Football Results for Sat 24, Aug 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 24, Aug 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 24, Aug-21:00 - Albania Super league
Teuta Durres vs KS Bylis

1-0

1-0
Sat 24, Aug-21:00 - Albania Super league
KF Tirana vs Luftetari Gjirokaster

3-0

3-0
Sat 24, Aug-21:00 - Albania Super league
Skenderbeu Korce vs Flamurtari

0-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - Albania Super league
Vllaznia Shkoder vs KF Laci

1-0

1-0
Sat 24, Aug-23:00 - Algeria Division 1
ASO Chlef vs NA Hussein Dey

0-0

0-0
Sat 24, Aug-23:00 - Algeria Division 2
JSM Bejaia vs WA Tlemcen

0-0

0-0
Sat 24, Aug-23:00 - Algeria Division 2
AS Khroub vs MO Bejaia

0-0

1-0
Sat 24, Aug-23:00 - Algeria Division 2
DRB Tadjenanet vs USM Annaba

1-0

2-0
Sat 24, Aug-12:00 - Algeria U21
ES Setif(U21) vs MC Oran(U21)


3-3
Sat 24, Aug-12:00 - Algeria U21
ASO Chlef(U21) vs NA Hussein Dey(U21)


1-2
Sat 24, Aug-12:00 - Algeria U21
USM Bel Abbes U21 vs Bordj Bou Arreridj(U21)


1-0
Sat 24, Aug-12:00 - Algeria U21
AS Khroub(U21) vs MO Bejaia(U21)

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - Angola Girabola League
Interclube Luanda vs Ferroviario Do Huambo


3-0
Sat 24, Aug-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Libolo vs Benfica Lubango


2-0
Sat 24, Aug-18:00 - Angola Girabola League
Bravos do Maquis vs Sagrada Esperanca


1-0
Sat 24, Aug-22:00 - Arabian Champions League
Al Zawraa vs Al Riffa Club

0-0

0-1
Sat 24, Aug-22:00 - Arabian Champions League
Horseed FC vs IRT Itihad de Tanger

0-5

1-6
Sat 24, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Atletico Colegiales vs Club Comunicaciones(AR)

0-1

2-2
Sat 24, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Flandria vs Defensores Unidos

0-1

1-2
Sat 24, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Sacachispas vs Almirante Brown

0-0

1-1
Sat 24, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Deportivo Moron vs Guillermo Brown

0-0

1-0
Sat 24, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Atletico Atlanta vs Club Atletico Mitre

1-0

1-0
Sat 24, Aug-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Barracas Central vs Alvarado Mar del Plata

1-2

2-2
Sat 24, Aug-20:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Temperley vs Nueva Chicago

0-0

1-1
Sat 24, Aug-02:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Atletico Rafaela vs Tigre

0-1

1-2
Sat 24, Aug-22:30 - Argentinian Primera Super League
Velez Sarsfield vs Newells Old Boys

1-1

3-1
Sat 24, Aug-20:15 - Argentinian Primera Super League
Club de Gimnasia y Esgrima La Plata vs Defensa Y Justicia

0-0

0-1
Sat 24, Aug-04:00 - Argentinian Primera Super League
Arsenal de Sarandi vs San Lorenzo

0-2

0-2
Sat 24, Aug-19:30 - Armenia Premier League
Urartu vs Gandzasar Kapan

0-0

1-1
Sat 24, Aug-17:00 - Armenia Premier League
Lori Vanadzor vs FC Noah

1-0

1-0
Sat 24, Aug-10:00 - Australia Brisbane Capital League 1
New Farm United vs Ipswich City

0-0

1-2
Sat 24, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Mount Gravatt vs Virginia United

0-1

1-1
Sat 24, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Western Spirit vs Samford Rangers

2-1

3-2
Sat 24, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
AC Carina vs Pine Hills

1-1

3-2
Sat 24, Aug-11:00 - Australia Brisbane Premier League
Acacia Ridge vs Grange Thistle SC

1-1

1-3
Sat 24, Aug-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Bayside United FC vs The Gap BPL

0-0

0-0
Sat 24, Aug-12:00 - Australia Brisbane Premier League
University of Queensland vs Centenary Stormers

0-1

0-1
Sat 24, Aug-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Albany Creek vs Toowong

0-2

2-2
Sat 24, Aug-12:00 - Australia Brisbane Premier League
Caboolture FC vs North Pine

4-0

6-0
Sat 24, Aug-10:00 - Australia New South Wales Premier League
Wollongong Wolves vs Sydney United

1-0

1-2
Sat 24, Aug-13:15 - Australia New South Wales U20
Rockdale City Suns(U20) vs Sutherland Sharks(U20)

0-2

1-3
Sat 24, Aug-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Peninsula Power vs Gold Coast United

5-1

6-1
Sat 24, Aug-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Redlands United FC vs Queensland Lions FC

0-1

0-2
Sat 24, Aug-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Eastern Suburbs Brisbane vs SWQ Thunder

3-0

8-1
Sat 24, Aug-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Western Pride vs Brisbane City SC

1-0

1-3
Sat 24, Aug-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Magpies Crusaders vs Brisbane Strikers

0-5

0-11
Sat 24, Aug-09:00 - Australia Queensland State League U20
Redlands United FC(U20) vs Queensland Lions FC(U20)

0-0

1-0
Sat 24, Aug-10:30 - Australia Queensland State League U20
Eastern Suburbs Brisbane(U20) vs SWQ Thunder(U20)

1-1

1-2
Sat 24, Aug-13:00 - Australia Queensland State League U20
Peninsula Power(U20) vs Gold Coast United(U20)

1-0

3-1
Sat 24, Aug-12:20 - Australia Queensland State Leagues
Sunshine Coast Wanderers FC vs Rochedale Rovers

0-1

1-2
Sat 24, Aug-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Zebras vs Glenorchy Knights

0-1

1-2
Sat 24, Aug-11:00 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Olympia Warriors vs Kingborough Lions

2-0

3-0
Sat 24, Aug-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Clarence United vs Launceston City

0-1

1-4
Sat 24, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Langwarrin vs Goulburn Valley Suns

1-1

1-1
Sat 24, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Whittlesea Ranges FC vs Moreland City

0-0

1-1
Sat 24, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Werribee City FC vs Moreland Zebras

1-1

1-1
Sat 24, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Eastern Lions SC vs Northcote City

1-1

3-1
Sat 24, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Brunswick City vs Ballarat Red Devils

0-0

0-0
Sat 24, Aug-11:30 - Australia Victorian Division 1
Geelong Sc vs St Albans Saints

0-0

0-0
Sat 24, Aug-12:00 - Australia Victorian Division 1
Melbourne City Youth vs Manningham United Blues

3-0

4-6
Sat 24, Aug-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Southern United Women\'s vs Senior NTC Women\'s


2-3
Sat 24, Aug-09:15 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Box Hill Women\'s vs Heidelberg Utd Women\'s

1-0

2-0
Sat 24, Aug-09:30 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
South Melbourne Women\'s vs Bayside United Women\'s

0-1

2-1
Sat 24, Aug-13:30 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Geelong Galaxy Women\'s vs Alamein Women\'s

0-0

2-0
Sat 24, Aug-08:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Calder United SC Women\'s vs FC Bulleen Lions Women\'s

0-1

1-2
Sat 24, Aug-19:59 - Austria Erste Division
FC Dornbirn vs Kapfenberg Superfund

3-0

6-1
Sat 24, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Rapid Wien vs LASK Linz

0-1

1-2
Sat 24, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Mattersburg vs St.Polten

0-1

0-1
Sat 24, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs Rheindorf Altach

3-1

5-2
Sat 24, Aug-16:30 - Austrian Frauen Bundesliga
Sturm Graz/Stattegg Women\'s vs USC Landhaus Women\'s

0-0

0-0
Sat 24, Aug-17:00 - Austrian Frauen Bundesliga
FSK St Polten Spratzern Women\'s vs Sudburgenland Women\'s

3-0

8-0
Sat 24, Aug-17:00 - Austrian Frauen Bundesliga
SKV Altenmarkt Women\'s vs SV Horn Women\'s

0-0

1-0
Sat 24, Aug-16:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Wacker Innsbruck Women\'s vs Neulengbach Women\'s

0-0

0-2
Sat 24, Aug-19:30 - Austrian Regionalliga East
Stripfing vs ASK Ebreichsdorf

0-1

0-1
Sat 24, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga East
SV Leobendorf vs Team Wiener Linien

1-0

1-0
Sat 24, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga Mitte
ATSV Stadl Paura vs SC Kalsdorf

0-2

1-3
Sat 24, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SV Ried B vs ATSV Wolfsberg

1-0

2-0
Sat 24, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
SV Seekirchen vs Salzburger AK 1914

1-1

1-2
Sat 24, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
SV Wals-Grunau vs TSV St. Johann

3-0

5-0
Sat 24, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
SC Bregenz vs VfB Hohenems

0-3

1-3
Sat 24, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
SV Hall vs FC Wacker Innsbruck Amateure

5-1

6-1
Sat 24, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
FC Pinzgau Saalfelden vs Kuchl

1-0

3-0
Sat 24, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
FC Wolfurt vs Rheindorf Altach B

3-0

5-1
Sat 24, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
SV Grodig vs SV Austria Salzburg

1-0

3-0
Sat 24, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
SC Imst vs Worgl

1-0

3-1
Sat 24, Aug-17:30 - Belarus Pershaya Liga
Lokomotiv Gomel vs Volna Pinsk

3-0

3-1
Sat 24, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Smorgon FC vs FC Belshina Babruisk

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Slonim vs Naftan Novopolock

1-0

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
Khimik Svetlogorsk vs Smolevichi

0-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs FK Ruh Brest

0-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Baranovichi vs Granit Mikashevichi

1-2

2-5
Sat 24, Aug-17:00 - Belarus Premier League
FC Vitebsk vs Neman Grodno

0-0

0-0
Sat 24, Aug-21:45 - Belarus Premier League
Dinamo Brest vs Energetik-BGU Minsk

5-1

6-2
Sat 24, Aug-22:00 - Belgian Cup
KFC Mandel United vs FC Gullegem

0-0

0-0
Sat 24, Aug-21:00 - Belgian Cup
RFC Seraing vs Roeselare

0-0

1-0
Sat 24, Aug-19:00 - Belgian Cup
Dessel Sport vs Excelsior Virton

2-0

3-1
Sat 24, Aug-21:30 - Belgian Cup
Onhaye vs Eendracht Aalst

0-0

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - Belgian Cup
KFCO Beerschot-Wilrijk vs SC Dikkelvenne

2-0

6-1
Sat 24, Aug-22:00 - Belgian Cup
Lommel SK vs KSV Temse

1-0

4-0
Sat 24, Aug-22:00 - Belgian Cup
La Louviere Centre vs Westerlo

0-1

1-2
Sat 24, Aug-22:00 - Belgian Cup
KSK Heist vs KSC Lokeren

0-3

0-4
Sat 24, Aug-22:30 - Belgian Jupiler League
St.-Truidense VV vs Zulte Waregem

0-0

0-0
Sat 24, Aug-22:30 - Belgian Jupiler League
KV Oostende vs KV Mechelen

0-0

2-1
Sat 24, Aug-22:00 - Belgian Jupiler League
Cercle Brugge vs Red Star Waasland-Beveren

0-0

1-0
Sat 24, Aug-16:30 - Belgium Women 1st National
Massenhoven VC Women\'s vs Famkes Merkem Women\'s


0-5
Sat 24, Aug-17:00 - Belgium Women 1st National
White Star Bruxelles Women\'s vs Kontich FC Women\'s


4-1
Sat 24, Aug-17:00 - Belgium Women 1st National
Zulte Waregem Women\'s vs Eendracht Aalst Women\'s


1-4
Sat 24, Aug-17:00 - Belgium Women 1st National
Ladies Genk B Women\'s vs Moldavo Women\'s


2-3
Sat 24, Aug-17:30 - Belgium Women 1st National
Gent B Women\'s vs Oud Heverlee Leuven II Women\'s


5-0
Sat 24, Aug-15:00 - Belgium Women 1st National
SG-Tertre-Hautrage Women\'s vs KSKV Zwevezele Women\'s


2-3
Sat 24, Aug-16:00 - Belgium Women 1st National
KVK Tienen Women\'s vs KV Mechelen Women\'s


1-1
Sat 24, Aug-16:00 - Belgium Women\\\'s Premier League
Club Brugge Women\'s vs Anderlecht Women\'s

0-1

1-4
Sat 24, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Sport Boys Warnes vs Royal Pari

1-0

1-1
Sat 24, Aug-22:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Siroki Brijeg vs FK Zeljeznicar Sarajevo

3-1

3-3
Sat 24, Aug-22:00 - Bosnia Premijer Liga
Zrinjski Mostar vs Borac Banja Luka

0-0

4-0
Sat 24, Aug-19:59 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs FK Velez Mostar

0-1

2-1
Sat 24, Aug-21:00 - Bosnia Premijer Liga
Sloboda Tuzla vs FK Zvijezda 09

0-0

1-0
Sat 24, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Celik vs FK Tuzla City

0-0

0-0
Sat 24, Aug-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Radnik Bijeljina vs Mladost Doboj Kakanj

1-0

3-0
Sat 24, Aug-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
CR Flamengo (RJ) Women\'s vs Internacional (RS) Women\'s

2-0

2-0
Sat 24, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B
Vitoria Salvador BA vs Operario Ferroviario PR

0-0

0-0
Sat 24, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs Sao Bento

1-3

2-4
Sat 24, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B
Oeste SP vs Vila Nova (GO)

0-1

1-1
Sat 24, Aug-18:00 - Brasileiro Serie B
Parana vs Criciuma SC

0-0

0-0
Sat 24, Aug-02:15 - Brasileiro Serie B
Atletico Clube Goianiense vs Brasil de Pelotas RS

0-0

0-0
Sat 24, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Cuiaba (MT) vs Botafogo SP

1-0

2-0
Sat 24, Aug-23:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Independente SP(U23) vs Assisense SP(U23)


2-0
Sat 24, Aug-23:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Paulista SP(U23) vs Amparo SP U23


2-0
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Rio Branco (SP)(U23) vs Maua SP(U23)


3-1
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Olaria RJ vs Serrano RJ

1-0

2-0
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
America-RJ vs Barra Da Tijuca RJ

2-2

2-4
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Audax Rio RJ vs Tigres Brasil

1-0

2-0
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Angra Dos Reis RJ vs Duque de Caxias

0-0

1-2
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Sampaio Correa (RJ) vs Itaborai RJ

2-0

2-1
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Artsul RJ vs Campos RJ

1-0

5-0
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Sao Goncalo EC RJ vs Friburguense (RJ)

1-0

2-0
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Nova Cidade RJ vs Serra Macaense RJ

0-0

0-0
Sat 24, Aug-17:00 - Brazil Carioca 2
Goncalense/RJ vs Bonsucesso

2-1

4-2
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Sao Caetano (SP) vs EC Sao Bernardo

0-1

1-1
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Inter de Limeira vs Velo Clube SP

1-1

1-1
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Juventus-SP vs Nacional SP

1-2

1-2
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Rio Claro vs Atibaia

0-1

0-2
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Ferroviaria SP vs Batatais SP


3-0
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Mirassol vs Comercial SP

0-0

1-1
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
XV de Piracicaba vs Noroeste SP

1-0

2-1
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Taubate vs Portuguesa de Desportos

0-0

0-0
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Agua Santa vs EC Santo Andre

0-0

0-0
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
CA Votuporanguense SP vs Linense(BRA)

1-1

1-1
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Corinthians Paulista (SP) B vs Desportivo Brasil SP

1-0

2-0
Sat 24, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Ponte Preta B vs Gremio Osasco

0-0

2-1
Sat 24, Aug-19:59 - Bulgaria B PFG
Spartak Varna vs Lokomotiv Sofia

1-0

1-0
Sat 24, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG
PFK Montana vs Botev Galabovo

1-0

3-0
Sat 24, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
OFC Pomorie vs Ludogorets Razgrad II

0-0

0-0
Sat 24, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Septemvri Sofia vs Kariana Erden

2-1

3-2
Sat 24, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Strumska Slava vs FC Hebar Pazardzhik

1-0

2-1
Sat 24, Aug-19:00 - Bulgaria Premier
Botev Plovdiv vs Vitosha Bistritsa

1-1

2-1
Sat 24, Aug-21:30 - Bulgaria Premier
Levski Sofia vs Lokomotiv Plovdiv

0-0

1-0
Sat 24, Aug-22:00 - CAF Champions League
Etoile du Sahel vs Hafia FC

1-0

7-1
Sat 24, Aug-22:00 - CAF Champions League
Generation Foot vs LPRC Oilers

1-0

3-0
Sat 24, Aug-17:00 - CAF Champions League
ZESCO United Ndola vs Green Mamba

1-0

1-0
Sat 24, Aug-17:00 - CAF Champions League
FC Platinum vs Big Bullets FC

2-1

3-2
Sat 24, Aug-23:00 - CAF Champions League
Zamalek vs Dekedaha FC

1-0

6-0
Sat 24, Aug-23:00 - CAF Champions League
Raja Casablanca Atlhletic vs Brikama United

1-0

4-0
Sat 24, Aug-23:00 - CAF Champions League
Orlando Pirates vs Green Eagles

0-0

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - CAF Champions League
Primeiro 1 de Agosto vs KMKM

1-0

2-0
Sat 24, Aug-21:00 - CAF Champions League
Mamelodi Sundowns vs AS Otoho

4-0

4-0
Sat 24, Aug-17:30 - CAF Champions League
Township Rollers vs Young Africans

0-1

0-1
Sat 24, Aug-21:30 - CAF Champions League
Al Merreikh vs JS Kabylie

1-0

3-2
Sat 24, Aug-16:30 - CAF Confederation Cup
Masters Security vs Proline FC

0-0

0-0
Sat 24, Aug-17:00 - CAF Confederation Cup
Young Buffaloes vs Buildcon FC

0-1

1-1
Sat 24, Aug-17:00 - CAF Confederation Cup
Azam FC vs Fasil Kenema

2-1

3-1
Sat 24, Aug-17:00 - CAF Confederation Cup
Malindi vs Mogadishu City

0-0

1-0
Sat 24, Aug-17:00 - CAF Confederation Cup
Rukinzo FC vs Triangle FC

0-0

0-0
Sat 24, Aug-19:59 - CAF Confederation Cup
CI Kamsar vs Paradou AC

0-0

1-0
Sat 24, Aug-18:30 - CAF Confederation Cup
ASCOT vs CR Belouizdad

0-1

0-2
Sat 24, Aug-19:00 - CAF Confederation Cup
Ashanti Gold vs Akonangui

3-0

3-0
Sat 24, Aug-19:00 - CAF Confederation Cup
Esae FC vs ASC Snim

1-0

2-0
Sat 24, Aug-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Mineiro (MG) vs Esporte Clube Bahia

0-1

0-1
Sat 24, Aug-06:00 - Chatham Cup
Bay Olympic vs Melville United

0-1

0-2
Sat 24, Aug-23:00 - Chile Primera B
Magallanes vs Nublense

0-1

0-2
Sat 24, Aug-23:30 - Chile Primera Division
Palestino vs Colo Colo

1-1

2-2
Sat 24, Aug-20:30 - Chile Primera Division
Cobresal vs Union La Calera

0-0

1-0
Sat 24, Aug-03:30 - Chile Primera Division
Union Espanola vs O Higgins

0-0

0-1
Sat 24, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
Fernandez Vial vs Colchagua CD


1-2
Sat 24, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
General VelAsquez vs Deportes Recoleta


3-1
Sat 24, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
San Antonio Unido vs Lautaro de Buin


1-1
Sat 24, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
AC Colina vs Iberia Los Angeles


1-0
Sat 24, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
Independiente de Cauquenes vs San Marcos de Arica


0-1
Sat 24, Aug-12:00 - China Women\\\'s Super League
HeNan Huishang Women\'s vs Guangdong Meizhou Huijun Women\'s

3-0

4-0
Sat 24, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 1
Shaanxi Chang\'an Athletic FC vs Beijing BSU

1-0

2-1
Sat 24, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Liaoning Whowin vs Shijiazhuang Ever Bright FC

0-0

0-2
Sat 24, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Zhejiang Greentown vs Guizhou Hengfeng F.C.

1-1

1-4
Sat 24, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Guangdong Southern Tigers vs Meizhou Hakka

0-2

2-3
Sat 24, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Qingdao Huanghai F.C. vs Sichuan Annapurna

3-1

3-1
Sat 24, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Heilongjiang Lava Spring vs Xinjiang Tianshan Leopard

3-1

4-2
Sat 24, Aug-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Nantong Zhiyun vs Shanghai Shenxin

0-0

1-2
Sat 24, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Jiangsu Yancheng vs Qingdao Jonoon

1-0

1-1
Sat 24, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Dalian Chanjoy vs Ningxia Fiery Phoenix FC

0-0

2-2
Sat 24, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Yanbian Beiguo vs Hebei Elite F.C.

0-0

0-0
Sat 24, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Qingdao Red Lions vs Taizhou Yuanda FC

0-1

0-1
Sat 24, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Inner Mongolia Caoshangfei F.C. vs Zibo Cuju F.C.

0-5

0-9
Sat 24, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Baoding Rongda FC vs Jilin Baijia FC

0-0

0-1
Sat 24, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shanxi Xindu vs BeiJing Tech

1-1

1-2
Sat 24, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Guangxi Baoyun FC vs Lhasa Urban Construction Investment F.C.

1-0

3-1
Sat 24, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Yunnan Kunglu FC vs Shenzhen Pengcheng

0-0

1-0
Sat 24, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Zhejiang Yiwu vs Sichuan Jiuniu

0-2

1-4
Sat 24, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Nanjing Shaye FC vs Jiangxi Liansheng FC

0-0

1-3
Sat 24, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Fujian Tianxin vs Hunan Billows

0-0

3-0
Sat 24, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Chengdu Better City FC vs Zhejiang Yiteng FC

2-0

4-0
Sat 24, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Wuhan Three Towns FC vs Kun Shan FC

0-0

0-1
Sat 24, Aug-10:15 - Club Friendly
AFC Leopards SC vs Wazito FC

0-0

0-1
Sat 24, Aug-19:00 - Club Friendly
Ionikos vs Diagoras Rodos

0-1

1-2
Sat 24, Aug-19:00 - Club Friendly
Fostiras vs Akratitos Neon Liosion

1-1

1-1
Sat 24, Aug-19:30 - Club Friendly
Makedonikos FC vs Anagennisi Giannitson

1-1

2-1
Sat 24, Aug-12:30 - Club Friendly
Dinamo Minsk vs SFC CRFSO Smolensk

0-0

2-1
Sat 24, Aug-21:00 - Club Friendly
Sevilla FC Women\'s vs Santa Teresa CD Women\'s

2-0

4-0
Sat 24, Aug-03:00 - Club Friendly
Marilia (SP) vs Tupa SP

2-0

4-0
Sat 24, Aug-22:00 - Club Friendly
EC Pelotas(RS) vs GE Bage

0-0

0-0
Sat 24, Aug-22:00 - Club Friendly
Cruzeiro RS vs SC 12 Horas RS


3-1
Sat 24, Aug-18:00 - Club Friendly
Real Sociedad Women\'s vs Athletic Bilbao Women\'s

2-0

3-0
Sat 24, Aug-22:00 - Club Friendly
Real SC Massama vs Novo Horizonte RS


2-3
Sat 24, Aug-21:00 - Croatia - 1. Division
Slaven Belupo Koprivnica vs NK Varteks Varazdin

0-0

1-1
Sat 24, Aug-19:00 - Croatia - 2. Division
NK Orijent Rijeka vs Dinamo Zagreb B

1-0

2-2
Sat 24, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
HNK Cibalia vs NK Dubrava Zagreb

1-1

3-1
Sat 24, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Dugopolje vs NK Croatia Zmijavci

0-1

0-2
Sat 24, Aug-12:00 - Croatia U19
NK Osijek (U19) vs Rudes U19

3-0

6-1
Sat 24, Aug-19:59 - Cyprus 1 Division
Doxa Katokopias vs AC Omonia Nicosia

0-1

0-2
Sat 24, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Prostejov vs Fotbal Trinec

0-1

2-2
Sat 24, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Pardubice vs FK Banik Sokolov

2-0

4-0
Sat 24, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
FK Slavoj Vysehrad vs Dukla Praha

0-2

1-3
Sat 24, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FK Loko Vltavin vs Rakovnik

1-0

4-0
Sat 24, Aug-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Benesov vs Sparta Praha B

0-0

0-0
Sat 24, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Jiskra Domazlice vs Slavia Prague B

3-2

4-3
Sat 24, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Jiskra Usti nad Orlici vs Mlada Boleslav B

1-0

2-1
Sat 24, Aug-19:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group B
Slovan Velvary vs Jablonec B

0-1

1-1
Sat 24, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Fastav Zlin vs MFK Karvina

0-1

1-4
Sat 24, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Pribram vs FK Baumit Jablonec

2-0

4-0
Sat 24, Aug-21:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slavia Praha vs FC Bohemians 1905

1-0

4-0
Sat 24, Aug-13:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
FC Viktoria Plzen Women\'s vs Slovan Liberec Women\'s

1-0

2-0
Sat 24, Aug-17:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Pardubice Women\'s vs Horni Herspice Women\'s

0-1

0-1
Sat 24, Aug-15:30 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Synot Slovacko Women\'s vs Dukla Praha Women\'s

2-0

3-0
Sat 24, Aug-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Sparta Praha Women\'s vs Slavia Praha Women\'s

0-0

1-2
Sat 24, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Odra Petrkovice vs Frydek-Mistek

1-1

1-3
Sat 24, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hlucin vs Synot Slovacko II

1-0

1-0
Sat 24, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Dolni Benesov vs Blansko

1-0

1-1
Sat 24, Aug-18:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Slovan Rosice vs 1. SC Znojmo

1-0

1-1
Sat 24, Aug-12:30 - Czech Republic U19 League
Ceske Budejovice(U19) vs SK Sigma Olomouc(U19)

1-1

1-4
Sat 24, Aug-13:00 - Czech Republic U19 League
MFK Karvina(U19) vs Synot Slovacko(U19)

1-0

1-0
Sat 24, Aug-15:15 - Denmark - 1. Division
Naestved vs Vendsyssel

2-0

3-0
Sat 24, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
B93 Copenhagen vs Avarta

0-1

0-2
Sat 24, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Bronshoj vs Hillerod Fodbold

1-0

2-0
Sat 24, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Skovshoved vs Holbaek

1-1

2-2
Sat 24, Aug-15:45 - Denmark - 2. Division Groupe A
FA 2000 vs Slagelse B&I

2-3

5-3
Sat 24, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
BK Frem vs HIK

0-1

1-4
Sat 24, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Helsingor vs Vanlose IF

2-0

6-2
Sat 24, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Middelfart vs AB Gladsaxe

0-1

1-1
Sat 24, Aug-18:45 - Denmark - 2. Division Groupe B
Dalum vs VSK Aarhus

3-2

4-2
Sat 24, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
FC Aarhus Fremad vs FC Sydvest

0-0

1-0
Sat 24, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Brabrand IF vs Thisted FC

1-0

1-2
Sat 24, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Jammerbugt vs Naesby BK

3-0

3-2
Sat 24, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Ballerup Skovlunde Women\'s vs Brondby Women\'s

0-2

1-6
Sat 24, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Odense Women\'s vs Nordsjaelland Women\'s

0-0

1-3
Sat 24, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
VSK Aarhus Women\'s vs Thisted FC Women\'s

0-2

0-2
Sat 24, Aug-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
JAI Fodbold Women\'s vs Fortuna Hjorring B Women\'s

1-2

2-5
Sat 24, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Aalborg BK Women\'s vs ASA Aarhus Women\'s

2-0

5-1
Sat 24, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Frederiksberg Boldklub Women\'s vs Naesby BK Woman\'s

1-2

2-5
Sat 24, Aug-16:45 - Denmark Youth U17
Sonderjyske(U17) vs Brondby(U17)

0-4

1-6
Sat 24, Aug-17:00 - Denmark Youth U17
Odense BK (U17) vs Aalborg BK(U17)

2-2

3-2
Sat 24, Aug-17:15 - Denmark Youth U17
Lyngby(U17) vs Esbjerg FB(U17)

2-1

4-1
Sat 24, Aug-17:15 - Denmark Youth U17
FC Kobenhavn(U17) vs Aarhus AGF(U17)

0-0

0-0
Sat 24, Aug-17:15 - Denmark Youth U17
Midtjylland(U17) vs Randers FC(U17)

1-2

5-2
Sat 24, Aug-17:30 - Denmark Youth U17
Silkeborg IF(U17) vs Vejle(U17)

0-0

0-0
Sat 24, Aug-14:30 - Denmark Youth U19
Odense BK U19 vs Aalborg BK(U19)

2-0

4-0
Sat 24, Aug-14:30 - Denmark Youth U19
Sonderjyske(U19) vs Brondby(U19)

0-2

1-4
Sat 24, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Lyngby(U19) vs Esbjerg FB(U19)

2-0

3-2
Sat 24, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
FC Kobenhavn(U19) vs Aarhus AGF(U19)

1-0

2-1
Sat 24, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Midtjylland(U19) vs Randers FC(U19)

2-0

6-0
Sat 24, Aug-15:00 - Denmark Youth U19
Silkeborg IF(U19) vs Vejle(U19)

0-2

1-2
Sat 24, Aug-19:59 - Ecuador Campeonato Serie B
Orense SC vs CD Clan Juvenil

0-0

4-0
Sat 24, Aug-04:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Sociedad Deportiva Aucas vs Olmedo Riobamba

0-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - England Conference South Division
Slough Town vs Bath City

1-2

3-2
Sat 24, Aug-18:00 - England Conference South Division
Billericay Town vs St Albans City

2-2

3-2
Sat 24, Aug-18:00 - England Conference South Division
Eastbourne Borough vs Dulwich Hamlet

0-2

0-3
Sat 24, Aug-18:00 - England Conference South Division
Tonbridge Angels vs Havant & Waterlooville FC

1-3

1-3
Sat 24, Aug-18:00 - England Conference South Division
Chippenham Town vs Weymouth

1-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - England Conference South Division
Dartford vs Braintree Town

1-1

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Conference South Division
Chelmsford City vs Welling United

0-0

1-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Conference South Division
Wealdstone FC vs Hungerford Town

1-0

3-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Conference South Division
Oxford City vs Hemel Hempstead Town

0-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - England Conference South Division
Concord Rangers vs Maidstone United

0-1

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Conference South Division
Dorking Wanderers vs Hampton & Richmond

0-0

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - England League One
Sunderland vs AFC Wimbledon

1-1

3-1
Sat 24, Aug-18:00 - England League One
Milton Keynes Dons vs Peterborough United

0-3

0-4
Sat 24, Aug-18:00 - England League One
Shrewsbury Town vs Burton Albion FC

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - England League One
Rochdale vs Blackpool

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - England League One
Coventry vs Gillingham

1-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - England League One
Bolton Wanderers vs Ipswich

0-1

0-5
Sat 24, Aug-18:00 - England League One
Wycombe Wanderers vs Southend United

1-2

4-3
Sat 24, Aug-18:00 - England League One
Bristol Rovers vs Oxford United

2-1

3-1
Sat 24, Aug-18:00 - England League One
Fleetwood Town vs Accrington Stanley

1-0

2-0
Sat 24, Aug-15:30 - England League One
Doncaster Rovers vs Lincoln City

1-0

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - England League Two
Mansfield Town vs Stevenage FC

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - England League Two
Macclesfield Town vs Scunthorpe United

0-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - England League Two
Cambridge United vs Oldham Athletic AFC

1-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - England League Two
Grimsby Town vs Port Vale

1-1

5-2
Sat 24, Aug-18:00 - England League Two
Bradford City AFC vs Forest Green Rovers

0-0

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - England League Two
Leyton Orient vs Crawley Town

1-1

2-3
Sat 24, Aug-18:00 - England League Two
Plymouth Argyle vs Walsall

1-0

3-0
Sat 24, Aug-18:00 - England League Two
Cheltenham Town vs Swindon

2-2

2-2
Sat 24, Aug-18:00 - England League Two
Colchester United vs Northampton Town

0-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - England League Two
Carlisle vs Salford City F.C.

2-2

2-2
Sat 24, Aug-18:00 - England League Two
Morecambe vs Exeter City

1-2

2-3
Sat 24, Aug-18:00 - England League Two
Newport County vs Crewe Alexandra

0-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Stafford Rangers vs Matlock Town

0-0

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Gainsborough Trinity vs Warrington Town FC

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Bamber Bridge vs Ashton United

0-1

3-2
Sat 24, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Buxton FC vs Whitby Town

2-2

3-4
Sat 24, Aug-18:00 - England Northern Premier League
FC United of Manchester vs Scarborough Athletic

0-1

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Northern Premier League
South Shields vs Hyde United

0-0

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Northern Premier League
Basford United F.C. vs Lancaster City

2-1

4-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
AFC Hornchurch vs Kingstonian

2-0

3-0
Sat 24, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Potters Bar Town vs Folkestone Invicta

0-1

1-4
Sat 24, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Corinthian Casuals vs Carshalton Athletic FC

1-2

2-3
Sat 24, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Leatherhead vs Enfield Town

1-0

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Margate vs Lewes

1-0

2-0
Sat 24, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Merstham vs East Thurrock United

0-1

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Haringey Borough vs Brightlingsea Regent

2-0

5-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Hednesford Town vs Alvechurch

1-0

3-0
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Nuneaton Town vs Needham Market

1-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Redditch United vs Lowestoft Town

1-2

5-3
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Banbury United vs Kings Langley

0-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Hitchin Town vs Rushall Olympic

0-0

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Leiston FC vs Tamworth

0-0

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Stratford Town vs Rushden&Diamonds

1-0

3-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
St Ives Town vs Stourbridge

0-1

0-2
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Royston Town vs Coalville Town

1-0

1-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern League Central Division
Barwell vs Biggleswade Town

1-0

3-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Farnborough Town vs Merthyr Town

1-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Tiverton Town vs Beaconsfield Town F.C.

5-1

6-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Weston Super Mare vs Poole Town

1-1

1-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Swindon Supermarine vs Salisbury City

0-1

2-2
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Chesham United vs Truro City

0-1

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Metropolitan Police vs Hartley Wintney

0-0

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Wimborne Town vs Taunton Town

0-2

0-3
Sat 24, Aug-18:00 - England Southern Premier League
Gosport Borough vs Hendon

0-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - England The Championship
Stoke City vs Leeds United

0-1

0-3
Sat 24, Aug-18:00 - England The Championship
Preston North End vs Sheffield Wed

1-0

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - England The Championship
Middlesbrough vs Millwall

0-0

1-1
Sat 24, Aug-18:00 - England The Championship
Hull City vs Bristol City

1-1

1-3
Sat 24, Aug-18:00 - England The Championship
Huddersfield Town vs Reading

0-0

0-2
Sat 24, Aug-18:00 - England The Championship
Fulham vs Nottingham Forest

0-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - England The Championship
Charlton Athletic vs Brentford

1-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - England The Championship
Blackburn Rovers vs Cardiff City

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - England The Championship
Barnsley vs Luton Town

0-3

1-3
Sat 24, Aug-18:00 - England The Championship
Queens Park Rangers vs Wigan Athletic

0-1

3-1
Sat 24, Aug-15:30 - England The Championship
Derby County vs West Bromwich(WBA)

1-0

1-1
Sat 24, Aug-17:00 - England U23 Premier League
Aston Villa U23 vs Norwich City U23

0-0

1-1
Sat 24, Aug-15:30 - English Premier League
Norwich City vs Chelsea FC

2-2

2-3
Sat 24, Aug-18:00 - English Premier League
Sheffield United vs Leicester City

0-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - English Premier League
Watford vs West Ham United

1-1

1-3
Sat 24, Aug-18:00 - English Premier League
Manchester United vs Crystal Palace

0-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - English Premier League
Brighton & Hove Albion vs Southampton

0-0

0-2
Sat 24, Aug-20:30 - English Premier League
Liverpool vs Arsenal

1-0

3-1
Sat 24, Aug-15:00 - Estonia Cup
SC ReUnited vs Molycorp Silmet


5-2
Sat 24, Aug-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Paide Linnameeskond B vs Pohja-Tallinna JK Volta

0-2

1-2
Sat 24, Aug-19:30 - Estonia Meistri Liiga
Trans Narva vs FC Flora Tallinn

0-0

0-1
Sat 24, Aug-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Nomme Kalju vs Levadia Tallinn

2-1

2-1
Sat 24, Aug-19:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Saku Sporting Women\'s vs Parnu JK Women\'s

0-2

1-4
Sat 24, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Tammeka Tartu Women\'s vs FC Flora Tallinn Women\'s

0-5

0-6
Sat 24, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev Women\'s vs Tartu SK 10 Premium Women\'s

3-0

5-0
Sat 24, Aug-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Ilves Tampere Women\'s vs Aland Women\'s

0-1

0-1
Sat 24, Aug-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
TPS Turku Women\'s vs HJK Helsinki Women\'s

1-1

1-1
Sat 24, Aug-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Idrottsklubben Myran Women\'s vs ONS Women\'s

2-2

6-3
Sat 24, Aug-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Jyvaskylan Pallokerho Women\'s vs Honka Women\'s

0-1

2-2
Sat 24, Aug-15:00 - Finland Women\\\'s Premier League
KuPS Women\'s vs TiPS Women\'s

1-0

1-0
Sat 24, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
MP Mikkeli vs Lahden Reipas

1-0

3-0
Sat 24, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
FC Viikingit vs NJS Nurmijarvi

0-0

0-2
Sat 24, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JIPPO vs JaPS

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
SJK Akatemia vs JS Hercules

1-0

3-2
Sat 24, Aug-14:00 - Finland Veikkausliga
FC Honka vs HJK Helsinki

0-0

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
KuPS vs VPS Vaasa

4-0

5-0
Sat 24, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
Jaro vs Mypa

1-0

2-0
Sat 24, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
Ekenas IF Fotboll vs TPS Turku

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
AC Kajaani vs AC Oulu

0-1

3-1
Sat 24, Aug-17:00 - France Ligue 2
ESTAC Troyes vs Lens

1-0

2-0
Sat 24, Aug-17:00 - French Championnat Amateur Group A
SC Schiltigheim vs Lens B

0-1

2-3
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
CS Sedan Ardennes vs JA Drancy

2-0

3-0
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Bastia vs Lille B

0-0

1-0
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Sainte Genevieve Sports vs Mulhouse

0-0

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Epinal vs Iris Club de Croix

0-0

1-0
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Belfort ASM FC vs Haguenau

1-0

3-0
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
ST Maur Lusitanos vs Stade Reims II

1-0

2-0
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Bobigny A.C. vs Saint Quentin

1-0

2-0
Sat 24, Aug-20:30 - French Championnat Amateur Group B
Vannes OC vs FC Rouen

0-1

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Oissel vs FC Chartres

0-0

0-0
Sat 24, Aug-20:30 - French Championnat Amateur Group B
Gobelins vs Fleury Merogis U.S.

0-1

1-2
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Mantois vs Saint Malo

0-1

0-1
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Lorient B vs Guingamp B

0-0

1-0
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Granville vs Angers II

0-1

0-2
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Stade Briochin vs Vitre

0-1

2-1
Sat 24, Aug-19:00 - French Championnat Amateur Group B
L\'Entente SSG vs Poissy AS

2-0

2-1
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Romorantin vs Sete FC

2-0

3-0
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Chamalieres FC vs Andrezieux

0-2

0-4
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Colomiers vs Trelissac

0-0

1-0
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
St Pryve St Hilaire vs Les Herbiers

1-0

2-2
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Saint-Etienne B vs Blois F.41

1-0

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
FC Bergerac vs Angouleme CFC

0-1

0-1
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
FC Nantes B vs Stade Bordelais

1-0

2-0
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Bourges Foot vs Montpellier B

2-1

2-3
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Yzeure AS vs Saint-Priest

0-0

0-0
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Jura Sud Foot vs Louhans-Cuiseaux

1-2

1-6
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Frejus Saint-Raphael vs Martigues

0-0

1-2
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Monaco B vs Olymplque de Marseille B

0-0

1-0
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Monts d\'Or Azergues vs Grasse

0-1

1-2
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Marseille Endoume vs Lyonnais B

1-0

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Nimes B vs Hyeres

0-0

0-0
Sat 24, Aug-21:30 - French Championnat Amateur Group D
Annecy vs Marignane Gignac

1-1

1-2
Sat 24, Aug-19:59 - French Championnat National U19 Groupe A
Drancy(U19) vs Quevilly US(U19)


4-0
Sat 24, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
ASPTT Dijon(U19) vs Bourg Peronnas(U19)


1-3
Sat 24, Aug-16:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Stade Rennais FC(U19) vs Trelissac U19


3-1
Sat 24, Aug-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Nice U19 vs Nimes(U19)


2-3
Sat 24, Aug-17:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Castelnau le Cres (U19) vs Ajaccio U19


2-7
Sat 24, Aug-16:30 - French Feminines D1
Montpellier HSC Women\'s vs Stade de Reims Women\'s

1-0

2-0
Sat 24, Aug-16:30 - French Feminines D1
Guingamp Women\'s vs FC Metz Women\'s

1-0

2-0
Sat 24, Aug-16:30 - French Feminines D1
Bordeaux Women\'s vs Fleury 91 Women\'s

1-0

4-1
Sat 24, Aug-16:30 - French Feminines D1
Paris FC Women\'s vs Dijon Women\'s

3-0

3-1
Sat 24, Aug-17:30 - French Feminines D1
Lyonnais Women\'s vs Marseille Women\'s

3-0

6-0
Sat 24, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Amiens SC vs Nantes

0-0

1-2
Sat 24, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Angers SCO vs Metz

2-0

3-0
Sat 24, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Brestois vs Stade Reims

0-0

1-0
Sat 24, Aug-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Dijon vs Bordeaux

0-1

0-2
Sat 24, Aug-18:00 - Friendly Internationals
Czech Republic (U18) vs Ukraine(U18)

0-0

0-0
Sat 24, Aug-14:00 - Friendly Internationals
Kazakhstan(U17) vs Kyrgyzstan(U17)

4-0

8-0
Sat 24, Aug-17:00 - Friendly Internationals
Qatar(U18) vs Jordan(U18)

1-2

1-5
Sat 24, Aug-19:59 - Friendly Internationals
Iraq(U18) vs United Arab Emirates(U18)

1-1

2-4
Sat 24, Aug-17:00 - Georgia Pirveli Liga
Samtredia vs FC Tskhinvali

2-0

3-0
Sat 24, Aug-19:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Merani Tbilisi vs Guria Lanchkhuti

4-0

6-2
Sat 24, Aug-17:00 - Georgia Primera Division
Chikhura Sachkhere vs Lokomotiv Tbilisi

1-1

3-2
Sat 24, Aug-19:59 - Georgia Primera Division
Dila Gori vs Torpedo Kutaisi

1-2

2-2
Sat 24, Aug-16:00 - German 3. Liga
Eintracht Braunschweig vs Wurzburger Kickers

2-2

5-2
Sat 24, Aug-16:00 - German 3. Liga
Bayern Munich (Am) vs Chemnitzer

0-0

2-2
Sat 24, Aug-16:00 - German 3. Liga
Preuben Munster vs KFC Uerdingen 05

0-0

1-1
Sat 24, Aug-16:00 - German 3. Liga
1. FC Magdeburg vs Munchen 1860

4-0

5-1
Sat 24, Aug-16:00 - German 3. Liga
SV Meppen vs Carl Zeiss Jena

0-0

3-0
Sat 24, Aug-16:00 - German 3. Liga
SG Sonnenhof Grobaspach vs Viktoria Koln

0-2

0-3
Sat 24, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Chemnitzer(U17) vs Wolfsburg(U17)

0-0

0-0
Sat 24, Aug-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hannover 96(U17) vs RasenBallsport Leipzig(U17)

0-1

1-3
Sat 24, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Eintr. Braunschweig(U17) vs Hamburger(U17)

0-0

0-0
Sat 24, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
St. Pauli(U17) vs Union Berlin (U17)

1-1

2-4
Sat 24, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
VfB Stuttgart(U17) vs 1. FSV Mainz 05(U17)

0-2

1-4
Sat 24, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SC Freiburg (U17) vs SV Darmstadt U17

0-1

0-3
Sat 24, Aug-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SV Wehen Wiesbaden(U17) vs Greuther Furth(U17)

0-0

1-2
Sat 24, Aug-16:30 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Karlsruher SC (U17) vs Nurnberg (U17)

0-1

1-1
Sat 24, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Eintracht Frankfurt(U17) vs Augsburg(U17)

3-0

3-0
Sat 24, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Alemannia Aachen(U17) vs FC Hennef 05(U17)

0-0

1-0
Sat 24, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Schalke 04 (U17) vs Arminia Bielefeld (U17)

1-0

2-3
Sat 24, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Fortuna Dusseldorf(U17) vs SG Unterrath(U17)

0-1

2-2
Sat 24, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Wuppertaler SV Borussia(U17) vs Koln(U17)

0-2

0-4
Sat 24, Aug-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
SV Lippstadt(U17) vs Dortmund(U17)

0-4

0-5
Sat 24, Aug-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Preuben Munster(U17) vs Monchengladbach(U17)

1-1

2-1
Sat 24, Aug-17:30 - German Bundesliga
1.FSV Mainz 05 vs Monchengladbach

1-1

1-3
Sat 24, Aug-17:30 - German Bundesliga
Hoffenheim vs Werder Bremen

0-1

3-2
Sat 24, Aug-17:30 - German Bundesliga
Fortuna Dusseldorf vs Bayer Leverkusen

0-3

1-3
Sat 24, Aug-17:30 - German Bundesliga
SC Paderborn 07 vs SC Freiburg

1-2

1-3
Sat 24, Aug-17:30 - German Bundesliga
Augsburg vs Union Berlin

0-0

1-1
Sat 24, Aug-20:30 - German Bundesliga
Schalke 04 vs Bayern Munich

0-1

0-3
Sat 24, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
Hannover 96 vs Greuther Furth

0-1

1-1
Sat 24, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
VfL Bochum vs SV Wehen Wiesbaden

0-3

3-3
Sat 24, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
SSV Jahn Regensburg vs Arminia Bielefeld

0-1

1-3
Sat 24, Aug-15:00 - German Frauen Bundesliga
Hoffenheim Women\'s vs Koln Women\'s

3-0

4-0
Sat 24, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Niendorfer TSV(U19) vs Hamburger(U19)

0-0

0-4
Sat 24, Aug-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Karlsruher SC (U19) vs Kickers Offenbach U19

0-1

1-2
Sat 24, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Mainz(U19) vs Greuther Furth(U19)

2-0

3-2
Sat 24, Aug-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
1. FC Heidenheim(U19) vs SSV Ulm U19

0-1

1-1
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Wacker Burghausen vs FC Memmingen

0-1

1-2
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Greuther Furth II vs TSV Buchbach

0-1

0-1
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Schweinfurt vs Viktoria Aschaffenburg

0-0

1-0
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV Aubstadt vs FC Augsburg II

1-0

2-1
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
VfB Eichstatt vs FV Illertissen

1-1

1-1
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Turkgucu Ataspor Munchen vs Nurnberg Am

1-0

2-0
Sat 24, Aug-19:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV Rain Am Lech vs VfR Garching

0-2

1-3
Sat 24, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Union Furstenwalde vs SV Babelsberg 03

0-0

1-0
Sat 24, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
VSG Altglienicke vs Berliner FC Dynamo

1-1

4-1
Sat 24, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Bischofswerdaer FV 08 vs Viktoria Berlin 1889

1-2

1-4
Sat 24, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Lichtenberg 47 vs Wacker Nordhausen

2-0

5-1
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC St. Pauli II vs Hannover 96 Am

1-2

1-2
Sat 24, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Wolfsburg AM. vs Eintracht Norderstedt

2-0

4-0
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Saarbrucken vs Astoria Walldorf

1-1

3-1
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Kickers Offenbach vs SV Elversberg

0-1

0-3
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Aalen vs FK Pirmasens

1-0

2-0
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SSV Ulm 1846 vs TuS Rot Weiss Koblenz

3-0

4-0
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Bahlinger SC vs FC 08 Homburg

0-0

2-0
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Bayern Alzenau vs TSG Balingen

2-0

2-2
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC Giessen vs FSV Frankfurt

0-1

0-3
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs VFB Homberg

1-0

1-1
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Monchengladbach AM. vs SV Lippstadt

2-0

4-0
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Sportfreunde Lotte vs SV Rodinghausen

0-2

0-2
Sat 24, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Bergisch Gladbach 09 vs RW Oberhausen

0-0

0-2
Sat 24, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Dusseldorf II vs FC Schalke 04 II

2-0

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - Greece Cup
Tilikratis Lefkada vs Sellana

0-1

3-1
Sat 24, Aug-22:00 - Greece Super League
Aris Salonica vs OFI Crete

0-1

1-1
Sat 24, Aug-22:30 - Greece Super League
Olympiakos Piraeus vs Asteras Tripolis

1-0

1-0
Sat 24, Aug-19:59 - Greece Super League
Lamia vs Panathinaikos

1-1

1-1
Sat 24, Aug-10:45 - Greece U19
AEK Athens(U19) vs Xanthi(U19)

1-0

4-1
Sat 24, Aug-10:55 - Greece U19
PAOK Saloniki(U19) vs Panaitolikos Agrinio(U19)

0-0

3-0
Sat 24, Aug-18:05 - Greece U19
FC Aris Thessaloniki(U19) vs OFI Crete(U19)

1-1

3-1
Sat 24, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Siquinala FC vs Club Comunicaciones

0-1

0-2
Sat 24, Aug-22:45 - Holland Eredivisie
SC Heerenveen vs FC Twente Enschede

0-0

0-0
Sat 24, Aug-20:30 - Holland Eredivisie
Willem II vs Emmen

1-0

2-1
Sat 24, Aug-21:45 - Holland Eredivisie
Heracles Almelo vs Vitesse Arnhem

0-0

1-1
Sat 24, Aug-16:30 - Holland Tweede Divisie
AFC Amsterdam vs GVVV Veenendaal

1-0

1-1
Sat 24, Aug-16:30 - Holland Tweede Divisie
Volendam Am. vs Excelsior Maassluis

2-1

4-1
Sat 24, Aug-16:30 - Holland Tweede Divisie
Scheveningen vs VV Katwijk

0-1

0-2
Sat 24, Aug-16:30 - Holland Tweede Divisie
Koninklijke HFC vs HHC Hardenberg

0-0

3-1
Sat 24, Aug-17:00 - Holland Tweede Divisie
IJsselmeervogels vs Jong Sparta Rotterdam

2-2

4-2
Sat 24, Aug-17:00 - Holland Tweede Divisie
ASWH vs Spakenburg

0-0

1-1
Sat 24, Aug-17:00 - Holland Tweede Divisie
Rijnsburgse Boys vs SV De Treffers

1-0

2-1
Sat 24, Aug-17:00 - Holland Tweede Divisie
Kozakken Boys vs Tielse Eendracht Combinatie

0-0

0-1
Sat 24, Aug-17:30 - Holland Tweede Divisie
Quick Boys vs Noordwijk

1-0

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - Hungary NB1
Budapest Honved vs Debreceni VSC

1-1

2-3
Sat 24, Aug-19:59 - Hungary NB1
Kaposvar vs Zalaegerszegi TE

0-2

0-4
Sat 24, Aug-19:59 - Hungary NB1
Diosgyor VTK vs Mezokovesd-Zsory

0-0

0-3
Sat 24, Aug-19:59 - Hungary NB1
PAKSI FC vs MOL Fehervar FC

0-1

0-2
Sat 24, Aug-19:59 - Hungary NB1
Kisvarda vs Ujpest FC

1-0

2-0
Sat 24, Aug-13:00 - Hungary U19 League
Ferencvarosi TC U19 vs Vasas(U19)

1-0

2-1
Sat 24, Aug-13:15 - Hungary U19 League
Gyori ETO FC U19 vs MTK Budapest FC (U19)

1-0

4-2
Sat 24, Aug-15:00 - Hungary U19 League
Puskas Akademia Fehervar(U19) vs Debreceni VSC (U19)

1-1

1-2
Sat 24, Aug-19:59 - Iceland Division 1
Thor Akureyri vs Leiknir Reykjavik

1-0

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - Iceland Division 1
UMF Njardvik vs Magni Grenivik

0-0

2-1
Sat 24, Aug-00:00 - Iceland Division 1
Throttur Reykjavik vs Keflavik

0-3

1-3
Sat 24, Aug-19:59 - Iceland Ladies Division 1
Grindavik Women\'s vs Tindastoll Neisti Women\'s

0-1

0-3
Sat 24, Aug-18:00 - Iceland Ladies Division 1
Fjolnir Women\'s vs IR Reykjavik Women\'s

0-0

1-0
Sat 24, Aug-19:59 - Iceland Premier Division
IA Akranes vs IBV Vestmannaeyjar

1-0

2-1
Sat 24, Aug-12:30 - Indonesia Liga 1
Persebaya Surabaya vs Persija Jakarta

0-0

1-1
Sat 24, Aug-17:30 - Indonesia Liga 1
Bali United FC vs Arema Malang

1-1

2-1
Sat 24, Aug-15:00 - Indonesia Liga 1
Madura United FC vs PSIS Semarang

0-0

3-0
Sat 24, Aug-15:30 - Indonesia Liga 1
Borneo F.C. vs Semen Padang

1-0

1-0
Sat 24, Aug-12:30 - Indonesia Liga 2
PSMS Medan vs PSPS Pekanbaru

0-0

0-0
Sat 24, Aug-17:30 - Indonesia Liga 2
Persiraja Banda Aceh vs Persibat Batang

1-0

4-1
Sat 24, Aug-19:45 - Iran League
Shahin Bushehr vs Sepahan S.C.

0-0

0-3
Sat 24, Aug-19:59 - Ireland - FAI Cup
Glengad United vs Waterford United

0-0

0-2
Sat 24, Aug-23:00 - Ireland - FAI Cup
Sligo Rovers vs Limerick FC

3-2

6-2
Sat 24, Aug-19:00 - Israel Premier League
Maccabi Haifa vs Hapoel Raanana

2-2

4-3
Sat 24, Aug-19:59 - Israel Premier League
Hapoel Hadera vs F.C. Ashdod

0-1

1-1
Sat 24, Aug-21:30 - Israel Premier League
Sektzia Nes Tziona vs Maccabi Tel Aviv

0-2

0-2
Sat 24, Aug-10:30 - Israel U19 League
Hapoel Tel Aviv(U19) vs Bnei Sakhnin U19

1-1

1-1
Sat 24, Aug-22:45 - Italian Serie A
Fiorentina vs Napoli

1-2

3-4
Sat 24, Aug-19:59 - Italian Serie A
Parma Calcio 1913 vs Juventus

0-1

0-1
Sat 24, Aug-23:00 - Italian Serie B
Venezia F.C. vs Cremonese

0-0

1-2
Sat 24, Aug-23:00 - Italian Serie B
Ascoli vs Trapani

1-0

3-1
Sat 24, Aug-23:00 - Italian Serie B
Cittadella vs Spezia

0-0

0-3
Sat 24, Aug-23:00 - Italian Serie B
Virtus Entella vs Livorno

1-0

1-0
Sat 24, Aug-19:59 - Italian Serie B
Salernitana vs Delfino Pescara 1936

1-0

3-1
Sat 24, Aug-19:59 - Italian Serie B
Crotone vs Cosenza Calcio 1914

0-0

0-0
Sat 24, Aug-22:45 - Italy C1A
Pontedera vs Carrarese

1-1

3-1
Sat 24, Aug-22:45 - Italy C1B
Reggio Audace vs FeralpiSalo

2-0

4-1
Sat 24, Aug-22:45 - Italy C1C
FC Rieti vs Ternana

1-2

1-3
Sat 24, Aug-10:00 - Japan Football League
Sony Sendai FC vs Ryutsu Keizai Dragons

2-0

4-1
Sat 24, Aug-13:00 - Japan Football League
Honda FC vs Nara Club

0-1

5-1
Sat 24, Aug-09:00 - Japan Futsal League
Shonan Bellmare Futsal vs Vasagey Oita Futsal


0-3
Sat 24, Aug-11:30 - Japan Futsal League
Bardral Urayasu Futsal vs Shriker Osaka Futsal

0-2

2-5
Sat 24, Aug-13:00 - Japan Futsal League
Espo Lada Hokkaido Futsal vs Peace Does Machida Futsal

1-1

1-2
Sat 24, Aug-13:00 - Japanese J-League Division 1
Nagoya Grampus Eight vs Yokohama F Marinos

0-2

1-5
Sat 24, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Vegalta Sendai vs Shonan Bellmare

0-0

1-1
Sat 24, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Cerezo Osaka

0-2

0-2
Sat 24, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Sanfrecce Hiroshima vs Oita Trinita

0-0

0-0
Sat 24, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kawasaki Frontale vs Shimizu S-Pulse

1-1

2-2
Sat 24, Aug-08:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs FC Tokyo

0-1

1-1
Sat 24, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Ventforet Kofu

0-0

0-3
Sat 24, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Tokyo Verdy

0-2

1-2
Sat 24, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Yokohama FC vs Kagoshima United

3-1

5-1
Sat 24, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Kyoto Sanga FC vs Avispa Fukuoka

1-0

1-1
Sat 24, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Albirex Niigata vs Zweigen Kanazawa

1-1

2-3
Sat 24, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Montedio Yamagata vs Tochigi SC

2-0

2-0
Sat 24, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs FC Ryukyu

0-1

6-1
Sat 24, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs V-Varen Nagasaki

0-2

0-4
Sat 24, Aug-12:00 - K-National League
Gyeongju KHNP vs Gimhae City FC

0-0

0-0
Sat 24, Aug-16:00 - Kazakhstan Division 1
Aktobe Zhas vs Kyran Shymkent

1-3

1-3
Sat 24, Aug-14:00 - Kazakhstan Division 1
Astana B vs FK Bolat Temirtau

0-0

1-1
Sat 24, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
Kyzylzhar Petropavlovsk vs Zhetysu B

0-0

0-0
Sat 24, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
Kairat Academy vs Maqtaaral

0-2

0-3
Sat 24, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
Baykonur vs FK Kaspiy Aktau

1-1

1-2
Sat 24, Aug-15:30 - Kazakhstan Division 1
Akademiya Ontustik vs Altay FK

0-1

1-1
Sat 24, Aug-18:00 - Kazakhstan Division 1
FC Akzhayik vs Ekibastuz

0-0

1-0
Sat 24, Aug-17:00 - Kazakhstan Super League
Tobol Kostanai vs FK Atyrau

1-0

2-0
Sat 24, Aug-17:00 - Kazakhstan Super League
Ordabasy vs FC Shakhtyor Karagandy

1-0

3-2
Sat 24, Aug-11:00 - Korea K3 League
Pyeongchang FC vs Ulsan Citizen

0-1

0-1
Sat 24, Aug-11:00 - Korea K3 League
Jeonju Citizen FC vs Seoul United

1-1

3-1
Sat 24, Aug-11:00 - Korea K3 League
Yeoju Sejong vs Yangju Citizen FC

1-0

1-2
Sat 24, Aug-12:00 - Korea K3 League
Goyang FC vs Jungnang Chorus Mustang FC


1-0
Sat 24, Aug-12:00 - Korea K3 League
Pocheon FC vs Hwaseong FC

0-0

0-1
Sat 24, Aug-12:00 - Korea K3 League
Gimpo FC vs Paju Citizen FC

1-0

2-1
Sat 24, Aug-12:00 - Korea K3 League
Yangpyeong vs Siheung City

3-0

5-2
Sat 24, Aug-12:00 - Korea K3 League
Pyeongtaek Citizen vs Icheon Citizen FC


1-2
Sat 24, Aug-12:00 - Korea K3 League
Chungju Citizen vs Gyeongju Citizen FC

1-1

1-2
Sat 24, Aug-14:00 - Korea K3 League
Cheongju Jikji FC vs Chuncheon Citizen

1-0

4-1
Sat 24, Aug-14:00 - Korea League 1
Ulsan Hyundai FC vs Sangju Sangmu FC

2-1

5-1
Sat 24, Aug-14:00 - Korea League 1
Jeonbuk Hyundai Motors vs Seongnam FC

0-0

1-1
Sat 24, Aug-14:30 - Korea League 1
Daegu FC vs Gangwon FC

3-0

3-1
Sat 24, Aug-14:00 - Korea League 2
Bucheon FC 1995 vs Jeonnam Dragons

0-0

0-3
Sat 24, Aug-14:00 - Korea League 2
Seoul E-Land FC vs Ansan Greeners FC

1-1

1-3
Sat 24, Aug-19:00 - Kosovo Super League
KF Ferizaj vs Gjilani

0-1

0-3
Sat 24, Aug-19:00 - Kosovo Super League
Ballkani vs KF Feronikeli

2-0

3-1
Sat 24, Aug-19:59 - Latvia - 1. Division
FK Liepaja vs FK Ventspils

0-1

1-2
Sat 24, Aug-16:00 - Latvia - 2. Division
New Project vs FK Smiltene BJSS

1-0

1-5
Sat 24, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
Balvu Vilki vs Dinamo Riga / Staiceles Bebri

2-2

2-4
Sat 24, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
Rezekne / BJSS vs FK Auda Riga

1-0

4-2
Sat 24, Aug-18:00 - Latvia - 2. Division
JDFS Alberts vs Tukums-2000

0-2

0-3
Sat 24, Aug-17:00 - Lithuania - 2. Division
FK Zalgiris Vilnius 2 vs Banga Gargzdai

0-2

0-3
Sat 24, Aug-15:00 - Lithuania - 2. Division
Hegelmann Litauen vs Vilniaus Vytis

0-1

0-3
Sat 24, Aug-20:30 - Luxembourg National Division
Union Titus Petange vs Rodange 91

1-0

4-1
Sat 24, Aug-17:00 - Malaysia Cup
PB Pahang vs Sabah FA

0-0

1-0
Sat 24, Aug-17:00 - Malaysia Cup
Pulau Penang FA vs Perak

0-0

1-1
Sat 24, Aug-17:00 - Malaysia Cup
Melaka United vs Felda United FC

1-1

1-3
Sat 24, Aug-22:30 - Malta Premier League
Balzan FC vs Sliema Wanderers FC

1-0

2-1
Sat 24, Aug-20:30 - Malta Premier League
Tarxien Rainbows F.C. vs Mosta FC

0-1

0-4
Sat 24, Aug-21:00 - Malta Premier League
Gudja United vs Hibernians FC

0-0

1-1
Sat 24, Aug-20:30 - Man\\\'s All Africa Soccer
Mali(U20) vs Ghana(U20)

2-0

4-2
Sat 24, Aug-20:30 - Man\\\'s All Africa Soccer
Senegal(U20) vs Burundi(U20)

0-0

2-0
Sat 24, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Veracruz vs Atletico San Luis

1-1

1-2
Sat 24, Aug-06:00 - Mexico Primera Division
Monarcas Morelia vs Pumas UNAM

1-0

2-0
Sat 24, Aug-06:00 - Mexico Primera Division
Santos Laguna vs Monterrey

2-0

2-1
Sat 24, Aug-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Tlaxcala vs Reboceros de La Piedad


1-0
Sat 24, Aug-01:00 - Mexico Primera Divison 2
CD Cruz Azul Hidalgo vs Sporting Canamy

2-0

2-0
Sat 24, Aug-05:00 - Mexico Primera Divison 2
Deportivo Cafessa vs CD Cuautla

0-0

1-1
Sat 24, Aug-05:00 - Mexico Primera Divison 2
Atletico Saltillo vs Correcaminos UAT B

0-0

1-1
Sat 24, Aug-03:00 - Mexico Primera Divison A
CF Atlante vs UAEM Potros

1-1

2-2
Sat 24, Aug-04:00 - Mexico Primera Divison A
Mineros de Zacatecas vs Celaya FC

0-0

0-1
Sat 24, Aug-05:08 - Mexico Primera Divison A
Correcaminos UAT vs Loros De Colima

1-1

2-2
Sat 24, Aug-19:00 - Mexico Youth U20
Tigres UANL(U20) vs Club America U20


3-1
Sat 24, Aug-20:30 - Mexico Youth U20
Queretaro U20 vs Leon U20


2-0
Sat 24, Aug-21:00 - Mexico Youth U20
Pachuca U20 vs Atlas U20

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Cruz Azul(U20) vs Puebla(U20)


3-1
Sat 24, Aug-18:30 - Moldova Division 2
FC Cahul-2005 vs FC Tighina

0-1

2-2
Sat 24, Aug-18:30 - Moldova Division 2
Real Succes vs Dacia-Buiucani

0-0

0-2
Sat 24, Aug-18:30 - Moldova Division 2
Granicerul Glodeni vs Spartanii Selemet

0-2

0-4
Sat 24, Aug-18:30 - Moldova Division 2
FC Singerei vs Speranta Drochia

0-0

0-2
Sat 24, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Milsami vs Zimbru Chisinau

0-0

1-1
Sat 24, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Sheriff vs FC Sfintul Gheorghe

2-0

2-1
Sat 24, Aug-22:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Titograd vs FK Kom

2-1

3-1
Sat 24, Aug-20:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs Mladost Ljeskopolje

0-1

1-2
Sat 24, Aug-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Grbalj Radanovici vs OFK Petrovac

0-1

1-2
Sat 24, Aug-19:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Iskra Danilovgrad vs FK Rudar Pljevlja

1-0

2-0
Sat 24, Aug-18:00 - National League
Chesterfield vs Barrow

1-2

2-2
Sat 24, Aug-18:00 - National League
Halifax Town vs AFC Fylde

2-1

4-1
Sat 24, Aug-18:00 - National League
Wrexham vs Barnet F.C.

1-1

1-1
Sat 24, Aug-18:00 - National League
Yeovil Town vs Maidenhead United

0-0

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - National League
Ebbsfleet United vs Notts County

1-1

2-2
Sat 24, Aug-18:00 - National League
Woking vs Solihull Moors

2-0

2-0
Sat 24, Aug-18:00 - National League
Harrogate Town vs Stockport County

0-0

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - National League
Bromley vs Boreham Wood F.C.

1-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - National League
Sutton United vs Dover Athletic

1-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - National League
Eastleigh vs Dagenham and Redbridge

0-1

1-1
Sat 24, Aug-18:00 - National League
Chorley vs Hartlepool United FC

0-0

0-0
Sat 24, Aug-20:20 - National League
Torquay United vs Aldershot Town

1-0

2-0
Sat 24, Aug-18:00 - National League North
Kidderminster vs Chester FC

0-1

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - National League North
Hereford vs Brackley Town

1-1

1-1
Sat 24, Aug-18:00 - National League North
Southport FC vs AFC Telford United

0-0

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - National League North
Altrincham vs Darlington

0-0

1-1
Sat 24, Aug-18:00 - National League North
Leamington vs Kettering Town

2-0

3-1
Sat 24, Aug-18:00 - National League North
Gloucester City vs Boston United

2-0

3-0
Sat 24, Aug-18:00 - National League North
Gateshead vs Farsley Celtic

0-0

0-3
Sat 24, Aug-18:00 - National League North
Guiseley vs Alfreton Town

1-2

2-4
Sat 24, Aug-18:00 - National League North
Bradford Park Avenue vs Blyth Spartans

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - National League North
Spennymoor Town vs York City

1-3

1-4
Sat 24, Aug-18:45 - National League North
Kings Lynn vs Curzon Ashton FC

2-1

4-1
Sat 24, Aug-06:30 - New Zealand Central Leagues
Stop Out vs Western Suburbs

0-1

0-3
Sat 24, Aug-06:30 - New Zealand Central Leagues
Waterside Karori vs North Wellington

1-1

2-3
Sat 24, Aug-19:00 - North Macedonia Prva liga
FK Vardar vs Rabotnichki

0-0

2-0
Sat 24, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Belasica Strumica vs Pehchevo


3-0
Sat 24, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Pobeda Prilep vs Kamenica-Sasa


2-1
Sat 24, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Pelister Bitola vs Vardar Forino


2-0
Sat 24, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Ohrid 2004 vs Vlazrimi Kicevo


1-2
Sat 24, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Rinija Gostivar vs FK Drita


3-4
Sat 24, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Osogovo vs Pitu Guli


1-3
Sat 24, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Korab Debar vs FK Skopje


0-2
Sat 24, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FC Plackovica vs Bregalnica Stip


2-4
Sat 24, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Kozuv vs FK Tikves Kavadarci


1-1
Sat 24, Aug-19:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Kadino vs FK Labunishta


1-2
Sat 24, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Portadown FC vs Harland & Wolff Welders

1-0

2-0
Sat 24, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Loughgall FC vs Dundela FC

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Newry City vs Police Service of Northern Ireland FC

0-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballinamallard United vs Ballyclare Comrades

1-0

5-0
Sat 24, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Queen\'s University Belfast vs Dergview FC

2-0

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Knockbreda vs Ards FC

0-0

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Coleraine F.C. vs Institute FC

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Ballymena United F.C. vs Glentoran FC

0-0

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Dungannon Swifts vs Glenavon FC

2-0

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Crusaders FC vs Larne FC

1-1

2-2
Sat 24, Aug-18:00 - Northern Ireland Premier League
Carrick Rangers vs Cliftonville

0-0

0-1
Sat 24, Aug-16:00 - Norway 2 Division A
FK Vidar vs Nardo FK

1-0

1-3
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Stjordals Blink vs Byasen Toppfotball

2-1

5-1
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 2 Division A
Sola vs Bryne

0-1

0-2
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Baerum SK vs Fram Larvik

0-1

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Elverum vs Kjelsas IL

1-1

3-2
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Asane Fotball vs Sotra SK

1-0

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Floro vs Mjolner

1-2

2-2
Sat 24, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Brumunddal vs Kolstad

0-2

2-2
Sat 24, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Fana vs Vestfossen

1-1

3-2
Sat 24, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Sunndal vs Spjelkavik

0-3

1-5
Sat 24, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Eidsvold IF vs Krakeroy IL

0-0

1-0
Sat 24, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Djerv 1919 vs Lysekloster

0-1

0-2
Sat 24, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Donn vs Flint

0-0

2-0
Sat 24, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Staal Jorpeland vs Storm BK

1-0

2-0
Sat 24, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
FK Fyllingsdalen vs Bergen Nord

2-0

3-0
Sat 24, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Madla IL vs Vindbjart

1-0

2-0
Sat 24, Aug-14:00 - Norway 3. Divisjon
Molde B vs Lorenskog

0-1

1-2
Sat 24, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon
Pors Grenland vs Vardeneset

2-0

6-2
Sat 24, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon
Fjora vs Stord IL

0-0

4-0
Sat 24, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon
Arvoll vs SK Traeff

2-1

2-1
Sat 24, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon
Junkeren vs Harstad

0-2

3-2
Sat 24, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon
Lokomotiv Oslo vs Ullern

0-2

0-3
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Vard Haugesund vs Valdres FK


14-0
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Gjovik Lyn vs Tiller IL

1-0

3-0
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Drobak-Frogn IL vs Halsen


3-2
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Nybergsund IL Trysil vs Orkla


4-2
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Strindheim IL vs Verdal

0-5

0-5
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Orn-Horten vs Frigg FK


7-3
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Tromso B vs Gjellerasen IF

0-3

1-4
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Rommen vs Nordstrand

2-2

3-3
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Skjetten vs Honefoss

0-1

1-3
Sat 24, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Finnsnes vs Melbo


4-3
Sat 24, Aug-17:30 - Norway Adeccoligaen
Sandnes Ulf vs Aalesund FK

0-1

1-2
Sat 24, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Rosenborg vs Stabaek

1-1

3-2
Sat 24, Aug-17:45 - Omani Federation Cup
Al Oruba Sur vs Muscat

0-2

0-2
Sat 24, Aug-17:50 - Omani Federation Cup
Al-Seeb vs Oman Club

1-0

3-0
Sat 24, Aug-23:00 - Paraguayan Division 2
Ovetense FC vs Guairena

0-0

2-1
Sat 24, Aug-03:00 - Paraguayan Primera Division
CA River Plate Asuncion vs Sportivo Luqueno

1-0

1-1
Sat 24, Aug-05:00 - Peru Primera Division
Melgar vs Real Garcilaso

1-0

2-1
Sat 24, Aug-22:00 - Peru Segunda Division
Juan Aurich vs Club Deportivo Sport Loreto

0-0

2-1
Sat 24, Aug-00:30 - Peru Segunda Division
Comerciantes Unidos vs Alianza Atletico

1-1

3-1
Sat 24, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Zaglebie Lubin Youth vs Pogon Szczecin Youth

2-0

7-0
Sat 24, Aug-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
SMS Lodz Youth vs Legia Warszawa Youth

0-2

1-3
Sat 24, Aug-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Arka Gdynia Youth vs Jagiellonia Bialystok Youth

0-0

4-0
Sat 24, Aug-16:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Korona Kielce Youth vs Escola Varsovia Warszawa Youth

0-0

2-3
Sat 24, Aug-15:00 - Poland - 4. Liga
Jutrzenka Giebultow vs Hutnik Krakow

0-1

0-1
Sat 24, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa
Rakow Czestochowa vs Lech Poznan

0-2

2-3
Sat 24, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Lechia Gdansk vs Slask Wroclaw

0-1

1-1
Sat 24, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Cracovia Krakow vs Arka Gdynia

2-0

3-1
Sat 24, Aug-16:30 - Poland - I liga
Podbeskidzie vs Olimpia Grudziadz

1-0

2-1
Sat 24, Aug-21:00 - Poland - I liga
Chrobry Glogow vs Stomil Olsztyn

0-0

0-0
Sat 24, Aug-21:45 - Poland - I liga
Odra Opole vs Radomiak Radom

0-0

0-0
Sat 24, Aug-19:30 - Poland - II liga
Garbarnia Krakow vs Lech Poznan B

0-0

1-0
Sat 24, Aug-19:00 - Poland - II liga
Stal Rzeszow vs Elana Torun

0-0

1-0
Sat 24, Aug-17:00 - Poland Woman\\\'s League
Czarni Sosnowiec Women\'s vs Biedrzychowice Women\'s

2-0

7-0
Sat 24, Aug-17:00 - Poland Woman\\\'s League
UKS Lodz Women\'s vs KKP Bydgoszcz Women\'s

3-0

11-0
Sat 24, Aug-13:00 - Poland Woman\\\'s League
MKS Olimpia Szczecin Women\'s vs AZS UJ Krakow Women\'s

0-1

1-3
Sat 24, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
KKPK Medyk Konin Women\'s vs AZS Wroclaw Women\'s

0-0

2-0
Sat 24, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
TS Mitech Zywiec Women\'s vs AZS PWSZ Walbrzych Women\'s

1-0

2-4
Sat 24, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
GKS Katowice Women\'s vs Gornik Leczna Women\'s

0-3

0-3
Sat 24, Aug-19:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Rio Ave(U23) vs Cova Piedade(U23)

0-0

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - Portugal Campeonato Nacional U23
Portimonense(U23) vs Vitoria FC Setubal(U23)

0-0

2-2
Sat 24, Aug-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Leixoes(U23) vs Academica Coimbra(U23)

1-1

3-1
Sat 24, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Leixoes U19 vs Aves(U19)

0-0

0-1
Sat 24, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Braga (U19) vs Vitoria SC Guimaraes U19

2-2

2-2
Sat 24, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
FC Famalicao(U19) vs Pacos Ferreira(U19)

0-0

0-0
Sat 24, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Feirense(U19) vs Rio Ave(U19)

1-0

3-0
Sat 24, Aug-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Benfica(U19) vs GD Estoril-Praia(U19)

3-0

4-0
Sat 24, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Uniao Leiria U19 vs Amora FC(U19)

0-2

1-2
Sat 24, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Belenenses(U19) vs Tondela(U19)

1-1

2-1
Sat 24, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Sacavenense(U19) vs Academica Coimbra(U19)

2-1

2-2
Sat 24, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Vilafranquense(U19) vs Alverca(U19)

0-3

0-4
Sat 24, Aug-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
GD Braganca(U17) vs Spg C Braga(U17)


0-6
Sat 24, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
CA Fundao U17 vs Loures(U17)


1-0
Sat 24, Aug-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Fatima U17 vs Sporting Lisbon Sad(U17)


1-3
Sat 24, Aug-19:00 - Portugal Liga de Honora
C.D. Feirense vs Academico Viseu

0-0

0-0
Sat 24, Aug-14:00 - Portugal Liga de Honora
Academica Coimbra vs G.D. Chaves

1-1

1-2
Sat 24, Aug-21:15 - Portugal Liga de Honora
FC Penafiel vs Cova Piedade

2-0

3-0
Sat 24, Aug-21:15 - Portugal Liga de Honora
Sporting Covilha vs Vilafranquense

1-0

1-0
Sat 24, Aug-22:00 - Portugal Primera Liga
SL Benfica vs FC Porto

0-1

0-2
Sat 24, Aug-00:15 - Portugal Primera Liga
Rio Ave vs Aves

2-0

5-1
Sat 24, Aug-19:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Standard Sumqayit vs Sabail

0-1

0-3
Sat 24, Aug-22:00 - Romania - Divizia A
CFR Cluj vs FC Botosani

3-0

4-1
Sat 24, Aug-16:30 - Romania - Divizia A
Academica Clinceni vs Sepsi

1-1

1-1
Sat 24, Aug-19:00 - Romania - Liga 2
FC Rapid Bucuresti vs ASU Politehnica Timisoara

0-0

1-0
Sat 24, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Pandurii Targu Jiu vs Viitorul Pandurii Targu Jiu

0-0

0-0
Sat 24, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Daco-Getica Bucuresti vs Scolar Resita

1-0

1-0
Sat 24, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Concordia Chiajna vs Vointa Turnu Magurele

0-1

0-3
Sat 24, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Sportul Snagov vs FC Metaloglobus Bucuresti

0-1

0-3
Sat 24, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Ripensia Timisoara vs UTA Arad

0-1

2-1
Sat 24, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Csikszereda Miercurea vs Dunarea Calarasi

1-1

1-1
Sat 24, Aug-14:00 - Russia Div 2 Center
Ararat Moscow vs Strogino Moscow

2-1

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - Russia Div 2 Center
Salyut-Energia Belgorod vs FK Khimik Novomoskovsk

1-0

2-1
Sat 24, Aug-17:00 - Russia Div 2 South
Legion Dynamo vs FK Makhachkala

0-0

1-0
Sat 24, Aug-19:00 - Russia Div 2 South
Urozhay Krasnodar vs Spartak Vladikavkaz

1-1

1-1
Sat 24, Aug-18:00 - Russia Div 2 South
Spartak Nalchik vs Mashuk-KMV

0-1

0-3
Sat 24, Aug-17:00 - Russia Div 2 West
FC Kolomna vs Veles Moscow

1-0

1-2
Sat 24, Aug-19:59 - Russia Premier League
Krasnodar FK vs Lokomotiv Moscow

1-1

1-1
Sat 24, Aug-17:30 - Russia Premier League
FC Ufa vs Zenit St.Petersburg

0-0

1-0
Sat 24, Aug-15:00 - Russia Premier League
FC Tambov vs Dinamo Moscow

0-1

0-2
Sat 24, Aug-11:30 - Russia Youth Championship League
FK Krasnodar Youth vs Lokomotiv Moscow Youth

1-0

1-2
Sat 24, Aug-13:00 - Russia Youth Championship League
CSKA Moscow Youth vs Akhmat Grozny Youth

0-0

1-0
Sat 24, Aug-19:00 - Russia Youth Championship League
FK Rostov Youth vs Rubin Kazan Youth

0-0

0-0
Sat 24, Aug-15:00 - Russia Youth Championship League
Krylya Sovetov Samara Youth vs Spartak Moscow Youth

1-1

4-1
Sat 24, Aug-15:00 - Russia Youth Championship League
Arsenal Tula Youth vs FK Orenburg Youth

0-1

2-1
Sat 24, Aug-19:50 - Saudi Arabia Professional League
Al-Fateh SC vs Al-Shabab(KSA)

0-1

1-2
Sat 24, Aug-20:05 - Saudi Arabia Professional League
Al-Faisaly Harmah vs Al-Feiha

0-0

0-0
Sat 24, Aug-21:50 - Saudi Arabia Professional League
Al Wahda Mecca vs Al-Ettifaq

0-0

0-2
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Championship
Dunfermline vs Dundee United

0-2

0-2
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Championship
Dundee vs Inverness C.T.

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Championship
Ayr Utd. vs Queen of the South FC

1-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Championship
Alloa Athletic vs Arbroath

0-1

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Huntly vs Rothes

1-2

1-3
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Keith vs Turriff United

0-1

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Forres Mechanics vs Strathspey Thistle

3-0

7-1
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Lossiemouth FC vs Inverurie Loco Works

0-0

0-2
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Nairn County vs Brora Rangers

1-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Wick Academy FC vs Buckie Thistle FC

1-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Formartine United vs Clachnacuddin

1-0

5-1
Sat 24, Aug-17:00 - Scottish Highland Football League
Fraserburgh vs Fort William

3-2

6-3
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish League One
Clyde F.C. vs Falkirk

1-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish League One
Dumbarton vs Stranraer F.C.

1-1

3-1
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish League One
East Fife vs Airdrieonians

2-0

4-1
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish League One
Peterhead vs Forfar Athletic

0-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish League One
Raith Rovers vs Montrose

0-0

3-0
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish League Two
Cowdenbeath F.C. vs Annan Athletic

1-0

3-1
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish League Two
Stirling Albion vs Cove Rangers

0-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish League Two
Albion Rovers FC vs Brechin City

0-1

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish League Two
Queen\'s Park vs Elgin City

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish League Two
Stenhousemuir vs Edinburgh City

1-0

1-3
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Dalbeattie Star vs Edinburgh University FC


1-0
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
East Stirlingshire vs East Kilbride

0-0

0-1
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Spartans vs Gretna 2008


1-0
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Vale of Leithen vs Kelty Hearts

0-4

0-7
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Civil Service Strollers FC vs Gala Fairydean

1-1

2-2
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Edusport Academy vs Stirling University FC


3-0
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Hibernian FC vs St. Johnstone

1-0

2-2
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Kilmarnock vs Aberdeen

0-0

0-0
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Ross County vs Livingston F.C.

1-3

1-4
Sat 24, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Hamilton Academical FC vs Motherwell FC

1-2

1-3
Sat 24, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
FK Rad Beograd vs Macva Sabac

1-0

2-0
Sat 24, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
FK Javor Ivanjica vs FK Napredak Krusevac

1-0

2-2
Sat 24, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
FK Vozdovac vs Mladost Lucani

1-0

2-0
Sat 24, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Proleter Novi Sad vs Vojvodina

0-1

0-1
Sat 24, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
FK Metalac Gornji Milanovac vs FK Backa Backa Palanka

1-0

2-0
Sat 24, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
FK Trajal Krusevac vs Zemun

1-0

1-1
Sat 24, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
Radnicki 1923 Kragujevac vs Semendrija 1924

1-0

3-0
Sat 24, Aug-19:00 - Serbia Prva Liga
Sindjelic Belgrad vs Dinamo Vranje

1-0

1-0
Sat 24, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs Spartak Trnava

0-1

0-1
Sat 24, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Zemplin Michalovce vs SKF Sered

1-1

1-1
Sat 24, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
FK Pohronie vs Trencin

0-2

0-4
Sat 24, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
Slovan Bratislava B vs MFK Dubnica

0-1

0-2
Sat 24, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga
FK Puchov vs FC Artmedia Petrzalka

0-0

1-1
Sat 24, Aug-18:30 - Slovakia 2. Liga
FK Kosice vs MSK Zilina B

0-0

1-0
Sat 24, Aug-21:00 - Slovakia 2. Liga
FK Poprad vs KFC Komarno

0-0

2-0
Sat 24, Aug-21:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Skalica vs MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas

1-0

1-1
Sat 24, Aug-22:15 - Slovenia 1. Liga
NK Olimpija Ljubljana vs ND Mura 05

0-0

1-1
Sat 24, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
ND Gorica vs NK Roltek Dob

0-2

3-3
Sat 24, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Nafta vs NS Drava Ptuj

2-1

2-1
Sat 24, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs NK Rogaska

2-1

3-1
Sat 24, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Fuzinar vs NK Radomlje

0-1

0-2
Sat 24, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Brezice vs FC Koper

0-1

0-1
Sat 24, Aug-19:00 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs Dravograd

2-0

3-0
Sat 24, Aug-17:00 - South Africa First League
Free State Stars vs Pretoria University

1-0

1-0
Sat 24, Aug-17:00 - South Africa First League
TS Sporting vs Richards Bay

0-1

0-1
Sat 24, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Black Leopards vs Highlands Park

0-1

1-1
Sat 24, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Lamontville Golden Arrows vs Chippa United FC

1-0

2-1
Sat 24, Aug-19:59 - South Africa Premier League
Kaizer Chiefs FC vs Supersport United

1-0

1-1
Sat 24, Aug-09:00 - South Australian Premier League
Cumberland United FC vs West Torrens Birkalla

0-0

1-1
Sat 24, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Sturt Lions vs Modbury Jets

0-0

0-1
Sat 24, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Raiders SC vs North Eastern Metrostars

0-1

0-4
Sat 24, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Comets FC vs Campbelltown City SC

0-0

1-0
Sat 24, Aug-12:30 - South Australian Super League
Adelaide Olympic vs Adelaide Blue Eagles

0-0

0-0
Sat 24, Aug-00:00 - Spanish Primera Division
Levante vs Villarreal

0-1

2-1
Sat 24, Aug-23:00 - Spanish Primera Division
Celta Vigo vs Valencia

1-0

1-0
Sat 24, Aug-23:00 - Spanish Primera Division
Getafe vs Athletic Bilbao

1-1

1-1
Sat 24, Aug-19:00 - Spanish Primera Division
Osasuna vs Eibar

0-0

0-0
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Primera Division
Real Madrid vs Valladolid

0-0

1-1
Sat 24, Aug-22:00 - Spanish Segunda Division
Alcorcon vs Elche

1-0

1-2
Sat 24, Aug-00:00 - Spanish Segunda Division
Albacete vs Girona

0-0

1-0
Sat 24, Aug-23:00 - Spanish Segunda Division
Malaga vs Las Palmas

0-0

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division
Racing Santander vs Almeria

1-0

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division
Real Oviedo vs CD Lugo

1-0

1-1
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Segunda Division
CD Mirandes vs Cadiz

0-0

1-2
Sat 24, Aug-22:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Pontevedra vs Coruxo FC

2-0

2-0
Sat 24, Aug-20:45 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CF Rayo Majadahonda vs Sporting de Gijon B

0-0

1-0
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Marino Luanco vs Atletico de Madrid B

1-0

1-2
Sat 24, Aug-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Cultural Leonesa vs SD Amorebieta

1-1

1-1
Sat 24, Aug-22:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Calahorra vs Real Union de Irun

1-0

2-0
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Leioa vs CD Guijuelo

0-0

0-1
Sat 24, Aug-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Barakaldo CF vs Unionistas de Salamanca

0-0

2-1
Sat 24, Aug-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Sociedad B vs Burgos CF

1-0

1-1
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Villarreal B vs UD Levante B

1-1

2-1
Sat 24, Aug-21:45 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
AE Prat vs Hercules CF

0-0

1-1
Sat 24, Aug-22:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Sevilla Atletico vs Yeclano Deportivo

0-0

0-0
Sat 24, Aug-23:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
C.D. San Fernando Isleno vs Recreativo Huelva

0-0

2-1
Sat 24, Aug-23:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
CP Villarrobledo vs Linense

0-1

0-2
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
UD Gijon Industrial vs CD Llanes

1-1

1-2
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Club Siero vs CD Tuilla


1-4
Sat 24, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Racing Villalbes vs CD As Pontes

0-0

0-0
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CF Alondras vs Compostela


1-4
Sat 24, Aug-22:15 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
AD Ceuta vs Salerm Cosmetics Puente Genil


4-3
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Constancia vs Mallorca B

0-1

0-3
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Binissalem vs CD Manacor

2-0

3-1
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Ferriolense vs CF Platges De Calvia

0-0

0-1
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Poblense vs CE Esporles


2-0
Sat 24, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Collerense vs Santanyi

0-2

1-4
Sat 24, Aug-21:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Ibiza Islas Pitiusas vs SD Formentera

1-0

3-0
Sat 24, Aug-19:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Union Viera vs Tenerife B

0-1

0-1
Sat 24, Aug-19:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Vera Puerto De La Cruz vs Villa Santa Brigida


2-0
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Atletico Union Guimar vs UD San Fernando

1-0

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Palmas C vs UD Ibarra

0-0

0-1
Sat 24, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Vera Puerto De La Cruz vs Villa Santa Brigida


2-0
Sat 24, Aug-16:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
La Hoya Lorca CF vs EG El Palmar

1-0

1-0
Sat 24, Aug-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Cartagena FC vs Real Murcia B

1-1

1-1
Sat 24, Aug-15:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Murcia B vs Muleno CF

0-0

0-0
Sat 24, Aug-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Huarte vs CD Corellano


1-3
Sat 24, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pamplona vs Valle de Egues


1-0
Sat 24, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Lourdes vs CD Ardoi


4-1
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
AD San Juan vs Murchante

0-0

0-0
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UDC Txantrea vs UCD Burlades


3-0
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Beti Kozkor KE vs CD Beti Onak


2-1
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Subiza vs CD Baztan


0-2
Sat 24, Aug-18:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Comillas vs UD Logrones B


1-1
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Villegas vs Oyonesa


0-1
Sat 24, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Tarancon vs Almagro CF

2-0

3-0
Sat 24, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Atletico Ibanes vs CD Azuqueca


1-0
Sat 24, Aug-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Atletico Albericia vs UD Samano

3-1

4-2
Sat 24, Aug-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
UC Cartes vs CD Cayon


1-2
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Tropezon vs SD Textil Escudo


0-2
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Solares Medio Cudeyo vs CD Barquereno


2-2
Sat 24, Aug-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Pasaia KE vs Santutxu


1-1
Sat 24, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Cultural de Durango vs Tolosa


3-0
Sat 24, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD Balmaseda FC vs CD Ariznabarra


2-1
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Baskonia vs Sodupe UC


3-2
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Urduliz FT vs JD Somorrostro

0-0

0-0
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD Gernika vs CD Vitoria(SPA)

0-0

0-0
Sat 24, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Recambios Colon CD vs Villarreal C

0-1

0-3
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Crevillente vs Acero


1-1
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Jove Espanol vs Novelda

2-2

2-3
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CF Intercity vs Atletico Saguntino

1-1

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Leganes B vs Moratalaz

0-0

0-0
Sat 24, Aug-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD La Virgen Del Camino vs Salmantino II


0-1
Sat 24, Aug-20:15 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Numancia B vs Burgos Promesas

0-1

1-1
Sat 24, Aug-20:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
UD Santa Marta vs Atletico Bembibre

0-0

2-0
Sat 24, Aug-21:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Astorga vs CyDL Jupiter Leones

1-1

3-2
Sat 24, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Maracena vs Almeria B

2-1

2-1
Sat 24, Aug-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Poli Almeria vs Velez CF


0-3
Sat 24, Aug-13:00 - SVK U19 A League
Dukla Banska Bystrica(U19) vs FK Zeleziarne Podbrezova(U19)

0-1

1-3
Sat 24, Aug-13:00 - SVK U19 A League
FK Poprad(U19) vs Trencin(U19)

0-1

0-2
Sat 24, Aug-16:00 - Swden Women Division 2
Hammarby Women\'s vs Kvarnsvedens IK Women\'s

0-0

1-1
Sat 24, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
IK Uppsala Women\'s vs Sundsvalls DFF Women\'s

4-0

7-0
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Damallsvenskan
Kopparbergs/Goeteborg Women\'s vs Linkopings FC Women\'s

1-0

1-1
Sat 24, Aug-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Kungsbacka DFF Women\'s vs Eskilstuna United DF Women\'s

0-1

0-4
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Norra
BK Forward vs Nykopings BIS

0-1

2-4
Sat 24, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Gefle IF vs Umea FC

0-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Carlstad United BK vs Bodens BK

1-1

3-1
Sat 24, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Sollentuna FK vs Karlslunds IF HFK

0-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Kristianstads FC vs Lindome GIF

0-0

1-0
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs Utsiktens BK

1-0

2-2
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Lunds BK vs Skovde AIK

1-0

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Atvidabergs FF vs Eskilsminne IF

1-1

1-1
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Torslanda IK vs Tidaholms

0-2

2-2
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Stenungsunds IF vs IFK Uddevalla

2-1

2-1
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Grebbestads IF vs Savedalens IF

2-0

2-0
Sat 24, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vanersborgs IF vs Nordvarmland FF

0-0

1-1
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Karlbergs BK vs Valbo FF

1-1

2-1
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Mora FK vs IFK Stocksund

0-0

0-3
Sat 24, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Gamla Upsala SK vs Taby

0-0

0-1
Sat 24, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kvarnsvedens IK vs Skiljebo SK

1-0

1-0
Sat 24, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Sundbybergs vs FC Gute

2-0

5-1
Sat 24, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kungsangens IF vs Enkopings SK FK

1-0

1-0
Sat 24, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Lidingo FK vs Hudiksvalls FF

0-0

0-0
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Friska Viljor FC vs Taftea IK

2-1

5-2
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Timra vs Gottne IF

0-3

1-4
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Skelleftea FF vs Sandviks IK

3-0

4-0
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Lulea vs IFK Ostersund

1-0

1-0
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Kramfors Alliansen vs IFK Umea

0-2

0-2
Sat 24, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Norrland
Pitea IF vs Ytterhogdal IK

0-0

0-1
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
FK Karlskrona vs IFO Bromolla IF

1-0

3-0
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
FK Almeboda/Linneryd vs Nosaby IF

1-2

4-2
Sat 24, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Asarums IF FK vs Raslatts SK

1-1

1-1
Sat 24, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Dalstorps IF vs IFK Berga

0-1

0-1
Sat 24, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Osterlen FF vs Rappe GOIF

0-2

0-3
Sat 24, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Nassjo FF vs Husqvarna FF

1-1

3-3
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Enskede IK vs Huddinge IF

1-0

1-0
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Motala AIF FK vs Haninge

1-1

1-2
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
FC Stockholm Internazionale vs Varmbols FC

1-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Aspudden-Tellus vs Arameisk-Syrianska IF

1-0

4-0
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
FC Rosengard vs IS Halmia

0-0

0-1
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Assyriska BK vs Qviding FIF

2-2

2-3
Sat 24, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
KSF Prespa Birlik vs Angelholms FF

0-0

1-0
Sat 24, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Onsala BK vs Vinbergs IF

0-1

1-2
Sat 24, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Ullared vs Eslovs BK

1-0

2-1
Sat 24, Aug-18:00 - Sweden Superettan
Syrianska FC vs Vasteras SK FK

0-1

1-2
Sat 24, Aug-18:00 - Swedish Allsvenskan
IK Sirius FK vs Orebro

0-3

3-4
Sat 24, Aug-21:00 - Swiss Super League
Neuchatel Xamax vs Basel

0-0

0-3
Sat 24, Aug-21:00 - Swiss Super League
Young Boys vs Zurich

1-0

4-0
Sat 24, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Bulle vs US Terre Sainte


7-0
Sat 24, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Echallens vs Grand-Lancy


1-1
Sat 24, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Naters vs La Chaux-de-Fonds


1-0
Sat 24, Aug-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Vevey Sports 05 vs Meyrin


4-1
Sat 24, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Chenois vs Lausanne Sports(U21)


0-1
Sat 24, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Solothurn vs SR Delemont


2-3
Sat 24, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Luzern U-21 vs Wohlen


2-3
Sat 24, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SV Muttenz vs Grasshoppers U21


1-4
Sat 24, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SC Buochs vs Langenthal


2-3
Sat 24, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Thalwil vs FC Kosova Zurich


2-0
Sat 24, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Red Star Zurich vs FC Dietikon


3-1
Sat 24, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
SV Hongg vs FC Linth 04


0-1
Sat 24, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Wettswil Bonstetten vs USV Eschen Mauren


2-1
Sat 24, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Balzers vs FC Winterthur U21


1-5
Sat 24, Aug-20:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Paradiso vs Gossau


0-5
Sat 24, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Tuggen vs FC St.Gallen U-21


5-1
Sat 24, Aug-19:30 - Switzerland Challenge League
FC Wil 1900 vs SC Kriens

0-0

2-0
Sat 24, Aug-21:00 - Switzerland Challenge League
FC Schaffhausen vs Stade Lausanne Ouchy

0-0

0-1
Sat 24, Aug-21:00 - Switzerland Challenge League
Lausanne Sports vs FC Aarau

1-0

5-1
Sat 24, Aug-16:00 - Thai League 1
Bangkok United FC vs Port FC

0-0

2-0
Sat 24, Aug-17:00 - Thai League 1
PT Prachuap F.C. vs Samut Prakan City

1-0

2-0
Sat 24, Aug-14:45 - Thai League 1
Buriram United vs Sukhothai FC

0-1

1-1
Sat 24, Aug-15:00 - Thai League 1
Trat FC vs PTT Rayong FC

0-0

0-0
Sat 24, Aug-16:00 - Thai League 2
Air Force Central vs Kasetsart FC

1-0

3-0
Sat 24, Aug-16:00 - Thai League 2
Rayong FC vs Ayutthaya United

0-1

2-1
Sat 24, Aug-17:00 - Thai League 2
Police Tero vs JL Chiangmai United FC

0-0

1-0
Sat 24, Aug-14:45 - Thai League 2
Ubon UMT United vs Army United FC

0-0

0-1
Sat 24, Aug-15:00 - Thai League 2
MOF Customs United vs Nong Bua Pitchaya

1-1

2-2
Sat 24, Aug-13:00 - Thai League 3
Surat Thani FC vs Krabi FC

0-1

0-3
Sat 24, Aug-13:00 - Thai League 3
Raj Pracha FC vs Kasem Bundit University FC

1-0

2-0
Sat 24, Aug-14:00 - Thai League 3
Chamchuri United FC vs North Bangkok College

2-0

2-0
Sat 24, Aug-15:00 - Thai League 3
Phrae United FC vs Chachoengsao

1-0

4-0
Sat 24, Aug-15:00 - Thai League 3
Ang Thong FC vs Ubon Ratchathani FC

1-0

2-0
Sat 24, Aug-15:00 - Thai League 3
Sa Kaeo FC vs Chiangrai FC


2-2
Sat 24, Aug-15:00 - Thai League 3
Lamphun Warrior vs Muangkan FC

1-0

5-1
Sat 24, Aug-15:00 - Thai League 3
BTU United vs Phuket F.C.

0-0

2-3
Sat 24, Aug-19:30 - Tunisia Division 1
Club Africain vs Stade Tunisien

1-0

3-0
Sat 24, Aug-19:30 - Tunisia Division 1
J.S. Kairouanaise vs AS Slimane

1-1

1-2
Sat 24, Aug-19:30 - Tunisia Division 1
US Tataouine vs Esperance Sportive de Tunis

0-0

0-1
Sat 24, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Balikesirspor vs BB Erzurumspor

1-0

2-1
Sat 24, Aug-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Altinordu vs Karagumruk

0-1

1-2
Sat 24, Aug-17:30 - Turkey 2 Ligi A
Keciorengucu vs Osmanlispor FC

0-0

1-0
Sat 24, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Istanbul Basaksehir F.K. vs Fenerbahce

1-0

1-2
Sat 24, Aug-22:45 - Turkey Super Lig
Alanyaspor vs Kasimpasa S.K.

1-1

4-1
Sat 24, Aug-20:15 - Turkey Super Lig
Ankaragucu vs Kayserispor

0-0

1-1
Sat 24, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
PFC Oleksandria vs Desna Chernihiv

0-0

0-3
Sat 24, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Dynamo Kyiv vs Olimpik Donetsk

0-0

1-1
Sat 24, Aug-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Kolos Kovalivka vs FC Vorskla Poltava

0-1

0-3
Sat 24, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
FC Avanhard Kramatorsk vs Obolon Brovar Kiev

0-0

1-1
Sat 24, Aug-19:59 - Ukraine Persha Liga
Volyn Lutsk vs Chernomorets Odessa

3-1

3-2
Sat 24, Aug-16:00 - Ukraine U21 Liga
FC Karpaty Lviv(U21) vs Zorya(U21)

1-0

3-2
Sat 24, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Plaza Colonia vs Cerro Largo

0-0

3-1
Sat 24, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
CA River Plate vs CA Penarol

1-0

1-0
Sat 24, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Racing Club Montevideo vs Montevideo Wanderers

0-1

2-2
Sat 24, Aug-22:00 - Uruguay Primera Division
Boston River vs CA Progreso

0-1

1-1
Sat 24, Aug-22:00 - Uruguay Segunda Division
IA Sud America vs CA Torque

0-0

0-0
Sat 24, Aug-22:00 - Uruguay Segunda Division
CA Villa Teresa vs Tacuarembo

1-0

2-0
Sat 24, Aug-22:00 - Uruguay Segunda Division
Albion FC (URU) vs Deportivo Maldonado

0-1

1-2
Sat 24, Aug-17:05 - Uruguay Segunda Division
CA Rentistas vs Villa Espanola

1-0

1-1
Sat 24, Aug-02:00 - Uruguay Segunda Division
CA Atenas vs Bella Vista

2-0

3-0
Sat 24, Aug-04:00 - USA Major League Soccer
Orlando City vs Atlanta United FC

0-0

0-1
Sat 24, Aug-06:00 - USA Major League Soccer
Portland Timbers vs Seattle Sounders

0-1

1-2
Sat 24, Aug-00:00 - USA USL League One
Toronto FC II vs Greenville Triumph

0-0

0-0
Sat 24, Aug-06:30 - USL Championship
Phoenix Rising FC vs Sacramento Republic FC

2-1

2-1
Sat 24, Aug-22:00 - USL Championship
Ottawa Fury vs Saint Louis FC

2-0

2-1
Sat 24, Aug-23:00 - USL Championship
Louisville City FC vs North Carolina

0-0

1-0
Sat 24, Aug-03:00 - USL Championship
Pittsburgh Riverhounds SC vs Loudoun United

1-0

1-0
Sat 24, Aug-19:00 - Venezuela Primera Division
Metropolitanos FC vs Zulia FC

2-0

3-0
Sat 24, Aug-00:00 - Venezuela Primera Division
Aragua FC vs Monagas SC

0-1

1-1
Sat 24, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Union Local Andina(ULA) vs Real Frontera

2-2

2-3
Sat 24, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Gran Valencia FC vs Yaracuyanos

0-0

0-1
Sat 24, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Yaracuy FC vs Deportivo Petare

1-1

1-1
Sat 24, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Titanes FC vs Hermanos Colmenares

0-1

3-1
Sat 24, Aug-13:00 - Vietnam First Division
Hue FC vs Hong Linh Ha Tinh

1-0

2-1
Sat 24, Aug-14:00 - Vietnam First Division
Dong Tam Long An vs Hung Vuong An Giang

1-0

1-1
Sat 24, Aug-16:00 - Vietnam League
Sai Gon FC vs Thanh Hoa FC

1-0

2-0
Sat 24, Aug-14:00 - Vietnam League
XM Hai Phong FC vs The Cong

1-0

2-1
Sat 24, Aug-15:00 - Vietnam League
Than Quang Ninh vs Becamex Binh Duong

0-0

0-1
Sat 24, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Rhyl FC vs Llangefni Town

2-0

2-1
Sat 24, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Conwy Borough FC vs Bangor City FC

0-0

0-0
Sat 24, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Buckley Town vs Porthmadog

1-1

3-2
Sat 24, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Llandudno F.C. vs Gresford Athletic

0-3

1-4
Sat 24, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Penrhyncoch vs Ruthin Town FC

0-0

1-2
Sat 24, Aug-17:30 - Wales FAW Championship North
Guilsfield FC vs Llanrhaeadr FC

2-2

2-6
Sat 24, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Goytre United vs Llanelli

0-1

0-1
Sat 24, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Pontypridd vs Haverfordwest County

0-2

1-3
Sat 24, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Caerau Ely vs Afan Lido

0-1

0-2
Sat 24, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Undy Athletic vs Cambrian & Clydach

0-0

0-1
Sat 24, Aug-17:30 - Wales FAW Championship South
Llantwit Major vs STM Sports

0-0

3-2
Sat 24, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Stirling Lions(U20) vs Floreat Athena(U20)

2-0

3-0
Sat 24, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
ECU Joondalup(U20) vs Balcatta(U20)

1-0

2-0
Sat 24, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Perth Glory FC(U20) vs Bayswater City(U20)

1-0

3-1
Sat 24, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Sorrento F.C.(U20) vs Armadale (U20)


2-1
Sat 24, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Cockburn City (U20) vs Perth S.C(U20)

1-0

2-1
Sat 24, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Rockingham City(U20) vs Inglewood United(U20)

0-2

0-3
Sat 24, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Cockburn City vs Perth S.C

1-1

3-4
Sat 24, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
ECU Joondalup vs Balcatta

2-1

2-2
Sat 24, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Sorrento F.C. vs Armadale

0-0

0-1
Sat 24, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Stirling Lions vs Floreat Athena

0-0

0-0
Sat 24, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Perth Glory FC Am vs Bayswater City

1-2

1-2
Sat 24, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Rockingham City vs Inglewood United

0-1

1-3
Sat 24, Aug-20:30 - Woman\\\'s All Africa Soccer
Cameroon Women\'s (U20) vs South Africa Women\'s(U20)

0-0

1-0
Sat 24, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Byasen Toppfotball Women\'s vs Grei Women\'s


2-1
Sat 24, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Nanset Women\'s vs Amazon Grimstad FK Women\'s


3-2
Sat 24, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Trondheims Orn Women\'s vs Fart Women\'s

2-0

3-0
Sat 24, Aug-16:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Avaldsnes Women\'s vs Roa Women\'s

0-0

1-0
Sat 24, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Stabaek Women\'s vs Sandviken Women\'s

0-2

0-2
Sat 24, Aug-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Klepp IL Women\'s vs Kolbotn Women\'s

0-0

3-0
Sat 24, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
ZPC Kariba vs Telone FC

0-0

3-0
Sat 24, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Chapungu United vs Caps United FC

3-2

4-2
Sat 24, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Ngezi Platinum Stars vs Hwange Colliery

0-1

1-1
Sat 24, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Yadah vs Herentals College

0-1

1-1
Sat 24, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bulawayo Chiefs vs Black Rhinos FC

1-0

1-0
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.