Football Results for Wed 14, Aug 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Wed 14, Aug 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Wed 14, Aug-12:30 - AFF U18 Youth Championship
Myanmar(U18) vs Indonesia(U18)

0-0

1-1
Wed 14, Aug-13:00 - AFF U18 Youth Championship
Laos(U18) vs Timor Leste(U18)

2-0

4-0
Wed 14, Aug-16:00 - AFF U18 Youth Championship
Philippines(U18) vs Brunei Darussalam(U18)

2-0

4-1
Wed 14, Aug-04:15 - Argentina Cup
Boca Juniors vs Almagro

1-0

1-1
Wed 14, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Argentino de Merlo vs Deportivo Laferrere

0-0

0-0
Wed 14, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
El Porvenir vs Berazategui

0-0

0-0
Wed 14, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Leandro N Alem vs Central Cordoba De Rosario

0-0

0-1
Wed 14, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Canuelas FC vs Club Lujan

1-0

2-0
Wed 14, Aug-14:00 - Australia New South Wales Super League
Western Sydney Wanderers AM vs Northern Tigers

0-2

0-3
Wed 14, Aug-13:15 - Australia Queensland State League U20
Peninsula Power(U20) vs Brisbane Olympic United FC(U20)

3-1

3-1
Wed 14, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga West
SC Imst vs SC Schwaz

0-1

1-2
Wed 14, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga West
FC Zirl vs Worgl

0-0

0-0
Wed 14, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West
SC Rothis vs VfB Hohenems

0-0

0-1
Wed 14, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West
Bischofshofen vs SV Austria Salzburg

0-1

2-4
Wed 14, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West
FC Wolfurt vs FC Lauterach

1-0

2-2
Wed 14, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West
Langenegg vs Rheindorf Altach B

0-1

0-2
Wed 14, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
SV Hall vs SV Telfs

0-1

3-3
Wed 14, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
Kufstein vs Kitzbuhel

0-1

0-3
Wed 14, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
FC Pinzgau Saalfelden vs USK Anif

0-0

1-0
Wed 14, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
SV Wals-Grunau vs Salzburger AK 1914

0-0

1-2
Wed 14, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
Kuchl vs TSV St. Johann

0-0

0-3
Wed 14, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
SC Austria Lustenau B vs Dornbirner SV

0-2

1-5
Wed 14, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Guabira vs Club Bolivar

0-1

0-5
Wed 14, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Nacional Potosi vs Blooming

3-0

5-0
Wed 14, Aug-22:00 - BRA CCD2
Prospera Criciuma vs Fluminense SC

0-0

0-2
Wed 14, Aug-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
EC Sao Jose SP Women\'s vs Corinthians Paulista SP Women\'s

1-3

1-4
Wed 14, Aug-02:15 - Brasileiro Serie B
Atletico Clube Goianiense vs Oeste SP

2-0

2-0
Wed 14, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Coritiba (PR) vs Brasil de Pelotas RS

0-0

2-0
Wed 14, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Fluminense RJ U20 vs Resende RJ U20

0-2

1-4
Wed 14, Aug-22:00 - Brazil Copa Verde
Brasiliense (DF) vs Goias

0-0

0-0
Wed 14, Aug-03:00 - Brazil Copa Verde
Ypiranga (AP) vs Atletico Acreano

0-0

0-2
Wed 14, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
America MG Youth vs Atletico Paranaense Youth

0-0

4-1
Wed 14, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Coritiba Youth (PR) vs Corinthians Youth

0-1

0-2
Wed 14, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Ponte Preta Youth vs Atletico Mineiro Youth (MG)

0-1

1-1
Wed 14, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Vasco da Gama Youth vs Vitoria Salvador Youth

0-0

1-0
Wed 14, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Bahia Youth vs Botafogo RJ Youth

1-0

1-1
Wed 14, Aug-22:00 - Brazil National Football Tournament U20
Sport Club Recife Youth vs CR Flamengo (RJ) Youth

0-1

1-2
Wed 14, Aug-23:30 - Brazil National Football Tournament U20
Sao Paulo Youth vs Santos Youth

3-0

3-1
Wed 14, Aug-19:00 - Bulgaria U19 League
Levski Sofia(U19) vs CSKA Sofia(U19)

0-0

2-0
Wed 14, Aug-19:00 - Bulgaria U19 League
Lokomotiv Plovdiv(U19) vs Beroe(U19)

1-2

2-2
Wed 14, Aug-12:00 - China Women\\\'s Super League
Dalian Aerbin Women\'s vs Guangdong Meizhou Huijun Women\'s

0-1

1-2
Wed 14, Aug-15:35 - China Women\\\'s Super League
Beijing BeiKong Women\'s vs Changchun Masses Properties Women\'s

0-0

0-0
Wed 14, Aug-15:35 - China Women\\\'s Super League
Wuhan Jianghan Women\'s vs Shanghai RCB Women\'s

0-1

0-3
Wed 14, Aug-15:35 - China Women\\\'s Super League
Jiangsu Suning Women\'s vs HeNan Huishang Women\'s

2-0

3-0
Wed 14, Aug-15:35 - Chinese Super League
Shenzhen JiaZhaoye vs Guangzhou R&F

1-0

4-0
Wed 14, Aug-15:35 - Chinese Super League
Beijing Renhe vs Hebei China Fortune

1-1

1-2
Wed 14, Aug-15:35 - Chinese Super League
Shanghai SIPG F.C. vs Tianjin Teda

1-1

5-1
Wed 14, Aug-21:00 - Club Friendly
FC Cartagena vs Hercules CF

1-1

1-2
Wed 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Sociedad B vs UD Logrones

1-0

1-1
Wed 14, Aug-21:00 - Club Friendly
UCAM Murcia vs Valencia CF Mestalla

1-1

2-2
Wed 14, Aug-21:00 - Club Friendly
Leioa vs Athletic Bilbao B

0-1

2-2
Wed 14, Aug-21:00 - Club Friendly
FCE Merignac Women\'s vs Bordeaux Women\'s

0-6

0-11
Wed 14, Aug-11:00 - Club Friendly
Las Rozas vs AD Union Adarve

0-1

1-1
Wed 14, Aug-21:20 - Club Friendly
Eldense vs Elche CF Ilicitano

2-0

3-0
Wed 14, Aug-12:00 - Club Friendly
RSD Alcala Henares vs Inter de Madrid

0-1

1-1
Wed 14, Aug-13:00 - Club Friendly
Wollongong Wolves vs Sydney FC

0-0

0-2
Wed 14, Aug-21:30 - Club Friendly
Calahorra vs UDC Txantrea

2-1

6-1
Wed 14, Aug-21:30 - Club Friendly
UD Levante B vs CD Castellon

1-0

2-1
Wed 14, Aug-21:30 - Club Friendly
Union Langreo vs Caudal Deportivo

0-1

1-1
Wed 14, Aug-21:30 - Club Friendly
UD Poblense vs Atletico Baleares

1-0

1-0
Wed 14, Aug-15:00 - Club Friendly
Fremantle City Women\'s vs Northern Redbacks women\'s

1-1

2-3
Wed 14, Aug-22:00 - Club Friendly
Cultural Leonesa vs Real Madrid Castilla

2-0

3-0
Wed 14, Aug-22:00 - Club Friendly
Ourense vs Coruxo FC

1-3

4-3
Wed 14, Aug-22:00 - Club Friendly
L\'Hospitalet vs UE Cornella

2-0

3-0
Wed 14, Aug-22:00 - Club Friendly
Real Avila CF vs Unionistas de Salamanca

1-0

3-2
Wed 14, Aug-22:00 - Club Friendly
Union Estepona CF vs Linense

0-1

0-3
Wed 14, Aug-22:00 - Club Friendly
SD Laredo vs Barakaldo CF

0-0

1-1
Wed 14, Aug-22:00 - Club Friendly
Atletico Saguntino vs UD Alzira

0-0

1-0
Wed 14, Aug-18:00 - Club Friendly
Lillestrom(U19) vs Tromso U19

3-0

3-1
Wed 14, Aug-00:00 - Club Friendly
Real Betis Women\'s vs Tottenham Hotspur Women\'s

1-1

1-2
Wed 14, Aug-22:30 - Club Friendly
Zamora CF vs CF Salmantino UDS

0-0

1-0
Wed 14, Aug-22:30 - Club Friendly
Arsenal Women\'s vs FC Barcelona Women\'s

1-2

2-5
Wed 14, Aug-22:30 - Club Friendly
Talavera de la Reina vs San Sebastian Reyes

0-0

1-1
Wed 14, Aug-22:30 - Club Friendly
Yeclano Deportivo vs Orihuela CF

0-0

0-0
Wed 14, Aug-22:30 - Club Friendly
La Solana vs Manchego Ciudad

2-0

2-0
Wed 14, Aug-22:30 - Club Friendly
Tarancon vs CD Artistico Navalcarnero

0-0

1-2
Wed 14, Aug-23:00 - Club Friendly
Real Jaen CF vs CP Villarrobledo

2-0

4-1
Wed 14, Aug-23:00 - Club Friendly
CD Rincon vs Velez CF

1-0

3-2
Wed 14, Aug-23:15 - Club Friendly
CD Badajoz vs Recreativo Huelva

0-1

2-1
Wed 14, Aug-19:00 - Club Friendly
Ergotelis vs Ierapetra

0-0

2-0
Wed 14, Aug-19:00 - Club Friendly
E.N.Paralimni vs Ermis Aradippou

0-2

4-2
Wed 14, Aug-19:00 - Club Friendly
ADO Den Haag Women\'s vs KAA Gent Ladies

1-1

2-2
Wed 14, Aug-20:15 - Club Friendly
La Louviere vs URSL Vise

0-4

1-4
Wed 14, Aug-20:15 - Club Friendly
Tirsense vs Fafe

0-0

1-0
Wed 14, Aug-19:30 - Club Friendly
Sileks vs Pehchevo

1-0

1-0
Wed 14, Aug-19:30 - Club Friendly
FK Osogovo vs Kamenica-Sasa

1-0

2-0
Wed 14, Aug-20:30 - Club Friendly
Ethnikos Achnas vs Nea Salamis

2-1

3-1
Wed 14, Aug-19:59 - Club Friendly
Othellos Athienou vs Olympiakos Nicosia FC

0-2

0-2
Wed 14, Aug-19:59 - Club Friendly
Anagennisi Deryneia vs Anorthosis Famagusta FC

0-4

0-4
Wed 14, Aug-04:30 - Colombia Copa Premier
Leones vs Deportes Quindio

2-0

2-3
Wed 14, Aug-04:30 - Conmebol - Copa Sudamericana
Independiente Del Valle vs Independiente

0-0

1-0
Wed 14, Aug-22:00 - Copa Rio
Boavista SC vs Bonsucesso

0-0

0-0
Wed 14, Aug-22:00 - Copa Rio
Sampaio Correa (RJ) vs Portuguesa RJ

0-0

2-0
Wed 14, Aug-19:59 - Coppa Italia Lega PRO
Paganese Calcio 1926 vs Avellino

1-1

2-2
Wed 14, Aug-19:59 - Coppa Italia Lega PRO
Arzignano Valchiampo vs Modena

1-1

2-1
Wed 14, Aug-18:30 - Croatia Cup
NK Suhopolje vs Oriolik

0-5

2-6
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Detmarovice vs Fotbal Trinec

0-3

1-7
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
HFK Olomouc vs Brno

0-2

0-3
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Hanacka Slavia Kromeriz vs Vitkovice

1-1

2-2
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
SK Cesky Brod vs Slovan Velvary

0-1

1-3
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
FK OEZ Letohrad vs Hradec Kralove

0-0

0-3
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
FK Kolin vs Jiskra Usti nad Orlici

0-1

0-1
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Jiskra Rymarov vs Unicov

2-1

2-3
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
TJ Sokol Libis vs SK Sokol Zapy

0-1

0-2
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
SK Motorlet Praha vs FK Chomutov

1-0

4-0
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Aritma Praha vs Admira Praha

0-1

0-1
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Novy Jicin vs Frydek-Mistek

1-0

2-3
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Valasske Mezirici vs Slavicin

1-1

1-1
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Slovan Rosice vs Velke Mezirici

3-0

4-2
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Banik Sous vs FK Banik Sokolov

0-0

0-3
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Tatran Sedlcany vs FK MAS Taborsko

0-0

0-4
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Sokol Hostoun vs Karlovy Vary Dvory

1-1

2-1
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Zdirec nad Doubravou vs Stara Rise

0-1

1-1
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Komarov vs FK Loko Vltavin

0-0

0-1
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Zbuzany vs Jiskra Domazlice

0-1

1-3
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Spartak Sobeslav vs Benesov

0-0

0-2
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Strani vs Prostejov

0-1

1-3
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Humpolec vs Vysocina Jihlava

0-6

0-9
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Sokol Lanzhot vs 1. SC Znojmo

0-0

1-1
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Olesnice u Bouzova vs Viktoria Otrokovice

1-1

2-1
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Sokol Velke Hamry vs SK Slovan Varnsdorf

0-1

0-4
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Cesky lev Union Beroun vs Dukla Praha

0-4

0-7
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Prepere vs TJ Dvur Kralove

2-2

6-2
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
TJ Skastice vs Lisen

1-3

3-5
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Unie Hlubina vs Dolni Benesov

0-1

1-2
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Tatran Vsechovice vs Odra Petrkovice

0-0

0-4
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Beskyd Frenstat vs Hlucin

0-2

1-2
Wed 14, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Sokol Srbice vs FK Kraluv Dvur

0-2

1-2
Wed 14, Aug-19:30 - Czech Republic Cup
Ostra vs FC Sellier & Bellot Vlasim

1-2

1-3
Wed 14, Aug-19:30 - Czech Republic Cup
SK Libcany vs Chlumec nad Cidlinou

0-2

0-3
Wed 14, Aug-19:30 - Czech Republic Cup
SK Slany vs FK Slavoj Vysehrad

0-2

0-4
Wed 14, Aug-19:59 - Czech Republic Cup
Dobris vs FC Pisek

0-1

0-2
Wed 14, Aug-21:00 - Denmark Cup
BK Viktoria vs Hundested IK

2-1

3-1
Wed 14, Aug-20:30 - Denmark - 1. Division
Vejle vs Fredericia

0-1

0-1
Wed 14, Aug-20:30 - Denmark Woman\\\'s League
Fortuna Hjorring Women\'s vs Thisted FC Women\'s

1-1

1-1
Wed 14, Aug-20:30 - Denmark Woman\\\'s League
Ballerup Skovlunde Women\'s vs Nordsjaelland Women\'s

0-1

0-1
Wed 14, Aug-20:30 - Denmark Woman\\\'s League
Odense Women\'s vs Brondby Women\'s

0-1

1-2
Wed 14, Aug-20:30 - Denmark Woman\\\'s League
VSK Aarhus Women\'s vs Kolding BK Women\'s

0-1

1-1
Wed 14, Aug-22:45 - England Conference South Division
Havant & Waterlooville FC vs Dorking Wanderers

3-0

6-0
Wed 14, Aug-22:45 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Cray Wanderers vs Folkestone Invicta

1-1

2-3
Wed 14, Aug-22:45 - England Southern Premier League
Taunton Town vs Yate Town

0-1

0-4
Wed 14, Aug-16:00 - England U23 Premier League 2
Bristol City U23 vs Nottingham Forest U23

0-0

1-3
Wed 14, Aug-21:15 - Estonia Cup
Rasmus Varki vs FC Eston Villa

0-1

2-2
Wed 14, Aug-21:30 - Faroe Islands Formuladeildin
IF Fuglafjordur vs NSI Runavik

2-1

2-4
Wed 14, Aug-19:59 - Friendly Internationals
Slovenia(U19) vs Italy(U19)

1-2

2-4
Wed 14, Aug-17:30 - Georgia Pirveli Liga
Samtredia vs FC Shevardeni

1-0

2-1
Wed 14, Aug-17:30 - Georgia Pirveli Liga
Kolkheti Poti vs Guria Lanchkhuti

0-2

0-2
Wed 14, Aug-21:15 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Augsburg II vs FV Illertissen

0-1

3-3
Wed 14, Aug-20:30 - Germany - Regionalliga Nord
Heider SV vs VfB Lubeck

0-1

0-4
Wed 14, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC Altona 93 vs Drochtersen/Assel

2-1

2-1
Wed 14, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga Sued
1. FSV Mainz 05 II vs TSG Balingen

1-0

1-0
Wed 14, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Aalen vs SV Elversberg

2-1

2-2
Wed 14, Aug-19:59 - Germany - Regionalliga Sued
Saarbrucken vs FSV Frankfurt

0-0

3-0
Wed 14, Aug-19:59 - Germany - Regionalliga Sued
SC Freiburg II vs FC 08 Homburg

1-0

2-2
Wed 14, Aug-19:59 - Germany - Regionalliga Sued
Bahlinger SC vs Kickers Offenbach

1-0

1-2
Wed 14, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
SSV Ulm 1846 vs FK Pirmasens

2-0

2-0
Wed 14, Aug-21:00 - Germany OberLiga
TUS Mechtersheim vs SV Rochling Volklingen

0-0

0-1
Wed 14, Aug-21:00 - Germany OberLiga
Schwarz-Weiss Essen vs TVD Velbert

1-0

1-0
Wed 14, Aug-22:30 - Guatemala Liga Nacional
Santa Lucia Cotzumalguapa vs Club Comunicaciones

0-0

1-1
Wed 14, Aug-22:00 - Iceland Cup
Hafnarfjordur FH vs KR Reykjavik

2-1

3-1
Wed 14, Aug-00:00 - Iceland Ladies Division 1
Augnablik Women\'s vs Throttur Reykjavik Women\'s

0-5

1-7
Wed 14, Aug-10:30 - Indonesia Liga 1
Persipura Jayapura vs Kalteng Putra

1-0

2-0
Wed 14, Aug-12:30 - Indonesia Liga 1
PSM Makassar vs Barito Putera

0-0

2-1
Wed 14, Aug-15:30 - Indonesia Liga 1
Persib Bandung vs Borneo F.C.

2-0

2-2
Wed 14, Aug-12:30 - Indonesia Liga 2
Sriwijaya FC Palembang vs BaBel United

1-0

1-0
Wed 14, Aug-12:30 - Indonesia Liga 2
PSGC Ciamis vs PSCS Cilacap

1-1

2-2
Wed 14, Aug-12:30 - Indonesia Liga 2
Perserang Serang vs Cilegon United

0-0

1-0
Wed 14, Aug-12:30 - Indonesia Liga 2
Persibat Batang vs PSPS Pekanbaru

1-0

3-0
Wed 14, Aug-17:30 - Indonesia Liga 2
Persiraja Banda Aceh vs PSMS Medan

0-0

2-0
Wed 14, Aug-13:30 - Japan Emperor Cup
Kataller Toyama vs Vegalta Sendai

0-0

0-1
Wed 14, Aug-13:30 - Japan Emperor Cup
Hosei University vs Gamba Osaka

1-0

2-0
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Oita Trinita vs Institute of Fitness

0-0

1-1
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Kashiwa Reysol vs Sagan Tosu

0-0

0-0
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Jubilo Iwata vs Vanraure Hachinohe FC

2-0

6-0
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Sanfrecce Hiroshima vs Zweigen Kanazawa

0-1

2-1
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Avispa Fukuoka vs Shimizu S-Pulse

0-1

0-1
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Omiya Ardija vs Vissel Kobe

0-1

0-4
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Ventforet Kofu vs FC Tokyo

0-0

1-0
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Mito Hollyhock vs Urawa Red Diamonds

0-0

1-2
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Tokushima Vortis vs Honda FC

0-1

0-2
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Yokohama FC vs Yokohama F Marinos

0-2

1-2
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Tochigi SC vs Kashima Antlers

0-2

0-4
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Fagiano Okayama vs Kawasaki Frontale

0-0

1-1
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
V-Varen Nagasaki vs Veertien MIE

2-2

2-2
Wed 14, Aug-14:00 - Japan Emperor Cup
Renofa Yamaguchi vs Cerezo Osaka

0-2

0-3
Wed 14, Aug-18:00 - Lebanese Elite Cup
Al Akhaahli Alay vs Nejmeh Club

0-0

1-0
Wed 14, Aug-17:00 - Malaysia Challenge Cup
Kelantan FA vs Johor Darul Takzim II

0-1

0-1
Wed 14, Aug-17:00 - Malaysia Challenge Cup
Terengganu B vs UKM FC

2-0

2-2
Wed 14, Aug-04:00 - Mexico Copa
Queretaro FC vs Club Tijuana

1-1

3-2
Wed 14, Aug-04:00 - Mexico Copa
Leones Univ Guadalajara vs Cafetaleros de Tapachula

0-0

0-1
Wed 14, Aug-06:00 - Mexico Copa
CF Atlante vs FC Juarez

0-1

0-2
Wed 14, Aug-06:00 - Mexico Copa
Pumas UNAM vs UAEM Potros

0-0

1-0
Wed 14, Aug-06:00 - Mexico Copa
Pachuca vs Zacatepec

3-0

3-1
Wed 14, Aug-06:00 - Mexico Copa
Club Necaxa vs CSyD Dorados de Sinaloa

0-0

2-2
Wed 14, Aug-06:00 - Mexico Copa
Cimarrones Sonora vs Monarcas Morelia

0-1

0-1
Wed 14, Aug-18:30 - Moldova Division 2
FC Zaria Balti vs Speranta Drochia

0-0

0-2
Wed 14, Aug-18:30 - Moldova Division 2
Dacia-Buiucani vs FC Tighina


0-1
Wed 14, Aug-18:30 - Moldova Division 2
FC Sireti vs Spartanii Selemet


0-3
Wed 14, Aug-21:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Petrovac vs FK Zeta

0-2

0-2
Wed 14, Aug-22:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Titograd vs FK Rudar Pljevlja

0-0

0-1
Wed 14, Aug-19:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Grbalj Radanovici vs Mladost Ljeskopolje

0-1

1-1
Wed 14, Aug-21:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs FK Kom

1-0

3-1
Wed 14, Aug-21:30 - Nazare Beach Soccer Cup
Portugal Beach Soccer vs Japan Beach Soccer


4-2
Wed 14, Aug-19:59 - Nazare Beach Soccer Cup
Spain Beach Soccer vs Senegal Beach Soccer


2-3
Wed 14, Aug-22:45 - Northern Ireland Youth League
Glenavon(U20) vs Cliftonville(U20)

0-1

1-2
Wed 14, Aug-22:45 - Northern Ireland Youth League
Crusaders FC(U20) vs Warrenpoint Town(U20)


3-0
Wed 14, Aug-23:00 - Northern Ireland Youth League
Linfield FC(U20) vs Ballymena United(U20)

5-0

7-0
Wed 14, Aug-21:00 - Norway 3. Divisjon
Staal Jorpeland vs Vardeneset

0-0

3-0
Wed 14, Aug-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Viking vs Sarpsborg 08 FF

0-0

2-1
Wed 14, Aug-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Stabaek vs Valerenga

0-0

1-1
Wed 14, Aug-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Kristiansund BK vs Bodo Glimt

0-1

1-2
Wed 14, Aug-00:15 - Paraguayan Cup
Cristobal Colon vs Sportivo San Lorenzo

0-1

1-1
Wed 14, Aug-23:00 - Paraguayan Cup
General Caballero JLM vs Club Guarani

0-0

0-1
Wed 14, Aug-02:30 - Paraguayan Cup
12 de Octubre vs Ovetense FC

0-0

0-0
Wed 14, Aug-20:45 - Paraguayan Cup
Atletico Juventud vs Sol de America Pastoreo

1-0

1-1
Wed 14, Aug-11:30 - Philippines UFL Division 1
Mendiola vs Philippines Air Force

0-0

0-1
Wed 14, Aug-12:00 - Philippines UFL Division 1
Kaya FC vs Green Archers United

0-0

1-0
Wed 14, Aug-15:00 - Philippines UFL Division 1
Ceres FC vs Stallion Laguna FC

3-0

5-0
Wed 14, Aug-18:00 - Poland - 4. Liga
Ursus Warszawa vs Unia Skierniewice

0-0

0-0
Wed 14, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Olimpia Zambrow vs Concordia Elblag

3-0

4-1
Wed 14, Aug-19:59 - Poland - 4. Liga
Huragan Morag vs Bron Radom

0-1

1-1
Wed 14, Aug-19:59 - Poland - 4. Liga
Lechia Tomaszow Mazowiecki vs RKS Radomsko

0-0

4-1
Wed 14, Aug-19:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Belenenses(U23) vs Feirense(U23)

2-0

4-0
Wed 14, Aug-19:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
FC Famalicao(U23) vs Academica Coimbra(U23)

0-3

3-3
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Dunarea Galati vs CSM Focsani


1-2
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
FC Sacele vs ACS Olimpic Cetate Rasnov

0-3

1-6
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Sticla Ariesu Turda vs CS Sanatatea Cluj

2-2

2-3
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
FC Unirea Alba Iulia vs Industria Galda

1-1

1-2
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
National Sebis vs CS Gloria Lunca Teuz Cermei

0-0

0-2
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Viitorul Ianca vs Faurei

0-2

2-3
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Unirea Ungheni vs Odorheiu Secuiesc

0-0

2-1
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Viitorul Domnesti vs Tunari

0-5

0-9
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Olimpia Satu Mare vs Sanmartin

0-3

0-5
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Vointa Lupac vs Corvinul Hunedoara

0-0

1-0
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
CSM Flacara Moreni vs Pucioasa

1-0

1-1
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Inainte Modelu vs Gloria Popesti-Leordeni

0-1

0-5
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Unirea Mircesti vs Stiinta Miroslava

0-2

3-2
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Sanatatea Darabani vs ACS Foresta Suceava


0-3
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Viitorul Liteni vs Ceahlaul Piatra Neamt

2-2

2-2
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
ACS Ghiroda vs ACS Dumbravita

3-0

3-1
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Viitorul Curita vs Targu Secuiesc


0-1
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Baraganul Ciulnita vs FC Unirea 2004 Slobozia

1-2

2-5
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
CSA Steaua Bucureti vs Mostistea Ulmu

0-0

2-1
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Ajax Botoroaga vs Alexandria

0-1

1-3
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Real Bradu vs Vedita Colonesti


0-3
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
CS Carcea vs ACSO Filiasi

1-1

3-4
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Minerul Costesti vs ACS Flacara Horezu

2-0

2-3
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Inter Petrila vs Metalurgistul Cugir


3-2
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Progresul Pecica vs Crisul Chisineu Cris

2-1

2-3
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
CS Floresti vs Unirea Dej

0-2

0-4
Wed 14, Aug-18:30 - Romania Cup
Magura Cisnadie vs Municipal Brasov

2-0

2-0
Wed 14, Aug-21:00 - Romania Cup
Victoria Cumpana vs Pescarusul Sarichioi

2-0

3-0
Wed 14, Aug-15:30 - Russia Div 2 East
Dinamo Barnaul vs FC Chita

1-0

1-0
Wed 14, Aug-17:00 - Russia Div 2 East
Irtysh 1946 Omsk vs Zenit Irkutsk

0-0

2-0
Wed 14, Aug-18:30 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
FC Lada Togliatti vs FK Ural-2

0-1

0-2
Wed 14, Aug-13:00 - Russia First Division
SKA Khabarovsk vs Mordovia Saransk

0-1

1-2
Wed 14, Aug-13:00 - Russia First Division
Luch Energiya Vladivostok vs FK Chayka Pesch

1-0

1-1
Wed 14, Aug-16:00 - Russia First Division
FC Tom Tomsk vs FK Khimki

0-0

0-0
Wed 14, Aug-18:30 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs Tekstilshchik Ivanovo

0-1

1-2
Wed 14, Aug-19:00 - Russia First Division
Neftekhimik Nizhnekamsk vs Rotor Volgograd

0-1

1-2
Wed 14, Aug-19:30 - Russia First Division
Shinnik Yaroslavl vs Yenisey Krasnoyarsk

0-0

0-0
Wed 14, Aug-20:30 - Russia First Division
FC Torpedo Moscow vs Avangard Kursk

0-1

3-1
Wed 14, Aug-19:59 - Russia First Division
Fakel Voronezh vs FC Armavir

0-0

0-2
Wed 14, Aug-19:59 - Russia First Division
Chertanovo Moscow vs FK Krasnodar II

1-1

1-2
Wed 14, Aug-21:00 - Russia First Division
Baltika vs FK Nizhny Novgorod

1-1

2-1
Wed 14, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
Kolubara vs FK Buducnost Dobanovci

0-0

0-0
Wed 14, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
FK Metalac Gornji Milanovac vs Kabel Novi Sad

1-1

1-3
Wed 14, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
FK Backa Backa Palanka vs Semendrija 1924

1-0

3-0
Wed 14, Aug-22:00 - Serbia Prva Liga
FK Trajal Krusevac vs Graficar Beograd

0-0

1-0
Wed 14, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Radnicki 1923 Kragujevac vs Dinamo Vranje

0-1

0-4
Wed 14, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Sindjelic Belgrad vs Radnicki Pirot

1-0

1-1
Wed 14, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Zarkovo vs Novi Pazar

0-0

0-0
Wed 14, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Zlatibor Cajetina vs Zemun

0-0

1-0
Wed 14, Aug-13:00 - Serbia U19 League
FK Napredak Krusevac(U19) vs FK Internacional(U19)

0-0

0-2
Wed 14, Aug-13:00 - Serbia U19 League
Backa Topola(U19) vs Crvena Zvezda(U19)

0-2

1-5
Wed 14, Aug-19:59 - Serbia U19 League
FK Spartak Zdrepceva Krv (U19) vs Partizan Belgrade(U19)

0-1

0-3
Wed 14, Aug-19:59 - Serbia U19 League
Mladost Lucani(U19) vs FK Vozdovac(U19)

2-0

2-1
Wed 14, Aug-15:45 - Singapore Premier League
Geylang United FC vs Tampines Rovers FC

1-1

2-1
Wed 14, Aug-15:45 - Singapore Premier League
Home United FC vs Balestier Khalsa FC

0-1

1-3
Wed 14, Aug-21:00 - Slovakia Cup
MFK Aleksince vs OFK Solcany

0-1

3-1
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Trencianske Stankovce vs OK castkovce

1-0

3-0
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
MFK Lokomotiva Zvolen vs SKF Sered

0-1

0-2
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
PSC Pezinok vs Raca Bratislava

0-1

1-1
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Namestovo vs MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas

0-2

1-6
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Slovan Levice vs FK Nove Zamky

0-0

3-1
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
FK CSM Tisovec vs Trencin

0-2

1-8
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
SK Javornik Makov vs FK Puchov

0-1

0-1
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
FC Rohoznik vs FK Senica

0-0

0-1
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
OSK Slovensky Grob vs Dunajska Luzna

0-6

2-8
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Lokomotiva Devinska Nova Ves vs FC STK 1914 Samorin

1-0

1-1
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
SK Surany vs Marcelova

0-0

1-2
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
TJ Partizan Domaniza vs Kovo Belusa

1-0

4-0
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Predmier vs Oravske Vesele

1-1

4-2
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Zemianske Kostolany vs Dolne Vestenice

0-1

1-2
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Tatran VLM vs Slavoj Trebisov

0-2

0-4
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Plevnik Drienove vs Malzenice

1-1

1-6
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
SK Selce vs FK Pohronie

0-5

0-9
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Jednota Banova vs Spartak Trnava

0-0

2-3
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Hajnacka vs Novohrad Lucenec

2-3

3-4
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
TJ Tatran Chlebnice vs Oravska Poruba

0-0

1-2
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
OSK Lieskovec vs salkova

1-2

1-4
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
FK Krasnohorske Podhradie vs MFK Zemplin Michalovce

0-2

0-6
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Start Hrabusice vs Stara Lubovna

1-1

1-3
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Horna Krupa vs Slovan Galanta

1-1

2-1
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Kostolne Kracany vs Druzstevnik Radimov

2-0

2-4
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Velke Lovce vs Velky Dur

1-1

4-1
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Banik Lehota pod Vtacnikom vs Zlate Moravce

0-1

0-3
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Podkonice vs DAC Dunajska Streda

0-1

0-4
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Druzstevnik Mala Maca vs MFK Skalica

0-3

0-6
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Druzstevnik Zvoncin vs FC Artmedia Petrzalka

0-2

0-8
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Tatran Uhrovec vs TJ Druzstevnik Besenov

1-0

1-1
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Soporna vs TJ Druzstevnik Jacovce

2-3

2-4
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Nafta Gbely vs TJ Slavoj Boleraz

0-1

1-1
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Pokrok Stara Bystrica vs TJ SV And Kysucou

0-0

1-3
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Strecno vs Tvrdosin

3-0

5-0
Wed 14, Aug-19:00 - Slovakia Cup
Hontianske Nemce vs Rakytovce

1-2

1-4
Wed 14, Aug-19:30 - Slovakia Cup
OSK Svosov vs MFK Ruzomberok

0-3

0-6
Wed 14, Aug-19:30 - Slovakia Cup
Velke Ripnany vs FC Pata

0-3

1-5
Wed 14, Aug-18:00 - Slovenia Cup
Partizan Pesnica vs ND Gorica

0-2

1-5
Wed 14, Aug-18:00 - Slovenia Cup
Tinex Sencur vs NK Nafta

0-0

0-1
Wed 14, Aug-18:00 - Slovenia Cup
Tolmin vs Simer Sampion Celje

2-0

3-2
Wed 14, Aug-18:00 - Slovenia Cup
Odranci vs NK Aluminij

0-2

1-3
Wed 14, Aug-18:00 - Slovenia Cup
Bistrica vs Brda

1-2

2-2
Wed 14, Aug-18:00 - Slovenia Cup
NK Grad vs NK Krsko

0-0

1-4
Wed 14, Aug-18:00 - Slovenia Cup
Bled Hirter vs NK Celje

0-3

1-3
Wed 14, Aug-18:00 - Slovenia Cup
NK Rojko Dobrovce vs NK Radomlje

0-4

0-10
Wed 14, Aug-18:00 - Slovenia Cup
NK Brezice vs NK Triglav Kranj

0-2

1-2
Wed 14, Aug-18:00 - Slovenia Cup
NK Videm vs Tabor Sezana

1-1

1-4
Wed 14, Aug-19:59 - Slovenia Cup
FC Koper vs ND Beltinci

2-0

6-0
Wed 14, Aug-21:30 - South Africa Premier League
Supersport United vs Orlando Pirates

1-0

3-0
Wed 14, Aug-21:30 - South Africa Premier League
Polokwane City FC vs Bidvest Wits

0-1

0-1
Wed 14, Aug-21:30 - South Africa Premier League
Chippa United FC vs Mamelodi Sundowns

0-1

1-1
Wed 14, Aug-21:00 - Sweden Damallsvenskan
Orebro Women\'s vs Kopparbergs/Goeteborg Women\'s

0-1

0-3
Wed 14, Aug-21:00 - Sweden Damallsvenskan
Kristianstads DFF Women\'s vs Vaxjo FF Women\'s

1-0

3-1
Wed 14, Aug-21:00 - Sweden Damallsvenskan
Pitea IF Women\'s vs Vittsjo GIK Women\'s

0-0

0-0
Wed 14, Aug-21:00 - Sweden Damallsvenskan
Eskilstuna United DF Women\'s vs Djurgardens Women\'s

1-0

4-2
Wed 14, Aug-21:00 - Sweden Damallsvenskan
Kungsbacka DFF Women\'s vs Linkopings FC Women\'s

0-0

2-1
Wed 14, Aug-21:00 - Sweden Damallsvenskan
FC Rosengard Women\'s vs IF Limhamn Bunkeflo Women\'s

0-0

3-0
Wed 14, Aug-21:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Huddinge IF vs Sodertalje

5-1

7-2
Wed 14, Aug-22:00 - Sweden Div 3
Tullinge TP FK vs FOC Farsta

0-0

0-1
Wed 14, Aug-17:00 - Sweden U19
Brommapojkarna(U19) vs Helsingborg IF(U19)

1-1

2-1
Wed 14, Aug-20:30 - Swedish Cup
Carlstad United BK vs AFC Eskilstuna

2-1

2-3
Wed 14, Aug-20:30 - Swedish Cup
Lunds BK vs Varbergs BoIS FC

0-0

0-1
Wed 14, Aug-20:30 - Swedish Cup
IFK Stocksund vs Ostersunds FK

0-1

0-1
Wed 14, Aug-21:00 - Swiss Super League
Zurich vs St. Gallen

1-1

2-1
Wed 14, Aug-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Bulle vs FC Naters

0-0

2-0
Wed 14, Aug-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Balzers vs USV Eschen Mauren

3-0

5-0
Wed 14, Aug-16:00 - Thailand League Cup
Buriram United vs Nong Bua Pitchaya

1-0

2-0
Wed 14, Aug-16:00 - Thailand League Cup
Chiangrai United vs PT Prachuap F.C.

1-1

2-2
Wed 14, Aug-19:59 - UEFA Europa League
Vitoria Guimaraes vs FK Ventspils

1-0

6-0
Wed 14, Aug-19:59 - UEFA Europa League
Atromitos Athens vs Legia Warszawa

0-1

0-2
Wed 14, Aug-19:59 - UEFA Europa League
FC Saburtalo Tbilisi vs FC Ararat-Armenia

0-1

0-2
Wed 14, Aug-23:00 - UEFA Super Cup
Liverpool vs Chelsea FC

0-1

1-1
Wed 14, Aug-16:00 - Uzbekistan League Cup
Dinamo Samarqand vs FK Andijan

0-0

2-1
Wed 14, Aug-16:00 - Uzbekistan League Cup
Kuruvchi Kokand Qoqon vs Nasaf Qarshi

0-0

1-0
Wed 14, Aug-18:15 - Uzbekistan League Cup
Pakhtakor Tashkent vs Shortan Guzar

0-0

3-0
Wed 14, Aug-18:15 - Uzbekistan League Cup
FC AGMK vs Metallurg Bekobod

1-0

1-0
Wed 14, Aug-21:30 - West Asian Football Federation Championship
Iraq vs Bahrain

0-1

0-1
Wed 14, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs Harare City

1-0

2-0
Wed 14, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Ngezi Platinum Stars vs Triangle FC

0-1

0-1
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.