Complete Football Results for Sun 6, Aug 2017

Yesterday's Results |  Sunday,15 Oct 2017  | Saturday,14 Oct 2017  | Friday,13 Oct 2017

FOOTBALL RESULTS
Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 6, Aug-18:00 - Angola Girabola League
Petro Atletico de Luanda vs Recreativo Libolo


1-0
Sun 6, Aug-22:00 - Arabian Champions League
Esperance Sportive de Tunis vs Al-Faisaly

0-0

2-2
Sun 6, Aug-18:00 - Armenia Premier League
Banants vs FC Pyunik

0-1

2-2
Sun 6, Aug-19:00 - Armenia Premier League
Gandzasar Kapan vs Ararat Yerevan

1-0

1-3
Sun 6, Aug-12:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
The Gap Women\'s vs Mitchelton Women\'s

0-4

0-8
Sun 6, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Cooma Tigers vs Canberra FC

1-2

1-5
Sun 6, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Gungahlin United vs Canberra Olympic

1-0

3-3
Sun 6, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Broadmeadow Magic vs Newcastle Jets FC Youth

1-0

2-0
Sun 6, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Charlestown City Blues FC vs Weston Workers Bears FC

0-0

2-1
Sun 6, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Lake Macquarie City vs Hamilton Olympic

0-1

0-4
Sun 6, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Blacktown City Demons vs A.P.I.A. Leichhardt Tigers

0-0

0-1
Sun 6, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Manly United vs Sydney United

0-1

3-2
Sun 6, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Rockdale City Suns vs South Coast Wolves

1-0

2-1
Sun 6, Aug-11:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney Olympic vs Hakoah Sydney

2-0

4-0
Sun 6, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Bankstown City Lions vs Northern Tiger

0-1

0-1
Sun 6, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Marconi Stallions vs Blacktown Spartans

1-0

2-0
Sun 6, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Mounties Wanderers vs Bankstown Berries

1-2

3-2
Sun 6, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Western Sydney Wanderers AM vs Macarthur Rams

1-1

4-2
Sun 6, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
North Shore Mariners vs Central Coast Mariners

0-2

2-2
Sun 6, Aug-09:00 - Australia New South Wales U20
Sydney Olympic(U20) vs Hakoah Sydney U20

0-0

0-4
Sun 6, Aug-06:30 - Australia New South Wales U20
Lake Macquarie City (U20) vs Hamilton Olympic(U20)

0-2

1-4
Sun 6, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Rockdale City Suns(U20) vs South Coast Wolves(U20)

0-0

1-0
Sun 6, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Manly United(U20) vs Sydney United(U20)

1-1

2-3
Sun 6, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Blacktown City(U20) vs A.P.I.A. Leichhardt Tigers(U20)

0-0

1-4
Sun 6, Aug-09:00 - Australia Queensland State League
Brisbane Roar FC Am vs Northern Fury FC

1-4

1-5
Sun 6, Aug-12:00 - Australia Queensland State League
Brisbane Olympic United FC vs Gold Coast City

1-1

1-3
Sun 6, Aug-09:45 - Australia Queensland State League U20
Brisbane Olympic United FC(U20) vs Gold Coast City(U20)

0-0

0-1
Sun 6, Aug-08:40 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Olympia Warriors vs Northern Rangers

1-0

1-1
Sun 6, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Nunawading City vs Moreland Zebras

0-1

1-1
Sun 6, Aug-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Alamein Women\'s vs Bayside United Women\'s

2-1

4-1
Sun 6, Aug-09:05 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Heidelberg Utd Women\'s vs Senior NTC Women\'s

0-0

0-0
Sun 6, Aug-21:00 - Austrian Bundesliga
Mattersburg vs Sturm Graz

1-1

2-3
Sun 6, Aug-18:30 - Austrian Bundesliga
Rapid Wien vs Austria Wien

1-0

2-2
Sun 6, Aug-18:30 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs Rheindorf Altach

0-0

1-0
Sun 6, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
FC Hard vs FC Wacker Innsbruck Amateure

1-1

1-1
Sun 6, Aug-19:59 - Belarus Premier League
FC Torpedo Zhodino vs Slutsksakhar Slutsk

0-0

1-1
Sun 6, Aug-19:00 - Belarus Premier League
Neman Grodno vs FK Isloch Minsk

1-0

1-1
Sun 6, Aug-19:30 - Belarus Premier League
FC Minsk vs BATE Borisov

0-0

1-0
Sun 6, Aug-17:00 - Belgian Cup
Elene Grotenberge vs Diest


0-3
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Royal White Star Bruxelles vs La Roche


1-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Torhout vs Assesse


9-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
RFC Tournai Doornik vs Eendracht Termien


1-3
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Aywaille vs Izegem


2-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Blankenberge vs KSV Temse


1-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Walhain vs Westkapelle


4-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
KFC Duffel vs Braine


4-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Eendracht Zele vs Bocholter VV


1-4
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Sint-Lenaarts vs Sassport Boezinge


1-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Jeunesse Tamines vs Diegem Sport


2-2
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Menen vs Vosselaar


1-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Sint-Gillis Waas vs Ronse


0-3
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Olympia Wijgmaal vs Kruibeke


3-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Sint-Job vs KMR Biesen


2-3
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Vlijtingen vs Sint Niklaas


3-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Entite Manageoise vs Huvo Jeuk


2-2
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Aische vs RUSC Anderlues


0-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
RFC Meux vs Bilzerse Waltwilder


0-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
RFC Grand-Leez vs KFC Eppegem


1-2
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Ciney vs Ninove


2-2
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
VC Herentals vs Gedinnois


7-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Bertrix vs Eendracht Wervik


0-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Richelle United vs OC Nismes


2-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Svelta Melsele vs KV Zelzate


1-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
FC Gullegem vs ES Wellinoise


2-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Wingene vs Tongeren


2-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Stade Bierbeek vs Solieres Sport


2-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Huizingen vs RC Lebbeke


0-5
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Hades vs Bambrugge


0-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Genly-Quevy vs Hamme-Zogge


5-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Acren vs Woluwe Zaventem


2-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Weywertz vs Jamboise


7-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Loyers vs Onhaye


3-3
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Jong Lede vs KFC Wezel


4-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Waremme vs Oostnieuwkerke


3-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Ternesse vs Spouwen Mopertingen


1-3
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Pepingen vs VC Sterrebeek


2-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Liedekerke vs Gent Zeehaven


1-7
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Habay la Neuve vs KVK Ieper


0-6
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
RFC Malmundaria vs ROC Marchienne


0-3
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
KVV Oostduinkerke vs PAC Buzet


1-2
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Sporting Bruxelles vs Villers-La-Ville


3-2
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
RC Hoeilaart vs Sprimont Comblain


0-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
RC Waterloo vs KVK Tienen


1-4
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
RC Lauwe vs Royal FC Liege


1-4
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Nassogne vs Sparta Petegem


0-2
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Peruwelz FC vs RUS Rebecquoise


2-2
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
ASE De Chastre vs Sporting West Harelbeke


1-3
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
KAC Betekom vs Verlaine


1-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Francs Borains vs Herstal


5-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
RFC Tilleur vs SC Aarschot


5-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
KSKV Zwevezele vs HIH Hoepertingen


2-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
ASC Havinnes vs Rapid Symphorinois


1-5
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
URS Vise vs Sint-Eloois-Winkel


2-4
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
RES Durbuy vs Balen


1-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Avanti Stekene vs KSK Hasselt


0-2
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Oostkamp vs Stade Disonais


1-0
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Grimbie vs Mormont


0-2
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Tervant vs Givry


2-4
Sun 6, Aug-18:00 - Belgian Cup
Tollembeek vs ES de la Molignee


0-4
Sun 6, Aug-19:00 - Belgian Cup
Bertrix B vs K.Groen Rood Katelijne


0-6
Sun 6, Aug-19:59 - Belgian Jupiler League
Anderlecht vs KV Oostende

0-0

1-0
Sun 6, Aug-16:30 - Belgian Jupiler League
Gent vs Royal Antwerp FC

0-1

0-1
Sun 6, Aug-22:00 - Belgian Jupiler League
Club Brugge vs AS Eupen

1-1

3-1
Sun 6, Aug-18:00 - Belgium - 2e Klasse
Westerlo vs Cercle Brugge

1-0

1-2
Sun 6, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Petrolero de Yacuiba vs Bolivar

0-0

2-0
Sun 6, Aug-22:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs GOSK Gabela

0-0

0-1
Sun 6, Aug-22:00 - Bosnia Premijer Liga
Borac Banja Luka vs Mladost Doboj Kakanj

0-1

0-1
Sun 6, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Krupa vs Sloboda Tuzla

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:30 - BRA CCD2
Camboriu SC vs Jaragua SC


6-0
Sun 6, Aug-22:30 - BRA CCD2
Operarios Mafra SC vs Fluminense SC


1-0
Sun 6, Aug-22:30 - BRA CCD2
Concordia SC vs Juventus SC

2-0

3-0
Sun 6, Aug-22:30 - BRA CCD2
Guarani de Palhoca vs Barra SC

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:30 - BRA CCD2
Hercilio Luz SC vs Marcilio Dias SC

1-0

1-0
Sun 6, Aug-02:00 - Brasileiro, Serie B
Boa Esporte Clube vs Parana PR

1-0

2-1
Sun 6, Aug-02:00 - Brasileiro, Serie B
Paysandu (PA) vs Figueirense (SC)

0-1

0-1
Sun 6, Aug-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
EC Sao Jose SP vs Brasilis FC

1-1

3-2
Sun 6, Aug-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
CA Taquaritinga/SP vs Jose Bonifacio SP

2-0

2-1
Sun 6, Aug-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Rio Branco Youth (SP) vs Rio Claro Youth

0-1

0-1
Sun 6, Aug-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Santa Cruz PE Youth vs Sport Club Recife Youth

0-0

0-0
Sun 6, Aug-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Atibaia Youth vs Corinthians Youth

0-1

1-2
Sun 6, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Sao Caetano Youth vs Santos Youth

0-0

3-1
Sun 6, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Sao Bento SP Youth vs Gremio Osasco Youth

2-1

2-1
Sun 6, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Duque de Caxias RJ vs Carapebus


3-1
Sun 6, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Goncalense/RJ vs Itaborai RJ

0-1

0-1
Sun 6, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Artsul RJ vs Barcelona RJ


1-0
Sun 6, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Serrano RJ vs Sampaio Correa (RJ)


1-0
Sun 6, Aug-00:00 - Brazil Carioca 2
Goytacaz RJ vs America-RJ


1-0
Sun 6, Aug-17:00 - Brazil Copa Paulista
AA Portuguesa Santista vs Santos B

0-1

0-2
Sun 6, Aug-22:00 - Brazil Paulista Women\\\'s League
Audax SP Women\'s vs Rio Preto Women\'s

2-1

2-3
Sun 6, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG
Ludogorets Razgrad II vs Chernomorets Balchik

0-1

2-2
Sun 6, Aug-21:00 - Bulgaria Premier
CSKA Sofia vs Lokomotiv Plovdiv

2-0

4-1
Sun 6, Aug-16:30 - Cameroon MTN Elite One
APEJES Academy vs Dragon de Yaounde

1-1

1-1
Sun 6, Aug-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Union Douala vs Canon Yaounde

0-0

1-0
Sun 6, Aug-18:30 - Cameroon MTN Elite One
New Star De Douala vs Unisport Bafang

0-0

0-0
Sun 6, Aug-18:30 - Cameroon MTN Elite One
UMS de Loum vs Les Astres FC

0-0

1-0
Sun 6, Aug-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Lion Blesse vs Feutcheu FC

1-0

2-0
Sun 6, Aug-18:30 - Cameroon MTN Elite One
Eding Sport FC vs Aigle Royal Menoua

0-0

2-0
Sun 6, Aug-18:50 - Cameroon MTN Elite One
Colombe FC vs Bamboutos

0-0

1-0
Sun 6, Aug-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
CR Flamengo (RJ) vs Vitoria Salvador BA

0-1

0-2
Sun 6, Aug-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Corinthians Paulista (SP) vs Sport Club Recife (PE)

1-0

3-1
Sun 6, Aug-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Fluminense (RJ) vs Atletico Clube Goianiense

2-1

3-1
Sun 6, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Palmeiras vs Atletico Paranaense

0-1

0-1
Sun 6, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Cruzeiro (MG) vs Botafogo (RJ)

0-0

0-0
Sun 6, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Gremio (RS) vs Atletico Mineiro (MG)

2-0

2-0
Sun 6, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Coritiba (PR) vs Chapecoense SC

2-0

2-0
Sun 6, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Bahia(BA) vs Sao Paulo

2-1

2-1
Sun 6, Aug-00:00 - Chile Primera B
CD Copiapo S.A. vs Puerto Montt

1-0

2-1
Sun 6, Aug-02:00 - Chile Primera B
Rangers Talca vs Union San Felipe

0-1

1-1
Sun 6, Aug-02:00 - Chile Primera B
CSyD Barnechea vs La Serena

2-1

3-1
Sun 6, Aug-03:00 - Chile Primera B
Coquimbo Unido vs Cobresal

1-0

1-0
Sun 6, Aug-23:30 - Chile Primera B
Iberia Los Angeles vs Valdivia

2-1

3-1
Sun 6, Aug-19:59 - Chile Primera Division
O Higgins vs Colo Colo

1-2

1-3
Sun 6, Aug-02:00 - Chile Primera Division
Union Espanola vs Universidad Catolica

0-0

1-0
Sun 6, Aug-23:30 - Chile Primera Division
Huachipato vs Audax Italiano

1-1

2-1
Sun 6, Aug-04:30 - Chile Primera Division
Everton CD vs San Luis Quillota

2-0

4-0
Sun 6, Aug-00:00 - Chile Tercera Division
Deportes Naval vs Deportes Vallenar

1-0

1-1
Sun 6, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
Melipilla vs Municipal La Pintana

1-0

1-1
Sun 6, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
Provincial Osorno vs Independiente de Cauquenes

0-0

0-2
Sun 6, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
Colchagua CD vs Deportes Santa Cruz

0-1

0-1
Sun 6, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
Deportes Recoleta vs San Antonio Unido

0-1

0-2
Sun 6, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 1
Dalian Yifang vs Xinjiang Tianshan Leopard

1-0

4-0
Sun 6, Aug-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Beijing BeiKong vs Shenzhen JiaZhaoye

2-1

3-1
Sun 6, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Zhenjiang Huasa FC vs Shenzhen Renren

0-4

2-5
Sun 6, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Qingdao Jonoon vs BaoTou Nanjiao FC

1-0

3-0
Sun 6, Aug-15:35 - Chinese Super League
Guangzhou R&F vs Liaoning Whowin

3-1

4-1
Sun 6, Aug-15:35 - Chinese Super League
Shanghai SIPG F.C. vs Tianjin QuanJian

0-0

0-0
Sun 6, Aug-19:59 - Club Friendly
Atromitos Athens vs Asteras Tripolis

1-2

1-6
Sun 6, Aug-19:59 - Club Friendly
CD Cinfaes vs Lusitano FCV

0-0

0-1
Sun 6, Aug-20:30 - Club Friendly
UD Llanera vs La Baneza

0-0

0-3
Sun 6, Aug-20:45 - Club Friendly
Birkirkara FC vs Tarxien Rainbows F.C.

1-0

6-1
Sun 6, Aug-16:30 - Club Friendly
VfB Stuttgart vs Real Betis

1-1

1-2
Sun 6, Aug-21:00 - Club Friendly
Al-Ettifaq vs Club Sportif Sfaxien

0-0

1-0
Sun 6, Aug-21:00 - Club Friendly
CD Lugo vs Celta Vigo B

1-0

1-0
Sun 6, Aug-21:00 - Club Friendly
CD Guijuelo vs Zamora CF


0-1
Sun 6, Aug-21:00 - Club Friendly
Akhisar Bld.Geng vs Altinordu

1-1

6-2
Sun 6, Aug-21:00 - Club Friendly
CD Tudelano vs SD Huesca

0-2

0-4
Sun 6, Aug-21:00 - Club Friendly
UE Llagostera vs UE Cornella

0-0

0-1
Sun 6, Aug-17:00 - Club Friendly
Hamburger vs Espanyol

0-0

1-1
Sun 6, Aug-17:00 - Club Friendly
Augsburg vs PSV Eindhoven

0-0

0-0
Sun 6, Aug-21:30 - Club Friendly
UE Castelldefels vs CF Gava

0-0

1-0
Sun 6, Aug-17:30 - Club Friendly
Eintracht Frankfurt vs FSV Frankfurt

2-0

5-2
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
Recreativo Huelva vs Cadiz

0-0

1-0
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
Genoa vs SC Heerenveen

1-0

4-0
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
Levante vs Alaves

0-0

1-1
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
Zamora CF vs Valladolid


0-3
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
Granada CF vs Al Wasl Dubai

1-1

2-1
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
UD Marbella vs Uniao Leiria

1-0

1-0
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
Palamos CF vs Espanyol B

1-2

1-4
Sun 6, Aug-22:00 - Club Friendly
CF Montanesa vs Sabadell

0-0

1-1
Sun 6, Aug-00:00 - Club Friendly
Union Santa Fe vs Rosario Central

0-1

0-1
Sun 6, Aug-22:30 - Club Friendly
Inter Milan vs Villarreal

1-1

3-1
Sun 6, Aug-22:30 - Club Friendly
AFC Bournemouth vs Napoli

0-1

2-2
Sun 6, Aug-22:30 - Club Friendly
Spal vs Chievo

0-0

1-1
Sun 6, Aug-22:30 - Club Friendly
Sportivo Las Parejas vs Atletico Rafaela

1-0

1-0
Sun 6, Aug-23:00 - Club Friendly
CD Guijuelo vs Valladolid


0-2
Sun 6, Aug-23:00 - Club Friendly
Mosta FC vs Sliema Wanderers FC

1-1

1-1
Sun 6, Aug-18:00 - Club Friendly
Wolfsburg vs Fiorentina

0-1

0-2
Sun 6, Aug-18:00 - Club Friendly
Newcastle vs Hellas Verona

2-0

2-0
Sun 6, Aug-18:00 - Club Friendly
Everton vs Sevilla

1-0

2-2
Sun 6, Aug-18:00 - Club Friendly
Wolvertem vs Kampenhout

0-1

2-1
Sun 6, Aug-18:00 - Club Friendly
Maringa/PR(U23) vs Paranavai(U23)

2-1

4-1
Sun 6, Aug-18:00 - Club Friendly
Iraty PR(U23) vs Andraus Brasil(U23)

1-1

3-2
Sun 6, Aug-07:00 - Club Friendly
Gungahlin United (U20) vs Canberra Olympic U20

0-1

0-3
Sun 6, Aug-12:30 - Club Friendly
Vitesse Arnhem Am. vs N.E.C. Nijmegen Am.

2-0

3-0
Sun 6, Aug-19:00 - Club Friendly
SC Freiburg vs Torino

1-0

1-2
Sun 6, Aug-19:00 - Club Friendly
Brighton & Hove Albion vs Atletico de Madrid

0-1

2-3
Sun 6, Aug-19:00 - Club Friendly
Rot-Weiss Erfurt vs Borussia Dortmund

2-2

2-5
Sun 6, Aug-14:15 - Club Friendly
Manchester City U19 vs AZ Alkmaar(U19)

1-1

3-1
Sun 6, Aug-19:00 - Club Friendly
VfB Fichte Bielefeld vs FC Gutersloh

0-2

1-3
Sun 6, Aug-19:15 - Club Friendly
Veria FC vs Aris Salonica

1-0

1-1
Sun 6, Aug-19:15 - Club Friendly
Panaitolikos Agrinio vs Kerkyra

1-0

1-0
Sun 6, Aug-00:15 - Colombia Copa Mustang
Atletico Huila vs Rionegro Aguilas

2-0

2-0
Sun 6, Aug-02:30 - Colombia Copa Mustang
Alianza Petrolera vs Jaguares de Cordoba

1-1

1-1
Sun 6, Aug-03:00 - Colombia Copa Mustang
Deportiva Once Caldas vs Atletico Bucaramanga

0-1

0-2
Sun 6, Aug-04:30 - Colombia Copa Mustang
Tigres FC vs Dep.Independiente Medellin

1-0

1-0
Sun 6, Aug-00:00 - Colombia Copa Premier
Atletico FC vs Valledupar FC

0-0

2-0
Sun 6, Aug-00:30 - Colombia Copa Premier
Leones vs Orsomarso

0-0

1-0
Sun 6, Aug-20:30 - Coppa Italia
Venezia F.C. vs Pordenone Calcio SSD

0-1

1-2
Sun 6, Aug-20:30 - Coppa Italia
Novara Calcio vs Piacenza

0-1

1-2
Sun 6, Aug-22:00 - Coppa Italia
Cittadella vs Albinoleffe

1-0

2-1
Sun 6, Aug-22:30 - Coppa Italia
Vicenza vs Foggia

0-1

1-3
Sun 6, Aug-22:30 - Coppa Italia
Salernitana vs Alessandria

1-1

2-1
Sun 6, Aug-22:30 - Coppa Italia
Brescia vs Padova

1-0

1-0
Sun 6, Aug-22:30 - Coppa Italia
Palermo vs Virtus Francavilla

2-0

5-0
Sun 6, Aug-22:30 - Coppa Italia
Delfino Pescara 1936 vs Triestina

2-2

3-3
Sun 6, Aug-22:30 - Coppa Italia
Avellino vs Matera

1-0

1-0
Sun 6, Aug-22:30 - Coppa Italia
Pisa vs Frosinone

0-1

0-1
Sun 6, Aug-22:30 - Coppa Italia
Virtus Entella vs Cremonese

0-1

0-1
Sun 6, Aug-22:30 - Coppa Italia
Carpi vs Livorno

3-0

4-0
Sun 6, Aug-22:45 - Coppa Italia
Ternana vs Trapani

0-0

0-1
Sun 6, Aug-22:45 - Coppa Italia
Perugia vs Gubbio

0-0

2-1
Sun 6, Aug-22:45 - Coppa Italia
Cesena vs Sambenedettese

1-0

2-1
Sun 6, Aug-23:15 - Coppa Italia
Bari vs Parma

1-1

2-1
Sun 6, Aug-20:30 - Coppa Italia Lega PRO
S.S.D. Monza 1912 vs Carrarese

0-0

0-0
Sun 6, Aug-21:00 - Coppa Italia Lega PRO
Olbia vs Arzachena

1-0

2-1
Sun 6, Aug-22:30 - Coppa Italia Lega PRO
Fidelis Andria vs Bisceglie

0-0

1-0
Sun 6, Aug-22:30 - Coppa Italia Lega PRO
Pontedera vs Modena

2-0

4-0
Sun 6, Aug-22:45 - Coppa Italia Lega PRO
Robur Siena S.S.D. vs Gavorrano

0-0

1-1
Sun 6, Aug-22:45 - Coppa Italia Lega PRO
Fermana vs Teramo

1-0

2-0
Sun 6, Aug-22:45 - Coppa Italia Lega PRO
Ravenna vs Santarcangelo

2-0

3-0
Sun 6, Aug-21:00 - Costa Rica Primera Division
Perez Zeledon vs Deportivo Saprissa

0-2

1-2
Sun 6, Aug-21:30 - Costa Rica Primera Division
Alajuelense vs Santos De Guapiles

1-2

2-2
Sun 6, Aug-00:00 - Costa Rica Primera Division
AD Carmelita vs Universidad de Costa Rica

0-1

1-2
Sun 6, Aug-06:00 - Costa Rica Primera Division
Municipal Liberia vs Herediano

0-2

0-2
Sun 6, Aug-01:15 - COTIF Tournament
Mauritania(U20) vs Villarreal(U20)

2-3

3-3
Sun 6, Aug-23:15 - COTIF Tournament
Seleccio AUT. Valenciana vs Sevilla U20

0-0

1-0
Sun 6, Aug-21:00 - Croatia - 1. Division
Dinamo Zagreb vs Hajduk Split

1-0

3-1
Sun 6, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Viktoria Zizkov vs SK Slovan Varnsdorf

0-0

0-0
Sun 6, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FK Graffin Vlasim vs Ceske Budejovice

0-2

0-2
Sun 6, Aug-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
Banik Ostrava vs Slavia Praha

0-0

0-0
Sun 6, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Baumit Jablonec vs FC Viktoria Plzen

0-1

0-1
Sun 6, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Vysocina Jihlava vs Synot Slovacko

0-0

0-0
Sun 6, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Unicov vs Hanacka Slavia Kromeriz

1-1

2-3
Sun 6, Aug-12:15 - Czech Republic U21 League
Dukla Praha(U21) vs Teplice(U21)

1-2

1-2
Sun 6, Aug-13:00 - Czech Republic U21 League
Brno(U21) vs Zlin(U21)

2-1

2-2
Sun 6, Aug-13:00 - Czech Republic U21 League
FC Viktoria Plzen(U21) vs Ceske Budejovice(U21)

3-0

3-0
Sun 6, Aug-13:00 - Czech Republic U21 League
MFK Karvina(U21) vs SK Sigma Olomouc(U21)

1-0

2-0
Sun 6, Aug-14:00 - Czech Republic U21 League
Hradec Kralove(U21) vs Sparta Praha(U21)

0-0

0-0
Sun 6, Aug-16:00 - Danish SAS Ligaen
Elite 3000 Helsingor vs Midtjylland

1-0

2-1
Sun 6, Aug-19:59 - Danish SAS Ligaen
Brondby vs FC Kobenhavn

0-0

1-0
Sun 6, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen
Odense BK vs Aalborg BK

0-0

0-0
Sun 6, Aug-14:00 - Danish SAS Ligaen
Lyngby vs FC Nordsjaelland

1-1

1-4
Sun 6, Aug-16:30 - Denmark - 1. Division
Viborg vs Esbjerg FB

0-1

0-2
Sun 6, Aug-16:30 - Denmark - 1. Division
Fredericia vs Vendsyssel

2-2

3-3
Sun 6, Aug-16:30 - Denmark - 1. Division
Vejle vs Nykobing Falster

0-1

4-1
Sun 6, Aug-16:30 - Denmark - 1. Division
Fremad Amager vs Herfolge Boldklub Koge

0-0

1-2
Sun 6, Aug-16:30 - Denmark - 1. Division
FC Roskilde vs Thisted FC

2-1

2-3
Sun 6, Aug-16:30 - Denmark - 1. Division
Skive IK vs Brabrand IF

1-0

3-4
Sun 6, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Naestved vs Skovshoved

1-1

1-3
Sun 6, Aug-15:30 - Denmark - 2. Division Groupe C
Ringkobing vs FC Aarhus Fremad

0-0

0-1
Sun 6, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe C
IF Lyseng vs Jammerbugt

0-1

1-2
Sun 6, Aug-14:00 - Denmark Reserves League
Randers FC Reserve vs Hobro Reserve

1-1

3-1
Sun 6, Aug-21:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Sociedad Deportiva Aucas vs Tecnico Universitario

2-0

2-3
Sun 6, Aug-00:30 - Ecuador Campeonato Serie B
CDS Santa Rita vs SC Imbabura

2-0

2-0
Sun 6, Aug-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Mushuc Runa vs Gualaceo SC

0-0

0-0
Sun 6, Aug-23:30 - Ecuador Campeonato Serie B
America de Quito vs Olmedo Riobamba

1-0

2-0
Sun 6, Aug-05:00 - Ecuador Campeonato Serie B
L.D.U.Portoviejo vs Manta FC

1-0

2-1
Sun 6, Aug-20:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Liga Dep. Universitaria Quito vs CD River Plate

0-0

1-1
Sun 6, Aug-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
CD El Nacional vs Deportivo Cuenca

0-1

0-1
Sun 6, Aug-01:00 - El Salvador Primera Division
CD Dragon vs Santa Tecla

0-2

0-2
Sun 6, Aug-01:00 - El Salvador Primera Division
CD Pasaquina vs CD Audaz

2-0

2-1
Sun 6, Aug-04:30 - El Salvador Primera Division
CD Chalatenango vs Aguila

1-1

3-2
Sun 6, Aug-04:30 - El Salvador Primera Division
Sonsonate vs Alianza FC

0-0

0-0
Sun 6, Aug-17:00 - England FA Community Shield
Chelsea FC vs Arsenal

0-0

1-1
Sun 6, Aug-19:30 - England The Championship
Bolton Wanderers vs Leeds United

1-3

2-3
Sun 6, Aug-16:00 - Estonia Cup
FC Kuressaare vs Kuusalu JK Rada

6-0

9-1
Sun 6, Aug-17:00 - Estonia Esi Liiga
FC Elva vs Flora Tallinn II

2-0

2-0
Sun 6, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Vandra JK Vaprus vs JK Sillamae Kalev II

0-1

0-2
Sun 6, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Paide Linnameeskond B vs Viimsi MRJK

1-2

2-3
Sun 6, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
B36 Torshavn vs IF Fuglafjordur

1-0

5-2
Sun 6, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
NSI Runavik vs TB/FCS/Royn

3-0

4-0
Sun 6, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Skala Itrottarfelag vs 07 Vestur Sorvagur

0-1

0-1
Sun 6, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Vikingur Gotu vs HB Torshavn

1-1

1-3
Sun 6, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
EB Streymur vs KI Klaksvik

0-0

2-1
Sun 6, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
GBK Kokkola vs KajHa Kajaani

1-0

2-1
Sun 6, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Jakobstads Bollklubb vs VIFK Vaasa

2-0

3-1
Sun 6, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Villiketut vs JS Hercules

1-0

2-1
Sun 6, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
Narpes Kraft vs SC KuFu-98

2-1

3-1
Sun 6, Aug-16:00 - Finland Veikkausliga
HJK Helsinki vs Lahti

0-0

0-0
Sun 6, Aug-16:00 - Finland Veikkausliga
IFK Mariehamn vs SJK Seinajoki

0-0

0-0
Sun 6, Aug-16:00 - Finland Veikkausliga
VPS Vaasa vs PS Kemi

1-2

3-3
Sun 6, Aug-15:00 - Finland Woman\\\'s Cup
Honka Women\'s vs TPS Turku Women\'s

0-0

0-0
Sun 6, Aug-19:30 - Finland Ykkonen
GrIFK vs Ekenas IF Fotboll

0-0

0-0
Sun 6, Aug-17:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lille OSC vs Nantes

0-0

3-0
Sun 6, Aug-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Marseille vs Dijon

0-0

3-0
Sun 6, Aug-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
Angers SCO vs Bordeaux

1-1

2-2
Sun 6, Aug-20:30 - Georgia Primera Division
FC Saburtalo Tbilisi vs Lokomotiv Tbilisi

5-0

6-0
Sun 6, Aug-18:00 - Georgia Primera Division
Chikhura Sachkhere vs FC Shukura Kobuleti

1-1

1-1
Sun 6, Aug-16:00 - German 3. Liga
VfL Osnabruck vs Hallescher FC

2-1

3-3
Sun 6, Aug-16:00 - German 3. Liga
1. FC Magdeburg vs Wurzburger Kickers

2-0

2-1
Sun 6, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
SSV Jahn Regensburg vs Nuremberg

0-0

0-1
Sun 6, Aug-17:30 - German Bundesliga 2
Greuther Furth vs Arminia Bielefeld

0-2

1-2
Sun 6, Aug-17:30 - German Bundesliga 2
FC Erzgebirge Aue vs Fortuna Dusseldorf

0-1

0-2
Sun 6, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Hansa Rostock(U19) vs FC Kaiserslautern (U19)

0-0

0-2
Sun 6, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Wolfsburg (U19) vs 1. FC Heidenheim(U19)

1-1

1-2
Sun 6, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Koln (U19) vs SV Sandhausen(U19)

1-2

1-3
Sun 6, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
RB Leipzig(U19) vs Eintracht Frankfurt(U19)

0-0

1-1
Sun 6, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Eintracht Trier(U19) vs FC Ingolstadt(U19)

0-2

0-2
Sun 6, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Energie Cottbus (U19) vs Bochum(U19)

1-0

1-3
Sun 6, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Cup
SV Lippstadt(U19) vs Hannover 96 (U19)

0-1

0-3
Sun 6, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Union Furstenwalde vs FC Lokomotive Leipzig

0-0

0-2
Sun 6, Aug-15:45 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemie Leipzig vs SV Babelsberg 03

0-0

1-0
Sun 6, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
VSG Altglienicke vs Germania Halberstadt

0-1

0-1
Sun 6, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC St. Pauli II vs Eintracht Norderstedt

0-1

1-1
Sun 6, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Oldenburg vs BSV Rehden

0-0

0-0
Sun 6, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC Hansa Luneburg vs FC Altona 93

0-1

1-2
Sun 6, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Saarbrucken vs KSV Hessen Kassel

3-0

3-1
Sun 6, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Stuttgart Amateure vs SSV Ulm 1846

4-1

5-4
Sun 6, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TuS Koblenz vs SC Freiburg (Am)

1-0

1-2
Sun 6, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
RW Essen vs Wuppertaler SV

1-0

1-3
Sun 6, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wattenscheid vs Fortuna Dusseldorf II

0-0

0-1
Sun 6, Aug-19:00 - Ghana Premier League
Asante Kotoko FC vs Accra Hearts of Oak

0-0

1-1
Sun 6, Aug-01:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
CSyD Mixco vs Aurora(Gua)

2-0

2-1
Sun 6, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Sanarate vs CSD Municipal

0-0

2-1
Sun 6, Aug-22:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Xelaju MC vs CD Malacateco

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Marquense vs Deportivo Petapa

0-0

0-4
Sun 6, Aug-00:00 - Guatemala Liga Nacional
Coban Imperial vs Siquinala FC

1-0

1-1
Sun 6, Aug-04:00 - Guatemala Liga Nacional
Club Comunicaciones vs Guastatoya

0-0

1-0
Sun 6, Aug-05:00 - Honduras Liga Nacional
Real Espana vs Platense

1-0

1-0
Sun 6, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Soroksar vs Szolnoki MAV FC

0-0

0-1
Sun 6, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Kazincbarcika vs Vac-Dunakanyar

1-1

2-1
Sun 6, Aug-19:30 - Hungary NB ?
MTE Mosonmagyarovar vs Bodajk FC Siofok

1-0

1-0
Sun 6, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Szegedi AK vs Bekescsaba

1-2

1-4
Sun 6, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Dorogi FC vs Budafoki MTE

0-1

0-2
Sun 6, Aug-21:00 - Hungary NB ?
ETO Gyori FC vs Varda SE

0-1

1-3
Sun 6, Aug-17:45 - Hungary NB ?
MTK Hungaria FC vs Cegled

1-1

2-1
Sun 6, Aug-22:00 - Hungary NB ?
Nyiregyhaza vs Budaorsi SC

1-1

4-2
Sun 6, Aug-22:00 - Hungary NB ?
Soproni SVSE-GYSEV vs Csakvari TK

0-0

0-0
Sun 6, Aug-19:59 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Ferencvarosi TC

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:00 - Hungary NB1
Ujpesti TE vs Vasas

1-0

1-0
Sun 6, Aug-22:00 - Hungary NB1
Mezokovesd-Zsory vs Fehervar Videoton

0-1

0-2
Sun 6, Aug-12:00 - Indonesia Division 1
Deltras Sidoarjo vs PSBK Blitar

0-0

1-2
Sun 6, Aug-12:10 - Indonesia Division 1
PPSM Magelang vs Persipur Purwodadi

1-1

3-2
Sun 6, Aug-12:10 - Indonesia Division 1
Sragen FC vs PSIS Semarang

0-1

0-2
Sun 6, Aug-12:30 - Indonesia Division 1
Persita Tangerang vs Lampung Sakti FC

3-0

4-1
Sun 6, Aug-12:30 - Indonesia Division 1
Persika Karawang vs PS Bengkulu

0-0

0-2
Sun 6, Aug-15:30 - Indonesia Super Liga
Barito Putera vs Persija Jakarta

0-0

1-0
Sun 6, Aug-12:00 - Indonesia Super Liga
Persiba Balikpapan vs Perseru Serui

2-1

2-1
Sun 6, Aug-17:45 - Iraqi League
Al Shorta vs Al Najaf

2-1

3-2
Sun 6, Aug-17:45 - Iraqi League
Al Karkh vs Al Quwa Al Jawiya

2-2

2-2
Sun 6, Aug-17:45 - Iraqi League
Al-Naft vs Naft Al Junoob

1-0

3-0
Sun 6, Aug-17:45 - Iraqi League
Al-Hudod vs Al Zawraa


0-2
Sun 6, Aug-17:45 - Iraqi League
Naft Misan vs Karbalaa


2-0
Sun 6, Aug-17:45 - Iraqi League
Al Bahri vs Baghdad

1-1

1-1
Sun 6, Aug-19:59 - Israel Ligat Al Toto Cup
Maccabi Tel Aviv vs Maccabi Netanya

0-0

0-0
Sun 6, Aug-20:45 - Israel Ligat Al Toto Cup
Bnei Yehuda Tel Aviv vs Maccabi Petah Tikva FC

1-0

1-0
Sun 6, Aug-22:00 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Beer Sheva vs Beitar Jerusalem

0-1

0-3
Sun 6, Aug-10:00 - Japan Football League
MIO Biwako Shiga vs Verspah Oita

1-0

3-1
Sun 6, Aug-07:00 - Japan Futsal League
Espo Lada Hokkaido Futsal vs Deucao Kobe Futsal

0-1

2-1
Sun 6, Aug-07:15 - Japan Futsal League
voscuore sendai Futsal vs Nagoya oceans Futsal

1-3

1-4
Sun 6, Aug-05:00 - Japan Futsal League
Fugador Sumida Futsal vs Agleymina Hamamatsu Futsal

3-1

5-3
Sun 6, Aug-09:30 - Japan Futsal League
Bardral Urayasu Futsal vs Vasagey Oita Futsal

1-0

4-0
Sun 6, Aug-09:30 - Japan Futsal League
Shonan Bellmare Futsal vs Shriker Osaka Futsal

1-1

3-8
Sun 6, Aug-12:00 - Japan Futsal League
Peace Does Machida Futsal vs Fuchu Athletic FC Futsal

5-1

8-2
Sun 6, Aug-06:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s vs FC Takatsuki Women\'s

1-0

1-0
Sun 6, Aug-09:30 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Nippon Sport Science University Women\'s vs Setagaya Sfida Women\'s

1-3

1-4
Sun 6, Aug-13:30 - Japanese League Division 2
Nagoya Grampus Eight vs Ehime FC

3-0

7-4
Sun 6, Aug-14:00 - K League Challenge
Busan I\'Park vs FC Anyang

0-0

0-0
Sun 6, Aug-14:00 - K League Challenge
Seoul E-Land FC vs Seongnam FC

1-1

1-1
Sun 6, Aug-16:00 - Kenya Premier League
Tusker FC Nairobi vs Western Stima

2-0

2-1
Sun 6, Aug-16:00 - Kenya Premier League
Sony Sugar FC vs Mathare United FC

0-1

1-1
Sun 6, Aug-16:00 - Kenya Premier League
Nzoia United vs Posta Rangers

0-0

1-0
Sun 6, Aug-17:15 - Kenya Premier League
AFC Leopards SC vs Bandari FC

0-1

0-1
Sun 6, Aug-12:00 - Kenya Premier League
Ulinzi Stars Nakuru vs Nakumatt FC

0-0

0-1
Sun 6, Aug-14:00 - Kenya Premier League
Chemelil Sugar FC vs Zoo Kericho

1-0

1-1
Sun 6, Aug-15:00 - Kenya Premier League
Sofapaka Nairobi FC vs Thika United

0-0

3-0
Sun 6, Aug-14:00 - Korea League Classic
Jeonbuk Hyundai Motors vs Ulsan Hyundai FC

0-0

0-1
Sun 6, Aug-14:00 - Korea League Classic
Pohang Steelers vs Jeonnam Dragons

0-1

1-1
Sun 6, Aug-14:00 - Korea League Classic
Sangju Sangmu FC vs Gangwon FC

1-0

1-2
Sun 6, Aug-21:00 - Lithuania - 1. Division
Suduva vs Stumbras

3-0

4-2
Sun 6, Aug-19:00 - Lithuania - 1. Division
Lietava Jonava vs FK Trakai

1-1

1-3
Sun 6, Aug-20:30 - Luxembourg National Division
Fola Esch vs Victoria Rosport

1-1

1-1
Sun 6, Aug-21:00 - Luxembourg National Division
FC Differdange 03 vs US Mondorf-les-Bains

1-0

4-0
Sun 6, Aug-17:00 - Luxembourg National Division
Union Titus Petange vs Hamm RM Benfica FC

0-1

0-1
Sun 6, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Racing Union Luxemburg vs Progres Niederkorn

2-2

2-3
Sun 6, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
US Esch vs Jeunesse Esch

0-1

0-4
Sun 6, Aug-21:00 - Mexico Primera Division
Toluca vs Atlas

1-1

3-2
Sun 6, Aug-02:00 - Mexico Primera Division
Lobos BUAP vs Pachuca

0-0

3-2
Sun 6, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Tigres UANL vs Queretaro FC

0-1

1-1
Sun 6, Aug-04:06 - Mexico Primera Division
Club Leon vs Cruz Azul

1-1

2-2
Sun 6, Aug-06:00 - Mexico Primera Division
Club America vs Pumas UNAM

1-1

2-1
Sun 6, Aug-06:06 - Mexico Primera Division
Chivas Guadalajara vs Necaxa

2-2

2-2
Sun 6, Aug-04:00 - Mexico Primera Divison A
Alebrijes de Oaxaca vs UAEM Potros

0-0

1-0
Sun 6, Aug-05:00 - Mexico Primera Divison A
FC Juarez vs Correcaminos UAT

0-0

1-0
Sun 6, Aug-05:00 - Mexico Primera Divison A
Tampico Madero vs Atletico San Luis

1-1

1-1
Sun 6, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Deportivo Toluca Mexiquense U20 vs Atlas U20

1-0

3-0
Sun 6, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Veracruz(U20) vs Puebla(U20)

0-1

0-4
Sun 6, Aug-19:00 - Moldova Division 2
FC Cahul-2005 vs FC ABUS Ungheni

0-0

3-1
Sun 6, Aug-19:00 - Moldova Division 2
CF Gagauziya vs FC Sheriff B

0-1

1-1
Sun 6, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Victoria Bardar vs CF Sparta Selemet

1-1

1-2
Sun 6, Aug-19:00 - Moldova Division 2
FC Edinet vs Zimbru Chisinau B

0-1

0-2
Sun 6, Aug-19:00 - Moldova Division 2
FC Singerei vs Granicerul Glodeni

0-0

0-0
Sun 6, Aug-19:00 - Nigeria Premier League
Lobi Stars vs Abia Warriors

1-1

2-4
Sun 6, Aug-19:00 - Nigeria Premier League
Kano Pillars vs Plateau United

0-1

1-1
Sun 6, Aug-19:00 - Nigeria Premier League
Niger Tornadoes FC vs El Kanemi Warriors

0-0

1-0
Sun 6, Aug-19:00 - Nigeria Premier League
Wikki Tourist vs Enugu Rangers International

1-1

1-1
Sun 6, Aug-19:00 - Nigeria Premier League
Shooting Stars SC vs Gombe United

0-0

2-1
Sun 6, Aug-19:00 - Nigeria Premier League
Sunshine Stars FC vs Akwa United

1-0

1-0
Sun 6, Aug-19:00 - Nigeria Premier League
Bukola Babes(ABS) vs Remo Stars

1-0

2-0
Sun 6, Aug-19:00 - Nigeria Premier League
Ifeanyi Ubah vs Nasarawa United FC

1-0

1-0
Sun 6, Aug-19:00 - Nigeria Premier League
MFM FC vs Enyimba International

0-0

0-0
Sun 6, Aug-03:30 - North American Soccer League
Indy Eleven vs FC Edmonton

0-0

1-3
Sun 6, Aug-03:30 - North American Soccer League
Miami FC vs North Carolina

0-1

2-3
Sun 6, Aug-03:30 - North American Soccer League
Puerto Rico FC vs Jacksonville Armada

1-0

1-0
Sun 6, Aug-04:00 - North American Soccer League
San Francisco Deltas vs New York Cosmos

2-1

2-1
Sun 6, Aug-19:59 - Norway 3 Division B
Bryne vs Fana

3-0

4-0
Sun 6, Aug-17:00 - Norway 3 Division B
Vard Haugesund vs Nest-Sotra

0-1

0-3
Sun 6, Aug-18:00 - Norway 3 Division B
Byasen Toppfotball vs Vindbjart

0-2

1-2
Sun 6, Aug-16:00 - Norway 4. Divisjon
Start Kristiansand B vs Pors Grenland

0-4

3-5
Sun 6, Aug-17:00 - Norway 4. Divisjon
Orkla vs Tillerbyen FK

0-0

0-0
Sun 6, Aug-17:00 - Norway 4. Divisjon
Brann B vs Forde IL

0-1

0-2
Sun 6, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Skedsmo FK vs Mjolner

0-0

0-0
Sun 6, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Sotra vs SK Herd

2-0

3-0
Sun 6, Aug-19:00 - Norway 4. Divisjon
Lillestrom B vs IF Floya

0-0

4-0
Sun 6, Aug-14:00 - Norway 4. Divisjon
Alta B vs Harstad

1-0

1-1
Sun 6, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Bodo Glimt vs FK Arendal

1-0

5-0
Sun 6, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Tromsdalen UIL vs Elverum

1-1

1-1
Sun 6, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Jerv vs Fredrikstad

1-0

2-0
Sun 6, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Strommen vs Levanger FK

0-0

0-1
Sun 6, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Asane Fotball vs Ranheim IL

1-2

1-3
Sun 6, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Floro vs Kongsvinger

1-0

1-0
Sun 6, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Ullensaker/Kisa IL vs Sandnes Ulf

1-1

3-3
Sun 6, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Viking vs Lillestrom

0-2

2-2
Sun 6, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Tromso IL vs Molde

1-1

1-2
Sun 6, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Stabaek vs Sandefjord

0-1

1-3
Sun 6, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Odd Grenland vs Sogndal

2-0

2-1
Sun 6, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sarpsborg 08 FF vs FK Haugesund

0-1

2-1
Sun 6, Aug-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Aalesund FK vs Brann

1-2

3-3
Sun 6, Aug-01:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Atletico Veraguense vs Tauro FC

0-1

1-2
Sun 6, Aug-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Chorrillo FC vs CA Independiente

0-0

1-0
Sun 6, Aug-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Santa Gema vs Plaza Amador

0-0

0-1
Sun 6, Aug-23:00 - Paraguayan Division 2
3 de Febrero vs Martin Ledesma

0-0

1-1
Sun 6, Aug-23:00 - Paraguayan Division 2
CA River Plate Asuncion vs Deportivo Caaguazu

1-0

1-0
Sun 6, Aug-23:00 - Paraguayan Division 2
Resistencia SC vs Deportivo Liberacion

2-1

3-2
Sun 6, Aug-23:00 - Paraguayan Division 2
Fulgencio Yegros vs Sportivo Iteno

1-0

2-0
Sun 6, Aug-23:00 - Paraguayan Division 2
Guairena vs Olimpia de Ita

1-0

3-0
Sun 6, Aug-01:10 - Paraguayan Primera Division
Independiente F.B.C. vs Cerro Porteno

2-1

3-2
Sun 6, Aug-23:00 - Paraguayan Primera Division
Sol de America vs FC Nacional Asuncion

0-0

1-1
Sun 6, Aug-19:59 - Peru Primera Division
Sporting Cristal vs Juan Aurich

0-0

0-0
Sun 6, Aug-22:15 - Peru Primera Division
Real Atletico Garcilaso vs Comerciantes Unidos

0-0

2-1
Sun 6, Aug-00:00 - Peru Primera Division
Melgar vs Deportivo Municipal

1-1

1-1
Sun 6, Aug-02:45 - Peru Primera Division
Academia Cantolao vs Deportivo Union Comercio

0-0

2-0
Sun 6, Aug-05:00 - Peru Primera Division
Alianza Lima vs Dep. San Martin

1-1

3-2
Sun 6, Aug-00:30 - Peru Segunda Division
Sport Ancash vs Club Deportivo Sport Loreto

1-1

1-1
Sun 6, Aug-00:30 - Peru Segunda Division
CD Coopsol vs Sport Victoria

0-1

0-2
Sun 6, Aug-16:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
UKP Zielona Gora Youth vs Lechia Gdansk Youth


0-2
Sun 6, Aug-18:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Stomil Olsztyn Youth vs Polonia Warszawa Youth

0-1

0-4
Sun 6, Aug-19:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Warta Gorzow Wielkopolski Youth vs Arka Gdynia Youth

0-1

0-4
Sun 6, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Odra Opole Youth vs Piast Gliwice Youth

0-0

0-1
Sun 6, Aug-19:59 - Poland - 1. Liga
Cracovia Krakow vs Lech Poznan

0-0

0-2
Sun 6, Aug-17:30 - Poland - 1. Liga
Jagiellonia Bialystok vs Sandecja

1-1

1-3
Sun 6, Aug-19:00 - Poland - 2. Liga
Puszcza Niepolomice vs Rakow Czestochowa

2-3

2-3
Sun 6, Aug-19:59 - Portugal Liga de Honora
Varzim vs Vitoria Guimaraes B

1-0

3-0
Sun 6, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora
CD Nacional vs FC Penafiel

0-0

1-1
Sun 6, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora
Academico Viseu vs Academica Coimbra

0-1

2-1
Sun 6, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora
FC Famalicao vs FC Arouca

1-0

2-0
Sun 6, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora
Cova Piedade vs Santa Clara

0-0

1-2
Sun 6, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora
Real vs Leixoes

1-0

4-1
Sun 6, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora
Sporting Braga II vs CF Uniao Madeira

1-0

1-1
Sun 6, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora
Porto B vs Gil Vicente

1-2

1-2
Sun 6, Aug-14:15 - Portugal Liga de Honora
SC Covilha vs Sporting CP B

0-0

1-2
Sun 6, Aug-21:00 - Portugal Primera Liga
Aves vs Sporting Clube de Portugal

0-1

0-2
Sun 6, Aug-23:15 - Portugal Primera Liga
Vitoria FC Setubal vs Moreirense

1-0

1-1
Sun 6, Aug-22:00 - Romania - Divizia A
Concordia Chiajna vs Steaua Bucuresti

0-0

1-2
Sun 6, Aug-19:30 - Romania - Divizia A
CS Universitatea Craiova vs FC Astra Giurgiu

0-1

1-1
Sun 6, Aug-12:00 - Russia Div 2 East
Smena Komsomolsk vs Zenit Irkutsk

0-1

0-2
Sun 6, Aug-12:00 - Russia Div 2 East
Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk vs FC Chita

0-0

2-0
Sun 6, Aug-16:00 - Russia Premier League
Arsenal Tula vs FC Tosno

1-0

1-2
Sun 6, Aug-21:00 - Russia Premier League
Zenit St.Petersburg vs Spartak Moscow

2-0

5-1
Sun 6, Aug-21:00 - Russia Premier League
Krasnodar FK vs Ural S.r.

0-1

1-1
Sun 6, Aug-18:30 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs Rubin Kazan

1-2

1-2
Sun 6, Aug-16:30 - Scottish Premier League
Motherwell FC vs Glasgow Rangers

1-1

1-2
Sun 6, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Aberdeen vs Hamilton FC

1-0

2-0
Sun 6, Aug-17:00 - Scottish Women\\\'s Cup
Hearts Women\'s vs Motherwell Women\'s

1-1

1-2
Sun 6, Aug-21:00 - Serbia - 1. Liga
Spartak Subotica vs Partizan Belgrade

0-1

0-1
Sun 6, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda vs Cukaricki

1-0

3-0
Sun 6, Aug-22:00 - Serie C - Brazil
Joinville SC vs Botafogo SP

0-0

1-0
Sun 6, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Sao Bento vs Tupi FC

2-0

2-0
Sun 6, Aug-01:00 - Serie C - Brazil
Moto Clube(MA) vs CSA Alagoas AL

1-0

1-1
Sun 6, Aug-03:00 - Serie C - Brazil
Agremiacao Sportiva Arapiraquense (ASA) vs Fortaleza EC

1-0

1-1
Sun 6, Aug-03:00 - Serie C - Brazil
Salgueiros PE vs Botafogo PB

0-0

1-0
Sun 6, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Maranhao vs Operario Ferroviario PR

1-2

1-3
Sun 6, Aug-20:30 - Slovakia 1. Liga
FC DAC 1904 Dunajska Streda vs MFK Ruzomberok

1-0

1-1
Sun 6, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova B vs FK Pohronie

2-1

2-2
Sun 6, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Slavoj Trebisov vs MSK Zilina B

0-0

1-0
Sun 6, Aug-12:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
FC Artmedia Petrzalka vs SK Bernolakovo

2-0

5-1
Sun 6, Aug-12:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
Slovan Bratislava B vs FO SK Lozorno

2-0

5-0
Sun 6, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Slovan Hlohovec vs Vydrany

0-1

2-2
Sun 6, Aug-22:00 - Slovenia 1. Liga
Domzale vs ND Gorica

0-0

1-1
Sun 6, Aug-18:50 - Slovenia 1. Liga
Ankaran Hrvatini Mas Tech vs NK Maribor

0-2

1-5
Sun 6, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
MNK FC Ljubljana vs NK Krka

0-0

4-1
Sun 6, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
Zarica Kranj vs NK Ptuj Drava

1-1

1-2
Sun 6, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Brezice vs Brda

1-0

1-0
Sun 6, Aug-09:00 - South Australian Women\\\'s Premier League
Blacktown Spartans Women\'s vs NWS Koala Women\'s

0-2

0-2
Sun 6, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Gute vs Stromsbergs IF

3-0

6-0
Sun 6, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Lidingo FK vs BK Forward

1-2

2-3
Sun 6, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Skiljebo SK vs IFK Aspudden-Tellus

1-0

2-2
Sun 6, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
Hudiksvalls Forenade FF vs Soderhamns FF

1-0

2-0
Sun 6, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Osterlen FF vs Rappe GOIF

2-1

2-3
Sun 6, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Torns IF vs IFK Hassleholm

1-1

4-2
Sun 6, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Haninge vs Varmbols FC

1-1

1-2
Sun 6, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Sodertalje vs Orebro Syrianska IF

1-0

2-1
Sun 6, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Varbergs GIF FK vs Assyriska Turabdin IK

1-0

1-2
Sun 6, Aug-19:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Ullared vs Torslanda IK

0-0

1-1
Sun 6, Aug-16:00 - Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra
Elfsborg(U21) vs Halmstads(U21)

1-0

2-1
Sun 6, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Atvidabergs FF vs Dalkurd FF

0-2

1-4
Sun 6, Aug-19:00 - Sweden Superettan
Brommapojkarna vs Trelleborgs FF

1-0

3-0
Sun 6, Aug-19:00 - Sweden Superettan
IFK Varnamo vs Gefle IF

1-0

2-2
Sun 6, Aug-15:00 - Sweden U19
Lunds BK(U19) vs Trelleborgs FF(U19)

0-1

0-2
Sun 6, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
IK Sirius FK vs AIK Solna

0-3

1-4
Sun 6, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
GIF Sundsvall vs Ostersunds FK

0-0

1-1
Sun 6, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Hammarby vs Hacken

0-0

1-2
Sun 6, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Kalmar FF vs IFK Goteborg

0-0

1-0
Sun 6, Aug-18:00 - Swiss Super League
St. Gallen vs Sion

0-0

2-0
Sun 6, Aug-18:00 - Swiss Super League
Young Boys vs Lausanne Sports

2-0

3-0
Sun 6, Aug-18:00 - Swiss Super League
FC Luzern vs Grasshoppers

0-1

2-2
Sun 6, Aug-18:00 - Switzerland Challenge League
Neuchatel Xamax vs Vaduz

1-1

3-1
Sun 6, Aug-16:00 - Thai League
Sisaket FC vs Muang Thong United

1-1

2-2
Sun 6, Aug-16:00 - Thai League
Sukhothai FC vs Thai Honda FC

1-0

1-0
Sun 6, Aug-15:00 - Thai League
Police Tero vs Navy FC

0-0

0-0
Sun 6, Aug-15:00 - Thai League
Super Power Samut Prakan F.C. vs Buriram United

0-1

0-7
Sun 6, Aug-16:00 - Thailand Division 1
Nakhon Pathom United vs Kasetsart University FC

0-0

0-0
Sun 6, Aug-15:00 - Thailand Division 1
Air Force Central vs Prachuap Khiri Khan

0-0

1-0
Sun 6, Aug-15:00 - Thailand Division 1
Songkhla United vs Samut Songkhram FC

1-0

2-1
Sun 6, Aug-15:00 - Thailand Division 1
Lampang FC vs Krabi FC

3-1

3-2
Sun 6, Aug-15:00 - Thailand Division 2
Dome FC vs Pathum Thani United

0-0

1-0
Sun 6, Aug-15:30 - Thailand Division 2
Chachoengsao vs Ayoubi Taya

0-1

1-2
Sun 6, Aug-15:30 - Thailand Division 2
Ayutthaya United vs Khonkaen FC

0-1

1-1
Sun 6, Aug-13:00 - Thailand Division 2
Krung Thonburi vs Raj Pracha FC

3-1

4-2
Sun 6, Aug-13:00 - Thailand Division 2
Royal Thai Army FC vs Kasem Bundit University FC

1-1

3-2
Sun 6, Aug-13:00 - Thailand Division 2
North Bangkok College vs Samut Prakan FC

1-0

2-2
Sun 6, Aug-00:00 - Trinidad and Tobago Pro League
Club Sando vs Defence Force FC

0-0

2-1
Sun 6, Aug-21:45 - Turkey Super Cup
Besiktas JK vs Konyaspor

0-1

1-2
Sun 6, Aug-19:00 - UEFA European Women\\\'s Chamiponship
Netherlands Women\'s vs Denmark Women\'s

2-2

4-2
Sun 6, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Vorskla Poltava vs Dynamo Kyiv

0-0

0-0
Sun 6, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya vs Olimpic Donetsk

0-0

0-2
Sun 6, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Chernomorets Odessa vs PFC Oleksandria

1-0

2-2
Sun 6, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Zirka Kirovohrad vs Veres Rivne

1-1

1-3
Sun 6, Aug-22:00 - USA Major League Soccer
Portland Timbers vs Los Angeles Galaxy

2-1

3-1
Sun 6, Aug-03:00 - USA Major League Soccer
Washington D.C. United vs Toronto FC

1-0

1-1
Sun 6, Aug-03:00 - USA Major League Soccer
Philadelphia Union vs FC Dallas

2-0

3-1
Sun 6, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Montreal Impact vs Orlando City

0-1

2-1
Sun 6, Aug-04:00 - USA Major League Soccer
Minnesota United FC vs Seattle Sounders

0-2

0-4
Sun 6, Aug-04:30 - USA Major League Soccer
Chicago Fire vs New England Revolution

2-1

4-1
Sun 6, Aug-06:07 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs Vancouver Whitecaps FC

1-1

2-2
Sun 6, Aug-06:07 - USA Major League Soccer
Real Salt Lake vs Houston Dynamo

0-0

0-0
Sun 6, Aug-06:40 - USA Major League Soccer
San Jose Earthquakes vs Columbus Crew

1-0

2-1
Sun 6, Aug-03:30 - USA National Women\\\'s Soccer League
Orlando Pride Women\'s vs Chicago Red Stars Women\'s

1-0

1-1
Sun 6, Aug-03:30 - USA National Women\\\'s Soccer League
North Carolina Courage Women\'s vs Seattle Reign Women\'s

1-0

1-0
Sun 6, Aug-00:00 - USSF Division 2 Professional League
New York Red Bulls B vs Rochester Rhinos

1-0

2-1
Sun 6, Aug-00:30 - USSF Division 2 Professional League
Toronto FC II vs Charleston Battery

0-0

1-0
Sun 6, Aug-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Pittsburgh Riverhounds vs Richmond Kickers

0-0

1-1
Sun 6, Aug-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Ottawa Fury vs Bethlehem Steel

1-0

1-2
Sun 6, Aug-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Charlotte Independence vs Louisville City FC

2-0

3-1
Sun 6, Aug-03:00 - USSF Division 2 Professional League
FC Cincinnati vs Orlando City B

1-1

2-2
Sun 6, Aug-03:30 - USSF Division 2 Professional League
Tampa Bay Rowdies vs Harrisburg Islanders

1-0

3-0
Sun 6, Aug-04:00 - USSF Division 2 Professional League
Colorado Springs Switchbacks FC vs Portland Timbers B

3-0

4-1
Sun 6, Aug-04:30 - USSF Division 2 Professional League
Saint Louis FC vs Swope Park Rangers

0-0

0-0
Sun 6, Aug-04:30 - USSF Division 2 Professional League
OKC Energy FC vs Real Monarchs SLC

1-0

2-0
Sun 6, Aug-04:30 - USSF Division 2 Professional League
Tulsa Roughnecks vs Reno 1868

0-2

2-3
Sun 6, Aug-04:30 - USSF Division 2 Professional League
San Antonio vs Orange County SC

1-0

1-1
Sun 6, Aug-06:35 - USSF Division 2 Professional League
Los Angeles Galaxy II vs Phoenix Rising FC

0-2

0-2
Sun 6, Aug-07:00 - USSF Division 2 Professional League
Sacramento Republic FC vs Vancouver Whitecaps B

0-0

1-0
Sun 6, Aug-18:00 - Uzbekistan Professional Football League
Qizilqum Zarafshon vs Pakhtakor Tashkent

0-1

1-1
Sun 6, Aug-18:00 - Uzbekistan Professional Football League
FK Sogdiana Jizak vs Kuruvchi Bunyodkor

0-0

0-0
Sun 6, Aug-18:30 - Uzbekistan Professional Football League
Nasaf Qarshi vs Kuruvchi Kokand Qoqon

2-0

3-0
Sun 6, Aug-00:00 - Venezuela Primera Division
Zulia FC vs Monagas SC

0-0

2-1
Sun 6, Aug-23:00 - Venezuela Primera Division
Atletico Socopo FC vs Trujillanos FC

0-1

1-2
Sun 6, Aug-23:30 - Venezuela Primera Division
Portuguesa FC vs Carabobo FC

0-0

0-0
Sun 6, Aug-03:45 - Venezuela Primera Division
Mineros de Guayana vs Zamora FC Barinas

2-0

3-0
Sun 6, Aug-19:00 - Venezuela Primera Division
Metropolitanos FC vs Deportivo Lara

0-0

0-0
Sun 6, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Perth Glory FC(U20) vs Bayswater City(U20)

0-0

0-1
Sun 6, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Perth Glory FC Am vs Bayswater City

2-0

2-3
Sun 6, Aug-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Beckenham Angels Women\'s vs Queens Park SC Women\'s

0-5

0-6
Sun 6, Aug-11:00 - Western Australia Womens Premier League
Northern Redbacks women\'s vs Bassendean Caledonian Women\'s

2-0

5-0
Sun 6, Aug-16:00 - Women Baltic Cup
Lithuania Women\'s vs Latvia Women\'s

0-0

1-1
Sun 6, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Caps United FC vs ZPC Kariba

0-0

1-0
Sun 6, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Highlanders FC vs Harare City

0-0

0-0
Sun 6, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Hwange Colliery vs Chapungu United

0-0

2-0
Sun 6, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Triangle FC vs Bantu Rovers

0-0

1-0

NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.

Write a Comment

comments powered by Disqus