Complete Football Results for Thu 12, Oct 2017

Yesterday's Results |  Saturday,9 Dec 2017  | Friday,8 Dec 2017  | Thursday,7 Dec 2017

FOOTBALL RESULTS
Date and Time/Team Half Time Full Time
Thu 12, Oct-16:00 - Albania Super league
Vllaznia Shkoder vs Flamurtari

1-1

1-1
Thu 12, Oct-16:00 - Albania Super league
Lushnja KS vs FK Kukesi

0-0

0-2
Thu 12, Oct-16:00 - Albania Super league
Luftetari Gjirokaster vs Kamza

0-1

1-2
Thu 12, Oct-19:00 - Albania Super league
Teuta Durres vs Partizani Tirana

1-1

1-2
Thu 12, Oct-19:00 - Albania Super league
Skenderbeu Korce vs KF Laci

1-0

2-1
Thu 12, Oct-20:45 - Algeria Division 1
USM Bel Abbes vs JS Kabylie

2-0

4-1
Thu 12, Oct-19:00 - Algeria Division 1
NA Hussein Dey vs Paradou AC

1-1

1-1
Thu 12, Oct-19:00 - Algeria Division 1
DRB Tadjenanet vs USM Blida

1-0

1-0
Thu 12, Oct-16:00 - Algeria U21
NA Hussein Dey(U21) vs Paradou AC(U21)

0-0

0-0
Thu 12, Oct-16:00 - Algeria U21
DRB Tadjenanet(U21) vs USM Blida(U21)

0-3

1-4
Thu 12, Oct-17:30 - Algeria U21
USM Bel Abbes U21 vs JS Kabylie(U21)

0-1

2-2
Thu 12, Oct-00:00 - Argentina Torneo Federal A
Independiente Neuquen vs Club Cipolletti

0-0

0-1
Thu 12, Oct-03:00 - Brazil Copa Paulista
Mirassol vs Sao Caetano (SP)

0-1

0-1
Thu 12, Oct-03:00 - Brazil Copa Paulista
Linense(BRA) vs Portuguesa de Desportos

1-0

1-1
Thu 12, Oct-23:30 - Brazil National Football Tournament U20
Cruzeiro Youth vs Coritiba Youth (PR)

0-0

1-1
Thu 12, Oct-21:00 - Bulgaria Premier
Botev Plovdiv vs Septemvri Sofia

1-0

5-0
Thu 12, Oct-16:30 - Bulgaria U19 League
Pirin Blagoevgrad(U19) vs CSKA Sofia(U19)

0-0

1-0
Thu 12, Oct-16:30 - Bulgaria U19 League
Levski Sofia(U19) vs Lokomotiv Plovdiv(U19)

2-0

4-0
Thu 12, Oct-16:30 - Bulgaria U19 League
FC Dunav Ruse(U19) vs Cherno More Varna(U19)

0-0

0-1
Thu 12, Oct-02:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Botafogo (RJ) vs Chapecoense SC

0-0

2-1
Thu 12, Oct-02:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Paranaense vs Atletico Clube Goianiense

2-1

2-2
Thu 12, Oct-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Corinthians Paulista (SP) vs Coritiba (PR)

1-1

3-1
Thu 12, Oct-04:45 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Mineiro (MG) vs Sao Paulo

0-0

1-0
Thu 12, Oct-04:45 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Gremio (RS) vs Cruzeiro (MG)

0-0

0-1
Thu 12, Oct-04:45 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Avai FC (SC) vs Vasco da Gama(RJ)

0-2

1-2
Thu 12, Oct-18:30 - Club Friendly
Pogon Szczecin vs Stilon Gorzow Wielkopolski

2-0

2-1
Thu 12, Oct-22:00 - Club Friendly
Coritiba SE vs Boquinhense SE

1-0

4-1
Thu 12, Oct-19:59 - Club Friendly
FC Cartagena vs FC Goa

4-1

4-1
Thu 12, Oct-03:00 - Club Friendly
Ceara vs Fortaleza EC

0-1

1-2
Thu 12, Oct-11:30 - Club Friendly
Kawran Bazar Progoti vs Feni SC

0-0

0-1
Thu 12, Oct-12:45 - Club Friendly
Ramhlun North FC vs Bethlehem VT FC

1-0

1-0
Thu 12, Oct-13:00 - Club Friendly
Patha Chakra vs Army Red

1-1

4-3
Thu 12, Oct-13:30 - Club Friendly
Victoria SC vs Uttar Baridhara SC

0-0

1-2
Thu 12, Oct-04:45 - Colombia Copa Cup
Atletico Junior Barranquilla vs Patriotas FC

1-0

1-0
Thu 12, Oct-15:15 - Copa Libertadores Femenino
Estudiantes de Guarico Women\'s vs Union Espanola Women\'s

1-0

1-1
Thu 12, Oct-17:30 - Copa Libertadores Femenino
Deportivo Capiata Women\'s vs River Plate Women\'s

1-1

1-2
Thu 12, Oct-01:00 - Costa Rica Primera Division
Limon FC vs Cartagines Deportiva SA

2-1

3-1
Thu 12, Oct-01:00 - Costa Rica Primera Division
AD Grecia vs Guadalupe FC

1-0

1-1
Thu 12, Oct-06:00 - Costa Rica Primera Division
Deportivo Saprissa vs Perez Zeledon

0-1

1-2
Thu 12, Oct-06:00 - Costa Rica Primera Division
Herediano vs Municipal Liberia

1-1

4-1
Thu 12, Oct-06:00 - Costa Rica Primera Division
Santos De Guapiles vs Alajuelense

1-1

2-1
Thu 12, Oct-12:30 - Czech Republic U19 League
FC Bohemians 1905 U19 vs Sparta Praha(U19)

0-1

0-4
Thu 12, Oct-15:00 - Czech Republic U19 League
SK Sigma Olomouc(U19) vs Zlin(U19)

2-0

2-0
Thu 12, Oct-16:45 - Egypt Premier League
Alasyoty Sports vs Arab Contractors

0-1

1-1
Thu 12, Oct-22:00 - Egypt Premier League
El Ahly Cairo vs Ittihad Alexandria

1-0

2-0
Thu 12, Oct-19:00 - Egypt Premier League
EL Masry vs Masr El Maqassah

1-1

3-2
Thu 12, Oct-01:00 - El Salvador Primera Division
CD Pasaquina vs Isidro Metapan

1-0

2-0
Thu 12, Oct-04:30 - El Salvador Primera Division
CD Chalatenango vs Municipal Limeno

0-0

0-1
Thu 12, Oct-04:30 - El Salvador Primera Division
Sonsonate vs Aguila

0-0

0-0
Thu 12, Oct-05:00 - El Salvador Primera Division
Luis Angel Firpo vs CD Audaz

1-1

1-1
Thu 12, Oct-05:00 - El Salvador Primera Division
CD Dragon vs Alianza FC

0-1

0-2
Thu 12, Oct-22:30 - England FA Women League Cup
Arsenal Women\'s vs Barnet Women\'s

3-0

7-0
Thu 12, Oct-22:30 - England FA Women League Cup
Doncaster Rovers Belles Women\'s vs Everton FC Women\'s

0-2

0-3
Thu 12, Oct-22:30 - England FA Women League Cup
Durham Wildcats Women\'s vs Sunderland Women\'s

0-0

0-0
Thu 12, Oct-22:45 - England FA Women League Cup
Watford Women\'s vs Millwall Women\'s

0-0

1-0
Thu 12, Oct-22:45 - England FA Women League Cup
Tottenham Hotspur Women\'s vs Bristol Academy Women\'s

1-0

2-0
Thu 12, Oct-22:30 - England Women\\\'s Southern Premier League
Chichester City Women\'s vs Portsmouth Women\'s

0-0

3-2
Thu 12, Oct-19:59 - Estonia Esi Liiga
Tallinna FC Levadia II vs FC Kuressaare

1-1

2-3
Thu 12, Oct-15:30 - FIFA U17 World Championship
Turkey(U17) vs Paraguay(U17)

0-2

1-3
Thu 12, Oct-15:30 - FIFA U17 World Championship
Mali U17 vs New Zealand(U17)

1-0

3-1
Thu 12, Oct-18:30 - FIFA U17 World Championship
USA(U17) vs Colombia(U17)

1-1

1-3
Thu 12, Oct-18:30 - FIFA U17 World Championship
India(U17) vs Ghana(U17)

0-1

0-4
Thu 12, Oct-21:00 - Finland Veikkausliga
SJK Seinajoki vs HJK Helsinki

0-1

0-2
Thu 12, Oct-19:30 - Finland Veikkausliga
Lahti vs IFK Mariehamn

0-0

0-1
Thu 12, Oct-19:30 - Finland Veikkausliga
KuPS vs RoPS Rovaniemi

1-0

1-1
Thu 12, Oct-19:30 - Finland Veikkausliga
VPS Vaasa vs Inter Turku

0-1

2-2
Thu 12, Oct-19:30 - Finland Veikkausliga
HIFK vs PS Kemi

3-0

4-0
Thu 12, Oct-19:30 - Finland Veikkausliga
Jyvaskyla JK vs Ilves Tampere

0-0

0-0
Thu 12, Oct-15:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Gagra vs WIT Georgia Tbilisi

1-1

1-2
Thu 12, Oct-15:00 - Georgia Pirveli Liga
Samgurali Tskh vs Guria Lanchkhuti

1-1

1-2
Thu 12, Oct-21:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Marquense vs Guastatoya

0-0

1-1
Thu 12, Oct-01:30 - Guatemala Liga Nacional
Antigua GFC vs Deportivo Petapa

1-0

2-0
Thu 12, Oct-04:00 - Guatemala Liga Nacional
Club Comunicaciones vs Siquinala FC

0-0

1-0
Thu 12, Oct-05:00 - Guatemala Liga Nacional
Coban Imperial vs CSD Municipal

2-0

3-1
Thu 12, Oct-07:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Xelaju MC vs CD Suchitepequez

0-0

4-1
Thu 12, Oct-15:30 - India Shillong Super League
Meghalaya Police vs Shillong United

1-0

3-1
Thu 12, Oct-15:30 - Indonesia Division 1
PSCS Cilacap vs PSBK Blitar

0-1

1-1
Thu 12, Oct-12:30 - Indonesia Division 1
PSIM Yogyakarta vs Persipur Purwodadi

2-1

2-1
Thu 12, Oct-12:00 - Indonesia Division 1
Semeru FC Lumajang vs PSBS Biak

0-0

1-0
Thu 12, Oct-12:00 - Indonesia Division 1
Persebaya Surabaya vs Kalteng Putra

0-0

0-1
Thu 12, Oct-16:30 - Iran League
Peykan vs Gostaresh Folad

0-0

1-0
Thu 12, Oct-17:30 - Iran League
Esteghlal Khozestan vs Persepolis

1-3

1-3
Thu 12, Oct-19:00 - King of Bahrain Cup
Busaiteen vs Al-Tadhmon

1-0

3-1
Thu 12, Oct-19:00 - King of Bahrain Cup
Sitra vs Qalali

0-1

0-1
Thu 12, Oct-19:00 - King of Bahrain Cup
Al-Ittifaq vs Isa Town

1-2

2-2
Thu 12, Oct-18:50 - Kuwait League
Al-Ttadamon vs Al-Jahra

2-2

2-2
Thu 12, Oct-16:30 - Libya League Division 1
Al Taawun vs Alahly Benghazi

0-3

1-3
Thu 12, Oct-17:00 - Libya League Division 1
Al-Sharara vs Al Ittihad Tripoli


0-4
Thu 12, Oct-17:00 - Libya League Division 1
Al Mahalla vs Abilashehar


0-2
Thu 12, Oct-21:00 - Lithuania - 1. Division
FK Zalgiris Vilnius vs FK Trakai

0-1

0-1
Thu 12, Oct-19:00 - Lithuania - 1. Division
Atlantas Klaipeda vs Stumbras

1-1

3-2
Thu 12, Oct-06:00 - Mexico Primera Division
Toluca vs Lobos BUAP

1-0

3-1
Thu 12, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Cruz Azul B vs Veracruz II

0-2

1-3
Thu 12, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Real Zamora vs CF Pachuca II

1-0

2-0
Thu 12, Oct-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Tepatitlan De Morelos vs Monarcas Morelia B

0-1

1-1
Thu 12, Oct-03:00 - Mexico Primera Divison 2
Pioneros De Cancun vs Tuxtla

2-1

2-1
Thu 12, Oct-06:30 - Mexico Primera Divison 2
Deportivo Tepic Jap vs Gavilanes Matamoros

1-1

1-1
Thu 12, Oct-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Monterrey B vs Reynosa


4-0
Thu 12, Oct-21:00 - Morocco Cup
FUS Fath Union Sportive Rabat vs Raja Casablanca Atlhletic

1-1

1-2
Thu 12, Oct-18:00 - Morocco Cup
Renaissance Sportive de Berkane vs Wydad Casablanca

1-1

2-1
Thu 12, Oct-01:00 - Nicaragua Primera Division
Chinandega vs UNAN Managua

0-0

1-0
Thu 12, Oct-01:00 - Nicaragua Primera Division
Diriangen vs Managua FC

0-1

1-2
Thu 12, Oct-01:00 - Nicaragua Primera Division
San Francisco Masachapa vs Real Esteli

0-1

1-1
Thu 12, Oct-06:00 - Nicaragua Primera Division
Juventus Managua vs Walter Ferretti

1-0

1-2
Thu 12, Oct-06:30 - North American Soccer League
San Francisco Deltas vs Indy Eleven

1-1

2-1
Thu 12, Oct-20:30 - Norwegian Junior U19
Sprint-Jeloy(U19) vs Nordstrand(U19)


0-7
Thu 12, Oct-22:00 - Norwegian Junior U19
Kongsvinger(U19) vs Lorenskog(U19)


4-0
Thu 12, Oct-22:00 - Norwegian Junior U19
Drobak-Frogn(U19) vs Oppsal (U19)


5-4
Thu 12, Oct-22:15 - Norwegian Junior U19
Lillestrom(U19) vs Sparta Sarpsborg (U19)

3-0

9-0
Thu 12, Oct-22:15 - Norwegian Junior U19
Follo(U19) vs Ham-Kam(U19)

1-2

1-4
Thu 12, Oct-22:15 - Norwegian Junior U19
Raufoss(U19) vs Skeid Oslo(U19)

0-1

1-3
Thu 12, Oct-22:15 - Norwegian Junior U19
Baerum(U19) vs Fredrikstad(U19)

2-1

3-2
Thu 12, Oct-22:15 - Norwegian Junior U19
Gjellerasen(U19) vs Lyn Fotball U19


0-5
Thu 12, Oct-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Valerenga vs FK Haugesund

2-0

3-0
Thu 12, Oct-23:15 - Portugal Cup
ARC Oleiros vs Sporting Clube de Portugal

0-2

2-4
Thu 12, Oct-16:05 - Prince Faisal bin Fahad Cup
Al-Qadasiya(KSA) vs Al-Faisaly Harmah(U21)

1-0

1-3
Thu 12, Oct-16:20 - Prince Faisal bin Fahad Cup
Al-Shabab(U21) vs Ohud Medina U21

2-0

3-1
Thu 12, Oct-16:20 - Prince Faisal bin Fahad Cup
Al Nasr Riyadh U21 vs Al-Jeel U21

1-0

2-0
Thu 12, Oct-16:50 - Prince Faisal bin Fahad Cup
Al Ahli Jeddah U21 vs Al-Fateh(U21)

0-0

0-0
Thu 12, Oct-09:00 - Russia Div 2 East
Smena Komsomolsk vs FC Chita

0-1

0-2
Thu 12, Oct-09:00 - Russia Div 2 East
Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk vs Zenit Irkutsk

0-0

3-1
Thu 12, Oct-15:00 - Russia Youth Championship League
Akhmat Grozny Youth vs Spartak Moscow Youth

1-3

1-4
Thu 12, Oct-17:00 - Slovakia 3. liga Center
Namestovo vs TJ Družstevník Liptovska Stiavnica

3-0

3-1
Thu 12, Oct-15:00 - Spanish Ladies League Division 2
San Antonio Pilar Women\'s vs Costa Adeje Women\'s

1-0

2-1
Thu 12, Oct-21:00 - Spanish Ladies League Division 2
Caceres Women\'s vs Hispalis Women\'s

1-0

2-0
Thu 12, Oct-18:00 - Spanish Segunda Division
CD Lugo vs Cordoba C.F.

0-0

2-0
Thu 12, Oct-22:00 - Spanish Segunda Division
Osasuna vs Albacete

1-0

1-0
Thu 12, Oct-23:00 - Spanish Segunda Division
Rayo Vallecano vs Almeria

0-0

1-0
Thu 12, Oct-00:00 - Spanish Segunda Division
Sevilla Atletico vs Cadiz

0-0

0-0
Thu 12, Oct-00:00 - Spanish Segunda Division
La Hoya Lorca CF vs Zaragoza

0-0

0-2
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division
Valladolid vs Alcorcon

1-0

4-0
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Valdesoto vs CD Tuilla

0-0

0-0
Thu 12, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
UC Ceares vs CD Mosconia

0-0

2-0
Thu 12, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Barco vs UD Barbadas

3-0

6-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Negreira vs CD Choco

1-0

2-2
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CF Alondras vs Laracha

0-0

1-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Somozas vs Compostela

0-2

1-3
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Bergantinos CF vs Cultural Areas

3-0

4-0
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Villalonga FC vs Arenteiro


0-1
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Arosa Sociedad Cultural vs Racing Villalbes


1-0
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Celtiga FC vs CD Boiro


0-2
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CF Noia vs Ribadumia CF


1-1
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Ourense vs Silva SD

0-0

0-0
Thu 12, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UD Los Barrios vs Cadiz B

0-0

0-0
Thu 12, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Atletico Espeleno vs Lucena CF

2-1

4-4
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Xerez CD vs CD Alcala Guadaira

2-0

3-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
AD Ceuta vs UB Lebrijana

0-1

0-2
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Arcos CF vs CD Gerena

0-1

1-2
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Utrera vs CD Cabecense

2-0

2-0
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Recreativo Huelva B vs Algeciras

0-0

0-1
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Sevilla C vs Salerm Cosmetics

1-1

2-2
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Guadalcacin CD vs CD San Roque de Lepe

0-0

0-0
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Castilleja CF vs Atletico Sanluqueno

0-1

1-1
Thu 12, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Collerense vs Son Cladera

0-0

1-0
Thu 12, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Mallorca B vs CE Mercadal

1-0

5-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Serverense vs Unio Esportiva Petra

4-0

5-0
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Platges De Calvia vs CD Llosetense


3-1
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Constancia vs UD Alcudia


6-1
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CE Esporles vs Santanyi


2-1
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Ibiza Eivissa vs CD Manacor

0-0

5-0
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Binissalem vs CD Ferriolense

0-0

1-0
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CE Felanitx vs Santa Catalina

2-1

3-2
Thu 12, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Poblense vs San Rafael

4-1

7-1
Thu 12, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Buzanada vs CD Union Puerto

1-1

2-1
Thu 12, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Panaderia Pulido vs CD Santa Ursula

0-0

1-2
Thu 12, Oct-15:15 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Los Llanos De Aridane vs CD Union Sur Yaiza

0-0

0-1
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Haria CF-Rincon vs UD Las Zocas


2-0
Thu 12, Oct-19:45 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD El Cotillo vs CD Marino

0-0

0-0
Thu 12, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Vera vs Lanzarote

0-1

0-1
Thu 12, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Estrella vs Atletico Union Guimar

0-0

0-1
Thu 12, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Ibarra vs UD Las Palmas C

2-1

3-1
Thu 12, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Mensajero vs Villa Santa Brigida

1-1

1-2
Thu 12, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD San Fernando vs Tenisca

2-1

3-1
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
CF El Castillo vs Real Murcia B

0-1

1-2
Thu 12, Oct-22:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Jerez Industrial CF vs Olivenza

0-0

1-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CF Trujillo vs EMD Aceuchal

1-0

1-3
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Moralo CP vs Atletico Pueblonuevo


4-0
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Santa Amalia vs CP Amanecer

0-0

0-0
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Extremadura B vs UP Plasencia

0-2

1-2
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Castuera vs Arroyo Club Polideportivo


2-1
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Diocesano vs CP Valdivia

0-0

2-0
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Calamonte vs Cacereno

0-1

0-2
Thu 12, Oct-14:15 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Azuaga vs UD Montijo

0-0

1-0
Thu 12, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD River Ega vs AD San Juan

0-1

1-1
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Corellano vs UCD Burlades

0-0

2-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Huarte vs CD Baztan

0-1

1-1
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Ardoi vs CD Gares

0-1

0-2
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Idoya vs CD Subiza

0-0

1-2
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UDC Chantrea KKE vs CD Cantolagua


1-1
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Cortes vs CD Iruna

1-1

1-2
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Teruel vs SD Borja

2-0

3-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Brea vs CD Belchite 97


2-0
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
AD Sabinanigo vs CA Monzon


1-0
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
UD Fraga vs CF Illueca

1-0

1-1
Thu 12, Oct-12:45 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Valdefierro vs AD Almudevar

0-0

1-1
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
SD Tarazona vs CDJ Tamarite

1-0

2-1
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Sarinena vs CD Caspe

2-0

2-1
Thu 12, Oct-13:45 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Binefar vs SD Ejea

0-4

0-6
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Carinena vs Utebo FC

0-0

0-0
Thu 12, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Madridejos vs Mora CF


1-1
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CP Villarrobledo vs Atletico Ibanes


2-1
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Manchego Ciudad vs CD Marchamalo


1-2
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Pedroneras vs Albacete B


0-1
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Miguelturreno vs CD Guadalajara


0-3
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
UD Almansa vs Almagro CF

1-0

2-1
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Villacanas vs UB Conquense


2-0
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Quintanar Del Rey vs Atletico Tomelloso

1-1

4-2
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Azuqueca vs La Roda CF

0-1

3-1
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
UD Socuellamos vs Villarrubia CF

0-0

0-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
U.M. Escobedo vs SD Textil Escudo

0-0

0-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Tropezon vs Solares Medio Cudeyo

1-0

2-1
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Barreda Balompie vs AD Siete Villas


0-1
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Cayon vs Velarde CF


1-2
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Castro vs Atletico Albericia

1-0

1-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Selaya FC vs CD Guarnizo


0-2
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
EDM Santillana vs Gimnastica Torrelavega

2-2

3-3
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Bezana vs SD Laredo


0-4
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Racing Santander B vs CF Vimenor

0-2

3-2
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Rayo Cantabria vs UD Samano

0-0

1-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Amurrio vs Sestao

0-0

0-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Lagun Onak vs JD Somorrostro

0-0

0-0
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Bermeo vs Santutxu

0-1

2-1
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Portugalete vs CD Getxo

0-0

2-1
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sodupe UC vs Cultural de Durango

1-1

3-1
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Aurrera de Vitoria vs Alaves B

0-0

0-0
Thu 12, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Real Sociedad C vs CD Santurtzi

2-2

3-2
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Elche CF Ilicitano vs Recambios Colon CD

0-0

0-0
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Paterna vs Novelda

0-1

1-1
Thu 12, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Rayo Vallecano B vs CD El Alamo

2-0

2-0
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Clomenar Viejo vs Getafe B

0-1

0-2
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
San Fernando Henares vs Alcorcon B

0-0

1-1
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CD Los Yebenes San Bruno vs DAV Santa Ana

0-0

2-1
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Parla Escuela vs CDF Tres Cantos

1-0

1-3
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Mostoles vs RSD Alcala Henares

1-1

2-2
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Alcobendas Sport vs CF Trival Valderas

1-1

2-2
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Pozuelo Alarcon vs Villaverde Boetticher CF

0-0

0-0
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Leganes B vs Atletico Pinto

0-0

1-2
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF San Agustin vs Inter de Madrid

0-0

1-1
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Bembibre vs Atletico Tordesillas

0-0

1-2
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Arandina vs Zamora CF


2-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Becerril vs Atletico Astorga


2-0
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
SD Almazan vs CD Cristo Atletico

1-1

2-2
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Salmantino vs Burgos Promesas

2-0

2-1
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Cebrerena vs CD La Virgen Del Camino


2-1
Thu 12, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD San Jose de Soria vs Unionistas de Salamanca


2-3
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
La Baneza vs Real Avila CF

0-0

1-3
Thu 12, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
SC Uxama vs Numancia B

0-0

0-0
Thu 12, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Real Burgos vs CD Beroil Bupolsa(Tino)

2-1

3-3
Thu 12, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Rincon vs Melistar

2-0

6-1
Thu 12, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Villacarrillo CF vs CD Huetor Vega


1-1
Thu 12, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Motril CF vs CD El Palo

0-0

0-2
Thu 12, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Martos Club Deportivo vs Atarfe Industrial CF


3-0
Thu 12, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Almeria B vs UD San Pedro

0-0

0-1
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico Malagueno vs Juventud Torremolinos

0-1

3-1
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico Mancha Real vs Torredonjimeno


2-2
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Velez CF vs Real Jaen CF

0-0

2-0
Thu 12, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Guadix CF vs Antequera CF

0-0

0-0
Thu 12, Oct-21:00 - Sudanese Premier League
Al-Hilal Omdurman vs Merreikh Nyala

3-0

5-1
Thu 12, Oct-21:00 - Sudanese Premier League
Ahli Al Khartoum vs Hay Al Wadi

1-1

1-1
Thu 12, Oct-16:00 - SVK U19 A League
Partizan Bardejov(U19) vs Zemplin Michalovce(U19)

0-0

2-0
Thu 12, Oct-22:00 - UEFA Women\\\'s Cup
Manchester City Women\'s vs FSK St Polten Spratzern Women\'s

2-0

3-0
Thu 12, Oct-22:30 - UEFA Women\\\'s Cup
Glasgow City Women\'s vs BIIK Kazygurt Women\'s

1-1

4-1
Thu 12, Oct-04:00 - USA Major League Soccer
Houston Dynamo vs Sporting Kansas City

0-1

2-1
Thu 12, Oct-04:35 - USSF Division 2 Professional League
Swope Park Rangers vs Seattle Sounders B

0-1

2-1
Thu 12, Oct-04:40 - USSF Division 2 Professional League
San Antonio vs Portland Timbers B

1-1

2-1
Thu 12, Oct-14:00 - Uzbekistan Division 1
Istiklol Fergana vs Sementchi Quvasoy

1-1

1-1
Thu 12, Oct-15:00 - Uzbekistan Division 1
FK Andijon vs Uz Dong Joo Andijon

1-0

2-0
Thu 12, Oct-15:00 - Uzbekistan Division 1
Xorazm Urganch vs FK Yozyovon

0-0

1-1
Thu 12, Oct-15:00 - Uzbekistan Division 1
Nasaf Qarshi II vs Nurafshon

4-1

4-2
Thu 12, Oct-15:00 - Uzbekistan Division 1
Yangiyer vs Lokomotiv BFK

0-1

2-1
Thu 12, Oct-15:00 - Uzbekistan Division 1
NBU Osiyo vs Hotira Namangan

1-1

1-2
Thu 12, Oct-15:00 - Uzbekistan Division 1
Termez Surkhon vs Mashal II

1-3

3-4
Thu 12, Oct-15:00 - Uzbekistan Division 1
Aral Nukus vs Naryn

1-0

1-1
Thu 12, Oct-00:00 - Venezuela Cup
Urena SC vs Zulia FC

1-0

2-0
Thu 12, Oct-03:10 - Venezuela Cup
Estudiantes Caracas SC vs Aragua FC

1-0

1-1
Thu 12, Oct-03:30 - Venezuela Cup
Zamora FC Barinas vs Carabobo FC

1-1

2-1
Thu 12, Oct-22:45 - Wales Premier League
Newtown AFC vs Bala Town

1-1

1-3



NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.

Write a Comment

comments powered by Disqus