Complete Football Results for Sat 8, Jul 2017

Yesterday's Results |  Wednesday,19 Jul 2017  | Tuesday,18 Jul 2017  | Monday,17 Jul 2017

FOOTBALL RESULTS
Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 8, Jul-19:00 - Angola Girabola League
Santa Rita FC vs ASA Luanda

1-0

1-0
Sat 8, Jul-20:15 - Argentinian Primera B - Nacional
Guillermo Brown vs All Boys

0-0

0-0
Sat 8, Jul-21:05 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Brown Adrogue vs Ferrol Carril Oeste

2-1

5-1
Sat 8, Jul-22:15 - Argentinian Primera B - Nacional
Argentinos Juniors vs Gimnasia Jujuy

0-0

1-0
Sat 8, Jul-04:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Instituto Cordoba vs Los Andes

1-1

2-2
Sat 8, Jul-04:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Crucero del Norte vs Santa Marina Tandil

0-0

0-1
Sat 8, Jul-04:30 - Argentinian Primera B - Nacional
San Martin Tucuman vs Flandria

2-0

2-0
Sat 8, Jul-12:10 - Australia Brisbane Capital League 1
Acacia Ridge vs Brisbane Wolves

0-1

1-4
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Brisbane Cup
Oxley United vs Eastern Suburbs

0-1

0-1
Sat 8, Jul-11:00 - Australia Brisbane Premier League
Peninsula Power vs Albany Creek

1-0

1-0
Sat 8, Jul-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Mitchelton vs Capalaba

3-1

6-1
Sat 8, Jul-12:15 - Australia Brisbane Premier League
Grange Thistle SC vs Souths United

0-1

0-1
Sat 8, Jul-13:00 - Australia Brisbane Premier League
Queensland Lions FC vs Holland Park Hawks FC

0-0

3-1
Sat 8, Jul-09:45 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Mitchelton Reserve vs Capalaba Reserve

0-0

3-0
Sat 8, Jul-10:00 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Grange Thistle SC Reserve vs Souths United Reserve

1-1

3-3
Sat 8, Jul-10:45 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Queensland Lions Reserve vs Holland Park Hawks FC Reserve

3-0

7-0
Sat 8, Jul-08:30 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Peninsula Power Women\'s vs Logan Lightning Women\'s

2-2

3-4
Sat 8, Jul-10:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League
Souths United BPL Women\'s vs Eastern Suburbs Women\'s

0-3

3-5
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Riverina Rhinos vs Canberra Olympic

1-2

2-4
Sat 8, Jul-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Weston Workers Bears FC vs Maitland FC

1-2

2-3
Sat 8, Jul-09:00 - Australia New South Wales Super League
Mt Druitt Town Rangers FC vs Marconi Stallions

0-0

0-3
Sat 8, Jul-11:00 - Australia New South Wales Super League
Central Coast Mariners vs Mounties Wanderers

2-0

2-3
Sat 8, Jul-12:30 - Australia New South Wales Super League
Northern Tiger vs Bankstown Berries

0-0

0-0
Sat 8, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
Macarthur Rams vs St George Saints

0-1

0-4
Sat 8, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
Blacktown Spartans vs North Shore Mariners

0-0

1-0
Sat 8, Jul-13:00 - Australia New South Wales Super League
Western Sydney Wanderers AM vs Hills Brumbies

1-1

1-4
Sat 8, Jul-06:30 - Australia New South Wales U20
Weston Workers Bears(U20) vs Maitland FC(U20)

0-1

1-2
Sat 8, Jul-13:00 - Australia Queensland State League
Western Pride vs Moreton Bay United

0-0

4-0
Sat 8, Jul-13:00 - Australia Queensland State League
SWQ Thunder vs Northern Fury FC

0-1

0-3
Sat 8, Jul-13:15 - Australia Queensland State League
Brisbane Roar FC Am vs Brisbane City SC

0-1

0-3
Sat 8, Jul-13:15 - Australia Queensland State League
Gold Coast City vs Redlands United FC

3-1

3-2
Sat 8, Jul-08:00 - Australia Queensland State League U20
Gold Coast City(U20) vs Redlands United FC(U20)

1-0

4-0
Sat 8, Jul-08:45 - Australia Queensland State League U20
SWQ Thunder(U20) vs Brisbane Olympic United FC(U20)

0-1

0-1
Sat 8, Jul-10:45 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
SWQ Thunder Women\'s vs Gold Coast City FC Women\'s

1-1

2-3
Sat 8, Jul-11:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Eastern Suburbs FC Women\'s vs Western Pride Women\'s

0-0

5-1
Sat 8, Jul-08:00 - Australia Tasmania Premier League
Kingborough Lions vs Hobart Zebras

0-0

1-1
Sat 8, Jul-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Launceston City vs Devonport City Striker

0-0

0-0
Sat 8, Jul-10:30 - Australia Tasmania Premier League
Northern Rangers vs Clarence United

1-1

1-1
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Sunshine Georgies vs Richmond SC

0-0

1-1
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Springvale White Eagles vs Bendigo

2-1

3-1
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Melbourne Victory FC Am vs Box Hill United SC

5-2

6-3
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Northcote City vs Melbourne City Youth

1-1

3-2
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland City vs Eastern Lions SC

0-3

3-4
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Brunswick City vs Dandenong City SC

0-0

0-0
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Victorian Division 1
Murray United FC vs Whittlesea Ranges FC

1-1

3-1
Sat 8, Jul-10:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland Zebras vs Goulburn Valley Suns

1-0

3-1
Sat 8, Jul-12:00 - Australia Victorian Division 1
Dandenong Thunder vs Werribee City FC

2-0

5-1
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Victorian Premier League
North Geelong Warriors vs South Melbourne

1-2

1-5
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Victorian Premier League
Avondale FC vs Hume City

0-0

0-0
Sat 8, Jul-06:30 - Australia Victorian Premier League U21
North Geelong Warriors(U21) vs South Melbourne U21

1-1

2-4
Sat 8, Jul-07:00 - Australia Victorian Premier League U21
Avondale FC(U21) vs Hume City U21

0-1

2-1
Sat 8, Jul-08:30 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Calder United SC Women\'s vs Senior NTC Women\'s

1-1

5-1
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Box Hill Women\'s vs South Melbourne Women\'s

0-1

1-2
Sat 8, Jul-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Southern United Women\'s vs Alamein Women\'s

0-0

1-1
Sat 8, Jul-17:30 - Belarus Cup
FC Baranovichi vs Naftan Novopolock

0-1

0-1
Sat 8, Jul-18:00 - Belarus Cup
FK Vigvam Smolevichy vs FC Torpedo Zhodino

0-1

0-2
Sat 8, Jul-18:15 - Belarus Cup
Lokomotiv Gomel vs FC Vitebsk

0-0

0-1
Sat 8, Jul-18:30 - Belarus Cup
Tarpeda Minsk vs FC Gomel

0-0

0-0
Sat 8, Jul-19:00 - Belarus Cup
Zhitkovichi? vs Slutsksakhar Slutsk

0-0

0-0
Sat 8, Jul-19:15 - Belarus Cup
FC Molodechno vs Krumkachy

0-2

0-3
Sat 8, Jul-19:30 - Belarus Cup
Granit Mikashevichi vs FC Gorodeya

0-2

0-2
Sat 8, Jul-23:30 - Brasileiro, Serie B
Internacional (RS) vs Criciuma SC

0-1

1-1
Sat 8, Jul-23:30 - Brasileiro, Serie B
Figueirense (SC) vs Ceara

0-1

0-2
Sat 8, Jul-02:15 - Brasileiro, Serie B
Santa Cruz (PE) vs Brasil de Pelotas RS

2-0

3-0
Sat 8, Jul-03:30 - Brasileiro, Serie B
Goias vs Luverdense

1-0

3-1
Sat 8, Jul-04:30 - Brasileiro, Serie B
Parana PR vs America MG

0-1

1-1
Sat 8, Jul-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
CR Flamengo (RJ) U20 vs Madureira(U20)

0-0

2-0
Sat 8, Jul-22:00 - Brazil Carioca 2
Audax Rio RJ vs Goytacaz RJ

0-0

0-0
Sat 8, Jul-22:00 - Brazil Copa Paulista
Nacional SP vs Portuguesa de Desportos

0-0

0-0
Sat 8, Jul-22:00 - Brazil Copa Paulista
Desportivo Brasil SP vs Rio Branco (SP)

1-0

1-0
Sat 8, Jul-22:00 - Brazil Copa Paulista
Santos B vs Taubate

0-0

0-1
Sat 8, Jul-23:00 - Brazil Copa Paulista
Audax Sao Paulo vs Sao Paulo B

0-2

2-2
Sat 8, Jul-23:00 - CAF Champions League
El Ahly Cairo vs Coton Sport Garoua

2-1

3-1
Sat 8, Jul-23:00 - CAF Champions League
Wydad Casablanca vs Zanaco

0-0

1-0
Sat 8, Jul-21:00 - CAF Confederation Cup
Club Sportif Sfaxien vs MC Alger

1-0

4-0
Sat 8, Jul-21:00 - CAF Confederation Cup
Platinum Stars vs Mbabane Swallows

0-1

2-2
Sat 8, Jul-00:00 - CAF Confederation Cup
Club Africain vs Kampala City Council FC

3-0

4-0
Sat 8, Jul-00:00 - CAF Confederation Cup
FUS Fath Union Sportive Rabat vs Rivers United

0-1

2-1
Sat 8, Jul-17:30 - CAF Confederation Cup
Supersport United vs Mounana FC

4-0

4-1
Sat 8, Jul-17:30 - CAF Confederation Cup
T.P. Mazembe Englebert vs Horoya AC

1-1

2-1
Sat 8, Jul-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Clube Goianiense vs Vitoria Salvador BA

0-1

1-2
Sat 8, Jul-03:00 - Canadian Premier Soccer League
Serbian White Eagles vs Brantford Galaxy SC


2-0
Sat 8, Jul-04:15 - Canadian Premier Soccer League
York Region Shooters vs SC Waterloo


2-2
Sat 8, Jul-12:00 - China Women\\\'s Super League
Changchun DaZhong Women\'s vs ShanDong JFSS Women\'s

4-0

4-0
Sat 8, Jul-12:00 - China Women\\\'s Super League
Hebei China Fortune Women\'s vs Jiangsu Suning Women\'s

1-3

1-5
Sat 8, Jul-12:00 - China Women\\\'s Super League
Beijing BeiKong Women\'s vs Dalian Aerbin Women\'s

0-3

0-5
Sat 8, Jul-12:00 - China Women\\\'s Super League
Shanghai Yung Park Changyuan Women vs TianJin HuiSen Women\'s

3-0

3-0
Sat 8, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Wuhan ZALL vs Meizhou Hakka

0-0

1-0
Sat 8, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Qingdao Yellow Sea pharmaceutical vs Zhejiang Yiteng FC

2-1

4-1
Sat 8, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Dalian Transcendence vs Beijing Renhe

0-4

0-4
Sat 8, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Baoding Rongda FC vs Shijiazhuang Ever Bright FC

1-0

1-2
Sat 8, Jul-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Shenzhen JiaZhaoye vs Lijiang FeiHu FC

1-0

2-0
Sat 8, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Meixian Hakka vs Hainan Boying FC

1-0

3-0
Sat 8, Jul-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Sichuan Annapurna vs ChengDu QianBao

1-1

1-1
Sat 8, Jul-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Heilongjiang Lava Spring vs Jiangsu Yancheng

1-0

4-0
Sat 8, Jul-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiangxi Liansheng vs Shanghai Sunfun

1-0

4-1
Sat 8, Jul-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shanghai Juju Sports vs Hunan Billows

0-2

1-4
Sat 8, Jul-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenyang Urban vs BeiJing Tech

0-0

2-1
Sat 8, Jul-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shaanxi Chang\'an Athletic FC vs BaoTou Nanjiao FC

1-0

3-0
Sat 8, Jul-15:35 - Chinese Super League
Liaoning Whowin vs Guizhou Hengfeng Zhicheng

0-1

0-1
Sat 8, Jul-15:35 - Chinese Super League
Beijing Guoan vs Guangzhou Evergrande Taobao FC

1-0

2-0
Sat 8, Jul-15:35 - Chinese Super League
Jiangsu Suning FC vs ShenHua SVA FC

2-0

2-2
Sat 8, Jul-15:35 - Chinese Super League
Hebei China Fortune Football Club vs HeNan JianYe

0-2

2-3
Sat 8, Jul-11:30 - Chinese Super League
Yan Bian Fude FC vs Chongqing Lifan

0-0

0-4
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Metz vs Tubize

0-0

2-0
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Lens vs Chambly FC

1-0

1-1
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Gil Vicente vs Academico Viseu

1-2

2-2
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Kilmarnock vs Livingston

0-0

1-0
Sat 8, Jul-06:30 - Club Friendly
Northcote City(U20) vs Melbourne City(U20)

1-0

1-0
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Dynamo Kyiv vs FC Wacker Innsbruck

2-0

3-0
Sat 8, Jul-06:45 - Club Friendly
Dunedin Technical vs Caversham

0-1

0-3
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Genk vs Lierse

1-0

2-0
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
FC Erzgebirge Aue vs LASK Linz

0-1

1-2
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Vigor Wuitens Hamme vs KSC Lokeren

0-3

0-8
Sat 8, Jul-07:00 - Club Friendly
Moreland City U20 vs Eastern Lions(U20)

0-0

1-1
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Stade Brestois vs Le Havre

0-1

1-1
Sat 8, Jul-14:30 - Club Friendly
Ebbsfleet United vs Shrewsbury Town

0-1

0-2
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Clermont Foot vs UNFP

1-0

1-1
Sat 8, Jul-14:30 - Club Friendly
Olimpia Grudziadz vs Elana Torun


2-2
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Dijon vs Nancy

1-0

1-2
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Stade Lavallois MFC vs Quevilly

0-1

1-1
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Chernomorets Odessa vs MFK Vodnyk Mikolaiv

0-3

1-3
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
KV Mechelen vs Olympiakos Piraeus

0-3

0-6
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
FC DAC 1904 Dunajska Streda vs Podbeskidzie

2-0

3-0
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Istra 1961 vs Ankaran Hrvatini Mas Tech

4-1

4-1
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Rudes vs Dinamo Tbilisi

2-0

3-0
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Klingenbach vs Wiener Sportklub

1-4

1-4
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Lokomotiva Kosice vs Varda SE

0-1

0-2
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
VV Sittard vs Fortuna Sittard

0-6

0-8
Sat 8, Jul-15:00 - Club Friendly
Bochum vs St. Gilloise

0-0

0-0
Sat 8, Jul-20:10 - Club Friendly
Krasnodar FK vs Slavia Praha

1-0

1-1
Sat 8, Jul-15:00 - Club Friendly
Queens Park Rangers vs Reading

1-2

1-2
Sat 8, Jul-15:00 - Club Friendly
Aarhus AGF vs Silkeborg IF

0-0

2-0
Sat 8, Jul-15:00 - Club Friendly
Randers FC vs Thisted FC

2-0

3-1
Sat 8, Jul-20:30 - Club Friendly
Bordeaux vs Chamois Niortais

2-1

2-1
Sat 8, Jul-15:00 - Club Friendly
AC Horsens vs Midtjylland

0-0

1-0
Sat 8, Jul-20:30 - Club Friendly
Debreceni VSC vs ACS Poli Timisoara

1-0

4-0
Sat 8, Jul-15:00 - Club Friendly
Sonderjyske vs Esbjerg FB

2-0

6-2
Sat 8, Jul-20:30 - Club Friendly
FK Rostov vs Brondby

0-0

1-0
Sat 8, Jul-15:00 - Club Friendly
Naestved vs Nykobing Falster

1-2

2-2
Sat 8, Jul-20:30 - Club Friendly
Caen vs Avranches

0-0

2-0
Sat 8, Jul-15:00 - Club Friendly
Hobro I.K. vs Viborg

2-1

2-1
Sat 8, Jul-20:30 - Club Friendly
Zemun vs Radnik Surdulica

0-0

0-0
Sat 8, Jul-15:00 - Club Friendly
Hvidovre IF vs Fremad Amager

0-0

1-0
Sat 8, Jul-20:30 - Club Friendly
First Vienna FC vs FAC Team Fur Wien

0-0

0-1
Sat 8, Jul-15:00 - Club Friendly
Gateshead vs Motherwell FC

1-0

3-2
Sat 8, Jul-20:45 - Club Friendly
Spartak Subotica vs FK Rad Beograd

2-0

3-0
Sat 8, Jul-15:00 - Club Friendly
Jong PSV Eindhoven vs AZ Alkmaar 2

1-1

2-3
Sat 8, Jul-15:30 - Club Friendly
Clyde vs Raith Rovers

0-1

1-2
Sat 8, Jul-15:30 - Club Friendly
Strausberg vs Berliner AK 07

0-1

1-1
Sat 8, Jul-21:00 - Club Friendly
Saint-Etienne vs Ajaccio

1-0

2-0
Sat 8, Jul-21:00 - Club Friendly
SC Heerenveen vs FC Nordsjaelland

1-1

3-2
Sat 8, Jul-21:00 - Club Friendly
Zulte Waregem vs Roeselare

4-0

7-1
Sat 8, Jul-21:00 - Club Friendly
AS Eupen vs Koln Am.

0-0

3-0
Sat 8, Jul-21:00 - Club Friendly
Lausanne Sports vs Nantes

2-2

2-2
Sat 8, Jul-21:00 - Club Friendly
NK Rudar Velenje vs NK Lokomotiva Zagreb

0-1

1-3
Sat 8, Jul-21:00 - Club Friendly
ASV Geel vs St.-Truidense VV

0-2

0-5
Sat 8, Jul-21:00 - Club Friendly
SpVgg Erkenschwick vs Schalke 04

0-3

1-9
Sat 8, Jul-21:00 - Club Friendly
Halsteren vs ADO Den Haag

1-3

2-4
Sat 8, Jul-21:15 - Club Friendly
Bourg Peronnas vs Lyonnais

0-2

1-3
Sat 8, Jul-22:00 - Club Friendly
Sporting Braga vs Aves

1-0

3-0
Sat 8, Jul-22:00 - Club Friendly
Inter Zapresic vs NK Aluminij

3-1

5-1
Sat 8, Jul-22:00 - Club Friendly
Internacional (RS)(U20) vs Juventude RS(U20)

0-0

0-1
Sat 8, Jul-22:00 - Club Friendly
Villa Nova-MG Youth vs Araxa EC MG Youth

1-0

1-1
Sat 8, Jul-16:00 - Club Friendly
Wattenscheid vs FC Kray

2-0

6-1
Sat 8, Jul-22:00 - Club Friendly
Londrina (PR) U19 vs Paranavai(U19)

0-0

3-1
Sat 8, Jul-16:00 - Club Friendly
SV Elversberg vs VfR Wormatia Worms

2-0

5-0
Sat 8, Jul-16:00 - Club Friendly
Dartford vs Millwall

1-0

1-1
Sat 8, Jul-16:00 - Club Friendly
ZFC Meuselwitz vs Chemnitzer

0-0

0-1
Sat 8, Jul-16:00 - Club Friendly
Neftekhimik Nizhnekamsk vs FK Anzhi-2 Makhachkala

2-0

2-1
Sat 8, Jul-16:00 - Club Friendly
Budissa Bautzen vs Rot-Weiss Erfurt

0-2

1-2
Sat 8, Jul-16:00 - Club Friendly
Guernsey vs Bristol City

0-1

0-1
Sat 8, Jul-16:10 - Club Friendly
FSV Zwickau vs FC Schweinfurt

1-0

3-1
Sat 8, Jul-16:20 - Club Friendly
SC Znojmo vs Prostejov


2-1
Sat 8, Jul-16:30 - Club Friendly
Bayer Leverkusen vs VfB Speldorf

1-0

6-0
Sat 8, Jul-16:30 - Club Friendly
Slough Town vs Wycombe Wanderers

0-0

0-0
Sat 8, Jul-23:00 - Club Friendly
Seattle Sounders vs Eintracht Frankfurt

1-1

1-1
Sat 8, Jul-23:00 - Club Friendly
Aparecidense GO vs America FC Natal RN

0-0

0-0
Sat 8, Jul-17:00 - Club Friendly
St. Pauli vs VfB Oldenburg

1-0

2-1
Sat 8, Jul-17:00 - Club Friendly
Hansa Rostock vs Aalborg BK

1-0

1-1
Sat 8, Jul-17:00 - Club Friendly
Slovan Liberec vs Dynamo Dresden

1-0

3-0
Sat 8, Jul-17:00 - Club Friendly
Rubin Kazan vs Arminia Bielefeld

0-4

0-4
Sat 8, Jul-17:00 - Club Friendly
Drogheda United vs Ipswich

0-3

0-5
Sat 8, Jul-17:00 - Club Friendly
Dortmund(Am) vs VfL Osnabruck

2-0

3-0
Sat 8, Jul-17:00 - Club Friendly
Zaglebie Lubin vs Odra Opole

1-1

1-1
Sat 8, Jul-17:00 - Club Friendly
SC Wiedenbruck vs Preuben Munster

0-1

0-1
Sat 8, Jul-17:00 - Club Friendly
DFS vs N.E.C. Nijmegen

0-1

0-3
Sat 8, Jul-17:15 - Club Friendly
Hoffenheim vs Standard Liege

1-2

4-2
Sat 8, Jul-17:30 - Club Friendly
Reading vs Queens Park Rangers

4-0

5-2
Sat 8, Jul-17:30 - Club Friendly
Spartans vs Volendam

1-0

2-5
Sat 8, Jul-11:40 - Club Friendly
Zarica Kranj vs Triglav Gorenjska

0-2

0-4
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Vitesse Arnhem vs KV Oostende

0-0

1-1
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Shamrock Rovers vs Celtic

0-4

0-9
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Grasshoppers vs Austria Lustenau

1-2

1-4
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Bohemians vs FC United of Manchester

0-0

1-2
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
PSV Eindhoven vs RKC Waalwijk

0-0

2-0
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Dila Gori vs WIT Georgia Tbilisi


2-1
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Linfield FC vs Hearts

1-2

1-4
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Lech Poznan vs Gornik Konin

4-1

8-1
Sat 8, Jul-12:00 - Club Friendly
FK Puchov vs Frydek-Mistek

0-1

1-1
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Wuppertaler SV vs Monchengladbach

0-0

0-1
Sat 8, Jul-12:00 - Club Friendly
Radnicki Nis vs FK Backa Backa Palanka

0-0

2-1
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Hamburger SV II vs FC Altona 93

1-0

1-1
Sat 8, Jul-12:00 - Club Friendly
FK Napredak Krusevac vs FK Krupa

2-0

3-0
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Woking vs Watford

1-1

1-1
Sat 8, Jul-12:00 - Club Friendly
Helios Kharkiv vs Olimpic Donetsk

2-1

2-1
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Gornik Zabrze vs Zemplin Michalovce

1-1

3-4
Sat 8, Jul-12:00 - Club Friendly
KS Legionovia Legionowo vs Rakow Czestochowa

0-1

1-2
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Montrose vs Brechin City

0-0

0-2
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Arbroath vs Dundee

1-0

1-2
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Stranraer vs FC Twente Enschede

0-3

0-5
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Elgin City vs Inverness C.T.

0-0

2-0
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Berwick Rangers vs Morpeth Town

0-0

0-0
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Alloa Athletic vs St. Mirren

0-0

0-0
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
FC Lisse vs Feyenoord Rotterdam

0-1

0-5
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Barrow vs Blackburn Rovers

0-1

1-2
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Havant and Waterlooville vs Portsmouth

0-4

0-6
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Ards FC vs Dundela FC

6-1

9-4
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Cliftonville vs Ballyclare Comrades

0-0

5-0
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Stalybridge Celtic vs Oldham Athletic AFC

0-2

1-4
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
St Albans City vs Peterborough United

1-1

1-4
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Sutton United vs Coventry

0-0

0-1
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Swindon Supermarine vs Swindon

0-3

1-7
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Hitchin Town vs Stevenage Borough

0-0

1-1
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Worthing vs Bognor Regis Town

0-3

0-4
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Guiseley vs Leeds United

1-3

1-5
Sat 8, Jul-12:30 - Club Friendly
Slaven Belupo Koprivnica vs Zalaegerszeg TE

1-0

1-0
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
North Ferriby United vs Scunthorpe United

0-2

0-6
Sat 8, Jul-12:30 - Club Friendly
Fotbal Trinec vs MSK Zilina B

1-1

4-2
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Frickley Athletic vs Gainsborough Trinity

0-1

0-1
Sat 8, Jul-12:30 - Club Friendly
Cova Piedade vs Vitoria FC Setubal


0-1
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Maidstone United vs Barnet

0-3

0-5
Sat 8, Jul-12:30 - Club Friendly
Olimpia Grudziadz vs Drweca Nowe Miasto

1-0

1-0
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Bradford Park Avenue vs Bradford AFC

3-0

3-0
Sat 8, Jul-12:30 - Club Friendly
FK Poprad vs FK Pohronie

1-0

4-2
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
FK Poltava vs Naftovik Ukrnafta

0-0

2-2
Sat 8, Jul-12:30 - Club Friendly
MFK Skalica vs KFC Komarno

1-2

1-5
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Oxford City vs Oxford United

0-2

0-3
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Stocksbridge Park Steels vs Sheffield United

0-3

0-9
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Dergview FC vs Ballinamallard United

1-1

1-1
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Congleton Town vs Port Vale

2-1

3-4
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Chorley vs Bolton Wanderers

2-0

2-3
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Lowestoft Town vs Norwich City

1-3

1-5
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
East Grinstead Town vs Crawley Town

1-3

1-6
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Brantwood vs Carrick Rangers

0-1

0-1
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
St Neots Town vs Cambridge United

0-0

0-1
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Bedford vs Luton Town

1-1

1-2
Sat 8, Jul-18:00 - Club Friendly
Hodmezovasarhely FC vs Bekescsaba

1-3

1-8
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Varzim vs Moreirense

0-3

0-3
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Pacos Ferreira vs Leixoes

0-0

0-0
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Brno vs Ceske Budejovice

0-1

0-2
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Basel vs Neuchatel Xamax

1-0

2-0
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
MTK Hungaria FC vs FK Senica

0-0

1-1
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Saturn vs FK Murom

0-0

1-1
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Banik Ostrava vs Spartak Trnava

0-1

2-1
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
GD Estoril-Praia vs Sporting CP B

1-1

2-1
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
FC Penafiel vs Sporting Braga

0-1

1-2
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Opava vs MFK Karvina

2-1

3-1
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Marila Pribram vs Viktoria Zizkov

1-0

1-0
Sat 8, Jul-18:15 - Club Friendly
Austria Wien vs SC/ESV Parndorf

3-0

6-0
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Vysocina Jihlava vs Teplice

0-1

0-1
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Ruch Chorzow vs ROW 1964 Rybnik

1-2

1-3
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
FK Banik Sokolov vs VfB Auerbach

0-1

1-2
Sat 8, Jul-18:30 - Club Friendly
Strasbourg vs FC Luzern

2-4

4-4
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Chrobry Glogow vs Cracovia Krakow

1-1

1-2
Sat 8, Jul-18:30 - Club Friendly
Club Brugge vs Red Star Waasland-Beveren

0-2

0-2
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Dukla Praha vs Usti nad Labem

2-0

3-1
Sat 8, Jul-18:30 - Club Friendly
Karlsruher SC vs MSV Duisburg

1-2

2-3
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Nove Mesto vs TJ Spartak Myjava

6-0

7-1
Sat 8, Jul-18:30 - Club Friendly
FK Baumit Jablonec vs Pardubice

0-0

1-0
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Sandecja vs Partizan Bardejov

1-0

4-0
Sat 8, Jul-18:30 - Club Friendly
UMS de Loum vs Bamboutos

0-0

0-0
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Wigry Suwalki vs Olimpia Zambrow

1-1

1-1
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
BKS Stal BB vs GKS Pniowek Pawlowice Slaskie

0-0

0-3
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Sokol Ostroda vs Stomil Olsztyn

0-3

0-4
Sat 8, Jul-13:00 - Club Friendly
Sparta Praha(U21) vs Teplice(U21)

0-0

0-0
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Mainz vs TSV Alemannia Aachen

0-1

2-1
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Fenerbahce vs Juventus Bucharest

0-3

2-3
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
FC Thun vs Winterthur

0-0

2-0
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Zlin vs Fulham

0-1

2-2
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Angers SCO vs Cholet So

0-1

2-2
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Volyn Lutsk vs Zirka Kirovohrad

0-2

0-2
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Sion vs Stade Rennais FC

0-0

1-0
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Piast Gliwice vs SK Sigma Olomouc

1-0

1-2
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Kortrijk vs Willem II

0-1

0-2
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Fehervar Videoton vs Paksi SE

0-1

1-2
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Nimes vs Ajaccio GFCO

1-0

1-3
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Kottingbrunn vs SV Schwechat

0-0

3-1
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
FC Karpaty Lviv vs AEK Athens

1-1

1-1
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Chernomorets Novorossiysk vs FC Chayka

1-3

3-3
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
FC Hard vs FC Memmingen

0-2

0-3
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
FC STK 1914 Samorin vs ETO Gyori FC

1-0

1-2
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Csakvari TK vs HNK Cibalia

0-0

0-0
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Vitosha Bistritsa vs Strumska Slava

2-1

3-2
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Siarka Tarnobrzeg vs Stal Rzeszow

0-3

0-5
Sat 8, Jul-19:00 - Club Friendly
Madese Boys vs NAC Breda

0-3

0-7
Sat 8, Jul-13:15 - Club Friendly
Feirense vs UD Oliveirense

0-1

1-1
Sat 8, Jul-13:20 - Club Friendly
Radomiak Radom vs Motor Lublin

1-0

2-0
Sat 8, Jul-13:30 - Club Friendly
Chaves vs Sporting Braga II

2-0

3-0
Sat 8, Jul-13:30 - Club Friendly
Stal Stalowa Wola vs Wisla Pulawy

0-2

0-3
Sat 8, Jul-19:30 - Club Friendly
ES Troyes AC vs Orleans US 45

0-0

0-0
Sat 8, Jul-19:30 - Club Friendly
Cherno More Varna vs Dunarea Calarasi

1-0

3-1
Sat 8, Jul-19:30 - Club Friendly
Etar Veliko Tarnovo vs Litex Lovech

1-1

4-2
Sat 8, Jul-19:30 - Club Friendly
FK Septemvri vs Tsarsko Selo

1-0

3-2
Sat 8, Jul-19:30 - Club Friendly
VfR Garching vs VfB Eichstatt

0-1

1-1
Sat 8, Jul-19:30 - Club Friendly
Alki Oroklini vs Ermis Aradippou

1-1

2-1
Sat 8, Jul-14:00 - Club Friendly
Santa Clara vs SC Covilha

0-0

2-1
Sat 8, Jul-14:00 - Club Friendly
Wisla Plock vs Slask Wroclaw

1-1

2-2
Sat 8, Jul-14:00 - Club Friendly
Gornik Leczna vs Pogon Siedlce

1-1

1-2
Sat 8, Jul-14:00 - Club Friendly
GKS Belchatow vs LKS Lodz

3-1

3-3
Sat 8, Jul-14:00 - Club Friendly
FC Blau Weiss Linz vs FK Rostov

1-0

3-0
Sat 8, Jul-14:00 - Club Friendly
KamAZ vs Rubin Kazan B

0-0

4-0
Sat 8, Jul-14:00 - Club Friendly
Bytovia Bytow vs Olimpia Elblag

1-1

2-1
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Dinamo Zagreb vs Synot Slovacko

0-1

1-2
Sat 8, Jul-14:00 - Club Friendly
LKS Nieciecza vs GKS Katowice

0-0

0-0
Sat 8, Jul-19:59 - Club Friendly
Panathinaikos vs PFC Oleksandria

0-0

0-0
Sat 8, Jul-23:00 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Pasto vs Cortulua

0-0

1-1
Sat 8, Jul-04:45 - Colombia Copa Mustang
Patriotas FC vs Atletico Huila

1-0

1-1
Sat 8, Jul-05:30 - Concacaf Gold Cup
Honduras vs Costa Rica

0-1

0-1
Sat 8, Jul-03:00 - Concacaf Gold Cup
French Guyana vs Canada

0-2

2-4
Sat 8, Jul-21:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Mushuc Runa vs Manta FC

2-0

2-0
Sat 8, Jul-04:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Liga de Loja vs Sociedad Deportiva Aucas

2-0

3-2
Sat 8, Jul-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A
CD River Plate vs Delfin SC

1-0

1-0
Sat 8, Jul-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Viimsi MRJK vs JK Sillamae Kalev II

0-0

3-0
Sat 8, Jul-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Kohtla-Jarve JK Jarve vs Vandra JK Vaprus

0-1

3-3
Sat 8, Jul-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Trans Narva vs Paide Linnameeskond

1-0

1-1
Sat 8, Jul-19:59 - Estonia Meistri Liiga
FCI Tallinn vs Tartu JK Tammeka

2-1

2-1
Sat 8, Jul-21:15 - Euro Beach Soccer League
Portugal Beach Soccer vs Switzerland Beach Soccer


5-5
Sat 8, Jul-17:15 - Euro Beach Soccer League
Ukraine Beach Soccer vs Poland Beach Soccer


4-3
Sat 8, Jul-18:30 - Euro Beach Soccer League
Italy Beach Soccer vs France Beach Soccer


1-0
Sat 8, Jul-19:45 - Euro Beach Soccer League
Spain Beach Soccer vs Greece Beach Soccer


9-1
Sat 8, Jul-14:00 - Finland Women\\\'s Premier 2
TiPS Women\'s vs MPS Helsinki Women\'s

1-1

2-1
Sat 8, Jul-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
HJK Helsinki Women\'s vs GBK Kokkola Women\'s

0-0

2-0
Sat 8, Jul-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
R.Ilves Women\'s vs Honka Women\'s

0-1

1-3
Sat 8, Jul-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
PK-35 Women\'s vs Jyvaskylan Pallokerho Women\'s

1-2

3-2
Sat 8, Jul-19:30 - Finland Women\\\'s Premier League
Aland Women\'s vs TPS Turku Women\'s

2-1

2-4
Sat 8, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Klubi 04 vs Kultsu

1-0

4-0
Sat 8, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PK Keski Uusimaa(PKKU) vs MP Mikkeli

0-1

4-1
Sat 8, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
PEPO vs FC Kiffen

2-0

2-0
Sat 8, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Sudet vs JaPS

2-1

2-1
Sat 8, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Lahti Akatemia vs Legirus Inter

1-0

2-3
Sat 8, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
MiPK Mikkeli vs KTP Kotka

0-3

0-6
Sat 8, Jul-15:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
KaPa Helsinki vs Tampere United

1-0

1-1
Sat 8, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
NuPS vs MuSa

0-3

0-5
Sat 8, Jul-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Narpes Kraft vs VIFK Vaasa

0-1

2-4
Sat 8, Jul-18:00 - Finland Veikkausliga
Inter Turku vs Jyvaskyla JK

0-0

4-0
Sat 8, Jul-18:00 - Finland Veikkausliga
KuPS vs PS Kemi

3-0

3-0
Sat 8, Jul-18:00 - Finland Veikkausliga
RoPS Rovaniemi vs HIFK

1-2

2-2
Sat 8, Jul-18:00 - Finland Ykkonen
AC Oulu vs TPS Turku

0-0

0-0
Sat 8, Jul-18:00 - Finland Ykkonen
KPV vs Honka

2-0

3-0
Sat 8, Jul-18:00 - Finland Ykkonen
Ekenas IF Fotboll vs Haka

1-1

1-1
Sat 8, Jul-19:30 - Finland Ykkonen
Gnistan vs OPS-jp

0-0

0-0
Sat 8, Jul-20:15 - Friendly Internationals
Sweden Women\'s vs Mexico Women\'s

1-0

1-0
Sat 8, Jul-18:00 - Friendly Internationals
Netherlands Women\'s vs Wales Women\'s

2-0

5-0
Sat 8, Jul-19:00 - Ghana Premier League
Tema Youth vs Ebusua Dwarfs

0-2

1-2
Sat 8, Jul-18:00 - Iceland Division 1
Leiknir F vs IR Reykjavik

0-0

0-2
Sat 8, Jul-18:00 - Iceland Division 2
UMF Njardvik vs Volsungur Husavik

1-0

3-2
Sat 8, Jul-18:00 - Iceland Division 2
Sindri vs Fjardabyggd

0-2

1-2
Sat 8, Jul-18:00 - Iceland Division 2
Tindastoll Sauda vs Huginn

0-1

0-1
Sat 8, Jul-19:59 - Iceland Division 2
Magni Grenivik vs Vidir Gardur

0-1

2-1
Sat 8, Jul-00:00 - Iceland Division 3
Vaengir Jupiters vs Berserkir Reykjavik

0-0

0-0
Sat 8, Jul-15:30 - Indonesia Division 1
PSS Sleman vs PSGC Ciamis


2-0
Sat 8, Jul-12:20 - Indonesia Division 1
PSBI Blitar vs PSIM Yogyakarta

1-0

1-1
Sat 8, Jul-12:25 - Indonesia Division 1
Madiun Putra vs Persinga Ngawi

1-0

1-1
Sat 8, Jul-13:00 - Indonesia Division 1
PSPS Pekanbaru vs PSMS Medan

0-0

0-0
Sat 8, Jul-13:00 - Indonesia Division 1
Persip Pekalongan vs PSCS Cilacap

0-0

0-0
Sat 8, Jul-13:00 - Indonesia Division 1
PS Mojokerto Putra vs PSBK Blitar


4-2
Sat 8, Jul-13:00 - Indonesia Division 1
PPSM Magelang vs PSIR Rembang


0-1
Sat 8, Jul-13:00 - Indonesia Division 1
Sumbawa Barat vs Persekam Metro


0-1
Sat 8, Jul-13:00 - Indonesia Division 1
Persikad Depok vs Lampung Sakti FC

0-1

0-1
Sat 8, Jul-13:00 - Indonesia Division 1
Martapura FC vs Persepam Pamekasan


4-1
Sat 8, Jul-13:00 - Indonesia Division 1
Persibangga Purbalingga vs Persibas Banyumas


0-1
Sat 8, Jul-13:00 - Indonesia Division 1
Persibat Batang vs Persijap Jepara


1-0
Sat 8, Jul-13:00 - Indonesia Division 1
Kalteng Putra vs Persik Kediri


1-1
Sat 8, Jul-13:00 - Indonesia Division 1
757 Kepri FC vs Persiraja Banda Aceh


1-1
Sat 8, Jul-15:30 - Indonesia Super Liga
Persija Jakarta vs Persipura Jayapura

0-0

1-1
Sat 8, Jul-10:30 - Indonesia Super Liga
Perseru Serui vs Gresik United

1-0

1-0
Sat 8, Jul-12:00 - Indonesia Super Liga
Persela Lamongan vs Pusamania Borneo

2-0

3-1
Sat 8, Jul-08:00 - Japan Football League
Nara Club vs Tokyo Musashino City FC

1-0

2-1
Sat 8, Jul-08:00 - Japan Football League
Briobecca Urayasu SC vs Vanraure Hachinohe FC

1-0

1-3
Sat 8, Jul-08:00 - Japan Football League
Reinmeer Aomori F.C. vs Veertien Kuwana

0-0

0-0
Sat 8, Jul-11:00 - Japan Football League
Ryutsu Keizai University FC vs Honda Lock SC

0-0

0-1
Sat 8, Jul-13:00 - Japan Football League
Honda FC vs MIO Biwako Shiga

1-0

1-0
Sat 8, Jul-08:30 - Japan Futsal League
Vasagey Oita Futsal vs Nagoya oceans Futsal

1-3

3-3
Sat 8, Jul-08:30 - Japan Futsal League
voscuore sendai Futsal vs Fuchu Athletic FC Futsal

0-2

0-6
Sat 8, Jul-11:00 - Japan Futsal League
Deucao Kobe Futsal vs Shriker Osaka Futsal

3-2

4-4
Sat 8, Jul-11:00 - Japan Futsal League
Agleymina Hamamatsu Futsal vs Espo Lada Hokkaido Futsal

0-2

1-2
Sat 8, Jul-13:30 - Japan Futsal League
Bardral Urayasu Futsal vs Shonan Bellmare Futsal

0-1

2-3
Sat 8, Jul-13:30 - Japan Futsal League
Fugador Sumida Futsal vs Peace Does Machida Futsal

1-0

4-1
Sat 8, Jul-14:00 - Japan Women League Cup
Albirex Niigata Women\'s vs Kanagawa University Women\'s

0-0

1-0
Sat 8, Jul-12:00 - Japan Women League Cup
Urawa Reds Women\'s vs INAC Kobe Women\'s

1-1

2-1
Sat 8, Jul-12:00 - Japan Women League Cup
Nagano Parceiro Women\'s vs Jef U Ichi.Chiba Women\'s

0-1

1-2
Sat 8, Jul-11:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Ehime FC Women\'s vs AS Harima ALBION Women\'s

0-0

0-1
Sat 8, Jul-13:00 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
Cerezo Osaka Sakai Women\'s vs Yunogo Belle Women\'s

1-1

1-2
Sat 8, Jul-14:00 - Japanese J-League Division 1
Vissel Kobe vs Vegalta Sendai

2-0

3-0
Sat 8, Jul-14:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama F Marinos vs Sanfrecce Hiroshima

0-0

1-1
Sat 8, Jul-14:00 - Japanese J-League Division 1
Cerezo Osaka vs Kashiwa Reysol

0-1

2-1
Sat 8, Jul-14:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Kashima Antlers

1-1

2-2
Sat 8, Jul-14:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Ventforet Kofu

1-0

1-0
Sat 8, Jul-14:00 - Japanese J-League Division 1
Omiya Ardija vs Consadole Sapporo

0-0

2-2
Sat 8, Jul-14:00 - Japanese J-League Division 1
Sagan Tosu vs Kawasaki Frontale

2-0

2-3
Sat 8, Jul-13:00 - Japanese J-League Division 1
Shimizu S-Pulse vs Gamba Osaka

2-0

2-0
Sat 8, Jul-14:00 - Japanese League Division 2
Oita Trinita vs Shonan Bellmare

0-0

0-0
Sat 8, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
Nagoya Grampus Eight vs Tokushima Vortis

0-1

0-2
Sat 8, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara vs Kamatamare Sanuki

1-1

4-3
Sat 8, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
Avispa Fukuoka vs Zweigen Kanazawa FC

0-1

0-2
Sat 8, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Roasso Kumamoto

0-1

2-2
Sat 8, Jul-13:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Thespa Kusatsu Gunma

0-0

2-0
Sat 8, Jul-13:30 - Japanese League Division 2
Matsumoto Yamaga FC vs Yokohama FC

2-0

3-1
Sat 8, Jul-10:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs FC Tokyo(U23)

1-0

2-2
Sat 8, Jul-13:00 - Japanese League Division 3
Tochigi SC vs Kataller Toyama

1-0

1-1
Sat 8, Jul-13:00 - Japanese League Division 3
Giravanz Kitakyushu vs Grulla Morioka

2-1

5-1
Sat 8, Jul-13:00 - Japanese League Division 3
Kagoshima United vs FC Ryukyu

0-0

0-1
Sat 8, Jul-14:00 - K League Challenge
Asan Mugunghwa FC vs Seongnam FC

0-1

0-2
Sat 8, Jul-15:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuzets vs FK Bolat Temirtau

1-1

1-4
Sat 8, Jul-16:00 - Kazakhstan Division 1
FK Kaspyi Aktau vs FK Maktaaral

0-0

1-1
Sat 8, Jul-17:00 - Kazakhstan Division 1
FC Zhetysu Taldykorgan vs Kyzylzhar Petropavlovsk

0-1

2-1
Sat 8, Jul-17:00 - Kazakhstan Division 1
Kairat Academy vs Baykonur

1-1

4-1
Sat 8, Jul-17:00 - Kazakhstan Super League
FK Aktobe vs Okzhetpes

2-0

3-0
Sat 8, Jul-18:00 - Kazakhstan Super League
FK Atyrau vs Taraz

0-1

1-3
Sat 8, Jul-11:00 - Korea K3 League
Seoul United FC vs Pyeongchang FC

1-2

1-7
Sat 8, Jul-11:00 - Korea K3 League
Chuncheon Citizen vs Hwaseong FC


1-4
Sat 8, Jul-11:00 - Korea K3 League
Buyeo FC vs Pyeongtaek Citizen

1-1

3-2
Sat 8, Jul-12:00 - Korea K3 League
Gyeongju Citizen FC vs Gimpo FC

0-1

1-2
Sat 8, Jul-12:00 - Korea K3 League
Pocheon FC vs Yangju Citizen FC

2-1

2-1
Sat 8, Jul-12:00 - Korea K3 League
Cheongju Jikji FC vs Icheon Citizen FC

0-1

3-2
Sat 8, Jul-12:00 - Korea K3 League
Paju Citizen FC vs Jeonju Citizen FC

0-1

0-2
Sat 8, Jul-12:00 - Korea K3 League
Siheung City vs FC Uijeongbu

2-0

2-0
Sat 8, Jul-12:00 - Korea K3 League
Busan FC vs Jungnang Chorus Mustang FC

0-1

0-3
Sat 8, Jul-14:00 - Korea League Classic
Jeonbuk Hyundai Motors vs Ulsan Hyundai FC

1-0

4-0
Sat 8, Jul-14:00 - Korea League Classic
Pohang Steelers vs Jeonnam Dragons

0-1

1-1
Sat 8, Jul-14:00 - Korea League Classic
Incheon United FC vs Daegu FC

0-0

0-0
Sat 8, Jul-17:00 - Latvia Cup
Olaines FK vs Rigas Futbola skola

0-0

0-0
Sat 8, Jul-19:00 - Latvia Cup
FK Valmiera vs Metta/LU Riga

0-2

0-3
Sat 8, Jul-16:15 - Malaysia Cup
Sarawak vs Selangor PB

0-1

1-2
Sat 8, Jul-17:00 - Malaysia Cup
Selangor PKNS vs Felda United FC

1-1

1-2
Sat 8, Jul-17:00 - Malaysia Cup
Melaka FC vs Kelantan FA

2-0

3-0
Sat 8, Jul-19:30 - Moldova Divizia Nationala
Dinamo-Auto vs Zimbru Chisinau

0-0

1-0
Sat 8, Jul-19:30 - Moldova Divizia Nationala
CS Petrocub vs Spicul Chiscareni

0-1

0-1
Sat 8, Jul-05:00 - North American Soccer League
FC Edmonton vs North Carolina

0-1

2-1
Sat 8, Jul-16:00 - Norway 3 Division B
Odd Grenland B vs Fram Larvik

0-2

2-3
Sat 8, Jul-18:00 - Norway 3 Division B
Bryne vs Nardo FK

1-0

1-0
Sat 8, Jul-18:00 - Norway 3 Division B
IL Hodd vs Egersunds IK

2-0

2-0
Sat 8, Jul-18:00 - Norway 3 Division B
Notodden FK vs Byasen Toppfotball

3-0

3-0
Sat 8, Jul-18:00 - Norway 3 Division B
FK Vidar vs Vindbjart

3-0

4-0
Sat 8, Jul-18:00 - Norway 3 Division B
Nest-Sotra vs Honefoss

3-0

6-1
Sat 8, Jul-18:00 - Norway 4. Divisjon
Lorenskog vs Skjervoy


2-2
Sat 8, Jul-18:00 - Norway 4. Divisjon
Brattvag vs Os Turn Fotball


3-1
Sat 8, Jul-18:00 - Norway 4. Divisjon
Tynset vs Ready


3-1
Sat 8, Jul-18:00 - Norway 4. Divisjon
IF Floya vs Senja


1-2
Sat 8, Jul-18:00 - Norway 4. Divisjon
Sortland IL vs Skedsmo FK


2-0
Sat 8, Jul-18:00 - Norway 4. Divisjon
Salangen vs Mjolner


1-3
Sat 8, Jul-18:00 - Norway 4. Divisjon
SK Herd vs Fjora


7-1
Sat 8, Jul-17:30 - Norwegian Tippeligaen
Rosenborg vs Sandefjord

4-0

5-1
Sat 8, Jul-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Aalesund FK vs Molde

0-1

0-3
Sat 8, Jul-23:00 - Paraguayan Division 2
3 de Febrero vs Sportivo Iteno

1-0

3-0
Sat 8, Jul-23:00 - Paraguayan Division 2
Club Fernando de la Mora vs 22 de Setiembre

1-1

1-1
Sat 8, Jul-23:00 - Paraguayan Division 2
Resistencia SC vs Olimpia de Ita

0-0

0-0
Sat 8, Jul-23:00 - Paraguayan Division 2
Fulgencio Yegros vs General Caballero

1-1

2-1
Sat 8, Jul-21:30 - Peru Primera Division
Alianza Atletico vs Dep. San Martin

0-1

0-2
Sat 8, Jul-15:00 - Philippines UFL Division 1
Loyola Meralco Sparks vs JP Voltes Marikina

1-1

2-1
Sat 8, Jul-12:00 - Philippines UFL Division 1
Ceres FC vs Ilocos United

3-0

7-0
Sat 8, Jul-15:00 - Russia First Division
FC Tom Tomsk vs Kuban Krasnodar

1-3

1-4
Sat 8, Jul-15:00 - Russia First Division
Sibir vs Spartak Moscow II

1-2

1-2
Sat 8, Jul-16:00 - Russia First Division
Shinnik Yaroslavl vs Zenit-2 St.Petersburg

2-0

2-1
Sat 8, Jul-16:00 - Russia First Division
Dynamo St. Petersburg vs Yenisey Krasnoyarsk

0-0

2-1
Sat 8, Jul-16:00 - Russia First Division
FC Tyumen vs Baltika

0-1

1-2
Sat 8, Jul-17:00 - Russia First Division
FK Khimki vs Rotor Volgograd

2-0

3-0
Sat 8, Jul-17:00 - Russia First Division
Volga Olimpiets vs Avangard Kursk

1-2

2-2
Sat 8, Jul-18:00 - Russia First Division
Gazovik Orenburg vs Spartak Tambov

2-1

2-1
Sat 8, Jul-19:00 - Russia First Division
Krylya Sovetov Samara vs Luch Energiya Vladivostok

1-0

2-0
Sat 8, Jul-19:00 - Russia First Division
Volgar Astrachan vs Fakel Voronezh

0-0

0-0
Sat 8, Jul-23:00 - Serie C - Brazil
Bragantino SP vs Tupi FC

0-0

0-0
Sat 8, Jul-23:00 - Serie C - Brazil
Tombense vs Macae

1-1

2-1
Sat 8, Jul-22:00 - Serie D - Brazil
Desportiva Ferroviaria (ES) vs Operario Ferroviario PR

0-0

0-2
Sat 8, Jul-23:00 - Serie D - Brazil
URT MG vs Portuguesa RJ

0-0

1-0
Sat 8, Jul-15:30 - Singapore League Cup
Balestier Khalsa FC vs Geylang United FC

0-1

0-2
Sat 8, Jul-15:30 - Singapore League Cup
Tampines Rovers FC vs DPMM FC

0-3

1-5
Sat 8, Jul-09:30 - South Australian Premier League
Western Strikers SC vs The Cove FC

0-0

1-0
Sat 8, Jul-09:30 - South Australian Premier League
Port Adelarde Pirates vs Adelaide Raiders SC

1-0

5-0
Sat 8, Jul-09:30 - South Australian Premier League
Modbury Jets vs Sturt Lions

0-0

1-3
Sat 8, Jul-09:30 - South Australian Premier League
Adelaide Hills vs Salisbury United

1-0

1-1
Sat 8, Jul-09:30 - South Australian Premier League
Noarlunga United vs White City Woodville

2-1

2-1
Sat 8, Jul-09:30 - South Australian Premier League
South Adelaide Panthers vs Adelaide Victory

2-1

5-1
Sat 8, Jul-09:30 - South Australian Super League
North Eastern Metrostars vs Campbelltown City SC

1-0

3-0
Sat 8, Jul-09:30 - South Australian Super League
Para Hills Knights vs Adelaide Blue Eagles

0-0

3-1
Sat 8, Jul-09:30 - South Australian Super League
West Torrens Birkalla vs Adelaide Comets FC

2-0

3-2
Sat 8, Jul-09:30 - South Australian Super League
West Adelaide SC vs Adelaide United FC Youth

0-1

2-1
Sat 8, Jul-09:30 - South Australian Super League
Croydon Kings vs Adelaide City FC

1-1

2-1
Sat 8, Jul-13:30 - South Australian Super League
Cumberland United FC vs Adelaide Olympic

0-1

1-2
Sat 8, Jul-06:00 - South Australian Super League Reserves
North Eastern Metrostars Reserve vs Campbelltown City SC Reserve

0-0

1-2
Sat 8, Jul-16:00 - Swden Women Division 2
Mallbackens IF Women\'s vs Sundsvalls DFF Women\'s

0-1

0-1
Sat 8, Jul-16:00 - Swden Women Division 2
IK Uppsala Women\'s vs Ostersunds DFF Women\'s

2-0

5-0
Sat 8, Jul-17:00 - Swden Women Division 2
Umea FC Women\'s vs Kungsbacka DFF Women\'s

1-0

2-0
Sat 8, Jul-17:00 - Swden Women Division 2
Vasteras BK 30 Women\'s vs AIK Solna Women\'s

0-0

1-1
Sat 8, Jul-17:00 - Swden Women Division 2
Hovas Billdal IF Women\'s vs IFK Kalmar Women\'s

0-1

1-3
Sat 8, Jul-17:00 - Swden Women Division 2
Holmalunds IF Women\'s vs Vaxjo FF Women\'s

0-0

1-1
Sat 8, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Vasteras SK FK vs Nykopings BIS

2-1

3-1
Sat 8, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Vasalunds IF vs Assyriska FF Sodertalje

0-0

0-0
Sat 8, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Carlstad United BK vs Enskede IK

1-1

1-2
Sat 8, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Skovde AIK vs Kristianstads FC

1-1

2-3
Sat 8, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
FK Karlskrona vs Assyriska BK

0-0

3-1
Sat 8, Jul-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Utsiktens BK vs FC Rosengard

1-1

4-3
Sat 8, Jul-19:59 - Swedish Allsvenskan
Hacken vs Malmo FF

0-1

0-1
Sat 8, Jul-18:00 - Swedish Allsvenskan
Hammarby vs Orebro

1-0

3-1
Sat 8, Jul-18:00 - Swedish Allsvenskan
IK Sirius FK vs AFC Eskilstuna

0-0

1-0
Sat 8, Jul-14:45 - Thai League
Bangkok Glass vs Navy FC

1-0

3-0
Sat 8, Jul-15:00 - Thai League
Super Power Samut Prakan F.C. vs Nakhon Ratchasima

0-3

0-5
Sat 8, Jul-16:00 - Thai League
Suphanburi FC vs Police Tero

2-0

3-2
Sat 8, Jul-16:00 - Thai League
Sukhothai FC vs Bangkok United FC

1-3

1-4
Sat 8, Jul-17:00 - Thai League
Ratchaburi FC vs Chonburi FC

3-0

5-1
Sat 8, Jul-15:00 - Thailand Division 1
Army United FC vs Chainat Hornbill FC

2-0

2-2
Sat 8, Jul-16:00 - Thailand Division 1
Rayong FC vs Prachuap Khiri Khan

1-0

2-0
Sat 8, Jul-16:00 - Thailand Division 1
Trat FC vs PTT Rayong FC

0-0

0-0
Sat 8, Jul-15:30 - Thailand Division 2
Chachoengsao vs Phayao FC

2-0

4-0
Sat 8, Jul-02:00 - Trinidad and Tobago Pro League
Club Sando vs Police FC

1-0

4-0
Sat 8, Jul-04:00 - Trinidad and Tobago Pro League
W Connection FC vs San Juan Jabloteh

0-1

3-1
Sat 8, Jul-19:59 - UEFA-EURO U19 Championship
Portugal(U19) vs Sweden(U19)

0-1

2-2
Sat 8, Jul-19:59 - UEFA-EURO U19 Championship
Georgia(U19) vs Czech Republic(U19)

0-1

0-2
Sat 8, Jul-22:00 - Uruguay Primera Division
Centro Atletico Fenix vs El Tanque Sisley

0-0

2-1
Sat 8, Jul-22:00 - Uruguay Primera Division
Rampla Juniors FC vs Liverpool P.

0-0

1-0
Sat 8, Jul-23:00 - Uruguay Primera Division
CA Penarol vs Defensor SC

1-2

2-3
Sat 8, Jul-22:00 - Uruguay Segunda Division
CA Progreso vs Tacuarembo

0-1

0-1
Sat 8, Jul-22:00 - Uruguay Segunda Division
CA Torque vs CS Cerrito

1-0

3-0
Sat 8, Jul-22:00 - Uruguay Segunda Division
Canadian SC vs Deportivo Maldonado

1-0

3-0
Sat 8, Jul-22:00 - Uruguay Segunda Division
Huracan vs Central Espanol

1-0

2-0
Sat 8, Jul-22:00 - Uruguay Segunda Division
Oriental vs Miramar Misiones FC

1-1

2-1
Sat 8, Jul-17:00 - Uruguay Segunda Division
CA Villa Teresa vs Villa Espanola


1-1
Sat 8, Jul-04:00 - USA National Premier Soccer League
Dayton Dynamo vs Erie Commodores

0-1

2-1
Sat 8, Jul-23:50 - USA National Women\\\'s Soccer League
Washington Spirit Women\'s vs Orlando Pride Women\'s

1-1

2-2
Sat 8, Jul-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Boston Breakers Women\'s vs Chicago Red Stars Women\'s

0-0

0-0
Sat 8, Jul-07:00 - USA USL Premier Development League
Seattle Sounders(U23) vs Victoria Highlanders

1-1

4-1
Sat 8, Jul-21:00 - USA USL Premier Development League
Weston vs South Florida Surf

2-0

2-0
Sat 8, Jul-02:00 - USA USL Premier Development League
Fredericksburg Gunners vs Virginia Legacy

2-2

3-3
Sat 8, Jul-03:30 - USA USL Premier Development League
Western Mass Pioneers vs Long Island Rough Riders

1-0

3-0
Sat 8, Jul-23:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Boston Breakers Women\'s(U20) vs Stars Women\'s (U23)


2-0
Sat 8, Jul-04:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Cincinnati Sirens Women\'s vs FC Pride WPSL Women\'s

0-3

0-5
Sat 8, Jul-04:00 - USA Women\\\'s Premier Soccer League
Florida Sol Women\'s vs Florida Gulf Coast Dutch Lions Women\'s

2-0

3-0
Sat 8, Jul-03:00 - USL W-League
Indy Premier Women\'s vs Fort Wayne Gryphons Women\'s

0-0

0-1
Sat 8, Jul-12:00 - Vietnam Second Division
Cong An Nhan Dan vs Kon Tum

2-0

7-0
Sat 8, Jul-12:30 - Vietnam Second Division
Long An II vs Hung Vuong An Giang

0-0

1-0
Sat 8, Jul-12:30 - Vietnam Second Division
Ca Mau vs Ben Tre

4-1

6-1
Sat 8, Jul-12:30 - Vietnam Second Division
Tien Giang vs Binh Thuan


0-2
Sat 8, Jul-12:30 - Vietnam Second Division
PVF Vietnam vs Mancons Sai Gon

0-0

2-1
Sat 8, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Stirling Lions(U20) vs Perth Glory FC(U20)

2-1

4-1
Sat 8, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
ECU Joondalup(U20) vs Cockburn City (U20)

0-3

0-4
Sat 8, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Perth S.C(U20) vs Sorrento F.C.(U20)

2-0

3-1
Sat 8, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Bayswater City(U20) vs Balcatta(U20)

1-0

1-0
Sat 8, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Floreat Athena(U20) vs Subiaco AFC(U20)

0-2

4-3
Sat 8, Jul-09:00 - Western Australia NPL U20
Armadale (U20) vs Mandurah City U20

1-0

4-0
Sat 8, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Armadale vs Mandurah City

1-1

1-1
Sat 8, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Floreat Athena vs Subiaco AFC

0-1

0-2
Sat 8, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
ECU Joondalup vs Cockburn City

2-0

3-0
Sat 8, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Perth S.C vs Sorrento F.C.

3-0

5-0
Sat 8, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Stirling Lions vs Perth Glory FC Am

1-0

2-0
Sat 8, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Bayswater City vs Balcatta

1-0

2-0
Sat 8, Jul-11:00 - Western Australia Premier League
Joondalup United vs Inglewood United

0-4

0-7
Sat 8, Jul-15:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bantu Rovers vs Bulawayo City

0-0

0-0
Sat 8, Jul-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs Chapungu United

1-0

1-0
Sat 8, Jul-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
How Mine FC vs Harare City

1-1

2-1
Sat 8, Jul-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Yadah vs Shabanie Mine

0-0

0-2

NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD BEFORE PLACING ANY BET.BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE. BEST ODD ALWAYS AT BET365

Write a Comment

comments powered by Disqus