Complete Football Results for Sun 16, Jul 2017

Yesterday's Results |  Wednesday,19 Jul 2017  | Tuesday,18 Jul 2017  | Monday,17 Jul 2017

FOOTBALL RESULTS
Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 16, Jul-19:59 - African Nations Championship
Liberia vs Mauritania

0-1

0-2
Sun 16, Jul-15:30 - African Nations Championship
Madagascar vs Mozambique

1-1

2-2
Sun 16, Jul-15:30 - African Nations Championship
Mauritius vs Angola

0-1

0-1
Sun 16, Jul-17:00 - African Nations Championship
Swaziland vs Zambia

0-2

0-4
Sun 16, Jul-18:00 - African Nations Championship
Namibia vs Zimbabwe

0-0

1-0
Sun 16, Jul-19:00 - African Nations Championship
Togo vs Benin

0-1

1-1
Sun 16, Jul-18:00 - Angola Girabola League
Academica Lobito vs Estrela Clube 1 de Maio


1-3
Sun 16, Jul-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Caala vs Onze Bravos

0-0

0-0
Sun 16, Jul-19:59 - Angola Girabola League
Primeiro de Agosto vs Desportivo Huila


3-0
Sun 16, Jul-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Gimnasia Mendoza vs Atletico Mitre de Santiago del Estero

3-2

3-2
Sun 16, Jul-20:15 - Argentinian Primera B - Nacional
Guillermo Brown vs Almagro

1-0

1-0
Sun 16, Jul-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Villa Dalmine vs Independiente Rivadavia

0-0

0-2
Sun 16, Jul-22:15 - Argentinian Primera B - Nacional
Chacarita Juniors vs Gimnasia Jujuy

0-0

0-0
Sun 16, Jul-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
All Boys vs Ferrol Carril Oeste

1-0

1-0
Sun 16, Jul-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Instituto Cordoba vs Nueva Chicago

0-0

1-0
Sun 16, Jul-18:00 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Brown Adrogue vs Central Cordoba SdE

0-1

0-1
Sun 16, Jul-13:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Malaysia(U16) vs Viet Nam(U16)

0-1

0-1
Sun 16, Jul-13:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Philippines U16 vs Timor Leste(U16)


2-0
Sun 16, Jul-15:30 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Cambodia(U16) vs Brunei Darussalam(U16)


0-2
Sun 16, Jul-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Acacia Ridge vs Brisbane Knights

0-0

2-1
Sun 16, Jul-09:15 - Australia Brisbane Premier League
Ipswich Knights FC vs Eastern Suburbs

1-1

3-1
Sun 16, Jul-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Souths United vs Grange Thistle SC

1-1

1-1
Sun 16, Jul-07:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Ipswich Knights FC Reserve vs Eastern Suburbs Reserve

0-0

1-2
Sun 16, Jul-09:45 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Souths United Reserve vs Grange Thistle SC Reserve

2-0

2-1
Sun 16, Jul-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Gungahlin United vs Monaro Panthers

0-0

2-0
Sun 16, Jul-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Broadmeadow Magic vs Adamstown Rosebuds FC

1-0

3-0
Sun 16, Jul-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Hamilton Olympic vs Edgeworth Eagles FC

1-0

1-0
Sun 16, Jul-06:30 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Hamilton Olympic(U20) vs Edgeworth Eagles FC(U20)

2-1

5-1
Sun 16, Jul-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Blacktown City Demons vs Sydney Olympic

0-0

4-0
Sun 16, Jul-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Rockdale City Suns vs Manly United

0-1

0-2
Sun 16, Jul-10:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney United vs Sydney FC Youth

1-0

2-1
Sun 16, Jul-10:45 - Australia New South Wales Premier League
A.P.I.A. Leichhardt Tigers vs Parramatta Eagles

6-0

6-0
Sun 16, Jul-11:00 - Australia New South Wales Super League
St George Saints vs Bankstown Berries

0-0

1-1
Sun 16, Jul-11:00 - Australia New South Wales Super League
Blacktown Spartans vs Mt Druitt Town Rangers FC

2-0

2-2
Sun 16, Jul-07:00 - Australia New South Wales U20
Rockdale City Suns(U20) vs Manly United(U20)

5-0

5-2
Sun 16, Jul-07:10 - Australia New South Wales U20
Blacktown City(U20) vs Sydney Olympic(U20)

1-0

3-0
Sun 16, Jul-08:00 - Australia New South Wales U20
Sydney United(U20) vs Sydney FC(U20)

0-1

2-1
Sun 16, Jul-08:30 - Australia New South Wales U20
A.P.I.A. Leichhardt Tigers(U20) vs Parramatta Eagles(U20)

2-0

6-0
Sun 16, Jul-13:30 - Australia New South Wales U20
Bankstown City Lions(U20) vs Marconi Stallions(U20)

0-0

0-0
Sun 16, Jul-11:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Western Pride Women\'s vs University of Queensland FC Snr Women\'s

0-2

0-3
Sun 16, Jul-08:00 - Australia Tasmania Premier League
South Hobart vs Clarence United

1-0

4-1
Sun 16, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Melbourne City Youth vs Springvale White Eagles

1-0

5-2
Sun 16, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Nunawading City vs Dandenong City SC

0-0

1-1
Sun 16, Jul-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Alamein Women\'s vs FC Bulleen Lions Women\'s

0-0

2-0
Sun 16, Jul-10:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Geelong Galaxy Women\'s vs Bayside United Women\'s

0-0

2-0
Sun 16, Jul-20:30 - Austria Cup
SAK Klagenfurt vs TSV Hartberg

0-2

0-5
Sun 16, Jul-12:30 - Austria Cup
Schwarzach vs Union St.Florian

0-1

0-3
Sun 16, Jul-13:00 - Austria Cup
FC Dornbirn vs Rheindorf Altach

1-3

1-5
Sun 16, Jul-17:30 - Austria Cup
FC Hard vs Sturm Graz

0-0

0-3
Sun 16, Jul-18:00 - Austria Cup
SC Schwaz vs Rapid Wien

0-1

0-2
Sun 16, Jul-18:00 - Austria Cup
FC Karabakh vs FC Blau Weiss Linz

1-4

1-5
Sun 16, Jul-18:00 - Austria Cup
AS Koma Elektra vs FCM Traiskirchen

1-1

2-1
Sun 16, Jul-02:00 - Brasileiro, Serie B
Londrina (PR) vs Boa Esporte Clube

1-1

2-2
Sun 16, Jul-02:00 - Brasileiro, Serie B
Ceara vs Juventude (RS)

2-0

2-0
Sun 16, Jul-04:00 - Brasileiro, Serie B
Luverdense vs ABC Natal/RN

0-0

1-0
Sun 16, Jul-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Osvaldo Cruz SP vs Vocem SP

0-0

0-0
Sun 16, Jul-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Barcelona RJ vs Barra Da Tijuca RJ

0-0

0-1
Sun 16, Jul-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Osasco FC SP vs Brasilis FC

0-0

2-1
Sun 16, Jul-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
CA Taquaritinga/SP vs Primavera SP

0-0

2-2
Sun 16, Jul-23:00 - Brazil Copa Paulista
Portuguesa de Desportos vs Juventus-SP

2-0

3-0
Sun 16, Jul-01:30 - Brazil Copa Paulista
Penapolense vs Mirassol

1-1

2-1
Sun 16, Jul-02:00 - Brazil Copa Paulista
Linense(BRA) vs Velo Clube SP

0-1

1-2
Sun 16, Jul-22:30 - Brazil Paranaense Division 2
Gremio Metropolitano Maringa vs CE Uniao PR

1-0

2-0
Sun 16, Jul-21:30 - Bulgaria Premier
Botev Plovdiv vs Pirin Blagoevgrad

0-0

0-1
Sun 16, Jul-21:00 - Cameroon MTN Elite One
Eding Sport FC vs Young Sports Academy

0-0

0-0
Sun 16, Jul-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Les Astres FC vs APEJES Academy

2-1

2-1
Sun 16, Jul-18:30 - Cameroon MTN Elite One
UMS de Loum vs Dragon de Yaounde

0-0

1-0
Sun 16, Jul-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Racing Bafoussam vs Union Douala

0-0

0-0
Sun 16, Jul-19:00 - Cameroon MTN Elite One
Colombe FC vs Stade Renard de Melong

0-0

0-1
Sun 16, Jul-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Vasco da Gama(RJ) vs Santos

0-0

0-0
Sun 16, Jul-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Cruzeiro (MG) vs CR Flamengo (RJ)

0-0

1-1
Sun 16, Jul-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Gremio (RS) vs Ponte Preta

0-1

3-1
Sun 16, Jul-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Clube Goianiense vs Atletico Mineiro (MG)

1-0

1-2
Sun 16, Jul-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Chapecoense SC vs Sao Paulo

0-0

2-0
Sun 16, Jul-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Palmeiras vs Vitoria Salvador BA

2-1

4-2
Sun 16, Jul-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Corinthians Paulista (SP) vs Atletico Paranaense

1-1

2-2
Sun 16, Jul-03:00 - Canadian Premier Soccer League
Brantford Galaxy SC vs Royal Toronto FC


3-1
Sun 16, Jul-04:45 - Chile Cup
Union La Calera vs Palestino

1-0

1-1
Sun 16, Jul-19:59 - Chile Cup
Coquimbo Unido vs Everton CD

2-2

3-2
Sun 16, Jul-23:30 - Chile Cup
Nublense vs Universidad de Chile

0-1

0-2
Sun 16, Jul-23:30 - Chile Cup
Iberia Los Angeles vs Universidad de Concepcion

0-0

2-0
Sun 16, Jul-02:00 - Chile Cup
Puerto Montt vs Deportes Temuco

0-0

0-0
Sun 16, Jul-23:30 - Chile Tercera Division
Rengo Unido vs Municipal Mejillones

1-1

3-2
Sun 16, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Dalian Transcendence vs Inner Mongolia Zhongyou

0-1

1-1
Sun 16, Jul-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Beijing BeiKong vs Wuhan ZALL

1-1

1-2
Sun 16, Jul-15:45 - Chinese Football League Divison 1
Meizhou Hakka vs Shijiazhuang Ever Bright FC

0-0

0-1
Sun 16, Jul-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenzhen Renren vs Jiangxi Liansheng

1-0

4-0
Sun 16, Jul-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shanghai Sunfun vs Sichuan Annapurna

0-1

0-5
Sun 16, Jul-11:30 - Chinese Super League
Changchun YaTai vs Guangzhou R&F

0-1

3-2
Sun 16, Jul-15:35 - Chinese Super League
Tianjin QuanJian vs ShenHua SVA FC

2-0

3-0
Sun 16, Jul-04:00 - Club Friendly
Club Leon vs Herediano

2-1

3-2
Sun 16, Jul-04:30 - Club Friendly
Minnesota United FC vs Atlas

1-1

1-1
Sun 16, Jul-05:00 - Club Friendly
Correcaminos UAT vs Murcielagos

0-0

2-0
Sun 16, Jul-19:59 - Club Friendly
Lens vs Standard Liege

0-1

0-2
Sun 16, Jul-19:59 - Club Friendly
Varzim vs Portimonense

1-1

1-2
Sun 16, Jul-06:00 - Club Friendly
AD San Carlos vs Alajuelense

0-1

1-1
Sun 16, Jul-19:59 - Club Friendly
Darmstadt vs Rizespor

1-1

2-1
Sun 16, Jul-06:00 - Club Friendly
Norddea Hokkaido Women\'s vs Tokiwagi Gakuen High School Women\'s


1-1
Sun 16, Jul-19:59 - Club Friendly
Levadiakos vs Lamia

0-1

0-1
Sun 16, Jul-06:00 - Club Friendly
Yamato Sylphid Women\'s vs Jumonji Women\'s

0-1

1-1
Sun 16, Jul-06:05 - Club Friendly
Los Angeles Galaxy vs Manchester United

0-3

2-5
Sun 16, Jul-07:10 - Club Friendly
Sacramento Republic FC vs Pachuca

0-2

0-3
Sun 16, Jul-21:00 - Club Friendly
Slavia Praha vs Nice

0-1

4-1
Sun 16, Jul-21:30 - Club Friendly
Borac Banja Luka vs Vitez

1-1

2-1
Sun 16, Jul-22:00 - Club Friendly
Juventus SC vs Barra SC

0-0

1-1
Sun 16, Jul-22:30 - Club Friendly
Vitoria Guimaraes vs Belenenses

3-1

4-1
Sun 16, Jul-22:30 - Club Friendly
Hercilio Luz SC vs Camboriu SC

1-1

2-3
Sun 16, Jul-11:00 - Club Friendly
Shizuoka Sangyo University Women\'s vs B Kyoto Women\'s

3-2

3-3
Sun 16, Jul-12:30 - Club Friendly
Rakow Czestochowa vs Skra Czestochowa

2-0

2-1
Sun 16, Jul-13:00 - Club Friendly
Cracovia Krakow vs Stal Mielec

1-0

2-0
Sun 16, Jul-13:00 - Club Friendly
FK Grbalj Radanovici vs Dunarea Calarasi

1-1

2-1
Sun 16, Jul-13:00 - Club Friendly
SV Sierning vs LASK Linz


0-8
Sun 16, Jul-13:00 - Club Friendly
Siarka Tarnobrzeg vs Wisla Sandomierz

1-0

2-0
Sun 16, Jul-16:00 - Club Friendly
FC Gomel vs Lokomotiv Tashkent


1-1
Sun 16, Jul-16:00 - Club Friendly
Chemnitzer vs Dukla Praha

0-1

0-2
Sun 16, Jul-16:00 - Club Friendly
Monchengladbach AM. vs Fortuna Koln

0-0

2-0
Sun 16, Jul-16:00 - Club Friendly
Hallescher FC vs Union Berlin

1-1

1-5
Sun 16, Jul-16:00 - Club Friendly
Eintracht Norderstedt vs TSV Sasel

2-1

3-1
Sun 16, Jul-16:30 - Club Friendly
St. Pauli vs FC Wil 1900

1-0

2-1
Sun 16, Jul-17:00 - Club Friendly
VfL Osnabruck vs Werder Bremen

0-2

0-3
Sun 16, Jul-17:00 - Club Friendly
1. FC Magdeburg vs FC Erzgebirge Aue

0-0

1-0
Sun 16, Jul-17:00 - Club Friendly
FSV Frankfurt vs Borussia 04 Fulda

1-0

2-0
Sun 16, Jul-17:00 - Club Friendly
Marl Huls vs SV Schermbeck

0-0

3-0
Sun 16, Jul-17:00 - Club Friendly
TSV Lagerdorf vs Heider SV

1-2

2-3
Sun 16, Jul-17:30 - Club Friendly
Rot-Weiss Erfurt vs Bochum

0-4

0-6
Sun 16, Jul-17:30 - Club Friendly
Carl Zeiss Jena vs Hertha BSC Berlin

0-2

0-2
Sun 16, Jul-18:00 - Club Friendly
Westerlo vs KV Mechelen

0-5

0-6
Sun 16, Jul-18:00 - Club Friendly
Bury vs Huddersfield Town

0-0

1-3
Sun 16, Jul-18:00 - Club Friendly
RW Oberhausen vs MSV Duisburg

1-2

1-2
Sun 16, Jul-18:00 - Club Friendly
Darmstadt vs Wallern

2-2

4-3
Sun 16, Jul-18:00 - Club Friendly
Sao Jose PoA RS(U20) vs Internacional (RS)(U20)

1-0

2-0
Sun 16, Jul-19:00 - Club Friendly
Monaco vs PSV Eindhoven

0-0

0-0
Sun 16, Jul-19:00 - Club Friendly
St. Gilloise vs Sporting Charleroi

0-0

0-2
Sun 16, Jul-19:00 - Club Friendly
Vestel Manisaspor vs Zob Ahan

1-2

2-3
Sun 16, Jul-19:30 - Club Friendly
Goztepe vs Zurich

0-4

1-6
Sun 16, Jul-03:00 - Club Friendly
Philadelphia Union vs Swansea City

1-2

2-2
Sun 16, Jul-19:40 - Club Friendly
Miedz Legnica vs Maccabi Haifa

0-1

0-1
Sun 16, Jul-03:30 - Club Friendly
Veracruz vs Cartagines Deportiva SA

0-0

2-2
Sun 16, Jul-04:35 - Colombia Copa Mustang
Envigado vs Dep.Independiente Medellin

0-0

0-2
Sun 16, Jul-04:45 - Colombia Copa Mustang
America de Cali vs Deportes Tolima

2-0

3-0
Sun 16, Jul-00:15 - Colombia Copa Mustang
La Equidad vs Deportivo Pasto

0-1

3-2
Sun 16, Jul-02:30 - Colombia Copa Mustang
Deportiva Once Caldas vs Patriotas FC

0-0

0-0
Sun 16, Jul-20:30 - Colombia Copa Premier
Universitario de Popayan vs Fortaleza F.C

1-0

2-0
Sun 16, Jul-23:00 - Colombia Copa Premier
Bogota FC vs Barranquilla FC

0-1

0-1
Sun 16, Jul-00:30 - Colombia Copa Premier
Valledupar FC vs Boyaca Chico

1-0

1-1
Sun 16, Jul-00:30 - Concacaf Gold Cup
Panama vs Martinique

1-0

3-0
Sun 16, Jul-03:00 - Concacaf Gold Cup
USA vs Nicaragua

1-0

3-0
Sun 16, Jul-21:00 - Croatia - 1. Division
NK Lokomotiva Zagreb vs Hajduk Split

0-1

1-3
Sun 16, Jul-23:00 - Croatia - 1. Division
NK Osijek vs Rudes

0-0

1-1
Sun 16, Jul-12:00 - Czech Republic Cup
TJ Sokol Usti vs Nove Sady

1-0

3-0
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
SK Hranice vs Kozlovice

0-1

1-2
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
HFK Trebic vs Stara Rise

0-3

0-6
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Aritma Praha vs FC Zenit Caslav

0-2

0-2
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Provodov vs Slavicin

1-1

2-2
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Trutnov vs Sokol Zivanice

0-0

0-2
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Sumperk vs HFK Olomouc

1-1

1-3
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Jiskra Mseno vs Sokol Kratonohy

3-0

3-2
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
FK Nejdek vs FK Chomutov

0-1

1-3
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
SK Spolana Neratovice vs Admira Praha

1-0

2-1
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Jesenik vs Rymarov

0-1

2-2
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
FC Vsetin vs Brumov

1-1

1-2
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
FK Louny vs SK Motorlet Praha

0-1

4-1
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Brandys Nad Labem vs SK Vysoke Myto

0-2

0-5
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
AFK Tisnov vs Slovan Rosice

1-3

3-3
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Velka Bites vs Blansko

1-1

3-1
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Stresovice vs Banik Sous

1-2

1-3
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Komarov vs Marianske Lazne

0-1

1-2
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Nova Vcelnice vs Malse Roudne

0-1

0-1
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Doksy vs Ostra

0-0

0-2
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Cerveny Kostelec vs TJ Dvur Kralove

0-0

0-0
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Cechie Vykan vs Spartak Chrastava

1-0

2-1
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Brna vs Zbuzany

1-6

2-9
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Spartak Sobeslav vs Tatran Sedlcany

0-2

1-3
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Petrin Plzen vs Klatovy

1-1

1-2
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Hrobce vs Tatran Rakovnik

0-1

3-1
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Dobris vs SK Kladno

3-1

5-2
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Bohumin vs Dolni Benesov

2-0

4-2
Sun 16, Jul-19:00 - Czech Republic Cup
Strani vs Bzenec

0-1

2-1
Sun 16, Jul-16:00 - Danish SAS Ligaen
Lyngby vs Silkeborg IF

1-0

2-1
Sun 16, Jul-18:00 - Danish SAS Ligaen
Hobro I.K. vs Elite 3000 Helsingor

0-1

2-1
Sun 16, Jul-19:59 - Danish SAS Ligaen
Brondby vs Midtjylland

2-0

4-0
Sun 16, Jul-21:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Sociedad Deportiva Aucas vs America de Quito

2-0

2-0
Sun 16, Jul-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Olmedo Riobamba vs Liga de Loja

0-1

0-1
Sun 16, Jul-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
SC Imbabura vs Mushuc Runa

0-2

1-2
Sun 16, Jul-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Tecnico Universitario vs L.D.U.Portoviejo

1-0

1-0
Sun 16, Jul-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Manta FC vs CDS Santa Rita

0-0

0-1
Sun 16, Jul-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
CD Colon vs Gualaceo SC

0-0

1-0
Sun 16, Jul-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Macara vs Barcelona SC(ECU)

1-0

1-0
Sun 16, Jul-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
CD Clan Juvenil vs Liga Dep. Universitaria Quito

0-0

0-0
Sun 16, Jul-17:00 - Estonia Cup
FC Kuressaare vs Kadrina SK Moe

3-0

12-0
Sun 16, Jul-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Nomme JK Kalju II vs FC Joker Raasiku

1-1

2-1
Sun 16, Jul-19:59 - Estonia Esi Liiga B
JK Sillamae Kalev II vs Viimsi MRJK

1-1

1-3
Sun 16, Jul-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Keila JK vs JK Tallinna Kalev II

0-1

0-2
Sun 16, Jul-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Vandra JK Vaprus vs Kohtla-Jarve JK Jarve

1-1

3-2
Sun 16, Jul-14:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Honka Women\'s vs ONS Women\'s

4-0

6-0
Sun 16, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Klubi 04 vs MiPK Mikkeli

3-1

6-1
Sun 16, Jul-19:30 - Finland Veikkausliga
Lahti vs RoPS Rovaniemi

0-1

1-1
Sun 16, Jul-19:30 - Finland Veikkausliga
VPS Vaasa vs Inter Turku

2-1

3-2
Sun 16, Jul-19:30 - Finland Veikkausliga
Ilves Tampere vs HJK Helsinki

1-0

1-1
Sun 16, Jul-19:30 - Finland Veikkausliga
Jyvaskyla JK vs SJK Seinajoki

0-1

0-2
Sun 16, Jul-22:00 - Friendly Internationals
Spain Futsal vs France Futsal


2-5
Sun 16, Jul-22:45 - Friendly Internationals
Brazil Futsal vs Denmark Futsal


2-4
Sun 16, Jul-23:35 - Friendly Internationals
Spain Futsal vs Brazil Futsal


11-3
Sun 16, Jul-21:15 - Friendly Internationals
Morocco Beach Soccer vs Switzerland Beach Soccer


4-4
Sun 16, Jul-00:05 - Friendly Internationals
Denmark Futsal vs England Futsal


3-1
Sun 16, Jul-00:50 - Friendly Internationals
Italy Futsal vs France Futsal


2-4
Sun 16, Jul-19:00 - Ghana Premier League
Ashanti Gold vs Elmina Sharks

0-2

1-2
Sun 16, Jul-19:00 - Ghana Premier League
Great Olympics vs Medeama SC

0-2

0-3
Sun 16, Jul-19:00 - Ghana Premier League
Wa All Stars vs Liberty Professionals

1-0

2-1
Sun 16, Jul-19:00 - Ghana Premier League
Berekum Chelsea vs WAFA

1-1

2-1
Sun 16, Jul-19:00 - Ghana Premier League
Tema Youth vs Inter Allies

1-1

3-1
Sun 16, Jul-19:00 - Ghana Premier League
Aduana Stars vs Ebusua Dwarfs

2-0

2-0
Sun 16, Jul-19:00 - Hungary NB1
Ferencvarosi TC vs Puskas Akademia Fehervar

1-1

1-1
Sun 16, Jul-19:00 - Hungary NB1
Vasas vs Diosgyor VTK

0-1

0-2
Sun 16, Jul-19:00 - Hungary NB1
Fehervar Videoton vs Balmazujvaros

0-1

1-1
Sun 16, Jul-18:00 - Iceland Division 2
IF Hottur Egilsstadir vs Vidir Gardur

2-1

3-4
Sun 16, Jul-23:15 - Iceland Ladies Division 1
UMF Selfoss Women\'s vs HK Vikingur Women\'s

1-1

2-1
Sun 16, Jul-19:00 - Iceland Ladies Division 1
UMF Sindri Hofn Women\'s vs Keflavik Women\'s

1-1

2-3
Sun 16, Jul-19:59 - Iceland Premier Division
KA Akureyri vs IBV Vestmannaeyjar

3-2

6-3
Sun 16, Jul-16:00 - Iceland U19 League
Austurland(U19) vs Grotta Kria U19

1-1

2-1
Sun 16, Jul-12:00 - Indonesia Super Liga
Persija Jakarta vs Pusamania Borneo

1-0

1-0
Sun 16, Jul-15:30 - Indonesia Super Liga
Arema Malang vs Persipura Jayapura

0-1

0-2
Sun 16, Jul-19:00 - Ireland Premier League
Bray Wanderers vs Cork City

0-1

0-2
Sun 16, Jul-08:00 - Japan Football League
Sony Sendai FC vs Ryutsu Keizai University FC

3-1

3-2
Sun 16, Jul-08:00 - Japan Football League
Vanraure Hachinohe FC vs Osaka FC

1-1

2-1
Sun 16, Jul-09:00 - Japan Football League
Ohira Tochigi UVA SC vs Nara Club

0-1

0-2
Sun 16, Jul-10:00 - Japan Football League
Veertien Kuwana vs Imabari FC

0-1

0-1
Sun 16, Jul-06:00 - Japan Women Empresss Cup
JFA Academy Fukushima Women\'s vs Fukuoka AN Women\'s

0-1

1-1
Sun 16, Jul-12:00 - Japan Women League Cup
Nagano Parceiro Women\'s vs BELEZA Women\'s

0-1

0-4
Sun 16, Jul-09:30 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Setagaya Sfida Women\'s vs Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s

0-0

2-0
Sun 16, Jul-10:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Kibi International University Women\'s vs Cerezo Osaka Sakai Women\'s

0-0

0-3
Sun 16, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
Nagoya Grampus Eight vs Yamagata Montedio

1-0

1-0
Sun 16, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
Ehime FC vs Oita Trinita

0-1

2-2
Sun 16, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Mito Hollyhock

0-0

2-0
Sun 16, Jul-13:30 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs Kyoto Purple Sanga

0-0

1-1
Sun 16, Jul-14:00 - Japanese League Division 2
Thespa Kusatsu Gunma vs Avispa Fukuoka

0-1

1-3
Sun 16, Jul-14:00 - Japanese League Division 2
Shonan Bellmare vs Tokyo Verdy

0-0

2-0
Sun 16, Jul-14:00 - Japanese League Division 2
Roasso Kumamoto vs JEF United Ichihara

0-0

1-0
Sun 16, Jul-10:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs Cerezo Osaka(U23)

2-2

3-2
Sun 16, Jul-10:00 - Japanese League Division 3
SC Sagamihara vs Kagoshima United

0-1

1-3
Sun 16, Jul-10:00 - Japanese League Division 3
Azul Claro Numazu vs Grulla Morioka

1-0

1-0
Sun 16, Jul-12:00 - Japanese League Division 3
YSCC Yokohama vs Fujieda MYFC

0-0

1-1
Sun 16, Jul-14:00 - K League Challenge
Ansan Greeners FC vs Seongnam FC

1-0

1-1
Sun 16, Jul-16:00 - Kazakhstan Division 1
FK Bolat Temirtau vs Kairat Academy

1-2

2-3
Sun 16, Jul-17:00 - Kazakhstan Division 1
Baykonur vs Tarlan Shymkent

3-0

4-0
Sun 16, Jul-16:00 - Kenya Premier League
Zoo Kericho vs Chemelil Sugar FC

1-0

2-0
Sun 16, Jul-13:30 - King Cup in Thailand
Burkina Faso vs North Korea

1-1

3-3
Sun 16, Jul-16:30 - King Cup in Thailand
Thailand vs Belarus B

0-0

0-0
Sun 16, Jul-14:00 - Korea League Classic
Sangju Sangmu FC vs Jeonbuk Hyundai Motors

0-2

1-3
Sun 16, Jul-14:00 - Korea League Classic
Incheon United FC vs Gangwon FC

0-1

1-1
Sun 16, Jul-14:00 - Korea League Classic
Jeju United FC vs FC Seoul

1-2

1-2
Sun 16, Jul-19:59 - Latvia - 1. Division
FK Liepaja vs Metta/LU Riga

0-0

0-1
Sun 16, Jul-18:00 - Latvia - 1. Division
Jelgava vs Rigas Futbola skola

1-1

1-1
Sun 16, Jul-17:00 - Latvia - 2. Division
FK Staiceles Bebri vs FK Smiltene BJSS

0-0

0-0
Sun 16, Jul-18:00 - Latvia - 2. Division
Rezekne / BJSS vs FK Auda Riga

2-0

2-1
Sun 16, Jul-19:30 - Moldova Divizia Nationala
FC Dacia Chisinau vs FC Sheriff

1-1

1-1
Sun 16, Jul-19:30 - Moldova Divizia Nationala
FC Zaria Balti vs FC Milsami

0-1

0-1
Sun 16, Jul-19:00 - Nigeria Premier League
Lobi Stars vs Remo Stars

2-1

3-2
Sun 16, Jul-19:00 - Nigeria Premier League
Kano Pillars vs Enugu Rangers International

2-0

2-0
Sun 16, Jul-19:00 - Nigeria Premier League
Niger Tornadoes FC vs Plateau United

1-0

1-0
Sun 16, Jul-19:00 - Nigeria Premier League
Shooting Stars SC vs Katsina United

1-0

1-0
Sun 16, Jul-19:00 - Nigeria Premier League
Sunshine Stars FC vs Nasarawa United FC

0-1

0-1
Sun 16, Jul-19:00 - Nigeria Premier League
Bukola Babes(ABS) vs Rivers United

0-0

0-0
Sun 16, Jul-19:00 - Nigeria Premier League
Akwa United vs Gombe United

0-0

3-0
Sun 16, Jul-19:00 - Nigeria Premier League
El Kanemi Warriors vs Abia Warriors

1-0

1-0
Sun 16, Jul-19:00 - Nigeria Premier League
MFM FC vs Wikki Tourist

1-0

1-0
Sun 16, Jul-19:10 - Nigeria Premier League
Ifeanyi Ubah vs Enyimba International

0-0

1-0
Sun 16, Jul-05:00 - North American Soccer League
FC Edmonton vs New York Cosmos

0-0

0-1
Sun 16, Jul-06:00 - North American Soccer League
San Francisco Deltas vs Miami FC

0-1

1-3
Sun 16, Jul-02:30 - North American Soccer League
Indy Eleven vs Jacksonville Armada

0-0

2-0
Sun 16, Jul-03:30 - North American Soccer League
North Carolina vs Puerto Rico FC

1-0

2-1
Sun 16, Jul-19:59 - Norway 3 Division B
Notodden FK vs Honefoss

1-1

1-2
Sun 16, Jul-19:59 - Norway 4. Divisjon
Eidsvold TF vs Valdres FK

1-0

2-0
Sun 16, Jul-19:59 - Norway 4. Divisjon
Frigg FK vs FF Lillehammer

1-1

2-5
Sun 16, Jul-19:59 - Norway 4. Divisjon
Korsvoll vs Gjovik Lyn

0-0

2-1
Sun 16, Jul-19:59 - Norway 4. Divisjon
Tynset vs Lyn Oslo FC

0-2

0-2
Sun 16, Jul-19:59 - Norway 4. Divisjon
Redalen vs Lokomotiv Oslo

1-1

2-2
Sun 16, Jul-17:00 - Norway 4. Divisjon
Salangen vs Skedsmo FK

2-1

3-1
Sun 16, Jul-18:00 - Norway 4. Divisjon
Lorenskog vs Lillestrom B

1-1

1-2
Sun 16, Jul-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Molde vs Stromsgodset

0-0

0-0
Sun 16, Jul-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Odd Grenland vs Viking

0-2

0-2
Sun 16, Jul-19:59 - Norwegian Tippeligaen
FK Haugesund vs Aalesund FK

0-0

2-0
Sun 16, Jul-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sandefjord vs Tromso IL

2-0

3-0
Sun 16, Jul-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Brann vs Sarpsborg 08 FF

0-0

0-1
Sun 16, Jul-23:00 - Paraguayan Division 2
Sportivo Iteno vs CA River Plate Asuncion

0-0

0-0
Sun 16, Jul-23:00 - Paraguayan Division 2
Deportivo Santani vs General Caballero

0-0

0-0
Sun 16, Jul-23:00 - Paraguayan Division 2
Deportivo Caaguazu vs Martin Ledesma

1-1

2-2
Sun 16, Jul-23:00 - Paraguayan Division 2
Deportivo Liberacion vs Club Fernando de la Mora

0-0

0-0
Sun 16, Jul-23:00 - Paraguayan Division 2
Ovetense FC vs Resistencia SC

0-0

0-0
Sun 16, Jul-23:00 - Paraguayan Division 2
Guairena vs Fulgencio Yegros

0-0

0-0
Sun 16, Jul-19:59 - Peru Primera Division
Sporting Cristal vs UTC Cajamarca

1-0

1-0
Sun 16, Jul-05:00 - Peru Primera Division
Sport Rosario vs Universitario de Deportes

0-0

0-0
Sun 16, Jul-22:15 - Peru Primera Division
Melgar vs Deportivo Union Comercio

2-1

2-1
Sun 16, Jul-00:00 - Peru Primera Division
Comerciantes Unidos vs Deportivo Municipal

0-0

0-0
Sun 16, Jul-00:00 - Peru Segunda Division
Los Caimanes vs Sport Victoria

0-1

0-3
Sun 16, Jul-12:00 - Philippines UFL Division 1
Kaya FC vs JP Voltes Marikina

0-0

2-0
Sun 16, Jul-17:30 - Poland - 1. Liga
Arka Gdynia vs Slask Wroclaw

0-0

2-0
Sun 16, Jul-17:30 - Poland - 1. Liga
LKS Nieciecza vs Jagiellonia Bialystok

0-0

0-1
Sun 16, Jul-19:59 - Poland - 1. Liga
Lech Poznan vs Sandecja

0-0

0-0
Sun 16, Jul-13:00 - Poland Cup
Zaglebie Lubin B vs Gryf Wejherowo

0-0

0-1
Sun 16, Jul-19:00 - Poland Cup
Stilon Gorzow Wielkopolski vs Puszcza Niepolomice

0-2

1-3
Sun 16, Jul-19:00 - Poland Cup
Rekord Bielsko vs GKS Belchatow

2-3

2-6
Sun 16, Jul-22:00 - Romania - Divizia A
Steaua Bucuresti vs FC Voluntari

1-0

2-1
Sun 16, Jul-19:30 - Romania - Divizia A
FC Astra Giurgiu vs Sepsi

0-0

1-0
Sun 16, Jul-19:00 - Russia First Division
Zenit-2 St.Petersburg vs Dynamo St. Petersburg

0-0

0-1
Sun 16, Jul-22:45 - Russia Premier League
FC Terek Groznyi vs Amkar Perm

1-0

1-0
Sun 16, Jul-12:00 - Russia Premier League
SKA Khabarovsk vs Zenit St.Petersburg

0-0

0-2
Sun 16, Jul-18:30 - Russia Premier League
Rubin Kazan vs Krasnodar FK

0-2

1-2
Sun 16, Jul-12:30 - Russia Youth Championship League
Rubin Kazan Youth vs FK Krasnodar Youth

1-0

2-1
Sun 16, Jul-22:00 - Serie C - Brazil
Joinville SC vs Ypiranga(RS)

2-0

2-1
Sun 16, Jul-18:00 - Serie C - Brazil
Tupi FC vs Tombense

0-0

1-0
Sun 16, Jul-00:00 - Serie C - Brazil
Sao Bento vs Mogi Mirim SP

1-0

1-0
Sun 16, Jul-03:00 - Serie C - Brazil
Salgueiros PE vs Confianca (SE)

0-1

4-1
Sun 16, Jul-04:00 - Serie C - Brazil
Agremiacao Sportiva Arapiraquense (ASA) vs CSA Alagoas AL

0-0

0-0
Sun 16, Jul-22:00 - Serie D - Brazil
Portuguesa RJ vs URT MG

1-0

1-1
Sun 16, Jul-22:30 - Serie D - Brazil
Operario Ferroviario PR vs Desportiva Ferroviaria (ES)

0-0

2-1
Sun 16, Jul-23:00 - Serie D - Brazil
Fluminense de Feira BA vs Campinense (PB)

0-0

0-0
Sun 16, Jul-23:30 - Serie D - Brazil
Guarany CE vs Sousa PB

1-1

3-1
Sun 16, Jul-17:30 - Serie D - Brazil
Marcilio Dias SC vs Operarios Mafra SC

2-0

2-1
Sun 16, Jul-01:30 - Serie D - Brazil
Juazeirense BA vs Jacobina EC

3-0

3-1
Sun 16, Jul-02:00 - Serie D - Brazil
America FC Natal RN vs Aparecidense GO

0-0

1-0
Sun 16, Jul-02:00 - Serie D - Brazil
Atletico Acreano vs Sao Francisco PA

0-0

3-0
Sun 16, Jul-19:59 - Slovenia 1. Liga
NK Krsko vs ND Gorica

0-0

2-1
Sun 16, Jul-19:59 - Slovenia 1. Liga
NK Rudar Velenje vs Domzale

1-1

2-1
Sun 16, Jul-22:20 - Slovenia 1. Liga
NK Olimpija Ljubljana vs NK Publikum Celje

1-0

3-1
Sun 16, Jul-10:00 - South Australian Women\\\'s Premier League
Sydney Universiteti Women\'s vs Blacktown Spartans Women\'s

0-0

3-0
Sun 16, Jul-15:00 - Swden Women Division 2
Ostersunds DFF Women\'s vs Holmalunds IF Women\'s

0-1

2-1
Sun 16, Jul-17:30 - Swden Women Division 2
IK Uppsala Women\'s vs Assi IF Women\'s

2-0

2-2
Sun 16, Jul-16:00 - Sweden Div 1 Norra
IK Brage vs Team Thoren FF

1-0

2-1
Sun 16, Jul-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Umea FC vs Vasteras SK FK

0-0

2-1
Sun 16, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Assyriska FF Sodertalje vs Sandvikens IF

0-0

3-1
Sun 16, Jul-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Enskede IK vs Carlstad United BK

0-0

0-1
Sun 16, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
FC Rosengard vs FK Karlskrona

1-2

1-5
Sun 16, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Angelholms FF vs Qviding FIF

0-1

1-2
Sun 16, Jul-17:00 - Swedish Allsvenskan
Orebro vs IFK Goteborg

4-0

4-2
Sun 16, Jul-19:30 - Swedish Allsvenskan
AIK Solna vs IFK Norrkoping

0-0

1-0
Sun 16, Jul-19:30 - Swedish Allsvenskan
Ostersunds FK vs Djurgardens

1-1

2-1
Sun 16, Jul-18:00 - Syrian Cup
Al-Jaish Damascus vs Al Foutoua Club

0-0

1-0
Sun 16, Jul-16:00 - Thailand Division 1
Air Force Central vs Ang Thong FC

1-0

1-0
Sun 16, Jul-13:00 - Thailand Division 2
Samut Prakan FC vs Dome FC

1-0

2-0
Sun 16, Jul-13:00 - Thailand Division 2
Royal Thai Army FC vs Customs United

1-0

3-0
Sun 16, Jul-13:00 - Thailand Division 2
Ayoubi Taya vs Kalasin

1-0

2-1
Sun 16, Jul-13:00 - Thailand Division 2
Seemok FC vs Samut Sakhon

0-0

0-0
Sun 16, Jul-14:00 - Thailand Division 2
Assumption United FC vs Pathum Thani United

3-1

5-1
Sun 16, Jul-15:00 - Thailand Division 2
Amnat United vs Ubon Ratchathani FC

0-3

1-5
Sun 16, Jul-15:30 - Thailand Division 2
Ayutthaya United vs Chachoengsao

0-0

1-0
Sun 16, Jul-00:00 - Trinidad and Tobago Pro League
Defence Force FC vs Caledonia AIA

0-0

0-0
Sun 16, Jul-01:00 - Trinidad and Tobago Pro League
San Juan Jabloteh vs Club Sando

1-1

1-2
Sun 16, Jul-19:59 - UEFA European Women\\\'s Chamiponship
Netherlands Women\'s vs Norway Women\'s

0-0

1-0
Sun 16, Jul-22:45 - UEFA European Women\\\'s Chamiponship
Denmark Women\'s vs Belgium Women\'s

1-0

1-0
Sun 16, Jul-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya vs Stal Dniprodzerzhynsk

0-0

0-1
Sun 16, Jul-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
PFC Oleksandria vs Olimpic Donetsk

0-2

0-2
Sun 16, Jul-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Illichivets FC Mariupol vs Veres Rivne

0-0

0-0
Sun 16, Jul-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Karpaty Lviv vs Zirka Kirovohrad

1-1

1-1
Sun 16, Jul-19:00 - Ukraine Persha Liga
Hirnyk-Sport vs FK Poltava

0-0

0-1
Sun 16, Jul-23:00 - Uruguay Primera Division
Defensor SC vs Nacional Montevideo

0-0

0-1
Sun 16, Jul-01:30 - USA National Premier Soccer League
Minnesota TwinStars vs Dakota Fusion

1-2

3-5
Sun 16, Jul-04:30 - USA National Women\\\'s Soccer League
Houston Dash Women\'s vs Washington Spirit Women\'s

1-0

2-1
Sun 16, Jul-06:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Seattle Reign Women\'s vs Boston Breakers Women\'s

1-1

1-1
Sun 16, Jul-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Sky Blue FC Women\'s vs Chicago Red Stars Women\'s

1-2

2-2
Sun 16, Jul-03:30 - USA National Women\\\'s Soccer League
Orlando Pride Women\'s vs FC Kansas City Women\'s

2-0

4-1
Sun 16, Jul-04:00 - USA USL Premier Development League
Cleburne vs Brazos Valley Cavalry

1-0

4-1
Sun 16, Jul-04:00 - USA USL Premier Development League
Texas United FC vs OKC Energy(U23)

0-0

0-1
Sun 16, Jul-06:00 - USA USL Premier Development League
Ventura County Fusion vs Fresno Fuego

2-4

4-4
Sun 16, Jul-00:00 - USA USL Premier Development League
San Francisco City vs Burlingame Dragons

0-0

0-1
Sun 16, Jul-02:00 - USA USL Premier Development League
Portland Phoenix vs FC Boston

0-1

2-2
Sun 16, Jul-02:00 - USA USL Premier Development League
Miami City Champions vs Tampa Bay Rowdies B

0-0

0-0
Sun 16, Jul-02:00 - USA USL Premier Development League
The Villages vs SIMA Aguilas

1-1

2-1
Sun 16, Jul-03:00 - USA USL Premier Development League
Carolina Dynamo vs Wilmington Hammerheads

1-1

2-4
Sun 16, Jul-03:30 - USA USL Premier Development League
Palm Beach Suns vs South Florida Surf


0-3
Sun 16, Jul-03:30 - USA USL Premier Development League
Peachtree City vs SC United Bantams

0-3

0-4
Sun 16, Jul-04:50 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Southern California FC Women\'s vs LA Villa Women\'s

1-0

2-1
Sun 16, Jul-23:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
FC Pride WPSL Women\'s vs Cincinnati Sirens Women\'s

0-0

1-0
Sun 16, Jul-21:30 - USL W-League
Long Island Rough Riders Women\'s vs Lancaster Inferno Women\'s

0-1

3-1
Sun 16, Jul-04:30 - USSF Division 2 Professional League
Saint Louis FC vs Charleston Battery

0-0

1-0
Sun 16, Jul-07:00 - USSF Division 2 Professional League
Phoenix Rising FC vs Colorado Springs Switchbacks FC

0-1

2-1
Sun 16, Jul-00:00 - USSF Division 2 Professional League
New York Red Bulls B vs Charlotte Independence

0-2

2-3
Sun 16, Jul-01:00 - USSF Division 2 Professional League
Bethlehem Steel vs Pittsburgh Riverhounds

1-1

1-1
Sun 16, Jul-02:00 - USSF Division 2 Professional League
Vancouver Whitecaps B vs Reno 1868

0-0

1-1
Sun 16, Jul-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Harrisburg Islanders vs Richmond Kickers

0-0

1-0
Sun 16, Jul-03:30 - USSF Division 2 Professional League
Louisville City FC vs FC Cincinnati

1-1

2-3
Sun 16, Jul-23:00 - Venezuela Primera Division
Atletico Socopo FC vs Deportivo La Guaira

0-1

2-1
Sun 16, Jul-19:00 - Venezuela Primera Division
Estudiantes Merida FC vs Zulia FC

3-1

3-1
Sun 16, Jul-02:15 - Venezuela Primera Division
Caracas FC vs Monagas SC

1-0

2-0
Sun 16, Jul-12:00 - WeiFang Women\\\'s Cup
Japan Women\'s(U16) vs Canada Women\'s(U16)

1-1

3-1
Sun 16, Jul-15:35 - WeiFang Women\\\'s Cup
China Women\'s(U16) vs USA Women\'s(U16)

3-3

5-4
Sun 16, Jul-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Balcatta Women\'s vs Bassendean Caledonian Women\'s

0-0

2-0

NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE. BEST ODD ALWAYS AT BET365

Write a Comment

comments powered by Disqus