00 - Finland Women\\\'s Premier 2
PK Keski-Uusimaa Women vs Idrottsklubben Myran Women\'s

1-0

1-1
Sun 13, May-15:00 - Finland Women\\\'s Premier 2
TPV Tampere Women\'s vs HPS Helsinki Women\'s

1-3

3-3
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
Mypa vs JaPS

2-1

4-5
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
MP Mikkeli vs PEPO

0-0

1-1
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
FC Viikingit vs MiPK Mikkeli

0-1

3-2
Sun 13, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
NJS Nurmijarvi vs FC Vaajakoski

0-0

0-0
Sun 13, May-19:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PK Keski Uusimaa(PKKU) vs JIPPO

1-0

1-1
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
Kapylan Pallo vs Salon Palloilijat(SalPa)

1-0

2-0
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Espoo vs KaaPo Kaarina

2-1

4-3
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
MuSa vs FC Kiffen

0-0

0-0
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
HIFK 2 vs FC Jazz Pori

1-2

2-2
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
BK-46 Karis Karjaa vs GrIFK

0-1

0-1
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
Tampere United vs Narpes Kraft

1-0

3-0
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
TP47 Tornio vs TPV Tampere

0-2

1-2
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
Jakobstads Bollklubb vs GBK Kokkola

1-2

1-2
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
JS Hercules vs Oulun LS

1-0

1-0
Sun 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
SJK Akatemia vs VIFK Vaasa

0-0

2-1
Sun 13, May-14:00 - Finland U19 League
SJK Akatemia Am vs Inter Turku Am

0-2

0-5
Sun 13, May-19:30 - Finland Veikkausliga
RoPS Rovaniemi vs KuPS

1-0

2-0
Sun 13, May-19:30 - Finland Veikkausliga
PS Kemi vs TPS Turku

2-1

2-2
Sun 13, May-19:59 - Finland Veikkausliga
IFK Mariehamn vs Ilves Tampere

1-0

2-0
Sun 13, May-19:30 - Finland Ykkonen
KPV vs AC Kajaani

2-1

2-1
Sun 13, May-19:30 - Finland Ykkonen
JJK Jyvaskyla vs Ekenas IF Fotboll

2-2

2-2
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
US Orleans U19 vs Evreux(U19)


2-2
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Lens U19 vs Amiens SC(U19)


5-1
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Lille U19 vs Paris FC U19

0-1

0-1
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Avranches(U19) vs Paris Saint Germain (U19)


2-3
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Caen(U19) vs Valenciennes US(U19)


1-0
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Entente(U19) vs Le Havre(U19)


1-0
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Chambly FC (U19) vs US Boulogne U19


2-4
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Lyonnais U19 vs Torcy U.S(U19)

1-1

1-1
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
ES Troyes AC(U19) vs Belfort ASM FC(U19)

3-0

4-1
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Auxerre(U19) vs Sochaux U19


3-0
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Stade Reims(U19) vs Montceau (U19)


4-0
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Dijon(U19) vs Nancy(U19)

1-0

2-2
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Drancy(U19) vs Strasbourg U19


0-0
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Evian Thonon Gaillard(U19) vs Metz U19


2-3
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Nantes U19 vs Bordeaux U19

1-0

3-2
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Angers SCO U19 vs Chateauroux U19


2-4
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Stade Rennais FC(U19) vs Guingamp (U19)


1-1
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Niort(U19) vs Le Mans(U19)


1-1
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Brest Stade U19 vs Stade Lavallois MFC (U19)


1-0
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Trelissac U19 vs Tours FC U19


2-1
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Vaillante Sports(U19) vs Alencon(U19)


4-1
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Montpellier(U19) vs Toulouse(U19)

1-1

1-4
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Nimes(U19) vs Montferrandaise(U19)


2-0
Sun 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Colomiers U19 vs Toulon (U19)


3-0
Sun 13, May-16:00 - French Feminines D1
Guingamp Women\'s vs ASPTT Albi Women\'s

0-0

0-1
Sun 13, May-17:00 - French Feminines D1
Rodez Aveyron Women\'s vs Fleury 91 Women\'s

2-0

3-1
Sun 13, May-18:30 - French Feminines D1
Lyonnais Women\'s vs Marseille Women\'s

1-0

7-0
Sun 13, May-18:30 - French Feminines D1
Montpellier HSC Women\'s vs ASJ Soyaux Women\'s

0-0

1-0
Sun 13, May-18:30 - French Feminines D1
Bordeaux Women\'s vs Paris Saint Germain Women\'s

0-1

0-1
Sun 13, May-18:00 - Friendly Internationals
United Arab Emirates(23) vs Saudi Arabia(U23)

0-0

0-1
Sun 13, May-18:30 - FYR Macedonia Prva liga
FC Vardar Skopje vs Pelister Bitola

1-1

2-3
Sun 13, May-18:30 - FYR Macedonia Prva liga
Pobeda Prilep vs Sileks

0-0

1-0
Sun 13, May-18:30 - FYR Macedonia Prva liga
FK Shkendija 79 vs FK Skopje

1-1

3-1
Sun 13, May-18:30 - FYR Macedonia Prva liga
FK Shkupi vs Renova Cepciste

1-0

3-0
Sun 13, May-18:30 - FYR Macedonia Prva liga
Akademija Pandev vs Rabotnicki Skopje

0-0

0-1
Sun 13, May-16:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Tbilisi vs Lokomotiv Tbilisi

0-1

0-1
Sun 13, May-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Energie Cottbus(U17) vs Hamburger(U17)


0-2
Sun 13, May-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
MSV Duisburg(U17) vs Arminia Bielefeld (U17)

0-0

0-0
Sun 13, May-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Hombrucher SV(U17) vs Viktoria Koln(U17)

0-1

1-1
Sun 13, May-17:30 - German Bundesliga 2
FC Nurnberg vs Fortuna Dusseldorf

2-1

2-3
Sun 13, May-17:30 - German Bundesliga 2
VfL Bochum vs SSV Jahn Regensburg

0-0

1-1
Sun 13, May-17:30 - German Bundesliga 2
Arminia Bielefeld vs SV Sandhausen

0-0

0-0
Sun 13, May-17:30 - German Bundesliga 2
MSV Duisburg vs St. Pauli

1-0

2-0
Sun 13, May-17:30 - German Bundesliga 2
Dynamo Dresden vs Union Berlin

0-0

0-1
Sun 13, May-17:30 - German Bundesliga 2
Holstein Kiel vs Eintr. Braunschweig

4-2

6-2
Sun 13, May-17:30 - German Bundesliga 2
SV Darmstadt 98 vs FC Erzgebirge Aue

0-0

1-0
Sun 13, May-17:30 - German Bundesliga 2
FC Ingolstadt 04 vs FC Kaiserslautern

0-2

1-3
Sun 13, May-17:30 - German Bundesliga 2
1. FC Heidenheim 1846 vs Greuther Furth

0-0

1-1
Sun 13, May-13:00 - German Frauen Bundesliga
Duisburg Women\'s vs Hoffenheim Women\'s

0-0

2-0
Sun 13, May-13:00 - German Frauen Bundesliga
Eintracht Frankfurt Women\'s vs SC Freiburg Women\'s

0-1

1-2
Sun 13, May-13:00 - German Frauen Bundesliga
FF USV Jena Women\'s vs SC Sand Women\'s

0-1

0-1
Sun 13, May-18:00 - German Frauen Bundesliga
Werder Bremen Women\'s vs Bayern Munich Women\'s

1-1

2-7
Sun 13, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
Wolfsburg Women\'s vs SG Essen-Schonebeck Women\'s

0-0

2-0
Sun 13, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
Turbine Potsdam Women\'s vs Koln Women\'s

2-0

4-2
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs BSV Rehden

0-1

0-1
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hamburger SV II vs Eintr. Braunschweig AM

0-1

4-2
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Havelse vs VfB Oldenburg

1-2

1-3
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC Hansa Luneburg vs VfB Lubeck

0-0

0-0
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Drochtersen/Assel vs Germania Egestorf Langreder

0-0

0-1
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
SSV Jeddeloh vs VfV 06 Hildesheim

1-1

1-1
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Eutin 08 vs SC Weiche Flensburg 08

0-2

2-5
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs SC Verl

3-0

4-0
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Erndtebruck vs Wegberg-Beeck

0-2

1-4
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs SV Westfalia Rhynern

0-1

2-2
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
RW Oberhausen vs Wattenscheid

1-1

1-1
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wuppertaler SV vs Koln Am.

0-0

3-1
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Dortmund(Am) vs Bonner SC

0-0

0-0
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Viktoria Koln vs Monchengladbach AM.

2-1

4-4
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Dusseldorf II vs RW Essen

1-0

1-1
Sun 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
SC Wiedenbruck vs Uerdingen

0-2

0-5
Sun 13, May-16:00 - Germany Women Division 2
Saarbrucken Women\'s vs VfL Sindelfingen Women\'s

0-0

1-0
Sun 13, May-16:00 - Germany Women Division 2
Bayer Leverkusen Women\'s vs FSV Hessen Wetzlar Women\'s

1-1

2-3
Sun 13, May-16:00 - Germany Women Division 2
Eintracht Frankfurt B Women\'s vs SC Freiburg B Women\'s

1-2

1-2
Sun 13, May-16:00 - Germany Women Division 2
Bayern Munich Women\'s B vs TSV Schott Mainz Women\'s

1-1

6-1
Sun 13, May-16:00 - Germany Women Division 2
USV Jena Am Women\'s vs Hohen Neuendorf Women\'s

1-0

3-1
Sun 13, May-19:00 - Ghana Premier League
Berekum Chelsea vs Elmina Sharks

1-0

1-1
Sun 13, May-16:00 - Greece - Football League
Kissamikos vs Apollon Kalamaria

0-1

2-1
Sun 13, May-16:30 - Greece - Football League
Giorgos Karaiskakis vs OFI Crete

1-0

1-2
Sun 13, May-18:00 - Greece - Football League
Aris Salonica vs Veria FC


3-0
Sun 13, May-18:00 - Greece - Football League
Kallithea vs Anagennisi Karditsa

2-0

3-1
Sun 13, May-18:00 - Greece - Football League
Apollon Larissas vs Panegialios FC

2-0

3-2
Sun 13, May-18:00 - Greece - Football League
Acharnaikos vs Doxa Dramas


0-3
Sun 13, May-18:00 - Greece - Football League
Panahaiki-2005 vs Athletic Union of Spartis

0-1

2-1
Sun 13, May-18:00 - Greece - Football League
Trikala vs Aiginiakos FC

0-0

1-0
Sun 13, May-12:00 - Greece U20 League
Apollon Smirnis(U20) vs PAE Atromitos(U20)

0-0

0-1
Sun 13, May-18:00 - Greece U20 League
PAOK Saloniki U20 vs PAE Levadiakos(U20)

2-2

4-2
Sun 13, May-18:00 - Greece U20 League
Panathinaikos U20 vs Platanias FC(U20)

2-2

2-2
Sun 13, May-21:30 - Guatemala Liga Nacional
Antigua GFC vs CSD Xelaju MC

0-0

0-1
Sun 13, May-02:00 - Guatemala Liga Nacional
Guastatoya vs Siquinala FC

1-0

4-0
Sun 13, May-22:00 - Holland Jupiler League
Roda JC Kerkrade vs Almere City FC

0-1

1-2
Sun 13, May-16:30 - Holland Jupiler League
N.E.C. Nijmegen vs Emmen

4-1

4-1
Sun 13, May-14:30 - Holland Jupiler League
De Graafschap vs SC Telstar

2-0

4-2
Sun 13, May-18:45 - Holland Jupiler League
Sparta Rotterdam vs FC Dordrecht 90

0-2

2-2
Sun 13, May-16:00 - Holland Tweede Divisie
ASV De Dijk vs VV Sint Bavo

0-1

0-1
Sun 13, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Sun Hei Sports Club vs Hong Kong FC

1-3

1-4
Sun 13, May-11:30 - HongKong 1st Division League
South China vs Resources Capital FC

2-2

3-2
Sun 13, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Sparta Rotterdam Mutual FC vs Hoi King SA

1-2

1-2
Sun 13, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Dreams Metro Gallery vs Eastern District SA


1-1
Sun 13, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Shatin SA vs Wing Yee FT


3-0
Sun 13, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Tung Sing FC vs Citizen

1-2

2-2
Sun 13, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Wong Tai Sin District RSC vs Kwun Tong FA

0-0

2-0
Sun 13, May-11:30 - HongKong 1st Division League
Double Flower FA vs Wan Chai SF

1-0

4-0
Sun 13, May-09:30 - HongKong 2 Division League
Sun Source vs Fukien AC


2-0
Sun 13, May-09:30 - HongKong 2 Division League
Yau Tsim Mong FT vs Gospel Friends FC

0-0

3-1
Sun 13, May-09:30 - HongKong 2 Division League
Sai Kung District FC vs Central & Western District RSA


1-1
Sun 13, May-09:30 - HongKong 2 Division League
Kwong Wah AA vs Lucky Mile FC

2-2

3-2
Sun 13, May-09:30 - HongKong 2 Division League
Kwai Tsing District FA vs Happy Valley

1-2

2-5
Sun 13, May-09:30 - HongKong 2 Division League
Fu Moon FC vs Sham Shui Po


2-1
Sun 13, May-09:30 - HongKong 2 Division League
Kowloon City vs Tuen Mun Football Team


7-3
Sun 13, May-10:30 - HongKong Premier League
Kitchee vs Yuen Long FC

0-0

2-0
Sun 13, May-10:30 - HongKong Premier League
Wofoo Tai Po vs Hong Kong Pegasus FC

0-1

2-1
Sun 13, May-10:30 - HongKong Premier League
Southern District vs Eastern A.A Football Team

2-0

3-2
Sun 13, May-10:30 - HongKong Premier League
Hong Kong Rangers FC vs Dreams Sports Club

0-0

1-1
Sun 13, May-10:30 - HongKong Premier League
LeeMan vs R&F

0-1

1-4
Sun 13, May-21:30 - Hungary NB ?
MTK Budapest FC vs ETO Gyori FC

2-1

3-1
Sun 13, May-19:00 - Hungary NB ?
Nyiregyhaza vs Cegled

0-0

0-2
Sun 13, May-19:00 - Hungary NB ?
Soroksar vs BFC Siofok

1-1

1-1
Sun 13, May-19:00 - Hungary NB ?
Gyirmot SE vs Szolnoki MAV FC

0-1

1-1
Sun 13, May-19:00 - Hungary NB ?
Kazincbarcika vs Kisvarda

1-1

3-1
Sun 13, May-19:00 - Hungary NB ?
Budaorsi SC vs Bekescsaba

1-1

1-1
Sun 13, May-19:00 - Hungary NB ?
Soproni VSE vs MTE Mosonmagyarovar

0-1

1-4
Sun 13, May-19:00 - Hungary NB ?
Szegedi AK vs Zalaegerszegi TE

0-0

2-0
Sun 13, May-19:00 - Hungary NB ?
Dorogi FC vs Aqvital FC Csakvar

0-1

2-1
Sun 13, May-19:00 - Hungary NB ?
Budafoki MTE vs Vac-Dunakanyar

0-0

0-2
Sun 13, May-14:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Diosgyori VTK Women\'s vs MTK Hungaria Women\'s

2-1

3-1
Sun 13, May-18:00 - Iceland Ladies Premier League
IBV Vestmannaeyjar Women\'s vs Thor KA Akureyri Woman\'s

0-2

1-2
Sun 13, May-21:00 - Iceland Premier Division
Fjolnir vs Hafnarfjordur FH

1-0

2-3
Sun 13, May-17:00 - Iceland U19 League
Stjarnan Skinandi(U19) vs Breidablik UBK(U19)

1-0

1-3
Sun 13, May-13:00 - India League Division 2
Trau FC vs Langsning SC

1-0

3-1
Sun 13, May-13:45 - India League Division 2
Mohammedan SC(IND) vs Bengaluru B


1-0
Sun 13, May-15:00 - India League Division 2
Pune City B vs Real Kashmir

0-1

0-1
Sun 13, May-12:30 - Indonesia Liga 1
Arema Malang vs PSM Makassar

0-0

1-1
Sun 13, May-12:30 - Indonesia Liga 2
Persita Tangerang vs Atjeh United

0-2

2-3
Sun 13, May-21:00 - Israel Premier League
Maccabi Haifa vs Hapoel Raanana

0-0

2-0
Sun 13, May-21:00 - Israel Premier League
F.C. Ashdod vs Hapoel Ironi Kiryat Shmona

0-2

1-2
Sun 13, May-21:00 - Israel Premier League
Hapoel Acco vs Hapoel Bnei Sakhnin FC

1-1

1-2
Sun 13, May-21:00 - Israel Premier League
Hapoel Ashkelon vs Maccabi Petah Tikva FC

0-0

0-2
Sun 13, May-19:59 - Israel State League
Hapoel Herzliya vs Ironi Tiberias

2-1

3-3
Sun 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Ascoli Youth vs Spezia Youth

1-0

2-1
Sun 13, May-13:00 - Italian Campionato Primavera
Sampdoria Youth vs Juventus Youth

0-1

0-3
Sun 13, May-15:00 - Italian Campionato Primavera
Udinese Youth vs AC Milan Youth

0-0

0-3
Sun 13, May-22:45 - Italian Serie A
Sampdoria vs Napoli

0-0

0-2
Sun 13, May-22:45 - Italian Serie A
AS Roma vs Juventus

0-0

0-0
Sun 13, May-17:00 - Italian Serie A
Hellas Verona vs Udinese

0-1

0-1
Sun 13, May-17:00 - Italian Serie A
Torino vs Spal

0-1

2-1
Sun 13, May-17:00 - Italian Serie A
Fiorentina vs Cagliari

0-1

0-1
Sun 13, May-17:00 - Italian Serie A
Bologna vs Chievo

1-0

1-2
Sun 13, May-17:00 - Italian Serie A
Crotone vs Lazio

1-1

2-2
Sun 13, May-19:59 - Italian Serie A
Atalanta vs AC Milan

0-0

1-1
Sun 13, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Albirex Niigata Women\'s vs Nippon Sport Science University Women\'s

1-1

1-1
Sun 13, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Vegalta Sendai Women\'s vs Cerezo Osaka Sakai Women\'s

2-0

2-2
Sun 13, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Orca Kamogawa FC Women\'s vs Bunnys Kyoto Women\'s

2-0

4-0
Sun 13, May-08:30 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Setagaya Sfida Women\'s vs Yunogo Belle Women\'s

0-0

2-2
Sun 13, May-09:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s vs Shizuoka Sangyo University Women\'s

1-0

2-2
Sun 13, May-09:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Sagan Tosu

0-0

0-0
Sun 13, May-11:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Consadole Sapporo

0-0

0-0
Sun 13, May-09:00 - Japanese League Division 2
Oita Trinita vs FC Gifu

0-1

2-1
Sun 13, May-09:00 - Japanese League Division 2
Yamagata Montedio vs Omiya Ardija

0-0

1-1
Sun 13, May-09:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Fagiano Okayama

3-0

3-0
Sun 13, May-11:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Kamatamare Sanuki

1-0

3-0
Sun 13, May-16:30 - Kazakhstan Super League
FK Atyrau vs FC Astana

0-0

0-2
Sun 13, May-17:00 - Kazakhstan Super League
FK Aktobe vs FC Akzhayik

3-0

5-3
Sun 13, May-14:00 - Kazakhstan Super League
FC Shakhtyor Karagandy vs Irtysh Pavlodar

0-0

0-1
Sun 13, May-14:00 - Kazakhstan Super League
Kyzylzhar Petropavlovsk vs Kaisar Kyzylorda

0-0

0-0
Sun 13, May-15:00 - Kazakhstan Super League
Tobol Kostanai vs FC Kairat Almaty

0-0

1-0
Sun 13, May-16:00 - Kenya Premier League
Tusker FC Nairobi vs Kariobangi Sharks

0-2

1-2
Sun 13, May-16:00 - Kenya Premier League
Kakamega Homeboyz vs Chemelil Sugar FC

1-0

2-0
Sun 13, May-16:00 - Kenya Premier League
Vihiga vs Wazito FC

1-0

2-1
Sun 13, May-16:00 - Kenya Premier League
Posta Rangers vs Nzoia United

0-2

1-2
Sun 13, May-16:00 - Kenya Premier League
Thika United vs Sony Sugar FC

2-0

3-1
Sun 13, May-09:00 - Korea League 1
Sangju Sangmu FC vs Incheon United FC

3-0

3-2
Sun 13, May-11:00 - Korea League 1
Ulsan Hyundai FC vs Gyeongnam FC

1-0

1-1
Sun 13, May-11:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Daegu FC

1-0

2-0
Sun 13, May-09:00 - Korea League 2
Busan I\'Park vs Seoul E-Land FC

1-0

2-0
Sun 13, May-18:00 - Kosovo Super League
Vllaznia Pozheran vs Besa Peje

0-1

1-4
Sun 13, May-19:00 - Lithuania - 1. Division
Kauno Zalgiris vs FK Palanga

0-0

0-0
Sun 13, May-14:00 - Lithuania - 1. Division
FK Jonava vs Stumbras

0-1

0-2
Sun 13, May-19:00 - Lithuania - 2. Division
Koralas vs FK Panevezys

0-1

0-6
Sun 13, May-16:00 - Lithuania - 2. Division
Vilniaus Vytis vs Banga Gargzdai

1-2

2-3
Sun 13, May-13:00 - Lithuania - 2. Division
FK Zalgiris Vilnius 2 vs Utenis Utena

0-1

0-1
Sun 13, May-19:59 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs Hamm RM Benfica FC

2-0

6-0
Sun 13, May-18:00 - Luxembourg National Division
Union Titus Petange vs Jeunesse Esch

1-0

1-0
Sun 13, May-18:00 - Luxembourg National Division
Racing Union Luxemburg vs Victoria Rosport

1-1

2-2
Sun 13, May-18:00 - Luxembourg National Division
Hostert vs Progres Niederkorn

1-1

1-6
Sun 13, May-20:30 - Luxembourg National Division
FC Differdange 03 vs F91 Dudelange

0-5

0-6
Sun 13, May-16:30 - Macao Division 1
Hang Sai vs PSP Macau

1-0

2-2
Sun 13, May-14:30 - Macao Division 1
Sporting de Macau vs CD Monte Carlo

1-0

3-0
Sun 13, May-17:00 - Malaysia Premier League
Pulau Penang FA vs Sarawak

0-1

0-1
Sun 13, May-17:00 - Malaysia Super League
Negeri Sembilan Matrix vs Kedah

0-2

1-2
Sun 13, May-17:00 - Malaysia Super League
Selangor PKNS vs Kuala Lumpur

2-1

3-2
Sun 13, May-21:00 - Mexico Primera Division
Toluca vs Club Tijuana

2-0

4-1
Sun 13, May-19:59 - Mexico Primera Divison 2
Necaxa B vs Puebla B

0-0

1-0
Sun 13, May-04:00 - Mexico Primera Divison A
Alebrijes de Oaxaca vs Cafetaleros de Tapachula

2-0

2-1
Sun 13, May-19:59 - Mexico Youth U20
Club America U20 vs Pumas UNAM U20

1-0

2-0
Sun 13, May-18:00 - Moldova Division 2
Saxan Ceadir Lunga vs FC Sireti


1-0
Sun 13, May-18:00 - Moldova Division 2
Codru Lozova vs FC Iskra-Stal Ribnita


4-0
Sun 13, May-18:00 - Moldova Division 2
FC Floresti vs Real Succes


5-1
Sun 13, May-19:59 - Moldova Divizia Nationala
Zimbru Chisinau vs CS Petrocub

1-0

2-2
Sun 13, May-18:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Zaria Balti vs FC Sheriff

0-1

0-1
Sun 13, May-18:00 - Moldova Divizia Nationala
Dinamo-Auto vs FC Milsami

0-2

0-2
Sun 13, May-18:00 - Moldova Divizia Nationala
Speranta Nisporeni vs FC Sfintul Gheorghe

1-1

1-1
Sun 13, May-19:00 - Montenegro Division 2
FK Berane vs Mladost Ljeskopolje

0-2

1-2
Sun 13, May-19:00 - Montenegro Division 2
Celik Niksic vs Jedinstvo Bijelo Polje

0-3

0-4
Sun 13, May-19:00 - Montenegro Division 2
Cetinje vs Bokelj Kotor


0-1
Sun 13, May-19:00 - Montenegro Division 2
FK Mornar vs Lovcen Cetinje


0-0
Sun 13, May-19:00 - Montenegro Division 2
FK Ibar Rozaje vs Jezero Plav

1-0

1-0
Sun 13, May-19:00 - Montenegro Division 2
OFK Igalo vs Otrant

2-0

2-0
Sun 13, May-19:59 - Morocco Super League
Olympique Club de Khouribga vs Racing Casablanca

1-0

5-0
Sun 13, May-19:59 - Morocco Super League
Kawkab de Marrakech vs Chabab Rif Hoceima

0-0

1-0
Sun 13, May-19:59 - Morocco Super League
Chabab Atlas Khenifra vs RCOZ Oued Zem

1-1

2-3
Sun 13, May-13:00 - Myanmar National League
Rakhine United vs Magway

0-3

2-5
Sun 13, May-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Central United Auckland vs Three Kings United

0-1

2-1
Sun 13, May-19:00 - Nigeria Premier League
Kano Pillars vs Katsina United

2-0

3-1
Sun 13, May-19:00 - Nigeria Premier League
Niger Tornadoes FC vs Kwara United

0-1

1-1
Sun 13, May-19:00 - Nigeria Premier League
Enugu Rangers International vs Akwa United

0-0

0-0
Sun 13, May-19:00 - Nigeria Premier League
Sunshine Stars FC vs Heartland FC

2-0

2-1
Sun 13, May-19:00 - Nigeria Premier League
Plateau United vs Nasarawa United FC

1-0

2-1
Sun 13, May-19:00 - Nigeria Premier League
El Kanemi Warriors vs Rivers United

0-1

1-1
Sun 13, May-19:00 - Nigeria Premier League
MFM FC vs Abia Warriors

0-0

0-1
Sun 13, May-19:00 - Nigeria Premier League
Yobe Desert Stars vs Ifeanyi Ubah

0-1

1-1
Sun 13, May-19:00 - Nigeria Premier League
Go Round Omoku vs Wikki Tourists

0-0

1-0
Sun 13, May-16:00 - Norway 2 Division A
Raufoss vs Alta

0-0

1-0
Sun 13, May-18:00 - Norway 2 Division A
Baerum SK vs Mjolner

2-0

6-0
Sun 13, May-17:00 - Norway 2 Division B
Egersunds IK vs IL Hodd

1-1

1-1
Sun 13, May-19:59 - Norway 2 Division B
Bryne vs Nardo FK

1-1

3-3
Sun 13, May-17:00 - Norway 3. Divisjon
Lyn Oslo FC vs Sortland IL

3-0

7-0
Sun 13, May-17:00 - Norway 3. Divisjon
Spjelkavik vs KFUM Oslo B


1-0
Sun 13, May-17:00 - Norway 3. Divisjon
Sotra SK vs Sogndal Fotball B


4-0
Sun 13, May-18:00 - Norway 3. Divisjon
Frigg FK vs Melbo

1-1

1-1
Sun 13, May-21:00 - Norway 3. Divisjon
FK Fyllingsdalen vs Varegg

1-0

1-0
Sun 13, May-17:00 - Norway Adeccoligaen
Ullensaker/Kisa IL vs Sogndal

1-0

2-0
Sun 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Ham-Kam vs Nest-Sotra

0-0

1-1
Sun 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Kongsvinger vs Mjondalen

0-1

0-1
Sun 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Levanger FK vs Viking

0-0

0-0
Sun 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Notodden FK vs Tromsdalen UIL

0-2

2-3
Sun 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Strommen vs Jerv

1-1

2-3
Sun 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Asane Fotball vs Aalesund FK

1-2

2-3
Sun 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Sandnes Ulf vs Floro

3-0

4-0
Sun 13, May-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Stabaek vs Rosenborg

0-0

0-1
Sun 13, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Tromso IL vs Lillestrom

1-2

1-2
Sun 13, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Molde vs Bodo Glimt

1-0

1-2
Sun 13, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Stromsgodset vs Sarpsborg 08 FF

1-0

1-2
Sun 13, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Kristiansund BK

1-1

3-2
Sun 13, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Ranheim IL vs Odd Grenland

2-1

3-1
Sun 13, May-06:00 - OFC Club Championship League
Team Wellington vs Lautoka

1-0

6-0
Sun 13, May-05:30 - Panama Liga Panamena de Futbol
CA Independiente La Chorrera vs San Francisco FC

0-1

3-1
Sun 13, May-23:00 - Paraguayan Division 2
Deportivo Caaguazu vs Deportivo Liberacion

0-1

0-2
Sun 13, May-23:15 - Paraguayan Division 2
Ovetense FC vs Club Rubio Nu

0-0

0-0
Sun 13, May-17:30 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs Sportivo Iteno

0-0

0-0
Sun 13, May-17:30 - Paraguayan Division 2
Sportivo San Lorenzo vs RI 3 Corrales

1-3

2-3
Sun 13, May-00:00 - Paraguayan Primera Division
Cerro Porteno vs Olimpia Asuncion

0-0

1-0
Sun 13, May-02:15 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Santani vs Independiente F.B.C.

1-1

1-1
Sun 13, May-05:15 - Peru Primera Division
Sporting Cristal vs Sport Huancayo

0-0

1-0
Sun 13, May-00:30 - Peru Segunda Division
Sport Victoria vs Univ. Cesar Vallejo

0-1

0-1
Sun 13, May-00:30 - Peru Segunda Division
CD Coopsol vs Alianza Atletico

1-1

1-1
Sun 13, May-00:30 - Peru Segunda Division
Carlos A. Mannucci vs Club Deportivo Sport Loreto

0-0

1-0
Sun 13, May-12:00 - Philippines UFL Division 1
Davao Aguilas vs JP Voltes Marikina

1-0

4-2
Sun 13, May-16:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Zaglebie Lubin Youth vs Podbeskidzie Bielsko-Biala Youth

2-0

2-2
Sun 13, May-19:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Warta Gorzow Wielkopolski Youth vs Pogon Szczecin Youth

0-3

0-7
Sun 13, May-13:00 - Poland - 4. Liga
Pogon Szczecin II vs Swit Skolwin

0-0

0-1
Sun 13, May-13:15 - Poland - 4. Liga
Pelikan Lowicz vs Swit Nowy Dwor Mazowiecki

1-2

3-4
Sun 13, May-19:59 - Poland - Ekstraklasa
Legia Warszawa vs Gornik Zabrze

1-0

2-0
Sun 13, May-19:59 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Krakow vs Lech Poznan

0-0

1-1
Sun 13, May-19:59 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Plock vs Korona Kielce

3-0

4-1
Sun 13, May-19:59 - Poland - Ekstraklasa
Zaglebie Lubin vs Jagiellonia Bialystok

0-1

1-2
Sun 13, May-19:45 - Poland - I liga
Chrobry Glogow vs Stal Mielec

2-2

3-5
Sun 13, May-19:00 - Poland - I liga
Pogon Siedlce vs Chojniczanka Chojnice

2-1

3-2
Sun 13, May-21:00 - Poland - I liga
Gornik Leczna vs Miedz Legnica

0-0

1-1
Sun 13, May-15:00 - Poland - II liga
Gwardia Koszalin vs Gryf Wejherowo

0-0

0-1
Sun 13, May-19:00 - Poland - II liga
Radomiak Radom vs Olimpia Elblag

2-0

4-0
Sun 13, May-19:00 - Poland - II liga
MKS Kluczbork vs GKS Belchatow

0-0

1-0
Sun 13, May-19:00 - Poland - II liga
Garbarnia Krakow vs LKS Lodz

1-1

2-1
Sun 13, May-19:00 - Poland - II liga
KS Legionovia Legionowo vs Stal Stalowa Wola

0-2

0-3
Sun 13, May-19:00 - Poland - II liga
ROW 1964 Rybnik vs Blekitni Stargard Szczecinski

0-1

2-3
Sun 13, May-19:00 - Poland Woman\\\'s League
KKPK Medyk Konin Women\'s vs AZS PWSZ Walbrzych Women\'s

3-0

4-0
Sun 13, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Braga (U19) vs Vitoria SC Guimaraes U19

1-0

1-1
Sun 13, May-19:00 - Portugal Liga de Honora
Real SC vs Gil Vicente

1-1

1-1
Sun 13, May-13:15 - Portugal Liga de Honora
CD Nacional vs Vitoria Guimaraes B

0-0

0-0
Sun 13, May-21:00 - Portugal Primera Liga
Rio Ave vs Sporting Braga

1-0

1-0
Sun 13, May-21:00 - Portugal Primera Liga
Feirense vs GD Estoril-Praia

0-0

0-0
Sun 13, May-21:00 - Portugal Primera Liga
Portimonense vs Pacos Ferreira

1-0

3-1
Sun 13, May-21:00 - Portugal Primera Liga
Vitoria FC Setubal vs Desportivo de Tondela

1-0

1-0
Sun 13, May-21:00 - Portugal Primera Liga
Maritimo vs Sporting Clube de Portugal

1-1

2-1
Sun 13, May-21:00 - Portugal Primera Liga
SL Benfica vs Moreirense

0-0

1-0
Sun 13, May-22:30 - Romania - Divizia A
AFC Astra Giurgiu vs CFR Cluj

0-2

0-2
Sun 13, May-14:00 - Romania - Divizia A
Concordia Chiajna vs Gaz Metan Medias

0-0

0-0
Sun 13, May-12:00 - Romania - Liga 2
Dacia Unirea Braila vs Afumati

0-1

1-2
Sun 13, May-12:00 - Romania - Liga 2
Chindia Targoviste vs Hermannstadt

1-1

1-1
Sun 13, May-15:00 - Russia Premier League
Zenit St.Petersburg vs SKA Khabarovsk

3-0

6-0
Sun 13, May-15:00 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs Anzhi Makhachkala

1-1

2-1
Sun 13, May-15:00 - Russia Premier League
Spartak Moscow vs Dinamo Moscow

0-1

0-1
Sun 13, May-15:00 - Russia Premier League
FK Rostov vs FC Ural Yekaterinburg

0-0

1-0
Sun 13, May-15:00 - Russia Premier League
Amkar Perm vs FC Akhmat Grozny

0-0

0-0
Sun 13, May-15:00 - Russia Premier League
Krasnodar FK vs Rubin Kazan

0-0

1-1
Sun 13, May-15:00 - Russia Premier League
FC Ufa vs Tosno

2-0

5-0
Sun 13, May-15:00 - Russia Premier League
Arsenal Tula vs Lokomotiv Moscow

1-0

2-0
Sun 13, May-17:00 - San Marino Girone A
SP Tre Penne vs Folgore/Falciano


0-0
Sun 13, May-16:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Spartans Women\'s vs Forfar Farmington Women\'s

0-2

1-3
Sun 13, May-19:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Stirling University Women\'s vs Glasgow Rangers Women\'s

1-0

2-0
Sun 13, May-17:10 - Scotland Women\\\'s Premier League
Glasgow City Women\'s vs Hibernian Women\'s

0-1

1-1
Sun 13, May-17:15 - Scotland Women\\\'s Premier League
Celtic Women\'s vs Hamilton FC Women\'s

0-0

4-0
Sun 13, May-19:10 - Scottish League One
Dumbarton vs Alloa Athletic

0-0

0-1
Sun 13, May-15:30 - Scottish Premier League
Celtic vs Aberdeen

0-0

0-1
Sun 13, May-15:30 - Scottish Premier League
Hibernian FC vs Glasgow Rangers

3-3

5-5
Sun 13, May-15:30 - Scottish Premier League
Kilmarnock vs Hearts

1-0

1-0
Sun 13, May-21:00 - Senegal Premier League
US Ouakam Dakar vs ASC Diambars


1-4
Sun 13, May-21:00 - Senegal Premier League
Casa Sports Zinguinchor vs Linguere


1-1
Sun 13, May-21:00 - Senegal Premier League
Mbour Petite Cote vs Generation Foot


0-0
Sun 13, May-21:00 - Senegal Premier League
Sonacos de Diourbel vs Stade de Mbour


0-1
Sun 13, May-21:00 - Serbia - 1. Liga
Borac Cacak vs Radnik Surdulica

0-0

2-0
Sun 13, May-21:00 - Serbia - 1. Liga
FK Rad Beograd vs Zemun

1-1

3-2
Sun 13, May-21:00 - Serbia - 1. Liga
FK Vozdovac vs Partizan Belgrade

0-0

2-1
Sun 13, May-21:00 - Serbia - 1. Liga
Mladost Lucani vs FK Backa Backa Palanka

1-2

1-3
Sun 13, May-21:00 - Serbia - 1. Liga
Spartak Subotica vs Radnicki Nis

0-0

2-0
Sun 13, May-21:00 - Serbia - 1. Liga
Macva Sabac vs FK Javor Ivanjica

0-1

1-2
Sun 13, May-19:00 - Serbia - 1. Liga
Vojvodina vs Crvena Zvezda

1-1

1-2
Sun 13, May-19:00 - Serbia - 1. Liga
FK Napredak Krusevac vs Cukaricki

2-1

3-2
Sun 13, May-19:00 - Serbia Prva Liga
FK Bezanija vs Sindjelic Belgrad

0-0

1-0
Sun 13, May-19:00 - Serbia Prva Liga
FK Buducnost Dobanovci vs CSK Pivara Celarevo

0-0

1-1
Sun 13, May-19:00 - Serbia Prva Liga
Temnic 1924 vs FK Teleoptik Zemun

0-1

1-3
Sun 13, May-23:30 - Serie C - Brazil
Operario Ferroviario PR vs Tombense

1-0

1-1
Sun 13, May-02:00 - Serie C - Brazil
Nautico (PE) vs Salgueiros PE

3-0

3-0
Sun 13, May-02:30 - Serie C - Brazil
Joinville SC vs Cuiaba (MT)

1-1

2-3
Sun 13, May-22:30 - Serie D - Brazil
Jacuipense BA vs Sergipe (SE)

0-0

2-0
Sun 13, May-22:45 - Serie D - Brazil
Altos/PI vs Moto Clube(MA)

0-0

0-0
Sun 13, May-23:00 - Serie D - Brazil
Campinense (PB) vs Flamengo Arcoverde/PE

2-0

3-0
Sun 13, May-23:00 - Serie D - Brazil
Itabaiana(SE) vs Treze Campina Grande PB

0-0

3-3
Sun 13, May-23:00 - Serie D - Brazil
Itumbiara EC (GO) vs Espirito Santo ES

2-1

2-1
Sun 13, May-23:00 - Serie D - Brazil
Brusque SC vs Mogi Mirim SP

1-0

2-1
Sun 13, May-23:00 - Serie D - Brazil
Fluminense de Feira BA vs Murici

1-0

4-0
Sun 13, May-23:00 - Serie D - Brazil
Sao Jose PoA RS vs Prudentopolis

1-1

2-1
Sun 13, May-23:00 - Serie D - Brazil
Uberlandia MG vs Americano (RJ)

0-1

2-3
Sun 13, May-23:00 - Serie D - Brazil
Gremio Metropolitano Maringa vs Madureira

1-0

2-1
Sun 13, May-23:00 - Serie D - Brazil
Santa Rita vs Vitoria da Conquista BA

1-0

3-0
Sun 13, May-23:00 - Serie D - Brazil
Santos Macapa vs Independente PA

1-1

1-1
Sun 13, May-23:00 - Serie D - Brazil
Cordino vs 4 de Julho

0-0

0-0
Sun 13, May-23:00 - Serie D - Brazil
Sparta TO vs ASSU RN

0-0

0-0
Sun 13, May-18:00 - Serie D - Brazil
Mirassol vs EC Internacional de Lages SC

1-0

2-0
Sun 13, May-00:30 - Serie D - Brazil
Placido de Castro vs Barcelona RO

1-0

3-2
Sun 13, May-02:00 - Serie D - Brazil
Ferroviaria SP vs Atletico Tubarao SC

0-1

1-2
Sun 13, May-13:30 - Singapore League
Balestier Khalsa FC vs DPMM FC

1-0

1-2
Sun 13, May-13:30 - Singapore League
Singapore Warriors vs Albirex Niigata FC

0-1

1-2
Sun 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
Inter Bratislava vs MFK Skalica

0-0

1-2
Sun 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
Slavoj Trebisov vs Nove Mesto

1-2

2-4
Sun 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
Spisska Nova Ves vs SKF Sered

1-3

1-3
Sun 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas vs Partizan Bardejov

1-0

1-0
Sun 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
FK Pohronie vs Lokomotiva Kosice

1-1

2-1
Sun 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Lokomotiva Zvolen vs MSK Zilina B

0-0

0-2
Sun 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
FK Poprad vs FC STK 1914 Samorin

2-0

4-0
Sun 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga
KFC Komarno vs FK Zeleziarne Podbrezova B

0-0

1-0
Sun 13, May-22:00 - Slovenia 1. Liga
NK Celje vs NK Rudar Velenje

0-2

1-3
Sun 13, May-19:59 - Slovenia 1. Liga
NK Aluminij vs Domzale

0-0

1-2
Sun 13, May-18:50 - Slovenia 1. Liga
NK Olimpija Ljubljana vs Ankaran Hrvatini

0-0

0-0
Sun 13, May-16:00 - Slovenia 2. Liga
NK Radomlje vs NK Roltek Dob

2-0

3-0
Sun 13, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
ND Mura 05 vs Tabor Sezana

2-0

3-0
Sun 13, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Ptuj Drava vs NK Verzej

1-0

6-0
Sun 13, May-09:30 - South Australian Super League
West Adelaide SC vs Campbelltown City SC

0-1

0-3
Sun 13, May-09:45 - South Australian Super League
Adelaide United FC Youth vs West Torrens Birkalla

0-1

1-2
Sun 13, May-18:00 - Spanish Ladies Premier League
RCD Espanyol Women\'s vs Granadilla Tenerife Women\'s

0-2

0-3
Sun 13, May-18:00 - Spanish Ladies Premier League
Sevilla FC Women\'s vs Real Betis Women\'s

0-0

0-1
Sun 13, May-18:00 - Spanish Ladies Premier League
Real Sociedad Women\'s vs Athletic Bilbao Women\'s

0-2

1-4
Sun 13, May-18:00 - Spanish Ladies Premier League
Sporting De Huelva Women\'s vs Santa Teresa CD Women\'s

0-0

1-0
Sun 13, May-18:00 - Spanish Ladies Premier League
Levante UD Women\'s vs FC Barcelona Women\'s

0-2

0-5
Sun 13, May-18:00 - Spanish Ladies Premier League
Rayo Vallecano Women\'s vs Madrid CFF Women\'s

2-1

3-2
Sun 13, May-18:00 - Spanish Ladies Premier League
Zaragoza CFF Women\'s vs Atletico de Madrid Women\'s

0-4

1-6
Sun 13, May-22:45 - Spanish Primera Division
Levante vs Barcelona

2-1

5-4
Sun 13, May-18:15 - Spanish Primera Division
Espanyol vs Malaga

3-1

4-1
Sun 13, May-14:00 - Spanish Primera U19
Tenerife U19 vs Rayo Vallecano U19

0-1

0-1
Sun 13, May-14:00 - Spanish Primera U19
Valencia(U19) vs Malaga(U19)

1-0

2-0
Sun 13, May-22:00 - Spanish Segunda Division
Almeria vs Granada CF

1-0

2-0
Sun 13, May-14:00 - Spanish Segunda Division
Cultural Leonesa vs CD Lugo

1-0

1-1
Sun 13, May-18:00 - Spanish Segunda Division
SD Huesca vs Alcorcon

0-1

1-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division
Rayo Vallecano vs Cordoba C.F.

1-0

1-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division
Sevilla Atletico vs Gimnastic Tarragona

0-0

1-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Racing de Ferrol vs CF Rayo Majadahonda

0-2

3-3
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Cerceda vs Talavera de la Reina

0-1

0-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Rapido de Bouzas vs CD Artistico Navalcarnero

0-0

0-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Celta Vigo B vs CD Guijuelo

2-1

4-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Fuenlabrada vs SD Ponferradina

0-2

0-3
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Atletico de Madrid B vs Pontevedra

0-1

0-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
San Sebastian Reyes vs Coruxo FC

1-3

2-4
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Valladolid B vs Real Madrid Castilla

1-2

1-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Toledo vs Deportivo La Coruna B

0-0

0-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
AD Union Adarve vs Gimnastica Segoviana

1-0

3-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Racing Santander vs Real Union de Irun

0-0

0-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Barakaldo CF vs CD Lealtad

3-0

4-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Mirandes vs SD Gernika

0-0

1-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Athletic Bilbao B vs CD Tudelano

0-0

2-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Pena Sport vs Real Sociedad B

0-1

1-3
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Sporting de Gijon B vs Arenas Club de Getxo

0-2

3-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Izarra vs UD Logrones

0-1

0-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Leioa vs Burgos CF

0-0

1-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Vitoria(SPA) vs Osasuna B

2-0

4-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Hercules CF vs UE Llagostera

1-1

2-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Sabadell vs Lleida

0-0

0-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CF Badalona vs Valencia CF Mestalla

1-0

2-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
SCR Pena Deportiva vs Villarreal B

0-0

0-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Ontinyent CF vs Alcoyano

0-0

0-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Atletico Baleares vs CD Ebro

2-1

3-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Olot vs Elche

0-0

2-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Atletico Saguntino vs UE Cornella

0-0

0-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CF Peralada vs SD Formentera

0-0

3-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Murcia vs Linense

0-0

0-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
CD Badajoz vs Lorca Deportiva FC

0-0

1-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
FC Cartagena vs Ecija Balompie

0-0

0-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Marbella FC vs Villanovense

0-0

1-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Extremadura vs Real Betis B

4-0

5-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Las Palmas Atletico vs CD El Ejido 2012

0-1

1-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
C.D. San Fernando Isleno vs UCAM Murcia

1-0

1-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Jumilla vs Recreativo Huelva

0-0

1-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Granada CF B vs UD Melilla

0-1

0-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Cordoba CF B vs Merida AD

1-0

1-2
Sun 13, May-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Llanes vs Real Oviedo B


2-1
Sun 13, May-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Marino Luanco vs Club Siero

2-0

3-0
Sun 13, May-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Tuilla vs L\'Entregu CF


2-2
Sun 13, May-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Real Aviles vs CD Mosconia


4-1
Sun 13, May-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
UD Gijon Industrial vs UD Llanera


2-1
Sun 13, May-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Condal CF vs CD Covadonga


2-2
Sun 13, May-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Atletico Lugones vs Union Langreo


0-2
Sun 13, May-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Colunga vs CD Praviano


2-3
Sun 13, May-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Valdesoto vs CD Roces


4-0
Sun 13, May-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
EI San Martin vs UC Ceares


1-1
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Barbadas vs Silva SD

0-1

2-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Compostela vs CD Choco


1-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Somozas vs Villalonga FC


5-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Bergantinos CF vs CF Alondras


0-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Arosa Sociedad Cultural vs CF Noia


3-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Boiro vs Ribadumia CF


4-3
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Barco vs Negreira


5-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Cultural Areas vs Arenteiro


0-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Racing Villalbes vs Laracha

3-1

4-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Celtiga FC vs Ourense

2-0

2-0
Sun 13, May-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Alcala Guadaira vs Atletico Sanluqueno


0-2
Sun 13, May-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Lucena CF vs UB Lebrijana


3-1
Sun 13, May-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cadiz B vs Xerez CD


3-0
Sun 13, May-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD San Roque de Lepe vs AD Ceuta


0-3
Sun 13, May-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UD Los Barrios vs CD Utrera


1-0
Sun 13, May-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Guadalcacin CD vs Atletico Onubense


1-0
Sun 13, May-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Atletico Espeleno vs Castilleja CF

0-1

3-2
Sun 13, May-20:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Arcos CF vs Sevilla C


0-1
Sun 13, May-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Constancia vs UD Collerense


0-0
Sun 13, May-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Santanyi vs CD Manacor


1-1
Sun 13, May-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Llosetense vs San Rafael


0-0
Sun 13, May-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CE Mercadal vs Son Cladera


1-0
Sun 13, May-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Platges De Calvia vs CD Binissalem


3-0
Sun 13, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tenisca vs Villa Santa Brigida


3-1
Sun 13, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Estrella vs UD Ibarra

0-1

0-2
Sun 13, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Zocas vs CD Union Puerto

0-1

2-1
Sun 13, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD El Cotillo vs CD Buzanada


0-2
Sun 13, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Santa Ursula vs Lanzarote


1-0
Sun 13, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD San Fernando vs UD Los Llanos De Aridane

2-1

4-1
Sun 13, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Panaderia Pulido vs CD Mensajero


1-0
Sun 13, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Atletico Union Guimar vs Tenerife B


0-2
Sun 13, May-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Haria CF-Rincon vs CD Vera


2-3
Sun 13, May-13:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
La Union CF vs Yeclano Deportivo

2-1

4-2
Sun 13, May-13:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
NV Estudiantes de Murcia CF vs CF El Castillo

1-0

3-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Mar Menor vs UD Los Garres

2-0

2-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Aguilas FC vs Deportiva Minera


1-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Bala Azul vs SFC Minerva


0-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Pinatar CF vs FC Cartagena B


1-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
La Hoya Lorca CF B vs EDMF Churra


0-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Murcia B vs Club Atletico Pulpileno

2-1

2-1
Sun 13, May-20:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Club Deportivo Cieza vs Real Murcia B


2-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
UP Plasencia vs Atletico Pueblonuevo


2-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CP Valdivia vs Extremadura B


2-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Olivenza vs Arroyo Club Polideportivo


0-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Santa Amalia vs Moralo CP


1-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CP Amanecer vs Cacereno


0-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
UD Montijo vs Don Benito


0-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CF Trujillo vs CD Coria

0-1

0-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Valle de Egues vs CD Iruna


3-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UD Mutilvera vs CD Oberena


4-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Corellano vs CD Idoya


1-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Huarte vs CD Cortes


0-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UCD Burlades vs CD Cantolagua


2-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Baztan vs AD San Juan


0-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Beti Kozkor KE vs CA Cirbonero


2-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Gares vs CD Subiza


0-0
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Anguiano vs CD Berceo


5-2
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Haro Deportivo vs CD Agoncillo


4-0
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
SD Logrones vs CD Tedeon


4-3
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CP Calasancio vs CD Pradejon


0-0
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Varea vs Oyonesa


1-1
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Arnedo vs CD Alfaro


1-6
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CA Vianes vs CD Villegas

0-1

0-1
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
UD Logrones B vs Casalarreina


0-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CA River Ebro vs Calahorra


1-1
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
SD Tarazona vs CD Robres


2-0
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
SD Ejea vs SD Borja


1-1
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
AD Almudevar vs CD Belchite 97


3-4
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Utebo FC vs CA Monzon


2-0
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Caspe vs CD La Almunia


0-1
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CDJ Tamarite vs Brea


3-2
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
UD Fraga vs AD Sabinanigo


0-0
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Valdefierro vs Teruel


0-3
Sun 13, May-13:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Sarinena vs CD Carinena


1-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CF Illueca vs CD Binefar


4-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Quintanar Del Rey vs Villacanas


0-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CP Villarrobledo vs UD Socuellamos


0-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
La Roda CF vs Villarrubia CF


2-4
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Albacete B vs CD Marchamalo


3-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Atletico Tomelloso vs CD Guadalajara


1-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Atletico Ibanes vs UB Conquense


1-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Pedroneras vs CD Madridejos


1-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Almagro CF vs Mora CF

1-1

2-1
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Cayon vs Castro

1-0

3-1
Sun 13, May-19:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Zamudio SD vs Aurrera de Vitoria


4-1
Sun 13, May-13:15 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Santurtzi vs Anaitasuna

1-1

1-4
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Sant Andreu vs UE Figueres

1-1

2-1
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Espanyol B vs Pobla De Mafumet CF

1-0

1-0
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Palamos CF vs L\'Hospitalet


0-2
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Castelldefels vs Terrassa

1-0

2-2
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Vilassar de Mar vs CE Europa

1-1

2-2
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Vilafranca vs AE Prat


0-2
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Asco vs Santfeliuenc FC

2-0

2-1
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Cerdanyola del Valles vs CF Gava

1-1

1-1
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
EC Granollers vs FC Santboia


1-1
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UA Horta vs CF Reus Deportiu II


1-1
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Paterna vs CD Roda

1-1

2-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Novelda vs CD Olimpic Xativa

1-0

3-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Orihuela CF vs UD Levante B


0-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Alzira vs CD Castellon


0-3
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CF La Nucia vs Torre Levante Orriols


0-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Elche CF Ilicitano vs Eldense

1-0

3-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Bunol vs UD Rayo Ibense


1-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Recambios Colon CD vs Paiporta


0-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Almassora vs Villarreal C


1-0
Sun 13, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
RSD Alcala Henares vs Atletico Pinto


2-1
Sun 13, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Mostoles vs CD Los Yebenes San Bruno

1-1

3-1
Sun 13, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Colmenar Viejo vs CF San Agustin

1-0

4-0
Sun 13, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Getafe B vs Rayo Vallecano B

1-0

3-0
Sun 13, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Trival Valderas vs Villaverde Boetticher CF


0-0
Sun 13, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Alcorcon B vs CF Pozuelo Alarcon

2-0

3-0
Sun 13, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
DAV Santa Ana vs Inter de Madrid

0-3

0-4
Sun 13, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
San Fernando Henares vs Leganes B

2-2

5-2
Sun 13, May-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CD El Alamo vs CDF Tres Cantos


0-0
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Alcobendas Sport vs Parla Escuela

4-0

6-0
Sun 13, May-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Real Avila CF vs Unionistas de Salamanca

0-0

0-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Zamora CF vs Atletico Tordesillas


3-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Numancia B vs Arandina


1-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Becerril vs Real Burgos

0-1

0-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Astorga vs CD La Virgen Del Camino

1-0

2-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Salmantino vs CD Cebrerena

1-1

3-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
La Baneza vs Atletico Bembibre

2-0

3-1
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Beroil Bupolsa(Tino) vs CD Cristo Atletico


2-2
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Burgos Promesas vs CD San Jose de Soria


0-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
SC Uxama vs SD Almazan


2-1
Sun 13, May-13:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Almeria B vs CD Linares Deportivo

2-0

2-2
Sun 13, May-13:45 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Maracena vs CD El Palo


1-3
Sun 13, May-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
UD San Pedro vs Atletico Malagueno

1-1

2-2
Sun 13, May-14:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Martos Club Deportivo vs Motril CF


1-3
Sun 13, May-14:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atarfe Industrial CF vs Antequera CF

0-1

1-3
Sun 13, May-14:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Huetor Tajar vs CD Rincon


2-0
Sun 13, May-14:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Huetor Vega vs Real Jaen CF


0-0
Sun 13, May-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Villacarrillo CF vs Guadix CF


6-3
Sun 13, May-14:00 - Spanish Youth Cup
Barcelona U19 vs Real Betis(U19)

1-0

3-1
Sun 13, May-18:00 - Sudanese Premier League
Hay Al Wadi vs Hilal Obayed


1-3
Sun 13, May-21:00 - Sudanese Premier League
Merreikh El-Fasher vs Ahli Al Khartoum

1-0

3-2
Sun 13, May-12:00 - SVK U19 A League
FK Senica(U19) vs Spartak Trnava(U19)

0-1

0-1
Sun 13, May-17:00 - Swden Women Division 2
IK Uppsala Women\'s vs AIK Solna Women\'s

0-0

0-1
Sun 13, May-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Sandvikens IF vs BK Forward

0-0

0-2
Sun 13, May-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Vasteras SK FK vs Karlslunds IF HFK

0-0

2-0
Sun 13, May-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Carlstad United BK vs Akropolis IF

1-1

2-4
Sun 13, May-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Umea FC vs Rynninge IK

2-1

2-1
Sun 13, May-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Assyriska FF Sodertalje vs Nykopings BIS

2-0

2-1
Sun 13, May-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Arameisk-Syrianska IF vs Syrianska FC

1-2

2-3
Sun 13, May-19:00 - Sweden Div 1 Sodra
IK Oddevold vs Kristianstads FC

4-0

4-0
Sun 13, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Mjallby AIF vs Torns IF

1-0

2-1
Sun 13, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Angelholms FF vs Husqvarna FF

2-0

2-0
Sun 13, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
FK Karlskrona vs Skovde AIK

0-1

1-1
Sun 13, May-19:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Vasalunds IF vs Stromsbergs IF

5-1

8-1
Sun 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Pitea IF vs Taftea IK

2-0

5-2
Sun 13, May-19:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Nosaby IF vs Raslatts SK

1-1

2-1
Sun 13, May-19:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Huddinge IF vs AFK Linkoping


1-2
Sun 13, May-17:00 - Sweden Superettan
Osters IF vs IFK Varnamo

0-0

0-0
Sun 13, May-19:30 - Sweden Superettan
Halmstads vs GAIS

1-0

1-0
Sun 13, May-15:00 - Sweden U19
Taby(U19) vs Vasalunds IF(U19)

0-1

2-2
Sun 13, May-20:15 - Sweden Woman\\\'s Cupen
FC Rosengard Women\'s vs Linkopings FC Women\'s

0-0

1-0
Sun 13, May-17:00 - Swedish Allsvenskan
Djurgardens vs Dalkurd FF

0-0

1-0
Sun 13, May-17:00 - Swedish Allsvenskan
IFK Goteborg vs IFK Norrkoping

0-0

0-2
Sun 13, May-19:30 - Swedish Allsvenskan
Orebro vs Hammarby

1-0

1-2
Sun 13, May-19:30 - Swedish Allsvenskan
Trelleborgs FF vs Malmo FF

0-0

1-0
Sun 13, May-18:00 - Swiss Super League
Zurich vs Basel

0-0

4-1
Sun 13, May-18:00 - Swiss Super League
Young Boys vs FC Lugano

1-1

3-1
Sun 13, May-18:00 - Swiss Super League
FC Luzern vs Grasshoppers

0-0

1-1
Sun 13, May-18:00 - Swiss Super League
Sion vs St. Gallen

2-1

3-2
Sun 13, May-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Langenthal vs Sursee

1-0

2-1
Sun 13, May-17:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Kosova Zurich vs FC Winterthur U21

1-0

2-2
Sun 13, May-18:00 - Switzerland Challenge League
Neuchatel Xamax vs Wohlen

2-0

4-1
Sun 13, May-18:00 - Switzerland Challenge League
Aarau vs FC Wil 1900

1-1

2-2
Sun 13, May-18:00 - Switzerland Challenge League
Chiasso vs FC Rapperswil-Jona

0-0

0-1
Sun 13, May-16:00 - Thai League 1
Bangkok Glass vs Air Force Central

2-0

2-0
Sun 13, May-16:00 - Thai League 1
Sukhothai FC vs Bangkok United FC

1-1

1-4
Sun 13, May-15:00 - Thai League 1
Muang Thong United vs Chainat Hornbill FC

1-0

2-0
Sun 13, May-15:00 - Thai League 1
PT Prachuap F.C. vs Nakhon Ratchasima

1-0

2-1
Sun 13, May-16:00 - Thai League 2
Samut Songkhram FC vs Thai Honda FC

2-1

2-2
Sun 13, May-15:00 - Thai League 2
Rayong FC vs Khonkaen FC

1-0

1-1
Sun 13, May-15:00 - Thai League 2
Trat FC vs Krabi FC

2-0

4-1
Sun 13, May-13:00 - Thai League 3
Royal Thai Army FC vs Nara United

0-0

2-1
Sun 13, May-13:00 - Thai League 3
Ayoubi Taya vs Kamphaengphet FC

0-0

1-2
Sun 13, May-13:00 - Thai League 3
Seemok FC vs Banbung United

1-1

1-2
Sun 13, May-13:30 - Thai League 3
Ubon Ratchathani FC vs Sa Kaeo FC

0-1

1-3
Sun 13, May-14:00 - Thai League 3
Bangkok University Deffo vs Ranong United FC

1-0

2-1
Sun 13, May-13:00 - Thailand Futsal League
Thakham Cold Storage Futsal vs North Eastern University Futsal

1-1

4-2
Sun 13, May-13:00 - Thailand Futsal League
Pattaya Thai-Tech Futsal vs Kasem Bundit Futsal

0-1

0-4
Sun 13, May-18:30 - Tunisia Cup
Club Africain vs Etoile du Sahel

1-0

4-1
Sun 13, May-17:00 - Turkey Super Lig
Bursaspor vs Trabzonspor

1-3

1-3
Sun 13, May-19:59 - Turkey Super Lig
Osmanlispor FC vs Besiktas JK

1-0

2-3
Sun 13, May-19:59 - Turkey Super Lig
Sivasspor vs Alanyaspor

1-1

2-2
Sun 13, May-14:00 - Turkey U19 League
Fenerbahce U19 vs Konyaspor(U19)

3-0

6-1
Sun 13, May-14:00 - Turkey U19 League
Goztepe(U19) vs Galatasaray(U19)

1-1

3-1
Sun 13, May-14:00 - Turkey U19 League
Genclerbirligi(U19) vs Bursaspor(U19)

0-0

0-1
Sun 13, May-13:00 - Turkey U21 Super League
Osmanlispor FC(U21) vs Besiktas JK(U21)

1-2

1-3
Sun 13, May-14:00 - Turkey U21 Super League
Bursaspor(U21) vs Trabzonspor(U21)

0-1

0-2
Sun 13, May-15:00 - Turkey U21 Super League
Sivasspor(U21) vs Alanyaspor(U21)

0-1

0-2
Sun 13, May-18:00 - UAE League Professional
Al-Hamriyah vs Emirates Club

0-0

0-0
Sun 13, May-20:30 - UAE League Professional
Hatta Club vs Al Fujairah Club

0-0

0-1
Sun 13, May-17:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Italy(U17) vs Sweden(U17)

1-0

1-0
Sun 13, May-21:00 - UEFA-EURO U17 Championship
England(U17) vs Norway(U17)

1-0

2-0
Sun 13, May-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Shakhtar Donetsk vs Veres Rivne

1-0

1-0
Sun 13, May-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Mariupol vs FC Vorskla Poltava

0-1

1-1
Sun 13, May-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya vs Dynamo Kyiv

0-0

0-1
Sun 13, May-17:00 - Ukraine Druha Liga
FC Dnipro Dnipropetrovsk vs SC Tavriya

0-1

1-2
Sun 13, May-12:00 - Ukraine U19 Liga
Veres Rivne(U19) vs Stal Kamianske U19

0-0

1-0
Sun 13, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Liverpool P. vs Danubio FC

2-2

3-4
Sun 13, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Montevideo Wanderers vs Racing Club Montevideo

0-0

0-1
Sun 13, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Club Atletico Cerro vs Nacional Montevideo

1-2

2-2
Sun 13, May-17:15 - Uruguay Primera Division
Centro Atletico Fenix vs Rampla Juniors FC

1-1

1-3
Sun 13, May-03:30 - USA Major League Soccer
New England Revolution vs Toronto FC

2-0

3-2
Sun 13, May-03:30 - USA Major League Soccer
Columbus Crew vs Chicago Fire

1-0

3-0
Sun 13, May-05:00 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs New York Red Bulls

0-1

1-2
Sun 13, May-05:00 - USA Major League Soccer
Real Salt Lake vs Washington D.C. United

2-1

3-2
Sun 13, May-23:00 - USA National Premier Soccer League
FC Columbus vs Milwaukee Torrent

2-1

2-2
Sun 13, May-04:00 - USA National Premier Soccer League
Minneapolis City SC vs Med City

1-1

3-2
Sun 13, May-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
North Carolina Courage Women\'s vs Washington Spirit Women\'s

0-0

1-0
Sun 13, May-04:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Chicago Red Stars Women\'s vs Houston Dash Women\'s

1-1

2-2
Sun 13, May-06:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Seattle Reign Women\'s vs Sky Blue FC Women\'s

2-0

4-1
Sun 13, May-02:00 - USA USL Premier Development League
Portland Phoenix vs FC Boston


1-2
Sun 13, May-03:00 - USA USL Premier Development League
New York Red Bulls U23 vs Long Island Rough Riders

1-2

1-3
Sun 13, May-03:00 - USA USL Premier Development League
Lakeland Tropics vs Palm Beach Suns


1-0
Sun 13, May-03:00 - USA USL Premier Development League
SIMA Aguilas vs Weston

0-0

0-0
Sun 13, May-06:00 - USA USL Premier Development League
Ventura County Fusion vs San Diego Zest


1-1
Sun 13, May-06:00 - USA USL Premier Development League
Southern California Seahorses vs San Francisco City

1-0

2-0
Sun 13, May-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Charleston Battery vs Bethlehem Steel

1-0

2-1
Sun 13, May-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Richmond Kickers vs Tampa Bay Rowdies

1-0

1-0
Sun 13, May-03:30 - USSF Division 2 Professional League
Charlotte Independence vs FC Cincinnati

2-0

4-1
Sun 13, May-04:00 - USSF Division 2 Professional League
Seattle Sounders FC 2 vs Portland Timbers B

0-0

0-1
Sun 13, May-04:00 - USSF Division 2 Professional League
Tulsa Roughnecks vs Phoenix Rising FC

1-1

1-5
Sun 13, May-04:30 - USSF Division 2 Professional League
Rio Grande Valley FC Toros vs San Antonio FC

0-0

0-0
Sun 13, May-06:00 - USSF Division 2 Professional League
Orange County SC vs Saint Louis FC

0-0

1-1
Sun 13, May-06:30 - USSF Division 2 Professional League
Sacramento Republic FC vs Reno 1868

2-0

2-3
Sun 13, May-00:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo La Guaira vs Mineros de Guayana

2-0

2-2
Sun 13, May-23:30 - Venezuela Primera Division
Deportivo Tachira vs Academia Puerto Cabello

0-0

2-0
Sun 13, May-23:30 - Venezuela Primera Division
Carabobo FC vs Portuguesa FC

2-0

4-0
Sun 13, May-23:30 - Venezuela Primera Division
Zulia FC vs Aragua FC

1-1

2-4
Sun 13, May-23:30 - Venezuela Primera Division
Atletico Venezuela vs Estudiantes Merida FC

2-0

4-0
Sun 13, May-23:30 - Venezuela Primera Division
Estudiantes Caracas SC vs Trujillanos FC

0-0

0-1
Sun 13, May-01:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo Lara vs Anzoategui

0-0

1-0
Sun 13, May-02:00 - Venezuela Primera Division
Monagas SC vs Metropolitanos FC

0-0

1-0
Sun 13, May-23:00 - Venezuela Segunda Division
Atletico Furrial vs Margarita FC

1-0

1-0
Sun 13, May-23:15 - Venezuela Segunda Division
Libertador FC vs Angostura FC

1-0

1-1
Sun 13, May-19:30 - Venezuela Segunda Division
Univ Los Andes vs Urena SC

2-0

3-0
Sun 13, May-09:00 - Western Australia Womens Premier League
Beckenham Angels Women\'s vs Northern Redbacks SC Women\'s

1-2

1-7
Sun 13, May-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Byasen Toppfotball Women\'s vs Bossekop Women\'s

1-0

4-0
Sun 13, May-16:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Amazon Grimstad FK Women\'s vs Uraedd FK Women\'s

0-0

0-0
Sun 13, May-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Trondheims Orn Women\'s vs Arna-Bjornar Women\'s

1-3

2-6
Sun 13, May-19:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Valerenga Women\'s vs Grand Bodo Women\'s

0-1

3-2
Sun 13, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Caps United FC vs Ngezi Platinum Stars

1-2

1-2
Sun 13, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Black Rhinos FC vs Herentals College

0-0

0-0
Sun 13, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Chapungu United vs Chicken Inn

0-0

0-0
Sun 13, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bulawayo Chiefs vs Dynamos FC

0-1

0-1
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.