Football Results for Sat 7, Jul 2018

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 7, Jul 2018

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 7, Jul-16:00 - AFF U19 Youth Championship
Indonesia(U19) vs Viet Nam(U19)

0-0

1-0
Sat 7, Jul-12:30 - AFF U19 Youth Championship
Singapore(U19) vs Laos(U19)

0-4

0-5
Sat 7, Jul-12:30 - AFF U19 Youth Championship
Philippines(U19) vs Thailand(U19)

0-1

0-5
Sat 7, Jul-16:00 - AFF Woman\\\'s Championship
Philippines Women\'s vs Viet Nam Women\'s

0-4

0-5
Sat 7, Jul-13:00 - AFF Woman\\\'s Championship
Myanmar Women\'s vs Singapore Women\'s

3-0

7-0
Sat 7, Jul-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Western Spirit vs Annerley FC

2-1

4-2
Sat 7, Jul-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Woden Weston vs Tuggeranong United

1-0

1-1
Sat 7, Jul-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Riverina Rhinos vs Monaro Panthers

1-2

3-2
Sat 7, Jul-11:30 - Australia Capital Gatorade Premier League
Belconnen United vs Canberra Olympic

3-2

4-2
Sat 7, Jul-09:00 - Australia Capital Territory U20
Belconnen United(U20) vs Canberra Olympic U20

0-2

1-3
Sat 7, Jul-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Newcastle Jets FC Youth vs Hamilton Olympic

1-1

3-2
Sat 7, Jul-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Weston Workers Bears FC vs Edgeworth Eagles FC

0-4

1-4
Sat 7, Jul-06:30 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Weston Workers Bears(U20) vs Edgeworth Eagles FC(U20)

0-2

0-2
Sat 7, Jul-13:30 - Australia New South Wales Premier League
Sydney United vs Hakoah Sydney City East

1-1

3-1
Sat 7, Jul-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Bonnyrigg White Eagles vs South Coast Wolves

1-0

1-0
Sat 7, Jul-10:00 - Australia New South Wales Super League
Central Coast Mariners FC Am vs Spirit FC

1-1

1-1
Sat 7, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
Northern Tigers vs Parramatta Eagles

1-0

1-1
Sat 7, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
St George Saints vs Macarthur Rams

1-4

3-4
Sat 7, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
Blacktown Spartans vs Western Sydney Wanderers AM

2-1

3-3
Sat 7, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
Hills Brumbies vs North Shore Mariners

1-1

1-1
Sat 7, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
Rydalmere Lions vs Mt Druitt Town Rangers FC

0-1

0-1
Sat 7, Jul-11:00 - Australia New South Wales U20
Bonnyrigg White Eagles(U20) vs South Coast Wolves(U20)

0-1

1-1
Sat 7, Jul-11:30 - Australia New South Wales U20
Sydney United(U20) vs Hakoah Sydney City East U20

1-0

2-1
Sat 7, Jul-14:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Gold Coast United vs North Queensland United

2-0

2-1
Sat 7, Jul-08:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Sunshine Coast FC vs Queensland Lions FC

0-2

0-4
Sat 7, Jul-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
SWQ Thunder vs Magpies Crusaders

0-0

1-1
Sat 7, Jul-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Moreton Bay United vs Western Pride

2-1

5-1
Sat 7, Jul-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Cairns FC vs Brisbane Olympic United FC

0-1

2-2
Sat 7, Jul-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Roar FC Am vs Brisbane Strikers

1-0

2-1
Sat 7, Jul-11:00 - Australia Queensland State League U20
Brisbane Roar FC(U20) vs Brisbane Strikers (U20)

2-0

3-0
Sat 7, Jul-11:00 - Australia Queensland State Leagues
Wide Bay Buccaneers vs Peninsula Power

0-4

0-12
Sat 7, Jul-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Southside Eagles vs Mitchelton

1-1

2-1
Sat 7, Jul-13:00 - Australia Queensland State Leagues
Souths United vs Capalaba

2-0

2-0
Sat 7, Jul-12:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Logan Lightning Women\'s vs The Gap NPL Women\'s

0-2

0-3
Sat 7, Jul-12:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Mitchelton Women\'s vs Mudgeeraba SC Women\'s

2-0

5-1
Sat 7, Jul-12:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Eastern Suburbs FC Women\'s vs SWQ Thunder Women\'s

3-0

3-1
Sat 7, Jul-08:00 - Australia Tasmania Premier League
Kingborough Lions vs Northern Rangers

4-1

5-2
Sat 7, Jul-08:00 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Zebras vs Clarence United

5-0

9-0
Sat 7, Jul-10:40 - Australia Tasmania Premier League
Launceston City vs Devonport City Striker

1-0

1-3
Sat 7, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland Zebras vs Sunshine Georgies

0-0

2-0
Sat 7, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
North Geelong Warriors vs Brunswick City

2-1

2-2
Sat 7, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Whittlesea Ranges FC vs Ballarat Red Devils

1-0

2-0
Sat 7, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Murray United FC vs Melbourne City Youth

1-2

2-2
Sat 7, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Nunawading City vs Moreland City

0-0

0-0
Sat 7, Jul-09:15 - Australia Victorian Division 1
Box Hill United SC vs Springvale White Eagles

1-1

1-2
Sat 7, Jul-13:00 - Australia Victorian Division 1
Goulburn Valley Suns vs Eastern Lions SC

2-4

4-4
Sat 7, Jul-09:00 - Australia Victorian Premier League
Avondale FC vs Dandenong Thunder

0-0

1-0
Sat 7, Jul-12:00 - Australia Victorian Premier League
Port Melbourne Sharks vs FC Bulleen Lions

2-0

2-0
Sat 7, Jul-06:30 - Australia Victorian Premier League U20
Avondale FC(U20) vs Dandenong Thunder U20

0-0

1-0
Sat 7, Jul-10:00 - Australia Victorian Premier League U20
Port Melbourne Sharks SC U20 vs FC Bulleen Lions(U20)

1-0

1-0
Sat 7, Jul-10:15 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
South Melbourne Women\'s vs Senior NTC Women\'s

1-0

5-0
Sat 7, Jul-15:00 - Belarus Pershaya Liga
Energetik-BGU Minsk vs Granit Mikashevichi

1-0

3-1
Sat 7, Jul-18:30 - Belarus Pershaya Liga
Slavia Mozyr vs FC Baranovichi

0-0

2-0
Sat 7, Jul-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Smorgon FC vs FC Belshina Babruisk

0-2

0-3
Sat 7, Jul-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Slonim vs Naftan Novopolock

0-0

1-0
Sat 7, Jul-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Volna Pinsk vs Zhitkovichi?

1-1

1-2
Sat 7, Jul-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Khimik Svetlogorsk vs FK Orsha

2-2

3-2
Sat 7, Jul-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Lokomotiv Gomel vs FK Lida

0-0

0-0
Sat 7, Jul-19:59 - Belarus Premier League
Dinamo Minsk vs Torpedo Minsk

0-0

1-0
Sat 7, Jul-21:45 - Belarus Premier League
Dinamo Brest vs Neman Grodno

0-0

1-0
Sat 7, Jul-18:15 - Belarus Premier League
FC Minsk vs Shakhter Soligorsk

0-0

0-0
Sat 7, Jul-14:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Fk BOTSOR Brest Women\'s vs Zorka-BDU Minsk Women\'s


0-10
Sat 7, Jul-17:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Nadezhda SDJushor 7 Mogilev Women\'s vs Neman Grodno Women\'s

0-1

1-3
Sat 7, Jul-19:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Bobruichanka Bobruisk Women\'s vs RGUOR Minsk Women\'s

0-2

1-3
Sat 7, Jul-22:00 - BRA CCD2
Fluminense SC vs Camboriu SC

1-0

2-2
Sat 7, Jul-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Ferroviaria SP Women\'s vs EC Sao Jose SP Women\'s

0-1

1-1
Sat 7, Jul-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Sport Club Recife Women\'s vs Sao Francisco Women\'s

1-0

2-0
Sat 7, Jul-22:00 - Brazil Carioca 2
Mesquita-RJ vs Futuro Bem Proximo RJ

1-0

2-1
Sat 7, Jul-23:30 - Chile Tercera Division
San Antonio Unido vs General VelAsquez

0-0

2-0
Sat 7, Jul-15:35 - Chinese FA Cup
Dalian Yifang vs Sichuan Jiuniu

1-0

3-0
Sat 7, Jul-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Jilin Baijia FC vs BeiJing Tech

1-0

1-0
Sat 7, Jul-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Qingdao Jonoon vs Shaanxi Chang\'an Athletic FC

0-0

1-0
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
Feirense vs Agueda

2-0

6-0
Sat 7, Jul-19:00 - Club Friendly
TVS Dachau 1865 vs FC Pipinsried

0-0

0-3
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
Jagiellonia Bialystok vs Wigry Suwalki

1-0

2-2
Sat 7, Jul-19:00 - Club Friendly
Shelbourne Women\'s vs UCD Waves Women\'s

2-0

3-0
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
Hobro I.K. vs Vendsyssel

1-0

1-2
Sat 7, Jul-19:10 - Club Friendly
FC Dunav Ruse vs Chernomorets Balchik

1-0

3-2
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
MFK Karvina vs Vitkovice

2-0

4-1
Sat 7, Jul-19:20 - Club Friendly
Botev Plovdiv vs CSKA 1948 Sofia

2-1

3-2
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
FK Senica vs Budafoki MTE

0-0

1-1
Sat 7, Jul-19:30 - Club Friendly
Debreceni VSC vs Kisvarda

0-0

0-0
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
Polonia Sroda vs Chrobry Glogow

1-0

1-1
Sat 7, Jul-19:30 - Club Friendly
Andrezieux vs Saint-Etienne

0-6

0-7
Sat 7, Jul-19:30 - Club Friendly
Triglav Gorenjska vs ND Gorica

0-3

1-3
Sat 7, Jul-19:30 - Club Friendly
FC Blau Weiss Linz vs Ceske Budejovice

3-0

8-0
Sat 7, Jul-19:30 - Club Friendly
Etar Veliko Tarnovo vs Botev Galabovo

1-0

2-0
Sat 7, Jul-20:30 - Club Friendly
SV Grodig vs Dortmund(Am)

0-0

1-2
Sat 7, Jul-13:15 - Club Friendly
Vitoria Guimaraes vs FC Penafiel

3-1

3-1
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Sochaux vs Nancy

0-0

1-0
Sat 7, Jul-21:00 - Club Friendly
SC Heerenveen vs Monchengladbach AM.

2-2

3-3
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Auxerre vs Chambly FC

1-0

1-0
Sat 7, Jul-21:00 - Club Friendly
Vigor Wuitens Hamme vs KV Mechelen

0-1

0-3
Sat 7, Jul-13:30 - Club Friendly
Academica Coimbra vs Anadia


1-1
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Nantes vs Servette

0-0

1-0
Sat 7, Jul-21:00 - Club Friendly
Miedz Legnica vs AEK Athens

1-0

1-0
Sat 7, Jul-13:30 - Club Friendly
Queens Park Rangers vs Charlton Athletic

1-2

3-3
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
CSKA Moscow vs FC Kobenhavn

0-2

1-4
Sat 7, Jul-21:00 - Club Friendly
Spouwen Mopertingen vs Lommel SK

0-1

1-5
Sat 7, Jul-13:30 - Club Friendly
Rio Ave vs FC Famalicao

0-0

1-1
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Wisla Krakow vs AS Monaco

1-0

1-1
Sat 7, Jul-21:00 - Club Friendly
VfB Ginsheim vs Mainz

1-2

1-5
Sat 7, Jul-13:30 - Club Friendly
FK Pirmasens vs Karlsruher SC

0-3

1-4
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
FC Thun vs FC Wil 1900

0-0

1-0
Sat 7, Jul-21:15 - Club Friendly
Ajax Amsterdam vs Steaua Bucuresti

1-1

1-1
Sat 7, Jul-13:30 - Club Friendly
UD Oliveirense vs Vitoria Guimaraes B

1-0

1-1
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Besiktas JK vs BFC Siofok

1-0

1-1
Sat 7, Jul-13:30 - Club Friendly
Mezokovesd-Zsory vs Slavia Praha

0-1

2-1
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
MTK Budapest FC vs Aqvital FC Csakvar

2-0

3-0
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
NK Celje vs FC Vorskla Poltava

1-0

2-0
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Zulte Waregem vs KSC Lokeren

0-1

0-1
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Lech Poznan vs AEK Larnaca

0-0

0-0
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Istanbulspor vs Fenerbahce

0-1

1-1
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
St.Polten vs Synot Slovacko

2-0

2-0
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
US Orleans vs Stade Lavallois MFC

1-0

1-1
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Lausanne Sports vs Sion

2-0

2-0
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Stade Nyonnais vs Nice

0-3

2-4
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
NK Krsko vs FK Vozdovac

1-0

1-7
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Les Herbiers vs Tours FC

2-2

3-2
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
RVU Meerssen vs MVV Maastricht

1-0

1-1
Sat 7, Jul-14:00 - Club Friendly
1. FC Magdeburg vs Eintracht Norderstedt

1-0

2-1
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Concarneau vs Stade Brestois

0-0

0-1
Sat 7, Jul-14:00 - Club Friendly
SC Westfalia Herne vs Kaan Marienborn

2-2

3-3
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
SC Wiener Neustadt vs FC Karabakh

1-1

1-2
Sat 7, Jul-14:00 - Club Friendly
GKS Jastrzebie vs Rozwoj Katowice

1-0

1-0
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Desportivo de Tondela vs Oliveira do Hospital

1-0

2-0
Sat 7, Jul-14:00 - Club Friendly
SC Weiche Flensburg 08 vs St. Pauli

1-3

1-6
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Cholet So vs Le Havre

1-1

2-1
Sat 7, Jul-14:00 - Club Friendly
Elana Torun vs LKS Lodz

0-0

1-0
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
SV Austria Salzburg vs FC United of Manchester

0-2

1-3
Sat 7, Jul-14:00 - Club Friendly
TSV Buchbach vs SpVgg Unterhaching


1-1
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Wetteren Kwatrecht vs Gent

0-3

1-6
Sat 7, Jul-14:00 - Club Friendly
Garbarnia Krakow vs Stal Stalowa Wola

0-0

3-0
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
VV Sittard vs Fortuna Sittard

0-6

0-13
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
ASK Ebreichsdorf vs TSV Hartberg

0-0

1-3
Sat 7, Jul-22:00 - Club Friendly
Santa Cruz PE Youth vs Timbauba PE Youth

2-0

2-0
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Tabor Sezana vs MNK FC Ljubljana

2-2

2-3
Sat 7, Jul-22:00 - Club Friendly
America PE Youth vs Central PE Youth

0-1

1-3
Sat 7, Jul-19:59 - Club Friendly
Juventus RJ U20 vs Bella Vista RJ(U20)

1-1

1-3
Sat 7, Jul-22:00 - Club Friendly
Paranavai(U19) vs Portuguesa Londrinense PR(U19)

0-0

1-0
Sat 7, Jul-22:00 - Club Friendly
Ferroviario PE Youth vs Vitoria PE Youth

1-0

1-3
Sat 7, Jul-22:00 - Club Friendly
Maringa/PR(U19) vs CA Cambe(U19)

1-0

2-1
Sat 7, Jul-14:15 - Club Friendly
Vitoria FC Setubal vs Mansfield Town

0-0

1-0
Sat 7, Jul-14:15 - Club Friendly
Stomil Olsztyn vs Olimpia Grudziadz

2-0

2-1
Sat 7, Jul-14:15 - Club Friendly
Blekitni Stargard Szczecinski vs Baltyk Koszalin

0-2

0-3
Sat 7, Jul-14:30 - Club Friendly
Kaiserslautern Am. vs Fola Esch

0-2

0-3
Sat 7, Jul-14:30 - Club Friendly
Harlow Town vs Leyton Orient


0-7
Sat 7, Jul-14:30 - Club Friendly
Carlton Town vs Coalville Town

0-0

0-1
Sat 7, Jul-14:30 - Club Friendly
East Grinstead Town vs Burgess Hill Town

0-0

1-1
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Halifax Town vs Stockport County

0-2

1-2
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Hannover 96 Am vs HSC Hannover

2-0

2-0
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Preuben Munster vs SC Wiedenbruck

0-1

1-2
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Naestved vs Nykobing FC

0-0

3-3
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Alfreton Town vs Doncaster Rovers

0-0

0-1
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
FK Khimki vs Torpedo Vladimir

0-1

0-1
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Tennis Borussia Berlin vs VSG Altglienicke


0-2
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Bonner SC vs Koln

0-0

1-0
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Hvidovre IF vs Fremad Amager

1-0

3-0
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Lechia Gdansk vs FK Zeleziarne Podbrezova

1-0

3-0
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Gainsborough Trinity vs Barnsley

0-2

0-2
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
AFC Wimbledon vs Reading

2-0

4-2
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Dartford vs Millwall

0-5

0-5
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
SV Babelsberg 03 vs Chemie Leipzig

2-1

3-3
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Gazovik Orenburg vs Guangzhou Evergrande Taobao FC

2-0

2-3
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Cegled vs Lokomotiva Kosice

0-0

0-0
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Jong PSV Eindhoven vs FC Utrecht Am.


1-0
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Sheffield FC vs Chesterfield

0-2

1-5
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Deal Town vs Margate

1-0

1-0
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Parkgate vs Rotherham United

0-1

1-3
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Macva Sabac vs FK Krupa

0-1

0-1
Sat 7, Jul-15:00 - Club Friendly
Steinbach vs Fortuna Koln

0-0

0-0
Sat 7, Jul-15:15 - Club Friendly
Clyde vs Hamilton Academical FC

2-0

2-0
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Holstein Kiel vs SV Todesfelde

2-0

4-0
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Barnet vs West Bromwich(WBA)

0-0

0-3
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Crawley Town vs Fulham

1-1

2-4
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Hayes&Yeading vs Queens Park Rangers(U23)


1-0
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Tonbridge Angels vs Whyteleafe

0-2

0-2
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Havant and Waterlooville vs Portsmouth

1-1

1-2
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Folkestone Invicta vs Gillingham

1-0

1-1
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
St Albans City vs Northampton Town

0-2

0-4
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Bedford Town vs Peterborough United

0-1

2-4
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
SSVg Velbert vs RW Oberhausen

1-1

1-1
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Bamber Bridge vs Preston North End

0-5

0-7
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
FC Lokomotive Leipzig vs Viktoria Koln

0-1

1-1
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Kidsgrove Athletic vs Port Vale

1-1

1-1
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Shildon vs York City

1-2

1-2
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
St Neots Town vs Cambridge United

1-2

1-7
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Newport Pagnell Town vs Milton Keynes Dons XI

0-2

0-3
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
Plymouth Parkway vs Plymouth Argyle

0-2

2-4
Sat 7, Jul-15:30 - Club Friendly
FSV Union Furstenwalde vs Lichtenberg 47

0-0

1-1
Sat 7, Jul-22:30 - Club Friendly
Rolandia PR(U19) vs Cianorte PR(U19)

1-1

1-3
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Coleraine vs Derry City

2-0

2-0
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Viborg vs Thisted FC

3-1

6-3
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Aalborg BK vs Silkeborg IF

0-1

1-2
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Rhyl FC vs Altrincham

0-0

0-3
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Carl Zeiss Jena vs Usti nad Labem

0-0

1-0
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Red Star Waasland-Beveren vs Cercle Brugge

1-2

1-2
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Cardiff Metropolitan University FC vs Taffs Well

2-1

2-3
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Dungannon Swifts vs Armagh City

3-0

7-0
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Glenavon FC vs Police Service of Northern Ireland FC

4-0

5-0
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Sutton United vs Coventry

1-0

2-0
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Bayern Alzenau vs FSV Frankfurt

1-1

1-2
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Harland & Wolff Welders vs Ballymena United

0-0

0-1
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
FSV Luckenwalde vs ZFC Meuselwitz

0-1

0-2
Sat 7, Jul-16:00 - Club Friendly
Askania Bernburg vs 1. FC Magdeburg

0-5

0-6
Sat 7, Jul-16:30 - Club Friendly
FC Thun vs Aarau

1-0

2-3
Sat 7, Jul-16:30 - Club Friendly
Ards FC vs Sport & Leisure Swifts

1-0

2-0
Sat 7, Jul-16:30 - Club Friendly
Be Quick 1887 vs VV Berkum

1-1

2-1
Sat 7, Jul-17:00 - Club Friendly
CSKA Sofia vs Tsarsko Selo

1-1

1-1
Sat 7, Jul-17:00 - Club Friendly
AZ Alkmaar vs Midtjylland

1-0

1-1
Sat 7, Jul-17:00 - Club Friendly
Ajax Amsterdam vs FC Nordsjaelland

0-0

1-3
Sat 7, Jul-17:00 - Club Friendly
Eintr. Braunschweig vs Vejle

0-0

1-0
Sat 7, Jul-17:00 - Club Friendly
Clachnacuddin vs Inverness C.T.

1-1

1-3
Sat 7, Jul-17:00 - Club Friendly
Mezokovesd-Zsory vs Slavia Praha

0-0

1-3
Sat 7, Jul-17:00 - Club Friendly
FC Hansa Luneburg vs Fredericia

0-1

0-4
Sat 7, Jul-17:00 - Club Friendly
HNK Gorica vs Concordia Chiajna

1-1

1-1
Sat 7, Jul-17:00 - Club Friendly
BSG Wismut Gera vs FSV Zwickau

1-3

1-5
Sat 7, Jul-11:00 - Club Friendly
Ashfield SC vs Western Knights

0-1

3-1
Sat 7, Jul-11:00 - Club Friendly
Blacktown Spartans(U20) vs Western Sydney Wanderers(U20)

0-1

0-2
Sat 7, Jul-11:00 - Club Friendly
Hills Brumbies(U20) vs North Shore Mariners(U20)

0-0

2-1
Sat 7, Jul-17:30 - Club Friendly
Prostejov vs Banik Ostrava

2-0

2-1
Sat 7, Jul-11:00 - Club Friendly
Rydalmere Lions(U20) vs Mt Druitt Town Rangers(U20)

0-3

2-6
Sat 7, Jul-11:30 - Club Friendly
Septemvri Sofia vs Botev Vratsa

1-0

1-1
Sat 7, Jul-11:30 - Club Friendly
Afumati vs Chindia Targoviste

1-0

1-2
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Shamrock Rovers vs Celtic

0-4

0-7
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Dunfermline vs Tranmere Rovers

0-1

0-4
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
MTK Budapest FC vs FC Nitra

3-1

3-3
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Red Bull Salzburg vs FK Baumit Jablonec

3-0

5-0
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Mainz Am vs TSV Schott Mainz

1-1

3-1
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Chester FC vs Liverpool

0-2

0-7
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Mlada Boleslav vs Sepsi

2-1

2-1
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Forfar Athletic vs Greenock

0-0

0-0
Sat 7, Jul-12:00 - Club Friendly
ETO Gyori FC vs KFC Komarno

1-1

1-2
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Inter Zapresic vs Persepolis

0-1

0-1
Sat 7, Jul-12:00 - Club Friendly
Pirin Blagoevgrad vs Belasitsa Petrich

1-0

3-0
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Wolfsburg AM. vs Hessen Dreieich

1-1

2-2
Sat 7, Jul-12:00 - Club Friendly
Petrolul Ploiesti vs Balotesti

1-0

2-0
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
AS Eupen vs TSV Alemannia Aachen

0-0

1-0
Sat 7, Jul-12:00 - Club Friendly
Dynamo Kyiv(U21) vs Arsenal Kyiv

0-0

2-1
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Falkirk vs Airdrieonians

3-1

3-2
Sat 7, Jul-12:00 - Club Friendly
NK Lokomotiva Zagreb vs NK Brezice

3-0

4-0
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Dumbarton vs Hearts

0-1

0-2
Sat 7, Jul-12:00 - Club Friendly
Siarka Tarnobrzeg vs Avia Swidnik

1-0

1-0
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Montrose vs Cove Rangers

0-2

3-2
Sat 7, Jul-12:00 - Club Friendly
Erdi VSE vs Ivancsa

2-3

4-4
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Arbroath vs Huntly

3-0

4-1
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Stranraer vs Stirling Albion

0-1

0-2
Sat 7, Jul-12:15 - Club Friendly
UTA Arad vs Bekescsaba

0-0

2-2
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Elgin City vs Buckie Thistle FC

1-0

4-0
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Berwick Rangers vs Raith Rovers

0-2

1-3
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Slask Wroclaw vs Opava

1-1

1-2
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Larne FC vs Warrenpoint Town

1-0

4-0
Sat 7, Jul-12:30 - Club Friendly
Lille OSC vs Dunkerque

1-0

3-0
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Fraserburgh vs Peterhead

0-1

1-2
Sat 7, Jul-12:30 - Club Friendly
Debreceni VSC vs Balmazujvaros Sport KFT

2-0

2-2
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Elana Torun vs Gornik Konin

2-0

3-1
Sat 7, Jul-12:30 - Club Friendly
Zlin vs Frydek-Mistek

0-0

4-1
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Hirnyk-Sport vs Olimpik Donetsk

1-1

2-2
Sat 7, Jul-12:30 - Club Friendly
Pardubice vs Viktoria Zizkov

1-2

3-3
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Siarka Tarnobrzeg vs CWKS Resovia Rzeszow

0-2

0-6
Sat 7, Jul-12:30 - Club Friendly
Fotbal Trinec vs MSK Zilina

1-0

3-1
Sat 7, Jul-18:00 - Club Friendly
Kelty Hearts vs Cowdenbeath

1-1

2-1
Sat 7, Jul-12:30 - Club Friendly
ROW 1964 Rybnik vs Ruch Zdzieszowice

1-1

2-2
Sat 7, Jul-18:30 - Club Friendly
Vac-Dunakanyar vs Dukla Banska Bystrica

1-0

2-0
Sat 7, Jul-19:00 - Club Friendly
Budapest Honved vs Zlate Moravce

0-1

2-1
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
Dinamo Zagreb vs Cracovia Krakow

0-0

1-0
Sat 7, Jul-19:00 - Club Friendly
Chamois Niortais vs Le Mans

1-0

1-2
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
Leixoes vs Fafe

2-0

4-0
Sat 7, Jul-19:00 - Club Friendly
Diosgyor VTK vs Partizan Bardejov

2-0

4-0
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
Varzim vs Moreirense

1-0

1-1
Sat 7, Jul-19:00 - Club Friendly
Beroe vs Ludogorets Razgrad II

3-0

3-0
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
Brno vs MFK Skalica

0-0

2-2
Sat 7, Jul-19:00 - Club Friendly
NK Rudar Velenje vs Hajduk Split

1-0

1-1
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
SV Elversberg vs Koln Am.

0-1

1-1
Sat 7, Jul-19:00 - Club Friendly
NK Krka vs Istra 1961

0-0

0-1
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
Piast Gliwice vs Podbeskidzie

2-0

3-1
Sat 7, Jul-19:00 - Club Friendly
AFC Astra Giurgiu vs Slaven Belupo Koprivnica

0-1

0-1
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
Aves vs Uniao 1 Dezembro

0-0

0-0
Sat 7, Jul-19:00 - Club Friendly
Scheveningen vs ADO Den Haag

0-2

1-3
Sat 7, Jul-13:00 - Club Friendly
GKS Belchatow vs Lechia Tomaszow Mazowiecki

0-0

1-1
Sat 7, Jul-19:00 - Club Friendly
Madese Boys vs NAC Breda

0-2

1-5
Sat 7, Jul-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Deportivo Cuenca vs Universidad Catolica Quito

0-0

1-1
Sat 7, Jul-14:00 - Estonia Cup
Levadia Tallinn vs FC Nomme United

2-1

4-1
Sat 7, Jul-19:45 - Euro Beach Soccer League
Portugal Beach Soccer vs Ukraine Beach Soccer


3-4
Sat 7, Jul-14:30 - Euro Beach Soccer League
Norway Beach Soccer vs Andorra Beach Soccer


8-1
Sat 7, Jul-15:45 - Euro Beach Soccer League
Romania Beach Soccer vs Serbia Beach Soccer


3-3
Sat 7, Jul-17:00 - Euro Beach Soccer League
Bulgaria Beach Soccer vs Czech Republic Beach Soccer


6-3
Sat 7, Jul-18:30 - Euro Beach Soccer League
Spain Beach Soccer vs Turkey Beach Soccer


4-0
Sat 7, Jul-14:00 - Finland Women\\\'s Premier League
PK-35 Vantaa Women\'s vs ONS Women\'s

3-1

6-1
Sat 7, Jul-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
TiPS Women\'s vs Honka Women\'s

0-3

0-6
Sat 7, Jul-17:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Pallokissat Women\'s vs R.Ilves Women\'s

0-1

0-5
Sat 7, Jul-18:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Aland Women\'s vs HJK Helsinki Women\'s

2-1

2-1
Sat 7, Jul-18:00 - Finland Women\\\'s Premier League
TPS Turku Women\'s vs Jyvaskylan Pallokerho Women\'s

1-1

3-2
Sat 7, Jul-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JaPS vs FC Viikingit

0-1

1-1
Sat 7, Jul-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JIPPO vs Mypa

0-2

0-3
Sat 7, Jul-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PEPO vs NJS Nurmijarvi

0-0

0-0
Sat 7, Jul-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
MiPK Mikkeli vs Gnistan

1-0

1-2
Sat 7, Jul-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
TPV Tampere vs SC KuFu-98

1-0

2-0
Sat 7, Jul-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
VIFK Vaasa vs JS Hercules

0-0

0-1
Sat 7, Jul-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
SJK Akatemia vs Tampere United

2-1

5-2
Sat 7, Jul-17:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Narpes Kraft vs Jakobstads Bollklubb

1-2

1-4
Sat 7, Jul-19:59 - Finland Veikkausliga
Lahti vs Inter Turku

1-2

1-2
Sat 7, Jul-15:00 - Finland Veikkausliga
TPS Turku vs PS Kemi

1-0

3-2
Sat 7, Jul-16:00 - Finland Ykkonen
Klubi 04 vs KTP Kotka

0-0

3-3
Sat 7, Jul-16:00 - Finland Ykkonen
AC Oulu vs FC Haka

0-1

0-1
Sat 7, Jul-16:00 - Finland Ykkonen
Ekenas IF Fotboll vs JJK Jyvaskyla

0-0

2-1
Sat 7, Jul-16:00 - Finland Ykkonen
AC Kajaani vs KPV

0-0

0-1
Sat 7, Jul-15:35 - Friendly Internationals
China(U17) vs Thailand U16

1-1

1-1
Sat 7, Jul-12:00 - Friendly Internationals
India(U16) vs North Korea(U17)

0-0

1-1
Sat 7, Jul-19:59 - Georgia Pirveli Liga
FC Shukura Kobuleti vs Samgurali Tskh

0-0

2-0
Sat 7, Jul-19:59 - Iceland Division 1
Fram Reykjavik vs Magni Grenivik

1-1

3-1
Sat 7, Jul-19:59 - Iceland Division 2
IF Hottur Egilsstadir vs Volsungur Husavik

1-0

1-1
Sat 7, Jul-19:59 - Iceland Division 2
Tindastoll Sauda vs Huginn

2-1

3-1
Sat 7, Jul-18:00 - Iceland Division 2
Grotta Seltjarnarnes vs Fjardabyggd

3-0

6-0
Sat 7, Jul-18:00 - Iceland Division 2
Throttur Vogur vs Vestri

0-0

0-1
Sat 7, Jul-19:59 - Iceland Premier Division
IBV Vestmannaeyjar vs Breidablik

0-0

0-0
Sat 7, Jul-19:59 - Iceland Premier Division
Keflavik vs Stjarnan Gardabaer

0-2

0-2
Sat 7, Jul-16:15 - Iceland Premier Division
Hafnarfjordur FH vs Grindavik

1-0

2-1
Sat 7, Jul-15:30 - Indonesia Liga 1
Persebaya Surabaya vs Bali United FC

0-0

1-0
Sat 7, Jul-15:30 - Indonesia Liga 1
Borneo F.C. vs Perseru Serui

0-1

5-1
Sat 7, Jul-10:30 - Indonesia Liga 1
Persipura Jayapura vs Bhayangkara FC

0-1

0-2
Sat 7, Jul-12:30 - Indonesia Liga 1
Arema Malang vs Persela Lamongan

0-0

1-0
Sat 7, Jul-22:30 - Ireland Division 1
Longford Town vs Cobh Ramblers

0-0

1-2
Sat 7, Jul-08:00 - Japan Football League
Sony Sendai FC vs Ryutsu Keizai Dragons

2-0

4-1
Sat 7, Jul-08:00 - Japan Football League
Verspah Oita vs Imabari FC

0-0

0-2
Sat 7, Jul-08:00 - Japan Football League
Reinmeer Aomori F.C. vs MIO Biwako Shiga

0-0

2-2
Sat 7, Jul-08:00 - Japan Futsal League
Shriker Osaka Futsal vs Peace Does Machida Futsal

2-1

4-4
Sat 7, Jul-09:00 - Japan Futsal League
Bardral Urayasu Futsal vs Vasagey Oita Futsal

2-3

3-3
Sat 7, Jul-11:00 - Japan Takamado Cup U18
Kashiwa Reysol (U18) vs Urawa Red Diamonds(U18)

2-2

2-2
Sat 7, Jul-13:00 - Japan Women League Cup
INAC Kobe Women\'s vs Cerezo Osaka Sakai Women\'s

1-2

3-2
Sat 7, Jul-11:00 - Japan Women League Cup
Vegalta Sendai Women\'s vs Nagano Parceiro Women\'s

0-1

0-1
Sat 7, Jul-13:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
AS Elfen Sayama Women\'s vs Shizuoka Sangyo University Women\'s

0-0

0-0
Sat 7, Jul-08:30 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Setagaya Sfida Women\'s vs Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s

1-1

3-1
Sat 7, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Omiya Ardija

1-1

1-3
Sat 7, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
Tokyo Verdy vs Fagiano Okayama

0-0

0-1
Sat 7, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Kamatamare Sanuki

3-0

5-0
Sat 7, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
Yokohama FC vs Yamagata Montedio

0-0

1-1
Sat 7, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
Matsumoto Yamaga FC vs Albirex Niigata

0-0

2-0
Sat 7, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Tochigi SC

0-1

0-1
Sat 7, Jul-14:00 - Japanese League Division 2
Oita Trinita vs Ventforet Kofu

0-2

2-4
Sat 7, Jul-14:00 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs Roasso Kumamoto

0-0

1-0
Sat 7, Jul-14:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs Renofa Yamaguchi

0-1

2-2
Sat 7, Jul-13:00 - Japanese League Division 3
FC Ryukyu vs Fujieda MYFC

2-0

3-0
Sat 7, Jul-14:00 - Japanese League Division 3
Cerezo Osaka(U23) vs Grulla Morioka

0-2

1-2
Sat 7, Jul-10:00 - Japanese League Division 3
Azul Claro Numazu vs YSCC Yokohama

1-0

1-0
Sat 7, Jul-10:00 - Japanese League Division 3
FC Tokyo(U23) vs Fukushima United FC

1-1

2-3
Sat 7, Jul-15:00 - Kazakhstan Super League
Kyzylzhar Petropavlovsk vs FK Aktobe

0-1

2-1
Sat 7, Jul-16:00 - Kazakhstan Super League
FC Zhetysu Taldykorgan vs FK Atyrau

0-1

2-2
Sat 7, Jul-17:00 - Kazakhstan Super League
FC Shakhtyor Karagandy vs FC Akzhayik

0-1

1-2
Sat 7, Jul-16:00 - Kenya Premier League
Zoo Kericho vs Chemelil Sugar FC

0-0

1-0
Sat 7, Jul-16:00 - Kenya Premier League
Bandari FC vs Kakamega Homeboyz

1-0

1-0
Sat 7, Jul-11:00 - Korea K3 League
Jeonju Citizen FC vs Gimpo FC


1-3
Sat 7, Jul-11:00 - Korea K3 League
Cheongju Jikji FC vs Yangpyeong

1-0

1-0
Sat 7, Jul-11:00 - Korea K3 League
Jungnang Chorus Mustang FC vs Hwaseong FC

0-1

0-9
Sat 7, Jul-11:00 - Korea K3 League
Busan FC vs FC Uijeongbu

0-1

4-1
Sat 7, Jul-11:00 - Korea K3 League
Yeoju Sejong vs Paju Citizen FC

0-2

0-4
Sat 7, Jul-12:00 - Korea K3 League
Seoul United vs Buyeo FC


1-1
Sat 7, Jul-12:00 - Korea K3 League
Pocheon FC vs Chuncheon Citizen

1-0

3-1
Sat 7, Jul-12:00 - Korea K3 League
Icheon Citizen FC vs Cheongju City FC

1-0

1-0
Sat 7, Jul-12:00 - Korea K3 League
Siheung City vs Goyang FC

0-1

0-1
Sat 7, Jul-12:00 - Korea K3 League
Pyeongtaek Citizen vs Gyeongju Citizen FC


2-1
Sat 7, Jul-14:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Jeju United FC

0-1

2-3
Sat 7, Jul-14:00 - Korea League 1
Jeonbuk Hyundai Motors vs Incheon United FC

2-3

3-3
Sat 7, Jul-14:00 - Korea League 1
Gyeongnam FC vs Pohang Steelers

1-0

2-0
Sat 7, Jul-14:00 - Korea League 2
Seongnam FC vs Seoul E-Land FC

0-1

1-1
Sat 7, Jul-14:00 - Korea League 2
Ansan Greeners FC vs Asan Mugunghwa FC

0-1

0-2
Sat 7, Jul-14:00 - Latvia Cup
BetLanes vs FK Ventspils

0-0

1-2
Sat 7, Jul-22:00 - Latvia Cup
FK Limbazi vs Rigas Futbola skola

0-8

0-15
Sat 7, Jul-15:00 - Latvia Cup
Preilu vs FK Valmiera

0-1

0-3
Sat 7, Jul-15:00 - Latvia Cup
Super Nova vs Caramba/Dinamo Riga

0-2

0-2
Sat 7, Jul-17:00 - Latvia Cup
Metta/LU Riga vs Jelgava

1-1

2-1
Sat 7, Jul-18:00 - Latvia Cup
Rigas Tehniska Universitate vs FK Liepaja

0-3

0-5
Sat 7, Jul-13:00 - Latvia Cup
Grobina vs BFC Daugavpils

1-2

2-6
Sat 7, Jul-17:00 - Malaysia FA Cup
Selangor FA vs PB Pahang

0-1

0-2
Sat 7, Jul-18:30 - Moldova Cup
Dinamo-Auto vs FC Cahul-2005

3-0

5-0
Sat 7, Jul-18:30 - Moldova Cup
Codru Lozova vs Speranta Nisporeni

0-0

1-2
Sat 7, Jul-18:30 - Moldova Cup
CS Sparta Chisinau vs FC Sfintul Gheorghe

0-1

3-3
Sat 7, Jul-18:30 - Moldova Cup
CS Sparta Chisinau B vs Zimbru Chisinau

0-3

1-4
Sat 7, Jul-13:30 - Myanmar National League
Zwekapin United vs Magway

0-1

1-1
Sat 7, Jul-13:00 - Myanmar National League
Sagaing United vs Ayeyawady United

2-0

4-1
Sat 7, Jul-06:30 - New Zealand Central Leagues
Miramar Rangers vs Lower Hutt City

0-1

0-1
Sat 7, Jul-06:30 - New Zealand Central Leagues
Waterside Karori vs Wellington United AFC

0-2

1-2
Sat 7, Jul-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Manukau United vs Eastern Suburbs AFC

1-1

5-3
Sat 7, Jul-06:45 - New Zealand Southern Leagues
Cashmere Technical vs Ferrymead Bays

1-0

1-1
Sat 7, Jul-18:00 - Norway 2 Division A
Elverum vs Fram Larvik

3-0

7-0
Sat 7, Jul-18:00 - Norway 2 Division A
Asker Fotball vs Moss

1-0

1-0
Sat 7, Jul-18:00 - Norway 2 Division A
Grorud IL vs Mjolner

0-0

1-0
Sat 7, Jul-19:59 - Norway 3. Divisjon
Eidsvold TF vs Bjornevatn

3-0

4-0
Sat 7, Jul-15:00 - Norway 3. Divisjon
Staal Jorpeland vs Sandefjord II

2-0

4-1
Sat 7, Jul-18:00 - Norway 3. Divisjon
Vindbjart vs Pors Grenland

1-1

4-1
Sat 7, Jul-18:00 - Norway 3. Divisjon
Assiden vs Tonsberg FK

0-2

1-2
Sat 7, Jul-18:00 - Norway 3. Divisjon
Valdres FK vs Ostsiden IL

2-0

3-0
Sat 7, Jul-18:00 - Norway 3. Divisjon
Selbak vs Lorenskog

0-2

0-2
Sat 7, Jul-18:00 - Norway 3. Divisjon
Madla IL vs Orn-Horten

1-0

2-1
Sat 7, Jul-18:00 - Norway 3. Divisjon
Halsen vs Uraedd FK

1-1

2-1
Sat 7, Jul-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Rosenborg vs Tromso IL

1-0

2-1
Sat 7, Jul-23:00 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs Sportivo Trinidense

2-0

2-1
Sat 7, Jul-17:30 - Paraguayan Division 2
General Caballero vs Deportivo Caaguazu

0-1

1-1
Sat 7, Jul-17:30 - Paraguayan Division 2
Sportivo Iteno vs Resistencia SC

0-1

1-1
Sat 7, Jul-23:00 - Serie C - Brazil
Bragantino SP vs Tombense

0-0

2-1
Sat 7, Jul-23:00 - Serie C - Brazil
Tupi FC vs Cuiaba (MT)

0-1

1-3
Sat 7, Jul-16:15 - Singapore League
DPMM FC vs Balestier Khalsa FC

2-0

2-2
Sat 7, Jul-09:30 - South Australian Premier League
Modbury Jets vs Salisbury United

2-0

2-2
Sat 7, Jul-09:30 - South Australian Premier League
White City Woodville vs Adelaide Blue Eagles

0-1

0-1
Sat 7, Jul-09:30 - South Australian Premier League
The Cove FC vs Seaford Rangers

0-1

2-1
Sat 7, Jul-09:30 - South Australian Premier League
Noarlunga United vs Port Adelarde Pirates

1-0

1-0
Sat 7, Jul-09:30 - South Australian Premier League
Fulham United FC vs Cumberland United FC

1-0

2-0
Sat 7, Jul-09:30 - South Australian Super League
Adelaide City FC vs Sturt Lions

1-0

4-0
Sat 7, Jul-09:30 - South Australian Super League
Campbelltown City SC vs Adelaide United FC Youth

0-0

1-0
Sat 7, Jul-09:30 - South Australian Super League
Croydon Kings vs Adelaide Olympic

0-0

0-0
Sat 7, Jul-09:30 - South Australian Super League
South Adelaide Panthers vs West Adelaide SC

1-0

1-4
Sat 7, Jul-07:30 - South Australian Super League Reserves
Campbelltown City SC Reserve vs Adelaide United FC Reserve

0-0

0-0
Sat 7, Jul-07:30 - South Australian Super League Reserves
South Adelaide Panthers Reserve vs West Adelaide SC Reserve

1-2

2-4
Sat 7, Jul-07:30 - South Australian Super League Reserves
Adelaide City FC Reserve vs Sturt Lions Reserve

1-0

1-1
Sat 7, Jul-21:30 - Swden Women Division 2
IF Boljan Women\'s vs AIK Solna Women\'s

0-0

1-2
Sat 7, Jul-14:30 - Swden Women Division 2
Assi IF Women\'s vs Asarums IF FK Women\'s

0-0

1-0
Sat 7, Jul-15:00 - Swden Women Division 2
Kungsbacka DFF Women\'s vs Vasteras BK 30 Women\'s

1-1

2-1
Sat 7, Jul-15:30 - Swden Women Division 2
Mallbackens IF Women\'s vs IK Uppsala Women\'s

1-2

1-2
Sat 7, Jul-16:00 - Swden Women Division 2
Umea FC Women\'s vs Ljusdal Women\'s

1-0

3-0
Sat 7, Jul-15:00 - Sweden Damallsvenskan
Kristianstads DFF Women\'s vs Hammarby Women\'s

0-0

1-0
Sat 7, Jul-15:00 - Sweden Damallsvenskan
IFK Kalmar Women\'s vs Kopparbergs/Goeteborg Women\'s

1-1

2-3
Sat 7, Jul-15:00 - Sweden Damallsvenskan
Vittsjo GIK Women\'s vs Djurgardens Women\'s

0-0

2-2
Sat 7, Jul-21:30 - Sweden Div 1 Norra
Rynninge IK vs Sollentuna FK

0-0

0-0
Sat 7, Jul-16:00 - Sweden Div 1 Norra
BK Forward vs Umea FC

0-1

0-1
Sat 7, Jul-21:30 - Sweden Div 1 Sodra
Mjallby AIF vs Ljungskile SK

0-0

1-0
Sat 7, Jul-21:30 - Sweden Div 1 Sodra
Lunds BK vs Angelholms FF

3-0

4-0
Sat 7, Jul-21:30 - Sweden Div 1 Sodra
Utsiktens BK vs Kristianstads FC

1-0

1-0
Sat 7, Jul-21:30 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Gauthiod vs Vanersborgs IF

2-0

3-0
Sat 7, Jul-22:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Karlstad BK vs Vargarda IK

2-1

5-3
Sat 7, Jul-21:30 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Mora FK vs Vasalunds IF

0-2

0-4
Sat 7, Jul-14:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Timra vs Friska Viljor FC

0-2

2-2
Sat 7, Jul-22:00 - Sweden Div 2 Norrland
Harnosands FF vs IFK Umea

1-1

1-2
Sat 7, Jul-15:00 - Sweden Div 2 Norrland
Pitea IF vs IFK Ostersund

0-0

2-1
Sat 7, Jul-22:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Raslatts SK vs Osterlen FF

0-0

0-1
Sat 7, Jul-21:15 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Eskilstuna City FK vs Nora BK(SWE)

1-1

2-1
Sat 7, Jul-21:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Enskede IK vs Varmbols FC

0-0

1-1
Sat 7, Jul-21:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
AFK Linkoping vs Varmdo IF

2-1

3-2
Sat 7, Jul-21:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Newroz FC vs Motala AIF FK

0-0

3-1
Sat 7, Jul-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Assyriska BK vs KSF Prespa Birlik

0-0

2-1
Sat 7, Jul-12:30 - Sweden U19
Torslanda IK(U19) vs IFK Varnamo U19

1-4

2-6
Sat 7, Jul-21:30 - Swedish Allsvenskan
Trelleborgs FF vs AIK Solna

0-0

1-4
Sat 7, Jul-21:30 - Swedish Allsvenskan
Hacken vs GIF Sundsvall

1-0

3-0
Sat 7, Jul-21:30 - Swedish Allsvenskan
Dalkurd FF vs Brommapojkarna

3-0

3-0
Sat 7, Jul-15:00 - Swedish Allsvenskan
IK Sirius FK vs Malmo FF

0-1

0-4
Sat 7, Jul-14:45 - Thai League 1
PT Prachuap F.C. vs Bangkok Glass

1-0

1-0
Sat 7, Jul-15:00 - Thai League 1
Nakhon Ratchasima vs Ratchaburi Mitr Phol

0-0

2-1
Sat 7, Jul-16:00 - Thai League 1
Bangkok United FC vs Pattaya United

0-0

1-2
Sat 7, Jul-16:00 - Thai League 1
Ubon UMT United vs Muang Thong United

0-0

0-0
Sat 7, Jul-17:00 - Thai League 1
Navy FC vs Buriram United

0-2

0-4
Sat 7, Jul-15:00 - Thai League 2
PTT Rayong FC vs Trat FC

2-1

5-2
Sat 7, Jul-16:00 - Thai League 2
Kasetsart FC vs Samut Songkhram FC

0-0

0-1
Sat 7, Jul-17:00 - Thai League 2
Sisaket FC vs Khonkaen FC

1-1

2-1
Sat 7, Jul-13:00 - Thai League 3
Bangkok FC vs Chachoengsao

1-3

1-6
Sat 7, Jul-13:00 - Thai League 3
Royal Thai Army FC vs Phuket F.C.

0-0

2-0
Sat 7, Jul-13:00 - Thailand Futsal League
ThaiPort Futsal vs Rajnavy Futsal

5-2

6-2
Sat 7, Jul-15:00 - Thailand Futsal League
PTT Bluewave Chonburi Futsal vs Pattaya Thai-Tech Futsal

1-0

5-1
Sat 7, Jul-11:00 - Thailand Futsal League
Samut Sakhon Futsal vs Department of Highways Futsal

2-2

3-7
Sat 7, Jul-22:00 - USA National Premier Soccer League
New York Athletic Club vs Greater Lowell United


3-0
Sat 7, Jul-07:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Portland Thorns FC Women\'s vs Utah Royals Women\'s

3-0

4-0
Sat 7, Jul-01:00 - USA USL Premier Development League
OKC Energy(U23) vs Brazos Valley Cavalry

1-2

1-3
Sat 7, Jul-03:00 - USA USL Premier Development League
Tobacco Road vs Myrtle Beach Mutiny

1-0

1-4
Sat 7, Jul-04:00 - USA USL Premier Development League
AHFC Royals vs Houston FC

0-0

1-0
Sat 7, Jul-06:30 - USA USL Premier Development League
Seattle Sounders(U23) vs Victoria Highlanders

2-1

3-1
Sat 7, Jul-21:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Florida Krush Women\'s vs Florida Sol Women\'s

5-0

6-1
Sat 7, Jul-22:30 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Oak City United Women\'s vs Asheville City SC Women\'s

1-2

3-2
Sat 7, Jul-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Penn FC vs Bethlehem Steel

2-1

3-2
Sat 7, Jul-03:00 - USSF Division 2 Professional League
New York Red Bulls B vs Atlanta United FC II

2-0

6-1
Sat 7, Jul-13:00 - Vietnam First Division
Dong Thap vs Binh Phuoc

1-1

3-2
Sat 7, Jul-13:30 - Vietnam First Division
Hue FC vs Dak Lak

1-2

1-3
Sat 7, Jul-14:00 - Vietnam League
Da Nang vs XM Hai Phong FC

1-0

2-1
Sat 7, Jul-16:00 - Vietnam League
Sai Gon FC vs Thanh Hoa FC

0-1

0-1
Sat 7, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
ECU Joondalup(U20) vs Inglewood United(U20)

2-0

4-0
Sat 7, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Perth S.C(U20) vs Cockburn City (U20)

0-1

0-2
Sat 7, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Bayswater City(U20) vs Perth Glory FC(U20)

1-0

2-3
Sat 7, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Floreat Athena(U20) vs Stirling Lions(U20)

1-2

2-4
Sat 7, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Sorrento F.C.(U20) vs Subiaco AFC(U20)

0-1

1-2
Sat 7, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Armadale (U20) vs Balcatta(U20)

0-1

1-1
Sat 7, Jul-13:00 - Western Australia NPL U20
Forrestfield United(U20) vs Joondalup United U20

6-1

9-1
Sat 7, Jul-15:00 - Western Australia Premier League
Forrestfield United vs Joondalup United

1-1

4-4
Sat 7, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Armadale vs Balcatta

2-1

5-1
Sat 7, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
ECU Joondalup vs Inglewood United

2-0

3-0
Sat 7, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Sorrento F.C. vs Subiaco AFC

3-0

4-0
Sat 7, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Perth S.C vs Cockburn City

1-0

2-1
Sat 7, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Bayswater City vs Perth Glory FC Am

0-1

1-3
Sat 7, Jul-11:10 - Western Australia Premier League
Floreat Athena vs Stirling Lions

0-0

3-1
Sat 7, Jul-22:00 - World Cup
Russia vs Croatia

1-1

1-1
Sat 7, Jul-18:00 - World Cup
Sweden vs England

0-1

0-2
Sat 7, Jul-15:30 - Zimbabwe Premier Soccer League
Herentals College vs Ngezi Platinum Stars

1-0

1-0
Sat 7, Jul-16:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs ZPC Kariba

0-1

1-2
Sat 7, Jul-16:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Harare City vs Caps United FC

0-0

0-0
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.