Football Results for Sat 14, Apr 2018

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 14, Apr 2018

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 14, Apr-21:00 - Albania Super league
Skenderbeu Korce vs Kamza

2-2

3-2
Sat 14, Apr-18:00 - Albania Super league
Lushnja KS vs Flamurtari

0-1

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - Albania Super league
Luftetari Gjirokaster vs KF Laci

1-0

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - Albania Super league
FK Kukesi vs Partizani Tirana

3-0

4-0
Sat 14, Apr-19:00 - Algeria CUP
USM Bel Abbes vs CR Zaouia

0-0

1-0
Sat 14, Apr-19:00 - Algeria Division 2
Bordj Bou Arreridj vs RC Relizane

1-2

3-2
Sat 14, Apr-19:00 - Algeria Division 2
JSM Skikda vs RC Kouba

1-1

1-2
Sat 14, Apr-19:00 - Algeria Division 2
MC Saida vs CA Batna

1-0

2-0
Sat 14, Apr-19:00 - Algeria Division 2
MC El Eulma vs JSM Bejaia

0-1

4-1
Sat 14, Apr-19:00 - Algeria Division 2
MO Bejaia vs AS Ain Mlila

1-0

2-0
Sat 14, Apr-19:00 - Algeria Division 2
GC Mascara vs WA Tlemcen

0-0

2-0
Sat 14, Apr-19:00 - Algeria Division 2
A Bou Saada vs CRB Ain Fakroun

0-0

1-0
Sat 14, Apr-19:59 - Angola Girabola League
Primeiro de Agosto vs Petro Atletico de Luanda

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:30 - Angola Girabola League
Sporting Cabinda vs Interclube Luanda

0-1

1-3
Sat 14, Apr-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Libolo vs Domant FC

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - Angola Girabola League
Onze Bravos vs Progresso Sambizanga

0-1

3-2
Sat 14, Apr-18:00 - Angola Girabola League
Desportivo JGM vs Desportivo Huila

0-0

1-1
Sat 14, Apr-03:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Talleres Rem de Escalada vs Tristan Suarez

0-0

1-0
Sat 14, Apr-03:05 - Argentina Prim B Metropolitana
CA Platense vs Barracas Central

0-0

1-0
Sat 14, Apr-03:05 - Argentina Prim B Metropolitana
Defensores de Belgrano vs Estudiantes de Caseros

0-0

1-0
Sat 14, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Comunicaciones(AR) vs San Telmo

1-0

1-2
Sat 14, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Sacachispas vs CA San Miguel

2-0

3-0
Sat 14, Apr-19:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Villa San Carlos vs Club Atletico Colegiales

0-1

0-2
Sat 14, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Italiano vs Excursionistas

0-0

1-0
Sat 14, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Central Cordoba De Rosario vs Deportivo Armenio

0-0

0-0
Sat 14, Apr-19:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Club Lujan vs Canuelas FC

1-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - Argentina Prim D Metropolitana
CA Atlas vs Yupanqui

1-0

3-0
Sat 14, Apr-18:00 - Argentina Prim D Metropolitana
Liniers vs Argentino de Merlo

0-1

0-1
Sat 14, Apr-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Argentino de Rosario vs Deportivo Muniz

3-0

4-1
Sat 14, Apr-20:05 - Argentinian Primera B - Nacional
All Boys vs Gimnasia Jujuy

0-0

0-0
Sat 14, Apr-23:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Ferrol Carril Oeste vs Estudiantes de San Luis

0-0

1-0
Sat 14, Apr-20:15 - Argentinian Primera Super League
Olimpo vs San Martin San Juan

0-1

0-2
Sat 14, Apr-20:15 - Argentinian Primera Super League
Godoy Cruz vs Temperley

1-0

3-0
Sat 14, Apr-02:00 - Argentinian Primera Super League
Gimnasia LP vs Atletico Tucuman

1-0

1-2
Sat 14, Apr-04:15 - Argentinian Primera Super League
CA Huracan vs Argentinos Juniors

0-0

1-0
Sat 14, Apr-22:30 - Argentinian Primera Super League
Lanus vs CA Banfield

0-0

0-0
Sat 14, Apr-14:00 - Armenia Premier League
Gandzasar Kapan vs Shirak

0-0

1-1
Sat 14, Apr-16:00 - Armenia Premier League
Banants vs Alashkert

1-0

3-0
Sat 14, Apr-09:00 - Australia Brisbane Capital League 1
New Farm United vs Oxley United

1-0

2-0
Sat 14, Apr-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Toowong vs Park Ridge


3-0
Sat 14, Apr-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Western Spirit vs North Star

1-3

3-6
Sat 14, Apr-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Ipswich City vs Moggill FC


3-1
Sat 14, Apr-13:00 - Australia Brisbane Premier League
The Gap BPL vs University of Queensland

1-0

3-0
Sat 14, Apr-11:30 - Australia Brisbane Premier League
Virginia United vs Mount Gravatt

1-0

2-0
Sat 14, Apr-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Acacia Ridge vs Brisbane Knights

1-1

4-1
Sat 14, Apr-12:10 - Australia Brisbane Premier League
North Pine vs Bayside United FC

0-0

2-1
Sat 14, Apr-11:30 - Australia Capital Gatorade Premier League
Belconnen United vs Tuggeranong United

0-1

0-2
Sat 14, Apr-09:00 - Australia Capital Territory U20
Belconnen United(U20) vs Tuggeranong United (U20)

0-0

2-1
Sat 14, Apr-09:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
North Eastern Metrostars vs Campbelltown City SC

2-1

2-1
Sat 14, Apr-09:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Para Hills Knights vs Croydon Kings

0-1

1-1
Sat 14, Apr-09:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Adelaide Blue Eagles vs West Torrens Birkalla

2-0

2-1
Sat 14, Apr-09:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Eastern United vs West Adelaide SC

0-1

0-5
Sat 14, Apr-09:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Gawler Eagles vs Adelaide Hills

1-0

3-1
Sat 14, Apr-09:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Sturt Lions vs Adelaide Comets FC

0-3

1-5
Sat 14, Apr-09:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
South Adelaide Panthers vs Adelaide City FC

0-2

0-3
Sat 14, Apr-10:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Salisbury United vs Cumberland United FC

0-1

0-2
Sat 14, Apr-13:50 - Australia League A
Central Coast Mariners FC vs Newcastle Jets FC

1-3

2-8
Sat 14, Apr-16:00 - Australia League A
Perth Glory FC vs Brisbane Roar FC

1-2

2-3
Sat 14, Apr-11:35 - Australia League A
Wellington Phoenix vs Melbourne City

1-1

2-1
Sat 14, Apr-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Lambton Jaffas vs Adamstown Rosebuds FC

1-1

1-1
Sat 14, Apr-11:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Edgeworth Eagles FC vs Weston Workers Bears FC

1-1

4-1
Sat 14, Apr-12:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Hamilton Olympic vs Newcastle Jets FC Youth

0-1

1-2
Sat 14, Apr-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Marconi Stallions vs Hakoah Sydney

1-1

1-1
Sat 14, Apr-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Bonnyrigg White Eagles vs Sutherland Sharks

0-1

0-3
Sat 14, Apr-13:15 - Australia New South Wales Premier League
Manly United vs Rockdale City Suns

2-3

3-3
Sat 14, Apr-13:30 - Australia New South Wales Premier League
Sydney United vs South Coast Wolves

0-0

2-0
Sat 14, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League
Macarthur Rams vs Spirit FC

2-0

4-1
Sat 14, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League
Northern Tiger vs Western Sydney Wanderers AM

1-1

1-1
Sat 14, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League
Blacktown Spartans vs Bankstown Berries

0-1

1-3
Sat 14, Apr-13:15 - Australia New South Wales Super League
Hills Brumbies vs St George Saints

0-2

1-5
Sat 14, Apr-06:30 - Australia New South Wales U20
Lambton Jaffas(U20) vs Adamstown Rosebuds(U20)

1-0

2-0
Sat 14, Apr-11:00 - Australia New South Wales U20
Manly United(U20) vs Rockdale City Suns(U20)


1-1
Sat 14, Apr-11:00 - Australia New South Wales U20
Bonnyrigg White Eagles(U20) vs Sutherland Sharks(U20)


0-1
Sat 14, Apr-11:00 - Australia New South Wales U20
Hills Brumbies(U20) vs St. George U20

0-3

1-6
Sat 14, Apr-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Redlands United FC vs North Queensland United

0-1

3-1
Sat 14, Apr-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Roar FC Am vs Magpies Crusaders

0-0

1-0
Sat 14, Apr-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Queensland Lions FC vs Gold Coast United

0-1

3-2
Sat 14, Apr-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Cairns FC vs Western Pride

1-2

2-4
Sat 14, Apr-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
SWQ Thunder vs Moreton Bay United

1-0

1-1
Sat 14, Apr-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane City SC vs Brisbane Olympic United FC

0-2

1-3
Sat 14, Apr-09:00 - Australia Queensland State League U20
Queensland Lions FC(U20) vs Gold Coast United(U20)

4-0

6-0
Sat 14, Apr-10:30 - Australia Queensland State League U20
Brisbane City SC(U20) vs Brisbane Olympic United FC(U20)

1-0

2-1
Sat 14, Apr-13:15 - Australia Queensland State Leagues
Souths United vs Sunshine Coast Wanderers FC

0-0

1-0
Sat 14, Apr-11:00 - Australia Queensland State Leagues
Wide Bay Buccaneers vs Eastern Suburbs

0-4

0-8
Sat 14, Apr-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Capalaba vs Peninsula Power

1-4

3-4
Sat 14, Apr-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Southside Eagles vs Rochedale Rovers

0-0

0-4
Sat 14, Apr-12:10 - Australia Queensland State Leagues
Holland Park Hawks FC vs Brisbane Wolves

2-1

4-5
Sat 14, Apr-08:00 - Australia Tasmania Premier League
South Hobart vs Devonport City Striker

0-1

1-2
Sat 14, Apr-08:00 - Australia Tasmania Premier League
Northern Rangers vs Clarence United

3-0

7-1
Sat 14, Apr-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Kingborough Lions vs Hobart Zebras

3-0

5-0
Sat 14, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland Zebras vs Melbourne City Youth

0-2

0-3
Sat 14, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1
Springvale White Eagles vs Werribee City FC

0-0

2-0
Sat 14, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1
North Geelong Warriors vs Goulburn Valley Suns

0-2

0-4
Sat 14, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland City vs Ballarat Red Devils

2-0

3-0
Sat 14, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1
Brunswick City vs Eastern Lions SC

2-0

2-0
Sat 14, Apr-09:00 - Australia Victorian Division 1
Murray United FC vs Sunshine Georgies

0-1

0-1
Sat 14, Apr-12:30 - Australia Victorian Division 1
Altona Magic vs Box Hill United SC

1-0

2-0
Sat 14, Apr-09:00 - Australia Victorian Premier League
Northcote City vs Green Gully Cavaliers

0-4

2-4
Sat 14, Apr-11:00 - Australia Victorian Premier League
Heidelberg United vs Melbourne Knights

1-0

1-0
Sat 14, Apr-09:00 - Australia Victorian Premier League U20
Heidelberg United U20 vs Melbourne Knights U20

0-0

0-1
Sat 14, Apr-07:00 - Australia Victorian Premier League U20
Northcote City(U20) vs Green Gully Cavaliers U20

1-1

2-2
Sat 14, Apr-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Geelong Galaxy Women\'s vs Southern United Women\'s

6-0

11-0
Sat 14, Apr-20:30 - Austrian Bundesliga
Rheindorf Altach vs Wolfsberger AC

1-1

2-1
Sat 14, Apr-20:30 - Austrian Bundesliga
St.Polten vs LASK Linz

0-0

1-3
Sat 14, Apr-18:00 - Austrian Bundesliga
Sturm Graz vs Mattersburg

2-0

3-0
Sat 14, Apr-21:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Neulengbach Women\'s vs USC Landhaus Women\'s

3-2

3-2
Sat 14, Apr-16:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Sturm Graz/Stattegg Women\'s vs Bergheim/Hof Women\'s


1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Austrian Frauen Bundesliga
FSK St Polten Spratzern Women\'s vs SKV Altenmarkt Women\'s

2-0

4-0
Sat 14, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga East
FC Karabakh vs SV Horn

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:30 - Austrian Regionalliga West
Kitzbuhel vs FC Dornbirn

2-0

5-0
Sat 14, Apr-18:00 - Austrian Regionalliga West
Kufstein vs FC Alberschwende

4-0

6-0
Sat 14, Apr-18:00 - Austrian Regionalliga West
VfB Hohenems vs SV Grodig

0-0

0-2
Sat 14, Apr-19:00 - Austrian Regionalliga West
SV Seekirchen vs FC Wacker Innsbruck Amateure

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:25 - Bahrain Premier League
Al Riffa Club vs Malkia

1-0

1-0
Sat 14, Apr-18:25 - Bahrain Premier League
Al-Ahli(BHR) vs Al-Shabbab

0-1

2-2
Sat 14, Apr-18:25 - Bahrain Premier League
East Riffa vs Al Hidd

1-1

1-2
Sat 14, Apr-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Naftan Novopolock vs Granit Mikashevichi

1-0

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Lida vs Volna Pinsk

1-0

4-1
Sat 14, Apr-18:30 - Belarus Pershaya Liga
FC Baranovichi vs Slonim

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Belshina Babruisk vs Energetik-BGU Minsk

1-0

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Smorgon FC vs FK Orsha

0-1

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Khimik Svetlogorsk vs Slavia Mozyr

0-1

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Zabudova-2007 Chist vs Lokomotiv Gomel

0-3

0-6
Sat 14, Apr-17:00 - Belarus Premier League
Neman Grodno vs Dnepr Mogilev

0-0

0-0
Sat 14, Apr-20:45 - Belarus Premier League
FK Isloch Minsk vs FC Torpedo Zhodino

0-0

0-0
Sat 14, Apr-19:00 - Belarus Premier League
BATE Borisov vs Dinamo Brest

0-0

2-0
Sat 14, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division
Lommel SK vs Patro Eisden

3-0

4-0
Sat 14, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division
Vigor Wuitens Hamme vs Oudenaarde

1-1

1-2
Sat 14, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division
KMSK Deinze vs Berchem Sport

1-0

1-1
Sat 14, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division
Excelsior Virton vs Sporting Chatelet

0-0

1-0
Sat 14, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division
RFC Seraing vs Dessel Sport

0-0

0-1
Sat 14, Apr-22:00 - Belgian First Amateur Division
KSK Heist vs ASV Geel


2-2
Sat 14, Apr-19:59 - Belgian Jupiler League
Zulte Waregem vs Royal Excel Mouscron

2-1

5-1
Sat 14, Apr-22:00 - Belgian Jupiler League
KSC Lokeren vs AS Eupen

1-0

3-0
Sat 14, Apr-22:00 - Belgian Jupiler League
Lierse vs Kortrijk

0-1

0-2
Sat 14, Apr-22:00 - Belgian Jupiler League
Red Star Waasland-Beveren vs Oud Heverlee Leuven

0-1

0-2
Sat 14, Apr-22:30 - Belgian Jupiler League
Standard Liege vs Gent

0-0

1-0
Sat 14, Apr-21:30 - Belgium Women 1st National
Moldavo Women\'s vs Gent B Women\'s


1-0
Sat 14, Apr-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Royal Pari vs The Strongest

0-1

0-2
Sat 14, Apr-19:59 - Bosnia Premijer Liga
NK Celik vs Mladost Doboj Kakanj

1-1

2-1
Sat 14, Apr-18:30 - Bosnia Premijer Liga
Sloboda Tuzla vs Borac Banja Luka

1-0

1-0
Sat 14, Apr-18:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Krupa vs Zrinjski Mostar

0-0

0-1
Sat 14, Apr-02:15 - Brasileiro Serie B
Fortaleza CE vs Guarani Futebol Clube

0-0

2-1
Sat 14, Apr-03:30 - Brasileiro Serie B
Atletico Clube Goianiense vs Criciuma SC

1-1

3-2
Sat 14, Apr-03:30 - Brasileiro Serie B
Oeste SP vs CRB (AL)

1-0

2-0
Sat 14, Apr-04:30 - Brasileiro Serie B
Figueirense FC vs Juventude (RS)

2-0

2-1
Sat 14, Apr-23:30 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs Boa Esporte Clube

0-0

1-0
Sat 14, Apr-23:30 - Brasileiro Serie B
Vila Nova (GO) vs Avai FC (SC)

0-0

1-0
Sat 14, Apr-23:30 - Brasileiro Serie B
Centro Sportivo Alagoano vs Goias

0-0

2-1
Sat 14, Apr-23:30 - Brasileiro Serie B
Brasil de Pelotas RS vs Sao Bento

1-1

1-1
Sat 14, Apr-03:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Barretos SP vs AA Portuguesa Santista

2-0

2-2
Sat 14, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Sao Jose Dos Campos SP vs Paulista (SP)

0-1

0-1
Sat 14, Apr-03:30 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Bandeirante SP vs Catanduva SP

0-1

0-3
Sat 14, Apr-03:30 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Fernandopolis SP vs America SP

0-0

1-0
Sat 14, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Primavera SP vs Elosport SP


1-1
Sat 14, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Atletico Mogi SP vs EC Sao Jose SP


0-5
Sat 14, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Itapirense SP vs Jaguariuna


1-0
Sat 14, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Osvaldo Cruz SP vs Tupa SP


1-0
Sat 14, Apr-23:30 - Brazil Sergipano
Sergipe (SE) vs Itabaiana(SE)

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
PFC Nesebar vs Lokomotiv Sofia

0-0

1-3
Sat 14, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
Chernomorets Balchik vs Neftochimik Burgas

1-0

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa vs Oborishte

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
Strumska Slava vs Botev Galabovo

0-1

2-2
Sat 14, Apr-19:00 - Bulgaria B PFG
Litex Lovech vs PFK Montana

0-0

0-1
Sat 14, Apr-21:00 - Bulgaria Premier
Levski Sofia vs Ludogorets Razgrad

0-0

0-1
Sat 14, Apr-18:30 - Bulgaria Premier
CSKA Sofia vs FC Vereya

3-0

5-1
Sat 14, Apr-16:00 - Bulgaria Premier
Beroe vs Botev Plovdiv

1-0

3-2
Sat 14, Apr-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Cruzeiro (MG) vs Gremio (RS)

0-0

0-1
Sat 14, Apr-21:30 - Challenge DE French Feminin
Stade Brestois Women\'s vs Montpellier HSC Women\'s

0-1

0-4
Sat 14, Apr-03:00 - Chile Primera B
CSyD Barnechea vs Magallanes

2-1

2-2
Sat 14, Apr-19:00 - Chile Primera Division
Palestino vs Everton CD

2-1

2-1
Sat 14, Apr-03:00 - Chile Primera Division
Union La Calera vs Universidad de Concepcion

0-1

1-3
Sat 14, Apr-22:00 - Chile Primera Division
O Higgins vs Universidad Catolica

0-1

0-1
Sat 14, Apr-03:00 - Chile Tercera Division
Lautaro de Buin vs Tomas Greig

3-1

6-2
Sat 14, Apr-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Shenzhen JiaZhaoye vs Qingdao Yellow Sea pharmaceutical

0-0

2-1
Sat 14, Apr-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Shijiazhuang Ever Bright FC vs Heilongjiang Lava Spring

1-0

1-1
Sat 14, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Liaoning Whowin vs Zhejiang Greentown

1-1

1-2
Sat 14, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Shanghai Shenxin vs Meizhou Meixian Techand F.C.

3-2

3-2
Sat 14, Apr-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Xinjiang Tianshan Leopard vs Inner Mongolia Zhongyou

0-2

1-4
Sat 14, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Qingdao Jonoon vs BeiJing Tech

0-1

0-2
Sat 14, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Lijiang FeiHu FC vs Hunan Billows

0-0

0-0
Sat 14, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenyang Urban vs Hebei Elite F.C.

1-1

2-1
Sat 14, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Yanbian Beiguo vs ShenYang DongJin

0-1

2-2
Sat 14, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Sichuan Jiuniu vs Anhui Hefei Guiguan

1-0

1-0
Sat 14, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Suzhou Dongwu vs Zhenjiang Huasa FC

0-0

0-0
Sat 14, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Yinchuan Helanshan vs Zibo Sunday

1-0

1-1
Sat 14, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Jiangsu Yancheng vs BaoTou Nanjiao FC

3-0

3-2
Sat 14, Apr-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiangxi Liansheng vs Shenzhen Pengcheng

1-0

2-0
Sat 14, Apr-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Baoding Rongda FC vs Dalian Chanjoy

1-0

1-0
Sat 14, Apr-15:35 - Chinese Super League
Shandong Luneng vs Dalian Yifang

1-0

2-0
Sat 14, Apr-11:30 - Chinese Super League
Tianjin Teda vs Guangzhou R&F

2-1

2-1
Sat 14, Apr-11:30 - Chinese Super League
Beijing Renhe vs Guizhou Hengfeng FC

1-1

2-1
Sat 14, Apr-16:15 - Club Friendly
PSS Sleman vs PSIR Rembang

0-1

2-1
Sat 14, Apr-13:00 - Club Friendly
Vikingur Olafsvik vs Stjarnan Gardabaer

1-1

1-3
Sat 14, Apr-02:30 - Club Friendly
Novo Hamburgo RS vs Internacional (RS) B

1-0

1-0
Sat 14, Apr-23:00 - Colombia Copa Mustang
Deportes Tolima vs La Equidad

1-1

4-1
Sat 14, Apr-23:00 - Colombia Copa Premier
Tigres FC vs Atletico FC

0-0

0-2
Sat 14, Apr-02:00 - Conmebol-Sudamericano Women
Bolivia women\'s vs Brazil Women\'s

0-3

0-7
Sat 14, Apr-21:00 - Croatia - 1. Division
Inter Zapresic vs Hajduk Split

0-0

0-3
Sat 14, Apr-19:00 - Croatia - 1. Division
HNK Cibalia vs Dinamo Zagreb

0-0

0-2
Sat 14, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
NK Lucko vs Hrvatski Dragovoljac

2-1

2-3
Sat 14, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
NK Sesvete vs NK Varteks Varazdin

0-0

0-2
Sat 14, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
HNK Gorica vs NK Novigrad

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Cyprus 1 Division
AEL Limassol vs Apollon Limassol FC

0-0

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - Cyprus 1 Division
Doxa Katokopias vs Olympiakos Nicosia FC

3-0

5-0
Sat 14, Apr-19:59 - Cyprus 1 Division
Anorthosis Famagusta FC vs AEK Larnaca

0-1

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
E.N.Paralimni vs Ethnikos Assias

2-1

3-1
Sat 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Thoi Lakatamias vs Digenis Voroklinis

1-0

2-0
Sat 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Agia Napa vs Xylotympou

2-2

2-3
Sat 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Othellos Athienou vs Omonia Aradippou

1-1

3-1
Sat 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Anagennisi Deryneia vs Asil Lysi

3-0

5-0
Sat 14, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Halkanoras vs AE Zakakiou

0-2

0-4
Sat 14, Apr-18:30 - Czech Republic 2. Liga
Frydek-Mistek vs Ceske Budejovice

1-2

1-2
Sat 14, Apr-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Olympia Praha vs FK Pribram

1-1

2-2
Sat 14, Apr-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Dobrovice vs Polaban Nymburk

1-0

4-0
Sat 14, Apr-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Jiskra Domazlice vs FK Kraluv Dvur

1-0

4-3
Sat 14, Apr-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Slavoj Vysehrad vs Litomerice

2-0

4-1
Sat 14, Apr-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Loko Vltavin vs SK Sokol Zapy

0-0

1-0
Sat 14, Apr-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
Dukla Praha vs Slovan Liberec

0-0

2-0
Sat 14, Apr-18:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Banik Ostrava vs FC Bohemians 1905

0-0

2-0
Sat 14, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Synot Slovacko vs Brno

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Baumit Jablonec vs SK Sigma Olomouc

0-0

0-0
Sat 14, Apr-13:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Hradec Kralove Women\'s vs Horni Herspice Women\'s

1-0

1-1
Sat 14, Apr-16:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Slavia Praha Women\'s vs FC Viktoria Plzen Women\'s

4-0

8-1
Sat 14, Apr-16:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Synot Slovacko Women\'s vs Slovan Liberec Women\'s

3-0

3-0
Sat 14, Apr-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Dukla Praha Women\'s vs Sparta Praha Women\'s

0-2

0-4
Sat 14, Apr-16:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Odra Petrkovice vs Lisen

0-0

1-0
Sat 14, Apr-17:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Vyskov vs Velke Mezirici

0-1

0-3
Sat 14, Apr-17:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hodonin Sardice vs HFK Olomouc

4-0

6-1
Sat 14, Apr-17:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Spartak Hulin vs Rymarov

1-0

1-2
Sat 14, Apr-17:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Mohelnice vs Prostejov

0-2

0-4
Sat 14, Apr-17:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Uhersky Brod vs Viktoria Otrokovice

0-1

0-3
Sat 14, Apr-13:00 - Czech Republic U19 League
SK Sigma Olomouc(U19) vs Pribram U19

1-0

4-1
Sat 14, Apr-13:00 - Czech Republic U19 League
Viktoria Plzen U19 vs Pardubice(U19)

4-0

4-0
Sat 14, Apr-13:00 - Czech Republic U19 League
Opava (U19) vs Brno(U19)

2-1

2-2
Sat 14, Apr-13:00 - Czech Republic U19 League
Ceske Budejovice(U19) vs Slavia Praha(U19)

1-2

3-2
Sat 14, Apr-13:00 - Czech Republic U19 League
Hradec Kralove(U19) vs Sparta Praha(U19)

0-1

0-3
Sat 14, Apr-13:00 - Czech Republic U19 League
MFK Karvina(U19) vs Mlada Boleslav(U19)

0-0

0-0
Sat 14, Apr-13:00 - Czech Republic U21 League
Teplice(U21) vs MFK Karvina(U21)

1-0

3-0
Sat 14, Apr-13:00 - Czech Republic U21 League
Zlin(U21) vs Mlada Boleslav(U21)

0-0

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - Danish SAS Ligaen
Sonderjyske vs Lyngby

0-0

1-0
Sat 14, Apr-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
BK Frem vs Avarta

1-0

2-1
Sat 14, Apr-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Bronshoj vs IF Lyseng

0-1

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
FC Sydvest vs Kolding IF

0-1

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Odder IGF vs Greve

0-0

1-0
Sat 14, Apr-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Jammerbugt vs Hvidovre IF

0-0

0-1
Sat 14, Apr-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
HIK vs Hillerod Fodbold

0-1

3-1
Sat 14, Apr-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
VSK Aarhus vs Dalum

2-1

2-1
Sat 14, Apr-15:30 - Denmark - 2. Division Play Off
Kjellerup IF vs Middelfart

1-0

1-2
Sat 14, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
FC Aarhus Fremad vs B93 Copenhagen

0-0

1-1
Sat 14, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Naesby BK vs AB Gladsaxe

0-1

0-2
Sat 14, Apr-16:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Marienlyst vs Naestved

1-1

2-2
Sat 14, Apr-17:00 - Denmark Woman\\\'s League
Boldklubben AF 1893 Women\'s vs Vejle Women\'s

3-1

5-2
Sat 14, Apr-14:30 - Denmark Woman\\\'s League
Varde_IF Women\'s vs Vildbjerg SF Women\'s

0-2

0-5
Sat 14, Apr-14:30 - Denmark Woman\\\'s League
Ballerup Skovlunde Women\'s vs Kolding BK Women\'s

1-0

1-1
Sat 14, Apr-18:15 - Denmark Woman\\\'s League
Odense Women\'s vs Brondby Women\'s

0-1

0-4
Sat 14, Apr-13:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
IF Skjold Birkerod Women\'s vs Herlufsholm GF Women\'s

0-3

0-3
Sat 14, Apr-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
FC Damso Women\'s vs Osterbro IF Woman\'s

1-1

1-4
Sat 14, Apr-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Naesby BK Woman\'s vs ASA Aarhus Women\'s

1-1

1-1
Sat 14, Apr-14:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Sonderjyske Women\'s vs Fortuna Hjorring B Women\'s

0-4

0-7
Sat 14, Apr-17:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Kolding BK B Women\'s vs Sundby BK Women\'s

0-2

0-5
Sat 14, Apr-16:15 - Denmark Youth U17
Vejle(U17) vs Randers FC(U17)


2-1
Sat 14, Apr-16:45 - Denmark Youth U17
Haderslev(U17) vs Nordsjaelland (U17)


0-2
Sat 14, Apr-16:45 - Denmark Youth U17
Aarhus AGF(U17) vs Aalborg BK(U17)

4-0

4-2
Sat 14, Apr-14:00 - Denmark Youth U17
Lyngby(U17) vs Herfolge Boldklub Koge(U17)

1-0

1-1
Sat 14, Apr-17:15 - Denmark Youth U17
Midtjylland(U17) vs Esbjerg FB(U17)

4-0

7-1
Sat 14, Apr-17:30 - Denmark Youth U17
FC Kobenhavn(U17) vs Odense BK (U17)

1-0

2-1
Sat 14, Apr-17:30 - Denmark Youth U17
Silkeborg IF(U17) vs Brondby(U17)

3-2

3-4
Sat 14, Apr-14:00 - Denmark Youth U19
Vejle(U19) vs Randers FC(U19)

1-1

3-2
Sat 14, Apr-14:30 - Denmark Youth U19
Aarhus AGF(U19) vs Aalborg BK(U19)

1-2

1-2
Sat 14, Apr-15:00 - Denmark Youth U19
FC Kobenhavn(U19) vs Odense BK U19

1-0

4-1
Sat 14, Apr-15:00 - Denmark Youth U19
Midtjylland(U19) vs Esbjerg FB(U19)


0-1
Sat 14, Apr-15:00 - Denmark Youth U19
Silkeborg IF(U19) vs Brondby(U19)

0-2

1-4
Sat 14, Apr-21:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Mushuc Runa vs Orense SC

0-0

1-0
Sat 14, Apr-04:40 - Ecuador Campeonato Serie B
Liga de Loja vs Olmedo Riobamba

0-0

0-0
Sat 14, Apr-22:15 - Ecuador Campeonato Serie B
America de Quito vs L.D.U.Portoviejo

0-0

0-0
Sat 14, Apr-04:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Tecnico Universitario vs Delfin SC

2-2

3-2
Sat 14, Apr-19:59 - Egypt Cup
Arab Contractors vs El Ismaily

0-2

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference
Torquay United vs Halifax Town

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference
Tranmere Rovers vs Aldershot Town

0-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference
Wrexham vs Dagenham and Redbridge

1-0

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference
Woking vs Bromley

0-1

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference
Barrow vs Ebbsfleet United

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference
Maidenhead United vs Dover Athletic

0-0

3-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference
Sutton United vs Hartlepool United FC

1-1

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference
Solihull Moors vs Guiseley

2-0

3-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference
Boreham Wood vs Chester FC

2-0

4-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference
Gateshead vs Eastleigh

1-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference
Maidstone United vs AFC Fylde

1-0

1-0
Sat 14, Apr-15:30 - England Conference
Macclesfield Town vs Leyton Orient

1-1

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference North Division
Stockport County vs AFC Telford United

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference North Division
Kidderminster vs Tamworth

0-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference North Division
Boston United vs Bradford Park Avenue

1-1

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference North Division
Nuneaton Town vs Salford City

0-2

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference North Division
Harrogate Town vs Southport FC

1-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference North Division
Gainsborough Trinity vs York City

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference North Division
Leamington vs Curzon Ashton FC

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference North Division
Brackley Town vs Alfreton Town

0-3

1-3
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference North Division
FC United of Manchester vs Darlington

1-1

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference North Division
Chorley vs Blyth Spartans

1-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference South Division
Bath City vs Hungerford Town

2-0

5-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference South Division
Eastbourne Borough vs Dartford

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference South Division
Havant and Waterlooville vs St Albans City

2-1

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference South Division
Chippenham Town vs Truro City

1-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference South Division
Braintree Town vs Concord Rangers

0-0

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference South Division
Bognor Regis Town vs Hemel Hempstead Town

0-2

2-3
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference South Division
Weston Super Mare vs Oxford City

2-2

4-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference South Division
East Thurrock United vs Chelmsford City

1-2

2-4
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference South Division
Hampton & Richmond vs Gloucester City

1-1

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference South Division
Poole Town vs Wealdstone FC

0-1

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Conference South Division
Whitehawk vs Welling United

1-0

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - England League One
Milton Keynes Dons vs Doncaster Rovers

1-0

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - England League One
Wigan Athletic vs Rotherham United

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - England League One
Oxford United vs Southend United

2-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - England League One
Walsall vs AFC Wimbledon

2-0

2-3
Sat 14, Apr-18:00 - England League One
Blackpool vs Fleetwood Town

0-0

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - England League One
Charlton Athletic vs Scunthorpe United

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - England League One
Bury vs Northampton Town

1-2

2-3
Sat 14, Apr-18:00 - England League One
Plymouth Argyle vs Portsmouth

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - England League One
Oldham Athletic AFC vs Gillingham

1-0

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - England League One
Peterborough United vs Rochdale

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - England League One
Bristol Rovers vs Blackburn Rovers

0-0

1-1
Sat 14, Apr-16:00 - England League Two
Chesterfield vs Mansfield Town

0-0

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - England League Two
Grimsby Town vs Barnet

1-0

2-2
Sat 14, Apr-18:00 - England League Two
Luton Town vs Crewe Alexandra

2-1

3-1
Sat 14, Apr-18:00 - England League Two
Cheltenham Town vs Forest Green Rovers

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - England League Two
Port Vale vs Lincoln City

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - England League Two
Colchester United vs Notts County

1-0

1-3
Sat 14, Apr-18:00 - England League Two
Yeovil Town vs Wycombe Wanderers

0-0

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - England League Two
Accrington Stanley vs Exeter City

1-1

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - England League Two
Morecambe vs Carlisle

1-1

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - England League Two
Crawley Town vs Coventry

1-1

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - England League Two
Stevenage FC vs Cambridge United

0-0

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - England League Two
Newport County vs Swindon

2-0

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Coalville Town vs Marine

1-1

2-3
Sat 14, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Halesowen Town vs Ashton United

0-0

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Whitby Town vs Matlock Town

0-1

0-3
Sat 14, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Altrincham vs Barwell

2-0

4-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Farsley Celtic vs Warrington Town FC

0-1

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Workington vs Grantham Town

0-1

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Sutton Coldfield Town vs Hednesford Town

2-0

4-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Witton Albion vs Stafford Rangers

0-2

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Stourbridge vs Stalybridge Celtic

2-0

4-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Nantwich Town vs Rushall Olympic

0-2

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Mickleover Sports vs Buxton FC

1-0

2-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Shaw Lane Association vs Lancaster City

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Billericay Town vs Wingate & Finchley

0-0

2-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Tonbridge Angels vs Enfield Town

1-1

1-4
Sat 14, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Harlow Town vs Brightlingsea Regent

2-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Kingstonian vs Hendon

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Metropolitan Police vs Lowestoft Town

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Dulwich Hamlet vs Thurrock

1-0

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Worthing vs Needham Market

1-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Harrow Borough vs Tooting Mitcham United

1-0

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Staines Town vs Margate

0-1

2-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Leiston FC vs Burgess Hill Town

0-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Merstham vs Leatherhead

1-0

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Dorking Wanderers vs Folkestone Invicta

3-1

5-3
Sat 14, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Slough Town vs Kings Lynn

1-2

2-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Tiverton Town vs Royston Town

1-1

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Kettering Town vs Hitchin Town

2-0

4-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Bishop\'s Stortford vs Hereford

0-0

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Basingstoke Town vs Dunstable Town

0-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Weymouth vs Banbury United

1-1

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Chesham United vs Gosport Borough

1-0

3-0
Sat 14, Apr-18:00 - England Southern Premier League
St Ives Town vs Dorchester Town

1-2

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Biggleswade Town vs Stratford Town

1-0

3-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Frome Town vs Farnborough Town

1-0

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Southern Premier League
St Neots Town vs Redditch United

2-1

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Merthyr Town vs Kings Langley

3-0

4-1
Sat 14, Apr-16:00 - England The Championship
Sheffield United vs Millwall

0-0

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - England The Championship
Norwich City vs Cardiff City

0-0

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - England The Championship
Nottingham Forest vs Ipswich

0-1

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - England The Championship
Middlesbrough vs Bristol City

1-1

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - England The Championship
Reading vs Sunderland

1-0

2-2
Sat 14, Apr-18:00 - England The Championship
Hull City vs Sheffield Wed.

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - England The Championship
Barnsley vs Bolton Wanderers

1-0

2-2
Sat 14, Apr-18:00 - England The Championship
Queens Park Rangers vs Preston North End

1-1

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - England The Championship
Burton Albion FC vs Derby County

2-1

3-1
Sat 14, Apr-20:30 - England The Championship
Fulham vs Brentford

0-0

1-1
Sat 14, Apr-20:15 - England U23 Premier League 2
Hull City U23 vs Millwall(U23)

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - English Premier League
Crystal Palace vs Brighton & Hove Albion

3-2

3-2
Sat 14, Apr-18:00 - English Premier League
Huddersfield Town vs Watford

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - English Premier League
Burnley vs Leicester City

2-0

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - English Premier League
Swansea City vs Everton

0-1

1-1
Sat 14, Apr-20:30 - English Premier League
Liverpool vs AFC Bournemouth

1-0

3-0
Sat 14, Apr-15:30 - English Premier League
Southampton vs Chelsea FC

1-0

2-3
Sat 14, Apr-22:45 - English Premier League
Tottenham Hotspur vs Manchester City

1-2

1-3
Sat 14, Apr-19:59 - Estonia Esi Liiga
JK Tallinna Kalev II vs Maardu FC Starbunker

0-1

0-4
Sat 14, Apr-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Flora Tallinn III vs Voru JK

1-1

1-2
Sat 14, Apr-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Tallinna JK Legion vs Paide Linnameeskond B

1-0

3-1
Sat 14, Apr-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Parnu JK vs Kohtla-Jarve JK Jarve

1-1

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Levadia Tallinn vs FC Flora Tallinn

1-0

2-1
Sat 14, Apr-14:00 - Estonia Meistri Liiga
Tartu JK Tammeka vs Trans Narva

0-1

1-1
Sat 14, Apr-14:00 - Estonia Meistri Liiga
Viljandi JK Tulevik vs Nomme JK Kalju

0-3

0-6
Sat 14, Apr-13:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
FC Flora Tallinn Women\'s vs Tartu SK 10 Premium Women\'s

5-0

5-0
Sat 14, Apr-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev Women\'s vs FC Lootos Polva Women\'s

2-0

4-0
Sat 14, Apr-19:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Tammeka Tartu Women\'s vs Levadia Tallinn Women\'s

0-1

0-3
Sat 14, Apr-19:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
JK Parnu Women\'s vs Ajax Tallinna Women\'s

3-0

9-3
Sat 14, Apr-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
R.Ilves Women\'s vs Pallokissat Women\'s

0-0

0-1
Sat 14, Apr-16:00 - Finland Women\\\'s Premier League
HJK Helsinki Women\'s vs Aland Women\'s

2-1

2-1
Sat 14, Apr-16:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Jyvaskylan Pallokerho Women\'s vs TPS Turku Women\'s

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Honka Women\'s vs TiPS Women\'s

4-0

4-0
Sat 14, Apr-17:00 - Finland Veikkausliga
IFK Mariehamn vs HJK Helsinki

0-0

0-1
Sat 14, Apr-17:00 - Finland Veikkausliga
VPS Vaasa vs RoPS Rovaniemi

0-1

0-1
Sat 14, Apr-17:00 - France Ligue 2
Paris FC vs Stade Reims

0-1

0-3
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Colomiers vs Sete FC


0-2
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Tarbes Pyrenees vs Martigues

0-1

0-3
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group A
OGC Nice B vs Frejus Saint-Raphael

1-1

1-2
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Paulhan Pezenas ES vs Olymplque de Marseille B

0-1

0-3
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Marignane Gignac vs Monaco B

2-0

2-0
Sat 14, Apr-20:30 - French Championnat Amateur Group A
FC Bergerac vs Toulon

0-0

0-2
Sat 14, Apr-21:00 - French Championnat Amateur Group A
Mont-de-Marsan vs Grasse

2-1

3-1
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Montceau Bourgogne vs Annecy

1-1

2-3
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
US Raon L Etape vs Villefranche

1-0

2-3
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Jura Sud Foot vs Saint-Priest

1-0

2-0
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Belfort ASM FC vs Yzeure AS

1-0

1-0
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Monts d\'Or Azergues vs Saint-Louis Neuweg

0-0

0-0
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Le Puy Foot 43 Auvergne vs Lyonnais B

1-1

3-2
Sat 14, Apr-19:00 - French Championnat Amateur Group B
Andrezieux vs Epinal

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - French Championnat Amateur Group B
Paris Saint Germain B vs SC Schiltigheim

1-1

1-2
Sat 14, Apr-17:00 - French Championnat Amateur Group C
Arras vs Bastia CA


2-1
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group C
CS Sedan Ardennes vs Iris Club de Croix

1-1

1-1
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Sainte Genevieve Sports vs Stade Reims II

1-1

1-2
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Amiens AC vs Beauvais

1-1

1-1
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Lille B vs ST Maur Lusitanos

0-0

1-2
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Poissy AS vs Viry-Chatillon

1-0

3-1
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group C
AS Furiani Agliani vs Lens B

1-1

1-2
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Fleury Merogis U.S. vs Drancy

0-1

0-1
Sat 14, Apr-17:00 - French Championnat Amateur Group D
Lorient B vs Boulogne-Billancourt


0-2
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Le Mans vs Romorantin

2-0

3-0
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Vitre vs Le Havre B


1-2
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Chartres FC vs Mantois

0-0

0-1
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Granville vs Trelissac

2-0

3-1
Sat 14, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Stade Briochin vs St Pryve St Hilaire

0-0

1-1
Sat 14, Apr-20:30 - French Championnat Amateur Group D
Fontenay Vendee Foot vs Saint Malo

2-0

3-0
Sat 14, Apr-19:00 - French Championnat Amateur Group D
Stade Rennais B vs Limoges

1-0

1-1
Sat 14, Apr-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Strasbourg vs Saint-Etienne

0-0

0-1
Sat 14, Apr-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nantes vs Dijon

1-0

1-1
Sat 14, Apr-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lille OSC vs Guingamp

0-0

2-2
Sat 14, Apr-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Rennais FC vs Metz

1-0

1-2
Sat 14, Apr-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lyonnais vs Amiens SC

1-0

3-0
Sat 14, Apr-17:00 - French National League
Grenoble vs Avenir Sportif Beziers

0-0

2-0
Sat 14, Apr-19:59 - Futsal Italian Serie A
TSC Lazio Futsal vs Kaos Futsal

0-0

0-3
Sat 14, Apr-19:59 - Futsal Italian Serie A
Napoli Futsal vs Comelt Milano Futsal

2-1

4-2
Sat 14, Apr-19:59 - Futsal Italian Serie A
Acqua e Sapone C5 Futsal vs Pescara Futsal


6-0
Sat 14, Apr-19:59 - Futsal Italian Serie A
Came Dosson Futsal vs Pesarofano Futsal

5-0

6-1
Sat 14, Apr-19:59 - Futsal Italian Serie A
Ma Group Imola Futsal vs Latina C5 Futsal

2-1

4-1
Sat 14, Apr-19:59 - Futsal Italian Serie A
Feldi Eboli Futsal vs Luparense C/5 Futsal

1-4

3-8
Sat 14, Apr-19:59 - Futsal Italian Serie A
Block Stem Cisternino Futsal vs Real Rieti Futsal

2-1

6-4
Sat 14, Apr-19:00 - Futsal Spain Division De Honor
Inter Movistar Futsal vs Jaen Paraiso Interior Futsal

3-4

4-5
Sat 14, Apr-14:00 - Futsal Spain Division De Honor
Palma Futsal vs EiPozo Murcia Turistica Futsal

2-1

4-1
Sat 14, Apr-19:59 - Futsal Spain Division De Honor
Peniscola Futsal vs Levante Futsal

0-0

1-0
Sat 14, Apr-20:30 - Futsal Spain Division De Honor
Rios Renovables Ribera Navarra Futsal vs Sala 10 Zaragoza Futsal

2-1

3-2
Sat 14, Apr-22:00 - Futsal Spain Division De Honor
Colegios Arenas Galdar GC Futsal vs Peinsa F.S. Cartagena Futsal

0-4

3-6
Sat 14, Apr-18:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Tikves Kavadarci vs FC Plackovica


2-1
Sat 14, Apr-18:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Osogovo vs Bregalnica Stip

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Kamenica-Sasa vs Belasica Strumica


0-3
Sat 14, Apr-18:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Zajazi Zajas vs Vlazrimi Kicevo

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Pobeda Valandovo vs Borec Veles

0-2

0-5
Sat 14, Apr-18:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Labunishta vs FK Gorno Lisice


3-1
Sat 14, Apr-18:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Teteks Tetovo vs FK Rinija Gostivar


2-0
Sat 14, Apr-18:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Lokomotiva Skopje vs FK Makedonija


0-3
Sat 14, Apr-18:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Novaci vs FC Struga Trim-Lum


0-1
Sat 14, Apr-14:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Gagra vs Spartaki Tskhinvali

0-2

0-2
Sat 14, Apr-16:30 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs FC Sioni Bolnisi

1-2

1-2
Sat 14, Apr-19:00 - Georgia Primera Division
Torpedo Kutaisi vs Chikhura Sachkhere

0-0

0-1
Sat 14, Apr-16:00 - German 3. Liga
VfL Osnabruck vs SC Paderborn 07

0-1

0-5
Sat 14, Apr-16:00 - German 3. Liga
Carl Zeiss Jena vs VfR Aalen

1-0

3-2
Sat 14, Apr-16:00 - German 3. Liga
Chemnitzer vs SV Meppen

0-1

1-2
Sat 14, Apr-16:00 - German 3. Liga
Hallescher FC vs Wurzburger Kickers

0-1

1-3
Sat 14, Apr-16:00 - German 3. Liga
Fortuna Koln vs Preuben Munster

0-2

2-4
Sat 14, Apr-16:00 - German 3. Liga
SG Sonnenhof Grobaspach vs Werder Bremen (Am)

0-1

2-2
Sat 14, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hertha BSC Berlin(U17) vs Holstein Kiel(U17)

2-0

6-0
Sat 14, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Energie Cottbus(U17) vs Werder Bremen(U17)

0-1

0-1
Sat 14, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Eintr. Braunschweig(U17) vs Dynamo Dresden(U17)

0-1

0-1
Sat 14, Apr-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Magdeburg(U17) vs Union Berlin (U17)

3-1

3-1
Sat 14, Apr-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
St. Pauli(U17) vs RasenBallsport Leipzig(U17)

0-1

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hannover 96(U17) vs Eimsbutteler TV(U17)

0-1

0-1
Sat 14, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FSV Mainz 05(U17) vs SV Elversberg(U17)

3-0

5-1
Sat 14, Apr-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Nurnberg (U17) vs Eintracht Frankfurt(U17)

2-1

3-3
Sat 14, Apr-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
FC Kaiserslautern (U17) vs Hoffenheim(U17)

0-0

0-1
Sat 14, Apr-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FC Heidenheim(U17) vs Stuttgarter Kickers(U17)

1-0

2-2
Sat 14, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bayer Leverkusen(U17) vs Dortmund(U17)

0-1

0-2
Sat 14, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Koln(U17) vs Fortuna Dusseldorf(U17)

0-1

0-2
Sat 14, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
MSV Duisburg(U17) vs SG Unterrath(U17)

0-0

0-1
Sat 14, Apr-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Monchengladbach(U17) vs Bochum(U17)

0-0

0-1
Sat 14, Apr-20:30 - German Bundesliga
Bayern Munich vs Monchengladbach

2-1

5-1
Sat 14, Apr-17:30 - German Bundesliga
VfB Stuttgart vs Hannover 96

0-0

1-1
Sat 14, Apr-17:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs Eintracht Frankfurt

1-1

4-1
Sat 14, Apr-17:30 - German Bundesliga
Hertha BSC Berlin vs Koln

0-1

2-1
Sat 14, Apr-17:30 - German Bundesliga
Hoffenheim vs Hamburger

2-0

2-0
Sat 14, Apr-15:00 - German Bundesliga 2
St. Pauli vs Union Berlin

0-0

0-1
Sat 14, Apr-15:00 - German Bundesliga 2
Arminia Bielefeld vs FC Erzgebirge Aue

1-0

2-0
Sat 14, Apr-15:00 - German Bundesliga 2
MSV Duisburg vs SV Sandhausen

0-1

0-2
Sat 14, Apr-15:00 - German Bundesliga 2
Dynamo Dresden vs Holstein Kiel

0-1

0-4
Sat 14, Apr-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Chemnitzer(U19) vs Wolfsburg (U19)

1-2

2-3
Sat 14, Apr-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hertha BSC Berlin U19 vs Holstein Kiel(U19)

3-1

8-2
Sat 14, Apr-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
St. Pauli(U19) vs RB Leipzig(U19)

1-1

2-2
Sat 14, Apr-17:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Eintr. Braunschweig U19 vs Hamburger(U19)

0-1

1-4
Sat 14, Apr-14:30 - German Junioren Bundesliga Nord
Hannover 96 (U19) vs Werder Bremen(U19)

0-2

0-2
Sat 14, Apr-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Karlsruher SC (U19) vs SC Freiburg(U19)

0-0

0-0
Sat 14, Apr-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
SpVgg Unterhaching U19 vs VfB Stuttgart U19

0-1

0-2
Sat 14, Apr-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Mainz(U19) vs Hoffenheim(U19)

0-0

0-1
Sat 14, Apr-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Greuther Furth(U19) vs Augsburg(U19)

0-1

0-1
Sat 14, Apr-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Nurnberg (U19) vs Eintracht Frankfurt(U19)

1-0

2-0
Sat 14, Apr-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Bayern Munich(U19) vs 1. FC Heidenheim(U19)

2-1

3-1
Sat 14, Apr-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Schalke 04 (U19) vs Fortuna Koln (U19)

1-0

3-0
Sat 14, Apr-17:00 - German Junioren Bundesliga West
Arminia Bielefeld(U19) vs Fortuna Dusseldorf U19

0-2

0-4
Sat 14, Apr-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Koln (U19) vs SC Paderborn 07(U19)

1-0

3-0
Sat 14, Apr-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Preuben Munster U19 vs Bochum(U19)

0-3

0-3
Sat 14, Apr-16:00 - German Junioren Bundesliga West
MSV Duisburg (U19) vs Dortmund(U19)

1-2

2-4
Sat 14, Apr-14:30 - Germany - Regionalliga Bayern
Munchen 1860 vs VfB Eichstatt

3-0

5-0
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Seligenporten vs FC Unterfohring 1927

2-0

5-0
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Ingolstadt 04 Am vs Greuther Furth II

1-1

2-1
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV 1860 Rosenheim vs FC Augsburg II

0-0

0-2
Sat 14, Apr-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Germania Halberstadt vs Berliner AK 07

0-1

3-3
Sat 14, Apr-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
ZFC Meuselwitz vs Hertha BSC Berlin Am

1-1

1-1
Sat 14, Apr-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Budissa Bautzen vs SV Babelsberg 03

1-1

3-1
Sat 14, Apr-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
VfB Auerbach vs FC Lokomotive Leipzig

0-0

2-0
Sat 14, Apr-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FC Oberlausitz vs Wacker Nordhausen

2-0

2-0
Sat 14, Apr-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
VSG Altglienicke vs Viktoria Berlin 1889

0-0

2-1
Sat 14, Apr-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Eutin 08 vs VfB Oldenburg

0-0

0-1
Sat 14, Apr-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hamburger SV II vs FC Hansa Luneburg

1-2

2-3
Sat 14, Apr-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Wolfsburg AM. vs BSV Rehden

2-1

3-1
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Lubeck vs Hannover 96 Am

0-0

1-0
Sat 14, Apr-16:20 - Germany - Regionalliga Sued
SSV Ulm 1846 vs VfR Wormatia Worms

2-0

3-0
Sat 14, Apr-17:30 - Germany - Regionalliga Sued
Kickers Offenbach vs SV Waldhof Mannheim

0-0

0-1
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SV Elversberg vs Mainz Am

0-0

0-0
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Stuttgart Amateure vs Saarbrucken

1-0

2-1
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
KSV Hessen Kassel vs FSV Frankfurt

1-0

2-0
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Steinbach vs Astoria Walldorf

0-1

1-1
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Schott Mainz vs Eintracht Stadtallendorf

1-0

3-0
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SV Rochling Volklingen vs Stuttgarter Kickers

0-0

2-0
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs Bonner SC

1-2

2-4
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
RW Oberhausen vs Koln Am.

1-0

2-0
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
SC Verl vs Wattenscheid

0-0

1-1
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
Monchengladbach AM. vs SV Westfalia Rhynern

1-0

7-0
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs Wegberg-Beeck

2-1

2-1
Sat 14, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
Erndtebruck vs Uerdingen

0-1

0-2
Sat 14, Apr-22:00 - Ghana Premier League
Medeama SC vs Inter Allies

1-0

1-0
Sat 14, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Accra Hearts of Oak vs Elmina Sharks

0-2

1-2
Sat 14, Apr-16:00 - Greece - Football League
Panserraikos vs Kissamikos

0-0

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - Greece - Football League
Giorgos Karaiskakis vs Kallithea

1-0

1-0
Sat 14, Apr-16:00 - Greece Super League
Lamia vs Apollon Smirnis

0-0

0-0
Sat 14, Apr-20:30 - Greece Super League
PAOK Saloniki vs Panionios

2-0

3-1
Sat 14, Apr-18:15 - Greece Super League
Levadiakos vs Asteras Tripolis

0-0

1-0
Sat 14, Apr-01:45 - Guatemala Liga Nacional
CD Suchitepequez vs Guastatoya

1-0

2-0
Sat 14, Apr-01:45 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Sanarate vs CD Malacateco

1-0

1-0
Sat 14, Apr-05:00 - Guatemala Liga Nacional
Coban Imperial vs Club Comunicaciones

2-0

2-1
Sat 14, Apr-06:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Municipal vs Antigua GFC

1-0

1-2
Sat 14, Apr-06:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Marquense vs CSD Xelaju MC

0-1

1-2
Sat 14, Apr-07:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Petapa vs Siquinala FC

1-0

3-0
Sat 14, Apr-20:30 - Holland Eredivisie
ADO Den Haag vs FC Twente Enschede

1-1

2-1
Sat 14, Apr-21:45 - Holland Eredivisie
Vitesse Arnhem vs Sparta Rotterdam

3-0

7-0
Sat 14, Apr-21:45 - Holland Eredivisie
VVV Venlo vs SC Heerenveen

0-0

0-2
Sat 14, Apr-22:45 - Holland Eredivisie
FC Zwolle vs SBV Excelsior

1-0

1-1
Sat 14, Apr-16:30 - Holland Tweede Divisie
FC Lisse vs BVV Barendrecht

0-2

0-2
Sat 14, Apr-16:30 - Holland Tweede Divisie
Excelsior Maassluis vs Rijnsburgse Boys

0-0

1-1
Sat 14, Apr-16:30 - Holland Tweede Divisie
GVVV Veenendaal vs FC Lienden

0-1

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Holland Tweede Divisie
Koninklijke HFC vs AFC Amsterdam

0-1

3-1
Sat 14, Apr-19:59 - Holland Tweede Divisie
RKSV Achilles 29 vs Kozakken Boys

0-1

0-3
Sat 14, Apr-19:59 - Holland Tweede Divisie
VV Sint Bavo vs SV De Treffers

0-0

0-3
Sat 14, Apr-17:30 - Holland Tweede Divisie
Tielse Eendracht Combinatie vs IJsselmeervogels

1-3

3-3
Sat 14, Apr-18:00 - Holland Tweede Divisie
ASV De Dijk vs HHC Hardenberg

0-1

0-5
Sat 14, Apr-13:30 - HongKong Premier League
Eastern A.A Football Team vs LeeMan

0-2

3-2
Sat 14, Apr-10:30 - HongKong Premier League
R&F vs Southern District

1-0

1-2
Sat 14, Apr-19:00 - Hungary NB1
Ujpest FC vs Vasas

1-1

4-2
Sat 14, Apr-19:00 - Hungary NB1
Paksi SE vs Szombathelyi Haladas

0-1

1-2
Sat 14, Apr-19:00 - Hungary NB1
Mezokovesd-Zsory vs Videoton FC

0-0

0-0
Sat 14, Apr-19:00 - Hungary NB1
Puskas Akademia Fehervar vs Budapest Honved

1-0

1-1
Sat 14, Apr-19:00 - Hungary NB1
Balmazujvaros Sport KFT vs Diosgyor VTK

0-0

2-1
Sat 14, Apr-21:30 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Ferencvarosi TC

1-1

1-1
Sat 14, Apr-15:00 - Hungary U19 League
Fehervar Videoton(U19) vs Debreceni VSC (U19)

1-1

1-1
Sat 14, Apr-12:00 - Hungary U19 League
MTK Budapest FC (U19) vs Puskas Akademia Fehervar(U19)

1-2

1-2
Sat 14, Apr-12:00 - Hungary U19 League
Ferencvarosi TC U19 vs Budapest Honved U19

1-1

2-1
Sat 14, Apr-12:00 - Hungary U19 League
Illes Akademia Haladas(U19) vs Gyori ETO FC U19

1-0

5-0
Sat 14, Apr-13:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Gyori Dozsa Woman\'s vs MTK Hungaria Women\'s

0-1

3-1
Sat 14, Apr-16:30 - Iceland Cup
KF Gardabaer vs Afrika

1-0

5-0
Sat 14, Apr-00:00 - Iceland Cup
UMF Snaefell vs IH Hafnarfjordur

2-3

2-7
Sat 14, Apr-21:00 - Iceland Cup
Alafoss vs GG Grindavik

0-2

1-5
Sat 14, Apr-00:00 - Iceland Cup
Midas vs Ellidi

1-3

1-4
Sat 14, Apr-16:00 - Iceland Cup
KFS Vestmannaeyjar vs Vidir Gardur

2-2

2-6
Sat 14, Apr-19:00 - Iceland Cup
UMF Njardvik vs KB Breidholt

4-0

10-1
Sat 14, Apr-18:00 - Iceland Cup
Fram Reykjavik vs Armann

3-0

6-0
Sat 14, Apr-18:00 - Iceland Cup
UMF Afturelding vs KFR Hvolsvollur

3-0

6-1
Sat 14, Apr-18:00 - Iceland Cup
Sindri vs Einherji

1-2

2-2
Sat 14, Apr-18:00 - Iceland Cup
Kari Akranes vs Hordur Isafjordur

7-0

13-1
Sat 14, Apr-18:00 - Iceland Cup
Stal Ulfur vs Skallagrimur

0-0

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - Iceland Cup
Nokkvi vs KF Fjallabyggdar


0-6
Sat 14, Apr-18:00 - Iceland Cup
Vestri vs Kongarnir

7-1

18-2
Sat 14, Apr-21:00 - Iceland Women\\\'s League Cup
Grindavik Women\'s vs Fylkir Women\'s

1-3

1-4
Sat 14, Apr-12:30 - Indonesia Liga 1
Sriwijaya FC Palembang vs Persipura Jayapura

2-0

2-2
Sat 14, Apr-15:30 - Indonesia Liga 1
Persija Jakarta vs Borneo F.C.

1-0

2-0
Sat 14, Apr-10:30 - Indonesia Liga 1
Perseru Serui vs Bhayangkara FC

1-0

1-0
Sat 14, Apr-19:00 - Iraqi League
Al Shorta vs Al Diwaniya


2-0
Sat 14, Apr-17:00 - Iraqi League
Baghdad vs Naft Misan

0-0

0-0
Sat 14, Apr-17:00 - Iraqi League
Al-Hudod vs Naft Al Junoob

1-0

2-0
Sat 14, Apr-17:00 - Iraqi League
Alsinaat Alkahrabaiya vs Al Talaba

1-1

4-2
Sat 14, Apr-21:30 - Ireland Premier League
Limerick FC vs Sligo Rovers

0-0

1-2
Sat 14, Apr-19:00 - Israel Premier League
Hapoel Ironi Kiryat Shmona vs Hapoel Raanana

0-1

0-1
Sat 14, Apr-19:00 - Israel Premier League
Hapoel Acco vs F.C. Ashdod

0-0

1-1
Sat 14, Apr-19:45 - Israel Premier League
Bnei Yehuda Tel Aviv vs Maccabi Netanya

1-1

1-3
Sat 14, Apr-21:30 - Israel Premier League
Maccabi Haifa vs Hapoel Ashkelon

1-1

2-1
Sat 14, Apr-13:00 - Italian Campionato Primavera
Palermo Youth vs Pescara Youth

0-0

1-1
Sat 14, Apr-13:00 - Italian Campionato Primavera
Cagliari Youth vs Benevento Youth

2-0

4-0
Sat 14, Apr-13:00 - Italian Campionato Primavera
Frosinone Youth vs Crotone Youth

0-1

0-2
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Roma Youth vs Sampdoria Youth

1-1

2-2
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Genoa Youth vs Bologna Youth

0-1

1-2
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Atalanta Youth vs Napoli Youth

4-0

4-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Empoli Youth vs Venezia F.C. Youth


2-0
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Novara Youth vs Parma Youth


3-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Fiorentina Youth vs Udinese Youth

2-1

3-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Brescia Youth vs Spal Youth

0-0

0-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Bari Youth vs Salernitana Youth

1-1

3-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Cremonese Youth vs Cittadella Youth


4-0
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Spezia Youth vs Virtus Entella Youth


1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Carpi Youth vs Pro Vercelli Youth


2-3
Sat 14, Apr-15:00 - Italian Campionato Primavera
Sassuolo Calcio Youth vs Juventus Youth

0-0

2-0
Sat 14, Apr-19:59 - Italian Serie A
Genoa vs Crotone

1-0

1-0
Sat 14, Apr-19:59 - Italian Serie A
Chievo vs Torino

0-0

0-0
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Serie A
Cagliari vs Udinese

1-1

2-1
Sat 14, Apr-22:45 - Italian Serie A
Atalanta vs Inter Milan

0-0

0-0
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Serie B
Salernitana vs Cesena

0-1

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Serie B
Perugia vs Venezia F.C.

0-0

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Serie B
Empoli vs Pro Vercelli

2-1

3-2
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Serie B
Brescia vs Carpi

0-0

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Serie B
Palermo vs Cremonese

0-0

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Serie B
Delfino Pescara 1936 vs FC Bari 1908

0-2

2-2
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Serie B
Frosinone vs Spezia

0-0

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Serie B
Novara Calcio vs Ternana

0-1

0-3
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Serie B
Virtus Entella vs Avellino

0-0

1-1
Sat 14, Apr-19:00 - Italian Women Division 1
Empoli Women\'s vs AGSM Verona Women\'s

1-2

1-5
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Women Division 1
Tavagnacco Women\'s vs San Zaccaria Women\'s

0-1

0-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Women Division 1
Mozzanica Women\'s vs US Sassuolo Calcio Women\'s

1-0

2-0
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Women Division 1
GS Roma Women\'s vs ASD Pink Sport time Bari Women\'s

0-1

2-1
Sat 14, Apr-17:00 - Italian Women Division 1
Juventus Women\'s vs Brescia Women\'s

0-2

1-2
Sat 14, Apr-19:00 - Italy C1A
Livorno vs Pisa

1-0

2-0
Sat 14, Apr-16:30 - Italy C1A
Pistoiese vs Arzachena

1-0

1-0
Sat 14, Apr-16:30 - Italy C1A
Olbia vs Prato

0-1

1-1
Sat 14, Apr-16:30 - Italy C1A
Giana Erminio vs Lucchese

0-1

0-2
Sat 14, Apr-20:30 - Italy C1A
Arezzo vs Robur Siena S.S.D.

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:30 - Italy C1A
Pro Piacenza vs Gavorrano

0-0

1-2
Sat 14, Apr-22:30 - Italy C1A
Pontedera vs Carrarese

1-1

1-1
Sat 14, Apr-08:00 - Japan Football League
Verspah Oita vs Cobaltore Onagawa

0-1

0-1
Sat 14, Apr-08:00 - Japan Women League Cup
Nagano Parceiro Women\'s vs Vegalta Sendai Women\'s

0-0

0-0
Sat 14, Apr-10:00 - Japan Women League Cup
Albirex Niigata Women\'s vs Jef U Ichi.Chiba Women\'s

0-0

1-1
Sat 14, Apr-14:00 - Japanese J-League Division 1
Vegalta Sendai vs Kawasaki Frontale

0-0

0-0
Sat 14, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Nagoya Grampus Eight

1-0

2-0
Sat 14, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
Kashiwa Reysol vs Consadole Sapporo

1-1

1-2
Sat 14, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
V-Varen Nagasaki vs Gamba Osaka

1-0

3-0
Sat 14, Apr-10:00 - Japanese J-League Division 1
Cerezo Osaka vs FC Tokyo

0-0

1-0
Sat 14, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Avispa Fukuoka vs Renofa Yamaguchi

1-0

2-0
Sat 14, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs Matsumoto Yamaga FC

0-1

0-1
Sat 14, Apr-11:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Fagiano Okayama

1-0

1-1
Sat 14, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Kagoshima United vs FC Ryukyu

0-0

2-1
Sat 14, Apr-09:00 - Japanese League Division 3
FC Tokyo(U23) vs Giravanz Kitakyushu

0-0

0-1
Sat 14, Apr-17:00 - Jordan Divison 1
AL-Karmel vs Al-Tora

0-0

0-0
Sat 14, Apr-17:00 - Jordan Divison 1
AL-Sareeh vs Shabab Al Hussein


3-0
Sat 14, Apr-17:00 - Jordan Divison 1
Al Wehda vs Al-Arabi(JOR)

0-1

0-1
Sat 14, Apr-17:00 - Jordan Divison 1
Dar Al Dawaa vs Al Salt

0-0

1-2
Sat 14, Apr-10:00 - K-National League
Gangneung vs Cheonan City FC

0-2

1-2
Sat 14, Apr-10:00 - K-National League
Mokpo City vs Daejeon Korail

1-1

2-2
Sat 14, Apr-13:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuzets vs FK Kaspyi Aktau

1-0

1-0
Sat 14, Apr-13:00 - Kazakhstan Division 1
FK Bolat Temirtau vs FK Maktaaral

0-0

0-1
Sat 14, Apr-14:00 - Kazakhstan Division 1
Okzhetpes vs Baykonur

0-0

2-0
Sat 14, Apr-14:00 - Kazakhstan Division 1
Altay FK vs Zhetysu II

0-1

0-1
Sat 14, Apr-15:00 - Kazakhstan Division 1
Taraz vs Kairat Academy

1-0

1-0
Sat 14, Apr-13:00 - Kazakhstan Super League
FC Astana vs FC Kairat Almaty

0-0

1-1
Sat 14, Apr-13:00 - Kazakhstan Super League
Kyzylzhar Petropavlovsk vs FC Zhetysu Taldykorgan

1-0

1-0
Sat 14, Apr-13:00 - Kazakhstan Super League
FC Akzhayik vs Ordabasy

3-1

4-1
Sat 14, Apr-14:00 - Kazakhstan Super League
Kaisar Kyzylorda vs Irtysh Pavlodar

0-0

0-0
Sat 14, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League
FK Atyrau vs FC Shakhtyor Karagandy

0-0

0-0
Sat 14, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League
FK Aktobe vs Tobol Kostanai

0-1

0-1
Sat 14, Apr-15:00 - Kenya Premier League
Kariobangi Sharks vs Nakumatt FC

0-0

0-0
Sat 14, Apr-17:15 - Kenya Premier League
AFC Leopards SC vs Zoo Kericho

1-1

2-2
Sat 14, Apr-08:00 - Korea K3 League
Jungnang Chorus Mustang FC vs Cheongju City FC


1-3
Sat 14, Apr-09:00 - Korea K3 League
Pyeongchang FC vs Yangju Citizen FC


1-1
Sat 14, Apr-09:00 - Korea K3 League
FC Uijeongbu vs Buyeo FC


2-8
Sat 14, Apr-09:00 - Korea K3 League
Yangpyeong vs Hwaseong FC


1-1
Sat 14, Apr-10:00 - Korea K3 League
Jeonju Citizen FC vs Icheon Citizen FC

0-1

1-3
Sat 14, Apr-10:00 - Korea K3 League
Cheongju Jikji FC vs Pyeongtaek Citizen

1-0

2-1
Sat 14, Apr-10:00 - Korea K3 League
Chuncheon Citizen vs Gyeongju Citizen FC

0-1

1-2
Sat 14, Apr-10:00 - Korea K3 League
Paju Citizen FC vs Chungju Citizen


0-2
Sat 14, Apr-10:00 - Korea K3 League
Gimpo FC vs Pocheon FC

2-0

2-1
Sat 14, Apr-10:00 - Korea K3 League
Siheung City vs Yeoju Sejong


1-0
Sat 14, Apr-09:00 - Korea League 1
Ulsan Hyundai FC vs FC Seoul

1-0

1-0
Sat 14, Apr-09:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Sangju Sangmu FC

2-0

2-1
Sat 14, Apr-11:00 - Korea League 1
Jeonbuk Hyundai Motors vs Jeonnam Dragons

0-0

3-0
Sat 14, Apr-11:00 - Korea League 1
Jeju United FC vs Incheon United FC

2-1

4-2
Sat 14, Apr-10:00 - Korea League 2
Daejeon Citizen vs Asan Mugunghwa FC

1-1

1-2
Sat 14, Apr-10:00 - Korea League 2
Gwangju Football Club vs Ansan Greeners FC

0-0

0-0
Sat 14, Apr-12:00 - Korea League 2
Seoul E-Land FC vs FC Anyang

1-0

1-0
Sat 14, Apr-17:00 - Kosovo Super League
KF Prishtina vs Besa Peje

1-0

1-0
Sat 14, Apr-17:00 - Kosovo Super League
KF Drenica Srbica vs KF Flamurtari Pristina(KOS)

0-0

2-0
Sat 14, Apr-17:00 - Kosovo Super League
KF Liria vs KF Llapi

0-0

1-2
Sat 14, Apr-19:45 - Kuwait League
Al-Qadsia SC vs Al Kuwait SC

0-0

0-1
Sat 14, Apr-19:45 - Kuwait League
Al-Nasar vs Al-Salmiyah

0-1

1-3
Sat 14, Apr-19:45 - Kuwait League
Al-Ttadamon vs Al-Arabi Club

0-2

2-6
Sat 14, Apr-19:45 - Kuwait League
Kazma vs Al-Jahra

1-0

1-1
Sat 14, Apr-14:00 - Latvia - 1. Division
FK Valmiera vs FK Spartaks Jurmala

1-4

2-4
Sat 14, Apr-15:30 - Latvia - 1. Division
Rigas Futbola skola vs Jelgava

1-0

3-0
Sat 14, Apr-16:15 - Lebanese League
Racing Beirut vs Tadamon Sour

2-1

3-2
Sat 14, Apr-16:30 - Lebanese League
Al Safa Beirut vs Al Akhaahli Alay

1-1

1-2
Sat 14, Apr-17:00 - Lebanese League
Trables Sports Club vs Al Shabab Al Arabi

2-0

4-3
Sat 14, Apr-17:00 - Lebanese League
Al Islah Bourj Shamaly vs Al Nabi Sheet

0-1

0-4
Sat 14, Apr-13:00 - Lithuania - 2. Division
NFA Aisciai Kaunas vs Kupiskis

4-0

5-1
Sat 14, Apr-16:00 - Lithuania - 2. Division
Banga Gargzdai vs Utenis Utena

2-1

2-1
Sat 14, Apr-16:30 - Macao Division 1
Lai Chi vs Hang Sai

1-0

1-1
Sat 14, Apr-14:30 - Macao Division 1
CD Monte Carlo vs Macao Alfandega

1-0

5-0
Sat 14, Apr-16:15 - Malaysia Premier League
Sabah FA vs Felda United FC

1-1

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Malaysia Premier League
MISC-MIFA vs UiTM FC

2-0

4-0
Sat 14, Apr-12:15 - Malaysia Premier League
Sarawak vs UKM FC

2-0

2-1
Sat 14, Apr-17:00 - Malaysia Super League
Negeri Sembilan Matrix vs Kelantan FA

1-0

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Malaysia Super League
Johor Darul Takzim vs Selangor PKNS

1-0

3-0
Sat 14, Apr-20:15 - Malta First Division League
Zebbug Rangers vs Sirens

2-1

5-2
Sat 14, Apr-18:00 - Malta First Division League
Pieta Hotspurs vs Mqabba FC

1-0

2-1
Sat 14, Apr-19:59 - Malta Premier League
Balzan FC vs Senglea Athletic

1-0

2-1
Sat 14, Apr-19:59 - Malta Premier League
Gzira United vs Sliema Wanderers FC

1-1

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - Malta Premier League
Floriana F.C. vs Valletta FC

0-1

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - Malta Premier League
St. Andrews vs Birkirkara FC

0-0

1-0
Sat 14, Apr-06:00 - Mexico Primera Division
Atlas vs Queretaro FC

0-0

1-0
Sat 14, Apr-06:00 - Mexico Primera Division
Club Tijuana vs Chivas Guadalajara

2-0

3-0
Sat 14, Apr-01:00 - Mexico Primera Divison 2
CD Cruz Azul Hidalgo vs Tuxtla

0-0

0-1
Sat 14, Apr-02:45 - Mexico Youth U20
Club Tijuana(U20) vs Chivas Guadalajara(U20)

1-1

1-2
Sat 14, Apr-17:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Zaria Balti vs Zimbru Chisinau

0-0

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Sfintul Gheorghe vs CS Petrocub

1-3

3-6
Sat 14, Apr-17:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Milsami vs FC Sheriff

0-0

0-1
Sat 14, Apr-17:00 - Moldova Divizia Nationala
Speranta Nisporeni vs Dinamo-Auto

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
FK Berane vs Jezero Plav

2-1

2-2
Sat 14, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
Lovcen Cetinje vs Bokelj Kotor


2-0
Sat 14, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
Cetinje vs FK Ibar Rozaje


1-4
Sat 14, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
FK Mornar vs Jedinstvo Bijelo Polje

1-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
Mladost Ljeskopolje vs Otrant

1-2

2-6
Sat 14, Apr-15:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs FK Zeta

0-1

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs OFK Petrovac

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Decic Tuzi vs FK Mladost Podgorica

1-2

1-4
Sat 14, Apr-18:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Rudar Pljevlja vs FK Grbalj Radanovici

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Kom vs FK Iskra Danilovgrad

0-0

0-0
Sat 14, Apr-21:30 - Morocco Super League
Renaissance Sportive de Berkane vs Chabab Rif Hoceima

0-1

2-1
Sat 14, Apr-23:30 - Morocco Super League
Forces Armee Royales Rabat vs Olympique de Safi

0-2

3-4
Sat 14, Apr-19:00 - Morocco Super League
Raja Casablanca Atlhletic vs Wydad Casablanca

0-1

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Loughgall FC vs Institute FC

0-1

1-3
Sat 14, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dergview FC vs Lurgan Celtic

4-0

8-0
Sat 14, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Harland & Wolff Welders vs Ballyclare Comrades

2-1

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Knockbreda Parish vs Police Service of Northern Ireland FC

2-1

2-2
Sat 14, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League
Coleraine vs Ballymena United

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League
Cliftonville vs Glenavon FC

0-0

1-3
Sat 14, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League
Crusaders FC vs Linfield FC

1-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League
Carrick Rangers vs Ards FC

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League
Ballinamallard United vs Dungannon Swifts

1-1

2-2
Sat 14, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League
Warrenpoint Town vs Glentoran FC

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Norway 2 Division A
Raufoss vs Elverum

1-0

4-0
Sat 14, Apr-18:00 - Norway 2 Division A
Baerum SK vs Moss

2-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - Norway 2 Division A
Fram Larvik vs Nybergsund IL Trysil

0-1

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - Norway 2 Division B
Kjelsas IL vs Skeid Oslo

0-0

0-0
Sat 14, Apr-17:00 - Norway 2 Division B
Stjordals Blink vs IL Hodd

0-1

0-3
Sat 14, Apr-16:00 - Norway 2 Division B
Nardo FK vs FK Arendal

0-0

0-0
Sat 14, Apr-16:00 - Norway 2 Division B
KFUM Oslo vs FK Vidar

1-0

3-0
Sat 14, Apr-15:00 - Norway 3. Divisjon
Orn-Horten vs Staal Jorpeland

0-0

1-1
Sat 14, Apr-15:00 - Norway 3. Divisjon
Brodd vs Forde IL

0-0

2-0
Sat 14, Apr-15:00 - Norway 3. Divisjon
Sola vs Halsen

0-1

0-2
Sat 14, Apr-21:00 - Norway 3. Divisjon
Frigg FK vs Stalkameratene IL

4-1

7-1
Sat 14, Apr-17:30 - Norway Adeccoligaen
Mjondalen vs Sogndal

0-0

0-0
Sat 14, Apr-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Start Kristiansand vs Valerenga

1-2

1-6
Sat 14, Apr-20:45 - Omani League
Oman Club vs AL-Nahda

0-1

1-2
Sat 14, Apr-20:55 - Omani League
Sohar Club vs Al Salam

0-1

0-3
Sat 14, Apr-17:40 - Omani League
Al Oruba Sur vs Dhofar

1-0

2-1
Sat 14, Apr-17:45 - Omani League
Al Mudhaibhi vs Al-Suwaiq Club

0-0

1-2
Sat 14, Apr-17:45 - Omani League
Fnjaa SC vs Mrbat

0-1

2-2
Sat 14, Apr-17:55 - Omani League
Saham vs Muscat

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - Omani League
Al Nasr vs Al Shabab(OMA)

0-1

1-1
Sat 14, Apr-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
San Francisco FC vs CA Independiente La Chorrera


2-1
Sat 14, Apr-03:00 - Paraguayan Division 2
Club Rubio Nu vs 2 de Mayo

0-0

1-1
Sat 14, Apr-23:30 - Paraguayan Division 2
RI 3 Corrales vs Sportivo Iteno

1-1

1-1
Sat 14, Apr-01:45 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Capiata vs General Diaz

0-0

1-1
Sat 14, Apr-04:00 - Paraguayan Primera Division
Cerro Porteno vs FC Nacional Asuncion

1-0

5-0
Sat 14, Apr-16:30 - Poland Centralna Liga Juniorow
Zaglebie Lubin Youth vs Piast Gliwice Youth

3-0

3-1
Sat 14, Apr-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Pogon Szczecin Youth vs Odra Opole Youth

1-0

4-0
Sat 14, Apr-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Korona Kielce Youth vs Polonia Warszawa Youth

0-0

0-0
Sat 14, Apr-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Slask Wroclaw Youth vs Warta Poznan Youth

0-1

0-1
Sat 14, Apr-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
SMS Lodz Youth vs MOSP Bialystok Youth

2-0

3-0
Sat 14, Apr-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Salos Szczecin Youth vs Lechia Gdansk Youth

0-2

1-5
Sat 14, Apr-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Chrobry Glogow Youth vs Podbeskidzie Bielsko-Biala Youth

2-1

2-1
Sat 14, Apr-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Wisla Plock Youth vs Progres Krakow Youth

0-2

0-3
Sat 14, Apr-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Arka Gdynia Youth vs Miedz Legnica Youth

2-0

8-0
Sat 14, Apr-15:30 - Poland Centralna Liga Juniorow
Jagiellonia Bialystok Youth vs Znicz Pruszkow Youth

1-1

1-4
Sat 14, Apr-18:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Legia Warszawa Youth vs Stomil Olsztyn Youth


1-0
Sat 14, Apr-19:59 - Poland - Ekstraklasa
Jagiellonia Bialystok vs Gornik Zabrze

0-0

1-2
Sat 14, Apr-17:30 - Poland - Ekstraklasa
Cracovia Krakow vs Piast Gliwice

1-0

2-1
Sat 14, Apr-22:30 - Poland - Ekstraklasa
Legia Warszawa vs Zaglebie Lubin

0-0

0-1
Sat 14, Apr-19:45 - Poland - I liga
GKS Katowice vs Stal Mielec

0-0

0-2
Sat 14, Apr-21:00 - Poland - I liga
Olimpia Grudziadz vs GKS Tychy

0-0

0-1
Sat 14, Apr-21:45 - Poland - I liga
Odra Opole vs Wigry Suwalki

0-0

0-0
Sat 14, Apr-22:00 - Poland - I liga
Miedz Legnica vs Stomil Olsztyn

0-0

1-0
Sat 14, Apr-19:00 - Poland - I liga
Chojniczanka Chojnice vs Zaglebie Sosnowiec

0-2

0-2
Sat 14, Apr-17:00 - Poland - II liga
Stal Stalowa Wola vs Wisla Pulawy

0-1

1-3
Sat 14, Apr-19:59 - Poland - II liga
GKS Belchatow vs LKS Lodz

0-2

2-2
Sat 14, Apr-14:00 - Poland - II liga
Znicz Pruszkow vs Olimpia Elblag

0-0

0-0
Sat 14, Apr-19:00 - Poland - II liga
MKS Kluczbork vs Siarka Tarnobrzeg

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Poland - II liga
GKS Jastrzebie vs Warta Poznan

0-1

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - Poland - II liga
ROW 1964 Rybnik vs KS Legionovia Legionowo

2-1

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - Poland - II liga
Gryf Wejherowo vs Garbarnia Krakow

1-0

2-2
Sat 14, Apr-13:00 - Poland Woman\\\'s League
Czarni Sosnowiec Women\'s vs Biala Podlaska Women\'s

2-0

3-0
Sat 14, Apr-13:00 - Poland Woman\\\'s League
MKS Olimpia Szczecin Women\'s vs AZS UJ Krakow Women\'s

1-0

1-1
Sat 14, Apr-13:00 - Poland Woman\\\'s League
AZS PWSZ Walbrzych Women\'s vs AZS Wroclaw Women\'s

2-0

7-0
Sat 14, Apr-13:00 - Poland Woman\\\'s League
Klub Sportowy Gorzno Women\'s vs KKPK Medyk Konin Women\'s

0-6

0-8
Sat 14, Apr-18:00 - Poland Woman\\\'s League
Gornik Leczna Women\'s vs LUKS Sportowa Czworka Radom Women\'s

4-0

8-0
Sat 14, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
FC Porto U19 vs Vitoria SC Guimaraes U19

1-1

3-2
Sat 14, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Braga (U19) vs Leixoes U19

3-2

3-2
Sat 14, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Uniao Leiria U19 vs Benfica(U19)

0-0

0-0
Sat 14, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Gil Vicente U19 vs Aves(U19)

0-1

0-2
Sat 14, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Rio Ave(U19) vs FC Cesarense(U19)

2-2

3-2
Sat 14, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Belenenses(U19) vs Academica Coimbra(U19)


0-1
Sat 14, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
GD Estoril-Praia(U19) vs Cova Piedade(U19)


1-0
Sat 14, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Vitoria FC Setubal(U19) vs Sporting Lisbon(U19)

1-0

1-3
Sat 14, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Sacavenense(U19) vs Alcanenense U19


2-2
Sat 14, Apr-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B
Benfica(U17) vs Sporting Lisbon Sad(U17)


1-1
Sat 14, Apr-21:15 - Portugal Primera Liga
Boavista FC vs Chaves

2-1

3-3
Sat 14, Apr-23:30 - Portugal Primera Liga
Vitoria Guimaraes vs Vitoria FC Setubal

1-1

1-1
Sat 14, Apr-19:00 - Portugal Primera Liga
Aves vs Feirense

1-0

1-0
Sat 14, Apr-19:00 - Portugal Primera Liga
Portimonense vs GD Estoril-Praia

0-1

0-1
Sat 14, Apr-16:50 - Prince Faisal bin Fahad Cup
Al-Baten(U21) vs Al-Shabab(U21)

0-0

2-2
Sat 14, Apr-19:20 - Qatar League
Al Kharaitiyat SC vs Al-Wakra

1-0

2-1
Sat 14, Apr-16:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
FK Kapaz Ganca vs Qarabag

0-1

0-1
Sat 14, Apr-14:30 - Romania - Divizia A
Sepsi vs Gaz Metan Medias

0-1

2-1
Sat 14, Apr-21:45 - Romania - Divizia A
CS Universitatea Craiova vs CSM Studentesc Iasi

2-0

4-1
Sat 14, Apr-12:30 - Romania - Liga 2
Hermannstadt vs Luceafarul Oradea

2-0

4-0
Sat 14, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
Afumati vs Stiinta Miroslava

1-1

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Russia Div 2 Center
FK Zvezda Ryazan vs Zenit Penza


3-0
Sat 14, Apr-15:00 - Russia Div 2 Center
Zorkyi Krasnogorsk vs Rotor Volgograd B

0-1

4-2
Sat 14, Apr-15:00 - Russia Div 2 Center
Ararat Moscow vs Metallurg Lipetsk

1-0

3-0
Sat 14, Apr-16:00 - Russia Div 2 Center
Saturn vs Strogino Moscow

0-0

0-0
Sat 14, Apr-16:00 - Russia Div 2 Center
FC Energomash Belgorod vs Sokol Saratov

0-0

1-0
Sat 14, Apr-19:00 - Russia Div 2 Center
FC Torpedo Moscow vs FK Khimik Novomoskovsk

0-2

1-2
Sat 14, Apr-14:00 - Russia Div 2 East
Dinamo Barnaul vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

0-0

0-1
Sat 14, Apr-12:00 - Russia Div 2 East
Irtysh 1946 Omsk vs Smena Komsomolsk

0-1

0-1
Sat 14, Apr-16:30 - Russia Div 2 South
FK Anzhi-2 Makhachkala vs Alania

0-1

0-2
Sat 14, Apr-17:00 - Russia Div 2 South
Mashuk-KMV vs FK Angusht Nazran

0-0

0-3
Sat 14, Apr-17:00 - Russia Div 2 South
Kuban Krasnodar B vs Chernomorets Novorossiysk

0-0

1-0
Sat 14, Apr-17:00 - Russia Div 2 South
FC Akademia Rostov vs Dynamo Stavropol

0-1

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - Russia Div 2 South
Druzhba Maykop vs Spartak Nalchik

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - Russia Div 2 South
FC Armavir vs FK Chayka Pesch

3-0

3-1
Sat 14, Apr-18:00 - Russia Div 2 South
FK Afips vs Legion Dynamo

2-1

3-1
Sat 14, Apr-17:00 - Russia Div 2 West
Dolgiye Prudy vs Tekstilshchik Ivanovo

0-0

0-0
Sat 14, Apr-14:00 - Russia Div 2 West
Dynamo St. Petersburg B vs SFC CRFSO Smolensk

0-0

1-1
Sat 14, Apr-15:00 - Russia Div 2 West
Spartak Kostroma vs Torpedo Vladimir

1-0

1-0
Sat 14, Apr-15:00 - Russia Div 2 West
Znamya Truda vs Chertanovo Moscow

0-1

0-3
Sat 14, Apr-16:00 - Russia Div 2 West
Veles Moscow vs FC Pskov 747

3-0

4-2
Sat 14, Apr-13:00 - Russia Futsal League
ShVSM Yakutsk Futsal vs Astrakhan Futsal

3-3

5-6
Sat 14, Apr-17:00 - Russia Futsal League
Dina Moscow Futsal vs Smolensk Futsal

0-2

2-5
Sat 14, Apr-17:00 - Russia Futsal League
Eleks Favorit Futsal vs Lipetsk Futsal

4-1

11-1
Sat 14, Apr-14:00 - Russia Futsal League
Tyumen Futsal vs TTG-Ugra Yugorsk Futsal

2-3

8-6
Sat 14, Apr-14:00 - Russia Futsal League
Progress Futsal vs Sibiryak Bratsk Futsal

0-0

2-6
Sat 14, Apr-14:30 - Russia Futsal League
Zenit St.Petersburg Futsal vs Ukhta Futsal

1-0

5-1
Sat 14, Apr-14:30 - Russia Futsal League
Kazan Futsal vs Orgkhim Futsal

3-1

5-8
Sat 14, Apr-15:00 - Russia Futsal League
Volga Saratov Futsal vs MFK KPRF 2 Futsal

2-2

4-7
Sat 14, Apr-15:00 - Russia Futsal League
Yugra 2 Futsal vs Almaz Futsal

1-1

4-7
Sat 14, Apr-15:00 - Russia Futsal League
Mospolitekh Moscow Futsal vs Krasnaya Gvardiya Futsal

4-1

6-2
Sat 14, Apr-16:00 - Russia Futsal League
Norilsky Nickel Futsal vs MFk Kprf Futsal

1-3

2-7
Sat 14, Apr-19:59 - Russia Premier League
Krasnodar FK vs Arsenal Tula

2-0

3-0
Sat 14, Apr-15:00 - Russia Premier League
Dinamo Moscow vs Lokomotiv Moscow

0-2

0-4
Sat 14, Apr-17:30 - Russia Premier League
Zenit St.Petersburg vs Anzhi Makhachkala

1-0

1-0
Sat 14, Apr-12:30 - Russia Premier League
Amkar Perm vs Rubin Kazan

0-2

0-3
Sat 14, Apr-13:00 - Russia Youth Championship League
FK Rostov Youth vs SKA Khabarovsk Youth

0-2

1-2
Sat 14, Apr-13:00 - Russia Youth Championship League
FK Krasnodar Youth vs Arsenal Tula Youth

1-1

3-1
Sat 14, Apr-12:00 - Russia Youth Championship League
FK Ural Youth vs Spartak Moscow Youth

1-1

1-6
Sat 14, Apr-16:35 - Saudi Arabia Youth League
Al-Ettifaq Youths vs Al Ahli Jeddah Youth


0-1
Sat 14, Apr-16:35 - Saudi Arabia Youth League
Al-Fath Youths vs Al-Qadasiya Youths


1-0
Sat 14, Apr-16:35 - Saudi Arabia Youth League
Hajer Youths vs Al Wehda Youth

2-1

2-2
Sat 14, Apr-16:45 - Saudi Arabia Youth League
Al-Hilal Youths vs Al-Ittihad Youths


4-1
Sat 14, Apr-16:45 - Saudi Arabia Youth League
Al Nasr Riyadh Youths vs Al-Shabab Youth


2-0
Sat 14, Apr-16:50 - Saudi Arabia Youth League
Abha Club Youth vs Al-Raed Youths


4-2
Sat 14, Apr-15:15 - Scotland FA Cup
Motherwell FC vs Aberdeen

2-0

3-0
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Championship
Dunfermline vs Brechin City

2-0

4-0
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Championship
Dundee United vs Falkirk

1-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Championship
Inverness C.T. vs Dumbarton

2-1

5-1
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Championship
Greenock vs Queen of South

0-0

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Championship
St. Mirren vs Livingston

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Huntly vs Rothes

2-0

3-0
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Brora Rangers vs Cove Rangers

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Nairn County vs Fraserburgh

1-0

3-1
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Clachnacuddin vs Deveronvale

2-1

3-3
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Wick Academy FC vs Inverurie Loco Works

0-1

1-3
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Fort William vs Formartine United

0-3

0-6
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Buckie Thistle FC vs Lossiemouth FC

2-0

6-0
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Turriff United vs Forres Mechanics

1-1

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Strathspey Thistle vs Keith

0-0

2-3
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish League One
Forfar Athletic vs Alloa Athletic

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish League One
East Fife vs Arbroath

0-2

0-5
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish League One
Airdrieonians vs Albion Rovers FC

1-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish League One
Raith Rovers vs Queen\'s Park

2-0

2-0
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish League One
Ayr Utd. vs Stranraer

1-1

1-2
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish League Two
Clyde vs Stirling Albion

0-0

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish League Two
Montrose vs Berwick Rangers

1-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish League Two
Peterhead vs Cowdenbeath

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Edinburgh City

1-0

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish League Two
Stenhousemuir vs Annan Athletic

1-1

3-2
Sat 14, Apr-18:00 - Scottish Premier League
Hamilton Academical FC vs Kilmarnock

0-0

1-2
Sat 14, Apr-21:00 - Senegal Premier League
ASC Diambars vs Teungueth FC

0-0

0-2
Sat 14, Apr-21:30 - Senegal Premier League
Stade de Mbour vs AS Douanes Dakar

0-1

0-1
Sat 14, Apr-19:59 - Serbia - 1. Liga
Mladost Lucani vs FK Rad Beograd

1-0

1-1
Sat 14, Apr-19:59 - Serbia - 1. Liga
Macva Sabac vs Borac Cacak

1-0

2-0
Sat 14, Apr-19:59 - Serbia - 1. Liga
Radnik Surdulica vs FK Javor Ivanjica

0-0

0-0
Sat 14, Apr-17:00 - Serbia - 1. Liga
Cukaricki vs Radnicki Nis

1-0

2-3
Sat 14, Apr-20:30 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda vs Partizan Belgrade

2-0

2-1
Sat 14, Apr-23:00 - Serie C - Brazil
Tupi FC vs Tombense

1-0

1-0
Sat 14, Apr-13:30 - Singapore League
Geylang United FC vs Balestier Khalsa FC

0-1

0-1
Sat 14, Apr-14:00 - Singapore League
Albirex Niigata FC vs DPMM FC

2-0

2-0
Sat 14, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
FC DAC 1904 Dunajska Streda vs MSK Zilina

2-0

3-1
Sat 14, Apr-17:00 - Slovakia 1. Liga
Slovan Bratislava vs Trencin

0-2

1-3
Sat 14, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
FC Nitra vs 1. FC Tatran Presov

1-2

3-2
Sat 14, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs FK Senica

0-0

3-1
Sat 14, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
Zemplin Michalovce vs Zlate Moravce

1-0

2-0
Sat 14, Apr-19:59 - Slovakia 2. Liga
MFK Skalica vs MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas

0-1

4-1
Sat 14, Apr-18:30 - Slovakia 2. Liga
Inter Bratislava vs FK Poprad

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:30 - Slovakia 2. Liga
Nove Mesto vs FK Pohronie

0-0

1-1
Sat 14, Apr-18:30 - Slovakia 2. Liga
FC STK 1914 Samorin vs Partizan Bardejov

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:30 - Slovakia 2. Liga
KFC Komarno vs Spisska Nova Ves

3-0

7-0
Sat 14, Apr-17:00 - Slovenia 1. Liga
NK Celje vs NK Krsko

2-0

5-0
Sat 14, Apr-18:55 - Slovenia 1. Liga
NK Olimpija Ljubljana vs Domzale

1-0

1-1
Sat 14, Apr-18:30 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs Tabor Sezana

0-0

0-1
Sat 14, Apr-18:30 - Slovenia 2. Liga
NK Verzej vs NK Fuzinar

0-1

1-4
Sat 14, Apr-18:30 - Slovenia 2. Liga
NK Rogaska vs MNK FC Ljubljana

1-0

1-2
Sat 14, Apr-18:30 - Slovenia 2. Liga
NK Brezice vs Zarica Kranj

1-1

1-1
Sat 14, Apr-16:00 - Slovenia 2. Liga
NK Nafta vs NK Radomlje

0-1

1-2
Sat 14, Apr-16:00 - Slovenia 2. Liga
NK Roltek Dob vs NK Krka

3-0

3-0
Sat 14, Apr-17:00 - South Africa First League
Pretoria University vs Cape Town All Stars

2-1

4-3
Sat 14, Apr-17:00 - South Africa First League
Tshakhuma TM vs Real Kings

0-0

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - South Africa First League
Mbombela United vs Stellenbosch FC

0-0

0-2
Sat 14, Apr-17:00 - South Africa First League
Highlands Park vs Mthatha Bucks

1-0

3-0
Sat 14, Apr-17:00 - South Africa First League
Uthongathi FC vs FC Cape Town

1-1

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - South Africa First League
Richards Bay vs Super Eagles

1-1

1-2
Sat 14, Apr-19:59 - South Africa Premier League
Mamelodi Sundowns vs Bidvest Wits

2-0

2-0
Sat 14, Apr-19:59 - South Africa Premier League
Free State Stars vs Bloemfontein Celtic

0-0

1-1
Sat 14, Apr-22:15 - South Africa Premier League
Cape Town City vs Supersport United

0-0

0-0
Sat 14, Apr-12:45 - Spanish Ladies Premier League
Rayo Vallecano Women\'s vs Athletic Bilbao Women\'s

1-1

2-2
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Ladies Premier League
Sevilla FC Women\'s vs Atletico de Madrid Women\'s

0-2

1-2
Sat 14, Apr-20:30 - Spanish Primera Division
Leganes vs Celta Vigo

0-0

1-0
Sat 14, Apr-20:30 - Spanish Primera Division
Las Palmas vs Real Sociedad

0-1

0-1
Sat 14, Apr-15:00 - Spanish Primera Division
Sevilla vs Villarreal

0-1

2-2
Sat 14, Apr-18:15 - Spanish Primera Division
Barcelona vs Valencia

1-0

2-1
Sat 14, Apr-22:45 - Spanish Primera Division
Athletic Bilbao vs Deportivo La Coruna

0-2

2-3
Sat 14, Apr-18:00 - Spanish Segunda Division
CF Reus Deportiu vs Cadiz

0-0

1-0
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division
Numancia vs CD Lugo

0-0

2-0
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division
La Hoya Lorca CF vs Alcorcon

1-1

1-1
Sat 14, Apr-22:00 - Spanish Segunda Division
Cultural Leonesa vs Tenerife

3-1

3-2
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Cerceda vs CF Rayo Majadahonda

1-0

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Gernika vs Real Sociedad B

0-1

0-4
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Mirandes vs UD Logrones

0-0

1-0
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Arenas Club de Getxo vs Real Union de Irun

1-0

1-1
Sat 14, Apr-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Athletic Bilbao B vs Burgos CF

1-1

3-1
Sat 14, Apr-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Lleida vs Valencia CF Mestalla

2-0

3-2
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Jumilla vs Real Betis B

1-1

2-2
Sat 14, Apr-18:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Cordoba CF B vs CD El Ejido 2012

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Granada CF B vs Linense

0-1

1-1
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
UD Gijon Industrial vs CD Roces

1-0

3-0
Sat 14, Apr-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
L\'Entregu CF vs CD Mosconia

2-1

2-1
Sat 14, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Ourense vs UD Barbadas


3-1
Sat 14, Apr-20:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD San Roque de Lepe vs CD Cabecense

0-1

1-2
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Santa Catalina vs Son Cladera


0-1
Sat 14, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Alcudia vs CD Binissalem


0-1
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Constancia vs CD Serverense


2-1
Sat 14, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Platges De Calvia vs Ibiza Eivissa

0-0

0-0
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Zocas vs Tenisca

0-0

0-1
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Haria CF-Rincon vs UD Las Palmas C


0-3
Sat 14, Apr-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Panaderia Pulido vs Tenerife B


1-1
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UD Mutilvera vs UDC Chantrea KKE


1-0
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Ardoi vs CD Pamplona


2-1
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Subiza vs AD San Juan


0-1
Sat 14, Apr-18:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UCD Burlades vs CA Cirbonero


1-1
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Valle de Egues vs CD River Ega


2-1
Sat 14, Apr-17:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Beti Kozkor KE vs CD Idoya


1-0
Sat 14, Apr-17:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Gares vs CD Oberena


1-2
Sat 14, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Huarte vs CD Corellano

0-0

0-0
Sat 14, Apr-20:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Haro Deportivo vs Yague CF


4-1
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Albacete B vs Miguelturreno


4-2
Sat 14, Apr-20:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CP Villarrobledo vs UD Almansa


2-1
Sat 14, Apr-18:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Guadalajara vs UB Conquense


4-3
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Bezana vs Rayo Cantabria


2-3
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
UD Samano vs Barreda Balompie


4-4
Sat 14, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Guarnizo vs U.M. Escobedo


1-2
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Lagun Onak vs Bermeo


2-2
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Zamudio SD vs Alaves B


1-2
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sociedad Deportiva Beasain vs CD Baskonia


0-2
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sodupe UC vs Real Sociedad C


0-4
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Cultural de Durango vs CD Getxo

1-0

1-1
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Espanyol B vs CF Reus Deportiu II

2-1

2-2
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Santfeliuenc FC vs FC Santboia

1-0

2-1
Sat 14, Apr-22:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Sant Andreu vs CE Europa

0-0

1-1
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Levante B vs CD Olimpic Xativa


1-0
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Castellon vs Novelda


1-0
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Eldense vs CF Borriol

1-0

2-1
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Villarreal C vs Orihuela CF


1-3
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Roda vs CF La Nucia


0-2
Sat 14, Apr-18:45 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Rayo Ibense vs Recambios Colon CD


2-2
Sat 14, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Bembibre vs SD Almazan


2-1
Sat 14, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Astorga vs Zamora CF


2-1
Sat 14, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Burgos Promesas vs CD Cristo Atletico


0-1
Sat 14, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Torredonjimeno vs Melistar


6-0
Sat 14, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Huetor Vega vs Maracena

1-1

2-1
Sat 14, Apr-21:00 - Sudanese Premier League
Khartoum Al Watani vs Alamal Atbara

1-0

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - Swden Women Division 2
KIF Orebro DUFF Women\'s vs Sundsvalls DFF Women\'s

1-1

3-1
Sat 14, Apr-17:00 - Swden Women Division 2
Vasteras BK 30 Women\'s vs Mallbackens IF Women\'s

1-2

3-2
Sat 14, Apr-17:00 - Swden Women Division 2
Asarums IF FK Women\'s vs Kungsbacka DFF Women\'s

0-1

2-3
Sat 14, Apr-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Djurgardens Women\'s vs Eskilstuna United DF Women\'s

1-0

2-1
Sat 14, Apr-15:30 - Sweden Damallsvenskan
Kristianstads DFF Women\'s vs Vittsjo GIK Women\'s

1-0

1-1
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Damallsvenskan
Hammarby Women\'s vs IF Limhamn Bunkeflo Women\'s

1-0

4-2
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Vasteras SK FK vs Akropolis IF

1-0

3-0
Sat 14, Apr-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Rynninge IK vs FC Linkoping City

1-1

1-3
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Sandvikens IF vs Karlslunds IF HFK

0-0

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Kristianstads FC vs Lunds BK

0-0

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Oskarshamns AIK vs Tvaakers IF

2-0

2-3
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Utsiktens BK vs Atvidabergs FF

0-0

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Torns IF vs Grebbestads IF

1-1

2-1
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IFK Uddevalla vs FBK Karlstad

0-0

3-2
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Skoftebyns IF vs Orebro Syrianska IF

0-0

0-2
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Nordvarmland FF vs FC Trollhattan

0-2

0-3
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vargarda IK vs Karlstad BK

0-1

0-4
Sat 14, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Hisingsbacka FC vs Vanersborgs FK

1-1

1-1
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Torslanda IK vs Stenungsunds IF

0-1

1-3
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vanersborgs IF vs IK Gauthiod

0-1

0-1
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Lidingo FK vs BKV Norrtalje

1-1

1-1
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Stocksund vs Karlbergs BK

1-1

1-1
Sat 14, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Skiljebo SK vs FC Gute

1-0

2-0
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Bollnas GIF FF vs Stromsbergs IF

0-2

2-2
Sat 14, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Kramfors Alliansen vs Hudiksvalls FF

1-0

1-0
Sat 14, Apr-15:00 - Sweden Div 2 Norrland
Bodens BK vs IFK Lulea

2-2

2-2
Sat 14, Apr-15:00 - Sweden Div 2 Norrland
Ytterhogdal IK vs Gallivare Malmbergets FF

2-1

3-1
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Friska Viljor FC vs IFK Timra

0-2

1-2
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Ostersund vs Pitea IF

0-1

1-2
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Umea vs Harnosands FF

0-0

0-0
Sat 14, Apr-19:00 - Sweden Div 2 Norrland
Gottne IF vs Taftea IK

0-0

0-1
Sat 14, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Lindsdals IF vs IFO Bromolla IF

0-0

0-1
Sat 14, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Dalstorps IF vs Asarums IF FK

0-0

0-1
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Rappe GOIF vs Solvesborgs GoIF

0-0

0-1
Sat 14, Apr-19:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Nassjo FF vs IFK Hassleholm

1-0

1-0
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IF Sylvia vs Haninge

2-1

2-3
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Motala AIF FK vs Newroz FC

3-1

3-2
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Aspudden-Tellus vs IK Sleipner

2-1

3-2
Sat 14, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Sodertalje vs Huddinge IF

0-0

3-1
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Varmbols FC vs Enskede IK

0-0

0-0
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Varmdo IF vs AFK Linkoping

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
KSF Prespa Birlik vs Assyriska BK

2-1

3-1
Sat 14, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Varbergs GIF FK vs FC Rosengard

1-0

1-3
Sat 14, Apr-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Hittarps IK vs Ullared

1-0

2-1
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Kvarnby IK vs IS Halmia

2-0

2-0
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Vinbergs IF vs BK Olympic

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - Sweden Superettan
Gefle IF vs Degerfors IF

0-0

0-1
Sat 14, Apr-16:00 - Sweden Superettan
IK Frej Taby vs Helsingborg IF

1-2

1-5
Sat 14, Apr-18:00 - Swedish Allsvenskan
Hacken vs Dalkurd FF

1-0

3-0
Sat 14, Apr-16:00 - Swedish Allsvenskan
Elfsborg vs IK Sirius FK

0-0

0-1
Sat 14, Apr-21:00 - Swiss Super League
Grasshoppers vs St. Gallen

0-0

1-2
Sat 14, Apr-21:00 - Swiss Super League
FC Lugano vs FC Thun

1-0

1-1
Sat 14, Apr-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Portalban/Gletterens vs Grand-Lancy


3-3
Sat 14, Apr-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Vevey Sports 05 vs FC Martigny Sports


1-0
Sat 14, Apr-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Young Boys(U21) vs SC Dudingen


2-0
Sat 14, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Echallens vs FC Naters


2-1
Sat 14, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Etoile Carouge vs Lausanne Sports(U21)


0-4
Sat 14, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Fribourg vs Meyrin


0-1
Sat 14, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Azzurri 90 vs FC Thun U21


0-2
Sat 14, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Zug 94 vs FC Black Stars Basel


2-4
Sat 14, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Schotz vs FC Kickers Luzern


2-0
Sat 14, Apr-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Bassecourt vs Sursee

0-0

0-0
Sat 14, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Solothurn vs SR Delemont


3-1
Sat 14, Apr-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SC Buochs vs Langenthal


0-1
Sat 14, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Thalwil vs FC Red Star Zurich


0-1
Sat 14, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Tuggen vs FC Winterthur U21


1-2
Sat 14, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
SV Hongg vs Gossau


4-0
Sat 14, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Wettswil Bonstetten vs FC Mendrisio Stabio


2-0
Sat 14, Apr-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Bellinzona vs USV Eschen Mauren


4-5
Sat 14, Apr-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Balzers vs FC Kosova Zurich


3-1
Sat 14, Apr-21:00 - Switzerland Challenge League
FC Schaffhausen vs Aarau

3-1

3-1
Sat 14, Apr-17:00 - Syrian League
Al Shorta Damascus vs Hutteen SC

0-0

0-0
Sat 14, Apr-14:00 - Turkey 2 Ligi A
Denizlispor vs Rizespor

0-0

0-0
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey 2 Ligi A
Gaziantep Buyuksehir Belediyesi vs Altinordu

1-1

3-2
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey 2 Ligi A
Umraniyespor vs Ankaragucu

0-1

1-1
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Bergama Belediyespor vs Catalca Spor

0-0

2-2
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Yeni Altindag BS vs Erzin Belediyespor

0-0

2-0
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Anadolu Uskudar vs Darica Genclerbirligi

1-0

2-3
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Yesil Bursa vs Erokspor

0-1

0-1
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Arsinspor vs Tepecik Bld

0-0

1-0
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Payas BS 1975 vs Duzyurtspor

0-0

1-1
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Silivrispor vs Fethiyespor

0-0

0-2
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Karsiyaka vs Karagumruk

0-0

0-1
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Bugsasspor vs Altay Spor Kulubu

0-0

0-1
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Pendikspor vs Sanliurfaspor

1-0

1-4
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Sariyer vs Tokatspor

0-0

0-0
Sat 14, Apr-16:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Kocaeli Birlik Spor vs Mersin Idman Yurdu

0-2

2-2
Sat 14, Apr-19:59 - Turkey Super Lig
Sivasspor vs Fenerbahce

0-2

1-2
Sat 14, Apr-14:30 - Turkey Super Lig
Kasimpasa vs Karabukspor

0-0

2-0
Sat 14, Apr-17:00 - Turkey Super Lig
Yeni Malatyaspor vs Alanyaspor

0-0

1-1
Sat 14, Apr-12:00 - Turkey U21 Ligi 1
Umraniyespor(U21) vs Ankaragucu(U21)

0-0

2-1
Sat 14, Apr-13:00 - Turkey U21 Super League
Kasimpasa(U21) vs Kardemir Karabukspor(U21)

0-0

0-0
Sat 14, Apr-14:00 - Turkey U21 Super League
Yeni Malatyaspor U21 vs Alanyaspor(U21)

0-1

3-1
Sat 14, Apr-15:00 - Turkey U21 Super League
Sivasspor(U21) vs Fenerbahce(U21)

0-0

0-0
Sat 14, Apr-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Shakhtar Donetsk vs Dynamo Kyiv

0-1

0-1
Sat 14, Apr-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Mariupol vs Veres Rivne

1-0

2-0
Sat 14, Apr-19:00 - Ukraine Persha Liga
FC Inhulets Petrove vs Kolos Kovalivka

1-0

4-0
Sat 14, Apr-16:00 - Ukraine Persha Liga
Arsenal Kyiv vs Balkany Zorya

0-0

1-0
Sat 14, Apr-16:00 - Ukraine Persha Liga
Naftovik Ukrnafta vs Hirnyk-Sport

1-0

2-1
Sat 14, Apr-16:00 - Ukraine Persha Liga
Kremin Kremenchuk vs FK Poltava

0-0

0-2
Sat 14, Apr-16:00 - Ukraine Persha Liga
Zhemchuzhyna Odessa vs FC Avanhard Kramatorsk

2-1

2-2
Sat 14, Apr-17:00 - Ukraine Persha Liga
Cherkaskyi Dnipro vs Desna Chernihiv

0-0

2-1
Sat 14, Apr-15:00 - Ukraine Persha Liga
FC Sumy vs Rukh Vynnyky

0-0

1-0
Sat 14, Apr-16:00 - Ukraine U21 Liga
Stal Kamianske(U21) vs Zorya(U21)

0-0

0-0
Sat 14, Apr-14:00 - Ukraine U21 Liga
FC Karpaty Lviv(U21) vs FC Vorskla (U21)

1-0

2-0
Sat 14, Apr-15:00 - Ukraine U21 Liga
Zirka Kirovohrad(U21) vs Chernomorets Odessa(U21)

1-0

1-0
Sat 14, Apr-02:15 - Uruguay Primera Division
Defensor SC vs Liverpool P.

0-0

1-0
Sat 14, Apr-23:00 - Uruguay Primera Division
CA River Plate vs Club Atletico Cerro

1-0

1-1
Sat 14, Apr-22:00 - Uruguay Segunda Division
Central Espanol vs CS Cerrito

0-0

0-1
Sat 14, Apr-23:00 - Uruguay Segunda Division
Oriental vs Plaza Colonia

1-0

2-3
Sat 14, Apr-21:00 - USA Major League Soccer
New York Red Bulls vs Montreal Impact

1-1

3-1
Sat 14, Apr-04:00 - USA Major League Soccer
Philadelphia Union vs Orlando City

0-2

0-2
Sat 14, Apr-06:00 - USA Major League Soccer
Vancouver Whitecaps FC vs Los Angeles FC

0-0

0-2
Sat 14, Apr-23:00 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs Toronto FC

1-0

2-0
Sat 14, Apr-23:55 - USA Major League Soccer
Chicago Fire vs Los Angeles Galaxy

0-1

0-1
Sat 14, Apr-23:55 - USA National Women\\\'s Soccer League
Utah Royals Women\'s vs Chicago Red Stars Women\'s

0-1

0-1
Sat 14, Apr-19:59 - USSF Division 2 Professional League
Indy Eleven vs Nashville SC

2-1

2-1
Sat 14, Apr-03:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo Tachira vs Trujillanos FC

1-0

2-0
Sat 14, Apr-23:55 - Venezuela Primera Division
Deportivo La Guaira vs Estudiantes Merida FC

0-2

1-2
Sat 14, Apr-23:00 - Venezuela Segunda Division
Gran Valencia FC vs Diamantes de Guayana

1-0

1-0
Sat 14, Apr-23:00 - Venezuela Segunda Division
Urena SC vs Yaracuyanos

0-0

0-2
Sat 14, Apr-12:30 - Vietnam First Division
Hue FC vs Dong Thap

0-0

1-1
Sat 14, Apr-12:30 - Vietnam First Division
Dak Lak vs XM Fico Tay Ninh

1-0

3-0
Sat 14, Apr-13:00 - Vietnam First Division
SQC Binh Dinh vs Cong An Nhan Dan

0-0

1-0
Sat 14, Apr-14:00 - Vietnam First Division
Dong Tam Long An vs Binh Phuoc

1-0

1-1
Sat 14, Apr-14:00 - Vietnam First Division
Viettel vs Ha Noi II

1-0

1-1
Sat 14, Apr-14:00 - Vietnam League
Da Nang vs Ha Noi FC

0-1

0-4
Sat 14, Apr-15:00 - Vietnam League
Megastar Nam Dinh vs TP Ho Chi Minh

0-1

1-3
Sat 14, Apr-15:00 - Vietnam League
Saigon FC vs Hoang Anh Gia Lai

3-1

3-1
Sat 14, Apr-17:30 - Wales Cymru Alliance
Airbus UK Broughton vs Rhyl FC

0-0

1-0
Sat 14, Apr-17:30 - Wales Cymru Alliance
Caersws vs Caernarfon

0-2

0-2
Sat 14, Apr-17:30 - Wales Cymru Alliance
GAP Queens Park vs Denbigh Town

0-2

0-3
Sat 14, Apr-17:30 - Wales Cymru Alliance
Flint Town United vs Porthmadog


2-0
Sat 14, Apr-17:30 - Wales Cymru Alliance
Ruthin Town FC vs Holyhead Hotspur

2-0

2-1
Sat 14, Apr-17:30 - Wales Cymru Alliance
Holywell vs Penrhyncoch

0-1

1-1
Sat 14, Apr-17:30 - Wales Premier League
Newi Cefn Druids vs Cardiff Metropolitan University FC

1-1

3-1
Sat 14, Apr-17:30 - Wales Premier League
Connah\'s Quay Nomads FC vs Bangor City FC

0-0

1-0
Sat 14, Apr-18:30 - Wales Premier League
Carmarthen Town vs Llandudno

1-1

3-2
Sat 14, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division
Ton Pentre vs Cwmbran Celtic

0-2

0-2
Sat 14, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division
Caerau Ely vs Cambrian & Clydach


0-1
Sat 14, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division
Taffs Well vs Undy Athletic


2-4
Sat 14, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division
Cwmamman United vs Monmouth Town


0-2
Sat 14, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division
Penybont FC vs Haverfordwest County

2-0

3-1
Sat 14, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20
Subiaco AFC(U20) vs Stirling Lions(U20)


3-6
Sat 14, Apr-13:30 - Western Australia Premier League
Perth Glory FC Am vs Sorrento F.C.

2-1

6-1
Sat 14, Apr-15:00 - Western Australia Premier League
Forrestfield United vs Cockburn City

0-1

1-1
Sat 14, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
ECU Joondalup vs Armadale

0-1

1-2
Sat 14, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
Balcatta vs Joondalup United

2-1

3-1
Sat 14, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
Subiaco AFC vs Stirling Lions

0-1

0-1
Sat 14, Apr-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Roa Women\'s vs LSK Kvinner Women\'s

0-3

2-5
Sat 14, Apr-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Stabaek Women\'s vs Arna-Bjornar Women\'s

1-0

2-2
Sat 14, Apr-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Klepp IL Women\'s vs Lyn Oslo Women\'s

0-1

3-2
Sat 14, Apr-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Mutare City vs Bulawayo Chiefs

1-0

1-0
Sat 14, Apr-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs Harare City


3-1
Sat 14, Apr-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Herentals College vs Bulawayo City

2-1

2-1
Sat 14, Apr-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Nichrut FC vs ZPC Kariba

1-0

1-0
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.

Write a Comment

comments powered by Disqus