Complete Football Results for Sun 16, Apr 2017

Yesterday's Results |  Wednesday,26 Jul 2017  | Tuesday,25 Jul 2017  | Monday,24 Jul 2017

FOOTBALL RESULTS
Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 16, Apr-18:00 - Albania Super league
Luftetari Gjirokaster vs Flamurtari

1-0

1-2
Sun 16, Apr-21:00 - Albania Super league
Vllaznia Shkoder vs Partizani Tirana

0-0

1-1
Sun 16, Apr-19:00 - Angola Girabola League
ASA Luanda vs Estrela Clube 1 de Maio


2-1
Sun 16, Apr-17:00 - Argentina Reserves League
Boca Juniors Reserve vs Patronato Reserve

1-0

1-0
Sun 16, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Tristan Suarez vs CA Fenix Pilar

0-0

1-0
Sun 16, Apr-18:00 - Argentina Prim D Metropolitana
Liniers vs CA Atlas

2-1

3-1
Sun 16, Apr-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
General Lamadrid vs Deportivo Muniz

0-0

1-0
Sun 16, Apr-02:00 - Argentina Torneo Federal A
Sportivo Belgrano vs Libertad Sunchales

0-0

0-0
Sun 16, Apr-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Deportivo Madryn vs Defensores Belgrano Villa Ramallo

0-1

0-3
Sun 16, Apr-23:30 - Argentina Torneo Federal A
Chaco For Ever vs Gimnasia yTiro

0-0

0-2
Sun 16, Apr-23:30 - Argentina Torneo Federal A
Alvarado Mar del Plata vs Club Cipolletti

0-2

0-2
Sun 16, Apr-00:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Estudiantes de San Luis vs Instituto

0-0

1-0
Sun 16, Apr-00:05 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Douglas Haig vs Argentinos Juniors

0-0

0-1
Sun 16, Apr-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Guillermo Brown vs CSyD Juventud Unida Gualeguaychu

0-0

0-0
Sun 16, Apr-03:00 - Argentinian Primera Division
Sarmiento Junin vs Racing Club

0-0

1-2
Sun 16, Apr-23:00 - Argentinian Primera Division
Godoy Cruz vs CA Banfield

1-1

3-1
Sun 16, Apr-01:00 - Argentinian Primera Division
Independiente vs Atletico Rafaela

0-0

1-1
Sun 16, Apr-23:15 - Argentinian Primera Division
Atletico Tucuman vs San Lorenzo

0-0

1-0
Sun 16, Apr-02:00 - Argentinian Primera Division
Olimpo vs Velez Sarsfield

0-1

0-1
Sun 16, Apr-16:00 - Armenia Premier League
FC Pyunik vs Gandzasar Kapan

0-1

1-2
Sun 16, Apr-11:00 - Australia League A
Brisbane Roar FC vs Wellington Phoenix

1-3

4-3
Sun 16, Apr-13:00 - Australia League A
Perth Glory FC vs Melbourne City

1-1

5-4
Sun 16, Apr-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Adamstown Rosebuds FC vs Lake Macquarie City

1-1

1-2
Sun 16, Apr-09:00 - Australia New South Wales Super League
Mounties Wanderers vs Spirit FC

2-1

5-2
Sun 16, Apr-06:30 - Australia New South Wales U20
Adamstown Rosebuds(U20) vs Lake Macquarie City (U20)

0-0

0-0
Sun 16, Apr-17:00 - Austrian Bundesliga
Mattersburg vs Austria Wien

0-2

0-3
Sun 16, Apr-18:00 - Austrian Regionalliga East
Rapid Vienna Amateure vs ASK Ebreichsdorf

2-3

3-3
Sun 16, Apr-18:30 - Austrian Regionalliga East
St.Polten Amateure vs SC Neusiedl 1919

0-0

1-0
Sun 16, Apr-19:59 - Belgian Jupiler League
KV Oostende vs Anderlecht

0-0

0-1
Sun 16, Apr-22:00 - Belgian Jupiler League
Kortrijk vs Genk

0-1

0-3
Sun 16, Apr-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Petrolero de Yacuiba vs Jorge Wilstermann

0-0

2-0
Sun 16, Apr-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Real Potosi vs Club Guabira

2-0

2-0
Sun 16, Apr-23:00 - Brazil Alagoano Division 1
CSA Alagoas AL vs Santa Rita

1-0

2-1
Sun 16, Apr-18:00 - Brazil Brasiliense DF Division 1
Sobradinho EC vs Santa Maria DF

1-0

1-0
Sun 16, Apr-22:30 - Brazil Brasiliense DF Division 1
SE do Gama (DF) vs Paracatu DF

1-1

2-1
Sun 16, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Baiano Division
Vitoria da Conquista BA vs Vitoria Salvador BA

0-0

1-1
Sun 16, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Carioca
Vasco da Gama(RJ) vs Botafogo (RJ)

0-0

2-0
Sun 16, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Vasco da Gama RJ U20 vs Campos RJ(U20)

4-0

7-2
Sun 16, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Cearense Division 1
Ceara vs Guarani CE

0-0

2-0
Sun 16, Apr-02:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 1
Internacional (RS) vs SER Caxias Do Su RS

1-0

1-0
Sun 16, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Gaucho Division 1
Gremio (RS) vs Novo Hamburgo RS

0-0

1-1
Sun 16, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Goiano Division
Atletico Clube Goianiense vs Goias

0-1

1-2
Sun 16, Apr-18:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 1
URT MG vs Atletico Mineiro (MG)

0-1

1-1
Sun 16, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 1
America MG vs Cruzeiro (MG)

0-0

1-1
Sun 16, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Paulista
Ponte Preta vs Palmeiras

3-0

3-0
Sun 16, Apr-02:00 - Brazil Campeonato Paulista A-2
Velo Clube SP vs Agua Santa

1-0

2-1
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-2
Juventus-SP vs Batatais

1-0

2-0
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-2
Sertaozinho vs Mogi Mirim SP

4-2

5-3
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-2
Penapolense vs Bragantino SP

0-1

1-2
Sun 16, Apr-17:10 - Brazil Campeonato Paulista A-2
Taubate vs Sao Caetano (SP)

1-0

3-2
Sun 16, Apr-02:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
EC Sao Bernardo vs Diadema SP

2-1

4-1
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Rio Branco (SP) vs Gremio Osasco

2-0

2-0
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Marilia (SP) vs Desportivo Brasil SP

1-0

2-0
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Monte Azul SP vs Noroeste SP

1-1

2-2
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Catanduvense vs Nacional SP

0-2

0-2
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Sao Carlos vs Sao Jose Dos Campos SP

1-1

1-1
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Independente SP vs Olimpia SP

0-2

0-4
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Flamengo (AA) vs Comercial SP

0-0

1-1
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Matonense SP vs AA Portuguesa Santista

0-0

0-0
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Atibaia vs Inter de Limeira

0-0

0-0
Sun 16, Apr-17:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Barcelona Esportivo Capela SP vs Elosport SP

0-6

0-8
Sun 16, Apr-17:05 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Jaguariuna vs Amparo SP

1-0

1-1
Sun 16, Apr-17:10 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Paulista (SP) vs Taboao da Serra

1-0

2-1
Sun 16, Apr-22:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3
Osvaldo Cruz SP vs Vocem SP

0-2

1-2
Sun 16, Apr-02:30 - Brazil Copa Verde
Santos Macapa vs Paysandu (PA)

1-1

1-1
Sun 16, Apr-01:00 - Brazil Copa Verde
Rondoniense RO vs Luverdense

0-2

1-2
Sun 16, Apr-22:45 - Brazil Maranhense Division 1
Moto Clube(MA) vs Sampaio Correa (MA)

0-0

0-1
Sun 16, Apr-22:30 - Brazil Paranaense Division 2
Operario Ferroviario PR vs Paranavai

0-0

2-0
Sun 16, Apr-22:30 - Brazil Paranaense Division 2
Portuguesa Londrinense PR vs Cascavel CR

2-1

2-1
Sun 16, Apr-23:00 - Brazil Paranaense League
Atletico Paranaense vs Londrina (PR)

2-0

2-1
Sun 16, Apr-23:00 - Brazil Paranaense League
Cianorte PR vs Coritiba (PR)

1-0

1-0
Sun 16, Apr-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Taubate Women\'s vs AD Centro Olimpico Women\'s

1-0

3-0
Sun 16, Apr-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Portuguesa Women\'s vs Santos Women\'s

0-1

0-3
Sun 16, Apr-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Rio Preto Women\'s vs AA Francana SP Women\'s

4-0

8-0
Sun 16, Apr-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Juventus-SP Women\'s vs Embu das Artes Women\'s

0-0

1-0
Sun 16, Apr-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Ponte Preta Women\'s vs XV de Piracicaba Women\'s

0-0

1-1
Sun 16, Apr-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Rio Branco SP Women\'s vs Ferroviaria SP Women\'s

0-2

0-6
Sun 16, Apr-23:00 - Brazil Pernambucano League
Sport Club Recife (PE) vs Nautico (PE)

0-1

3-2
Sun 16, Apr-01:30 - Brazil Pernambucano League
Santa Cruz (PE) vs Salgueiros PE

0-0

1-0
Sun 16, Apr-17:00 - CAF Confederation Cup
Platinum Stars vs Tanda

1-0

2-0
Sun 16, Apr-19:00 - CAF Confederation Cup
Rivers United vs Rayon Sports FC

1-0

2-0
Sun 16, Apr-19:59 - CAF Confederation Cup
ASEC Mimosas vs Mounana FC

0-0

0-0
Sun 16, Apr-19:59 - CAF Confederation Cup
Supersport United vs Barrack Young Controllers

2-0

5-0
Sun 16, Apr-21:00 - CAF Confederation Cup
JS Kabylie vs T.P. Mazembe Englebert

0-0

0-0
Sun 16, Apr-21:00 - CAF Confederation Cup
Hilal Obayed vs Gambia Ports Authority

1-0

3-0
Sun 16, Apr-17:00 - Challenge DE French Feminin
Paris Saint Germain Women\'s vs Saint-Etienne Women\'s

3-0

4-1
Sun 16, Apr-17:00 - Challenge DE French Feminin
FCF Henin Beaumont Women\'s vs Lyonnais Women\'s

0-4

0-10
Sun 16, Apr-00:00 - Chile Primera B
Union San Felipe vs San Marcos de Arica

1-0

2-0
Sun 16, Apr-00:00 - Chile Primera B
Union La Calera vs Nublense

1-1

1-2
Sun 16, Apr-19:00 - Chile Primera B
Rangers Talca vs Curico Unido

1-0

2-0
Sun 16, Apr-23:30 - Chile Primera B
CD Santiago Morning vs CD Copiapo S.A.

0-0

2-0
Sun 16, Apr-01:00 - Chile Primera B
Puerto Montt vs Coquimbo Unido

1-0

1-0
Sun 16, Apr-03:30 - Chile Primera Division
Union Espanola vs Palestino

1-0

1-2
Sun 16, Apr-22:30 - Chile Primera Division
Santiago Wanderers vs Deportes Temuco

0-1

1-2
Sun 16, Apr-01:00 - Chile Primera Division
O Higgins vs Everton CD

0-0

1-0
Sun 16, Apr-02:00 - Chile Tercera Division
Deportes Santa Cruz vs Melipilla

1-0

1-0
Sun 16, Apr-02:00 - Chile Tercera Division
Malleco Unido vs Lota Schwager

0-0

3-1
Sun 16, Apr-00:00 - Chile Tercera Division
Trasandino Los Andes vs San Antonio Unido

3-3

3-4
Sun 16, Apr-23:00 - Chile Tercera Division
Deportes Naval vs Independiente de Cauquenes

0-0

1-0
Sun 16, Apr-01:00 - Chile Tercera Division
CSyD Barnechea vs Colchagua CD

0-0

2-0
Sun 16, Apr-12:30 - Chinese Football League Divison 1
Xinjiang Tianshan Leopard vs Dalian Yifang

1-0

1-0
Sun 16, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Shanghai Sunfun vs Jiangxi Liansheng

0-0

0-0
Sun 16, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 2
BeiJing Tech vs Shenyang City Public

0-0

0-0
Sun 16, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 2
BaoTou Nanjiao FC vs Shaanxi Chang\'an Athletic FC

0-1

0-1
Sun 16, Apr-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenzhen Renren vs Nantong Zhiyun

1-0

2-0
Sun 16, Apr-11:30 - Chinese Super League
Yan Bian Fude FC vs Hebei China Fortune Football Club

0-0

1-1
Sun 16, Apr-15:35 - Chinese Super League
Tianjin Teda vs Guangzhou Evergrande Taobao FC

0-1

0-3
Sun 16, Apr-03:40 - Club Friendly
Rio Branco (AC) vs Vasco AC

0-0

2-0
Sun 16, Apr-13:00 - Club Friendly
BV Cloppenburg Women\'s vs Union Berlin Women\'s

0-1

0-2
Sun 16, Apr-01:00 - Club Friendly
Fast Clube/AM vs Rio Negro/AM

0-1

0-1
Sun 16, Apr-23:30 - Club Friendly
Aurora vs Atletico Ciclon

0-0

2-1
Sun 16, Apr-16:00 - Club Friendly
Herforder SV Borussia Friedenstal Women\'s vs FC Gutersloh Women\'s

0-1

0-2
Sun 16, Apr-02:30 - Colombia Copa Mustang
Deportes Tolima vs Deportivo Cali

1-1

2-2
Sun 16, Apr-03:00 - Colombia Copa Mustang
Independiente Santa Fe vs Atletico Bucaramanga

0-0

1-0
Sun 16, Apr-04:45 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Pasto vs Millonarios

0-0

2-1
Sun 16, Apr-00:15 - Colombia Copa Mustang
Jaguares de Cordoba vs Cortulua

1-1

2-1
Sun 16, Apr-23:00 - Colombia Copa Mustang
La Equidad vs Tigres FC

0-0

0-0
Sun 16, Apr-20:30 - Colombia Copa Premier
Universitario de Popayan vs Cucuta

0-1

1-1
Sun 16, Apr-15:45 - Czech Republic 2. Liga
Banik Ostrava vs Pardubice

0-1

1-1
Sun 16, Apr-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
SK Prevysov vs Litomerice

3-0

4-0
Sun 16, Apr-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK MAS Taborsko B vs SK Viktorie Jirny

2-1

3-1
Sun 16, Apr-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slovan Liberec vs Dukla Praha

1-0

3-1
Sun 16, Apr-20:15 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs Synot Slovacko

1-0

2-0
Sun 16, Apr-16:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Synot Slovacko Women\'s vs Hradec Kralove Women\'s

0-0

1-0
Sun 16, Apr-16:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Slavia Praha Women\'s vs FC Viktoria Plzen Women\'s

3-2

10-2
Sun 16, Apr-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Unicov vs Zlin B

1-0

2-2
Sun 16, Apr-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Velke Mezirici vs Odra Petrkovice

1-0

2-0
Sun 16, Apr-13:00 - Czech Republic U21 League
Sparta Praha(U21) vs Vysocina Jihlava(U21)

2-0

3-0
Sun 16, Apr-13:00 - Czech Republic U21 League
FC Bohemians 1905 U21 vs Mlada Boleslav(U21)

0-0

0-0
Sun 16, Apr-14:00 - Czech Republic U21 League
Hradec Kralove(U21) vs Slavia Praha(U21)

1-0

3-0
Sun 16, Apr-15:00 - Czech Republic U21 League
FK Baumit Jablonec(U21) vs Brno(U21)

2-0

5-1
Sun 16, Apr-15:00 - Czech Republic U21 League
Teplice(U21) vs Ceske Budejovice(U21)

0-0

1-2
Sun 16, Apr-18:00 - Danish SAS Ligaen
Lyngby vs Midtjylland

1-1

2-2
Sun 16, Apr-15:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 2
Vildbjerg SF Women\'s vs Thisted FC Women\'s

0-0

0-1
Sun 16, Apr-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
SC Imbabura vs Tecnico Universitario

0-0

0-0
Sun 16, Apr-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Mushuc Runa vs America de Quito

0-0

3-1
Sun 16, Apr-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
CDS Santa Rita vs Liga de Loja

1-0

1-0
Sun 16, Apr-20:15 - Ecuador Copa Pilsener A
CD El Nacional vs CD River Plate

0-0

2-2
Sun 16, Apr-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Macara vs Liga Dep. Universitaria Quito

0-0

1-0
Sun 16, Apr-01:00 - Ecuador Copa Pilsener A
CD Clan Juvenil vs Delfin SC

0-1

0-1
Sun 16, Apr-17:00 - Egypt Premier League
El Daklyeh vs El Entag El Harby

1-0

3-0
Sun 16, Apr-19:00 - Egypt Premier League
Arab Contractors vs Nasr Taadeen

0-0

2-1
Sun 16, Apr-23:15 - Egypt Premier League
Aswan vs El Ahly Cairo

0-2

0-2
Sun 16, Apr-04:30 - El Salvador Primera Division
CD Chalatenango vs Santa Tecla

0-1

2-1
Sun 16, Apr-05:00 - El Salvador Primera Division
Isidro Metapan vs Luis Angel Firpo

0-0

0-1
Sun 16, Apr-17:00 - England Ladies Premier League
Everton FC Women\'s vs Aston Villa Women\'s

1-0

3-0
Sun 16, Apr-17:00 - England Ladies Premier League
Doncaster Rovers Belles Women\'s vs Durham Wildcats Women\'s

1-0

2-1
Sun 16, Apr-17:00 - England Ladies Premier League
Brighton & H.A. Women\'s vs Watford Women\'s

2-0

2-1
Sun 16, Apr-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
West Bromwich WFC Women\'s vs Leicester City Women\'s


1-0
Sun 16, Apr-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
West Ham United Women\'s vs Lewes Women\'s

0-0

0-0
Sun 16, Apr-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Portsmouth Women\'s vs Crystal Palace Women\'s


2-5
Sun 16, Apr-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Tottenham Hotspur Women\'s vs Cardiff City Women\'s


2-1
Sun 16, Apr-16:30 - English Premier League
West Bromwich(WBA) vs Liverpool

0-1

0-1
Sun 16, Apr-19:00 - English Premier League
Manchester United vs Chelsea FC

1-0

2-0
Sun 16, Apr-17:00 - Estonia Esi Liiga
Maardu FC Starbunker vs FC Kuressaare

1-0

5-1
Sun 16, Apr-17:00 - Estonia Esi Liiga
JK Welco Elekter vs Flora Tallinn II

0-2

0-3
Sun 16, Apr-17:00 - Estonia Esi Liiga B
Nomme JK Kalju II vs Tartu JK Tammeka B

0-0

1-0
Sun 16, Apr-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Viimsi MRJK vs Vandra JK Vaprus

1-0

1-0
Sun 16, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Le Havre(U19) vs ROUEN FC(U19)


3-1
Sun 16, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Alencon(U19) vs Valenciennes US(U19)

0-2

2-2
Sun 16, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
ES Troyes AC(U19) vs ASPTT Dijon(U19)


3-2
Sun 16, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Racing Besancon U19 vs Torcy U.S(U19)


1-1
Sun 16, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Nancy(U19) vs Sochaux U19

0-0

1-0
Sun 16, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Auxerre(U19) vs Epinal U19


3-2
Sun 16, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Entente(U19) vs Evian Thonon Gaillard(U19)

0-0

1-3
Sun 16, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Niort(U19) vs Angers SCO U19


4-4
Sun 16, Apr-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Trelissac U19 vs Guingamp (U19)


0-0
Sun 16, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Bastia U19 vs Nimes(U19)


3-1
Sun 16, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Clermont Foot U19 vs Toulouse(U19)


1-0
Sun 16, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Monaco U19 vs Marseille(U19)

3-0

5-2
Sun 16, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Montpellier(U19) vs Ajaccio U19

0-1

0-1
Sun 16, Apr-13:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Cannes AS U19 vs Colomiers U19

0-1

2-2
Sun 16, Apr-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nantes vs Bordeaux

0-0

0-1
Sun 16, Apr-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Marseille vs Saint-Etienne

2-0

4-0
Sun 16, Apr-18:00 - Futsal Spain Division De Honor
F.C.Barcelona Futsal vs Xota Magna Gurpea Futsal

0-1

1-6
Sun 16, Apr-19:59 - Futsal Spain Division De Honor
Peinsa F.S. Cartagena Futsal vs Palma Futsal

1-1

3-3
Sun 16, Apr-16:00 - German 3. Liga
FSV Frankfurt vs VfL Osnabruck

0-0

1-1
Sun 16, Apr-17:30 - German Bundesliga
Werder Bremen vs Hamburger

1-1

2-1
Sun 16, Apr-19:30 - German Bundesliga
Darmstadt vs Schalke 04

1-0

2-1
Sun 16, Apr-15:30 - German Bundesliga 2
St. Pauli vs Wurzburger Kickers

0-0

1-0
Sun 16, Apr-15:30 - German Bundesliga 2
Munchen 1860 vs SV Sandhausen

1-0

1-1
Sun 16, Apr-15:30 - German Bundesliga 2
Bochum vs Greuther Furth

1-0

1-0
Sun 16, Apr-15:30 - German Bundesliga 2
Union Berlin vs FC Kaiserslautern

1-0

3-1
Sun 16, Apr-15:30 - German Bundesliga 2
Karlsruher SC vs Heidenheimer

0-0

0-1
Sun 16, Apr-15:30 - German Bundesliga 2
Dynamo Dresden vs Fortuna Dusseldorf

0-1

1-1
Sun 16, Apr-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FC Oberlausitz vs Budissa Bautzen

1-0

2-0
Sun 16, Apr-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Oldenburg vs FC St. Pauli II

0-0

2-0
Sun 16, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Kaiserslautern Am. vs VfR Wormatia Worms

0-0

0-2
Sun 16, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG Hoffenheim Am. vs SSV Ulm 1846

0-0

1-0
Sun 16, Apr-17:00 - Germany Woman\\\'s Cup
SC Freiburg Women\'s vs Wolfsburg Women\'s

1-0

1-1
Sun 16, Apr-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Bayer Leverkusen Women\'s vs SC Sand Women\'s

0-3

0-4
Sun 16, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Accra Hearts of Oak vs Elmina Sharks

0-0

1-1
Sun 16, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Wa All Stars vs Asante Kotoko FC

1-0

1-0
Sun 16, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Liberty Professionals vs Great Olympics

0-0

0-0
Sun 16, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Aduana Stars vs Tema Youth

1-0

3-0
Sun 16, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Ebusua Dwarfs vs Berekum Chelsea

1-0

1-0
Sun 16, Apr-19:00 - Ghana Premier League
Inter Allies vs Ashanti Gold

1-0

1-0
Sun 16, Apr-19:00 - Ghana Premier League
WAFA vs Bolga All Stars

1-0

2-0
Sun 16, Apr-10:30 - HKFA Lanwa International Fa Cup
Southern District vs Hong Kong Sapling

1-0

3-1
Sun 16, Apr-16:30 - Holland Eredivisie
FC Groningen vs FC Zwolle

3-0

5-1
Sun 16, Apr-16:30 - Holland Eredivisie
Feyenoord Rotterdam vs FC Utrecht

0-0

2-0
Sun 16, Apr-18:45 - Holland Eredivisie
Ajax Amsterdam vs SC Heerenveen

3-1

5-1
Sun 16, Apr-14:30 - Holland Eredivisie
Willem II vs Go Ahead Eagles

0-0

2-0
Sun 16, Apr-09:30 - HongKong 1st Division League
Shatin SA vs Tai Chung

2-1

3-1
Sun 16, Apr-09:30 - HongKong 2 Division League
Metro Gallery Sun Source vs Kwong Wah AA


1-1
Sun 16, Apr-11:30 - HongKong 2 Division League
Central & Western District RSA vs Kowloon City


1-3
Sun 16, Apr-18:30 - Hungary NB ?
Nyiregyhaza vs Budaorsi SC

1-0

1-1
Sun 16, Apr-18:30 - Hungary NB ?
Bodajk FC Siofok vs Soroksar

1-1

3-2
Sun 16, Apr-18:30 - Hungary NB ?
Cigand SE vs Bekescsaba

0-2

0-5
Sun 16, Apr-18:30 - Hungary NB ?
MTE Mosonmagyarovar vs Szolnoki MAV FC

0-1

1-2
Sun 16, Apr-18:30 - Hungary NB ?
Szegedi AK vs Cegled

0-0

0-0
Sun 16, Apr-18:30 - Hungary NB ?
Dorogi FC vs Balmazujvaros

1-0

2-0
Sun 16, Apr-18:30 - Hungary NB ?
Szeol vs Kozarmisleny SE

0-0

0-0
Sun 16, Apr-19:59 - Hungary NB ?
Zalaegerszeg TE vs Puskas Akademia Fehervar

0-1

0-1
Sun 16, Apr-19:59 - Hungary NB ?
Csakvari TK vs Soproni SVSE-GYSEV

0-0

1-1
Sun 16, Apr-15:30 - Hungary NB ?
Vac-Dunakanyar vs Varda SE

0-2

3-3
Sun 16, Apr-17:35 - India League Division 1
Mumbai FC vs Chennai City

0-0

0-0
Sun 16, Apr-15:05 - India League Division 1
East Bengal vs DSK Shivajians

0-1

0-1
Sun 16, Apr-14:30 - India League Division 2
Fateh Hyderabad vs Neroca FC

0-0

0-0
Sun 16, Apr-12:00 - Indonesia Super Liga
Persiba Balikpapan vs Persija Jakarta

0-0

0-2
Sun 16, Apr-12:00 - Indonesia Super Liga
Madura United vs Bali United FC

1-0

2-0
Sun 16, Apr-15:30 - Indonesia Super Liga
PSM Makassar vs Persela Lamongan

3-0

3-1
Sun 16, Apr-08:00 - Japan Football League
Honda FC vs Ohira Tochigi UVA SC

1-0

6-0
Sun 16, Apr-08:00 - Japan Football League
Ryutsu Keizai University FC vs Veertien Kuwana

0-0

1-0
Sun 16, Apr-08:00 - Japan Football League
Vanraure Hachinohe FC vs MIO Biwako Shiga

0-0

1-0
Sun 16, Apr-08:00 - Japan Football League
Osaka FC vs FC Maruyasu Okazaki

1-1

3-1
Sun 16, Apr-08:00 - Japan Football League
Urayasu SC vs Imabari FC

0-0

0-2
Sun 16, Apr-08:00 - Japan Football League
Reinmeer Aomori F.C. vs Nara Club

0-1

2-1
Sun 16, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Jef U Ichi.Chiba Women\'s vs IGA Kunoichi Women\'s

0-0

2-1
Sun 16, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Kanagawa University Women\'s vs AS Elfen Sayama Women\'s

0-1

1-1
Sun 16, Apr-07:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Setagaya Sfida Women\'s vs Yunogo Belle Women\'s

1-2

7-2
Sun 16, Apr-07:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Ehime FC Women\'s vs Cerezo Osaka Sakai Women\'s

1-0

1-1
Sun 16, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Nippon Sport Science University Women\'s vs Orca Kamogawa FC Women\'s

0-0

0-0
Sun 16, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
AS Harima ALBION Women\'s vs Kibi International University Women\'s

0-0

0-0
Sun 16, Apr-08:00 - Japanese J-League Division 1
Shimizu S-Pulse vs Omiya Ardija

0-1

1-1
Sun 16, Apr-08:00 - Japanese J-League Division 1
Ventforet Kofu vs Albirex Niigata

0-1

0-2
Sun 16, Apr-08:05 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs Kawasaki Frontale

0-0

1-1
Sun 16, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
Cerezo Osaka vs Gamba Osaka

0-0

2-2
Sun 16, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Urawa Red Diamonds

0-1

0-1
Sun 16, Apr-10:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Sagan Tosu

0-0

2-1
Sun 16, Apr-11:00 - Japanese J-League Division 1
Vissel Kobe vs Kashiwa Reysol

1-1

1-2
Sun 16, Apr-12:00 - Japanese J-League Division 1
Sanfrecce Hiroshima vs Yokohama F Marinos

0-1

0-1
Sun 16, Apr-14:00 - Japanese J-League Division 1
Vegalta Sendai vs Kashima Antlers

0-3

1-4
Sun 16, Apr-08:00 - Japanese League Division 2
Kamatamare Sanuki vs Fagiano Okayama

0-0

1-1
Sun 16, Apr-13:00 - Japanese League Division 2
Roasso Kumamoto vs Matsumoto Yamaga FC

1-0

2-0
Sun 16, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Tochigi SC vs Azul Claro Numazu

0-0

2-1
Sun 16, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Blaublitz Akita vs Gainare Tottori

2-0

3-1
Sun 16, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Kataller Toyama vs FC Ryukyu

0-0

0-0
Sun 16, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs SC Sagamihara

1-0

1-1
Sun 16, Apr-08:00 - Japanese League Division 3
Grulla Morioka vs Fujieda MYFC

1-0

1-0
Sun 16, Apr-09:00 - Japanese League Division 3
Kagoshima United vs Giravanz Kitakyushu

0-0

2-1
Sun 16, Apr-10:00 - K League Challenge
Seongnam FC vs Gyeongnam FC

0-1

1-2
Sun 16, Apr-10:00 - K League Challenge
FC Anyang vs Seoul E-Land FC

0-0

2-0
Sun 16, Apr-13:00 - Kazakhstan Super League
FC Shakhtyor Karagandy vs Tobol Kostanai

0-1

1-1
Sun 16, Apr-14:00 - Kazakhstan Super League
Kaisar Kyzylorda vs Irtysh Pavlodar

0-0

1-1
Sun 16, Apr-14:00 - Kazakhstan Super League
Okzhetpes vs FC Astana

0-0

0-3
Sun 16, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League
Taraz vs FC Akzhayik

0-0

0-0
Sun 16, Apr-16:00 - Kazakhstan Super League
FC Kairat Almaty vs Ordabasy

2-0

3-0
Sun 16, Apr-17:15 - Kenya Premier League
AFC Leopards SC vs Muhoroni Youth

1-0

1-0
Sun 16, Apr-15:00 - Kenya Premier League
Bandari FC vs Thika United

2-0

3-0
Sun 16, Apr-16:00 - Kenya Premier League
Kakamega vs Nzoia United

1-1

1-2
Sun 16, Apr-16:00 - Kenya Premier League
Zoo Kericho vs Sofapaka Nairobi FC

0-2

0-3
Sun 16, Apr-16:00 - Kenya Premier League
Western Stima vs Chemelil Sugar FC

0-0

0-0
Sun 16, Apr-10:00 - Korea League Classic
Ulsan Hyundai FC vs FC Seoul

1-1

1-1
Sun 16, Apr-10:00 - Korea League Classic
Suwon Samsung Bluewings vs Gwangju Football Club

0-0

0-0
Sun 16, Apr-10:00 - Korea League Classic
Jeonbuk Hyundai Motors vs Sangju Sangmu FC

2-0

4-1
Sun 16, Apr-10:00 - Korea League Classic
Jeju United FC vs Gangwon FC

0-1

1-2
Sun 16, Apr-18:25 - Kuwait League
Al-Ttadamon vs Al Kuwait SC

0-0

0-1
Sun 16, Apr-18:25 - Kuwait League
Burgan SC vs Yarmouk

0-1

0-6
Sun 16, Apr-20:55 - Kuwait League
Al-Arabi Club vs Khaitan

0-0

0-2
Sun 16, Apr-17:00 - Latvia - 1. Division
Caramba/Dinamo Riga vs Metta/LU Riga

0-2

2-2
Sun 16, Apr-16:40 - Macao Division 1
Kei Lun vs Cheng Fung

1-2

2-3
Sun 16, Apr-14:30 - Macao Division 1
Benfica de Macau vs PSP Macau

2-0

3-0
Sun 16, Apr-02:00 - Mexico Primera Division
Jaguares Chiapas FC vs Club Tijuana

1-0

1-2
Sun 16, Apr-04:00 - Mexico Primera Division
Veracruz vs Necaxa

0-0

0-1
Sun 16, Apr-04:00 - Mexico Primera Division
Atlas vs Santos Laguna

0-1

1-1
Sun 16, Apr-04:00 - Mexico Primera Division
Monarcas Morelia vs Club Leon

0-1

1-2
Sun 16, Apr-04:00 - Mexico Primera Division
Tigres UANL vs Pumas UNAM

1-0

4-0
Sun 16, Apr-04:06 - Mexico Primera Division
Pachuca vs Chivas Guadalajara

0-0

0-0
Sun 16, Apr-06:00 - Mexico Primera Division
Club America vs Queretaro FC

1-0

1-0
Sun 16, Apr-21:00 - Mexico Primera Division
Toluca vs Monterrey

1-1

1-1
Sun 16, Apr-21:00 - Mexico Primera Divison 2
CD Cruz Azul Hidalgo vs UA De Zacatecas

0-0

2-0
Sun 16, Apr-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Celaya B vs CSyD Dorados de Sinaloa B

1-0

2-1
Sun 16, Apr-02:00 - Mexico Primera Divison A
Lobos BUAP vs Leones Univ Guadalajara

2-1

2-1
Sun 16, Apr-04:00 - Mexico Primera Divison A
Loros Universidad vs CF Atlante

1-0

2-0
Sun 16, Apr-05:00 - Mexico Primera Divison A
FC Juarez vs Celaya FC

1-0

3-0
Sun 16, Apr-05:00 - Mexico Primera Divison A
Tampico Madero vs Murcielagos

0-0

0-0
Sun 16, Apr-06:00 - Mexico Primera Divison A
CSyD Dorados de Sinaloa vs Correcaminos UAT

0-2

1-2
Sun 16, Apr-21:00 - Mexico Youth U20
Puebla(U20) vs Cruz Azul(U20)

0-0

2-0
Sun 16, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
KOM Podgorica vs Cetinje

0-0

2-0
Sun 16, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
Jezero Plav vs FK Mornar

0-1

2-2
Sun 16, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
Otrant vs FK Berane


1-0
Sun 16, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
FK Bratstvo Cijevna vs OFK Igalo


0-0
Sun 16, Apr-18:00 - Montenegro Division 2
FK Ibar Rozaje vs Radnicki Berane

1-0

2-0
Sun 16, Apr-17:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Decic Tuzi vs FK Sutjeska Niksic

0-0

1-0
Sun 16, Apr-19:00 - Morocco Division 2
MCO Mouloudia Oujda vs JSM Jeunesse Sportive El Massira


2-0
Sun 16, Apr-19:00 - Morocco Division 2
ASS Association Sportive de Sale vs Racing Casablanca

5-2

5-3
Sun 16, Apr-19:00 - Morocco Division 2
RB Rachad Bernoussi vs Union Sportive Temara

1-0

1-0
Sun 16, Apr-19:00 - Morocco Division 2
Union Sportive Sidi Kacem vs Olympique Dcheira

0-1

0-1
Sun 16, Apr-19:00 - Morocco Division 2
Wydad Fes vs RCOZ Oued Zem

0-1

1-1
Sun 16, Apr-19:30 - Morocco Super League
DHJ Difaa Hassani Jadidi vs Renaissance Sportive de Berkane

0-0

0-0
Sun 16, Apr-19:30 - Morocco Super League
JSK Chabab Kasba Tadla vs Wydad Casablanca

0-1

0-2
Sun 16, Apr-22:00 - Morocco Super League
Forces Armee Royales Rabat vs Chabab Rif Hoceima

0-1

4-1
Sun 16, Apr-02:15 - Mundialito de Clubes Beach Soccer
El Salvador Beach Soccer vs Tahiti Beach Soccer


5-10
Sun 16, Apr-01:00 - Mundialito de Clubes Beach Soccer
Panama Soccer vs Ecuador Beach Soccer


3-1
Sun 16, Apr-03:00 - North American Soccer League
Jacksonville Armada vs San Francisco Deltas

0-0

0-0
Sun 16, Apr-03:30 - North American Soccer League
North Carolina vs FC Edmonton

2-0

3-1
Sun 16, Apr-16:00 - Norway 4. Divisjon
Molde B vs Strindheim IL

2-0

3-0
Sun 16, Apr-06:00 - OFC Club Championship League
Auckland City vs As Tefana

1-0

2-0
Sun 16, Apr-06:00 - OFC Club Championship League
Team Wellington vs AS Magenta Noumea

2-1

7-1
Sun 16, Apr-23:00 - Paraguayan Division 2
Guairena vs General Caballero


3-0
Sun 16, Apr-23:15 - Paraguayan Division 2
Deportivo Caaguazu vs Club Fernando de la Mora


1-0
Sun 16, Apr-23:15 - Paraguayan Division 2
Deportivo Liberacion vs 3 de Febrero


0-3
Sun 16, Apr-23:15 - Paraguayan Division 2
Ovetense FC vs Caacupe FBC


4-0
Sun 16, Apr-23:30 - Paraguayan Division 2
Deportivo Santani vs Martin Ledesma


2-2
Sun 16, Apr-23:10 - Paraguayan Division 2
Sportivo Iteno vs Resistencia SC

0-0

1-0
Sun 16, Apr-03:10 - Paraguayan Primera Division
Cerro Porteno vs Club Rubio Nu

4-0

4-0
Sun 16, Apr-01:00 - Paraguayan Primera Division
Sportivo Luqueno vs General Diaz

1-0

2-1
Sun 16, Apr-01:00 - Paraguayan Primera Division
Independiente F.B.C. vs Sol de America

0-0

0-0
Sun 16, Apr-02:45 - Peru Primera Division
Sport Rosario vs Deportivo Union Comercio

0-0

0-0
Sun 16, Apr-05:00 - Peru Primera Division
Universitario de Deportes vs Alianza Lima

2-0

3-0
Sun 16, Apr-22:15 - Peru Primera Division
Real Atletico Garcilaso vs Comerciantes Unidos

0-0

0-0
Sun 16, Apr-00:30 - Peru Primera Division
Dep. San Martin vs Academia Cantolao

1-0

1-2
Sun 16, Apr-18:30 - Republic of Azerbaijan Premier League
FK Inter Baku vs Qarabag

0-1

0-3
Sun 16, Apr-16:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
FK Kapaz Ganca vs Qabala

0-0

2-0
Sun 16, Apr-16:30 - Romania - Divizia A
Gaz Metan Medias vs Pandurii

0-1

3-1
Sun 16, Apr-21:30 - Romania - Divizia A
Dinamo Bucuresti vs FC Viitorul Constanta

0-0

2-1
Sun 16, Apr-17:00 - Russia Div 2 Center
Avangard Kursk vs Chertanovo Moscow

1-0

2-0
Sun 16, Apr-14:00 - Russia Div 2 Center
Arsenal Tula II vs FK Zvezda Ryazan

1-1

1-4
Sun 16, Apr-16:00 - Russia Div 2 Center
Saturn vs Vityaz Podolsk

1-0

2-1
Sun 16, Apr-16:00 - Russia Div 2 Center
Metallurg Lipetsk vs Dinamo Briansk

1-0

1-0
Sun 16, Apr-16:00 - Russia Div 2 Center
Zenit Penza vs FC Energomash Belgorod

1-2

4-2
Sun 16, Apr-17:00 - Russia Div 2 South
FK Angusht Nazran vs Legion Dynamo

0-0

0-0
Sun 16, Apr-17:00 - Russia Div 2 South
Chernomorets Novorossiysk vs Druzhba Maykop

1-1

1-2
Sun 16, Apr-17:00 - Russia Div 2 South
Kuban Krasnodar B vs FK Afips

0-0

0-1
Sun 16, Apr-15:00 - Russia Div 2 South
Alania vs Zhemchuzhina Sochi

0-0

1-2
Sun 16, Apr-16:00 - Russia Div 2 South
Rotor Volgograd vs FK Krasnodar II

1-0

3-0
Sun 16, Apr-16:00 - Russia Div 2 South
Mashuk-KMV vs Torpedo Armavir

0-1

3-3
Sun 16, Apr-17:00 - Russia Div 2 West
Spartak Kostroma vs Torpedo Vladimir

0-0

0-0
Sun 16, Apr-17:00 - Russia Div 2 West
Dolgiye Prudy vs Dynamo St. Petersburg

1-1

1-1
Sun 16, Apr-17:00 - Russia Div 2 West
FC Kolomna vs Domodedovo

1-0

1-1
Sun 16, Apr-18:00 - Russia Div 2 West
Dnepr Smolensk vs Tekstilshchik Ivanovo

0-1

0-3
Sun 16, Apr-18:00 - Russia Div 2 West
Strogino Moscow vs Znamya Truda

1-0

2-1
Sun 16, Apr-16:00 - Russia Div 2 West
Volga Tver vs Dinamo Moscow B

0-1

0-6
Sun 16, Apr-18:30 - Russia Premier League
Arsenal Tula vs Lokomotiv Moscow

0-0

0-3
Sun 16, Apr-13:30 - Russia Premier League
Gazovik Orenburg vs FC Terek Groznyi

1-0

2-1
Sun 16, Apr-21:00 - Russia Premier League
Spartak Moscow vs Zenit St.Petersburg

1-0

2-1
Sun 16, Apr-16:00 - Russia Premier League
Ural S.r. vs FC Tom Tomsk

1-0

1-0
Sun 16, Apr-19:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Celtic Women\'s vs Stirling University Women\'s

1-0

2-1
Sun 16, Apr-19:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Hibernian Women\'s vs Hamilton FC Women\'s

4-0

6-0
Sun 16, Apr-16:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Spartans Women\'s vs Glasgow Rangers Women\'s

2-1

3-1
Sun 16, Apr-16:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Aberdeen Women\'s vs Glasgow City Women\'s

0-1

0-3
Sun 16, Apr-15:30 - Scottish Premier League
Ross County vs Celtic

0-1

2-2
Sun 16, Apr-17:20 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs Slovan Bratislava

0-0

2-1
Sun 16, Apr-19:30 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs 1. FC Tatran Presov

3-0

4-0
Sun 16, Apr-19:00 - Slovakia 3. liga Bratislava
Malacky vs Tomasov

1-0

1-1
Sun 16, Apr-18:00 - Slovakia 3. liga Center
Banik Kalinovo vs TJ Družstevník Liptovska Stiavnica


0-0
Sun 16, Apr-12:30 - Slovakia 3. liga Center
Kremnicka vs Namestovo

2-0

3-0
Sun 16, Apr-12:30 - Slovakia 3. liga Center
Sport Podbrezova B vs FK Cadca

4-0

5-2
Sun 16, Apr-18:00 - Slovakia 3. liga East
Slovan Giraltovce vs 1.FK Svidnik


1-0
Sun 16, Apr-18:00 - Slovakia 3. liga East
Bardejovska Nova Ves vs Tatran Presov Youth


1-0
Sun 16, Apr-18:00 - Slovakia 3. liga East
Slovan Sabinov vs Rozvoj Pusovce

2-0

2-0
Sun 16, Apr-18:00 - Slovakia 3. liga West
Spartak Vrable vs MFK Dubnica


0-0
Sun 16, Apr-18:00 - Slovakia 3. liga West
Topvar Topolcany vs Velke Ludince


0-1
Sun 16, Apr-18:00 - Slovakia 3. liga West
DAC Dunajska Streda B vs FK Puchov


0-0
Sun 16, Apr-18:00 - Slovakia 3. liga West
SK Surany vs SK Crystal Lednicke Rovne


1-2
Sun 16, Apr-17:00 - South Africa First League
Jomo Cosmos vs Thanda Royal Zulu

1-0

1-1
Sun 16, Apr-17:00 - South Africa First League
AmaZulu vs Magesi

3-0

3-0
Sun 16, Apr-17:00 - South Africa Premier League
Free State Stars vs Mamelodi Sundowns

0-1

0-1
Sun 16, Apr-18:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Teruel vs SD Borja

1-0

1-1
Sun 16, Apr-18:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Tineo vs SD Lenense

1-0

1-0
Sun 16, Apr-18:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Leganes B vs Villanueva del Pardillo

1-0

6-0
Sun 16, Apr-19:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Rapido de Bouzas vs Compostela


1-0
Sun 16, Apr-19:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
San Fernando Henares vs Mostoles

1-1

1-3
Sun 16, Apr-19:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Cristo Atletico vs SC Uxama

0-0

1-1
Sun 16, Apr-19:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Pinatar CF vs EDMF Churra

1-1

1-1
Sun 16, Apr-19:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Agoncillo vs CA Vianes

2-1

4-1
Sun 16, Apr-19:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Colindres vs CF Vimenor

0-1

0-2
Sun 16, Apr-13:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Don Benito vs Cacereno

0-1

1-2
Sun 16, Apr-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
AD Parla vs Villaverde Boetticher CF

0-1

0-2
Sun 16, Apr-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
UD Alzira vs Recambios Colon CD

0-0

1-0
Sun 16, Apr-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Negreira vs CD Castro

0-0

1-0
Sun 16, Apr-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Getafe B vs DAV Santa Ana

2-1

4-1
Sun 16, Apr-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Rayo Cantabria vs Castro

1-0

4-0
Sun 16, Apr-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CF Trival Valderas vs Alcorcon B

1-1

1-1
Sun 16, Apr-19:59 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Atletico Pulpileno vs CF El Castillo

0-0

2-1
Sun 16, Apr-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Alcobendas CF vs Atletico Pinto

1-0

2-0
Sun 16, Apr-13:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
La Hoya Lorca CF B vs Lorca Deportiva FC

1-0

2-1
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Atletico de Madrid B vs Aravaca CF

4-0

5-1
Sun 16, Apr-20:30 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CF Illueca vs AD Almudevar

1-0

2-0
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Deportivo La Coruna B vs Celtiga FC

1-0

1-0
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Ciudad de Murcia vs Deportiva Minera

0-0

0-1
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
Union Langreo vs Urraca CF

3-1

5-1
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD San Jose de Soria vs Atletico Astorga

0-3

0-4
Sun 16, Apr-22:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Bunol vs UD Paterna

1-0

3-1
Sun 16, Apr-15:00 - Spanish Bizkaia-Tercera Division
CD Vera vs CD Union Sur Yaiza

0-0

2-1
Sun 16, Apr-18:00 - Spanish Ladies Premier League
FC Barcelona Women\'s vs Real Betis Women\'s

2-0

3-0
Sun 16, Apr-13:00 - Spanish Ladies Premier League
Rayo Vallecano Women\'s vs Sporting De Huelva Women\'s

2-1

2-1
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Real Sociedad Women\'s vs UD Tacuense Women\'s

5-0

8-1
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Transportes Alcaine Women\'s vs Fundacion Albacete Women\'s

1-0

3-2
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Santa Teresa CD Women\'s vs RCD Espanyol Women\'s

2-0

3-0
Sun 16, Apr-18:15 - Spanish Primera Division
Valencia vs Sevilla

0-0

0-0
Sun 16, Apr-20:30 - Spanish Primera Division
Real Betis vs Eibar

1-0

2-0
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Primera Division
Leganes vs Espanyol

0-0

0-1
Sun 16, Apr-22:45 - Spanish Primera Division
Granada CF vs Celta Vigo

0-1

0-3
Sun 16, Apr-18:00 - Spanish Segunda Division
Alcorcon vs Getafe

0-2

0-3
Sun 16, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division
Cordoba C.F. vs Almeria

1-0

1-0
Sun 16, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division
CD Lugo vs Real Oviedo

1-1

2-1
Sun 16, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division
UCAM Murcia vs Rayo Vallecano

0-1

0-1
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division
Sevilla Atletico vs Valladolid

4-0

6-2
Sun 16, Apr-22:30 - Spanish Segunda Division
Zaragoza vs Mallorca

1-0

1-0
Sun 16, Apr-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
UD Somozas vs Pontevedra

1-0

1-0
Sun 16, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Cultural Leonesa vs Racing de Ferrol

2-1

3-1
Sun 16, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
SD Ponferradina vs Burgos CF

2-1

4-2
Sun 16, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Boiro vs CF Palencia

0-0

0-0
Sun 16, Apr-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Arandina vs Racing Santander

0-3

1-5
Sun 16, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Artistico Navalcarnero vs Albacete

1-1

1-3
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
San Sebastian Reyes vs CD Mensajero

0-0

0-1
Sun 16, Apr-14:15 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Toledo vs CF Rayo Majadahonda

0-0

0-1
Sun 16, Apr-14:15 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
UD Socuellamos vs Fuenlabrada

0-1

1-3
Sun 16, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Sabadell vs CF Badalona

0-0

0-2
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Atletico Baleares vs CD Ebro

0-1

1-1
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Mallorca B vs Espanyol B

1-0

1-1
Sun 16, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
CD El Ejido 2012 vs Atletico Mancha Real

0-0

1-0
Sun 16, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Real Jaen CF vs Murcia

0-0

0-0
Sun 16, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
La Hoya Lorca CF vs Recreativo Huelva

1-0

1-0
Sun 16, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Merida AD vs CD Linares Deportivo

1-0

1-0
Sun 16, Apr-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
C.D. San Fernando Isleno vs Villanovense

0-1

0-1
Sun 16, Apr-22:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
FC Cartagena vs Extremadura

1-1

1-1
Sun 16, Apr-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Kopparbergs/Goeteborg Women\'s vs KIF Orebro DUFF Women\'s

0-0

1-0
Sun 16, Apr-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Kristianstads DFF Women\'s vs Vittsjo GIK Women\'s

0-1

0-1
Sun 16, Apr-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Pitea IF Women\'s vs Djurgardens Women\'s

0-1

0-1
Sun 16, Apr-18:00 - Sweden Damallsvenskan
Linkopings FC Women\'s vs IF Limhamn Bunkeflo Women\'s

1-0

3-0
Sun 16, Apr-16:00 - Sweden Damallsvenskan
FC Rosengard Women\'s vs Kvarnsvedens IK Women\'s

4-1

7-2
Sun 16, Apr-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Enskede IK vs Sollentuna United FF

0-0

0-2
Sun 16, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Mjallby AIF vs Qviding FIF

1-0

2-1
Sun 16, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Assyriska BK vs IK Oddevold

0-1

2-1
Sun 16, Apr-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Karlslunds IF HFK vs Sundbybergs

2-0

4-0
Sun 16, Apr-15:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Gute vs Gamla Upsala SK

0-0

0-0
Sun 16, Apr-17:00 - Sweden Superettan
Dalkurd FF vs Varbergs BoIS FC

0-0

0-0
Sun 16, Apr-19:00 - Sweden Superettan
Norrby IF vs Trelleborgs FF

1-0

1-1
Sun 16, Apr-19:00 - Sweden Superettan
Syrianska FC vs GAIS

1-0

2-1
Sun 16, Apr-17:00 - Swedish Allsvenskan
Halmstads vs Malmo FF

0-2

0-3
Sun 16, Apr-17:00 - Swedish Allsvenskan
Orebro vs Ostersunds FK

1-0

2-1
Sun 16, Apr-19:30 - Swedish Allsvenskan
Djurgardens vs Elfsborg

2-0

3-0
Sun 16, Apr-19:30 - Swedish Allsvenskan
GIF Sundsvall vs Hacken

0-2

1-2
Sun 16, Apr-18:00 - Tunisia Division 1
A.S. Marsa vs Esperance Sportive Zarzis

1-0

2-0
Sun 16, Apr-18:00 - Tunisia Division 1
C. A. Bizertin vs CS. Hammam-Lif

1-0

1-0
Sun 16, Apr-18:00 - Tunisia Division 1
US Tataouine vs J.S. Kairouanaise

1-0

1-0
Sun 16, Apr-17:55 - UAE U21 League
Al Ahli Dubai(U21) vs Al Wehda(UAE) (U21)

1-2

1-2
Sun 16, Apr-17:55 - UAE U21 League
Al Ain (U21) vs Al-Wasl U21

0-1

2-1
Sun 16, Apr-17:55 - UAE U21 League
Dabba Al-Fujairah(U21) vs Al-Dhafra U21

2-0

8-1
Sun 16, Apr-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Chernomorets Odessa vs PFC Oleksandria

0-0

1-0
Sun 16, Apr-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Volyn Lutsk vs Zirka Kirovohrad

1-0

1-0
Sun 16, Apr-23:00 - Uruguay Primera Division
Liverpool P. vs Defensor SC

0-0

0-1
Sun 16, Apr-23:00 - Uruguay Primera Division
El Tanque Sisley vs IA Sud America

1-0

2-1
Sun 16, Apr-23:00 - Uruguay Primera Division
Boston River vs Rampla Juniors FC

0-0

4-0
Sun 16, Apr-03:30 - USA Major League Soccer
New York Red Bulls vs Washington D.C. United

0-0

2-0
Sun 16, Apr-04:00 - USA Major League Soccer
Columbus Crew vs Toronto FC

2-1

2-1
Sun 16, Apr-04:30 - USA Major League Soccer
Houston Dynamo vs Minnesota United FC

2-0

2-2
Sun 16, Apr-05:00 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs Real Salt Lake

1-0

1-2
Sun 16, Apr-06:30 - USA Major League Soccer
Portland Timbers vs Sporting Kansas City

0-0

0-1
Sun 16, Apr-01:00 - USA Major League Soccer
Chicago Fire vs New England Revolution

1-0

3-0
Sun 16, Apr-06:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Seattle Reign Women\'s vs Sky Blue FC Women\'s

0-0

1-1
Sun 16, Apr-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Charleston Battery vs Rochester Rhinos

4-0

5-0
Sun 16, Apr-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Harrisburg Islanders vs Bethlehem Steel

2-1

3-2
Sun 16, Apr-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Charlotte Independence vs Pittsburgh Riverhounds

1-1

1-1
Sun 16, Apr-03:00 - USSF Division 2 Professional League
FC Cincinnati vs Saint Louis FC

2-0

4-0
Sun 16, Apr-03:30 - USSF Division 2 Professional League
Louisville City FC vs Tampa Bay Rowdies

1-0

2-1
Sun 16, Apr-04:00 - USSF Division 2 Professional League
Colorado Springs Switchbacks FC vs Real Monarchs SLC

2-0

2-1
Sun 16, Apr-04:00 - USSF Division 2 Professional League
Swope Park Rangers vs Sacramento Republic FC

0-0

1-0
Sun 16, Apr-04:30 - USSF Division 2 Professional League
San Antonio vs Reno 1868

1-0

4-0
Sun 16, Apr-06:30 - USSF Division 2 Professional League
Los Angeles Galaxy II vs Seattle Sounders Reserve

1-2

1-2
Sun 16, Apr-01:00 - USSF Division 2 Professional League
Richmond Kickers vs Ottawa Fury

0-0

0-1
Sun 16, Apr-15:00 - Uzbekistan Division 1
Xorazm Urganch vs Nurafshon


3-0
Sun 16, Apr-15:00 - Uzbekistan Division 1
Nasaf Qarshi II vs Uz Dong Joo Andijon


1-0
Sun 16, Apr-15:00 - Uzbekistan Division 1
Yangiyer vs Zaamin


0-2
Sun 16, Apr-15:00 - Uzbekistan Division 1
NBU Osiyo vs Dinamo Gallakor


3-0
Sun 16, Apr-15:00 - Uzbekistan Division 1
Termez Surkhon vs Sementchi Quvasoy


0-1
Sun 16, Apr-15:00 - Uzbekistan Division 1
Aral Nukus vs Mashal II


1-2
Sun 16, Apr-16:00 - Uzbekistan Professional Football League
Neftchi Fargona vs Kuruvchi Bunyodkor

0-0

1-2
Sun 16, Apr-00:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo Lara vs Trujillanos FC

0-0

1-1
Sun 16, Apr-19:00 - Venezuela Primera Division
Estudiantes Merida FC vs Deportivo Tachira

1-2

1-4
Sun 16, Apr-19:00 - Venezuela Primera Division
Aragua FC vs Deportivo JBL del Zulia

0-0

1-0
Sun 16, Apr-14:30 - Vietnam League
TP Ho Chi Minh vs Sanna Khanh Hoa BVN

1-3

1-4
Sun 16, Apr-15:00 - Vietnam League
Becamex Binh Duong vs XM Hai Phong FC

1-1

2-2

NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE. BEST ODD ALWAYS AT BET365

Write a Comment

comments powered by Disqus