Football Results for Sun 4, Aug 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 4, Aug 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 4, Aug-19:59 - African Nations Championship
Mali vs Guinea Bissau

2-0

3-0
Sun 4, Aug-19:59 - African Nations Championship
Togo vs Benin

0-0

1-0
Sun 4, Aug-21:00 - African Nations Championship
Equatorial Guinea vs Chad

1-0

2-1
Sun 4, Aug-17:00 - African Nations Championship
South Africa vs Lesotho

0-0

0-3
Sun 4, Aug-17:00 - African Nations Championship
Zimbabwe vs Mauritius

1-1

3-1
Sun 4, Aug-17:00 - African Nations Championship
Kenya vs Tanzania

0-0

0-0
Sun 4, Aug-17:00 - African Nations Championship
Ethiopia vs Djibouti

2-1

4-3
Sun 4, Aug-17:00 - African Nations Championship
Mozambique vs Madagascar

3-0

3-2
Sun 4, Aug-17:00 - African Nations Championship
South Sudan vs Burundi

1-0

1-2
Sun 4, Aug-18:00 - African Nations Championship
Namibia vs Comoros

0-0

0-0
Sun 4, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Deportivo Armenio vs Defensores Unidos

0-0

0-1
Sun 4, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Merlo vs Canuelas FC

3-1

3-1
Sun 4, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Central Cordoba De Rosario vs Argentino de Merlo

1-1

1-1
Sun 4, Aug-20:15 - Argentinian Primera Super League
Club de Gimnasia y Esgrima La Plata vs San Lorenzo

0-0

0-1
Sun 4, Aug-00:45 - Argentinian Primera Super League
CA Central Cordoba SDE vs Atletico Tucuman

1-0

1-0
Sun 4, Aug-03:00 - Argentinian Primera Super League
Velez Sarsfield vs Racing Club

2-0

2-2
Sun 4, Aug-18:00 - Argentinian Primera Super League
Union Santa Fe vs Defensa Y Justicia

1-0

2-1
Sun 4, Aug-22:30 - Argentinian Primera Super League
CA Banfield vs Estudiantes La Plata

1-0

1-0
Sun 4, Aug-15:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Viet Nam(U16) vs Timor Leste(U16)

0-0

1-0
Sun 4, Aug-12:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Indonesia(U16) vs Myanmar(u16)

2-0

5-0
Sun 4, Aug-12:30 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Singapore(U16) vs Philippines U16

1-0

3-2
Sun 4, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Cooma Tigers vs Canberra FC

0-1

0-1
Sun 4, Aug-07:00 - Australia Capital Territory U20
Cooma Tigers(U20) vs Canberra FC U20

0-2

0-9
Sun 4, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Weston Workers Bears FC vs Charlestown City Blues FC

1-1

2-2
Sun 4, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Maitland FC vs Hamilton Olympic

1-0

3-0
Sun 4, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Valentine Phoenix vs Edgeworth Eagles FC

1-0

3-1
Sun 4, Aug-09:00 - Australia New South Wales Premier League
Manly United vs A.P.I.A. Leichhardt Tigers

0-0

0-1
Sun 4, Aug-10:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney Olympic vs Sydney United

0-1

2-1
Sun 4, Aug-10:30 - Australia New South Wales Premier League
Rockdale City Suns vs Wollongong Wolves

0-2

1-2
Sun 4, Aug-09:00 - Australia New South Wales Super League
Central Coast Mariners Academy vs Mounties Wanderers

1-0

3-0
Sun 4, Aug-07:00 - Australia New South Wales U20
Manly United(U20) vs A.P.I.A. Leichhardt Tigers(U20)

0-0

2-1
Sun 4, Aug-08:30 - Australia New South Wales U20
Rockdale City Suns(U20) vs Wollongong Wolves(U20)

1-0

1-0
Sun 4, Aug-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Sydney Universiteti Women\'s vs Illawarra Stingrays Women\'s

1-0

2-0
Sun 4, Aug-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Bankstown City Lions Women\'s vs Northern Tigers Women\'s

2-0

3-4
Sun 4, Aug-09:00 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
Sydney Olympic Women\'s vs NWS Koalas Women\'s

1-3

2-3
Sun 4, Aug-09:30 - Australia New South Wales Women\\\'s Premier League
North Shore Mariners Women\'s vs Blacktown Spartans Women\'s

0-1

0-2
Sun 4, Aug-09:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Souths United Women\'s vs Brisbane Roar FC NTC Women\'s

3-0

6-0
Sun 4, Aug-10:15 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Olympia Warriors vs Hobart Zebras

1-3

2-4
Sun 4, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Melbourne Victory FC Am vs Manningham United Blues

0-1

1-2
Sun 4, Aug-11:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
FC Bulleen Lions Women\'s vs Bayside United Women\'s

1-0

3-0
Sun 4, Aug-19:00 - Austria Erste Division
SK Austria Klagenfurt vs FC Liefering

1-2

4-4
Sun 4, Aug-12:30 - Austria Erste Division
FC Wacker Innsbruck vs FC Dornbirn

1-0

1-0
Sun 4, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs Sturm Graz

0-1

0-1
Sun 4, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Red Bull Salzburg vs Mattersburg

3-0

4-1
Sun 4, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
St.Polten vs Rapid Wien

1-1

2-2
Sun 4, Aug-19:30 - Austrian Regionalliga West
Kitzbuhel vs SVG Reichenau

0-0

0-0
Sun 4, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
Kuchl vs Salzburger AK 1914

1-3

3-5
Sun 4, Aug-19:00 - Belarus Cup
Lokomotiv Gomel vs Shakhter Soligorsk

0-2

1-2
Sun 4, Aug-16:00 - Belarus Cup
Naftan Novopolock vs FC Torpedo Zhodino

1-2

1-4
Sun 4, Aug-17:00 - Belarus Cup
Dnepr Mogilev vs FC Slutsk

1-0

2-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belarus Cup
Slavia Mozyr vs FC Vitebsk

2-1

3-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Slavyanka Minsk Women\'s vs Zorka-BDU Minsk Women\'s

0-3

0-7
Sun 4, Aug-19:00 - Belgian Cup
Elene Grotenberge vs KFC Nijlen


1-3
Sun 4, Aug-17:00 - Belgian Cup
Sint Niklaas vs FC Alken

0-0

0-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Eendracht Aalst vs KSC City Pirates

2-0

3-2
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
KSK Ronse vs RUS Biesme

1-1

5-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
KSK Hasselt vs RFC Wetteren


1-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Bocholter VV vs Villers-La-Ville


10-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Zwarte Leeuw vs Onhaye


1-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
ASV Geel vs Royal Leopold F.C.

1-1

3-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Diegem Sport vs Royal Stade Brainois


3-4
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Londerzeel SK vs Heusden Zolder


6-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Oudenaarde vs VNA Wortel

4-0

9-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Hoogstraten VV vs Molenbaix


4-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Blankenberge vs Libramont


3-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
KVK Ieper vs Lyra-Lierse Berlaar

0-0

0-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Berchem Sport vs Dadizele


3-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Spouwen Mopertingen vs Eendracht Aalter

1-1

3-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
KFC Duffel vs Richelle United

1-0

3-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Sint-Lenaarts vs KFC Mandel United


1-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
KRC Harelbeke vs UCE Liege

0-0

0-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Menen vs Andennais


5-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Bambrugge vs KFC Houtvenne


3-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Merelbeke vs Genly-Quevy


1-5
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Sint-Job vs RFC Rhisnois


3-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Witgoor Sport vs Rapid Symphorinois


2-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Weerstand Koersel vs Racing jet wavre


4-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
RUS Saint-Ghislain-Tertre-Hautrage vs FC Gullegem


1-2
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Givry vs Stockel


6-2
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Saint-Louis-Saint-Leger vs Herstal


0-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Raeren vs Aische


4-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Oppagne-Weris vs Sparta Petegem

0-0

0-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
RFC Grand-Leez vs Torhout

0-0

1-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Ciney vs Bilzerse Waltwilder


0-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Couvin-Mariembourg vs Sassport Boezinge


1-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
KV Zelzate vs KV Turnhout

1-1

2-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Royal Knokke vs K.RC.Mechelen


1-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Diest vs Mariekerke


0-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Oostnieuwkerke vs Etoile de Faimes


2-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
RC Lebbeke vs Tollembeek


12-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Jodoigne vs FC Tilleur


1-7
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Braine vs Rocherath

0-0

2-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Huvo Jeuk vs Loenhout SK


2-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Hades vs Olsa Brakel


0-4
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Acren vs Avanti Stekene


2-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Montignies vs Tongeren


2-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Jong Lede vs Svelta Melsele


0-2
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Eendracht Termien vs Esperanza Neerpelt


4-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Ternesse vs Waremme


0-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Pepingen vs VK Berg-Op


11-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Verlaine vs Huizingen


3-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Habay la Neuve vs Ethe Belmont


2-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Royal Dottignies Sports vs Racing Waregem


1-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Rus Beloeil vs KRC Gent


2-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
SC Dikkelvenne vs Excelsior Mariakerke


5-2
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
RC Hornu vs Aywaille


0-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Solieres Sport vs VC Kesselt


6-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Stockay-Warfusee vs Ninove


2-2
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Gosselies Sports vs Templiers Nandrin


2-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Peruwelz FC vs KFC De Kempen


1-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Stade Everois vs Meix-Devant-Virton


2-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
KVE Drongen vs RES Durbuy


1-2
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
KV Tervuren Duisburg vs RFC Meux


1-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
KSKV Zwevezele vs Kampenhout


2-3
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
KWS Lauwe vs Wolvertem Merchtem


1-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Jong Zulte vs RRC Hamoir


3-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Greunsjotters Vossem vs Ixelles

0-0

0-0
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
Union Namur vs Ster-Francorchamps


2-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgian Cup
K.Eendracht Stevoort vs Royal Oupeye


0-4
Sun 4, Aug-20:30 - Belgian Cup
Sprimont Comblain vs Oostkamp


1-1
Sun 4, Aug-19:59 - Belgian Jupiler League
Royal Excel Mouscron vs Anderlecht

0-0

0-0
Sun 4, Aug-16:30 - Belgian Jupiler League
Gent vs AS Eupen

4-0

6-1
Sun 4, Aug-22:00 - Belgian Jupiler League
Royal Antwerp FC vs Red Star Waasland-Beveren

2-1

4-1
Sun 4, Aug-18:00 - Belgium - 2e Klasse
St. Gilloise vs Roeselare

1-0

3-0
Sun 4, Aug-01:15 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Destroyers vs Jorge Wilstermann

1-0

1-0
Sun 4, Aug-03:30 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Guabira vs Real Potosi

0-0

0-1
Sun 4, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
The Strongest vs Nacional Potosi

1-1

3-2
Sun 4, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Aurora vs Sport Boys Warnes

0-0

0-0
Sun 4, Aug-22:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Zeljeznicar Sarajevo vs Zrinjski Mostar

0-0

1-0
Sun 4, Aug-22:30 - Bosnia Premijer Liga
NK Siroki Brijeg vs Radnik Bijeljina

2-0

3-0
Sun 4, Aug-17:00 - BRA CCD2
Fluminense SC vs Guarani de Palhoca

0-0

2-0
Sun 4, Aug-22:00 - BRA CCD2
Juventus SC vs Concordia SC

0-0

1-1
Sun 4, Aug-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
CR Flamengo (RJ) Women\'s vs Sao Francisco Women\'s


5-0
Sun 4, Aug-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Sport Club Recife Women\'s vs Iranduba AM Women\'s

2-0

3-1
Sun 4, Aug-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
EC Sao Jose SP Women\'s vs Santos Women\'s

0-0

2-0
Sun 4, Aug-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Foz Cataratas Women\'s vs Minas ICESP/DF Women\'s

0-1

1-1
Sun 4, Aug-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Ferroviaria SP Women\'s vs Vitoria PE Women\'s

5-0

7-0
Sun 4, Aug-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Osasco Audax Women\'s vs Ponte Preta Women\'s

2-0

2-0
Sun 4, Aug-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Corinthians Paulista SP Women\'s vs EC Victoria BA Women\'s

1-0

2-1
Sun 4, Aug-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Internacional (RS) Women\'s vs Kindermann Women\'s

0-0

0-0
Sun 4, Aug-02:00 - Brasileiro Serie B
CRB (AL) vs Cuiaba (MT)

0-0

0-1
Sun 4, Aug-02:15 - Brasileiro Serie B
Vila Nova (GO) vs Figueirense FC

0-0

0-0
Sun 4, Aug-00:00 - Brasileiro Serie B
Parana vs America MG

0-0

0-0
Sun 4, Aug-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Assisense SP(U23) vs Francana SP(U23)

0-0

0-2
Sun 4, Aug-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Guarulhos SP(U23) vs Marilia SP(U23)

1-1

2-2
Sun 4, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Friburguense (RJ) vs Sampaio Correa (RJ)

2-0

2-1
Sun 4, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Bonsucesso vs Nova Cidade RJ

2-0

4-0
Sun 4, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Campos RJ vs Olaria RJ

1-0

1-2
Sun 4, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Serrano RJ vs America-RJ

0-0

1-2
Sun 4, Aug-17:00 - Brazil Copa Paulista
Juventus-SP vs Desportivo Brasil SP

1-0

1-0
Sun 4, Aug-17:00 - Brazil Copa Paulista
Rio Claro vs XV de Piracicaba

0-0

1-2
Sun 4, Aug-17:00 - Brazil Copa Paulista
Mirassol vs Batatais SP

2-0

6-0
Sun 4, Aug-17:00 - Brazil Copa Paulista
Linense(BRA) vs Comercial SP

0-0

0-0
Sun 4, Aug-17:00 - Brazil Copa Paulista
Taubate vs Corinthians Paulista (SP) B

0-0

2-1
Sun 4, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
EC Santo Andre vs EC Sao Bernardo

0-1

0-3
Sun 4, Aug-01:30 - Brazil National Football Tournament U20
Sport Club Recife Youth vs Atletico Mineiro Youth (MG)

0-0

0-2
Sun 4, Aug-18:00 - Brazil National Football Tournament U20
America MG Youth vs Corinthians Youth

0-2

1-5
Sun 4, Aug-20:30 - Bulgaria B PFG
Neftochimik Burgas vs OFC Pomorie

2-0

2-1
Sun 4, Aug-19:45 - Bulgaria Premier
CSKA Sofia vs POFC Botev Vratsa

0-0

1-0
Sun 4, Aug-22:00 - Bulgaria Premier
Lokomotiv Plovdiv vs Ludogorets Razgrad

0-0

1-1
Sun 4, Aug-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Fluminense (RJ) vs Internacional (RS)

0-0

2-1
Sun 4, Aug-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Ceara vs Fortaleza

2-1

2-1
Sun 4, Aug-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Santos vs Goias

3-0

6-1
Sun 4, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Esporte Clube Bahia vs CR Flamengo (RJ)

3-0

3-0
Sun 4, Aug-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Avai FC (SC) vs Botafogo (RJ)

0-1

0-2
Sun 4, Aug-02:00 - Canadian Soccer League
FC Vorkuta vs Ukraine United


2-2
Sun 4, Aug-02:30 - Canadian Soccer League
Kingsman vs Serbian White Eagles

2-0

4-2
Sun 4, Aug-03:00 - Canadian Soccer League
Real Mississauga SC vs CSC Mississauga


1-8
Sun 4, Aug-21:00 - Catalunya Cup
UE Vilassar de Mar vs EC Granollers


1-0
Sun 4, Aug-21:30 - Catalunya Cup
UE Castelldefels vs FC Santboia


2-0
Sun 4, Aug-21:30 - Catalunya Cup
Cerdanyola del Valles vs Lleida


1-3
Sun 4, Aug-21:00 - Catalunya Cup
CE Europa vs UE Llagostera

0-0

1-1
Sun 4, Aug-22:00 - Catalunya Cup
UA Horta vs UE Olot

2-0

3-1
Sun 4, Aug-22:30 - Catalunya Cup
Sant Andreu vs CF Peralada

0-0

0-0
Sun 4, Aug-22:30 - Catalunya Cup
San Cristobal vs Santfeliuenc FC

0-0

0-0
Sun 4, Aug-23:30 - Chile Primera B
Cobreloa vs La Serena

1-1

3-1
Sun 4, Aug-23:30 - Chile Primera B
Nublense vs San Luis Quillota

0-0

0-0
Sun 4, Aug-23:30 - Chile Primera B
Deportes Valdivia vs CD Copiapo S.A.

0-1

1-1
Sun 4, Aug-20:30 - Chile Primera Division
Universidad de Concepcion vs Universidad Catolica

0-1

0-3
Sun 4, Aug-01:30 - Chile Primera Division
Huachipato FC vs Palestino

0-0

0-2
Sun 4, Aug-04:00 - Chile Primera Division
Universidad de Chile vs Audax Italiano

1-0

1-1
Sun 4, Aug-23:00 - Chile Primera Division
CSD Antofagasta vs Everton CD

0-1

1-1
Sun 4, Aug-02:00 - Chile Tercera Division
Deportes Vallenar vs Fernandez Vial

1-0

1-0
Sun 4, Aug-23:30 - Chile Tercera Division
Lautaro de Buin vs Independiente de Cauquenes


1-2
Sun 4, Aug-00:00 - Chile Tercera Division
San Antonio Unido vs AC Colina

1-0

3-0
Sun 4, Aug-14:00 - China Reserves League
Shanghai SIPG Reserve vs Tianjin TianHai Reserve

1-1

3-1
Sun 4, Aug-15:35 - China Women\\\'s Super League
HeNan Huishang Women\'s vs Wuhan Jianghan Women\'s

0-1

1-2
Sun 4, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 1
Shaanxi Chang\'an Athletic FC vs Inner Mongolia Zhongyou

0-1

0-1
Sun 4, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Liaoning Whowin vs Xinjiang Tianshan Leopard

1-0

1-1
Sun 4, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Guizhou Hengfeng F.C. vs Qingdao Huanghai F.C.

0-0

1-0
Sun 4, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Shijiazhuang Ever Bright FC vs Beijing BSU

0-3

0-5
Sun 4, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Guangdong Southern Tigers vs Shanghai Shenxin

0-0

1-0
Sun 4, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Changchun YaTai vs Meizhou Hakka

3-0

5-1
Sun 4, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Hunan Billows vs Shenzhen Pengcheng

0-0

0-0
Sun 4, Aug-19:00 - Club Friendly
De Graafschap vs Osasuna

0-1

1-2
Sun 4, Aug-19:00 - Club Friendly
Besiktas JK vs Brescia

0-1

0-2
Sun 4, Aug-19:00 - Club Friendly
Litex Lovech vs Olympiakos Nicosia FC

0-1

0-1
Sun 4, Aug-19:00 - Club Friendly
Al-Faisaly Harmah vs Apollon Larissas

1-1

5-1
Sun 4, Aug-19:00 - Club Friendly
Kalinkovo vs PSC Pezinok


2-3
Sun 4, Aug-19:45 - Club Friendly
ASJ Soyaux Women\'s vs Fleury 91 Women\'s

0-0

0-1
Sun 4, Aug-20:15 - Club Friendly
Mirandela vs Leixoes Reserves

0-0

1-0
Sun 4, Aug-16:00 - Club Friendly
Bayer Leverkusen vs Valencia

1-1

1-2
Sun 4, Aug-16:00 - Club Friendly
St. Mochtas vs Longford Town

0-1

2-3
Sun 4, Aug-16:00 - Club Friendly
SC Heerenveen Women\'s vs Bayer Leverkusen Women\'s

1-1

1-1
Sun 4, Aug-16:00 - Club Friendly
Monchengladbach Women\'s vs ADO Den Haag Women\'s

0-0

0-2
Sun 4, Aug-19:59 - Club Friendly
Spal vs Hellas Verona

0-0

0-0
Sun 4, Aug-19:59 - Club Friendly
Alanyaspor vs Al Wasl FC

0-0

2-2
Sun 4, Aug-19:59 - Club Friendly
Esperanca Lagos vs Louletano

0-1

1-1
Sun 4, Aug-19:59 - Club Friendly
Vojvodina Women\'s vs FK Radnik Hadzici Women\'s

0-0

0-0
Sun 4, Aug-19:59 - Club Friendly
Bordeaux Women\'s vs Athletic Bilbao Women\'s

2-2

4-2
Sun 4, Aug-19:59 - Club Friendly
Deportivo La Coruna Women\'s vs Madrid CFF Women\'s

0-1

0-2
Sun 4, Aug-21:00 - Club Friendly
Mallorca vs Valladolid

1-2

2-2
Sun 4, Aug-21:00 - Club Friendly
Bregalnica Stip vs Borec Veles

2-0

2-2
Sun 4, Aug-21:30 - Club Friendly
Granada CF vs Las Palmas

0-0

2-0
Sun 4, Aug-21:30 - Club Friendly
UD Santa Marta vs CF Salmantino UDS

0-1

0-2
Sun 4, Aug-17:00 - Club Friendly
Fredrikstad vs Orn-Horten

4-0

5-1
Sun 4, Aug-17:00 - Club Friendly
Crystal Palace Women\'s vs Tottenham Hotspur Women\'s

0-2

0-7
Sun 4, Aug-17:30 - Club Friendly
Mes Kerman vs Fajr Sepasi

2-0

3-0
Sun 4, Aug-22:00 - Club Friendly
Racing Santander vs Athletic Bilbao

1-0

2-1
Sun 4, Aug-22:00 - Club Friendly
Barcelona vs Arsenal

0-1

2-1
Sun 4, Aug-22:00 - Club Friendly
SD Huesca vs CD Castellon

1-0

2-2
Sun 4, Aug-00:00 - Club Friendly
Felgueiras vs Vitoria Guimaraes B

0-1

2-2
Sun 4, Aug-22:30 - Club Friendly
Pineto vs Delfino Pescara 1936

1-1

1-2
Sun 4, Aug-22:45 - Club Friendly
Bordeaux vs Genoa

1-2

2-3
Sun 4, Aug-22:45 - Club Friendly
Pisa vs FC Flora Tallinn

0-0

0-0
Sun 4, Aug-23:00 - Club Friendly
Marseille vs Napoli

0-1

0-1
Sun 4, Aug-23:00 - Club Friendly
Raja Casablanca Atlhletic vs Real Betis

0-0

0-1
Sun 4, Aug-23:00 - Club Friendly
La Roda CF vs Albacete B

1-0

1-0
Sun 4, Aug-23:00 - Club Friendly
UD Montijo vs CD Calamonte

0-1

0-1
Sun 4, Aug-12:30 - Club Friendly
Neman Grodno vs FK Lida

1-1

1-1
Sun 4, Aug-12:30 - Club Friendly
Wisla Sandomierz vs Stal Krasnik

0-0

1-1
Sun 4, Aug-18:00 - Club Friendly
Nacional PR(U23) vs Apucarana PR(U23)

0-0

0-1
Sun 4, Aug-14:30 - Club Friendly
Sanjoanense vs Benfica(U23)

1-1

1-3
Sun 4, Aug-18:30 - Club Friendly
UNFP vs Strasbourg

1-2

2-3
Sun 4, Aug-01:00 - Colombia Copa Mustang
Union Magdalena vs Dep.Independiente Medellin

1-1

1-1
Sun 4, Aug-02:00 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Cali vs La Equidad

0-0

2-0
Sun 4, Aug-03:00 - Colombia Copa Mustang
Cucuta vs Deportiva Once Caldas

1-0

1-1
Sun 4, Aug-05:00 - Colombia Copa Mustang
Millonarios vs Jaguares de Cordoba

1-1

2-1
Sun 4, Aug-00:00 - Colombia Copa Premier
Barranquilla FC vs Bogota FC

0-1

0-2
Sun 4, Aug-00:00 - Colombia Copa Premier
Valledupar FC vs Boca Juniors De Cali

1-0

2-1
Sun 4, Aug-00:00 - Colombia Copa Premier
Orsomarso vs Real Santander

0-0

0-1
Sun 4, Aug-19:30 - Coppa Italia
Ravenna vs Unione Sanremo

1-0

1-0
Sun 4, Aug-19:30 - Coppa Italia
Carrarese vs Fermana

0-1

1-1
Sun 4, Aug-19:30 - Coppa Italia
Adriese vs FeralpiSalo

0-0

0-1
Sun 4, Aug-20:30 - Coppa Italia
Pro Patria vs Matelica

0-0

1-0
Sun 4, Aug-20:30 - Coppa Italia
S.S.D. Monza 1912 vs Alessandria

2-0

2-0
Sun 4, Aug-19:59 - Coppa Italia
Piacenza vs A.S. Viterbese Castrense

0-0

0-0
Sun 4, Aug-21:00 - Coppa Italia
U.S. Catanzaro 1929 vs Casertana F.C.

0-0

1-1
Sun 4, Aug-22:00 - Coppa Italia
Triestina vs Cavese

2-1

3-1
Sun 4, Aug-22:30 - Coppa Italia
Robur Siena S.S.D. vs Mantova

0-1

0-2
Sun 4, Aug-22:30 - Coppa Italia
Catania vs ASD Cavenago Fanfulla

2-0

3-0
Sun 4, Aug-22:30 - Coppa Italia
S.S. Monopoli 1966 vs Ponsacco

3-1

4-1
Sun 4, Aug-22:30 - Coppa Italia
Imolese vs Sambenedettese

0-1

2-2
Sun 4, Aug-22:45 - Coppa Italia
Arezzo vs Turris Neapolis

0-0

1-0
Sun 4, Aug-23:00 - Coppa Italia
S.S.D. Potenza Calcio vs ASD Lanusei Calcio

0-0

2-0
Sun 4, Aug-18:00 - Coppa Italia
Alto Adige/Sudtirol vs Citta di Fasano

1-0

4-2
Sun 4, Aug-19:00 - Coppa Italia Lega PRO
Gozzano vs Renate AC

0-0

0-1
Sun 4, Aug-20:30 - Coppa Italia Lega PRO
Rimini vs Cesena

0-2

1-2
Sun 4, Aug-22:30 - Coppa Italia Lega PRO
Ternana vs Olbia

1-0

3-2
Sun 4, Aug-22:30 - Coppa Italia Lega PRO
Gubbio vs Alma Juventus Fano

3-0

6-0
Sun 4, Aug-22:30 - Coppa Italia Lega PRO
Juventus(U23) vs US Pergolettese

2-0

2-0
Sun 4, Aug-18:30 - Coppa Italia Lega PRO
Giana Erminio vs Albinoleffe

0-1

0-1
Sun 4, Aug-16:00 - COSAFA Women\\\'s Cup U20
Tanzania Women\'s (U20) vs Eswatini Women\'s (U20)

3-0

8-0
Sun 4, Aug-13:00 - COSAFA Women\\\'s Cup U20
Botswana Women\'s U20 vs Zambia Women\'s U20

1-2

1-4
Sun 4, Aug-21:00 - Costa Rica Primera Division
Deportivo Saprissa vs Guadalupe FC

1-0

4-1
Sun 4, Aug-06:00 - Costa Rica Primera Division
Herediano vs Jicaral

0-1

1-2
Sun 4, Aug-00:30 - COTIF Tournament
Russia(U20) vs Mauritania(U20)

2-0

3-0
Sun 4, Aug-19:59 - Croatia - 1. Division
Hajduk Split vs NK Lokomotiva Zagreb

2-0

3-0
Sun 4, Aug-22:00 - Croatia - 1. Division
NK Osijek vs Inter Zapresic

0-1

3-1
Sun 4, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
SK Slovan Varnsdorf vs Chrudim

1-1

3-3
Sun 4, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Dukla Praha vs Viktoria Zizkov

1-0

2-0
Sun 4, Aug-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Sparta Praha vs FK Pribram

2-0

3-0
Sun 4, Aug-18:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
Ceske Budejovice vs FK Baumit Jablonec

0-1

1-1
Sun 4, Aug-18:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
MFK Karvina vs Slavia Praha

0-0

0-0
Sun 4, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Unicov vs Zlin B

1-0

4-2
Sun 4, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Blansko vs Vyskov

2-0

3-1
Sun 4, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Synot Slovacko II vs Hanacka Slavia Kromeriz

2-1

4-3
Sun 4, Aug-16:00 - Danish SAS Ligaen
Esbjerg FB vs Odense BK

0-0

0-1
Sun 4, Aug-19:59 - Danish SAS Ligaen
Midtjylland vs Aalborg BK

0-0

1-0
Sun 4, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen
Brondby vs AC Horsens

1-1

1-2
Sun 4, Aug-14:00 - Danish SAS Ligaen
Randers FC vs FC Nordsjaelland

3-0

3-1
Sun 4, Aug-15:45 - Denmark - 1. Division
Naestved vs Kolding IF

0-1

0-2
Sun 4, Aug-15:45 - Denmark - 1. Division
FC Roskilde vs Skive IK

0-0

1-1
Sun 4, Aug-16:00 - Denmark - 1. Division
HB Koge vs Fredericia

0-1

1-3
Sun 4, Aug-19:59 - Denmark - 1. Division
Vendsyssel vs Fremad Amager

0-0

0-1
Sun 4, Aug-17:00 - Denmark - 1. Division
Vejle vs Nykobing FC

0-3

2-4
Sun 4, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Holbaek vs Bronshoj

1-1

1-1
Sun 4, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Slagelse B&I vs Vanlose IF

0-0

0-0
Sun 4, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Thisted FC vs VSK Aarhus

1-2

1-4
Sun 4, Aug-19:59 - Ecuador Campeonato Serie B
Manta FC vs L.D.U.Portoviejo

1-0

1-1
Sun 4, Aug-00:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Santo Domingo vs Independiente Juniors

0-0

0-0
Sun 4, Aug-00:00 - Ecuador Campeonato Serie B
CD Clan Juvenil vs Gualaceo SC

0-0

0-0
Sun 4, Aug-00:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Fuerza Amarilla vs Guayaquil City F.C.

0-0

0-1
Sun 4, Aug-23:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Liga Deportiva Universitaria vs Macara

0-0

1-1
Sun 4, Aug-01:15 - El Salvador Primera Division
Jocoro FC vs Santa Tecla

1-0

2-1
Sun 4, Aug-01:30 - El Salvador Primera Division
Alianza San Salvador vs Once Municipal

0-0

3-0
Sun 4, Aug-18:00 - England FA Community Shield
Liverpool vs Manchester City

0-1

1-1
Sun 4, Aug-19:30 - England The Championship
Bristol City vs Leeds United

0-1

1-3
Sun 4, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Tartu JK Welco vs Tallinna FC Levadia II

0-1

0-2
Sun 4, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Skala IF vs AB Argir

0-0

0-1
Sun 4, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
Vikingur Gota vs NSI Runavik

2-0

2-3
Sun 4, Aug-18:00 - Faroe Islands Formuladeildin
EB Streymur vs TB/FCS/Royn

0-1

0-2
Sun 4, Aug-19:30 - Finland - Kakkonen Lohko A
MP Mikkeli vs JIPPO

0-0

0-0
Sun 4, Aug-15:00 - Finland Junior League
Ilves Youth vs Helsinki Youth

1-1

3-2
Sun 4, Aug-19:00 - Finland Veikkausliga
Inter Turku vs IFK Mariehamn

0-0

1-0
Sun 4, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
Lahti vs KPV

0-0

1-0
Sun 4, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
KuPS vs HIFK

0-1

1-1
Sun 4, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
Ilves Tampere vs RoPS Rovaniemi

0-1

2-2
Sun 4, Aug-20:45 - Friendly Internationals
Mauritania Women\'s vs India Women\'s

0-4

0-7
Sun 4, Aug-06:30 - Friendly Internationals
USA Women\'s vs Ireland Women\'s

3-0

3-0
Sun 4, Aug-22:30 - Friendly Internationals
Spain Women\'s(U19) vs Villarreal Women\'s

3-1

3-1
Sun 4, Aug-17:30 - Georgia Pirveli Liga
Samtredia vs Baia Zugdidi

0-0

1-0
Sun 4, Aug-17:30 - Georgia Pirveli Liga
FC Shevardeni vs FC Tskhinvali

0-0

1-0
Sun 4, Aug-17:30 - Georgia Pirveli Liga
FC Telavi vs Guria Lanchkhuti

0-0

2-0
Sun 4, Aug-21:00 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs Dinamo Tbilisi

0-4

0-6
Sun 4, Aug-21:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs Dila Gori

0-0

0-0
Sun 4, Aug-15:00 - German 3. Liga
Eintracht Braunschweig vs MSV Duisburg

0-1

0-3
Sun 4, Aug-16:00 - German 3. Liga
FSV Zwickau vs Carl Zeiss Jena

1-0

2-0
Sun 4, Aug-15:30 - German Bundesliga 2
1. FC Heidenheim 1846 vs VfB Stuttgart

0-0

2-2
Sun 4, Aug-17:30 - German Bundesliga 2
FC Erzgebirge Aue vs SV Wehen Wiesbaden

2-1

3-2
Sun 4, Aug-17:30 - German Bundesliga 2
SV Darmstadt 98 vs Holstein Kiel

1-0

2-0
Sun 4, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
VfR Garching vs TSV Aubstadt

0-2

1-5
Sun 4, Aug-13:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV Buchbach vs Turkgucu Ataspor Munchen

1-0

2-1
Sun 4, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Energie Cottbus vs Rot-Weiss Erfurt

2-2

5-3
Sun 4, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
ZFC Meuselwitz vs Lichtenberg 47

2-0

2-0
Sun 4, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Viktoria Berlin 1889 vs FC Lokomotive Leipzig

0-1

0-2
Sun 4, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Wacker Nordhausen vs Bischofswerdaer FV 08

4-0

8-0
Sun 4, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Werder Bremen (Am) vs FC St. Pauli II

1-1

2-2
Sun 4, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Havelse vs SC Weiche Flensburg 08

0-0

0-2
Sun 4, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Eintracht Norderstedt vs Heider SV

2-1

6-1
Sun 4, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Oldenburg vs Wolfsburg AM.

0-1

0-3
Sun 4, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Drochtersen/Assel vs SSV Jeddeloh

2-0

3-1
Sun 4, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hamburger SV II vs Holstein Kiel B

4-0

6-0
Sun 4, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
1. FSV Mainz 05 II vs TuS Rot Weiss Koblenz

0-0

2-0
Sun 4, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SC Freiburg II vs Kickers Offenbach

0-0

1-2
Sun 4, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
VFB Homberg vs RW Essen

0-0

1-2
Sun 4, Aug-18:30 - Germany - Regionalliga West
Dortmund(Am) vs Sportfreunde Lotte

1-0

2-1
Sun 4, Aug-16:00 - Germany OberLiga
VfB Stuttgart II vs Nottingen

0-0

0-1
Sun 4, Aug-16:00 - Germany OberLiga
TuS Koblenz vs FV Diefflen

1-0

1-0
Sun 4, Aug-16:00 - Germany OberLiga
SC Staaken vs TSG Neustrelitz

0-0

0-1
Sun 4, Aug-16:00 - Germany OberLiga
Tasmania Gropiusstadt vs Tennis Borussia Berlin

1-2

2-4
Sun 4, Aug-17:00 - Germany OberLiga
Werder Bremen III vs Aumund-Vegesack

0-0

0-1
Sun 4, Aug-18:00 - Germany OberLiga
SV Elversberg Am vs Arminia Ludwigshafen

1-0

3-1
Sun 4, Aug-15:00 - Germany Woman\\\'s Cup
TuS Worrstadt Women\'s vs FC Monchengladbach 1894 Women\'s

0-0

1-0
Sun 4, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Hamburger Women\'s vs Union Berlin Women\'s

1-0

2-0
Sun 4, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Magdeburger Women\'s vs Holstein Kiel Women\'s

0-1

2-3
Sun 4, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
SV Weinberg Women\'s vs Karlsruher SC Women\'s

2-0

5-0
Sun 4, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
BV Borussia Bocholt Women\'s vs Viktoria Berlin 1889 Women\'s

1-0

3-0
Sun 4, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Fortuna Koln Women\'s vs FSV Hessen Wetzlar Women\'s

0-1

1-4
Sun 4, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Eintracht Frankfurt Women\'s vs SV Hegnach Women\'s

1-0

3-1
Sun 4, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
SV Holzbach Women\'s vs Nurnberg Women\'s

0-1

0-4
Sun 4, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Schwachhausen Women\'s vs Berghofen Women\'s

0-2

1-5
Sun 4, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
RB Leipzig Women\'s vs BV Cloppenburg Women\'s

2-1

4-2
Sun 4, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Warnemunde Women\'s vs FC Gutersloh Women\'s

0-4

0-7
Sun 4, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Gottelborn Women\'s vs Andernach Women\'s

1-4

1-5
Sun 4, Aug-13:00 - Germany Woman\\\'s Cup
FFV Erfurt Women\'s vs Saarbrucken Women\'s

0-4

0-7
Sun 4, Aug-13:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Hegauer FV Women\'s vs Ingolstadt 04 Women\'s

0-0

0-1
Sun 4, Aug-13:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Forstern Women\'s vs FFC 08 Niederkirchen Women\'s

1-0

2-0
Sun 4, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Municipal vs Club Comunicaciones

1-0

1-0
Sun 4, Aug-21:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Sanarate vs Siquinala FC

0-0

0-0
Sun 4, Aug-02:00 - Guatemala Liga Nacional
Coban Imperial vs Santa Lucia Cotzumalguapa

1-1

2-1
Sun 4, Aug-22:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Malacateco vs CSD Xelaju MC

0-0

0-0
Sun 4, Aug-23:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Puerto de Iztapa vs Antigua GFC

0-1

0-1
Sun 4, Aug-18:06 - Guinness International Champions Cup
Tottenham Hotspur vs Inter Milan

1-1

1-1
Sun 4, Aug-16:30 - Holland Eredivisie
Feyenoord Rotterdam vs Sparta Rotterdam

0-0

2-2
Sun 4, Aug-22:00 - Holland Eredivisie
AZ Alkmaar vs Fortuna Sittard

0-0

4-0
Sun 4, Aug-14:15 - Holland Eredivisie
Heracles Almelo vs SC Heerenveen

0-3

0-4
Sun 4, Aug-18:45 - Holland Eredivisie
ADO Den Haag vs FC Utrecht

2-2

2-4
Sun 4, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Soroksar vs Kazincbarcika

0-0

1-1
Sun 4, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Budaorsi SC vs Nyiregyhaza Spartacus FC

0-1

0-2
Sun 4, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Szegedi AK vs Budafoki MTE

0-3

0-3
Sun 4, Aug-19:30 - Hungary NB ?
Dorogi FC vs Vasas

2-0

2-1
Sun 4, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Bekescsaba vs Duna Aszfalt TVSE

0-0

0-1
Sun 4, Aug-21:00 - Hungary NB ?
BFC Siofok vs Balmazujvaros Sport KFT

0-0

0-0
Sun 4, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Szolnoki MAV FC vs Vac-Dunakanyar

1-1

2-1
Sun 4, Aug-21:00 - Hungary NB ?
FC Ajka vs ETO Gyori FC

0-1

0-1
Sun 4, Aug-21:00 - Hungary NB ?
Aqvital FC Csakvar vs MTK Budapest FC

3-1

3-2
Sun 4, Aug-19:59 - Hungary NB1
MOL Fehervar FC vs Kaposvar

3-2

4-2
Sun 4, Aug-19:59 - Hungary NB1
Diosgyor VTK vs Budapest Honved

1-1

2-1
Sun 4, Aug-15:40 - Indonesia Liga 1
Barito Putera vs Persib Bandung

0-0

1-0
Sun 4, Aug-12:30 - Indonesia Liga 1
Borneo F.C. vs PSS Sleman

0-1

2-2
Sun 4, Aug-20:30 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Haifa vs Hapoel Ironi Kiryat Shmona

4-1

4-1
Sun 4, Aug-21:30 - Israel Ligat Al Toto Cup
Hapoel Tel Aviv vs Beitar Jerusalem

0-1

0-1
Sun 4, Aug-08:00 - Japan Futsal League
Espo Lada Hokkaido Futsal vs Nagoya oceans Futsal

1-1

3-2
Sun 4, Aug-09:00 - Japan Futsal League
voscuore sendai Futsal vs F-League selection Futsal


1-2
Sun 4, Aug-10:00 - Japan Futsal League
Shriker Osaka Futsal vs Peace Does Machida Futsal

0-2

3-2
Sun 4, Aug-12:00 - Japan Futsal League
Bardral Urayasu Futsal vs Booulos Nagano Futsal

2-1

3-3
Sun 4, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Nagoya Grampus Eight

1-2

2-2
Sun 4, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Kawasaki Frontale vs Matsumoto Yamaga FC

0-0

0-0
Sun 4, Aug-14:30 - Japanese J-League Division 1
Sagan Tosu vs Oita Trinita

0-0

2-2
Sun 4, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Kyoto Sanga FC vs Tokyo Verdy

3-0

4-0
Sun 4, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Albirex Niigata vs Tokushima Vortis

2-0

4-0
Sun 4, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Avispa Fukuoka vs Yokohama FC

0-0

0-2
Sun 4, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs FC Machida Zelvia

0-0

3-0
Sun 4, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs Tochigi SC

1-0

1-1
Sun 4, Aug-13:00 - Japanese League Division 2
V-Varen Nagasaki vs FC Gifu

1-1

1-3
Sun 4, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Kashiwa Reysol vs FC Ryukyu

2-1

5-1
Sun 4, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Montedio Yamagata

2-1

3-2
Sun 4, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Ehime FC vs Fagiano Okayama

2-0

2-0
Sun 4, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Mito Hollyhock

1-0

1-0
Sun 4, Aug-14:00 - Japanese League Division 2
Kagoshima United vs JEF United Ichihara Chiba

0-1

2-1
Sun 4, Aug-08:00 - Japanese League Division 3
Vanraure Hachinohe FC vs Gamba Osaka (U23)

1-1

2-2
Sun 4, Aug-10:00 - Japanese League Division 3
Grulla Morioka vs SC Sagamihara

1-4

3-4
Sun 4, Aug-10:00 - Japanese League Division 3
Azul Claro Numazu vs Fukushima United FC

1-1

2-4
Sun 4, Aug-12:00 - Japanese League Division 3
AC Nagano Parceiro vs Giravanz Kitakyushu

1-0

2-1
Sun 4, Aug-12:00 - Japanese League Division 3
FC Tokyo(U23) vs Gainare Tottori

2-1

2-2
Sun 4, Aug-14:00 - Japanese League Division 3
ThespaKusatsu Gunma vs YSCC Yokohama

1-1

3-2
Sun 4, Aug-14:00 - Japanese League Division 3
Roasso Kumamoto vs Blaublitz Akita

0-0

0-0
Sun 4, Aug-16:00 - Kazakhstan Division 1
Aktobe Zhas vs FC Akzhayik

1-0

1-3
Sun 4, Aug-17:00 - Kazakhstan Super League
Irtysh Pavlodar vs FC Kairat Almaty

0-1

0-2
Sun 4, Aug-17:30 - Kazakhstan Super League
FC Shakhtyor Karagandy vs FC Astana

1-0

1-0
Sun 4, Aug-17:30 - Kazakhstan Super League
Taraz vs Ordabasy

1-0

1-0
Sun 4, Aug-18:00 - Kazakhstan Super League
FK Atyrau vs Tobol Kostanai

0-1

0-1
Sun 4, Aug-15:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Pohang Steelers

0-1

0-2
Sun 4, Aug-15:00 - Korea League 1
Incheon United FC vs Seongnam FC

0-0

0-1
Sun 4, Aug-15:00 - Korea League 1
Gangwon FC vs Jeonbuk Hyundai Motors

1-1

3-3
Sun 4, Aug-15:00 - Korea League 2
Suwon FC vs FC Anyang

0-0

1-1
Sun 4, Aug-15:00 - Korea League 2
Asan Mugunghwa FC vs Busan I\'Park

0-1

0-1
Sun 4, Aug-15:00 - Korea League 2
Seoul E-Land FC vs Bucheon FC 1995

0-0

1-0
Sun 4, Aug-19:59 - Latvia - 1. Division
FK Valmiera vs FK Liepaja

1-0

2-1
Sun 4, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
New Project vs Balvu Vilki

2-0

2-1
Sun 4, Aug-15:00 - Latvia Cup
FC Caramba vs Karosta

0-1

1-1
Sun 4, Aug-19:59 - Lithuania - 1. Division
Atlantas Klaipeda vs FK Zalgiris Vilnius

1-1

1-3
Sun 4, Aug-19:00 - Lithuania - 2. Division
Banga Gargzdai vs FK Trakai II

1-1

2-1
Sun 4, Aug-19:00 - Lithuania - 2. Division
FK Jonava vs BFA

0-1

0-3
Sun 4, Aug-20:30 - Luxembourg National Division
Fola Esch vs FC Differdange 03

1-0

1-2
Sun 4, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
F91 Dudelange vs Blue Boys Muhlench

0-1

3-1
Sun 4, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Victoria Rosport vs Etzella Ettelbruck

1-0

3-0
Sun 4, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Racing Union Luxemburg vs Union Titus Petange

1-1

2-3
Sun 4, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Hostert vs US Mondorf-les-Bains

0-1

0-1
Sun 4, Aug-18:00 - Luxembourg National Division
Rodange 91 vs UNA Strassen

0-0

1-2
Sun 4, Aug-17:00 - Malaysia Cup
Perak vs Sabah FA

1-0

3-0
Sun 4, Aug-17:00 - Malaysia Cup
Melaka United vs PDRM FA

1-1

3-1
Sun 4, Aug-21:00 - Mexico Primera Division
Pumas UNAM vs Tigres UANL

0-0

0-1
Sun 4, Aug-02:00 - Mexico Primera Division
Queretaro FC vs Cruz Azul

1-0

3-0
Sun 4, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Pachuca vs Monarcas Morelia

0-1

1-2
Sun 4, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Club America vs Club Tijuana

0-0

3-1
Sun 4, Aug-06:00 - Mexico Primera Division
Monterrey vs Club Leon

1-2

3-2
Sun 4, Aug-06:05 - Mexico Primera Division
Club Necaxa vs Veracruz

1-0

7-0
Sun 4, Aug-21:00 - Mexico Primera Divison A
Alebrijes de Oaxaca vs Leones Univ Guadalajara

2-0

2-0
Sun 4, Aug-02:00 - Mexico Primera Divison A
Loros De Colima vs Venados FC

0-2

1-2
Sun 4, Aug-04:00 - Mexico Primera Divison A
Cafetaleros de Tapachula vs Cimarrones Sonora

0-0

0-0
Sun 4, Aug-18:00 - Mexico Youth U20
Pumas UNAM U20 vs Tigres UANL(U20)


1-1
Sun 4, Aug-19:00 - Moldova Division 2
FC Ungheni vs FC Tighina


1-0
Sun 4, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Spartanii Selemet vs Real Succes

1-2

1-4
Sun 4, Aug-19:00 - Moldova Division 2
FC Floresti vs Dacia-Buiucani


2-1
Sun 4, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Speranta Nisporeni vs FC Sfintul Gheorghe

0-1

1-2
Sun 4, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Sheriff vs Zimbru Chisinau

0-0

3-0
Sun 4, Aug-13:00 - Myanmar National League
Shan United vs Yadanarbon FC

0-1

3-2
Sun 4, Aug-13:00 - Myanmar National League
Southern Myanmar vs Zwekapin United

1-0

3-1
Sun 4, Aug-13:30 - Myanmar National League
Chinland vs Yangon United

0-1

1-1
Sun 4, Aug-02:00 - Nicaragua Primera Division
Juventus Managua vs Walter Ferretti

0-1

0-2
Sun 4, Aug-05:00 - Nicaragua Primera Division
Real Madriz vs Jalapa ART

0-1

1-1
Sun 4, Aug-16:00 - Norway 2 Division B
Alta vs Baerum SK

0-1

1-2
Sun 4, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Kjelsas IL vs Mjolner

1-0

3-1
Sun 4, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Asker Fotball vs Senja

1-0

2-0
Sun 4, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Bodo Glimt 2 vs Gjelleraasen IL

2-1

4-2
Sun 4, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Vestfossen vs Vard Haugesund

0-0

0-2
Sun 4, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Melhus vs Strindheim IL

0-3

1-6
Sun 4, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Sogndal vs Ullensaker/Kisa IL

1-0

3-0
Sun 4, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Raufoss vs Notodden FK

0-2

1-4
Sun 4, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Sandefjord vs Tromsdalen UIL

0-0

1-0
Sun 4, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Strommen vs Jerv

2-0

3-1
Sun 4, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Sandnes Ulf vs HamKam

0-2

0-2
Sun 4, Aug-19:59 - Norway Adeccoligaen
Nest-Sotra vs KFUM Oslo

2-1

2-2
Sun 4, Aug-17:00 - Norway Adeccoligaen
Start Kristiansand vs Kongsvinger

1-0

3-1
Sun 4, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Viking vs Molde

0-0

0-2
Sun 4, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Tromso IL vs Mjondalen

1-0

2-2
Sun 4, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Stabaek vs FK Haugesund

0-0

1-1
Sun 4, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Ranheim IL vs Brann

0-2

0-3
Sun 4, Aug-22:00 - Norwegian Tippeligaen
Valerenga vs Kristiansund BK

0-1

1-1
Sun 4, Aug-19:00 - Pan-American Games - Men\\\'s
Panama(U22) vs Argentina(U22)

1-2

1-3
Sun 4, Aug-22:00 - Pan-American Games - Men\\\'s
Ecuador(U22) vs Mexico(U22)

0-1

0-2
Sun 4, Aug-02:30 - Pan-American Games - Women\\\'s
Costa Rica Women\'s vs Argentina Women\'s

0-0

0-0
Sun 4, Aug-05:30 - Pan-American Games - Women\\\'s
Peru women\'s vs Panama Women\'s

1-1

1-1
Sun 4, Aug-03:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Tauro FC vs Costa Del Este FC

0-0

0-0
Sun 4, Aug-00:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Union Deportivo Universitario vs Sporting San Miguelito

0-0

0-0
Sun 4, Aug-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
CA Independiente La Chorrera vs Alianza FC (PAN)

0-0

0-0
Sun 4, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
General Caballero JLM vs Deportivo Caaguazu


1-0
Sun 4, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Sportivo Trinidense vs 3 de Febrero

0-0

2-0
Sun 4, Aug-18:00 - Paraguayan Division 2
Guairena vs Atyra FC

1-0

4-0
Sun 4, Aug-22:30 - Paraguayan Division 2
Ovetense FC vs Club Fernando de la Mora

0-0

0-0
Sun 4, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
Fulgencio Yegros vs Independiente F.B.C.

0-2

2-3
Sun 4, Aug-22:45 - Paraguayan Division 2
RI 3 Corrales vs 12 de Octubre

0-0

1-0
Sun 4, Aug-23:15 - Paraguayan Division 2
2 de Mayo vs Resistencia SC

0-0

1-0
Sun 4, Aug-02:00 - Paraguayan Primera Division
CA River Plate Asuncion vs FC Nacional Asuncion

0-0

0-1
Sun 4, Aug-23:30 - Paraguayan Primera Division
Sportivo Luqueno vs Sol de America

0-0

0-0
Sun 4, Aug-00:30 - Peru Segunda Division
CD Coopsol vs Alianza Atletico

1-0

1-0
Sun 4, Aug-22:00 - Peru Segunda Division
Atletico Grau vs Cienciano

1-0

2-1
Sun 4, Aug-22:00 - Peru Segunda Division
Santos Ica (PER) vs Los Caimanes

0-0

1-0
Sun 4, Aug-13:00 - Philippines UFL Division 1
Green Archers United vs Philippines Air Force

4-0

4-0
Sun 4, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Legia Warszawa vs Slask Wroclaw

0-0

0-0
Sun 4, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Piast Gliwice vs Pogon Szczecin

0-0

0-0
Sun 4, Aug-17:00 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Plock vs Lechia Gdansk

0-1

1-2
Sun 4, Aug-19:45 - Poland - I liga
Chojniczanka Chojnice vs Podbeskidzie

0-1

0-1
Sun 4, Aug-15:05 - Poland - II liga
Stal Rzeszow vs KS Legionovia Legionowo

1-0

3-1
Sun 4, Aug-19:00 - Poland Woman\\\'s League
Biedrzychowice Women\'s vs AZS UJ Krakow Women\'s

0-3

1-3
Sun 4, Aug-13:00 - Poland Woman\\\'s League
TS Mitech Zywiec Women\'s vs MKS Olimpia Szczecin Women\'s

0-0

0-1
Sun 4, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
KKP Bydgoszcz Women\'s vs AZS Wroclaw Women\'s

0-3

0-5
Sun 4, Aug-23:45 - Portugal Super Cup
SL Benfica vs Sporting Clube de Portugal

1-0

5-0
Sun 4, Aug-19:00 - Romania - Divizia A
Hermannstadt vs CS Universitatea Craiova

0-1

2-1
Sun 4, Aug-22:00 - Romania - Divizia A
Sepsi vs FC Viitorul Constanta

1-0

2-2
Sun 4, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Gloria Buzau vs Csikszereda Miercurea

0-0

1-0
Sun 4, Aug-14:30 - Romania - Liga 2
FC Metaloglobus Bucuresti vs Petrolul Ploiesti

1-0

1-2
Sun 4, Aug-17:00 - Russia Cup
KamAZ vs Zvezda Perm

0-1

2-2
Sun 4, Aug-17:00 - Russia Cup
NoSta Novotroitsk vs FC Tyumen

0-1

0-1
Sun 4, Aug-18:00 - Russia Cup
Akron Togliatti vs Volga Ulyanovsk

1-0

3-0
Sun 4, Aug-19:00 - Russia First Division
FC Torpedo Moscow vs FC Armavir

1-1

2-1
Sun 4, Aug-19:59 - Russia Premier League
Rubin Kazan vs CSKA Moscow

0-1

0-1
Sun 4, Aug-17:30 - Russia Premier League
FC Tambov vs Arsenal Tula

0-1

0-1
Sun 4, Aug-22:30 - Russia Premier League
PFC Sochi vs FC Ufa

0-0

0-0
Sun 4, Aug-12:00 - Russia Youth Championship League
Rubin Kazan Youth vs CSKA Moscow Youth

0-1

0-2
Sun 4, Aug-12:00 - Russia Youth Championship League
PFC Sochi Youth vs Ufa Youth

0-0

0-0
Sun 4, Aug-19:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Forfar Farmington Women\'s vs Stirling University Women\'s

0-0

0-0
Sun 4, Aug-17:00 - Scotland Women\\\'s Premier League
Celtic Women\'s vs Glasgow Rangers Women\'s

2-0

3-1
Sun 4, Aug-17:10 - Scotland Women\\\'s Premier League
Glasgow City Women\'s vs Hibernian Women\'s

2-0

2-1
Sun 4, Aug-17:30 - Scotland Women\\\'s Premier League
Motherwell Women\'s vs Spartans Women\'s

0-0

0-0
Sun 4, Aug-16:30 - Scottish Premier League
Kilmarnock vs Glasgow Rangers

0-1

1-2
Sun 4, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Aberdeen vs Hearts

1-0

3-2
Sun 4, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Partizan Belgrade vs Macva Sabac

2-0

4-0
Sun 4, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Cukaricki vs Radnik Surdulica

1-0

1-0
Sun 4, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Spartak Subotica vs Backa Topola

1-1

1-2
Sun 4, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Dinamo Vranje vs Semendrija 1924

0-1

3-1
Sun 4, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Zarkovo vs FK Buducnost Dobanovci

3-0

4-0
Sun 4, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
FK Trajal Krusevac vs Kolubara

1-0

2-1
Sun 4, Aug-02:15 - Serie C - Brazil
Atletico Acreano vs Juventude (RS)

0-1

0-2
Sun 4, Aug-00:00 - Serie C - Brazil
Sao Jose PoA RS vs Paysandu (PA)

1-0

1-1
Sun 4, Aug-01:00 - Serie D - Brazil
Manaus FC(AM) vs Jacuipense BA

0-0

1-0
Sun 4, Aug-23:00 - Serie D - Brazil
Brusque SC vs Ituano (SP)

1-0

2-0
Sun 4, Aug-13:30 - Singapore Premier League
Balestier Khalsa FC vs Hougang United FC

2-1

3-4
Sun 4, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs FC Nitra

1-0

2-0
Sun 4, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
SKF Sered vs DAC Dunajska Streda

0-0

3-1
Sun 4, Aug-12:30 - Slovakia 2. Liga
FC Artmedia Petrzalka vs MSK Zilina B

0-1

3-1
Sun 4, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga Center
Banik Kalinovo vs Tatran Krasno nad Kysucou

0-0

2-0
Sun 4, Aug-19:00 - Slovakia 3. liga Center
SKM Liptovsky Hradok vs Rakytovce

1-0

2-1
Sun 4, Aug-12:30 - Slovakia 3. liga Center
Jednota Banova vs Oravske Vesele

0-2

0-2
Sun 4, Aug-19:30 - Slovenia 1. Liga
Tabor Sezana vs Domzale

2-0

2-1
Sun 4, Aug-22:15 - Slovenia 1. Liga
NK Olimpija Ljubljana vs NK Triglav Kranj

3-1

4-2
Sun 4, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs NK Nafta

1-0

1-0
Sun 4, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Black Leopards vs Polokwane City FC

0-1

0-1
Sun 4, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Lamontville Golden Arrows vs Maritzburg United

0-0

1-0
Sun 4, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Highlands Park vs Kaizer Chiefs FC

1-1

2-3
Sun 4, Aug-16:15 - Swden Women Division 2
Brommapojkarna Women\'s vs Umea FC Women\'s

0-0

0-1
Sun 4, Aug-15:00 - Sweden Damallsvenskan
Linkopings FC Women\'s vs Kopparbergs/Goeteborg Women\'s

0-0

1-0
Sun 4, Aug-16:00 - Sweden Damallsvenskan
Kristianstads DFF Women\'s vs Orebro Women\'s

0-0

2-0
Sun 4, Aug-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Pitea IF Women\'s vs Eskilstuna United DF Women\'s

2-1

3-1
Sun 4, Aug-17:00 - Sweden Damallsvenskan
IF Limhamn Bunkeflo Women\'s vs Vittsjo GIK Women\'s

0-0

0-3
Sun 4, Aug-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Kungsbacka DFF Women\'s vs Vaxjo FF Women\'s

0-1

0-3
Sun 4, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Sandvikens IF vs BK Forward

0-0

1-0
Sun 4, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Norra
Vasalunds IF vs Umea FC

0-1

1-2
Sun 4, Aug-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Team Thoren FF vs Bodens BK

0-0

0-0
Sun 4, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Carlstad United BK vs Gefle IF

1-0

2-1
Sun 4, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Sollentuna FK vs Akropolis IF

0-2

0-2
Sun 4, Aug-19:00 - Sweden Div 1 Sodra
Ljungskile SK vs Skovde AIK

1-0

3-0
Sun 4, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
FC Trollhattan vs Assyriska Turabdin IK

1-2

2-4
Sun 4, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Torns IF vs Kristianstads FC

2-0

2-0
Sun 4, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Skiljebo SK vs Karlbergs BK

0-1

0-3
Sun 4, Aug-18:30 - Sweden Div 2 Norra Svealand
FC Gute vs Gamla Upsala SK

2-1

2-4
Sun 4, Aug-19:30 - Sweden Superettan
Osters IF vs GAIS

1-1

2-1
Sun 4, Aug-17:00 - Sweden Superettan
IK Frej Taby vs Vasteras SK FK

1-0

1-1
Sun 4, Aug-17:00 - Sweden Superettan
Syrianska FC vs Trelleborgs FF

0-2

2-2
Sun 4, Aug-19:30 - Sweden U19
Brommapojkarna(U19) vs Osters IF(U19)

1-1

1-2
Sun 4, Aug-16:00 - Sweden U19
FC Djursholm(U19) vs Taby(U19)

0-0

1-2
Sun 4, Aug-19:30 - Swedish Allsvenskan
Hacken vs IK Sirius FK

3-1

4-1
Sun 4, Aug-17:00 - Swedish Allsvenskan
Kalmar FF vs Hammarby

0-1

2-2
Sun 4, Aug-18:00 - Swiss Super League
Servette vs FC Luzern

0-0

1-0
Sun 4, Aug-18:00 - Swiss Super League
Neuchatel Xamax vs St. Gallen

0-1

1-1
Sun 4, Aug-18:00 - Swiss Super League
Young Boys vs FC Lugano

1-0

2-0
Sun 4, Aug-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Bulle vs FC Echallens

0-0

2-1
Sun 4, Aug-16:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Winterthur U21 vs SV Hongg

2-0

2-1
Sun 4, Aug-18:00 - Switzerland Challenge League
Stade Lausanne Ouchy vs Vaduz

2-3

3-3
Sun 4, Aug-15:00 - Thai League 1
Suphanburi FC vs Bangkok United FC

0-0

1-1
Sun 4, Aug-15:00 - Thai League 1
Chainat Hornbill FC vs Chiangmai FC

0-1

2-2
Sun 4, Aug-15:00 - Thai League 1
PT Prachuap F.C. vs Port FC

0-0

1-1
Sun 4, Aug-16:00 - Thai League 1
Chiangrai United vs Ratchaburi Mitr Phol

0-0

1-1
Sun 4, Aug-16:00 - Thai League 1
PTT Rayong FC vs Buriram United

0-0

0-1
Sun 4, Aug-15:00 - Thai League 2
Samut Sakhon vs JL Chiangmai United FC

0-1

1-2
Sun 4, Aug-15:00 - Thai League 2
Ubon UMT United vs Air Force Central

1-0

1-2
Sun 4, Aug-16:00 - Thai League 2
Navy FC vs Ayutthaya United

1-1

3-2
Sun 4, Aug-16:00 - Thai League 2
Udon Thani vs BG Pathum United

1-0

1-0
Sun 4, Aug-15:00 - Thai League 3
Bangkok FC vs Muangkan FC

0-0

2-2
Sun 4, Aug-17:00 - Thai League 3
Khonkaen United vs Chachoengsao

1-0

3-1
Sun 4, Aug-13:00 - Thai League 3
Phuket F.C. vs Nakhon Pathom United

0-0

0-0
Sun 4, Aug-13:00 - Thai League 3
Ayutthaya FC vs Phrae United FC

0-1

0-2
Sun 4, Aug-13:00 - Thai League 3
Royal Thai Army FC vs North Bangkok College

0-0

1-1
Sun 4, Aug-13:30 - Thai League 3
Krabi FC vs Raj Pracha FC

0-0

2-1
Sun 4, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Shakhtar Donetsk vs FC Karpaty Lviv

2-0

3-0
Sun 4, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya vs Dnipro-1

0-1

1-1
Sun 4, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Olimpik Donetsk vs Kolos Kovalivka

0-0

0-1
Sun 4, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
Obolon-2 Kyiv vs FC Bukovyna Chernivtsi

1-0

2-1
Sun 4, Aug-18:00 - Ukraine Druha Liga
Chernomorets B vs MFK Mikolaiv B

0-1

0-2
Sun 4, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
Rukh Vynnyky vs Volyn Lutsk

0-1

1-1
Sun 4, Aug-01:00 - USA Major League Soccer
Atlanta United FC vs Los Angeles Galaxy

2-0

3-0
Sun 4, Aug-02:00 - USA Major League Soccer
New York Red Bulls vs Toronto FC

0-0

2-0
Sun 4, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
New England Revolution vs Los Angeles FC

0-1

0-2
Sun 4, Aug-03:30 - USA Major League Soccer
Orlando City vs FC Dallas

1-0

2-0
Sun 4, Aug-04:10 - USA Major League Soccer
FC Cincinnati vs Vancouver Whitecaps FC

1-1

1-2
Sun 4, Aug-05:00 - USA Major League Soccer
Colorado Rapids vs Montreal Impact

4-1

6-3
Sun 4, Aug-05:30 - USA Major League Soccer
Houston Dynamo vs Chicago Fire

0-1

0-1
Sun 4, Aug-06:00 - USA Major League Soccer
San Jose Earthquakes vs Columbus Crew

1-0

1-1
Sun 4, Aug-06:00 - USA Major League Soccer
Real Salt Lake vs New York City Football Club

1-1

3-1
Sun 4, Aug-04:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Chicago Red Stars Women\'s vs Utah Royals Women\'s

1-0

2-0
Sun 4, Aug-00:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
North Carolina Courage Women\'s vs Washington Spirit Women\'s

0-0

1-0
Sun 4, Aug-07:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Portland Thorns FC Women\'s vs Sky Blue FC Women\'s

1-0

1-1
Sun 4, Aug-03:00 - USA USL League One
Chattanooga Red Wolves vs North Texas

0-0

1-0
Sun 4, Aug-03:00 - USA USL League One
Lansing Ignite vs Orlando City B

2-0

3-0
Sun 4, Aug-03:00 - USA USL League One
Greenville Triumph vs South Georgia Tormenta

1-0

1-0
Sun 4, Aug-04:00 - USA USL League One
Forward Madison vs FC Tucson

1-0

1-0
Sun 4, Aug-03:00 - USL Championship
North Carolina vs Indy Eleven

0-1

1-2
Sun 4, Aug-03:00 - USL Championship
Pittsburgh Riverhounds SC vs Memphis 901

2-0

4-0
Sun 4, Aug-03:00 - USL Championship
Charlotte Independence vs Louisville City FC

0-0

0-1
Sun 4, Aug-03:30 - USL Championship
Charleston Battery vs Tampa Bay Rowdies

0-3

0-5
Sun 4, Aug-04:00 - USL Championship
Swope Park Rangers vs Nashville SC

0-1

0-2
Sun 4, Aug-04:30 - USL Championship
Rio Grande Valley FC Toros vs Reno 1868

1-2

1-2
Sun 4, Aug-04:30 - USL Championship
San Antonio FC vs Sacramento Republic FC

0-3

2-3
Sun 4, Aug-05:00 - USL Championship
OKC Energy FC vs Tulsa Roughnecks

1-1

1-1
Sun 4, Aug-06:00 - USL Championship
Los Angeles Galaxy II vs Phoenix Rising FC

1-0

2-3
Sun 4, Aug-06:20 - USL Championship
New Mexico United vs Austin Bold

1-1

2-2
Sun 4, Aug-06:30 - USL Championship
Fresno FC vs Las Vegas Lights FC

1-0

2-1
Sun 4, Aug-19:00 - Uzbekistan Cup
Pakhtakor Tashkent vs FK Yashnobod

1-0

5-0
Sun 4, Aug-19:00 - Uzbekistan Cup
Nasaf Qarshi vs FK Andijan

1-0

3-0
Sun 4, Aug-19:00 - Uzbekistan Cup
Navbahor Namangan vs Neftchi Fargona

3-0

3-1
Sun 4, Aug-17:00 - Uzbekistan Cup
Termez Surkhon vs Lokomotiv Tashkent

1-1

3-1
Sun 4, Aug-23:00 - Venezuela Cup
Real Frontera vs Urena SC

0-2

3-2
Sun 4, Aug-23:30 - Venezuela Cup
Deportivo Petare vs Libertador FC

0-0

1-1
Sun 4, Aug-01:00 - Venezuela Primera Division
Aragua FC vs Trujillanos FC

0-0

0-1
Sun 4, Aug-00:00 - Venezuela Primera Division
Portuguesa FC vs Atletico Venezuela

0-0

0-0
Sun 4, Aug-00:00 - Venezuela Primera Division
Metropolitanos FC vs Academia Puerto Cabello

1-1

2-3
Sun 4, Aug-23:30 - Venezuela Primera Division
Llaneros Guanare vs Monagas SC

0-1

0-1
Sun 4, Aug-12:30 - Vietnam First Division
Dong Thap vs Hong Linh Ha Tinh

1-1

2-4
Sun 4, Aug-13:00 - Vietnam First Division
SQC Binh Dinh vs Hue FC

1-1

3-2
Sun 4, Aug-14:00 - Vietnam First Division
Dong Tam Long An vs Binh Phuoc

0-0

1-0
Sun 4, Aug-15:00 - Vietnam League
Than Quang Ninh vs Da Nang

0-0

1-1
Sun 4, Aug-16:00 - Vietnam League
TP Ho Chi Minh vs Sanna Khanh Hoa

1-1

1-2
Sun 4, Aug-14:00 - Vietnam League
Megastar Nam Dinh vs Hoang Anh Gia Lai

1-0

2-2
Sun 4, Aug-12:00 - Vietnam Second Division
Da Nang II vs Cong An Nhan Dan

0-1

0-1
Sun 4, Aug-12:00 - Vietnam Second Division
Lam Dong vs Nam Dinh B

1-0

2-0
Sun 4, Aug-12:00 - Vietnam Second Division
Vinh Long vs Binh Thuan

2-1

2-2
Sun 4, Aug-12:00 - Vietnam Second Division
Ba Ria Vung Tau vs Long An B

1-0

2-0
Sun 4, Aug-12:00 - Vietnam Second Division
Fishsan Khanh Hoa vs Ha Noi FC B

0-2

0-5
Sun 4, Aug-12:00 - Vietnam Second Division
Gia Dinh vs Tien Giang

0-0

3-0
Sun 4, Aug-17:30 - Wales League Cup
Gresford Athletic vs Colwyn Bay

0-0

1-0
Sun 4, Aug-20:30 - West Asian Football Federation Championship
Jordan vs Bahrain

0-0

0-1
Sun 4, Aug-23:30 - West Asian Football Federation Championship
Saudi Arabia vs Kuwait

1-1

1-2
Sun 4, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Perth Glory FC Am vs Stirling Lions

0-0

1-0
Sun 4, Aug-09:00 - Western Australia Womens Premier League
Balcatta Women\'s vs Stirling Panthers SC Women\'s

4-0

10-0
Sun 4, Aug-09:00 - Western Australia Womens Premier League
Northern Redbacks women\'s vs NTC West Women\'s

1-1

4-3
Sun 4, Aug-09:00 - Western Australia Womens Premier League
Fremantle City Women\'s vs Queens Park Women\'s

1-2

1-5
Sun 4, Aug-19:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Grand Bodo Women\'s vs Byasen Toppfotball Women\'s


0-1
Sun 4, Aug-18:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Honefoss Women\'s vs Medkila Women\'s

0-1

0-1
Sun 4, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Sandviken Women\'s vs Lyn Oslo Women\'s

1-1

2-1
Sun 4, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Roa Women\'s vs Valerenga Women\'s

1-3

2-6
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.