Complete Football Results for Wed 10, May 2017

Yesterday's Results |  Wednesday,16 Aug 2017  | Tuesday,15 Aug 2017  | Monday,14 Aug 2017

FOOTBALL RESULTS
Date and Time/Team Half Time Full Time
Wed 10, May-20:30 - Albania Super league
Teuta Durres vs Skenderbeu Korce

0-1

0-1
Wed 10, May-18:00 - Albania Super league
KF Tirana vs KS Korabi Peshkopi

0-0

2-0
Wed 10, May-18:00 - Albania Super league
Vllaznia Shkoder vs Luftetari Gjirokaster

1-1

2-2
Wed 10, May-18:00 - Albania Super league
KS Perparimi Kukesi vs Flamurtari

1-0

1-0
Wed 10, May-01:00 - Argentina Cup
Tigre vs Deportivo Riestra

1-1

2-2
Wed 10, May-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Atletico Acassuso vs CA Fenix Pilar

1-0

2-2
Wed 10, May-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Atletico Colegiales vs Barracas Central

1-1

3-1
Wed 10, May-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Talleres Rem de Escalada vs UAI Urquiza

2-2

4-2
Wed 10, May-04:05 - Argentina Prim B Metropolitana
Atletico Atlanta vs San Telmo

0-0

1-1
Wed 10, May-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Yupanqui vs General Lamadrid

0-1

0-3
Wed 10, May-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Central Ballester vs Puerto Nuevo

3-0

5-0
Wed 10, May-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Deportivo Muniz vs CDyS Juventud Unida

0-0

0-1
Wed 10, May-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Gutierrez vs Rivadavia Lincoln

0-0

1-0
Wed 10, May-22:20 - Argentinian Primera B - Nacional
Nueva Chicago vs Ferrol Carril Oeste

0-1

1-1
Wed 10, May-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Gimnasia Jujuy vs Almagro

0-0

1-0
Wed 10, May-14:00 - Asia Champions League Cup
Kashima Antlers vs Muang Thong United

1-1

2-1
Wed 10, May-14:00 - Asia Champions League Cup
FC Seoul vs Urawa Red Diamonds

1-0

1-0
Wed 10, May-14:00 - Asia Champions League Cup
Brisbane Roar FC vs Ulsan Hyundai FC

2-1

2-3
Wed 10, May-14:00 - Asia Champions League Cup
Western Sydney Wanderers vs Shanghai SIPG F.C.

2-2

3-2
Wed 10, May-13:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Belconnen United vs Monaro Panthers

0-0

0-0
Wed 10, May-13:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Cooma Tigers vs ANU FC

2-1

3-1
Wed 10, May-13:15 - Australia FFA Cup Qualifiers
Blacktown City Demons vs Mt Druitt Town Rangers FC

0-0

1-1
Wed 10, May-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Sydney Olympic vs Parramatta Eagles

0-1

2-1
Wed 10, May-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Bonnyrigg White Eagles vs A.P.I.A. Leichhardt Tigers

0-1

0-2
Wed 10, May-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
University of Queensland vs Redlands United FC

0-1

0-2
Wed 10, May-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Wollongong United vs Hills Brumbies

1-2

3-6
Wed 10, May-14:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Dulwich Hill SC vs Winston Hills

2-0

3-0
Wed 10, May-13:30 - Australia Victorian Women\\\'s Cup
Box Hill Women\'s vs Geelong Galaxy Women\'s

1-0

1-0
Wed 10, May-14:30 - Australia Victorian Women\\\'s Cup
South Melbourne Women\'s vs Southern United Women\'s

1-0

2-2
Wed 10, May-13:30 - Australia Brisbane Cup
Mount Gravatt vs St George Willawong FC

1-1

1-4
Wed 10, May-20:30 - Austrian Regionalliga West
VfB Hohenems vs Rheindorf Altach B

0-1

1-1
Wed 10, May-19:30 - Belarus Premier League
FC Gomel vs FC Vitebsk

0-1

0-1
Wed 10, May-19:59 - Belarus Premier League
Dinamo Brest vs Slutsksakhar Slutsk

0-0

0-0
Wed 10, May-20:30 - Belarus Premier League
FC Minsk vs Dinamo Minsk

0-0

0-2
Wed 10, May-21:00 - Belarus Premier League
BATE Borisov vs FK Isloch Minsk

1-0

2-0
Wed 10, May-22:30 - Belgian First Amateur Division
Excelsior Virton vs Dessel Sport

1-1

2-3
Wed 10, May-22:30 - Belgian First Amateur Division
KSK Heist vs K.F.C.O.Wilrijk

0-1

1-5
Wed 10, May-19:59 - Bosnia Cup
FK Sarajevo vs NK Siroki Brijeg

0-1

0-1
Wed 10, May-00:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Santos Women\'s vs CR Flamengo (RJ) Women\'s

1-1

2-1
Wed 10, May-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Ferroviaria SP Women\'s vs Ponte Preta Women\'s

0-0

0-1
Wed 10, May-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Red Bull Brasil Youth vs Corinthians Youth

0-0

1-1
Wed 10, May-19:59 - Bulgaria Premier
Botev Plovdiv vs Slavia Sofia

3-0

3-1
Wed 10, May-19:59 - Bulgaria Premier
PFK Montana vs FC Vereya

2-2

2-3
Wed 10, May-19:59 - Club Friendly
AS Eupen(U21) vs Royal Charleroi(U21)

1-0

4-1
Wed 10, May-21:30 - Club Friendly
Bruhl SG vs SC Kriens

0-1

2-1
Wed 10, May-22:00 - Club Friendly
FC Utrecht Am. vs VV De Meern

0-0

3-1
Wed 10, May-22:10 - Club Friendly
CE Lajeadense(U20) vs Gremio (RS) U20

0-1

2-4
Wed 10, May-22:45 - Club Friendly
Leamington vs Wolves U23

1-0

1-1
Wed 10, May-03:00 - Club Friendly
Boa Esporte Clube vs Patrocinense MG

0-0

0-0
Wed 10, May-04:00 - Club Friendly
Fast Clube/AM vs Nacional(AM)

0-0

0-1
Wed 10, May-00:15 - Colombia Copa Mustang
Atletico Huila vs Deportivo Pasto

0-1

0-1
Wed 10, May-04:45 - Colombia Copa Mustang
Envigado vs Deportiva Once Caldas

0-0

0-0
Wed 10, May-05:00 - Colombia Copa Mustang
Millonarios vs Cortulua

0-0

2-1
Wed 10, May-02:15 - Conmebol - Copa Sudamericana
Sport Huancayo vs Nacional Potosi

0-1

2-1
Wed 10, May-04:45 - Conmebol - Copa Sudamericana
Gimnasia LP vs Ponte Preta

1-1

1-1
Wed 10, May-04:45 - Conmebol - Copa Sudamericana
Sportivo Luqueno vs Deportivo Cali

2-1

2-1
Wed 10, May-22:00 - Copa do Brasil Sub 20
Palmeiras Youth vs Avai Youth

1-1

3-1
Wed 10, May-23:00 - Copa do Brasil Sub 20
Bahia Youth vs CR Flamengo (RJ) Youth

1-0

1-1
Wed 10, May-16:30 - Croatia U19
Varteks Varazdin U19 vs Istra 1961 (U19)

1-0

1-1
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Viktoria Zizkov vs FK Graffin Vlasim

0-1

0-3
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
SK Sigma Olomouc vs Frydek-Mistek

1-0

1-0
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Vitkovice vs Banik Ostrava

1-1

2-2
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Fotbal Trinec vs Opava

0-2

1-3
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FK Banik Sokolov vs SC Znojmo

0-0

1-0
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FK MAS Taborsko vs Prostejov

1-0

3-0
Wed 10, May-19:59 - Czech Republic 2. Liga
Ceske Budejovice vs Pardubice

0-0

0-0
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Kraluv Dvur vs Dobrovice

1-0

2-2
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Slavoj Vysehrad vs Stechovice

0-2

1-2
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FC Pisek vs Domazlice

2-1

4-2
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Horovicko vs FK Loko Vltavin

1-2

2-4
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FC Tachov vs Benatky Nad Jizerou

1-1

2-1
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
SK Prevysov vs FK MAS Taborsko B

1-0

4-0
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
SK Viktorie Jirny vs Chrudim

1-0

2-1
Wed 10, May-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Litomerice vs SK Sokol Zapy

0-1

1-1
Wed 10, May-20:30 - Denmark Youth U17
Randers FC(U17) vs Odense BK (U17)

1-1

1-2
Wed 10, May-22:45 - English Premier League
Southampton vs Arsenal

0-0

0-2
Wed 10, May-19:00 - Estonia Cup
FC Infonet vs Narva United FC

1-0

2-0
Wed 10, May-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Nomme JK Kalju II vs Paide Linnameeskond B

1-0

1-1
Wed 10, May-21:00 - Faroe Islands Cup
B36 Torshavn vs HB Torshavn

1-1

1-1
Wed 10, May-21:00 - Faroe Islands Cup
KI Klaksvik vs NSI Runavik

0-1

2-2
Wed 10, May-16:00 - Friendly Internationals
Viet Nam(U20) vs Argentina(U20)

0-1

1-4
Wed 10, May-19:00 - Futsal Russia Premier League
Tyumen Futsal vs TTG-Ugra Yugorsk Futsal

2-1

4-2
Wed 10, May-19:00 - Futsal Russia Premier League
Progress Futsal vs Sibiryak Bratsk Futsal

1-1

2-2
Wed 10, May-20:30 - Futsal Russia Premier League
MFk Kprf Futsal vs Dina Moscow Futsal

4-5

6-9
Wed 10, May-18:00 - Futsal Russia Premier League
MFK Sinara Ekaterinburg Futsal vs Dinamo Moscow Futsal

2-2

5-3
Wed 10, May-17:00 - Georgia Pirveli Liga
WIT Georgia Tbilisi vs Baia Zugdidi


2-0
Wed 10, May-17:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Sioni Bolnisi vs FC Gagra

1-0

1-0
Wed 10, May-19:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Tbilisi vs Lokomotiv Tbilisi

2-0

3-0
Wed 10, May-21:00 - Georgia Primera Division
Chikhura Sachkhere vs Samtredia

0-0

1-2
Wed 10, May-17:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs Dila Gori

1-0

2-3
Wed 10, May-19:59 - German Frauen Bundesliga
Wolfsburg Women\'s vs SG Essen-Schonebeck Women\'s

1-1

2-1
Wed 10, May-19:59 - German Frauen Bundesliga
Duisburg Women\'s vs Eintracht Frankfurt Women\'s

0-2

1-2
Wed 10, May-19:59 - German Frauen Bundesliga
Hoffenheim Women\'s vs SC Sand Women\'s

1-0

1-0
Wed 10, May-22:00 - German Frauen Bundesliga
Bayer Leverkusen Women\'s vs Turbine Potsdam Women\'s

0-2

1-2
Wed 10, May-22:00 - German Frauen Bundesliga
Monchengladbach Women\'s vs Bayern Munich Women\'s

0-1

0-3
Wed 10, May-16:00 - German Frauen Bundesliga
FF USV Jena Women\'s vs SC Freiburg Women\'s

0-1

0-2
Wed 10, May-18:00 - German Junioren Bundesliga Play Off
Bayern Munich(U19) vs Schalke 04 (U19)

1-2

1-3
Wed 10, May-21:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC Hansa Luneburg vs Drochtersen/Assel

1-0

1-0
Wed 10, May-20:30 - Germany - Regionalliga West
FC Schalke 04 II vs RW Oberhausen

0-0

0-1
Wed 10, May-12:00 - Greece U20 League
PAE Atromitos(U20) vs PAOK Saloniki U20

6-0

7-0
Wed 10, May-15:00 - Greece U20 League
Veria FC(U20) vs Pas Giannina(U20)

0-0

1-4
Wed 10, May-14:30 - HK Reserves League
Wofoo Tai Po Reserve vs Kitchee Reserve

1-1

3-2
Wed 10, May-16:30 - HK Reserves League
South China Reserve vs Yuen Long Reserve

0-1

1-3
Wed 10, May-19:59 - Holland U19 League
AZ Alkmaar(U19) vs Ajax Amsterdam U19

0-1

0-2
Wed 10, May-23:15 - Iceland Ladies Premier League
KR Reykjavik Women\'s vs Grindavik Women\'s

0-1

0-1
Wed 10, May-23:15 - Iceland Ladies Premier League
Breidablik Women\'s vs Valur Women\'s

1-0

3-0
Wed 10, May-14:30 - India Federation Cup
DSK Shivajians vs Bengaluru

0-0

2-0
Wed 10, May-17:30 - India Federation Cup
Shillong Lajong FC vs Mohun Bagan

1-3

2-3
Wed 10, May-12:00 - Indonesia Super Liga
Persela Lamongan vs Persija Jakarta

1-0

1-0
Wed 10, May-15:30 - Indonesia Super Liga
PSM Makassar vs Arema Malang

0-0

1-0
Wed 10, May-15:30 - Indonesia Super Liga
Mitra Kukar vs Bali United FC

0-1

2-1
Wed 10, May-19:00 - Iraqi League
Al Zawraa vs Al Shorta

2-2

2-2
Wed 10, May-21:00 - Iraqi League
Al Minaa vs Al Quwa Al Jawiya


1-1
Wed 10, May-17:30 - Iraqi League
Al Najaf vs Karbalaa


4-1
Wed 10, May-17:30 - Iraqi League
Naft Al Junoob vs Baghdad


1-0
Wed 10, May-17:30 - Iraqi League
Zakho vs Al Bahri


2-1
Wed 10, May-17:30 - Iraqi League
Al-Hudod vs Al-Naft

0-0

1-1
Wed 10, May-17:30 - Iraqi League
Al Semawah vs Al Karkh


4-1
Wed 10, May-17:30 - Iraqi League
Al Hussein vs Al Kahrabaa

0-0

0-0
Wed 10, May-14:00 - Japan League Cup
Vegalta Sendai vs Kashiwa Reysol

0-1

1-1
Wed 10, May-14:00 - Japan League Cup
Vissel Kobe vs Ventforet Kofu

1-1

2-1
Wed 10, May-14:00 - Japan League Cup
Shimizu S-Pulse vs Jubilo Iwata

1-2

2-4
Wed 10, May-14:00 - Japan League Cup
Cerezo Osaka vs Albirex Niigata

0-0

1-0
Wed 10, May-14:00 - Japan League Cup
FC Tokyo vs Omiya Ardija

3-2

4-3
Wed 10, May-14:00 - Japan League Cup
Sanfrecce Hiroshima vs Sagan Tosu

0-0

1-0
Wed 10, May-10:00 - K-National League
Daejeon Korail vs Busan Transpor Tation

1-0

1-1
Wed 10, May-10:00 - K-National League
Gyeongju KHNP vs Changwon City

1-0

2-0
Wed 10, May-14:00 - K-National League
Mokpo City vs Cheonan City FC

2-0

5-0
Wed 10, May-14:30 - K-National League
Gimhae City FC vs Gangneung

0-1

3-2
Wed 10, May-15:00 - Kazakhstan Cup
Okzhetpes vs FC Shakhtyor Karagandy

0-0

1-2
Wed 10, May-15:00 - Kazakhstan Cup
FC Zhetysu Taldykorgan vs Ordabasy

0-0

0-1
Wed 10, May-16:30 - Kazakhstan Cup
FK Atyrau vs FK Aktobe

0-0

0-0
Wed 10, May-18:00 - Kazakhstan Cup
FC Kairat Almaty vs Irtysh Pavlodar

2-0

2-0
Wed 10, May-14:00 - Kenya Premier League
Muhoroni Youth vs Posta Rangers

1-0

1-1
Wed 10, May-16:00 - Kenya Premier League
Kakamega Homeboyz vs Western Stima

1-0

1-0
Wed 10, May-16:00 - Kenya Premier League
Zoo Kericho vs Tusker FC Nairobi

0-2

0-2
Wed 10, May-16:00 - Kenya Premier League
Sofapaka Nairobi FC vs Ulinzi Stars Nakuru

0-0

0-1
Wed 10, May-16:00 - Kenya Premier League
Sony Sugar FC vs AFC Leopards SC

0-0

1-0
Wed 10, May-16:00 - Kenya Premier League
Bandari FC vs Nzoia United

0-1

2-1
Wed 10, May-16:00 - Kenya Premier League
Nakumatt FC vs Thika United

0-1

2-1
Wed 10, May-17:15 - Kenya Premier League
Gor Mahia vs Chemelil Sugar FC

2-0

2-0
Wed 10, May-21:15 - Kuwait League
Al-Arabi Club vs Al-Jahra

0-0

3-0
Wed 10, May-21:15 - Kuwait League
Yarmouk vs Al Fahaheel SC

1-2

2-4
Wed 10, May-18:40 - Kuwait League
Burgan SC vs Al-Ttadamon

0-1

0-4
Wed 10, May-19:00 - Lithuania - 1. Division
Lietava Jonava vs FK Zalgiris Vilnius

0-2

0-2
Wed 10, May-21:00 - Lithuania - 1. Division
FK Trakai vs Atlantas Klaipeda

2-1

4-1
Wed 10, May-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs Decic Tuzi

1-0

2-0
Wed 10, May-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Jedinstvo Bijelo Polje vs FK Rudar Pljevlja

1-1

1-4
Wed 10, May-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Mladost Podgorica vs FK Zeta

0-0

0-1
Wed 10, May-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Lovcen Cetinje vs FK Sutjeska Niksic

0-2

0-2
Wed 10, May-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Bokelj Kotor vs FK Grbalj Radanovici

0-0

0-0
Wed 10, May-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Iskra Danilovgrad vs OFK Petrovac

1-0

4-0
Wed 10, May-19:00 - Nigeria Premier League
Gombe United vs Enugu Rangers International

0-1

3-3
Wed 10, May-22:30 - Northern Ireland Women\\\'s Premiership
Newry City Women\'s vs Linfield FC Women\'s

1-1

2-1
Wed 10, May-22:40 - Northern Ireland Women\\\'s Premiership
Ballymena Allstars Women\'s vs Sion Swifts Women\'s

0-2

0-4
Wed 10, May-17:00 - Norway 4. Divisjon
Rosenborg B vs Mo IL

1-0

6-0
Wed 10, May-22:00 - Norwegian Junior U19
Sverresborg(U19) vs Tillerbyen FK (U19)

1-0

2-2
Wed 10, May-21:15 - Omani League
Al Nasr vs Al Oruba Sur

0-1

1-2
Wed 10, May-21:15 - Omani League
Saham vs Jalan

2-3

5-3
Wed 10, May-18:15 - Omani League
Dhofar vs AL-Nahda

0-0

1-0
Wed 10, May-18:15 - Omani League
Al Khaburah vs Alrstak

3-1

4-2
Wed 10, May-03:10 - Paraguayan Primera Division
Olimpia Asuncion vs Guarani CA

0-1

0-2
Wed 10, May-15:15 - Paraguayan Reserves League
Libertad Asuncion Reserve vs Club Rubio Nu Reserve

1-1

1-1
Wed 10, May-19:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Neptun Konskie Youth vs LKS Lodz Youth

0-1

1-5
Wed 10, May-18:30 - Romania - Divizia A
Concordia Chiajna vs ACS Poli Timisoara

1-0

3-1
Wed 10, May-19:30 - Russia First Division
Shinnik Yaroslavl vs Yenisey Krasnoyarsk

1-1

4-2
Wed 10, May-19:59 - Russia First Division
Kuban Krasnodar vs Zenit-2 St.Petersburg

2-0

3-0
Wed 10, May-19:59 - Russia First Division
FK Khimki vs Luch Energiya Vladivostok

1-1

2-2
Wed 10, May-19:59 - Russia First Division
Fakel Voronezh vs Baltika

0-0

1-2
Wed 10, May-12:30 - Russia First Division
SKA Khabarovsk vs Spartak Moscow II

1-0

3-0
Wed 10, May-16:00 - Russia First Division
Sibir vs Spartak Nalchik

0-0

1-0
Wed 10, May-17:00 - Russia First Division
Spartak Tambov vs FK Ruan Tosno

3-0

3-0
Wed 10, May-17:00 - Russia First Division
FC Tyumen vs Neftekhimik Nizhnekamsk

1-0

2-0
Wed 10, May-18:00 - Russia First Division
Mordovia Saransk vs Volgar Astrachan

1-0

3-0
Wed 10, May-19:00 - Russia First Division
Sokol Saratov vs Dinamo Moscow

0-0

0-3
Wed 10, May-22:45 - Scottish League One
Montrose vs Peterhead

1-1

1-1
Wed 10, May-22:45 - Scottish League One
Brechin City vs Raith Rovers

1-0

1-1
Wed 10, May-22:45 - Scottish League One
Airdrieonians vs Alloa Athletic

0-0

1-0
Wed 10, May-22:45 - Scottish League One
Annan Athletic vs Forfar Athletic

2-0

2-2
Wed 10, May-19:59 - Serbia Cup
Partizan Belgrade vs Vojvodina

1-0

1-0
Wed 10, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
FC VSS Kosice vs FK Pohronie

1-0

1-0
Wed 10, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
SKF Sered vs Spisska Nova Ves

1-0

3-0
Wed 10, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
FC STK 1914 Samorin vs MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas

1-1

2-1
Wed 10, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
Partizan Bardejov vs MSK Zilina B

2-0

2-0
Wed 10, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
Lokomotiva Kosice vs FC Nitra

1-0

1-1
Wed 10, May-19:00 - Slovakia 2. Liga Play Off
MFK Skalica vs MFK Lokomotiva Zvolen

2-0

2-0
Wed 10, May-18:30 - Slovakia 3. liga East
FK Svit vs Tesla Stropkov


2-0
Wed 10, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
FK Puchov vs Slovan Nemsova

0-0

0-0
Wed 10, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
Slovan Duslo Sala vs Spartak Trnava C

1-0

1-0
Wed 10, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
SFM Senec vs SK Crystal Lednicke Rovne

1-0

2-0
Wed 10, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
Topvar Topolcany vs Slovan Galanta

0-1

0-1
Wed 10, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
DAC Dunajska Streda B vs MSK Thermal Velky Meder

2-0

5-0
Wed 10, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
SK Surany vs Spartak Vrable

0-1

0-3
Wed 10, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
Velke Ludince vs FC Banik Horna Nitra


1-0
Wed 10, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
Neded vs FK Nove Zamky

0-1

0-1
Wed 10, May-18:30 - Slovakia 3. liga West
FK Belusa vs MFK Dubnica

0-1

0-2
Wed 10, May-15:30 - Slovenia U19
Domzale(U19) vs NK Rudar Velenje(U19)

3-0

3-0
Wed 10, May-17:00 - South Africa First League
Mthatha Bucks vs Cape Town All Stars


1-0
Wed 10, May-17:00 - South Africa First League
Santos Cape Town vs Witbank Spurs

0-0

1-0
Wed 10, May-17:00 - South Africa First League
Thanda Royal Zulu vs FC Cape Town

1-0

4-1
Wed 10, May-17:00 - South Africa First League
AmaZulu vs Jomo Cosmos

2-1

5-1
Wed 10, May-17:00 - South Africa First League
Pretoria University vs Black Leopards

0-0

0-1
Wed 10, May-17:00 - South Africa First League
Milano United vs Stellenbosch FC

1-0

1-0
Wed 10, May-17:00 - South Africa First League
Royal Eagles vs Mbombela United

0-0

0-0
Wed 10, May-17:00 - South Africa First League
Magesi vs Real Kings

2-0

6-0
Wed 10, May-21:30 - South Africa Premier League
Mamelodi Sundowns vs Baroka FC

2-1

2-2
Wed 10, May-21:30 - South Africa Premier League
Bloemfontein Celtic vs Orlando Pirates

0-0

0-0
Wed 10, May-21:30 - South Africa Premier League
Free State Stars vs Bidvest Wits

1-0

3-1
Wed 10, May-21:30 - South Africa Premier League
Maritzburg United vs Platinum Stars

0-0

0-0
Wed 10, May-17:00 - SVK U19 A League
FC VSS Kosice(U19) vs 1. FC Tatran Presov(U19)


0-2
Wed 10, May-19:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Norra
GIF Sundsvall(U21) vs Brommapojkarna(U21)


1-1
Wed 10, May-19:00 - Sweden Folksam U21 Superettan Sodra
Landskrona BoIS(U21) vs Falkenbergs FF(U21)

1-1

1-3
Wed 10, May-16:00 - Syrian League
Al Foutoua Club vs Al-Jaish Damascus

1-1

2-3
Wed 10, May-19:00 - Tunisia Division 2
U.S.Monastir vs Stade Tunisien

0-0

1-0
Wed 10, May-19:00 - Tunisia Division 2
Stade Africain Menzel Bourguiba vs A.S Djerba

0-1

2-1
Wed 10, May-19:00 - Tunisia Division 2
CO Medenine vs Sporting Ben Arous

2-0

2-1
Wed 10, May-13:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Kirecburnu Women\'s vs Amasya Egitim Spor Women\'s


3-0
Wed 10, May-15:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Adana Idmanyurduspor Women\'s vs Yabancilar Women\'s


0-1
Wed 10, May-17:00 - Turkey Bayanlar 1. Ligi
Konak BEL. Women\'s vs Trabzon Idmanocagi Women\'s

2-1

4-4
Wed 10, May-22:45 - UEFA Champions League
Atletico de Madrid vs Real Madrid

2-1

2-1
Wed 10, May-14:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Ireland(U17) vs Germany(U17)

0-3

0-7
Wed 10, May-14:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Bosnia and Herzegovina(U17) vs Serbia(U17)

0-0

1-0
Wed 10, May-18:00 - UEFA-EURO U17 Championship
England(U17) vs Netherlands(U17)

1-0

3-0
Wed 10, May-18:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Ukraine(U17) vs Norway(U17)

0-0

2-0
Wed 10, May-14:00 - Ukraine U19 Liga
Stal Kamianske U19 vs Arsenal Kyiv(U19)

0-0

1-1
Wed 10, May-17:00 - Uruguay Reserves League
Sud America Reserve vs Wanderers Reserve

0-1

1-1
Wed 10, May-17:00 - Uruguay Reserves League
CA Penarol Reserve vs Cerro Montevideo Reserve

0-1

1-1
Wed 10, May-04:30 - USA Open Cup
Red Force vs South Florida Surf

1-1

2-4
Wed 10, May-22:00 - USSF Division 2 Professional League
Portland Timbers Reserve vs Colorado Springs Switchbacks FC

0-0

0-0

NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE. BEST ODD ALWAYS AT BET365

Write a Comment

comments powered by Disqus