Latest News
News are from Rezilta News, Goal.mu, Mauri.bet, and other partner websites.
All soccer/football results.
BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.
ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.
Date and Time/Team | Half Time | Full Time |
---|---|---|
Sat 29, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland VV Capelle vs VV Hoogland |
2-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland FC Lisse vs Blauw Geel |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland VVOG vs DEM |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland Excelsior 31 vs Susteren |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland DVS\'33 Ermelo vs VV Dongen |
1-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland Hollandia vs Flevo Boys |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland FC Rijnvogels vs JOS Watergraafsmeer |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland BVV Barendrecht vs RKVV Erp |
3-0 |
5-0 |
Sat 29, Aug-16:30 - Amstel Cup Holland RKSV Cluzona vs Sparta Nijkerk |
0-1 |
0-4 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland ACV Assen vs VV Gemert |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland Staphorst vs HSC\'21 |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland AWC Wijchen vs ODIN 59 |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland VV GOES vs Sportlust\'46 |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland VV Hoogeveen vs VV DOVO |
1-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland SteDoCo vs SV Den Hoorn |
8-0 |
10-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland Oefening Staalt Spieren \'20 vs Ajax Amateurs |
2-1 |
5-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland VV DUNO vs Uitspanning Na |
0-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland Sliedrecht vs VV Sint Bavo(VVSB) |
2-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland ROP Roda\'46 (Zat) vs ADO 20 Heemskerk |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland Amsterdamsche FC B vs GVV Unitas |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland VV Scherpenzeel vs RKSV Groene Ster |
1-1 |
2-3 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland VV DWOW vs VV Buitenpost |
0-1 |
2-5 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland DTS Ede vs RKVV Best Vooruit |
2-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Amstel Cup Holland DOS Kampen vs EVV Echt |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Amstel Cup Holland Ter Leede vs VV Hoogezand |
3-0 |
6-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Amstel Cup Holland Harkemase Boys vs USV Hercules |
2-0 |
6-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Amstel Cup Holland HSV Hoek vs OFC Oostzaan |
0-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-19:59 - Amstel Cup Holland Achilles Veen vs NWC |
3-0 |
5-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - Amstel Cup Holland SVC \'08 vs HV&CV Quick |
1-3 |
1-5 |
Sat 29, Aug-16:45 - Armenia Division 2 Pyunik B vs Ararat-Armenia B |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-16:45 - Armenia Division 2 Lernayin Artsakh vs Alashkert B Martuni |
1-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-16:45 - Armenia Premier League FK Van Charentsavan vs FC Pyunik |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1 Samford Rangers vs New Farm United |
3-0 |
3-2 |
Sat 29, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1 Virginia United vs AC Carina |
1-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-13:00 - Australia Brisbane Capital League 1 Western Spirit vs North Pine |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-11:00 - Australia Brisbane Premier League Acacia Ridge vs Taringa Rovers |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-11:30 - Australia Brisbane Premier League Grange Thistle SC vs Bayside United FC |
2-0 |
4-1 |
Sat 29, Aug-12:00 - Australia Brisbane Premier League Caboolture FC vs North Star |
1-0 |
2-3 |
Sat 29, Aug-12:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League Annerley FC Women\'s vs University of Queensland FC Snr Women\'s |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-12:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League Robina City Women\'s vs Ipswich City Women\'s |
0-1 |
0-5 |
Sat 29, Aug-13:00 - Australia Brisbane Women\\\'s Premier League AC Carina Women\'s vs Virginia United Women\'s |
0-3 |
0-5 |
Sat 29, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League Belconnen United vs Cooma Tigers |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-11:30 - Australia Capital Gatorade Premier League Monaro Panthers vs Gungahlin United |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-12:25 - Australia Capital Gatorade Premier League Woden Weston vs Canberra Olympic |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-09:15 - Australia Capital Territory U23 Monaro Panthers(U23) vs Gungahlin United (U23) |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-10:10 - Australia Capital Territory U23 Woden Weston(U23) vs Canberra Olympic(U23) |
1-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-13:00 - Australia New South Wales Premier League Sydney FC Youth vs Manly United |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Australia New South Wales Premier League Mt Druitt Town Rangers FC vs Western Sydney Wanderers AM |
1-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League Northern Tigers vs SD Raiders |
1-0 |
5-0 |
Sat 29, Aug-12:00 - Australia New South Wales Super League Bonnyrigg White Eagles vs Newcastle Jets FC Youth |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-13:15 - Australia New South Wales Super League Hills Brumbies vs St George Saints |
0-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20 Northern Tigers(U20) vs SD Raiders(U20) |
4-0 |
9-1 |
Sat 29, Aug-08:00 - Australia New South Wales U20 A.P.I.A. Leichhardt Tigers(U20) vs North Shore Mariners(U20) |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues Peninsula Power vs Capalaba |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-11:30 - Australia Queensland National Premier Leagues Brisbane City vs Moreton Bay United |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues Brisbane Strikers vs Gold Coast United |
0-2 |
2-3 |
Sat 29, Aug-08:45 - Australia Queensland State League U20 Logan Lightning(U20) vs Western Pride(U20) |
1-1 |
2-4 |
Sat 29, Aug-09:00 - Australia Queensland State League U20 Peninsula Power(U20) vs Capalaba(U20) |
0-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-10:00 - Australia Queensland State League U20 Mitchelton(U20) vs Sunshine Coast FC(U20) |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-12:00 - Australia Queensland State Leagues Mitchelton vs Sunshine Coast FC |
3-1 |
4-2 |
Sat 29, Aug-13:00 - Australia Queensland State Leagues Logan Lightning vs Western Pride |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Australia Queensland State Leagues Holland Park Hawks FC vs Brisbane Wolves |
0-3 |
0-7 |
Sat 29, Aug-10:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League The Gap NPL Women\'s vs Gold Coast United Wanderers FC Women\'s |
0-1 |
2-4 |
Sat 29, Aug-10:45 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League Logan Lightning Women\'s vs Capalaba Women\'s |
0-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-08:00 - Australia Tasmania Premier League Riverside Olympic vs Clarence Zebras |
1-1 |
3-3 |
Sat 29, Aug-08:15 - Australia Tasmania Premier League Kingborough Lions vs Devonport City Striker |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-10:30 - Australia Tasmania Premier League Glenorchy Knights vs Launceston City |
2-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-12:30 - Australia Tasmania Premier League Hobart Olympia Warriors vs South Hobart |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-22:30 - Austria Cup Siegendorf vs LASK Linz |
0-0 |
0-3 |
Sat 29, Aug-19:00 - Austria Cup FC Dornbirn vs SV Allerheiligen |
0-3 |
1-3 |
Sat 29, Aug-19:00 - Austria Cup ATSV Wolfsberg vs St.Polten |
0-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-21:00 - Austria Cup WSG Wattens vs USV St. Anna |
0-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-19:30 - Austria Cup Floridsdorfer AC vs ASV Drassburg |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - Austria Cup SC Austria Lustenau vs Stripfing |
0-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - Austria Cup Bad Gleichenberg vs Lafnitz |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - Austria Cup ASV Schrems vs FC Wacker Innsbruck |
1-3 |
1-3 |
Sat 29, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West FC Pinzgau Saalfelden vs Bischofshofen |
1-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West FC Wacker Innsbruck Amateure vs SV Telfs |
2-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West SV Wals-Grunau vs Kuchl |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Baltic Cup Estonia(U17) vs Lithuania(U17) |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Belarus Cup Naftan Novopolock vs FC Gorodeya |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Belarus Cup Volna Pinsk vs Slavia Mozyr |
0-2 |
0-4 |
Sat 29, Aug-16:30 - Belarus Cup Khimik Svetlogorsk vs FK Ruh Brest |
0-1 |
0-3 |
Sat 29, Aug-17:00 - Belarus Cup FC Baranovichi vs FC Vitebsk |
0-6 |
0-6 |
Sat 29, Aug-17:30 - Belarus Cup Lokomotiv Gomel vs FC Slutsk |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Belarus Cup Granit Mikashevichi vs BATE Borisov |
0-1 |
0-5 |
Sat 29, Aug-15:00 - Belarus Division 2 Gorki vs Osipovichy |
1-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-15:00 - Belarus Division 2 Stenles Pinsk vs FK Ostrovets |
4-1 |
4-2 |
Sat 29, Aug-15:00 - Belarus Division 2 Kronon Stolbtsy vs Ivatsevichi |
1-2 |
1-5 |
Sat 29, Aug-16:00 - Belarus Division 2 Bumprom Gomel vs Energosbyt BSATU |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Belarus Division 2 FK Zhlobin vs Shakhtyor Petrikov |
0-0 |
0-4 |
Sat 29, Aug-18:00 - Belarus Division 2 BGU Minsk vs Dinamo Brest II |
1-1 |
2-3 |
Sat 29, Aug-14:00 - Belarus Division 2 Victoria Maryina Gorka vs SMI Autotrans |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-15:30 - Belarus Premier League FC Minsk vs Neman Grodno |
3-1 |
4-3 |
Sat 29, Aug-22:15 - Belgian Cup Glabbeek-Zuurbemde vs Hoegaarden-Outgaarden |
0-3 |
|
Sat 29, Aug-22:30 - Belgian Cup Jodoigne vs Juve Hasselt |
2-2 |
|
Sat 29, Aug-20:30 - Belgian Cup Groen Star Beek vs Sart-Tilman |
8-1 |
|
Sat 29, Aug-21:00 - Belgian Cup KVV Oostduinkerke vs Blankenberge |
0-4 |
|
Sat 29, Aug-21:00 - Belgian Cup Kosova Schaerbeek vs Ixelles |
1-0 |
|
Sat 29, Aug-21:00 - Belgian Cup Schelde Serskamp vs Avanti Stekene |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-21:00 - Belgian Cup Gembloux Sports vs Gosselies Sports |
2-3 |
|
Sat 29, Aug-21:30 - Belgian Cup Torhout vs RC Lauwe |
2-3 |
|
Sat 29, Aug-21:30 - Belgian Cup SV Diksmuide vs Oostnieuwkerke |
1-0 |
|
Sat 29, Aug-21:30 - Belgian Cup Herk FC vs KV Herselt |
5-2 |
|
Sat 29, Aug-21:30 - Belgian Cup Beringen vs Noordstar Noorderwijk |
2-0 |
|
Sat 29, Aug-21:30 - Belgian Cup Vorselaar vs Oud-Turnhout |
4-0 |
|
Sat 29, Aug-21:30 - Belgian Cup Montignies vs RSA Forchies |
9-1 |
|
Sat 29, Aug-21:30 - Belgian Cup Standard Elen vs Eendracht Termien |
0-4 |
|
Sat 29, Aug-21:30 - Belgian Cup K. Kontich vs Royal Leopold F.C. |
3-2 |
|
Sat 29, Aug-21:30 - Belgian Cup Nivellois vs Denderhoutem |
1-3 |
|
Sat 29, Aug-21:00 - Belgian Cup KSV Rumbeke vs Jong Zulte |
3-0 |
|
Sat 29, Aug-22:00 - Belgian Cup Weerstand Koersel vs KFC Wezel |
0-1 |
|
Sat 29, Aug-22:00 - Belgian Cup Onhaye vs Fernelmont-Hemptinne |
3-0 |
|
Sat 29, Aug-22:00 - Belgian Cup FC Lebbeke vs Bornem |
2-0 |
|
Sat 29, Aug-22:00 - Belgian Cup Wellen vs Espoir Minerois |
1-0 |
|
Sat 29, Aug-22:00 - Belgian Cup Rochefort vs Saint-Louis-Saint-Leger |
11-0 |
|
Sat 29, Aug-19:59 - Belgian Cup Stade Disonais vs Royal Aubel FC B |
10-2 |
|
Sat 29, Aug-19:59 - Belgian Cup SK Lochristi vs Dendermonde |
5-0 |
|
Sat 29, Aug-22:00 - Belgian Cup Crossing Vissenaken vs KFC De Kempen |
0-1 |
|
Sat 29, Aug-22:00 - Belgian Cup OC Nismes vs Union Lasne-Ohain |
1-1 |
|
Sat 29, Aug-22:00 - Belgian Cup RFC Saint-Hubert vs Banneux Sprimont |
0-2 |
|
Sat 29, Aug-21:30 - Belgian Cup Vigor Wuitens Hamme vs Koninklijke Schelle Sport |
7-0 |
|
Sat 29, Aug-21:30 - Belgian Cup Achel vs Verbroedering Lommel |
4-2 |
|
Sat 29, Aug-22:45 - Belgian Jupiler League Royal Excel Mouscron vs Zulte Waregem |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-18:15 - Belgian Jupiler League AS Eupen vs St.-Truidense VV |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-20:30 - Belgian Jupiler League Cercle Brugge vs Kortrijk |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-20:30 - Belgian Jupiler League Red Star Waasland-Beveren vs Oud Heverlee Leuven |
0-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-22:45 - Belgium - 2e Klasse Lierse Kempenzonen vs RWD Molenbeek |
2-1 |
4-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Belgium Women\\\'s Premier League Anderlecht Women\'s vs Standard Liege Women\'s |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Belgium Women\\\'s Premier League Eendracht Aalst Women\'s vs Club Brugge Women\'s |
0-2 |
0-2 |
Sat 29, Aug-18:30 - Bosnia Premijer Liga Mladost Doboj Kakanj vs Olimpik Sarajevo |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-21:00 - Bosnia Premijer Liga FK Velez Mostar vs FK Tuzla City |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-22:00 - Bosnia Premijer Liga Sloboda Tuzla vs NK Siroki Brijeg |
2-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B Vitoria Salvador BA vs Parana |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-02:15 - Brasileiro Serie B Oeste SP vs Avai FC (SC) |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-03:30 - Brasileiro Serie B Cuiaba (MT) vs Chapecoense SC |
0-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B Guarani Futebol Clube vs Nautico (PE) |
1-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Brasileiro Serie B Juventude (RS) vs Botafogo SP |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-23:00 - Brazil Brasiliense DF Division 1 SE Gama (DF) vs Brasiliense (DF) |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG FC Hebar Pazardzhik vs Septemvri Sofia |
1-1 |
5-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG Sportist Svoge vs Kariana Erden |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG Neftochimik Burgas vs FC Dobrudzha |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG Lokomotiv Gorna Oryahovitsa vs Litex Lovech |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - Bulgaria B PFG FC Sozopol vs Vitosha Bistritsa |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - Bulgaria B PFG Septemvri Simitli vs Strumska Slava |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - Bulgaria Premier PFK Montana vs Levski Sofia |
0-2 |
0-4 |
Sat 29, Aug-18:00 - Bulgaria Premier Arda Kardzhali vs Botev Plovdiv |
1-2 |
3-2 |
Sat 29, Aug-22:15 - Bulgaria Premier Etar Veliko Tarnovo vs Ludogorets Razgrad |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-23:00 - Canadian Premier League HFX Wanderers vs York 9 |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - Canadian Premier League Valour vs FC Edmonton |
0-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - Chile Primera B CD Copiapo S.A. vs Cobreloa |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-23:00 - Chile Primera B CD Santiago Morning vs San Luis Quillota |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-23:00 - Chile Primera B Nublense vs San Marcos de Arica |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-20:30 - Chile Primera B Deportes Valdivia vs Puerto Montt |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-21:30 - Chile Primera Division Colo Colo vs Santiago Wanderers |
1-1 |
2-3 |
Sat 29, Aug-10:15 - China Women\\\'s Super League Beijing BeiKong Women\'s vs Changchun Masses Properties Women\'s |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-10:15 - China Women\\\'s Super League Shandong Ticai Women\'s vs Zhejiang Hangzhou Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-12:00 - China Women\\\'s Super League Jiangsu Suning Women\'s vs Wuhan Jianghan Women\'s |
0-2 |
0-3 |
Sat 29, Aug-12:30 - China Women\\\'s Super League HeNan Huishang Women\'s vs Hebei China Fortune Women\'s |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-12:30 - China Women\\\'s Super League Guangdong Meizhou Huijun Women\'s vs Shanghai RCB Women\'s |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Chinese Super League Shandong Luneng vs Dalian Pro |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-14:00 - Chinese Super League Guangzhou R&F vs Shenzhen FC |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-22:30 - Club Friendly Central PE vs Campinense (PB) |
2-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Sunderland vs Harrogate Town |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Tottenham Hotspur vs Birmingham |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly FC Nurnberg vs Turkgucu Ataspor Munchen |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Walsall vs Burton Albion FC |
1-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Huddersfield Town vs Manchester United(U23) |
2-2 |
3-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Brighton & Hove Albion vs Chelsea FC |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Port Vale vs Rochdale |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-15:00 - Club Friendly Leicester City vs Sheffield Wed |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly FC Vorskla Poltava vs FC Mynai |
1-2 |
2-4 |
Sat 29, Aug-15:00 - Club Friendly Aalborg BK vs Randers FC |
1-3 |
4-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Northwich Victoria FC vs Atherton Collieries |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-15:00 - Club Friendly Hoffenheim vs 1.FSV Mainz 05 |
0-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly VVV-Venlo vs SV Straelen |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-15:00 - Club Friendly Lyngby vs Fremad Amager |
4-0 |
5-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Southport FC vs Barrow |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-15:00 - Club Friendly Bamber Bridge vs Chorley |
0-3 |
1-6 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Stafford Rangers vs Hednesford Town |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-15:00 - Club Friendly Sportfreunde Lotte vs SC Paderborn 07 B |
1-1 |
4-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Farsley Celtic vs Scarborough Athletic |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-15:00 - Club Friendly SpVg Schonnebeck vs DSC Wanne-Eickel |
4-0 |
6-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Ossett Town vs Bradford Park Avenue |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Clitheroe vs FC United of Manchester |
0-1 |
0-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Swindon Supermarine vs Chippenham Town |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Sutton Coldfield Town vs Halesowen Town |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Burgess Hill Town vs Cray Wanderers |
1-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly SSVg Velbert vs Wuppertaler SV |
1-2 |
1-4 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Wealdstone FC vs Colchester United |
1-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Staines Town vs Aldershot Town |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Radcliffe Borough vs Chester FC |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly AFC Totton vs Eastleigh |
1-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Leiston FC vs Brightlingsea Regent |
2-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Salford City F.C. vs Accrington Stanley |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly St Ives Town vs Kettering Town |
0-2 |
0-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Needham Market vs Braintree Town |
0-3 |
0-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Gosport Borough vs Hampton & Richmond |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Thackley vs Guiseley |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Ramsbottom United vs Cheadle Town |
0-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-22:00 - Club Friendly Ponte Preta Women\'s vs Palmeiras SP Women\'s |
1-4 |
|
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Kings Langley vs Hendon |
3-0 |
3-2 |
Sat 29, Aug-15:30 - Club Friendly Chelsea FC Women\'s vs Manchester City Women\'s |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Basford United F.C. vs Alfreton Town |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Atlas Delmenhorst vs TB Uphusen |
2-0 |
5-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Phoenix Sports vs Basildon United |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Kouris Erimis vs Aris Limassol |
2-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Club Friendly Fortuna Heddesheim vs FV Dudenhofen |
1-0 |
4-1 |
Sat 29, Aug-03:00 - Club Friendly Macapa AP vs Sao Paulo AP |
0-2 |
0-3 |
Sat 29, Aug-05:00 - Club Friendly Harrington vs Foro SC |
2-1 |
5-4 |
Sat 29, Aug-06:00 - Club Friendly Kingborough Lions B vs Clarence Zebras II |
1-3 |
1-4 |
Sat 29, Aug-06:45 - Club Friendly Western AFC vs Christchurch United |
0-3 |
1-6 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly Newcastle vs Barnsley |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly Coventry vs Peterborough United |
0-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly Leyton Orient vs Gillingham |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly Plymouth Argyle vs Forest Green Rovers |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly Oldham Athletic AFC vs Lincoln City |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly VfR Aalen vs VfB Eichstatt |
3-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly Wattenscheid vs FC Schalke 04 II |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly SV Darmstadt 98 vs Norwich City |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly 1. FC Magdeburg vs SV Rodinghausen |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly Bonner SC vs Monheim |
2-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly BSC Old Boys vs Cleethorpes Town |
0-0 |
1-4 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly Viktoria Koln vs Dortmund(Am) |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly FK Pirmasens vs TUS Mechtersheim |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly SV Seligenporten vs Greuther Furth II |
5-0 |
|
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly Bayern Alzenau vs Nurnberg Am |
2-2 |
|
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly SC Wiedenbruck vs BSV Rehden |
1-2 |
1-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly FV Illertissen vs FC Augsburg II |
0-2 |
1-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly Arminia Bielefeld Women\'s vs FC Zwolle Women\'s |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly St Neots Town vs Cambridge City |
1-2 |
2-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly Pontefract Collieries vs Belper Town |
0-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly SV Lippstadt vs SG Finnentrop/Bamenohl |
3-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-18:30 - Club Friendly Coventry vs Peterborough United |
1-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly Eintracht Frankfurt Women\'s vs Koln Women\'s |
2-0 |
5-1 |
Sat 29, Aug-18:30 - Club Friendly Obolon Brovar Kiev vs Desna Chernihiv |
1-2 |
2-5 |
Sat 29, Aug-16:00 - Club Friendly JSK Rodgau vs FSV Frankfurt |
0-3 |
0-9 |
Sat 29, Aug-18:30 - Club Friendly Gazisehir Gaziantep vs Denizlispor |
1-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-18:30 - Club Friendly Asil Lysi vs Alki Oroklini |
1-0 |
2-3 |
Sat 29, Aug-10:00 - Club Friendly Bonnyrigg White Eagles(U20) vs Newcastle Jets FC U20 |
0-3 |
1-3 |
Sat 29, Aug-20:30 - Club Friendly Grasshoppers vs FC Luzern |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-20:30 - Club Friendly Fortuna Koln Am vs SSV Merten |
1-4 |
3-5 |
Sat 29, Aug-16:30 - Club Friendly St. Gallen vs SC Freiburg |
0-0 |
1-3 |
Sat 29, Aug-16:30 - Club Friendly Arminia Bielefeld vs VfB Stuttgart |
0-2 |
0-2 |
Sat 29, Aug-16:30 - Club Friendly Northampton Town vs Luton Town |
0-0 |
0-3 |
Sat 29, Aug-16:30 - Club Friendly RW Essen vs Emmen |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-16:30 - Club Friendly Stratford Town vs Yeovil Town |
0-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-21:00 - Club Friendly Udinese vs Vicenza |
1-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-21:00 - Club Friendly Levante vs Valencia |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-21:00 - Club Friendly Ajax Amsterdam vs Eintracht Frankfurt |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-21:00 - Club Friendly Rio Ave vs Maritimo |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Club Friendly Hertha BSC Berlin vs PSV Eindhoven |
0-1 |
0-4 |
Sat 29, Aug-19:00 - Club Friendly ADO Den Haag vs AZ Alkmaar |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-21:00 - Club Friendly A.F.C. Tubize vs Francs Borains |
3-1 |
5-3 |
Sat 29, Aug-19:00 - Club Friendly SSV Jahn Regensburg vs Augsburg |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Club Friendly VfL Osnabruck vs SC Heerenveen |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Club Friendly Samsunspor vs Trabzonspor |
0-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Club Friendly Goztepe vs Menemen Belediye Spor |
2-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Club Friendly TSV Nordlingen vs TSV Rain Am Lech |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Club Friendly KRC Gent vs Royal Knokke |
0-3 |
2-5 |
Sat 29, Aug-19:00 - Club Friendly Kolos Kovalivka vs Olimpik Donetsk |
3-1 |
|
Sat 29, Aug-12:00 - Club Friendly Leganes vs Eibar |
3-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Club Friendly TSV Schwabmunchen vs FC Memmingen |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Club Friendly Stade de Reims Women\'s vs SC Sand Women\'s |
2-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly Werder Bremen vs FC Groningen |
4-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly West Ham United vs Brentford |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-12:30 - Club Friendly TSV 1860 Rosenheim vs SV Kirchanschoring |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly Crystal Palace vs Charlton Athletic |
0-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly Oxford United vs Queens Park Rangers |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly Rot Weiss Ahlen vs VfB Oldenburg |
3-1 |
4-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly Eintracht Braunschweig vs Hansa Rostock |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly Rheindorf Altach vs Augsburg |
1-1 |
2-5 |
Sat 29, Aug-19:15 - Club Friendly Werder Bremen vs St. Pauli |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly Rijnsburgse Boys vs Volendam Am. |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-19:15 - Club Friendly Thyella Patras vs Diagoras Vrachneika |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly 1. FC Heidenheim 1846 vs SpVgg Unterhaching |
1-0 |
3-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly Ballinamallard United vs Warrenpoint Town |
2-2 |
|
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly SC Weiche Flensburg 08 vs FC Altona 93 |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly Fortuna Dusseldorf II vs Hannover 96 Am |
0-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly Freie Turnerschaft Braunschweig vs SC Hemmingen-Westerfeld |
3-2 |
6-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly FSV Fernwald vs Sportfreunde Siegen |
0-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly Bocholt FC vs Preuben Munster |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly SSV Jeddeloh vs Brinkumer SV |
0-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Club Friendly FC Giessen vs Bergisch Gladbach 09 |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:30 - Club Friendly Panathinaikos vs Lamia |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-19:30 - Club Friendly FC Aarau vs SC Kriens |
3-0 |
5-1 |
Sat 29, Aug-19:30 - Club Friendly Dijon Women\'s vs Fleury 91 Women\'s |
1-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-19:30 - Club Friendly TSV Wasserburg Inn vs Wacker Burghausen |
0-3 |
1-5 |
Sat 29, Aug-13:00 - Club Friendly Osasuna vs Alaves |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Club Friendly FC Lugano vs Chiasso |
3-0 |
5-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Club Friendly Stade Lausanne Ouchy vs Bavois |
2-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Club Friendly Sydney Universiteti vs Bankstown City Lions |
0-1 |
0-3 |
Sat 29, Aug-13:00 - Club Friendly Nakhon Ratchasima vs Sisaket FC |
2-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-13:00 - Club Friendly Raj Pracha FC vs Bangkok FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-13:00 - Club Friendly Bremer SV vs TuS Heeslingen |
1-2 |
2-4 |
Sat 29, Aug-13:00 - Club Friendly SV Heimstetten vs SV Pullach |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Club Friendly VfR Mannheim vs SG Sonnenhof Grobaspach |
0-1 |
1-4 |
Sat 29, Aug-13:00 - Club Friendly VfR Garching vs FC Pipinsried |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-13:20 - Club Friendly Chonburi FC vs Navy FC |
2-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-17:30 - Club Friendly 1. FC Koln vs VfL Wolfsburg |
0-0 |
0-3 |
Sat 29, Aug-17:30 - Club Friendly Hoffenheim vs 1.FSV Mainz 05 |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-17:30 - Club Friendly VfR Wormatia Worms vs Weinheim TSC 1862 |
5-0 |
8-1 |
Sat 29, Aug-17:30 - Club Friendly TSV Aubstadt vs TSV Abtswind |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-17:30 - Club Friendly Drochtersen/Assel vs HSC Hannover |
2-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-14:00 - Club Friendly SV Darmstadt 98 vs Norwich City |
0-2 |
2-3 |
Sat 29, Aug-14:00 - Club Friendly Bangkok United FC vs Police Tero |
1-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-21:00 - Club Friendly Cruzeiro MG Women\'s vs Gremio Women\'s |
1-2 |
|
Sat 29, Aug-21:00 - Club Friendly Walter Ferretti(U20) vs Real Esteli(U20) |
1-7 |
|
Sat 29, Aug-22:00 - Club Friendly UD Logrones vs Athletic Bilbao |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - Club Friendly Torino vs Novara Calcio |
2-1 |
4-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - Club Friendly Real Oviedo vs CD Mirandes |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - Club Friendly Heracles Almelo vs MSV Duisburg |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - Club Friendly Atromitos Athens vs OFI Crete |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - Club Friendly SD Huesca vs Real Sociedad |
1-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - Club Friendly Viktoria Koln vs Wegberg-Beeck |
1-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-14:30 - Club Friendly Kozakken Boys vs Jong Sparta Rotterdam |
1-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-19:55 - Croatia - 1. Division NK Rijeka vs Istra 1961 |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-22:05 - Croatia - 1. Division Hajduk Split vs Slaven Belupo Koprivnica |
0-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Croatia - 2. Division NK Dugopolje vs NK Orijent Rijeka |
3-1 |
4-3 |
Sat 29, Aug-19:00 - Croatia - 2. Division Kustosija vs Rudes |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-12:00 - Croatia U19 NK Lokomotiva Zagreb U19 vs Hrvatski Dragovoljac(U19) |
1-0 |
5-1 |
Sat 29, Aug-12:00 - Croatia U19 Varteks Varazdin U19 vs Hajduk Split (U19) |
0-1 |
0-6 |
Sat 29, Aug-21:30 - Cyprus 1 Division E.N.Paralimni vs Olympiakos Nicosia FC |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-19:30 - Cyprus 1 Division Doxa Katokopias vs Ethnikos Achnas |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga Dukla Praha vs Prostejov |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga Lisen vs Blansko |
1-1 |
4-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Czech Republic 2. Liga Chrudim vs FK MAS Taborsko |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A SK Motorlet Praha vs Slavia Karlovy Vary |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A Povltava FA vs Benesov |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B Sokol Zivanice vs SK Sokol Zapy |
1-2 |
2-2 |
Sat 29, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B Jablonec B vs Jiskra Usti nad Orlici |
1-1 |
5-2 |
Sat 29, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B Zbuzany vs Slovan Liberec II |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Synot Slovacko vs FK Baumit Jablonec |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Mlada Boleslav vs FC Fastav Zlin |
1-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Opava vs MFK Karvina |
0-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-21:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Slavia Praha vs FK Pribram |
2-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s Slavia Praha Women\'s vs Slovan Liberec Women\'s |
3-0 |
8-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s FC Viktoria Plzen Women\'s vs Synot Slovacko Women\'s |
2-2 |
2-5 |
Sat 29, Aug-13:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s Horni Herspice Women\'s vs Sparta Praha Women\'s |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Odra Petrkovice vs Frydek-Mistek |
0-1 |
0-3 |
Sat 29, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Hanacka Slavia Kromeriz vs Hlucin |
1-3 |
1-5 |
Sat 29, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Viktoria Otrokovice vs Uhersky Brod |
0-1 |
0-3 |
Sat 29, Aug-12:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Vysocina Jihlava B vs Vrchovina |
0-0 |
1-4 |
Sat 29, Aug-12:15 - Czech Republic U19 League Pardubice(U19) vs Meteor Praha(U19) |
3-1 |
4-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League SK Sigma Olomouc(U19) vs MFK Karvina(U19) |
1-2 |
3-2 |
Sat 29, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League Brno(U19) vs Zlin(U19) |
1-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League Viktoria Plzen U19 vs Hradec Kralove(U19) |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League Synot Slovacko(U19) vs Opava (U19) |
4-0 |
5-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League Sparta Praha(U19) vs Ceske Budejovice(U19) |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League Slavia Praha(U19) vs Pribram U19 |
1-1 |
6-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A Dalum vs FC Sydvest |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A Naesby BK vs Brabrand IF |
0-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A Jammerbugt vs SfB-Oure |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A Middelfart vs VSK Aarhus |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A BK Frem vs FC Aarhus Fremad |
1-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-15:45 - Denmark - 2. Division Groupe B FA 2000 vs Avarta |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B Hillerod Fodbold vs AB Gladsaxe |
0-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe B Bronshoj vs Vanlose IF |
1-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe B Nykobing FC vs Skovshoved |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Aalborg BK Women\'s vs Thisted FC Women\'s |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Nordsjaelland Women\'s vs HB Koge Woman\'s |
2-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Aarhus AGF Women\'s vs Brondby Women\'s |
0-1 |
1-4 |
Sat 29, Aug-18:15 - Denmark Woman\\\'s League Fortuna Hjorring Women\'s vs Kolding BK Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 Solrod Women\'s vs Naesby BK Woman\'s |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-15:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 Ballerup Skovlunde Women\'s vs Herlufsholm GF Women\'s |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 Aalborg Freja women\'s vs Vildbjerg SF Women\'s |
1-3 |
3-4 |
Sat 29, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 Osterbro IF Woman\'s vs FC Damso Women\'s |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-13:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 IF Lyseng Women\'s vs Odense Women\'s |
0-3 |
0-6 |
Sat 29, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 JAI Fodbold Women\'s vs Fortuna Hjorring B Women\'s |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-15:00 - Denmark Youth U19 Midtjylland(U19) vs Lyngby(U19) |
3-1 |
5-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Denmark Youth U19 FC Kobenhavn(U19) vs Esbjerg FB(U19) |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-14:00 - Denmark Youth U19 Randers FC(U19) vs Horsens(U19) |
3-0 |
6-0 |
Sat 29, Aug-14:30 - Denmark Youth U19 Aarhus AGF(U19) vs Aalborg BK(U19) |
1-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-14:30 - Denmark Youth U19 Odense BK U19 vs Nordsjaelland (U19) |
1-1 |
1-4 |
Sat 29, Aug-14:30 - Denmark Youth U19 Vejle(U19) vs Brondby(U19) |
2-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-14:30 - Denmark Youth U19 Sonderjyske(U19) vs Silkeborg IF(U19) |
1-0 |
1-3 |
Sat 29, Aug-01:45 - Ecuador Campeonato Serie B Independiente Juniors vs Chacaritas FC |
1-2 |
2-2 |
Sat 29, Aug-19:30 - Ecuador Campeonato Serie B 9 de Octubre vs Santo Domingo |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:45 - Ecuador Campeonato Serie B Manta FC vs Fuerza Amarilla |
1-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-04:00 - Ecuador Copa Pilsener A Sociedad Deportiva Aucas vs Macara |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-22:00 - Ecuador Copa Pilsener A Mushuc Runa vs Deportivo Cuenca |
1-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - Egypt Premier League Aswan vs Pyramids FC |
1-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-17:30 - Egypt Premier League El Entag Al Harby vs Tala\'ea El Gaish |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-22:30 - Egypt Premier League Al Masry vs Al Ahly SC |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-19:30 - England FA Community Shield Arsenal vs Liverpool |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - England League Cup Stoke City vs Blackpool |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - England League Cup Preston North End vs Mansfield Town |
3-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - England League Cup Blackburn Rovers vs Doncaster Rovers |
1-0 |
3-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - England League Cup Stevenage FC vs Portsmouth |
3-2 |
3-3 |
Sat 29, Aug-17:00 - Estonia Esi Liiga FC Elva vs FC Nomme United |
1-0 |
4-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Estonia Esi Liiga Kohtla-Jarve JK Jarve vs Tartu JK Tammeka B |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Estonia Esi Liiga B Tartu JK Welco vs Tabasalu Charma |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Estonia Esi Liiga B Laanemaa Haapsalu vs Rakvere JK Tarvas |
1-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga FC Flora Tallinn vs Tallinna JK Legion |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga Parnu JK Women\'s vs Tammeka Tartu Women\'s |
2-0 |
4-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga JK Tallinna Kalev Women\'s vs Suure Jaani United Women\'s |
2-2 |
4-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga Nomme JK Kalju Women\'s vs Saku Sporting Women\'s |
0-4 |
0-5 |
Sat 29, Aug-14:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga FC Flora Tallinn Women\'s vs FC Lootos Polva Women\'s |
2-0 |
6-0 |
Sat 29, Aug-15:30 - Finland Women\\\'s Premier League KuPS Women\'s vs HJK Helsinki Women\'s |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Finland Women\\\'s Premier League Aland Women\'s vs Jyvaskylan Pallokerho Women\'s |
3-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A PK Keski Uusimaa(PKKU) vs JaPS |
1-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A Lahden Reipas vs MiPK Mikkeli |
1-2 |
2-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B Salon Palloilijat(SalPa) vs KaaPo Kaarina |
1-1 |
2-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B FC Espoo vs Atlantis |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C JIPPO vs FC Vaajakoski |
0-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-19:30 - Finland Veikkausliga KuPS vs TPS Turku |
3-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga SJK Seinajoki vs RoPS Rovaniemi |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Finland Ykkonen Ekenas IF vs Mypa |
3-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Finland Ykkonen MuSa vs KPV |
2-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-21:00 - France Ligue 2 FC Sochaux-Montbeliard vs ESTAC Troyes |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-21:00 - France Ligue 2 Le Havre vs Amiens SC |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-21:00 - France Ligue 2 LB Chateauroux vs AJ Auxerre |
0-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-21:00 - France Ligue 2 Chamois Niortais vs FC Chambly |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-21:00 - France Ligue 2 Grenoble Foot 38 vs Toulouse |
4-2 |
5-3 |
Sat 29, Aug-21:00 - France Ligue 2 USL Dunkerque vs Clermont Foot |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-21:00 - France Ligue 2 Pau FC vs Rodez AF |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-21:00 - France Ligue 2 Paris FC vs Valenciennes FC |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - France Ligue 2 Nancy vs Guingamp |
0-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - France Ligue 2 Caen vs AC Ajaccio |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group A Lorient B vs Vannes OC |
0-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-19:30 - French Championnat Amateur Group A FC Chartres vs Fleury Merogis U.S. |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A FC Rouen vs Poissy AS |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Sainte Genevieve Sports vs Saint Malo |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Blois F.41 vs Caen B |
0-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Guingamp B vs St Pryve St Hilaire |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Versailles 78 vs Plabennec |
3-0 |
4-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Granville vs Voltigeurs Chateaubriant |
1-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group B Stade Reims II vs Bobigny A.C. |
2-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B CS Sedan Ardennes vs SC Schiltigheim |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Beauvais vs ST Maur Lusitanos |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Haguenau vs Belfort ASM FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-22:00 - French Championnat Amateur Group B GFC Ajaccio vs Metz B |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Epinal vs L\'Entente SSG |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Auxerre B vs Saint Quentin |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - French Championnat Amateur Group B Lens B vs Paris 13 Atletico |
0-1 |
0-3 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Toulon vs Frejus Saint-Raphael |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Louhans-Cuiseaux vs Martigues |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Saint-Priest vs Hyeres |
2-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Aubagne vs Monaco B |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Olymplque de Marseille B vs Lyonnais B |
3-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Grasse vs Andrezieux |
2-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C GFA Rumilly Vallieres vs Monts d\'Or Azergues |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-20:30 - French Championnat Amateur Group D Yzeure AS vs Angouleme CFC |
1-1 |
5-1 |
Sat 29, Aug-21:00 - French Championnat Amateur Group D Canet Roussillon vs Colomiers |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Les Herbiers vs Bourges 18 |
2-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Avenir Sportif Beziers vs Chamalieres FC |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Le Puy Foot 43 Auvergne vs Romorantin |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Bourges Foot vs Angers II |
1-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C SPA Merignacais U19 vs Guingamp (U19) |
0-0 |
|
Sat 29, Aug-23:00 - French Le Championnat Ligue 1 Strasbourg vs OGC Nice |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - French Le Championnat Ligue 1 Stade Rennes FC vs Montpellier HSC |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Georgia Cup Samgurali Tskh vs WIT Georgia Tbilisi |
2-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Georgia Cup Tbilisi City vs FC Shukura Kobuleti |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-19:30 - Georgia Cup Spaeri FC vs FC Metalurgi Rustavi |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost Energie Cottbus vs Viktoria Berlin 1889 |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost Tennis Borussia Berlin vs Lichtenberg 47 |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost FSV Optik Rathenow vs VfB Auerbach |
0-2 |
1-4 |
Sat 29, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost VSG Altglienicke vs ZFC Meuselwitz |
2-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nordost Carl Zeiss Jena vs FC Lokomotive Leipzig |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Germany - Regionalliga Nordost Chemnitzer vs Germania Halberstadt |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Germany - Regionalliga Nordost Chemie Leipzig vs Hertha BSC Berlin Am |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Germany OberLiga SGV Freiberg vs CfR Pforzheim |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Germany OberLiga SV Sandhausen B vs FSV 08 Bissingen |
2-2 |
3-4 |
Sat 29, Aug-21:00 - Greece Super League 1 Apollon Smirnis vs Xanthi |
2-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-23:00 - Guatemala Liga Nacional CSyD Sacachispas vs Deportivo Achuapa |
0-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional Club Comunicaciones vs CSD Xelaju MC |
2-0 |
4-2 |
Sat 29, Aug-23:00 - Holland Jupiler League NAC Breda vs AZ Alkmaar 2 |
3-0 |
6-1 |
Sat 29, Aug-18:30 - Holland Jupiler League Jong PSV Eindhoven vs SBV Excelsior |
0-2 |
1-6 |
Sat 29, Aug-20:45 - Holland Jupiler League FC Oss vs Helmond Sport |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-20:15 - Hungary NB Ⅱ Vasas SC vs Debreceni VSC |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-22:30 - Hungary NB1 PAKSI FC vs Mezokovesd-Zsory |
0-2 |
1-2 |
Sat 29, Aug-15:00 - Hungary U19 League Puskas Akademia Fehervar(U19) vs Nyiregyhaza Spartacus(U19) |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-12:00 - Hungary U19 League Vasas(U19) vs Paksi SE(U19) |
0-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-12:30 - Hungary U19 League Debreceni VSC (U19) vs Gyori ETO FC U19 |
1-3 |
2-3 |
Sat 29, Aug-13:00 - Hungary U19 League Illes Akademia Haladas(U19) vs Fehervar Videoton(U19) |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-14:00 - Hungary U19 League Budapest Honved U19 vs Diosgyor VTK(U19) |
1-1 |
5-1 |
Sat 29, Aug-18:30 - Hungary Women\\\'s Division 1 League Viktoria FC Szombathely Women\'s vs Gyori Dozsa Woman\'s |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League MTK Hungaria Women\'s vs Szent Mihaly Women\'s |
4-0 |
6-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League Ferencvarosi TC Women\'s vs Astra Hungary Women\'s |
2-1 |
3-3 |
Sat 29, Aug-19:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League Diosgyori VTK Women\'s vs Kelen SC Women\'s |
2-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Iceland Division 1 Thor Akureyri vs Throttur Reykjavik |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - Iceland Division 1 Leiknir F vs Magni Grenivik |
1-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Iceland Division 1 Grindavik vs Vestri |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Iceland Division 1 UMF Afturelding vs Fram Reykjavik |
1-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Iceland Division 1 Vikingur Olafsvik vs IBV Vestmannaeyjar |
1-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Iceland Division 2 Vidir Gardur vs Fjardabyggd |
2-0 |
5-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - Iceland Division 2 Dalvik Reynir vs IR Reykjavik |
1-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - Iceland Division 2 Kari Akranes vs KF Fjallabyggdar |
2-2 |
2-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Iceland Division 2 Volsungur Husavik vs UMF Selfoss |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Iceland Division 3 Reynir Sandgerdi vs Einherji |
5-2 |
7-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - Iceland Division 3 Alftanes vs KFR Aegir |
2-1 |
3-3 |
Sat 29, Aug-19:59 - Iceland Division 3 KF Gardabaer vs Tindastoll Sauda |
1-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Iceland Division 3 Ellidi vs UMF Sindri Hofn |
2-1 |
4-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Iceland Division 3 Vaengir Jupiters vs KV Vesturbaeja |
0-1 |
0-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Iceland Division 3 Hottur Huginn vs Augnablik |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Iceland Ladies Premier League Stjarnan Women\'s vs IBV Vestmannaeyjar Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Iceland Ladies Premier League Throttur Reykjavik Women\'s vs Fylkir Women\'s |
2-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Iceland Ladies Premier League UMF Selfoss Women\'s vs Hafnarfjordur Women\'s |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-22:45 - Ireland - FAI Cup Bray Wanderers vs Finn Harps |
0-2 |
0-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - Ireland - FAI Cup Drogheda United vs Derry City |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - Israel Premier League F.C. Ashdod vs Hapoel Ironi Kiryat Shmona |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-20:45 - Israel Premier League Hapoel Bnei Sakhnin FC vs Bnei Yehuda Tel Aviv |
0-1 |
0-3 |
Sat 29, Aug-21:30 - Israel Premier League Hapoel Kfar Saba vs Hapoel Tel Aviv |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Israel U19 League Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19 vs Maccabi Haifa Shmuel U19 |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Israel U19 League Maccabi Netanya U19 vs Ironi Ramat Hasharon U19 |
0-0 |
|
Sat 29, Aug-18:00 - Israel U19 League Hapoel Natzrat Illit(U19) vs Ashdod MS U19 |
0-2 |
2-4 |
Sat 29, Aug-18:00 - Israel U19 League Hapoel Beer Sheva(U19) vs Bnei Sakhnin U19 |
0-1 |
2-3 |
Sat 29, Aug-18:30 - Israel U19 League Maccabi Petah Tikva Asis Dabid (U19) vs Hapoel Kiryat Shmona(U19) |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-21:00 - Israel U19 League Hapoel Tel Aviv Nisanov(U19) vs Hapoel Ramat Gan U19 |
0-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Israel U19 League Maccabi Tel Aviv Shachar U19 vs Hapoel Hadera U19 |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-22:45 - Italian Women Division 1 Juventus Women\'s vs Empoli Women\'s |
1-1 |
4-3 |
Sat 29, Aug-19:45 - Italian Women Division 1 Florentia Women\'s vs AGSM Verona Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-19:45 - Italian Women Division 1 San Marino Academy Women\'s vs AC Milan Women\'s |
0-3 |
0-5 |
Sat 29, Aug-10:00 - Japan Football League Honda Lock SC vs Nara Club |
0-1 |
0-3 |
Sat 29, Aug-10:00 - Japan Football League Sony Sendai FC vs Honda FC |
0-2 |
0-4 |
Sat 29, Aug-10:00 - Japan Football League MIO Biwako Shiga vs Reinmeer Aomori F.C. |
3-0 |
6-0 |
Sat 29, Aug-11:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 IGA Kunoichi Women\'s vs Cerezo Osaka Sakai Women\'s |
1-2 |
2-2 |
Sat 29, Aug-11:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2 Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s vs Setagaya Sfida Women\'s |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2 AS Elfen Sayama Women\'s vs Bunnys Kyoto Women\'s |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1 Vissel Kobe vs Yokohama F Marinos |
1-2 |
3-3 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1 Urawa Red Diamonds vs Oita Trinita |
2-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1 Gamba Osaka vs FC Tokyo |
1-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1 Kashiwa Reysol vs Kashima Antlers |
0-0 |
2-3 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1 Sanfrecce Hiroshima vs Vegalta Sendai |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1 Consadole Sapporo vs Nagoya Grampus Eight |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1 Kawasaki Frontale vs Shimizu S-Pulse |
1-0 |
5-0 |
Sat 29, Aug-13:00 - Japanese League Division 2 Tokyo Verdy vs Kyoto Sanga FC |
2-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-13:00 - Japanese League Division 2 Matsumoto Yamaga FC vs Tokushima Vortis |
0-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese League Division 2 Avispa Fukuoka vs Albirex Niigata |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese League Division 2 Mito Hollyhock vs Ehime FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese League Division 2 Giravanz Kitakyushu vs JEF United Ichihara Chiba |
3-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese League Division 2 V-Varen Nagasaki vs Omiya Ardija |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese League Division 2 FC Ryukyu vs Montedio Yamagata |
0-2 |
1-4 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese League Division 2 Renofa Yamaguchi vs Zweigen Kanazawa |
0-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-10:00 - Japanese League Division 3 Grulla Morioka vs Imabari FC |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-12:00 - Japanese League Division 3 Fujieda MYFC vs Kagoshima United |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-13:00 - Japanese League Division 3 Cerezo Osaka(U23) vs Fukushima United FC |
0-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-14:00 - Japanese League Division 3 Gainare Tottori vs AC Nagano Parceiro |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Kazakhstan Super League Kaisar Kyzylorda vs Tobol Kostanai |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Kazakhstan Super League Okzhetpes vs FC Shakhtyor Karagandy |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-12:00 - Korea K3 League Gyeongju Citizen FC vs Jeonju Citizen FC |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-12:00 - Korea K3 League Chuncheon Citizen vs Gimpo Citizen |
2-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-12:00 - Korea K3 League Hwaseong FC vs Yangju Citizen FC |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-12:00 - Korea K3 League Pyeongtaek Citizen vs Mokpo City |
2-0 |
2-4 |
Sat 29, Aug-14:00 - Korea K3 League Daejeon Korail vs Changwon City |
2-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-14:00 - Korea K3 League Gangneung City vs Gyeongju KHNP |
0-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-14:00 - Korea K3 League Cheongju Jikji FC vs Gimhae City FC |
0-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-12:00 - Korea K4 League Seoul Nowon United vs Siheung Citizen |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-12:00 - Korea K4 League Pocheon Citizen FC vs Icheon Citizen FC |
4-0 |
6-0 |
Sat 29, Aug-12:00 - Korea K4 League Paju Citizen FC vs Jinju Citizen FC |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-12:00 - Korea K4 League Yangpyeong vs Goyang Citizen |
2-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-12:00 - Korea K4 League Yeoju Citizen FC vs Seoul Jungnang FC |
0-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-14:00 - Korea K4 League Ulsan Citizen vs Chungju Citizen |
4-1 |
5-1 |
Sat 29, Aug-15:00 - Korea League 1 Suwon Samsung Bluewings vs Busan I\'Park |
0-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Korea League 1 Sangju Sangmu FC vs Incheon United FC |
2-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-13:30 - Korea League 2 Gyeongnam FC vs Suwon FC |
1-1 |
2-3 |
Sat 29, Aug-14:00 - Korea League 2 Jeju United FC vs FC Anyang |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Latvia - 1. Division Tukums-2000 vs FK Liepaja |
0-3 |
0-5 |
Sat 29, Aug-18:00 - Latvia - 1. Division Jelgava vs FK Spartaks Jurmala |
1-1 |
2-3 |
Sat 29, Aug-16:00 - Latvia - 2. Division Grobina vs FK Auda Riga |
0-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division Saldus SS/Leevon vs FK Smiltene BJSS |
1-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-14:00 - Latvia - 2. Division Lokomotiv Daugavpils vs Dinamo Riga / Staiceles Bebri |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division FK Zalgiris Vilnius 2 vs Siauliai |
0-0 |
0-4 |
Sat 29, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division Dziugas Telsiai vs Vilniaus Vytis |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division FK Riteriai B vs Hegelmann Litauen |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division Atmosfera Mazeikiai vs Nevezis |
0-2 |
0-5 |
Sat 29, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division Vilnius BFA vs Minija Kretinga |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division FK Panevezys II vs FK Jonava |
2-1 |
2-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division Kauno Zalgiris II vs DFK Dainava Alytus |
0-2 |
0-3 |
Sat 29, Aug-19:59 - Luxembourg National Division Racing Union Luxemburg vs Fola Esch |
1-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-17:00 - Malaysia Premier League Johor Darul Takzim II vs Kelantan United |
0-0 |
3-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Malaysia Premier League Kelantan FA vs Pulau Penang FA |
0-0 |
0-3 |
Sat 29, Aug-17:00 - Malaysia Premier League Perak FA B vs Sarawak |
2-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Malaysia Super League Terengganu vs Sabah FA |
2-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Malaysia Super League PDRM FA vs Kedah |
0-2 |
0-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Malaysia Super League Selangor FA vs Petaling Jaya City |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-04:30 - Mexico Primera Division Puebla vs Toluca |
2-1 |
4-1 |
Sat 29, Aug-06:30 - Mexico Primera Division Mazatlan FC vs Tigres UANL |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-01:00 - Mexico Women\\\'s Primera Division Necaxa Women vs Mazatlan FC Women\'s |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-17:30 - Moldova Cup Flacara Falesti vs Victoria Bardar |
1-3 |
1-5 |
Sat 29, Aug-17:30 - Moldova Cup Viisoara Miles vs FC Cahul-2005 |
0-2 |
0-5 |
Sat 29, Aug-17:30 - Moldova Cup FCM Ungheni vs FC Singerei |
2-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-17:30 - Moldova Cup Socol Copceac vs Spartanii Selemet |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-17:30 - Moldova Cup Sporting Trestieni vs FC Sucleia |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-12:00 - Mongolia Premier League Khangarid vs Ulaanbaatar City |
0-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:30 - Montenegro Division 2 Jedinstvo Bijelo Polje vs FK Berane |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-18:30 - Montenegro Division 2 Arsenal Tivat vs FK Drezga |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:30 - Montenegro Division 2 OFK Igalo vs FK Ibar Rozaje |
4-0 |
6-0 |
Sat 29, Aug-22:00 - Montenegro Division 2 FK Kom vs FK Mornar |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga OFK Titograd vs OFK Petrovac |
1-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga Decic Tuzi vs Jezero Plav |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga FK Podgorica vs FK Buducnost Podgorica |
3-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-23:00 - Morocco Super League RCOZ Oued Zem vs CAYB Youssoufia Berrechid |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - Morocco Super League Forces Armee Royales Rabat vs Olympique Club de Khouribga |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-06:30 - New Zealand Central Leagues Waterside Karori vs Wellington Olympic |
1-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-06:45 - New Zealand Mainland Leagues Ferrymead Bays vs Coastal Spirit |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-18:30 - North Macedonia Prva liga Rabotnichki vs FK Vardar |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-18:30 - North Macedonia Prva liga FK Makedonija Gjorce Petrov vs Belasica Strumica |
2-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:30 - North Macedonia Prva liga Akademija Pandev vs FC Struga Trim-Lum |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:30 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga FK Teteks Tetovo vs FK Rinija Gostivar |
1-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-21:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga Bregalnica Stip vs FC Plackovica |
0-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Norway 2 Division A IL Hodd vs Brattvag |
2-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Norway 2 Division A Eidsvold TF vs Fredrikstad |
0-1 |
1-6 |
Sat 29, Aug-18:00 - Norway 2 Division A Kjelsas IL vs Moss |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-15:00 - Norway 2 Division A Tromsdalen UIL vs IF Floya |
2-0 |
6-0 |
Sat 29, Aug-15:00 - Norway 2 Division A Skeid Oslo vs Floro |
0-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Norway 2 Division B Fram Larvik vs Flekkeroy IL |
0-2 |
1-4 |
Sat 29, Aug-18:00 - Norway 2 Division B Sotra SK vs Egersunds IK |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Norway 2 Division B Nardo FK vs Baerum SK |
1-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-22:30 - Norwegian Tippeligaen Brann vs Stromsgodset |
1-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen FK Haugesund vs Valerenga |
2-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-22:15 - Peru Primera Division Alianza Lima vs Cusco FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Slask Wroclaw Youth vs Arka Gdynia Youth |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Escola Varsovia Warszawa Youth vs Gornik Zabrze Youth |
1-3 |
|
Sat 29, Aug-18:00 - Poland Centralna Liga Juniorow SMS Lodz Youth vs Hutnik Krakow Youth |
2-0 |
7-0 |
Sat 29, Aug-14:15 - Poland Centralna Liga Juniorow Jagiellonia Bialystok Youth vs Korona Kielce Youth |
2-2 |
2-4 |
Sat 29, Aug-16:00 - Poland - 4. Liga Sleza Wroclaw vs Ruch Chorzow |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa Lechia Gdansk vs Rakow Czestochowa |
1-0 |
1-3 |
Sat 29, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa Wisla Krakow vs Slask Wroclaw |
1-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa Legia Warszawa vs Jagiellonia Bialystok |
0-2 |
1-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Poland - I liga Gornik Leczna vs GKS Belchatow |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-21:00 - Poland - I liga GKS Tychy vs Stomil Olsztyn |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-21:00 - Poland - I liga Puszcza Niepolomice vs CWKS Resovia Rzeszow |
0-1 |
0-3 |
Sat 29, Aug-22:00 - Poland - I liga Bruk Bet Termalica Nieciecza vs Zaglebie Sosnowiec |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Poland - I liga Miedz Legnica vs Sandecja Nowy Sacz |
3-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-14:40 - Poland - I liga Radomiak Radom vs Widzew lodz |
0-1 |
4-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Poland - II liga KKS 1925 Kalisz vs Blekitni Stargard Szczecinski |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Poland - II liga Stal Rzeszow vs Gornik Polkowice |
0-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-21:45 - Poland - II liga Bytovia Bytow vs Olimpia Grudziadz |
2-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-21:50 - Poland - II liga Motor Lublin vs Znicz Pruszkow |
0-2 |
1-2 |
Sat 29, Aug-15:00 - Poland Woman\\\'s League Czarni Sosnowiec Women\'s vs Akademia Pilkarska LG Women\'s |
2-0 |
5-0 |
Sat 29, Aug-13:45 - Poland Woman\\\'s League KKP Bydgoszcz Women\'s vs SMS Lodz Women\'s |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Qatar Stars Cup Al Rayyan vs Al-Arabi SC |
1-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - Qatar Stars Cup Al-Ahli Doha vs Al-Sadd |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Romania - Divizia A Hermannstadt vs Academica Clinceni |
1-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-22:00 - Romania - Divizia A CFR Cluj vs Sepsi OSK Sfantul Gheorghe |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-12:00 - Romania - Liga 2 ASU Politehnica Timisoara vs CS Mioveni |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-12:00 - Romania - Liga 2 FC Unirea 2004 Slobozia vs Vointa Turnu Magurele |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-12:00 - Romania - Liga 2 Comuna Recea vs Csikszereda Miercurea |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-12:00 - Romania - Liga 2 CSM Slatina vs Dunarea Calarasi |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-13:00 - Romania - Liga 2 Gloria Buzau vs Concordia Chiajna |
1-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Russia Div 2 Center Fakel Voronezh II vs FK Khimik Novomoskovsk |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Russia Div 2 Center Sokol Saratov vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk |
1-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Russia Div 2 Center FK Kaluga vs FK Kvant Obninsk |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Russia Div 2 Center Strogino Moscow vs Metallurg Lipetsk |
1-1 |
2-3 |
Sat 29, Aug-17:00 - Russia Div 2 Center FK Znamya Noginsk vs FK Zvezda Ryazan |
0-2 |
1-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Russia Div 2 Center Saturn vs Metallurg Vidnoye |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Russia Div 2 Center Avangard Kursk vs FK Khimki Reserve |
1-0 |
3-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Russia Div 2 South Dynamo Stavropol vs Legion Dynamo |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Russia Div 2 South FK Makhachkala vs SKA Rostov |
1-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-19:30 - Russia Div 2 South Chernomorets Novorossiysk vs FC Essentuki |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-19:30 - Russia Div 2 South PFK Kuban vs Druzhba Maykop |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-17:30 - Russia Div 2 South FC Tuapse vs Mashuk-KMV |
1-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Russia Div 2 South Spartak Nalchik vs Kuban Pavlovskaya |
0-2 |
0-2 |
Sat 29, Aug-15:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye Zenit Izhevsk vs FC Lada Togliatti |
2-1 |
4-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye FC Chelyabinsk vs NoSta Novotroitsk |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye KamAZ vs Lada Dimitrovgrad |
1-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-13:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye FK Ural-2 vs FK Orenburg-2 |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-14:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye Krylya Sovetov Samara B vs Volna Nizhegorodskaya |
1-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Russia Div 2 West Torpedo Vladimir vs Zenit-2 St.Petersburg |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Russia Div 2 West SFC CRFSO Smolensk vs Dolgiye Prudy |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Russia Div 2 West Luki Energiya vs FC Tver |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-14:00 - Russia Div 2 West FK Leningradets vs FK Murom |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Russia Div 2 West Dinamo Moscow B vs Kazanka Moscow |
1-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-12:00 - Russia Futsal League Tyumen Futsal vs MFK Sinara Ekaterinburg Futsal |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-14:00 - Russia Futsal League TTG-Ugra Yugorsk Futsal vs MFk Kprf Futsal |
2-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Russia Premier League Spartak Moscow vs Arsenal Tula |
2-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-21:00 - Russia Premier League FK Khimki vs Rotor Volgograd |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - Saudi Arabia Professional League Dhamk vs Abha |
2-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-21:40 - Saudi Arabia Professional League Al Hilal vs Al-Hazm |
2-1 |
4-1 |
Sat 29, Aug-19:40 - Saudi Arabia Professional League Al-Adalh vs Al-Raed |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-21:40 - Saudi Arabia Professional League Al-Nassr FC vs Al-Feiha |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Scottish Premier League Livingston F.C. vs Ross County |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Scottish Premier League Kilmarnock vs Dundee United |
2-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Scottish Premier League St. Johnstone vs St. Mirren |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-20:30 - Scottish Premier League Hamilton Academical FC vs Glasgow Rangers |
0-2 |
0-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Serbia - 1. Liga FK Rad Beograd vs FK Napredak Krusevac |
1-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-21:30 - Serbia - 1. Liga Radnicki Nis vs Proleter Novi Sad |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-21:30 - Serbia - 1. Liga Novi Pazar vs Radnik Surdulica |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-21:30 - Serbia - 1. Liga OFK Backa vs FK Vozdovac |
2-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-21:30 - Serbia - 1. Liga Zlatibor Cajetina vs Mladost Lucani |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga Zemun vs Jagodina |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga FK Zarkovo vs FK Dubocica Leskovac |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-21:30 - Serbia Prva Liga Borac Cacak vs Zeleznicar Pancevo |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-03:00 - Serie C - Brazil Jacuipense BA vs Botafogo PB |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-20:30 - Slovakia 1. Liga FK Senica vs FC Nitra |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga Spartak Trnava vs SKF Sered |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga Liptovsky Mikul vs FC Artmedia Petrzalka |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga FK Kosice vs Partizan Bardejov |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-21:00 - Slovakia 2. Liga MFK Skalica vs Slavoj Trebisov |
3-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-18:30 - Slovakia 3. liga Center MSK Fomat Martin vs SK Pramen Kovacova |
2-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Slovakia 3. liga East 1. FC Tatran Presov vs Milenium Bardejovska Nova Ves |
3-0 |
5-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Slovakia 3. liga East Odeva Lipany vs Druzstevnik Plavnica |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-23:00 - Slovenia 1. Liga NK Aluminij vs NK Celje |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Slovenia 1. Liga ASK Bravo vs ND Gorica |
1-0 |
4-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga ND Primorje vs NK Fuzinar |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga NS Drava Ptuj vs NK Krka |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga NK Krsko vs Jadran Dekani |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga NK Triglav Kranj vs NK Smartno |
0-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga NK Radomlje vs NK Roltek Dob |
3-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-22:00 - Slovenia 2. Liga NK Nafta vs ND Beltinci |
2-0 |
4-1 |
Sat 29, Aug-15:30 - South Africa Premier League Orlando Pirates vs Supersport United |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-15:30 - South Africa Premier League Highlands Park vs Maritzburg United |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-17:30 - South Africa Premier League AmaZulu vs Black Leopards |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - South Africa Premier League Lamontville Golden Arrows vs Cape Town City |
0-2 |
1-4 |
Sat 29, Aug-09:30 - South Australian Premier League White City Woodville vs South Adelaide Panthers |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-09:30 - South Australian Premier League Adelaide Victory vs Western Strikers SC |
2-2 |
2-5 |
Sat 29, Aug-09:30 - South Australian Premier League Seaford Rangers vs Adelaide Vipers |
0-2 |
0-3 |
Sat 29, Aug-09:30 - South Australian Premier League Sturt Lions vs West Adelaide SC |
0-2 |
2-2 |
Sat 29, Aug-13:30 - South Australian Premier League Adelaide Hills vs Fulham United FC |
2-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-09:30 - South Australian Super League North Eastern Metrostars vs Para Hills Knights |
0-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-09:30 - South Australian Super League Adelaide City FC vs Adelaide United FC Youth |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-09:30 - South Australian Super League Adelaide Comets FC vs Adelaide Blue Eagles |
0-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-09:30 - South Australian Super League Modbury Jets vs Croydon Kings |
1-3 |
1-3 |
Sat 29, Aug-11:30 - South Australian Super League Cumberland United FC vs Campbelltown City SC |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-12:30 - South Australian Super League Adelaide Olympic vs Adelaide Raiders SC |
2-2 |
4-4 |
Sat 29, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves Adelaide Comets FC Reserve vs Adelaide Blue Eagles Reserve |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves Adelaide City FC Reserve vs Adelaide United FC Reserve |
2-0 |
5-0 |
Sat 29, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves North Eastern Metrostars Reserve vs Para Hills Knights Reserve |
2-1 |
4-1 |
Sat 29, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves Modbury Jets Reserve vs Croydon Kings Reserve |
2-2 |
3-2 |
Sat 29, Aug-09:15 - South Australian Super League Reserves Cumberland United Reserve vs Campbelltown City SC Reserve |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-13:00 - SVK U19 A League Dukla Banska Bystrica(U19) vs Spartak Trnava(U19) |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-15:00 - Swden Women Division 2 Sandvikens IF Women\'s vs Kvarnsvedens IK Women\'s |
1-2 |
1-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Swden Women Division 2 Jitex BK Women\'s vs Lidkopings FK Women\'s |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Swden Women Division 2 IFK Kalmar Women\'s vs Alvsjo AIK FF Women\'s |
3-0 |
5-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Sweden Damallsvenskan Orebro Women\'s vs Linkopings FC Women\'s |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Damallsvenskan Umea FC Women\'s vs IK Uppsala Women\'s |
1-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Sweden Damallsvenskan Kristianstads DFF Women\'s vs Kopparbergs/Goeteborg Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Norra IFK Lulea vs Brommapojkarna |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Norra Orebro Syrianska IF vs Sandvikens IF |
2-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra Gefle IF vs Nykopings BIS |
2-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra Karlslunds IF HFK vs Sollentuna FK |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra IK Frej Taby vs Karlstad BK |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra Taby vs IFK Berga |
2-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Norra Haninge vs Vasalunds IF |
1-2 |
2-4 |
Sat 29, Aug-15:00 - Sweden Div 1 Sodra Lindome GIF vs FC Trollhattan |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Sodra Lunds BK vs Utsiktens BK |
1-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Sodra Motala AIF FK vs FK Karlskrona |
1-0 |
1-3 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Sodra Eskilsminne IF vs FC Linkoping City |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra Landskrona BoIS vs Assyriska Turabdin IK |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra Oskarshamns AIK vs Qviding FIF |
2-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra Torns IF vs Skovde AIK |
1-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Stenungsunds IF vs IFK Amal |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland IK Gauthiod vs Vargarda IK |
2-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Grebbestads IF vs Tidaholms |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland IK Oddevold vs Savedalens IF |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Nordvarmland FF vs Lidkopings FK |
2-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Gamla Upsala SK vs Enskede IK |
2-0 |
3-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand IFK Osterakers FK vs Kungsangens IF |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Fanna BK vs IFK Lidingo FK |
0-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Hudiksvalls FF vs Karlbergs BK |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand FC Stockholm Internazionale vs IFK Stocksund |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Skiljebo SK vs Enkopings SK FK |
1-2 |
2-4 |
Sat 29, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Kvarnsvedens IK vs Fagersta Sodra IK |
2-0 |
5-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland Moron BK vs Umea FC Akademi |
0-3 |
1-6 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland Sandviks IK vs Taftea IK |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland Ytterhogdal IK vs Gottne IF |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland IFK Hassleholm vs IFO Bromolla IF |
0-0 |
1-0 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Husqvarna FF vs Nosaby IF |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Asarums IF FK vs IK Tord |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland IFK Karlshamn vs FK Almeboda/Linneryd |
2-1 |
4-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Dalstorps IF vs Hassleholms IF |
1-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-19:59 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Osterlen FF vs Syrianska FC |
0-1 |
|
Sat 29, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand BK Forward vs FC Gute |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Varmbols FC vs Assyriska FF Sodertalje |
0-1 |
0-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Assyriska IF i Norrkoping vs Atvidabergs FF |
0-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Trosa Vagnharad SK vs Arameisk-Syrianska IF |
1-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Tyreso FF vs Kumla |
2-1 |
4-1 |
Sat 29, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Vinbergs IF vs IFK Malmo FK |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Angelholms FF vs Onsala BK |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland IF Limhamn Bunkeflo vs FC Rosengard |
1-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland IS Halmia vs BK Olympic Malmo |
1-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Ullared vs Eslovs BK |
1-1 |
4-2 |
Sat 29, Aug-14:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Vastra Frolunda IF vs Varbergs GIF FK |
3-0 |
5-0 |
Sat 29, Aug-15:00 - Sweden Superettan Dalkurd FF vs Vasteras SK FK |
1-0 |
3-2 |
Sat 29, Aug-19:30 - Sweden Superettan Osters IF vs GAIS |
1-1 |
4-1 |
Sat 29, Aug-19:30 - Sweden Superettan Trelleborgs FF vs Jonkopings Sodra IF |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-19:30 - Sweden Superettan AFC Eskilstuna vs GIF Sundsvall |
2-1 |
3-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Sweden Superettan Degerfors IF vs Halmstads |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan Ostersunds FK vs Falkenbergs FF |
2-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan Varbergs BoIS FC vs IK Sirius FK |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 Meyrin vs US Terre Sainte |
1-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 Chenois vs Azzurri 90 |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 Bulle vs La Chaux-de-Fonds |
2-0 |
5-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 FC Echallens vs Grand-Lancy |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 Baden vs SC Goldau |
3-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 Wohlen vs FC Luzern U-21 |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 Zug 94 vs SV Muttenz |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 FC Biel-Bienne vs SC Buochs |
0-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 Gossau vs Thalwil |
0-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 USV Eschen Mauren vs SV Hongg |
0-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 FC Linth 04 vs FC Kosova Zurich |
2-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 FC Paradiso vs FC Winterthur U21 |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 FC St.Gallen U-21 vs FC Balzers |
0-3 |
1-5 |
Sat 29, Aug-19:59 - Switzerland Cup Haute-Broye vs FC Vevey Sports 05 |
1-4 |
|
Sat 29, Aug-19:59 - Switzerland Cup SC Schoftland vs Sierre |
6-1 |
|
Sat 29, Aug-19:59 - Switzerland Cup Monthey vs FC Black Stars Basel |
2-1 |
|
Sat 29, Aug-19:59 - Switzerland Women Division 1 Servette Chenois Woman\'s vs FC Luzern Women\'s |
3-0 |
5-1 |
Sat 29, Aug-22:00 - Switzerland Women Division 1 Grasshoppers Women\'s vs Young Boys Women\'s |
3-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-06:00 - Taipei Women\\\'s Football League Hualien Women\'s vs Kaohsiung Sunny Bank Women\'s |
1-0 |
3-0 |
Sat 29, Aug-10:00 - Taipei Women\\\'s Football League Taichung Blue Whale Women\'s vs Taipei Bear Women\'s |
2-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-12:30 - Taipei Women\\\'s Football League Hang Yuan Women\'s vs Inter Taoyuan FC Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Sat 29, Aug-19:30 - Tunisia Division 1 C. A. Bizertin vs U.S.Monastir |
0-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-19:30 - Tunisia Division 1 US Tataouine vs Etoile Metlaoui |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-19:40 - Tunisia Division 1 J.S. Kairouanaise vs CS. Hammam-Lif |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Ukraine Cup Podillya Khmelnytskyi vs Prykarpattia Ivano Frankivsk |
0-0 |
1-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Ukraine Cup FC Bukovyna Chernivtsi vs FK Uzhhorod |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-18:00 - Ukraine Cup Enerhiya Nova Kakhovka vs Chernomorets Odessa |
1-3 |
2-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Ukraine Cup Balkany Zorya vs MFC Mykolaiv |
0-1 |
0-1 |
Sat 29, Aug-18:00 - Ukraine Cup Viktoriya Mykolaivka vs Yarud Mariupol |
3-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Ukraine Cup Alians Lypova Dolyna vs Metalist 1925 Kharkiv |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-18:00 - Ukraine Cup Rubikon Kyiv vs Dinaz Vyshhorod |
0-1 |
0-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Ukraine Cup Peremoga vs Kremin Kremenchuk |
0-0 |
0-2 |
Sat 29, Aug-16:30 - Ukraine Cup Metal Kharkiv vs VPK-Ahro Shevchenkivka |
1-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-17:00 - Ukraine Cup FC Nikopol vs Krystal Kherson |
0-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-19:00 - Uruguay Primera Division Plaza Colonia vs Deportivo Maldonado |
0-1 |
1-2 |
Sat 29, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division Centro Atletico Fenix vs Nacional Montevideo |
0-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-23:55 - USA Major League Soccer Atlanta United FC vs Orlando City |
0-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-04:00 - USA Major League Soccer Montreal Impact vs Toronto FC |
0-0 |
0-1 |
Sat 29, Aug-03:00 - USA USL League One Orlando City B vs South Georgia Tormenta |
0-1 |
1-1 |
Sat 29, Aug-21:00 - USA USL League One Chattanooga Red Wolves vs New England Revolution B |
3-0 |
4-0 |
Sat 29, Aug-03:00 - USL Championship Hartford Athletic vs Pittsburgh Riverhounds SC |
0-2 |
0-3 |
Sat 29, Aug-04:00 - USL Championship Rio Grande Valley FC Toros vs San Antonio FC |
1-2 |
1-3 |
Sat 29, Aug-18:00 - Uzbekistan Professional Football League Buxoro FK vs FC AGMK |
0-1 |
2-2 |
Sat 29, Aug-16:00 - Uzbekistan Professional Football League Metallurg Bekobod vs Mashal Muborak |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-11:00 - Western Australia Division 1 Stirling Lions vs UWA Nedlands |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-11:00 - Western Australia Division 1 Ashfield SC vs Quinns FC |
1-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-11:00 - Western Australia Division 1 Forrestfield United vs Western Knights |
0-1 |
1-3 |
Sat 29, Aug-11:00 - Western Australia Division 1 Joondalup United vs Mandurah City |
2-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-11:00 - Western Australia Division 1 Olympic Kingsway SC vs Subiaco AFC |
2-0 |
2-2 |
Sat 29, Aug-11:00 - Western Australia Division 1 Fremantle City vs Swan United |
2-0 |
4-1 |
Sat 29, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Balcatta(U20) vs Inglewood United(U20) |
1-2 |
2-2 |
Sat 29, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 ECU Joondalup(U20) vs Perth S.C(U20) |
0-2 |
0-3 |
Sat 29, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Floreat Athena(U20) vs Sorrento F.C.(U20) |
1-1 |
2-1 |
Sat 29, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Armadale (U20) vs Perth Glory FC(U20) |
1-3 |
3-6 |
Sat 29, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Rockingham City(U20) vs Cockburn City (U20) |
0-3 |
0-3 |
Sat 29, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Gwelup Croatia(U20) vs Bayswater City(U20) |
1-0 |
2-0 |
Sat 29, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Armadale vs Perth Glory FC Am |
2-1 |
5-2 |
Sat 29, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Floreat Athena vs Sorrento F.C. |
1-0 |
3-1 |
Sat 29, Aug-11:00 - Western Australia Premier League ECU Joondalup vs Perth S.C |
0-0 |
2-1 |
Sat 29, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Balcatta vs Inglewood United |
1-0 |
1-2 |
Sat 29, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Rockingham City vs Cockburn City |
0-2 |
0-3 |
Sat 29, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Gwelup Croatia SC vs Bayswater City |
2-1 |
3-1 |
Sat 29, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen Fart Women\'s vs Ovrevoll Hosle Women\'s |
0-2 |
0-3 |
Sat 29, Aug-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien Avaldsnes Women\'s vs Roa Women\'s |
3-0 |
4-0 |
News are from Rezilta News, Goal.mu, Mauri.bet, and other partner websites.
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE. REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.