Latest News
News are from Rezilta News, Goal.mu, Mauri.bet, and other partner websites.
All soccer/football results.
BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.
ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.
Date and Time/Team | Half Time | Full Time |
---|---|---|
Sat 31, Aug-21:00 - Albania Super league Teuta Durres vs Luftetari Gjirokaster |
2-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-21:00 - Albania Super league Vllaznia Shkoder vs KF Tirana |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-23:30 - Algeria Division 1 MC Oran vs CS Constantine |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-23:30 - Algeria Division 1 Bordj Bou Arreridj vs ES Setif |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-23:30 - Algeria Division 1 Paradou AC vs JS Kabylie |
0-1 |
0-3 |
Sat 31, Aug-23:00 - Algeria Division 2 USM Annaba vs OM Medea |
0-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-23:00 - Algeria Division 2 WA Tlemcen vs AS Khroub |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Algeria Division 2 MO Bejaia vs DRB Tadjenanet |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:30 - Angola Girabola League Desportivo Huila vs Petro Atletico de Luanda |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Angola Girabola League Sagrada Esperanca vs Primeiro 1 de Agosto |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Arabian Champions League Al-Ahed vs Al Ittihad Jeddah |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Arabian Champions League Al Merreikh vs Wydad Casablanca |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana Club Atletico Acassuso vs CA San Miguel |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana Central Cordoba De Rosario vs Sportivo Dock Sud |
1-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana Real Pilar vs Sportivo Italiano |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Argentina Prim C Metropolitana Deportivo Merlo vs El Porvenir |
2-2 |
3-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Argentina Prim C Metropolitana Victoriano Arenas vs Deportivo Espanol |
0-2 |
1-4 |
Sat 31, Aug-02:30 - Argentina Prim C Metropolitana Excursionistas vs Canuelas FC |
1-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional Club Atletico Sarmiento vs San Martin Tucuman |
1-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional CA Brown Adrogue vs Gimnasia Jujuy |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional Defensores de Belgrano vs Atletico Rafaela |
1-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-20:05 - Argentinian Primera B - Nacional Tigre vs All Boys |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:35 - Argentinian Primera B - Nacional Chacarita Juniors vs Santa Marina Tandil |
0-1 |
0-3 |
Sat 31, Aug-04:05 - Argentinian Primera B - Nacional Belgrano vs Barracas Central |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-22:30 - Argentinian Primera Super League San Lorenzo vs Union Santa Fe |
2-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-20:15 - Argentinian Primera Super League Argentinos Juniors vs Club de Gimnasia y Esgrima La Plata |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-02:00 - Argentinian Primera Super League Lanus vs CA Central Cordoba SDE |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-04:10 - Argentinian Primera Super League Estudiantes La Plata vs Velez Sarsfield |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-04:10 - Argentinian Primera Super League Defensa Y Justicia vs CA Banfield |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - Armenia Division 2 Torpedo Yerevan vs BKMA |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - Armenia Division 2 Masis vs Lernayin Artsakh |
2-2 |
5-3 |
Sat 31, Aug-17:00 - Armenia Division 2 Ani Yerevan vs Ararat-Armenia B |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-17:00 - Armenia Division 2 FK Dilijan vs FK Van |
0-1 |
|
Sat 31, Aug-17:00 - Armenia Premier League Alashkert vs Shirak |
1-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Armenia Premier League Gandzasar Kapan vs Ararat Yerevan |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-12:30 - Australia Brisbane Capital League 1 North Star vs Samford Rangers |
3-2 |
6-2 |
Sat 31, Aug-12:45 - Australia Brisbane Cup Acacia Ridge vs Grange Thistle SC |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-12:00 - Australia Brisbane Premier League Caboolture FC vs Taringa Rovers |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-08:00 - Australia Capital Gatorade Premier League Gungahlin United vs Canberra FC |
1-1 |
5-2 |
Sat 31, Aug-10:30 - Australia Capital Gatorade Premier League Canberra Olympic vs Cooma Tigers |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-03:00 - Australia Capital Territory U20 Monaro Panthers U20 vs Canberra Olympic U20 |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-05:30 - Australia Capital Territory U20 Belconnen United(U20) vs Canberra FC U20 |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-12:00 - Australia New South Wales Premier League A.P.I.A. Leichhardt Tigers vs Sydney United |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-08:55 - Australia New South Wales U20 Blacktown City(U20) vs Sutherland Sharks(U20) |
2-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues Brisbane Strikers vs Western Pride |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues Moreton Bay United vs Peninsula Power |
0-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues Brisbane City SC vs SWQ Thunder |
2-1 |
5-2 |
Sat 31, Aug-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues Gold Coast Knights vs Brisbane Olympic United FC |
1-0 |
4-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues Eastern Suburbs Brisbane vs Redlands United FC |
2-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues Brisbane Roar FC Am vs Magpies Crusaders |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues Queensland Lions FC vs Sunshine Coast FC |
4-0 |
7-1 |
Sat 31, Aug-08:30 - Australia Queensland State League U20 Queensland Lions FC(U20) vs Sunshine Coast FC(U20) |
2-0 |
3-2 |
Sat 31, Aug-09:45 - Australia Queensland State League U20 Moreton Bay United(U20) vs Peninsula Power(U20) |
1-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-10:45 - Australia Queensland State League U20 Eastern Suburbs Brisbane(U20) vs Redlands United FC(U20) |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-11:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League Logan Lightning Women\'s vs SWQ Thunder Women\'s |
8-0 |
|
Sat 31, Aug-13:30 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League Mitchelton Women\'s vs Souths United Women\'s |
1-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-10:45 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League Queensland Lions FC Women\'s vs Gold Coast United Wanderers FC Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-08:15 - Australia Tasmania Premier League Riverside Olympic vs Hobart Olympia Warriors |
0-3 |
2-4 |
Sat 31, Aug-10:30 - Australia Tasmania Premier League Launceston City vs Hobart Zebras |
0-2 |
0-4 |
Sat 31, Aug-13:00 - Australia Victorian Division 1 Goulburn Valley Suns vs Murray United FC |
0-0 |
2-3 |
Sat 31, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1 North Geelong Warriors vs Whittlesea Ranges FC |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1 Eastern Lions SC vs Melbourne City Youth |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1 Brunswick City vs Moreland City |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-09:15 - Australia Victorian Division 1 Northcote City vs Springvale White Eagles |
2-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-09:15 - Australia Victorian Division 1 Box Hill United SC vs FC Bulleen Lions |
0-0 |
0-5 |
Sat 31, Aug-10:00 - Australia Victorian Division 1 Ballarat Red Devils vs Geelong Sc |
0-0 |
2-3 |
Sat 31, Aug-10:00 - Australia Victorian Division 1 Manningham United Blues vs Langwarrin |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-13:30 - Australia Victorian Premier League Oakleigh Cannons vs Hume City |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-09:00 - Australia Victorian Premier League Green Gully Cavaliers vs Bentleigh Greens |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-16:30 - Austria Erste Division SK Vorwarts Steyr vs FC Dornbirn |
0-0 |
3-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga FC Trenkwalder Admira vs Mattersburg |
1-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga LASK Linz vs Wolfsberger AC |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga WSG Wattens vs Red Bull Salzburg |
0-3 |
1-5 |
Sat 31, Aug-18:30 - Austrian Regionalliga East SC Wiener Neustadt vs Trenkwalder Admira Amateure |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga East Team Wiener Linien vs Wiener Sportklub |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga East ASV Drassburg vs SC Neusiedl 1919 |
0-1 |
1-4 |
Sat 31, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte USV St. Anna vs Vocklamarkt |
1-0 |
3-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga Mitte ATSV Stadl Paura vs SC Weiz |
2-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-17:00 - Austrian Regionalliga West USK Anif vs SV Wals-Grunau |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-17:30 - Austrian Regionalliga West Dornbirner SV vs FC Wolfurt |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West Kuchl vs Bischofshofen |
4-0 |
5-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West VfB Hohenems vs RW Rankweil |
1-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West Rheindorf Altach B vs SC Bregenz |
0-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West Salzburger AK 1914 vs FC Pinzgau Saalfelden |
0-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West SV Austria Salzburg vs SV Seekirchen |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Austrian Regionalliga West SVG Reichenau vs Kufstein |
1-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga Naftan Novopolock vs Krumkachy Minsk |
1-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga Granit Mikashevichi vs Khimik Svetlogorsk |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga FK Orsha vs Smorgon FC |
2-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga FK Lida vs FK Ruh Brest |
0-1 |
2-4 |
Sat 31, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga FC Baranovichi vs Volna Pinsk |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga Smolevichi vs Slonim |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga Sputnik vs Lokomotiv Gomel |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Belarus Premier League FC Slutsk vs FC Vitebsk |
3-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-19:45 - Belarus Premier League FC Gomel vs FK Isloch Minsk |
1-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - Belarus Premier League Slavia Mozyr vs Dinamo Brest |
1-2 |
2-4 |
Sat 31, Aug-22:00 - Belgian First Amateur Division La Louviere vs Lierse Kempenzonen |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Belgian First Amateur Division A.F.C. Tubize vs Sint-Eloois-Winkel |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Belgian First Amateur Division Royal Olympic Club Charleroi vs URSL Vise |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Belgian First Amateur Division RWD Molenbeek vs FCV Dender EH |
0-2 |
0-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Belgian First Amateur Division Patro Eisden vs RFC Seraing |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:30 - Belgian Jupiler League Red Star Waasland-Beveren vs Sporting Charleroi |
0-1 |
0-4 |
Sat 31, Aug-19:59 - Belgian Jupiler League AS Eupen vs St.-Truidense VV |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Belgian Jupiler League Kortrijk vs KV Oostende |
0-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-22:30 - Belgium - 2e Klasse Roeselare vs Lommel SK |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Belgium - 2e Klasse KSC Lokeren vs Oud Heverlee Leuven |
0-2 |
0-2 |
Sat 31, Aug-23:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof Club Bolivar vs The Strongest |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-03:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof Royal Pari vs Club Guabira |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-22:30 - Bosnia Premijer Liga FK Tuzla City vs Sloboda Tuzla |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:30 - Bosnia Premijer Liga Mladost Doboj Kakanj vs Zrinjski Mostar |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga FK Velez Mostar vs Radnik Bijeljina |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga FK Zvijezda 09 vs NK Siroki Brijeg |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Bosnia Premijer Liga FK Zeljeznicar Sarajevo vs FK Sarajevo |
2-2 |
5-2 |
Sat 31, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B Figueirense FC vs Guarani Futebol Clube |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B Ponte Preta vs Coritiba (PR) |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B Londrina (PR) vs CRB (AL) |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B Atletico Clube Goianiense vs Sao Bento |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Brasileiro Serie B Oeste SP vs Sport Club Recife (PE) |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-02:15 - Brasileiro Serie B Parana vs Vila Nova (GO) |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B Vitoria Salvador BA vs Botafogo SP |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B Cuiaba (MT) vs Criciuma SC |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Ponte Preta Youth vs Santos Youth |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Palmeiras Youth vs Velo Clube SP Youth |
5-1 |
|
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth EC Sao Bernardo Youth vs Nacional Sao Paulo Youth |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Guarani Youth (SP) vs Sao Caetano Youth |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Sao Paulo Youth vs Botafogo SP Youth |
1-2 |
2-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Primavera SP Youth vs Sao Bernardo Youth |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth XV de Piracicaba Youth vs Ituano Youth |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Red Bull Brasil Youth vs Rio Preto Youth |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth Gremio Novorizontino Youth vs Juventus-SP Youth |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B Amparo SP U23 vs Assisense SP(U23) |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B Itapirense SP U23 vs Maua SP(U23) |
2-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B Rio Branco (SP)(U23) vs Flamengo SP U23 |
2-0 |
|
Sat 31, Aug-23:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B Independente SP(U23) vs Paulista SP(U23) |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2 Tigres Brasil vs Nova Cidade RJ |
1-0 |
2-3 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2 Bonsucesso vs Angra Dos Reis RJ |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2 Barra Da Tijuca RJ vs Sampaio Correa (RJ) |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2 Itaborai RJ vs Olaria RJ |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2 Serrano RJ vs Sao Goncalo EC RJ |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2 Serra Macaense RJ vs Goytacaz RJ |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2 Friburguense (RJ) vs Artsul RJ |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2 Duque de Caxias vs Audax Rio RJ |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista EC Santo Andre vs Juventus-SP |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista Nacional SP vs Agua Santa |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista EC Sao Bernardo vs Taubate |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG Spartak Pleven vs Spartak Varna |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG Botev Galabovo vs OFC Pomorie |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG Lokomotiv Sofia vs PFK Montana |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG Kariana Erden vs Litex Lovech |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Bulgaria B PFG Chernomorets Balchik vs Pirin Blagoevgrad |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Bulgaria Premier Lokomotiv Plovdiv vs Botev Plovdiv |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-21:30 - Bulgaria Premier Etar Veliko Tarnovo vs Beroe |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A Sao Paulo vs Gremio (RS) |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-23:30 - Chile Primera B Union San Felipe vs Puerto Montt |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-04:00 - Chile Primera B CSyD Barnechea vs San Luis Quillota |
2-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-23:00 - Chile Primera Division Coquimbo Unido vs Universidad de Chile |
1-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-20:30 - Chile Primera Division Curico Unido vs Deportes Iquique |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-03:30 - Chile Primera Division Union La Calera vs Everton CD |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-15:35 - China Women\\\'s Super League Beijing BeiKong Women\'s vs HeNan Huishang Women\'s |
2-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-15:35 - China Women\\\'s Super League Jiangsu Suning Women\'s vs Wuhan Jianghan Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1 Zhejiang Greentown vs Inner Mongolia Zhongyou |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1 Shanghai Shenxin vs Liaoning Whowin |
0-2 |
1-4 |
Sat 31, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1 Beijing BSU vs Xinjiang Tianshan Leopard |
1-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1 Shijiazhuang Ever Bright FC vs Changchun YaTai |
0-0 |
3-2 |
Sat 31, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1 Meizhou Hakka vs Shaanxi Chang\'an Athletic FC |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1 Qingdao Huanghai F.C. vs Guangdong Southern Tigers |
2-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-15:35 - Chinese Football League Divison 1 Sichuan Annapurna vs Heilongjiang Lava Spring |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-15:35 - Chinese Football League Divison 1 Nantong Zhiyun vs Guizhou Hengfeng F.C. |
0-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2 Ningxia Fiery Phoenix FC vs Baoding Rongda FC |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2 Jilin Baijia FC vs BeiJing Tech |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2 Shanxi Xindu vs Zibo Cuju F.C. |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2 Inner Mongolia Caoshangfei F.C. vs Qingdao Red Lions |
0-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2 Hebei Elite F.C. vs Dalian Chanjoy |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2 Hubei Chufeng Heli F.C. vs Yunnan Kunglu FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2 Guangxi Baoyun FC vs Wuhan Three Towns FC |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2 Hunan Billows vs Suzhou Dongwu |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2 Jiangxi Liansheng FC vs Chengdu Better City FC |
2-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2 Shenyang Urban vs Yanbian Beiguo |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2 Zhejiang Yiteng FC vs Zhejiang Yiwu |
2-1 |
4-2 |
Sat 31, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2 Kun Shan FC vs Fujian Tianxin |
2-0 |
5-0 |
Sat 31, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2 Sichuan Jiuniu vs Lhasa Urban Construction Investment F.C. |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2 Taizhou Yuanda FC vs Jiangsu Yancheng |
2-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Club Friendly Sparta Belfast Futsal vs Racing Luxembourg Futsal |
2-3 |
4-8 |
Sat 31, Aug-19:59 - Club Friendly Varna City Futsal vs Georgians Tbilisi Futsal |
2-2 |
3-4 |
Sat 31, Aug-22:30 - Club Friendly Santa Teresa CD Women\'s vs Real Betis Women\'s |
2-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-22:30 - Club Friendly Shkupi Futsal vs Lokomotiv Daugavpils Futsal |
2-0 |
3-2 |
Sat 31, Aug-22:30 - Club Friendly FCA Wiener Neustadt Futsal vs TSV Weilimdorf Futsal |
1-4 |
5-8 |
Sat 31, Aug-17:00 - Club Friendly Polokwane City FC vs Highlands Park |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-13:00 - Club Friendly Fiorentino Futsal vs Dinamo Chisinau Futsal |
2-3 |
2-9 |
Sat 31, Aug-20:30 - Club Friendly Rayo Vallecano Women\'s vs Real Sociedad Women\'s |
0-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-20:30 - Club Friendly Viimsi Smsraha Futsal vs KaDy Futsal |
2-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-17:30 - Club Friendly Tirana Futsal vs Toulon Futsal |
1-4 |
3-9 |
Sat 31, Aug-18:30 - Club Friendly Blue Magic Futsal vs Minerva Futsal |
0-0 |
4-4 |
Sat 31, Aug-21:00 - Club Friendly AEK Athens Futsal vs Csikszereda Miercurea Futsal |
1-2 |
3-4 |
Sat 31, Aug-02:00 - Club Friendly La Horquetta Rangers FC vs Club Sando |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-15:30 - Club Friendly Sjarmtrollan Futsal vs St Andrews Futsal |
2-5 |
3-8 |
Sat 31, Aug-19:30 - Club Friendly Encamp Futsal vs Cardiff Futsal |
1-2 |
1-4 |
Sat 31, Aug-06:30 - Club Friendly North Geelong Warriors(U20) vs Whittlesea Ranges FC(U20) |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-23:00 - Colombia Copa Mustang La Equidad vs Alianza Petrolera |
1-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-23:00 - Croatia - 1. Division Istra 1961 vs NK Osijek |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-20:30 - Croatia - 1. Division Hajduk Split vs Dinamo Zagreb |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Croatia - 2. Division HNK Sibenik vs NK Osijek B |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Croatia - 2. Division Kustosija vs Rudes |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Croatia - 2. Division NK Solin vs HNK Cibalia |
0-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Croatia - 2. Division Medjimurje vs NK Radnik Sesvete |
1-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-12:00 - Croatia U19 NK Croatia Sesvete(U19) vs NK Lokomotiva Zagreb U19 |
1-5 |
|
Sat 31, Aug-12:00 - Croatia U19 Rudes U19 vs Dinamo Zagreb (U19) |
0-3 |
|
Sat 31, Aug-12:00 - Croatia U19 NK Dugopolje(U19) vs NK Osijek (U19) |
1-2 |
|
Sat 31, Aug-19:59 - Cyprus 1 Division AC Omonia Nicosia vs Nea Salamis |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Cyprus 1 Division AEL Limassol vs E.N.Paralimni |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga Fotbal Trinec vs Brno |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga FK Banik Sokolov vs Prostejov |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga Dukla Praha vs FC Sellier & Bellot Vlasim |
2-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga Chrudim vs FK Slavoj Vysehrad |
2-0 |
3-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga Lisen vs Viktoria Zizkov |
1-1 |
3-3 |
Sat 31, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A FC Pisek vs Benesov |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B Sokol Zivanice vs Sokol Brozany |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B Jablonec B vs Slovan Liberec II |
1-2 |
3-2 |
Sat 31, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B Zbuzany vs Teplice B |
2-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B Mlada Boleslav B vs Slovan Velvary |
1-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B Prepere vs Chlumec nad Cidlinou |
0-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga FC Bohemians 1905 vs Slovan Liberec |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Synot Slovacko vs Mlada Boleslav |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-21:30 - Czech Republic Gambrinus Liga FK Pribram vs FC Viktoria Plzen |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Vyskov vs Dolni Benesov |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Vrchovina vs Hanacka Slavia Kromeriz |
0-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Uhersky Brod vs Slovan Rosice |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Czech Republic U19 League Mlada Boleslav(U19) vs MFK Karvina(U19) |
3-1 |
4-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League Viktoria Plzen U19 vs Opava (U19) |
1-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League Slavia Praha(U19) vs Hradec Kralove(U19) |
2-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League Meteor Praha(U19) vs Pribram U19 |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Czech Republic U19 League Brno(U19) vs Banik Ostrava(U19) |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-14:30 - Czech Republic U19 League Sparta Praha(U19) vs SK Sigma Olomouc(U19) |
1-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-15:00 - Czech Republic U19 League Synot Slovacko(U19) vs Ceske Budejovice(U19) |
1-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - Czech Republic U19 League Pardubice(U19) vs Zlin(U19) |
1-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen FC Nordsjaelland vs Hobro I.K. |
2-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A Bronshoj vs B93 Copenhagen |
0-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A Vanlose IF vs Skovshoved |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A Hillerod Fodbold vs Slagelse B&I |
1-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-15:30 - Denmark - 2. Division Groupe B VSK Aarhus vs Brabrand IF |
0-0 |
0-3 |
Sat 31, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B FC Sydvest vs Middelfart |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-13:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 IF Lyseng Women\'s vs Aarhus 1900 Women\'s |
1-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 Naesby BK Woman\'s vs Osterbro IF Woman\'s |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 JAI Fodbold Women\'s vs ASA Aarhus Women\'s |
0-3 |
2-5 |
Sat 31, Aug-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1 Romalt Woman\'s vs Vildbjerg SF Women\'s |
1-1 |
2-3 |
Sat 31, Aug-17:00 - Denmark Youth U17 Odense BK (U17) vs FC Kobenhavn(U17) |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-13:00 - Denmark Youth U17 Randers FC(U17) vs Silkeborg IF(U17) |
0-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-17:15 - Denmark Youth U17 Brondby(U17) vs Esbjerg FB(U17) |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-17:15 - Denmark Youth U17 Aalborg BK(U17) vs Midtjylland(U17) |
0-2 |
0-4 |
Sat 31, Aug-15:00 - Denmark Youth U17 Aarhus AGF(U17) vs Lyngby(U17) |
2-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-17:15 - Denmark Youth U19 Aarhus AGF(U19) vs Lyngby(U19) |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-14:30 - Denmark Youth U19 Odense BK U19 vs FC Kobenhavn(U19) |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-15:00 - Denmark Youth U19 Brondby(U19) vs Esbjerg FB(U19) |
1-1 |
2-3 |
Sat 31, Aug-15:00 - Denmark Youth U19 Aalborg BK(U19) vs Midtjylland(U19) |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-15:15 - Denmark Youth U19 Randers FC(U19) vs Silkeborg IF(U19) |
1-2 |
1-6 |
Sat 31, Aug-19:30 - Ecuador Campeonato Serie B Independiente Juniors vs Liga de Loja |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A Deportivo Cuenca vs Barcelona SC(ECU) |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Ecuador Copa Pilsener A America de Quito vs Tecnico Universitario |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Conference South Division Slough Town vs St Albans City |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Conference South Division Billericay Town vs Hungerford Town |
0-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Conference South Division Eastbourne Borough vs Hampton & Richmond |
3-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Conference South Division Tonbridge Angels vs Weymouth |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Conference South Division Chippenham Town vs Braintree Town |
1-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Conference South Division Dartford vs Hemel Hempstead Town |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Conference South Division Chelmsford City vs Bath City |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Conference South Division Wealdstone FC vs Maidstone United |
2-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Conference South Division Oxford City vs Havant & Waterlooville FC |
0-2 |
0-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Conference South Division Concord Rangers vs Welling United |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Conference South Division Dorking Wanderers vs Dulwich Hamlet |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League One Ipswich vs Shrewsbury Town |
2-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League One Southend United vs Rochdale |
0-2 |
0-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League One Oxford United vs Coventry |
0-1 |
3-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League One Rotherham United vs Tranmere Rovers |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League One Gillingham vs Bolton Wanderers |
2-0 |
5-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League One Blackpool vs Portsmouth |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League One Peterborough United vs Sunderland |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League One Accrington Stanley vs Milton Keynes Dons |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League One Lincoln City vs Fleetwood Town |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League One Burton Albion FC vs Bristol Rovers |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League One AFC Wimbledon vs Wycombe Wanderers |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League Two Scunthorpe United vs Carlisle |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League Two Crewe Alexandra vs Bradford City AFC |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League Two Walsall vs Grimsby Town |
1-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League Two Oldham Athletic AFC vs Colchester United |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League Two Port Vale vs Cambridge United |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League Two Northampton Town vs Plymouth Argyle |
3-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League Two Swindon vs Morecambe |
3-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League Two Exeter City vs Mansfield Town |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League Two Crawley Town vs Cheltenham Town |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League Two Forest Green Rovers vs Newport County |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League Two Stevenage FC vs Macclesfield Town |
0-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England League Two Salford City F.C. vs Leyton Orient |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Northern Premier League Buxton FC vs Stalybridge Celtic |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Northern Premier League FC United of Manchester vs Morpeth Town |
3-1 |
4-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Northern Premier League South Shields vs Bamber Bridge |
4-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Northern Premier League Atherton Collieries vs Nantwich Town |
2-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Northern Premier League Basford United F.C. vs Radcliffe Borough |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Northern Premier League Scarborough Athletic vs Witton Albion |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Northern Premier League Hyde United vs Stafford Rangers |
0-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Northern Premier League Gainsborough Trinity vs Lancaster City |
0-3 |
2-4 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Northern Premier League Warrington Town FC vs Mickleover Sports |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Northern Premier League Grantham Town vs Whitby Town |
0-4 |
0-4 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Northern Premier League Ashton United vs Matlock Town |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division AFC Hornchurch vs Wingate & Finchley |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Bishop\'s Stortford vs Cheshunt |
3-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Bognor Regis Town vs Carshalton Athletic FC |
0-2 |
0-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Potters Bar Town vs Cray Wanderers |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Corinthian Casuals vs Brightlingsea Regent |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Leatherhead vs Lewes |
0-2 |
1-4 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Horsham vs Folkestone Invicta |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Margate vs Worthing |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Merstham vs Kingstonian |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Bowers & Pitsea vs Enfield Town |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division Haringey Borough vs East Thurrock United |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern League Central Division Hednesford Town vs Needham Market |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern League Central Division Nuneaton Town vs Lowestoft Town |
3-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern League Central Division Bromsgrove Sporting vs Banbury United |
0-2 |
0-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern League Central Division Redditch United vs Rushden&Diamonds |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern League Central Division Hitchin Town vs Tamworth |
0-2 |
0-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern League Central Division Leiston FC vs Alvechurch |
0-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern League Central Division Stratford Town vs Biggleswade Town |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern League Central Division St Ives Town vs Coalville Town |
0-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern League Central Division Royston Town vs Rushall Olympic |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern League Central Division Barwell vs Kings Langley |
1-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern League Central Division Peterborough Sports vs Stourbridge |
0-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern Premier League Farnborough Town vs Truro City |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern Premier League Tiverton Town vs Salisbury City |
1-1 |
3-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern Premier League Yate Town vs Hendon |
0-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern Premier League Dorchester Town vs Hartley Wintney |
0-1 |
2-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern Premier League Weston Super Mare vs Beaconsfield Town F.C. |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern Premier League Swindon Supermarine vs Poole Town |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern Premier League Chesham United vs Blackfield & Langley |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern Premier League Metropolitan Police vs Merthyr Town |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern Premier League Harrow Borough vs Taunton Town |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern Premier League Wimborne Town vs Walton Casuals |
0-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England Southern Premier League Gosport Borough vs Hayes&Yeading |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England The Championship Sheffield Wed vs Queens Park Rangers |
1-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England The Championship West Bromwich(WBA) vs Blackburn Rovers |
3-2 |
3-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England The Championship Wigan Athletic vs Barnsley |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England The Championship Nottingham Forest vs Preston North End |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England The Championship Millwall vs Hull City |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England The Championship Reading vs Charlton Athletic |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - England The Championship Birmingham vs Stoke City |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England The Championship Brentford vs Derby County |
3-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - England The Championship Luton Town vs Huddersfield Town |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - England The Championship Leeds United vs Swansea City |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-15:30 - England The Championship Bristol City vs Middlesbrough |
1-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-21:00 - England U23 Premier League Liverpool(U23) vs Manchester City(U23) |
1-2 |
1-4 |
Sat 31, Aug-15:00 - England U23 Premier League Swansea City U23 vs Stoke City U23 |
2-2 |
3-4 |
Sat 31, Aug-18:00 - English Premier League West Ham United vs Norwich City |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - English Premier League Crystal Palace vs Aston Villa |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - English Premier League Newcastle vs Watford |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - English Premier League Manchester City vs Brighton & Hove Albion |
2-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - English Premier League Leicester City vs AFC Bournemouth |
2-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - English Premier League Chelsea FC vs Sheffield United |
2-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-20:30 - English Premier League Burnley vs Liverpool |
0-2 |
0-3 |
Sat 31, Aug-15:30 - English Premier League Southampton vs Manchester United |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - Estonia Meistri Liiga JK Tallinna Kalev vs Trans Narva |
0-1 |
0-3 |
Sat 31, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga Tartu JK Tammeka vs Nomme Kalju |
1-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A NJS Nurmijarvi vs FC Kiffen |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A Lahden Reipas vs Sudet |
2-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A Vantaan Jalkapalloseura vs FC Viikingit |
1-0 |
3-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A JaPS vs MP Mikkeli |
0-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B P-Iirot vs Ilves Tampere II |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B FC Espoo vs GrIFK |
2-0 |
5-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - Finland - Kakkonen Lohko B KaaPo Kaarina vs EPS Espoo |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B Gnistan vs Salon Palloilijat(SalPa) |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C FC Vaajakoski vs KajHa Kajaani |
3-3 |
5-3 |
Sat 31, Aug-15:15 - Finland Junior League TPS Turku Youth vs Reipas Youth |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - Finland Veikkausliga SJK Seinajoki vs KuPS |
0-0 |
1-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga VPS Vaasa vs HIFK |
1-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga Ilves Tampere vs Inter Turku |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Finland Veikkausliga KPV vs FC Honka |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Finland Ykkonen Mypa vs AC Kajaani |
0-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Finland Ykkonen AC Oulu vs FC Haka |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Finland Ykkonen MuSa vs Jaro |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - France Ligue 2 Lorient vs Guingamp |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-17:15 - French Championnat Amateur Group A Mulhouse vs ST Maur Lusitanos |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group A Saint Quentin vs SC Schiltigheim |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group A Stade Reims II vs Epinal |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A CS Sedan Ardennes vs Belfort ASM FC |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Haguenau vs Bastia |
2-3 |
2-3 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A JA Drancy vs Lens B |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Lille B vs Sainte Genevieve Sports |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A Iris Club de Croix vs Bobigny A.C. |
0-1 |
0-4 |
Sat 31, Aug-18:00 - French Championnat Amateur Group B Guingamp B vs Gobelins |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B FC Rouen vs Mantois |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Saint Malo vs Granville |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Vitre vs Angers II |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Poissy AS vs Oissel |
1-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B FC Chartres vs Lorient B |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Fleury Merogis U.S. vs Vannes OC |
1-2 |
2-4 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B Stade Briochin vs L\'Entente SSG |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group C Sete FC vs Chamalieres FC |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Blois F.41 vs FC Bergerac |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Angouleme CFC vs St Pryve St Hilaire |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Trelissac vs Romorantin |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Les Herbiers vs Bourges Foot |
2-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Montpellier B vs Colomiers |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C Stade Bordelais vs Andrezieux |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - French Championnat Amateur Group D Lyonnais B vs Jura Sud Foot |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-21:30 - French Championnat Amateur Group D Annecy vs Nimes B |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Louhans-Cuiseaux vs Yzeure AS |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Saint-Priest vs Monts d\'Or Azergues |
0-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Hyeres vs Monaco B |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Olymplque de Marseille B vs Marseille Endoume |
0-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D Grasse vs Frejus Saint-Raphael |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A Feignies(U19) vs Valenciennes US(U19) |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - French Championnat National U19 Groupe A Quevilly US(U19) vs Lens U19 |
5-2 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - French Championnat National U19 Groupe C Trelissac U19 vs Nantes U19 |
1-4 |
|
Sat 31, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D Ajaccio U19 vs Nice U19 |
1-2 |
|
Sat 31, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D Colomiers U19 vs Castelnau le Cres (U19) |
2-1 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - French Championnat National U19 Groupe D Bastia U19 vs Toulouse(U19) |
2-1 |
|
Sat 31, Aug-15:30 - French Championnat National U19 Groupe D Porto Vecchio(U19) vs Istres(U19) |
1-1 |
|
Sat 31, Aug-19:30 - French Le Championnat Ligue 1 Lyonnais vs Bordeaux |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1 Toulouse vs Amiens SC |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1 Nantes vs Montpellier HSC |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1 Angers SCO vs Dijon |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1 Nimes vs Stade Brestois |
2-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-23:00 - Friendly Internationals France Women\'s vs Spain Women\'s |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-21:45 - Friendly Internationals United Arab Emirates vs Sri Lanka |
2-0 |
5-1 |
Sat 31, Aug-06:00 - Friendly Internationals Belize vs St. Vincent & Grenadines |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - Georgia Pirveli Liga FC Telavi vs FC Gagra |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - Georgia Primera Division Torpedo Kutaisi vs WIT Georgia Tbilisi |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Georgia Primera Division FC Metalurgi Rustavi vs Dinamo Batumi |
0-2 |
0-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - German 3. Liga Hansa Rostock vs Preuben Munster |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - German 3. Liga Bayern Munich (Am) vs SpVgg Unterhaching |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - German 3. Liga Viktoria Koln vs FC Ingolstadt 04 |
2-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - German 3. Liga Wurzburger Kickers vs FSV Zwickau |
0-2 |
0-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - German 3. Liga Hallescher FC vs SG Sonnenhof Grobaspach |
2-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost Hamburger(U17) vs Chemnitzer(U17) |
1-1 |
4-1 |
Sat 31, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost St. Pauli(U17) vs Carl Zeiss Jena(U17) |
2-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost Wolfsburg(U17) vs Hallescher FC(U17) |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost Union Berlin (U17) vs Energie Cottbus(U17) |
1-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost Dynamo Dresden(U17) vs Hertha BSC Berlin(U17) |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost Werder Bremen(U17) vs Hannover 96(U17) |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost RasenBallsport Leipzig(U17) vs Eintr. Braunschweig(U17) |
2-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest Bayern Munich(U17) vs SC Freiburg (U17) |
2-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest Stuttgarter Kickers(U17) vs Karlsruher SC (U17) |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest Greuther Furth(U17) vs Hoffenheim(U17) |
1-2 |
1-4 |
Sat 31, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest SV Darmstadt U17 vs VfB Stuttgart(U17) |
0-1 |
0-3 |
Sat 31, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West Monchengladbach(U17) vs Schalke 04 (U17) |
1-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West Bochum(U17) vs Dortmund(U17) |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West Bayer Leverkusen(U17) vs Alemannia Aachen(U17) |
3-0 |
6-3 |
Sat 31, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West FC Hennef 05(U17) vs Fortuna Dusseldorf(U17) |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West SG Unterrath(U17) vs Wuppertaler SV Borussia(U17) |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-17:30 - German B-Junioren-Bundesliga West Arminia Bielefeld (U17) vs SV Lippstadt(U17) |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West Preuben Munster(U17) vs Koln(U17) |
0-2 |
0-3 |
Sat 31, Aug-20:30 - German Bundesliga Union Berlin vs Borussia Dortmund |
1-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-17:30 - German Bundesliga VfL Wolfsburg vs SC Paderborn 07 |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-17:30 - German Bundesliga Schalke 04 vs Hertha BSC Berlin |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-17:30 - German Bundesliga Bayer Leverkusen vs Hoffenheim |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-17:30 - German Bundesliga SC Freiburg vs Koln |
1-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-17:30 - German Bundesliga Bayern Munich vs 1.FSV Mainz 05 |
2-1 |
6-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - German Bundesliga 2 Arminia Bielefeld vs Greuther Furth |
1-2 |
2-2 |
Sat 31, Aug-15:00 - German Bundesliga 2 Dynamo Dresden vs St. Pauli |
1-3 |
3-3 |
Sat 31, Aug-15:00 - German Bundesliga 2 SV Wehen Wiesbaden vs SSV Jahn Regensburg |
0-2 |
0-5 |
Sat 31, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup Dortmund(U19) vs RB Leipzig(U19) |
1-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup Hansa Rostock(U19) vs Jahn Regensburg U19 |
0-1 |
2-3 |
Sat 31, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup Koln (U19) vs Mainz(U19) |
0-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup Fortuna Dusseldorf U19 vs Hannover 96 (U19) |
1-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup Hallescher FC(U19) vs St. Pauli(U19) |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup Kickers Offenbach U19 vs Monchengladbach(U19) |
0-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup FC Ingolstadt(U19) vs SC Freiburg(U19) |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup FK Pirmasens (U19) vs Bochum(U19) |
0-1 |
1-5 |
Sat 31, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup Borgfeld(U19) vs Bayer 04 Leverkusen U19 |
0-2 |
0-6 |
Sat 31, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Cup Energie Cottbus (U19) vs Hertha BSC Berlin U19 |
2-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-14:00 - German Junioren Bundesliga Cup Holstein Kiel(U19) vs Werder Bremen(U19) |
1-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-14:15 - German Junioren Bundesliga Cup SSV Ulm U19 vs Hoffenheim(U19) |
0-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - German Junioren Bundesliga Cup SV Elversberg(U19) vs VfB Stuttgart U19 |
0-0 |
0-3 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern Nurnberg Am vs VfB Eichstatt |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern FV Illertissen vs TSV Aubstadt |
1-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern FC Augsburg II vs Greuther Furth II |
1-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost SV Babelsberg 03 vs Germania Halberstadt |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost Viktoria Berlin 1889 vs VfB Auerbach |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost Bischofswerdaer FV 08 vs FSV Union Furstenwalde |
0-1 |
0-3 |
Sat 31, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord BSV Rehden vs Werder Bremen (Am) |
0-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nord SC Weiche Flensburg 08 vs Eintracht Norderstedt |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord Heider SV vs FC Altona 93 |
2-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-17:30 - Germany - Regionalliga Sued FK Pirmasens vs Bahlinger SC |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued 1. FSV Mainz 05 II vs Saarbrucken |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued FC 08 Homburg vs Kickers Offenbach |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued FSV Frankfurt vs SSV Ulm 1846 |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued TSG Balingen vs FC Giessen |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued TSG 1899 Hoffenheim II vs SV Elversberg |
2-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued Astoria Walldorf vs Bayern Alzenau |
0-2 |
2-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued TSV Steinbach Haiger vs VfR Aalen |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West Koln Am. vs TSV Alemannia Aachen |
2-0 |
4-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West FC Schalke 04 II vs SC Verl |
0-2 |
0-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West VFB Homberg vs TuS Haltern |
1-1 |
3-4 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West SV Rodinghausen vs Wuppertaler SV |
3-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West SV Lippstadt vs Fortuna Koln |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - Germany OberLiga SCV Griesheim vs Eintracht Stadtallendorf |
0-2 |
0-4 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany OberLiga FSV 08 Bissingen vs SGV Freiberg |
1-2 |
2-3 |
Sat 31, Aug-16:00 - Germany OberLiga Goppinger SV vs Reutlingen |
2-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Greece Super League Panaitolikos Agrinio vs Xanthi |
0-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-22:30 - Greece Super League Volos NPS vs Aris Salonica |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-20:15 - Greece Super League Panathinaikos vs OFI Crete |
0-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-11:30 - Greece U19 AEL Larisa U19 vs Olympiakos Piraeus(U19) |
0-2 |
1-4 |
Sat 31, Aug-12:00 - Greece U19 Panathinaikos(U19) vs OFI Crete(U19) |
0-1 |
4-1 |
Sat 31, Aug-12:00 - Greece U19 PAOK Saloniki(U19) vs Panionios(U19) |
5-1 |
6-1 |
Sat 31, Aug-12:00 - Greece U19 Panaitolikos Agrinio(U19) vs Xanthi(U19) |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-13:00 - Greece U19 Asteras Tripolis(U19) vs AEK Athens(U19) |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Greece U19 Lamia U19 vs Atromitos Athens(U19) |
1-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Greece U19 Volos NFC(U19) vs FC Aris Thessaloniki(U19) |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-01:00 - Guatemala Liga 2 Nacional Capitalinos vs Aurora(Gua) |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-06:00 - Guatemala Liga 2 Nacional Deportivo Mictlan vs CSYD Carcha |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional Siquinala FC vs Guastatoya |
1-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-22:45 - Holland Eredivisie ADO Den Haag vs VVV-Venlo |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-20:30 - Holland Eredivisie SC Heerenveen vs Fortuna Sittard |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-21:45 - Holland Eredivisie FC Groningen vs Heracles Almelo |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-16:30 - Holland Tweede Divisie Excelsior Maassluis vs IJsselmeervogels |
0-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-16:30 - Holland Tweede Divisie GVVV Veenendaal vs Rijnsburgse Boys |
0-2 |
3-4 |
Sat 31, Aug-16:30 - Holland Tweede Divisie Noordwijk vs Koninklijke HFC |
1-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-17:30 - Holland Tweede Divisie HHC Hardenberg vs Scheveningen |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-17:30 - Holland Tweede Divisie Spakenburg vs AFC Amsterdam |
1-0 |
2-4 |
Sat 31, Aug-17:30 - Holland Tweede Divisie Jong Sparta Rotterdam vs Quick Boys |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-17:30 - Holland Tweede Divisie VV Katwijk vs ASWH |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Holland Tweede Divisie SV De Treffers vs Kozakken Boys |
0-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-19:59 - Holland Tweede Divisie Tielse Eendracht Combinatie vs Volendam Am. |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - HongKong Premier League Southern District vs Hong Kong Rangers FC |
2-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-13:30 - HongKong Premier League Best Union Yuen Long vs Eastern A.A Football Team |
0-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-10:30 - HongKong Premier League Wofoo Tai Po vs R&F |
1-1 |
1-4 |
Sat 31, Aug-21:30 - Hungary NB1 Zalaegerszegi TE vs Puskas Akademia |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-21:30 - Hungary NB1 Debreceni VSC vs Kaposvar |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-21:30 - Hungary NB1 Ujpest FC vs Budapest Honved |
1-3 |
2-3 |
Sat 31, Aug-21:30 - Hungary NB1 MOL Fehervar FC vs Kisvarda |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-21:30 - Hungary NB1 Mezokovesd-Zsory vs PAKSI FC |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - Hungary U19 League Debreceni VSC (U19) vs Gyori ETO FC U19 |
0-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-12:00 - Hungary U19 League Budapest Honved U19 vs Ferencvarosi TC U19 |
1-0 |
2-3 |
Sat 31, Aug-12:00 - Hungary U19 League Puskas Akademia Fehervar(U19) vs Vasas(U19) |
3-2 |
5-3 |
Sat 31, Aug-15:30 - Hungary U19 League MTK Budapest FC (U19) vs Illes Akademia Haladas(U19) |
3-1 |
4-4 |
Sat 31, Aug-18:00 - Iceland Division 1 UMF Afturelding vs UMF Njardvik |
1-2 |
2-2 |
Sat 31, Aug-19:59 - Iceland Division 1 Keflavik vs Thor Akureyri |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Iceland Division 1 Magni Grenivik vs Grotta Seltjarnarnes |
0-2 |
0-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Iceland Division 2 Dalvik Reynir vs Vestri |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Iceland Division 2 Vidir Gardur vs Fjardabyggd |
1-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Iceland Division 2 IR Reykjavik vs Throttur Vogur |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Iceland Division 2 Tindastoll Sauda vs UMF Selfoss |
0-2 |
1-4 |
Sat 31, Aug-18:00 - Iceland Division 3 Skallagrimur vs Hottur Huginn |
1-3 |
1-4 |
Sat 31, Aug-19:59 - Iceland Division 3 Sindri vs KV Vesturbaeja |
0-2 |
0-4 |
Sat 31, Aug-19:59 - Iceland Division 3 KF Fjallabyggdar vs Kordrengir |
1-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-19:59 - Iceland Division 3 Einherji vs KH Hlidarendi |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-23:15 - Iceland Premier Division Stjarnan Gardabaer vs Hafnarfjordur FH |
1-0 |
1-3 |
Sat 31, Aug-19:59 - Iceland Premier Division Grindavik vs KA Akureyri |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-12:30 - Indonesia Liga 1 Bhayangkara FC vs Persebaya Surabaya |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-15:30 - Indonesia Liga 1 Arema Malang vs PSIS Semarang |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Ireland Division 1 Cobh Ramblers vs Cabinteely FC |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Israel Premier League Maccabi Netanya vs Sektzia Nes Tziona |
2-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Israel Premier League F.C. Ashdod vs Hapoel Tel Aviv |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-21:30 - Israel Premier League Hapoel Haifa vs Maccabi Haifa |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Italian Serie A AC Milan vs Brescia |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-22:45 - Italian Serie A Juventus vs Napoli |
2-0 |
4-3 |
Sat 31, Aug-19:59 - Italian Serie B Benevento vs Cittadella |
1-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Italian Serie B Spezia vs Crotone |
1-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-23:00 - Italian Serie B Livorno vs Perugia |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-23:00 - Italian Serie B Cosenza Calcio 1914 vs Salernitana |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-23:00 - Italian Serie B Cremonese vs Virtus Entella |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-23:00 - Italian Serie B Trapani vs Venezia F.C. |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Italy C1A US Pianese vs Arezzo |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-22:45 - Italy C1B Piacenza vs Modena |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:30 - Italy C1C Paganese Calcio 1926 vs S.S. Monopoli 1966 |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-11:00 - Japan Football League Imabari FC vs Verspah Oita |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-10:00 - Japan Football League Honda Lock SC vs Suzuka Unlimited |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-10:00 - Japan Football League Osaka FC vs Honda FC |
1-2 |
1-5 |
Sat 31, Aug-11:00 - Japan Futsal League Peace Does Machida Futsal vs Shonan Bellmare Futsal |
2-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-08:00 - Japan Futsal League Shriker Osaka Futsal vs voscuore sendai Futsal |
2-0 |
2-3 |
Sat 31, Aug-10:30 - Japan Futsal League Booulos Nagano Futsal vs Nagoya oceans Futsal |
0-9 |
1-10 |
Sat 31, Aug-12:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 Urawa Reds Women\'s vs Nittaidai Fields Yokohama Women\'s |
2-0 |
6-0 |
Sat 31, Aug-12:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 Nojima Stella Women\'s vs JEF United Ichihara Women\'s |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 NTV Beleza Women\'s vs IGA Kunoichi Women\'s |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-07:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1 INAC Kobe Leonessa Women\'s vs Vegalta Sendai Women\'s |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2 AS Elfen Sayama Women\'s vs Ehime FC Women\'s |
3-0 |
4-2 |
Sat 31, Aug-10:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2 Cerezo Osaka Sakai Women\'s vs Yamato Sylphid Women\'s |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-10:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2 AS Harima ALBION Women\'s vs Shizuoka Sangyo University Women\'s |
1-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-10:30 - Japan Women\\\'s Football League Division 2 Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s vs Setagaya Sfida Women\'s |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1 Vissel Kobe vs Consadole Sapporo |
1-1 |
2-3 |
Sat 31, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1 Yokohama F Marinos vs Gamba Osaka |
1-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1 Jubilo Iwata vs Sanfrecce Hiroshima |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1 Matsumoto Yamaga FC vs Oita Trinita |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-14:30 - Japanese J-League Division 1 Sagan Tosu vs Vegalta Sendai |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-13:00 - Japanese League Division 2 Ventforet Kofu vs Omiya Ardija |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-13:00 - Japanese League Division 2 V-Varen Nagasaki vs Tokyo Verdy |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Japanese League Division 2 Kashiwa Reysol vs Albirex Niigata |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Japanese League Division 2 Avispa Fukuoka vs Ehime FC |
0-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-14:00 - Japanese League Division 2 Montedio Yamagata vs Yokohama FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-14:00 - Japanese League Division 2 Tokushima Vortis vs Kyoto Sanga FC |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Japanese League Division 2 Zweigen Kanazawa vs Kagoshima United |
1-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-14:00 - Japanese League Division 2 FC Ryukyu vs FC Gifu |
0-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-12:00 - Japanese League Division 3 Fujieda MYFC vs Gainare Tottori |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-13:30 - Japanese League Division 3 Kataller Toyama vs SC Sagamihara |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Japanese League Division 3 ThespaKusatsu Gunma vs AC Nagano Parceiro |
1-0 |
3-2 |
Sat 31, Aug-14:00 - Japanese League Division 3 Cerezo Osaka(U23) vs Roasso Kumamoto |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-10:00 - Japanese League Division 3 Grulla Morioka vs FC Tokyo(U23) |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - Kazakhstan Super League Kaisar Kyzylorda vs FK Aktobe |
0-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-17:30 - Kazakhstan Super League FK Atyrau vs Irtysh Pavlodar |
0-1 |
0-3 |
Sat 31, Aug-14:00 - Kazakhstan Super League FC Zhetysu Taldykorgan vs Ordabasy |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - Kazakhstan Super League FC Shakhtyor Karagandy vs FC Kairat Almaty |
0-1 |
0-4 |
Sat 31, Aug-16:00 - Kazakhstan Super League Taraz vs Tobol Kostanai |
0-3 |
0-5 |
Sat 31, Aug-16:00 - Kenya Premier League Mathare United FC vs Bandari FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Kenya Premier League Sony Sugar FC vs KCB Nairobi |
0-2 |
0-3 |
Sat 31, Aug-17:15 - Kenya Premier League Gor Mahia vs Tusker FC Nairobi |
1-1 |
5-2 |
Sat 31, Aug-14:00 - Kenya Premier League Wazito FC vs Nzoia United |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - Kenya Premier League Kisumu vs Ulinzi Stars Nakuru |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-11:00 - Korea K3 League Jeonju Citizen FC vs Yeoju Sejong |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-12:00 - Korea K3 League Seoul United vs Pyeongchang FC |
1-1 |
1-4 |
Sat 31, Aug-12:00 - Korea K3 League Pocheon FC vs Gyeongju Citizen FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-12:00 - Korea K3 League Yangju Citizen FC vs Goyang FC |
2-2 |
4-2 |
Sat 31, Aug-12:00 - Korea K3 League Chuncheon Citizen vs Chungju Citizen |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-12:00 - Korea K3 League Paju Citizen FC vs Cheongju Jikji FC |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-12:00 - Korea K3 League Gimpo FC vs Icheon Citizen FC |
2-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-12:00 - Korea K3 League Pyeongtaek Citizen vs Yangpyeong |
1-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-13:00 - Korea K3 League Siheung City vs Hwaseong FC |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Korea K3 League Ulsan Citizen vs Jungnang Chorus Mustang FC |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Korea League 1 Pohang Steelers vs Seongnam FC |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-14:00 - Korea League 2 FC Anyang vs Daejeon Citizen |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-14:00 - Korea League 2 Seoul E-Land FC vs Busan I\'Park |
1-3 |
3-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Kosovo Super League KF Flamurtari Pristina(KOS) vs KF Ferizaj |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Kosovo Super League KF Feronikeli vs KF Prishtina |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Kosovo Super League KF Llapi vs Ballkani |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - Latvia - 1. Division FK Spartaks Jurmala vs FK Ventspils |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division Rezekne / BJSS vs Super Nova |
2-2 |
2-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Latvia - 2. Division JDFS Alberts vs Balvu Vilki |
5-0 |
11-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Lithuania - 1. Division FK Palanga vs FK Zalgiris Vilnius |
0-3 |
0-4 |
Sat 31, Aug-18:00 - Lithuania - 1. Division Kauno Zalgiris vs Atlantas Klaipeda |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Lithuania - 2. Division FK Jonava vs Minija Kretinga |
1-1 |
4-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - Lithuania - 2. Division Dziugas Telsiai vs Nevezis |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-15:00 - Lithuania - 2. Division Hegelmann Litauen vs Banga Gargzdai |
0-1 |
2-3 |
Sat 31, Aug-21:00 - Luxembourg National Division Rodange 91 vs Jeunesse Esch |
1-1 |
3-3 |
Sat 31, Aug-19:59 - Luxembourg National Division Victoria Rosport vs Progres Niederkorn |
0-0 |
0-3 |
Sat 31, Aug-04:00 - Mexico Primera Division Monarcas Morelia vs Veracruz |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-06:10 - Mexico Primera Division Atlas vs Club America |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Mexico Primera Divison 2 Pumas UNAM II vs Pioneros De Cancun |
2-1 |
2-3 |
Sat 31, Aug-04:00 - Mexico Primera Divison 2 Estudiantes Tecos vs Atletico Saltillo |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-05:00 - Mexico Primera Divison 2 CD Alacranes de Durango vs Murcielagos |
0-3 |
3-3 |
Sat 31, Aug-02:00 - Mexico Primera Divison A UAEM Potros vs Alebrijes de Oaxaca |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-04:00 - Mexico Primera Divison A Tampico Madero vs Cafetaleros de Tapachula |
1-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-06:00 - Mexico Primera Divison A Venados FC vs Mineros de Zacatecas |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-20:15 - Mexico Youth U20 Tigres UANL(U20) vs Leon U20 |
2-3 |
|
Sat 31, Aug-20:30 - Mexico Youth U20 Necaxa U20 vs Club Tijuana(U20) |
2-2 |
|
Sat 31, Aug-21:00 - Mexico Youth U20 Pachuca U20 vs San Luis U20 |
1-1 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Moldova Division 2 Speranta Drochia vs FC Iskra-Stal Ribnita |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Moldova Division 2 Spartanii Selemet vs FC Singerei |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Moldova Division 2 CS Sparta Chisinau vs Victoria Bardar |
0-3 |
|
Sat 31, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala FC Sheriff vs Codru Lozova |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Moldova Divizia Nationala Dinamo-Auto vs FC Milsami |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga FK Buducnost Podgorica vs FK Grbalj Radanovici |
1-2 |
3-2 |
Sat 31, Aug-18:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga FK Zeta vs FK Rudar Pljevlja |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga FK Kom vs FK Sutjeska Niksic |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-21:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga OFK Petrovac vs OFK Titograd |
0-2 |
0-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga FK Podgorica vs FK Iskra Danilovgrad |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Morocco Cup Chabab Atlas Khenifra vs Renaissance Sportive de Berkane |
0-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Morocco Cup Hassania Agadir vs CAYB Youssoufia Berrechid |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Morocco Cup Raja Casablanca Atlhletic vs Renaissance Zmamra |
1-0 |
2-3 |
Sat 31, Aug-19:30 - Morocco Cup ASS Association Sportive de Sale vs Fath Wislan Meknes |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-00:00 - Morocco Cup Olympique de Safi vs DHJ Difaa Hassani Jadidi |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League Torquay United vs Hartlepool United FC |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League Chesterfield vs Dagenham and Redbridge |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League Halifax Town vs Solihull Moors |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League Wrexham vs Stockport County |
0-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League Yeovil Town vs Notts County |
1-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League Ebbsfleet United vs Aldershot Town |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League Woking vs Barrow |
0-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League Harrogate Town vs Dover Athletic |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League Bromley vs AFC Fylde |
1-2 |
2-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League Sutton United vs Maidenhead United |
0-0 |
0-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League Eastleigh vs Barnet F.C. |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-20:20 - National League Chorley vs Boreham Wood F.C. |
0-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League North Kidderminster vs Alfreton Town |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League North Hereford vs Boston United |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League North Southport FC vs Kettering Town |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League North Altrincham vs Farsley Celtic |
1-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League North Leamington vs Blyth Spartans |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League North Kings Lynn vs Darlington |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League North Gloucester City vs York City |
2-2 |
2-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League North Gateshead vs Brackley Town |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League North Guiseley vs Curzon Ashton FC |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League North Bradford Park Avenue vs AFC Telford United |
1-2 |
2-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - National League North Spennymoor Town vs Chester FC |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-07:00 - New Zealand Northern Leagues Manukau United vs Glenfield Rovers |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-06:45 - New Zealand Southern Leagues Caversham vs Cashmere Technical |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-06:45 - New Zealand Southern Leagues Roslyn Wakari vs Wanaka |
0-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:30 - North Macedonia Prva liga Sileks vs FK Makedonija Gjorce Petrov |
0-2 |
3-4 |
Sat 31, Aug-18:30 - North Macedonia Prva liga Rabotnichki vs Akademija Pandev |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:30 - North Macedonia Prva liga Borec Veles vs FK Shkendija |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:30 - North Macedonia Prva liga FC Struga Trim-Lum vs FK Shkupi |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-21:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga Bregalnica Stip vs FK Osogovo |
1-0 |
5-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Newry City vs Knockbreda |
2-2 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Police Service of Northern Ireland FC vs Dergview FC |
3-1 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Dundela FC vs Queen\'s University Belfast |
3-1 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship Harland & Wolff Welders vs Ballinamallard United |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League Crusaders FC vs Dungannon Swifts |
2-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League Warrenpoint Town vs Cliftonville |
0-1 |
1-5 |
Sat 31, Aug-19:00 - Norway 2 Division A Egersunds IK vs Fredrikstad |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Norway 2 Division A Byasen Toppfotball vs Levanger FK |
0-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Norway 2 Division A Brattvag vs Moss |
0-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-17:00 - Norway 2 Division B Elverum vs Floro |
2-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Norway 2 Division B Grorud IL vs Asane Fotball |
1-2 |
4-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Norway 2 Division B Oppsal vs Baerum SK |
1-2 |
2-2 |
Sat 31, Aug-19:59 - Norway 3. Divisjon Follo vs Norild |
1-1 |
4-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon Verdal vs Raufoss II |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon Ullern vs Halsen |
1-0 |
6-3 |
Sat 31, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon Mandalskameratene vs Brodd |
4-1 |
|
Sat 31, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon Lorenskog vs Eidsvold TF |
1-3 |
|
Sat 31, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon Bergen Nord vs Fjora |
3-0 |
|
Sat 31, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon Lysekloster vs Vard Haugesund |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-17:30 - Norway 3. Divisjon Aalesund FK B vs Sunndal |
2-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Norway 3. Divisjon Gjelleraasen IL vs Leknes |
2-0 |
5-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon Brumunddal vs Nybergsund IL Trysil |
2-1 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon Drobak-Frogn IL vs Tonsberg FK |
1-5 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon Steinkjer FK vs Melhus |
0-5 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon Nordstrand vs Arvoll |
8-1 |
|
Sat 31, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon Viking B vs Pors Grenland |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon Vardeneset vs Flekkeroy |
0-1 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon Stord IL vs Djerv 1919 |
2-1 |
|
Sat 31, Aug-21:30 - Norway 3. Divisjon Skjervoy vs Skjetten |
1-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-17:30 - Norway Adeccoligaen Skeid Oslo vs Kongsvinger |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-17:30 - Norway Adeccoligaen Start Kristiansand vs Sogndal |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen Stabaek vs Stromsgodset |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-03:00 - OFC Women\\\'s Championship U19 Solomon Islands Women\'s (U19) vs Fiji Women\'s(U19) |
1-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-00:00 - OFC Women\\\'s Championship U19 Papua New Guinea Women\'s(U19) vs New Caledonia Women\'s(U19) |
0-4 |
0-8 |
Sat 31, Aug-06:00 - OFC Women\\\'s Championship U19 Cook Islands Women\'s(U19) vs Vanuatu Women\'s(U19) |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:30 - Olympic (Preliminaries) African-Woman\\\'s Cote D Ivoire women\'s vs Mali women\'s |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2 Resistencia SC vs 12 de Octubre |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-02:45 - Paraguayan Primera Division Deportivo Capiata vs Olimpia Asuncion |
0-3 |
0-6 |
Sat 31, Aug-00:30 - Paraguayan Primera Division Sportivo Luqueno vs Club Libertad |
0-2 |
1-5 |
Sat 31, Aug-19:59 - Peru Primera Division Universidad San Martin de Porres vs Deportivo Union Comercio |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-00:00 - Peru Primera Division Ayacucho Futbol Club vs Sport Huancayo |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-05:00 - Peru Primera Division Univ. Cesar Vallejo vs Sporting Cristal |
1-1 |
2-3 |
Sat 31, Aug-22:30 - Peru Segunda Division Juan Aurich vs Atletico Grau |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-12:00 - Philippines UFL Division 1 Global Makati vs Philippines Air Force |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - Philippines UFL Division 1 Green Archers United vs Stallion Laguna FC |
0-2 |
0-7 |
Sat 31, Aug-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Pogon Szczecin Youth vs Korona Kielce Youth |
0-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Jagiellonia Bialystok Youth vs SMS Lodz Youth |
2-0 |
5-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Lech Poznan Youth vs Cracovia Krakow Youth |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Slask Wroclaw Youth vs Arka Gdynia Youth |
1-2 |
3-2 |
Sat 31, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa Wisla Plock vs LKS Lodz |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa Piast Gliwice vs Lechia Gdansk |
0-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa Wisla Krakow vs Zaglebie Lubin |
2-2 |
4-2 |
Sat 31, Aug-21:00 - Poland - I liga GKS Jastrzebie vs Odra Opole |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Poland - I liga Olimpia Grudziadz vs Warta Poznan |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:30 - Poland - I liga Radomiak Radom vs Sandecja Nowy Sacz |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Poland - I liga Bruk Bet Termalica Nieciecza vs Podbeskidzie |
1-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-21:00 - Poland - II liga GKS Katowice vs Skra Czestochowa |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Poland - II liga Gornik Polkowice vs Garbarnia Krakow |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-21:00 - Poland - II liga Znicz Pruszkow vs Blekitni Stargard Szczecinski |
1-2 |
2-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Poland - II liga Pogon Siedlce vs Lech Poznan B |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Poland - II liga Stal Stalowa Wola vs Gornik Leczna |
1-0 |
1-3 |
Sat 31, Aug-21:10 - Poland - II liga Widzew lodz vs Stal Rzeszow |
1-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Portugal Campeonato Nacional U23 Leixoes(U23) vs Sporting Braga(U23) |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23 Feirense(U23) vs Cova Piedade(U23) |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23 Belenenses(U23) vs Academica Coimbra(U23) |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23 Benfica(U23) vs GD Estoril-Praia(U23) |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23 Portimonense(U23) vs CD Aves(U23) |
1-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Portugal Campeonato Nacional U23 Vitoria Guimaraes(U23) vs Maritimo(U23) |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte Vizela(U19) vs Braga (U19) |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte Rio Ave(U19) vs Nacional(U19) |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte Pacos Ferreira(U19) vs Gil Vicente U19 |
2-2 |
|
Sat 31, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte FC Porto U19 vs Leixoes U19 |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte Vitoria SC Guimaraes U19 vs FC Famalicao(U19) |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte Aves(U19) vs Feirense(U19) |
1-0 |
3-3 |
Sat 31, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul GD Estoril-Praia(U19) vs Belenenses(U19) |
0-2 |
|
Sat 31, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul Vitoria FC Setubal(U19) vs Vilafranquense(U19) |
2-0 |
|
Sat 31, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul Alverca(U19) vs Uniao Leiria U19 |
2-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul Amora FC(U19) vs Sacavenense(U19) |
2-2 |
2-4 |
Sat 31, Aug-14:45 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul Tondela(U19) vs Sporting Lisbon(U19) |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A Palmeiras FC(U17) vs GD Braganca(U17) |
4-0 |
|
Sat 31, Aug-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C Sporting Lisbon Sad(U17) vs Sport Clube Caldas(U17) |
4-0 |
|
Sat 31, Aug-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C CA Fundao U17 vs Uniao Almeirim(U17) |
4-2 |
|
Sat 31, Aug-14:00 - Portugal Liga de Honora Leixoes vs C.D. Feirense |
1-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora FC Porto B vs Casa Pia AC |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora Vilafranquense vs CD Nacional |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-21:15 - Portugal Liga de Honora Cova Piedade vs SL Benfica B |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Portugal Primera Liga Sporting Clube de Portugal vs Rio Ave |
1-1 |
2-3 |
Sat 31, Aug-19:30 - Portugal Primera Liga Pacos Ferreira vs Maritimo |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-19:30 - Portugal Primera Liga Aves vs FC Famalicao |
1-1 |
2-3 |
Sat 31, Aug-00:15 - Portugal Primera Liga Belenenses vs Boavista FC |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-20:20 - Qatar League Al Shahaniya vs Al-Sadd |
0-6 |
1-7 |
Sat 31, Aug-18:10 - Qatar League Al-Ahli Doha vs Al-Sailiya |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-20:30 - Republic of Azerbaijan Premier League Zira FK vs Sabah FK Baku |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:30 - Republic of Azerbaijan Premier League Qabala vs Kesla FK |
0-3 |
0-4 |
Sat 31, Aug-22:00 - Romania - Divizia A Astra Giurgiu vs CFR Cluj |
1-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-16:30 - Romania - Divizia A Gaz Metan Medias vs Politehnica Iasi |
0-0 |
3-2 |
Sat 31, Aug-12:00 - Romania - Liga 2 ASU Politehnica Timisoara vs Concordia Chiajna |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-12:00 - Romania - Liga 2 Gloria Buzau vs CS Mioveni |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-12:00 - Romania - Liga 2 UTA Arad vs Sportul Snagov |
3-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-12:00 - Romania - Liga 2 Dunarea Calarasi vs Ripensia Timisoara |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Romania - Liga 2 FC Metaloglobus Bucuresti vs Universitaea Cluj |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Romania - Liga 3 Luceafarul Oradea B vs Cluj II |
2-1 |
|
Sat 31, Aug-19:00 - Romania - Liga 3 Crisul Chisineu Cris vs ACS Dumbravita |
1-1 |
|
Sat 31, Aug-17:00 - Russia Div 2 South Spartak Vladikavkaz vs FK Biolog |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-11:00 - Russia First Division Luch Energiya Vladivostok vs SKA Khabarovsk |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-17:00 - Russia First Division Avangard Kursk vs Baltika |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-14:00 - Russia First Division Yenisey Krasnoyarsk vs FK Chayka Pesch |
1-0 |
1-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Russia First Division Tekstilshchik Ivanovo vs Fakel Voronezh |
0-1 |
1-4 |
Sat 31, Aug-19:00 - Russia First Division Rotor Volgograd vs FC Torpedo Moscow |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Russia First Division FK Khimki vs Spartak Moscow II |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Russia First Division FK Krasnodar II vs Shinnik Yaroslavl |
1-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-19:59 - Russia First Division FC Armavir vs Mordovia Saransk |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Russia First Division FC Tom Tomsk vs Neftekhimik Nizhnekamsk |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Russia First Division FK Nizhny Novgorod vs Chertanovo Moscow |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-12:30 - Russia Premier League FC Ufa vs Gazovik Orenburg |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-17:30 - Russia Premier League Lokomotiv Moscow vs FK Rostov |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-15:00 - Russia Premier League Rubin Kazan vs PFC Sochi |
0-1 |
0-3 |
Sat 31, Aug-19:59 - Russia Premier League Akhmat Grozny vs FC Tambov |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-11:30 - Russia Youth Championship League Lokomotiv Moscow Youth vs FK Rostov Youth |
2-0 |
2-3 |
Sat 31, Aug-13:00 - Russia Youth Championship League Spartak Moscow Youth vs Zenit St.Petersburg Youth |
2-3 |
3-4 |
Sat 31, Aug-14:00 - Russia Youth Championship League Akhmat Grozny Youth vs FC Tambov Youth |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - Russia Youth Championship League Arsenal Tula Youth vs CSKA Moscow Youth |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-20:05 - Saudi Arabia Professional League Al-Raed vs Al Hilal |
0-2 |
0-5 |
Sat 31, Aug-19:40 - Saudi Arabia Professional League Al-Ettifaq vs Al-Ahli Saudi FC |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Championship Partick Thistle vs Ayr Utd. |
2-1 |
2-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Championship Queen of the South FC vs Alloa Athletic |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Championship Arbroath vs Dunfermline |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Inverurie Loco Works vs Nairn County |
2-1 |
5-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Forres Mechanics vs Keith |
2-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Brora Rangers vs Huntly |
3-0 |
6-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Buckie Thistle FC vs Formartine United |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Turriff United vs Fraserburgh |
0-3 |
1-6 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League Strathspey Thistle vs Lossiemouth FC |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish League One Forfar Athletic vs Clyde F.C. |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish League One East Fife vs Raith Rovers |
1-1 |
4-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish League One Montrose vs Dumbarton |
0-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish League One Airdrieonians vs Falkirk |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish League One Stranraer F.C. vs Peterhead |
0-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish League Two Cove Rangers vs Queen\'s Park |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish League Two Cowdenbeath F.C. vs Brechin City |
2-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish League Two Albion Rovers FC vs Stirling Albion |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish League Two Elgin City vs Edinburgh City |
0-2 |
3-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish League Two Annan Athletic vs Stenhousemuir |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League Dalbeattie Star vs East Stirlingshire |
0-4 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League Berwick Rangers vs Civil Service Strollers FC |
1-3 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League Spartans vs Cumbernauld Colts |
3-2 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League Bonnyrigg Rose vs Edusport Academy |
3-0 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League Stirling University FC vs Gala Fairydean |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League East Kilbride vs Edinburgh University FC |
5-0 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League BSC Glasgow vs Vale of Leithen |
2-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League Kelty Hearts vs Gretna 2008 |
10-0 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Premier League Aberdeen vs Ross County |
2-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Premier League Motherwell FC vs Hibernian FC |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Premier League Livingston F.C. vs St. Mirren |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Premier League Hearts vs Hamilton Academical FC |
1-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Scottish Premier League St. Johnstone vs Kilmarnock |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga Spartak Subotica vs FK Vozdovac |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga Macva Sabac vs Radnik Surdulica |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-20:45 - Serbia - 1. Liga Vojvodina vs Crvena Zvezda |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-21:00 - Serbia Prva Liga Novi Pazar vs FK Buducnost Dobanovci |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Serbia Prva Liga FK Backa Backa Palanka vs Sindjelic Belgrad |
1-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga Zemun vs Kolubara |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga Dinamo Vranje vs Zlatibor Cajetina |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga Radnicki Pirot vs FK Trajal Krusevac |
2-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga Radnicki 1923 Kragujevac vs FK Metalac Gornji Milanovac |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga Semendrija 1924 vs Graficar Beograd |
1-2 |
1-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Serbia Prva Liga Kabel Novi Sad vs FK Zarkovo |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-13:30 - Singapore Premier League Singapore Warriors vs Albirex Niigata FC |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga Spartak Trnava vs MFK Zemplin Michalovce |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga MSK Zilina vs FK Senica |
1-0 |
5-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga Zlate Moravce vs MFK Ruzomberok |
3-0 |
4-2 |
Sat 31, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga SKF Sered vs FK Pohronie |
1-2 |
3-3 |
Sat 31, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga MFK Dubnica vs FK Zeleziarne Podbrezova |
1-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga Dukla Banska Bystrica vs FK Poprad |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas vs FK Kosice |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga KFC Komarno vs MFK Skalica |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:15 - Slovenia 1. Liga NK Aluminij vs ND Mura 05 |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Slovenia 1. Liga Tabor Sezana vs NK Olimpija Ljubljana |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-21:00 - Slovenia 2. Liga FC Koper vs ND Beltinci |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga NK Krsko vs Brda |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga NK Roltek Dob vs NK Nafta |
0-3 |
1-7 |
Sat 31, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga NK Rogaska vs NK Krka |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga NK Fuzinar vs Jadran Dekani |
1-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga NK Bilje vs ND Gorica |
2-0 |
2-3 |
Sat 31, Aug-17:00 - South Africa First League Tshakhuma TM vs Moroka Swallows |
0-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - South Africa First League Mbombela United vs Free State Stars |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - South Africa First League Steenberg United vs TS Sporting |
0-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - South Africa First League Real Kings vs TS Galaxy |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-09:00 - South Australian Premier League Cumberland United FC vs Western Strikers SC |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-09:00 - South Australian Premier League Modbury Jets vs Sturt Lions |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-12:30 - South Australian Super League Adelaide Olympic vs North Eastern Metrostars |
0-0 |
1-2 |
Sat 31, Aug-09:30 - South Australian Super League Campbelltown City SC vs Adelaide Comets FC |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-07:00 - South Australian Super League Reserves Adelaide Raiders SC Reserve vs Adelaide Comets FC Reserve |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-23:00 - Spanish Primera Division Real Betis vs Leganes |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Primera Division Levante vs Valladolid |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Primera Division Getafe vs Alaves |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Spanish Primera Division Osasuna vs Barcelona |
1-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-00:00 - Spanish Primera Division Athletic Bilbao vs Real Sociedad |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-21:30 - Spanish Primera U19 Cadiz U19 vs Real Betis(U19) |
1-3 |
3-3 |
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division Numancia vs CD Mirandes |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division Fuenlabrada vs Real Oviedo |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Spanish Segunda Division Almeria vs SD Huesca |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-23:00 - Spanish Segunda Division Las Palmas vs Racing Santander |
0-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 Racing de Ferrol vs Pontevedra |
4-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1 Real Madrid Castilla vs Marino Luanco |
3-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 Athletic Bilbao B vs Calahorra |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 Unionistas de Salamanca vs Real Sociedad B |
0-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 SD Amorebieta vs CF Salmantino UDS |
1-1 |
2-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2 Arenas Club de Getxo vs CD Tudelano |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 UE Cornella vs UE Olot |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-21:15 - Spanish Segunda Division B Grupo 3 UE Llagostera vs SD Ejea |
1-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 Villarrubia CF vs Cordoba C.F. |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:45 - Spanish Segunda Division B Grupo 4 CD Badajoz vs Sevilla Atletico |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias CD Llanes vs CD Colunga |
1-1 |
|
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias CD Tuilla vs UD Llanera |
2-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias Caudal Deportivo vs L\'Entregu CF |
1-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias Navarro vs CD Lealtad |
0-2 |
|
Sat 31, Aug-23:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta CD San Roque de Lepe vs AD Ceuta |
1-0 |
|
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears Mallorca B vs CF Soller |
4-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears CD Manacor vs UD Collerense |
2-0 |
|
Sat 31, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears CF Platges De Calvia vs Constancia |
0-1 |
|
Sat 31, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears Santa Catalina vs CD Ferriolense |
2-1 |
|
Sat 31, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears Andratx vs CD Binissalem |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears Santanyi vs CD Llosetense |
0-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears CE Esporles vs CE Felanitx |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 12 Canarias CD Buzanada vs UD Las Palmas C |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias CD Santa Ursula vs Union Viera |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias Tamaraceite vs CD Vera Puerto De La Cruz |
3-0 |
4-3 |
Sat 31, Aug-00:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias UD Ibarra vs Atletico Union Guimar |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia EDMF Churra vs La Hoya Lorca CF |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura Arroyo Club Polideportivo vs Cacereno |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra UCD Burlades vs CD Huarte |
1-1 |
|
Sat 31, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra UD Mutilvera vs CD Lourdes |
0-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra CD Baztan vs UDC Txantrea |
2-3 |
|
Sat 31, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra CD Ardoi vs AD San Juan |
0-1 |
|
Sat 31, Aug-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra CD Cortes vs CD Pamplona |
2-2 |
|
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja Yague CF vs CA River Ebro |
1-2 |
2-3 |
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja Oyonesa vs CD Anguiano |
0-2 |
|
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja UD Logrones B vs SD Logrones |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon SD Tarazona vs CD Cuarte Industria |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha CD Pedroneras vs La Solana |
2-2 |
|
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha Manchego Ciudad vs Calvo Sotelo Puertollano |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha Villacanas vs Albacete B |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha UB Conquense vs Atletico Ibanes |
2-2 |
|
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria SD Torina vs CD Guarnizo |
3-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria Barreda Balompie vs Selaya FC |
2-0 |
|
Sat 31, Aug-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria Ribamontan Al Mar CF vs Bezana |
1-1 |
|
Sat 31, Aug-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria UD Samano vs Solares Medio Cudeyo |
1-0 |
|
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi CD Lagun Onak vs Cultural de Durango |
1-0 |
|
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi Sodupe UC vs Urduliz FT |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi San Ignacio vs CD Santurtzi |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi JD Somorrostro vs SD Balmaseda FC |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi Tolosa vs SD Gernika |
2-2 |
|
Sat 31, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya Santfeliuenc FC vs CF Igualada |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya UA Horta vs Pobla De Mafumet CF |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana Atzeneta UE vs CF Intercity |
0-1 |
|
Sat 31, Aug-22:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana Vilamarxant CF vs UD Alzira |
1-1 |
|
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana Acero vs Jove Espanol |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana CD Roda vs Elche CF Ilicitano |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana Hercules CF B vs Crevillente |
0-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid Flat Earth vs AD Union Adarve |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon CyDL Jupiter Leones vs Real Avila CF |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon Burgos Promesas vs Zamora CF |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon Arandina vs UD Santa Marta |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla CD El Palo vs Antequera CF |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-19:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla Melilla CD vs CD Linares Deportivo |
0-3 |
|
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra Rynninge IK vs Karlstad BK |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Norra Umea FC vs Sandvikens IF |
2-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra IF Sylvia vs Gefle IF |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Sodra Utsiktens BK vs Eskilsminne IF |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Sodra IFK Varnamo vs IK Oddevold |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra Assyriska Turabdin IK vs Tvaakers IF |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland IFK Amal vs Orebro Syrianska IF |
0-2 |
0-4 |
Sat 31, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Vanersborgs FK vs Grebbestads IF |
2-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Lidkopings FK vs Vanersborgs IF |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Savedalens IF vs Torslanda IK |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Enkopings SK FK vs Kvarnsvedens IK |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Karlbergs BK vs Gamla Upsala SK |
3-0 |
3-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Valbo FF vs IFK Stocksund |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Hudiksvalls FF vs IFK Mora FK |
2-2 |
5-4 |
Sat 31, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand Skiljebo SK vs Sundbybergs |
1-0 |
4-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland Anundsjo IF vs IFK Timra |
0-0 |
1-3 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland Sandviks IK vs Friska Viljor FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland Taftea IK vs IFK Lulea |
0-2 |
0-7 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland Gottne IF vs Skelleftea FF |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland Ytterhogdal IK vs Umea FC Akademi |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norrland IFK Umea vs IFK Ostersund |
1-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland IFK Hassleholm vs FK Karlskrona |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland IFK Berga vs Hassleholms IF |
1-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Raslatts SK vs Nassjo FF |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland IFO Bromolla IF vs Asarums IF FK |
1-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-16:30 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland FK Almeboda/Linneryd vs Osterlen FF |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland Rappe GOIF vs Dalstorps IF |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Tyreso FF vs Enskede IK |
1-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Huddinge IF vs IFK Aspudden-Tellus |
2-0 |
4-2 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Haninge vs Assyriska IF i Norrkoping |
2-0 |
5-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Arameisk-Syrianska IF vs AFK Linkoping |
2-1 |
3-3 |
Sat 31, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand Motala AIF FK vs Assyriska FF Sodertalje |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland BK Olympic Malmo vs Stafsinge IF |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-14:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Vinbergs IF vs Assyriska BK |
3-0 |
5-0 |
Sat 31, Aug-14:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Qviding FIF vs FC Rosengard |
3-1 |
8-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland IS Halmia vs Ullared |
1-2 |
5-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Angelholms FF vs Onsala BK |
1-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Sweden Superettan Varbergs BoIS FC vs Osters IF |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Sweden Superettan Mjallby AIF vs IK Frej Taby |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-15:30 - Sweden Superettan Degerfors IF vs Halmstads |
2-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden U19 Malmo FF(U19) vs Hacken(U19) |
6-3 |
|
Sat 31, Aug-16:00 - Sweden U19 Elfsborg(U19) vs Kalmar FF U19 |
3-3 |
|
Sat 31, Aug-14:00 - Sweden U19 AIK Solna (U19) vs Hammarby U19 |
2-2 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Sweden U19 IFK Goteborg(U19) vs IK Sirius FK (U19) |
1-1 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Swedish Allsvenskan Orebro vs AFC Eskilstuna |
2-1 |
3-1 |
Sat 31, Aug-15:30 - Swedish Allsvenskan Elfsborg vs IK Sirius FK |
1-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-21:00 - Swiss Super League Servette vs Neuchatel Xamax |
0-2 |
2-2 |
Sat 31, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 Meyrin vs Young Boys(U21) |
1-0 |
|
Sat 31, Aug-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 FC Martigny Sports vs Olympique de Geneve FC |
2-2 |
|
Sat 31, Aug-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 US Terre Sainte vs FC Naters |
1-3 |
|
Sat 31, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 La Chaux-de-Fonds vs FC Vevey Sports 05 |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 Azzurri 90 vs FC Echallens |
1-1 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 Lausanne Sports(U21) vs Bulle |
2-3 |
|
Sat 31, Aug-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1 Grand-Lancy vs Chenois |
1-3 |
|
Sat 31, Aug-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 SR Delemont vs FC Luzern U-21 |
3-1 |
|
Sat 31, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 Grasshoppers U21 vs SC Goldau |
5-0 |
|
Sat 31, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 Zug 94 vs FC Bassecourt |
0-3 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 Baden vs SV Muttenz |
4-2 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2 Wohlen vs SC Buochs |
3-2 |
|
Sat 31, Aug-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 FC St.Gallen U-21 vs FC Red Star Zurich |
4-0 |
|
Sat 31, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 FC Linth 04 vs FC Wettswil Bonstetten |
0-2 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 Gossau vs FC Balzers |
1-1 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 USV Eschen Mauren vs FC Paradiso |
1-1 |
|
Sat 31, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3 FC Dietikon vs Thalwil |
6-2 |
|
Sat 31, Aug-21:00 - Switzerland Challenge League FC Aarau vs FC Wil 1900 |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-21:00 - Switzerland Challenge League FC Schaffhausen vs Chiasso |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-19:30 - Switzerland Challenge League SC Kriens vs Winterthur |
2-0 |
3-2 |
Sat 31, Aug-13:00 - Thai League 3 North Bangkok College vs Phuket F.C. |
1-0 |
|
Sat 31, Aug-13:30 - Thai League 3 Krabi FC vs Trang FC |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-14:00 - Thai League 3 Marines Eureka FC vs Khonkaen United |
0-1 |
0-2 |
Sat 31, Aug-15:30 - Thai League 3 Chachoengsao vs Lamphun Warrior |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A Altay Spor Kulubu vs Balikesirspor |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A Akhisar Bld.Geng vs Altinordu |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-20:15 - Turkey 2 Ligi A BB Erzurumspor vs Boluspor |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Turkey 2 Ligi A Umraniyespor vs Istanbulspor |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1 Silivrispor vs Erzin Belediyespor |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1 Sultanbeyli vs Vestel Manisaspor |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2 Tepecikspor vs Karsiyaka |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-17:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo Sivas Dort Eylul Belediyespor vs Karabukspor |
3-0 |
6-1 |
Sat 31, Aug-17:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo Etimesgut Belediye Spor vs Nigde Belediyespor |
1-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:45 - Turkey Super Lig Besiktas JK vs Rizespor |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-22:45 - Turkey Super Lig Goztepe vs Denizlispor |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-20:15 - Turkey Super Lig Konyaspor vs Antalyaspor |
0-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-18:00 - Turkey U19 League Goztepe(U19) vs Osmanlispor FC(U19) |
2-2 |
|
Sat 31, Aug-19:00 - UAE Etisalat Emirates Cup Al-Sharjah vs Al Wahda |
0-2 |
1-3 |
Sat 31, Aug-19:00 - UAE Etisalat Emirates Cup Khor Fakkan vs Al Nasr Dubai |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-21:30 - UAE Etisalat Emirates Cup Al Ahli Dubai vs Al Jazira(UAE) |
1-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-14:30 - UEFA European Womens Chamiponship Qual. Round Germany Women\'s vs Montenegro Women\'s |
5-0 |
10-0 |
Sat 31, Aug-16:00 - Uganda Super League Kampala City Council(KCCA) vs Wakiso Giants |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - Uganda Super League Mbarara City vs Proline FC |
1-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-17:00 - Uganda Super League Torro United vs Busoga United |
2-1 |
|
Sat 31, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga FC Lviv vs FC Mariupol |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga FC Vorskla Poltava vs PFC Oleksandria |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga Dnipro-1 vs Kolos Kovalivka |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-19:59 - Ukraine Persha Liga Metalist 1925 Kharkiv vs Cherkashchyna-Akademiya |
2-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-18:30 - Ukraine Persha Liga FC Ahrobiznes Volochysk vs Metalurh Zaporizhya |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Ukraine Persha Liga Obolon Brovar Kiev vs Volyn Lutsk |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-19:00 - Ukraine Persha Liga FC Inhulets Petrove vs FC Mynai |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga Kremin Kremenchuk vs FC Avanhard Kramatorsk |
0-0 |
1-1 |
Sat 31, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga Balkany Zorya vs Hirnyk-Sport |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga Rukh Vynnyky vs MFC Mykolaiv |
0-1 |
4-1 |
Sat 31, Aug-13:00 - Ukraine U21 Liga Zorya(U21) vs Dynamo Kyiv(U21) |
1-0 |
2-3 |
Sat 31, Aug-13:00 - Ukraine U21 Liga Lviv(U21) vs FC Mariupol (U21) |
1-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division Defensor SC vs Boston River |
1-1 |
2-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division Liverpool P. vs Plaza Colonia |
2-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division CA Progreso vs CA Juventud de Las Piedras |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division Racing Club Montevideo vs Rampla Juniors FC |
1-2 |
2-4 |
Sat 31, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division Cerro Largo vs Centro Atletico Fenix |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Uruguay Segunda Division Tacuarembo vs CA Rentistas |
0-0 |
0-2 |
Sat 31, Aug-22:00 - Uruguay Segunda Division Bella Vista vs IA Sud America |
0-0 |
0-1 |
Sat 31, Aug-22:00 - Uruguay Segunda Division Central Espanol vs Albion FC (URU) |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-22:00 - Uruguay Segunda Division Deportivo Maldonado vs CA Atenas |
1-0 |
1-3 |
Sat 31, Aug-17:05 - Uruguay Segunda Division CA Torque vs CA Villa Teresa |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-17:10 - Uruguay Segunda Division Villa Espanola vs CS Cerrito |
2-1 |
3-2 |
Sat 31, Aug-06:30 - USA USL League One FC Tucson vs Chattanooga Red Wolves |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-03:00 - USL Championship Ottawa Fury vs Pittsburgh Riverhounds SC |
0-3 |
0-4 |
Sat 31, Aug-03:00 - USL Championship Charlotte Independence vs Charleston Battery |
0-0 |
0-0 |
Sat 31, Aug-03:00 - USL Championship Louisville City FC vs Indy Eleven |
0-1 |
1-1 |
Sat 31, Aug-06:00 - USL Championship Tacoma Defiance vs San Antonio FC |
2-0 |
5-1 |
Sat 31, Aug-06:00 - USL Championship Real Monarchs SLC vs OKC Energy FC |
1-0 |
2-2 |
Sat 31, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division Yaracuy FC vs Gran Valencia FC |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-12:30 - Vietnam First Division Hung Vuong An Giang vs TTBD Phu Dong |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-13:30 - Vietnam First Division Binh Phuoc vs Pho Hien |
1-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-14:00 - Vietnam First Division XSKT Can Tho vs Hue FC |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North Rhyl FC vs Prestatyn Town FC |
2-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North Porthmadog vs Bangor City FC |
0-1 |
0-1 |
Sat 31, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North Conwy Borough FC vs Llangefni Town |
2-0 |
4-0 |
Sat 31, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North Buckley Town vs Flint Town United |
0-1 |
0-3 |
Sat 31, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North Guilsfield FC vs Llanfair United |
5-1 |
6-1 |
Sat 31, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North Colwyn Bay vs Llandudno F.C. |
1-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North Llanrhaeadr FC vs Gresford Athletic |
1-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South Cwmbran Celtic vs Caerau Ely |
0-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South Briton Ferry Athletic vs Haverfordwest County |
2-1 |
2-4 |
Sat 31, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South STM Sports vs Pontypridd |
0-0 |
3-1 |
Sat 31, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South Undy Athletic vs Taffs Well |
4-2 |
|
Sat 31, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South Llantwit Major vs Ammanford |
0-1 |
1-3 |
Sat 31, Aug-17:30 - Wales Premier League The New Saints vs Penybont FC |
0-1 |
2-1 |
Sat 31, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Perth S.C(U20) vs Sorrento F.C.(U20) |
0-0 |
3-0 |
Sat 31, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Bayswater City(U20) vs Cockburn City (U20) |
2-1 |
|
Sat 31, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Floreat Athena(U20) vs Rockingham City(U20) |
1-2 |
|
Sat 31, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Inglewood United(U20) vs Perth Glory FC(U20) |
1-2 |
2-3 |
Sat 31, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20 Armadale (U20) vs ECU Joondalup(U20) |
0-0 |
2-1 |
Sat 31, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Armadale vs ECU Joondalup |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Floreat Athena vs Rockingham City |
1-4 |
3-6 |
Sat 31, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Inglewood United vs Perth Glory FC Am |
2-0 |
2-0 |
Sat 31, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Perth S.C vs Sorrento F.C. |
0-3 |
2-3 |
Sat 31, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Bayswater City vs Cockburn City |
0-1 |
1-2 |
Sat 31, Aug-11:00 - Western Australia Premier League Balcatta vs Stirling Lions |
0-0 |
1-0 |
Sat 31, Aug-20:15 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen Asane Fotball Women\'s vs Floya Women\'s |
1-2 |
1-2 |
News are from Rezilta News, Goal.mu, Mauri.bet, and other partner websites.
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE. REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.