Complete Football Results for Sat 5, Aug 2017

Yesterday's Results |  Saturday,9 Dec 2017  | Friday,8 Dec 2017  | Thursday,7 Dec 2017

FOOTBALL RESULTS
Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 5, Aug-11:10 - Australia Brisbane Capital League 1
Southside Eagles vs University of Queensland

1-1

2-2
Sat 5, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Bayside United FC vs Brisbane Knights

2-0

2-2
Sat 5, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
The Gap BPL vs Taringa Rovers

1-0

1-0
Sat 5, Aug-13:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Eastern Suburbs Women\'s vs Logan Lightning Women\'s

0-0

2-1
Sat 5, Aug-13:50 - Australia Capital Gatorade Premier League
Tuggeranong United vs Woden Valley

1-1

4-1
Sat 5, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
FFA Centre of Excellence vs Riverina Rhinos

3-0

12-0
Sat 5, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Monaro Panthers vs Belconnen United

0-3

0-6
Sat 5, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Lambton Jaffas vs Maitland FC

1-0

1-2
Sat 5, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Valentine Phoenix vs Edgeworth Eagles FC

0-2

0-5
Sat 5, Aug-06:30 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Lambton Jaffas(U20) vs Maitland FC(U20)

0-2

0-4
Sat 5, Aug-06:30 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Valentine Phoenix(U20) vs Edgeworth Eagles FC(U20)

0-0

0-3
Sat 5, Aug-13:45 - Australia New South Wales Premier League
Sydney FC Youth vs Bonnyrigg White Eagles

2-1

3-1
Sat 5, Aug-13:20 - Australia New South Wales Premier League
Parramatta Eagles vs Sutherland Sharks

0-0

0-0
Sat 5, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Spirit FC vs Hills Brumbies

1-1

1-1
Sat 5, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Mt Druitt Town Rangers FC vs St George Saints

1-0

2-0
Sat 5, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Parramatta Eagles(U20) vs Sutherland Sharks(U20)

0-1

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Australia Queensland State League
Brisbane Strikers vs Redlands United FC

1-0

1-0
Sat 5, Aug-12:30 - Australia Queensland State League
Far North Queensland Bulls vs Brisbane City SC

0-2

0-3
Sat 5, Aug-13:00 - Australia Queensland State League
Western Pride vs SWQ Thunder

2-0

8-1
Sat 5, Aug-10:45 - Australia Queensland State League U20
Western Pride(U20) vs SWQ Thunder(U20)

3-1

9-3
Sat 5, Aug-08:00 - Australia Tasmania Premier League
Kingborough Lions vs Clarence United

0-0

0-1
Sat 5, Aug-08:00 - Australia Tasmania Premier League
Devonport City Striker vs South Hobart

0-2

0-6
Sat 5, Aug-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Launceston City vs Hobart Zebras

1-0

1-0
Sat 5, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Melbourne City Youth vs Brunswick City

0-0

2-0
Sat 5, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Dandenong City SC vs Dandenong Thunder

1-0

1-2
Sat 5, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League
Avondale FC vs Kingston City

1-0

1-0
Sat 5, Aug-08:30 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Calder United SC Women\'s vs FC Bulleen Lions Women\'s

2-1

2-1
Sat 5, Aug-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Box Hill Women\'s vs Geelong Galaxy Women\'s

0-3

0-6
Sat 5, Aug-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Southern United Women\'s vs South Melbourne Women\'s

0-2

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - Austrian Bundesliga
LASK Linz vs St.Polten

1-0

2-0
Sat 5, Aug-20:30 - Austrian Bundesliga
Red Bull Salzburg vs FC Trenkwalder Admira

2-0

5-1
Sat 5, Aug-16:00 - Austrian Regionalliga East
Stadlau vs SV Horn

0-1

0-2
Sat 5, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga East
ASV Bruck vs FCM Traiskirchen

0-0

0-1
Sat 5, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Lafnitz vs Deutschlandsberger SC

1-0

2-0
Sat 5, Aug-16:00 - Austrian Regionalliga West
Rheindorf Altach B vs SV Wals-Grunau

1-0

3-1
Sat 5, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
USK Anif vs Kufstein

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
FC Dornbirn vs SV Grodig

0-0

0-0
Sat 5, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West
Worgl vs FC Alberschwende

1-0

2-0
Sat 5, Aug-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Smorgon FC vs Energetik-BGU Minsk


1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Volna Pinsk vs FK Orsha

3-0

5-1
Sat 5, Aug-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Tarpeda Minsk vs Slonim

0-0

3-0
Sat 5, Aug-19:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Lida vs FK Vigvam Smolevichy

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Baranovichi vs Neman Agro

3-0

3-1
Sat 5, Aug-19:00 - Belarus Pershaya Liga
Osipovichy vs FC Belshina Babruisk

0-0

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Khimik Svetlogorsk vs Granit Mikashevichi

0-1

0-3
Sat 5, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Lokomotiv Gomel vs Luch Minsk

0-2

0-2
Sat 5, Aug-19:00 - Belarus Premier League
Dinamo Brest vs Krumkachy

2-0

3-0
Sat 5, Aug-19:59 - Belarus Premier League
FC Gorodeya vs Slavia Mozyr

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - Belarus Premier League
Dnepr Mogilev vs FC Vitebsk

1-1

1-2
Sat 5, Aug-15:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Bobruichanka Bobruisk Women\'s vs RGUOR Minsk Women\'s


2-2
Sat 5, Aug-15:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Zorka-BDU Minsk Women\'s vs Neman Grodno Women\'s

4-0

11-0
Sat 5, Aug-21:30 - Belgian Cup
Zwarte Leeuw vs Racing Waregem


4-0
Sat 5, Aug-21:30 - Belgian Cup
R.FC Huy vs UCE Liege


2-0
Sat 5, Aug-21:30 - Belgian Cup
Esperanza Neerpelt vs Thes Sport Tessenderlo

0-0

0-0
Sat 5, Aug-21:30 - Belgian Cup
Spy vs Royal Cappellen FC


0-3
Sat 5, Aug-22:00 - Belgian Cup
La Louviere vs Londerzeel SK

0-0

0-0
Sat 5, Aug-22:00 - Belgian Cup
K.RC.Mechelen vs Olsa Brakel


1-2
Sat 5, Aug-22:00 - Belgian Cup
Tempo Overijse vs Union Royale Namur


2-1
Sat 5, Aug-19:59 - Belgian Cup
RRC Hamoir vs Merelbeke


1-0
Sat 5, Aug-19:59 - Belgian Cup
KFC Houtvenne vs Ster-Francorchamps


4-0
Sat 5, Aug-19:59 - Belgian Cup
Solrezienne vs FC Walem

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:59 - Belgian Cup
Libramont vs Rupel Boom


0-5
Sat 5, Aug-19:59 - Belgian Cup
Helson Helchteren vs La Louviere Centre


0-2
Sat 5, Aug-21:00 - Belgian Cup
KV Turnhout vs Rus Beloeil


3-0
Sat 5, Aug-21:00 - Belgian Cup
RWDM vs KESK Leopoldsburg


3-1
Sat 5, Aug-21:00 - Belgian Cup
Royal Marloie Sport vs Hoogstraten VV


0-3
Sat 5, Aug-21:00 - Belgian Cup
KFC Brasschaat vs KSC City Pirates


1-4
Sat 5, Aug-21:00 - Belgian Cup
Robur vs Bornem


2-2
Sat 5, Aug-22:00 - Belgian Jupiler League
Red Star Waasland-Beveren vs KV Mechelen

1-1

2-2
Sat 5, Aug-22:00 - Belgian Jupiler League
Kortrijk vs KSC Lokeren

1-0

1-0
Sat 5, Aug-22:30 - Belgian Jupiler League
Zulte Waregem vs St.-Truidense VV

0-0

2-0
Sat 5, Aug-19:59 - Belgian Jupiler League
Mouscron Peruwelz vs Sporting Charleroi

1-3

2-5
Sat 5, Aug-22:30 - Belgium - 2e Klasse
Oud Heverlee Leuven vs Lierse

1-1

2-2
Sat 5, Aug-19:00 - Belgium - 2e Klasse
Tubize vs Roeselare

1-1

1-3
Sat 5, Aug-04:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Jorge Wilstermann vs Club Guabira

1-0

3-0
Sat 5, Aug-22:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Zeljeznicar Sarajevo vs Vitez

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:59 - Bosnia Premijer Liga
Radnik Bijeljina vs Zrinjski Mostar

1-0

2-1
Sat 5, Aug-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Ferroviaria SP Women\'s vs Ponte Preta Women\'s

1-1

2-2
Sat 5, Aug-23:30 - Brasileiro, Serie B
Juventude (RS) vs Santa Cruz (PE)

0-0

2-1
Sat 5, Aug-23:30 - Brasileiro, Serie B
Guarani Futebol Clube vs Internacional (RS)

0-1

0-2
Sat 5, Aug-23:30 - Brasileiro, Serie B
ABC Natal/RN vs Ceara

0-0

0-1
Sat 5, Aug-02:15 - Brasileiro, Serie B
Criciuma SC vs Brasil de Pelotas RS

0-1

1-2
Sat 5, Aug-03:30 - Brasileiro, Serie B
Goias vs Oeste SP

0-1

0-2
Sat 5, Aug-03:30 - Brasileiro, Serie B
Nautico (PE) vs Luverdense

0-0

1-0
Sat 5, Aug-04:30 - Brasileiro, Serie B
CRB (AL) vs America MG

2-0

2-1
Sat 5, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Primavera SP vs Manthiqueira/SP


0-1
Sat 5, Aug-22:30 - Brazil Campeonato Paulista Serie B
Uniao Mogi SP vs Mauaense SP

2-0

2-3
Sat 5, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Olimpia SP Youth vs Comercial SP Youth

1-1

1-2
Sat 5, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Friburguense (RJ) vs Serra Macaense RJ

0-0

0-0
Sat 5, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Tigres Brasil vs Queimados RJ


1-0
Sat 5, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Sao Cristovao(RJ) vs Audax Rio RJ

1-3

1-4
Sat 5, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Sao Goncalo EC RJ vs Americano (RJ)

1-0

3-1
Sat 5, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Rio Branco (SP) vs Inter de Limeira

1-0

1-2
Sat 5, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Juventus-SP vs Sao Caetano (SP)

0-1

0-3
Sat 5, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Nacional SP vs Taubate

0-0

1-0
Sat 5, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Desportivo Brasil SP vs Audax Sao Paulo

0-0

1-0
Sat 5, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Taboao da Serra vs Sao Paulo B

2-0

2-2
Sat 5, Aug-23:00 - Brazil Copa Paulista
Noroeste SP vs Mirassol

0-0

0-0
Sat 5, Aug-03:00 - Brazil Copa Paulista
XV de Piracicaba vs Linense(BRA)

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Botev Vratsa vs Neftochimik Burgas

2-0

4-0
Sat 5, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
FC Sozopol vs Chernomorets Pomorie

0-0

1-2
Sat 5, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Botev Galabovo vs PFC Nesebar

1-0

2-1
Sat 5, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Oboriste vs Lokomotiv Sofia

0-1

1-2
Sat 5, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Tsarsko Selo vs Litex Lovech

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:59 - Bulgaria B PFG
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa vs Strumska Slava

1-0

4-3
Sat 5, Aug-22:00 - Bulgaria Premier
Vitosha Bistritsa vs Ludogorets Razgrad

2-2

2-4
Sat 5, Aug-19:45 - Bulgaria Premier
FC Vereya vs Levski Sofia

2-0

2-0
Sat 5, Aug-04:00 - Canadian Premier Soccer League
Milton SC vs Royal Toronto FC


1-7
Sat 5, Aug-23:00 - Chile Primera B
Magallanes vs Nublense

0-0

0-0
Sat 5, Aug-23:30 - Chile Primera Division
Universidad de Concepcion vs Santiago Wanderers

2-0

2-2
Sat 5, Aug-04:00 - Chile Primera Division
Universidad de Chile vs Deportes Temuco

1-1

2-1
Sat 5, Aug-19:59 - Chile Primera Division
Palestino vs Curico Unido

1-1

2-1
Sat 5, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 1
Zhejiang Yiteng FC vs Shijiazhuang Ever Bright FC

2-1

3-1
Sat 5, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Baoding Rongda FC vs Inner Mongolia Zhongyou

0-1

3-1
Sat 5, Aug-15:45 - Chinese Football League Divison 1
Shanghai Shenxin vs Dalian Transcendence

2-0

3-0
Sat 5, Aug-15:45 - Chinese Football League Divison 1
Meizhou Hakka vs Beijing Renhe

0-0

0-0
Sat 5, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Lijiang FeiHu FC vs Hangzhou Greentown

0-0

1-1
Sat 5, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Dalian Boyang vs Hebei Jingying

0-0

0-2
Sat 5, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Hunan Billows vs Hainan Boying FC

1-0

2-0
Sat 5, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Meixian Hakka vs Shanghai Sunfun

2-0

3-0
Sat 5, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Heilongjiang Lava Spring vs ShenYang DongJin

0-0

1-0
Sat 5, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
BeiJing Tech vs Jiangsu Yancheng

2-0

2-1
Sat 5, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiangxi Liansheng vs Sichuan Annapurna

0-1

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Suzhou Dongwu vs ChengDu QianBao

0-0

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Yinchuan Helanshan vs Jilin Bajia FC

0-0

0-0
Sat 5, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shanghai Juju Sports vs Nantong Zhiyun

0-2

0-2
Sat 5, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenyang Urban vs Shaanxi Chang\'an Athletic FC

1-0

3-1
Sat 5, Aug-15:35 - Chinese Super League
ShenHua SVA FC vs Changchun YaTai

0-1

1-1
Sat 5, Aug-15:35 - Chinese Super League
Beijing Guoan vs Shandong Luneng

2-2

2-2
Sat 5, Aug-15:35 - Chinese Super League
Guangzhou Evergrande Taobao FC vs Tianjin Teda

0-0

3-0
Sat 5, Aug-15:35 - Chinese Super League
Jiangsu Suning FC vs HeNan JianYe

1-1

2-2
Sat 5, Aug-15:35 - Chinese Super League
Guizhou Hengfeng Zhicheng vs Chongqing Lifan

1-0

1-0
Sat 5, Aug-15:35 - Chinese Super League
Hebei China Fortune Football Club vs Yan Bian Fude FC

1-0

3-0
Sat 5, Aug-13:30 - Club Friendly
Gimnastica Segoviana vs CD Artistico Navalcarnero

0-1

0-1
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Levante vs Zaragoza

0-1

0-2
Sat 5, Aug-13:30 - Club Friendly
AD Ninense vs Vizela

0-0

0-2
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Getafe vs Girona

0-0

1-0
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Union de Irun vs Osasuna B

0-1

1-2
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
FC Eindhoven vs KVSK Lommel

0-0

3-0
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
UD Logrones vs CD Mirandes

0-1

1-1
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
FC Cartagena vs Baniyas

2-0

3-0
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Alcorcon vs Albacete

0-0

1-0
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Valencia CF Mestalla vs CF Reus Deportiu

1-0

2-2
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Arenas Club de Getxo vs Burgos CF

1-1

1-1
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Deportivo Cieza vs UCAM Murcia

0-4

0-7
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Belgrano vs Newells Old Boys

0-1

1-3
Sat 5, Aug-21:30 - Club Friendly
FC Zwolle vs Cambuur Leeuwarden

3-0

4-0
Sat 5, Aug-21:30 - Club Friendly
Valladolid B vs CD Salmantino

0-0

1-0
Sat 5, Aug-21:30 - Club Friendly
CD Lugo vs Cultural Leonesa

1-0

1-0
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
Toledo vs Mallorca

0-1

0-1
Sat 5, Aug-22:00 - Club Friendly
La Hoya Lorca CF vs Almeria

0-0

1-0
Sat 5, Aug-15:00 - Club Friendly
Helmond Sport vs Al Ahli Dubai

2-0

2-0
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Udinese vs AZ Alkmaar

0-2

1-2
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Terrassa vs Barcelona B

0-0

2-1
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Malaga vs Lazio

0-0

0-1
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Deportivo La Coruna vs West Bromwich(WBA)

0-0

2-0
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Crotone vs Cagliari

2-1

2-2
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Alcoyano vs Murcia

0-0

0-1
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Sevilla Atletico vs UD Melilla

0-0

2-0
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Antequera CF vs Atletico Malagueno

1-0

4-2
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Andraus Brasil(U19) vs Coritiba PR(U19)


1-5
Sat 5, Aug-22:30 - Club Friendly
Parana PR(U19) vs Camp Mourao PR(U19)


3-0
Sat 5, Aug-22:45 - Club Friendly
US Sassuolo Calcio vs Pro Piacenza

1-0

1-0
Sat 5, Aug-23:00 - Club Friendly
Rayo Vallecano vs Leganes

0-1

0-2
Sat 5, Aug-23:00 - Club Friendly
SD Huesca vs Osasuna

1-0

1-3
Sat 5, Aug-23:00 - Club Friendly
UD Ibarra vs Tenerife

0-1

1-1
Sat 5, Aug-00:00 - Club Friendly
Wydad Casablanca vs Racing Casablanca

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:45 - Club Friendly
RB Leipzig vs Stoke City

1-1

1-2
Sat 5, Aug-16:00 - Club Friendly
Bayer Leverkusen vs Celta Vigo

0-1

3-3
Sat 5, Aug-06:30 - Club Friendly
Launceston City B vs Somerset

0-2

1-5
Sat 5, Aug-16:30 - Club Friendly
ADO Den Haag vs SBV Excelsior

1-0

1-0
Sat 5, Aug-16:30 - Club Friendly
Cardiff Metropolitan University FC vs Carmarthen Town

0-0

0-0
Sat 5, Aug-16:30 - Club Friendly
VV Sint Bavo vs RKC Waalwijk

0-1

1-1
Sat 5, Aug-16:30 - Club Friendly
FC Lienden vs FC Den Bosch

0-1

1-3
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
VVV Venlo vs N.E.C. Nijmegen

0-0

1-1
Sat 5, Aug-19:00 - Club Friendly
Kasimpasa vs Istanbulspor

0-0

3-1
Sat 5, Aug-19:30 - Club Friendly
Levadiakos vs Apollon Smirnis

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:30 - Club Friendly
Alki Oroklini vs Aris Limassol

2-0

3-2
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
Portadown FC vs Ballymena United

0-0

1-2
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
NAC Breda vs Almere City FC

1-0

3-1
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
SV De Treffers vs FC Oss

0-1

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
Ballyclare Comrades vs Glenavon Lurgan

1-2

1-4
Sat 5, Aug-17:00 - Club Friendly
ASV De Dijk vs Volendam

0-2

0-4
Sat 5, Aug-11:00 - Club Friendly
HNK Gorica vs Trnje

0-0

1-0
Sat 5, Aug-11:30 - Club Friendly
Zagorec vs Kustosija

1-0

1-0
Sat 5, Aug-17:30 - Club Friendly
Mainz vs FC Twente Enschede


2-0
Sat 5, Aug-17:30 - Club Friendly
Hoffenheim vs Bologna

2-0

3-0
Sat 5, Aug-17:40 - Club Friendly
Newtown AFC vs Newcastle Town FC

2-0

3-2
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Werder Bremen vs Valencia

0-1

1-2
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Hertha BSC Berlin vs Galatasaray

1-0

2-1
Sat 5, Aug-12:00 - Club Friendly
Fuenlabrada vs Rayo Vallecano B

2-0

4-0
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Omonia Nicosia FC vs Olympiakos Nicosia FC

0-0

3-0
Sat 5, Aug-12:00 - Club Friendly
Slovakia Women\'s(U19) vs Turkey Women\'s(U19)

0-1

1-1
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Belasica Strumica vs Bregalnica Stip

1-1

1-1
Sat 5, Aug-12:00 - Club Friendly
MTK Hungaria FC II vs Dunaharaszti MTK

0-0

1-2
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
San Lorenzo vs CA Penarol

0-0

3-0
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Pro Patria vs SC Caronnese

0-0

3-0
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Nea Salamis vs Doxa Katokopias

0-0

1-2
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Karabukspor vs Yeni Malatyaspor

1-1

1-1
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Bassano vs AC Trento

0-0

2-0
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
SD Gernika vs Portugalete

0-0

2-1
Sat 5, Aug-19:59 - Club Friendly
Deportivo La Coruna Women\'s vs Athletic Club Bibao Women\'s

0-0

0-1
Sat 5, Aug-20:15 - Club Friendly
Liverpool vs Athletic Bilbao

1-1

3-1
Sat 5, Aug-20:15 - Club Friendly
Swansea City vs Sampdoria

1-0

4-0
Sat 5, Aug-20:15 - Club Friendly
Xanthi vs AEL Larisa

0-0

0-0
Sat 5, Aug-20:30 - Club Friendly
Tottenham Hotspur vs Juventus

1-0

2-0
Sat 5, Aug-20:30 - Club Friendly
SC Freiburg(U19) vs Dinamo Zagreb (U19)

1-1

1-1
Sat 5, Aug-20:45 - Club Friendly
Villarreal B vs AD Union Adarve

1-0

4-1
Sat 5, Aug-13:00 - Club Friendly
Bermeo vs CD Baskonia

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Southampton vs Sevilla

1-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Crystal Palace vs Schalke 04

0-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Watford vs Real Sociedad

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Coleraine vs Linfield FC

1-1

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Eintracht Frankfurt vs Real Betis

0-0

3-0
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Eibar vs Real Oviedo

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - Club Friendly
Genclerbirligi vs Osmanlispor FC

0-2

1-2
Sat 5, Aug-21:00 - Club Friendly
Numancia vs Athletic Bilbao B

1-0

1-0
Sat 5, Aug-04:45 - Colombia Copa Mustang
Envigado vs Deportes Tolima

1-0

3-1
Sat 5, Aug-22:30 - Coppa Italia
Empoli vs Renate AC

0-0

1-1
Sat 5, Aug-22:30 - Coppa Italia
Pro Vercelli vs Lecce

0-1

1-2
Sat 5, Aug-19:59 - Coppa Italia
Ascoli vs Juve Stabia

2-1

3-2
Sat 5, Aug-19:59 - Coppa Italia
Spezia vs Reggiana

1-0

3-0
Sat 5, Aug-23:15 - COTIF Tournament
Valencia(U20) vs Morocco(U20)

1-1

2-2
Sat 5, Aug-01:15 - COTIF Tournament
Levante(U20) vs Atletico de Madrid U20

0-5

0-6
Sat 5, Aug-23:00 - Croatia - 1. Division
Slaven Belupo Koprivnica vs HNK Cibalia

0-0

2-1
Sat 5, Aug-21:00 - Croatia - 1. Division
Rudes vs Inter Zapresic

0-1

0-2
Sat 5, Aug-16:30 - Czech Republic 2. Liga
Opava vs Vitkovice

3-1

6-2
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
FK MAS Taborsko vs Olymp.Hradec Kralove

0-1

2-2
Sat 5, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Pardubice vs Frydek-Mistek

0-0

1-0
Sat 5, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Fotbal Trinec vs Marila Pribram

2-1

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - Czech Republic Cup
Jiskra Domazlice vs Chrudim

2-0

2-0
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Teplice vs Dukla Praha

2-0

3-1
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Zlin vs Brno

0-0

2-1
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Sigma Olomouc vs Slovan Liberec

1-0

2-1
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Bohemians 1905 vs MFK Karvina

1-1

2-1
Sat 5, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Rymarov vs Prostejov

1-1

2-3
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Vyskov vs Valasske Mezirici

1-1

2-1
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Spartak Hulin vs Lisen

2-3

2-4
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Mohelnice vs Odra Petrkovice

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Uhersky Brod vs Hodonin Sardice

0-0

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hlucin vs Velke Mezirici

1-0

1-3
Sat 5, Aug-12:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Viktoria Otrokovice vs HFK Olomouc

0-3

2-5
Sat 5, Aug-15:00 - Czech Republic U19 League
Synot Slovacko(U19) vs Pribram U19

0-0

2-1
Sat 5, Aug-12:00 - Czech Republic U19 League
Opava (U19) vs SK Sigma Olomouc(U19)

0-2

2-3
Sat 5, Aug-12:30 - Czech Republic U19 League
Frydek-Mistek(U19) vs Banik Ostrava(U19)

1-1

1-1
Sat 5, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Brno(U19) vs Zlin(U19)

1-1

4-1
Sat 5, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Hradec Kralove(U19) vs FC Bohemians 1905 U19

2-0

4-0
Sat 5, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Slavia Praha(U19) vs Pardubice(U19)

1-0

1-1
Sat 5, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
Mlada Boleslav(U19) vs Teplice(U19)

1-0

2-1
Sat 5, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
MFK Karvina(U19) vs Viktoria Plzen U19

0-0

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen
Hobro I.K. vs Randers FC

1-0

2-0
Sat 5, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
BK Frem vs Hillerod Fodbold

0-0

2-2
Sat 5, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
AB Kobenhavn vs Hvidovre IF

1-0

2-2
Sat 5, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Bronshoj vs B93 Copenhagen

1-1

3-1
Sat 5, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
HIK vs Avarta

1-1

1-1
Sat 5, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Greve vs Naesby BK

1-1

2-1
Sat 5, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Marienlyst vs Middelfart

0-0

3-1
Sat 5, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe C
FC Sydvest vs VSK Aarhus

0-1

1-1
Sat 5, Aug-19:59 - Dutch Super Cup
Feyenoord Rotterdam vs Vitesse Arnhem

1-0

1-1
Sat 5, Aug-04:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Liga de Loja vs CD Colon

1-1

2-2
Sat 5, Aug-23:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Delfin SC vs CD Clan Juvenil

0-0

3-0
Sat 5, Aug-04:45 - Ecuador Copa Pilsener A
Barcelona SC(ECU) vs Universidad Catolica Quito

0-0

0-1
Sat 5, Aug-20:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Independiente Del Valle vs Club Sport Emelec

1-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference
Torquay United vs Tranmere Rovers

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference
Halifax Town vs Aldershot Town

0-0

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference
Wrexham vs Macclesfield Town

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference
Hartlepool United FC vs Dover Athletic

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference
Dagenham and Redbridge vs Barrow

2-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference
Woking vs Gateshead

2-1

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference
Bromley vs Eastleigh

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference
Guiseley vs Ebbsfleet United

1-0

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference
Maidstone United vs Maidenhead United

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference
AFC Fylde vs Boreham Wood

1-1

2-2
Sat 5, Aug-15:30 - England Conference
Sutton United vs Leyton Orient

2-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference North Division
Kidderminster vs Chorley

0-0

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference North Division
York City vs AFC Telford United

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference North Division
Tamworth vs Bradford Park Avenue

0-0

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference North Division
Alfreton Town vs Blyth Spartans

1-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference North Division
Southport FC vs Boston United

2-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference North Division
Harrogate Town vs Nuneaton Town

1-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference North Division
Gainsborough Trinity vs Leamington

1-1

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference North Division
Brackley Town vs FC United of Manchester

0-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference North Division
Curzon Ashton FC vs North Ferriby United

2-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference North Division
Spennymoor Town vs Stockport County

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference North Division
Salford City vs Darlington

0-1

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Eastbourne Borough vs Braintree Town

2-1

2-3
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Chippenham Town vs Havant and Waterlooville

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Bognor Regis Town vs Bath City

2-0

3-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Weston Super Mare vs Poole Town

0-0

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
East Thurrock United vs Hampton & Richmond

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Dartford vs Hungerford Town

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Hemel Hempstead Town vs Whitehawk

1-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Chelmsford City vs Gloucester City

1-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Wealdstone FC vs Concord Rangers

1-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Oxford City vs St Albans City

1-1

2-3
Sat 5, Aug-18:00 - England Conference South Division
Truro City vs Welling United

2-0

3-2
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Southend United vs Blackburn Rovers

2-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Milton Keynes Dons vs Wigan Athletic

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Scunthorpe United vs AFC Wimbledon

1-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Shrewsbury Town vs Northampton Town

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Charlton Athletic vs Bristol Rovers

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Bury vs Walsall

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Bradford AFC vs Blackpool

1-1

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Oldham Athletic AFC vs Oxford United

0-1

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Portsmouth vs Rochdale

0-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Doncaster Rovers vs Gillingham

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Peterborough United vs Plymouth Argyle

1-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League One
Fleetwood Town vs Rotherham United

1-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Crewe Alexandra vs Mansfield Town

1-0

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Coventry vs Notts County

1-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Chesterfield vs Grimsby Town

0-2

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Wycombe Wanderers vs Lincoln City

2-1

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Luton Town vs Yeovil Town

5-1

8-2
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Accrington Stanley vs Colchester United

2-0

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Exeter City vs Cambridge United

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Carlisle vs Swindon

0-1

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Morecambe vs Cheltenham Town

0-1

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Crawley Town vs Port Vale

0-2

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Forest Green Rovers vs Barnet

2-0

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - England League Two
Stevenage Borough vs Newport County

1-0

3-3
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Ipswich vs Birmingham

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Sheffield United vs Brentford

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Preston North End vs Sheffield Wed.

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Wolves vs Middlesbrough

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Fulham vs Norwich City

1-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Queens Park Rangers vs Reading

1-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Bristol City vs Barnsley

3-0

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - England The Championship
Burton Albion FC vs Cardiff City

0-0

0-1
Sat 5, Aug-20:30 - England The Championship
Aston Villa vs Hull City

1-0

1-1
Sat 5, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Rakvere JK Tarvas vs JK Welco Elekter

1-0

5-2
Sat 5, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Tartu FC Santos vs JK Tallinna Kalev

2-4

4-5
Sat 5, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Tartu JK Tammeka B vs Kohtla-Jarve JK Jarve

0-0

2-0
Sat 5, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Keila JK vs Nomme JK Kalju II

0-1

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Levadia Tallinn vs Paide Linnameeskond

4-0

8-0
Sat 5, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Parnu Linnameeskond vs FC Flora Tallinn

1-5

1-8
Sat 5, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
Lahti Akatemia vs MiPK Mikkeli

1-0

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PK Keski Uusimaa(PKKU) vs JaPS

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Sudet vs Klubi 04

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
Salon Palloilijat(SalPa) vs FC Viikingit

2-1

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
MuSa vs EsPa

2-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
BK-46 Karis Karjaa vs FC Jazz Pori

0-1

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
NuPS vs Peimari United

1-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
PK-37 vs TP47 Tornio

1-2

3-3
Sat 5, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
AC Kajaani vs OTP

4-0

5-0
Sat 5, Aug-15:00 - Finland U19 League
Ilves Youth vs SJK Akatemia Am

0-2

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
KuPS vs RoPS Rovaniemi

0-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
Ilves Tampere vs Jyvaskyla JK

2-1

2-1
Sat 5, Aug-14:00 - Finland Woman\\\'s Cup
Espoo Women\'s vs Aland Women\'s

0-3

2-7
Sat 5, Aug-18:00 - Finland Woman\\\'s Cup
LaPa Women\'s vs HJK Helsinki Women\'s

0-7

0-19
Sat 5, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
Honka vs OPS-jp

2-0

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
AC Oulu vs Jaro

0-0

0-4
Sat 5, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
KPV vs Haka

1-1

2-2
Sat 5, Aug-17:00 - France Ligue 2
Stade Reims vs Orleans US 45

1-0

2-0
Sat 5, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
ES Troyes AC vs Stade Rennais FC

0-0

1-1
Sat 5, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Saint-Etienne vs Nice

1-0

1-0
Sat 5, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Montpellier vs Caen

0-0

1-0
Sat 5, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Metz vs Guingamp

1-1

1-3
Sat 5, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lyonnais vs Strasbourg

1-0

4-0
Sat 5, Aug-19:15 - French Le Championnat Ligue 1
Paris Saint Germain vs Amiens SC

1-0

2-0
Sat 5, Aug-17:00 - Friendly Internationals
Zambia vs Ethiopia

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs Samtredia

0-0

0-1
Sat 5, Aug-21:00 - Georgia Primera Division
Torpedo Kutaisi vs FC Kolkheti Poti

0-0

0-0
Sat 5, Aug-16:00 - German 3. Liga
Hansa Rostock vs SV Meppen

0-0

1-2
Sat 5, Aug-16:00 - German 3. Liga
SpVgg Unterhaching vs Fortuna Koln

0-1

2-2
Sat 5, Aug-16:00 - German 3. Liga
Karlsruher SC vs SV Wehen Wiesbaden

0-1

2-1
Sat 5, Aug-16:00 - German 3. Liga
SC Paderborn 07 vs SG Sonnenhof Grobaspach

3-0

5-0
Sat 5, Aug-16:00 - German 3. Liga
Carl Zeiss Jena vs Chemnitzer

0-0

1-1
Sat 5, Aug-16:00 - German 3. Liga
VfR Aalen vs Sportfreunde Lotte

1-0

3-0
Sat 5, Aug-16:00 - German 3. Liga
Preuben Munster vs Werder Bremen (Am)

0-1

0-1
Sat 5, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
MSV Duisburg vs Bochum

1-0

1-1
Sat 5, Aug-17:30 - German Bundesliga 2
Eintr. Braunschweig vs Heidenheimer

1-0

2-0
Sat 5, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Dynamo Dresden(U19) vs Bayer 04 Leverkusen U19

1-1

3-2
Sat 5, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Hertha Zehlendorf(U19) vs Hertha BSC Berlin U19

0-0

0-4
Sat 5, Aug-22:30 - German Super Cup
Borussia Dortmund vs Bayern Munich

1-1

2-2
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Nurnberg Am vs FC Pipinsried

2-0

4-0
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Schalding Heining vs Munchen 1860

0-1

1-4
Sat 5, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
TSG Neustrelitz vs VfB Auerbach

0-1

2-1
Sat 5, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nordost
FC Oberlausitz vs ZFC Meuselwitz

1-0

3-1
Sat 5, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Energie Cottbus vs Budissa Bautzen

2-0

3-1
Sat 5, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Luckenwalde vs Hertha BSC Berlin Am

0-0

0-2
Sat 5, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Wacker Nordhausen vs Berliner AK 07

1-0

3-0
Sat 5, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs ETSV Weiche Flensburg

0-0

0-0
Sat 5, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Wolfsburg AM. vs SSV Jeddeloh

3-1

4-3
Sat 5, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nord
Hamburger SV II vs Germania Egestorf Langreder

0-0

1-0
Sat 5, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Eutin 08 vs VfV 06 Hildesheim

1-0

4-0
Sat 5, Aug-17:30 - Germany - Regionalliga Nord
Havelse vs Eintr. Braunschweig AM

0-1

4-1
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Wormatia Worms vs Mainz Am

1-1

1-4
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Eintracht Stadtallendorf vs SV Rochling Volklingen

3-0

5-3
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Astoria Walldorf vs Stuttgarter Kickers

1-0

2-1
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Schott Mainz vs TSG Hoffenheim Am.

0-0

1-3
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
SC Verl vs TSV Alemannia Aachen

0-1

2-2
Sat 5, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Westfalia Rhynern vs Erndtebruck

2-1

2-2
Sat 5, Aug-16:15 - Germany - Regionalliga West
Koln Am. vs SC Wiedenbruck

1-2

1-4
Sat 5, Aug-16:25 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs Viktoria Koln

1-1

3-2
Sat 5, Aug-22:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Suchitepequez vs Antigua GFC

0-0

1-0
Sat 5, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Gyirmot SE vs Zalaegerszeg TE

3-0

5-0
Sat 5, Aug-22:00 - Hungary NB1
Paksi SE vs Szombathelyi Haladas

0-0

2-0
Sat 5, Aug-22:30 - Hungary NB1
Puskas Akademia Fehervar vs Budapest Honved

0-1

0-2
Sat 5, Aug-19:59 - Hungary NB1
Balmazujvaros vs Diosgyor VTK

1-0

4-0
Sat 5, Aug-19:59 - Iceland Premier Division
KA Akureyri vs Hafnarfjordur FH

0-0

0-0
Sat 5, Aug-12:00 - Indonesia Division 1
Martapura FC vs Persatu Tuban

1-2

4-3
Sat 5, Aug-12:10 - Indonesia Division 1
Persekap Pasuruan vs PS Badung

0-1

1-1
Sat 5, Aug-12:10 - Indonesia Division 1
Persinga Ngawi vs PSIM Yogyakarta

0-0

2-0
Sat 5, Aug-12:20 - Indonesia Division 1
PSIR Rembang vs Persipon Pontianak

3-0

4-0
Sat 5, Aug-12:30 - Indonesia Division 1
Perserang Serang vs Persikad Depok

1-0

2-0
Sat 5, Aug-13:00 - Indonesia Division 1
Persih Tembilahan vs 757 Kepri FC


0-5
Sat 5, Aug-13:00 - Indonesia Division 1
Persatuan Sepakbola Bangka vs PSBL Langsa


2-0
Sat 5, Aug-13:00 - Indonesia Division 1
Persewangi Banyuwangi vs Perssu MU


1-0
Sat 5, Aug-13:00 - Indonesia Division 1
Madiun Putra vs Persepam Pamekasan


2-1
Sat 5, Aug-13:00 - Indonesia Division 1
Madura FC vs Sumbawa Barat


3-0
Sat 5, Aug-15:30 - Indonesia Super Liga
Persib Bandung vs Pstni

2-0

3-1
Sat 5, Aug-12:00 - Indonesia Super Liga
Semen Padang vs Gresik United

1-1

4-1
Sat 5, Aug-12:00 - Indonesia Super Liga
Pusamania Borneo vs Sriwijaya FC Palembang

0-0

0-1
Sat 5, Aug-17:45 - Iraqi League
Al Talaba vs Al Minaa

0-1

0-1
Sat 5, Aug-17:45 - Iraqi League
Al Kahrabaa vs Zakho

0-0

0-0
Sat 5, Aug-22:15 - Ireland Division 1
Cobh Ramblers vs Longford Town

1-0

2-0
Sat 5, Aug-22:45 - Ireland Premier League
Sligo Rovers vs St. Patrick\'s

1-0

1-1
Sat 5, Aug-22:00 - Israel Ligat Al Toto Cup
Maccabi Haifa vs Hapoel Ironi Kiryat Shmona

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:59 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Bnei Sakhnin FC vs Hapoel Haifa

1-1

1-1
Sat 5, Aug-20:45 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Ashkelon vs F.C. Ashdod

0-0

0-1
Sat 5, Aug-13:30 - Japan Futsal League
Peace Does Machida Futsal vs Vasagey Oita Futsal

1-1

2-1
Sat 5, Aug-13:30 - Japan Futsal League
voscuore sendai Futsal vs Shriker Osaka Futsal

1-4

2-8
Sat 5, Aug-08:30 - Japan Futsal League
Espo Lada Hokkaido Futsal vs Bardral Urayasu Futsal

2-2

2-4
Sat 5, Aug-08:30 - Japan Futsal League
Fugador Sumida Futsal vs Nagoya oceans Futsal

0-1

0-3
Sat 5, Aug-11:00 - Japan Futsal League
Fuchu Athletic FC Futsal vs Deucao Kobe Futsal

2-1

5-1
Sat 5, Aug-11:00 - Japan Futsal League
Shonan Bellmare Futsal vs Agleymina Hamamatsu Futsal

1-1

4-2
Sat 5, Aug-14:00 - Japan Women League Cup
INAC Kobe Women\'s vs Jef U Ichi.Chiba Women\'s

0-0

0-1
Sat 5, Aug-11:00 - Japan Women League Cup
BELEZA Women\'s vs Urawa Reds Women\'s

1-1

2-2
Sat 5, Aug-10:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Kibi International University Women\'s vs AS Harima ALBION Women\'s

1-0

1-6
Sat 5, Aug-11:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Ehime FC Women\'s vs Yunogo Belle Women\'s

0-3

3-4
Sat 5, Aug-13:30 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Vegalta Sendai

1-0

2-0
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Omiya Ardija

1-0

2-2
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Cerezo Osaka vs Consadole Sapporo

3-0

3-1
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kashiwa Reysol vs Vissel Kobe

0-1

3-1
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Sanfrecce Hiroshima

2-1

2-3
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Albirex Niigata vs Yokohama F Marinos

0-0

0-2
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kawasaki Frontale vs FC Tokyo

0-0

1-1
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Sagan Tosu vs Shimizu S-Pulse

2-0

2-1
Sat 5, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Ventforet Kofu vs Gamba Osaka

0-0

1-0
Sat 5, Aug-13:30 - Japanese League Division 2
Yokohama FC vs Oita Trinita

1-1

1-2
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Kyoto Purple Sanga vs Fagiano Okayama

0-1

1-1
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Shonan Bellmare vs Matsumoto Yamaga FC

2-1

2-1
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs JEF United Ichihara

0-1

0-1
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa FC vs Tokyo Verdy

0-0

0-0
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
V-Varen Nagasaki vs FC Gifu

1-1

2-1
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Avispa Fukuoka

0-0

0-1
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Roasso Kumamoto

0-1

1-2
Sat 5, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Kamatamare Sanuki vs Mito Hollyhock

0-0

2-0
Sat 5, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Thespa Kusatsu Gunma vs Yamagata Montedio

0-0

0-1
Sat 5, Aug-14:00 - K League Challenge
Daejeon Citizen vs Suwon FC

0-0

2-0
Sat 5, Aug-14:00 - K League Challenge
Gyeongnam FC vs Ansan Greeners FC

0-0

3-1
Sat 5, Aug-14:00 - K League Challenge
Asan Mugunghwa FC vs Bucheon FC 1995

0-1

1-1
Sat 5, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuzets vs FK Kaspyi Aktau

0-0

0-0
Sat 5, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
Kyzylzhar Petropavlovsk vs FK Bolat Temirtau

1-0

2-0
Sat 5, Aug-16:00 - Kazakhstan Division 1
Tarlan Shymkent vs FC Zhetysu Taldykorgan

2-3

2-5
Sat 5, Aug-16:30 - Kazakhstan Division 1
Baykonur vs FK Maktaaral

0-0

0-0
Sat 5, Aug-16:00 - Kenya Premier League
Kakamega Homeboyz vs Kariobangi Sharks

1-1

2-1
Sat 5, Aug-16:00 - Kenya Premier League
Gor Mahia vs Muhoroni Youth

1-0

2-0
Sat 5, Aug-14:00 - Korea League Classic
Daegu FC vs FC Seoul

1-1

2-2
Sat 5, Aug-14:00 - Korea League Classic
Incheon United FC vs Jeju United FC

0-0

0-0
Sat 5, Aug-14:00 - Korea League Classic
Gwangju Football Club vs Suwon Samsung Bluewings

0-0

0-1
Sat 5, Aug-19:59 - Latvia - 1. Division
FK Spartaks Jurmala vs Caramba/Dinamo Riga

1-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - Latvia - 1. Division
FK Ventspils vs Jelgava

0-0

1-0
Sat 5, Aug-15:00 - Latvia - 2. Division
Preilu vs FK Auda Riga


1-1
Sat 5, Aug-19:00 - Latvia - 2. Division
Rezekne / BJSS vs Rigas Tehniska Universitate

1-0

3-1
Sat 5, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
BFC Daugavpils vs FK Staiceles Bebri

2-0

6-0
Sat 5, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
Grobina vs FK Smiltene BJSS

3-1

5-1
Sat 5, Aug-18:00 - Latvia - 2. Division
JDFS Alberts vs Olaines FK

1-2

1-5
Sat 5, Aug-14:00 - Lithuania - 2. Division
FK Panevezys vs Nevezis

0-1

1-3
Sat 5, Aug-16:00 - Lithuania - 2. Division
Stumbras II vs FK Tauras Taurage

1-1

2-2
Sat 5, Aug-17:00 - Lithuania - 2. Division
Silute vs DFK Dainava Alytus

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division
FK Palanga vs Koralas

1-1

1-2
Sat 5, Aug-19:00 - Luxembourg National Division
UNA Strassen vs Rodange 91

0-1

2-2
Sat 5, Aug-16:15 - Malaysia Super League
Sarawak vs Pulau Penang FA

0-0

2-0
Sat 5, Aug-17:00 - Malaysia Super League
PB Pahang vs Kedah

0-0

2-1
Sat 5, Aug-17:00 - Malaysia Super League
Perak vs Selangor PKNS

0-0

2-0
Sat 5, Aug-17:00 - Malaysia Super League
Kelantan FA vs Felda United FC

1-1

1-1
Sat 5, Aug-17:00 - Malaysia Super League
Selangor PB vs Johor Darul Takzim

0-1

2-1
Sat 5, Aug-17:00 - Malaysia Super League
PBDKT T-Team vs Melaka FC

1-0

1-5
Sat 5, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Monarcas Morelia vs Santos Laguna

0-1

1-1
Sat 5, Aug-06:00 - Mexico Primera Division
Club Tijuana vs Monterrey

0-1

0-3
Sat 5, Aug-05:00 - Mexico Primera Divison A
CF Atlante vs Celaya FC

0-0

1-0
Sat 5, Aug-05:30 - Mexico Primera Divison A
Venados FC vs CSyD Dorados de Sinaloa

0-0

0-2
Sat 5, Aug-05:30 - Mexico Primera Divison A
Leones Univ Guadalajara vs Mineros de Zacatecas

0-0

0-4
Sat 5, Aug-07:00 - Mexico Primera Divison A
Murcielagos vs Cafetaleros de Tapachula

1-0

3-0
Sat 5, Aug-07:00 - Mexico Primera Divison A
Cimarrones de Sonora vs Zacatepec

0-0

0-0
Sat 5, Aug-02:45 - Mexico Youth U20
Club Tijuana(U20) vs Monterrey U20

2-2

2-2
Sat 5, Aug-19:59 - Mexico Youth U20
Tigres UANL(U20) vs Queretaro U20


0-2
Sat 5, Aug-19:59 - Mexico Youth U20
Leon U20 vs Cruz Azul(U20)


1-0
Sat 5, Aug-21:00 - Mexico Youth U20
Club America U20 vs Pumas UNAM U20

0-2

0-3
Sat 5, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Zaria Balti vs FC Dacia Chisinau

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Milsami vs CS Petrocub

0-0

1-0
Sat 5, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Sheriff vs Dinamo-Auto

2-0

3-1
Sat 5, Aug-19:59 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Decic Tuzi vs FK Zeta

0-2

1-4
Sat 5, Aug-19:59 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Rudar Pljevlja vs FK Mladost Podgorica

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:59 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Grbalj Radanovici vs OFK Petrovac

0-0

0-2
Sat 5, Aug-19:59 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Kom vs FK Sutjeska Niksic

0-1

0-1
Sat 5, Aug-21:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs FK Iskra Danilovgrad

1-0

3-0
Sat 5, Aug-15:00 - Nordic Tournament U17
Poland(U17) vs Sweden(U17)

0-1

0-2
Sat 5, Aug-15:00 - Nordic Tournament U17
Iceland(U17) vs Finland(U17)

1-2

2-2
Sat 5, Aug-15:00 - Nordic Tournament U17
Norway(U17) vs Denmark(U17)

1-1

4-1
Sat 5, Aug-15:00 - Nordic Tournament U17
Faroe Islands(U17) vs Northern Ireland(U17)

0-2

1-3
Sat 5, Aug-17:30 - Northern Ireland League Cup
Dergview FC vs Annagh United

1-0

4-0
Sat 5, Aug-18:00 - Northern Ireland League Cup
Portstewart vs Limavady United

0-0

2-3
Sat 5, Aug-18:00 - Northern Ireland League Cup
Harland & Wolff Welders vs Armagh City

1-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - Northern Ireland League Cup
Sport & Leisure Swifts vs Lurgan Celtic

0-0

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 3 Division A
Finnsnes vs Kjelsas IL

1-0

1-1
Sat 5, Aug-19:59 - Norway 3 Division A
Alta vs Baerum SK

0-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 3 Division A
Brumunddal vs Ham-Kam

0-0

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 3 Division A
Nybergsund IL Trysil vs Follo

1-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 3 Division A
Asker Fotball vs Raufoss

3-0

3-0
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 3 Division A
KFUM Oslo vs Grorud IL

1-0

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 3 Division B
Honefoss vs FK Vidar

2-1

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 3 Division B
Egersunds IK vs Notodden FK

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 3 Division B
Fram Larvik vs IL Hodd

0-0

3-2
Sat 5, Aug-14:30 - Norway 4. Divisjon
Junkeren vs Strindheim IL

3-0

4-1
Sat 5, Aug-15:00 - Norway 4. Divisjon
Skjervoy vs Sortland IL


4-2
Sat 5, Aug-15:00 - Norway 4. Divisjon
Sola vs Tonsberg FK

0-1

5-1
Sat 5, Aug-15:00 - Norway 4. Divisjon
Halsen vs Viking B

2-0

3-1
Sat 5, Aug-16:00 - Norway 4. Divisjon
Steinkjer FK vs Mo IL

0-1

1-3
Sat 5, Aug-16:00 - Norway 4. Divisjon
Os Turn Fotball vs Stord IL

4-1

6-3
Sat 5, Aug-16:30 - Norway 4. Divisjon
Brattvag vs Lysekloster

1-0

1-0
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 4. Divisjon
Senja vs Salangen


6-0
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 4. Divisjon
Fjora vs Spjelkavik


2-3
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 4. Divisjon
Gjovik FF vs Tynset


0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Norway 4. Divisjon
IL Express vs Madla IL


4-4
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Flekkeroy vs Lura


5-0
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Sprint-Jeloy vs Vestfossen


2-4
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Verdal vs Kolstad


0-3
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Orn-Horten vs Drobak-Frogn IL


1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
FF Lillehammer vs Korsvoll


2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Funnefoss/Vormsund vs Lorenskog


1-2
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Flisa vs Frigg FK


2-6
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Stjordals Blink vs SK Traeff


3-0
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Valdres FK vs Redalen


2-1
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Ostsiden IL vs Ullern


1-0
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Krakeroy IL vs Kvik Halden


0-2
Sat 5, Aug-18:00 - Norway 4. Divisjon
Ready vs Eidsvold TF


1-2
Sat 5, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Start Kristiansand vs Mjondalen

2-0

2-1
Sat 5, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Rosenborg vs Kristiansund BK

2-0

4-1
Sat 5, Aug-05:00 - OFC Women U17 Championship
Samoa Women\'s U17 vs New Caledonia Women\'s(U17)

0-2

0-6
Sat 5, Aug-08:00 - OFC Women U17 Championship
Tahiti Women\'s(U17) vs New Zealand Women\'s(U17)

1-10

1-17
Sat 5, Aug-23:00 - Paraguayan Division 2
General Caballero vs Ovetense FC

1-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs Deportivo Santani

0-1

1-2
Sat 5, Aug-23:00 - Paraguayan Primera Division
Sportivo Trinidense vs General Diaz

1-1

1-1
Sat 5, Aug-01:00 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Capiata vs Sportivo Luqueno

1-2

2-3
Sat 5, Aug-03:10 - Paraguayan Primera Division
Libertad Asuncion vs Guarani CA

0-0

0-0
Sat 5, Aug-21:30 - Peru Primera Division
Ayacucho Futbol Club vs Sport Huancayo

1-0

1-1
Sat 5, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Wisla Krakow Youth vs Resovia Youth

0-2

0-2
Sat 5, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Podbeskidzie Bielsko-Biala Youth vs Miedz Legnica Youth

1-0

1-0
Sat 5, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Progres Krakow Youth vs Znicz Pruszkow Youth

0-0

1-0
Sat 5, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Wisla Plock Youth vs Korona Kielce Youth

0-1

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Stal Rzeszow Youth vs Cracovia Krakow Youth

0-0

0-0
Sat 5, Aug-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Chrobry Glogow Youth vs Slask Wroclaw Youth

1-1

1-2
Sat 5, Aug-22:30 - Poland - 1. Liga
LKS Nieciecza vs Legia Warszawa

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:59 - Poland - 1. Liga
Zaglebie Lubin vs Pogon Szczecin

2-0

3-0
Sat 5, Aug-17:30 - Poland - 1. Liga
Lechia Gdansk vs Gornik Zabrze

0-1

1-1
Sat 5, Aug-22:00 - Poland - 2. Liga
Miedz Legnica vs GKS Katowice

0-0

1-1
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 2. Liga
Gornik Leczna vs Zaglebie Sosnowiec

0-0

2-1
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 2. Liga
Pogon Siedlce vs Odra Opole

0-1

1-2
Sat 5, Aug-19:45 - Poland - 2. Liga
GKS Tychy vs Stal Mielec

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:59 - Poland - 2. Liga
Podbeskidzie vs Bytovia Bytow

0-0

0-2
Sat 5, Aug-19:59 - Poland - 2. Liga
Olimpia Grudziadz vs Wigry Suwalki

2-0

2-0
Sat 5, Aug-19:59 - Poland - 2. Liga
Chojniczanka Chojnice vs Stomil Olsztyn

1-0

3-0
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 3. Liga
LKS Lodz vs Gwardia Koszalin

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 3. Liga
KS Legionovia Legionowo vs Warta Poznan

1-3

2-3
Sat 5, Aug-19:00 - Poland - 3. Liga
Blekitni Stargard Szczecinski vs Stal Stalowa Wola

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - Poland - 3. Liga
Gryf Wejherowo vs GKS Jastrzebie

0-1

0-2
Sat 5, Aug-21:00 - Poland - 3. Liga
GKS Belchatow vs Garbarnia Krakow

2-1

3-1
Sat 5, Aug-21:00 - Poland - 3. Liga
MKS Kluczbork vs Znicz Pruszkow

1-0

1-0
Sat 5, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
UKS Lodz Women\'s vs Gornik Leczna Women\'s

1-1

1-1
Sat 5, Aug-15:00 - Poland Woman\\\'s League
KKPK Medyk Konin Women\'s vs GOSiR Piaseczno Women\'s

0-0

6-0
Sat 5, Aug-19:00 - Poland Woman\\\'s League
Sportowa Czworka Radom Women\'s vs AZS UJ Krakow Women\'s

0-0

0-3
Sat 5, Aug-17:00 - Poland Woman\\\'s League
Czarni Sosnowiec Women\'s vs AZS Wroclaw Women\'s

0-1

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Poland Woman\\\'s League
Klub Sportowy Gorzno Women\'s vs TS Mitech Zywiec Women\'s

0-0

0-0
Sat 5, Aug-13:00 - Poland Woman\\\'s League
MKS Olimpia Szczecin Women\'s vs AZS PWSZ Walbrzych Women\'s

2-2

2-5
Sat 5, Aug-23:45 - Portugal Super Cup
SL Benfica vs Vitoria Guimaraes

2-1

3-1
Sat 5, Aug-22:00 - Romania - Divizia A
CSM Studentesc Iasi vs CFR Cluj

0-2

0-2
Sat 5, Aug-19:30 - Romania - Divizia A
Sepsi vs FC Viitorul Constanta

0-0

1-0
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Dacia Unirea Braila vs Politehnica Timisoara

1-3

2-3
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
CS Mioveni vs Afumati

2-0

4-0
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Academica Arges vs Dunarea Calarasi

0-1

4-1
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Luceafarul Oradea vs Sportul Snagov

1-0

1-1
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Chindia Targoviste vs UTA Arad

0-0

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Metaloglobus vs Olimpia Satu Mare

0-1

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
SCM Argesul Pitesti vs Pandurii

0-0

0-0
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Ripensia Timisoara vs ACS Foresta Suceava

8-0

16-0
Sat 5, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Hermannstadt vs Balotesti

1-0

3-0
Sat 5, Aug-16:00 - Russia First Division
FC Tom Tomsk vs FK Khimki

2-0

2-1
Sat 5, Aug-19:00 - Russia First Division
Krylya Sovetov Samara vs Volgar Astrachan

1-0

1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Russia First Division
Rotor Volgograd vs Sibir

0-2

1-2
Sat 5, Aug-19:00 - Russia First Division
Fakel Voronezh vs Gazovik Orenburg

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:00 - Russia First Division
Zenit-2 St.Petersburg vs Spartak Tambov

0-1

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Russia First Division
FC Tyumen vs Kuban Krasnodar

0-0

1-1
Sat 5, Aug-17:00 - Russia First Division
Volga Olimpiets vs Shinnik Yaroslavl

0-1

0-1
Sat 5, Aug-12:00 - Russia First Division
Luch Energiya Vladivostok vs Dynamo St. Petersburg

1-2

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - Russia First Division
Avangard Kursk vs Baltika

0-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs Yenisey Krasnoyarsk

0-1

1-2
Sat 5, Aug-18:30 - Russia Premier League
Dinamo Moscow vs Amkar Perm

0-0

3-0
Sat 5, Aug-16:00 - Russia Premier League
Bashinformsvyaz-Dynamo Ufa vs FC Terek Groznyi

0-0

3-2
Sat 5, Aug-21:00 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs SKA Khabarovsk

0-0

1-0
Sat 5, Aug-19:00 - Russia Youth Championship League
FK Krasnodar Youth vs FK Ural Youth

2-0

2-2
Sat 5, Aug-11:00 - Russia Youth Championship League
Ufa Youth vs Akhmat Grozny Youth

1-1

3-2
Sat 5, Aug-18:00 - Russia Youth Championship League
Arsenal Tula Youth vs FC Tosno Youth

0-0

1-1
Sat 5, Aug-13:00 - Russia Youth Championship League
Zenit St.Petersburg Youth vs Spartak Moscow Youth

0-1

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Championship
Livingston vs Dunfermline

1-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Championship
Inverness C.T. vs Dundee United

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Championship
Dumbarton vs Greenock

0-0

0-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Championship
St. Mirren vs Falkirk

1-1

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Championship
Queen of South vs Brechin City

2-0

4-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Cove Rangers vs Fort William

5-0

8-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Keith vs Fraserburgh

0-1

0-3
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Forres Mechanics vs Formartine United

0-4

1-4
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Lossiemouth FC vs Huntly


0-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Rothes vs Inverurie Loco Works

1-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Brora Rangers vs Strathspey Thistle


3-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Deveronvale vs Wick Academy FC

0-1

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Clachnacuddin vs Turriff United


0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Buckie Thistle FC vs Nairn County

0-1

2-3
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League One
Forfar Athletic vs Airdrieonians

1-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League One
Arbroath vs Queen\'s Park

1-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League One
Albion Rovers FC vs Ayr Utd.

0-3

1-5
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League One
Stranraer vs East Fife

0-0

1-0
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League One
Alloa Athletic vs Raith Rovers

1-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Cowdenbeath

1-1

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League Two
Berwick Rangers vs Clyde

1-1

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League Two
Stenhousemuir vs Stirling Albion

2-1

2-3
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League Two
Edinburgh City vs Montrose

0-2

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish League Two
Annan Athletic vs Peterhead

1-0

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Hibernian FC vs Partick Thistle

2-1

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Kilmarnock vs St. Johnstone

0-1

1-2
Sat 5, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Dundee vs Ross County

0-1

1-2
Sat 5, Aug-15:30 - Scottish Premier League
Celtic vs Hearts

1-0

4-1
Sat 5, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Vojvodina vs FK Backa Backa Palanka

0-0

1-0
Sat 5, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
FK Javor Ivanjica vs Macva Sabac

0-0

0-4
Sat 5, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
FK Vozdovac vs Borac Cacak

0-1

2-1
Sat 5, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Mladost Lucani vs FK Rad Beograd

2-1

2-1
Sat 5, Aug-19:59 - Serbia - 1. Liga
Zemun vs Radnicki Nis

1-2

1-2
Sat 5, Aug-22:00 - Serie C - Brazil
Macae vs Ypiranga(RS)

0-1

0-2
Sat 5, Aug-22:30 - Serie C - Brazil
Tombense vs Volta Redonda

0-0

0-0
Sat 5, Aug-23:00 - Serie C - Brazil
Bragantino SP vs Mogi Mirim SP

1-0

1-0
Sat 5, Aug-22:00 - Serie D - Brazil
EC Sao Jose SP vs Atletico Acreano


0-1
Sat 5, Aug-15:30 - Singapore League
Albirex Niigata FC vs Geylang United FC

4-0

5-0
Sat 5, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce vs MSK Zilina

1-0

2-0
Sat 5, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs Zemplin Michalovce

0-0

1-0
Sat 5, Aug-20:30 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs Trencin

1-1

2-1
Sat 5, Aug-21:00 - Slovakia 2. Liga
FK Poprad vs Lokomotiva Kosice

0-0

2-0
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Inter Bratislava vs SKF Sered

0-0

2-1
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas vs Spisska Nova Ves

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Nove Mesto vs MFK Skalica

1-1

1-2
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Lokomotiva Zvolen vs Partizan Bardejov

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
KFC Komarno vs FC STK 1914 Samorin

1-0

2-1
Sat 5, Aug-22:30 - Slovenia 1. Liga
NK Rudar Velenje vs NK Krsko

0-0

0-1
Sat 5, Aug-18:50 - Slovenia 1. Liga
Triglav Gorenjska vs NK Olimpija Ljubljana

0-0

0-0
Sat 5, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Radomlje vs Tabor Sezana

0-0

1-1
Sat 5, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Verzej vs Jadran Dekani

0-0

0-2
Sat 5, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Rogaska vs ASK Bravo

0-1

0-3
Sat 5, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Fuzinar vs ND Mura 05

0-1

1-4
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Adelaide Raiders SC vs Adelaide Victory

2-0

4-0
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Western Strikers SC vs Sturt Lions

0-0

1-0
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Premier League
The Cove FC vs Salisbury United

1-3

3-4
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Noarlunga United vs Adelaide Hills

0-1

2-1
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Premier League
South Adelaide Panthers vs Modbury Jets

0-0

0-3
Sat 5, Aug-13:30 - South Australian Premier League
Port Adelarde Pirates vs White City Woodville

0-0

0-3
Sat 5, Aug-06:30 - South Australian Super League
West Torrens Birkalla vs Adelaide United FC Youth

1-2

2-3
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Super League
Cumberland United FC vs Para Hills Knights

0-0

1-2
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Super League
West Adelaide SC vs North Eastern Metrostars

1-3

3-5
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Comets FC vs Adelaide City FC

0-1

2-1
Sat 5, Aug-09:30 - South Australian Super League
Croydon Kings vs Adelaide Blue Eagles

2-0

3-1
Sat 5, Aug-13:30 - South Australian Super League
Adelaide Olympic vs Campbelltown City SC

1-0

2-1
Sat 5, Aug-04:30 - South Australian Super League Reserves
West Torrens Birkalla Reserve vs Adelaide United FC Reserve


1-1
Sat 5, Aug-07:30 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Comets FC Reserve vs Adelaide City FC Reserve

2-0

7-0
Sat 5, Aug-07:30 - South Australian Super League Reserves
West Adelaide SC Reserve vs North Eastern Metrostars Reserve

1-2

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Karlstad BK vs Vanersborgs IF

3-2

4-2
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vargarda IK vs Skoftebyns IF

1-1

2-2
Sat 5, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Gauthiod vs Lerums IS

0-1

2-1
Sat 5, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Nordvarmland FF vs Grebbestads IF

0-0

0-0
Sat 5, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vanersborgs FK vs FBK Karlstad

1-1

1-3
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Gamla Upsala SK vs Habo FF

0-0

0-0
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Karlbergs BK vs Syrianska IF Kerbura

4-0

7-1
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Ostersund vs Bodens BK

0-1

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
Bollnas GIF FF vs Taftea IK

0-0

3-3
Sat 5, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norrland
Skelleftea FF vs Valbo FF

1-0

3-0
Sat 5, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Anundsjo IF vs Moron BK

0-0

0-2
Sat 5, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Gallivare Malmbergets FF vs Pitea IF

0-2

3-3
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Lindsdals IF vs IFK Malmo FK

0-1

1-3
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
KSF Prespa Birlik vs Kvarnby IK

2-1

4-1
Sat 5, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Vimmerby IF vs Nybro If

1-1

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Kumla vs Motala AIF FK

0-0

0-1
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Rynninge IK vs Boo FK

2-0

3-1
Sat 5, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska IF i Norrkoping vs IF Sylvia

1-0

2-0
Sat 5, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Lindome GIF vs Tvaakers IF

0-4

0-4
Sat 5, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Savedalens IF vs Vinbergs IF

2-0

3-0
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Dalstorps IF vs Hoganas BK

2-1

3-2
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Superettan
GAIS vs Falkenbergs FF

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Superettan
Norrby IF vs Helsingborg IF

0-0

3-2
Sat 5, Aug-18:00 - Sweden Superettan
Varbergs BoIS FC vs Osters IF

0-1

1-3
Sat 5, Aug-19:59 - Sweden Superettan
IK Frej Taby vs Syrianska FC

1-2

2-3
Sat 5, Aug-14:00 - Sweden U19
Halmstads BK U19 vs Angelholms FF(U19)


2-0
Sat 5, Aug-15:00 - Sweden U19
Hammarby U19 vs Vasalunds IF(U19)

1-1

1-1
Sat 5, Aug-15:00 - Sweden U19
IFK Lidingo FK(U19) vs Gefle(U19)

3-1

5-1
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden U19
Malmo FF(U19) vs Mjallby AIF(U19)


3-2
Sat 5, Aug-16:00 - Sweden U19
Falkenbergs FF(U19) vs Osters IF(U19)


2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Swedish Allsvenskan
Halmstads vs Jonkopings Sodra IF

4-0

6-1
Sat 5, Aug-19:59 - Swedish Allsvenskan
Orebro vs Elfsborg

2-0

2-2
Sat 5, Aug-21:00 - Swiss Super League
FC Thun vs Basel

0-2

0-3
Sat 5, Aug-21:00 - Swiss Super League
FC Lugano vs Zurich

0-0

0-0
Sat 5, Aug-21:00 - Switzerland Challenge League
FC Wil 1900 vs Wohlen

0-1

3-1
Sat 5, Aug-21:00 - Switzerland Challenge League
FC Schaffhausen vs Chiasso

2-0

2-0
Sat 5, Aug-18:00 - Syrian League
Al-Wahda Damascus vs Al-Wathba Homs

1-1

1-1
Sat 5, Aug-14:45 - Thai League
Chiangrai United vs Ubon UMT United

1-0

1-1
Sat 5, Aug-16:00 - Thai League
Bangkok Glass vs Port FC

0-0

0-0
Sat 5, Aug-16:00 - Thai League
Bangkok United FC vs Chonburi FC

3-0

7-2
Sat 5, Aug-17:00 - Thai League
Ratchaburi FC vs Nakhon Ratchasima

1-0

4-0
Sat 5, Aug-17:15 - Thai League
Suphanburi FC vs Pattaya United

0-2

0-3
Sat 5, Aug-15:00 - Thailand Division 1
Bangkok FC vs PTT Rayong FC

0-0

1-2
Sat 5, Aug-15:00 - Thailand Division 1
Nong Bua Pitchaya vs Rayong FC

0-1

3-1
Sat 5, Aug-16:00 - Thailand Division 1
Army United FC vs Chiangmai FC

1-0

2-0
Sat 5, Aug-16:00 - Thailand Division 1
Chainat Hornbill FC vs Ang Thong FC

0-0

2-1
Sat 5, Aug-15:00 - Thailand Division 2
Samut Sakhon vs Trang FC

0-0

0-0
Sat 5, Aug-15:00 - Thailand Division 2
Kamphaengphet FC vs Amnat United


1-1
Sat 5, Aug-13:00 - Thailand Division 2
Banbueng FC vs Seemok FC

0-0

1-0
Sat 5, Aug-02:00 - Trinidad and Tobago Pro League
St. Ann\'s Rangers vs Point Fortin FC

1-1

1-2
Sat 5, Aug-04:00 - Trinidad and Tobago Pro League
Caledonia AIA vs W Connection FC

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Karpaty Lviv vs Stal Dniprodzerzhynsk

1-1

3-1
Sat 5, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Shakhtar Donetsk vs Illichivets FC Mariupol

2-0

3-1
Sat 5, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
Helios Kharkiv vs Arsenal Kyiv

0-0

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
Hirnyk-Sport vs Desna Chernihiv

0-0

0-2
Sat 5, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
Rukh Vynnyky vs Balkany Zorya

0-1

0-1
Sat 5, Aug-19:00 - Ukraine Persha Liga
FK Poltava vs FC Avanhard Kramatorsk

2-0

3-0
Sat 5, Aug-19:00 - Ukraine Persha Liga
Kolos Kovalivka vs Kremin Kremenchuk

1-0

4-1
Sat 5, Aug-19:59 - Ukraine Persha Liga
MFC Mykolaiv vs Naftovik Ukrnafta

2-0

2-1
Sat 5, Aug-19:59 - Ukraine Persha Liga
FC Inhulets Petrove vs Cherkaskyi Dnipro

1-0

2-0
Sat 5, Aug-20:30 - Ukraine Persha Liga
Obolon Brovar Kiev vs FC Sumy

0-0

2-1
Sat 5, Aug-18:00 - Ukraine U21 Liga
FC Vorskla (U21) vs Dynamo Kyiv(U21)

0-0

0-1
Sat 5, Aug-18:00 - Ukraine U21 Liga
Zorya(U21) vs Olimpic Donetsk(U21)

1-0

1-0
Sat 5, Aug-16:00 - Ukraine U21 Liga
Chernomorets Odessa(U21) vs PFC Oleksandria(U21)

0-2

0-4
Sat 5, Aug-13:00 - Ukraine U21 Liga
Zirka Kirovohrad(U21) vs Veres Rivne(U21)

0-0

0-0
Sat 5, Aug-22:15 - USA National Women\\\'s Soccer League
Portland Thorns FC Women\'s vs Houston Dash Women\'s

2-1

2-1
Sat 5, Aug-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Sky Blue FC Women\'s vs Washington Spirit Women\'s

1-0

1-4
Sat 5, Aug-03:15 - USA National Women\\\'s Soccer League
Boston Breakers Women\'s vs FC Kansas City Women\'s

2-1

2-2
Sat 5, Aug-18:00 - Uzbekistan Professional Football League
Neftchi Fargona vs Shurtan Guzor

0-0

1-1
Sat 5, Aug-18:00 - Uzbekistan Professional Football League
OTMK Olmaliq vs Buxoro FK

0-0

1-1
Sat 5, Aug-16:30 - Uzbekistan Professional Football League
Obod Tashkent vs Navbahor Namangan

0-1

0-2
Sat 5, Aug-17:00 - Uzbekistan Professional Football League
Dinamo Samarqand vs Metallurg Bekobod

0-1

0-3
Sat 5, Aug-23:30 - Venezuela Primera Division
Anzoategui vs Deportivo JBL del Zulia

0-0

0-1
Sat 5, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
ECU Joondalup(U20) vs Balcatta(U20)

4-1

6-2
Sat 5, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Subiaco AFC(U20) vs Perth S.C(U20)

0-0

1-3
Sat 5, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Floreat Athena(U20) vs Mandurah City U20

0-0

5-1
Sat 5, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Cockburn City (U20) vs Stirling Lions(U20)

1-1

2-2
Sat 5, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Armadale (U20) vs Inglewood United(U20)

0-3

1-4
Sat 5, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Joondalup United U20 vs Sorrento F.C.(U20)

0-3

0-4
Sat 5, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Cockburn City vs Stirling Lions

6-0

7-0
Sat 5, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Armadale vs Inglewood United

0-3

2-6
Sat 5, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Floreat Athena vs Mandurah City

0-0

0-0
Sat 5, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
ECU Joondalup vs Balcatta

2-1

5-2
Sat 5, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Joondalup United vs Sorrento F.C.

0-1

1-2
Sat 5, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Subiaco AFC vs Perth S.C

1-3

1-3
Sat 5, Aug-16:00 - Women Baltic Cup
Estonia Women\'s vs Latvia Women\'s

0-1

0-3
Sat 5, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Black Rhinos FC vs Dynamos FC

0-1

0-1
Sat 5, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs Chicken Inn

0-1

1-1
Sat 5, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
How Mine FC vs Ngezi Platinum Stars

0-1

1-2
Sat 5, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bulawayo City vs Shabanie Mine

1-0

3-0
Sat 5, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Yadah vs Tsholotsho FC

0-0

0-0



NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.

Write a Comment

comments powered by Disqus