Complete Football Results for Sat 2, Dec 2017

Yesterday's Results |  Saturday,9 Dec 2017  | Friday,8 Dec 2017  | Thursday,7 Dec 2017

FOOTBALL RESULTS
Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 2, Dec-17:00 - Albania Super league
Teuta Durres vs Kamza

0-1

0-1
Sat 2, Dec-19:59 - Albania Super league
Skenderbeu Korce vs FK Kukesi

1-1

2-1
Sat 2, Dec-19:59 - Algeria Division 1
Paradou AC vs CR Belouizdad

0-0

0-0
Sat 2, Dec-18:00 - Algeria Division 1
USM Blida vs OM Medea

1-0

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - Algeria Division 1
MC Oran vs USM Alger

0-0

1-1
Sat 2, Dec-19:00 - Algeria Division 1
NA Hussein Dey vs ES Setif

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:00 - Algeria Division 1
USM Bel Abbes vs MC Alger

0-1

1-1
Sat 2, Dec-14:00 - Algeria U21
USM Blida(U21) vs OM Medea(U21)

0-1

2-1
Sat 2, Dec-16:00 - Algeria U21
NA Hussein Dey(U21) vs ES Setif(U21)

1-1

2-2
Sat 2, Dec-16:00 - Algeria U21
MC Oran(U21) vs USM Alger(U21)


0-1
Sat 2, Dec-16:00 - Algeria U21
USM Bel Abbes U21 vs MC Alger(U21)

1-0

1-1
Sat 2, Dec-16:00 - Algeria U21
Paradou AC(U21) vs CR Belouizdad(U21)

1-2

3-2
Sat 2, Dec-00:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Armenio vs Sportivo Italiano

0-0

0-0
Sat 2, Dec-00:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Dock Sud vs Defensores de Cambaceres

0-0

0-0
Sat 2, Dec-00:00 - Argentina Prim C Metropolitana
San Martin Burzaco vs Club Atletico Central Cordoba

1-0

1-2
Sat 2, Dec-00:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Laferrere vs Defensores Unidos

0-0

2-0
Sat 2, Dec-03:30 - Argentina Torneo Federal A
Villa Mitre vs Rivadavia Lincoln

1-0

2-0
Sat 2, Dec-03:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Ferrol Carril Oeste vs Aldosivi

0-1

0-2
Sat 2, Dec-00:00 - Argentinian Primera Super League
Union Santa Fe vs Belgrano

1-0

1-1
Sat 2, Dec-02:15 - Argentinian Primera Super League
Defensa Y Justicia vs Godoy Cruz

1-0

3-2
Sat 2, Dec-04:30 - Argentinian Primera Super League
CA Huracan vs Patronato Parana

0-1

1-1
Sat 2, Dec-16:00 - Armenia Premier League
FC Pyunik vs Shirak

2-1

3-2
Sat 2, Dec-10:35 - Australia League A
Western Sydney Wanderers vs Brisbane Roar FC

0-1

0-2
Sat 2, Dec-12:50 - Australia League A
Newcastle Jets FC vs Melbourne City

1-1

1-2
Sat 2, Dec-09:00 - Australia Women\\\'s A-League
Sydney FC Women\'s vs Melbourne Victory Women\'s

1-0

2-0
Sat 2, Dec-21:30 - Austrian Bundesliga
FC Trenkwalder Admira vs St.Polten

0-0

1-0
Sat 2, Dec-21:30 - Austrian Bundesliga
Mattersburg vs LASK Linz

1-0

1-0
Sat 2, Dec-21:30 - Austrian Bundesliga
Rheindorf Altach vs Sturm Graz

1-0

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs Rapid Wien

0-0

0-0
Sat 2, Dec-22:30 - Belgian First Amateur Division
Dessel Sport vs KVSK Lommel

0-1

1-1
Sat 2, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
KMSK Deinze vs Patro Eisden

1-0

2-0
Sat 2, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
ASV Geel vs Royal Knokke

0-1

1-3
Sat 2, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
KSK Heist vs Oudenaarde

0-2

0-3
Sat 2, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
KFC Oosterzonen vs Excelsior Virton

1-2

2-3
Sat 2, Dec-23:30 - Belgian Jupiler League
KV Mechelen vs Genk

3-0

3-2
Sat 2, Dec-21:00 - Belgian Jupiler League
KSC Lokeren vs Anderlecht

1-1

1-2
Sat 2, Dec-23:00 - Belgian Jupiler League
Kortrijk vs Red Star Waasland-Beveren

2-0

4-1
Sat 2, Dec-23:00 - Belgian Jupiler League
Royal Excel Mouscron vs St.-Truidense VV

1-1

1-1
Sat 2, Dec-23:30 - Belgium - 2e Klasse
Cercle Brugge vs St. Gilloise

1-1

2-2
Sat 2, Dec-19:59 - Belgium - 2e Klasse
Lierse vs Westerlo

1-0

2-0
Sat 2, Dec-02:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
CD San Jose vs Bolivar

0-0

1-1
Sat 2, Dec-04:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
The Strongest vs Universitario de Sucre

1-2

3-2
Sat 2, Dec-17:00 - Bosnia Premijer Liga
Zrinjski Mostar vs Vitez

0-0

3-0
Sat 2, Dec-16:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs Borac Banja Luka

2-0

3-0
Sat 2, Dec-16:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Krupa vs GOSK Gabela

0-0

1-1
Sat 2, Dec-17:00 - Bulgaria B PFG
FC Sozopol vs PFC Nesebar

0-0

1-2
Sat 2, Dec-15:00 - Bulgaria B PFG
Botev Vratsa vs Lokomotiv Sofia

1-0

2-2
Sat 2, Dec-16:00 - Bulgaria B PFG
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa vs Litex Lovech

1-0

1-0
Sat 2, Dec-16:00 - Bulgaria B PFG
Botev Galabovo vs Chernomorets Balchik

1-2

3-2
Sat 2, Dec-16:00 - Bulgaria B PFG
Oborishte vs FC Maritsa 1921

0-1

1-2
Sat 2, Dec-16:00 - Bulgaria B PFG
Ludogorets Razgrad II vs Neftochimik Burgas

1-0

2-0
Sat 2, Dec-16:00 - Bulgaria B PFG
Tsarsko Selo vs OFK Pomorie

2-0

2-0
Sat 2, Dec-17:00 - Bulgaria Premier
Cherno More Varna vs Botev Plovdiv

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:30 - Bulgaria Premier
Levski Sofia vs Pirin Blagoevgrad

1-0

3-0
Sat 2, Dec-19:00 - Chile Primera Division
Deportes Iquique vs San Luis Quillota

1-0

2-1
Sat 2, Dec-17:00 - Club Friendly
Sao Paulo(U20) vs Lanus(U20)

0-0

1-0
Sat 2, Dec-00:00 - Club Friendly
Tullamore Town vs St. Mochtas

2-0

2-0
Sat 2, Dec-00:00 - Club Friendly
St Patricks CY vs Killester United

2-1

3-1
Sat 2, Dec-01:00 - Club Friendly
Mato Grosso Do Sul(U20) vs Para(U20)

1-1

2-4
Sat 2, Dec-22:30 - Club Friendly
Chapecoense SC(U20) vs Argentinos Juniors(U20)

2-0

5-1
Sat 2, Dec-16:00 - Club Friendly
Viktoria Zizkov vs FC Astana

0-1

1-3
Sat 2, Dec-18:00 - Croatia - 1. Division
NK Osijek vs Slaven Belupo Koprivnica

1-0

2-0
Sat 2, Dec-21:00 - Croatia - 1. Division
NK Rijeka vs Hajduk Split

1-1

1-2
Sat 2, Dec-16:30 - Croatia - 2. Division
HNK Sibenik vs NK Varteks Varazdin

0-1

2-1
Sat 2, Dec-16:30 - Croatia - 2. Division
NK Sesvete vs NK Novigrad

1-1

2-1
Sat 2, Dec-16:30 - Croatia - 2. Division
Kustosija vs Hrvatski Dragovoljac

0-0

1-1
Sat 2, Dec-16:30 - Croatia - 2. Division
NK Solin vs HNK Gorica

0-0

0-0
Sat 2, Dec-16:30 - Croatia - 2. Division
Dinamo Zagreb B vs NK Dugopolje

3-0

4-0
Sat 2, Dec-19:59 - Cyprus 1 Division
Alki Oroklini vs Ethnikos Achnas

0-1

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - Cyprus 1 Division
APOEL Nicosia vs Ermis Aradippou

1-1

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - Cyprus 1 Division
Apollon Limassol FC vs Pafos FC

2-0

6-0
Sat 2, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Omonia Aradippou vs Anagennisi Deryneia

0-1

0-1
Sat 2, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Ethnikos Assias vs Thoi Lakatamias

1-1

2-2
Sat 2, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
AE Zakakiou vs Othellos Athienou

0-0

1-0
Sat 2, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Xylotympou vs PAEEK Keryneias

0-1

1-3
Sat 2, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Digenis Voroklinis vs Asil Lysi

1-0

1-1
Sat 2, Dec-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Synot Slovacko vs Vysocina Jihlava

0-1

2-1
Sat 2, Dec-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slovan Liberec vs SK Sigma Olomouc

0-0

1-0
Sat 2, Dec-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Brno vs Zlin

1-0

1-1
Sat 2, Dec-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Dukla Praha vs Teplice

0-1

0-2
Sat 2, Dec-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
MFK Karvina vs FC Bohemians 1905

0-0

1-0
Sat 2, Dec-22:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs FK Baumit Jablonec

1-0

2-0
Sat 2, Dec-19:00 - Danish SAS Ligaen
Lyngby vs Aalborg BK

0-2

1-2
Sat 2, Dec-17:00 - Denmark Woman\\\'s League
Fortuna Hjorring Women\'s vs VSK Aarhus Women\'s

3-0

5-0
Sat 2, Dec-15:30 - Denmark Woman\\\'s League
Ballerup Skovlunde Women\'s vs Odense Women\'s

1-0

2-0
Sat 2, Dec-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Kolding BK Women\'s vs Brondby Women\'s

1-1

1-1
Sat 2, Dec-17:15 - Denmark Youth U17
Brondby(U17) vs Lyngby(U17)

0-1

1-2
Sat 2, Dec-17:15 - Denmark Youth U17
Randers FC(U17) vs Esbjerg FB(U17)

1-0

3-0
Sat 2, Dec-18:15 - Denmark Youth U17
Nordsjaelland (U17) vs Odense BK (U17)

1-0

3-0
Sat 2, Dec-16:00 - Denmark Youth U17
Vejle(U17) vs FC Kobenhavn(U17)

0-3

0-5
Sat 2, Dec-16:00 - Denmark Youth U17
Haderslev(U17) vs Aarhus AGF(U17)

0-1

1-2
Sat 2, Dec-15:00 - Denmark Youth U19
Brondby(U19) vs Lyngby(U19)

1-0

4-1
Sat 2, Dec-16:00 - Denmark Youth U19
Nordsjaelland (U19) vs Odense BK U19

0-1

0-1
Sat 2, Dec-16:45 - Egypt Premier League
Alassiouty Sport vs Tanta

1-0

2-1
Sat 2, Dec-19:15 - Egypt Premier League
El Raja Marsa Matruh vs Zamalek

1-0

1-1
Sat 2, Dec-22:00 - Egypt Premier League
Al Ahly SC vs Enppi

2-1

4-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference
Torquay United vs Aldershot Town

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference
Halifax Town vs Barrow

0-0

0-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference
Wrexham vs Maidenhead United

1-0

2-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference
Hartlepool United FC vs Macclesfield Town

1-0

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference
Bromley vs Dover Athletic

2-0

2-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference
Sutton United vs Eastleigh

1-0

2-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference
Solihull Moors vs Leyton Orient

0-0

1-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference North Division
Kidderminster vs Gainsborough Trinity

0-0

3-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference North Division
Boston United vs York City

0-1

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference North Division
Tamworth vs Southport FC

0-1

3-3
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference North Division
Alfreton Town vs Bradford Park Avenue

1-0

1-3
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference North Division
Blyth Spartans vs Salford City

0-1

0-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference North Division
Brackley Town vs Stockport County

1-2

3-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference North Division
North Ferriby United vs Nuneaton Town

0-0

0-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference North Division
FC United of Manchester vs Harrogate Town

0-1

3-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference North Division
Chorley vs Leamington

2-0

2-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference South Division
Bath City vs Hemel Hempstead Town

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference South Division
Welling United vs East Thurrock United

0-1

0-3
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference South Division
Bognor Regis Town vs Concord Rangers

0-2

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference South Division
Weston Super Mare vs Hampton & Richmond

1-1

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference South Division
Gloucester City vs Eastbourne Borough

0-2

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference South Division
Chelmsford City vs Hungerford Town

1-0

1-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference South Division
Wealdstone FC vs Braintree Town

2-0

3-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference South Division
Truro City vs St Albans City

0-0

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Conference South Division
Poole Town vs Dartford

0-1

0-1
Sat 2, Dec-19:15 - England Conference South Division
Chippenham Town vs Whitehawk

0-0

2-1
Sat 2, Dec-16:30 - England FA Cup
Notts County vs Oxford City

1-0

3-2
Sat 2, Dec-19:00 - England FA Cup
Milton Keynes Dons vs Maidstone United

0-1

4-1
Sat 2, Dec-19:00 - England FA Cup
Shrewsbury Town vs Morecambe

2-0

2-0
Sat 2, Dec-19:00 - England FA Cup
Gillingham vs Carlisle

1-1

1-1
Sat 2, Dec-19:00 - England FA Cup
Bradford AFC vs Plymouth Argyle

1-0

3-1
Sat 2, Dec-19:00 - England FA Cup
Port Vale vs Yeovil Town

0-0

1-1
Sat 2, Dec-19:00 - England FA Cup
Forest Green Rovers vs Exeter City

1-0

3-3
Sat 2, Dec-19:00 - England FA Cup
Stevenage Borough vs Swindon

3-2

5-2
Sat 2, Dec-19:00 - England FA Cup
Fleetwood Town vs Hereford

1-1

1-1
Sat 2, Dec-21:30 - England FA Women League Cup
Bristol Academy Women\'s vs Brighton & H.A. Women\'s

1-0

3-0
Sat 2, Dec-22:00 - England FA Women League Cup
Chelsea FC Women\'s vs Yeovil Town Women\'s


8-0
Sat 2, Dec-16:30 - England Johnstone\\\'s Paint Trophy
Walsall vs Bury

1-1

1-2
Sat 2, Dec-16:30 - England Johnstone\\\'s Paint Trophy
Portsmouth vs Northampton Town

1-0

2-0
Sat 2, Dec-19:00 - England League One
Southend United vs Oldham Athletic AFC

1-0

2-0
Sat 2, Dec-19:00 - England League One
Bristol Rovers vs Rotherham United

0-0

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Matlock Town

0-1

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Halesowen Town vs Whitby Town

1-1

3-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Stafford Rangers vs Marine

0-2

1-4
Sat 2, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Hednesford Town vs Farsley Celtic

1-0

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Workington vs Stourbridge

1-0

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Sutton Coldfield Town vs Stalybridge Celtic

0-0

2-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Witton Albion vs Grantham Town

0-1

2-3
Sat 2, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Ashton United vs Rushall Olympic

1-1

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Buxton FC vs Barwell

1-1

1-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Nantwich Town vs Coalville Town

1-2

1-3
Sat 2, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Mickleover Sports vs Altrincham

0-2

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Shaw Lane Association vs Warrington Town AFC

3-0

5-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Billericay Town vs Leiston FC

1-0

4-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Tonbridge Angels vs Merstham

0-0

0-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Harlow Town vs Worthing

2-2

3-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Kingstonian vs Dorking Wanderers

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Enfield Town vs Dulwich Hamlet

1-0

3-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Wingate & Finchley vs Folkestone Invicta

1-0

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Tooting Mitcham United vs Lowestoft Town

0-1

2-5
Sat 2, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Burgess Hill Town vs Margate

0-0

1-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Hendon vs Thurrock

3-1

4-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Harrow Borough vs Metropolitan Police

2-0

3-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Needham Market vs Staines Town

0-1

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Tiverton Town vs Kings Langley

1-1

3-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Bishop\'s Stortford vs St Neots Town

1-1

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Weymouth vs Chesham United

1-0

1-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Kings Lynn vs Redditch United

0-1

3-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Hitchin Town vs Dunstable Town

0-0

1-0
Sat 2, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Stratford Town vs Farnborough Town

1-1

2-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Southern Premier League
St Ives Town vs Banbury United

2-1

2-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Royston Town vs Dorchester Town

1-1

3-1
Sat 2, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Frome Town vs Kettering Town

1-1

2-2
Sat 2, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Merthyr Town vs Biggleswade Town

0-0

0-2
Sat 2, Dec-19:00 - England The Championship
Ipswich vs Nottingham Forest

2-2

4-2
Sat 2, Dec-19:00 - England The Championship
Sunderland vs Reading

0-0

1-3
Sat 2, Dec-19:00 - England The Championship
Sheffield Wed. vs Hull City

0-1

2-2
Sat 2, Dec-19:00 - England The Championship
Preston North End vs Queens Park Rangers

0-0

1-0
Sat 2, Dec-19:00 - England The Championship
Millwall vs Sheffield United

1-1

3-1
Sat 2, Dec-19:00 - England The Championship
Derby County vs Burton Albion FC

0-0

1-0
Sat 2, Dec-19:00 - England The Championship
Brentford vs Fulham

1-1

3-1
Sat 2, Dec-19:00 - England The Championship
Bolton Wanderers vs Barnsley

2-1

3-1
Sat 2, Dec-21:30 - England The Championship
Bristol City vs Middlesbrough

0-0

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - English Premier League
West Bromwich(WBA) vs Crystal Palace

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:00 - English Premier League
Stoke City vs Swansea City

2-1

2-1
Sat 2, Dec-16:30 - English Premier League
Chelsea FC vs Newcastle

2-1

3-1
Sat 2, Dec-19:00 - English Premier League
Watford vs Tottenham Hotspur

1-1

1-1
Sat 2, Dec-19:00 - English Premier League
Leicester City vs Burnley

1-0

1-0
Sat 2, Dec-19:00 - English Premier League
Brighton & Hove Albion vs Liverpool

0-2

1-5
Sat 2, Dec-19:00 - English Premier League
Everton vs Huddersfield Town

0-0

2-0
Sat 2, Dec-21:30 - English Premier League
Arsenal vs Manchester United

0-2

1-3
Sat 2, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group A
Paulhan Pezenas ES vs Monaco B

0-0

2-1
Sat 2, Dec-22:00 - French Championnat Amateur Group A
Mont-de-Marsan vs Sete FC

1-0

1-0
Sat 2, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group C
Amiens AC vs Stade Reims II

0-0

1-0
Sat 2, Dec-19:15 - French Championnat Amateur Group D
Stade Rennais B vs Lorient B

0-1

0-1
Sat 2, Dec-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Lens U19 vs Paris FC U19


1-1
Sat 2, Dec-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Caen(U19) vs Paris Saint Germain (U19)


0-3
Sat 2, Dec-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Nantes U19 vs Trelissac U19

1-0

3-0
Sat 2, Dec-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Stade Rennais FC(U19) vs Laval U19


6-2
Sat 2, Dec-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Niort(U19) vs Bordeaux U19


1-0
Sat 2, Dec-19:59 - French Championnat National U19 Groupe C
Brest Stade U19 vs Alencon(U19)


4-1
Sat 2, Dec-16:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Monaco U19 vs Toulouse(U19)


3-1
Sat 2, Dec-16:30 - French Cup
AS Fabregues vs Rodez Aveyron

0-1

1-1
Sat 2, Dec-16:30 - French Cup
Houilles vs Matoury

0-0

2-1
Sat 2, Dec-16:30 - French Cup
Rungis vs Nancy

0-4

1-6
Sat 2, Dec-17:00 - French Cup
Evreux vs Valenciennes US

0-2

0-3
Sat 2, Dec-18:00 - French Cup
Grenoble vs Tarbes Pyrenees

1-0

3-0
Sat 2, Dec-18:00 - French Cup
Concarneau vs Stade Brestois

0-2

2-2
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Gueugnon vs Angouleme

0-0

0-0
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
FC Rouen vs Chartres FC

0-1

0-2
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Limoges vs Tours FC

2-1

2-4
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Andrezieux vs Auxerre

1-1

1-1
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Entente Sannois vs Paris FC

1-1

3-2
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Yzeure AS vs Belfort ASM FC

0-0

3-0
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Colomiers vs AS Furiani Agliani

1-0

3-0
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Stade Bordelais vs Chamois Niortais

0-1

0-1
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Sud Nivernais Imphy Decize vs FC Bergerac

1-0

3-0
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Granville vs Vitre

1-0

2-1
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Fleury Merogis U.S. vs US Raon L Etape

2-0

4-0
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Stade Briochin vs Stade Lavallois MFC

0-0

2-0
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Canet Roussillon vs Ajaccio

0-0

2-0
Sat 2, Dec-21:00 - French Cup
Sene FC vs Lorient

1-4

1-6
Sat 2, Dec-18:30 - French Cup
Morteau Montlebon vs Pontarlier

1-1

1-2
Sat 2, Dec-21:30 - French Cup
Saint Lo Manche vs Change

1-1

1-1
Sat 2, Dec-21:30 - French Cup
Essartais vs Saint Malo

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:00 - French Cup
Chateauroux vs Cholet So

2-2

5-3
Sat 2, Dec-19:00 - French Cup
Saint-Louis Neuweg vs Sochaux

1-0

1-1
Sat 2, Dec-22:00 - French Cup
Arras vs US Boulogne

0-0

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - French Cup
ES Tarentaise vs Bourg Peronnas

0-2

1-2
Sat 2, Dec-22:00 - French Cup
SC Hazebrouck vs Beauvais

1-0

3-0
Sat 2, Dec-16:30 - French Cup
C.O. Avallonnais vs Cluses Scionzier

0-0

0-0
Sat 2, Dec-21:00 - French Feminines D1
Paris Saint Germain Women\'s vs Bordeaux Women\'s

0-0

3-0
Sat 2, Dec-21:00 - French Feminines D1
Marseille Women\'s vs Lyonnais Women\'s

0-1

0-5
Sat 2, Dec-19:59 - French Le Championnat Ligue 1
Strasbourg vs Paris Saint Germain

1-1

2-1
Sat 2, Dec-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
ES Troyes AC vs Guingamp

0-1

0-1
Sat 2, Dec-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nice vs Metz

1-1

3-1
Sat 2, Dec-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Monaco vs Angers SCO

1-0

1-0
Sat 2, Dec-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lille OSC vs Toulouse

0-0

1-0
Sat 2, Dec-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Rennais FC vs Amiens SC

0-0

2-0
Sat 2, Dec-05:00 - Friendly Internationals
Tonga vs Solomon Islands

0-3

0-8
Sat 2, Dec-08:00 - Friendly Internationals
Vanuatu vs New Caledonia

1-0

2-1
Sat 2, Dec-13:00 - Friendly Internationals
Kyrgyzstan vs Mongolia

1-0

3-0
Sat 2, Dec-04:00 - Friendly Internationals
USA(U17) vs Netherlands(U17)

0-3

1-5
Sat 2, Dec-18:30 - Friendly Internationals
Indonesia vs Brunei Darussalam

2-0

4-0
Sat 2, Dec-23:30 - Futsal Italian Serie A
Pesarofano Futsal vs Came Dosson Futsal

3-2

3-4
Sat 2, Dec-18:00 - Futsal Italian Serie A
Comelt Milano Futsal vs Napoli Futsal

0-1

2-3
Sat 2, Dec-21:00 - Futsal Italian Serie A
Luparense C/5 Futsal vs Feldi Eboli Futsal

1-0

3-4
Sat 2, Dec-21:30 - Futsal Italian Serie A
Kaos Futsal vs TSC Lazio Futsal


7-0
Sat 2, Dec-21:30 - Futsal Italian Serie A
Real Rieti Futsal vs Block Stem Cisternino Futsal

0-0

0-0
Sat 2, Dec-17:00 - Futsal Russia Premier League
Bgau-Dush-31 Futsal vs Fakel Surgut Futsal

0-6

1-10
Sat 2, Dec-17:00 - Futsal Russia Premier League
Lipetsk Futsal vs Eleks Favorit Futsal

2-6

3-7
Sat 2, Dec-11:00 - Futsal Russia Premier League
Sigma Futsal vs Ural Futsal

0-2

3-4
Sat 2, Dec-13:00 - Futsal Russia Premier League
Elektrik Yekaterinburg Futsal vs ZIK UrFU Futsal

1-7

3-17
Sat 2, Dec-15:00 - Futsal Russia Premier League
Volga Saratov Futsal vs Spartak Moscow Futsal

2-3

4-8
Sat 2, Dec-15:00 - Futsal Russia Premier League
Astrakhan Futsal vs MFK KPRF 2 Futsal

2-2

2-4
Sat 2, Dec-15:00 - Futsal Russia Premier League
Yugra 2 Futsal vs Dinamo Moscow Futsal

0-2

0-3
Sat 2, Dec-00:15 - Futsal Spain Division De Honor
F.C.Barcelona Futsal vs A.lobelle De Santiago Futsal

1-0

3-1
Sat 2, Dec-00:15 - Futsal Spain Division De Honor
Peinsa F.S. Cartagena Futsal vs Colegios Arenas Galdar GC Futsal

5-2

12-4
Sat 2, Dec-00:30 - Futsal Spain Division De Honor
Sala 10 Zaragoza Futsal vs Rios Renovables Ribera Navarra Futsal

3-1

5-3
Sat 2, Dec-21:30 - Futsal Spain Division De Honor
Jaen Paraiso Interior Futsal vs Inter Movistar Futsal

0-0

1-2
Sat 2, Dec-22:30 - Futsal Spain Division De Honor
O Parrulo Ferrol Futsal vs Catgas Santa Coloma Futsal

1-2

2-4
Sat 2, Dec-16:15 - Futsal Spain Division De Honor
EiPozo Murcia Turistica Futsal vs Palma Futsal

0-0

2-0
Sat 2, Dec-15:15 - Georgia Cup
Chikhura Sachkhere vs Torpedo Kutaisi

0-0

0-0
Sat 2, Dec-17:00 - German 3. Liga
Karlsruher SC vs VfR Aalen

0-0

0-0
Sat 2, Dec-17:00 - German 3. Liga
Rot-Weiss Erfurt vs SV Meppen

0-0

0-0
Sat 2, Dec-17:00 - German 3. Liga
Chemnitzer vs 1. FC Magdeburg

1-3

2-3
Sat 2, Dec-17:00 - German 3. Liga
SV Wehen Wiesbaden vs SC Paderborn 07

2-0

4-1
Sat 2, Dec-17:00 - German 3. Liga
Sportfreunde Lotte vs Preuben Munster

0-0

0-0
Sat 2, Dec-17:00 - German 3. Liga
Fortuna Koln vs FSV Zwickau

1-0

1-1
Sat 2, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Union Berlin (U17) vs Hertha BSC Berlin(U17)

1-3

2-3
Sat 2, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Dynamo Dresden(U17) vs Hamburger(U17)

0-1

0-3
Sat 2, Dec-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
RasenBallsport Leipzig(U17) vs Wolfsburg(U17)

1-0

2-1
Sat 2, Dec-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Magdeburg(U17) vs Energie Cottbus(U17)

0-2

0-2
Sat 2, Dec-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SpVgg Unterhaching U17 vs FC Kaiserslautern (U17)

1-0

2-1
Sat 2, Dec-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Hoffenheim(U17) vs SV Elversberg(U17)

1-0

2-2
Sat 2, Dec-17:45 - German B-Junioren-Bundesliga West
Arminia Bielefeld (U17) vs Bayer Leverkusen(U17)

1-1

2-3
Sat 2, Dec-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Alemannia Aachen(U17) vs Koln(U17)

0-0

0-5
Sat 2, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Schalke 04 (U17) vs Bochum(U17)

0-0

0-0
Sat 2, Dec-18:30 - German Bundesliga
Werder Bremen vs VfB Stuttgart

1-0

1-0
Sat 2, Dec-18:30 - German Bundesliga
Mainz vs Augsburg

0-2

1-3
Sat 2, Dec-18:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs Borussia Dortmund

1-0

1-1
Sat 2, Dec-18:30 - German Bundesliga
Bayern Munich vs Hannover 96

1-1

3-1
Sat 2, Dec-18:30 - German Bundesliga
Hoffenheim vs RB Leipzig

1-0

4-0
Sat 2, Dec-21:30 - German Bundesliga
Schalke 04 vs Koln

1-0

2-2
Sat 2, Dec-16:00 - German Bundesliga 2
FC Nurnberg vs SV Sandhausen

0-0

1-0
Sat 2, Dec-16:00 - German Bundesliga 2
MSV Duisburg vs Greuther Furth

2-0

2-0
Sat 2, Dec-16:00 - German Bundesliga 2
Holstein Kiel vs Fortuna Dusseldorf

0-1

2-2
Sat 2, Dec-17:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Holstein Kiel(U19) vs Werder Bremen(U19)

0-0

0-2
Sat 2, Dec-17:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Union Berlin(U19) vs RB Leipzig(U19)

0-2

0-3
Sat 2, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
VfL Osnabruck(U19) vs Chemnitzer(U19)

2-0

3-1
Sat 2, Dec-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Niendorfer TSV(U19) vs Hamburger(U19)

1-0

1-3
Sat 2, Dec-16:30 - German Junioren Bundesliga Nord
Dynamo Dresden(U19) vs Eintr. Braunschweig U19

0-0

1-0
Sat 2, Dec-17:00 - German Junioren Bundesliga Sud
FC Kaiserslautern (U19) vs Greuther Furth(U19)

1-0

2-0
Sat 2, Dec-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
VfB Stuttgart U19 vs SV Wehen Wiesbaden U19

1-1

1-1
Sat 2, Dec-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Bayern Munich(U19) vs SC Freiburg(U19)

3-0

4-1
Sat 2, Dec-16:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Eintracht Frankfurt(U19) vs Hoffenheim(U19)

0-0

0-0
Sat 2, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Bochum(U19) vs Dortmund(U19)

1-0

2-3
Sat 2, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga West
MSV Duisburg (U19) vs DJK Arminia Klosterhardt(U19)

2-0

2-0
Sat 2, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga West
SC Paderborn 07(U19) vs Arminia Bielefeld(U19)

0-0

0-0
Sat 2, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Augsburg II vs VfB Eichstatt

0-1

0-1
Sat 2, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
VfR Garching vs FC Memmingen

1-0

3-0
Sat 2, Dec-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Hertha BSC Berlin Am vs FC Lokomotive Leipzig

1-1

2-3
Sat 2, Dec-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner FC Dynamo vs FSV Union Furstenwalde

1-0

4-0
Sat 2, Dec-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Budissa Bautzen vs VSG Altglienicke

0-0

3-1
Sat 2, Dec-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
VfB Auerbach vs Viktoria Berlin 1889

0-0

1-0
Sat 2, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Eutin 08 vs SSV Jeddeloh

0-1

1-2
Sat 2, Dec-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hamburger SV II vs VfV 06 Hildesheim

2-2

2-2
Sat 2, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
Kickers Offenbach vs SSV Ulm 1846

0-0

3-1
Sat 2, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
SV Waldhof Mannheim vs SV Rochling Volklingen

0-1

2-2
Sat 2, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Schott Mainz vs Steinbach

0-1

0-1
Sat 2, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs SC Verl

1-0

2-0
Sat 2, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga West
Dortmund(Am) vs Wegberg-Beeck

0-0

2-0
Sat 2, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Dusseldorf II vs Wattenscheid

0-0

0-1
Sat 2, Dec-18:00 - Germany - Regionalliga West
SC Wiedenbruck vs Koln Am.

1-1

2-1
Sat 2, Dec-17:00 - Greece - Football League
Veria FC vs Athletic Union of Spartis

0-0

1-0
Sat 2, Dec-17:00 - Greece Super League
Asteras Tripolis vs Kerkyra

3-0

4-0
Sat 2, Dec-19:15 - Greece Super League
Xanthi vs PAOK Saloniki

0-2

0-3
Sat 2, Dec-21:30 - Greece Super League
Olympiakos Piraeus vs Apollon Smirnis

1-1

3-1
Sat 2, Dec-13:00 - Greece U20 League
Lamia U20 vs Panaitolikos Agrinio(U20)

0-0

0-0
Sat 2, Dec-13:30 - Greece U20 League
PAE Levadiakos(U20) vs AEK Athens U20

0-0

1-0
Sat 2, Dec-15:30 - Greece U20 League
Panathinaikos U20 vs Panionios U20

0-0

0-0
Sat 2, Dec-15:30 - Greece U20 League
Platanias FC(U20) vs PAE Atromitos(U20)

0-1

1-1
Sat 2, Dec-23:45 - Holland Eredivisie
Willem II vs Heracles Almelo

3-0

3-1
Sat 2, Dec-23:45 - Holland Eredivisie
Feyenoord Rotterdam vs Vitesse Arnhem

1-0

1-0
Sat 2, Dec-21:30 - Holland Eredivisie
FC Twente Enschede vs Ajax Amsterdam

0-2

3-3
Sat 2, Dec-21:30 - Holland Eredivisie
ADO Den Haag vs FC Groningen

0-1

0-3
Sat 2, Dec-17:00 - Holland Tweede Divisie
Koninklijke HFC vs Kozakken Boys

0-2

1-2
Sat 2, Dec-21:00 - Holland Tweede Divisie
RKSV Achilles 29 vs BVV Barendrecht

0-1

1-2
Sat 2, Dec-21:00 - Holland Tweede Divisie
VV Sint Bavo vs HHC Hardenberg

3-0

4-2
Sat 2, Dec-21:00 - Holland Tweede Divisie
Tielse Eendracht Combinatie vs Rijnsburgse Boys

0-1

1-3
Sat 2, Dec-18:30 - Holland Tweede Divisie
FC Lisse vs AFC Amsterdam

0-0

2-0
Sat 2, Dec-18:30 - Holland Tweede Divisie
Excelsior Maassluis vs FC Lienden

2-0

3-0
Sat 2, Dec-18:30 - Holland Tweede Divisie
GVVV Veenendaal vs Jong Sparta Rotterdam

1-1

2-2
Sat 2, Dec-18:30 - Holland Tweede Divisie
VV Katwijk vs SV De Treffers

0-0

0-1
Sat 2, Dec-18:30 - Holland Tweede Divisie
ASV De Dijk vs IJsselmeervogels

1-3

2-6
Sat 2, Dec-18:00 - Holland U19 League
FC Groningen(U19) vs SC Heerenveen U19


0-1
Sat 2, Dec-16:30 - HongKong 2 Division League
Central & Western District RSA vs Kwai Tsing District FA


2-2
Sat 2, Dec-10:30 - HongKong Premier League
Hong Kong Rangers FC vs LeeMan

0-1

1-1
Sat 2, Dec-13:30 - HongKong Sapling Cup
R&F vs Hong Kong Pegasus FC

1-0

1-2
Sat 2, Dec-18:30 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Budapest Honved

1-0

1-0
Sat 2, Dec-18:30 - Hungary NB1
Ujpesti TE vs Balmazujvaros

0-1

2-2
Sat 2, Dec-18:30 - Hungary NB1
Paksi SE vs Vasas

0-0

3-1
Sat 2, Dec-18:30 - Hungary NB1
Mezokovesd-Zsory vs Diosgyor VTK

0-0

0-0
Sat 2, Dec-18:30 - Hungary NB1
Puskas Akademia Fehervar vs Szombathelyi Haladas

1-1

1-3
Sat 2, Dec-22:30 - Hungary NB1
Ferencvarosi TC vs Fehervar Videoton

2-0

3-1
Sat 2, Dec-14:30 - India Goa Professional League
Calangute Association vs Dempo SC

0-0

1-2
Sat 2, Dec-16:00 - India League Division 1
Shillong Lajong FC vs Churchill Brothers

1-0

2-0
Sat 2, Dec-18:30 - India Super League
Delhi Dynamos vs Northeast United

0-2

0-2
Sat 2, Dec-20:15 - Israel Premier League
Hapoel Ashkelon vs Maccabi Netanya

0-1

1-1
Sat 2, Dec-19:59 - Israel Premier League
Bnei Yehuda Tel Aviv vs Hapoel Bnei Sakhnin FC

1-0

3-0
Sat 2, Dec-18:00 - Israel Premier League
Maccabi Tel Aviv vs F.C. Ashdod

1-1

1-1
Sat 2, Dec-22:30 - Israel Premier League
Hapoel Acco vs Beitar Jerusalem

1-2

1-3
Sat 2, Dec-21:30 - Israel State League
Hapoel Herzliya vs Hapoel Umm Al Fahm

1-0

1-1
Sat 2, Dec-16:30 - Israel U19 League
Ironi Ramat Hasharon U19 vs Maccabi Haifa Shmuel U19

0-1

0-1
Sat 2, Dec-12:30 - Israel U19 League
Hapoel Tel Aviv(U19) vs Maccabi Netanya U19

1-1

1-2
Sat 2, Dec-12:30 - Israel U19 League
Maccabi Ironi Kiryat Ata(U19) vs Football Club Nave Yosef (U19)

0-1

1-1
Sat 2, Dec-13:00 - Israel U19 League
Hapoel Petah Jikva Nahum Stelmah U19 vs Bnei Sakhnin U19

0-0

0-1
Sat 2, Dec-13:00 - Israel U19 League
Hapoel Raanana Roei U19 vs Maccabi Petah Tikva Asis Dabid (U19)

0-1

0-1
Sat 2, Dec-13:00 - Israel U19 League
Ashdod MS U19 vs Hapoel Ashkelon U19

1-1

1-1
Sat 2, Dec-13:00 - Israel U19 League
Hapoel Kiryat Shmona(U19) vs Bnei Yehuda Tel Aviv U19

1-1

1-2
Sat 2, Dec-14:00 - Israel U19 League
Hapoel Beer Sheva(U19) vs Maccabi Tel Aviv U19

0-0

0-2
Sat 2, Dec-14:30 - Israel U19 League
Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19 vs Beitar Jerusalem Oren (U19)

0-1

0-5
Sat 2, Dec-14:30 - Israel U19 League
Maccabi Ahi Nazareth (U19) vs Hapoel Al Gharbiyee(U19)

0-0

1-0
Sat 2, Dec-14:45 - Israel U19 League
Hapoel Haifa (U19) vs Hapoel Kfar Saba (U19)

1-0

4-0
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Empoli Youth vs Parma Youth

2-0

3-0
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Novara Youth vs Carpi Youth

2-0

3-0
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Fiorentina Youth vs Chievo Youth

2-0

2-3
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Cesena Youth vs Venezia F.C. Youth

1-0

5-2
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Brescia Youth vs Pro Vercelli Youth

0-1

1-1
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Sassuolo Calcio Youth vs Lazio Youth

0-1

0-1
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Salernitana Youth vs Crotone Youth

0-1

0-3
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Cremonese Youth vs Virtus Entella Youth

0-2

2-3
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Pescara Youth vs Benevento Youth

1-0

1-1
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Spezia Youth vs Cittadella Youth

1-0

2-0
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Perugia Youth vs Avellino Youth


2-0
Sat 2, Dec-18:00 - Italian Campionato Primavera
Roma Youth vs AC Milan Youth

0-0

2-1
Sat 2, Dec-18:15 - Italian Campionato Primavera
Torino Youth vs Bologna Youth

0-0

1-0
Sat 2, Dec-14:00 - Italian Campionato Primavera
Palermo Youth vs Foggia Youth

2-0

3-1
Sat 2, Dec-14:00 - Italian Campionato Primavera
Atalanta Youth vs Udinese Youth

1-0

3-1
Sat 2, Dec-14:00 - Italian Campionato Primavera
Cagliari Youth vs Ascoli Youth

1-2

3-2
Sat 2, Dec-14:00 - Italian Campionato Primavera
Bari Youth vs Ternana Youth

1-1

2-1
Sat 2, Dec-16:00 - Italian Campionato Primavera
Inter Milan Youth vs Juventus Youth

0-0

1-1
Sat 2, Dec-23:45 - Italian Serie A
Torino vs Atalanta

1-0

1-1
Sat 2, Dec-18:00 - Italian Serie B
Parma vs Pro Vercelli

0-0

3-0
Sat 2, Dec-18:00 - Italian Serie B
Brescia vs Salernitana

0-0

2-0
Sat 2, Dec-18:00 - Italian Serie B
Delfino Pescara 1936 vs Ternana

2-0

3-3
Sat 2, Dec-18:00 - Italian Serie B
Cremonese vs Spezia

0-0

1-0
Sat 2, Dec-18:00 - Italian Serie B
Frosinone vs Cesena

2-2

3-3
Sat 2, Dec-18:00 - Italian Serie B
Foggia vs Cittadella

1-2

1-3
Sat 2, Dec-18:00 - Italian Serie B
Novara Calcio vs Empoli

0-0

1-1
Sat 2, Dec-21:00 - Italian Serie B
Palermo vs Venezia F.C.

0-0

0-0
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Women Division 1
AGSM Verona Women\'s vs Empoli Women\'s

0-0

2-1
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Women Division 1
Fiorentina Women\'s vs Fimauto Valpolicella Women\'s

3-0

4-0
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Women Division 1
San Zaccaria Women\'s vs Tavagnacco Women\'s

0-2

1-5
Sat 2, Dec-17:30 - Italian Women Division 1
US Sassuolo Calcio Women\'s vs Mozzanica Women\'s

1-1

1-2
Sat 2, Dec-18:30 - Italian Women Division 1
Bari Women\'s vs GS Roma Women\'s


1-0
Sat 2, Dec-15:30 - Italian Women Division 1
Brescia Women\'s vs Juventus Women\'s

0-3

0-4
Sat 2, Dec-17:30 - Italy C1B
Renate AC vs Santarcangelo

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:30 - Italy C1B
Vicenza vs Ravenna

0-1

0-2
Sat 2, Dec-19:30 - Italy C1B
Sambenedettese vs Pordenone Calcio SSD

0-0

1-1
Sat 2, Dec-19:30 - Italy C1B
Gubbio vs Bassano

1-0

1-0
Sat 2, Dec-19:30 - Italy C1B
FeralpiSalo vs Alto Adige/Sudtirol

2-0

2-1
Sat 2, Dec-19:30 - Italy C1B
Alma Juventus Fano vs Triestina

0-0

1-0
Sat 2, Dec-21:30 - Italy C1B
Reggiana vs Albinoleffe

2-0

4-1
Sat 2, Dec-08:30 - Japan Futsal League
Espo Lada Hokkaido Futsal vs Agleymina Hamamatsu Futsal

1-0

1-5
Sat 2, Dec-08:30 - Japan Futsal League
Peace Does Machida Futsal vs Shriker Osaka Futsal

2-2

6-2
Sat 2, Dec-11:00 - Japan Futsal League
Fuchu Athletic FC Futsal vs Shonan Bellmare Futsal

0-2

2-6
Sat 2, Dec-11:00 - Japan Futsal League
Nagoya oceans Futsal vs Vasagey Oita Futsal

1-0

5-0
Sat 2, Dec-13:30 - Japan Futsal League
Deucao Kobe Futsal vs Bardral Urayasu Futsal

0-1

0-3
Sat 2, Dec-13:30 - Japan Futsal League
voscuore sendai Futsal vs Fugador Sumida Futsal

2-1

3-2
Sat 2, Dec-09:00 - Japanese J-League Division 1
Vissel Kobe vs Shimizu S-Pulse

1-2

1-3
Sat 2, Dec-09:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Yokohama F Marinos

0-0

0-1
Sat 2, Dec-09:00 - Japanese J-League Division 1
Kashiwa Reysol vs Sanfrecce Hiroshima

0-0

1-0
Sat 2, Dec-09:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Gamba Osaka

0-0

0-0
Sat 2, Dec-09:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Kashima Antlers

0-0

0-0
Sat 2, Dec-09:00 - Japanese J-League Division 1
Albirex Niigata vs Cerezo Osaka

0-0

1-0
Sat 2, Dec-09:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs Sagan Tosu

2-1

3-2
Sat 2, Dec-09:00 - Japanese J-League Division 1
Kawasaki Frontale vs Omiya Ardija

2-0

5-0
Sat 2, Dec-09:00 - Japanese J-League Division 1
Ventforet Kofu vs Vegalta Sendai

0-0

1-0
Sat 2, Dec-20:30 - Jordan Professional Premier League
Al Aqaba SC vs Al-Faisaly

0-1

0-1
Sat 2, Dec-18:00 - Jordan Professional Premier League
Al-Yarmouk vs Shabab AlOrdon

0-1

2-5
Sat 2, Dec-18:00 - Jordan Professional Premier League
Al- Ahli vs Ramtha SC

0-0

0-0
Sat 2, Dec-16:00 - Kosovo Super League
KF Feronikeli vs KF Prishtina

0-0

0-0
Sat 2, Dec-16:00 - Kosovo Super League
KF Drenica Srbica vs KF Liria

0-0

1-0
Sat 2, Dec-17:00 - Kuwaiti Crown Prince Cup
Khaitan vs Al-Sahel

1-0

1-1
Sat 2, Dec-17:00 - Kuwaiti Crown Prince Cup
Al-Jahra vs Kazma

1-1

1-3
Sat 2, Dec-19:30 - Kuwaiti Crown Prince Cup
Al-Qadsia SC vs Al-Ttadamon

4-0

6-1
Sat 2, Dec-19:30 - Kuwaiti Crown Prince Cup
Al-Salmiyah vs Al-Nasar

2-0

2-0
Sat 2, Dec-18:00 - Lebanese League
Salam Zgharta vs Al-Ansar(LIB)

0-1

0-1
Sat 2, Dec-00:00 - Lebanese League
Al-Ahed vs Racing Beirut

1-0

1-0
Sat 2, Dec-16:15 - Lebanese League
Al Islah Bourj Shamaly vs Tadamon Sour

0-1

0-1
Sat 2, Dec-16:15 - Lebanese League
Al Shabab Al Arabi vs Al Akhaahli Alay

0-0

0-0
Sat 2, Dec-17:00 - Malta U BET FA Trophy
Hibernians FC vs Victoria Hotspurs

1-0

2-1
Sat 2, Dec-17:00 - Malta U BET FA Trophy
Santa Lucia vs Birkirkara FC

0-2

0-5
Sat 2, Dec-19:15 - Malta U BET FA Trophy
Valletta FC vs Senglea Athletic

2-0

2-0
Sat 2, Dec-17:00 - Malta U BET FA Trophy
St. Andrews vs Sliema Wanderers FC


1-3
Sat 2, Dec-19:15 - Malta U BET FA Trophy
Balzan FC vs Gudja United

3-0

4-1
Sat 2, Dec-19:15 - Malta U BET FA Trophy
Naxxar Lions vs Floriana F.C.

1-0

1-1
Sat 2, Dec-00:00 - Malta U BET FA Trophy
San Gwann FC vs Melita FC

0-0

3-0
Sat 2, Dec-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs Decic Tuzi

3-0

3-0
Sat 2, Dec-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Mladost Podgorica vs OFK Petrovac

4-0

5-0
Sat 2, Dec-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Kom vs FK Buducnost Podgorica

0-0

0-1
Sat 2, Dec-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Iskra Danilovgrad vs FK Rudar Pljevlja

0-0

0-2
Sat 2, Dec-19:00 - Morocco Division 2
ASS Association Sportive de Sale vs USM Oujda


4-0
Sat 2, Dec-19:00 - Morocco Division 2
RB Rachad Bernoussi vs Wydad Fes

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:00 - Morocco Division 2
Chabab Ben Guerir vs Olympique Dcheira


1-2
Sat 2, Dec-19:00 - Morocco Super League
Chabab Rif Hoceima vs Renaissance Sportive de Berkane

0-1

1-1
Sat 2, Dec-19:00 - Morocco Super League
Chabab Atlas Khenifra vs Hassania Agadir

0-3

1-5
Sat 2, Dec-22:00 - Morocco Super League
Olympique de Safi vs Forces Armee Royales Rabat

0-0

1-1
Sat 2, Dec-17:30 - Northern Ireland Cup
Lisburn Distillery vs Albert Foundry


3-1
Sat 2, Dec-17:30 - Northern Ireland Cup
Glebe Rangers FC vs Annagh United


2-1
Sat 2, Dec-17:30 - Northern Ireland Cup
Portstewart vs Maiden City


1-1
Sat 2, Dec-17:30 - Northern Ireland Cup
Dundela FC vs Newcastle(NIR)


5-0
Sat 2, Dec-17:30 - Northern Ireland Cup
Queen\'s University vs Killyleagh Youth


3-1
Sat 2, Dec-17:30 - Northern Ireland Cup
Moyola Park vs Ballywalter Rec


2-0
Sat 2, Dec-17:30 - Northern Ireland Cup
Shankill United vs Crumlin Star


0-4
Sat 2, Dec-17:30 - Northern Ireland Cup
Crumlin United vs Immaculata


2-4
Sat 2, Dec-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Institute FC vs Loughgall FC

1-0

3-0
Sat 2, Dec-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Police Service of Northern Ireland FC vs Harland & Wolff Welders

0-1

1-1
Sat 2, Dec-00:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dergview FC vs Newry City

1-2

2-2
Sat 2, Dec-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballyclare Comrades vs Limavady United

2-0

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Ballymena United vs Ballinamallard United

1-0

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Linfield FC vs Dungannon Swifts

0-0

1-0
Sat 2, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Ards FC vs Glenavon Lurgan

0-0

0-2
Sat 2, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Crusaders FC vs Glentoran FC

0-0

1-0
Sat 2, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Carrick Rangers vs Coleraine

1-2

1-3
Sat 2, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Warrenpoint Town vs Cliftonville

1-2

1-3
Sat 2, Dec-21:00 - Norway Adeccoligaen
Ranheim IL vs Sogndal

0-0

1-0
Sat 2, Dec-15:00 - Paraguayan Reserves League
Guarani CA Reserve vs Cerro Porteno Reserve

1-0

4-1
Sat 2, Dec-16:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gornik Zabrze Youth vs Salos Szczecin Youth

0-1

1-1
Sat 2, Dec-23:30 - Poland - 1. Liga
Sandecja vs Legia Warszawa

1-0

2-2
Sat 2, Dec-21:00 - Poland - 1. Liga
Zaglebie Lubin vs Bruk Bet Termalica Nieciecza

3-1

4-2
Sat 2, Dec-18:30 - Poland - 1. Liga
Wisla Plock vs Arka Gdynia

2-0

2-0
Sat 2, Dec-15:00 - Poland - 4. Liga
Lech Poznan B vs Unia Solec Kujawski

0-0

1-1
Sat 2, Dec-15:00 - Poland Woman\\\'s League
TS Mitech Zywiec Women\'s vs Czarni Sosnowiec Women\'s

0-0

0-2
Sat 2, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Boavista(U19) vs Rio Ave(U19)


1-2
Sat 2, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
FC Porto U19 vs Aves(U19)


3-1
Sat 2, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Braga (U19) vs Leixoes U19


1-0
Sat 2, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Gil Vicente U19 vs Vitoria SC Guimaraes U19

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Chaves(U19) vs Pacos Ferreira(U19)


1-3
Sat 2, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
FC Cesarense(U19) vs Moreirense U19


1-1
Sat 2, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Belenenses(U19) vs GD Estoril-Praia(U19)


1-0
Sat 2, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Real Sport Clube(U19) vs Vitoria FC Setubal(U19)


1-1
Sat 2, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Alcanenense U19 vs Academica Coimbra(U19)


1-1
Sat 2, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Cova Piedade(U19) vs Uniao Leiria U19


0-2
Sat 2, Dec-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Oeiras(U17) vs FC Barreirense(U17)


0-3
Sat 2, Dec-15:15 - Portugal Liga de Honora
Gil Vicente vs UD Oliveirense

0-1

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - Portugal Liga de Honora
Vitoria Guimaraes B vs Sporting Braga II

2-0

3-1
Sat 2, Dec-19:00 - Portugal Liga de Honora
Sporting CP B vs Porto B

1-0

3-0
Sat 2, Dec-19:59 - Portugal Primera Liga
Moreirense vs Maritimo

1-1

1-1
Sat 2, Dec-00:30 - Portugal Primera Liga
FC Porto vs SL Benfica

0-0

0-0
Sat 2, Dec-22:15 - Portugal Primera Liga
Desportivo de Tondela vs Rio Ave

0-1

1-3
Sat 2, Dec-18:00 - Premier League International Cup
Manchester United(U23) vs Celtic(U20)

1-0

2-0
Sat 2, Dec-17:00 - Qatar League
Al Duhail SC vs Al Markhiya

2-1

2-1
Sat 2, Dec-19:10 - Qatar League
Al-Sailiya vs Al-Ahli Doha

1-1

1-2
Sat 2, Dec-14:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
FK Kapaz Ganca vs Standard Sumqayit

0-1

0-3
Sat 2, Dec-19:59 - Romania - Divizia A
Concordia Chiajna vs FC Botosani

1-0

3-0
Sat 2, Dec-22:45 - Romania - Divizia A
CS Universitatea Craiova vs FC Viitorul Constanta

0-1

3-1
Sat 2, Dec-13:00 - Romania - Liga 2
Politehnica Timisoara vs Dacia Unirea Braila

2-0

2-1
Sat 2, Dec-13:00 - Romania - Liga 2
Pandurii vs SCM Argesul Pitesti

0-3

1-5
Sat 2, Dec-13:00 - Romania - Liga 2
Sportul Snagov vs Luceafarul Oradea

0-2

0-3
Sat 2, Dec-13:00 - Romania - Liga 2
Olimpia Satu Mare vs Metaloglobus

1-0

2-0
Sat 2, Dec-13:00 - Romania - Liga 2
Stiinta Miroslava vs FCM Targu Mures

1-0

5-0
Sat 2, Dec-14:00 - Romania - Liga 2
Dunarea Calarasi vs Academica Arges

2-0

4-0
Sat 2, Dec-14:00 - Romania - Liga 2
ACS Foresta Suceava vs Ripensia Timisoara

1-2

1-2
Sat 2, Dec-14:00 - Romania - Liga 2
Afumati vs CS Mioveni

1-0

2-1
Sat 2, Dec-17:30 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs Rubin Kazan

0-0

1-0
Sat 2, Dec-15:00 - Russia Premier League
Zenit St.Petersburg vs Ural S.r.

1-1

2-1
Sat 2, Dec-15:00 - Russia Premier League
Dinamo Moscow vs FK Rostov

2-0

2-0
Sat 2, Dec-18:30 - Russia Youth Championship League
FK Krasnodar Youth vs Akhmat Grozny Youth

5-0

8-1
Sat 2, Dec-15:00 - Russia Youth Championship League
FK Anzhi Youth vs SKA Khabarovsk Youth

4-0

5-0
Sat 2, Dec-18:00 - San Marino Girone A
SC Faetano vs SS Murata

3-0

6-1
Sat 2, Dec-18:00 - San Marino Girone A
Fiorentino vs Tre Penne

0-0

0-2
Sat 2, Dec-18:00 - San Marino Girone A
San Giovanni vs Cailungo

0-0

0-1
Sat 2, Dec-21:30 - San Marino Girone A
SP Cosmos vs Tre Fiori

0-1

1-3
Sat 2, Dec-16:35 - Saudi Arabia Division 2
Al-Ansar vs Al-Jabalain

1-0

1-0
Sat 2, Dec-16:35 - Saudi Arabia Youth League
Al Wehda Youth vs Al Ahli Jeddah Youth


1-3
Sat 2, Dec-15:50 - Saudi Arabia Youth League
Al-Ettifaq Youths vs Abha Club Youth

2-0

3-0
Sat 2, Dec-15:50 - Saudi Arabia Youth League
Al-Fath Youths vs Al Nasr Riyadh Youths

0-0

0-1
Sat 2, Dec-15:50 - Saudi Arabia Youth League
Hajer Youths vs Al-Hilal Youths

0-1

0-1
Sat 2, Dec-15:50 - Saudi Arabia Youth League
Al-Qadasiya Youths vs Al-Ittihad Youths

1-1

2-2
Sat 2, Dec-16:15 - Saudi Arabia Youth League
Al-Raed Youths vs Al-Shabab Youth


1-2
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Championship
Dundee United vs Dunfermline

2-0

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Championship
Greenock vs Brechin City

2-1

4-1
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Championship
St. Mirren vs Dumbarton

0-0

0-1
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Championship
Queen of South vs Inverness C.T.

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Cove Rangers vs Inverurie Loco Works

3-0

4-0
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Huntly vs Strathspey Thistle

4-0

5-1
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Forres Mechanics vs Keith

1-0

5-0
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Lossiemouth FC vs Turriff United

1-0

3-0
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Brora Rangers vs Fort William

8-0

16-0
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Deveronvale vs Formartine United

0-1

0-5
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Clachnacuddin vs Nairn County

1-0

3-0
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish League One
Airdrieonians vs Forfar Athletic

0-0

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish League One
Raith Rovers vs Alloa Athletic

0-0

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish League One
Ayr Utd. vs Albion Rovers FC

1-1

3-2
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish League One
Arbroath vs Stranraer

1-0

1-2
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish League One
Queen\'s Park vs East Fife

1-1

2-1
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish League Two
Clyde vs Montrose

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish League Two
Peterhead vs Edinburgh City

0-0

3-0
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish League Two
Berwick Rangers vs Stirling Albion

1-0

1-0
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish League Two
Annan Athletic vs Elgin City

1-0

2-0
Sat 2, Dec-19:15 - Scottish Premier League
Hearts vs Hamilton FC

0-0

1-1
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Premier League
Celtic vs Motherwell FC

2-0

5-1
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Premier League
Partick Thistle vs Hibernian FC

0-0

0-1
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Premier League
Ross County vs Dundee

0-1

0-2
Sat 2, Dec-19:00 - Scottish Premier League
St. Johnstone vs Kilmarnock

1-1

1-2
Sat 2, Dec-16:00 - Serbia - 1. Liga
FK Backa Backa Palanka vs Crvena Zvezda

1-0

2-2
Sat 2, Dec-17:00 - Slovakia 1. Liga
MSK Zilina vs FK Zeleziarne Podbrezova

1-0

1-0
Sat 2, Dec-17:00 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce vs FK Senica

2-0

3-0
Sat 2, Dec-17:00 - Slovakia 1. Liga
1. FC Tatran Presov vs FC DAC 1904 Dunajska Streda

0-0

0-0
Sat 2, Dec-17:00 - Slovakia 1. Liga
Zemplin Michalovce vs MFK Ruzomberok

0-0

1-1
Sat 2, Dec-18:00 - Slovakia 1. Liga
Slovan Bratislava vs Trencin

1-1

1-1
Sat 2, Dec-23:20 - Slovenia 1. Liga
NK Maribor vs ND Gorica

1-0

2-1
Sat 2, Dec-18:00 - Slovenia 1. Liga
NK Rudar Velenje vs Triglav Gorenjska

0-1

1-2
Sat 2, Dec-17:30 - South Africa First League
Ubuntu Cape Town vs Cape Town All Stars

0-1

0-2
Sat 2, Dec-17:30 - South Africa First League
Witbank Spurs vs Jomo Cosmos

0-2

2-2
Sat 2, Dec-17:30 - South Africa First League
Pretoria University vs Tshakhuma TM

0-1

1-2
Sat 2, Dec-17:30 - South Africa First League
Royal Eagles vs Black Leopards

1-1

1-1
Sat 2, Dec-17:30 - South Africa First League
Richards Bay vs Highlands Park

0-0

0-3
Sat 2, Dec-19:59 - South Africa Telkom KnockOut
Bidvest Wits vs Bloemfontein Celtic

0-0

1-0
Sat 2, Dec-01:00 - Spanish Ladies League Division 2
CFS La Garita Women\'s vs Las Majoreras Women\'s

0-0

3-0
Sat 2, Dec-19:00 - Spanish Ladies Premier League
Sporting De Huelva Women\'s vs Fundacion Albacete Women\'s

0-0

2-0
Sat 2, Dec-19:00 - Spanish Ladies Premier League
FC Barcelona Women\'s vs Real Betis Women\'s

4-0

6-1
Sat 2, Dec-20:30 - Spanish Ladies Premier League
Colegio Aleman Valencia Women\'s vs RCD Espanyol Women\'s

0-0

1-1
Sat 2, Dec-13:15 - Spanish Ladies Premier League
Athletic Bilbao Women\'s vs Rayo Vallecano Women\'s

1-1

3-1
Sat 2, Dec-21:30 - Spanish Ladies Premier League
Real Sociedad Women\'s vs Zaragoza CFF Women\'s

3-0

6-2
Sat 2, Dec-23:45 - Spanish Primera Division
Athletic Bilbao vs Real Madrid

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:15 - Spanish Primera Division
Atletico de Madrid vs Real Sociedad

0-1

2-1
Sat 2, Dec-00:00 - Spanish Primera Division
Malaga vs Levante

0-0

0-0
Sat 2, Dec-21:30 - Spanish Primera Division
Sevilla vs Deportivo La Coruna

1-0

2-0
Sat 2, Dec-16:00 - Spanish Primera Division
Barcelona vs Celta Vigo

1-1

2-2
Sat 2, Dec-16:30 - Spanish Primera U19
Acodetti CF(U19) vs SD San Jose(U19)

2-0

3-1
Sat 2, Dec-15:00 - Spanish Primera U19
Sevilla U19 vs ADP Sevilla Este(U19)

4-0

6-0
Sat 2, Dec-15:00 - Spanish Primera U19
Tenerife U19 vs Orientacion Maritima(U19)

2-0

3-1
Sat 2, Dec-15:30 - Spanish Primera U19
Danok Bat CF(U19) vs CD Hernani(U19)

1-0

2-0
Sat 2, Dec-16:00 - Spanish Primera U19
Laguna(U19) vs Estrella(U19)

1-0

5-0
Sat 2, Dec-19:00 - Spanish Segunda Division
SD Huesca vs Cordoba C.F.

2-0

3-1
Sat 2, Dec-21:00 - Spanish Segunda Division
Rayo Vallecano vs Granada CF

0-0

1-0
Sat 2, Dec-21:00 - Spanish Segunda Division
CF Reus Deportiu vs Barcelona B

1-1

2-1
Sat 2, Dec-23:00 - Spanish Segunda Division
La Hoya Lorca CF vs Real Oviedo

0-2

0-2
Sat 2, Dec-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Guijuelo vs AD Union Adarve

1-0

3-1
Sat 2, Dec-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Real Madrid Castilla vs San Sebastian Reyes

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Leioa vs SD Amorebieta

0-0

0-1
Sat 2, Dec-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Arenas Club de Getxo vs SD Gernika

0-0

0-0
Sat 2, Dec-23:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Hercules CF vs Ontinyent CF

0-0

1-1
Sat 2, Dec-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Valencia CF Mestalla vs UE Olot

0-0

1-1
Sat 2, Dec-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Villarreal B vs Zaragoza B

0-0

2-0
Sat 2, Dec-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Llagostera vs Atletico Saguntino

1-0

1-0
Sat 2, Dec-21:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Roces vs EI San Martin

0-0

0-2
Sat 2, Dec-18:45 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Mosconia vs Marino Luanco

0-1

1-2
Sat 2, Dec-20:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
AD Ceuta vs UD Los Barrios


1-0
Sat 2, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Alcala Guadaira vs Salerm Cosmetics


1-0
Sat 2, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Platges De Calvia vs UD Poblense


0-6
Sat 2, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CE Esporles vs Ibiza Eivissa


0-1
Sat 2, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Mallorca B vs UD Collerense

1-0

2-0
Sat 2, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Llosetense vs CD Ferriolense


2-5
Sat 2, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Palmas C vs Estrella

3-1

3-1
Sat 2, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Buzanada vs Panaderia Pulido

2-0

3-0
Sat 2, Dec-21:45 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Union Sur Yaiza vs CD Santa Ursula


2-2
Sat 2, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Ibarra vs Haria CF-Rincon

3-1

4-1
Sat 2, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Extremadura B vs CF Trujillo

1-1

2-3
Sat 2, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UD Mutilvera vs CD Cortes


1-0
Sat 2, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UCD Burlades vs CD Subiza


2-0
Sat 2, Dec-18:45 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Huarte vs CD River Ega


1-3
Sat 2, Dec-18:45 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Gares vs AD San Juan


1-0
Sat 2, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pamplona vs CD Cantolagua


3-0
Sat 2, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Baztan vs CD Iruna


0-5
Sat 2, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
UD Almansa vs CD Madridejos

0-0

1-1
Sat 2, Dec-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Rayo Cantabria vs Solares Medio Cudeyo


1-2
Sat 2, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Guarnizo vs SD Textil Escudo


1-2
Sat 2, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Cayon vs U.M. Escobedo


5-1
Sat 2, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
UD Samano vs Castro

0-0

2-0
Sat 2, Dec-23:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Bezana vs Barreda Balompie

0-0

0-1
Sat 2, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
EDM Santillana vs CD Tropezon

0-0

0-2
Sat 2, Dec-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD Deusto vs Cultural de Durango

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Baskonia vs CD Lagun Onak

1-0

3-0
Sat 2, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sociedad Deportiva Beasain vs Portugalete


2-1
Sat 2, Dec-15:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Real Sociedad C vs Zamudio SD

2-0

2-0
Sat 2, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Bermeo vs Amurrio


0-1
Sat 2, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Asco vs FC Santboia


1-1
Sat 2, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Novelda vs Torre Levante Orriols

0-1

0-1
Sat 2, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Alzira vs CD Roda


1-0
Sat 2, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Orihuela CF vs UD Rayo Ibense

2-0

4-1
Sat 2, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CF Borriol vs UD Levante B


1-2
Sat 2, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Elche CF Ilicitano vs Villarreal C


3-1
Sat 2, Dec-23:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Recambios Colon CD vs CD Castellon

1-0

1-4
Sat 2, Dec-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Bunol vs Crevillente

1-2

1-2
Sat 2, Dec-19:15 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Unionistas de Salamanca vs Burgos Promesas


4-0
Sat 2, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Bembibre vs Real Burgos

0-0

0-0
Sat 2, Dec-18:45 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD La Virgen Del Camino vs Numancia B

0-0

0-0
Sat 2, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Atletico Malagueno vs Atletico Mancha Real

1-0

1-0
Sat 2, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Juventud Torremolinos vs Maracena


1-4
Sat 2, Dec-21:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD El Palo vs CD Huetor Vega

1-0

3-2
Sat 2, Dec-16:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Melistar vs Atarfe Industrial CF

0-1

0-4
Sat 2, Dec-22:00 - Swiss Super League
FC Luzern vs Sion

2-1

2-1
Sat 2, Dec-22:00 - Swiss Super League
Lausanne Sports vs Basel

0-2

1-4
Sat 2, Dec-22:00 - Switzerland Challenge League
FC Wil 1900 vs FC Rapperswil-Jona

0-0

1-0
Sat 2, Dec-22:00 - Switzerland Challenge League
Aarau vs Chiasso

2-0

3-0
Sat 2, Dec-16:00 - Tunisia Cup
AS Slimane vs Chebba

1-1

1-1
Sat 2, Dec-16:00 - Tunisia Cup
CS Cheminots vs AS Djelma


1-0
Sat 2, Dec-16:00 - Tunisia Cup
Dahmani vs C.O.Transports


0-1
Sat 2, Dec-16:30 - Turkey 2 Ligi A
Samsunspor vs Eskisehirspor

0-1

0-4
Sat 2, Dec-14:00 - Turkey 2 Ligi A
Ankaragucu vs Umraniyespor

0-1

2-1
Sat 2, Dec-14:00 - Turkey 2 Ligi A
Rizespor vs Denizlispor

2-0

3-2
Sat 2, Dec-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Halide Edip Adivarspor vs Kemer Tekirova Spor

1-0

2-0
Sat 2, Dec-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Yeni Altindag BS vs Duzcespor

0-0

0-1
Sat 2, Dec-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
1461 Trabzon Karadenizspor vs Yeni Diyarbakirspor

0-0

0-0
Sat 2, Dec-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Kirikhanspor vs Tire 1922 Spor

1-1

1-2
Sat 2, Dec-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Kocaelispor vs Karacabey Birlikspor

0-0

0-0
Sat 2, Dec-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Bugsasspor vs Karagumruk

2-0

2-1
Sat 2, Dec-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Pendikspor vs Nazillispor

2-0

2-0
Sat 2, Dec-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Sancaktepe Belediye Spor vs Hatayspor

2-0

2-0
Sat 2, Dec-17:30 - Turkey Super Lig
Karabukspor vs Goztepe

0-0

0-1
Sat 2, Dec-20:30 - Turkey Super Lig
Besiktas JK vs Galatasaray

0-0

3-0
Sat 2, Dec-15:00 - Turkey Super Lig
Akhisar Bld.Geng vs Yeni Malatyaspor

0-0

0-0
Sat 2, Dec-13:00 - Turkey U21 Ligi 1
Rizespor(U21) vs Denizlispor(U21)

0-1

0-2
Sat 2, Dec-13:00 - Turkey U21 Ligi 1
Ankaragucu(U21) vs Umraniyespor(U21)

0-1

2-1
Sat 2, Dec-13:00 - Turkey U21 Super League
Kardemir Karabukspor(U21) vs Goztepe(U21)

0-1

0-3
Sat 2, Dec-14:30 - Turkey U21 Super League
Besiktas JK(U21) vs Galatasaray(U21)

2-1

3-3
Sat 2, Dec-14:30 - Turkey U21 Super League
Akhisar Bld.Geng(U21) vs Yeni Malatyaspor U21

0-0

0-2
Sat 2, Dec-16:40 - UAE U21 League
Al Nasr Dubai U21 vs Al Ain (U21)

1-0

2-1
Sat 2, Dec-16:40 - UAE U21 League
Dabba Al-Fujairah(U21) vs Emirates Club(U21)

0-0

0-0
Sat 2, Dec-16:50 - UAE U21 League
Al-Dhafra U21 vs Al Ahli Dubai(U21)

2-1

2-2
Sat 2, Dec-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Chernomorets Odessa vs Zorya

0-0

1-1
Sat 2, Dec-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Shakhtar Donetsk vs Veres Rivne

0-0

2-0
Sat 2, Dec-14:00 - Ukraine U21 Liga
Zirka Kirovohrad(U21) vs Stal Kamianske(U21)

0-1

0-3
Sat 2, Dec-15:00 - Ukraine U21 Liga
Dynamo Kyiv(U21) vs Illichivets (U21)

2-0

4-0
Sat 2, Dec-15:00 - Ukraine U21 Liga
FC Vorskla (U21) vs PFC Oleksandria(U21)

0-0

0-0
Sat 2, Dec-15:00 - Ukraine U21 Liga
FC Karpaty Lviv(U21) vs Olimpic Donetsk(U21)

2-0

4-0
Sat 2, Dec-17:15 - Uruguay Primera Division
Rampla Juniors FC vs Cerro Montevideo

0-1

0-1
Sat 2, Dec-02:00 - Uruguay Primera Division
Plaza Colonia vs Liverpool P.

0-1

0-1
Sat 2, Dec-23:00 - Uruguay Segunda Division
CS Cerrito vs CA Rentistas

0-1

2-2
Sat 2, Dec-23:00 - Uruguay Segunda Division
CA Progreso vs Villa Espanola

1-0

3-2
Sat 2, Dec-23:00 - Uruguay Segunda Division
Cerro Largo vs CA Villa Teresa

1-1

1-2
Sat 2, Dec-23:00 - Uruguay Segunda Division
Deportivo Maldonado vs Central Espanol

0-0

0-0
Sat 2, Dec-23:30 - Venezuela Segunda Division
Deportivo Petapa vs Yaracuyanos

0-0

0-1
Sat 2, Dec-23:30 - Venezuela Segunda Division
Academia Puerto Cabello vs Angostura FC

0-0

2-1
Sat 2, Dec-23:30 - Venezuela Segunda Division
Zamora FC Barinas B vs Real Frontera

0-0

0-1
Sat 2, Dec-23:30 - Venezuela Segunda Division
Titanes FC vs Atletico Guanare

1-0

1-0
Sat 2, Dec-23:45 - Venezuela Segunda Division
Petroleros de Anzoategui vs Gran Valencia FC

1-1

1-2
Sat 2, Dec-23:55 - Venezuela Segunda Division
Caracas FC II vs Yaracuy FC

0-1

1-2
Sat 2, Dec-23:00 - Venezuela Segunda Division
LALA FC vs Llaneros de Guanare FC

0-1

1-1
Sat 2, Dec-12:30 - Vietnam Championship U21
PVF Vietnam(U21) vs Hung Vuong An Giang(U21)

1-0

1-0
Sat 2, Dec-12:30 - Vietnam Championship U21
Becamex Binh Duong(U21) vs Song Lam Nghe An(U21)

1-1

2-3
Sat 2, Dec-17:30 - Wales Cup
Newtown AFC vs Guilsfield FC

1-0

2-0
Sat 2, Dec-17:30 - Wales Cup
Pontypridd vs Haverfordwest County

2-1

3-1
Sat 2, Dec-17:30 - Wales Cup
Llandudno vs Gresford Athletic

1-0

4-0
Sat 2, Dec-17:30 - Wales Cup
Llandudno Junction vs Penydarren BGC

0-3

0-4
Sat 2, Dec-17:30 - Wales Cup
Ammanford vs Carmarthen Town

0-2

2-3
Sat 2, Dec-17:30 - Wales Cup
Llanrhaeadr FC vs Newi Cefn Druids

1-1

3-2
Sat 2, Dec-18:30 - Wales Cup
Bangor City FC vs Cwmamman United

1-0

4-3
Sat 2, Dec-18:30 - Wales Cup
Aberystwyth Town vs Bala Town

1-0

4-0
Sat 2, Dec-18:30 - Wales Cup
Airbus UK Broughton vs Goytre AFC

0-0

1-1
Sat 2, Dec-18:30 - Wales Cup
Connah\'s QN vs Cwmbran Celtic

0-0

3-0
Sat 2, Dec-18:30 - Wales Cup
Porthmadog vs Panteg

4-1

7-2
Sat 2, Dec-18:30 - Wales Cup
Buckley Town vs Flint Town United

0-0

0-1
Sat 2, Dec-18:30 - Wales Cup
Prestatyn Town FC vs Ruthin Town FC

0-1

0-3
Sat 2, Dec-18:30 - Wales Cup
Penybont FC vs Cardiff Metropolitan University FC

0-2

1-3
Sat 2, Dec-18:30 - Wales Cymru Alliance
Holywell vs Holyhead Hotspur

2-0

4-0
Sat 2, Dec-18:00 - Welsh Football League First Division
Briton Ferry Athletic vs Undy Athletic


3-3
Sat 2, Dec-18:00 - Welsh Football League First Division
Ton Pentre vs Port Talbot


1-5
Sat 2, Dec-18:00 - Welsh Football League First Division
Caerau Ely vs Goytre United


2-4
Sat 2, Dec-18:00 - Welsh Football League First Division
Cambrian & Clydach vs Monmouth Town


4-1



NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.

Write a Comment

comments powered by Disqus