Football Results for Fri 16, Aug 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Fri 16, Aug 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Fri 16, Aug-12:00 - AFF Woman\\\'s Championship
Myanmar Women\'s vs Indonesia Women\'s

4-0

7-0
Fri 16, Aug-15:00 - AFF Woman\\\'s Championship
Viet Nam Women\'s vs Cambodia Women\'s

8-0

10-0
Fri 16, Aug-00:00 - Algeria Division 1
US Biskra vs Paradou AC

1-0

1-0
Fri 16, Aug-12:00 - Algeria U21
MC Alger(U21) vs AS Ain Mlila U21

2-0

3-0
Fri 16, Aug-19:00 - Angola Girabola League
Desportivo Huila vs Bravos do Maquis

1-0

2-0
Fri 16, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Newells Old Boys Reserve vs Union Santa Fe(R)

1-1

1-1
Fri 16, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
San Lorenzo Reserve vs Rosario Central Reserve

0-1

2-1
Fri 16, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Defensa Y Justicia Reserve vs Arsenal de Sarandi Reserve

0-1

0-2
Fri 16, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Racing Club Reserve vs River Plate(R)

0-0

1-1
Fri 16, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Argentinos Juniors Reserve vs CA Banfield Reserve

0-0

0-1
Fri 16, Aug-17:15 - Argentina Reserves League
Estudiantes La Plata Reserve vs Independiente Reserve

0-3

0-4
Fri 16, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Defensores Unidos vs San Telmo

0-0

1-0
Fri 16, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Argentino de Quilmes vs Flandria

1-1

1-3
Fri 16, Aug-22:40 - Argentina Prim B Metropolitana
Villa San Carlos vs Justo Jose de Urquiza

0-0

1-0
Fri 16, Aug-04:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Chacarita Juniors vs All Boys

0-0

0-0
Fri 16, Aug-17:00 - Armenia Division 2
Junior Sevan vs Masis

2-0

3-2
Fri 16, Aug-17:00 - Armenia Division 2
FC Aragats vs BKMA

0-2

1-3
Fri 16, Aug-17:00 - Armenia Premier League
Shirak vs FC Yerevan

2-1

2-1
Fri 16, Aug-14:45 - Australia Brisbane Capital League 1
Samford Rangers vs AC Carina

0-1

2-1
Fri 16, Aug-14:30 - Australia Brisbane Premier League
Centenary Stormers vs Acacia Ridge

0-1

2-2
Fri 16, Aug-12:30 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Centenary Stormers Reserve vs Acacia Ridge Reserves

1-2

2-5
Fri 16, Aug-14:15 - Australia Tasmania Premier League
Kingborough Lions vs Hobart Zebras

0-0

3-2
Fri 16, Aug-14:15 - Australia Victorian Premier League
Pascoe Vale SC vs Oakleigh Cannons

0-1

1-2
Fri 16, Aug-12:15 - Australia Victorian Premier League U20
Pascoe Vale SC U20 vs Oakleigh Cannons(U20)

0-0

4-0
Fri 16, Aug-21:10 - Austria Erste Division
FC Wacker Innsbruck vs FC Juniors OO

0-1

2-1
Fri 16, Aug-21:10 - Austria Erste Division
Kapfenberg Superfund vs SK Austria Klagenfurt

0-2

1-2
Fri 16, Aug-21:10 - Austria Erste Division
FC Blau Weiss Linz vs Austria Wien Amateure

1-1

4-3
Fri 16, Aug-21:10 - Austria Erste Division
SKU Amstetten vs FC Dornbirn

0-2

0-2
Fri 16, Aug-21:10 - Austria Erste Division
SK Vorwarts Steyr vs Floridsdorfer AC

1-0

1-0
Fri 16, Aug-21:10 - Austria Erste Division
FC Liefering vs SV Horn

1-1

3-2
Fri 16, Aug-21:10 - Austria Erste Division
Lafnitz vs SV Ried

0-1

0-1
Fri 16, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga East
Rapid Vienna Amateure vs SC Neusiedl 1919

0-0

1-0
Fri 16, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga East
ASK-BSC Bruck/Leitha vs Team Wiener Linien

2-2

2-3
Fri 16, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga East
SC Mannsdorf vs FCM Traiskirchen

1-0

1-0
Fri 16, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga East
ASV Drassburg vs Trenkwalder Admira Amateure

1-0

1-0
Fri 16, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga East
ASK Ebreichsdorf vs Wiener Sportklub

0-0

3-1
Fri 16, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga East
Mauerwerk vs SV Mattersburg Amateure

0-1

0-2
Fri 16, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SK Sturm Graz Amat. vs Wolfsberger AC Amateure

1-0

2-1
Fri 16, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SV Allerheiligen vs Bad Gleichenberg

0-1

1-3
Fri 16, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
ATSV Wolfsberg vs SC Weiz

1-2

1-2
Fri 16, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Deutschlandsberger SC vs SV Ried B

3-2

4-2
Fri 16, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
WSC Hertha Wels vs ATSV Stadl Paura

0-0

5-0
Fri 16, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga West
Worgl vs Kufstein

4-1

6-1
Fri 16, Aug-19:00 - Belarus Premier League
Energetik-BGU Minsk vs FC Gomel

1-0

1-1
Fri 16, Aug-21:45 - Belarus Premier League
Neman Grodno vs FK Isloch Minsk

0-0

1-1
Fri 16, Aug-20:15 - Belarus Women\\\'s Premier League
Isloch RGUOR Minsk Women\'s vs Slavyanka Minsk Women\'s

6-0

13-0
Fri 16, Aug-22:30 - Belgian Jupiler League
Club Brugge vs AS Eupen

0-0

0-0
Fri 16, Aug-22:30 - Belgium - 2e Klasse
Oud Heverlee Leuven vs KFCO Beerschot-Wilrijk

2-0

3-0
Fri 16, Aug-04:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Oriente Petrolero vs Real Potosi

2-0

2-1
Fri 16, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Figueirense FC vs Ponte Preta

0-1

0-1
Fri 16, Aug-17:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Bangu U20 vs America-RJ U20

0-1

1-2
Fri 16, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Desportivo Brasil SP vs Taubate

0-1

0-1
Fri 16, Aug-02:00 - Brazil National Football Tournament U20
Gremio Youth vs Internacional (RS) Youth

2-0

2-2
Fri 16, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG
Botev Galabovo vs Spartak Varna

1-0

1-0
Fri 16, Aug-19:00 - Bulgaria Premier
Slavia Sofia vs POFC Botev Vratsa

1-0

2-2
Fri 16, Aug-21:30 - Bulgaria Premier
Etar Veliko Tarnovo vs Tsarsko Selo

1-1

1-1
Fri 16, Aug-23:00 - CAF Champions League
Dekedaha FC vs Zamalek

0-3

0-7
Fri 16, Aug-01:00 - Club Friendly
Lyonnais Women\'s vs Atletico de Madrid Women\'s

0-0

1-0
Fri 16, Aug-11:00 - Club Friendly
Hapoel Herzliya vs Agudat Sport Nordia Jerusalem

0-3

0-3
Fri 16, Aug-03:30 - Club Friendly
North Carolina Courage Women\'s vs Manchester City Women\'s

0-1

2-1
Fri 16, Aug-17:20 - Club Friendly
Inter Milan U19 vs Anderlecht U19

0-0

1-1
Fri 16, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Union de Irun vs CD Lagun Onak

0-0

1-1
Fri 16, Aug-21:00 - Club Friendly
Mar Menor vs Eldense

0-0

0-1
Fri 16, Aug-21:00 - Club Friendly
Colegio Aleman Valencia Women\'s vs Brighton & H.A. Women\'s

0-0

0-1
Fri 16, Aug-21:00 - Club Friendly
Wegberg-Beeck vs TSV Alemannia Aachen

3-1

3-2
Fri 16, Aug-18:40 - Club Friendly
Barcelona U19 vs FC Kobenhavn(U19)

2-0

4-0
Fri 16, Aug-19:00 - Club Friendly
KAA Gent Ladies vs PSV Eindhoven Women\'s

0-0

1-1
Fri 16, Aug-19:30 - Club Friendly
Al Ahli Dubai vs Ittihad Kalba

0-0

1-0
Fri 16, Aug-21:30 - Club Friendly
Quintanar Del Rey vs UD Almansa

1-0

1-1
Fri 16, Aug-19:30 - Club Friendly
AC Milan Women\'s vs Paris Saint Germain Women\'s

0-3

0-6
Fri 16, Aug-21:30 - Club Friendly
Sevilla Atletico vs Cordoba C.F.

0-0

0-0
Fri 16, Aug-19:59 - Club Friendly
AEL Limassol vs AC Omonia Nicosia

0-1

0-2
Fri 16, Aug-19:59 - Club Friendly
Betanzos CF vs Silva SD

3-0

3-1
Fri 16, Aug-22:00 - Club Friendly
Arcos CF vs AD San Jose Obrero

1-0

1-0
Fri 16, Aug-22:30 - Club Friendly
Olivenza vs CD Badajoz

0-3

1-5
Fri 16, Aug-23:30 - Club Friendly
Atletico Union Guimar vs Las Palmas Atletico

1-1

2-1
Fri 16, Aug-03:00 - Colombia Copa Cup
Atletico Bucaramanga vs Atletico Junior Barranquilla

1-1

1-2
Fri 16, Aug-05:00 - Colombia Copa Cup
Independiente Santa Fe vs Atletico Nacional

0-0

2-0
Fri 16, Aug-04:30 - Conmebol - Copa Sudamericana
Colon vs Zulia FC

0-0

4-0
Fri 16, Aug-22:30 - Coppa Italia
Genoa vs Imolese

3-0

4-1
Fri 16, Aug-06:00 - Costa Rica Primera Division
Perez Zeledon vs Cartagines Deportiva SA

1-0

1-0
Fri 16, Aug-22:00 - Croatia - 1. Division
Inter Zapresic vs Dinamo Zagreb

1-1

1-2
Fri 16, Aug-19:30 - Croatia - 2. Division
NK Radnik Sesvete vs HNK Cibalia

0-1

1-1
Fri 16, Aug-22:00 - Croatia - 2. Division
Medjimurje vs NK Orijent Rijeka

0-0

1-1
Fri 16, Aug-19:59 - Czech Republic 2. Liga
Usti nad Labem vs Pardubice

0-0

0-1
Fri 16, Aug-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
Ceske Budejovice vs Slavia Praha

0-0

0-3
Fri 16, Aug-19:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Vrchovina vs Dolni Benesov

1-1

3-1
Fri 16, Aug-16:00 - Czech Republic U19 League
Mlada Boleslav(U19) vs Banik Ostrava(U19)

0-3

0-6
Fri 16, Aug-19:59 - Danish SAS Ligaen
Randers FC vs FC Kobenhavn

0-0

0-1
Fri 16, Aug-22:00 - Danish SAS Ligaen
FC Nordsjaelland vs Odense BK

1-0

2-0
Fri 16, Aug-21:00 - Denmark - 1. Division
HB Koge vs Kolding IF

0-2

1-2
Fri 16, Aug-21:00 - Denmark - 1. Division
Fremad Amager vs Nykobing FC

1-1

2-3
Fri 16, Aug-21:00 - Denmark - 1. Division
Skive IK vs Viborg

0-1

0-2
Fri 16, Aug-21:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Bronshoj vs HIK

1-1

2-2
Fri 16, Aug-21:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Helsingor vs Avarta

2-0

3-0
Fri 16, Aug-05:00 - El Salvador Primera Division
Once Municipal vs Independiente San Vicente

1-0

1-1
Fri 16, Aug-05:30 - El Salvador Primera Division
CD FAS vs Isidro Metapan

1-0

1-0
Fri 16, Aug-22:45 - England The Championship
Huddersfield Town vs Fulham

0-0

1-2
Fri 16, Aug-22:00 - England U23 Premier League
Arsenal(U23) vs Brighton U23

0-0

2-1
Fri 16, Aug-22:00 - England U23 Premier League
Manchester United(U23) vs Reading(U23)

1-0

2-0
Fri 16, Aug-22:00 - England U23 Premier League
Tottenham Hotspur(U23) vs Manchester City(U23)

2-0

3-1
Fri 16, Aug-22:00 - England U23 Premier League
Middlesbrough U23 vs Stoke City U23

0-1

0-2
Fri 16, Aug-17:00 - England U23 Premier League 2
Birmingham U23 vs Charlton Athletic (U23)

0-0

2-2
Fri 16, Aug-22:00 - England U23 Premier League 2
Hull City U23 vs Ipswich U23

2-0

2-1
Fri 16, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Tallinna FC Levadia II vs Kohtla-Jarve JK Jarve

2-1

3-2
Fri 16, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Keila JK vs FC Nomme United

0-5

0-6
Fri 16, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Viimsi MRJK vs Nomme JK Kalju II

2-1

2-3
Fri 16, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga B
Pohja-Tallinna JK Volta vs Parnu JK

0-0

0-3
Fri 16, Aug-20:30 - Estonia Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev vs FC Flora Tallinn

0-1

0-2
Fri 16, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Tartu JK Tammeka vs Trans Narva

4-1

6-4
Fri 16, Aug-11:00 - Euro Beach Soccer League
Moldova Beach Soccer vs Estonia Beach Soccer


5-6
Fri 16, Aug-12:15 - Euro Beach Soccer League
England Beach Soccer vs Czech Republic Beach Soccer


1-3
Fri 16, Aug-13:30 - Euro Beach Soccer League
Serbia Beach Soccer vs Greece Beach Soccer


0-3
Fri 16, Aug-14:45 - Euro Beach Soccer League
Lithuania Beach Soccer vs Hungary Beach Soccer


3-5
Fri 16, Aug-16:15 - Euro Beach Soccer League
Netherlands Beach Soccer vs Kazakhstan Beach Soccer


5-6
Fri 16, Aug-17:30 - Euro Beach Soccer League
Finland Beach Soccer vs Romania Beach Soccer


4-7
Fri 16, Aug-18:45 - Euro Beach Soccer League
Belarus Beach Soccer vs France Beach Soccer


4-1
Fri 16, Aug-19:59 - Euro Beach Soccer League
Italy Beach Soccer vs Germany Beach Soccer


5-4
Fri 16, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
Gnistan vs GrIFK

0-0

1-1
Fri 16, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko C
VIFK Vaasa vs SJK Akatemia

0-2

0-4
Fri 16, Aug-19:30 - Finland Veikkausliga
Inter Turku vs HIFK

2-2

3-2
Fri 16, Aug-19:30 - Finland Veikkausliga
Ilves Tampere vs KuPS

0-0

0-2
Fri 16, Aug-19:30 - Finland Ykkonen
AC Oulu vs KTP Kotka

0-0

0-1
Fri 16, Aug-19:30 - Finland Ykkonen
MuSa vs AC Kajaani

2-0

5-3
Fri 16, Aug-22:00 - France Ligue 2
Nancy vs Le Mans

1-0

2-1
Fri 16, Aug-22:00 - France Ligue 2
Lorient vs FC Sochaux-Montbeliard

0-0

1-0
Fri 16, Aug-22:00 - France Ligue 2
LB Chateauroux vs AC Ajaccio

0-1

0-1
Fri 16, Aug-22:00 - France Ligue 2
Caen vs FC Chambly

0-0

0-0
Fri 16, Aug-22:00 - France Ligue 2
Grenoble Foot 38 vs ESTAC Troyes

0-0

1-1
Fri 16, Aug-22:00 - France Ligue 2
US Orleans vs Clermont Foot

0-1

0-1
Fri 16, Aug-22:00 - France Ligue 2
Paris FC vs Chamois Niortais

0-0

0-1
Fri 16, Aug-22:00 - France Ligue 2
Valenciennes FC vs Rodez AF

0-0

1-0
Fri 16, Aug-22:45 - French Le Championnat Ligue 1
Lyonnais vs Angers SCO

3-0

6-0
Fri 16, Aug-22:00 - French National League
Creteil vs US Boulogne

0-0

1-0
Fri 16, Aug-22:00 - French National League
Stade Lavallois MFC vs SO Cholet

0-0

2-0
Fri 16, Aug-22:00 - French National League
Toulon vs GFC Ajaccio

1-0

1-1
Fri 16, Aug-22:00 - French National League
USL Dunkerque vs Avenir Sportif Beziers

1-0

2-1
Fri 16, Aug-22:00 - French National League
Avranches vs Bastia CA

0-0

1-0
Fri 16, Aug-22:00 - French National League
Pau FC vs Quevilly Rouen

1-0

4-2
Fri 16, Aug-22:00 - French National League
FC Villefranche Beaujolais vs Lyon Duchere

0-1

0-2
Fri 16, Aug-22:00 - French National League
Concarneau vs Le Puy Foot 43 Auvergne

1-1

1-1
Fri 16, Aug-19:59 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs WIT Georgia Tbilisi

1-0

1-1
Fri 16, Aug-21:00 - German 3. Liga
Chemnitzer vs 1. FC Magdeburg

0-0

0-0
Fri 16, Aug-22:30 - German Bundesliga
Bayern Munich vs Hertha BSC Berlin

1-2

2-2
Fri 16, Aug-20:30 - German Bundesliga 2
Hamburger vs VfL Bochum

0-0

1-0
Fri 16, Aug-20:30 - German Bundesliga 2
SV Sandhausen vs FC Nurnberg

2-1

3-2
Fri 16, Aug-20:30 - German Frauen Bundesliga
FFC Frankfurt Women\'s vs Turbine Potsdam Women\'s

2-1

3-2
Fri 16, Aug-19:30 - German Junioren Bundesliga Nord
Chemnitzer(U19) vs RB Leipzig(U19)

0-1

1-3
Fri 16, Aug-20:15 - Germany - Regionalliga Bayern
Viktoria Aschaffenburg vs TSV Rain Am Lech

2-0

2-0
Fri 16, Aug-20:30 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Schalding Heining vs FC Schweinfurt

0-2

1-2
Fri 16, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV 1860 Rosenheim vs SV Heimstetten

0-2

1-6
Fri 16, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Memmingen vs Greuther Furth II

0-0

0-1
Fri 16, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Rot-Weiss Erfurt vs VfB Auerbach

1-0

2-1
Fri 16, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost
SV Babelsberg 03 vs Viktoria Berlin 1889

0-0

0-0
Fri 16, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Nord
Werder Bremen (Am) vs Wolfsburg AM.

0-2

0-2
Fri 16, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Nord
Havelse vs BSV Rehden

1-2

2-2
Fri 16, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga West
RW Oberhausen vs Fortuna Koln

2-1

3-3
Fri 16, Aug-20:30 - Germany OberLiga
TSB Flensburg vs TSV Kropp

3-0

7-0
Fri 16, Aug-22:00 - Holland Eredivisie
Vitesse Arnhem vs FC Zwolle

0-0

3-0
Fri 16, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
NAC Breda vs Helmond Sport

4-0

5-1
Fri 16, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
Volendam vs Roda JC Kerkrade

3-0

4-0
Fri 16, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
FC Den Bosch vs SC Telstar

0-0

0-1
Fri 16, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
SC Cambuur vs Go Ahead Eagles

2-0

5-0
Fri 16, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
FC Eindhoven vs FC Dordrecht 90

1-0

5-1
Fri 16, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
MVV Maastricht vs De Graafschap

0-2

0-3
Fri 16, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
Almere City FC vs Jong PSV Eindhoven

2-0

3-2
Fri 16, Aug-18:00 - Hungary U19 League
Debreceni VSC (U19) vs Budapest Honved U19

0-1

0-3
Fri 16, Aug-22:00 - Iceland Division 1
Keflavik vs Vikingur Olafsvik

1-1

2-1
Fri 16, Aug-22:00 - Iceland Division 1
Thor Akureyri vs Haukar

0-1

1-1
Fri 16, Aug-22:00 - Iceland Division 1
Leiknir Reykjavik vs Throttur Reykjavik

1-0

2-1
Fri 16, Aug-22:00 - Iceland Division 1
Fjolnir vs Grotta Seltjarnarnes

0-0

0-0
Fri 16, Aug-22:00 - Iceland Division 2
UMF Selfoss vs Dalvik Reynir

2-0

4-0
Fri 16, Aug-23:15 - Iceland Division 2
Kari Akranes vs IR Reykjavik

1-0

3-1
Fri 16, Aug-23:15 - Iceland Ladies Premier League
HK Vikingur Women\'s vs Fylkir Women\'s

0-1

0-2
Fri 16, Aug-12:30 - Indonesia Liga 1
Semen Padang vs PSIS Semarang

0-0

1-0
Fri 16, Aug-12:30 - Indonesia Liga 1
Bhayangkara FC vs Perseru Badak Lampung

0-0

0-1
Fri 16, Aug-15:30 - Indonesia Liga 1
Madura United FC vs Persija Jakarta

0-1

2-2
Fri 16, Aug-12:30 - Indonesia Liga 2
Persis Solo FC vs PSIM Yogyakarta

1-0

2-1
Fri 16, Aug-22:45 - Ireland Division 1
Drogheda United vs Wexford Youths

2-0

6-0
Fri 16, Aug-22:45 - Ireland Division 1
Bray Wanderers vs Cobh Ramblers

0-1

3-3
Fri 16, Aug-22:45 - Ireland Division 1
Limerick FC vs Athlone

0-1

1-1
Fri 16, Aug-22:45 - Ireland Division 1
Cabinteely FC vs Galway United

0-1

0-1
Fri 16, Aug-22:45 - Ireland Premier League
Bohemians vs UC Dublin(UCD)

2-0

10-1
Fri 16, Aug-22:45 - Ireland Premier League
Derry City vs Shamrock Rovers

0-0

0-2
Fri 16, Aug-22:45 - Ireland Premier League
Waterford United vs Cork City F.C.

0-0

1-2
Fri 16, Aug-22:45 - Ireland Premier League
St. Patrick\'s vs Sligo Rovers

0-1

2-1
Fri 16, Aug-23:00 - Ireland Premier League
Dundalk vs Finn Harps

1-0

5-0
Fri 16, Aug-18:00 - Israel Ligat Leumit Toto Cup
Maccabi Petah Tikva FC vs Hapoel Umm Al Fahm

2-0

2-0
Fri 16, Aug-14:30 - Japan Futsal League
Fugador Sumida Futsal vs Booulos Nagano Futsal

3-0

9-2
Fri 16, Aug-14:00 - K-National League
Changwon City vs Mokpo City

1-1

1-2
Fri 16, Aug-14:00 - K-National League
Busan Transpor Tation vs Cheonan City FC

0-0

1-1
Fri 16, Aug-14:00 - K-National League
Gangneung vs Gyeongju KHNP

2-1

3-1
Fri 16, Aug-14:30 - K-National League
Gimhae City FC vs Daejeon Korail

0-0

1-1
Fri 16, Aug-14:00 - Korea League 1
Jeonbuk Hyundai Motors vs Ulsan Hyundai FC

0-0

3-0
Fri 16, Aug-19:59 - Lithuania - 2. Division
Nevezis vs BFA

0-0

1-0
Fri 16, Aug-17:00 - Malaysia Cup
Selangor PKNS vs Kedah

0-1

1-1
Fri 16, Aug-17:00 - Malaysia Cup
PKNP vs Johor Darul Takzim

1-2

2-2
Fri 16, Aug-17:00 - Man\\\'s All Africa Soccer
Nigeria(U20) vs Burkina Faso(U20)

0-0

1-1
Fri 16, Aug-05:30 - Mexico Primera Divison A
Tampico Madero vs Correcaminos UAT

0-0

0-0
Fri 16, Aug-21:00 - Mexico Youth U20
Puebla(U20) vs Pachuca U20

1-1

1-2
Fri 16, Aug-21:00 - Norway 3. Divisjon
Tiller IL vs Steinkjer FK

2-0

4-1
Fri 16, Aug-02:30 - Paraguayan Cup
Sol de America vs General Caballero CG

2-0

4-1
Fri 16, Aug-00:15 - Paraguayan Cup
Atletico Tembetary vs Club Libertad

1-0

1-2
Fri 16, Aug-22:30 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Krakow vs LKS Lodz

2-0

4-0
Fri 16, Aug-21:00 - Poland - I liga
Chrobry Glogow vs Puszcza Niepolomice

0-0

0-1
Fri 16, Aug-21:10 - Poland - I liga
Sandecja Nowy Sacz vs GKS Tychy

0-0

1-0
Fri 16, Aug-19:30 - Poland - I liga
Odra Opole vs Stomil Olsztyn

0-1

0-1
Fri 16, Aug-21:40 - Poland - I liga
Stal Mielec vs Olimpia Grudziadz

2-0

2-0
Fri 16, Aug-22:00 - Poland - I liga
Chojniczanka Chojnice vs Bruk Bet Termalica Nieciecza

1-0

1-0
Fri 16, Aug-23:30 - Portugal Primera Liga
FC Famalicao vs Rio Ave

0-0

1-0
Fri 16, Aug-19:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Kesla FK vs Qarabag

0-0

0-1
Fri 16, Aug-20:30 - Romania - Divizia A
Chindia Targoviste vs Dinamo Bucuresti

2-0

3-2
Fri 16, Aug-18:00 - Romania - Divizia A
Hermannstadt vs Academica Clinceni

1-0

2-1
Fri 16, Aug-14:00 - Russia Div 2 Center
FK Khimki Reserve vs FK Kaluga

0-0

2-1
Fri 16, Aug-17:00 - Russia Div 2 Center
Strogino Moscow vs Salyut-Energia Belgorod

2-0

2-2
Fri 16, Aug-18:00 - Russia Div 2 Center
FK Khimik Novomoskovsk vs Dinamo Briansk

1-0

2-0
Fri 16, Aug-19:00 - Russia Div 2 Center
Sokol Saratov vs Saturn

1-0

1-1
Fri 16, Aug-19:00 - Russia Div 2 Center
Zorkyi Krasnogorsk vs Rotor Volgograd B

1-0

3-1
Fri 16, Aug-17:30 - Russia Div 2 South
Spartak Vladikavkaz vs Druzhba Maykop

0-1

0-2
Fri 16, Aug-17:30 - Russia Div 2 South
FK Makhachkala vs SKA Rostov

0-0

1-0
Fri 16, Aug-18:00 - Russia Div 2 South
Dynamo Stavropol vs FK Biolog

0-0

3-0
Fri 16, Aug-18:00 - Russia Div 2 South
Inter Cherkessk vs Urozhay Krasnodar

1-1

2-2
Fri 16, Aug-19:00 - Russia Div 2 South
Volgar Astrachan vs Spartak Nalchik

5-0

6-0
Fri 16, Aug-19:00 - Russia Div 2 South
Mashuk-KMV vs Legion Dynamo

1-0

4-0
Fri 16, Aug-19:00 - Russia Div 2 South
Chernomorets Novorossiysk vs Anzhi Makhachkala

0-0

2-1
Fri 16, Aug-19:00 - Russia Div 2 South
FK Krasnodar III vs Alania Vladikavkaz

1-0

1-1
Fri 16, Aug-15:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Ufa B vs Lada SOK Dimitrovgrad

0-0

0-0
Fri 16, Aug-17:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Zvezda Perm vs NoSta Novotroitsk

1-0

1-2
Fri 16, Aug-18:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
FC Tyumen vs Akron Togliatti

0-0

2-0
Fri 16, Aug-18:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Zenit Izhevsk vs Volga Ulyanovsk

2-2

2-3
Fri 16, Aug-19:30 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
KamAZ vs FC Chelyabinsk

1-0

3-1
Fri 16, Aug-16:00 - Russia Div 2 West
Znamya Truda vs FK Leningradets

0-0

0-0
Fri 16, Aug-18:00 - Russia Div 2 West
Zvezda Sint Petersburg vs Zenit-2 St.Petersburg

0-1

0-2
Fri 16, Aug-18:00 - Russia Div 2 West
Veles Moscow vs Luki Energiya

1-0

2-0
Fri 16, Aug-19:00 - Russia Div 2 West
Torpedo Vladimir vs FC Kolomna

1-0

1-0
Fri 16, Aug-19:00 - Russia Div 2 West
Dolgiye Prudy vs Rodina Moskva

2-0

2-0
Fri 16, Aug-19:30 - Russia Div 2 West
FK Murom vs Olimp Khimki

0-0

0-1
Fri 16, Aug-19:00 - Russia Premier League
Gazovik Orenburg vs PFC Sochi

0-0

1-1
Fri 16, Aug-15:00 - Russia Women\\\'s Premier League
Chertanovo Moscow Women\'s vs Torpedo Izhevsk Women\'s

1-0

1-1
Fri 16, Aug-16:00 - Russia Women\\\'s Premier League
Yenisey Krasnoyarsk Women\'s vs Zvezda 2005 Perm Women\'s

0-3

0-6
Fri 16, Aug-19:00 - Russia Women\\\'s Premier League
FK Ryazan VDV Women\'s vs Kubanochka Krasnodar Women\'s

0-0

0-1
Fri 16, Aug-19:59 - Russia Women\\\'s Premier League
Lokomotiv Moscow Women\'s vs CSKA Moscow Women\'s

1-1

1-1
Fri 16, Aug-18:00 - Russia Youth Championship League
FC Tambov Youth vs FK Krasnodar Youth

2-0

2-0
Fri 16, Aug-19:00 - Russia Youth Championship League
Zenit St.Petersburg Youth vs Akhmat Grozny Youth

0-0

2-0
Fri 16, Aug-22:45 - Scotland League Cup
Motherwell FC vs Hearts

0-2

1-2
Fri 16, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
FK Vozdovac vs FK Javor Ivanjica

2-1

2-1
Fri 16, Aug-03:00 - Serie C - Brazil
Luverdense vs Paysandu (PA)

0-1

1-3
Fri 16, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Partizan Bardejov vs MSK Zilina B

0-1

1-2
Fri 16, Aug-23:00 - Spanish Primera Division
Athletic Bilbao vs Barcelona

0-0

1-0
Fri 16, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Norra
Bodens BK vs Umea FC

0-0

1-1
Fri 16, Aug-21:00 - Sweden Div 1 Norra
Karlslunds IF HFK vs Rynninge IK

1-0

4-0
Fri 16, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IFK Uddevalla vs Torslanda IK

0-1

0-1
Fri 16, Aug-20:30 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
IFO Bromolla IF vs Hassleholms IF

0-1

0-1
Fri 16, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Rappe GOIF vs FK Almeboda/Linneryd

1-1

1-2
Fri 16, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Eslovs BK vs FC Rosengard

2-0

2-1
Fri 16, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Stafsinge IF vs Ullared

0-2

1-2
Fri 16, Aug-20:30 - Sweden Div 3
IK Virgo vs Kallered SK

1-3

1-4
Fri 16, Aug-21:00 - Sweden Superettan
IK Frej Taby vs Jonkopings Sodra IF

0-0

1-3
Fri 16, Aug-17:00 - Sweden U19
IFK Goteborg(U19) vs IFK Norrkoping(U19)

2-0

3-1
Fri 16, Aug-19:59 - Sweden U19
Elfsborg(U19) vs Hacken(U19)

0-1

2-1
Fri 16, Aug-19:59 - Sweden U19
Mjallby AIF(U19) vs IFK Varnamo U19

2-0

2-1
Fri 16, Aug-21:30 - Switzerland Cup
FC Concordia Basel vs FC Lugano

0-2

0-5
Fri 16, Aug-21:30 - Switzerland Cup
Etoile Carouge vs Young Boys

0-0

0-1
Fri 16, Aug-21:00 - Turkey 2 Ligi A
Giresunspor vs Menemen Belediye Spor

0-1

0-2
Fri 16, Aug-21:30 - Turkey Super Lig
Denizlispor vs Galatasaray

0-0

2-0
Fri 16, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
SC Tavriya vs FC Nikopol

0-0

1-0
Fri 16, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
Hirnik Kryvyi Rih vs MFK Mikolaiv B

1-2

3-3
Fri 16, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
Obolon-2 Kyiv vs FC Kalush

0-0

0-0
Fri 16, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
Real Pharma Ovidiopol vs Krystal Kherson

0-2

0-5
Fri 16, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
FK Uzhhorod vs Podillya Khmelnytskyi

0-0

0-0
Fri 16, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
Kremin Kremenchuk vs Hirnyk-Sport

1-0

1-2
Fri 16, Aug-19:59 - Ukraine Persha Liga
Metalist 1925 Kharkiv vs FC Ahrobiznes Volochysk

0-1

0-1
Fri 16, Aug-13:00 - Ukraine U19 Liga
FC Shakhtar Donetsk(U19) vs FC Karpaty Lviv(U19)

0-1

2-1
Fri 16, Aug-13:00 - Ukraine U19 Liga
Volyn(U19) vs Zorya(U19)

0-0

2-1
Fri 16, Aug-13:00 - Ukraine U19 Liga
Dynamo Kyiv(U19) vs Desna Chernihiv(U19)

3-0

3-0
Fri 16, Aug-13:00 - Ukraine U19 Liga
PFC Oleksandria(U19) vs FC Dnipro Dnipropetrovsk(U19)

0-0

0-0
Fri 16, Aug-13:00 - Ukraine U19 Liga
Lviv(U19) vs FC Mariupol (U19)

2-0

2-1
Fri 16, Aug-17:00 - Ukraine U21 Liga
FC Vorskla (U21) vs Dnipro-1 (U21)

1-0

1-0
Fri 16, Aug-17:00 - Ukraine U21 Liga
Desna Chernihiv(U21) vs Kolos Kovalivka (U21)

2-0

4-0
Fri 16, Aug-00:00 - Venezuela Primera Division
Deportivo La Guaira vs Atletico Venezuela

0-1

1-1
Fri 16, Aug-23:30 - Venezuela Segunda Division
Atletico Furrial vs Yaracuy FC

1-1

2-1
Fri 16, Aug-12:30 - Vietnam First Division
Dak Lak vs SQC Binh Dinh

1-0

1-1
Fri 16, Aug-14:00 - Vietnam League
Da Nang vs Ha Noi FC

0-2

1-2
Fri 16, Aug-14:00 - Vietnam League
Becamex Binh Duong vs Hoang Anh Gia Lai

0-0

3-0
Fri 16, Aug-13:00 - Vietnam Second Division
Ha Noi FC B vs Ba Ria Vung Tau

0-0

0-1
Fri 16, Aug-22:45 - Wales FAW Championship North
Prestatyn Town FC vs Guilsfield FC

1-0

1-0
Fri 16, Aug-22:30 - Wales FAW Championship South
Llanelli vs Pontypridd

1-1

1-1
Fri 16, Aug-22:30 - Wales FAW Championship South
Goytre United vs Briton Ferry Athletic

2-1

2-1
Fri 16, Aug-22:45 - Wales Premier League
Aberystwyth Town vs Carmarthen Town

1-1

3-2
Fri 16, Aug-22:45 - Wales Premier League
Airbus UK Broughton vs Bala Town F.C.

0-2

1-2
Fri 16, Aug-22:45 - Wales Premier League
Newtown AFC vs Cefn Druids

0-0

0-0
Fri 16, Aug-23:00 - Wales Premier League
Penybont FC vs Barry Town United

0-0

1-2
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.