Latest News
News are from Rezilta News, Goal.mu, Mauri.bet, and other partner websites.
All soccer/football results.
BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.
ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.
Date and Time/Team | Half Time | Full Time |
---|---|---|
Fri 5, Aug-17:00 - Argentina Reserves League CA Platense Reserve vs Boca Juniors Reserve |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-18:00 - Argentina Reserves League Atletico Tucuman Reserve vs Arsenal de Sarandi Reserve |
0-1 |
1-4 |
Fri 5, Aug-18:00 - Argentina Reserves League Velez Sarsfield(R) vs Union Santa Fe(R) |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-18:00 - Argentina Reserves League Defensa Y Justicia Reserve vs Central Cordoba De SDE Reserve |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana CA San Miguel vs Deportivo Merlo |
0-0 |
1-2 |
Fri 5, Aug-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana Argentino de Rosario vs Sportivo Barracas |
0-0 |
1-2 |
Fri 5, Aug-22:45 - Argentina Torneo Federal A Sarmiento Resistencia vs Juventud Antoniana |
1-0 |
2-1 |
Fri 5, Aug-17:00 - Argentina Women\'s Primera A UAI Urquiza women\'s vs Club Comunicaciones(AR) Women\'s |
2-1 |
3-2 |
Fri 5, Aug-22:10 - Argentina Women\'s Primera A San Lorenzo Women\'s vs Gimnasia LP Women\'s |
1-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-17:45 - Armenia Division 2 Pyunik B vs BKMA II Yerevan |
0-0 |
0-2 |
Fri 5, Aug-16:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship Myanmar(u16) vs Malaysia(U16) |
0-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-12:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship Cambodia(U16) vs Australia(U16) |
2-1 |
4-2 |
Fri 5, Aug-14:15 - Australia Queensland National Premier Leagues Gold Coast United vs Gold Coast Knights |
0-1 |
2-2 |
Fri 5, Aug-12:15 - Australia Queensland State League U23 Holland Park Hawks(U23) vs Souths United(U23) |
0-2 |
2-2 |
Fri 5, Aug-12:15 - Australia Queensland State League U23 Gold Coast United(U23) vs Gold Coast Knights(U23) |
1-2 |
2-2 |
Fri 5, Aug-14:15 - Australia Queensland State Leagues 2 Grange Thistle SC vs Virginia United |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-14:15 - Australia Queensland State Leagues 2 Holland Park Hawks FC vs Souths United |
1-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-14:30 - Australia Victorian Division 1 Brunswick Juventus vs Kingston City |
1-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-14:15 - Australia Victorian Premier League Melbourne Knights vs Green Gully |
2-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-14:30 - Australia Victorian Premier League St Albans Saints SC vs Eastern Lions SC |
1-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-12:30 - Australia Victorian Premier League U21 St Albans Saints(U21) vs Eastern Lions(U21) |
0-2 |
0-3 |
Fri 5, Aug-20:10 - Austria Erste Division Austria Wien Amateure vs Kapfenberg Superfund |
0-1 |
2-2 |
Fri 5, Aug-20:10 - Austria Erste Division SV Horn vs FC Blau Weiss Linz |
0-1 |
2-1 |
Fri 5, Aug-20:10 - Austria Erste Division First Vienna FC vs St.Polten |
1-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-20:10 - Austria Erste Division SKU Amstetten vs FC Admira Wacker Modling |
0-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-22:30 - Austria Erste Division SV Lafnitz vs Floridsdorfer AC |
0-1 |
0-4 |
Fri 5, Aug-20:30 - Austria Landesliga St. Jakob Rosental vs ASK Klagenfurt |
0-1 |
2-1 |
Fri 5, Aug-21:00 - Austria Landesliga Union Gamlitz vs Ilzer SV |
1-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-19:59 - Austria Landesliga ATUS Ferlach vs ASKO Kottmannsdorf |
3-3 |
|
Fri 5, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga East SC Mannsdorf vs Team Wiener Linien Elektra |
1-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga East ASV Drassburg vs Siegendorf |
0-0 |
0-1 |
Fri 5, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga East Wiener Sportklub vs FCM Traiskirchen |
1-0 |
2-1 |
Fri 5, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga East SC Wiener Neustadt vs SV Stripfing |
1-1 |
2-3 |
Fri 5, Aug-22:00 - Austrian Regionalliga East Kremser vs SR Donaufeld Wien |
2-4 |
4-6 |
Fri 5, Aug-22:00 - Austrian Regionalliga East SC Neusiedl 1919 vs USV Scheiblingkirchen-Warth |
3-0 |
3-3 |
Fri 5, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte DSV Leoben vs WSC Hertha Wels |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte SAK Klagenfurt vs Vocklamarkt |
1-1 |
2-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte SC Kalsdorf vs Bad Gleichenberg |
1-1 |
2-4 |
Fri 5, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte SV Allerheiligen vs LASK Linz(Am) |
0-4 |
0-7 |
Fri 5, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte SK Treibach vs Wolfsberger AC Amateure |
1-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte Junge Wikinger Ried vs SC Weiz |
0-0 |
4-0 |
Fri 5, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg SV Grodig vs USK Anif |
0-1 |
0-3 |
Fri 5, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West-Salzburg OTSU Hallein vs Salzburger AK 1914 |
0-3 |
0-6 |
Fri 5, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga West-Salzburg Kuchl vs TSV St. Johann |
1-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-20:15 - Austrian Regionalliga West-Tyrol SVG Reichenau vs Kitzbuhel |
0-1 |
1-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West-Tyrol SC Schwaz vs SC Imst |
0-0 |
0-2 |
Fri 5, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga West-Tyrol Worgl vs WSG Swarovski Tirol B |
0-1 |
1-2 |
Fri 5, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga West-Tyrol SC Kundl vs SV Telfs |
0-0 |
2-2 |
Fri 5, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West-Vorarlberg VfB Hohenems vs Dornbirner SV |
1-1 |
3-1 |
Fri 5, Aug-21:30 - Belarus Premier League FC Vitebsk vs Energetyk-BGU Minsk |
0-2 |
0-3 |
Fri 5, Aug-17:00 - Belarus Reserves League Shakhter Soligorsk Reserves vs Dinamo Brest Reserves |
1-0 |
4-0 |
Fri 5, Aug-22:45 - Belgian Jupiler League Club Brugge vs Zulte Waregem |
0-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof Club Always Ready vs Real Santa Cruz |
1-0 |
4-0 |
Fri 5, Aug-19:30 - Bosnia Premijer Liga FK Velez Mostar vs FK Zeljeznicar Sarajevo |
1-0 |
3-1 |
Fri 5, Aug-22:00 - BRA Campeonato Catarinense Division 2 Guarani de Palhoca vs Criciuma SC |
1-0 |
1-3 |
Fri 5, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B Brusque SC vs Sampaio Correa (MA) |
1-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B Clube de Regatas Brasil vs Ponte Preta |
1-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-19:30 - Bulgaria Premier Spartak Varna vs FC Hebar Pazardzhik |
0-0 |
0-1 |
Fri 5, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1 Suzhou Dongwu vs Heilongjiang Ice City |
2-0 |
2-1 |
Fri 5, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 1 Beijing Institute of Technology FC vs Zibo Cuju FC |
0-0 |
0-1 |
Fri 5, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 1 Beijing BSU vs Shaanxi Chang\'an Athletic FC |
0-0 |
0-3 |
Fri 5, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 1 Shenyang Urban vs Shijiazhuang Kungfu |
0-1 |
1-2 |
Fri 5, Aug-13:30 - Chinese Super League Shanghai Shenhua vs Changchun YaTai |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-15:30 - Chinese Super League Hebei FC vs Chengdu Rongcheng FC |
0-0 |
0-1 |
Fri 5, Aug-16:00 - Chinese Super League Shenzhen FC vs Zhejiang Professional FC |
0-0 |
0-2 |
Fri 5, Aug-22:45 - Club Friendly Athletic Bilbao vs Real Sociedad |
1-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-22:45 - Club Friendly Sittingbourne vs Margate |
0-1 |
1-2 |
Fri 5, Aug-14:20 - Club Friendly Broadbeach United vs Palm Beach |
2-1 |
3-1 |
Fri 5, Aug-16:00 - Club Friendly Paris FC Women\'s vs Lille OSC Metropole Women\'s |
5-1 |
7-1 |
Fri 5, Aug-17:00 - Club Friendly Brommapojkarna Women\'s vs Eskilstuna United DF Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-21:00 - Club Friendly Malaga vs Al-Nassr FC |
0-0 |
0-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Club Friendly AC Omonia Nicosia vs AEK Athens |
0-1 |
0-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Club Friendly CD Mirandes vs Osasuna |
1-0 |
1-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Club Friendly Epinal vs Sarre Union |
2-1 |
|
Fri 5, Aug-19:00 - Club Friendly Adanaspor vs Hatayspor |
1-2 |
2-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Club Friendly SD Huesca vs Andorra CF |
1-1 |
3-1 |
Fri 5, Aug-19:00 - Club Friendly Al Ain vs Al Kuwait SC |
0-1 |
1-3 |
Fri 5, Aug-21:00 - Club Friendly Real Avila CF vs Zamora CF |
0-1 |
0-1 |
Fri 5, Aug-21:00 - Club Friendly Marinhense vs Uniao Leiria |
0-1 |
0-4 |
Fri 5, Aug-19:59 - Club Friendly CS Sedan Ardennes vs Poissy AS |
0-1 |
3-1 |
Fri 5, Aug-19:59 - Club Friendly FK Vardar vs Egnatia Rrogozhine |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-19:59 - Club Friendly Le Mans vs FC Chartres |
1-1 |
1-3 |
Fri 5, Aug-19:59 - Club Friendly FC Rouen vs Stade Briochin |
0-1 |
0-2 |
Fri 5, Aug-19:59 - Club Friendly Aris Limassol vs PO Ahironas-Onisilos |
3-0 |
4-0 |
Fri 5, Aug-19:59 - Club Friendly Doxa Katokopias vs AEL Limassol |
0-1 |
0-2 |
Fri 5, Aug-19:59 - Club Friendly Real Sociedad Women\'s vs Levante UD Women\'s |
1-0 |
3-2 |
Fri 5, Aug-19:59 - Club Friendly SO Cholet vs FC Nantes B |
0-0 |
3-0 |
Fri 5, Aug-21:30 - Club Friendly Nancy vs RWD Molenbeek |
2-0 |
3-3 |
Fri 5, Aug-21:30 - Club Friendly Almeria vs FC Cartagena |
1-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-21:30 - Club Friendly LB Chateauroux vs Le Puy Foot 43 Auvergne |
0-0 |
0-1 |
Fri 5, Aug-21:30 - Club Friendly Bourg-en-Bresse Peronnas 01 vs Red Star FC |
1-1 |
3-1 |
Fri 5, Aug-21:30 - Club Friendly USL Dunkerque vs US Boulogne |
2-0 |
2-2 |
Fri 5, Aug-21:30 - Club Friendly FC Villefranche Beaujolais vs GOAL FC |
1-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-21:30 - Club Friendly Real Oviedo B vs Caudal Deportivo |
1-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-22:00 - Club Friendly Utrillas vs Valencia CF Mestalla |
1-2 |
1-4 |
Fri 5, Aug-09:50 - Club Friendly Hapoel Marmorek Irony Rehovot vs Maccabi Ashdod |
0-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-12:00 - Club Friendly Algeciras vs Al-Shabab(KSA) |
1-0 |
2-2 |
Fri 5, Aug-12:30 - Club Friendly Rayo Vallecano vs Valladolid |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-13:00 - Club Friendly Real Sociedad vs Eibar |
0-0 |
1-2 |
Fri 5, Aug-13:00 - Club Friendly Osasuna vs Burgos CF |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-22:30 - Club Friendly Club Deportivo Cieza vs Yeclano Deportivo |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-13:00 - Club Friendly Sydney University vs Gladesville Ryde Magic |
5-0 |
5-0 |
Fri 5, Aug-22:30 - Club Friendly CD Utrera vs Salerm Cosmetics Puente Genil |
0-1 |
2-2 |
Fri 5, Aug-22:30 - Club Friendly Osasuna Women\'s vs Real Madrid CF Women\'s |
0-2 |
1-3 |
Fri 5, Aug-00:00 - Colombia Copa Premier Valledupar FC vs Llaneros FC |
0-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-00:30 - Colombia Copa Premier Atletico Huila vs Fortaleza CEIF |
1-1 |
1-2 |
Fri 5, Aug-03:00 - Colombia Copa Premier Leones vs Real Santander |
0-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-05:00 - Colombia Copa Premier Bogota FC vs Cucuta |
2-0 |
2-1 |
Fri 5, Aug-04:00 - CONCACAF League Real Espana vs Real Esteli |
1-1 |
3-1 |
Fri 5, Aug-06:15 - CONCACAF League CSD Municipal vs Atletico Vega Real |
3-0 |
5-0 |
Fri 5, Aug-02:15 - Conmebol - Copa Sudamericana Melgar vs Internacional (RS) |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-04:30 - Copa Libertadores Atletico Paranaense vs Estudiantes La Plata |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-23:00 - Coppa Italia Lecce vs Cittadella |
0-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-23:15 - Coppa Italia Sampdoria vs Urbs Reggina 1914 |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-19:45 - Coppa Italia Cagliari vs Perugia |
1-1 |
3-2 |
Fri 5, Aug-19:59 - Coppa Italia Udinese vs FeralpiSalo |
1-0 |
2-1 |
Fri 5, Aug-00:00 - COTIF Tournament Argentina(U20) vs UD Alzira(U20) |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-22:00 - Croatia - 1. Division NK Varteks Varazdin vs Dinamo Zagreb |
0-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga MFK Karvina vs FC Sellier & Bellot Vlasim |
1-2 |
3-2 |
Fri 5, Aug-19:59 - Czech Republic 2. Liga Opava vs Dukla Praha |
2-0 |
3-0 |
Fri 5, Aug-19:59 - Czech Republic 2. Liga Vysocina Jihlava vs Sigma Olomouc B |
1-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-21:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Hlucin vs SK Hranice |
2-1 |
4-1 |
Fri 5, Aug-19:59 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Vrchovina vs Synot Slovacko II |
0-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-19:59 - Danish SAS Ligaen Randers FC vs AC Horsens |
1-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-22:00 - Danish SAS Ligaen Lyngby vs Midtjylland |
1-3 |
3-3 |
Fri 5, Aug-20:30 - Denmark Danmarksserien Ledoje Smorum Fodbold vs Allerod |
0-1 |
0-1 |
Fri 5, Aug-20:30 - Denmark - 1. Division Hvidovre IF vs Hillerod Fodbold |
2-0 |
3-1 |
Fri 5, Aug-21:00 - Denmark - 1. Division Helsingor vs Fredericia |
2-1 |
3-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Denmark Woman\'s League Aarhus AGF Women\'s vs Kolding BK Women\'s |
1-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-04:30 - Ecuador Campeonato Serie B Libertad FC vs Santo Domingo |
1-1 |
2-1 |
Fri 5, Aug-04:00 - Ecuador Cup 9 de Octubre vs Sociedad Deportiva Aucas |
1-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-23:00 - Egypt Premier League El Gounah vs Zamalek |
0-2 |
1-4 |
Fri 5, Aug-20:30 - Egypt Premier League Masr El Maqassah vs National Bank of Egypt SC |
0-2 |
1-2 |
Fri 5, Aug-22:45 - England FA Cup Bishop\'s Cleeve vs Wantage Town |
2-0 |
4-1 |
Fri 5, Aug-22:45 - England FA Cup Market Drayton Town vs Shifnal Town |
0-1 |
2-1 |
Fri 5, Aug-22:45 - England FA Cup Wroxham vs Dereham Town |
1-1 |
1-2 |
Fri 5, Aug-22:45 - England The Championship Birmingham vs Huddersfield Town |
2-0 |
2-1 |
Fri 5, Aug-17:00 - England U23 Premier League Norwich City U23 vs Sunderland(U23) |
1-2 |
3-2 |
Fri 5, Aug-18:00 - England U23 Premier League Fulham U23 vs West Ham United U23 |
1-0 |
3-1 |
Fri 5, Aug-21:00 - England U23 Premier League Aston Villa U23 vs Middlesbrough U23 |
3-0 |
3-3 |
Fri 5, Aug-22:00 - England U23 Premier League Derby County(U23) vs Leeds United U23 |
0-3 |
2-5 |
Fri 5, Aug-22:00 - England U23 Premier League Everton(U23) vs Blackburn Rovers U23 |
1-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-23:00 - English Premier League Crystal Palace vs Arsenal |
0-1 |
0-2 |
Fri 5, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga Tartu JK Tammeka vs FC Flora Tallinn |
0-1 |
0-1 |
Fri 5, Aug-19:59 - Estonia Women\'s Meistri Liiga Saku Sporting Women\'s vs Suure Jaani United Women\'s |
5-0 |
8-0 |
Fri 5, Aug-19:30 - Finland Women\'s Premier League Pallokerho-35 Women\'s vs Aland Women\'s |
1-2 |
1-3 |
Fri 5, Aug-19:59 - Finland - Kakkonen Lohko A Pallo Pojat Juniorit vs Lahden Reipas |
0-0 |
0-3 |
Fri 5, Aug-19:59 - Finland - Kakkonen Lohko B KaaPo Kaarina vs SalPa Salo |
2-3 |
2-3 |
Fri 5, Aug-20:15 - Finland Junior League Inter Turku Am vs Reipas Youth |
2-3 |
2-4 |
Fri 5, Aug-16:00 - Finland Junior League KuPS Youth vs Honka Am |
0-0 |
1-2 |
Fri 5, Aug-19:59 - Finland Junior League TPS Turku Youth vs Ilves Youth |
0-1 |
0-2 |
Fri 5, Aug-23:00 - French Le Championnat Ligue 1 Lyonnais vs AC Ajaccio |
2-1 |
2-1 |
Fri 5, Aug-13:00 - Friendly Internationals Slovakia Women\'s(U19) vs Czech Republic Women\'s(U19) |
0-0 |
0-1 |
Fri 5, Aug-15:30 - Friendly Internationals Viet Nam(U19) vs Myanmar(U19) |
2-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-17:00 - Friendly Internationals Uzbekistan(U19) vs Iran(U19) |
0-0 |
2-2 |
Fri 5, Aug-19:59 - Friendly Internationals Kyrgyzstan(U19) vs Afghanistan (U19) |
1-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-12:00 - Friendly Internationals Romania(U17) vs Czech Republic (U17) |
1-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-13:00 - Friendly Internationals Malaysia(U19) vs Thailand(U19) |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-21:00 - German 3. Liga MSV Duisburg vs RW Essen |
1-0 |
2-2 |
Fri 5, Aug-22:30 - German Bundesliga Eintracht Frankfurt vs Bayern Munich |
0-5 |
1-6 |
Fri 5, Aug-20:30 - German Bundesliga 2 Greuther Furth vs Karlsruher SC |
0-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-20:30 - German Bundesliga 2 SV Sandhausen vs Fortuna Dusseldorf |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Bayern SV Heimstetten vs FC Schweinfurt |
1-0 |
3-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost VSG Altglienicke vs Energie Cottbus |
1-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost SV Lichtenberg 47 vs Germania Halberstadt |
2-0 |
2-1 |
Fri 5, Aug-19:59 - Germany - Regionalliga Nordost FSV Luckenwalde vs Rot-Weiss Erfurt |
1-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Nord Atlas Delmenhorst vs Holstein Kiel B |
1-0 |
2-1 |
Fri 5, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga Nord VfB Lubeck vs Kickers Emden |
1-0 |
3-0 |
Fri 5, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga West Fortuna Koln vs SV Rodinghausen |
0-2 |
0-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga West Fortuna Dusseldorf II vs TSV Alemannia Aachen |
1-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga West Preuben Munster vs Bocholt FC |
1-0 |
5-0 |
Fri 5, Aug-01:30 - Guatemala Liga Nacional Coban Imperial vs Deportivo Achuapa |
2-2 |
3-2 |
Fri 5, Aug-22:00 - Holland Eredivisie SC Heerenveen vs Sparta Rotterdam |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-22:00 - Holland Jupiler League Willem II vs Jong PSV Eindhoven |
0-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-22:00 - Holland Jupiler League NAC Breda vs Helmond Sport |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-22:00 - Holland Jupiler League FC Den Bosch vs FC Eindhoven |
0-3 |
1-3 |
Fri 5, Aug-22:00 - Holland Jupiler League FC Dordrecht 90 vs Roda JC Kerkrade |
0-2 |
0-2 |
Fri 5, Aug-22:00 - Holland Jupiler League FC Oss vs FC Utrecht Am. |
2-0 |
3-0 |
Fri 5, Aug-22:00 - Holland Jupiler League Heracles Almelo vs ADO Den Haag |
4-0 |
4-0 |
Fri 5, Aug-22:00 - Holland Jupiler League VVV-Venlo vs Almere City FC |
2-0 |
3-0 |
Fri 5, Aug-22:00 - Hungary NB1 Vasas SC vs Paksi SE |
2-1 |
2-2 |
Fri 5, Aug-23:15 - Iceland Division 1 UMF Afturelding vs HK Kopavogur |
0-0 |
0-1 |
Fri 5, Aug-23:15 - Iceland Division 1 KV Vesturbaejar vs Grotta Seltjarnarnes |
0-0 |
2-1 |
Fri 5, Aug-23:15 - Iceland Division 1 Kordrengir vs Fjolnir |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-23:15 - Iceland Division 2 Reynir Sandgerdi vs UMF Njardvik |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-23:15 - Iceland Division 3 KF Gardabaer vs Vaengir Jupiters |
1-1 |
3-2 |
Fri 5, Aug-22:30 - Iceland Division 3 Augnablik vs KH Hlidarendi |
0-2 |
1-2 |
Fri 5, Aug-23:15 - Iceland Division 4 Hamar Hveragerdi vs Smari 2020 |
3-0 |
4-1 |
Fri 5, Aug-23:30 - Iceland Division 4 Ymir vs KFR Hvolsvollur |
3-0 |
7-0 |
Fri 5, Aug-00:00 - Iceland Division 4 Hafnir vs Lettir Reykjavik |
1-2 |
2-5 |
Fri 5, Aug-23:15 - Iceland Ladies Division 1 Haukar Women\'s vs Tindastoll Neisti Women\'s |
0-1 |
0-5 |
Fri 5, Aug-22:00 - Iceland Ladies Division 1 Vikingur Reykjavik Women\'s vs Fylkir Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-22:15 - Iceland Ladies Division 1 Augnablik Women\'s vs HK Kopavogur Women\'s |
1-2 |
1-2 |
Fri 5, Aug-23:15 - Iceland Ladies Premier League Breidablik Women\'s vs Keflavik Women\'s |
1-0 |
3-0 |
Fri 5, Aug-00:00 - Iceland Ladies Premier League UMF Afturelding Women\'s vs Throttur Reykjavik Women\'s |
0-0 |
0-2 |
Fri 5, Aug-13:30 - India Calcutta Premier Division United SC Kolkata vs George Telegraph FC |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-13:30 - India Calcutta Premier Division Bhawanipore vs Southern Samity |
1-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-13:30 - India Calcutta Premier Division Techno Aryan vs Railway FC |
0-0 |
0-2 |
Fri 5, Aug-13:30 - India Calcutta Premier Division Tollygunge Agragami vs Calcutta Customs |
1-3 |
|
Fri 5, Aug-17:30 - Indonesia Liga 1 Arema Malang vs PSS Sleman |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-13:00 - Indonesia Liga 1 PSM Makassar vs Persija Jakarta |
0-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-22:45 - Ireland Division 1 Cork City F.C. vs Athlone Town |
3-0 |
6-1 |
Fri 5, Aug-22:45 - Ireland Division 1 Galway United vs Wexford Youths |
1-2 |
2-2 |
Fri 5, Aug-22:45 - Ireland Division 1 Treaty United vs Waterford United |
0-2 |
1-2 |
Fri 5, Aug-22:45 - Ireland Premier League Dundalk vs Derry City |
0-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-23:00 - Ireland Premier League Finn Harps vs Drogheda United |
2-0 |
3-0 |
Fri 5, Aug-19:00 - Jordan Professional Premier League AL-Sareeh vs Al Hussein Irbid |
0-1 |
0-2 |
Fri 5, Aug-21:30 - Jordan Professional Premier League Al-Faisaly Amman vs Sahab SC |
1-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-17:00 - Kazakhstan Cup FC Akzhayik vs Kaisar Kyzylorda |
1-1 |
2-2 |
Fri 5, Aug-19:00 - Kazakhstan Cup Turan Turkistan vs FC Shakhtyor Karagandy |
0-1 |
0-2 |
Fri 5, Aug-14:00 - Korea League 1 Seongnam FC vs Gimcheon Sangmu FC |
0-1 |
1-4 |
Fri 5, Aug-14:30 - Korea League 1 FC Seoul vs Jeju United FC |
0-0 |
0-2 |
Fri 5, Aug-19:59 - Latvia - 2. Division Rigas Futbola skola II vs Jelgava |
0-1 |
0-1 |
Fri 5, Aug-19:00 - Lithuania - 1. Division Siauliai vs Hegelmann Litauen |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-19:00 - Lithuania - 2. Division Nevezis vs NFA Kaunas |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-19:59 - Lithuania - 2. Division DFK Dainava Alytus vs Garliava |
1-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-19:59 - Lithuania - 2. Division FK Zalgiris Vilnius 2 vs Minija Kretinga |
0-2 |
1-3 |
Fri 5, Aug-19:59 - Lithuania - 2. Division FK Panevezys B vs Vilnius BFA |
2-1 |
3-2 |
Fri 5, Aug-19:59 - Lithuania - 2. Division Neptuna Klaipeda vs Banga Gargzdai B |
1-1 |
4-1 |
Fri 5, Aug-17:00 - Malaysia FA Cup Johor Darul Takzim vs Pulau Penang FA |
2-0 |
6-1 |
Fri 5, Aug-17:00 - Malaysia Premier League Selangor FA B vs UiTM FC |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-13:00 - Malaysia Premier League Kelantan FA vs Skuad Projek |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-06:00 - Mexico Primera Division Atlas vs Queretaro FC |
0-1 |
3-1 |
Fri 5, Aug-04:00 - Mexico Primera Divison A Atletico Morelia vs Correcaminos UAT |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-23:00 - Mexico Youth U20 Atlas U20 vs Queretaro U20 |
0-1 |
2-1 |
Fri 5, Aug-19:00 - Mexico Youth U20 Mazatlan(U20) vs Chivas Guadalajara(U20) |
0-1 |
2-1 |
Fri 5, Aug-04:00 - OFC Club Championship League Auckland City vs Hienghene Sport |
3-0 |
5-0 |
Fri 5, Aug-07:00 - OFC Club Championship League Rewa FC vs Nikao Sokattak FC |
2-0 |
3-1 |
Fri 5, Aug-00:00 - Paraguayan Cup Club Fernando de la Mora vs Sol de America |
1-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-02:30 - Paraguayan Cup Sport Colonial vs Olimpia Asuncion |
0-2 |
0-9 |
Fri 5, Aug-21:00 - Poland - 4. Liga Stolem Gniewino vs Olimpia Grudziadz |
0-2 |
0-4 |
Fri 5, Aug-19:59 - Poland - 4. Liga Swit Skolwin vs Polonia Sroda |
3-0 |
6-0 |
Fri 5, Aug-19:59 - Poland - Ekstraklasa Stal Mielec vs Cracovia Krakow |
1-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-22:30 - Poland - Ekstraklasa Legia Warszawa vs Piast Gliwice |
0-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-19:59 - Poland - I liga Arka Gdynia vs Sandecja Nowy Sacz |
1-0 |
1-1 |
Fri 5, Aug-22:30 - Poland - I liga Odra Opole vs Wisla Krakow |
0-0 |
0-1 |
Fri 5, Aug-14:00 - Portugal Torneio de Abertura Liga Revelacao U23 Vizela(U23) vs Sporting Braga(U23) |
0-0 |
0-1 |
Fri 5, Aug-23:15 - Portugal Primera Liga SL Benfica vs FC Arouca |
3-0 |
4-0 |
Fri 5, Aug-19:30 - Republic of Azerbaijan Premier League FK Kapaz Ganca vs Zira FK |
1-1 |
1-2 |
Fri 5, Aug-19:59 - Romania - Divizia A Universitatea Cluj vs Petrolul Ploiesti |
0-1 |
0-1 |
Fri 5, Aug-18:00 - Romania - Liga 2 Unirea Slobozia vs Minaur Baia Mare |
2-0 |
3-0 |
Fri 5, Aug-16:00 - Russia Div 2 Group 2 FK Yenisey-2 Krasnoyarsk vs Elektron Veliky Novgorod |
1-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2 Zenit-2 St.Petersburg vs Dinamo St. Petersburg |
1-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 2 Torpedo Moscow II vs Khimik Dzerzhinsk |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-17:00 - Russia Div 2 Group 3 Rodina Moskva II vs Peresvet Podolsk |
0-1 |
0-3 |
Fri 5, Aug-19:00 - Russia Div 2 Group 3 Salyut-Energia Belgorod vs FK Kosmos Dolgoprudny |
2-0 |
2-1 |
Fri 5, Aug-16:00 - Russia Women\'s Cup CSKA Moscow Women\'s vs Yenisey Krasnoyarsk Women\'s |
0-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-21:00 - Russia Women\'s Cup Lokomotiv Moscow Women\'s vs Chertanovo Moscow Women\'s |
0-0 |
3-0 |
Fri 5, Aug-18:30 - Russia Women\'s Cup Zvezda 2005 Perm Women\'s vs FK Ryazan VDV Women\'s |
2-0 |
2-1 |
Fri 5, Aug-14:00 - Russia Youth Championship League Strogino Moscow Youth vs UOR No.5 Saturn Yegoryevsk Youth |
2-0 |
4-0 |
Fri 5, Aug-14:00 - Russia Youth Championship League FK Nizhny Novgorod Youth vs Torpedo Moscow Youth |
1-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-15:00 - Russia Youth Championship League Spartak Moscow Youth vs FK Ural Youth |
4-0 |
4-0 |
Fri 5, Aug-18:00 - Russia Youth Championship League Kuban Krasnodar Youth vs FK Khimki Youth |
2-0 |
3-0 |
Fri 5, Aug-18:00 - Russia Youth Championship League CSKA Moscow Youth vs FK Orenburg Youth |
1-1 |
2-1 |
Fri 5, Aug-18:00 - Russia Youth Championship League Akhmat Grozny Youth vs Chertanovo Moscow Youth |
0-0 |
4-1 |
Fri 5, Aug-18:00 - Russia Youth Championship League PFC Sochi Youth vs Lokomotiv Moscow Youth |
0-1 |
2-1 |
Fri 5, Aug-19:00 - Russia Youth Championship League FK Rostov Youth vs Dinamo Moscow Youth |
0-0 |
3-0 |
Fri 5, Aug-19:00 - Russia Youth Championship League FK Krasnodar Youth vs Fakel Youth |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-13:00 - Russia Youth Championship League Krylya Sovetov Samara Youth vs Zenit St.Petersburg Youth |
0-2 |
2-3 |
Fri 5, Aug-22:45 - Scottish Championship Queen\'s Park vs Ayr United FC |
2-0 |
2-3 |
Fri 5, Aug-22:45 - Scottish Lowland Football League Celtic 2 vs East Kilbride |
0-2 |
1-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Serbia - 1. Liga FK Vozdovac vs Radnicki 1923 Kragujevac |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga FK Vrsac vs Zlatibor Cajetina |
2-0 |
3-1 |
Fri 5, Aug-15:45 - Singapore Premier League Hougang United FC vs Albirex Niigata FC |
0-1 |
3-3 |
Fri 5, Aug-22:30 - Slovakia 1. Liga Trencin vs MFK Zemplin Michalovce |
1-1 |
3-1 |
Fri 5, Aug-20:30 - Slovakia 3. liga Bratislava MSK Senec vs MFK Rusovce |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga East Tesla Stropkov vs Spisska Nova Ves |
0-1 |
0-2 |
Fri 5, Aug-19:30 - Slovenia 1. Liga Tabor Sezana vs NK Celje |
0-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-22:00 - Slovenia 2. Liga NK Aluminij vs ND Ilirija 1911 |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-22:00 - Slovenia 2. Liga NK Nafta vs NK Krka |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-22:00 - Slovenia 2. Liga NK Triglav Kranj vs ND Primorje |
0-1 |
1-2 |
Fri 5, Aug-21:30 - South Africa Premier League Cape Town City vs Mamelodi Sundowns |
0-0 |
0-2 |
Fri 5, Aug-17:30 - South Asian Championship U20 India(U20) vs Bangladesh(U20) |
1-1 |
2-2 |
Fri 5, Aug-14:00 - South Australian Premier League Modbury Jets vs Adelaide Blue Eagles |
2-1 |
3-4 |
Fri 5, Aug-15:00 - South Australian Women\'s Premier League Fulham United Women\'s vs Metro United Women\'s |
0-2 |
0-3 |
Fri 5, Aug-13:00 - South Australian Women\'s Premier League Salisbury Inter Women\'s vs Adelaide City FC Women\'s |
1-0 |
1-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Swden Women Division 2 IK Uppsala Women\'s vs Gamla Upsala SK Women\'s |
1-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-21:00 - Swden Women Division 2 Bergdalens IK Women\'s vs Alingsas Women\'s |
0-1 |
0-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Norra Team Thoren FF vs Pitea IF |
1-2 |
1-5 |
Fri 5, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Sodra BK Olympic Malmo vs GAIS |
0-2 |
0-3 |
Fri 5, Aug-21:30 - Sweden Div 1 Sodra Vanersborgs IF vs Ljungskile SK |
0-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Herrestads AIF vs Grebbestads IF |
0-0 |
3-0 |
Fri 5, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Yxhults IK vs Karlslunds IF HFK |
0-1 |
1-1 |
Fri 5, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland FC Rosengard vs IFK Hassleholm |
1-2 |
1-3 |
Fri 5, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Sodra Gotaland Hassleholms IF vs FBK Balkan |
4-1 |
6-2 |
Fri 5, Aug-21:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Varmbols FC vs IK Sleipner |
0-1 |
0-2 |
Fri 5, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Tolo IF vs Torslanda IK |
2-0 |
4-0 |
Fri 5, Aug-21:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Varbergs GIF FK vs Hittarps IK |
2-0 |
3-2 |
Fri 5, Aug-13:00 - Sweden Superettan Orgryte vs AFC Eskilstuna |
1-1 |
2-2 |
Fri 5, Aug-21:30 - Switzerland Challenge League FC Schaffhausen vs FC Wil |
0-1 |
0-1 |
Fri 5, Aug-22:15 - Switzerland Challenge League FC Thun vs FC Aarau |
0-0 |
2-2 |
Fri 5, Aug-22:15 - Switzerland Challenge League Neuchatel Xamax vs Yverdon |
1-1 |
2-3 |
Fri 5, Aug-18:00 - Syrian Cup Al-Wahda Damascus vs Tishreen SC |
0-1 |
0-1 |
Fri 5, Aug-18:00 - Syrian Cup Al-Wathba Homs vs Al Foutoua Club |
0-0 |
0-0 |
Fri 5, Aug-18:00 - Syrian Cup Al-Ittihad Aleppo vs Al Horiyah Aleppo |
3-0 |
|
Fri 5, Aug-22:00 - Turkey Super Lig Istanbulspor vs Trabzonspor |
0-1 |
0-2 |
Fri 5, Aug-17:00 - Turkmenistan Yokary Liga Asgabat vs Kopetdag Asgabat |
1-2 |
|
Fri 5, Aug-23:00 - Uruguay Segunda Division Club Atletico Cerro vs Central Espanol |
2-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-20:45 - Uruguay Segunda Division CA Atenas vs Miramar Misiones FC |
0-0 |
0-1 |
Fri 5, Aug-16:00 - Uzbekistan Pro League A FK Andijan vs FK G\'ijduvon |
1-1 |
2-1 |
Fri 5, Aug-18:00 - Uzbekistan Pro League A Shortan Guzar vs Xorazm Urganch |
1-1 |
3-3 |
Fri 5, Aug-16:30 - Uzbekistan Pro League B Qizilqum Zarafshon B vs Aral Qoraqalpogiston |
3-0 |
|
Fri 5, Aug-01:00 - Venezuela Primera Division Carabobo FC vs Aragua FC |
2-0 |
5-1 |
Fri 5, Aug-03:15 - Venezuela Primera Division Deportivo Lara vs Deportivo La Guaira |
1-0 |
2-0 |
Fri 5, Aug-15:00 - Vietnam League XM Hai Phong FC vs Da Nang |
1-0 |
1-0 |
Fri 5, Aug-16:15 - Vietnam League Sai Gon FC vs Hoang Anh Gia Lai |
0-0 |
0-1 |
Fri 5, Aug-16:15 - Vietnam League Viettel vs Becamex Binh Duong |
0-0 |
0-1 |
Fri 5, Aug-22:30 - Wales League Cup Afan Lido vs Cwmbran Celtic |
3-1 |
5-2 |
Fri 5, Aug-22:45 - Wales League Cup Cefn Druids vs Buckley Town |
0-1 |
0-1 |
Fri 5, Aug-22:45 - Wales League Cup Holyhead Hotspur vs Caernarfon Town |
0-1 |
0-1 |
Fri 5, Aug-23:00 - Wales League Cup Haverfordwest County vs Barry Town United |
1-1 |
4-2 |
Fri 5, Aug-15:30 - Western Australia Premier League Perth Glory FC Am vs Sorrento Gulls |
1-2 |
1-5 |
Fri 5, Aug-15:00 - Western Australia Womens Premier League Curtin University SC Women\'s vs Murdoch Uni Melville Women\'s |
0-1 |
0-3 |
Fri 5, Aug-15:30 - Western Australia Womens Premier League Fremantle City Women\'s vs Perth S.C Women\'s |
1-1 |
1-5 |
News are from Rezilta News, Goal.mu, Mauri.bet, and other partner websites.
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE. REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.