Football Results for Fri 9, Aug 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Fri 9, Aug 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Fri 9, Aug-12:30 - AFF U18 Youth Championship
Thailand(U18) vs Cambodia(U18)

0-0

3-4
Fri 9, Aug-13:30 - AFF U18 Youth Championship
Malaysia(U18) vs Singapore(U18)

1-0

3-1
Fri 9, Aug-16:30 - AFF U18 Youth Championship
Viet Nam(U18) vs Australia(U18)

1-3

1-4
Fri 9, Aug-17:00 - Argentina Reserves League
Estudiantes La Plata Reserve vs Aldosivi Reserve

2-0

3-0
Fri 9, Aug-17:00 - Armenia Premier League
FC Yerevan vs FC Noah

0-0

0-2
Fri 9, Aug-19:30 - Armenia Premier League
Ararat Yerevan vs Shirak

0-0

2-1
Fri 9, Aug-12:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Viet Nam(U16) vs Indonesia(U16)

0-0

0-0
Fri 9, Aug-15:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Malaysia(U16) vs Thailand U16

0-1

2-1
Fri 9, Aug-13:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Redlands United FC vs Gold Coast United

0-0

3-0
Fri 9, Aug-13:45 - Australia Victorian Premier League
Heidelberg United vs Oakleigh Cannons

0-0

0-0
Fri 9, Aug-21:10 - Austria Erste Division
Grazer AK vs SV Horn

0-0

0-0
Fri 9, Aug-21:10 - Austria Erste Division
Austria Wien Amateure vs SC Austria Lustenau

0-1

0-2
Fri 9, Aug-21:10 - Austria Erste Division
Floridsdorfer AC vs FC Wacker Innsbruck

1-0

2-0
Fri 9, Aug-21:10 - Austria Erste Division
FC Dornbirn vs SK Austria Klagenfurt

0-0

0-0
Fri 9, Aug-21:10 - Austria Erste Division
FC Juniors OO vs Kapfenberg Superfund

0-0

1-0
Fri 9, Aug-21:10 - Austria Erste Division
SK Vorwarts Steyr vs FC Blau Weiss Linz

0-0

0-1
Fri 9, Aug-21:10 - Austria Erste Division
Lafnitz vs FC Liefering

1-0

2-0
Fri 9, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga East
SC Neusiedl 1919 vs Wiener Viktoria

1-0

2-0
Fri 9, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga East
SV Mattersburg Amateure vs ASV Drassburg

0-2

0-2
Fri 9, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga East
Wiener Sportklub vs SC Wiener Neustadt

1-1

4-1
Fri 9, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga East
FCM Traiskirchen vs Rapid Vienna Amateure

2-2

2-2
Fri 9, Aug-19:30 - Austrian Regionalliga East
Team Wiener Linien vs ASK Ebreichsdorf

0-0

0-2
Fri 9, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SC Weiz vs Deutschlandsberger SC

1-1

3-2
Fri 9, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Vocklamarkt vs SK Sturm Graz Amat.

1-2

1-4
Fri 9, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SC Gleisdorf vs SV Allerheiligen

0-0

1-0
Fri 9, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Bad Gleichenberg vs Union Gurten

3-1

3-1
Fri 9, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
WSC Hertha Wels vs SC Kalsdorf

1-0

1-0
Fri 9, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SV Ried B vs USV St. Anna

1-1

1-3
Fri 9, Aug-20:30 - Austrian Regionalliga West
VfB Hohenems vs Langenegg

2-0

7-1
Fri 9, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
SV Grodig vs FC Pinzgau Saalfelden

1-0

1-1
Fri 9, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
SV Seekirchen vs SV Wals-Grunau

3-2

3-2
Fri 9, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
TSV St. Johann vs USK Anif

0-2

2-4
Fri 9, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
Salzburger AK 1914 vs Bischofshofen

4-0

8-0
Fri 9, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga West
Worgl vs SV Hall

1-0

1-1
Fri 9, Aug-21:30 - Austrian Regionalliga West
SV Telfs vs SVG Reichenau

1-2

4-2
Fri 9, Aug-22:00 - Austrian Regionalliga West
SC Schwaz vs Kufstein

4-0

4-0
Fri 9, Aug-20:45 - Belarus Premier League
FK Isloch Minsk vs Torpedo Minsk


3-0
Fri 9, Aug-19:00 - Belarus Premier League
FC Torpedo Zhodino vs Slavia Mozyr

0-0

1-1
Fri 9, Aug-22:30 - Belgian Cup
Lyra-Lierse Berlaar vs Helson Helchteren

0-0

1-0
Fri 9, Aug-22:30 - Belgian Jupiler League
Anderlecht vs KV Mechelen

0-0

0-0
Fri 9, Aug-22:30 - Belgium - 2e Klasse
Westerlo vs Oud Heverlee Leuven

0-0

1-0
Fri 9, Aug-04:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Oriente Petrolero vs CD San Jose

1-0

1-0
Fri 9, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Oeste SP vs Brasil de Pelotas RS

1-0

1-1
Fri 9, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Carioca Youth
Cabofriense U20 vs Nova Iguacu(U20)

0-1

2-2
Fri 9, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Guarani Youth (SP) vs Mirassol FC Youth

1-0

3-0
Fri 9, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Nacional Sao Paulo Youth vs Juventus-SP Youth

0-0

0-2
Fri 9, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Ferroviaria SP Youth vs Velo Clube SP Youth

0-0

0-0
Fri 9, Aug-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Ituano Youth vs Rio Preto Youth

0-0

2-0
Fri 9, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Corinthians Paulista (SP) B vs Portuguesa de Desportos

1-0

1-0
Fri 9, Aug-03:00 - Brazil Copa Verde
Costa Rica MS vs Sinop MT

1-1

2-1
Fri 9, Aug-19:00 - Bulgaria Premier
POFC Botev Vratsa vs Cherno More Varna

0-1

1-1
Fri 9, Aug-21:30 - Bulgaria Premier
Slavia Sofia vs Etar Veliko Tarnovo

1-0

2-1
Fri 9, Aug-19:30 - CAF Champions League
SONIDEP vs USM Alger

1-0

1-2
Fri 9, Aug-23:45 - CAF Champions League
JS Kabylie vs Al Merreikh

1-0

1-0
Fri 9, Aug-23:45 - CAF Confederation Cup
Paradou AC vs CI Kamsar

1-0

3-0
Fri 9, Aug-12:00 - China Women\\\'s Super League
Dalian Aerbin Women\'s vs Jiangsu Suning Women\'s

0-0

0-1
Fri 9, Aug-15:35 - China Women\\\'s Super League
Beijing BeiKong Women\'s vs Wuhan Jianghan Women\'s

0-0

1-2
Fri 9, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Zibo Cuju F.C. vs Qingdao Jonoon

0-0

1-0
Fri 9, Aug-15:35 - Chinese Super League
Guangzhou R&F vs Shanghai SIPG F.C.

0-0

2-2
Fri 9, Aug-15:35 - Chinese Super League
Dalian Yifang vs Jiangsu Suning FC

2-2

2-2
Fri 9, Aug-16:35 - Chinese Super League
HeNan JianYe vs Beijing Renhe

1-0

2-1
Fri 9, Aug-10:10 - Club Friendly
Maccabi Sha\'arayim vs Maccabi Yavne

0-1

0-1
Fri 9, Aug-10:30 - Club Friendly
Electric Veng vs Mizoram Police FC

1-0

1-2
Fri 9, Aug-20:30 - Club Friendly
Altay Spor Kulubu vs Denizlispor

1-0

3-1
Fri 9, Aug-11:10 - Club Friendly
Karmiotissa Pano Polemidion vs Olympiakos Nicosia FC

1-1

1-1
Fri 9, Aug-20:30 - Club Friendly
Altinordu vs Menemen Belediye Spor

0-2

0-3
Fri 9, Aug-11:30 - Club Friendly
Feyenoord Rotterdam(U19) vs Grasshoppers U19

2-1

3-1
Fri 9, Aug-12:00 - Club Friendly
ACS Foresta Suceava vs CS Aerostar Bacau

0-1

0-2
Fri 9, Aug-12:00 - Club Friendly
Belediye Derincespor vs AFC Bucuresti

0-0

0-0
Fri 9, Aug-12:30 - Club Friendly
Bursaspor vs DHJ Difaa Hassani Jadidi

0-0

1-0
Fri 9, Aug-13:30 - Club Friendly
East Bengal vs George Telegraph FC

0-0

0-1
Fri 9, Aug-21:00 - Club Friendly
Ankaragucu vs Genclerbirligi

0-1

0-2
Fri 9, Aug-21:00 - Club Friendly
SV Schwechat vs Stadlau

1-2

4-3
Fri 9, Aug-16:00 - Club Friendly
Wikki Tourists vs Ifeanyi Ubah

0-1

0-1
Fri 9, Aug-21:00 - Club Friendly
Villarreal B vs Al Ahli Dubai

1-0

1-2
Fri 9, Aug-21:00 - Club Friendly
Yeclano Deportivo vs Aguilas FC

1-0

1-2
Fri 9, Aug-21:00 - Club Friendly
Real Oviedo B vs Valladolid B

0-2

1-3
Fri 9, Aug-21:00 - Club Friendly
Red Star Penzing vs First Vienna FC

1-1

1-3
Fri 9, Aug-21:00 - Club Friendly
Osasuna Women\'s vs Atletico de Madrid Women\'s

0-4

0-6
Fri 9, Aug-17:00 - Club Friendly
Tupi MG Youth vs Serranense MG Youth

0-0

2-0
Fri 9, Aug-17:15 - Club Friendly
Mes Kerman vs Mes Rafsanjan

0-0

0-0
Fri 9, Aug-17:30 - Club Friendly
Wolfsburg Women\'s vs FSK St Polten Spratzern Women\'s

0-0

2-0
Fri 9, Aug-17:30 - Club Friendly
Operario MS(U19) vs Parana PR(U19)

0-0

0-1
Fri 9, Aug-17:45 - Club Friendly
Vestel Manisaspor vs Fethiyespor

2-1

2-1
Fri 9, Aug-23:00 - Club Friendly
UD Ibarra vs Atletico Tacoronte


1-0
Fri 9, Aug-18:00 - Club Friendly
Sakaryaspor vs Hacettepe S.K.

1-0

1-0
Fri 9, Aug-18:00 - Club Friendly
Elazigspor vs Yomraspor

0-1

0-1
Fri 9, Aug-18:30 - Club Friendly
NK Olimpija Ljubljana (U19) vs Real Madrid(U19)

0-2

1-2
Fri 9, Aug-19:00 - Club Friendly
Wisla Plock vs Pafos FC

1-0

4-0
Fri 9, Aug-19:00 - Club Friendly
Zenit-2 St.Petersburg vs Barcelona U19

0-2

1-4
Fri 9, Aug-19:00 - Club Friendly
SG Essen-Schonebeck Women\'s vs Ajax Amsterdam Women\'s

2-0

2-0
Fri 9, Aug-21:30 - Club Friendly
Real Sociedad vs Osasuna

0-0

2-0
Fri 9, Aug-19:30 - Club Friendly
Asteras Tripolis vs Ethnikos Pireaus

0-0

1-2
Fri 9, Aug-19:59 - Club Friendly
Mladost Petrinja vs Dinamo Zagreb B

0-1

0-1
Fri 9, Aug-22:00 - Club Friendly
Gimnastic Tarragona vs Girona

0-1

1-1
Fri 9, Aug-22:30 - Club Friendly
Catania vs Cagliari

1-0

1-1
Fri 9, Aug-22:30 - Club Friendly
CD Lugo vs SD Ponferradina

1-1

1-1
Fri 9, Aug-22:30 - Club Friendly
Valencia CF Mestalla vs UD Levante B

0-0

1-0
Fri 9, Aug-22:30 - Club Friendly
Real SC vs Belenenses(U23)

1-0

1-1
Fri 9, Aug-22:30 - Club Friendly
CD Artistico Navalcarnero vs Toledo

1-0

1-0
Fri 9, Aug-22:30 - Club Friendly
CD Cabecense vs Atletico Antoniano

0-1

1-1
Fri 9, Aug-22:30 - Club Friendly
Salerm Cosmetics Puente Genil vs Atletico Mancha Real

1-3

3-4
Fri 9, Aug-22:40 - Club Friendly
Parma U19 vs Spal U19

1-1

1-2
Fri 9, Aug-22:45 - Club Friendly
Marine vs Witton Albion

0-1

1-1
Fri 9, Aug-22:45 - Club Friendly
Buxton FC vs Widnes FC

1-0

3-0
Fri 9, Aug-22:45 - Club Friendly
Brighouse Town vs Belper Town

0-1

1-2
Fri 9, Aug-23:00 - Club Friendly
Granada CF vs Sevilla

0-0

2-1
Fri 9, Aug-04:30 - Colombia Copa Cup
Atletico Junior Barranquilla vs Atletico Bucaramanga

2-0

2-0
Fri 9, Aug-04:05 - CONCACAF League
San Francisco FC vs Alianza San Salvador

0-0

0-1
Fri 9, Aug-04:05 - CONCACAF League
Antigua GFC vs Forge FC

0-0

0-0
Fri 9, Aug-06:05 - CONCACAF League
Marathon vs Club Comunicaciones

0-0

1-1
Fri 9, Aug-00:00 - Conmebol - Copa Sudamericana
Zulia FC vs Colon

0-0

1-0
Fri 9, Aug-00:00 - COTIF Tournament
Spain(U20) vs Russia(U20)

2-0

4-0
Fri 9, Aug-22:00 - Croatia - 1. Division
NK Osijek vs Dinamo Zagreb

0-0

0-0
Fri 9, Aug-21:00 - Czech Republic 2. Liga
Brno vs Usti nad Labem

1-1

2-2
Fri 9, Aug-19:59 - Czech Republic 2. Liga
Hradec Kralove vs SK Slovan Varnsdorf

4-0

8-0
Fri 9, Aug-19:59 - Czech Republic 2. Liga
Vysocina Jihlava vs Dukla Praha

0-0

1-0
Fri 9, Aug-19:59 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
FK Kraluv Dvur vs Stechovice

2-1

3-2
Fri 9, Aug-19:59 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Group A
Benesov vs FK MAS Taborsko

0-2

1-3
Fri 9, Aug-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Fastav Zlin vs Teplice

0-0

1-0
Fri 9, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Viktoria Otrokovice vs Vyskov

0-0

0-0
Fri 9, Aug-19:59 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hanacka Slavia Kromeriz vs 1. SC Znojmo

2-0

4-0
Fri 9, Aug-19:59 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Velke Mezirici vs Uhersky Brod

1-1

3-2
Fri 9, Aug-15:00 - Czech Republic U19 League
Pribram U19 vs Brno(U19)

1-2

3-2
Fri 9, Aug-19:59 - Danish SAS Ligaen
FC Kobenhavn vs Lyngby

0-0

2-0
Fri 9, Aug-22:00 - Danish SAS Ligaen
Odense BK vs Randers FC

0-0

1-0
Fri 9, Aug-21:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
HIK vs B93 Copenhagen

1-0

1-1
Fri 9, Aug-04:00 - Ecuador Cup
Liga Deportiva Universitaria vs Alianza Guano

1-0

5-1
Fri 9, Aug-15:00 - England U23 Premier League
Norwich City U23 vs Swansea City U23

0-1

0-1
Fri 9, Aug-22:00 - England U23 Premier League
West Ham United U23 vs Fulham U23

2-0

3-0
Fri 9, Aug-22:00 - England U23 Premier League
Middlesbrough U23 vs Aston Villa U23

0-0

1-0
Fri 9, Aug-22:00 - England U23 Premier League
West Bromwich U23 vs Manchester United(U23)

0-3

0-5
Fri 9, Aug-16:00 - England U23 Premier League 2
Millwall(U23) vs Burnley(U23)

0-1

1-1
Fri 9, Aug-23:00 - English Premier League
Liverpool vs Norwich City

4-0

4-1
Fri 9, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Tallinna FC Levadia II vs Vaprus Parnu

0-0

1-2
Fri 9, Aug-20:30 - Estonia Meistri Liiga
FC Flora Tallinn vs Tartu JK Tammeka

0-0

0-1
Fri 9, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga
FC Kuressaare vs JK Tallinna Kalev

0-0

0-1
Fri 9, Aug-21:15 - Faroe Islands Formuladeildin
KI Klaksvik vs Vikingur Gota

0-0

2-0
Fri 9, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
MiPK Mikkeli vs PEPO

0-0

1-1
Fri 9, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko B
Salon Palloilijat(SalPa) vs Honka Akatemia

1-2

2-3
Fri 9, Aug-19:30 - Finland Veikkausliga
HIFK vs KPV

0-2

3-2
Fri 9, Aug-19:30 - Finland Ykkonen
Mypa vs FC Haka

0-2

0-4
Fri 9, Aug-22:00 - France Ligue 2
ESTAC Troyes vs Le Havre

0-1

1-2
Fri 9, Aug-22:00 - France Ligue 2
FC Sochaux-Montbeliard vs AJ Auxerre

0-0

1-0
Fri 9, Aug-22:00 - France Ligue 2
Nancy vs Lorient

0-0

1-1
Fri 9, Aug-22:00 - France Ligue 2
Guingamp vs US Orleans

1-0

1-0
Fri 9, Aug-22:00 - France Ligue 2
Le Mans vs Valenciennes FC

0-0

1-2
Fri 9, Aug-22:00 - France Ligue 2
AC Ajaccio vs Caen

0-2

1-2
Fri 9, Aug-22:00 - France Ligue 2
Chamois Niortais vs LB Chateauroux

1-0

3-0
Fri 9, Aug-22:00 - France Ligue 2
Rodez AF vs Paris FC

1-1

2-1
Fri 9, Aug-22:00 - France Ligue 2
FC Chambly vs Grenoble Foot 38

0-0

0-0
Fri 9, Aug-22:45 - French Le Championnat Ligue 1
AS Monaco vs Lyonnais

0-2

0-3
Fri 9, Aug-22:00 - French National League
Quevilly Rouen vs USL Dunkerque

1-1

1-3
Fri 9, Aug-22:00 - French National League
US Boulogne vs Stade Lavallois MFC

1-1

1-1
Fri 9, Aug-22:00 - French National League
Lyon Duchere vs Pau FC

0-0

0-0
Fri 9, Aug-22:00 - French National League
GFC Ajaccio vs Avranches

0-0

0-1
Fri 9, Aug-22:00 - French National League
Bastia CA vs Concarneau

0-0

2-0
Fri 9, Aug-22:00 - French National League
Red Star FC 93 vs Toulon

0-0

1-1
Fri 9, Aug-22:00 - French National League
SO Cholet vs FC Villefranche Beaujolais

1-0

1-1
Fri 9, Aug-22:00 - French National League
Avenir Sportif Beziers vs Bourg Peronnas

0-1

2-1
Fri 9, Aug-22:00 - French National League
Le Puy Foot 43 Auvergne vs Creteil

0-2

2-3
Fri 9, Aug-20:15 - Friendly Internationals
Dinamo Zagreb (U19) vs Albania(U19)

2-0

2-1
Fri 9, Aug-11:00 - Friendly Internationals
Belgium(U19) vs Colombia(U18)

0-3

1-5
Fri 9, Aug-13:15 - Friendly Internationals
Croatia(U19) vs Cerezo Osaka U19

3-0

4-1
Fri 9, Aug-13:30 - Friendly Internationals
Japan(U18) vs Shizuoka XI U18

2-0

3-1
Fri 9, Aug-16:00 - Friendly Internationals
Afghanistan (U19) vs Turkmenistan(U19)

2-1

2-2
Fri 9, Aug-19:00 - Friendly Internationals
Uzbekistan(U19) vs Iran(U19)

0-0

0-2
Fri 9, Aug-17:30 - Georgia Pirveli Liga
FC Tskhinvali vs FC Merani Tbilisi

0-3

1-4
Fri 9, Aug-17:30 - Georgia Pirveli Liga
Baia Zugdidi vs Kolkheti Poti

1-0

1-0
Fri 9, Aug-17:30 - Georgia Pirveli Liga
FC Shukura Kobuleti vs FC Gagra

0-0

0-0
Fri 9, Aug-20:30 - Germany - Regionalliga Bayern
SpVgg Bayreuth vs FV Illertissen

5-1

7-2
Fri 9, Aug-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Steinbach Haiger vs Bayern Alzenau

1-0

4-1
Fri 9, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga Sued
Kickers Offenbach vs VfR Aalen

0-0

1-1
Fri 9, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga West
Wuppertaler SV vs Dortmund(Am)

1-0

1-0
Fri 9, Aug-21:30 - Germany - Regionalliga West
Monchengladbach AM. vs RW Oberhausen

1-2

1-5
Fri 9, Aug-22:45 - Germany Cup
KFC Uerdingen 05 vs Borussia Dortmund

0-0

0-2
Fri 9, Aug-22:45 - Germany Cup
FC Ingolstadt 04 vs FC Nurnberg

0-0

0-1
Fri 9, Aug-23:30 - Germany Cup
SV Sandhausen vs Monchengladbach

0-1

0-1
Fri 9, Aug-20:30 - Germany OberLiga
CfR Pforzheim vs FSV 08 Bissingen

1-0

3-1
Fri 9, Aug-21:00 - Germany OberLiga
Concordia Schonkirchen vs SC Victoria Hamburg

2-0

2-1
Fri 9, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Siquinala FC vs Coban Imperial

0-0

0-2
Fri 9, Aug-22:30 - Guatemala Liga Nacional
CSD Municipal vs CD Malacateco

1-0

1-0
Fri 9, Aug-22:00 - Holland Eredivisie
Sparta Rotterdam vs VVV-Venlo

0-1

4-1
Fri 9, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
Roda JC Kerkrade vs Almere City FC

0-1

1-1
Fri 9, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
De Graafschap vs SC Cambuur

1-0

2-0
Fri 9, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
N.E.C. Nijmegen vs FC Eindhoven

1-1

1-2
Fri 9, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
FC Dordrecht 90 vs NAC Breda

0-1

0-2
Fri 9, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
FC Oss vs Jong Ajax Amsterdam

1-0

2-1
Fri 9, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
Go Ahead Eagles vs MVV Maastricht

2-1

3-2
Fri 9, Aug-22:00 - Holland Jupiler League
Helmond Sport vs Volendam

0-0

1-1
Fri 9, Aug-21:30 - Iceland Division 1
Throttur Reykjavik vs Thor Akureyri

1-2

1-3
Fri 9, Aug-23:15 - Iceland Division 1
UMF Njardvik vs Fjolnir

1-0

1-1
Fri 9, Aug-23:15 - Iceland Division 1
UMF Afturelding vs Fram Reykjavik

1-0

3-0
Fri 9, Aug-23:15 - Iceland Division 1
Vikingur Olafsvik vs Leiknir Reykjavik

1-1

1-1
Fri 9, Aug-23:15 - Iceland Division 1
Grotta Seltjarnarnes vs Keflavik

1-2

4-3
Fri 9, Aug-23:15 - Iceland Ladies Division 1
Grindavik Women\'s vs IA Akranes Women\'s

0-2

3-3
Fri 9, Aug-22:00 - Iceland Ladies Premier League
IBV Vestmannaeyjar Women\'s vs KR Reykjavik Women\'s

1-3

2-4
Fri 9, Aug-23:15 - Iceland Ladies Premier League
Valur Women\'s vs HK Vikingur Women\'s

2-0

7-0
Fri 9, Aug-23:15 - Iceland Ladies Premier League
Fylkir Women\'s vs Stjarnan Women\'s

1-0

3-1
Fri 9, Aug-12:30 - Indonesia Liga 1
Perseru Badak Lampung vs PSS Sleman

0-1

0-2
Fri 9, Aug-15:30 - Indonesia Liga 1
Bali United FC vs Semen Padang

2-1

4-1
Fri 9, Aug-15:30 - Indonesia Liga 1
Barito Putera vs TIRA Persikabo

1-2

2-4
Fri 9, Aug-22:00 - Ireland - FAI Cup
Cobh Wanderers vs Limerick FC

0-0

0-1
Fri 9, Aug-22:45 - Ireland - FAI Cup
Bohemians vs Shelbourne

0-0

3-2
Fri 9, Aug-22:45 - Ireland - FAI Cup
Derry City vs Wexford Youths

0-0

1-0
Fri 9, Aug-22:45 - Ireland - FAI Cup
Drogheda United vs Avondale United

1-0

2-1
Fri 9, Aug-22:45 - Ireland - FAI Cup
St. Patrick\'s vs Bray Wanderers

0-1

2-1
Fri 9, Aug-22:45 - Ireland - FAI Cup
Glebe North vs Sligo Rovers

0-2

0-8
Fri 9, Aug-22:45 - Ireland - FAI Cup
Cabinteely FC vs Cork City F.C.

0-1

1-1
Fri 9, Aug-23:00 - Ireland - FAI Cup
Shamrock Rovers vs Finn Harps

1-0

1-0
Fri 9, Aug-14:00 - K-National League
Gangneung vs Mokpo City

0-0

1-0
Fri 9, Aug-19:30 - Lithuania - 2. Division
Kupiskis vs FK Zalgiris Vilnius 2

1-0

2-0
Fri 9, Aug-19:59 - Lithuania - 2. Division
Nevezis vs FK Trakai II

0-1

3-2
Fri 9, Aug-06:05 - Mexico Primera Divison A
Cimarrones Sonora vs Alebrijes de Oaxaca

1-0

3-0
Fri 9, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Monarcas Morelia U20 vs Monterrey U20

0-1

3-2
Fri 9, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Veracruz(U20) vs Atlas U20

0-2

0-4
Fri 9, Aug-19:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Zeta vs FK Sutjeska Niksic

0-0

0-0
Fri 9, Aug-22:45 - Northern Ireland Premier League
Glenavon FC vs Glentoran FC

1-1

1-1
Fri 9, Aug-21:00 - Norway 3. Divisjon
Bergen Nord vs Lysekloster

0-4

0-7
Fri 9, Aug-21:00 - Norway Adeccoligaen
Sandefjord vs Start Kristiansand

0-0

0-0
Fri 9, Aug-20:45 - Norwegian Junior U19
Valerenga(U19) vs Stabaek(U19)

1-1

1-3
Fri 9, Aug-21:00 - Norwegian Junior U19
Sparta Sarpsborg (U19) vs Follo(U19)

0-1

1-1
Fri 9, Aug-21:15 - Norwegian Junior U19
KFUM Oslo U19 vs Baerum(U19)

1-1

1-2
Fri 9, Aug-18:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Korona Kielce Youth vs Gornik Zabrze Youth

2-1

2-1
Fri 9, Aug-19:00 - Poland - 4. Liga
Baltyk Gdynia vs Jarota Jarocin

0-2

0-4
Fri 9, Aug-22:30 - Poland - Ekstraklasa
Lech Poznan vs Slask Wroclaw

1-3

1-3
Fri 9, Aug-21:00 - Poland - I liga
Olimpia Grudziadz vs Chojniczanka Chojnice

0-2

3-5
Fri 9, Aug-21:45 - Poland - I liga
Stomil Olsztyn vs GKS Jastrzebie

1-0

2-1
Fri 9, Aug-21:10 - Poland - II liga
Widzew lodz vs Blekitni Stargard Szczecinski

1-0

2-0
Fri 9, Aug-20:45 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Vitoria SC Guimaraes U19 vs FC Porto U19

0-1

1-2
Fri 9, Aug-23:30 - Portugal Primera Liga
Portimonense vs Belenenses

0-0

0-0
Fri 9, Aug-19:00 - Romania - Divizia A
Academica Clinceni vs Chindia Targoviste

2-1

3-1
Fri 9, Aug-22:00 - Romania - Divizia A
Politehnica Iasi vs Dinamo Bucuresti

2-0

2-0
Fri 9, Aug-17:00 - Russia Cup
Irtysh 1946 Omsk vs Dinamo Barnaul

2-0

3-0
Fri 9, Aug-18:00 - Russia Div 2 Center
Zorkyi Krasnogorsk vs Sokol Saratov

1-0

2-2
Fri 9, Aug-18:30 - Russia Div 2 Center
Ararat Moscow vs Rotor Volgograd B

0-0

2-0
Fri 9, Aug-19:00 - Russia Div 2 Center
Dinamo Briansk vs Strogino Moscow

2-0

2-0
Fri 9, Aug-19:30 - Russia Div 2 Center
Salyut-Energia Belgorod vs FK Kvant Obninsk

0-1

0-1
Fri 9, Aug-19:30 - Russia Div 2 Center
FK Kaluga vs FK Khimik Novomoskovsk

2-2

2-2
Fri 9, Aug-19:59 - Russia Div 2 Center
Saturn vs FK Zvezda Ryazan

1-1

2-2
Fri 9, Aug-17:30 - Russia Div 2 South
Legion Dynamo vs Volgar Astrachan

0-2

0-3
Fri 9, Aug-18:00 - Russia Div 2 South
Spartak Nalchik vs FK Krasnodar III

1-0

2-0
Fri 9, Aug-18:00 - Russia Div 2 South
FK Biolog vs FK Makhachkala

0-0

0-0
Fri 9, Aug-18:00 - Russia Div 2 South
Alania Vladikavkaz vs Chernomorets Novorossiysk

0-0

1-2
Fri 9, Aug-19:00 - Russia Div 2 South
SKA Rostov vs Mashuk-KMV

2-1

2-1
Fri 9, Aug-19:00 - Russia Div 2 South
Druzhba Maykop vs Inter Cherkessk

0-0

2-1
Fri 9, Aug-19:59 - Russia Div 2 South
Urozhay Krasnodar vs Dynamo Stavropol

0-2

1-2
Fri 9, Aug-17:00 - Russia Div 2 West
Rodina Moskva vs FK Murom

0-1

0-2
Fri 9, Aug-17:00 - Russia Div 2 West
Olimp Khimki vs Znamya Truda

1-0

1-2
Fri 9, Aug-18:00 - Russia Div 2 West
FC Kolomna vs Dolgiye Prudy

1-0

1-0
Fri 9, Aug-18:00 - Russia Div 2 West
FK Leningradets vs Kazanka Moscow

0-0

0-0
Fri 9, Aug-19:30 - Russia Div 2 West
FC Pskov 747 vs Zvezda Sint Petersburg

2-0

2-1
Fri 9, Aug-19:30 - Russia Div 2 West
Luki Energiya vs Torpedo Vladimir

1-0

1-1
Fri 9, Aug-11:30 - Russia Youth Championship League
FK Krasnodar Youth vs Rubin Kazan Youth

3-1

5-1
Fri 9, Aug-15:00 - Russia Youth Championship League
Dinamo Moscow Youth vs Zenit St.Petersburg Youth

0-0

3-0
Fri 9, Aug-15:00 - Russia Youth Championship League
FK Orenburg Youth vs FC Tambov Youth

0-0

0-1
Fri 9, Aug-22:05 - Scottish Championship
Partick Thistle vs Dundee United

1-0

1-2
Fri 9, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda vs Mladost Lucani

2-0

2-0
Fri 9, Aug-03:00 - Serie C - Brazil
Juventude (RS) vs Tombense

0-0

2-0
Fri 9, Aug-21:00 - Slovakia 2. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas

1-0

4-0
Fri 9, Aug-19:30 - Slovenia 1. Liga
ASK Bravo vs NK Aluminij

0-0

0-1
Fri 9, Aug-22:00 - South Africa Premier League
Maritzburg United vs Highlands Park

0-0

1-1
Fri 9, Aug-14:45 - South Australian Premier League
West Torrens Birkalla vs Western Strikers SC

1-1

2-1
Fri 9, Aug-14:45 - South Australian Premier League
White City Woodville vs Salisbury United

2-0

2-0
Fri 9, Aug-14:40 - South Australian Women\\\'s Premier League
Adelaide University Women\'s vs West Adelaide SC Women\'s

1-0

1-0
Fri 9, Aug-14:45 - South Australian Women\\\'s Premier League
Salisbury Inter Women\'s vs Fulham United Women\'s

5-0

6-2
Fri 9, Aug-21:00 - Swden Women Division 2
Umea FC Women\'s vs Moron BK Women\'s

1-0

4-1
Fri 9, Aug-21:00 - Sweden Damallsvenskan
Vaxjo FF Women\'s vs Djurgardens Women\'s

1-1

2-1
Fri 9, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vanersborgs IF vs Vanersborgs FK

0-1

3-1
Fri 9, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Norrland
Kramfors Alliansen vs Anundsjo IF

3-1

4-2
Fri 9, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Norrland
Umea FC Akademi vs Sandviks IK

0-1

0-1
Fri 9, Aug-21:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
FK Almeboda/Linneryd vs IFK Berga

0-0

1-0
Fri 9, Aug-21:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Aspudden-Tellus vs AFK Linkoping

1-0

3-1
Fri 9, Aug-21:00 - Sweden Superettan
Varbergs BoIS FC vs IK Frej Taby

0-1

2-2
Fri 9, Aug-15:00 - Sweden U19
IFK Norrkoping(U19) vs Brommapojkarna(U19)

2-1

5-5
Fri 9, Aug-17:00 - Sweden U19
Hacken(U19) vs Kalmar FF U19

1-0

2-1
Fri 9, Aug-21:00 - Sweden U19
IFK Varnamo U19 vs Orgryte(U19)

1-0

1-0
Fri 9, Aug-21:30 - Sweden U19
Vasalunds IF(U19) vs FC Djursholm(U19)

1-2

1-3
Fri 9, Aug-22:00 - Switzerland Challenge League
Grasshoppers vs FC Schaffhausen

0-0

0-1
Fri 9, Aug-13:00 - Ukraine U19 Liga
Metalurh Zaporizhya(U19) vs Volyn(U19)

0-0

1-2
Fri 9, Aug-16:00 - Ukraine U19 Liga
FC Mariupol (U19) vs Kolos Kovalivka(U19)

1-0

3-3
Fri 9, Aug-18:00 - Ukraine U19 Liga
FC Karpaty Lviv(U19) vs PFC Oleksandria(U19)

0-1

1-2
Fri 9, Aug-18:00 - Ukraine U19 Liga
FC Dnipro Dnipropetrovsk(U19) vs FC Vorskla(U19)

1-1

2-2
Fri 9, Aug-15:00 - Ukraine U21 Liga
Dynamo Kyiv(U21) vs FC Shakhtar Donetsk(U21)

0-0

1-2
Fri 9, Aug-15:00 - Ukraine U21 Liga
FC Vorskla (U21) vs Lviv(U21)

2-0

6-0
Fri 9, Aug-03:00 - USA Major League Soccer
New York City Football Club vs Houston Dynamo

1-1

3-2
Fri 9, Aug-13:00 - Vietnam First Division
Hue FC vs Dong Thap

1-0

1-0
Fri 9, Aug-14:00 - Vietnam League
Hoang Anh Gia Lai vs The Cong

1-1

2-3
Fri 9, Aug-22:45 - Wales League Cup
Bala Town F.C. vs Gresford Athletic

2-0

7-0
Fri 9, Aug-22:45 - Wales League Cup
Penybont FC vs Goytre United

1-1

4-1
Fri 9, Aug-17:30 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Kaupanger Women\'s vs Grand Bodo Women\'s


0-1
Fri 9, Aug-21:30 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Snogg FK Women\'s vs Nanset Women\'s


0-2
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.