Sun 18, Oct-16:00 - Armenia Division 2 BKMA vs Junior Sevan |
1-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-18:30 - Armenia Premier League Ararat Yerevan vs Gandzasar Kapan |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Armenia Premier League Alashkert vs FC Pyunik |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-12:00 - Australia Brisbane Premier League Acacia Ridge vs Brisbane Knights |
0-3 |
0-3 |
Sun 18, Oct-12:15 - Australia Brisbane Premier League Grange Thistle SC vs Toowong |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-11:30 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League Ipswich City Women\'s vs Coomera Women\'s |
0-0 |
0-2 |
Sun 18, Oct-12:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League Peninsula Power Women\'s vs Annerley FC Women\'s |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-12:15 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League Virginia United Women\'s vs University of Queensland FC Snr Women\'s |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-08:00 - Australia New South Wales Premier League Wollongong Wolves vs Sydney United |
1-1 |
1-3 |
Sun 18, Oct-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues Brisbane Olympic United FC vs Capalaba |
2-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-09:30 - Australia Queensland State League U20 Brisbane Olympic United FC(U20) vs Moreton Bay United(U20) |
1-1 |
1-4 |
Sun 18, Oct-12:00 - Australia Queensland State League U20 Brisbane Strikers (U20) vs Brisbane Roar FC(U20) |
0-3 |
0-6 |
Sun 18, Oct-19:15 - Austria Cup Wolfsberger AC vs SV Ried |
1-2 |
2-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Austrian Frauen Bundesliga Sturm Graz/Stattegg Women\'s vs Bergheim/Hof Women\'s |
2-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-12:00 - Austrian Frauen Bundesliga Wacker Innsbruck Women\'s vs Sudburgenland Women\'s |
0-1 |
1-3 |
Sun 18, Oct-13:00 - Austrian Frauen Bundesliga SKV Altenmarkt Women\'s vs Vorderland Women\'s |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:30 - Austrian Regionalliga East Mauerwerk vs FCM Traiskirchen |
0-3 |
0-4 |
Sun 18, Oct-19:59 - Austrian Regionalliga Mitte SC Gleisdorf vs WSC Hertha Wels |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-18:00 - Austrian Regionalliga West FC Wolfurt vs RW Rankweil |
0-0 |
0-2 |
Sun 18, Oct-13:00 - Austrian Regionalliga West Rotenberg vs Dornbirner SV |
2-0 |
2-3 |
Sun 18, Oct-19:30 - Bahrain Division 2 Malkiya vs Bahrain SC |
1-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-19:30 - Bahrain Division 2 Al-Budaiya vs Isa Town |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Belarus Pershaya Liga Granit Mikashevichi vs Oshmyany FK |
0-1 |
1-3 |
Sun 18, Oct-15:00 - Belarus Pershaya Liga Lokomotiv Gomel vs FK Lida |
1-0 |
2-3 |
Sun 18, Oct-19:00 - Belarus Premier League Shakhter Soligorsk vs Dinamo Minsk |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-21:00 - Belarus Premier League Dinamo Brest vs FK Ruh Brest |
1-2 |
5-2 |
Sun 18, Oct-16:45 - Belarus Premier League FK Isloch Minsk vs BATE Borisov |
1-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-14:45 - Belarus Premier League Smolevichy-STI vs FC Torpedo Zhodino |
1-1 |
1-4 |
Sun 18, Oct-17:00 - Belgian First Amateur Division URSL Vise vs KVK Tienen |
0-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-18:00 - Belgian Jupiler League Royal Excel Mouscron vs AS Eupen |
0-0 |
0-2 |
Sun 18, Oct-15:30 - Belgian Jupiler League Zulte Waregem vs Royal Antwerp FC |
1-0 |
1-3 |
Sun 18, Oct-20:15 - Belgian Jupiler League Genk vs Sporting Charleroi |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-22:30 - Belgian Jupiler League Anderlecht vs Oud Heverlee Leuven |
2-0 |
2-2 |
Sun 18, Oct-18:00 - Belgium - 2e Klasse RWD Molenbeek vs RFC Seraing |
2-3 |
3-4 |
Sun 18, Oct-22:00 - Belgium - 2e Klasse Lierse Kempenzonen vs St. Gilloise |
0-2 |
0-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Belgium Women\\\'s Premier League Club Brugge Women\'s vs Anderlecht Women\'s |
1-0 |
2-3 |
Sun 18, Oct-19:59 - Belgium Women\\\'s Premier League Oud Heverlee Leuven Women\'s vs White Star Bruxelles Women\'s |
2-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament EC Sao Jose SP Women\'s vs Corinthians Paulista SP Women\'s |
0-3 |
0-4 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brasileiro Aspirantes Sub 23 Santa Cruz PE(U23) vs Ceara(U23) |
1-1 |
1-5 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brasileiro Aspirantes Sub 23 Vila Nova GO(U23) vs Fortaleza(U23) |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brasileiro Aspirantes Sub 23 CRB(U23) vs Gremio (RS)(U23) |
0-2 |
2-2 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brasileiro Aspirantes Sub 23 Bragantino PA(U23) vs Paysandu PA(U23) |
1-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-23:00 - Brasileiro Aspirantes Sub 23 Sampaio Correa (MA)(U23) vs Juventude RS(U23) |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-01:30 - Brasileiro Serie B CRB (AL) vs Operario Ferroviario PR |
1-1 |
4-1 |
Sun 18, Oct-01:30 - Brasileiro Serie B Brasil de Pelotas RS vs Figueirense FC |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-00:00 - Brazil Campeonato Mineiro Division 2 Democrata SL/MG vs Pouso Alegre/MG |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-00:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3 Linense(BRA) vs Comercial SP |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brazil Campeonato Paulista A-3 Nacional SP vs Noroeste SP |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-22:30 - Brazil Campeonato Paulista Youth B Tupa SP(U23) vs Osvaldo Cruz SP(U23) |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brazil Carioca 2 Goncalense/RJ vs Serra Macaense RJ |
0-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brazil Carioca 2 Rio Sao Paulo vs Olaria RJ |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brazil Carioca 2 Artsul RJ vs Campos RJ |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brazil Carioca 2 Serrano RJ vs Nova Cidade RJ |
2-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brazil Carioca 2 Marica RJ vs Audax Rio RJ |
0-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brazil National Football Tournament U20 Vitoria Salvador Youth vs Sport Club Recife Youth |
4-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brazil National Football Tournament U20 Goias Youth vs CR Flamengo (RJ) Youth |
1-2 |
2-3 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brazil National Football Tournament U20 Ceara Youth vs Botafogo RJ Youth |
0-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brazil National Football Tournament U20 Gremio Youth vs Bahia Youth |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brazil National Football Tournament U20 Atletico Paranaense Youth vs Atletico Mineiro Youth (MG) |
2-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-22:00 - Brazil National Football Tournament U20 Chapecoense Youth vs Vasco da Gama Youth |
1-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-22:30 - Brazil National Football Tournament U20 Cruzeiro Youth vs Palmeiras Youth |
2-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-22:30 - Brazil Paranaense Division 2 Andraus Brasil vs Rolandia PR |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-22:30 - Brazil Paranaense Division 2 Independiente FSJ vs Azuriz FC |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Bulgaria B PFG Yantra Gabrovo vs Ludogorets Razgrad II |
2-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-18:45 - Bulgaria Premier Cherno More Varna vs PFK Montana |
2-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-21:15 - Bulgaria Premier Slavia Sofia vs Levski Sofia |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-16:15 - Bulgaria Premier POFC Botev Vratsa vs CSKA 1948 Sofia |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Burundi Ligue A Bujumbura City vs Vital\'O |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Burundi Ligue A Olympic Star vs Rukinzo FC |
1-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Burundi Ligue A Kayanza United vs Inter Stars |
2-1 |
3-3 |
Sun 18, Oct-17:00 - Burundi Ligue A Flambeau du Centre vs Atheletico Olympic |
2-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Burundi Ligue A Bumamuru vs Dynamik |
|
2-2 |
Sun 18, Oct-23:00 - CAF Champions League Raja Casablanca Atlhletic vs Zamalek |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A Fluminense (RJ) vs Ceara |
1-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A Coritiba (PR) vs Santos |
0-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A Atletico Clube Goianiense vs Atletico Paranaense |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A Sao Paulo vs Gremio (RS) |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A Corinthians Paulista (SP) vs CR Flamengo (RJ) |
0-1 |
1-5 |
Sun 18, Oct-15:35 - Chinese Super League Shanghai Greenland Shenhua vs Shanghai SIPG F.C. |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-11:30 - Chinese Super League Henan Jianye vs Wuhan Zall |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-03:00 - Club Friendly Junior Managua(U20) vs Deportivo Ocotal(U20) |
1-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-12:30 - Club Friendly Slovan HAC vs SR Donaufeld Wien |
0-2 |
1-4 |
Sun 18, Oct-19:59 - Club Friendly Mamelodi Sundowns vs Bloemfontein Celtic |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Club Friendly Kaizer Chiefs FC vs Maritzburg United |
0-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-03:05 - Colombia Copa Mustang Cucuta vs Envigado |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-05:10 - Colombia Copa Mustang Millonarios vs Patriotas FC |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Colombia Copa Mustang La Equidad vs Atletico Bucaramanga |
0-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-23:00 - Colombia Copa Mustang Deportivo Pereira vs Atletico Junior Barranquilla |
0-2 |
0-2 |
Sun 18, Oct-01:00 - Colombia Copa Mustang Boyaca Chico vs Deportiva Once Caldas |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-00:00 - Colombia Copa Premier Boca Juniors De Cali vs Leones |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-21:00 - Costa Rica Division 2 Municipal San Ramon vs Cofutpa |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Croatia - 1. Division Hajduk Split vs HNK Sibenik |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Croatia - 2. Division NK Orijent Rijeka vs Hajduk Split B |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Croatia - 2. Division NK Croatia Zmijavci vs Rudes |
1-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-12:00 - Croatia U19 NK Dugopolje(U19) vs NK Lokomotiva Zagreb U19 |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-19:30 - Cyprus 1 Division APOEL Nicosia vs Pafos FC |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Cyprus 1 Division Ethnikos Achnas vs AC Omonia Nicosia |
0-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-16:30 - Cyprus 2 Division Asil Lysi vs Omonia Psevda |
0-1 |
1-5 |
Sun 18, Oct-18:00 - Danish SAS Ligaen Sonderjyske vs Brondby |
0-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Danish SAS Ligaen Aarhus AGF vs AC Horsens |
1-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Danish SAS Ligaen Vejle vs Lyngby |
1-1 |
3-2 |
Sun 18, Oct-19:59 - Danish SAS Ligaen FC Kobenhavn vs Aalborg BK |
0-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-17:30 - Denmark - 1. Division Helsingor vs Skive IK |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Denmark - 1. Division Vendsyssel vs Fredericia |
0-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A Holstebro BK vs Jammerbugt |
1-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B Avarta vs HIK |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B Slagelse B&I vs FC Roskilde |
1-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-18:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 Aarhus 1900 Women\'s vs Romalt Woman\'s |
2-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 Aalborg Freja women\'s vs IF Lyseng Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 Fortuna Hjorring B Women\'s vs Varde_IF Women\'s |
1-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 ASA Aarhus Women\'s vs Odense Women\'s |
0-2 |
0-3 |
Sun 18, Oct-16:30 - Denmark Youth U17 Midtjylland(U17) vs Sonderjyske(U17) |
1-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-02:00 - Ecuador Copa Pilsener A Independiente Del Valle vs Liga Deportiva Universitaria |
0-1 |
3-2 |
Sun 18, Oct-04:30 - Ecuador Copa Pilsener A Barcelona SC(ECU) vs Delfin S.C. |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-22:00 - Ecuador Copa Pilsener A CD El Nacional vs Mushuc Runa |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-19:30 - Egypt Premier League Tanta vs Al Masry |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-01:15 - El Salvador Primera Division CD FAS vs Sonsonate |
0-2 |
0-2 |
Sun 18, Oct-01:30 - El Salvador Primera Division Aguila vs Jocoro FC |
0-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-04:00 - El Salvador Primera Division CD Chalatenango vs Alianza San Salvador |
0-3 |
0-3 |
Sun 18, Oct-05:15 - El Salvador Primera Division Isidro Metapan vs Once Deportivo Ahuachapan |
2-0 |
6-0 |
Sun 18, Oct-00:30 - El Salvador Primera Division Municipal Limeno vs Luis Angel Firpo |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - England FA Women Super League Reading Women\'s vs Manchester City Women\'s |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-17:30 - England FA Women Super League Arsenal Women\'s vs Tottenham Hotspur Women\'s |
5-0 |
6-1 |
Sun 18, Oct-15:30 - England FA Women Super League West Ham United Women\'s vs Manchester United Women\'s |
1-3 |
2-4 |
Sun 18, Oct-16:00 - England FA Women Super League Everton FC Women\'s vs Brighton & H.A. Women\'s |
1-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - England FA Women Super League Bristol City Women\'s vs Birmingham Women\'s |
0-2 |
0-4 |
Sun 18, Oct-15:00 - England Ladies Premier League London Bees Women\'s vs Durham Wildcats Women\'s |
1-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - England Ladies Premier League Sheffield United Women\'s vs Lewes Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - England Ladies Premier League Charlton Athletic Women\'s vs Coventry Women\'s |
2-0 |
2-3 |
Sun 18, Oct-17:00 - England Ladies Premier League Blackburn Rovers Women\'s vs London City Lionesses Women\'s |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - England Ladies Premier League Crystal Palace Women\'s vs Leicester City Women\'s |
1-2 |
1-4 |
Sun 18, Oct-15:00 - England The Championship Preston North End vs Cardiff City |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - England U23 Premier League Southampton(U23) vs Blackburn Rovers U23 |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - England U23 Premier League Manchester City(U23) vs Leicester City(U23) |
2-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League Sunderland Women\'s vs Sheffield Women\'s |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League Derby County Women\'s vs Fylde LFC Women\'s |
|
1-4 |
Sun 18, Oct-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League Stoke City Women\'s vs Middlesbrough Women\'s |
|
4-3 |
Sun 18, Oct-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League Loughborough Foxes Women\'s vs Burnley Women\'s |
|
1-3 |
Sun 18, Oct-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League Huddersfield Town Women\'s vs Nottingham Forest Women\'s |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - England Women\\\'s Northern Premier League Hull City Women\'s vs West Bromwich WFC Women\'s |
|
0-4 |
Sun 18, Oct-17:30 - England Women\\\'s Southern Premier League Plymouth Argyle Women\'s vs Milton Keynes Dons Women\'s |
|
0-8 |
Sun 18, Oct-18:00 - England Women\\\'s Southern Premier League Watford Women\'s vs Yeovil Town Women\'s |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League Portsmouth Women\'s vs Hounslow Women\'s |
|
3-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League Gillingham Women\'s vs Keynsham Town Women\'s |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - England Women\\\'s Southern Premier League Oxford United Women\'s vs Cardiff City Women\'s |
|
4-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - English Premier League Sheffield United vs Fulham |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-22:15 - English Premier League Leicester City vs Aston Villa |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-19:30 - English Premier League Tottenham Hotspur vs West Ham United |
3-0 |
3-3 |
Sun 18, Oct-17:00 - English Premier League Crystal Palace vs Brighton & Hove Albion |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Estonia Esi Liiga B JK Tallinna Kalev II vs Tabasalu Charma |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Estonia Meistri Liiga Tallinna JK Legion vs Paide Linnameeskond |
0-0 |
0-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Estonia Meistri Liiga Tartu JK Tammeka vs FC Kuressaare |
1-2 |
4-2 |
Sun 18, Oct-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin HB Torshavn vs Vikingur Gota |
3-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin IF Fuglafjordur vs NSI Runavik |
1-0 |
2-3 |
Sun 18, Oct-21:00 - Faroe Islands Formuladeildin Skala IF vs AB Argir |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-15:00 - Finland - Kakkonen Lohko A Honka Akatemia vs MiPK Mikkeli |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-20:15 - Finland - Kakkonen Lohko C SC KuFu-98 vs JS Hercules |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-15:00 - Finland - Kakkonen Lohko C JJK Jyvaskyla vs PS Kemi |
2-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Finland Veikkausliga HJK Helsinki vs HIFK |
0-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Finland Veikkausliga KuPS vs FC Honka |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Finland Veikkausliga IFK Mariehamn vs SJK Seinajoki |
0-1 |
2-3 |
Sun 18, Oct-17:00 - Finland Veikkausliga Ilves Tampere vs Inter Turku |
0-0 |
0-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - French Championnat National U19 Groupe A US Orleans U19 vs Chambly FC (U19) |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A Paris Saint Germain (U19) vs Montfermeil(U19) |
|
8-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A Lille U19 vs Le Havre(U19) |
|
1-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A Valenciennes US(U19) vs Caen(U19) |
|
1-3 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A Evreux(U19) vs Feignies(U19) |
|
2-3 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A Drancy(U19) vs St Pryve St Hilaire(U19) |
|
2-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B Clermont Foot U19 vs Metz U19 |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B Sochaux U19 vs Lyonnais U19 |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B Nancy(U19) vs ASPTT Dijon(U19) |
|
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B Dijon(U19) vs ES Troyes AC(U19) |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B Paris FC U19 vs Strasbourg U19 |
|
4-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B Torcy U.S(U19) vs Bourg Peronnas(U19) |
|
1-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C Tours FC U19 vs USSA Vertou(U19) |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C Chateauroux U19 vs SPA Merignacais U19 |
|
5-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C Laval U19 vs Concarneau(U19) |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - French Championnat National U19 Groupe D Colomiers U19 vs Saint-Etienne U19 |
|
4-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D Monaco U19 vs Istres(U19) |
|
7-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D Toulon (U19) vs Nimes(U19) |
|
1-2 |
Sun 18, Oct-14:45 - French Feminines D1 ASJ Soyaux Women\'s vs Paris Saint Germain Women\'s |
0-0 |
0-3 |
Sun 18, Oct-19:00 - French Le Championnat Ligue 1 AS Saint-Etienne vs OGC Nice |
0-2 |
1-3 |
Sun 18, Oct-23:00 - French Le Championnat Ligue 1 Lille OSC vs RC Lens |
1-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Le Championnat Ligue 1 Nantes vs Stade Brestois |
2-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Le Championnat Ligue 1 AS Monaco vs Montpellier HSC |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - French Le Championnat Ligue 1 Angers SCO vs FC Metz |
1-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - French Le Championnat Ligue 1 Strasbourg vs Lyonnais |
1-3 |
2-3 |
Sun 18, Oct-14:30 - Futsal Spain Division De Honor Vina Albali Valdepenas Futsal vs Pescados Ruben Burela Futsal |
2-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-14:30 - Georgia Primera Division FC Saburtalo Tbilisi vs Dinamo Batumi |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - German 3. Liga SV Meppen vs Viktoria Koln |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - German 3. Liga Saarbrucken vs SpVgg Unterhaching |
0-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest Nurnberg (U17) vs SpVgg Unterhaching U17 |
4-1 |
6-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest Stuttgarter Kickers(U17) vs SC Freiburg (U17) |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest Munchen 1860(U17) vs Eintracht Frankfurt(U17) |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-16:30 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest Greuther Furth(U17) vs FSV Frankfurt U17 |
1-1 |
1-4 |
Sun 18, Oct-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest Hoffenheim(U17) vs 1. FSV Mainz 05(U17) |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest FC Kaiserslautern (U17) vs VfB Stuttgart(U17) |
0-3 |
1-3 |
Sun 18, Oct-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest Augsburg(U17) vs 1. FC Heidenheim(U17) |
2-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West Bochum(U17) vs Koln(U17) |
0-1 |
3-1 |
Sun 18, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West Fortuna Dusseldorf(U17) vs FC Hennef 05(U17) |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West SG Unterrath(U17) vs Fortuna Koln (U17) |
1-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West Alemannia Aachen(U17) vs Dortmund(U17) |
0-1 |
0-3 |
Sun 18, Oct-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West RW Essen(U17) vs SC Paderborn 07(U17) |
1-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-17:30 - German Bundesliga 1. FC Koln vs Eintracht Frankfurt |
0-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-19:59 - German Bundesliga Schalke 04 vs 1. FC Union Berlin |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-15:30 - German Bundesliga 2 FC Erzgebirge Aue vs 1. FC Heidenheim 1846 |
0-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-15:30 - German Bundesliga 2 Fortuna Dusseldorf vs SSV Jahn Regensburg |
0-2 |
2-2 |
Sun 18, Oct-15:30 - German Bundesliga 2 SC Paderborn 07 vs Hannover 96 |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-15:30 - German Bundesliga 2 Wurzburger Kickers vs Holstein Kiel |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - German Frauen Bundesliga Wolfsburg Women\'s vs Duisburg Women\'s |
4-0 |
5-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - German Frauen Bundesliga Bayern Munich Women\'s vs Turbine Potsdam Women\'s |
2-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - German Frauen Bundesliga Werder Bremen Women\'s vs SC Sand Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - German Frauen Bundesliga SG Essen-Schonebeck Women\'s vs Bayer Leverkusen Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - German Frauen Bundesliga Hoffenheim Women\'s vs SV Meppen Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord VfL Osnabruck(U19) vs Dynamo Dresden(U19) |
1-0 |
2-2 |
Sun 18, Oct-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud SSV Ulm U19 vs Kickers Offenbach U19 |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West RW Essen(U19) vs Wuppertaler SV(U19) |
0-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West Schalke 04 (U19) vs Dortmund(U19) |
1-2 |
2-3 |
Sun 18, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West Bayer 04 Leverkusen U19 vs RW Oberhausen U19 |
2-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-14:30 - German Junioren Bundesliga West Preuben Munster U19 vs SC Paderborn 07(U19) |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost Hertha BSC Berlin Am vs Energie Cottbus |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost Carl Zeiss Jena vs Chemnitzer |
0-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost Germania Halberstadt vs Viktoria Berlin 1889 |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost FSV Union Furstenwalde vs Lichtenberg 47 |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Nord Holstein Kiel B vs Drochtersen/Assel |
0-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Nord Teutonia Ottensen vs Eintracht Norderstedt |
1-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord FC Hansa Luneburg vs SC Weiche Flensburg 08 |
1-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord VfV 06 Hildesheim vs HSC Hannover |
1-1 |
2-4 |
Sun 18, Oct-16:30 - Germany - Regionalliga Sued SC Freiburg II vs TSG Balingen |
0-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-17:30 - Germany - Regionalliga West TSV Alemannia Aachen vs FC Schalke 04 II |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga West Koln Am. vs RW Oberhausen |
2-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Germany OberLiga Rielasingen Arlen vs Astoria Walldorf B |
2-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Germany Women Division 2 Andernach Women\'s vs Saarbrucken Women\'s |
3-0 |
6-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - Germany Women Division 2 Turbine Potsdam Women\'s B vs FC Gutersloh Women\'s |
1-1 |
1-4 |
Sun 18, Oct-13:00 - Germany Women Division 2 Wolfsburg B Women\'s vs BV Borussia Bocholt Women\'s |
0-0 |
1-3 |
Sun 18, Oct-13:00 - Germany Women Division 2 Ingolstadt 04 Women\'s vs Bayern Munich Women\'s B |
2-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-13:00 - Germany Women Division 2 Berghofen Women\'s vs RB Leipzig Women\'s |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-18:15 - Gibraltar Premier Divisio St Joseph\'s (GIB) vs Boca Juniors(GIB) |
3-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-20:40 - Gibraltar Premier Divisio Bruno\'s Magpies vs Europa FC |
0-0 |
1-3 |
Sun 18, Oct-21:30 - Greece Super League 1 AEK Athens vs PAOK Saloniki |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-19:15 - Greece Super League 1 AEL Larisa vs Asteras Tripolis |
0-1 |
1-3 |
Sun 18, Oct-17:00 - Greece Super League 1 OFI Crete vs Panathinaikos |
1-0 |
2-2 |
Sun 18, Oct-13:00 - Greece U19 Olympiakos Piraeus(U19) vs Atromitos Athens(U19) |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - Greece U19 AEL Larisa U19 vs Asteras Tripolis(U19) |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-23:00 - Guatemala Liga 2 Nacional Plataneros vs Deportivo San Pedro |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-01:10 - Guatemala Liga Nacional CSyD Sacachispas vs Coban Imperial |
1-0 |
3-3 |
Sun 18, Oct-21:00 - Guatemala Liga Nacional Deportivo Achuapa vs Guastatoya |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-23:05 - Guatemala Liga Nacional CSD Xelaju MC vs Santa Lucia Cotzumalguapa |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-18:45 - Holland Eredivisie FC Zwolle vs PSV Eindhoven |
0-3 |
0-3 |
Sun 18, Oct-18:45 - Holland Eredivisie FC Groningen vs FC Utrecht |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-22:00 - Holland Eredivisie Emmen vs Fortuna Sittard |
0-2 |
2-2 |
Sun 18, Oct-16:30 - Holland Eredivisie Ajax Amsterdam vs SC Heerenveen |
3-0 |
5-1 |
Sun 18, Oct-16:30 - Holland Eredivisie ADO Den Haag vs Vitesse Arnhem |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-14:15 - Holland Eredivisie Feyenoord Rotterdam vs Sparta Rotterdam |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-22:00 - Holland Jupiler League FC Dordrecht 90 vs Almere City FC |
2-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-19:00 - Hungary NB Ⅱ Vasas SC vs DEAC |
2-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Hungary NB Ⅱ Gyirmot SE vs Kaposvari Rakoczi |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Hungary NB Ⅱ Szolnoki MAV FC vs Pecsi MFC |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Hungary NB Ⅱ Szegedi AK vs FC Ajka |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Hungary NB Ⅱ Csakvari TK vs Bekescsaba |
2-1 |
3-5 |
Sun 18, Oct-22:00 - Hungary NB Ⅱ Debreceni VSC vs Dorogi FC |
1-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-16:30 - Hungary NB Ⅱ BFC Siofok vs Soroksar |
1-0 |
2-3 |
Sun 18, Oct-16:30 - Hungary NB Ⅱ Budaorsi SC vs Nyiregyhaza Spartacus FC |
0-2 |
3-2 |
Sun 18, Oct-16:30 - Hungary NB Ⅱ Szentlorinc SE vs Kazincbarcika |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Hungary NB1 Budapest Honved vs MOL Fehervar FC |
1-0 |
2-2 |
Sun 18, Oct-16:30 - Hungary NB1 Paksi SE vs Zalaegerszegi TE |
1-1 |
3-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League MTK Hungaria Women\'s vs Astra Hungary Women\'s |
1-2 |
3-2 |
Sun 18, Oct-19:59 - Ireland Premier League Shelbourne vs Sligo Rovers |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - Italian Campionato Primavera Sassuolo Calcio Youth vs Lazio Youth |
0-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-22:45 - Italian Serie A AS Roma vs Benevento |
2-1 |
5-2 |
Sun 18, Oct-19:59 - Italian Serie A Udinese vs Parma Calcio 1913 |
1-1 |
3-2 |
Sun 18, Oct-14:30 - Italian Serie A Bologna vs US Sassuolo Calcio |
2-1 |
3-4 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italian Serie A Torino vs Cagliari |
1-2 |
2-3 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italian Serie A Spezia vs Fiorentina |
1-2 |
2-2 |
Sun 18, Oct-16:30 - Italian Women Division 1 ASD Pink Sport time Bari Women\'s vs Juventus Women\'s |
0-3 |
0-4 |
Sun 18, Oct-14:30 - Italian Women Division 1 AC Milan Women\'s vs Inter Milan Women\'s |
3-1 |
4-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italian Women Division 1 Fiorentina Women\'s vs AGSM Verona Women\'s |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-19:30 - Italy C1A US Pergolettese vs Pro Sesto |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-19:30 - Italy C1A Renate AC vs Pro Patria |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-22:30 - Italy C1A Giana Erminio vs Alessandria |
1-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy C1A Pistoiese vs Piacenza |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy C1A Novara Calcio vs Pontedera |
1-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy C1A Olbia vs Livorno |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-20:30 - Italy C1B Sambenedettese vs Mantova |
2-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-19:30 - Italy C1B Padova vs Legnago Salus |
0-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy C1B Perugia vs Fermana |
2-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy C1B Gubbio vs Cesena |
0-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy C1B Alma Juventus Fano vs Imolese |
1-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy C1B Carpi vs Arezzo |
1-1 |
4-1 |
Sun 18, Oct-19:30 - Italy C1C U.S. Catanzaro 1929 vs Foggia |
1-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-19:30 - Italy C1C Turris Neapolis vs S.S. Monopoli 1966 |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-22:30 - Italy C1C Teramo vs Casertana F.C. |
2-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-22:30 - Italy C1C Virtus Francavilla vs Catania |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy C1C Cavese vs A.S. Viterbese Castrense |
0-2 |
0-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy C1C A.S. Bisceglie Calcio 1913 vs Palermo |
2-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D ACR Messina vs Acireale |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D AC Legnano vs ACSD Saluzzo |
2-0 |
2-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D AC Este vs Union Feltre |
0-2 |
2-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D Virtus Ciserano Bergamo vs Desenzano Calvina |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D Gavorrano vs San Donato Tavarnelle |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D Ponte San Pietro vs US Breno |
0-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D ACD Campodarsego vs Luparense |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D ASD Cavenago Fanfulla vs US Seregno |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D ASD Cynthia 1920 vs Castelfidardo |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D Team Altamura vs US Bitonto |
0-2 |
2-3 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D Cjarlins Muzane vs AC Mestre |
0-3 |
1-5 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D Recanatese vs Atletico Porto Santelpidio |
0-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D Savoia Montespaccato vs Montevarchi |
1-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Italy Serie D Citta Di Sant\'Agata vs Cittanovese |
0-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-07:00 - Japan Football League Kochi United vs Verspah Oita |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japan Football League MIO Biwako Shiga vs Honda Lock SC |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japan Football League Veertien Mie vs Tokyo Musashino City FC |
2-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japan Football League Bandits Iwaki vs Sony Sendai FC |
0-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japan Football League Reinmeer Aomori F.C. vs Nara Club |
0-1 |
5-2 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japan Football League Tegevajaro Miyazaki vs Honda FC |
1-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-07:00 - Japan Futsal League Kitakyushu Futsal vs Espo Lada Hokkaido Futsal |
1-0 |
3-4 |
Sun 18, Oct-09:00 - Japan Futsal League Fuchu Athletic FC Futsal vs Vasagey Oita Futsal |
0-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-11:00 - Japan Futsal League Nagoya oceans Futsal vs Yokohama S&CC Futsal |
4-0 |
5-1 |
Sun 18, Oct-07:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 Ehime FC Women\'s vs Albirex Niigata Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-07:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 Cerezo Osaka Sakai Women\'s vs Nojima Stella Women\'s |
2-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 JEF United Ichihara Women\'s vs IGA Kunoichi Women\'s |
1-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 INAC Kobe Leonessa Women\'s vs NTV Beleza Women\'s |
4-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-06:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2 Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s vs Yamato Sylphid Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2 Orca Kamogawa FC Women\'s vs AS Harima ALBION Women\'s |
2-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japanese J-League Division 1 Consadole Sapporo vs Kashima Antlers |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-09:00 - Japanese J-League Division 1 Shimizu S-Pulse vs Sagan Tosu |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-09:00 - Japanese J-League Division 1 Oita Trinita vs Gamba Osaka |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-09:00 - Japanese J-League Division 1 Yokohama FC vs FC Tokyo |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-10:00 - Japanese J-League Division 1 Shonan Bellmare vs Kashiwa Reysol |
1-1 |
3-2 |
Sun 18, Oct-11:00 - Japanese J-League Division 1 Urawa Red Diamonds vs Vegalta Sendai |
3-0 |
6-0 |
Sun 18, Oct-12:00 - Japanese J-League Division 1 Sanfrecce Hiroshima vs Vissel Kobe |
2-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Japanese J-League Division 1 Kawasaki Frontale vs Nagoya Grampus Eight |
1-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-09:00 - Japanese League Division 2 Kyoto Sanga FC vs Renofa Yamaguchi |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-09:00 - Japanese League Division 2 Thespakusatsu Gunma vs Avispa Fukuoka |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-09:00 - Japanese League Division 2 Montedio Yamagata vs Ehime FC |
2-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-09:00 - Japanese League Division 2 Mito Hollyhock vs Albirex Niigata |
0-1 |
1-3 |
Sun 18, Oct-09:00 - Japanese League Division 2 Fagiano Okayama vs Omiya Ardija |
0-1 |
3-2 |
Sun 18, Oct-09:00 - Japanese League Division 2 Zweigen Kanazawa vs Jubilo Iwata |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japanese League Division 3 Blaublitz Akita vs Fujieda MYFC |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japanese League Division 3 Gainare Tottori vs Gamba Osaka (U23) |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japanese League Division 3 Kamatamare Sanuki vs SC Sagamihara |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japanese League Division 3 AC Nagano Parceiro vs Vanraure Hachinohe FC |
0-1 |
3-1 |
Sun 18, Oct-08:00 - Japanese League Division 3 Imabari FC vs Azul Claro Numazu |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-09:00 - Japanese League Division 3 FC Gifu vs Fukushima United FC |
0-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-11:00 - Japanese League Division 3 Kagoshima United vs Cerezo Osaka(U23) |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-12:00 - Japanese League Division 3 Kataller Toyama vs Grulla Morioka |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:30 - Kazakhstan Super League FK Kaspiy Aktau vs Tobol Kostanai |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-12:00 - Kazakhstan Super League FC Shakhtyor Karagandy vs Ordabasy |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Kazakhstan Super League FC Zhetysu Taldykorgan vs FC Kairat Almaty |
2-1 |
2-4 |
Sun 18, Oct-09:00 - Korea League 1 Busan I\'Park vs Suwon Samsung Bluewings |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-11:30 - Korea League 1 Jeonbuk Hyundai Motors vs Gwangju Football Club |
2-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Korea League 1 Pohang Steelers vs Ulsan Hyundai FC |
1-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-08:30 - Korea League 2 Suwon FC vs Jeonnam Dragons |
3-3 |
3-4 |
Sun 18, Oct-11:00 - Korea League 2 Chungnam Asan FC vs Ansan Greeners FC |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-15:30 - Kosovo Super League KF Drita Gjilan vs Gjilani |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Kosovo Super League KF Trepca \'89 vs KF Feronikeli |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-17:05 - Lebanese League Shabab El Bourj vs Nejmeh Club |
1-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-16:30 - Lebanese League Al-Ansar(LIB) vs Shabab Al Ghazieh |
2-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Lithuania - 2. Division FK Riteriai B vs Minija Kretinga |
0-0 |
1-5 |
Sun 18, Oct-16:00 - Lithuania - 2. Division FK Panevezys II vs Siauliai |
0-1 |
0-4 |
Sun 18, Oct-17:00 - Macao Division 1 Benfica de Macau vs Sporting Macau |
4-1 |
6-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Macao Division 1 Cheng Fung vs PSP Macau |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-17:15 - Malta First Division League Swieqi United vs Pieta Hotspurs |
2-2 |
5-4 |
Sun 18, Oct-21:30 - Malta First Division League St. Andrews vs Vittoriosa Stars |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - Malta First Division League Zebbug Rangers vs Qrendi |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Malta First Division League San Gwann FC vs St. George\'s |
1-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-21:15 - Malta Premier League Senglea Athletic vs Sliema Wanderers FC |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Malta Premier League Hibernians FC vs Valletta FC |
0-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-02:06 - Mexico Primera Division Monterrey vs Puebla |
2-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-04:00 - Mexico Primera Division Chivas Guadalajara vs Atlas |
2-0 |
3-2 |
Sun 18, Oct-06:00 - Mexico Primera Division Cruz Azul vs Tigres UANL |
0-0 |
0-2 |
Sun 18, Oct-21:00 - Mexico Primera Division Pumas UNAM vs Toluca |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-02:00 - Mexico Primera Divison 2 Mineros De Fresnillo vs Mazorqueros FC |
|
3-1 |
Sun 18, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2 Irapuato FC vs Pioneros De Cancun |
|
4-1 |
Sun 18, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2 Ciervos FC vs Aguacateros CDU |
0-0 |
1-3 |
Sun 18, Oct-04:15 - Mexico Primera Divison A Cancun vs Pumas Tabasco |
2-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-18:30 - Mexico Women\\\'s Primera Division Tigres UANL Women\'s vs Club Leon Women\'s |
0-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division Atlas Women\'s vs FC Juarez Women\'s |
3-0 |
5-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Mexico Youth U20 Santos Laguna U20 vs Pachuca U20 |
|
1-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Moldova Divizia Nationala Dacia-Buiucani vs Petrocub HIncesti |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-16:30 - Montenegro Division 2 FK Berane vs Jedinstvo Bijelo Polje |
3-1 |
3-1 |
Sun 18, Oct-16:30 - Montenegro Division 2 Bokelj Kotor vs FK Grbalj Radanovici |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-16:30 - Montenegro Division 2 FK Mornar vs FK Kom |
1-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-16:30 - Montenegro Division 2 FK Ibar Rozaje vs OFK Igalo |
1-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-16:30 - Montenegro Division 2 FK Drezga vs Arsenal Tivat |
1-1 |
1-3 |
Sun 18, Oct-04:00 - Nicaragua Primera Division Municipal Jalapa vs Walter Ferretti |
1-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-06:00 - Nicaragua Primera Division Junior de Managua vs Deportivo Ocotal |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga Sileks vs Rabotnichki |
1-0 |
4-3 |
Sun 18, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga Renova Cepciste vs Pelister Bitola |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga Borec Veles vs FK Makedonija Gjorce Petrov |
0-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga Akademija Pandev vs FK Shkupi |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga FC Struga Trim-Lum vs Belasica Strumica |
2-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-16:30 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga FK Teteks Tetovo vs FK Kadino |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-15:00 - Norway 2 Division A Tromsdalen UIL vs Fredrikstad |
1-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Norway 2 Division A IL Hodd vs Skeid Oslo |
1-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Norway 2 Division A Alta vs Kvik Halden |
2-3 |
4-4 |
Sun 18, Oct-17:00 - Norway Adeccoligaen Ranheim IL vs Lillestrom |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Norway Adeccoligaen Stjordals Blink vs Ullensaker/Kisa IL |
0-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-22:30 - Norwegian Tippeligaen Sandefjord vs Valerenga |
0-1 |
0-3 |
Sun 18, Oct-19:59 - Norwegian Tippeligaen Stabaek vs Aalesund FK |
1-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Norwegian Tippeligaen Stromsgodset vs Start Kristiansand |
0-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-19:59 - Norwegian Tippeligaen FK Haugesund vs Sarpsborg 08 FF |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Norwegian Tippeligaen Kristiansund BK vs Rosenborg |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-03:15 - Paraguayan Primera Division Guairena vs Club Libertad |
0-1 |
0-3 |
Sun 18, Oct-01:00 - Paraguayan Primera Division Sol de America vs Club Guarani |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-03:00 - Peru Primera Division EM Deportivo Binacional vs Sporting Cristal |
1-2 |
3-6 |
Sun 18, Oct-00:30 - Peru Primera Division Cienciano vs Alianza Lima |
1-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-00:30 - Peru Primera Division Alianza Universidad vs Sport Boys Association |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Gornik Zabrze Youth vs Zaglebie Lubin Youth |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Lechia Gdansk Youth vs Cracovia Krakow Youth |
2-1 |
3-3 |
Sun 18, Oct-19:30 - Poland - Ekstraklasa Legia Warszawa vs Zaglebie Lubin |
1-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Poland - Ekstraklasa Stal Mielec vs Wisla Krakow |
0-3 |
0-6 |
Sun 18, Oct-14:30 - Poland - Ekstraklasa Wisla Plock vs Slask Wroclaw |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Poland - I liga Sandecja Nowy Sacz vs GKS Belchatow |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-17:30 - Poland - II liga Bytovia Bytow vs Wigry Suwalki |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-18:00 - Portugal Liga de Honora Academico Viseu vs Cova Piedade |
0-2 |
0-2 |
Sun 18, Oct-18:00 - Portugal Liga de Honora Sporting Covilha vs Vilafranquense |
1-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-14:15 - Portugal Liga de Honora Academica Coimbra vs FC Penafiel |
2-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-18:00 - Portugal Primera Liga Pacos Ferreira vs C.D. Santa Clara |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-18:00 - Portugal Primera Liga Belenenses vs Moreirense |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-20:30 - Portugal Primera Liga Farense vs FC Famalicao |
2-0 |
3-3 |
Sun 18, Oct-23:00 - Portugal Primera Liga Rio Ave vs SL Benfica |
0-2 |
0-3 |
Sun 18, Oct-18:30 - Qatar League Al-Ahli Doha vs Al-Sailiya |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-20:45 - Qatar League Al-Gharafa SC vs Al Kharaitiyat SC |
0-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Republic of Azerbaijan Premier League Standard Sumqayit vs Zira FK |
1-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Republic of Azerbaijan Premier League Neftchi Baku vs Sabah FK Baku |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-19:45 - Romania - Divizia A Hermannstadt vs UTA Arad |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-22:30 - Romania - Divizia A Dinamo Bucuresti vs CS Universitatea Craiova |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-15:30 - Romania - Liga 2 Comuna Recea vs Petrolul Ploiesti |
0-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-12:00 - Romania Women\\\'s Superliga Universitatea Galati Women\'s vs Universitatea Alexandria Women\'s |
2-1 |
3-2 |
Sun 18, Oct-12:00 - Romania Women\\\'s Superliga Carmen Bucuresti Women\'s vs Banat Girls Women\'s |
1-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Russia Div 2 Center FK Kvant Obninsk vs FK Zvezda Ryazan |
1-2 |
2-3 |
Sun 18, Oct-11:00 - Russia Div 2 Center Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk vs Metallurg Lipetsk |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Russia Div 2 Center Avangard Kursk vs FK Znamya Noginsk |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Russia Div 2 Center FK Kaluga vs Fakel Voronezh II |
2-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Russia Div 2 Center FK Khimik Novomoskovsk vs Saturn |
0-2 |
0-3 |
Sun 18, Oct-15:30 - Russia Div 2 South Legion Dynamo vs Druzhba Maykop |
1-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-16:30 - Russia Div 2 South Kuban Pavlovskaya vs Mashuk-KMV |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Russia Div 2 South Spartak Nalchik vs FK Makhachkala |
0-2 |
3-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Russia Div 2 South Chernomorets Novorossiysk vs PFK Kuban |
1-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye Volga Ulyanovsk vs FC Tyumen |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye Zenit Izhevsk vs FK Ural-2 |
0-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye Volna Nizhegorodskaya vs Zvezda Perm |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-15:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye FK Orenburg-2 vs Krylya Sovetov Samara B |
0-3 |
0-3 |
Sun 18, Oct-15:30 - Russia Div 2 West FC Tver vs Torpedo Vladimir |
1-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Russia Div 2 West Dolgiye Prudy vs Rodina Moskva |
0-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Russia Div 2 West Dinamo Moscow B vs SFC CRFSO Smolensk |
2-1 |
4-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Russia Div 2 West Zvezda Sint Petersburg vs FC Kolomna |
1-1 |
2-3 |
Sun 18, Oct-14:00 - Russia Div 2 West Zenit-2 St.Petersburg vs Znamya Truda |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Russia Div 2 West Luki Energiya vs FK Leningradets |
1-1 |
1-3 |
Sun 18, Oct-17:30 - Russia Premier League CSKA Moscow vs Dinamo Moscow |
0-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-19:59 - Russia Premier League FK Rostov vs Akhmat Grozny |
1-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-15:00 - Russia Premier League Rotor Volgograd vs FC Tambov |
0-0 |
0-2 |
Sun 18, Oct-15:00 - Russia Premier League Arsenal Tula vs FC Ural Yekaterinburg |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - San Marino Girone A S.S Pennarossa vs SP La Fiorita |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - San Marino Girone A SC Faetano vs Fiorentino |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - San Marino Girone A AC Juvenes/Dogana vs SP Tre Penne |
0-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-21:00 - Saudi Arabia Professional League Al Ittihad Jeddah vs Al-Ettifaq |
0-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-19:00 - Saudi Arabia Professional League Al-Nassr FC vs Al-Fateh SC |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-19:00 - Saudi Arabia Professional League Al-Baten vs Al-Ahli Saudi FC |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-19:20 - Saudi Arabia Professional League Dhamk vs Al-Raed |
1-3 |
2-3 |
Sun 18, Oct-18:00 - Scotland Women\\\'s Premier League Glasgow Rangers Women\'s vs Hearts Women\'s |
2-1 |
5-1 |
Sun 18, Oct-19:10 - Scotland Women\\\'s Premier League Glasgow City Women\'s vs Celtic Women\'s |
0-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Scotland Women\\\'s Premier League Hibernian Women\'s vs Spartans Women\'s |
1-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Scotland Women\\\'s Premier League Forfar Farmington Women\'s vs Motherwell Women\'s |
2-1 |
4-2 |
Sun 18, Oct-18:30 - Serbia Women\\\'s Super Liga Kolubara Women\'s vs Radnicki 1923 Kragujevac Women\'s |
0-2 |
1-5 |
Sun 18, Oct-19:30 - Serbia Women\\\'s Super Liga ZFK Sloga Radnicki Women\'s vs ZFK Pozarevac Women\'s |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Serbia - 1. Liga Partizan Belgrade vs Crvena Zvezda |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Serbia Prva Liga Jagodina vs Sloga Kraljevo |
2-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Serbia Prva Liga FK Buducnost Dobanovci vs FK Radnicki Sremska Mitrovica |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Serbia Prva Liga FK Trajal Krusevac vs Graficar Beograd |
2-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Serbia Prva Liga Zeleznicar Pancevo vs FK Dubocica Leskovac |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - Serbia U19 League Vojvodina(U19) vs Brodarac(U19) |
1-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-13:00 - Serbia U19 League Radnicki 1923 Kragujevac(U19) vs FK Napredak Krusevac(U19) |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-02:00 - Serie C - Brazil Treze Campina Grande PB vs Santa Cruz (PE) |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-00:00 - Serie C - Brazil Ferroviario CE vs Remo Belem (PA) |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-23:00 - Serie C - Brazil Boa Esporte Clube vs Criciuma SC |
0-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-23:00 - Serie C - Brazil Londrina (PR) vs Ypiranga(RS) |
2-1 |
3-2 |
Sun 18, Oct-23:00 - Serie C - Brazil Brusque SC vs Sao Bento |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-23:00 - Serie C - Brazil Jacuipense BA vs Imperatriz(MA) |
2-1 |
3-1 |
Sun 18, Oct-02:00 - Serie D - Brazil Mirassol vs Nacional PR |
2-0 |
8-0 |
Sun 18, Oct-02:00 - Serie D - Brazil Salgueiros PE vs Floresta/CE |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-00:00 - Serie D - Brazil Uniao Rondoniense(MT) vs Aparecidense GO |
2-2 |
2-4 |
Sun 18, Oct-22:00 - Serie D - Brazil Central PE vs Coruripe (AL) |
1-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-22:00 - Serie D - Brazil SER Caxias do Sul vs Gremio Novorizontino |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-23:00 - Serie D - Brazil ABC Natal/RN vs Frei Paulistano/SE |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-23:00 - Serie D - Brazil Itabaiana(SE) vs Potiguar-M RN |
2-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-23:00 - Serie D - Brazil Cascavel PR vs Portuguesa RJ |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-23:00 - Serie D - Brazil Atletico Cajazeirense PB vs America FC Natal RN |
0-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-23:00 - Serie D - Brazil Ji-Parana FC vs Galvez AC |
0-1 |
0-4 |
Sun 18, Oct-23:00 - Serie D - Brazil Atletico Tubarao SC vs EC Pelotas(RS) |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-13:30 - Singapore Premier League Lion City Sailors vs Geylang International |
2-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-13:30 - Singapore Premier League Young Lions vs Albirex Niigata FC |
0-2 |
0-4 |
Sun 18, Oct-18:00 - Slovakia 1. Liga MSK Zilina vs Spartak Trnava |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-21:00 - Slovenia 1. Liga ND Mura 05 vs NK Aluminij |
1-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-19:00 - Slovenia 1. Liga NK Olimpija Ljubljana vs NK Celje |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Slovenia 1. Liga Tabor Sezana vs ASK Bravo |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Ladies League Division 2 Fundacion Albacete Women\'s vs Alhama CF Women\'s |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Spanish Ladies Premier League Granadilla Tenerife Women\'s vs Colegio Aleman Valencia Women\'s |
2-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-18:00 - Spanish Ladies Premier League CDEF Logrono Women\'s vs Sevilla FC Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - Spanish Ladies Premier League Athletic Bilbao Women\'s vs Real Betis Women\'s |
0-0 |
2-2 |
Sun 18, Oct-13:00 - Spanish Ladies Premier League Eibar Women\'s vs Madrid CFF Women\'s |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Ladies Premier League Real Madrid CF Women\'s vs Rayo Vallecano Women\'s |
1-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Ladies Premier League Sporting De Huelva Women\'s vs FC Barcelona Women\'s |
0-3 |
0-6 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Ladies Premier League Santa Teresa CD Women\'s vs Atletico de Madrid Women\'s |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-14:30 - Spanish Ladies Premier League RCD Espanyol Women\'s vs Deportivo La Coruna Women\'s |
1-1 |
3-2 |
Sun 18, Oct-18:00 - Spanish Primera Division Villarreal vs Valencia CF |
1-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-20:30 - Spanish Primera Division Alaves vs Elche |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-20:30 - Spanish Primera Division SD Huesca vs Valladolid |
0-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Spanish Primera Division Athletic Bilbao vs Levante |
0-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-23:00 - Spanish Primera Division Real Betis vs Real Sociedad |
0-1 |
0-3 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Primera Division Eibar vs Osasuna |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-18:00 - Spanish Segunda Division Rayo Vallecano vs Espanyol |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-20:15 - Spanish Segunda Division Real Zaragoza vs Malaga |
0-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-20:15 - Spanish Segunda Division CD Mirandes vs Mallorca |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-22:30 - Spanish Segunda Division Girona vs Real Oviedo |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-23:00 - Spanish Segunda Division Sporting de Gijon vs Tenerife |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 Unionistas de Salamanca vs Compostela |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 Deportivo La Coruna vs CF Salmantino UDS |
0-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 Racing de Ferrol vs Pontevedra |
1-1 |
2-3 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 Coruxo FC vs Zamora CF |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 Valladolid B vs Burgos CF |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 Numancia vs Marino Luanco |
2-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 CD Lealtad vs CD Covadonga |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 Real Oviedo B vs Union Langreo |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 Real Sociedad B vs Leioa |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 Haro Deportivo vs Calahorra |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 Racing Santander vs Portugalete |
0-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 Arenas Club de Getxo vs Athletic Bilbao B |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 CD Tudelano vs SD Ejea |
2-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 UE Llagostera vs Andorra CF |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 CF Badalona vs L\'Hospitalet |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 Barcelona B vs Gimnastic Tarragona |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 CF La Nucia vs Orihuela CF |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 SCR Pena Deportiva vs Villarreal B |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 UD Levante B vs UD Ibiza |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 Espanyol B vs AE Prat |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 CD Marino vs Linense |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 Tamaraceite vs C.D. San Fernando Isleno |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 CD Linares Deportivo vs Yeclano Deportivo |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 Sevilla Atletico vs UCAM Murcia |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 Cadiz B vs Las Palmas Atletico |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 Cordoba C.F. vs Lorca Deportiva FC |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 Algeciras vs Marbella FC |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 Atletico Sanluqueno vs Recreativo Huelva |
1-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 CD El Ejido 2012 vs Real Betis B |
1-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 5 Getafe B vs CF Rayo Majadahonda |
0-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 5 Merida AD vs Talavera de la Reina |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5 UD Melilla vs CP Villarrobledo |
1-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5 Las Rozas vs Real Madrid Castilla |
0-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5 Atletico de Madrid B vs UD Poblense |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5 San Sebastian Reyes vs CD Artistico Navalcarnero |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5 Atletico Baleares vs Inter de Madrid |
2-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 5 UD Socuellamos vs CD Badajoz |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-18:45 - Spanish Tercera Division 1 Asturias CD Mosconia vs SD Lenense |
|
3-0 |
Sun 18, Oct-18:45 - Spanish Tercera Division 1 Asturias Aviles Stadium vs Real Aviles |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias CD Tuilla vs EI San Martin |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias Caudal Deportivo vs Vallobin |
0-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-13:45 - Spanish Tercera Division 1 Asturias Condal CF vs Real Titanico DE Laviana |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias CD Llanes vs Club Siero |
|
0-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias Valdesoto vs Urraca CF |
|
1-2 |
Sun 18, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia Arosa Sociedad Cultural vs Arenteiro |
|
0-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia Ourense vs Ribadumia CF |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia CF Alondras vs UD Ourense |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia CD Choco vs Rapido de Bouzas |
0-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia Paiosaco vs Bergantinos CF |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia CSD Arzua vs Racing Villalbes |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia CD Estradense vs CD Barco |
|
0-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia Viveiro CF vs AG Estudiantil |
|
2-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia UD Atios vs Pontellas |
|
2-0 |
Sun 18, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia UD Somozas vs Deportivo La Coruna B |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia Silva SD vs CD As Pontes |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta Xerez Deportivo vs CD Rota |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta Salerm Cosmetics Puente Genil vs CD San Roque de Lepe |
|
3-1 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta Lucena CF vs Sevilla C |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta UD Los Barrios vs UB Lebrijana |
|
2-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta Atletico Antoniano vs Arcos CF |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta Conil CF vs AD Ceuta |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta CD Cabecense vs Xerez CD |
0-0 |
0-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta CD Gerena vs Cordoba CF B |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta La Palma CF vs Coria Club de Futbol |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears Cardassar vs CD Manacor |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears CD Llosetense vs UD Alcudia |
2-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears CE Felanitx vs Constancia |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears Ibiza Islas Pitiusas vs Portmany |
|
1-2 |
Sun 18, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears CE Esporles vs SD Formentera |
2-3 |
3-6 |
Sun 18, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias Tenerife B vs Atletico Union Guimar |
2-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias CD Mensajero vs Tenisca |
1-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias CD Vera Puerto De La Cruz vs Atletico Tacoronte |
0-1 |
0-3 |
Sun 18, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias Gran Tarajal vs CD Union Puerto |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias UD Guia vs Lanzarote |
0-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia Mar Menor vs La Hoya Lorca CF |
0-2 |
3-2 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia CF El Castillo vs Deportiva Minera |
|
0-1 |
Sun 18, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia Club Atletico Pulpileno vs EG El Palmar |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-13:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia CD Plus Ultra vs Aguilas FC |
1-3 |
1-3 |
Sun 18, Oct-13:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia FC Cartagena B vs Racing Murcia FC |
0-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia La Union CF vs Muleno CF |
2-1 |
3-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia EDMF Churra vs UD Los Garres |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura Moralo CP vs CP Chinato |
1-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-12:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura Extremadura B vs CD Coria |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura RCP Valverdeno vs UD Fuente de Cantos |
|
1-2 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura EMD Aceuchal vs UP Plasencia |
2-0 |
2-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura Cacereno vs CD Diocesano |
0-3 |
2-3 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura CD Azuaga vs CD Miajadas |
|
0-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura UD Montijo vs CP Valdivia |
3-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura CD Calamonte vs AD Lobon |
|
3-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura CF Trujillo vs Olivenza |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra CD River Ega vs CD Pamplona |
|
2-5 |
Sun 18, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra Murchante vs CD Pena Sport |
|
0-2 |
Sun 18, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra CD Subiza vs Valle de Egues |
|
3-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra CA Cirbonero vs FC Bidezarra |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja CA River Ebro vs Yague CF |
|
2-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja Naxara vs CD Tedeon |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja CDFC La Calzada vs Comillas |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja CD Arnedo vs CD Berceo |
|
1-4 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja Oyonesa vs CD Anguiano |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja Calahorra B vs CP Calasancio |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja CD Varea vs CA Vianes |
1-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja CD Villegas vs CD Agoncillo |
1-0 |
2-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja UD Logrones B vs Casalarreina |
|
4-1 |
Sun 18, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon CD Villanueva vs AD Almudevar |
3-0 |
5-1 |
Sun 18, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon CF Calamocha vs Utebo FC |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon CD Belchite 97 vs CD Carinena |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon Epila CF vs AD Sabinanigo |
|
2-2 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon CF Illueca vs Zaragoza B |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon CD Binefar vs CA Monzon |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon CD Cuarte Industria vs SD Borja |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon Valdefierro vs CDJ Tamarite |
1-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha La Solana vs Manzanares CF |
|
3-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha Toledo vs CD Azuqueca |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha La Roda CF vs Quintanar Del Rey |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha CD Madridejos vs Tarancon |
|
2-4 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha CD Pedroneras vs UB Conquense |
|
0-3 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha CD Illescas vs CD Torrijos |
|
3-3 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha Almagro CF vs Atletico Ibanes |
2-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria CF Vimenor vs SD Torina |
|
1-2 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria CD Cayon vs AD Siete Villas |
|
2-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria SD Revilla vs UD Samano |
|
0-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria CD Barquereno vs Ribamontan Al Mar CF |
0-1 |
2-3 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria CD Guarnizo vs CD Tropezon |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi SD Gernika vs Real Sociedad C |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-13:15 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi CD Santurtzi vs Urduliz FT |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi Sestao River vs Tolosa |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya UE Figueres vs Girona II |
0-0 |
0-3 |
Sun 18, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya Valls UE vs Terrassa |
0-2 |
0-3 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya UE Vilassar de Mar vs Sant Andreu |
|
0-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya CF Montanesa vs CF Igualada |
|
0-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya UA Horta vs CE Banyoles |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya CE Manresa vs UE Castelldefels |
|
0-1 |
Sun 18, Oct-14:15 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya UE Sants vs CF Peralada |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana CD Benicarlo vs Recambios Colon CD |
0-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana Eldense vs Elche CF Ilicitano |
2-1 |
3-2 |
Sun 18, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana Vilamarxant CF vs UD Alzira |
0-1 |
0-3 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana CF Intercity vs Hercules CF B |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana Crevillente vs CD Olimpic Xativa |
0-0 |
2-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana UD Paterna vs Torrent CF |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid RSD Alcala Henares vs AD Torrejon CF |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid Leganes B vs Mostoles CF |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-13:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid Rayo Vallecano B vs Moratalaz |
1-2 |
3-2 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid CF Trival Valderas vs Atletico Pinto |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid RCD Carabanchel vs Villaverde Boetticher CF |
|
2-0 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid San Fernando Henares vs DAV Santa Ana |
1-1 |
3-1 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid CD El Alamo vs Alcorcon B |
1-3 |
2-4 |
Sun 18, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid Flat Earth vs Villanueva del Pardillo |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid Mostoles vs Real Aranjuez CF |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid CF Pozuelo Alarcon vs Complutense Alcala |
|
2-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid AD Union Adarve vs Paracuellos Antamira |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon Real Avila CF vs CD Beroil Bupolsa(Tino) |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon CD Cebrerena vs Gimnastica Segoviana |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla CD Huetor Tajar vs CD Huetor Vega |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla Motril CF vs CD El Palo |
1-1 |
3-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla Atletico Malagueno vs Juventud Torremolinos |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla Almeria B vs Atletico Mancha Real |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla Loja CD vs Real Jaen CF |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla Velez CF vs Alhaurin de la Torre |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla Poli Almeria vs Maracena |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla CD Estepona vs Antequera CF |
1-4 |
1-5 |
Sun 18, Oct-20:15 - Sudanese Premier League Al Merreikh vs Merreikh El-Fasher |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-20:15 - Sudanese Premier League Al-Hilal Kadougli vs Ahli Marawi |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-20:15 - Sudanese Premier League Hilal Al Fasher vs Al-Hilal Omdurman |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-20:15 - Sudanese Premier League Hilal Obayed vs Hay Al Wadi |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-22:30 - Sudanese Premier League Al Rabeta Kosti vs Ahli Al Khartoum |
|
1-2 |
Sun 18, Oct-22:30 - Sudanese Premier League Al Shorta Algadarf vs Khartoum Al Watani |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Swden Women Division 2 Bollstanas SK Women\'s vs Kvarnsvedens IK Women\'s |
0-0 |
0-2 |
Sun 18, Oct-17:00 - Sweden Damallsvenskan Pitea IF Women\'s vs Eskilstuna United DF Women\'s |
1-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 1 Norra Gefle IF vs IFK Lulea |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 1 Norra Nykopings BIS vs Team Thoren FF |
0-4 |
0-4 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 1 Norra Karlstad BK vs Sandvikens IF |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-19:00 - Sweden Div 1 Sodra FC Trollhattan vs FC Linkoping City |
0-0 |
3-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Enkopings SK FK vs Fanna BK |
4-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Skiljebo SK vs IFK Osterakers FK |
2-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Hudiksvalls FF vs Gamla Upsala SK |
0-1 |
3-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Enskede IK vs IFK Stocksund |
1-1 |
1-3 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Kvarnsvedens IK vs FC Stockholm Internazionale |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Karlbergs BK vs IFK Lidingo FK |
1-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Fagersta Sodra IK vs Kungsangens IF |
0-3 |
0-6 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Kristianstads FC vs IFO Bromolla IF |
2-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Syrianska FC vs Nosaby IF |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland FK Almeboda/Linneryd vs Asarums IF FK |
1-2 |
2-5 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland IFK Karlshamn vs Husqvarna FF |
2-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Dalstorps IF vs Rappe GOIF |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Hassleholms IF vs IK Tord |
3-0 |
3-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Osterlen FF vs IFK Hassleholm |
2-0 |
4-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland IFK Malmo FK vs Varbergs GIF FK |
0-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland FC Rosengard vs Onsala BK |
1-3 |
6-3 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland IF Limhamn Bunkeflo vs IS Halmia |
0-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Eslovs BK vs Angelholms FF |
1-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland BK Olympic Malmo vs Assyriska BK |
2-1 |
4-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Ullared vs Vastra Frolunda IF |
0-0 |
1-3 |
Sun 18, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Vinbergs IF vs KSF Prespa Birlik |
1-2 |
2-3 |
Sun 18, Oct-19:30 - Swedish Allsvenskan AIK Solna vs IFK Goteborg |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-19:30 - Swedish Allsvenskan Varbergs BoIS FC vs IFK Norrkoping |
1-2 |
1-3 |
Sun 18, Oct-16:30 - Swedish Allsvenskan Hammarby vs Mjallby AIF |
3-1 |
4-2 |
Sun 18, Oct-16:30 - Swedish Allsvenskan Elfsborg vs Kalmar FF |
2-0 |
3-1 |
Sun 18, Oct-16:30 - Swedish Allsvenskan IK Sirius FK vs Ostersunds FK |
0-1 |
2-3 |
Sun 18, Oct-15:00 - Swedish Cup Ekedalen vs GAIS |
0-1 |
0-2 |
Sun 18, Oct-18:00 - Swiss Super League FC Luzern vs St. Gallen |
0-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-18:00 - Swiss Super League Sion vs Lausanne Sports |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 FC Biel-Bienne vs Wohlen |
2-0 |
3-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 SR Delemont vs SC Goldau |
2-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 Langenthal vs FC Bassecourt |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Thai League 1 Buriram United vs Nakhon Ratchasima |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-15:00 - Thai League 1 Bangkok United FC vs Sukhothai FC |
1-3 |
4-5 |
Sun 18, Oct-16:00 - Thai League 1 Suphanburi FC vs Chonburi FC |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-16:00 - Thai League 1 Rayong FC vs Port FC |
1-4 |
2-7 |
Sun 18, Oct-15:00 - Thai League 2 Navy FC vs Ranong United FC |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-15:00 - Thai League 2 Ayutthaya United vs MOF Customs United |
0-0 |
2-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Thai League 2 Chiangmai FC vs Nong Bua Pitchaya |
0-1 |
0-5 |
Sun 18, Oct-16:00 - Thai League 2 Uthai Thani Forest vs Khonkaen FC |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Thai League 3 Nonthaburi vs Chamchuri United FC |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-15:30 - Thai League 3 Bankunmae FC vs Royal Thai Army FC |
|
2-0 |
Sun 18, Oct-12:45 - Thai League 3 Bang Pa-in Ayutthaya vs Raj Pracha FC |
|
1-2 |
Sun 18, Oct-12:45 - Thai League 3 IPE Samut Sakhon vs Assumption United FC |
|
2-4 |
Sun 18, Oct-12:45 - Thai League 3 Pattaya Discovery United vs Maptaphut Rayong FC |
|
3-0 |
Sun 18, Oct-12:45 - Thai League 3 Banbueng vs Kohkwang |
|
5-3 |
Sun 18, Oct-13:00 - Thai League 3 Samut Prakan United FC vs Siam FC |
|
2-1 |
Sun 18, Oct-13:00 - Thai League 3 Nakhon Si Thammarat FC vs Jalor City |
|
1-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - Thai League 3 Kasem Bundit University FC vs Prime Bangkok |
|
2-0 |
Sun 18, Oct-13:00 - Thai League 3 Chiangrai FC vs Uttaradit FC |
|
1-3 |
Sun 18, Oct-13:00 - Thai League 3 Surin Khongcheemool vs Muang Loei United |
|
2-2 |
Sun 18, Oct-13:00 - Thai League 3 Khonkaen Mordindang FC vs Surin City FC |
|
1-2 |
Sun 18, Oct-14:00 - Thai League 3 Sa Kaeo FC vs Kabin United FC |
|
1-1 |
Sun 18, Oct-19:59 - Turkey 2 Ligi A Bursaspor vs Balikesirspor |
1-1 |
3-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Turkey 2 Ligi A Boluspor vs Tuzlaspor Kulubu |
1-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-14:30 - Turkey 2 Ligi A Osmanlispor FC vs Giresunspor |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1 Artvin Hopaspor vs Belediye Derincespor |
0-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1 Cankaya FK vs Edirnespor Genclik |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1 Yeilyurt Belediyespor vs Kemerspor 2003 |
1-0 |
3-2 |
Sun 18, Oct-15:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1 Nevsehir Belediyespor vs Diyarbakırspor |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1 Kizilcabolukspor vs Ofspor |
1-0 |
2-2 |
Sun 18, Oct-16:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1 1877 Alemdagspor vs Arnavutkoy Belediyespor |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3 Erbaaspor S vs Osmaniyespor |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Turkey 3 Ligi Grupo 3 Isparta Davrazspor vs Altindag Belediyespor |
1-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-15:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 4 52 Orduspor vs Silivrispor |
2-0 |
5-0 |
Sun 18, Oct-19:59 - Turkey Super Lig Goztepe vs Fenerbahce |
1-2 |
2-3 |
Sun 18, Oct-17:00 - Turkey Super Lig Antalyaspor vs Gazisehir Gaziantep |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-17:00 - Turkey Super Lig Karagumruk vs Kasimpasa S.K. |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-18:15 - UAE U21 League Ajman(U21) vs Al-Dhafra U21 |
1-0 |
2-1 |
Sun 18, Oct-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga Olimpik Donetsk vs FC Vorskla Poltava |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga PFC Oleksandria vs FC Inhulets Petrove |
4-1 |
4-3 |
Sun 18, Oct-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga Dnipro-1 vs Desna Chernihiv |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-15:00 - Ukraine Druha Liga FC Karpaty Lviv vs FK Chayka K-SR |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-01:00 - Uruguay Primera Division CA Penarol vs CA River Plate |
0-2 |
1-2 |
Sun 18, Oct-17:30 - Uruguay Primera Division Montevideo City Torque vs CA Progreso |
0-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-03:15 - Uruguay Primera Division Boston River vs Deportivo Maldonado |
2-0 |
5-1 |
Sun 18, Oct-22:00 - Uruguay Primera Division Danubio FC vs Defensor SC |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-19:45 - Uruguay Primera Division CA Rentistas vs Liverpool P. |
1-0 |
1-2 |
Sun 18, Oct-03:00 - USA Major League Soccer Montreal Impact vs Inter Miami CF |
1-1 |
2-1 |
Sun 18, Oct-04:00 - USA National Women\\\'s Soccer League OL Reign Women\'s vs Utah Royals Women\'s |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-00:00 - USA National Women\\\'s Soccer League Orlando Pride Women\'s vs North Carolina Courage Women\'s |
0-3 |
3-3 |
Sun 18, Oct-02:30 - USA USL League One Richmond Kickers vs South Georgia Tormenta |
0-1 |
0-1 |
Sun 18, Oct-06:30 - USA USL League One FC Tucson vs Orlando City B |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-23:00 - USA USL League One Greenville Triumph vs Union Omaha |
1-1 |
1-2 |
Sun 18, Oct-03:30 - USL Championship Tampa Bay Rowdies vs Charleston Battery |
0-0 |
1-0 |
Sun 18, Oct-03:30 - USL Championship Louisville City FC vs Saint Louis FC |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-05:00 - USL Championship Reno 1868 vs Phoenix Rising FC |
2-1 |
2-2 |
Sun 18, Oct-05:30 - USL Championship El Paso Locomotive vs New Mexico United |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-13:00 - Uzbekistan Division 1 Neftchi Fargona vs Istiklol Fergana |
1-0 |
2-0 |
Sun 18, Oct-15:00 - Uzbekistan Professional Football League Buxoro FK vs Nasaf Qarshi |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-16:30 - Uzbekistan Professional Football League Pakhtakor Tashkent vs Qizilqum Zarafshon |
1-1 |
3-1 |
Sun 18, Oct-14:30 - Uzbekistan Professional Football League FK Andijan vs Sogdiana Jizzakh |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-05:00 - Venezuela Primera Division Trujillanos FC vs Estudiantes Merida FC |
1-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-23:30 - Venezuela Primera Division Yaracuyanos vs Academia Puerto Cabello |
0-0 |
0-0 |
Sun 18, Oct-01:00 - Venezuela Primera Division Carabobo FC vs Mineros de Guayana |
0-0 |
2-2 |
Sun 18, Oct-12:30 - Vietnam First Division Hung Vuong An Giang vs Pho Hien |
0-1 |
0-3 |
Sun 18, Oct-14:00 - Vietnam First Division Binh Phuoc vs Sanna Khanh Hoa |
0-0 |
0-1 |
Sun 18, Oct-14:00 - Vietnam First Division Ba Ria Vung Tau vs SQC Binh Dinh |
0-2 |
0-4 |
Sun 18, Oct-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen Medkila Women\'s vs Stabaek Women\'s |
0-2 |
0-4 |
Sun 18, Oct-14:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen KIL/Hemne Women\'s vs Amazon Grimstad FK Women\'s |
1-1 |
1-1 |
Sun 18, Oct-18:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien Valerenga Women\'s vs Rosenborg Women\'s |
0-0 |
1-1 |
Sun 18, Oct-15:30 - Women\\\'s Norwegian Toppserien Lyn Oslo Women\'s vs Arna-Bjornar Women\'s |
1-0 |
4-0 |
Sun 18, Oct-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien Kolbotn Women\'s vs Klepp IL Women\'s |
1-0 |
2-2 |