Complete Football Results for Sat 13, May 2017

Yesterday's Results |  Sunday,15 Oct 2017  | Saturday,14 Oct 2017  | Friday,13 Oct 2017

FOOTBALL RESULTS
Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 13, May-21:00 - Algeria Division 1
ES Setif vs USM El Harrach

0-0

0-0
Sat 13, May-19:00 - Algeria Division 1
CR Belouizdad vs NA Hussein Dey

1-1

3-2
Sat 13, May-19:00 - Algeria Division 1
RC Relizane vs OM Medea

0-0

1-0
Sat 13, May-19:00 - Algeria Division 1
DRB Tadjenanet vs JS Kabylie

0-0

1-0
Sat 13, May-22:00 - Algeria Division 1
JS Saoura vs CA Batna

2-0

2-1
Sat 13, May-19:00 - Algeria Division 2
Bordj Bou Arreridj vs RC Arba

0-1

0-2
Sat 13, May-19:00 - Algeria Division 2
JSM Bejaia vs USM Blida

1-1

2-1
Sat 13, May-19:00 - Algeria Division 2
JSM Skikda vs Paradou AC

3-0

3-1
Sat 13, May-19:00 - Algeria Division 2
AS Khroub vs US Biskra

1-2

2-5
Sat 13, May-14:00 - Algeria U21
RC Relizane(U21) vs OM Medea(U21)

2-0

5-0
Sat 13, May-14:00 - Algeria U21
DRB Tadjenanet(U21) vs JS Kabylie(U21)

1-0

2-2
Sat 13, May-14:10 - Algeria U21
CR Belouizdad(U21) vs NA Hussein Dey(U21)

3-0

3-2
Sat 13, May-17:00 - Algeria U21
ES Setif(U21) vs USM El Harrach(U21)


1-0
Sat 13, May-13:00 - Algeria U21
JS Saoura(U21) vs CA Batna(U21)


3-0
Sat 13, May-18:00 - Angola Girabola League
Sagrada Esperanca vs Progresso Sambizanga


1-2
Sat 13, May-18:00 - Angola Girabola League
Desportivo JGM vs Estrela Clube 1 de Maio


1-2
Sat 13, May-18:05 - Argentina Prim B Metropolitana
Almirante Brown vs Atletico Atlanta

0-3

0-4
Sat 13, May-21:05 - Argentina Prim B Metropolitana
UAI Urquiza vs Deportivo Moron

0-1

0-1
Sat 13, May-18:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Defensores de Cambaceres vs Canuelas FC

0-1

1-4
Sat 13, May-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Defensores Unidos vs El Porvenir

1-0

2-0
Sat 13, May-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Claypole vs CA Lugano

0-1

0-1
Sat 13, May-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Ituzaingo vs Victoriano Arenas

0-0

0-0
Sat 13, May-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Alvarado Mar del Plata vs Villa Mitre

0-1

0-2
Sat 13, May-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Agropecuario de Carlos Casares vs Atletico Mitre de Santiago del Estero


3-1
Sat 13, May-23:00 - Argentinian Primera Division
CA Banfield vs Lanus

1-0

1-0
Sat 13, May-21:00 - Argentinian Primera Division
Talleres Cordoba vs Belgrano

1-1

1-1
Sat 13, May-21:00 - Argentinian Primera Division
Estudiantes La Plata vs Gimnasia LP

1-0

1-0
Sat 13, May-04:15 - Argentinian Primera Division
San Martin San Juan vs Godoy Cruz

0-1

1-2
Sat 13, May-17:00 - Armenia Premier League
Ararat Yerevan vs Gandzasar Kapan

0-1

1-2
Sat 13, May-17:00 - Armenia Premier League
Alashkert vs FC Pyunik

1-2

3-3
Sat 13, May-09:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
North Eastern Metrostars vs Croydon Kings

1-0

4-2
Sat 13, May-09:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Campbelltown City SC vs Adelaide City FC

0-1

1-2
Sat 13, May-09:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
West Torrens Birkalla vs Para Hills Knights

0-0

2-0
Sat 13, May-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
North Pine vs Mount Gravatt

2-1

5-1
Sat 13, May-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Bayside United FC vs Acacia Ridge

0-0

0-1
Sat 13, May-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
The Gap BPL vs Southside Eagles

0-1

0-3
Sat 13, May-12:15 - Australia Brisbane Capital League 1
Brisbane Wolves vs North Star

2-1

2-1
Sat 13, May-11:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Taringa Rovers vs Moggill FC

2-1

6-1
Sat 13, May-09:40 - Australia Brisbane Premier League
Albany Creek vs Souths United

2-0

4-1
Sat 13, May-11:00 - Australia Brisbane Premier League
Peninsula Power vs Holland Park Hawks FC

2-1

3-1
Sat 13, May-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Mitchelton vs Rochedale Rovers

0-1

2-2
Sat 13, May-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Grange Thistle SC vs Eastern Suburbs

0-1

2-2
Sat 13, May-08:30 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Peninsula Power Reserve vs Holland Park Hawks FC Reserve

1-0

2-0
Sat 13, May-09:45 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Grange Thistle SC Reserve vs Eastern Suburbs Reserve

0-2

1-2
Sat 13, May-09:45 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Mitchelton Reserve vs Rochedale Rovers Reserve

1-1

2-1
Sat 13, May-07:30 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Albany Creek Reserve vs Souths United Reserve

1-2

1-2
Sat 13, May-09:15 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Annerley FC Women\'s vs Peninsula Power Women\'s

1-2

2-3
Sat 13, May-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
FFA Centre of Excellence vs Gungahlin United

2-2

4-2
Sat 13, May-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Woden Valley vs Canberra Olympic

1-3

2-8
Sat 13, May-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Monaro Panthers vs Canberra FC

0-1

0-2
Sat 13, May-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Cooma Tigers vs Riverina Rhinos

5-0

7-0
Sat 13, May-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Newcastle Jets FC Youth vs Broadmeadow Magic

1-2

1-5
Sat 13, May-12:30 - Australia New South Wales Premier League
Sutherland Sharks vs Parramatta Eagles

2-0

3-1
Sat 13, May-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Bonnyrigg White Eagles vs Sydney FC Youth

1-2

3-3
Sat 13, May-13:00 - Australia New South Wales Super League
Marconi Stallions vs Hills Brumbies

2-0

5-1
Sat 13, May-13:00 - Australia New South Wales Super League
Spirit FC vs Northern Tiger

1-1

3-1
Sat 13, May-10:30 - Australia New South Wales U20
Sutherland Sharks(U20) vs Parramatta Eagles(U20)

1-0

2-1
Sat 13, May-11:00 - Australia New South Wales U20
Bonnyrigg White Eagles(U20) vs Sydney FC(U20)

0-3

0-6
Sat 13, May-12:15 - Australia Queensland State League
Moreton Bay United vs SWQ Thunder

1-0

4-0
Sat 13, May-12:30 - Australia Queensland State League
Brisbane City SC vs Redlands United FC

2-2

3-2
Sat 13, May-12:30 - Australia Queensland State League
Far North Queensland Bulls vs Sunshine Coast FC

2-0

3-0
Sat 13, May-13:00 - Australia Queensland State League
Western Pride vs Gold Coast City

1-0

1-2
Sat 13, May-13:15 - Australia Queensland State League
Brisbane Roar FC Am vs Brisbane Strikers

0-3

0-5
Sat 13, May-10:00 - Australia Queensland State League U20
Western Pride(U20) vs Gold Coast City(U20)

1-1

4-1
Sat 13, May-12:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Eastern Suburbs Women\'s vs Souths United Women\'s


2-2
Sat 13, May-08:00 - Australia Tasmania Premier League
Kingborough Lions vs South Hobart

0-1

0-5
Sat 13, May-10:35 - Australia Tasmania Premier League
Devonport City striker vs Northern Rangers

3-1

7-1
Sat 13, May-10:40 - Australia Tasmania Premier League
Launceston City vs Hobart Zebras

0-2

0-5
Sat 13, May-12:00 - Australia Victorian Division 1
Dandenong Thunder vs Melbourne City Youth

2-0

4-2
Sat 13, May-09:00 - Australia Victorian Division 1
Northcote City vs Moreland City

0-0

1-1
Sat 13, May-09:00 - Australia Victorian Division 1
Whittlesea Ranges FC vs Sunshine Georgies

0-2

1-3
Sat 13, May-09:00 - Australia Victorian Division 1
Eastern Lions SC vs Dandenong City SC

0-3

2-6
Sat 13, May-09:00 - Australia Victorian Division 1
Brunswick City vs Bendigo

1-0

4-1
Sat 13, May-09:00 - Australia Victorian Division 1
Murray United FC vs Springvale White Eagles

2-1

2-3
Sat 13, May-09:15 - Australia Victorian Division 1
Box Hill United SC vs Nunawading City

1-0

3-2
Sat 13, May-10:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland Zebras vs Werribee City FC

1-1

1-2
Sat 13, May-10:00 - Australia Victorian Division 1
Goulburn Valley Suns vs Richmond SC

1-0

7-2
Sat 13, May-09:00 - Australia Victorian Premier League
North Geelong Warriors vs Hume City

1-1

1-1
Sat 13, May-09:00 - Australia Victorian Premier League
Avondale Heights vs Port Melbourne Sharks

1-0

1-1
Sat 13, May-06:30 - Australia Victorian Premier League U21
North Geelong Warriors(U21) vs Hume City U21

1-1

2-2
Sat 13, May-07:00 - Australia Victorian Premier League U21
Avondale FC(U21) vs Port Melbourne Sharks SC U21

1-0

3-0
Sat 13, May-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
South Melbourne Women\'s vs Heidelberg Utd Women\'s

3-0

3-0
Sat 13, May-18:00 - Austrian Bundesliga
Red Bull Salzburg vs Rapid Wien

0-0

1-0
Sat 13, May-20:30 - Austrian Bundesliga
FC Trenkwalder Admira vs Wolfsberger AC

1-1

3-2
Sat 13, May-20:30 - Austrian Bundesliga
Austria Wien vs SV Ried

3-0

3-0
Sat 13, May-20:30 - Austrian Bundesliga
St.Polten vs Mattersburg

0-0

1-0
Sat 13, May-18:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Neulengbach Women\'s vs Sturm Graz/Stattegg Women\'s

1-0

1-0
Sat 13, May-19:00 - Austrian Frauen Bundesliga
SKV Altenmarkt Women\'s vs ASV Spratzern Women\'s

0-1

0-1
Sat 13, May-18:00 - Austrian Regionalliga East
Rapid Vienna Amateure vs Stadlau

2-1

3-1
Sat 13, May-19:59 - Austrian Regionalliga Mitte
Union Gurten vs ATSV Wolfsberg

1-0

2-0
Sat 13, May-18:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SK Vorwarts Steyr vs SK Sturm Graz Amat.

0-1

1-1
Sat 13, May-18:00 - Austrian Regionalliga Mitte
ATSV Stadl Paura vs SK Austria Klagenfurt

3-0

6-0
Sat 13, May-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Lafnitz vs SV Allerheiligen

0-1

2-1
Sat 13, May-18:00 - Austrian Regionalliga West
FC Wacker Innsbruck Amateure vs SC Schwaz

0-0

1-0
Sat 13, May-18:00 - Austrian Regionalliga West
FC Pinzgau Saalfelden vs USC Eugendorf

1-0

3-1
Sat 13, May-19:00 - Austrian Regionalliga West
USK Anif vs VfB Hohenems

2-0

4-1
Sat 13, May-19:00 - Austrian Regionalliga West
Rheindorf Altach B vs FC Dornbirn

0-0

0-0
Sat 13, May-19:00 - Austrian Regionalliga West
SV Austria Salzburg vs TSV St. Johann

0-1

0-1
Sat 13, May-18:40 - Bahrain Premier League
Al Riffa Club vs Malkia

0-0

2-0
Sat 13, May-18:40 - Bahrain Premier League
Al-Muharraq vs East Riffa

1-2

1-4
Sat 13, May-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Smorgon FC vs Luch Minsk

0-0

0-0
Sat 13, May-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Khimik Svetlogorsk vs Osipovichy

1-0

2-0
Sat 13, May-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs Granit Mikashevichi


2-0
Sat 13, May-15:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Zorka-BDU Minsk vs FK Vigvam Smolevichy


0-1
Sat 13, May-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Volna Pinsk vs FC Belshina Babruisk

2-1

2-1
Sat 13, May-19:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Baranovichi vs Kommunalnik Slonim

0-1

0-1
Sat 13, May-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Lokomotiv Gomel vs FK Lida

3-0

4-1
Sat 13, May-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Neman Agro vs Torpedo-MAZ Minsk

0-2

3-3
Sat 13, May-15:30 - Belarus Women\\\'s Premier League
Slavyanka Minsk Women\'s vs Zorka-BDU Minsk Women\'s


0-10
Sat 13, May-21:00 - Belgian First Amateur Division
Excelsior Virton vs KSK Heist

2-1

3-2
Sat 13, May-21:30 - Belgian First Amateur Division
Dessel Sport vs K.F.C.O.Wilrijk

0-1

1-2
Sat 13, May-19:59 - Belgian Jupiler League
Zulte Waregem vs KV Oostende

3-1

3-1
Sat 13, May-22:00 - Belgian Jupiler League
Roeselare vs KSC Lokeren

1-1

2-3
Sat 13, May-22:00 - Belgian Jupiler League
AS Eupen vs Kortrijk

2-1

3-2
Sat 13, May-22:00 - Belgian Jupiler League
St. Gilloise vs St.-Truidense VV

0-2

1-4
Sat 13, May-22:30 - Belgian Jupiler League
Red Star Waasland-Beveren vs Lierse

2-1

3-2
Sat 13, May-17:00 - Belgian Woman\\\'s Cup
Anderlecht Women\'s vs KAA Gent Ladies

0-1

1-3
Sat 13, May-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Universitario de Sucre vs Club Guabira

1-0

1-0
Sat 13, May-21:00 - Bosnia Premijer Liga
Zrinjski Mostar vs FK Sarajevo

1-1

3-2
Sat 13, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Sloboda Tuzla vs Radnik Bijeljina

1-0

2-0
Sat 13, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Celik vs NK Metalleghe-BSI

0-0

0-0
Sat 13, May-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Olimpik Sarajevo vs Mladost Doboj Kakanj

1-2

3-3
Sat 13, May-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Kindermann Women\'s vs Vitoria PE Women\'s

3-0

3-0
Sat 13, May-23:30 - Brasileiro, Serie B
Criciuma SC vs Santa Cruz (PE)

1-0

1-2
Sat 13, May-23:30 - Brasileiro, Serie B
Boa Esporte Clube vs Vila Nova (GO)

0-1

0-1
Sat 13, May-23:30 - Brasileiro, Serie B
Londrina (PR) vs Internacional (RS)

0-2

0-3
Sat 13, May-23:30 - Brasileiro, Serie B
ABC Natal/RN vs Parana PR

0-0

0-0
Sat 13, May-02:15 - Brasileiro, Serie B
CRB (AL) vs Ceara

1-0

1-0
Sat 13, May-03:30 - Brasileiro, Serie B
Juventude (RS) vs Luverdense

0-0

2-1
Sat 13, May-03:30 - Brasileiro, Serie B
Guarani Futebol Clube vs Brasil de Pelotas RS

1-0

2-0
Sat 13, May-04:30 - Brasileiro, Serie B
Nautico (PE) vs America MG

0-0

0-0
Sat 13, May-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Madureira(U20) vs Nova Iguacu(U20)

1-0

1-2
Sat 13, May-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Botafogo RJ U20 vs CR Flamengo (RJ) U20

1-0

1-1
Sat 13, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Primavera SP vs EC Sao Bernardo

0-0

0-1
Sat 13, May-02:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Osasco FC SP vs Barcelona Esportivo Capela SP

0-1

1-1
Sat 13, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Guarulhos SP vs Elosport SP

1-0

1-0
Sat 13, May-22:30 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
America SP vs Presidente Prudente SP

0-1

2-1
Sat 13, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Botafogo-SP Youth vs Gremio Novorizontin Youth


1-1
Sat 13, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Rio Branco Youth (SP) vs Mogi Mirim Youth

0-0

0-0
Sat 13, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Atibaia Youth vs Guarani Youth (SP)

1-0

1-0
Sat 13, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Capivariano FC SP Youth vs Ituano Youth

0-0

0-0
Sat 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
PFC Nesebar vs Chernomorets Pomorie

0-1

0-1
Sat 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
Bansko vs FK Septemvri

0-1

0-1
Sat 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
Ludogorets Razgrad II vs Oborishte

1-0

1-1
Sat 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
Tsarsko Selo vs Lokomotiv Sofia

3-0

3-0
Sat 13, May-19:00 - Bulgaria B PFG
Levski Karlovo vs Spartak Pleven

0-1

2-3
Sat 13, May-18:30 - Bulgaria Premier
Cherno More Varna vs CSKA Sofia

0-0

0-1
Sat 13, May-21:00 - CAF Champions League
El Ahly Cairo vs Zanaco

0-0

0-0
Sat 13, May-00:00 - CAF Champions League
Wydad Casablanca vs Coton Sport Garoua

1-0

2-0
Sat 13, May-19:00 - CAF Champions League
Mamelodi Sundowns vs Saint George

0-0

0-0
Sat 13, May-23:00 - CAF Confederation Cup
Club Sportif Sfaxien vs Mbabane Swallows

1-0

1-0
Sat 13, May-17:30 - CAF Confederation Cup
ZESCO United Ndola vs Smouha SC

0-0

1-0
Sat 13, May-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
CR Flamengo (RJ) vs Atletico Mineiro (MG)

1-0

1-1
Sat 13, May-19:00 - Chile Primera Division
Santiago Wanderers vs Cobresal

1-0

1-1
Sat 13, May-03:00 - Chile Primera Division
Everton CD vs Huachipato

2-0

2-0
Sat 13, May-22:30 - Chile Primera Division
Audax Italiano vs Universidad de Concepcion

0-3

0-3
Sat 13, May-03:00 - Chile Tercera Division
Municipal La Pintana vs Lota Schwager

0-0

1-2
Sat 13, May-15:00 - Chinese Football League Divison 1
Zhejiang Yiteng FC vs Hangzhou Greentown

0-0

2-0
Sat 13, May-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Shenzhen JiaZhaoye vs Wuhan ZALL

0-0

0-1
Sat 13, May-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Inner Mongolia Zhongyou vs Qingdao Yellow Sea pharmaceutical

2-0

2-0
Sat 13, May-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Dalian Transcendence vs Meizhou Hakka

1-0

1-1
Sat 13, May-11:00 - Chinese Football League Divison 1
Lijiang FeiHu FC vs Baoding Rongda FC

2-0

2-1
Sat 13, May-11:45 - Chinese Football League Divison 1
Shanghai Shenxin vs Beijing BeiKong

0-1

1-2
Sat 13, May-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Sichuan Annapurna vs Nantong Zhiyun

1-0

1-0
Sat 13, May-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Meixian Hakka vs ChengDu QianBao

1-0

1-1
Sat 13, May-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiangxi Liansheng vs Hainan Boying Seamen

0-0

0-1
Sat 13, May-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Shanghai Juju Sports vs Shenzhen Renren

0-0

0-1
Sat 13, May-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Hebei Jingying vs Jiangsu Yancheng

3-2

5-2
Sat 13, May-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Heilongjiang Lava Spring vs Jilin Bajia FC

1-0

2-0
Sat 13, May-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenyang City Public vs BaoTou Nanjiao FC

2-0

2-1
Sat 13, May-11:30 - Chinese Football League Divison 2
SuZhou Jinfu vs Hunan Billows

0-1

1-2
Sat 13, May-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Yinchuan Helanshan vs BeiJing Tech

0-1

0-2
Sat 13, May-15:35 - Chinese Super League
HeNan JianYe vs ShenHua SVA FC

0-0

0-0
Sat 13, May-15:35 - Chinese Super League
Guizhou Hengfeng Zhicheng vs Tianjin QuanJian

1-0

2-1
Sat 13, May-11:30 - Chinese Super League
Liaoning Whowin vs Chongqing Lifan

1-0

2-1
Sat 13, May-11:30 - Chinese Super League
Yan Bian Fude FC vs Beijing Guoan

1-1

1-2
Sat 13, May-12:00 - Club Friendly
Western Spirit vs Park Ridge

2-1

5-1
Sat 13, May-13:00 - Club Friendly
Granville Rage vs Inter Lions FC

2-3

2-3
Sat 13, May-09:00 - Club Friendly
Oxley United vs Centenary Stormers

0-0

1-4
Sat 13, May-10:00 - Club Friendly
NGU Nagoya Women\'s vs Angeviolet Hiroshima Women\'s

0-0

0-2
Sat 13, May-06:30 - Club Friendly
Launceston City B vs Ulverstone FC

2-3

5-3
Sat 13, May-07:00 - Club Friendly
Eastern Lions SC(U21) vs Dandenong City SC U20

3-0

4-1
Sat 13, May-05:00 - Colombia Copa Mustang
Deportiva Once Caldas vs Atletico Huila

1-0

2-1
Sat 13, May-22:30 - Copa do Brasil Sub 20
Chapecoense Youth vs Corinthians Youth

0-0

1-1
Sat 13, May-21:00 - Croatia - 1. Division
NK Osijek vs Slaven Belupo Koprivnica

2-0

3-0
Sat 13, May-19:00 - Croatia - 1. Division
NK Rijeka vs Hajduk Split

2-0

2-0
Sat 13, May-17:00 - Croatia - 1. Division
NK Lokomotiva Zagreb vs Inter Zapresic

0-0

2-0
Sat 13, May-12:00 - Croatia U19
NK Split(U19) vs NK Lokomotiva Zagreb U19

1-0

1-1
Sat 13, May-14:00 - Croatia U19
Varteks Varazdin U19 vs NK Osijek (U19)

0-0

0-0
Sat 13, May-19:00 - Cyprus 1 Division
Omonia Nicosia FC vs APOEL Nicosia

1-1

1-3
Sat 13, May-19:00 - Cyprus 1 Division
AEK Larnaca vs AEL Limassol

1-0

1-1
Sat 13, May-19:59 - Cyprus 1 Division
Aris Limassol vs Ermis Aradippou

1-0

2-0
Sat 13, May-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Pardubice vs Fotbal Trinec

1-0

2-0
Sat 13, May-19:59 - Czech Republic 2. Liga
Opava vs SK Slovan Varnsdorf

2-0

4-2
Sat 13, May-21:00 - Czech Republic 2. Liga
Usti nad Labem vs SK Sigma Olomouc

1-2

2-2
Sat 13, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Banik Ostrava vs FK Banik Sokolov

1-0

3-0
Sat 13, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FK Graffin Vlasim vs Vitkovice

1-0

4-1
Sat 13, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Prostejov vs Viktoria Zizkov

0-0

2-0
Sat 13, May-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Slavoj Vysehrad vs Chrudim

0-1

0-2
Sat 13, May-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Olymp.Hradec Kralove vs FC Tachov

1-1

1-2
Sat 13, May-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Kraluv Dvur vs Litomerice

0-0

0-1
Sat 13, May-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Benesov vs FK Loko Vltavin

1-0

1-2
Sat 13, May-16:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FC Pisek vs Benatky Nad Jizerou

1-0

1-1
Sat 13, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Horovicko vs SK Viktorie Jirny

1-1

1-2
Sat 13, May-20:45 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slavia Praha vs Dukla Praha

1-1

2-2
Sat 13, May-18:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slovan Liberec vs FK Baumit Jablonec

0-0

1-1
Sat 13, May-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Zlin vs Vysocina Jihlava

0-1

0-3
Sat 13, May-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Hradec Kralove vs Synot Slovacko

1-0

2-1
Sat 13, May-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Marila Pribram vs Brno

1-1

2-3
Sat 13, May-15:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Hradec Kralove Women\'s vs Dukla Praha Women\'s

0-1

0-2
Sat 13, May-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hlucin vs Vyskov

2-1

3-1
Sat 13, May-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Slavia Kromeriz vs HFK Olomouc

1-0

2-0
Sat 13, May-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Lisen vs Sigma Olomouc B

0-0

2-0
Sat 13, May-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Mohelnice vs Slovacko II

0-1

2-1
Sat 13, May-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Blansko vs Viktoria Otrokovice

4-0

4-0
Sat 13, May-13:00 - Czech Republic U19 League
Hradec Kralove(U19) vs Mlada Boleslav(U19)

0-1

1-1
Sat 13, May-13:00 - Czech Republic U19 League
Slavia Praha(U19) vs Pardubice(U19)

2-0

2-1
Sat 13, May-13:00 - Czech Republic U19 League
Banik Ostrava(U19) vs SK Sigma Olomouc(U19)

2-3

4-3
Sat 13, May-13:00 - Czech Republic U19 League
MFK Karvina(U19) vs Pribram U19

0-0

1-1
Sat 13, May-16:00 - Czech Republic U19 League
Ceske Budejovice(U19) vs Zlin(U19)

1-0

1-1
Sat 13, May-14:00 - Czech Republic U21 League
Mlada Boleslav(U21) vs FC Viktoria Plzen(U21)

2-0

3-0
Sat 13, May-18:00 - Danish SAS Ligaen
Odense BK vs Silkeborg IF

1-1

3-1
Sat 13, May-17:10 - Denmark - 2. Division Play Off
B93 Copenhagen vs Brabrand IF

1-0

2-1
Sat 13, May-15:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Fredensborg BI vs VSK Aarhus

1-0

2-2
Sat 13, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
BK Frem vs Svendborg fB

2-2

2-2
Sat 13, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
FC Aarhus Fremad vs Dalum

0-0

0-2
Sat 13, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Naesby BK vs Vejgaard BK

0-0

1-1
Sat 13, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Kolding IF vs Bronshoj

1-1

1-2
Sat 13, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Kjellerup IF vs Greve

4-0

5-1
Sat 13, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Odder IGF vs FC Sydvest

0-2

0-2
Sat 13, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Jammerbugt vs HIK

2-0

3-0
Sat 13, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Marienlyst vs Hvidovre IF

1-2

3-2
Sat 13, May-17:00 - Denmark - 2. Division Play Off
Middelfart vs Holbaek

1-0

3-0
Sat 13, May-13:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 2
Aalborg BK Women\'s vs ASA Aarhus Women\'s

0-3

0-4
Sat 13, May-17:15 - Denmark Youth U17
Vejle(U17) vs Viborg(U17)


2-1
Sat 13, May-17:15 - Denmark Youth U17
Lyngby(U17) vs Esbjerg FB(U17)

0-3

1-6
Sat 13, May-17:15 - Denmark Youth U17
Nordsjaelland (U17) vs Silkeborg IF(U17)

0-1

0-1
Sat 13, May-17:15 - Denmark Youth U17
Randers FC(U17) vs Herfolge Boldklub Koge(U17)

0-0

1-0
Sat 13, May-14:00 - Denmark Youth U17
Aalborg BK(U17) vs Odense BK (U17)

1-1

2-2
Sat 13, May-15:00 - Denmark Youth U17
FC Kobenhavn(U17) vs Midtjylland(U17)

1-1

3-3
Sat 13, May-16:45 - Denmark Youth U17
Aarhus AGF(U17) vs Brondby(U17)

1-0

4-0
Sat 13, May-17:15 - Denmark Youth U19
FC Kobenhavn(U19) vs Midtjylland(U19)

0-1

0-2
Sat 13, May-14:30 - Denmark Youth U19
Aarhus AGF(U19) vs Brondby(U19)

1-1

2-2
Sat 13, May-15:00 - Denmark Youth U19
Lyngby(U19) vs Esbjerg FB(U19)

1-1

1-2
Sat 13, May-15:00 - Denmark Youth U19
Nordsjaelland (U19) vs Silkeborg IF(U19)

0-1

1-2
Sat 13, May-16:15 - Denmark Youth U19
Aalborg BK(U19) vs Odense BK U19

3-0

4-0
Sat 13, May-04:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Liga de Loja vs Tecnico Universitario

1-1

2-4
Sat 13, May-22:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Macara vs CD River Plate

2-1

2-1
Sat 13, May-23:15 - Egypt Cup
EL Masry vs Enppi

0-1

1-1
Sat 13, May-18:15 - England Conference North Division
Halifax Town vs Chorley

0-0

1-1
Sat 13, May-18:00 - England Conference South Division
Ebbsfleet United vs Chelmsford City

0-0

2-1
Sat 13, May-20:15 - England FA Women\\\'s Cup
Birmingham Women\'s vs Manchester City Women\'s

0-3

1-4
Sat 13, May-18:00 - England Ladies Premier League
Doncaster Rovers Belles Women\'s vs Aston Villa Women\'s

2-0

2-1
Sat 13, May-20:30 - England The Championship
Fulham vs Reading

0-0

1-1
Sat 13, May-15:30 - English Premier League
Manchester City vs Leicester City

2-1

2-1
Sat 13, May-18:00 - English Premier League
Sunderland vs Swansea City

0-2

0-2
Sat 13, May-18:00 - English Premier League
Middlesbrough vs Southampton

0-1

1-2
Sat 13, May-18:00 - English Premier League
AFC Bournemouth vs Burnley

1-0

2-1
Sat 13, May-20:30 - English Premier League
Stoke City vs Arsenal

0-1

1-4
Sat 13, May-17:00 - Estonia Esi Liiga
FC Kuressaare vs Tartu FC Santos

0-1

3-2
Sat 13, May-17:00 - Estonia Esi Liiga
JK Tallinna Kalev vs JK Welco Elekter

1-0

3-0
Sat 13, May-17:00 - Estonia Esi Liiga
FC Elva vs Rakvere JK Tarvas

0-3

0-4
Sat 13, May-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Parnu Linnameeskond vs Viljandi JK Tulevik

2-0

2-0
Sat 13, May-14:00 - Estonia Meistri Liiga
Trans Narva vs FC Flora Tallinn

0-0

0-2
Sat 13, May-17:00 - Estonia Meistri Liiga
FC Infonet vs JK Sillamae Kalev

2-0

3-0
Sat 13, May-19:59 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev Women\'s vs FC Lootos Polva Women\'s


5-0
Sat 13, May-14:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Levadia Tallinn Women\'s vs Tartu SK 10 Premium Women\'s


1-4
Sat 13, May-14:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Tammeka Tartu Women\'s vs Noortekoondis Women\'s


6-0
Sat 13, May-17:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
FC Flora Tallinn Women\'s vs JK Parnu Women\'s


2-3
Sat 13, May-14:00 - Finland Women\\\'s Premier 2
NiceFutis Women\'s vs PK Keski-Uusimaa Women

1-0

1-1
Sat 13, May-19:30 - Finland Women\\\'s Premier League
Aland Women\'s vs Jyvaskylan Pallokerho Women\'s

1-0

1-1
Sat 13, May-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
R.Ilves Women\'s vs GBK Kokkola Women\'s

4-0

9-0
Sat 13, May-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
PK-35 Women\'s vs TPS Turku Women\'s

0-0

1-1
Sat 13, May-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
ONS Women\'s vs Honka Women\'s

0-3

0-3
Sat 13, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PK Keski Uusimaa(PKKU) vs Legirus Inter

0-1

0-1
Sat 13, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Sudet vs MiPK Mikkeli

0-2

1-2
Sat 13, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Lahti Akatemia vs Kultsu

0-1

0-1
Sat 13, May-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
KaPa Helsinki vs FC Viikingit

0-0

1-1
Sat 13, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
MuSa vs Salon Palloilijat(SalPa)

0-1

0-1
Sat 13, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
BK-46 Karis Karjaa vs Tampere United

2-2

3-4
Sat 13, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
VIFK Vaasa vs TP47 Tornio

1-0

2-0
Sat 13, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
GBK Kokkola vs SC KuFu-98

0-2

0-5
Sat 13, May-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Villiketut vs PK-37

0-0

1-1
Sat 13, May-18:00 - Finland Ykkonen
Jaro vs GrIFK

0-0

0-0
Sat 13, May-18:00 - Finland Ykkonen
TPS Turku vs AC Oulu

0-1

0-1
Sat 13, May-18:00 - Finland Ykkonen
Honka vs KPV

0-0

1-1
Sat 13, May-18:00 - Finland Ykkonen
OPS-jp vs Gnistan

1-1

1-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Saint Malo vs Vitre


1-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Romorantin vs Fontenay Vendee Foot

0-1

2-2
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Paris Saint Germain B vs Voltigeurs Chateaubriant

1-0

3-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
FC Bergerac vs Lorient B


2-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Mantes-la-Ville vs Trelissac


0-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Cholet So vs Plabennec


1-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Chartres FC vs Stade Rennais B

0-1

1-2
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group A
FC Nantes B vs Granville

1-2

1-2
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Arras vs Le Havre B


3-0
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Amiens AC vs Lille B


0-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Drancy vs Entente Sannois

0-0

0-0
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Lens B vs Calais RUFC


1-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Poissy As vs Fleury Merogis U.S.

2-1

3-2
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Iris Club de Croix vs ES Wasquehal

1-1

1-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Boulogne-Billancourt vs Dieppe

3-1

3-4
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group B
ST Maur Lusitanos vs Viry-Chatillon

0-1

1-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Grenoble vs Le Puy Foot 43 Auvergne

1-0

1-0
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Mulhouse vs Saint-Louis Neuweg

3-1

5-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Andrezieux vs Annecy

1-0

2-0
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Yzeure AS vs US Raon L Etape

1-0

2-2
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Jura Sud Foot vs Montceau Bourgogne

1-1

2-2
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Villefranche vs Chasselay M.D. Azergues

0-1

0-2
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Stade Reims II vs Auxerre B


2-2
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Toulon vs Rodez Aveyron

1-0

1-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Sete FC vs Martigues


2-2
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Colomiers vs Paulhan Pezenas ES

2-0

3-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Montpellier B vs Le Pontet US


2-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Tarbes Pyrenees vs Hyeres

1-0

1-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
OGC Nice B vs Monaco B


2-1
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Olymplque de Marseille B vs Frejus Saint-Raphael

1-3

1-3
Sat 13, May-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Marignane Gignac vs Mont-de-Marsan


2-2
Sat 13, May-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Laval U19 vs Angers SCO U19


2-3
Sat 13, May-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Nantes U19 vs Change(U19)


8-1
Sat 13, May-13:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Nice U19 vs Saint-Etienne U19

0-1

0-1
Sat 13, May-16:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Montpellier(U19) vs Toulouse(U19)


0-1
Sat 13, May-18:00 - French Feminines D1
Lyonnais Women\'s vs Paris Saint Germain Women\'s

3-0

3-0
Sat 13, May-18:00 - French Feminines D1
Montpellier HSC Women\'s vs ASJ Soyaux Women\'s

4-0

10-0
Sat 13, May-19:00 - Friendly Internationals
Egypt vs Yemen

1-0

1-0
Sat 13, May-23:00 - Futsal Italian Serie A
Acqua e Sapone C5 Futsal vs Carlisport Cogianco Futsal

2-2

3-2
Sat 13, May-22:00 - Futsal Italian Serie A
Napoli Futsal vs Ma Group Imola Futsal

0-1

1-1
Sat 13, May-22:00 - Futsal Italian Serie A
Pescara Futsal vs Latina C5 Futsal

3-2

3-3
Sat 13, May-19:59 - Futsal Spain Division De Honor
Peniscola Futsal vs EiPozo Murcia Turistica Futsal

0-0

1-4
Sat 13, May-18:30 - FYR Macedonia Prva liga
Pelister Bitola vs FK Korzo Prilep

1-0

1-0
Sat 13, May-18:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Academy Pandev vs FK Gorno Lisice

1-0

2-0
Sat 13, May-18:30 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Metalurg Skopje vs FK Tikves Kavadarci


0-2
Sat 13, May-18:30 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Skopje vs FK Novaci

1-1

2-1
Sat 13, May-18:30 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Vrapciste vs Horizont Turnovo

2-0

3-1
Sat 13, May-18:30 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Vardar Negotino vs FK Teteks Tetovo


1-1
Sat 13, May-17:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Meshakhte Tkibuli vs FC Merani Martvili

0-0

0-0
Sat 13, May-17:00 - Georgia Pirveli Liga
Samgurali Tskh vs Guria Lanchkhuti

1-0

2-0
Sat 13, May-17:30 - Georgia Primera Division
FC Kolkheti Poti vs Torpedo Kutaisi

0-2

0-3
Sat 13, May-15:30 - German 3. Liga
Hansa Rostock vs Rot-Weiss Erfurt

0-1

1-2
Sat 13, May-15:30 - German 3. Liga
SSV Jahn Regensburg vs Chemnitzer

1-0

3-2
Sat 13, May-15:30 - German 3. Liga
SC Paderborn 07 vs Preuben Munster

1-0

1-0
Sat 13, May-15:30 - German 3. Liga
VfR Aalen vs 1. FC Magdeburg

1-1

2-2
Sat 13, May-15:30 - German 3. Liga
FSV Frankfurt vs Werder Bremen (Am)

0-0

0-4
Sat 13, May-15:30 - German 3. Liga
Sportfreunde Lotte vs Mainz Am

2-1

3-3
Sat 13, May-15:30 - German 3. Liga
Hallescher FC vs SV Wehen Wiesbaden

0-2

0-3
Sat 13, May-15:30 - German 3. Liga
FSV Zwickau vs VfL Osnabruck

1-0

1-0
Sat 13, May-15:30 - German 3. Liga
Fortuna Koln vs MSV Duisburg

0-1

0-3
Sat 13, May-15:30 - German 3. Liga
SG Sonnenhof Grobaspach vs Holstein Kiel

0-1

0-1
Sat 13, May-17:30 - German Bundesliga
Werder Bremen vs Hoffenheim

0-3

3-5
Sat 13, May-17:30 - German Bundesliga
Wolfsburg vs Monchengladbach

0-1

1-1
Sat 13, May-17:30 - German Bundesliga
Schalke 04 vs Hamburger

1-0

1-1
Sat 13, May-17:30 - German Bundesliga
Mainz vs Eintracht Frankfurt

0-1

4-2
Sat 13, May-17:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs Koln

0-1

2-2
Sat 13, May-17:30 - German Bundesliga
SC Freiburg vs FC Ingolstadt 04

1-1

1-1
Sat 13, May-17:30 - German Bundesliga
Augsburg vs Borussia Dortmund

1-1

1-1
Sat 13, May-17:30 - German Bundesliga
Darmstadt vs Hertha BSC Berlin

0-2

0-2
Sat 13, May-17:30 - German Bundesliga
RB Leipzig vs Bayern Munich

2-1

4-5
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SpVgg Unterhaching vs SpVgg Bayreuth

1-0

5-1
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Wacker Burghausen vs TSV 1860 Rosenheim

0-0

0-1
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Seligenporten vs VfR Garching

0-0

0-0
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Ingolstadt 04 Am vs Bayern Hof

5-1

7-2
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV Buchbach vs Munchen 1860 Am

0-1

0-1
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FV Illertissen vs FC Memmingen

1-0

2-0
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Schalding Heining vs FC Augsburg II

2-1

4-4
Sat 13, May-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Carl Zeiss Jena vs Viktoria Berlin 1889

0-2

0-2
Sat 13, May-14:00 - Germany - Regionalliga Nord
Wolfsburg AM. vs Lupo-Martini Wolfsburg

1-1

2-2
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Lubeck vs ETSV Weiche Flensburg

1-0

2-0
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC St. Pauli II vs BSV Rehden

2-0

2-2
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Kickers Offenbach vs TSG Hoffenheim Am.

0-0

1-0
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Stuttgarter Kickers vs Eintracht Trier

0-1

2-1
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SV Elversberg vs Nottingen

2-0

4-0
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TuS Koblenz vs Stuttgart Amateure

2-2

2-5
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Kaiserslautern Am. vs Teutonia Watzenborn Steinberg

0-1

1-2
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC 08 Homburg vs FK Pirmasens

0-1

0-1
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
KSV Hessen Kassel vs Astoria Walldorf

1-1

1-1
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SSV Ulm 1846 vs VfR Wormatia Worms

1-1

1-1
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Steinbach vs Saarbrucken

1-1

1-2
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs FC Schalke 04 II

2-1

3-2
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Rot Weiss Ahlen vs Sportfreunde Siegen

1-0

1-0
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
RW Essen vs RW Oberhausen

1-1

3-2
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wuppertaler SV vs Bonner sc

0-0

0-0
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Dortmund(Am) vs Monchengladbach AM.

2-1

2-1
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
SC Verl vs Koln Am.

1-0

1-1
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Dusseldorf II vs TSG Sprockhovel

1-0

2-1
Sat 13, May-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs Wattenscheid

1-0

2-2
Sat 13, May-16:15 - Germany - Regionalliga West
Viktoria koln vs SC Wiedenbruck

0-0

4-0
Sat 13, May-19:00 - Ghana Premier League
WAFA vs Inter Allies

1-0

2-0
Sat 13, May-18:00 - Greece - National B
OFI Crete vs Aris Salonica

1-0

1-1
Sat 13, May-12:00 - Greece U20 League
Panathinaikos U20 vs Platanias FC(U20)

1-1

2-1
Sat 13, May-12:00 - Greece U20 League
Pas Giannina(U20) vs Panionios U20

0-0

1-0
Sat 13, May-12:00 - Greece U20 League
Panaitolikos Agrinio(U20) vs AEK Athens U20

2-1

4-3
Sat 13, May-17:00 - Greece U20 League
PAOK Saloniki U20 vs PAE Levadiakos(U20)

2-0

4-0
Sat 13, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
AFC Amsterdam vs Excelsior Maassluis

1-0

3-1
Sat 13, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
AZ Alkmaar 2 vs BVV Barendrecht

1-2

2-2
Sat 13, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
Spakenburg vs VV Katwijk

0-1

1-2
Sat 13, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
VV Sint Bavo vs Tielse Eendracht Combinatie

1-0

2-2
Sat 13, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
Uitspanning Na vs HHC Hardenberg

0-1

1-2
Sat 13, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
Vitesse Arnhem Am. vs SV De Treffers

0-2

2-2
Sat 13, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
GVVV Veenendaal vs Jong Sparta Rotterdam

0-3

2-5
Sat 13, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
FC Lienden vs Kozakken Boys

0-0

2-0
Sat 13, May-19:59 - Holland Tweede Divisie
Koninklijke HFC vs FC Twente Enschede Am.

0-0

0-1
Sat 13, May-16:30 - Holland U19 League
Feyenoord Rotterdam(U19) vs N.E.C. Nijmegen (U19)


3-1
Sat 13, May-16:30 - Holland U19 League
FC Utrecht (U19) vs Willem II (U19)


3-1
Sat 13, May-19:59 - Hungary NB1
Ferencvarosi TC vs Debreceni VSC

0-0

0-0
Sat 13, May-19:59 - Hungary NB1
Budapest Honved vs MTK Hungaria FC

0-0

2-1
Sat 13, May-19:59 - Hungary NB1
Diosgyor VTK vs Mezokovesd-Zsory

0-2

2-2
Sat 13, May-19:59 - Hungary NB1
Paksi SE vs Gyirmot SE

3-0

3-0
Sat 13, May-19:59 - Hungary NB1
Szombathelyi Haladas vs Vasas

0-1

2-2
Sat 13, May-22:30 - Hungary NB1
Ujpesti TE vs Fehervar Videoton

0-3

0-3
Sat 13, May-12:00 - Hungary U19 League
Vasas(U19) vs Ferencvarosi TC U19

0-0

2-0
Sat 13, May-12:00 - Hungary U19 League
Gyori ETO FC U19 vs Budapest Honved U19

0-0

0-0
Sat 13, May-13:00 - Hungary U19 League
Illes Akademia Haladas(U19) vs MTK Hungaria FC(U19)

1-0

2-0
Sat 13, May-15:00 - Hungary U19 League
Debreceni VSC (U19) vs Puskas Akademia Fehervar(U19)

2-1

3-3
Sat 13, May-18:30 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Astra Hungary Women\'s vs Koka KSK FNLA Women\'s

2-1

3-3
Sat 13, May-19:59 - Iceland Division 1
Thor Akureyri vs UMF Selfoss

1-2

1-4
Sat 13, May-17:00 - Iceland Division 1
Keflavik vs Leiknir F

1-0

3-0
Sat 13, May-18:00 - Iceland Division 2
UMF Njardvik vs Sindri

1-1

2-2
Sat 13, May-18:00 - Iceland Division 2
Fjardabyggd vs Tindastoll Sauda


1-1
Sat 13, May-18:00 - Iceland Division 2
IF Hottur Egilsstadir vs KV Vesturbaeja

1-1

2-2
Sat 13, May-18:00 - Iceland Division 2
Vestri vs Vidir Gardur

3-0

3-1
Sat 13, May-19:00 - Iceland Division 2
Volsungur Husavik vs Magni Grenivik

1-2

2-3
Sat 13, May-17:00 - Iceland Division 2
UMF Afturelding vs Huginn

3-1

3-2
Sat 13, May-19:59 - Iceland Ladies Division 1
IR Reykjavik Women\'s vs HK Vikingur Women\'s

0-2

0-5
Sat 13, May-18:00 - Iceland Ladies Division 1
UMF Selfoss Women\'s vs Trottur Reykjavik Women\'s


1-2
Sat 13, May-22:00 - Iceland Ladies Division 1
Hamrarnir Women\'s vs Vikingur Olafsvik Women\'s

0-0

0-0
Sat 13, May-12:00 - Indonesia Division 1
Persinga Ngawi vs Persatu Tuban

0-0

1-1
Sat 13, May-12:15 - Indonesia Division 1
Persekam Metro vs Persekap Pasuruan

2-0

3-3
Sat 13, May-12:00 - Indonesia Super Liga
Sriwijaya FC Palembang vs Barito Putera

2-1

3-2
Sat 13, May-15:40 - Indonesia Super Liga
Semen Padang vs Persib Bandung

0-0

0-0
Sat 13, May-10:30 - Indonesia Super Liga
Perseru Serui vs Persela Lamongan

0-0

0-0
Sat 13, May-22:30 - Ireland Division 1
Longford Town vs UC Dublin(UCD)

0-1

0-1
Sat 13, May-21:30 - Ireland Premier League
Limerick FC vs Derry City

0-0

1-1
Sat 13, May-19:00 - Israel Premier League
Hapoel Bnei Sakhnin FC vs Maccabi Haifa

1-0

1-0
Sat 13, May-21:30 - Israel Premier League
Bnei Yehuda Tel Aviv vs F.C. Ashdod

1-1

2-1
Sat 13, May-21:30 - Israel Premier League
Hapoel Kfar Saba vs Hapoel Haifa

1-0

1-0
Sat 13, May-21:30 - Israel Premier League
Hapoel Raanana vs Hapoel Tel Aviv

0-0

1-1
Sat 13, May-21:30 - Israel Premier League
Hapoel Ashkelon vs Hapoel Ironi Kiryat Shmona

1-1

2-1
Sat 13, May-12:00 - Israel U19 League
Hapoel Petah Jikva Nahum Stelmah U19 vs Maccabi Tel Aviv Shachar U19

0-1

1-3
Sat 13, May-12:00 - Israel U19 League
Maccabi Haifa Shmuel U19 vs Bnei Yehuda Tel Aviv U19

2-0

6-1
Sat 13, May-17:30 - Israel U19 League
Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19 vs Hapoel Haifa (U19)

0-1

0-2
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Torino Youth vs Cittadella Youth

1-0

2-1
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Genoa Youth vs Inter Milan Youth

0-1

3-1
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
AC Milan Youth vs Cesena Youth

0-0

1-2
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Atalanta Youth vs Salernitana Youth

4-0

7-0
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Ascoli Youth vs Benevento Youth

2-0

4-0
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Empoli Youth vs Juventus Youth

2-0

3-0
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Fiorentina Youth vs Brescia Youth

6-0

12-1
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Bologna Youth vs Pisa Youth

3-0

4-0
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Sassuolo Calcio Youth vs Udinese Youth

1-1

4-2
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Frosinone Youth vs Virtus Entella Youth

0-0

0-1
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Pescara Youth vs Pro Vercelli Youth

0-2

0-4
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Ternana Youth vs Roma Youth

0-0

1-1
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Trapani Youth vs Vicenza Youth

1-1

1-2
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Carpi Youth vs Chievo Youth

1-0

3-0
Sat 13, May-17:00 - Italian Campionato Primavera
Latina Calcio Youth vs Sampdoria Youth


0-1
Sat 13, May-17:10 - Italian Campionato Primavera
Verona Youth vs Napoli Youth

0-0

1-0
Sat 13, May-13:00 - Italian Campionato Primavera
Spezia Youth vs Perugia Youth

2-3

3-4
Sat 13, May-13:00 - Italian Campionato Primavera
Spal Youth vs Lazio Youth

3-0

4-3
Sat 13, May-13:30 - Italian Campionato Primavera
Crotone Youth vs Cagliari Youth

1-1

2-1
Sat 13, May-19:59 - Italian Serie A
Fiorentina vs Lazio

0-0

3-2
Sat 13, May-22:45 - Italian Serie A
Atalanta vs AC Milan

1-0

1-1
Sat 13, May-17:00 - Italian Serie B
Hellas Verona vs Carpi

0-1

1-1
Sat 13, May-17:00 - Italian Serie B
Ternana vs Spal

2-1

2-1
Sat 13, May-17:00 - Italian Serie B
Salernitana vs Avellino

0-0

2-0
Sat 13, May-17:00 - Italian Serie B
Cittadella vs Vicenza

1-0

2-0
Sat 13, May-17:00 - Italian Serie B
Benevento vs Frosinone

1-0

2-1
Sat 13, May-17:00 - Italian Serie B
Spezia vs Pisa

0-0

0-0
Sat 13, May-17:00 - Italian Serie B
Novara Calcio vs Virtus Entella

1-0

2-0
Sat 13, May-17:00 - Italian Serie B
Latina Calcio vs Perugia

1-1

2-2
Sat 13, May-17:00 - Italian Serie B
Pro Vercelli vs Brescia

1-1

2-2
Sat 13, May-19:59 - Italian Serie B
Trapani vs Cesena

1-1

1-2
Sat 13, May-17:00 - Italian Women Division 1
Tavagnacco Women\'s vs Como 2000 Women\'s

3-2

5-2
Sat 13, May-17:00 - Italian Women Division 1
Brescia Women\'s vs U. S. D. Luserna Calcio Women\'s

3-0

4-0
Sat 13, May-17:00 - Italian Women Division 1
GS Roma Women\'s vs Fiorentina Women\'s


0-1
Sat 13, May-17:00 - Italian Women Division 1
San Zaccaria Women\'s vs Mozzanica Women\'s

0-4

1-7
Sat 13, May-17:00 - Italian Women Division 1
Cuneo Women\'s vs AGSM Verona Women\'s

0-1

0-2
Sat 13, May-17:00 - Italian Women Division 1
Jesina CF Women\'s vs Chieti Women\'s


1-1
Sat 13, May-17:30 - Italy C Play-Off & Out
Gubbio vs Sambenedettese

0-2

2-3
Sat 13, May-18:45 - Italy C Play-Off & Out
Cremonese vs Venezia F.C.

1-1

1-2
Sat 13, May-22:30 - Italy C Play-Off & Out
Arezzo vs Lucchese

1-0

1-2
Sat 13, May-08:00 - Japan Football League
Ryutsu Keizai University FC vs Sony Sendai FC

1-3

1-4
Sat 13, May-07:00 - Japan Football League
Verspah Oita vs MIO Biwako Shiga

1-0

1-1
Sat 13, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Kanagawa University Women\'s vs Urawa Reds Women\'s

0-0

0-1
Sat 13, May-10:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Albirex Niigata Women\'s vs Nagano Parceiro Women\'s

0-1

0-2
Sat 13, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
FC Takatsuki Women\'s vs Ehime FC Women\'s

0-1

0-1
Sat 13, May-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Nippon Sport Science University Women\'s vs Yunogo Belle Women\'s

1-2

3-3
Sat 13, May-08:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Kyoto Purple Sanga

0-1

1-1
Sat 13, May-09:00 - Japanese League Division 2
Oita Trinita vs Nagoya Grampus Eight

1-0

4-1
Sat 13, May-09:00 - Japanese League Division 2
Avispa Fukuoka vs Fagiano Okayama

0-0

1-0
Sat 13, May-09:00 - Japanese League Division 2
Thespa Kusatsu Gunma vs Ehime FC

0-0

0-3
Sat 13, May-09:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Yokohama FC

0-0

0-0
Sat 13, May-09:00 - Japanese League Division 2
Matsumoto Yamaga FC vs FC Machida Zelvia

1-0

1-1
Sat 13, May-09:00 - Japanese League Division 2
Kamatamare Sanuki vs Tokyo Verdy

0-0

0-0
Sat 13, May-10:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara vs V-Varen Nagasaki

1-0

5-0
Sat 13, May-11:00 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs FC Gifu

0-0

1-1
Sat 13, May-11:00 - Japanese League Division 2
Roasso Kumamoto vs Shonan Bellmare

0-0

0-1
Sat 13, May-11:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa FC vs Yamagata Montedio

0-0

1-1
Sat 13, May-13:00 - Japanese League Division 3
FC Ryukyu vs Azul Claro Numazu

0-1

2-2
Sat 13, May-08:00 - Japanese League Division 3
AC Nagano Parceiro vs Kagoshima United

2-1

2-1
Sat 13, May-09:00 - Japanese League Division 3
Cerezo Osaka(U23) vs Kataller Toyama

0-1

1-1
Sat 13, May-09:00 - Japanese League Division 3
FC Tokyo(U23) vs Tochigi SC

0-0

0-1
Sat 13, May-19:59 - Jordan Cup
Al Jazeera Amman vs Ramtha SC

0-0

1-0
Sat 13, May-12:00 - K League Challenge
Gyeongnam FC vs Seoul E-Land FC

0-0

3-0
Sat 13, May-10:00 - K League Challenge
Seongnam FC vs FC Anyang

0-0

0-0
Sat 13, May-10:00 - K League Challenge
Ansan Greeners FC vs Suwon FC

0-0

0-0
Sat 13, May-13:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuzets vs Kyzylzhar Petropavlovsk

0-1

0-3
Sat 13, May-15:00 - Kazakhstan Division 1
Tarlan Shymkent vs Baykonur

0-0

0-0
Sat 13, May-16:00 - Kazakhstan Division 1
Kairat Academy vs FK Bolat Temirtau

2-0

2-1
Sat 13, May-14:00 - Kenya Premier League
Chemelil Sugar FC vs Sofapaka Nairobi FC

0-1

0-1
Sat 13, May-16:00 - Kenya Premier League
Western Stima vs Mathare United FC

1-1

3-2
Sat 13, May-16:00 - Kenya Premier League
Ulinzi Stars Nakuru vs Muhoroni Youth

1-0

2-1
Sat 13, May-16:00 - Kenya Premier League
Kariobangi Sharks vs Bandari FC

1-0

1-0
Sat 13, May-10:00 - Korea K3 League
Cheongju City FC vs Gyeongju Citizen FC

2-0

3-2
Sat 13, May-10:00 - Korea K3 League
Jeonju Citizen FC vs Cheongju Jikji FC

1-0

1-0
Sat 13, May-10:00 - Korea K3 League
Icheon Citizen FC vs Yangju Citizen FC


2-1
Sat 13, May-10:00 - Korea K3 League
Chuncheon Citizen vs Gimpo FC


1-0
Sat 13, May-10:00 - Korea K3 League
Paju Citizen FC vs Yangpyeong

2-0

2-0
Sat 13, May-10:00 - Korea League Classic
Gangwon FC vs Daegu FC

1-0

2-1
Sat 13, May-10:00 - Korea League Classic
Gwangju Football Club vs Incheon United FC

0-0

0-0
Sat 13, May-18:00 - Latvia - 1. Division
Metta/LU Riga vs FK Ventspils

1-0

1-1
Sat 13, May-15:00 - Latvia - 1. Division
Caramba/Dinamo Riga vs FK Liepaja

0-1

0-2
Sat 13, May-15:00 - Latvia - 2. Division
Rigas Tehniska Universitate vs Grobina

0-2

0-2
Sat 13, May-16:00 - Latvia - 2. Division
Jekabpils vs Olaines FK

0-1

2-1
Sat 13, May-19:00 - Latvia - 2. Division
FK Valmiera vs Ogres FK 33

1-1

1-1
Sat 13, May-17:00 - Latvia - 2. Division
Tukums-2000 vs FK Auda Riga

0-0

1-1
Sat 13, May-16:00 - Lithuania - 2. Division
Stumbras II vs Silute

0-0

2-0
Sat 13, May-17:00 - Lithuania - 2. Division
Nevezis vs Koralas

2-0

3-2
Sat 13, May-17:00 - Lithuania - 2. Division
FK Palanga vs Utenis Utena II

1-1

2-1
Sat 13, May-14:30 - Macao Division 1
PSP Macau vs MFA Development

0-0

0-2
Sat 13, May-16:40 - Macao Division 1
Sporting de Macau vs Chao Pak Kei

0-2

0-3
Sat 13, May-17:00 - Malaysia FA Cup
Negeri Sembilan Matrix vs PB Pahang

0-1

1-2
Sat 13, May-17:00 - Malaysia FA Cup
Terengganu vs Kedah

0-2

0-3
Sat 13, May-19:00 - Malta U BET FA Trophy
Tarxien Rainbows F.C. vs Sliema Wanderers FC

0-2

0-3
Sat 13, May-19:00 - Malta U BET FA Trophy
Victoria Wanderers vs Floriana F.C.

1-1

1-3
Sat 13, May-19:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Zeta vs FK Buducnost Podgorica

1-0

1-0
Sat 13, May-19:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs Bokelj Kotor

1-1

1-1
Sat 13, May-19:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Mladost Podgorica vs Jedinstvo Bijelo Polje

3-0

6-2
Sat 13, May-19:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Petrovac vs FK Rudar Pljevlja

1-1

3-1
Sat 13, May-19:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Decic Tuzi vs Lovcen Cetinje

0-0

1-0
Sat 13, May-19:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Grbalj Radanovici vs FK Iskra Danilovgrad

1-2

2-3
Sat 13, May-19:00 - Morocco Division 2
Racing Casablanca vs JSM Jeunesse Sportive El Massira

1-0

2-2
Sat 13, May-19:00 - Morocco Division 2
Union Sportive At Melloul vs Union Sportive Temara

1-1

1-1
Sat 13, May-19:00 - Morocco Division 2
Raja de Beni Mellal vs RCOZ Oued Zem

0-1

0-2
Sat 13, May-19:00 - Morocco Division 2
Wydad Temara vs Olympique Dcheira

0-0

0-0
Sat 13, May-19:00 - Morocco Division 2
MCO Mouloudia Oujda vs RB Rachad Bernoussi

0-0

0-0
Sat 13, May-19:00 - Morocco Division 2
Maghreb Fez vs Itihad Z. Khemisset


1-0
Sat 13, May-19:00 - Morocco Division 2
Union Sportive Sidi Kacem vs Wydad Fes


0-1
Sat 13, May-19:00 - Morocco Division 2
CAYB Club Athletic Youssoufia Berrechid vs ASS Association Sportive de Sale

0-1

1-2
Sat 13, May-13:00 - Myanmar National League
Shan United vs Gospel for Asia Football Club

0-0

0-0
Sat 13, May-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Waitakere City vs Forrest hill milford united AFC

1-0

1-1
Sat 13, May-19:59 - Norway 3 Division A
Valerenga B vs Alta

0-2

0-3
Sat 13, May-14:30 - Norway 3 Division B
Fram Larvik vs FK Vidar

0-1

3-2
Sat 13, May-18:00 - Norway 3 Division B
Vard Haugesund vs Vindbjart

2-1

2-1
Sat 13, May-17:00 - Norway 4. Divisjon
FF Lillehammer vs Eidsvold IF


1-0
Sat 13, May-19:30 - Norway 4. Divisjon
Skjervoy vs Skedsmo FK


2-4
Sat 13, May-18:00 - Norway 4. Divisjon
Mo IL vs Strindheim IL

0-0

0-0
Sat 13, May-18:00 - Norway 4. Divisjon
Korsvoll vs Tynset


2-0
Sat 13, May-15:00 - Norway 4. Divisjon
Mosjoen vs Kolstad


1-3
Sat 13, May-18:00 - Norway 4. Divisjon
Harstad vs IF Floya


3-2
Sat 13, May-15:00 - Norway 4. Divisjon
Stord IL vs Forde IL


6-3
Sat 13, May-18:00 - Norway 4. Divisjon
Steinkjer FK vs Verdal

0-0

0-0
Sat 13, May-18:00 - Norway 4. Divisjon
Flisa vs Valdres FK


2-0
Sat 13, May-18:00 - Norway 4. Divisjon
Ready vs Lokomotiv Oslo


1-2
Sat 13, May-18:00 - Norway 4. Divisjon
IL Express vs Brodd


1-1
Sat 13, May-18:00 - Norway 4. Divisjon
Halsen vs Lura


2-1
Sat 13, May-16:00 - Norway 4. Divisjon
Tonsberg FK vs Madla IL


1-1
Sat 13, May-16:00 - Norway 4. Divisjon
Os Turn Fotball vs Varegg


0-2
Sat 13, May-16:00 - Norway 4. Divisjon
Brattvag vs SK Herd


5-1
Sat 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Jerv vs Kongsvinger

1-1

2-2
Sat 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Mjondalen vs Elverum

1-1

2-2
Sat 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Ranheim IL vs Fredrikstad

0-0

1-0
Sat 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Strommen vs Tromsdalen UIL

1-0

1-1
Sat 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Ullensaker/Kisa IL vs Asane Fotball

1-1

2-3
Sat 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Sandnes Ulf vs Bodo Glimt

1-0

3-0
Sat 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
FK Arendal vs Levanger FK

0-2

0-3
Sat 13, May-19:59 - Norway Adeccoligaen
Floro vs Start Kristiansand

1-2

1-4
Sat 13, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sogndal vs Viking

2-0

4-0
Sat 13, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Odd Grenland vs Stromsgodset

0-0

2-0
Sat 13, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sandefjord vs FK Haugesund

0-0

2-0
Sat 13, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sarpsborg 08 FF vs Tromso IL

0-0

1-1
Sat 13, May-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Kristiansund BK vs Lillestrom

0-0

1-1
Sat 13, May-18:00 - Norwegian Tippeligaen
Stabaek vs Rosenborg

0-0

0-0
Sat 13, May-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Brann vs Molde

1-1

4-1
Sat 13, May-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
CD Arabe Unido vs Plaza Amador

0-0

1-1
Sat 13, May-01:00 - Paraguayan Primera Division
Independiente F.B.C. vs Sportivo Trinidense

0-2

2-2
Sat 13, May-03:10 - Paraguayan Primera Division
Club Rubio Nu vs Sol de America

0-0

0-1
Sat 13, May-01:00 - Paraguayan Reserves League
Club Rubio Nu Reserve vs Sol de America Reserve

1-1

1-1
Sat 13, May-22:15 - Peru Primera Division
Alianza Atletico vs Deportivo Union Comercio

1-2

1-2
Sat 13, May-12:00 - Philippines UFL Division 1
Loyola Meralco Sparks vs Ilocos United

1-1

2-1
Sat 13, May-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Jagiellonia Bialystok Youth vs Stal Mielec Youth

1-2

2-2
Sat 13, May-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Cracovia Krakow Youth vs LKS Lodz Youth

1-1

3-1
Sat 13, May-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Zaglebie Lubin Youth vs Lech Poznan Youth

0-0

2-1
Sat 13, May-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
UKP Zielona Gora Youth vs Salos Szczecin Youth

0-1

0-2
Sat 13, May-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
SMS Lodz Youth vs Wisla Krakow Youth

1-0

2-1
Sat 13, May-20:15 - Poland Centralna Liga Juniorow
Legia Warszawa Youth vs Znicz Pruszkow Youth

0-1

2-1
Sat 13, May-19:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Pogon Szczecin Youth vs Piast Gliwice Youth


4-1
Sat 13, May-19:59 - Poland - 1. Liga
Slask Wroclaw vs Ruch Chorzow

1-0

6-0
Sat 13, May-17:30 - Poland - 1. Liga
Jagiellonia Bialystok vs Wisla Krakow

1-0

2-0
Sat 13, May-22:30 - Poland - 1. Liga
Wisla Plock vs Cracovia Krakow

1-1

1-1
Sat 13, May-19:45 - Poland - 2. Liga
Podbeskidzie vs GKS Tychy

1-1

2-2
Sat 13, May-19:59 - Poland - 2. Liga
Chojniczanka Chojnice vs MKS Kluczbork

1-1

1-1
Sat 13, May-21:00 - Poland - 2. Liga
Wigry Suwalki vs Bytovia Bytow

0-0

3-2
Sat 13, May-21:45 - Poland - 2. Liga
Stomil Olsztyn vs Gornik Zabrze

2-0

2-4
Sat 13, May-22:00 - Poland - 2. Liga
Wisla Pulawy vs Stal Mielec

0-0

0-0
Sat 13, May-18:00 - Poland - 3. Liga
Odra Opole vs Blekitni Stargard Szczecinski

2-0

3-2
Sat 13, May-19:00 - Poland - 3. Liga
GKS Belchatow vs Siarka Tarnobrzeg

1-0

3-0
Sat 13, May-19:00 - Poland - 3. Liga
Stal Stalowa Wola vs KS Legionovia Legionowo


1-1
Sat 13, May-19:00 - Poland - 3. Liga
Warta Poznan vs Radomiak Radom


1-1
Sat 13, May-19:00 - Poland - 3. Liga
Olimpia Elblag vs Puszcza Niepolomice

0-2

1-3
Sat 13, May-19:00 - Poland - 3. Liga
Rakow Czestochowa vs Kotwica Kolobrzeg

0-0

0-0
Sat 13, May-19:00 - Poland - 3. Liga
Gryf Wejherowo vs ROW 1964 Rybnik

0-1

1-1
Sat 13, May-13:00 - Poland Woman\\\'s League
TS Mitech Zywiec Women\'s vs Biala Podlaska Women\'s

0-0

0-0
Sat 13, May-13:00 - Poland Woman\\\'s League
AZS UJ Krakow Women\'s vs GOSiR Piaseczno Women\'s

0-0

2-1
Sat 13, May-15:00 - Poland Woman\\\'s League
Gornik Leczna Women\'s vs AZS PWSZ Walbrzych Women\'s

0-1

1-1
Sat 13, May-15:00 - Poland Woman\\\'s League
Czarni Sosnowiec Women\'s vs KKPK Medyk Konin Women\'s

1-1

1-1
Sat 13, May-15:15 - Poland Woman\\\'s League
Sztorm Gdansk Women\'s vs MKS Olimpia Szczecin Women\'s

1-0

1-0
Sat 13, May-17:00 - Poland Woman\\\'s League
UKS Lodz Women\'s vs AZS Wroclaw Women\'s


1-1
Sat 13, May-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Sporting Lisbon(U19) vs Benfica(U19)


1-1
Sat 13, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Leixoes U19 vs UD Oliveirense(U19)


1-0
Sat 13, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
FC Porto U19 vs Academica Coimbra(U19)

2-2

3-2
Sat 13, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Associacao Naval U19 vs Vitoria FC Setubal(U19)


1-2
Sat 13, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Vitoria SC Guimaraes U19 vs Braga (U19)

2-0

2-0
Sat 13, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Belenenses(U19) vs Rio Ave(U19)


0-1
Sat 13, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Oeiras(U19) vs Loures(U19)


0-1
Sat 13, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
GD Estoril-Praia(U19) vs Uniao Leiria U19


2-0
Sat 13, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Nacional(U19) vs Sacavenense(U19)

0-0

0-0
Sat 13, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Feirense(U19) vs Moreirense U19


1-1
Sat 13, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Pacos Ferreira(U19) vs Gil Vicente U19


1-2
Sat 13, May-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Chaves(U19) vs Padroense(U19)

0-0

0-0
Sat 13, May-14:15 - Portugal Liga de Honora
Cova Piedade vs Aves

1-0

1-3
Sat 13, May-19:00 - Portugal Primera Liga
FC Arouca vs Desportivo de Tondela

1-1

1-2
Sat 13, May-23:30 - Portugal Primera Liga
Feirense vs Sporting Clube de Portugal

1-1

2-1
Sat 13, May-21:15 - Portugal Primera Liga
SL Benfica vs Vitoria Guimaraes

4-0

5-0
Sat 13, May-19:59 - Qatar Prince Cup
Al Rayyan vs Lekhwiya SC

0-0

3-1
Sat 13, May-21:00 - Romania - Divizia A
Dinamo Bucuresti vs FC Astra Giurgiu

1-1

1-1
Sat 13, May-21:00 - Romania - Divizia A
Steaua Bucuresti vs CS Universitatea Craiova

3-0

3-0
Sat 13, May-21:00 - Romania - Divizia A
FC Viitorul Constanta vs CFR Cluj

0-0

1-0
Sat 13, May-12:00 - Romania - Liga 2
Unirea Tarlungeni vs Politehnica Timisoara


0-3
Sat 13, May-12:00 - Romania - Liga 2
Dunarea Calarasi vs Balotesti

2-0

2-1
Sat 13, May-12:00 - Romania - Liga 2
Luceafarul Oradea vs Dacia Unirea Braila

1-0

4-1
Sat 13, May-12:00 - Romania - Liga 2
Afumati vs ACS Foresta Suceava

5-0

6-0
Sat 13, May-12:00 - Romania - Liga 2
Sepsi vs Ramnicu Valcea


3-0
Sat 13, May-16:00 - Russia Div 2 Center
Vityaz Podolsk vs Chertanovo Moscow

2-0

3-3
Sat 13, May-18:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
KamAZ vs FC Lada Togliatti

0-0

0-0
Sat 13, May-15:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Zenit-Izhevsk vs FC Chelyabinsk

1-0

1-2
Sat 13, May-17:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
NoSta Novotroitsk vs Syzran-2003

0-0

1-1
Sat 13, May-17:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Dynamo Kirov vs Volga Olimpiets

0-1

0-1
Sat 13, May-13:00 - Russia Premier League
Ural S.r. vs Krasnodar FK

1-0

1-1
Sat 13, May-15:30 - Russia Premier League
Amkar Perm vs Spartak Moscow

0-0

0-1
Sat 13, May-20:30 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs Gazovik Orenburg

1-0

4-0
Sat 13, May-17:00 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs Zenit St.Petersburg

0-3

1-3
Sat 13, May-15:00 - Russia Youth Championship League
FK Rostov Youth vs Rubin Kazan Youth

0-1

1-3
Sat 13, May-16:00 - Russia Youth Championship League
FC Tom Tomsk Youth vs FC Terek Groznyi Youth

0-2

1-3
Sat 13, May-09:00 - Russia Youth Championship League
FK Ural Youth vs FK Krasnodar Youth

0-3

0-5
Sat 13, May-17:00 - San Marino Girone A
Tre Penne vs SP Libertas


2-0
Sat 13, May-21:30 - Saudi King Cup of Champions
Al Hilal vs Al-Taawon

1-1

4-3
Sat 13, May-18:00 - Scottish League One
Forfar Athletic vs Annan Athletic

3-0

4-2
Sat 13, May-18:00 - Scottish League One
Peterhead vs Montrose

1-0

3-0
Sat 13, May-18:00 - Scottish League One
Raith Rovers vs Brechin City

0-0

2-2
Sat 13, May-18:00 - Scottish League One
Alloa Athletic vs Airdrieonians

0-0

1-0
Sat 13, May-18:00 - Scottish League Two
East Kilbride vs Cowdenbeath

0-0

0-0
Sat 13, May-15:15 - Scottish Premier League
Glasgow Rangers vs Hearts

1-0

2-1
Sat 13, May-18:00 - Scottish Premier League
Kilmarnock vs Inverness C.T.

1-0

2-1
Sat 13, May-18:00 - Scottish Premier League
Dundee vs Ross County

0-1

1-1
Sat 13, May-18:00 - Scottish Premier League
Hamilton FC vs Motherwell FC

0-0

0-1
Sat 13, May-18:00 - Scottish Premier League
St. Johnstone vs Partick Thistle

1-0

1-0
Sat 13, May-21:00 - Senegal Premier League
AS Douanes vs Mbour Petite Cote

1-2

2-2
Sat 13, May-21:00 - Senegal Premier League
Casa Sports Zinguinchor vs Linguere

0-0

0-0
Sat 13, May-19:00 - Serbia - 1. Liga
Partizan Belgrade vs FK Vozdovac

0-1

2-1
Sat 13, May-19:00 - Serbia - 1. Liga
FK Rad Beograd vs FK Backa Backa Palanka

0-1

0-1
Sat 13, May-19:00 - Serbia - 1. Liga
Novi Pazar vs Borac Cacak

0-0

2-0
Sat 13, May-21:00 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda vs Mladost Lucani

1-1

4-1
Sat 13, May-21:00 - Serbia - 1. Liga
Vojvodina vs Radnicki Nis

0-0

0-0
Sat 13, May-21:00 - Serbia - 1. Liga
Cukaricki vs Spartak Subotica

1-2

1-2
Sat 13, May-21:00 - Serbia - 1. Liga
FK Napredak Krusevac vs FK Javor Ivanjica

0-0

3-0
Sat 13, May-21:00 - Serbia - 1. Liga
FK Metalac Gornji Milanovac vs Radnik Surdulica

1-1

1-1
Sat 13, May-19:00 - Serbia Prva Liga
Zemun vs OFK Beograd

1-0

3-0
Sat 13, May-19:00 - Serbia Prva Liga
Kolubara vs BSK Borca


3-0
Sat 13, May-19:00 - Serbia Prva Liga
Proleter Novi Sad vs FK Sindelic Nis

0-1

1-1
Sat 13, May-19:00 - Serbia Prva Liga
Macva Sabac vs Jagodina

1-0

1-0
Sat 13, May-19:00 - Serbia Prva Liga
OFK Odzaci vs Indjija

0-2

2-3
Sat 13, May-21:00 - Serbia Prva Liga
FK Sloboda Uice vs FK Buducnost Dobanovci

1-0

4-0
Sat 13, May-23:00 - Serie C - Brazil
Moto Clube(MA) vs Sampaio Correa (MA)

1-1

1-2
Sat 13, May-22:30 - Serie C - Brazil
Mogi Mirim SP vs Sao Bento

0-0

0-0
Sat 13, May-22:30 - Serie C - Brazil
Tombense vs Tupi FC

0-0

1-1
Sat 13, May-15:30 - Singapore League
Young Lions vs DPMM FC

0-0

0-0
Sat 13, May-21:00 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs Zemplin Michalovce

1-0

1-0
Sat 13, May-21:00 - Slovakia 1. Liga
MSK Zilina vs FK Senica

2-0

3-2
Sat 13, May-21:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs Zlate Moravce

2-0

2-1
Sat 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
FC Nitra vs FC VSS Kosice

1-0

3-0
Sat 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
Spisska Nova Ves vs MFK Skalica

0-0

0-4
Sat 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas vs SKF Sered

1-0

1-3
Sat 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
MFK Lokomotiva Zvolen vs FK Pohronie

0-0

2-1
Sat 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
FK Poprad vs Odeva Lipany

3-1

6-1
Sat 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
MSK Fomat Martin vs Nove Mesto

0-2

0-3
Sat 13, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
Haniska vs Rimavska Sobota

1-3

1-3
Sat 13, May-19:00 - Slovakia 3. liga Bratislava
Inter Bratislava vs Dunajska Luzna


5-0
Sat 13, May-19:00 - Slovakia 3. liga Bratislava
Lokomotiva Devinska Nova Ves vs FK Slovan Most pri Bratislave

0-0

0-0
Sat 13, May-19:00 - Slovakia 3. liga Bratislava
SK Bahon vs FK Vajnory


0-2
Sat 13, May-19:00 - Slovakia 3. liga Bratislava
Malacky vs PSC Pezinok


1-2
Sat 13, May-18:30 - Slovakia 3. liga Center
MFK Detva vs FK Cadca


2-1
Sat 13, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
Slovan Duslo Sala vs Topvar Topolcany


0-2
Sat 13, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
DAC Dunajska Streda B vs Neded


5-0
Sat 13, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
MSK Thermal Velky Meder vs SK Crystal Lednicke Rovne


0-3
Sat 13, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
FC Banik Horna Nitra vs KFC Komarno

0-0

0-0
Sat 13, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
Spartak Trnava C vs SFM Senec


3-0
Sat 13, May-19:59 - Slovenia 1. Liga
ND Gorica vs NK Rudar Velenje

1-0

2-1
Sat 13, May-22:15 - Slovenia 1. Liga
NK Olimpija Ljubljana vs Domzale

2-1

3-1
Sat 13, May-17:00 - Slovenia 2. Liga
NK Roltek Dob vs Ankaran Hrvatini Mas Tech


2-2
Sat 13, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Verzej vs NK Krka

1-0

2-2
Sat 13, May-19:00 - Slovenia 2. Liga
Zarica Kranj vs NK Ptuj Drava

2-0

2-3
Sat 13, May-17:00 - South Africa Premier League
Lamontville Golden Arrows vs Baroka FC

1-0

3-2
Sat 13, May-19:59 - South Africa Premier League
Polokwane City FC vs Kaizer Chiefs FC

0-0

1-0
Sat 13, May-22:15 - South Africa Premier League
Ajax Cape Town vs Bloemfontein Celtic

2-0

2-0
Sat 13, May-19:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Huarte vs CD Pena Sport


1-0
Sat 13, May-19:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Silla CF vs UD Paterna

1-0

1-1
Sat 13, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Alaves B vs CD Baskonia


4-0
Sat 13, May-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Sodupe UC vs Cultural de Durango


0-2
Sat 13, May-21:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CF Vimenor vs CD Tropezon

0-1

0-3
Sat 13, May-21:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Cayon vs Castro

0-0

0-0
Sat 13, May-21:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
SD Textil Escudo vs Barreda Balompie

1-1

1-1
Sat 13, May-19:15 - Spanish Ladies Premier League
FC Barcelona Women\'s vs Atletico de Madrid Women\'s

0-0

1-1
Sat 13, May-12:45 - Spanish Ladies Premier League
RCD Espanyol Women\'s vs Real Betis Women\'s

1-0

2-0
Sat 13, May-18:00 - Spanish Primera Division
Espanyol vs Valencia

0-0

0-1
Sat 13, May-20:30 - Spanish Primera Division
Osasuna vs Granada CF

1-1

2-1
Sat 13, May-15:00 - Spanish Segunda Division
Valladolid vs Mallorca

1-0

2-1
Sat 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division
Levante vs Girona

1-0

2-1
Sat 13, May-20:30 - Spanish Segunda Division
Cordoba C.F. vs CF Reus Deportiu

0-0

1-0
Sat 13, May-20:30 - Spanish Segunda Division
Almeria vs Numancia

2-0

2-0
Sat 13, May-20:30 - Spanish Segunda Division
Alcorcon vs Rayo Vallecano

0-0

2-0
Sat 13, May-18:15 - Spanish Segunda Division
Elche vs CD Mirandes

0-0

0-1
Sat 13, May-18:15 - Spanish Segunda Division
SD Huesca vs Tenerife

0-2

2-2
Sat 13, May-22:45 - Spanish Segunda Division
Gimnastic Tarragona vs Real Oviedo

0-2

2-2
Sat 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CF Gava vs Atletico Saguntino

1-0

4-0
Sat 13, May-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Llagostera vs AE Prat

2-0

2-1
Sat 13, May-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Real Jaen CF vs Jumilla

0-0

0-0
Sat 13, May-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
La Hoya Lorca CF vs CD El Ejido 2012

1-1

2-1
Sat 13, May-13:00 - Spanish Youth Cup
Mallorca U18 vs Real Betis U18

1-0

3-1
Sat 13, May-14:00 - Spanish Youth Cup
Atletico de Madrid(U18) vs Tenerife(U18)

0-0

2-1
Sat 13, May-13:00 - SVK U19 A League
Trencin(U19) vs Dukla Banska Bystrica(U19)

2-0

5-0
Sat 13, May-13:00 - SVK U19 A League
Slovan Bratislava(U19) vs MSK Zilina(U19)

1-0

3-0
Sat 13, May-13:00 - SVK U19 A League
FC Nitra(U19) vs Podbrezova(U19)

1-0

1-0
Sat 13, May-13:00 - SVK U19 A League
1. FC Tatran Presov(U19) vs Partizan Bardejov(U19)

2-0

3-0
Sat 13, May-19:00 - Swden Women Division 2
Ostersunds DFF Women\'s vs Umea FC Women\'s

0-1

2-1
Sat 13, May-17:00 - Swden Women Division 2
IK Uppsala Women\'s vs Vasteras BK 30 Women\'s

2-1

2-1
Sat 13, May-18:00 - Swden Women Division 2
Vaxjo FF Women\'s vs Kungsbacka DFF Women\'s

4-0

6-0
Sat 13, May-16:00 - Swden Women Division 2
Holmalunds IF Women\'s vs Sundsvalls DFF Women\'s

1-2

2-2
Sat 13, May-17:00 - Sweden Damallsvenskan
IF Limhamn Bunkeflo Women\'s vs Eskilstuna United DF Women\'s

0-2

0-3
Sat 13, May-16:00 - Sweden Damallsvenskan
Kvarnsvedens IK Women\'s vs Vittsjo GIK Women\'s

1-1

2-3
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Carlstad United BK vs Akropolis IF

0-0

1-0
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Sollentuna United FF vs Assyriska FF Sodertalje

0-0

1-1
Sat 13, May-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Qviding FIF vs Skovde AIK

1-0

2-1
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Kristianstads FC vs Assyriska BK

1-1

7-1
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Ljungskile SK vs Landskrona BoIS

1-0

1-2
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Utsiktens BK vs Oskarshamns AIK

3-0

5-0
Sat 13, May-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Gauthiod vs Stenungsunds IF

0-1

2-2
Sat 13, May-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vanersborgs FK vs Lidkopings FK

1-0

4-0
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Karlstad BK vs Skoftebyns IF

4-0

7-1
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Nordvarmland FF vs Lerums IS

0-0

3-1
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vargarda IK vs Grebbestads IF

1-2

1-3
Sat 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IFK Uddevalla vs FBK Karlstad

2-1

2-2
Sat 13, May-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
BKV Norrtalje vs Karlslunds IF HFK

1-1

1-1
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Gamla Upsala SK vs BK Forward

1-2

2-4
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Lidingo FK vs Stromsbergs IF

0-0

1-0
Sat 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Skiljebo SK vs Eskilstuna City FK

2-0

2-1
Sat 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Karlbergs BK vs Sundbybergs

0-0

1-0
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
Harnosands FF vs Bodens BK

0-0

0-0
Sat 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Hudiksvalls Forenade FF vs Moron BK

1-0

3-1
Sat 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Ostersund vs Pitea IF

1-0

2-2
Sat 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Bollnas GIF FF vs Anundsjo IF

1-1

2-1
Sat 13, May-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Vimmerby IF vs IFK Hassleholm

0-1

2-3
Sat 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Lindsdals IF vs Kvarnby IK

2-0

5-1
Sat 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Torns IF vs Rappe GOIF

1-0

2-0
Sat 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
KSF Prespa Birlik vs Asarums IF FK

6-1

6-3
Sat 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Hassleholms IF vs IFK Berga

1-0

1-0
Sat 13, May-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska IF i Norrkoping vs FC Linkoping City

0-4

1-5
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Motala AIF FK vs Varmbols FC

0-2

3-2
Sat 13, May-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Kumla vs Varmdo IF

1-1

1-4
Sat 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Huddinge IF vs Orebro Syrianska IF

0-2

1-3
Sat 13, May-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Haninge vs Boo FK

2-0

3-1
Sat 13, May-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Dalstorps IF vs Vinbergs IF

0-1

1-1
Sat 13, May-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Hoganas BK vs Torslanda IK

1-0

2-1
Sat 13, May-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Varbergs GIF FK vs Hittarps IK

0-0

1-0
Sat 13, May-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Savedalens IF vs Tvaakers IF

2-2

3-2
Sat 13, May-19:59 - Sweden Superettan
Dalkurd FF vs Trelleborgs FF

1-0

3-0
Sat 13, May-18:00 - Sweden Superettan
Helsingborg IF vs IK Frej Taby

1-1

2-2
Sat 13, May-18:00 - Sweden Superettan
Falkenbergs FF vs Brommapojkarna

0-0

2-1
Sat 13, May-14:00 - Sweden U19
Taby(U19) vs Brommapojkarna(U19)

0-1

1-1
Sat 13, May-15:00 - Sweden U19
Gefle(U19) vs AIK Solna (U19)

0-0

1-1
Sat 13, May-18:00 - Swedish Allsvenskan
AIK Solna vs Orebro

1-0

1-0
Sat 13, May-18:00 - Swedish Allsvenskan
Kalmar FF vs Hacken

0-0

0-1
Sat 13, May-19:45 - Swiss Super League
Sion vs FC Lugano

1-0

2-0
Sat 13, May-22:00 - Swiss Super League
St. Gallen vs Vaduz

1-0

2-0
Sat 13, May-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Yverdon vs FC Fribourg


2-3
Sat 13, May-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Grand-Lancy vs Lausanne Sports(U21)


2-2
Sat 13, May-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Azzurri 90 vs La Sarraz-Eclepens


3-5
Sat 13, May-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
SC Dudingen vs Etoile Carouge


1-1
Sat 13, May-19:45 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Vevey Sports 05 vs FC Naters


1-2
Sat 13, May-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Martigny Sports vs Young Boys(U21)


1-1
Sat 13, May-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SC Buochs vs FC Bassecourt


3-2
Sat 13, May-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Black Stars Basel vs SR Delemont


2-3
Sat 13, May-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Solothurn vs FC Munsingen


1-2
Sat 13, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Zug 94 vs Baden


5-1
Sat 13, May-20:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Thun U21 vs FC Schotz


1-2
Sat 13, May-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Sursee vs Wangen


2-1
Sat 13, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Gossau vs Grasshoppers U21


5-4
Sat 13, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Seefeld vs FC Winterthur U21


2-3
Sat 13, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
USV Eschen Mauren vs Thalwil


0-1
Sat 13, May-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Wettswil Bonstetten vs FC Red Star Zurich


3-1
Sat 13, May-21:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC St.Gallen U-21 vs FC Seuzach


5-1
Sat 13, May-19:45 - Switzerland Challenge League
Winterthur vs Zurich

0-1

0-3
Sat 13, May-21:00 - Switzerland Challenge League
Aarau vs FC Wil 1900

2-0

4-0
Sat 13, May-17:00 - Thai League
Suphanburi FC vs Ratchaburi FC

1-1

1-1
Sat 13, May-14:45 - Thai League
Sukhothai FC vs Buriram United

0-0

1-3
Sat 13, May-15:00 - Thai League
Pattaya United vs Ubon UMT United

0-1

0-1
Sat 13, May-16:00 - Thai League
Bangkok United FC vs Sisaket FC

2-0

5-1
Sat 13, May-15:00 - Thailand Division 1
Chainat Hornbill FC vs Air Force Central

1-1

3-1
Sat 13, May-15:00 - Thailand Division 1
Lampang FC vs PTT Rayong FC

2-1

3-2
Sat 13, May-16:00 - Thailand Division 1
Chiangmai FC vs Rayong FC

0-0

2-1
Sat 13, May-16:00 - Thailand Division 1
Kasetsart University FC vs Nong Bua Pitchaya

3-0

3-3
Sat 13, May-14:00 - Thailand Division 2
Bangkok University Deffo vs Samut Sakhon

0-1

0-5
Sat 13, May-15:00 - Thailand Division 2
Kalasin vs Ayutthaya United

0-0

0-2
Sat 13, May-15:00 - Thailand Division 2
Amnat United vs Ayutthaya FC

0-0

1-2
Sat 13, May-18:30 - Tunisia Division 1
A.S. Marsa vs J.S. Kairouanaise

0-1

0-1
Sat 13, May-18:30 - Tunisia Division 1
C. A. Bizertin vs US Tataouine

1-0

2-0
Sat 13, May-18:30 - Tunisia Division 1
Esperance Sportive Zarzis vs AS Gabes

0-0

1-0
Sat 13, May-18:30 - Tunisia Division 1
Stade Gabesien vs CS. Hammam-Lif

1-0

2-0
Sat 13, May-17:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Dersimspor vs Catalca Spor

0-2

1-3
Sat 13, May-17:00 - Turkey Super Lig
Istanbul Buyuksehir Belediyesi vs Genclerbirligi

0-1

2-1
Sat 13, May-19:59 - Turkey Super Lig
Fenerbahce vs Antalyaspor

0-0

0-1
Sat 13, May-19:59 - Turkey Super Lig
Adanaspor vs Trabzonspor

1-1

1-1
Sat 13, May-17:00 - Turkey U21 Super League
Fenerbahce(U21) vs Antalyaspor(U21)

1-0

3-0
Sat 13, May-17:00 - Turkey U21 Super League
Adanaspor(U21) vs Trabzonspor(U21)

0-5

0-6
Sat 13, May-14:00 - Turkey U21 Super League
Istanbul Buyuksehir Belediyesi(U21) vs Genclerbirligi(U21)

0-0

1-1
Sat 13, May-18:05 - UAE League Professional
Al Ain vs Ittihad Kalba

1-0

2-1
Sat 13, May-18:05 - UAE League Professional
Al Ahli Dubai vs Baniyas

1-1

2-1
Sat 13, May-18:05 - UAE League Professional
Emirates Club vs Al Nasr Dubai

0-0

1-0
Sat 13, May-18:05 - UAE League Professional
Al Shabab Dubai vs Al Wahda

0-0

1-1
Sat 13, May-18:05 - UAE League Professional
Hatta Club vs Al Wasl Dubai

0-1

0-1
Sat 13, May-18:05 - UAE League Professional
Dabba Al-Fujairah vs Al-Sharjah

2-2

2-2
Sat 13, May-18:20 - UAE U21 League
Al-Dhafra U21 vs Al-Jazira (U21)

0-3

0-12
Sat 13, May-19:45 - UEFA-EURO U17 Championship
Germany(U17) vs Netherlands(U17)

0-1

2-1
Sat 13, May-14:00 - UEFA-EURO U17 Championship
England(U17) vs Ireland(U17)

1-0

1-0
Sat 13, May-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya vs PFC Oleksandria

0-0

1-0
Sat 13, May-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Olimpic Donetsk vs Dynamo Kyiv

1-0

2-1
Sat 13, May-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Chernomorets Odessa vs FC Shakhtar Donetsk

0-2

0-3
Sat 13, May-19:00 - Ukraine Persha Liga
Obolon Brovar Kiev vs Ternopil

1-0

2-0
Sat 13, May-19:00 - Ukraine Persha Liga
MFK Vodnyk Mikolaiv vs FC Bukovyna Chernivtsi

1-0

3-1
Sat 13, May-15:00 - Ukraine Persha Liga
Illichivets vs Veres Rivne

0-0

1-1
Sat 13, May-19:59 - Ukraine Persha Liga
FC Inhulets Petrove vs Desna Chernihiv

1-1

1-2
Sat 13, May-18:00 - Ukraine Persha Liga
Naftovik Ukrnafta vs Helios Kharkiv

0-1

1-1
Sat 13, May-18:00 - Ukraine Persha Liga
FC Sumy vs Cherkaskyi Dnipro

0-0

1-0
Sat 13, May-18:00 - Ukraine Persha Liga
Hirnyk-Sport vs Skala Stryi

1-0

3-0
Sat 13, May-16:00 - Ukraine Persha Liga
Arsenal Kyiv vs FK Avanhard Kramatorsk

0-1

0-3
Sat 13, May-13:00 - Ukraine U19 Liga
Zirka Kirovohrad(U19) vs Olimpic Donetsk(U19)

0-1

1-1
Sat 13, May-14:00 - Ukraine U19 Liga
FC Shakhtar Donetsk(U19) vs Skala Stryi(U19)

1-0

2-2
Sat 13, May-14:00 - Ukraine U19 Liga
PFC Oleksandria(U19) vs FC Karpaty Lviv(U19)

0-0

0-0
Sat 13, May-18:30 - Ukraine U19 Liga
Arsenal Kyiv(U19) vs Chernomorets Odessa(U19)


2-1
Sat 13, May-16:00 - Ukraine U19 Liga
Volyn(U19) vs Stal Kamianske U19


2-3
Sat 13, May-16:00 - Ukraine U21 Liga
FC Vorskla (U21) vs Zirka Kirovohrad(U21)

1-0

4-0
Sat 13, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Nacional Montevideo vs IA Sud America

1-2

4-3
Sat 13, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Centro Atletico Fenix vs Defensor SC

1-1

1-2
Sat 13, May-22:30 - Uruguay Primera Division
Wanderers FC vs CA Juventud de Las Piedras

0-2

1-2
Sat 13, May-17:05 - Uruguay Segunda Division
Central Espanol vs CS Cerrito

0-0

2-0
Sat 13, May-22:00 - Uruguay Segunda Division
CA Progreso vs Huracan

0-0

3-0
Sat 13, May-22:30 - Uruguay Segunda Division
CA Rentistas vs Canadian SC

0-0

0-0
Sat 13, May-22:30 - Uruguay Segunda Division
Villa Espanola vs Deportivo Maldonado

1-1

1-1
Sat 13, May-23:00 - USA Major League Soccer
Toronto FC vs Minnesota United FC

1-0

3-2
Sat 13, May-05:00 - USA Major League Soccer
Houston Dynamo vs Vancouver Whitecaps FC

1-0

2-1
Sat 13, May-23:00 - USA National Premier Soccer League
Boston City FC vs Rhode Island Reds

2-2

3-3
Sat 13, May-06:00 - USA National Premier Soccer League
TSS FC Rovers vs Lane United FC

1-1

2-2
Sat 13, May-00:00 - USA Open Cup
Chicago FC United vs Grand Rapids

0-0

1-0
Sat 13, May-22:00 - USSF Division 2 Professional League
Ottawa Fury vs Pittsburgh Riverhounds

0-0

0-1
Sat 13, May-17:00 - Uzbekistan Professional Football League
Mashal Muborak vs OTMK Olmaliq

0-0

0-0
Sat 13, May-17:00 - Uzbekistan Professional Football League
Lokomotiv Tashkent vs Qizilqum Zarafshon

0-0

2-0
Sat 13, May-16:30 - Uzbekistan Professional Football League
Dinamo Samarqand vs Nasaf Qarshi

1-0

1-1
Sat 13, May-23:00 - Venezuela Primera Division
Atletico Socopo FC vs Zulia FC

1-0

2-1
Sat 13, May-23:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo JBL del Zulia vs Estudiantes Merida FC

0-0

1-1
Sat 13, May-12:00 - Vietnam Second Division
Mancons Sai Gon vs Long An II

0-0

1-0
Sat 13, May-12:00 - Vietnam Second Division
Palace Khanh Hoa vs Lam Dong

1-0

1-3
Sat 13, May-12:00 - Vietnam Second Division
Binh Thuan vs Ca Mau

1-0

2-0
Sat 13, May-12:25 - Vietnam Second Division
PVF Vietnam vs Hung Vuong An Giang

1-0

1-0
Sat 13, May-12:30 - Vietnam Second Division
Tien Giang vs Ben Tre

2-0

3-0
Sat 13, May-12:30 - Vietnam Second Division
TTBD Phu Dong vs Viettel II

0-0

1-0
Sat 13, May-12:45 - Vietnam Second Division
SQC Binh Dinh vs Kon Tum

1-0

2-0
Sat 13, May-20:15 - Wales Premier League
Bangor City FC vs Cardiff Metropolitan University FC

1-0

1-0
Sat 13, May-09:00 - Western Australia NPL U20
Stirling Lions(U20) vs Bayswater City(U20)

0-0

1-0
Sat 13, May-09:00 - Western Australia NPL U20
ECU Joondalup(U20) vs Perth S.C(U20)

0-2

1-3
Sat 13, May-09:00 - Western Australia NPL U20
Subiaco AFC(U20) vs Sorrento F.C.(U20)

0-0

1-0
Sat 13, May-09:00 - Western Australia NPL U20
Inglewood United(U20) vs Floreat Athena(U20)

2-3

2-3
Sat 13, May-09:00 - Western Australia NPL U20
Mandurah City U20 vs Balcatta(U20)

0-1

0-2
Sat 13, May-09:00 - Western Australia NPL U20
Joondalup United U20 vs Armadale (U20)

1-1

1-1
Sat 13, May-09:00 - Western Australia NPL U20
Cockburn City (U20) vs Perth Glory FC(U20)


2-1
Sat 13, May-11:00 - Western Australia Premier League
Cockburn City vs Perth Glory FC Am

0-1

2-3
Sat 13, May-11:00 - Western Australia Premier League
Inglewood United vs Floreat Athena

1-0

3-0
Sat 13, May-11:00 - Western Australia Premier League
ECU Joondalup vs Perth S.C

0-1

2-3
Sat 13, May-11:00 - Western Australia Premier League
Stirling Lions vs Bayswater City

2-0

2-3
Sat 13, May-11:00 - Western Australia Premier League
Mandurah City vs Balcatta

1-0

1-0
Sat 13, May-11:00 - Western Australia Premier League
Joondalup United vs Armadale

1-1

4-1
Sat 13, May-11:00 - Western Australia Premier League
Subiaco AFC vs Sorrento F.C.

0-0

0-2
Sat 13, May-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Arna-Bjornar Women\'s vs Trondheims Orn Women\'s

1-0

2-0
Sat 13, May-19:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
LSK Kvinner Women\'s vs Medkila Women\'s

2-0

3-1
Sat 13, May-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Valerenga Women\'s vs Sandviken Women\'s

0-0

1-0
Sat 13, May-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Klepp IL Women\'s vs Roa Women\'s

0-1

1-1
Sat 13, May-15:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
How Mine FC vs FC Platinum

0-0

0-0
Sat 13, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
ZPC Kariba vs Tsholotsho FC


2-0
Sat 13, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bulawayo City vs Black Rhinos FC


0-1
Sat 13, May-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Yadah vs Chicken Inn


0-1

NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.

Write a Comment

comments powered by Disqus