Wed 23, Oct-18:00 - Albania Super league Flamurtari vs Vllaznia Shkoder |
1-1 |
1-3 |
Wed 23, Oct-15:00 - Albania Super league KF Laci vs Teuta Durres |
2-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-15:00 - Albania Super league KS Bylis vs KF Tirana |
2-0 |
3-1 |
Wed 23, Oct-15:00 - Albania Super league FK Kukesi vs Luftetari Gjirokaster |
2-0 |
4-1 |
Wed 23, Oct-21:00 - Algeria Division 1 MC Oran vs Paradou AC |
0-0 |
0-1 |
Wed 23, Oct-21:00 - Algeria Division 1 ES Setif vs ASO Chlef |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-21:00 - Algeria Division 1 USM Bel Abbes vs CR Belouizdad |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-18:00 - Algeria Division 1 AS Ain Mlila vs US Biskra |
3-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-21:45 - Algeria Division 1 CS Constantine vs JS Kabylie |
0-0 |
3-1 |
Wed 23, Oct-22:00 - Algeria Division 1 JS Saoura vs NC Magra |
2-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-19:59 - Algeria Division 1 USM Alger vs Bordj Bou Arreridj |
0-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-19:59 - Algeria Division 1 MC Alger vs NA Hussein Dey |
1-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-19:00 - Algeria U21 JS Saoura(U21) vs NC Magra (U21) |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-13:00 - Algeria U21 ES Setif(U21) vs ASO Chlef(U21) |
3-0 |
6-1 |
Wed 23, Oct-13:00 - Algeria U21 MC Oran(U21) vs Paradou AC(U21) |
1-2 |
1-3 |
Wed 23, Oct-13:00 - Algeria U21 USM Alger(U21) vs Bordj Bou Arreridj(U21) |
1-1 |
1-2 |
Wed 23, Oct-13:15 - Algeria U21 CS Constantine U21 vs JS Kabylie(U21) |
0-1 |
1-1 |
Wed 23, Oct-13:15 - Algeria U21 USM Bel Abbes U21 vs CR Belouizdad(U21) |
1-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-13:20 - Algeria U21 AS Ain Mlila U21 vs US Biskra(U21) |
1-1 |
2-3 |
Wed 23, Oct-14:15 - Algeria U21 MC Alger(U21) vs NA Hussein Dey(U21) |
2-1 |
2-2 |
Wed 23, Oct-18:00 - Angola Girabola League Sagrada Esperanca vs Progresso Sambizanga |
1-1 |
1-1 |
Wed 23, Oct-18:00 - Angola Girabola League Bravos do Maquis vs Primeiro 1 de Agosto |
0-2 |
1-3 |
Wed 23, Oct-18:00 - Angola Girabola League Recreativo Caala vs Academica Lobito |
0-0 |
0-1 |
Wed 23, Oct-18:00 - Angola Girabola League Cuando Cubango vs Recreativo Libolo |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-18:00 - Angola Girabola League Ferroviario Do Huambo vs Benfica Lubango |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-18:30 - Angola Girabola League Interclube Luanda vs Petro Atletico de Luanda |
0-1 |
0-3 |
Wed 23, Oct-18:30 - Angola Girabola League Estrela Clube 1 de Maio vs Desportivo Huila |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-21:00 - Arabian Champions League El Ismaily vs Al Jazira(UAE) |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-19:30 - Arabian Champions League Al Wasl FC vs Al Ittihad Jeddah |
0-1 |
1-2 |
Wed 23, Oct-22:00 - Argentina Reserves League San Telmo Reserve vs UAI Urquiza Reserve |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-22:00 - Argentina Reserves League El Porvenir Reserve vs Ferrocarril Midland Reserve |
2-1 |
6-1 |
Wed 23, Oct-22:30 - Argentina Reserves League Deportivo Armenio Reserve vs Atletico Fenix Reserve |
1-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-15:30 - Armenia Division 2 Pyunik B vs Lokomotiv Yerevan |
0-0 |
0-4 |
Wed 23, Oct-15:30 - Armenia Division 2 Masis vs FK Van |
0-2 |
0-3 |
Wed 23, Oct-16:00 - Asia Champions League Cup Guangzhou Evergrande Taobao FC vs Urawa Red Diamonds |
0-0 |
0-1 |
Wed 23, Oct-12:30 - Australia FFA Cup Adelaide United vs Melbourne City |
1-0 |
4-0 |
Wed 23, Oct-19:00 - Bahrain Division 2 Al-Ittifaq vs Isa Town |
0-1 |
1-3 |
Wed 23, Oct-19:00 - Bahrain Division 2 Qalali vs Malkiya |
1-2 |
1-2 |
Wed 23, Oct-13:00 - Belarus Women\\\'s Premier League FC Minsk Women\'s vs Zorka-BDU Minsk Women\'s |
2-0 |
5-0 |
Wed 23, Oct-23:00 - Brazil National Football Tournament U20 Atletico Mineiro Youth (MG) vs Vasco da Gama Youth |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-23:00 - Brazil National Football Tournament U20 Sao Paulo Youth vs Corinthians Youth |
0-1 |
1-1 |
Wed 23, Oct-16:00 - Cameroon MTN Elite One Tonnerre Kalara Yaounde vs Union Douala |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-16:00 - Cameroon MTN Elite One Avion Academy vs Colombe FC |
0-2 |
0-2 |
Wed 23, Oct-18:00 - Cameroon MTN Elite One Bamboutos vs AS Fortuna Mfou |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-18:00 - Cameroon MTN Elite One Dragon de Yaounde vs UMS de Loum |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-18:00 - Cameroon MTN Elite One Stade Renard de Melong vs Canon Yaounde |
1-0 |
3-1 |
Wed 23, Oct-20:30 - Club Friendly Uniclinic Atletico Cearense CE(U19) vs Floresta CE(U19) |
0-0 |
0-1 |
Wed 23, Oct-17:00 - Club Friendly Abahani Chittagong vs Young Elephants |
1-2 |
4-2 |
Wed 23, Oct-21:30 - Club Friendly SSVg Velbert vs VfB Hilden |
2-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-22:00 - Club Friendly Avai FC (SC) vs Atletico Tubarao SC |
0-0 |
0-2 |
Wed 23, Oct-22:00 - Club Friendly Internacional (RS) B vs Real SC Massama |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-23:00 - Club Friendly Sao Jose PoA RS vs Novo Hamburgo RS |
0-2 |
2-2 |
Wed 23, Oct-23:00 - Club Friendly Sao Borja RS vs SC 12 Horas RS |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-14:00 - Club Friendly TC Sports Club vs Mohun Bagan |
0-1 |
0-2 |
Wed 23, Oct-05:00 - Colombia Copa Premier Deportes Quindio vs Deportivo Pereira |
0-0 |
0-2 |
Wed 23, Oct-04:45 - Copa Libertadores Boca Juniors vs River Plate |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-02:00 - Copa Libertadores Femenino Corinthians Paulista SP Women\'s vs CD Santiago Morning Women\'s |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-04:30 - Copa Libertadores Femenino UAI Urquiza women\'s vs America de Cali Women\'s |
0-0 |
2-3 |
Wed 23, Oct-19:00 - Croatia Cup Zadar vs NK Osijek |
0-2 |
0-3 |
Wed 23, Oct-14:00 - Croatia U19 NK Dugopolje(U19) vs NK Lokomotiva Zagreb U19 |
0-4 |
0-5 |
Wed 23, Oct-13:15 - Czech Republic U19 League Hradec Kralove(U19) vs Banik Ostrava(U19) |
1-1 |
1-2 |
Wed 23, Oct-21:00 - Denmark - 2. Division Groupe A Skovshoved vs HIK |
1-1 |
1-2 |
Wed 23, Oct-21:00 - Denmark Woman\\\'s Cup Varde_IF Women\'s vs VSK Aarhus Women\'s |
0-3 |
1-8 |
Wed 23, Oct-21:00 - Denmark Woman\\\'s Cup Vejle Women\'s vs Fortuna Hjorring Women\'s |
1-3 |
1-10 |
Wed 23, Oct-21:00 - Denmark Woman\\\'s Cup Vildbjerg SF Women\'s vs Kolding BK Women\'s |
0-0 |
0-2 |
Wed 23, Oct-21:00 - Denmark Woman\\\'s Cup Sundby BK Women\'s vs Ballerup Skovlunde Women\'s |
0-1 |
3-2 |
Wed 23, Oct-21:00 - Denmark Woman\\\'s Cup Boldklubben AF 1893 Women\'s vs Brondby Women\'s |
0-2 |
0-4 |
Wed 23, Oct-21:00 - Denmark Woman\\\'s Cup HB Koge Woman\'s vs Odense Women\'s |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-21:00 - Denmark Woman\\\'s Cup Stovring Women\'s vs Thisted FC Women\'s |
0-5 |
0-10 |
Wed 23, Oct-22:45 - Ecuador Campeonato Serie B Manta FC vs Atletico Porteno |
1-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - England Isthmian League Cup Chalfont St Peter vs FC Romania |
0-0 |
3-1 |
Wed 23, Oct-22:45 - England League One Ipswich vs Rotherham United |
0-1 |
0-2 |
Wed 23, Oct-22:45 - England League One Coventry vs Fleetwood Town |
0-1 |
2-1 |
Wed 23, Oct-22:45 - England League One Peterborough United vs Accrington Stanley |
0-0 |
4-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Lewes vs Corinthian Casuals |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Kingstonian vs Bognor Regis Town |
0-0 |
0-1 |
Wed 23, Oct-22:45 - England Southern Premier League Taunton Town vs Truro City |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - England The Championship Nottingham Forest vs Hull City |
0-1 |
1-2 |
Wed 23, Oct-22:45 - England The Championship Huddersfield Town vs Middlesbrough |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - England The Championship Fulham vs Luton Town |
1-0 |
3-2 |
Wed 23, Oct-22:45 - England The Championship Derby County vs Wigan Athletic |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - England The Championship Bristol City vs Charlton Athletic |
0-0 |
2-1 |
Wed 23, Oct-16:00 - England U23 Premier League 2 Crewe Alexandra U23 vs Sheffield United U23 |
4-0 |
5-1 |
Wed 23, Oct-22:30 - England Women\\\'s Southern Premier League Crawley Wasps Women\'s vs Gillingham Women\'s |
|
2-2 |
Wed 23, Oct-22:45 - England Women\\\'s Southern Premier League Milton Keynes Dons Women\'s vs Oxford United Women\'s |
0-4 |
0-5 |
Wed 23, Oct-21:30 - Estonia Cup Levadia Tallinn vs Nomme Kalju |
0-0 |
1-2 |
Wed 23, Oct-19:59 - Estonia Cup JK Tallinna Kalev vs Pohja-Tallinna JK Volta B |
4-0 |
7-0 |
Wed 23, Oct-19:59 - Estonia Cup Maardu FC Starbunker vs FC Flora Tallinn |
0-2 |
0-7 |
Wed 23, Oct-19:30 - Finland Veikkausliga HJK Helsinki vs Lahti |
2-0 |
2-2 |
Wed 23, Oct-19:30 - Finland Veikkausliga IFK Mariehamn vs HIFK |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-17:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe Slovakia Futsal vs Montenegro Futsal |
1-0 |
5-0 |
Wed 23, Oct-17:30 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe Kazakhstan Futsal vs Albania Futsal |
1-0 |
4-0 |
Wed 23, Oct-22:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe France Futsal vs Belgium Futsal |
2-0 |
5-3 |
Wed 23, Oct-22:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe Croatia Futsal vs Bosnia and Herzegovina Futsal |
2-0 |
4-0 |
Wed 23, Oct-19:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe Serbia Futsal vs Switzerland Futsal |
4-0 |
7-0 |
Wed 23, Oct-19:00 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe Russia Futsal vs Sweden Futsal |
5-2 |
7-3 |
Wed 23, Oct-19:59 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe Romania Futsal vs Netherlands Futsal |
1-1 |
1-1 |
Wed 23, Oct-19:59 - Futsal World Cup (Preliminaries) Europe Azerbaijan Futsal vs Moldova Futsal |
1-1 |
3-1 |
Wed 23, Oct-14:00 - Georgia Cup Gareji Sagarejo vs Lokomotiv Tbilisi |
1-0 |
2-3 |
Wed 23, Oct-14:30 - Georgia Cup FC Saburtalo Tbilisi vs Torpedo Kutaisi |
0-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-15:00 - Georgia Pirveli Liga FC Gagra vs Guria Lanchkhuti |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-15:00 - Georgia Pirveli Liga Kolkheti Poti vs FC Shevardeni |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-19:59 - German Junioren Bundesliga Nord Hertha BSC Berlin U19 vs Union Berlin(U19) |
0-0 |
1-1 |
Wed 23, Oct-19:59 - Germany - Regionalliga West Dortmund(Am) vs TSV Alemannia Aachen |
0-2 |
0-3 |
Wed 23, Oct-21:30 - Germany OberLiga Blau Weiss Friesdorf vs Spvg Wesseling Urfeld |
1-1 |
1-3 |
Wed 23, Oct-21:30 - Germany OberLiga Fortuna Koln Am vs FC Viktoria Arnoldsweiler |
3-0 |
3-4 |
Wed 23, Oct-22:00 - Germany OberLiga FSV Fernwald vs Turk Gucu Friedberg |
3-2 |
5-2 |
Wed 23, Oct-22:00 - Germany OberLiga SV Breinig vs SV Deutz 05 |
1-2 |
2-2 |
Wed 23, Oct-17:00 - Greece Cup Aiolikos vs Apollon Smirnis |
1-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-22:00 - Guatemala Liga Nacional CD Malacateco vs CSD Municipal |
1-1 |
2-2 |
Wed 23, Oct-23:00 - Guatemala Liga Nacional CD Puerto de Iztapa vs CSD Xelaju MC |
1-0 |
3-1 |
Wed 23, Oct-14:40 - HK Reserves League Wofoo Tai Po Reserve vs Hong Kong Pegasus FC Reserve |
0-3 |
5-4 |
Wed 23, Oct-15:00 - HongKong Sapling Cup Kitchee vs LeeMan |
1-1 |
2-2 |
Wed 23, Oct-13:30 - India Shillong Super League Laban vs Shillong Lajong FC |
0-3 |
0-6 |
Wed 23, Oct-18:00 - India Super League FC Goa vs Chennaiyin FC |
1-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-15:30 - Indonesia Liga 1 Bhayangkara FC vs Persib Bandung |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-12:30 - Indonesia Liga 1 Persela Lamongan vs Persebaya Surabaya |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-15:30 - Iran League Division 1 Malavan vs Esteghlal Khozestan |
0-0 |
1-2 |
Wed 23, Oct-15:30 - Iran League Division 1 Mes Kerman vs Fajr Sepasi |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-15:30 - Iran League Division 1 Gol Reyhan Alborz vs Khooshe Talaee Sana Saveh |
1-0 |
2-1 |
Wed 23, Oct-16:00 - Iraqi League Al-Hudod vs Al Najaf |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-18:15 - Iraqi League Al Talaba vs Naft Al Junoob |
1-2 |
4-4 |
Wed 23, Oct-17:00 - Italian Campionato Primavera Fiorentina Youth vs Pescara Youth |
2-2 |
3-3 |
Wed 23, Oct-20:30 - Italy C1A Calcio Lecco vs Juventus(U23) |
0-0 |
1-1 |
Wed 23, Oct-20:30 - Italy C1A Carrarese vs Como |
0-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-20:30 - Italy C1A Renate AC vs Novara Calcio |
0-1 |
1-1 |
Wed 23, Oct-20:30 - Italy C1A Pontedera vs Pro Patria |
1-0 |
2-1 |
Wed 23, Oct-20:30 - Italy C1A Giana Erminio vs US Pergolettese |
0-1 |
1-1 |
Wed 23, Oct-17:00 - Italy C1A Olbia vs Albinoleffe |
1-0 |
1-1 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1A Robur Siena S.S.D. vs US Pianese |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1A S.S.D. Monza 1912 vs Gozzano |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1A Pro Vercelli vs Arezzo |
0-1 |
1-1 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1A Alessandria vs Pistoiese |
1-0 |
1-1 |
Wed 23, Oct-20:30 - Italy C1B Cesena vs Alto Adige/Sudtirol |
0-0 |
0-1 |
Wed 23, Oct-20:30 - Italy C1B Gubbio vs Imolese |
1-0 |
1-1 |
Wed 23, Oct-20:30 - Italy C1B USD Virtus Verona vs Ravenna |
2-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1B Reggio Audace vs Rimini |
2-2 |
2-2 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1B Padova vs Sambenedettese |
0-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1B FeralpiSalo vs Piacenza |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1B Arzignano Valchiampo vs Vicenza |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-20:30 - Italy C1C Ternana vs Avellino |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-20:30 - Italy C1C Rende Calcio 1968 vs Sicula Leonzio |
2-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-20:30 - Italy C1C S.S.D. Potenza Calcio vs Cavese |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-20:30 - Italy C1C Paganese Calcio 1926 vs Vibonese |
0-1 |
2-2 |
Wed 23, Oct-17:00 - Italy C1C Virtus Francavilla vs Teramo |
0-1 |
0-2 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1C Urbs Reggina 1914 vs Picerno |
2-1 |
4-1 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1C Catania vs A.S. Bisceglie Calcio 1913 |
1-0 |
1-1 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1C FC Bari 1908 vs U.S. Catanzaro 1929 |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1C FC Rieti vs A.S. Viterbese Castrense |
3-1 |
4-2 |
Wed 23, Oct-22:45 - Italy C1C Casertana F.C. vs S.S. Monopoli 1966 |
0-0 |
2-1 |
Wed 23, Oct-14:00 - Japan Emperor Cup Vissel Kobe vs Oita Trinita |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-14:00 - Japan Emperor Cup Kashima Antlers vs Honda FC |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-14:00 - Japan Emperor Cup Sagan Tosu vs Shimizu S-Pulse |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-14:00 - Japan Emperor Cup V-Varen Nagasaki vs Ventforet Kofu |
2-1 |
2-1 |
Wed 23, Oct-08:00 - Japan Football League Osaka FC vs Honda Lock SC |
2-0 |
3-1 |
Wed 23, Oct-14:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 JEF United Ichihara Women\'s vs NTV Beleza Women\'s |
0-1 |
1-2 |
Wed 23, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2 Setagaya Sfida Women\'s vs Bunnys Kyoto Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-10:00 - K-National League Gyeongju KHNP vs Changwon City |
2-0 |
4-1 |
Wed 23, Oct-14:00 - K-National League Gangneung vs Busan Transpor Tation |
0-3 |
2-3 |
Wed 23, Oct-14:00 - K-National League Mokpo City vs Daejeon Korail |
1-0 |
2-2 |
Wed 23, Oct-14:30 - K-National League Gimhae City FC vs Cheonan City FC |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-16:00 - Kosovo Super League KF Trepca \'89 vs KF Ferizaj |
1-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-16:00 - Kosovo Super League KF Drenica Srbica vs Dukagjini |
1-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-16:00 - Kosovo Super League Gjilani vs KF Llapi |
1-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-18:40 - Kuwait 1st Division League Al-Salibikhaet vs Burgan SC |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-18:40 - Kuwait 1st Division League Khaitan vs Al Fahaheel SC |
0-1 |
1-2 |
Wed 23, Oct-16:00 - Latvia - 1. Division Jelgava vs Riga FC |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-19:30 - Lithuania - 2. Division BFA vs Kupiskis |
0-1 |
0-2 |
Wed 23, Oct-04:00 - Mexico Copa Veracruz vs Alebrijes de Oaxaca |
1-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-06:00 - Mexico Copa CSyD Dorados de Sinaloa vs Club Necaxa |
1-1 |
2-1 |
Wed 23, Oct-06:00 - Mexico Copa Correcaminos UAT vs Santos Laguna |
0-4 |
0-4 |
Wed 23, Oct-06:00 - Mexico Copa Club Tijuana vs Mineros de Zacatecas |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-16:00 - Moldova Division 2 Dacia-Buiucani vs FC Cahul-2005 |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-16:00 - Moldova Division 2 FC Singerei vs Real Succes |
0-0 |
0-1 |
Wed 23, Oct-15:30 - Montenegro Cup FK Buducnost Podgorica vs FK Rudar Pljevlja |
1-0 |
2-1 |
Wed 23, Oct-15:30 - Montenegro Cup FK Zeta vs FK Ibar Rozaje |
2-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-15:30 - Montenegro Cup OFK Titograd vs Bokelj Kotor |
0-0 |
2-1 |
Wed 23, Oct-15:30 - Montenegro Cup Lovcen Cetinje vs FK Sutjeska Niksic |
0-0 |
0-3 |
Wed 23, Oct-15:30 - Montenegro Cup FK Drezga vs OFK Petrovac |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-15:30 - Montenegro Cup FK Iskra Danilovgrad vs FK Grbalj Radanovici |
2-1 |
4-1 |
Wed 23, Oct-15:30 - Montenegro Cup FK Podgorica vs FK Petnjica |
|
3-0 |
Wed 23, Oct-18:00 - Morocco Cup TAS de Casablanca vs Itihad Z. Khemisset |
0-1 |
4-2 |
Wed 23, Oct-22:00 - Morocco Cup Moghreb Tetouan vs RCOZ Oued Zem |
3-0 |
4-1 |
Wed 23, Oct-19:59 - Morocco Super League MCO Mouloudia Oujda vs Wydad Casablanca |
1-1 |
1-1 |
Wed 23, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga FK Vardar vs Borec Veles |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga FK Shkendija vs Sileks |
1-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga FK Shkupi vs Rabotnichki |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga Akademija Pandev vs FK Makedonija Gjorce Petrov |
2-0 |
4-0 |
Wed 23, Oct-16:30 - North Macedonia Prva liga FC Struga Trim-Lum vs Renova Cepciste |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-22:45 - Northern Ireland League Cup Glenavon FC vs Newry City |
0-0 |
2-3 |
Wed 23, Oct-16:55 - Omani League Al Rustaq vs Sohar Club |
1-0 |
1-2 |
Wed 23, Oct-17:00 - Omani League Bahla vs Muscat |
0-1 |
2-1 |
Wed 23, Oct-19:10 - Omani League AL-Nahda vs Dhofar |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Lech Poznan Youth vs Legia Warszawa Youth |
1-0 |
1-1 |
Wed 23, Oct-17:00 - Poland - 4. Liga Lechia Tomaszow Mazowiecki vs Legia Warszawa B |
0-0 |
0-1 |
Wed 23, Oct-19:59 - Poland - I liga Chrobry Glogow vs Zaglebie Sosnowiec |
2-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-18:30 - Portugal Campeonato Nacional U23 Sporting Braga(U23) vs Academica Coimbra(U23) |
2-1 |
2-2 |
Wed 23, Oct-19:59 - Portugal Campeonato Nacional U23 CD Aves(U23) vs Cova Piedade(U23) |
2-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D Vitoria FC Setubal(U17) vs Benfica(U17) |
0-0 |
1-3 |
Wed 23, Oct-19:00 - Qatar League Division 2 Al Mesaimeer Club vs Al Kharaitiyat SC |
2-1 |
3-3 |
Wed 23, Oct-19:00 - Qatar League Division 2 Al Bidda SC vs Al Markhiya |
0-2 |
0-4 |
Wed 23, Oct-19:00 - Qatar League Division 2 Al Nasr FC(QAT) vs Muaither SC |
0-1 |
0-6 |
Wed 23, Oct-12:00 - Romania Women\\\'s Superliga Independenta Baia Mare Women\'s vs Vasas Femina Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-15:00 - Russia Div 2 Center FK Kaluga vs FK Zvezda Ryazan |
1-2 |
2-3 |
Wed 23, Oct-15:30 - Russia First Division FC Tom Tomsk vs Mordovia Saransk |
0-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-16:00 - Russia First Division Yenisey Krasnoyarsk vs Avangard Kursk |
0-1 |
1-1 |
Wed 23, Oct-16:00 - Russia First Division Spartak Moscow II vs Fakel Voronezh |
5-1 |
7-2 |
Wed 23, Oct-17:00 - Russia First Division FK Krasnodar II vs FK Nizhny Novgorod |
1-2 |
2-2 |
Wed 23, Oct-19:00 - Russia First Division Rotor Volgograd vs Luch Energiya Vladivostok |
2-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-19:00 - Russia First Division Neftekhimik Nizhnekamsk vs SKA Khabarovsk |
1-1 |
2-2 |
Wed 23, Oct-19:30 - Russia First Division Shinnik Yaroslavl vs Baltika |
0-1 |
0-2 |
Wed 23, Oct-19:40 - Russia First Division FK Khimki vs FC Armavir |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-19:59 - Russia First Division FC Torpedo Moscow vs FK Chayka Pesch |
1-0 |
2-1 |
Wed 23, Oct-19:59 - Russia First Division Chertanovo Moscow vs Tekstilshchik Ivanovo |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-18:45 - Saudi Arabia Division 1 Al-Thuqbah vs Al-Taqdom |
2-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-19:00 - Saudi Arabia Division 1 Al-Kawkab vs Al-Jabalain |
0-0 |
0-2 |
Wed 23, Oct-19:10 - Saudi Arabia Division 1 Al Bukayriyah vs Al-Nojoom |
5-1 |
7-1 |
Wed 23, Oct-19:25 - Saudi Arabia Division 1 Al-Ameade vs Al-Nahdha |
1-1 |
6-1 |
Wed 23, Oct-19:30 - Saudi Arabia Division 1 Ohod Medina vs Al-Qadasiya |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-22:30 - Scotland Women\\\'s Premier League Motherwell Women\'s vs Glasgow City Women\'s |
0-7 |
0-10 |
Wed 23, Oct-16:00 - Serbia Cup OFK Beograd vs Radnik Surdulica |
1-1 |
1-2 |
Wed 23, Oct-16:00 - Serbia Cup Radnicki Nis vs FK Backa Backa Palanka |
0-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-16:00 - Serbia Cup FK Teleoptik Zemun vs Cukaricki |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-16:00 - Serbia Cup Indjija vs Proleter Novi Sad |
2-0 |
2-1 |
Wed 23, Oct-19:59 - Serbia Cup Vojvodina vs Sindjelic Belgrad |
2-0 |
4-0 |
Wed 23, Oct-19:59 - Serbia Cup Mladost Lucani vs Backa Topola |
1-0 |
1-1 |
Wed 23, Oct-19:59 - Serbia Prva Liga FK Trajal Krusevac vs Zlatibor Cajetina |
1-0 |
1-2 |
Wed 23, Oct-19:59 - Serbia Prva Liga Graficar Beograd vs Radnicki 1923 Kragujevac |
0-0 |
0-2 |
Wed 23, Oct-15:45 - Singapore Cup Balestier Khalsa FC vs Singapore Warriors |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-15:45 - Singapore Cup Tampines Rovers FC vs Home United FC |
0-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-16:00 - Singapore Cup Albirex Niigata FC vs DPMM FC |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-16:00 - Singapore Cup Hougang United FC vs Geylang United FC |
0-0 |
0-2 |
Wed 23, Oct-17:30 - South Africa First League Steenberg United vs TS Galaxy |
2-1 |
3-3 |
Wed 23, Oct-21:30 - South Africa Premier League Mamelodi Sundowns vs Highlands Park |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-20:45 - Sudanese Premier League Al-Hilal Omdurman vs Ahli Shandi |
2-0 |
2-1 |
Wed 23, Oct-18:00 - Sudanese Premier League Al-Hilal Kadougli vs Ahli Atbara |
|
0-0 |
Wed 23, Oct-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 Meyrin vs Lausanne Sports(U21) |
2-4 |
2-5 |
Wed 23, Oct-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 FC Balzers vs FC Wettswil Bonstetten |
|
0-1 |
Wed 23, Oct-21:30 - Switzerland Women Division 1 FC Zurich Frauen Women\'s vs Grasshoppers Women\'s |
1-1 |
4-2 |
Wed 23, Oct-17:30 - Tunisia Division 1 C. A. Bizertin vs Club Sportif Sfaxien |
1-0 |
1-2 |
Wed 23, Oct-17:30 - Tunisia Division 1 J.S. Kairouanaise vs Stade Tunisien |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-17:30 - Tunisia Division 1 AS Slimane vs CS. Hammam-Lif |
0-0 |
1-2 |
Wed 23, Oct-21:00 - Tunisia Division 1 U.S.Monastir vs Chebba |
0-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-20:55 - UEFA Champions League Ajax Amsterdam vs Chelsea FC |
0-0 |
0-1 |
Wed 23, Oct-20:55 - UEFA Champions League RB Leipzig vs Zenit St.Petersburg |
0-1 |
2-1 |
Wed 23, Oct-23:00 - UEFA Champions League Lille OSC vs Valencia |
0-0 |
1-1 |
Wed 23, Oct-23:00 - UEFA Champions League Genk vs Liverpool |
0-1 |
1-4 |
Wed 23, Oct-23:00 - UEFA Champions League Inter Milan vs Borussia Dortmund |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-23:00 - UEFA Champions League SL Benfica vs Lyonnais |
1-0 |
2-1 |
Wed 23, Oct-23:00 - UEFA Champions League Red Bull Salzburg vs Napoli |
1-1 |
2-3 |
Wed 23, Oct-23:00 - UEFA Champions League Slavia Praha vs Barcelona |
0-1 |
1-2 |
Wed 23, Oct-16:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship Faroe Islands Women\'s(U17) vs Azerbaijan Women\'s(U17) |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-16:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship Slovenia Women\'s(U17) vs Norway Women\'s(U17) |
0-1 |
0-5 |
Wed 23, Oct-16:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship Serbia Women\'s(U17) vs Georgia Women\'s(U17) |
2-0 |
3-0 |
Wed 23, Oct-19:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship Slovakia Women\'s(U17) vs Finland Women\'s(U17) |
2-1 |
5-1 |
Wed 23, Oct-13:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship Czech Republic Women\'s(U17) vs Ukraine Women\'s(U17) |
1-1 |
1-1 |
Wed 23, Oct-14:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship Austria Women\'s(U17) vs Estonia Women\'s(U17) |
6-0 |
12-0 |
Wed 23, Oct-16:00 - UEFA Youth League U19 Ajax Amsterdam U19 vs Chelsea(U19) |
0-1 |
0-1 |
Wed 23, Oct-16:00 - UEFA Youth League U19 Slavia Praha(U19) vs Barcelona U19 |
0-0 |
0-4 |
Wed 23, Oct-16:00 - UEFA Youth League U19 Lille U19 vs Valencia(U19) |
1-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-16:00 - UEFA Youth League U19 RB Leipzig(U19) vs Zenit St.Petersburg(U19) |
1-0 |
1-1 |
Wed 23, Oct-16:00 - UEFA Youth League U19 Genk(U19) vs Liverpool U19 |
0-1 |
0-2 |
Wed 23, Oct-20:30 - UEFA Youth League U19 Midtjylland(U19) vs Elfsborg(U19) |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-16:30 - UEFA Youth League U19 Zrinjski Mostar(U19) vs MTK Budapest FC (U19) |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-16:30 - UEFA Youth League U19 Shkendija(U19) vs Dynamo Kyiv(U19) |
1-0 |
2-2 |
Wed 23, Oct-17:00 - UEFA Youth League U19 Red Bull Salzburg(U19) vs Napoli(U19) |
2-1 |
7-2 |
Wed 23, Oct-18:00 - UEFA Youth League U19 Benfica(U19) vs Lyonnais U19 |
1-1 |
1-2 |
Wed 23, Oct-18:00 - UEFA Youth League U19 Inter Milan U19 vs Dortmund(U19) |
2-1 |
4-1 |
Wed 23, Oct-18:00 - UEFA Youth League U19 Korona Kielce(U19) vs Zaragoza(U19) |
1-1 |
1-4 |
Wed 23, Oct-18:30 - UEFA Youth League U19 Levadia Tallinn(U19) vs IA Akranes(U19) |
0-6 |
1-12 |
Wed 23, Oct-22:00 - UEFA Youth League U19 Glasgow Rangers(U19) vs Young Boys(U19) |
1-2 |
2-2 |
Wed 23, Oct-19:00 - UEFA Youth League U19 Ludogorets Razgrad(U19) vs Slovan Bratislava(U19) |
1-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-19:00 - UEFA Youth League U19 PAOK Saloniki(U19) vs Bohemians(U19) |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-19:00 - UEFA Youth League U19 FC Sheriff(U19) vs Shkendija Tirane(U19) |
1-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-19:00 - UEFA Youth League U19 Brodarac(U19) vs Stade Rennais FC(U19) |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-19:00 - UEFA Youth League U19 Liepaja Metalurgs(U19) vs FC Porto U19 |
0-1 |
0-3 |
Wed 23, Oct-19:59 - UEFA Youth League U19 Maccabi Petah Tikva Asis Dabid (U19) vs FC Astana(U19) |
2-0 |
4-0 |
Wed 23, Oct-19:00 - UEFA-EURO U17 Championship Norway(U17) vs Austria(U17) |
0-0 |
0-1 |
Wed 23, Oct-19:00 - UEFA-EURO U17 Championship Malta(U17) vs Bulgaria(U17) |
0-1 |
0-4 |
Wed 23, Oct-19:00 - Ukraine Druha Liga Alians Lypova Dolyna vs FC Avanhard Kramatorsk B |
1-0 |
2-0 |
Wed 23, Oct-14:00 - Vietnam League Hoang Anh Gia Lai vs Sanna Khanh Hoa |
2-0 |
4-1 |
Wed 23, Oct-14:00 - Vietnam League Becamex Binh Duong vs Thanh Hoa FC |
0-1 |
1-1 |
Wed 23, Oct-14:00 - Vietnam League XM Hai Phong FC vs TP Ho Chi Minh |
1-2 |
1-2 |
Wed 23, Oct-14:00 - Vietnam League Quang Nam vs Song Lam Nghe An |
1-1 |
2-2 |
Wed 23, Oct-14:00 - Vietnam League Than Quang Ninh vs Ha Noi FC |
1-1 |
4-2 |
Wed 23, Oct-14:00 - Vietnam League Sai Gon FC vs Megastar Nam Dinh |
2-0 |
4-1 |
Wed 23, Oct-14:00 - Vietnam League The Cong vs Da Nang |
1-2 |
5-3 |
Wed 23, Oct-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League Dynamos FC vs FC Platinum |
0-0 |
0-0 |
Wed 23, Oct-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League Chicken Inn vs Caps United FC |
0-0 |
1-0 |
Wed 23, Oct-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League ZPC Kariba vs Highlanders FC |
1-0 |
1-1 |
Wed 23, Oct-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League Ngezi Platinum Stars vs Bulawayo Chiefs |
0-0 |
1-0 |