Latest News
News are from Rezilta News, Goal.mu, Mauri.bet, and other partner websites.
All soccer/football results.
BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.
ADS: 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.
Date and Time/Team | Half Time | Full Time |
---|---|---|
Fri 30, Aug-23:00 - Algeria Division 1 US Biskra vs ASO Chlef |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-23:00 - Algeria Division 1 NC Magra vs USM Bel Abbes |
0-0 |
2-1 |
Fri 30, Aug-19:59 - Algeria Division 2 ASM Oran vs OM Arzew |
2-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-19:59 - Algeria Division 2 JSM Skikda vs RC Relizane |
1-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-19:59 - Algeria Division 2 MC Saida vs MC El Eulma |
0-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-19:59 - Algeria Division 2 A Bou Saada vs JSM Bejaia |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-12:00 - Algeria U21 US Biskra(U21) vs ASO Chlef(U21) |
1-2 |
2-5 |
Fri 30, Aug-12:20 - Algeria U21 NC Magra (U21) vs USM Bel Abbes U21 |
0-0 |
3-1 |
Fri 30, Aug-12:00 - Algeria U21 Division 2 ASM Oran(U21) vs Arzew(U21) |
1-1 |
1-2 |
Fri 30, Aug-12:00 - Algeria U21 Division 2 MC Saida (U21) vs MC El Eulma(U21) |
0-1 |
3-1 |
Fri 30, Aug-12:10 - Algeria U21 Division 2 JSM Skikda(U21) vs RC Relizane(U21) |
1-0 |
2-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - Arabian Champions League Al-Hilal Omdurman vs Al Wasl FC |
1-0 |
2-1 |
Fri 30, Aug-19:59 - Arabian Champions League Nejmeh Club vs Esperance Sportive de Tunis |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Argentina Reserves League Newells Old Boys Reserve vs CA Huracan Reserve |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Argentina Reserves League Atletico Tucuman Reserve vs Arsenal de Sarandi Reserve |
0-1 |
0-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Argentina Reserves League San Lorenzo Reserve vs Union Santa Fe(R) |
1-0 |
3-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Argentina Reserves League Lanus Reserve vs Central Cordoba De SDE Reserve |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Argentina Reserves League Estudiantes La Plata Reserve vs Velez Sarsfield(R) |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Argentina Reserves League Defensa Y Justicia Reserve vs CA Banfield Reserve |
1-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Argentina Reserves League Patronato Reserve vs Independiente Reserve |
0-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Argentina Reserves League Colon Reserve vs Rosario Central Reserve |
1-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-17:00 - Argentina Reserves League Racing Club Reserve vs Godoy Cruz Reserve |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Argentina Reserves League Argentinos Juniors Reserve vs Gimnasia LP Reserve |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-02:15 - Argentinian Primera B - Nacional Alvarado Mar del Plata vs Deportivo Moron |
1-0 |
2-4 |
Fri 30, Aug-19:15 - Armenia Division 2 Urartu B vs Pyunik B |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-17:00 - Armenia Division 2 Alashkert B Martuni vs Ararat Yerevan II |
0-0 |
1-2 |
Fri 30, Aug-17:00 - Armenia Division 2 West Armenia vs Lokomotiv Yerevan |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-18:00 - Armenia Premier League FC Pyunik vs FC Yerevan |
4-0 |
4-1 |
Fri 30, Aug-14:30 - Australia Brisbane Premier League Brisbane Knights vs Centenary Stormers |
0-2 |
0-2 |
Fri 30, Aug-14:30 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League Eastern Suburbs FC Women\'s vs Capalaba Women\'s |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-21:10 - Austria Erste Division Grazer AK vs FC Juniors OO |
0-0 |
2-1 |
Fri 30, Aug-21:10 - Austria Erste Division Kapfenberg Superfund vs SV Ried |
0-2 |
2-3 |
Fri 30, Aug-21:10 - Austria Erste Division FC Blau Weiss Linz vs FC Wacker Innsbruck |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-21:10 - Austria Erste Division SKU Amstetten vs SV Horn |
1-2 |
2-4 |
Fri 30, Aug-21:10 - Austria Erste Division FC Liefering vs Austria Wien Amateure |
1-0 |
2-1 |
Fri 30, Aug-21:10 - Austria Erste Division Lafnitz vs SK Austria Klagenfurt |
0-0 |
0-3 |
Fri 30, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga East SC Mannsdorf vs Wiener Viktoria |
0-1 |
2-1 |
Fri 30, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga East ASK Ebreichsdorf vs SV Mattersburg Amateure |
1-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga East Mauerwerk vs FCM Traiskirchen |
1-0 |
5-1 |
Fri 30, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga East Rapid Vienna Amateure vs SV Leobendorf |
2-0 |
3-0 |
Fri 30, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga East ASK-BSC Bruck/Leitha vs Stripfing |
1-0 |
1-3 |
Fri 30, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte SC Kalsdorf vs SK Sturm Graz Amat. |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte SV Allerheiligen vs Wolfsberger AC Amateure |
1-0 |
4-3 |
Fri 30, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte ATSV Wolfsberg vs SC Gleisdorf |
1-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte Union Gurten vs FC Wels |
2-0 |
4-1 |
Fri 30, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte Deutschlandsberger SC vs Bad Gleichenberg |
1-2 |
1-2 |
Fri 30, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte WSC Hertha Wels vs SV Ried B |
0-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga West Worgl vs SC Schwaz |
0-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West Langenegg vs SC Rothis |
2-1 |
|
Fri 30, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West FC Lauterach vs SC Austria Lustenau B |
0-1 |
1-2 |
Fri 30, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West SV Hall vs FC Zirl |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West TSV St. Johann vs SV Grodig |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-20:45 - Belarus Premier League FC Gorodeya vs Dnepr Mogilev |
1-1 |
3-2 |
Fri 30, Aug-17:00 - Belarus Premier League Torpedo Minsk vs FC Torpedo Zhodino |
0-3 |
|
Fri 30, Aug-22:30 - Belgian First Amateur Division Thes Sport Tessenderlo vs Dessel Sport |
0-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-22:30 - Belgian Jupiler League KV Mechelen vs Royal Excel Mouscron |
2-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-17:00 - Belgian U21 Youth League Royal Charleroi(U21) vs Lommel SK(U21) |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-22:30 - Belgium - 2e Klasse KFCO Beerschot-Wilrijk vs St. Gilloise |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-04:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof Real Potosi vs Aurora |
1-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof Club Always Ready vs CD San Jose |
2-4 |
2-4 |
Fri 30, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista Desportivo Brasil SP vs Sao Caetano (SP) |
0-2 |
0-2 |
Fri 30, Aug-01:00 - Brazil National Football Tournament U20 Bahia Youth vs Fluminense RJ Youth |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-20:30 - Bulgaria B PFG Ludogorets Razgrad II vs Lokomotiv Gorna Oryahovitsa |
0-0 |
2-2 |
Fri 30, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG CSKA 1948 Sofia vs Strumska Slava |
1-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-21:30 - Bulgaria Premier Slavia Sofia vs Arda |
1-2 |
2-3 |
Fri 30, Aug-19:00 - Bulgaria Premier Cherno More Varna vs FC Dunav Ruse |
0-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-19:59 - Club Friendly Anorthosis Famagusta FC vs Ethnikos Achnas |
1-0 |
3-1 |
Fri 30, Aug-19:59 - Club Friendly Andernach Women\'s vs Duisburg Women\'s |
0-1 |
0-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - Club Friendly Torino RS(U19) vs Novo Horizonte RS(U19) |
3-0 |
6-0 |
Fri 30, Aug-12:30 - Club Friendly Brisbane Roar FC vs Perth Glory FC |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-23:00 - Club Friendly Cherry Orchard vs Edenderry Town FC |
0-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-17:30 - Club Friendly Londrina (PR) U19 vs Independente PR(U19) |
1-1 |
3-1 |
Fri 30, Aug-03:00 - Colombia Copa Cup Atletico Nacional vs Deportes Tolima |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-05:00 - Colombia Copa Cup Deportivo Cali vs Atletico Junior Barranquilla |
0-1 |
2-1 |
Fri 30, Aug-04:00 - CONCACAF League Tauro FC vs Alianza San Salvador |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-06:00 - CONCACAF League CD Olimpia vs Forge FC |
2-0 |
4-1 |
Fri 30, Aug-06:00 - CONCACAF League Herediano vs Waterhouse FC |
1-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-04:30 - Conmebol - Copa Sudamericana Fluminense (RJ) vs Corinthians Paulista (SP) |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-02:15 - Copa Libertadores Cerro Porteno vs River Plate |
1-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - Croatia - 1. Division NK Lokomotiva Zagreb vs Slaven Belupo Koprivnica |
2-0 |
6-1 |
Fri 30, Aug-19:00 - Croatia - 2. Division NK Dubrava Tim Kabel vs NK Dugopolje |
2-0 |
2-2 |
Fri 30, Aug-19:00 - Croatia U19 Hrvatski Dragovoljac(U19) vs Hajduk Split (U19) |
0-1 |
1-4 |
Fri 30, Aug-19:59 - Cyprus 1 Division Pafos FC vs AEK Larnaca |
0-0 |
0-2 |
Fri 30, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga Vitkovice vs Pardubice |
1-3 |
1-3 |
Fri 30, Aug-19:59 - Czech Republic 2. Liga Hradec Kralove vs Vysocina Jihlava |
1-1 |
4-2 |
Fri 30, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga Frydek-Mistek vs Viktoria Otrokovice |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-19:59 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga 1. SC Znojmo vs Hlucin |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-21:00 - Danish SAS Ligaen Odense BK vs Sonderjyske |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-21:00 - Denmark - 1. Division Fremad Amager vs Naestved |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-21:00 - Denmark - 1. Division Nykobing FC vs Kolding IF |
1-2 |
3-2 |
Fri 30, Aug-21:00 - Denmark - 1. Division Skive IK vs HB Koge |
1-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-21:00 - Denmark - 2. Division Groupe A HIK vs Helsingor |
0-2 |
1-3 |
Fri 30, Aug-19:59 - Denmark - 2. Division Groupe B FC Aarhus Fremad vs Ringkobing |
3-0 |
4-0 |
Fri 30, Aug-19:59 - Denmark - 2. Division Groupe B Vejgaard BK vs Jammerbugt |
1-2 |
3-3 |
Fri 30, Aug-22:00 - Egypt Cup Pyramids FC vs Haras El Hedoud |
0-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-22:45 - England The Championship Cardiff City vs Fulham |
1-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - England U23 League Cup Newport County(U23) vs Yeovil Town(U23) |
1-5 |
2-10 |
Fri 30, Aug-22:00 - England U23 Premier League Sunderland(U23) vs Aston Villa U23 |
1-2 |
1-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - England U23 Premier League Chelsea(U23) vs Tottenham Hotspur(U23) |
0-2 |
2-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - England U23 Premier League Derby County(U23) vs Arsenal(U23) |
1-0 |
2-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - England U23 Premier League Manchester United(U23) vs West Ham United U23 |
1-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - England U23 Premier League Everton(U23) vs Southampton(U23) |
2-2 |
8-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - England U23 Premier League Wolves U23 vs Leicester City(U23) |
0-1 |
0-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - England U23 Premier League Brighton U23 vs Blackburn Rovers U23 |
2-1 |
3-5 |
Fri 30, Aug-22:00 - England U23 Premier League Norwich City U23 vs Middlesbrough U23 |
1-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-17:00 - England U23 Premier League Fulham U23 vs Newcastle U23 |
1-0 |
1-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - England U23 Premier League 2 Nottingham Forest U23 vs Cardiff City U23 |
2-0 |
4-1 |
Fri 30, Aug-16:30 - England U23 Premier League 2 Birmingham U23 vs Ipswich U23 |
0-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A MiPK Mikkeli vs Klubi 04 |
1-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B Honka Akatemia vs Kapylan Pallo |
2-0 |
4-1 |
Fri 30, Aug-19:30 - Finland Ykkonen TPS Turku vs TPV Tampere |
1-0 |
3-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - France Ligue 2 AJ Auxerre vs AC Ajaccio |
0-0 |
3-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - France Ligue 2 Nancy vs Rodez AF |
0-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - France Ligue 2 Le Mans vs FC Sochaux-Montbeliard |
1-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-22:00 - France Ligue 2 LB Chateauroux vs ESTAC Troyes |
0-1 |
0-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - France Ligue 2 Caen vs Le Havre |
0-1 |
0-3 |
Fri 30, Aug-22:00 - France Ligue 2 US Orleans vs Chamois Niortais |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - France Ligue 2 Valenciennes FC vs Clermont Foot |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-18:00 - French Championnat Amateur Group C FC Nantes B vs Saint-Etienne B |
1-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-22:00 - French Championnat Amateur Group D Marignane Gignac vs Martigues |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-22:45 - French Le Championnat Ligue 1 Metz vs Paris Saint-Germain |
0-2 |
0-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - French National League Creteil vs Lyon Duchere |
0-1 |
0-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - French National League Bourg Peronnas vs GFC Ajaccio |
0-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - French National League USL Dunkerque vs Toulon |
1-1 |
2-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - French National League Avranches vs US Boulogne |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - French National League Pau FC vs Red Star FC 93 |
2-0 |
3-0 |
Fri 30, Aug-22:00 - French National League Bastia CA vs Le Puy Foot 43 Auvergne |
1-3 |
2-6 |
Fri 30, Aug-22:00 - French National League FC Villefranche Beaujolais vs Avenir Sportif Beziers |
2-0 |
5-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - French National League Concarneau vs SO Cholet |
2-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-19:59 - French National League Stade Lavallois MFC vs Quevilly Rouen |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-18:00 - Friendly Internationals Hungary Women\'s(U19) vs Russia Women\'s(U19) |
0-0 |
1-3 |
Fri 30, Aug-18:30 - Friendly Internationals Finland Women\'s(U17) vs Denmark Women\'s(U17) |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-21:45 - Friendly Internationals Dominican Republic vs United Arab Emirates |
0-3 |
0-4 |
Fri 30, Aug-02:00 - Friendly Internationals Costa Rica Women\'s vs Chile women\'s |
0-1 |
0-1 |
Fri 30, Aug-03:00 - Friendly Internationals USA Women\'s vs Portugal Women\'s |
2-0 |
4-0 |
Fri 30, Aug-04:30 - Friendly Internationals Brazil Women\'s vs Argentina Women\'s |
3-0 |
5-0 |
Fri 30, Aug-13:30 - Friendly Internationals China vs Myanmar |
4-0 |
4-1 |
Fri 30, Aug-20:40 - Friendly Internationals El Salvador women\'s vs Guatemala women\'s |
4-0 |
4-1 |
Fri 30, Aug-16:00 - Friendly Internationals Belgium Women\'s(U19) vs Germany Women\'s(U19) |
0-0 |
0-3 |
Fri 30, Aug-16:45 - Friendly Internationals Malaysia vs Jordan |
0-1 |
0-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Georgia Pirveli Liga Samtredia vs Kolkheti Poti |
2-0 |
3-0 |
Fri 30, Aug-17:00 - Georgia Pirveli Liga FC Shevardeni vs FC Merani Tbilisi |
2-1 |
2-4 |
Fri 30, Aug-19:59 - Georgia Primera Division Lokomotiv Tbilisi vs FC Sioni Bolnisi |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-19:59 - German 3. Liga Chemnitzer vs Munchen 1860 |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-22:30 - German Bundesliga Monchengladbach vs RB Leipzig |
0-1 |
1-3 |
Fri 30, Aug-20:30 - German Bundesliga 2 FC Nurnberg vs 1. FC Heidenheim 1846 |
1-0 |
2-2 |
Fri 30, Aug-20:30 - German Bundesliga 2 SV Sandhausen vs SV Darmstadt 98 |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga Bayern FC Memmingen vs TSV Rain Am Lech |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-19:59 - Germany - Regionalliga Bayern SpVgg Bayreuth vs Turkgucu Ataspor Munchen |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-19:59 - Germany - Regionalliga Bayern Viktoria Aschaffenburg vs SV Heimstetten |
1-2 |
2-2 |
Fri 30, Aug-19:59 - Germany - Regionalliga Bayern VfR Garching vs FC Schweinfurt |
0-3 |
1-4 |
Fri 30, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Bayern TSV 1860 Rosenheim vs SV Schalding Heining |
0-2 |
3-3 |
Fri 30, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Bayern TSV Buchbach vs Wacker Burghausen |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga West Bonner SC vs Monchengladbach AM. |
1-1 |
2-3 |
Fri 30, Aug-22:00 - Holland Eredivisie Emmen vs FC Zwolle |
1-3 |
1-3 |
Fri 30, Aug-22:00 - Holland Jupiler League SBV Excelsior vs Helmond Sport |
1-1 |
3-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - Holland Jupiler League N.E.C. Nijmegen vs SC Telstar |
1-0 |
4-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - Holland Jupiler League Volendam vs NAC Breda |
0-0 |
2-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - Holland Jupiler League SC Cambuur vs FC Den Bosch |
1-1 |
3-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - Holland Jupiler League FC Eindhoven vs Go Ahead Eagles |
0-0 |
2-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - Holland Jupiler League FC Oss vs De Graafschap |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-22:00 - Holland Jupiler League AZ Alkmaar 2 vs FC Dordrecht 90 |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - Holland Jupiler League Jong Ajax Amsterdam vs Almere City FC |
0-1 |
3-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - Holland Jupiler League FC Utrecht Am. vs Jong PSV Eindhoven |
1-0 |
3-0 |
Fri 30, Aug-16:00 - HongKong Premier League Kitchee vs Happy Valley |
3-0 |
5-0 |
Fri 30, Aug-22:00 - Iceland Division 1 Fram Reykjavik vs Vikingur Olafsvik |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-22:00 - Iceland Division 1 Leiknir Reykjavik vs Haukar |
2-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-22:00 - Iceland Division 1 Fjolnir vs Throttur Reykjavik |
4-0 |
6-0 |
Fri 30, Aug-23:15 - Iceland Division 2 Leiknir F vs Volsungur Husavik |
1-0 |
2-1 |
Fri 30, Aug-23:15 - Iceland Division 2 KF Gardabaer vs Kari Akranes |
1-1 |
1-3 |
Fri 30, Aug-15:30 - Indonesia Liga 1 Persib Bandung vs PSS Sleman |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-18:30 - Iran League Saipa vs Gol Gohar FC |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-19:30 - Iran League Nassaji Mazandaran vs Paykan |
2-1 |
4-3 |
Fri 30, Aug-19:30 - Iran League Pars Jonoubi Jam vs Zob Ahan |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-17:15 - Iran League Teraktor Sazi vs Persepolis |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-22:45 - Ireland Division 1 Shelbourne vs Bray Wanderers |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-22:45 - Ireland Division 1 Athlone vs Drogheda United |
0-1 |
0-2 |
Fri 30, Aug-22:45 - Ireland Division 1 Wexford Youths vs Longford Town |
0-1 |
0-2 |
Fri 30, Aug-22:45 - Ireland Premier League Cork City F.C. vs Sligo Rovers |
1-2 |
2-4 |
Fri 30, Aug-22:45 - Ireland Premier League Waterford United vs Derry City |
1-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-22:45 - Ireland Premier League UC Dublin(UCD) vs Dundalk |
0-2 |
0-5 |
Fri 30, Aug-23:00 - Ireland Premier League Shamrock Rovers vs Bohemians |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-12:00 - Israel State Cup Beitar Petah Tikva vs Shimshon Tel Aviv |
1-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-12:45 - Israel State Cup Hapoel Yeroham vs Maccabi Ironi Sderot |
1-0 |
1-2 |
Fri 30, Aug-15:30 - Israel State Cup Maccabi Ironi Netivot vs SC Beer Sheva |
1-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-16:00 - Israel State Cup Bnei Jaffa Ortodoxim vs Maccabi Ironi Amishav Petah Tikva |
1-0 |
3-2 |
Fri 30, Aug-16:30 - Israel State Cup Beitar Kfar Saba Shlomi vs Shimshon Bnei Tayibe |
2-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-16:30 - Israel State Cup Beitar Ramat Gan vs Hapoel Kiryat Ono |
1-0 |
3-2 |
Fri 30, Aug-16:30 - Israel State Cup Hapoel Tirat HaCarmel vs Hapoel Ramot Menashe |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-16:30 - Israel State Cup SC Hapoel Lod vs Beitar Yavne |
1-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-22:45 - Italian Serie A Bologna vs Spal |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-23:00 - Italian Serie B Chievo vs Empoli |
1-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-14:30 - Japanese J-League Division 1 Nagoya Grampus Eight vs FC Tokyo |
0-1 |
1-2 |
Fri 30, Aug-14:00 - Japanese League Division 3 Blaublitz Akita vs Azul Claro Numazu |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-12:00 - K-National League Daejeon Korail vs Mokpo City |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-14:00 - K-National League Changwon City vs Gyeongju KHNP |
0-3 |
0-4 |
Fri 30, Aug-14:00 - K-National League Busan Transpor Tation vs Gangneung |
1-1 |
1-3 |
Fri 30, Aug-14:00 - K-National League Cheonan City FC vs Gimhae City FC |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-14:00 - Kazakhstan Division 1 Ekibastuz vs Aktobe Zhas |
2-0 |
3-0 |
Fri 30, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1 Maqtaaral vs Astana B |
3-0 |
4-0 |
Fri 30, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1 Altay FK vs Baykonur |
1-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1 Zhetysu B vs Akademiya Ontustik |
2-0 |
3-1 |
Fri 30, Aug-16:00 - Kazakhstan Division 1 FK Bolat Temirtau vs FC Akzhayik |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-16:00 - Kazakhstan Division 1 Kyran Shymkent vs Kyzylzhar Petropavlovsk |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Kazakhstan Division 1 FK Kaspiy Aktau vs Kairat Academy |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-16:00 - Kenya Premier League Sofapaka Nairobi FC vs Posta Rangers |
1-0 |
1-2 |
Fri 30, Aug-16:00 - Kenya Premier League Kariobangi Sharks vs Western Stima |
1-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-15:00 - Korea League 1 Suwon Samsung Bluewings vs Jeju United FC |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-18:00 - Kosovo Super League Dukagjini vs KF Drita Gjilan |
0-2 |
0-4 |
Fri 30, Aug-18:30 - Latvia - 1. Division Metta/LU Riga vs BFC Daugavpils |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-21:00 - Latvia - 1. Division FK Liepaja vs Rigas Futbola skola |
3-1 |
3-3 |
Fri 30, Aug-16:00 - Lithuania - 1. Division FK Panevezys vs Stumbras Kaunas |
3-0 |
|
Fri 30, Aug-19:30 - Lithuania - 2. Division Siauliai vs FC Pakruojis |
4-0 |
7-1 |
Fri 30, Aug-16:30 - Lithuania - 2. Division Vilniaus Vytis vs Kupiskis |
0-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-22:30 - Malta Premier League Hamrun Spartans vs Gudja United |
1-0 |
2-2 |
Fri 30, Aug-20:30 - Malta Premier League Santa Lucia vs Gzira United |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-21:00 - Malta Premier League Mosta FC vs Sirens |
1-2 |
3-4 |
Fri 30, Aug-19:59 - Man\\\'s All Africa Soccer Burkina Faso(U20) vs Nigeria(U20) |
2-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-04:00 - Mexico Primera Division Puebla vs FC Juarez |
0-1 |
2-1 |
Fri 30, Aug-06:00 - Mexico Primera Division Monterrey vs Pumas UNAM |
1-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-18:00 - Mexico Youth U20 Atlas U20 vs Club America U20 |
2-1 |
4-1 |
Fri 30, Aug-18:00 - Mexico Youth U20 Monarcas Morelia U20 vs Veracruz(U20) |
1-0 |
3-0 |
Fri 30, Aug-22:00 - Morocco Cup RCOZ Oued Zem vs JSK Chabab Kasba Tadla |
1-0 |
3-0 |
Fri 30, Aug-22:45 - Northern Ireland IFA Championship Ards FC vs Portadown FC |
2-0 |
2-4 |
Fri 30, Aug-22:45 - Northern Ireland IFA Championship Ballyclare Comrades vs Loughgall FC |
4-0 |
4-5 |
Fri 30, Aug-22:45 - Northern Ireland Premier League Carrick Rangers vs Ballymena United F.C. |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-23:00 - Northern Ireland Premier League Glenavon FC vs Coleraine F.C. |
0-1 |
0-4 |
Fri 30, Aug-19:59 - Norway 3. Divisjon Kolstad vs Gjovik Lyn |
0-0 |
0-3 |
Fri 30, Aug-21:00 - Norway 3. Divisjon Ready vs Orn-Horten |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-21:00 - Norway 3. Divisjon Tiller IL vs Rosenborg B |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-22:15 - Norwegian Junior U19 Lorenskog(U19) vs Skedsmo(U19) |
2-1 |
6-1 |
Fri 30, Aug-21:00 - Norwegian Tippeligaen Odd Grenland vs Bodo Glimt |
2-0 |
3-1 |
Fri 30, Aug-21:00 - Olympic (Preliminaries) African-Woman\\\'s Botswana Women\'s vs South Africa Women\'s |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-17:45 - Omani Federation Cup Oman Club vs Al Oruba Sur |
1-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-17:45 - Omani Federation Cup Al Rustaq vs Fnjaa SC |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-16:00 - Paraguayan Reserves League Deportivo Capiata Reserve vs Olimpia Asuncion Reserve |
1-0 |
3-0 |
Fri 30, Aug-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Wisla Krakow Youth vs Lechia Gdansk Youth |
1-1 |
1-2 |
Fri 30, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow Legia Warszawa Youth vs Zaglebie Lubin Youth |
1-1 |
4-2 |
Fri 30, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga Unia Skierniewice vs Swit Nowy Dwor Mazowiecki |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-19:59 - Poland - Ekstraklasa Arka Gdynia vs Gornik Zabrze |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-22:30 - Poland - Ekstraklasa Korona Kielce vs Jagiellonia Bialystok |
0-1 |
0-2 |
Fri 30, Aug-19:30 - Poland - I liga Stomil Olsztyn vs Zaglebie Sosnowiec |
1-1 |
1-3 |
Fri 30, Aug-22:00 - Poland - I liga Chojniczanka Chojnice vs GKS Tychy |
1-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - Portugal Primera Liga Moreirense vs Portimonense |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-18:10 - Qatar League Al Khor SC vs Umm Salal |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-20:20 - Qatar League Al Rayyan vs Al-Gharafa SC |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-16:30 - Republic of Azerbaijan Division 1 Qarabag B vs Zaqatala FK |
1-0 |
2-3 |
Fri 30, Aug-19:00 - Romania - Divizia A FC Botosani vs Academica Clinceni |
2-2 |
2-2 |
Fri 30, Aug-22:00 - Romania - Divizia A FC Voluntari vs CS Universitatea Craiova |
1-0 |
1-2 |
Fri 30, Aug-19:00 - Romania - Liga 3 Unirea Dej vs Metalurgistul Cugir |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-19:00 - Romania - Liga 3 CS Sanatatea Cluj vs Avantul Reghin |
0-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-19:00 - Romania - Liga 3 Odorheiu Secuiesc vs Sanmartin |
1-1 |
3-3 |
Fri 30, Aug-19:00 - Romania - Liga 3 Alexandria vs Blejoi Vispesti |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-19:00 - Romania - Liga 3 ACS Poli Timisoara vs ACSO Filiasi |
0-0 |
1-2 |
Fri 30, Aug-19:00 - Romania - Liga 3 Astra Giurgiu II vs Vedita Colonesti |
0-1 |
0-1 |
Fri 30, Aug-19:00 - Romania - Liga 3 Unirea Bascov vs CS Universitatea Craiova B |
0-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-18:00 - Russia Div 2 Center Rotor Volgograd B vs Saturn |
0-0 |
0-2 |
Fri 30, Aug-19:00 - Russia Div 2 Center Metallurg Lipetsk vs FK Kaluga |
0-1 |
0-1 |
Fri 30, Aug-19:30 - Russia Div 2 Center FK Zvezda Ryazan vs Dinamo Briansk |
1-0 |
3-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Russia Div 2 Center FK Khimik Novomoskovsk vs Ararat Moscow |
1-0 |
2-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Russia Div 2 Center Strogino Moscow vs Zorkyi Krasnogorsk |
1-1 |
1-2 |
Fri 30, Aug-17:00 - Russia Div 2 Center FK Kvant Obninsk vs Sokol Saratov |
0-2 |
0-6 |
Fri 30, Aug-18:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye FC Tyumen vs Lada SOK Dimitrovgrad |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-18:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye Zenit Izhevsk vs FC Chelyabinsk |
0-4 |
1-4 |
Fri 30, Aug-18:30 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye Volga Ulyanovsk vs Akron Togliatti |
0-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-17:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye KamAZ vs FK Ural-2 |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-17:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye FC Lada Togliatti vs Zvezda Perm |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-18:00 - Russia Div 2 West Zenit-2 St.Petersburg vs Luki Energiya |
3-1 |
4-1 |
Fri 30, Aug-18:00 - Russia Div 2 West Veles Moscow vs Rodina Moskva |
0-0 |
1-2 |
Fri 30, Aug-19:00 - Russia Div 2 West Torpedo Vladimir vs Olimp Khimki |
0-1 |
0-1 |
Fri 30, Aug-19:00 - Russia Div 2 West Dolgiye Prudy vs FK Leningradets |
0-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-19:59 - Russia Div 2 West Zvezda Sint Petersburg vs FC Kolomna |
0-2 |
1-2 |
Fri 30, Aug-19:59 - Russia Div 2 West FK Murom vs Kazanka Moscow |
0-2 |
3-2 |
Fri 30, Aug-17:30 - Russia Div 2 West Znamya Truda vs FC Pskov 747 |
1-1 |
2-3 |
Fri 30, Aug-21:00 - Russia Premier League Krylya Sovetov Samara vs Dinamo Moscow |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-13:00 - Russia Youth Championship League Ufa Youth vs FK Orenburg Youth |
1-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-15:00 - Russia Youth Championship League Rubin Kazan Youth vs PFC Sochi Youth |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-21:40 - Saudi Arabia Professional League Al Wahda Mecca vs Abha |
0-1 |
1-2 |
Fri 30, Aug-21:40 - Saudi Arabia Professional League Al-Fateh SC vs Al-Nassr FC |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-19:55 - Saudi Arabia Professional League Al-Shabab(KSA) vs Al-Faisaly Harmah |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-22:05 - Scottish Championship Inverness C.T. vs Greenock Morton |
1-0 |
5-0 |
Fri 30, Aug-22:45 - Scottish Championship Dundee United vs Dundee |
4-1 |
6-2 |
Fri 30, Aug-15:45 - Singapore Premier League Young Lions vs Geylang United FC |
0-1 |
1-2 |
Fri 30, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga Partizan Bardejov vs Ruzomberok B |
1-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-19:00 - Slovenia 1. Liga ASK Bravo vs NK Triglav Kranj |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-18:00 - Slovenia 2. Liga NS Drava Ptuj vs NK Brezice |
3-1 |
5-1 |
Fri 30, Aug-12:30 - South Australian Women\\\'s Premier League Salisbury Inter Women\'s vs Adelaide University Women\'s |
2-0 |
2-1 |
Fri 30, Aug-14:45 - South Australian Women\\\'s Premier League Adelaide City FC Women\'s vs West Adelaide SC Women\'s |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - Spanish Primera Division Sevilla vs Celta Vigo |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-23:00 - Spanish Segunda Division Zaragoza vs Elche |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra Valle de Egues vs CD Subiza |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Norra Karlslunds IF HFK vs BK Forward |
0-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-20:15 - Sweden Div 2 Norra Gotaland Stenungsunds IF vs Vargarda IK |
1-0 |
3-0 |
Fri 30, Aug-21:30 - Sweden Div 2 Norra Svealand Taby vs Kungsangens IF |
3-0 |
5-1 |
Fri 30, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland Eslovs BK vs Hittarps IK |
2-1 |
4-2 |
Fri 30, Aug-21:00 - Sweden Superettan IK Brage vs GAIS |
1-1 |
1-1 |
Fri 30, Aug-21:30 - Sweden U19 Vasalunds IF(U19) vs Gefle(U19) |
4-0 |
5-0 |
Fri 30, Aug-21:00 - Swedish Allsvenskan Helsingborg IF vs Ostersunds FK |
2-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-22:00 - Switzerland Challenge League Stade Lausanne Ouchy vs Lausanne Sports |
0-0 |
3-0 |
Fri 30, Aug-21:00 - Turkey 2 Ligi A Osmanlispor FC vs Adanaspor |
1-0 |
2-2 |
Fri 30, Aug-21:30 - Turkey Super Lig Kayserispor vs Galatasaray |
1-0 |
2-3 |
Fri 30, Aug-21:30 - Turkey Super Lig Kasimpasa S.K. vs Ankaragucu |
0-1 |
0-1 |
Fri 30, Aug-18:00 - Turkey U19 League Kayserispor(U19) vs Galatasaray(U19) |
0-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-21:30 - UAE Etisalat Emirates Cup Al Fujairah vs Ajman Club |
2-1 |
2-2 |
Fri 30, Aug-19:00 - UAE Etisalat Emirates Cup Ittihad Kalba vs Al-Dhafra |
2-2 |
2-3 |
Fri 30, Aug-19:00 - UEFA European Womens Chamiponship Qual. Round Bosnia and Herzegovina women\'s vs Georgia Women\'s |
5-0 |
7-1 |
Fri 30, Aug-19:59 - UEFA European Womens Chamiponship Qual. Round Estonia Women\'s vs Netherlands Women\'s |
0-3 |
0-7 |
Fri 30, Aug-19:59 - UEFA European Womens Chamiponship Qual. Round Moldova Women\'s vs Czech Republic Women\'s |
0-3 |
0-7 |
Fri 30, Aug-22:00 - UEFA European Womens Chamiponship Qual. Round Slovenia Women\'s vs Russia Women\'s |
0-1 |
0-1 |
Fri 30, Aug-22:00 - UEFA European Womens Chamiponship Qual. Round Kosovo Women\'s vs Turkey Women\'s |
2-0 |
2-0 |
Fri 30, Aug-22:35 - UEFA European Womens Chamiponship Qual. Round Scotland Women\'s vs Cyprus Women\'s |
3-0 |
8-0 |
Fri 30, Aug-22:45 - UEFA European Womens Chamiponship Qual. Round Northern Ireland Women\'s vs Norway Women\'s |
0-2 |
0-6 |
Fri 30, Aug-17:30 - Uganda Super League URA Kampala vs Maroons FC |
1-0 |
3-0 |
Fri 30, Aug-17:30 - Uganda Super League Bright Stars vs Vipers SC |
1-0 |
1-3 |
Fri 30, Aug-17:30 - Uganda Super League Bidco Bul Fc vs Express FC |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-19:59 - Ukraine - Vyscha Liga Desna Chernihiv vs FC Karpaty Lviv |
0-0 |
0-0 |
Fri 30, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga Chernomorets B vs FC Nikopol |
0-3 |
1-4 |
Fri 30, Aug-19:00 - Ukraine Persha Liga Chernomorets Odessa vs Prykarpattya Ivano Frankivsk |
2-0 |
3-2 |
Fri 30, Aug-13:00 - Ukraine U19 Liga PFC Oleksandria(U19) vs Zorya(U19) |
1-0 |
2-1 |
Fri 30, Aug-13:40 - Ukraine U19 Liga FC Shakhtar Donetsk(U19) vs Metalurh Zaporizhya(U19) |
4-0 |
6-1 |
Fri 30, Aug-14:00 - Ukraine U21 Liga FC Vorskla (U21) vs PFC Oleksandria(U21) |
0-0 |
2-1 |
Fri 30, Aug-17:00 - Ukraine U21 Liga Dnipro-1 (U21) vs Kolos Kovalivka (U21) |
0-0 |
1-1 |
Fri 30, Aug-12:30 - Vietnam First Division Hong Linh Ha Tinh vs XM Fico Tay Ninh |
1-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-21:15 - Wales FAW Championship North Corwen vs Ruthin Town FC |
0-2 |
0-2 |
Fri 30, Aug-22:30 - Wales FAW Championship South Llanelli vs Afan Lido |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-22:30 - Wales FAW Championship South Goytre United vs Cambrian & Clydach |
2-2 |
2-4 |
Fri 30, Aug-22:30 - Wales FAW Championship South Cwmamman United vs Swansea University |
0-1 |
1-2 |
Fri 30, Aug-22:45 - Wales Premier League Cefn Druids vs Aberystwyth Town |
1-1 |
1-2 |
Fri 30, Aug-22:45 - Wales Premier League Carmarthen Town vs Barry Town United |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-22:45 - Wales Premier League Bala Town F.C. vs Connah\'s Quay Nomads FC |
0-0 |
0-1 |
Fri 30, Aug-22:45 - Wales Premier League Cardiff Metropolitan University FC vs Newtown AFC |
0-0 |
1-0 |
Fri 30, Aug-23:00 - Wales Premier League Airbus UK Broughton vs Caernarfon |
1-0 |
2-3 |
News are from Rezilta News, Goal.mu, Mauri.bet, and other partner websites.
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE. REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.