Complete Football Results for Sun 14, May 2017

Yesterday's Results |  Sunday,15 Oct 2017  | Saturday,14 Oct 2017  | Friday,13 Oct 2017

FOOTBALL RESULTS
Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 14, May-21:00 - African Youth Cup U17
Cameroon(U17) vs Ghana(U17)

0-3

0-4
Sun 14, May-18:30 - African Youth Cup U17
Gabon(U17) vs Guinea(U17)

0-4

1-5
Sun 14, May-14:00 - Andorra Super league
Lusitanos la Posa vs UE Sant Julia

1-0

1-0
Sun 14, May-14:00 - Andorra Super league
UE Santa Coloma vs FC Santa Coloma

1-3

1-3
Sun 14, May-18:00 - Andorra Super league
FC Ordino vs Encamp

1-0

2-1
Sun 14, May-19:59 - Andorra Super league
CE Jenlai vs UE Engordany

0-1

2-1
Sun 14, May-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Caala vs Kabuscorp do Palanca

1-0

2-0
Sun 14, May-18:30 - Angola Girabola League
Desportivo Huila vs Interclube Luanda


1-0
Sun 14, May-18:30 - Angola Girabola League
Academica Lobito vs Progresso da Lunda Sul


2-1
Sun 14, May-19:59 - Angola Girabola League
Primeiro de Agosto vs ASA Luanda

1-0

2-0
Sun 14, May-19:00 - Argentina Prim B Metropolitana
San Telmo vs Comunicaciones BsAs

2-1

2-2
Sun 14, May-01:05 - Argentina Prim B Metropolitana
Defensores de Belgrano vs Estudiantes de Caseros

0-0

0-1
Sun 14, May-18:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Merlo vs CA San Miguel

1-0

2-1
Sun 14, May-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Italiano vs Argentino de Quilmes

0-0

0-0
Sun 14, May-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Sacachispas vs Ferrocarril Midland

0-0

1-2
Sun 14, May-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
CA Atlas vs Deportivo Muniz

1-0

3-1
Sun 14, May-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Puerto Nuevo vs Deportivo Paraguayo

0-0

0-0
Sun 14, May-18:00 - Argentina Torneo Federal A
Juventud Antoniana vs Deportivo Madryn

1-1

2-2
Sun 14, May-18:00 - Argentina Torneo Federal A
Chaco For Ever vs Union Aconquija

0-0

1-0
Sun 14, May-22:00 - Argentina Torneo Federal A
Gutierrez vs Sportivo Patria

2-0

2-0
Sun 14, May-03:15 - Argentina Torneo Federal A
Gimnasia yTiro vs Union Sunchales

2-1

3-3
Sun 14, May-02:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Las Parejas vs Club Cipolletti

0-0

2-0
Sun 14, May-03:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Santa Marina Tandil vs Flandria

0-0

0-0
Sun 14, May-00:15 - Argentinian Primera Division
Atletico Rafaela vs Atletico Tucuman

0-0

1-0
Sun 14, May-21:00 - Argentinian Primera Division
Colon vs Union Santa Fe

0-1

1-1
Sun 14, May-22:00 - Argentinian Primera Division
Newells Old Boys vs Rosario Central

0-2

1-3
Sun 14, May-01:00 - Argentinian Primera Division
CA Huracan vs San Lorenzo

0-0

0-1
Sun 14, May-02:30 - Argentinian Primera Division
Olimpo vs Aldosivi

1-0

2-0
Sun 14, May-17:00 - Armenia Premier League
Shirak vs Banants

0-0

1-0
Sun 14, May-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
University of Queensland vs Brisbane Knights

0-0

3-0
Sun 14, May-10:00 - Australia Brisbane Premier League
Capalaba vs Ipswich knights FC

1-1

5-2
Sun 14, May-07:45 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Capalaba Reserve vs Ipswich knights SC Reserve

0-1

1-1
Sun 14, May-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Tuggeranong United vs Belconnen United

0-3

1-4
Sun 14, May-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Weston Workers Bears FC vs Charlestown City Blues FC

1-0

3-0
Sun 14, May-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Hamilton Olympic vs Lake Macquarie City

0-1

1-1
Sun 14, May-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Maitland FC vs Lambton Jaffas

1-1

1-2
Sun 14, May-08:50 - Australia New South Wales Northern Premier League
Edgeworth Eagles FC vs Valentine Phoenix

1-0

1-0
Sun 14, May-09:00 - Australia New South Wales Premier League
South Coast Wolves vs Rockdale City Suns

0-0

2-0
Sun 14, May-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Hakoah Sydney vs Sydney Olympic

0-0

0-0
Sun 14, May-10:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney United vs Manly United

1-0

2-1
Sun 14, May-10:45 - Australia New South Wales Premier League
A.P.I.A. Leichhardt Tigers vs Blacktown City Demons

1-0

1-0
Sun 14, May-09:00 - Australia New South Wales Super League
Bankstown City Lions vs St George Saints

2-1

2-3
Sun 14, May-09:00 - Australia New South Wales Super League
North Shore Mariners vs Macarthur Rams

1-1

2-3
Sun 14, May-09:00 - Australia New South Wales Super League
Gladesville Ryde Magic vs SD Bucks FC

0-0

1-3
Sun 14, May-11:00 - Australia New South Wales Super League
Fraser Park Dragons FC vs Balmain

2-0

3-0
Sun 14, May-08:30 - Australia New South Wales U20
A.P.I.A. Leichhardt Tigers(U20) vs Blacktown City(U20)

2-0

2-0
Sun 14, May-06:30 - Australia New South Wales U20
Edgeworth Eagles FC(U20) vs Valentine Phoenix(U20)

4-1

5-1
Sun 14, May-07:00 - Australia New South Wales U20
Hakoah Sydney U20 vs Sydney Olympic(U20)

0-1

0-1
Sun 14, May-07:00 - Australia New South Wales U20
Wollongong Wolves(U20) vs Rockdale City Suns(U20)

2-2

2-3
Sun 14, May-07:00 - Australia New South Wales U20
Bankstown City Lions(U20) vs St. George U20

4-0

7-1
Sun 14, May-09:00 - Australia Queensland State League
Brisbane Olympic United FC vs Northern Fury FC

0-0

1-1
Sun 14, May-09:00 - Australia Queensland State League U20
Moreton Bay United(U20) vs SWQ Thunder(U20)

1-1

4-2
Sun 14, May-08:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Sunshine Coast FC Women\'s vs Western Pride Women\'s

1-1

3-1
Sun 14, May-08:15 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Gold Coast City FC Women\'s vs Peninsula Power FC Women\'s

0-2

0-7
Sun 14, May-12:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
The Gap NPL Women\'s vs University of Queensland FC Snr Women\'s

3-0

5-0
Sun 14, May-12:00 - Australia Victorian Division 1
Ballarat Red Devils vs Melbourne Victory FC Am

0-1

2-1
Sun 14, May-09:00 - Australia Victorian Premier League
Heidelberg United vs FC Bulleen Lions

2-1

2-1
Sun 14, May-09:00 - Australia Victorian Premier League
St Albans Saints vs Melbourne Knights

0-0

0-0
Sun 14, May-06:00 - Australia Victorian Premier League U21
Heidelberg United U21 vs FC Bulleen Lions(U21)

1-1

1-3
Sun 14, May-06:30 - Australia Victorian Premier League U21
St Albans Saints(U21) vs Melbourne Knights U21

0-1

1-1
Sun 14, May-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Box Hill Women\'s vs Calder United SC Women\'s


0-3
Sun 14, May-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Southern United Women\'s vs Senior NTC Women\'s


3-6
Sun 14, May-12:30 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Bayside United Women\'s vs Geelong Galaxy Women\'s

1-3

1-4
Sun 14, May-18:30 - Austrian Bundesliga
Rheindorf Altach vs Sturm Graz

0-0

1-2
Sun 14, May-14:30 - Austrian Frauen Bundesliga
Wacker Innsbruck Women\'s vs USC Landhaus Women\'s

0-2

1-5
Sun 14, May-16:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Bergheim/Hof Women\'s vs Union Kleinmunchen Women\'s

1-1

1-2
Sun 14, May-17:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Sudburgenland Women\'s vs LUV Graz Women\'s


1-0
Sun 14, May-18:30 - Austrian Regionalliga East
St.Polten Amateure vs Wiener Sportklub

1-0

3-2
Sun 14, May-16:30 - Austrian Regionalliga East
Trenkwalder Admira Amateure vs SC Neusiedl 1919

0-0

1-0
Sun 14, May-17:00 - Austrian Regionalliga West
Worgl vs SV Grodig

1-0

3-0
Sun 14, May-18:00 - Belarus Premier League
Slutsksakhar Slutsk vs BATE Borisov

0-0

1-0
Sun 14, May-16:00 - Belarus Premier League
Dinamo Minsk vs Dinamo Brest

1-0

1-0
Sun 14, May-19:59 - Belarus Premier League
FC Vitebsk vs FC Minsk

2-0

3-0
Sun 14, May-22:00 - Belgian Jupiler League
Mouscron Peruwelz vs Genk

0-0

0-2
Sun 14, May-16:30 - Belgian Jupiler League
Gent vs Sporting Charleroi

1-1

1-1
Sun 14, May-19:59 - Belgian Jupiler League
Club Brugge vs Anderlecht

1-1

1-1
Sun 14, May-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
CD San Jose vs Petrolero de Yacuiba

2-1

4-1
Sun 14, May-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Nacional Potosi vs Sport Boys Warnes

2-1

5-2
Sun 14, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Krupa vs FK Zeljeznicar Sarajevo

0-1

1-1
Sun 14, May-02:10 - Brasileiro, Serie B
Goias vs Figueirense (SC)

0-1

0-1
Sun 14, May-04:00 - Brasileiro, Serie B
Paysandu (PA) vs Oeste SP

0-0

2-0
Sun 14, May-23:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
EC Pelotas(RS) vs CE Lajeadense

0-0

0-0
Sun 14, May-23:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 2
CS Esportivo AL vs Avenida RS


2-1
Sun 14, May-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Olimpia SP vs Nacional SP

0-1

0-1
Sun 14, May-02:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Inter de Limeira vs Monte Azul SP

0-1

2-1
Sun 14, May-02:30 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
EC Sao Jose SP vs Atletico Real Cubatense

0-1

1-3
Sun 14, May-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Jabaquara SP vs Mauaense SP

0-0

0-0
Sun 14, May-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Uniao SP vs Atletico Mogi SP

0-0

0-0
Sun 14, May-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Jaguariuna vs Francana


2-2
Sun 14, May-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Santos Women\'s vs Taubate Women\'s

1-0

3-0
Sun 14, May-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
EC Sao Jose SP Women\'s vs Embu das Artes Women\'s

1-1

3-1
Sun 14, May-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Rio Preto Women\'s vs Ponte Preta Women\'s

1-1

3-1
Sun 14, May-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
XV de Piracicaba Women\'s vs Rio Branco SP Women\'s

5-0

10-0
Sun 14, May-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Corinthians Paulista SP Women\'s vs Portuguesa Women\'s

2-0

3-0
Sun 14, May-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
AD Centro Olimpico Women\'s vs Juventus-SP Women\'s


0-3
Sun 14, May-19:00 - Bulgaria B PFG
FC Sozopol vs Etar Veliko Tarnovo

1-0

1-1
Sun 14, May-19:00 - Bulgaria B PFG
Vitosha Bistritsa vs Botev Vratsa

0-1

2-1
Sun 14, May-19:00 - Bulgaria B PFG
CSKA Sofia B vs Botev Galabovo

1-0

2-1
Sun 14, May-17:30 - CAF Confederation Cup
T.P. Mazembe Englebert vs Mounana FC

1-0

2-0
Sun 14, May-21:00 - CAF Confederation Cup
Club Africain vs Rivers United

2-0

3-1
Sun 14, May-18:00 - CAF Confederation Cup
Recreativo Libolo vs Hilal Obayed

0-0

1-0
Sun 14, May-19:00 - CAF Confederation Cup
Platinum Stars vs MC Alger

1-1

1-1
Sun 14, May-01:00 - CAF Confederation Cup
FUS Fath Union Sportive Rabat vs Kampala City Council FC

2-0

3-0
Sun 14, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Union Douala vs Bamboutos

2-1

2-1
Sun 14, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Canon Yaounde vs Colombe FC

0-0

0-1
Sun 14, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Young Sports Academy vs Dragon de Yaounde

0-0

1-1
Sun 14, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
UMS de Loum vs Stade Renard de Melong


0-0
Sun 14, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Lion Blesse vs Racing Bafoussam


0-0
Sun 14, May-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Feutcheu FC vs Les Astres FC

0-0

1-0
Sun 14, May-19:00 - Cameroon MTN Elite One
Eding Sport FC vs New Star De Douala


4-0
Sun 14, May-17:00 - Cameroon MTN Elite One
APEJES Academy vs Aigle Royal Menoua

1-1

2-1
Sun 14, May-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Fluminense (RJ) vs Santos

2-1

3-2
Sun 14, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Palmeiras vs Vasco da Gama(RJ)

2-0

4-0
Sun 14, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Cruzeiro (MG) vs Sao Paulo

0-0

1-0
Sun 14, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Ponte Preta vs Sport Club Recife (PE)

2-0

4-0
Sun 14, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Bahia(BA) vs Atletico Paranaense

5-2

6-2
Sun 14, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Avai FC (SC) vs Vitoria Salvador BA

0-0

0-0
Sun 14, May-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Corinthians Paulista (SP) vs Chapecoense SC

1-0

1-1
Sun 14, May-19:59 - Chile Primera Division
Deportes Temuco vs Palestino

0-0

1-0
Sun 14, May-23:00 - Chile Primera Division
Colo Colo vs CSD Antofagasta

1-0

1-1
Sun 14, May-23:00 - Chile Primera Division
O Higgins vs Universidad de Chile

0-1

0-3
Sun 14, May-01:00 - Chile Primera Division
Universidad Catolica vs Deportes Iquique

1-0

2-0
Sun 14, May-03:30 - Chile Primera Division
San Luis Quillota vs Union Espanola

1-0

3-2
Sun 14, May-23:30 - Chile Tercera Division
Colchagua CD vs Deportes Vallenar

0-0

0-0
Sun 14, May-01:00 - Chile Tercera Division
Malleco Unido vs Melipilla

0-0

0-0
Sun 14, May-01:00 - Chile Tercera Division
CSyD Barnechea vs Independiente de Cauquenes

1-1

5-1
Sun 14, May-01:00 - Chile Tercera Division
Trasandino Los Andes vs Deportes Santa Cruz

1-0

2-2
Sun 14, May-12:30 - Chinese Football League Divison 1
Xinjiang Tianshan Leopard vs Shijiazhuang Ever Bright FC

2-2

2-2
Sun 14, May-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Qingdao Jonoon vs ShenYang DongJin

0-0

0-0
Sun 14, May-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Dalian Boyang vs Shaanxi Chang\'an Athletic FC

0-0

0-0
Sun 14, May-15:35 - Chinese Super League
Tianjin Teda vs Shanghai SIPG F.C.

0-1

0-1
Sun 14, May-15:35 - Chinese Super League
Jiangsu Suning FC vs Shandong Luneng

0-1

2-1
Sun 14, May-11:00 - Chinese Super League
Changchun YaTai vs Guangzhou Evergrande Taobao FC

0-0

0-1
Sun 14, May-00:00 - Club Friendly
Pituacu Cajazeiras BA vs Teixeira de Freitas

1-0

1-1
Sun 14, May-08:00 - Club Friendly
Sydney United(U20) vs Manly United(U20)

1-0

3-1
Sun 14, May-06:00 - Club Friendly
Tokiwagi Gakuen High School Women\'s vs Norddea Hokkaido Women\'s

0-0

2-5
Sun 14, May-12:00 - Club Friendly
Western Sydney Wanderers AM vs West Sydney Berries

0-0

0-1
Sun 14, May-00:00 - Colombia Copa Mustang
Cortulua vs Envigado

1-1

1-3
Sun 14, May-23:00 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Pasto vs Deportes Tolima

1-0

1-0
Sun 14, May-02:00 - Colombia Copa Mustang
Patriotas FC vs Atletico Nacional

0-0

0-1
Sun 14, May-03:00 - Colombia Copa Mustang
Independiente Santa Fe vs Jaguares de Cordoba

0-1

0-2
Sun 14, May-04:00 - Colombia Copa Mustang
Dep.Independiente Medellin vs America de Cali

1-2

2-2
Sun 14, May-00:00 - Colombia Copa Premier
Deportivo Pereira vs Barranquilla FC

0-1

2-1
Sun 14, May-00:00 - Colombia Copa Premier
Real Cartagena vs Orsomarso

0-0

0-0
Sun 14, May-00:00 - Colombia Copa Premier
Cucuta vs Fortaleza F.C

0-0

1-0
Sun 14, May-00:00 - Colombia Copa Premier
Valledupar FC vs Deportes Quindio

0-0

0-1
Sun 14, May-00:00 - Colombia Copa Premier
Bogota FC vs Leones

0-1

1-2
Sun 14, May-00:00 - Colombia Copa Premier
Atletico FC vs Llaneros FC

0-0

1-1
Sun 14, May-00:00 - Colombia Copa Premier
Real Santander vs Boyaca Chico

0-1

1-1
Sun 14, May-20:30 - Colombia Copa Premier
Universitario de Popayan vs Union Magdalena

0-0

1-0
Sun 14, May-13:00 - Croatia U19
Slaven Koprivnica(U19) vs Hrvatski Dragovoljac(U19)

3-0

4-1
Sun 14, May-18:00 - Croatia U19
HNK Cibalia U19 vs Inter Zapresic(U19)


0-1
Sun 14, May-19:00 - Cyprus 1 Division
Apollon Limassol FC vs Anorthosis Famagusta FC

0-0

1-1
Sun 14, May-19:59 - Cyprus 1 Division
Ethnikos Achnas vs Doxa Katokopias

0-1

0-4
Sun 14, May-19:59 - Cyprus 1 Division
Nea Salamis vs Karmiotissa Pano Polemidion

0-0

1-0
Sun 14, May-14:20 - Czech Republic 2. Liga
Frydek-Mistek vs SC Znojmo

0-1

0-3
Sun 14, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Ceske Budejovice vs FK MAS Taborsko

1-0

1-1
Sun 14, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Stechovice vs Dobrovice

2-1

3-1
Sun 14, May-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
SK Prevysov vs SK Sokol Zapy

1-0

2-1
Sun 14, May-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK MAS Taborsko B vs Domazlice

0-3

0-4
Sun 14, May-20:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Teplice vs FC Bohemians 1905

1-0

1-0
Sun 14, May-15:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Slovan Liberec Women\'s vs Slavia Praha Women\'s

0-4

0-9
Sun 14, May-18:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Brno Women\'s vs FC Viktoria Plzen Women\'s


0-2
Sun 14, May-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Synot Slovacko Women\'s vs Sparta Praha Women\'s

0-1

2-2
Sun 14, May-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Unicov vs Odra Petrkovice

3-0

4-0
Sun 14, May-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Velke Mezirici vs Spartak Hulin

0-1

2-2
Sun 14, May-13:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
HFK Trebic vs Zlin B

1-0

2-2
Sun 14, May-16:00 - Czech Republic U21 League
Brno(U21) vs Marila Pribram(U21)

0-0

2-1
Sun 14, May-12:15 - Czech Republic U21 League
Dukla Praha(U21) vs Slavia Praha(U21)

1-1

1-1
Sun 14, May-13:00 - Czech Republic U21 League
Vysocina Jihlava(U21) vs Ceske Budejovice(U21)

1-0

1-0
Sun 14, May-18:00 - Danish SAS Ligaen
Esbjerg FB vs Aarhus AGF

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Danish SAS Ligaen
FC Kobenhavn vs Brondby

1-0

1-0
Sun 14, May-15:45 - Denmark - 1. Division
AB Kobenhavn vs Nykobing Falster

2-0

2-2
Sun 14, May-15:45 - Denmark - 1. Division
Herfolge Boldklub Koge vs Naestved

0-0

3-0
Sun 14, May-15:45 - Denmark - 1. Division
Fredericia vs Hobro I.K.

1-0

2-1
Sun 14, May-15:45 - Denmark - 1. Division
FC Roskilde vs Fremad Amager

0-0

0-0
Sun 14, May-15:45 - Denmark - 1. Division
Skive IK vs Vejle

0-0

0-1
Sun 14, May-15:45 - Denmark - 1. Division
Elite 3000 Helsingor vs Vendsyssel

0-0

0-1
Sun 14, May-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Thisted FC vs Avarta

1-1

2-1
Sun 14, May-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
SC Imbabura vs Manta FC

1-0

1-0
Sun 14, May-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
CDS Santa Rita vs Sociedad Deportiva Aucas

1-0

1-0
Sun 14, May-05:00 - Ecuador Campeonato Serie B
L.D.U.Portoviejo vs America de Quito

1-0

1-0
Sun 14, May-20:15 - Ecuador Copa Pilsener A
CD El Nacional vs Delfin SC

0-0

0-0
Sun 14, May-19:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Deportivo Cuenca vs Liga Dep. Universitaria Quito

1-0

2-0
Sun 14, May-18:00 - England Conference
Tranmere Rovers vs Forest Green Rovers

1-3

1-3
Sun 14, May-17:00 - England Ladies Premier League
Everton FC Women\'s vs Watford Women\'s

1-0

4-0
Sun 14, May-21:30 - England League Two
Blackpool vs Luton Town

1-2

3-2
Sun 14, May-21:30 - England League Two
Carlisle vs Exeter City

1-2

3-3
Sun 14, May-15:00 - England The Championship
Huddersfield Town vs Sheffield Wed.

0-0

0-0
Sun 14, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Blackburn Rovers Women\'s vs Stoke City Women\'s


2-2
Sun 14, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Leicester City Women\'s vs Newcastle Women\'s


6-0
Sun 14, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Derby County Women\'s vs Nottingham Forest Women\'s


2-1
Sun 14, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Huddersfield Town Women\'s vs West Bromwich WFC Women\'s


2-1
Sun 14, May-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Fylde LFC Women\'s vs Middlesbrough Women\'s


0-3
Sun 14, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
West Ham United Women\'s vs Tottenham Hotspur Women\'s


0-7
Sun 14, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Swindon Women\'s vs Queens Park Rangers Women\'s


0-2
Sun 14, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Portsmouth Women\'s vs Coventry Women\'s


1-3
Sun 14, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Crystal Palace Women\'s vs Cardiff City Women\'s


0-1
Sun 14, May-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
C&K Basildon Women\'s vs Charlton Athletic Women\'s


4-3
Sun 14, May-17:15 - English Premier League
West Ham United vs Liverpool

0-1

0-4
Sun 14, May-15:00 - English Premier League
Crystal Palace vs Hull City

2-0

4-0
Sun 14, May-19:30 - English Premier League
Tottenham Hotspur vs Manchester United

1-0

2-1
Sun 14, May-19:59 - Estonia Esi Liiga
FC Infonet II vs Maardu FC Starbunker

1-0

1-2
Sun 14, May-17:00 - Estonia Esi Liiga B
Tartu JK Tammeka B vs JK Tallinna Kalev II

0-0

2-1
Sun 14, May-17:00 - Estonia Esi Liiga B
FC Joker Raasiku vs Kohtla-Jarve JK Jarve

0-1

1-2
Sun 14, May-17:00 - Estonia Esi Liiga B
Keila JK vs Viimsi MRJK

2-0

3-0
Sun 14, May-17:00 - Estonia Esi Liiga B
Vandra JK Vaprus vs JK Sillamae Kalev II

0-0

3-0
Sun 14, May-17:30 - Faroe Islands Formuladeildin
TB/FCS/Royn vs KI Klaksvik

0-1

1-2
Sun 14, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
NSI Runavik vs 07 Vestur Sorvagur

2-0

4-0
Sun 14, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Skala Itrottarfelag vs B36 Torshavn

2-1

2-2
Sun 14, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
EB Streymur vs HB Torshavn

1-0

1-0
Sun 14, May-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
IF Fuglafjordur vs Vikingur Gotu

0-0

1-1
Sun 14, May-19:05 - Finland Women\\\'s Premier League
HJK Helsinki Women\'s vs Pallokissat Women\'s

0-0

1-2
Sun 14, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PEPO vs JaPS

1-1

1-1
Sun 14, May-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Klubi 04 vs KTP Kotka

1-1

1-1
Sun 14, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
MP Mikkeli vs FC Kiffen

1-1

2-1
Sun 14, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
TPV Tampere vs Peimari United

0-0

1-0
Sun 14, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Espoo vs FC Jazz Pori

1-1

2-1
Sun 14, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
Narpes Kraft vs JS Hercules

0-1

3-1
Sun 14, May-14:00 - French Championnat National U19 Groupe A
US Boulogne U19 vs Bois Guillaume(U19)


2-0
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Orleans US 45 U19 vs Lens U19


2-2
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Le Havre(U19) vs Caen(U19)


1-1
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Quevilly US(U19) vs Valenciennes US(U19)


4-0
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Amiens AC(U19) vs Lille U19


0-2
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
ROUEN FC(U19) vs Paris FC U19


0-2
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Alencon(U19) vs Paris Saint Germain (U19)


0-2
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Strasbourg U19 vs Stade Reims(U19)


0-1
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Racing Besancon U19 vs Dijon(U19)


2-2
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Metz U19 vs ES Troyes AC(U19)


3-1
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Nancy(U19) vs ASPTT Dijon(U19)


3-1
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Auxerre(U19) vs Sochaux U19


0-0
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Evian Thonon Gaillard(U19) vs Torcy U.S(U19)


4-2
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Entente(U19) vs Epinal U19


3-3
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Stade Rennais FC(U19) vs Brest Stade U19


3-5
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Niort(U19) vs Chateauroux U19


2-1
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
USSA Vertou(U19) vs Le Mans(U19)


0-2
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Trelissac U19 vs Bordeaux U19


1-3
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Bastia U19 vs Colomiers U19


0-2
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Ajaccio U19 vs Nimes(U19)


2-0
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Clermont Foot U19 vs Marseille(U19)


0-0
Sun 14, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Monaco U19 vs Beziers AS(U19)


4-1
Sun 14, May-17:00 - French Feminines D1
Guingamp Women\'s vs FC Metz Women\'s

3-0

6-2
Sun 14, May-17:00 - French Feminines D1
ASPTT Albi Women\'s vs Rodez Aveyron Women\'s

1-1

1-3
Sun 14, May-17:00 - French Feminines D1
Marseille Women\'s vs Saint-Etienne Women\'s

2-0

3-1
Sun 14, May-17:00 - French Feminines D1
Bordeaux Women\'s vs Juvisy Women\'s

0-1

1-1
Sun 14, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Saint-Etienne vs Paris Saint Germain

0-2

0-5
Sun 14, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nantes vs Guingamp

1-0

4-1
Sun 14, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nice vs Angers SCO

0-1

0-2
Sun 14, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Monaco vs Lille OSC

2-0

4-0
Sun 14, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Montpellier vs Lyonnais

1-2

1-3
Sun 14, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Metz vs Toulouse

0-1

1-1
Sun 14, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Bordeaux vs Marseille

1-0

1-1
Sun 14, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Bastia vs Lorient

0-0

2-0
Sun 14, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Caen vs Stade Rennais FC

0-0

0-1
Sun 14, May-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Dijon vs Nancy

0-0

2-0
Sun 14, May-16:00 - Friendly Internationals
Viet Nam(U22) vs Argentina(U20)

0-3

0-5
Sun 14, May-10:00 - Friendly Internationals
Korea Republic(U20) vs Senegal U20

2-1

2-2
Sun 14, May-18:00 - Futsal Russia Premier League
Dinamo Moscow Futsal vs MFK Sinara Ekaterinburg Futsal

1-3

4-3
Sun 14, May-11:30 - Futsal Russia Premier League
TTG-Ugra Yugorsk Futsal vs Tyumen Futsal

3-0

4-2
Sun 14, May-12:00 - Futsal Russia Premier League
Sibiryak Bratsk Futsal vs Progress Futsal

4-0

6-2
Sun 14, May-18:00 - Futsal Spain Division De Honor
Catgas Energia Futsal vs Inter Movistar Futsal

0-0

1-1
Sun 14, May-18:30 - FYR Macedonia Prva liga
Rabotnicki Skopje vs FC Vardar Skopje

0-1

2-2
Sun 14, May-18:30 - FYR Macedonia Prva liga
FK Makedonija vs FK Shkendija 79

0-1

2-3
Sun 14, May-18:30 - FYR Macedonia Prva liga
Bregalnica Stip vs Pobeda Prilep

0-0

1-2
Sun 14, May-18:30 - FYR Macedonia Prva liga
Renova Cepciste vs Sileks

1-0

1-0
Sun 14, May-17:00 - Georgia Pirveli Liga
Spartaki Tskhinvali vs FC Sioni Bolnisi

3-1

4-2
Sun 14, May-17:00 - Georgia Pirveli Liga
Baia Zugdidi vs FC Metalurgi Rustavi

0-1

0-3
Sun 14, May-17:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Gagra vs WIT Georgia Tbilisi


1-1
Sun 14, May-13:30 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs FC Saburtalo Tbilisi

1-0

1-2
Sun 14, May-17:30 - Georgia Primera Division
Dila Gori vs Dinamo Tbilisi

0-1

1-1
Sun 14, May-15:30 - Georgia Primera Division
Samtredia vs Dinamo Batumi

0-0

2-0
Sun 14, May-15:30 - Georgia Primera Division
FC Shukura Kobuleti vs Chikhura Sachkhere

0-3

1-4
Sun 14, May-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Eintracht Frankfurt(U17) vs SpVgg Unterhaching U17


5-0
Sun 14, May-17:30 - German Bundesliga 2
St. Pauli vs Greuther Furth

0-1

1-1
Sun 14, May-17:30 - German Bundesliga 2
Nuremberg vs Fortuna Dusseldorf

1-1

2-3
Sun 14, May-17:30 - German Bundesliga 2
Munchen 1860 vs Bochum

1-1

1-2
Sun 14, May-17:30 - German Bundesliga 2
Hannover 96 vs VfB Stuttgart

1-0

1-0
Sun 14, May-17:30 - German Bundesliga 2
Arminia Bielefeld vs Eintr. Braunschweig

2-0

6-0
Sun 14, May-17:30 - German Bundesliga 2
Union Berlin vs Heidenheimer

0-0

0-1
Sun 14, May-17:30 - German Bundesliga 2
Karlsruher SC vs Dynamo Dresden

1-3

3-4
Sun 14, May-17:30 - German Bundesliga 2
FC Erzgebirge Aue vs FC Kaiserslautern

0-0

1-0
Sun 14, May-17:30 - German Bundesliga 2
Wurzburger Kickers vs SV Sandhausen

0-1

0-1
Sun 14, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
Eintracht Frankfurt Women\'s vs Hoffenheim Women\'s

1-2

1-3
Sun 14, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
SC Freiburg Women\'s vs Wolfsburg Women\'s

0-0

2-0
Sun 14, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
Turbine Potsdam Women\'s vs Bayern Munich Women\'s

0-3

0-4
Sun 14, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
FF USV Jena Women\'s vs SC Sand Women\'s

0-1

0-3
Sun 14, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
SG Essen-Schonebeck Women\'s vs Bayer Leverkusen Women\'s

2-1

7-1
Sun 14, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
Monchengladbach Women\'s vs Duisburg Women\'s

1-1

1-3
Sun 14, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Energie Cottbus vs Wacker Nordhausen

2-0

2-0
Sun 14, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Hertha BSC Berlin Am vs FC Oberlausitz

0-0

1-1
Sun 14, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
TSG Neustrelitz vs RB Leipzig II

0-2

1-3
Sun 14, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Luckenwalde vs SV Babelsberg 03

0-2

1-4
Sun 14, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Budissa Bautzen vs Berliner FC Dynamo

0-0

0-4
Sun 14, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
VfB Auerbach vs ZFC Meuselwitz

0-0

1-2
Sun 14, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner AK 07 vs FC Lokomotive Leipzig

0-1

0-1
Sun 14, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Union Furstenwalde vs Schonberg

4-1

5-3
Sun 14, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Eintracht Norderstedt vs Hamburger SV II

1-0

3-1
Sun 14, May-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
SV Meppen vs Hannover 96 Am

0-0

0-0
Sun 14, May-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Oldenburg vs Havelse

1-0

3-1
Sun 14, May-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC Hansa Luneburg vs SV Eichede

1-0

3-0
Sun 14, May-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Germania Egestorf Langreder vs VfV 06 Hildesheim

2-0

5-1
Sun 14, May-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Drochtersen/Assel vs Eintr. Braunschweig AM

0-1

1-2
Sun 14, May-16:00 - Germany Women Division 2
Koln Women\'s vs FSV Hessen Wetzlar Women\'s


1-1
Sun 14, May-19:00 - Ghana Premier League
Asante Kotoko FC vs Tema Youth

0-0

0-0
Sun 14, May-19:00 - Ghana Premier League
Ashanti Gold vs Wa All Stars

1-0

1-0
Sun 14, May-19:00 - Ghana Premier League
Berekum Chelsea vs Great Olympics

0-0

0-0
Sun 14, May-19:00 - Ghana Premier League
Liberty Professionals vs Accra Hearts of Oak

0-1

0-3
Sun 14, May-19:00 - Ghana Premier League
Bechem United vs Aduana Stars

1-0

1-1
Sun 14, May-19:00 - Ghana Premier League
Elmina Sharks vs Ebusua Dwarfs

0-0

1-0
Sun 14, May-19:00 - Ghana Premier League
Bolga All Stars vs Medeama SC

0-0

1-2
Sun 14, May-18:00 - Greece - National B
Agrotikos Asteras vs Anagennisi Karditsa

1-0

3-0
Sun 14, May-18:00 - Greece - National B
Acharnaikos vs Panthrakikos


3-0
Sun 14, May-18:00 - Greece - National B
Lamia vs Apollon Smirnis

0-0

0-0
Sun 14, May-18:00 - Greece - National B
Panelefsiniakos vs Trikala

0-0

1-0
Sun 14, May-18:00 - Greece - National B
Aiginiakos FC vs Panegialios FC

1-1

1-1
Sun 14, May-18:00 - Greece - National B
Kissamikos vs Kallithea

0-0

1-0
Sun 14, May-21:30 - Greece Super League
PAOK Saloniki vs AEK Athens

0-1

0-1
Sun 14, May-19:15 - Greece Super League
Panionios vs Panathinaikos

0-1

1-1
Sun 14, May-13:00 - Greece U20 League
Asteras Tripolis(U20) vs Olympiakos Piraeus(U20)

0-0

3-0
Sun 14, May-16:00 - Greece U20 League
Veria FC(U20) vs AEL Larisa U20


1-0
Sun 14, May-00:30 - Guatemala Liga Nacional
Guastatoya vs CSD Xelaju MC

1-0

2-0
Sun 14, May-11:00 - HKFA Lanwa International Fa Cup
Kitchee vs South China

1-0

2-1
Sun 14, May-16:30 - Holland Eredivisie
Vitesse Arnhem vs Roda JC Kerkrade

1-0

3-0
Sun 14, May-16:30 - Holland Eredivisie
Willem II vs Ajax Amsterdam

0-1

1-3
Sun 14, May-16:30 - Holland Eredivisie
SC Heerenveen vs N.E.C. Nijmegen

0-1

0-2
Sun 14, May-16:30 - Holland Eredivisie
Feyenoord Rotterdam vs Heracles Almelo

2-0

3-1
Sun 14, May-16:30 - Holland Eredivisie
FC Twente Enschede vs FC Groningen

1-4

3-5
Sun 14, May-16:30 - Holland Eredivisie
AZ Alkmaar vs FC Utrecht

0-2

2-3
Sun 14, May-16:30 - Holland Eredivisie
PSV Eindhoven vs FC Zwolle

0-1

4-1
Sun 14, May-16:30 - Holland Eredivisie
ADO Den Haag vs SBV Excelsior

3-1

4-1
Sun 14, May-16:30 - Holland Eredivisie
Go Ahead Eagles vs Sparta Rotterdam

0-0

1-3
Sun 14, May-05:15 - Honduras Liga Nacional
CD Olimpia vs Honduras Progreso

1-1

2-2
Sun 14, May-09:30 - HongKong 1st Division League
Shatin SA vs Wan Chai SF

1-0

1-0
Sun 14, May-09:30 - HongKong 1st Division League
Yau Tsim Mong FT vs Citizen

0-0

1-0
Sun 14, May-09:30 - HongKong 1st Division League
Tung Sing FC vs Eastern District SA

4-0

9-2
Sun 14, May-09:30 - HongKong 1st Division League
Wong Tai Sin District RSC vs Double Flower FA

0-1

4-2
Sun 14, May-09:30 - HongKong 1st Division League
Kwai Tsing District FA vs Dreams Metro Gallery

0-1

1-1
Sun 14, May-09:30 - HongKong 1st Division League
Wing Yee FT vs Tai Chung

1-1

4-1
Sun 14, May-09:30 - HongKong 1st Division League
Kwun Tong FA vs Sun Hei Sports Club

0-0

0-1
Sun 14, May-19:59 - Hungary NB ?
Szolnoki MAV FC vs Cegled

0-0

1-1
Sun 14, May-19:59 - Hungary NB ?
Puskas Akademia Fehervar vs Szegedi AK

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Hungary NB ?
Soproni SVSE-GYSEV vs Nyiregyhaza

2-0

2-1
Sun 14, May-19:59 - Hungary NB ?
Csakvari TK vs Vac-Dunakanyar

0-0

1-0
Sun 14, May-19:30 - Hungary NB ?
Bekescsaba vs Bodajk FC Siofok

0-0

3-0
Sun 14, May-19:30 - Hungary NB ?
Soroksar vs Balmazujvaros

1-1

1-1
Sun 14, May-19:30 - Hungary NB ?
Cigand SE vs Zalaegerszeg TE

1-1

2-4
Sun 14, May-19:30 - Hungary NB ?
Kozarmisleny SE vs Budaorsi SC

0-3

0-6
Sun 14, May-19:30 - Hungary NB ?
Varda SE vs Dorogi FC

1-1

2-1
Sun 14, May-19:30 - Hungary NB ?
Szeol vs MTE Mosonmagyarovar

1-0

1-1
Sun 14, May-13:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Gyori Dozsa Woman\'s vs Viktoria FC Szombathely Women\'s

0-1

2-1
Sun 14, May-13:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Budapest Honved Woman\'s vs Ujpesti TE Women\'s

0-1

0-1
Sun 14, May-18:00 - Iceland Ladies Division 1
Keflavik Women\'s vs UMF Sindri Hofn Women\'s

1-0

1-0
Sun 14, May-21:00 - Iceland Premier Division
KR Reykjavik vs IA Akranes

1-0

2-1
Sun 14, May-21:00 - Iceland Premier Division
IBV Vestmannaeyjar vs Vikingur Reykjavik

1-0

1-0
Sun 14, May-22:00 - Iceland Premier Division
Grindavik vs Vikingur Olafsvik

0-0

1-3
Sun 14, May-22:00 - Iceland Premier Division
KA Akureyri vs Fjolnir

1-0

2-0
Sun 14, May-17:30 - India Federation Cup
Mohun Bagan vs East Bengal

1-0

2-0
Sun 14, May-14:30 - India Federation Cup
Aizawl FC vs Bengaluru

0-1

0-1
Sun 14, May-13:00 - India League Division 2
Neroca FC vs Fateh Hyderabad

1-1

2-1
Sun 14, May-15:30 - Indonesia Super Liga
Arema Malang vs Madura United

0-0

1-1
Sun 14, May-15:30 - Indonesia Super Liga
Bali United FC vs Pusamania Borneo

2-0

3-0
Sun 14, May-12:00 - Indonesia Super Liga
Persija Jakarta vs Mitra Kukar

1-0

1-1
Sun 14, May-21:15 - Israel Premier League
Maccabi Petah Tikva FC vs Maccabi Tel Aviv

0-0

2-1
Sun 14, May-20:30 - Israel Women 1st National
Maccabi Kiryat Gat Women\'s vs AS Tel Aviv University Women\'s

2-1

3-1
Sun 14, May-17:00 - Italian Serie A
Torino vs Napoli

0-1

0-5
Sun 14, May-17:00 - Italian Serie A
Sampdoria vs Chievo

1-0

1-1
Sun 14, May-17:00 - Italian Serie A
Cagliari vs Empoli

3-0

3-2
Sun 14, May-17:00 - Italian Serie A
Bologna vs Delfino Pescara 1936

1-1

3-1
Sun 14, May-17:00 - Italian Serie A
Palermo vs Genoa

1-0

1-0
Sun 14, May-17:00 - Italian Serie A
Crotone vs Udinese

1-0

1-0
Sun 14, May-14:30 - Italian Serie A
Inter Milan vs US Sassuolo Calcio

0-1

1-2
Sun 14, May-22:45 - Italian Serie A
AS Roma vs Juventus

1-1

3-1
Sun 14, May-17:00 - Italian Serie B
Bari vs Ascoli

0-1

0-1
Sun 14, May-17:00 - Italy C Play-Off & Out
Juve Stabia vs Catania

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Italy C Play-Off & Out
Piacenza vs Como

1-0

2-1
Sun 14, May-19:59 - Italy C Play-Off & Out
Pordenone Calcio SSD vs Bassano

1-0

2-0
Sun 14, May-22:30 - Italy C Play-Off & Out
Cosenza Calcio 1914 vs Paganese

0-0

2-0
Sun 14, May-22:30 - Italy C Play-Off & Out
US Siracusa vs US Casertana 1908

0-1

0-2
Sun 14, May-18:30 - Italy C Play-Off & Out
Livorno vs Renate AC

2-1

2-1
Sun 14, May-18:30 - Italy C Play-Off & Out
Reggiana vs FeralpiSalo

1-2

2-2
Sun 14, May-18:30 - Italy C Play-Off & Out
Giana Erminio vs Viterbese

1-1

2-2
Sun 14, May-16:30 - Italy C Play-Off & Out
Padova vs Albinoleffe

0-1

1-3
Sun 14, May-19:30 - Italy C Play-Off & Out
Virtus Francavilla vs Fondi

0-0

0-0
Sun 14, May-08:00 - Japan Football League
Honda FC vs Honda Lock SC

1-0

2-0
Sun 14, May-08:00 - Japan Football League
Nara Club vs Ohira Tochigi UVA SC

1-0

1-0
Sun 14, May-08:00 - Japan Football League
Imabari FC vs Veertien Kuwana

0-0

0-0
Sun 14, May-08:00 - Japan Football League
Osaka FC vs Vanraure Hachinohe FC

0-0

3-1
Sun 14, May-08:00 - Japan Football League
Reinmeer Aomori F.C. vs FC Maruyasu Okazaki

0-0

0-0
Sun 14, May-09:00 - Japan Football League
Urayasu SC vs Tokyo Musashino City FC

0-1

2-1
Sun 14, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
IGA Kunoichi Women\'s vs INAC Kobe Women\'s

0-0

2-2
Sun 14, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
AS Elfen Sayama Women\'s vs Vegalta Sendai Women\'s

0-0

0-1
Sun 14, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
BELEZA Women\'s vs Jef U Ichi.Chiba Women\'s

1-0

3-0
Sun 14, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Kibi International University Women\'s vs Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s

0-0

1-0
Sun 14, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Orca Kamogawa FC Women\'s vs AS Harima ALBION Women\'s

0-0

0-1
Sun 14, May-08:30 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Setagaya Sfida Women\'s vs Cerezo Osaka Sakai Women\'s

0-3

0-5
Sun 14, May-14:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs Gamba Osaka

0-1

0-2
Sun 14, May-08:00 - Japanese J-League Division 1
Shimizu S-Pulse vs Sagan Tosu

1-0

1-1
Sun 14, May-09:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Vissel Kobe

0-2

1-2
Sun 14, May-09:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama F Marinos vs Ventforet Kofu

1-0

1-0
Sun 14, May-09:00 - Japanese J-League Division 1
Albirex Niigata vs Urawa Red Diamonds

1-5

1-6
Sun 14, May-10:00 - Japanese J-League Division 1
Cerezo Osaka vs Sanfrecce Hiroshima

3-1

5-2
Sun 14, May-10:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Kashiwa Reysol

0-1

1-2
Sun 14, May-10:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Kawasaki Frontale

0-0

0-2
Sun 14, May-12:00 - Japanese J-League Division 1
Omiya Ardija vs Vegalta Sendai

0-1

2-1
Sun 14, May-08:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs Blaublitz Akita

0-1

0-2
Sun 14, May-08:00 - Japanese League Division 3
SC Sagamihara vs Grulla Morioka

1-0

1-1
Sun 14, May-09:00 - Japanese League Division 3
Gamba Osaka (U23) vs YSCC Yokohama

0-0

1-2
Sun 14, May-10:00 - Japanese League Division 3
Giravanz Kitakyushu vs Gainare Tottori

1-0

2-0
Sun 14, May-10:00 - K League Challenge
Busan I\'Park vs Asan Mugunghwa FC

1-0

1-1
Sun 14, May-10:00 - K League Challenge
Bucheon FC 1995 vs Daejeon Citizen

0-0

1-0
Sun 14, May-16:00 - Kazakhstan Division 1
FC Zhetysu Taldykorgan vs FK Maktaaral

1-0

1-0
Sun 14, May-14:00 - Kazakhstan Super League
FC Shakhtyor Karagandy vs FC Akzhayik

0-0

1-0
Sun 14, May-16:00 - Kazakhstan Super League
FC Astana vs Irtysh Pavlodar

1-0

2-0
Sun 14, May-17:00 - Kazakhstan Super League
FK Atyrau vs Ordabasy

0-1

2-2
Sun 14, May-17:00 - Kazakhstan Super League
FK Aktobe vs Tobol Kostanai

0-1

1-3
Sun 14, May-17:00 - Kazakhstan Super League
Taraz vs Kaisar Kyzylorda

0-1

2-1
Sun 14, May-12:00 - Kazakhstan Super League
Okzhetpes vs FC Kairat Almaty

1-0

2-3
Sun 14, May-16:00 - Kenya Premier League
Tusker FC Nairobi vs Sony Sugar FC

1-0

2-1
Sun 14, May-16:00 - Kenya Premier League
AFC Leopards SC vs Zoo Kericho

0-0

1-1
Sun 14, May-16:00 - Kenya Premier League
Posta Rangers vs Nakumatt FC

0-0

0-0
Sun 14, May-16:00 - Kenya Premier League
Thika United vs Kakamega Homeboyz

0-0

0-0
Sun 14, May-16:00 - Kenya Premier League
Nzoia United vs Gor Mahia

0-1

0-1
Sun 14, May-10:00 - Korea League Classic
Ulsan Hyundai FC vs Jeonbuk Hyundai Motors

0-0

0-0
Sun 14, May-10:00 - Korea League Classic
Pohang Steelers vs Jeju United FC

0-0

2-1
Sun 14, May-10:00 - Korea League Classic
Sangju Sangmu FC vs FC Seoul

0-0

2-2
Sun 14, May-12:00 - Korea League Classic
Jeonnam Dragons vs Suwon Samsung Bluewings

1-1

1-3
Sun 14, May-15:00 - Latvia - 2. Division
FK Smiltene BJSS vs JDFS Alberts

0-1

1-1
Sun 14, May-19:00 - Latvia - 2. Division
BFC Daugavpils vs Rezekne / BJSS

0-0

0-0
Sun 14, May-17:00 - Latvia - 2. Division
FK Staiceles Bebri vs Preilu


1-0
Sun 14, May-15:00 - Lithuania - 2. Division
FK Panevezys vs Banga Gargzdai

0-0

0-1
Sun 14, May-17:00 - Lithuania - 2. Division
Dziugas Telsiai vs FK Zalgiris Vilnius 2

0-3

3-3
Sun 14, May-21:00 - Luxembourg National Division
Jeunesse Esch vs Jeunesse Canach

1-1

2-2
Sun 14, May-18:00 - Luxembourg National Division
F91 Dudelange vs Fola Esch

2-1

5-2
Sun 14, May-18:00 - Luxembourg National Division
Victoria Rosport vs Racing Union Luxemburg

2-1

4-3
Sun 14, May-18:00 - Luxembourg National Division
UN Kaerjeng 97 vs US Rumelange

2-1

4-3
Sun 14, May-18:00 - Luxembourg National Division
Progres Niedercorn vs Hamm RM Benfica FC

1-1

4-1
Sun 14, May-18:00 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs Union Titus Petange

1-0

3-1
Sun 14, May-18:00 - Luxembourg National Division
US Mondorf-les-Bains vs FC Differdange 03

0-1

0-3
Sun 14, May-14:30 - Macao Division 1
Benfica de Macau vs Windsor Arch Ka I

3-0

4-1
Sun 14, May-16:30 - Macao Division 1
Cheng Fung vs Lai Chi

1-1

2-1
Sun 14, May-04:00 - Mexico Primera Division
Monterrey vs Tigres UANL

0-1

0-2
Sun 14, May-06:00 - Mexico Primera Division
Toluca vs Santos Laguna

1-2

1-3
Sun 14, May-02:00 - Mexico Primera Divison A
Lobos BUAP vs CSyD Dorados de Sinaloa

1-0

1-0
Sun 14, May-21:00 - Mexico Youth U20
Puebla(U20) vs Club America U20


0-1
Sun 14, May-19:30 - Montenegro Division 2
FK Berane vs OFK Igalo


2-0
Sun 14, May-19:30 - Montenegro Division 2
Jezero Plav vs FK Bratstvo Cijevna


2-0
Sun 14, May-19:30 - Montenegro Division 2
Cetinje vs Radnicki Berane

0-1

2-2
Sun 14, May-19:30 - Montenegro Division 2
FK Mornar vs Celik Niksic

2-0

2-0
Sun 14, May-19:30 - Montenegro Division 2
Otrant vs FK Ibar Rozaje

1-0

1-0
Sun 14, May-19:30 - Morocco Super League
Raja Casablanca Atlhletic vs Chabab Rif Hoceima

0-0

2-1
Sun 14, May-19:30 - Morocco Super League
IRT Itihad de Tanger vs Renaissance Sportive de Berkane

0-0

0-0
Sun 14, May-19:30 - Morocco Super League
Hassania Agadir vs Moghreb Tetouan

0-0

2-1
Sun 14, May-19:30 - Morocco Super League
Kawkab de Marrakech vs Chabab Atlas Khenifra

1-0

2-1
Sun 14, May-19:30 - Morocco Super League
KAC de Kenitra vs DHJ Difaa Hassani Jadidi

1-1

1-2
Sun 14, May-19:30 - Morocco Super League
JSK Chabab Kasba Tadla vs Forces Armee Royales Rabat

1-0

2-1
Sun 14, May-13:00 - Myanmar National League
Nay Pyi Taw FC vs Hantharwady United

2-4

3-4
Sun 14, May-13:00 - Myanmar National League
Southern Myanmar vs Chin United

1-0

2-1
Sun 14, May-13:30 - Myanmar National League
Yangon United vs Rakhine United


1-0
Sun 14, May-13:30 - Myanmar National League
Magway vs Ayeyawady United

0-1

0-2
Sun 14, May-13:30 - Myanmar National League
Zwekapin United vs Yadanarbon FC

0-1

0-2
Sun 14, May-21:00 - North American Soccer League
New York Cosmos vs Puerto Rico FC

2-2

4-3
Sun 14, May-03:30 - North American Soccer League
North Carolina vs Jacksonville Armada

2-1

3-1
Sun 14, May-03:30 - North American Soccer League
Miami FC vs Indy Eleven

1-0

3-2
Sun 14, May-19:59 - Norway 3 Division A
Brumunddal vs Follo

1-2

1-3
Sun 14, May-19:59 - Norway 3 Division A
Kjelsas IL vs Ham-Kam

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Norway 3 Division A
Asker Fotball vs Baerum SK

0-0

2-2
Sun 14, May-19:59 - Norway 3 Division A
Grorud IL vs Raufoss

0-0

0-2
Sun 14, May-19:59 - Norway 3 Division A
KFUM Oslo vs Nybergsund IL Trysil

0-1

1-2
Sun 14, May-17:00 - Norway 3 Division A
Finnsnes vs Skeid Oslo

0-0

0-0
Sun 14, May-15:00 - Norway 3 Division B
Odd Grenland B vs Nest-Sotra

1-5

1-5
Sun 14, May-18:00 - Norway 3 Division B
Egersunds IK vs Byasen Toppfotball

0-0

0-1
Sun 14, May-19:59 - Norway 3 Division B
Bryne vs Notodden FK

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Norway 3 Division B
Nardo FK vs Honefoss

1-0

2-0
Sun 14, May-17:00 - Norway 3 Division B
Fana vs IL Hodd

0-1

1-2
Sun 14, May-19:59 - Norway 4. Divisjon
Lyn Oslo FC vs Stabaek B

0-0

0-1
Sun 14, May-19:59 - Norway 4. Divisjon
Drobak-Frogn IL vs Vestfossen

2-0

2-0
Sun 14, May-19:59 - Norway 4. Divisjon
Kvik Halden vs Ullern

2-1

6-1
Sun 14, May-19:59 - Norway 4. Divisjon
Stjordals Blink vs Sverresborg

0-1

2-1
Sun 14, May-19:59 - Norway 4. Divisjon
Ostsiden IL vs Holmen

3-1

5-1
Sun 14, May-18:00 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs CA River Plate Asuncion

1-0

2-1
Sun 14, May-18:00 - Paraguayan Division 2
Sportivo Iteno vs Guairena


1-1
Sun 14, May-18:00 - Paraguayan Division 2
Deportivo Caaguazu vs Caacupe FBC


0-1
Sun 14, May-23:00 - Paraguayan Division 2
Martin Ledesma vs Resistencia SC

0-1

2-2
Sun 14, May-23:00 - Paraguayan Division 2
Deportivo Liberacion vs Fulgencio Yegros

0-0

0-2
Sun 14, May-23:00 - Paraguayan Division 2
Ovetense FC vs Olimpia de Ita

0-1

3-2
Sun 14, May-23:30 - Paraguayan Division 2
Deportivo Santani vs 3 de Febrero

1-0

1-2
Sun 14, May-18:00 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Capiata vs Olimpia Asuncion

0-3

1-5
Sun 14, May-01:00 - Paraguayan Primera Division
FC Nacional Asuncion vs Libertad Asuncion

0-0

0-1
Sun 14, May-03:10 - Paraguayan Primera Division
Guarani CA vs Sportivo Luqueno

2-1

4-2
Sun 14, May-00:30 - Peru Primera Division
Dep. San Martin vs Ayacucho Futbol Club

2-0

2-0
Sun 14, May-22:00 - Peru Primera Division
Sport Huancayo vs Deportivo Municipal

0-0

2-0
Sun 14, May-05:00 - Peru Primera Division
Universitario de Deportes vs Comerciantes Unidos

1-0

3-0
Sun 14, May-00:30 - Peru Segunda Division
Univ. Cesar Vallejo vs CD Coopsol

1-0

2-0
Sun 14, May-05:30 - Peru Segunda Division
Sport Boys vs Alfredo Salinas

2-0

4-0
Sun 14, May-12:00 - Philippines UFL Division 1
Davao Aguilas vs JP Voltes Marikina

1-2

2-3
Sun 14, May-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gornik Zabrze Youth vs Lechia Gdansk Youth

1-1

3-1
Sun 14, May-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Baltyk Koszalin Youth vs Slask Wroclaw Youth

0-2

0-4
Sun 14, May-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Warta Poznan Youth vs Gryf Slupsk Youth

2-0

2-0
Sun 14, May-16:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Motor Lublin Youth vs Neptun Konskie Youth

2-0

4-1
Sun 14, May-17:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
GKS Belchatow Youth vs Polonia Warszawa Youth

1-0

2-1
Sun 14, May-17:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Biala Podlaska Youth vs Korona Kielce Youth

0-1

0-3
Sun 14, May-17:30 - Poland - 1. Liga
Lech Poznan vs Pogon Szczecin

1-0

2-0
Sun 14, May-17:30 - Poland - 1. Liga
Lechia Gdansk vs Korona Kielce

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Poland - 1. Liga
Legia Warszawa vs LKS Nieciecza

2-0

6-0
Sun 14, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B
Spg C Braga(U17) vs Benfica(U17)


0-2
Sun 14, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B
Sporting Lisbon Sad(U17) vs Academica Coimbra(U17)


4-1
Sun 14, May-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B
Oeiras(U17) vs FC Porto(U17)


0-4
Sun 14, May-14:15 - Portugal Liga de Honora
Portimonense vs Olhanense SC

2-1

3-2
Sun 14, May-18:00 - Portugal Liga de Honora
SC Covilha vs Santa Clara

0-1

1-1
Sun 14, May-19:00 - Portugal Liga de Honora
FC Penafiel vs Leixoes

0-0

0-0
Sun 14, May-19:00 - Portugal Liga de Honora
Vizela vs SC Freamunde

1-0

1-1
Sun 14, May-19:00 - Portugal Liga de Honora
Fafe vs Varzim

1-0

2-1
Sun 14, May-19:00 - Portugal Liga de Honora
FC Famalicao vs Academico Viseu

1-1

2-1
Sun 14, May-19:00 - Portugal Liga de Honora
CF Uniao Madeira vs Gil Vicente

1-0

5-1
Sun 14, May-19:00 - Portugal Liga de Honora
SL Benfica B vs Sporting Braga II

0-1

1-4
Sun 14, May-19:00 - Portugal Liga de Honora
Sporting CP B vs Academica Coimbra

1-0

1-2
Sun 14, May-21:00 - Portugal Primera Liga
FC Porto vs Pacos Ferreira

2-1

4-1
Sun 14, May-23:15 - Portugal Primera Liga
Sporting Braga vs CD Nacional

3-0

4-0
Sun 14, May-19:00 - Portugal Primera Liga
Maritimo vs GD Estoril-Praia

0-0

1-1
Sun 14, May-19:00 - Portugal Primera Liga
Chaves vs Rio Ave

1-0

2-2
Sun 14, May-19:59 - Qatar Prince Cup
Al-Sadd vs Al Jaish (QAT)

0-0

2-0
Sun 14, May-19:00 - Romania - Divizia A
ACS Poli Timisoara vs CSM Studentesc Iasi

0-1

1-1
Sun 14, May-12:30 - Romania - Liga 2
Academica Arges vs UTA Batrana Doamna

0-1

0-6
Sun 14, May-14:00 - Russia Div 2 Center
FC Torpedo Moscow vs FC Energomash Belgorod

1-0

2-0
Sun 14, May-15:00 - Russia Div 2 Center
FK Kaluga vs Metallurg Lipetsk

1-0

1-1
Sun 14, May-16:00 - Russia Div 2 Center
Zenit Penza vs Avangard Kursk

0-1

0-2
Sun 14, May-16:00 - Russia Div 2 Center
Arsenal Tula II vs Dinamo Briansk

1-0

1-0
Sun 14, May-17:00 - Russia Div 2 Center
FK Zvezda Ryazan vs Saturn

1-0

1-0
Sun 14, May-14:00 - Russia Div 2 East
Dinamo Barnaul vs FC Chita

1-2

1-3
Sun 14, May-15:00 - Russia Div 2 East
Irtysh 1946 Omsk vs Zenit Irkutsk

0-2

0-2
Sun 14, May-18:00 - Russia Div 2 South
SKA Rostov vs Torpedo Armavir

0-1

0-1
Sun 14, May-18:00 - Russia Div 2 South
Zhemchuzhina Sochi vs FK Afips

0-0

2-0
Sun 14, May-18:00 - Russia Div 2 South
FK Biolog vs FK Krasnodar II

1-0

1-1
Sun 14, May-15:00 - Russia Div 2 South
Alania vs Legion Dynamo

0-0

1-0
Sun 14, May-18:30 - Russia Div 2 South
Kuban Krasnodar B vs Druzhba Maykop

0-2

1-3
Sun 14, May-17:00 - Russia Div 2 South
Rotor Volgograd vs FK Angusht Nazran

3-0

3-0
Sun 14, May-17:00 - Russia Div 2 South
Mashuk-KMV vs Dynamo Stavropol

0-1

0-2
Sun 14, May-17:00 - Russia Div 2 South
Chernomorets Novorossiysk vs FC Chayka

0-0

1-1
Sun 14, May-18:00 - Russia Div 2 West
Strogino Moscow vs Dinamo Moscow B

0-2

1-3
Sun 14, May-15:00 - Russia Div 2 West
Dnepr Smolensk vs Dynamo St. Petersburg

2-1

3-2
Sun 14, May-15:00 - Russia Div 2 West
FC Kolomna vs Dolgiye Prudy

0-1

0-2
Sun 14, May-17:00 - Russia Div 2 West
Spartak Kostroma vs Volga Tver

2-0

4-0
Sun 14, May-18:00 - Russia First Division
Volgar Astrachan vs Kuban Krasnodar

2-0

2-1
Sun 14, May-18:00 - Russia First Division
Zenit-2 St.Petersburg vs Fakel Voronezh

1-0

1-1
Sun 14, May-18:00 - Russia First Division
FK Ruan Tosno vs SKA Khabarovsk

1-1

3-1
Sun 14, May-18:00 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs FK Khimki

3-0

4-0
Sun 14, May-16:00 - Russia First Division
Dinamo Moscow vs Shinnik Yaroslavl

1-0

1-0
Sun 14, May-17:00 - Russia First Division
Baltika vs Sokol Saratov

0-0

1-0
Sun 14, May-19:30 - Russia First Division
Spartak Nalchik vs Mordovia Saransk

0-3

1-3
Sun 14, May-17:00 - Russia First Division
Neftekhimik Nizhnekamsk vs Spartak Tambov

1-0

1-1
Sun 14, May-12:00 - Russia First Division
Luch Energiya Vladivostok vs Sibir

0-0

0-0
Sun 14, May-12:00 - Russia First Division
Yenisey Krasnoyarsk vs FC Tyumen

0-0

1-0
Sun 14, May-17:30 - Russia Premier League
Bashinformsvyaz-Dynamo Ufa vs FK Anzhi

1-1

2-1
Sun 14, May-19:59 - Russia Premier League
FK Rostov vs Rubin Kazan

2-0

4-2
Sun 14, May-13:00 - Russia Premier League
FC Tom Tomsk vs FC Terek Groznyi

0-0

1-2
Sun 14, May-11:30 - Russia Youth Championship League
Ufa Youth vs FK Anzhi Youth

0-1

1-2
Sun 14, May-17:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Glasgow Rangers Women\'s vs Glasgow City Women\'s

0-1

0-3
Sun 14, May-17:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Stirling University Women\'s vs Hamilton FC Women\'s

1-0

1-0
Sun 14, May-16:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Spartans Women\'s vs Hibernian Women\'s

0-3

0-4
Sun 14, May-17:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Celtic Women\'s vs Aberdeen Women\'s

2-1

6-1
Sun 14, May-21:00 - Senegal Premier League
Guediawaye vs ASC Jaraaf

1-0

2-0
Sun 14, May-22:00 - Senegal Premier League
NGB ASC Niarry Tally vs ASC Diambars


0-0
Sun 14, May-21:00 - Senegal Premier League
ASEC Ndiambour vs Teungueth FC


1-1
Sun 14, May-21:30 - Senegal Premier League
Stade de Mbour vs US Ouakam Dakar


1-1
Sun 14, May-19:59 - Senegal Premier League
Union Sportive Goree vs Generation Foot

1-0

1-2
Sun 14, May-19:00 - Serbia Prva Liga
Radnicki Pirot vs CSK Pivara Celarevo


1-0
Sun 14, May-22:30 - Serie C - Brazil
Ypiranga(RS) vs Joinville SC

1-2

2-2
Sun 14, May-23:00 - Serie C - Brazil
Botafogo PB vs Cuiaba (MT)

0-0

0-0
Sun 14, May-23:00 - Serie C - Brazil
CSA Alagoas AL vs Agremiacao Sportiva Arapiraquense (ASA)

2-0

3-0
Sun 14, May-01:15 - Serie C - Brazil
Volta Redonda vs Macae

3-0

3-1
Sun 14, May-02:30 - Serie C - Brazil
Bragantino SP vs Botafogo SP

1-1

2-2
Sun 14, May-16:20 - Slovakia 1. Liga
FC DAC 1904 Dunajska Streda vs Sport Podbrezova

1-1

2-2
Sun 14, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
FC STK 1914 Samorin vs Partizan Bardejov

2-0

3-1
Sun 14, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
SK Svaty Jur vs Slovan Bratislava B

0-2

1-3
Sun 14, May-12:30 - Slovakia 2. Liga Play Off
MSK Zilina B vs Lokomotiva Kosice

1-0

3-1
Sun 14, May-12:30 - Slovakia 2. Liga Play Off
Spartak Trnava B vs Dukla Banska Bystrica

1-1

2-3
Sun 14, May-19:00 - Slovakia 3. liga Bratislava
TJ Rovinka vs FC Rohoznik

0-1

3-2
Sun 14, May-19:00 - Slovakia 3. liga Bratislava
Tomasov vs FK Slovan Ivanka pri Dunaji


6-1
Sun 14, May-19:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
MSK Kralova pri Senci vs FO SK Lozorno

0-1

1-3
Sun 14, May-12:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
Raca Bratislava vs SK Bernolakovo

1-0

3-1
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga Center
Namestovo vs FTC Filakovo


0-0
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga Center
Banik Kalinovo vs SKM Liptovsky Hradok

2-0

2-1
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga Center
MFK Nova Bana vs TJ Družstevník Liptovska Stiavnica

1-1

3-1
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga Center
OFK Teplicka nad Vahom vs Tatran Krasno nad Kysucou


3-1
Sun 14, May-12:45 - Slovakia 3. liga Center
Kremnicka vs SK Javornik Makov

2-0

5-0
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga East
Slavoj Trebisov vs MFK Vranov nad Topou

1-0

2-0
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga East
MFK Snina vs FK Svit

2-0

2-1
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga East
Bardejovska Nova Ves vs Vysne Opatske

0-1

0-4
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga East
Slovan Sabinov vs Tesla Stropkov

2-0

2-2
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga East
1.FK Svidnik vs Tatran Presov Youth

1-0

1-0
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga East
FK Velke Revistia vs Druzstevnik Plavnica

0-2

0-2
Sun 14, May-17:30 - Slovakia 3. liga West
FK Nove Zamky vs Slovan Nemsova

1-0

1-0
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
Spartak Vrable vs FK Puchov

2-1

3-1
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
SK Surany vs Velke Ludince

0-1

1-3
Sun 14, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
Slovan Galanta vs MFK Dubnica


0-2
Sun 14, May-18:55 - Slovenia 1. Liga
NK Aluminij vs NK Maribor

3-0

3-1
Sun 14, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
Triglav Gorenjska vs NK Brezice

1-0

4-0
Sun 14, May-17:00 - South Africa First League
Black Leopards vs Mthatha Bucks

0-2

0-3
Sun 14, May-17:00 - South Africa First League
Jomo Cosmos vs Pretoria University

1-0

3-0
Sun 14, May-17:00 - South Africa First League
FC Cape Town vs AmaZulu

1-0

1-0
Sun 14, May-17:00 - South Africa First League
Stellenbosch FC vs Santos Cape Town

0-0

1-0
Sun 14, May-17:00 - South Africa First League
Witbank Spurs vs Royal Eagles

1-1

1-3
Sun 14, May-17:00 - South Africa First League
Cape Town All Stars vs Milano United

2-1

4-2
Sun 14, May-17:00 - South Africa First League
Mbombela United vs Magesi

0-0

3-0
Sun 14, May-17:00 - South Africa First League
Real Kings vs Thanda Royal Zulu

1-0

1-2
Sun 14, May-09:00 - South Australian Women\\\'s Premier League
Para Hills Knights Women\'s vs Salisbury Inter Women\'s

1-1

2-1
Sun 14, May-09:00 - South Australian Women\\\'s Premier League
Cumberland Women\'s vs West Adelaide SC Women\'s

0-3

0-6
Sun 14, May-09:00 - South Australian Women\\\'s Premier League
Northern Tiger Women\'s vs North Shore Mariners Women\'s

0-0

0-1
Sun 14, May-10:00 - South Australian Women\\\'s Premier League
Blacktown Spartans Women\'s vs Sydney Universiteti Women\'s

1-1

2-1
Sun 14, May-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Atletico de Madrid B vs Alcobendas CF

1-0

3-0
Sun 14, May-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Zaragoza B vs Epila CF

2-0

3-0
Sun 14, May-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Getafe B vs CF Pozuelo Alarcon

1-1

2-2
Sun 14, May-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Rayo Vallecano B vs Atletico Pinto

0-0

1-1
Sun 14, May-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Alcobendas Sport vs Mostoles

0-0

0-0
Sun 14, May-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
AD Union Adarve vs Villaverde Boetticher CF

0-1

2-1
Sun 14, May-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Leganes B vs Aravaca CF

2-0

5-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Unionistas de Salamanca vs Gimnastica Segoviana

0-0

2-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Castellon vs CD Olimpic Xativa

0-0

1-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Ontinyent CF vs UD Rayo Ibense

2-0

2-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Ciudad de Murcia vs Mar Menor

0-1

0-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Atletico Bembibre vs CD Cristo Atletico

0-3

0-4
Sun 14, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Atletico Tordesillas vs SC Uxama

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Pinatar CF vs Yeclano Deportivo

0-0

1-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
UD Fuente de Cantos vs UC La Estrella

0-0

5-2
Sun 14, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Bunol vs Orihuela CF

0-0

1-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Yuncos vs Albacete B

1-2

1-3
Sun 14, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD San Jose de Soria vs Burgos Promesas

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
La Hoya Lorca CF B vs EG El Palmar

2-1

2-1
Sun 14, May-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Pobla De Mafumet CF vs Sant Andreu

0-1

2-1
Sun 14, May-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
UE Castelldefels vs CF Montanesa

2-0

3-0
Sun 14, May-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Atarfe Industrial CF vs Maracena

0-0

0-0
Sun 14, May-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Covadonga vs Condal CF

0-0

1-3
Sun 14, May-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CE Europa vs CE Sabadell B

2-0

4-0
Sun 14, May-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
UD Alcudia vs UD Poblense

0-0

1-2
Sun 14, May-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
FC Asco vs FC Vilafranca

0-0

1-0
Sun 14, May-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Cerdanyola del Valles vs Terrassa

0-1

0-2
Sun 14, May-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Son Cladera vs San Rafael

0-2

1-2
Sun 14, May-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CE Jupiter vs CF Peralada

1-1

1-4
Sun 14, May-14:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Alcala Guadaira vs Guadalcacin CD

0-1

2-2
Sun 14, May-14:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Arcos CF vs Ecija Balompie

0-2

0-2
Sun 14, May-14:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
UD San Pedro vs CD Rincon

2-0

3-1
Sun 14, May-14:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Atletico Antoniano vs Sevilla C

1-2

3-2
Sun 14, May-14:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Castilleja CF vs Algeciras

0-1

1-1
Sun 14, May-14:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Atletico Espeleno vs Real Betis B

0-3

1-7
Sun 14, May-15:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Marino vs Estrella

1-0

2-0
Sun 14, May-15:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Vera vs Tenisca

1-1

3-3
Sun 14, May-15:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
UD San Fernando vs UD Ibarra

1-1

2-2
Sun 14, May-19:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Sporting de Gijon B vs CD Tuilla

0-0

3-1
Sun 14, May-19:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Llanes vs UC Ceares

0-0

1-0
Sun 14, May-19:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CA River Ebro vs Oyonesa

2-1

6-2
Sun 14, May-19:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Utebo FC vs AD Almudevar

1-1

5-2
Sun 14, May-19:45 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
NV Estudiantes de Murcia CF vs Deportivo Cieza

3-0

7-0
Sun 14, May-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Transportes Alcaine Women\'s vs Athletic Club Bibao Women\'s

0-2

1-3
Sun 14, May-14:15 - Spanish Ladies Premier League
Sporting De Huelva Women\'s vs Santa Teresa CD Women\'s

2-0

3-1
Sun 14, May-14:15 - Spanish Ladies Premier League
Fundacion Albacete Women\'s vs UD Tacuense Women\'s

0-0

2-1
Sun 14, May-14:30 - Spanish Ladies Premier League
Rayo Vallecano Women\'s vs Oiartzun KE Women\'s

5-1

7-1
Sun 14, May-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Granadilla Tenerife Women\'s vs Levante UD Women\'s

1-0

3-0
Sun 14, May-18:15 - Spanish Ladies Premier League
Real Sociedad Women\'s vs Colegio Aleman Valencia Women\'s

0-0

0-4
Sun 14, May-22:00 - Spanish Primera Division
Eibar vs Sporting de Gijon

0-1

0-1
Sun 14, May-22:00 - Spanish Primera Division
Villarreal vs Deportivo La Coruna

0-0

0-0
Sun 14, May-22:00 - Spanish Primera Division
Las Palmas vs Barcelona

0-2

1-4
Sun 14, May-22:00 - Spanish Primera Division
Real Sociedad vs Malaga

1-1

2-2
Sun 14, May-22:00 - Spanish Primera Division
Real Madrid vs Sevilla

2-0

4-1
Sun 14, May-22:00 - Spanish Primera Division
Athletic Bilbao vs Leganes

1-0

1-1
Sun 14, May-22:00 - Spanish Primera Division
Real Betis vs Atletico de Madrid

0-0

1-1
Sun 14, May-18:00 - Spanish Primera Division
Alaves vs Celta Vigo

3-0

3-1
Sun 14, May-14:00 - Spanish Segunda Division
CD Lugo vs UCAM Murcia

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Cultural Leonesa vs Osasuna B

1-0

1-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
SD Ponferradina vs CD Tudelano

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Guijuelo vs Celta Vigo B

0-2

1-3
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Izarra vs Racing Santander

0-2

0-3
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Coruxo FC vs CD Lealtad

0-0

2-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Caudal Deportivo vs Pontevedra

1-1

2-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Arandina vs Racing de Ferrol

1-3

1-4
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
UD Mutilvera vs CF Palencia

0-1

2-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
UD Somozas vs Valladolid B

0-2

0-3
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Boiro vs Burgos CF

1-0

5-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Albacete vs Real Madrid Castilla

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Barakaldo CF vs CF Rayo Majadahonda

1-0

1-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
UD Logrones vs SD Gernika

2-1

5-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Sestao vs Fuenlabrada

0-2

0-2
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
San Sebastian Reyes vs SD Amorebieta

1-0

2-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Artistico Navalcarnero vs Real Union de Irun

2-0

2-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Arenas Club de Getxo vs Leioa

1-0

4-3
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Mensajero vs Real Sociedad B

0-0

2-1
Sun 14, May-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Athletic Bilbao B vs Toledo

0-0

3-0
Sun 14, May-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Zamudio SD vs UD Socuellamos

0-0

1-3
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Sabadell vs Espanyol B

1-0

3-2
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UD Levante B vs CF Badalona

2-0

4-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Barcelona B vs CD Ebro

0-0

3-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Eldense vs Lleida

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Valencia CF Mestalla vs L\'Hospitalet

1-1

3-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Atletico Baleares vs Alcoyano

1-0

1-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Mallorca B vs Villarreal B

0-0

0-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Cornella vs Hercules CF

2-0

2-2
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Murcia vs Extremadura

2-0

3-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
UD Melilla vs Atletico Mancha Real

0-1

1-2
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
FC Cartagena vs Recreativo Huelva

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Merida AD vs La Roda CF

0-0

3-0
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
UD Marbella vs Linense

0-0

1-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
C.D. San Fernando Isleno vs CD Linares Deportivo

1-0

4-1
Sun 14, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Atletico Sanluqueno vs Villanovense

1-0

2-0
Sun 14, May-13:30 - Spanish Youth Cup
Sevilla(U18) vs Valencia(U18)

1-0

2-0
Sun 14, May-14:00 - Spanish Youth Cup
Villarreal(U18) vs Malaga(U18)

1-0

1-1
Sun 14, May-13:00 - SVK U19 A League
FK Senica(U19) vs Spartak Trnava(U19)

1-1

3-1
Sun 14, May-18:00 - Swden Women Division 2
IFK Kalmar Women\'s vs AIK Solna Women\'s

0-1

2-2
Sun 14, May-17:00 - Swden Women Division 2
IF Boljan Women\'s vs Mallbackens IF Women\'s

1-0

2-0
Sun 14, May-17:00 - Swden Women Division 2
Assi IF Women\'s vs Hovas Billdal IF Women\'s

1-0

5-0
Sun 14, May-18:00 - Sweden Damallsvenskan
Djurgardens Women\'s vs Kristianstads DFF Women\'s

2-0

2-1
Sun 14, May-16:00 - Sweden Damallsvenskan
Hammarby Women\'s vs FC Rosengard Women\'s

1-0

1-0
Sun 14, May-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Kopparbergs/Goeteborg Women\'s vs Pitea IF Women\'s

0-2

2-2
Sun 14, May-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Nykopings BIS vs Vasalunds IF

0-2

1-3
Sun 14, May-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Enskede IK vs Vasteras SK FK

1-1

1-3
Sun 14, May-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Arameisk-Syrianska IF vs IFK Lulea

0-0

2-1
Sun 14, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
FC Rosengard vs Husqvarna FF

1-0

3-3
Sun 14, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Mjallby AIF vs IK Oddevold

0-1

3-1
Sun 14, May-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Gute vs Syrianska IF Kerbura

2-0

5-2
Sun 14, May-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Habo FF vs IFK Aspudden-Tellus

0-0

0-0
Sun 14, May-16:15 - Sweden Div 2 Norrland
Gallivare Malmbergets FF vs Valbo FF

0-0

2-1
Sun 14, May-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Osterlen FF vs IFK Malmo FK

1-0

1-2
Sun 14, May-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Nybro If vs Lunds BK

2-1

2-2
Sun 14, May-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IK Sleipner vs Rynninge IK

4-0

7-2
Sun 14, May-16:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Sodertalje vs IF Sylvia

0-1

1-2
Sun 14, May-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Lindome GIF vs Eskilsminne IF

1-2

2-3
Sun 14, May-19:00 - Sweden Superettan
IFK Varnamo vs Varbergs BoIS FC

0-0

0-0
Sun 14, May-17:00 - Sweden Superettan
Osters IF vs Degerfors IF

0-0

1-1
Sun 14, May-15:00 - Sweden U19
Orebro(U19) vs Djurgardens(U19)

2-1

2-3
Sun 14, May-16:00 - Sweden U19
Landskrona BoIS(U19) vs GAIS(U19)


4-3
Sun 14, May-19:30 - Swedish Allsvenskan
Malmo FF vs Ostersunds FK

0-0

2-1
Sun 14, May-19:30 - Swedish Allsvenskan
IK Sirius FK vs Elfsborg

1-1

4-1
Sun 14, May-17:00 - Swedish Allsvenskan
GIF Sundsvall vs Jonkopings Sodra IF

0-0

0-0
Sun 14, May-17:00 - Swedish Allsvenskan
Halmstads vs Hammarby

0-2

1-2
Sun 14, May-18:00 - Swiss Super League
Young Boys vs FC Luzern

3-1

4-1
Sun 14, May-15:45 - Swiss Super League
Grasshoppers vs Lausanne Sports

1-0

1-1
Sun 14, May-15:45 - Swiss Super League
Basel vs FC Thun

1-1

3-3
Sun 14, May-16:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Muri vs FC Luzern U-21

0-1

1-1
Sun 14, May-16:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Bellinzona vs FC Balzers

0-1

2-1
Sun 14, May-16:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Mendrisio Stabio vs Locarno


0-0
Sun 14, May-17:00 - Switzerland Challenge League
Neuchatel Xamax vs Servette

0-0

1-0
Sun 14, May-17:00 - Switzerland Challenge League
Le Mont LS vs Wohlen

1-0

1-2
Sun 14, May-16:00 - Syrian League
Al-Wathba Homs vs Al-Jaish Damascus

0-1

0-1
Sun 14, May-15:00 - Thai League
Navy FC vs Super Power Samut Prakan F.C.

1-0

3-1
Sun 14, May-15:00 - Thai League
Nakhon Ratchasima vs Port FC

0-0

0-0
Sun 14, May-16:00 - Thai League
Police Tero vs Bangkok Glass

1-1

1-2
Sun 14, May-16:00 - Thai League
Thai Honda FC vs Muang Thong United

1-0

1-0
Sun 14, May-15:00 - Thailand Division 1
Army United F.C. vs Songkhla United

1-0

1-0
Sun 14, May-15:00 - Thailand Division 1
Samut Songkhram FC vs Prachuap Khiri Khan

1-0

1-1
Sun 14, May-15:00 - Thailand Division 1
Krabi FC vs Trat FC

0-1

2-1
Sun 14, May-16:00 - Thailand Division 1
Ang Thong FC vs Bangkok FC

2-0

4-1
Sun 14, May-13:00 - Thailand Division 2
Kamphaengphet FC vs Khonkaen FC

0-0

0-2
Sun 14, May-14:00 - Thailand Division 2
Chamchuri United FC vs Samut Prakan Customs United

0-0

2-1
Sun 14, May-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Vestel Manisaspor vs Sanliurfaspor

1-0

2-0
Sun 14, May-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Elazigspor vs Balikesirspor

1-1

5-1
Sun 14, May-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Goztepe vs Samsunspor

0-1

4-1
Sun 14, May-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Adana Demirspor vs Sivasspor

0-1

1-1
Sun 14, May-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Giresunspor vs Denizlispor

1-0

1-0
Sun 14, May-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Eskisehirspor vs Gaziantep Buyuksehir Belediyesi

0-1

2-2
Sun 14, May-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Yeni Malatyaspor vs Boluspor

0-1

1-1
Sun 14, May-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Bandirmaspor vs Mersin Idman Yurdu

2-0

3-0
Sun 14, May-18:00 - Turkey 2 Ligi A
Umraniyespor vs Altinordu

1-1

1-2
Sun 14, May-17:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Kirecburnu Women\'s vs Yabancilar Women\'s

0-2

0-3
Sun 14, May-14:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Konak BEL. Women\'s vs Atasehir Belediyesi Women\'s

0-0

1-0
Sun 14, May-16:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Adana Idmanyurduspor Women\'s vs KDZ Ereglispor Women\'s


2-2
Sun 14, May-16:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
1207 Antalya Muratpasa Women\'s vs Besiktas JK Women\'s


0-2
Sun 14, May-17:00 - Turkey Super Lig
Osmanlispor FC vs Akhisar Bld.Geng

0-1

0-4
Sun 14, May-19:59 - Turkey Super Lig
Gaziantepspor vs Galatasaray

0-1

1-2
Sun 14, May-19:59 - Turkey Super Lig
Alanyaspor vs Karabukspor

1-1

4-2
Sun 14, May-14:00 - Turkey U21 Ligi 1
Yeni Malatyaspor U21 vs Boluspor(U21)

0-1

2-2
Sun 14, May-16:00 - Turkey U21 Ligi 1
Eskisehirspor(U21) vs Gaziantep Buyuksehir Belediyesi(U21)

3-0

6-0
Sun 14, May-16:00 - Turkey U21 Ligi 1
Vestel Manisaspor(U21) vs S.Urfaspor(U21)

0-0

2-0
Sun 14, May-17:00 - Turkey U21 Super League
Gaziantepspor(U21) vs Galatasaray(U21)

0-1

0-1
Sun 14, May-17:00 - Turkey U21 Super League
Alanyaspor(U21) vs Kardemir Karabukspor(U21)

2-0

4-0
Sun 14, May-14:00 - Turkey U21 Super League
Osmanlispor FC(U21) vs Akhisar Bld.Geng(U21)

4-0

7-0
Sun 14, May-16:00 - Turkiye 3. Lig B Yukselme
Sakaryaspor vs Yeni Diyarbakirspor

0-0

0-0
Sun 14, May-19:59 - Turkiye 3. Lig B Yukselme
Altay Spor Kulubu vs Kocaelispor

0-1

1-1
Sun 14, May-18:05 - UAE U21 League
Ittihad Kalba U21 vs Al Ain (U21)

2-0

4-2
Sun 14, May-18:10 - UAE U21 League
Al-Wasl U21 vs Hatta Club U21


3-0
Sun 14, May-18:10 - UAE U21 League
Al Nasr Dubai U21 vs Emirates Club(U21)

1-0

3-1
Sun 14, May-18:10 - UAE U21 League
Al-Sharjah(U21) vs Dabba Al-Fujairah(U21)

0-1

1-1
Sun 14, May-18:15 - UAE U21 League
Baniyas(U21) vs Al Ahli Dubai(U21)


5-2
Sun 14, May-18:15 - UAE U21 League
Al Wehda(UAE) (U21) vs Al-Shabab(UAE) U21

1-0

1-0
Sun 14, May-20:30 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
Germany Women\'s(U17) vs Spain Women\'s(U17)

0-0

0-0
Sun 14, May-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Dnipro Dnipropetrovsk vs FC Karpaty Lviv

0-0

2-3
Sun 14, May-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Vorskla Poltava vs Zirka Kirovohrad

1-0

1-1
Sun 14, May-22:00 - Uruguay Primera Division
Boston River vs Danubio FC

0-1

0-3
Sun 14, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Liverpool P. vs Plaza Colonia

0-0

1-0
Sun 14, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Cerro Montevideo vs Rampla Juniors FC

0-0

1-2
Sun 14, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Racing Club Montevideo vs CA Penarol

1-1

1-3
Sun 14, May-22:30 - Uruguay Primera Division
El Tanque Sisley vs CA River Plate

1-1

2-2
Sun 14, May-22:30 - Uruguay Segunda Division
Tacuarembo vs CA Torque

0-1

1-1
Sun 14, May-00:00 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs San Jose Earthquakes

2-0

3-0
Sun 14, May-01:00 - USA Major League Soccer
Montreal Impact vs Columbus Crew

0-2

2-3
Sun 14, May-03:00 - USA Major League Soccer
Washington D.C. United vs Philadelphia Union

0-1

0-4
Sun 14, May-03:00 - USA Major League Soccer
Orlando City vs Sporting Kansas City

2-1

2-2
Sun 14, May-03:30 - USA Major League Soccer
New England Revolution vs Real Salt Lake

4-0

4-0
Sun 14, May-05:00 - USA Major League Soccer
Chicago Fire vs Seattle Sounders

1-1

4-1
Sun 14, May-00:00 - USA National Premier Soccer League
San Francisco City vs Burlingame Dragons

0-0

1-1
Sun 14, May-02:00 - USA National Premier Soccer League
Seacoast Utd Phantoms vs West Mass Pioneers

1-0

2-0
Sun 14, May-02:00 - USA National Premier Soccer League
Orange County Blues FC U23 vs Southern California Seahorses

0-0

0-1
Sun 14, May-06:00 - USA National Premier Soccer League
Sacramento Gold vs CD Aguiluchos

1-0

1-1
Sun 14, May-00:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
FC Kansas City Women\'s vs Portland Thorns FC Women\'s

0-0

0-0
Sun 14, May-00:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Seattle Reign Women\'s vs Washington Spirit Women\'s

2-0

6-2
Sun 14, May-00:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Houston Dash Women\'s vs Sky Blue FC Women\'s

0-1

1-3
Sun 14, May-01:00 - USSF Division 2 Professional League
FC Cincinnati vs Orlando City B

0-0

0-2
Sun 14, May-02:00 - USSF Division 2 Professional League
Toronto FC II vs Bethlehem Steel

0-1

0-1
Sun 14, May-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Charleston Battery vs Saint Louis FC

0-0

1-0
Sun 14, May-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Richmond Kickers vs Harrisburg Islanders

0-0

0-0
Sun 14, May-03:30 - USSF Division 2 Professional League
Tampa Bay Rowdies vs Louisville City FC

0-0

2-0
Sun 14, May-04:00 - USSF Division 2 Professional League
Tulsa Roughnecks vs Orange County Blues FC

2-0

4-0
Sun 14, May-04:30 - USSF Division 2 Professional League
Rio Grande Valley FC Toros vs Swope Park Rangers

1-0

1-0
Sun 14, May-04:30 - USSF Division 2 Professional League
San Antonio vs Seattle Sounders Reserve

0-0

0-0
Sun 14, May-05:30 - USSF Division 2 Professional League
Real Monarchs SLC vs Sacramento Republic FC

1-0

2-0
Sun 14, May-06:30 - USSF Division 2 Professional League
Phoenix Rising FC vs OKC Energy FC

0-0

2-1
Sun 14, May-16:00 - Uzbekistan Division 1
Uz Dong Joo Andijon vs Zaamin

1-1

1-1
Sun 14, May-16:00 - Uzbekistan Division 1
Mashal II vs NBU Osiyo

0-1

0-2
Sun 14, May-16:00 - Uzbekistan Division 1
Aral Nukus vs Termez Surkhon

0-3

1-5
Sun 14, May-16:00 - Uzbekistan Division 1
Sementchi Quvasoy vs Dinamo Gallakor

1-0

1-1
Sun 14, May-16:00 - Uzbekistan Division 1
FK Yozyovon vs Istiklol Fergana

1-1

1-3
Sun 14, May-16:00 - Uzbekistan Division 1
Naryn vs FK Andijon

1-2

1-3
Sun 14, May-16:00 - Uzbekistan Division 1
Xorazm Urganch vs Nasaf Qarshi II


1-0
Sun 14, May-16:00 - Uzbekistan Division 1
Hotira Namangan vs Lokomotiv BFK


2-1
Sun 14, May-16:00 - Uzbekistan Division 1
Nurafshon vs Yangiyer


0-3
Sun 14, May-01:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo Tachira vs Mineros de Guayana

1-1

2-4
Sun 14, May-19:00 - Venezuela Primera Division
Atletico Venezuela vs Anzoategui

0-1

1-3
Sun 14, May-12:30 - Vietnam Second Division
T&T Hanoi II vs Cong An Nhan Dan

0-1

1-2
Sun 14, May-09:00 - Western Australia Womens Premier League
Beckenham Angels Women\'s vs NTC West Women\'s(U19)

1-2

1-4
Sun 14, May-11:00 - Western Australia Womens Premier League
East Fremantle Women\'s vs Bassendean Caledonian Women\'s

1-1

4-2
Sun 14, May-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Queens Park SC Women\'s vs Northern Redbacks women\'s

0-0

1-0
Sun 14, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Hwange Colliery vs Triangle FC


0-0
Sun 14, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Shabanie Mine vs Chapungu United


0-0
Sun 14, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Harare City vs Ngezi Platinum Stars

0-1

0-1

NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.

Write a Comment

comments powered by Disqus