Football Results for Sat 3, Aug 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 3, Aug 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 3, Aug-17:00 - African Nations Championship
Zambia vs Botswana

2-2

3-2
Sat 3, Aug-17:00 - African Nations Championship
Uganda vs Somalia

3-0

4-1
Sat 3, Aug-23:30 - African Nations Championship
Angola vs Eswatini

1-0

1-1
Sat 3, Aug-21:00 - African Nations Championship
Senegal vs Liberia

0-0

3-0
Sat 3, Aug-21:00 - African Nations Championship
Mauritania vs Cape Verde

1-0

2-1
Sat 3, Aug-20:10 - Argentina Cup
Villa Mitre vs San Martin San Juan

0-0

1-0
Sat 3, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Atletico Colegiales vs CA San Miguel

0-0

0-0
Sat 3, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Flandria vs Club Atletico Acassuso

3-0

3-0
Sat 3, Aug-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Tristan Suarez vs Talleres Remdios de Escalada

1-0

4-1
Sat 3, Aug-22:40 - Argentina Prim B Metropolitana
Almirante Brown vs CA Fenix Pilar

0-0

2-0
Sat 3, Aug-23:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Sacachispas vs UAI Urquiza

1-0

1-1
Sat 3, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Ferrocarril Midland vs El Porvenir

1-0

2-1
Sat 3, Aug-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Real Pilar vs Victoriano Arenas

1-0

2-0
Sat 3, Aug-22:30 - Argentinian Primera Super League
Rosario Central vs Talleres Cordoba

0-0

1-0
Sat 3, Aug-20:15 - Argentinian Primera Super League
Aldosivi vs Argentinos Juniors

0-0

0-0
Sat 3, Aug-04:00 - Argentinian Primera Super League
CA Huracan vs Colon

0-0

2-0
Sat 3, Aug-19:00 - Armenia Premier League
Gandzasar Kapan vs FC Noah

0-0

1-1
Sat 3, Aug-12:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Cambodia(U16) vs Brunei Darussalam(U16)

0-1

1-1
Sat 3, Aug-12:30 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Malaysia(U16) vs Laos U16

0-1

1-1
Sat 3, Aug-15:00 - Asean Football Federation U16 Youth Championship
Thailand U16 vs Australia(U16)

1-1

1-1
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Mount Gravatt vs Annerley FC

1-0

3-1
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Western Spirit vs New Farm United

1-1

4-1
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Moggill FC vs Pine Hills

1-1

2-2
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Brisbane Cup
Acacia Ridge vs St George Willawong FC

3-1

5-1
Sat 3, Aug-11:00 - Australia Brisbane Premier League
Bayside United FC vs Caboolture FC

2-0

4-2
Sat 3, Aug-11:30 - Australia Brisbane Premier League
Grange Thistle SC vs Brisbane Knights

1-3

3-4
Sat 3, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Belconnen United vs Tuggeranong United

0-0

1-0
Sat 3, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Woden Weston vs Canberra Olympic

0-2

0-4
Sat 3, Aug-09:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Riverina Rhinos vs Gungahlin United

1-3

1-7
Sat 3, Aug-07:00 - Australia Capital Territory U20
Woden Weston U20 vs Canberra Olympic U20

0-2

0-4
Sat 3, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Newcastle Jets FC Youth vs Adamstown Rosebuds FC

1-1

1-1
Sat 3, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Lambton Jaffas vs Broadmeadow Magic

0-0

2-0
Sat 3, Aug-06:40 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Lambton Jaffas(U20) vs Broadmeadow Magic(U20)

0-1

0-4
Sat 3, Aug-08:30 - Australia New South Wales Northern Super League
Thornton Redbacks vs Wallsend


1-2
Sat 3, Aug-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Marconi Stallions vs Blacktown City

0-0

2-0
Sat 3, Aug-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Sydney FC Youth vs Sutherland Sharks

0-3

0-4
Sat 3, Aug-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Mt Druitt Town Rangers FC vs Hakoah Sydney City East

2-0

4-0
Sat 3, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Bankstown Berries vs Blacktown Spartans

0-1

0-2
Sat 3, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Macarthur Rams vs Rydalmere Lions

0-0

0-3
Sat 3, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
Northern Tigers vs North Shore Mariners

1-0

2-1
Sat 3, Aug-13:00 - Australia New South Wales Super League
St George Saints vs Spirit FC

1-0

1-2
Sat 3, Aug-13:15 - Australia New South Wales Super League
Hills Brumbies vs St George City

3-0

5-1
Sat 3, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Marconi Stallions(U20) vs Blacktown City(U20)

0-1

0-2
Sat 3, Aug-11:00 - Australia New South Wales U20
Mt Druitt Town Rangers(U20) vs Hakoah Sydney City East U20

1-1

1-2
Sat 3, Aug-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Peninsula Power vs Redlands United FC

1-2

1-3
Sat 3, Aug-11:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
SWQ Thunder vs Gold Coast United

0-1

1-1
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane Roar FC Am vs Brisbane Strikers

0-3

1-4
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Queensland Lions FC vs Magpies Crusaders

4-0

7-0
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Queensland National Premier Leagues
Moreton Bay United vs Western Pride

0-2

1-2
Sat 3, Aug-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Brisbane City SC vs Gold Coast Knights

0-2

0-3
Sat 3, Aug-12:30 - Australia Queensland National Premier Leagues
Eastern Suburbs Brisbane vs Brisbane Olympic United FC

1-2

2-2
Sat 3, Aug-09:45 - Australia Queensland State League U20
Moreton Bay United(U20) vs Western Pride(U20)

2-1

5-2
Sat 3, Aug-10:15 - Australia Queensland State League U20
Eastern Suburbs Brisbane(U20) vs Brisbane Olympic United FC(U20)


1-0
Sat 3, Aug-10:30 - Australia Queensland State League U20
Brisbane City SC(U20) vs Gold Coast Knights(U20)

0-2

2-3
Sat 3, Aug-13:15 - Australia Queensland State League U20
Peninsula Power(U20) vs Redlands United FC(U20)

0-0

1-3
Sat 3, Aug-09:00 - Australia Queensland State League U20
SWQ Thunder(U20) vs Gold Coast United(U20)

1-2

1-4
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Brisbane Wolves vs Sunshine Coast Wanderers FC

0-2

0-3
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Souths United vs Rochedale Rovers

0-6

0-7
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Ipswich Knights FC vs Southside Eagles

2-0

4-2
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Queensland State Leagues
Holland Park Hawks FC vs Mitchelton

0-0

2-4
Sat 3, Aug-13:00 - Australia Queensland State Leagues
Capalaba vs Logan Lightning

1-0

2-0
Sat 3, Aug-11:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Logan Lightning Women\'s vs Western Pride Women\'s

1-1

8-1
Sat 3, Aug-11:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
Capalaba Women\'s vs Gold Coast United Wanderers FC Women\'s

1-2

1-2
Sat 3, Aug-13:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
The Gap NPL Women\'s vs Queensland Lions FC Women\'s

0-0

3-1
Sat 3, Aug-08:15 - Australia Tasmania Premier League
Devonport City Striker vs Kingborough Lions

0-0

2-1
Sat 3, Aug-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Glenorchy Knights vs Clarence United

4-0

8-0
Sat 3, Aug-08:30 - Australia Tasmania Premier League
Riverside Olympic vs Launceston City

1-1

2-1
Sat 3, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Brunswick City vs Northcote City

1-0

1-0
Sat 3, Aug-09:15 - Australia Victorian Division 1
Box Hill United SC vs Moreland Zebras

1-0

1-1
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Victorian Division 1
Melbourne City Youth vs Ballarat Red Devils

1-2

2-3
Sat 3, Aug-13:00 - Australia Victorian Division 1
Goulburn Valley Suns vs Whittlesea Ranges FC

0-0

0-1
Sat 3, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
North Geelong Warriors vs Springvale White Eagles

1-0

1-0
Sat 3, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Langwarrin vs Werribee City FC

0-0

3-2
Sat 3, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Eastern Lions SC vs Geelong Sc

0-0

1-1
Sat 3, Aug-09:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland City vs Murray United FC

1-4

3-4
Sat 3, Aug-11:30 - Australia Victorian Premier League
Hume City vs Green Gully Cavaliers

0-1

1-3
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Victorian Premier League
Altona Magic vs Avondale FC

0-0

0-2
Sat 3, Aug-12:00 - Australia Victorian Premier League
Port Melbourne Sharks vs Heidelberg United

0-0

0-1
Sat 3, Aug-13:00 - Australia Victorian Premier League
Dandenong Thunder vs Pascoe Vale SC

1-0

2-1
Sat 3, Aug-10:00 - Australia Victorian Premier League U20
Altona Magic U20 vs Avondale FC(U20)

2-2

2-5
Sat 3, Aug-10:00 - Australia Victorian Premier League U20
Port Melbourne Sharks SC U20 vs Heidelberg United U20

0-0

3-1
Sat 3, Aug-11:00 - Australia Victorian Premier League U20
Dandenong Thunder U20 vs Pascoe Vale SC U20

0-2

1-4
Sat 3, Aug-13:45 - Australia Victorian Premier League U20
Hume City U20 vs Green Gully Cavaliers U20

1-1

1-1
Sat 3, Aug-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Calder United SC Women\'s vs Heidelberg Utd Women\'s

2-0

3-1
Sat 3, Aug-09:30 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
South Melbourne Women\'s vs Geelong Galaxy Women\'s

0-1

4-2
Sat 3, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Austria Wien vs LASK Linz

0-1

0-3
Sat 3, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
Rheindorf Altach vs WSG Wattens

2-2

3-2
Sat 3, Aug-19:00 - Austrian Bundesliga
TSV Hartberg vs FC Trenkwalder Admira

2-0

4-1
Sat 3, Aug-19:30 - Austrian Regionalliga East
SC Wiener Neustadt vs Team Wiener Linien

0-1

3-1
Sat 3, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga Mitte
Union Gurten vs SC Gleisdorf

0-2

2-3
Sat 3, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
USV St. Anna vs SC Weiz

0-0

2-0
Sat 3, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
USK Anif vs SV Austria Salzburg

2-2

3-3
Sat 3, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
SC Rothis vs RW Rankweil

0-2

2-3
Sat 3, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
FC Pinzgau Saalfelden vs TSV St. Johann

0-1

1-1
Sat 3, Aug-19:00 - Austrian Regionalliga West
SC Austria Lustenau B vs Rheindorf Altach B

2-3

2-5
Sat 3, Aug-18:00 - Austrian Regionalliga West
FC Wacker Innsbruck Amateure vs Kufstein

2-0

2-1
Sat 3, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
FC Wolfurt vs SC Bregenz

1-2

1-4
Sat 3, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
Dornbirner SV vs VfB Hohenems

0-0

1-0
Sat 3, Aug-19:59 - Austrian Regionalliga West
SC Imst vs FC Zirl

1-1

4-2
Sat 3, Aug-21:00 - Austrian Regionalliga West
SV Wals-Grunau vs SV Grodig

0-1

2-3
Sat 3, Aug-15:30 - Bangladesh League
Abahani Chittagong vs Bashundhara Kings

1-1

1-1
Sat 3, Aug-17:00 - Belarus Cup
Energetik-BGU Minsk vs FK Isloch Minsk

0-2

2-3
Sat 3, Aug-19:00 - Belarus Cup
BATE Borisov vs Torpedo Minsk

4-1

8-1
Sat 3, Aug-18:00 - Belarus Cup
Dinamo Minsk vs FC Gomel

1-0

1-1
Sat 3, Aug-19:59 - Belarus Cup
Dinamo Brest vs FC Minsk

0-1

3-1
Sat 3, Aug-18:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Neman Grodno Women\'s vs Isloch RGUOR Minsk Women\'s


3-2
Sat 3, Aug-15:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Nadezhda SDJushor 7 Mogilev Women\'s vs Bobruichanka Bobruisk Women\'s


0-5
Sat 3, Aug-17:00 - Belgian Cup
SK Lochristi vs Royal Cappellen FC


2-2
Sat 3, Aug-22:00 - Belgian Cup
K. Kontich vs Olympia Wijgmaal


2-3
Sat 3, Aug-19:59 - Belgian Cup
Vosselaar vs VK Linden


6-1
Sat 3, Aug-19:59 - Belgian Cup
Helson Helchteren vs Ardennen


2-2
Sat 3, Aug-20:30 - Belgian Cup
Bornem vs Wingene


1-2
Sat 3, Aug-21:30 - Belgian Cup
RFC Tournai Doornik vs KVK Tienen


0-4
Sat 3, Aug-21:30 - Belgian Cup
KSV Temse vs Etterbeek


2-0
Sat 3, Aug-21:30 - Belgian Cup
KFC Lille vs Vigor Wuitens Hamme


1-2
Sat 3, Aug-21:30 - Belgian Cup
Francs Borains vs KAC Betekom


1-0
Sat 3, Aug-22:00 - Belgian Jupiler League
KV Oostende vs Cercle Brugge

2-1

3-1
Sat 3, Aug-22:00 - Belgian Jupiler League
Kortrijk vs Sporting Charleroi

0-1

1-1
Sat 3, Aug-22:30 - Belgian Jupiler League
KV Mechelen vs Genk

1-1

3-1
Sat 3, Aug-19:59 - Belgian Jupiler League
Standard Liege vs Zulte Waregem

2-0

4-0
Sat 3, Aug-19:00 - Belgium - 2e Klasse
Oud Heverlee Leuven vs Excelsior Virton

0-0

1-0
Sat 3, Aug-22:30 - Belgium - 2e Klasse
Lommel SK vs Westerlo

0-1

0-2
Sat 3, Aug-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Always Ready vs Club Bolivar

0-0

0-1
Sat 3, Aug-22:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Tuzla City vs Borac Banja Luka

0-0

2-1
Sat 3, Aug-22:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs Sloboda Tuzla

1-0

3-0
Sat 3, Aug-19:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Velez Mostar vs NK Celik

1-0

1-2
Sat 3, Aug-19:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Zvijezda 09 vs Mladost Doboj Kakanj

1-0

1-1
Sat 3, Aug-18:00 - Brasileiro Serie B
Brasil de Pelotas RS vs Vitoria Salvador BA

1-0

1-0
Sat 3, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B
Criciuma SC vs Operario Ferroviario PR

1-0

1-2
Sat 3, Aug-23:30 - Brasileiro Serie B
Sao Bento vs Ponte Preta

0-0

0-0
Sat 3, Aug-02:15 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs Atletico Clube Goianiense

1-1

1-1
Sat 3, Aug-03:30 - Brasileiro Serie B
Botafogo SP vs Oeste SP

1-2

3-2
Sat 3, Aug-04:30 - Brasileiro Serie B
Guarani Futebol Clube vs Bragantino SP

0-0

1-0
Sat 3, Aug-00:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Batatais Youth vs Velo Clube SP Youth

0-0

0-1
Sat 3, Aug-02:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Independente SP(U23) vs Andradina SP(U23)

1-0

3-1
Sat 3, Aug-03:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Tupa SP(U23) vs Paulista SP(U23)

1-1

1-1
Sat 3, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Duque de Caxias vs Goytacaz RJ

0-1

3-1
Sat 3, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Tigres Brasil vs Goncalense/RJ

0-1

2-2
Sat 3, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Barra Da Tijuca RJ vs Sao Goncalo EC RJ

0-1

0-1
Sat 3, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Itaborai RJ vs Artsul RJ

0-2

1-2
Sat 3, Aug-22:00 - Brazil Carioca 2
Serra Macaense RJ vs Angra Dos Reis RJ

0-0

0-0
Sat 3, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Sao Caetano (SP) vs Gremio Osasco

0-0

1-0
Sat 3, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Agua Santa vs Ponte Preta B

1-0

2-1
Sat 3, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
CA Votuporanguense SP vs Ferroviaria SP

1-0

2-3
Sat 3, Aug-22:00 - Brazil Copa Paulista
Atibaia vs Velo Clube SP

0-0

0-1
Sat 3, Aug-03:00 - Brazil Copa Paulista
Inter de Limeira vs Noroeste SP

2-2

3-2
Sat 3, Aug-04:00 - Brazil Copa Verde
Nacional(AM) vs Humaita AC

0-0

2-0
Sat 3, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
FC Hebar Pazardzhik vs PFK Montana

0-1

1-3
Sat 3, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Botev Galabovo vs Lokomotiv Sofia

0-1

0-3
Sat 3, Aug-19:00 - Bulgaria B PFG
Kariana Erden vs Lokomotiv Gorna Oryahovitsa

1-0

1-0
Sat 3, Aug-20:30 - Bulgaria B PFG
Chernomorets Balchik vs Strumska Slava

2-1

2-1
Sat 3, Aug-21:00 - Bulgaria B PFG
CSKA 1948 Sofia vs Spartak Varna

1-0

2-0
Sat 3, Aug-22:00 - Bulgaria Premier
Beroe vs FC Dunav Ruse

2-0

2-0
Sat 3, Aug-19:45 - Bulgaria Premier
Etar Veliko Tarnovo vs Botev Plovdiv

1-2

2-2
Sat 3, Aug-22:00 - Catalunya Cup
FE Grama vs UE Figueres

0-0

0-0
Sat 3, Aug-22:30 - Catalunya Cup
L\'Hospitalet vs Barcelona B

0-0

0-0
Sat 3, Aug-21:00 - Catalunya Cup
FC Asco vs Sabadell

0-1

0-2
Sat 3, Aug-06:00 - Chatham Cup
Caversham vs Bay Olympic

0-2

1-2
Sat 3, Aug-06:00 - Chatham Cup
Melville United vs Christchurch United

3-0

4-0
Sat 3, Aug-23:00 - Chile Primera B
Magallanes vs Deportes Temuco

0-0

2-0
Sat 3, Aug-04:00 - Chile Primera B
CSyD Barnechea vs Melipilla

0-0

0-1
Sat 3, Aug-23:00 - Chile Primera Division
Cobresal vs O Higgins

1-0

2-1
Sat 3, Aug-20:30 - Chile Primera Division
Deportes Iquique vs Coquimbo Unido

0-0

0-1
Sat 3, Aug-03:30 - Chile Primera Division
Union Espanola vs Union La Calera

0-0

1-1
Sat 3, Aug-23:00 - Chile Tercera Division
Deportes Recoleta vs Colchagua CD

0-1

0-3
Sat 3, Aug-15:35 - China Women\\\'s Super League
Changchun Masses Properties Women\'s vs Dalian Aerbin Women\'s

0-0

1-0
Sat 3, Aug-15:35 - China Women\\\'s Super League
Beijing BeiKong Women\'s vs Shanghai RCB Women\'s

0-1

0-2
Sat 3, Aug-15:35 - China Women\\\'s Super League
Jiangsu Suning Women\'s vs Guangdong Meizhou Huijun Women\'s

2-0

6-1
Sat 3, Aug-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Sichuan Annapurna vs Zhejiang Greentown

0-1

1-2
Sat 3, Aug-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Nantong Zhiyun vs Heilongjiang Lava Spring

0-1

0-2
Sat 3, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Qingdao Jonoon vs BeiJing Tech

2-0

3-0
Sat 3, Aug-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Ningxia Fiery Phoenix FC vs Shanxi Xindu

2-0

5-0
Sat 3, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Hebei Elite F.C. vs Qingdao Red Lions

1-0

3-0
Sat 3, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Xi\'an Daxing Chongde vs Yanbian Beiguo

0-1

0-2
Sat 3, Aug-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Guangxi Baoyun FC vs Nanjing Shaye FC

0-1

1-1
Sat 3, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiangxi Liansheng FC vs Hubei Chufeng Heli F.C.

1-0

2-0
Sat 3, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenyang Urban vs Zibo Cuju F.C.

1-0

2-0
Sat 3, Aug-15:00 - Chinese Football League Divison 2
Dalian Chanjoy vs Jiangsu Yancheng

1-0

2-1
Sat 3, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Zhejiang Yiteng FC vs Suzhou Dongwu

0-3

0-3
Sat 3, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Kun Shan FC vs Chengdu Better City FC

0-1

0-1
Sat 3, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Sichuan Jiuniu vs Yunnan Kunglu FC

1-0

3-0
Sat 3, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Fujian Tianxin vs Zhejiang Yiwu

4-1

4-2
Sat 3, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Taizhou Yuanda FC vs Baoding Rongda FC

1-0

4-0
Sat 3, Aug-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Wuhan Three Towns FC vs Lhasa Urban Construction Investment F.C.

1-0

3-0
Sat 3, Aug-16:00 - Chinese Super League
Shanghai SIPG F.C. vs Tianjin TianHai

0-0

0-0
Sat 3, Aug-14:00 - Chinese Super League
Tianjin Teda vs HeNan JianYe

0-0

2-0
Sat 3, Aug-15:35 - Chinese Super League
Shandong Luneng vs Guangzhou Evergrande Taobao FC

0-0

0-3
Sat 3, Aug-21:30 - Club Friendly
AS Monaco vs Sampdoria

0-0

1-0
Sat 3, Aug-21:30 - Club Friendly
Marino Luanco vs Sporting de Gijon

1-0

1-1
Sat 3, Aug-18:30 - Club Friendly
AFC Bournemouth vs Lyonnais

2-0

3-0
Sat 3, Aug-18:30 - Club Friendly
CF Badalona vs FC Vilafranca

3-0

3-1
Sat 3, Aug-16:30 - Club Friendly
SC Freiburg vs Cagliari

0-0

0-1
Sat 3, Aug-16:30 - Club Friendly
FC Dordrecht 90 vs Norwich City U23

3-2

5-3
Sat 3, Aug-16:30 - Club Friendly
Go Ahead Eagles vs Konyaspor

0-0

0-0
Sat 3, Aug-16:30 - Club Friendly
Rijnsburgse Boys vs SC Telstar

0-0

0-1
Sat 3, Aug-22:00 - Club Friendly
Cordoba C.F. vs Al Rayyan

0-0

2-2
Sat 3, Aug-22:00 - Club Friendly
Galatasaray vs Panathinaikos

1-0

2-1
Sat 3, Aug-11:00 - Club Friendly
ACS Foresta Suceava vs FC Botosani B

2-0

3-1
Sat 3, Aug-22:00 - Club Friendly
CD Badajoz vs Extremadura

0-2

0-2
Sat 3, Aug-22:00 - Club Friendly
Atletico Baleares vs FC Cartagena

1-1

2-3
Sat 3, Aug-22:00 - Club Friendly
CD Cristo Atletico vs CD Guijuelo

0-0

0-0
Sat 3, Aug-11:30 - Club Friendly
Villarreal B vs UD Levante B

1-2

1-2
Sat 3, Aug-00:00 - Club Friendly
Ceara(U20) vs Uniclinic Atletico Cearense CE(U20)

2-0

2-0
Sat 3, Aug-22:00 - Club Friendly
CD El Ejido 2012 vs Almeria B

1-1

1-2
Sat 3, Aug-17:00 - Club Friendly
Werder Bremen vs Everton

0-0

0-0
Sat 3, Aug-22:00 - Club Friendly
Silla CF vs Alcoyano

0-0

1-2
Sat 3, Aug-17:00 - Club Friendly
VfL Wolfsburg vs Nice

2-1

8-1
Sat 3, Aug-22:00 - Club Friendly
CD Alhaurino vs Juventud Torremolinos

0-0

3-0
Sat 3, Aug-17:00 - Club Friendly
Fortuna Dusseldorf vs Eibar

1-1

3-2
Sat 3, Aug-17:00 - Club Friendly
Duisburg Women\'s vs Standard Liege Women\'s


1-1
Sat 3, Aug-17:00 - Club Friendly
Guingamp Women\'s vs Le Havre Women\'s

0-0

2-1
Sat 3, Aug-17:30 - Club Friendly
Hoffenheim vs Sevilla

1-1

1-2
Sat 3, Aug-17:30 - Club Friendly
Augsburg vs Bologna

1-1

2-3
Sat 3, Aug-17:30 - Club Friendly
Leatherhead vs Farnborough Town

0-1

0-2
Sat 3, Aug-17:30 - Club Friendly
RB Leipzig vs Aston Villa

1-1

1-3
Sat 3, Aug-12:00 - Club Friendly
NK Dubrava Zagreb vs Dinamo Zagreb B

0-2

1-2
Sat 3, Aug-19:00 - Club Friendly
Norwich City vs Toulouse

1-0

1-0
Sat 3, Aug-19:00 - Club Friendly
Monchengladbach vs Chelsea FC

2-0

2-2
Sat 3, Aug-19:00 - Club Friendly
SC Freiburg vs Cagliari

3-1

4-1
Sat 3, Aug-19:00 - Club Friendly
Agia Napa vs Anorthosis Famagusta FC

0-1

0-1
Sat 3, Aug-19:00 - Club Friendly
Sporting de Gijon B vs Zamora CF

1-0

5-1
Sat 3, Aug-22:30 - Club Friendly
Xerez CD vs Recreativo Huelva

0-0

0-3
Sat 3, Aug-22:30 - Club Friendly
Gimnastic Tarragona vs Zaragoza

0-0

2-3
Sat 3, Aug-22:30 - Club Friendly
Girona vs Montpellier HSC

0-1

0-1
Sat 3, Aug-12:15 - Club Friendly
Benesov vs Slavia Prague B

0-0

2-0
Sat 3, Aug-22:30 - Club Friendly
Talavera de la Reina vs Atletico de Madrid B

1-0

1-2
Sat 3, Aug-22:30 - Club Friendly
Villanovense vs Merida AD

1-0

3-1
Sat 3, Aug-22:30 - Club Friendly
Lincoln Red Imps vs AD Ceuta

0-0

0-1
Sat 3, Aug-22:30 - Club Friendly
NK Osijek B vs NK Dubrava Zagreb

1-1

1-1
Sat 3, Aug-12:30 - Club Friendly
L\'Entente SSG vs Creteil

0-1

0-1
Sat 3, Aug-19:30 - Club Friendly
Stade Reims vs Sheffield United

1-1

3-1
Sat 3, Aug-19:30 - Club Friendly
Almere City FC vs Al-Ahli Doha

1-1

2-1
Sat 3, Aug-23:00 - Club Friendly
Livorno vs Fiorentina

0-1

0-1
Sat 3, Aug-23:00 - Club Friendly
Rayo Vallecano vs Alcorcon

2-1

2-3
Sat 3, Aug-23:00 - Club Friendly
Amiens SC vs Leganes

0-0

0-1
Sat 3, Aug-23:15 - Club Friendly
Beira Mar vs Uniao Leiria

1-1

1-1
Sat 3, Aug-13:00 - Club Friendly
Metz vs 1.FSV Mainz 05

0-1

0-1
Sat 3, Aug-13:00 - Club Friendly
Vizela vs Merelinense

1-0

2-1
Sat 3, Aug-13:00 - Club Friendly
Real Oviedo B vs Union Langreo

1-1

1-1
Sat 3, Aug-13:00 - Club Friendly
Union Viera vs Arucas CF

3-1

5-4
Sat 3, Aug-13:00 - Club Friendly
Orleta Radzyn P vs Wisla Pulawy

0-0

0-3
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Southampton vs Koln

1-0

2-0
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
West Ham United vs Athletic Bilbao

2-2

2-2
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Crystal Palace vs Hertha BSC Berlin

0-1

0-4
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Watford vs Real Sociedad

0-1

2-1
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Newcastle vs Saint-Etienne

1-0

2-1
Sat 3, Aug-13:15 - Club Friendly
HNK Segesta Sisak vs Bjelovar

0-1

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Burnley vs Parma Calcio 1913

0-0

2-0
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Union Berlin vs Celta Vigo

0-1

0-3
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
SC Paderborn 07 vs Lazio

0-3

2-4
Sat 3, Aug-13:30 - Club Friendly
Sintrense vs GD Estoril-Praia(U23)

2-0

2-4
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Tamworth vs Basford United F.C.

0-0

0-0
Sat 3, Aug-13:30 - Club Friendly
Clube Desportivo Trofense vs CD Aves(U23)

1-0

3-1
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Hyde United vs Frickley Athletic

1-0

2-0
Sat 3, Aug-13:30 - Club Friendly
Real Sociedad B vs Real Union de Irun

1-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Bala Town F.C. vs Rushall Olympic

1-0

3-0
Sat 3, Aug-13:30 - Club Friendly
Real Sociedad Women\'s vs Osasuna Women\'s

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Lewes vs Whitehawk

0-1

3-1
Sat 3, Aug-13:30 - Club Friendly
Marinhense vs Real SC

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Leek Town vs Buxton FC

1-0

2-1
Sat 3, Aug-13:30 - Club Friendly
S.C. Braga B vs Tenerife

1-2

4-2
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Stalybridge Celtic vs Marine

1-1

2-1
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Prescot Cables vs Warrington Town FC

0-2

1-5
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Nantwich Town vs Stourbridge

1-0

1-1
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
NK Lucko vs NK Spansko

0-2

1-3
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Carrick Rangers vs Moyola Park

1-1

3-2
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
St Ives Town vs Hendon

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - Club Friendly
Alvechurch vs Evesham United

2-2

3-3
Sat 3, Aug-19:59 - Club Friendly
Lille OSC vs AS Roma

1-0

2-3
Sat 3, Aug-19:59 - Club Friendly
N.E.C. Nijmegen vs Osasuna

0-1

0-1
Sat 3, Aug-19:59 - Club Friendly
Birkirkara FC vs Senglea Athletic

0-0

0-0
Sat 3, Aug-19:59 - Club Friendly
Cremonese vs US Caratese

1-0

5-0
Sat 3, Aug-19:59 - Club Friendly
Medjimurje vs Dugo Selo

3-0

7-1
Sat 3, Aug-19:59 - Club Friendly
Nimes vs Dijon

0-2

0-2
Sat 3, Aug-19:59 - Club Friendly
Asteras Tripolis vs Panionios

0-0

1-0
Sat 3, Aug-19:59 - Club Friendly
Besa Kavaje vs KS Bylis


0-2
Sat 3, Aug-19:59 - Club Friendly
FC Bergerac vs Bordeaux B

0-1

2-2
Sat 3, Aug-19:59 - Club Friendly
FC Porto B vs Celta Vigo B

2-0

2-1
Sat 3, Aug-19:59 - Club Friendly
Scandicci vs Pistoiese

1-1

2-2
Sat 3, Aug-19:59 - Club Friendly
FC Struga Trim-Lum vs Pelister Bitola

0-0

1-0
Sat 3, Aug-20:30 - Club Friendly
Venezia F.C. vs Empoli

0-0

1-0
Sat 3, Aug-20:30 - Club Friendly
Alaves vs Racing Santander

1-0

1-0
Sat 3, Aug-20:30 - Club Friendly
Stade Brestois vs Levante

1-1

1-1
Sat 3, Aug-20:30 - Club Friendly
Cittadella vs Pordenone Calcio SSD

0-2

1-2
Sat 3, Aug-20:30 - Club Friendly
Arenas Club de Getxo vs Barakaldo CF

0-1

2-1
Sat 3, Aug-21:00 - Club Friendly
Numancia vs UD Logrones

1-0

2-1
Sat 3, Aug-21:00 - Club Friendly
Deportivo La Coruna vs SD Ponferradina

0-0

1-0
Sat 3, Aug-21:00 - Club Friendly
Albacete vs Elche

0-0

1-0
Sat 3, Aug-21:00 - Club Friendly
Burgos CF vs CD Mirandes

1-1

1-5
Sat 3, Aug-21:00 - Club Friendly
Al-Arabi Club vs Al Ahli Dubai

0-3

1-4
Sat 3, Aug-21:00 - Club Friendly
CD Lugo vs Real Madrid Castilla

1-0

2-0
Sat 3, Aug-21:00 - Club Friendly
Orihuela CF vs UCAM Murcia

0-1

3-2
Sat 3, Aug-21:00 - Club Friendly
CD Becerril vs Unionistas de Salamanca

0-2

0-4
Sat 3, Aug-21:00 - Club Friendly
Atletico San Luis vs Atletico Madrid

1-0

1-2
Sat 3, Aug-16:00 - Club Friendly
SG Essen-Schonebeck Women\'s vs KAA Gent Ladies

2-0

4-0
Sat 3, Aug-23:30 - Colombia Copa Premier
Fortaleza F.C vs Boyaca Chico

2-0

3-0
Sat 3, Aug-04:45 - Colombia Copa Premier
Tigres FC vs Real Cartagena

0-1

0-1
Sat 3, Aug-19:30 - Coppa Italia
Virtus Francavilla vs Novara Calcio

1-1

2-1
Sat 3, Aug-20:30 - Coppa Italia
Pro Vercelli vs Rende Calcio 1968

0-0

0-0
Sat 3, Aug-22:30 - Coppa Italia Lega PRO
Pontedera vs US Pianese

0-1

1-1
Sat 3, Aug-17:30 - COSAFA Women\\\'s Cup
Angola Women\'s vs Eswatini Women\'s

0-1

0-4
Sat 3, Aug-12:00 - COSAFA Women\\\'s Cup
Zambia Women\'s vs Namibia Women\'s

1-1

3-2
Sat 3, Aug-14:45 - COSAFA Women\\\'s Cup
Mauritius Women\'s vs Botswana Women\'s

0-2

0-3
Sat 3, Aug-13:00 - COSAFA Women\\\'s Cup U20
Zimbabwe Women\'s U20 vs Mozambique Women\'s U20

2-0

4-0
Sat 3, Aug-16:00 - COSAFA Women\\\'s Cup U20
South Africa Women\'s(U20) vs Namibia Women\'s U20

1-0

1-0
Sat 3, Aug-00:15 - COTIF Tournament
Spain(U20) vs Argentina(U18)

0-0

0-1
Sat 3, Aug-23:00 - Croatia - 1. Division
NK Rijeka vs Slaven Belupo Koprivnica

2-0

3-1
Sat 3, Aug-21:00 - Croatia - 1. Division
Istra 1961 vs NK Varteks Varazdin

1-0

3-1
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Lisen vs Hradec Kralove

1-2

3-3
Sat 3, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Pardubice vs FC Sellier & Bellot Vlasim

1-0

1-0
Sat 3, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Fotbal Trinec vs Vysocina Jihlava

0-0

0-1
Sat 3, Aug-12:15 - Czech Republic 2. Liga
FK Banik Sokolov vs Brno

0-0

0-2
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
FK OEZ Letohrad vs FC Zenit Caslav

0-0

1-0
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
FK Union Cheb vs Zbuzany

2-2

3-5
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
FK Nachod-Destne vs Horky nad Jizerou

2-0

3-0
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Ceska Lipa vs SK Motorlet Praha

1-1

2-2
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Admira Praha vs Sokol Zivanice

0-1

2-1
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Predni Kopanina vs Ostra

0-3

1-3
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Hlinsko vs FK Kolin

0-0

0-1
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
FC Rokycany vs Aritma Praha

0-2

1-2
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
SK Mondi Steti vs Sokol Velke Hamry

2-3

3-3
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Marianske Lazne vs Rakovnik

1-0

2-0
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Nova Vcelnice vs Tatran Sedlcany

0-7

0-10
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
TJ Banik Union Nove Sedlo vs Banik Sous

0-2

0-5
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Cesky lev Union Beroun vs Tatran Rakovnik

2-0

3-0
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
SK Libcany vs Polaban Nymburk

2-2

3-2
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
FK Olympie Brezova vs SK Senci Doubravka

3-1

3-2
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Slovan Moravska Trebova vs SK Vysoke Myto

0-2

0-5
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
SK Skalice vs TJ Sokol Libis

0-0

0-2
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
Sokol Srbice vs Sokol Brozany

1-1

2-2
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
SK Slany vs Prestice

1-1

3-2
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Cup
SK Poricany vs SK Cesky Brod

0-2

2-4
Sat 3, Aug-12:15 - Czech Republic Cup
SK Kladno vs Ostrov

2-0

2-0
Sat 3, Aug-12:15 - Czech Republic Cup
TJ Dvur Kralove vs Benatky Nad Jizerou

0-1

3-1
Sat 3, Aug-12:15 - Czech Republic Cup
Sparta Kutna Hora vs Meteor Praha

0-0

0-1
Sat 3, Aug-12:15 - Czech Republic Cup
FK Louny vs Brandys Nad Labem

0-1

0-2
Sat 3, Aug-12:30 - Czech Republic Cup
FK Chomutov vs Neratovice-Byskovice

0-0

1-0
Sat 3, Aug-12:30 - Czech Republic Cup
Komarov vs FK Horovicko

0-0

1-0
Sat 3, Aug-12:30 - Czech Republic Cup
Petrin Plzen vs Sokol Hostoun

0-1

1-2
Sat 3, Aug-21:30 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Bohemians 1905 vs FC Viktoria Plzen

0-0

0-0
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Synot Slovacko vs FC Fastav Zlin

1-0

1-0
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slovan Liberec vs SK Sigma Olomouc

0-1

0-1
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hlucin vs Viktoria Otrokovice

0-1

0-2
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Vrchovina vs Banik Ostrava B

0-1

1-1
Sat 3, Aug-19:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Uhersky Brod vs Dolni Benesov

1-0

4-1
Sat 3, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Frydek-Mistek vs Sigma Olomouc B

1-0

3-1
Sat 3, Aug-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Odra Petrkovice vs Slovan Rosice

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - Danish SAS Ligaen
Sonderjyske vs FC Kobenhavn

0-1

1-2
Sat 3, Aug-15:15 - Denmark - 1. Division
Hvidovre IF vs Viborg

0-0

0-1
Sat 3, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
B93 Copenhagen vs Hillerod Fodbold

0-3

1-5
Sat 3, Aug-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Skovshoved vs Helsingor

0-0

0-1
Sat 3, Aug-14:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
HIK vs Avarta

0-0

1-1
Sat 3, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
BK Frem vs FA 2000

1-1

2-2
Sat 3, Aug-16:30 - Denmark - 2. Division Groupe B
Naesby BK vs FC Aarhus Fremad

0-2

0-3
Sat 3, Aug-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Vejgaard BK vs Middelfart

0-1

3-1
Sat 3, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Dalum vs Brabrand IF

1-1

1-2
Sat 3, Aug-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
FC Sydvest vs AB Gladsaxe

0-1

0-1
Sat 3, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Brondby Women\'s vs Nordsjaelland Women\'s

3-0

6-1
Sat 3, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Odense Women\'s vs Ballerup Skovlunde Women\'s

1-0

3-0
Sat 3, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Kolding BK Women\'s vs Thisted FC Women\'s

0-1

2-1
Sat 3, Aug-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
VSK Aarhus Women\'s vs Fortuna Hjorring Women\'s

1-1

1-3
Sat 3, Aug-03:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Liga de Loja vs Orense SC

0-0

1-1
Sat 3, Aug-22:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Mushuc Runa vs Sociedad Deportiva Aucas

1-0

1-2
Sat 3, Aug-19:59 - Ecuador Copa Pilsener A
America de Quito vs Independiente Del Valle

1-1

1-1
Sat 3, Aug-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Deportivo Cuenca vs CD El Nacional

1-1

2-2
Sat 3, Aug-18:00 - England Conference South Division
Slough Town vs Dorking Wanderers

0-0

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - England Conference South Division
Bath City vs Braintree Town

0-0

2-0
Sat 3, Aug-18:00 - England Conference South Division
Billericay Town vs Eastbourne Borough

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - England Conference South Division
Tonbridge Angels vs Dulwich Hamlet

0-1

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - England Conference South Division
Havant & Waterlooville FC vs Welling United

1-1

1-1
Sat 3, Aug-18:00 - England Conference South Division
St Albans City vs Chippenham Town

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - England Conference South Division
Hemel Hempstead Town vs Hungerford Town

2-1

4-1
Sat 3, Aug-18:00 - England Conference South Division
Chelmsford City vs Hampton & Richmond

2-0

4-1
Sat 3, Aug-18:00 - England Conference South Division
Wealdstone FC vs Dartford

1-1

4-1
Sat 3, Aug-18:00 - England Conference South Division
Maidstone United vs Weymouth

0-0

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - England Conference South Division
Oxford City vs Concord Rangers

0-1

0-3
Sat 3, Aug-18:00 - England League One
Sunderland vs Oxford United

0-1

1-1
Sat 3, Aug-18:00 - England League One
Shrewsbury Town vs Portsmouth

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - England League One
Blackpool vs Bristol Rovers

1-0

2-0
Sat 3, Aug-18:00 - England League One
Coventry vs Southend United

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - England League One
Wycombe Wanderers vs Bolton Wanderers

0-0

2-0
Sat 3, Aug-18:00 - England League One
Tranmere Rovers vs Rochdale

0-1

2-3
Sat 3, Aug-18:00 - England League One
Doncaster Rovers vs Gillingham

1-1

1-1
Sat 3, Aug-18:00 - England League One
Peterborough United vs Fleetwood Town

0-2

1-3
Sat 3, Aug-18:00 - England League One
Lincoln City vs Accrington Stanley

1-0

2-0
Sat 3, Aug-18:00 - England League One
Burton Albion FC vs Ipswich

0-1

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - England League One
AFC Wimbledon vs Rotherham United

0-1

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - England League Two
Northampton Town vs Walsall

0-1

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - England League Two
Colchester United vs Port Vale

1-1

1-1
Sat 3, Aug-18:00 - England League Two
Exeter City vs Macclesfield Town

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - England League Two
Carlisle vs Crawley Town

2-1

2-1
Sat 3, Aug-18:00 - England League Two
Morecambe vs Grimsby Town

0-0

0-2
Sat 3, Aug-18:00 - England League Two
Forest Green Rovers vs Oldham Athletic AFC

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - England League Two
Newport County vs Mansfield Town

2-0

2-2
Sat 3, Aug-15:30 - England League Two
Salford City F.C. vs Stevenage FC

1-0

2-0
Sat 3, Aug-18:00 - England League Two
Scunthorpe United vs Swindon

0-0

0-2
Sat 3, Aug-18:00 - England League Two
Crewe Alexandra vs Plymouth Argyle

0-2

0-3
Sat 3, Aug-18:00 - England League Two
Bradford City AFC vs Cambridge United

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - England League Two
Leyton Orient vs Cheltenham Town

0-0

1-0
Sat 3, Aug-20:30 - England The Championship
Nottingham Forest vs West Bromwich(WBA)

1-2

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - England The Championship
Wigan Athletic vs Cardiff City

0-1

3-2
Sat 3, Aug-18:00 - England The Championship
Stoke City vs Queens Park Rangers

0-1

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - England The Championship
Millwall vs Preston North End

1-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - England The Championship
Reading vs Sheffield Wed

0-1

1-3
Sat 3, Aug-18:00 - England The Championship
Blackburn Rovers vs Charlton Athletic

0-1

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - England The Championship
Brentford vs Birmingham

0-1

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - England The Championship
Barnsley vs Fulham

1-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - England The Championship
Swansea City vs Hull City

0-1

2-1
Sat 3, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Flora Tallinn II vs Tallinna JK Legion

2-1

5-3
Sat 3, Aug-19:59 - Estonia Esi Liiga
Kohtla-Jarve JK Jarve vs Tartu JK Tammeka B

1-3

2-3
Sat 3, Aug-14:00 - Estonia Esi Liiga B
FC Nomme United vs Voru JK

2-0

2-2
Sat 3, Aug-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Vandra JK Vaprus vs Tabasalu Charma

0-0

4-1
Sat 3, Aug-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Paide Linnameeskond vs Trans Narva

1-0

1-0
Sat 3, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Levadia Tallinn vs JK Tallinna Kalev

3-0

7-0
Sat 3, Aug-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Nomme Kalju vs FC Kuressaare

4-1

7-2
Sat 3, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
FC Lootos Polva Women\'s vs Saku Sporting Women\'s

0-2

1-4
Sat 3, Aug-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Suure Jaani United Women\'s vs Tartu SK 10 Premium Women\'s

0-1

0-1
Sat 3, Aug-15:30 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Tammeka Tartu Women\'s vs JK Tallinna Kalev Women\'s

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
JaPS vs MiPK Mikkeli

2-0

2-0
Sat 3, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
NJS Nurmijarvi vs Klubi 04

2-1

3-1
Sat 3, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Sudet vs FC Kiffen

1-3

1-4
Sat 3, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Lahden Reipas vs FC Viikingit

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
Tampere United vs Gnistan

0-2

0-3
Sat 3, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
Kapylan Pallo vs FC Jazz Pori

0-0

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
P-Iirot vs GrIFK

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
EPS Espoo vs Ilves Tampere II

1-2

1-5
Sat 3, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
FC Vaajakoski vs VPS J Akatemia

1-0

2-1
Sat 3, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
GBK Kokkola vs RoPS Rovaniemi B

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
PK-37 vs Jakobstads Bollklubb

0-1

1-1
Sat 3, Aug-18:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
JS Hercules vs Oulun LS

1-1

2-1
Sat 3, Aug-18:00 - Finland Veikkausliga
VPS Vaasa vs FC Honka

1-0

2-3
Sat 3, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
FC Haka vs AC Kajaani

1-2

4-2
Sat 3, Aug-18:00 - Finland Ykkonen
Ekenas IF Fotboll vs MuSa

0-0

5-1
Sat 3, Aug-18:30 - France Ligue 2
Lens vs Guingamp

0-0

2-0
Sat 3, Aug-15:30 - French Super Cup
Paris Saint-Germain vs Stade Rennes FC

0-1

2-1
Sat 3, Aug-17:30 - Georgia Primera Division
FC Sioni Bolnisi vs WIT Georgia Tbilisi

0-0

1-0
Sat 3, Aug-16:00 - German 3. Liga
SpVgg Unterhaching vs Hansa Rostock

1-0

1-0
Sat 3, Aug-16:00 - German 3. Liga
Bayern Munich (Am) vs Viktoria Koln

0-3

2-5
Sat 3, Aug-16:00 - German 3. Liga
Preuben Munster vs FC Kaiserslautern

0-1

3-2
Sat 3, Aug-16:00 - German 3. Liga
SV Meppen vs 1. FC Magdeburg

1-0

1-3
Sat 3, Aug-16:00 - German 3. Liga
Hallescher FC vs Chemnitzer

1-0

3-1
Sat 3, Aug-16:00 - German 3. Liga
SG Sonnenhof Grobaspach vs KFC Uerdingen 05

1-1

2-2
Sat 3, Aug-17:30 - German Bundesliga 2
Hannover 96 vs SSV Jahn Regensburg

0-0

1-1
Sat 3, Aug-15:00 - German Bundesliga 2
Karlsruher SC vs Dynamo Dresden

1-1

4-2
Sat 3, Aug-22:30 - German Super Cup
Borussia Dortmund vs Bayern Munich

0-0

2-0
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FV Illertissen vs Nurnberg Am

0-0

0-3
Sat 3, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner FC Dynamo vs FSV Union Furstenwalde

1-0

1-0
Sat 3, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Optik Rathenow vs VSG Altglienicke

0-0

1-1
Sat 3, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
VfB Auerbach vs Hertha BSC Berlin Am

1-1

1-5
Sat 3, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner AK 07 vs Germania Halberstadt

1-1

2-1
Sat 3, Aug-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemie Leipzig vs SV Babelsberg 03

1-1

1-1
Sat 3, Aug-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
BSV Rehden vs HSC Hannover

0-0

0-0
Sat 3, Aug-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs FC Altona 93

0-0

2-1
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Lubeck vs FC Hansa Luneburg

1-0

2-0
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Saarbrucken vs TSV Steinbach Haiger

1-0

2-0
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Aalen vs Bahlinger SC

2-2

4-4
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SSV Ulm 1846 vs SV Elversberg

0-0

1-2
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Bayern Alzenau vs FK Pirmasens

1-0

3-0
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Astoria Walldorf vs FSV Frankfurt

0-0

2-2
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC Giessen vs FC 08 Homburg

0-1

0-2
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs Fortuna Dusseldorf II

0-0

1-1
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Koln Am. vs Bergisch Gladbach 09

2-0

3-0
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wattenscheid vs Monchengladbach AM.

1-1

1-2
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs Fortuna Koln

2-0

4-0
Sat 3, Aug-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Lippstadt vs Bonner SC

0-0

1-0
Sat 3, Aug-17:00 - Germany Woman\\\'s Cup
FSV Babelsberg Women\'s vs Walddorfer SV Women\'s

0-3

1-6
Sat 3, Aug-16:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Eintracht Braunschweig Women\'s vs Arminia Bielefeld Women\'s

0-1

1-3
Sat 3, Aug-06:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Deportivo Petapa vs CSYD Carcha

0-1

0-1
Sat 3, Aug-20:36 - Guinness International Champions Cup
Manchester United vs AC Milan

1-1

2-2
Sat 3, Aug-22:45 - Holland Eredivisie
FC Twente Enschede vs PSV Eindhoven

1-0

1-1
Sat 3, Aug-22:45 - Holland Eredivisie
VVV-Venlo vs RKC Waalwijk

0-1

3-1
Sat 3, Aug-20:30 - Holland Eredivisie
Vitesse Arnhem vs Ajax Amsterdam

1-1

2-2
Sat 3, Aug-20:30 - Holland Eredivisie
Emmen vs FC Groningen

0-0

0-1
Sat 3, Aug-21:30 - Hungary NB1
Ujpest FC vs Puskas Akademia

0-2

1-3
Sat 3, Aug-21:30 - Hungary NB1
Mezokovesd-Zsory vs Zalaegerszegi TE

1-0

1-0
Sat 3, Aug-21:30 - Hungary NB1
Kisvarda vs PAKSI FC

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - Iceland Premier Division
IBV Vestmannaeyjar vs HK Kopavogs

0-0

0-1
Sat 3, Aug-12:30 - Indonesia Liga 1
Persija Jakarta vs Arema Malang

1-1

2-2
Sat 3, Aug-16:00 - Indonesia Liga 2
Martapura FC vs Persiba Balikpapan

1-0

1-1
Sat 3, Aug-10:15 - Indonesia Liga 2
PSBS Biak vs Mitra Kukar

0-0

0-0
Sat 3, Aug-11:30 - Indonesia Liga 2
Sulut United vs PSIM Yogyakarta

0-1

1-2
Sat 3, Aug-12:30 - Indonesia Liga 2
Persis Solo FC vs Persewar

0-0

1-0
Sat 3, Aug-22:00 - Ireland Division 1
Cobh Ramblers vs Shelbourne

0-0

1-0
Sat 3, Aug-21:30 - Israel Ligat Al Toto Cup
Maccabi Netanya vs Hapoel Kfar Saba

1-0

1-0
Sat 3, Aug-19:59 - Israel Ligat Al Toto Cup
F.C. Ashdod vs Sektzia Nes Tziona

1-0

1-1
Sat 3, Aug-09:00 - Japan Futsal League
Fuchu Athletic FC Futsal vs Vasagey Oita Futsal

1-1

2-4
Sat 3, Aug-09:00 - Japan Futsal League
Shonan Bellmare Futsal vs Fugador Sumida Futsal

1-2

2-4
Sat 3, Aug-13:30 - Japan Women League Cup
NTV Beleza Women\'s vs INAC Kobe Leonessa Women\'s

0-1

1-1
Sat 3, Aug-10:30 - Japan Women\\\'s Challenge League Cup
AS Elfen Sayama Women\'s vs Cerezo Osaka Sakai Women\'s

0-0

1-2
Sat 3, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Vegalta Sendai vs Jubilo Iwata

2-1

2-1
Sat 3, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama F Marinos vs Shimizu S-Pulse

0-0

0-1
Sat 3, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Cerezo Osaka

0-0

3-0
Sat 3, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Sanfrecce Hiroshima vs Consadole Sapporo

0-0

1-0
Sat 3, Aug-14:00 - Japanese J-League Division 1
Shonan Bellmare vs Kashima Antlers

0-0

3-2
Sat 3, Aug-13:00 - Japanese League Division 3
Kataller Toyama vs Fujieda MYFC

0-0

0-1
Sat 3, Aug-14:00 - Japanese League Division 3
Cerezo Osaka(U23) vs Kamatamare Sanuki

1-0

1-0
Sat 3, Aug-12:00 - K-National League
Gyeongju KHNP vs Mokpo City

1-0

1-0
Sat 3, Aug-16:30 - Kazakhstan Division 1
Maqtaaral vs Altay FK

0-0

0-1
Sat 3, Aug-15:00 - Kazakhstan Division 1
Kyzylzhar Petropavlovsk vs Astana B

2-0

3-0
Sat 3, Aug-16:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuz vs Baykonur

0-0

0-1
Sat 3, Aug-16:00 - Kazakhstan Division 1
Kyran Shymkent vs Kairat Academy

3-0

4-3
Sat 3, Aug-16:00 - Kazakhstan Division 1
Zhetysu B vs FK Kaspiy Aktau

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - Kazakhstan Super League
FK Aktobe vs FC Zhetysu Taldykorgan

0-1

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - Kazakhstan Super League
Kaisar Kyzylorda vs Okzhetpes

0-1

0-1
Sat 3, Aug-14:30 - Korea League 1
Jeju United FC vs Ulsan Hyundai FC

0-1

0-5
Sat 3, Aug-15:00 - Korea League 1
Sangju Sangmu FC vs Gyeongnam FC

0-0

2-1
Sat 3, Aug-15:00 - Korea League 2
Jeonnam Dragons vs Gwangju Football Club

0-1

1-1
Sat 3, Aug-15:00 - Korea League 2
Ansan Greeners FC vs Daejeon Citizen

0-2

0-2
Sat 3, Aug-19:00 - Latvia - 1. Division
Metta/LU Riga vs FK Spartaks Jurmala

0-0

1-1
Sat 3, Aug-17:00 - Latvia - 2. Division
Grobina vs Rezekne / BJSS

2-0

6-2
Sat 3, Aug-19:30 - Latvia - 2. Division
Dinamo Riga / Staiceles Bebri vs Tukums-2000

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - Latvia - 2. Division
JDFS Alberts vs FK Smiltene BJSS

2-0

2-3
Sat 3, Aug-15:00 - Latvia - 2. Division
FK Auda Riga vs Super Nova

0-1

3-1
Sat 3, Aug-18:00 - Lithuania - 1. Division
FK Riteriai vs FK Palanga

1-0

1-0
Sat 3, Aug-19:59 - Lithuania - 1. Division
Suduva vs Stumbras Kaunas


3-0
Sat 3, Aug-16:00 - Lithuania - 1. Division
Kauno Zalgiris vs FK Panevezys

1-1

2-2
Sat 3, Aug-19:00 - Lithuania - 2. Division
Siauliai vs Hegelmann Litauen

1-0

1-1
Sat 3, Aug-15:00 - Lithuania - 2. Division
Minija Kretinga vs FK Zalgiris Vilnius 2

3-0

4-0
Sat 3, Aug-17:00 - Malaysia Cup
Negeri Sembilan Matrix vs Kedah

0-1

1-3
Sat 3, Aug-17:00 - Malaysia Cup
PB Pahang vs Pulau Penang FA

0-0

3-1
Sat 3, Aug-17:00 - Malaysia Cup
Selangor FA vs Felda United FC

2-1

2-2
Sat 3, Aug-17:00 - Malaysia Cup
Petaling Jaya City vs PKNP

1-1

2-1
Sat 3, Aug-04:00 - Mexico Primera Division
Puebla vs Chivas Guadalajara

1-1

1-1
Sat 3, Aug-06:00 - Mexico Primera Division
Atlas vs Santos Laguna

0-1

1-2
Sat 3, Aug-02:00 - Mexico Primera Divison A
UAEM Potros vs Correcaminos UAT

3-0

4-0
Sat 3, Aug-04:00 - Mexico Primera Divison A
Tampico Madero vs CSyD Dorados de Sinaloa

0-1

1-2
Sat 3, Aug-05:00 - Mexico Primera Divison A
CF Atlante vs Mineros de Zacatecas

0-0

0-0
Sat 3, Aug-20:30 - Mexico Youth U20
Necaxa U20 vs Veracruz(U20)


0-1
Sat 3, Aug-21:00 - Mexico Youth U20
Pachuca U20 vs Monarcas Morelia U20

0-0

1-1
Sat 3, Aug-19:00 - Moldova Division 2
FC Iskra-Stal Ribnita vs Granicerul Glodeni


2-0
Sat 3, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Victoria Bardar vs FC Zaria Balti


2-1
Sat 3, Aug-19:00 - Moldova Division 2
Speranta Drochia vs FC Cahul-2005


1-2
Sat 3, Aug-19:00 - Moldova Division 2
CS Sparta Chisinau vs FC Sireti


1-4
Sat 3, Aug-19:00 - Moldova Divizia Nationala
Codru Lozova vs FC Milsami

0-2

0-2
Sat 3, Aug-21:00 - Moldova Divizia Nationala
Petrocub HIncesti vs Dinamo-Auto

2-0

3-0
Sat 3, Aug-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Petrovac vs Mladost Ljeskopolje

1-1

1-1
Sat 3, Aug-22:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Titograd vs FK Sutjeska Niksic

0-1

0-1
Sat 3, Aug-19:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Grbalj Radanovici vs FK Iskra Danilovgrad

0-1

2-3
Sat 3, Aug-19:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Kom vs FK Zeta

0-0

0-0
Sat 3, Aug-13:00 - Myanmar National League
Ayeyawady United vs Magway

1-0

2-0
Sat 3, Aug-13:00 - Myanmar National League
Hantharwady United vs Sagaing United

1-0

4-1
Sat 3, Aug-13:30 - Myanmar National League
Dagon FC vs Rakhine United

1-1

1-2
Sat 3, Aug-15:30 - National League
Stockport County vs Maidenhead United

0-0

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - National League
Torquay United vs Boreham Wood F.C.

0-0

2-1
Sat 3, Aug-18:00 - National League
Chesterfield vs Dover Athletic

0-0

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - National League
Wrexham vs Barrow

0-1

2-1
Sat 3, Aug-18:00 - National League
Hartlepool United FC vs Sutton United

1-2

1-3
Sat 3, Aug-18:00 - National League
Barnet F.C. vs Yeovil Town

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - National League
Aldershot Town vs AFC Fylde

0-1

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - National League
Dagenham and Redbridge vs Woking

0-1

0-2
Sat 3, Aug-18:00 - National League
Ebbsfleet United vs Halifax Town

1-1

1-4
Sat 3, Aug-18:00 - National League
Harrogate Town vs Solihull Moors

0-1

2-2
Sat 3, Aug-18:00 - National League
Eastleigh vs Notts County

1-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - National League
Chorley vs Bromley

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - National League North
Kidderminster vs Leamington

0-1

2-2
Sat 3, Aug-18:00 - National League North
Boston United vs Chester FC

1-1

1-1
Sat 3, Aug-18:00 - National League North
Hereford vs Spennymoor Town

1-0

2-2
Sat 3, Aug-18:00 - National League North
Kettering Town vs AFC Telford United

0-1

2-1
Sat 3, Aug-18:00 - National League North
Altrincham vs York City

1-1

1-3
Sat 3, Aug-18:00 - National League North
Blyth Spartans vs Gloucester City

0-1

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - National League North
Farsley Celtic vs Darlington

3-0

3-1
Sat 3, Aug-18:00 - National League North
Brackley Town vs Alfreton Town

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - National League North
Gateshead vs Southport FC

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - National League North
Guiseley vs Kings Lynn

1-0

3-0
Sat 3, Aug-18:00 - National League North
Curzon Ashton FC vs Bradford Park Avenue

2-0

5-0
Sat 3, Aug-06:45 - New Zealand Southern Leagues
Dunedin Technical vs Wanaka

0-2

2-2
Sat 3, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Loughgall FC vs Portadown FC

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballinamallard United vs Knockbreda

0-0

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballyclare Comrades vs Queen\'s University Belfast

0-2

3-2
Sat 3, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Police Service of Northern Ireland FC vs Ards FC

0-1

0-4
Sat 3, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dundela FC vs Dergview FC

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Harland & Wolff Welders vs Newry City

1-0

2-0
Sat 3, Aug-16:30 - Norway 2 Division B
Oppsal vs Asane Fotball

1-0

2-5
Sat 3, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Grorud IL vs Elverum

1-1

2-3
Sat 3, Aug-18:00 - Norway 2 Division B
Sotra SK vs Floro

1-0

1-0
Sat 3, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Rosenborg B vs Brumunddal

0-1

1-1
Sat 3, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Os Turn Fotball vs Fana

0-1

0-2
Sat 3, Aug-17:00 - Norway 3. Divisjon
Stord IL vs Lysekloster

1-1

3-4
Sat 3, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Honefoss vs Junkeren

1-3

3-3
Sat 3, Aug-18:00 - Norway 3. Divisjon
Orkla vs Steinkjer FK

3-0

6-0
Sat 3, Aug-15:00 - Norway 3. Divisjon
Stromsgodset B vs Bergen Nord

1-0

3-0
Sat 3, Aug-16:00 - Norway 3. Divisjon
Verdal vs Nybergsund IL Trysil

0-0

1-1
Sat 3, Aug-17:30 - Norway Adeccoligaen
Skeid Oslo vs Aalesund FK

0-0

0-1
Sat 3, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Odd Grenland vs Lillestrom

0-0

2-1
Sat 3, Aug-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sarpsborg 08 FF vs Rosenborg

1-1

1-1
Sat 3, Aug-22:00 - Pan-American Games - Women\\\'s
Jamaica Women\'s vs Paraguay Women\'s

1-1

1-3
Sat 3, Aug-19:00 - Pan-American Games - Women\\\'s
Colombia women\'s vs Mexico Women\'s

2-0

2-2
Sat 3, Aug-02:00 - Paraguayan Division 2
Club Rubio Nu vs Sportivo Iteno

3-1

3-2
Sat 3, Aug-23:30 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Santani vs Sportivo San Lorenzo

1-0

1-1
Sat 3, Aug-03:00 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Capiata vs General Diaz

0-1

0-2
Sat 3, Aug-12:00 - Philippines UFL Division 1
Mendiola vs Global Makati

2-0

4-0
Sat 3, Aug-15:00 - Philippines UFL Division 1
Ceres FC vs Kaya FC

1-0

1-0
Sat 3, Aug-15:00 - Poland - 4. Liga
BTP Stal Brzeg vs Gornik Zabrze II

1-0

2-1
Sat 3, Aug-22:00 - Poland - Ekstraklasa
LKS Lodz vs Lech Poznan

1-2

1-2
Sat 3, Aug-19:30 - Poland - Ekstraklasa
Rakow Czestochowa vs Cracovia Krakow

1-2

1-3
Sat 3, Aug-22:00 - Poland - I liga
GKS Jastrzebie vs GKS Tychy

2-1

2-1
Sat 3, Aug-19:00 - Poland - I liga
Warta Poznan vs GKS Belchatow

0-0

1-0
Sat 3, Aug-19:59 - Poland - I liga
Radomiak Radom vs Stomil Olsztyn

1-1

2-1
Sat 3, Aug-19:59 - Poland - I liga
Zaglebie Sosnowiec vs Olimpia Grudziadz

0-0

0-1
Sat 3, Aug-17:00 - Poland - II liga
Skra Czestochowa vs Garbarnia Krakow

1-1

1-3
Sat 3, Aug-19:00 - Poland - II liga
Gryf Wejherowo vs GKS Katowice

0-1

0-2
Sat 3, Aug-19:00 - Poland - II liga
Pogon Siedlce vs CWKS Resovia Rzeszow

0-0

0-0
Sat 3, Aug-22:05 - Poland - II liga
Gornik Leczna vs Lech Poznan B

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - Poland - II liga
Blekitni Stargard Szczecinski vs Elana Torun

1-0

1-0
Sat 3, Aug-19:59 - Poland - II liga
Znicz Pruszkow vs Stal Stalowa Wola

0-1

4-1
Sat 3, Aug-19:59 - Poland - II liga
Bytovia Bytow vs Widzew lodz

1-0

2-1
Sat 3, Aug-21:00 - Poland - II liga
Olimpia Elblag vs Gornik Polkowice

1-1

1-1
Sat 3, Aug-18:30 - Poland Woman\\\'s League
AZS PWSZ Walbrzych Women\'s vs KKPK Medyk Konin Women\'s

2-3

2-4
Sat 3, Aug-14:00 - Poland Woman\\\'s League
GKS Katowice Women\'s vs Czarni Sosnowiec Women\'s

0-0

1-1
Sat 3, Aug-19:00 - Portugal League Cup
Vitoria Setubal FC vs Moreirense

0-0

1-0
Sat 3, Aug-19:00 - Portugal League Cup
Leixoes vs Maritimo

1-2

1-2
Sat 3, Aug-19:00 - Portugal League Cup
CD Nacional vs G.D. Chaves

0-1

2-2
Sat 3, Aug-19:00 - Portugal League Cup
FC Penafiel vs Desportivo de Tondela

0-0

1-0
Sat 3, Aug-19:00 - Portugal League Cup
Casa Pia AC vs Boavista FC

0-0

2-0
Sat 3, Aug-19:59 - Portugal League Cup
Belenenses vs C.D. Santa Clara

0-0

0-1
Sat 3, Aug-21:00 - Portugal League Cup
Pacos Ferreira vs GD Estoril-Praia

1-0

1-1
Sat 3, Aug-21:00 - Portugal League Cup
Rio Ave vs UD Oliveirense

3-0

6-1
Sat 3, Aug-21:00 - Portugal League Cup
Aves vs Gil Vicente

0-0

2-3
Sat 3, Aug-21:00 - Portugal League Cup
Portimonense vs Academica Coimbra

2-0

2-0
Sat 3, Aug-21:00 - Portugal League Cup
FC Famalicao vs Sporting Covilha

0-2

0-2
Sat 3, Aug-16:30 - Romania - Divizia A
FC Botosani vs Gaz Metan Medias

0-1

1-1
Sat 3, Aug-22:00 - Romania - Divizia A
Chindia Targoviste vs CFR Cluj

1-0

1-4
Sat 3, Aug-19:00 - Romania - Liga 2
FC Rapid Bucuresti vs Farul Constanta

0-0

0-0
Sat 3, Aug-19:00 - Romania - Liga 2
Politehnica Timisoara vs CS Mioveni

0-0

0-1
Sat 3, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Concordia Chiajna vs Daco-Getica Bucuresti

1-0

1-0
Sat 3, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Viitorul Pandurii Targu Jiu vs Sportul Snagov

1-0

2-1
Sat 3, Aug-12:00 - Romania - Liga 2
Vointa Turnu Magurele vs Pandurii Targu Jiu

0-0

2-0
Sat 3, Aug-14:00 - Romania - Liga 2
UTA Arad vs Dunarea Calarasi

1-0

3-0
Sat 3, Aug-13:30 - Russia Div 2 East
FC Chita vs FC Novosibirsk

3-1

4-2
Sat 3, Aug-14:00 - Russia Div 2 East
Zenit Irkutsk vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

0-1

0-1
Sat 3, Aug-19:00 - Russia First Division
Fakel Voronezh vs Mordovia Saransk

1-0

2-1
Sat 3, Aug-19:00 - Russia First Division
Neftekhimik Nizhnekamsk vs Tekstilshchik Ivanovo

0-0

1-2
Sat 3, Aug-11:00 - Russia First Division
SKA Khabarovsk vs Baltika

1-0

2-0
Sat 3, Aug-11:00 - Russia First Division
Luch Energiya Vladivostok vs Spartak Moscow II

1-1

2-4
Sat 3, Aug-18:00 - Russia First Division
Shinnik Yaroslavl vs Avangard Kursk

0-1

1-3
Sat 3, Aug-19:30 - Russia First Division
FK Krasnodar II vs Rotor Volgograd

0-1

0-1
Sat 3, Aug-19:59 - Russia First Division
FK Chayka Pesch vs FK Nizhny Novgorod

0-0

0-0
Sat 3, Aug-16:00 - Russia First Division
FC Tom Tomsk vs Yenisey Krasnoyarsk

0-0

0-0
Sat 3, Aug-16:00 - Russia First Division
Chertanovo Moscow vs FK Khimki

0-0

0-0
Sat 3, Aug-17:30 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs Lokomotiv Moscow

0-1

1-2
Sat 3, Aug-22:30 - Russia Premier League
Zenit St.Petersburg vs Krasnodar FK

0-0

1-1
Sat 3, Aug-19:59 - Russia Premier League
Spartak Moscow vs Dinamo Moscow

0-0

0-0
Sat 3, Aug-15:00 - Russia Premier League
FC Ural Yekaterinburg vs FK Rostov

1-0

2-2
Sat 3, Aug-19:00 - Russia Women\\\'s Premier League
CSKA Moscow Women\'s vs Kubanochka Krasnodar Women\'s

2-0

2-0
Sat 3, Aug-18:00 - Russia Women\\\'s Premier League
Torpedo Izhevsk Women\'s vs FK Ryazan VDV Women\'s

0-4

0-5
Sat 3, Aug-19:59 - Russia Women\\\'s Premier League
Lokomotiv Moscow Women\'s vs Zvezda 2005 Perm Women\'s

0-1

0-1
Sat 3, Aug-13:00 - Russia Youth Championship League
Zenit St.Petersburg Youth vs FK Krasnodar Youth

0-1

0-2
Sat 3, Aug-16:00 - Russia Youth Championship League
FC Tambov Youth vs Arsenal Tula Youth

0-0

2-0
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Championship
Dundee United vs Inverness C.T.

2-1

4-1
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Championship
Ayr Utd. vs Greenock Morton

1-0

4-2
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Championship
Arbroath vs Queen of the South FC

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Championship
Alloa Athletic vs Partick Thistle

1-0

1-1
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Huntly vs Nairn County

2-3

3-4
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Rothes vs Forres Mechanics

3-0

4-1
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Brora Rangers vs Turriff United

3-0

3-0
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Clachnacuddin vs Keith

1-0

3-4
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Wick Academy FC vs Deveronvale

1-1

2-2
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Fort William vs Inverurie Loco Works

0-1

1-4
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Buckie Thistle FC vs Strathspey Thistle


2-1
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Highland Football League
Formartine United vs Fraserburgh

0-1

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish League One
Clyde F.C. vs East Fife

1-0

1-1
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish League One
Dumbarton vs Raith Rovers

0-0

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish League One
Peterhead vs Falkirk

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish League One
Airdrieonians vs Forfar Athletic

0-0

0-2
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish League One
Stranraer F.C. vs Montrose

1-0

2-2
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish League Two
Cove Rangers vs Edinburgh City

3-0

5-0
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish League Two
Brechin City vs Annan Athletic

0-0

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish League Two
Stirling Albion vs Queen\'s Park

0-0

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Cowdenbeath F.C.

1-0

3-0
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish League Two
Stenhousemuir vs Albion Rovers FC

0-1

2-3
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Dalbeattie Star vs Gala Fairydean

0-1

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
East Stirlingshire vs Gretna 2008

4-0

9-1
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Berwick Rangers vs Stirling University FC

0-1

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Spartans vs Edinburgh University FC

1-0

2-0
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Vale of Leithen vs East Kilbride

0-1

0-3
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Civil Service Strollers FC vs Bonnyrigg Rose


1-1
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Lowland Football League
Edusport Academy vs Kelty Hearts

1-3

1-4
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Celtic vs St. Johnstone

3-0

7-0
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Hibernian FC vs St. Mirren

0-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Livingston F.C. vs Motherwell FC

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - Scottish Premier League
Ross County vs Hamilton Academical FC

2-0

3-0
Sat 3, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Vojvodina vs FK Rad Beograd

3-0

5-0
Sat 3, Aug-22:00 - Serbia - 1. Liga
Radnicki Nis vs FK Javor Ivanjica

2-1

2-1
Sat 3, Aug-19:00 - Serbia - 1. Liga
Indjija vs FK Napredak Krusevac

0-0

1-0
Sat 3, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Radnicki 1923 Kragujevac vs Radnicki Pirot

1-0

3-0
Sat 3, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Sindjelic Belgrad vs Borac Cacak

1-0

1-1
Sat 3, Aug-19:30 - Serbia Prva Liga
Zlatibor Cajetina vs Graficar Beograd

0-0

0-0
Sat 3, Aug-22:30 - Serie C - Brazil
Ypiranga(RS) vs Volta Redonda

1-0

2-0
Sat 3, Aug-03:00 - Serie C - Brazil
Santa Cruz (PE) vs Imperatriz(MA)

1-1

3-2
Sat 3, Aug-13:30 - Singapore Premier League
Tampines Rovers FC vs Home United FC

2-0

3-0
Sat 3, Aug-13:30 - Singapore Premier League
Singapore Warriors vs Young Lions

0-0

2-0
Sat 3, Aug-19:59 - Slovakia 1. Liga
FK Senica vs Slovan Bratislava

0-2

0-3
Sat 3, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
MSK Zilina vs Trencin

1-0

2-1
Sat 3, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs FK Pohronie

0-0

0-1
Sat 3, Aug-21:00 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce vs MFK Zemplin Michalovce

1-0

1-0
Sat 3, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Dubnica vs FC STK 1914 Samorin

1-1

4-1
Sat 3, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas vs Slovan Bratislava B

1-0

2-0
Sat 3, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
Partizan Bardejov vs Slavoj Trebisov

1-1

1-1
Sat 3, Aug-19:00 - Slovakia 2. Liga
KFC Komarno vs FK Puchov

0-0

2-2
Sat 3, Aug-21:00 - Slovakia 2. Liga
FK Poprad vs FK Kosice

1-2

3-2
Sat 3, Aug-21:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Skalica vs FK Zeleziarne Podbrezova

1-0

3-1
Sat 3, Aug-22:10 - Slovenia 1. Liga
ND Mura 05 vs NK Maribor

1-0

1-1
Sat 3, Aug-19:59 - Slovenia 1. Liga
NK Aluminij vs NK Rudar Velenje

1-0

1-1
Sat 3, Aug-22:00 - Slovenia 2. Liga
FC Koper vs Brda

0-0

1-1
Sat 3, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NS Drava Ptuj vs NK Krka

0-0

0-1
Sat 3, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Krsko vs NK Rogaska

3-0

6-0
Sat 3, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
Dravograd vs ND Gorica

0-2

1-3
Sat 3, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Roltek Dob vs Jadran Dekani

1-0

3-3
Sat 3, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Radomlje vs NK Brezice

0-0

2-0
Sat 3, Aug-19:30 - Slovenia 2. Liga
NK Bilje vs NK Fuzinar

0-0

1-1
Sat 3, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Mamelodi Sundowns vs Supersport United

1-0

2-0
Sat 3, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Baroka FC vs Cape Town City

2-2

2-2
Sat 3, Aug-17:00 - South Africa Premier League
Chippa United FC vs Stellenbosch FC

0-0

0-0
Sat 3, Aug-22:15 - South Africa Premier League
AmaZulu vs Bidvest Wits

0-2

0-3
Sat 3, Aug-19:59 - South Africa Premier League
Orlando Pirates vs Bloemfontein Celtic

1-1

3-1
Sat 3, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Modbury Jets vs Playford City Patriots

1-0

2-1
Sat 3, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Noarlunga United vs Adelaide Victory

1-0

1-0
Sat 3, Aug-09:30 - South Australian Premier League
Sturt Lions vs West Torrens Birkalla

0-0

0-0
Sat 3, Aug-11:30 - South Australian Premier League
Western Strikers SC vs Salisbury United

1-0

2-0
Sat 3, Aug-11:30 - South Australian Premier League
White City Woodville vs Fulham United FC

0-0

0-2
Sat 3, Aug-12:30 - South Australian Premier League
Seaford Rangers vs Cumberland United FC

0-2

0-3
Sat 3, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide United FC Youth vs Adelaide Olympic

2-0

2-0
Sat 3, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide City FC vs South Adelaide Panthers

1-0

1-0
Sat 3, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Raiders SC vs Para Hills Knights

1-0

2-1
Sat 3, Aug-09:30 - South Australian Super League
Adelaide Blue Eagles vs North Eastern Metrostars

0-1

0-2
Sat 3, Aug-09:30 - South Australian Super League
Campbelltown City SC vs West Adelaide SC

1-0

1-0
Sat 3, Aug-09:30 - South Australian Super League
Croydon Kings vs Adelaide Comets FC

0-0

0-0
Sat 3, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Croydon Kings Reserve vs Adelaide Comets FC Reserve

1-2

1-3
Sat 3, Aug-07:15 - South Australian Super League Reserves
Adelaide Raiders SC Reserve vs Para Hills Knights Reserve

2-0

5-1
Sat 3, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Mallbackens IF Women\'s vs AIK Solna Women\'s

1-1

2-1
Sat 3, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Sundsvalls DFF Women\'s vs Hammarby Women\'s

0-1

0-1
Sat 3, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Borgeby FK Wowen\'s vs IK Uppsala Women\'s

1-4

1-7
Sat 3, Aug-17:00 - Swden Women Division 2
Lidkopings FK Women\'s vs Kvarnsvedens IK Women\'s

2-1

3-3
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
IF Sylvia vs Karlslunds IF HFK

1-0

1-0
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Karlstad BK vs Nykopings BIS

1-1

2-1
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Atvidabergs FF vs IFK Varnamo

0-2

0-2
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Oskarshamns AIK vs Tvaakers IF

0-2

0-2
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Utsiktens BK vs Landskrona BoIS

1-0

1-1
Sat 3, Aug-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Nordvarmland FF vs Lidkopings FK

1-1

2-1
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Tidaholms vs IK Gauthiod

0-1

0-3
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Savedalens IF vs Vanersborgs IF

2-1

4-2
Sat 3, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Torslanda IK vs Orebro Syrianska IF

0-0

0-4
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Hudiksvalls FF vs Kungsangens IF

0-1

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Stocksund vs Kvarnsvedens IK

2-0

6-1
Sat 3, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Enkopings SK FK vs Taby

0-0

0-4
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Norrland
Anundsjo IF vs Ytterhogdal IK

0-2

0-3
Sat 3, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Pitea IF vs Sandviks IK

4-0

4-2
Sat 3, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Gottne IF vs Kramfors Alliansen

1-1

2-2
Sat 3, Aug-16:20 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
IFO Bromolla IF vs Osterlen FF

0-0

0-0
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
IFK Hassleholm vs FK Almeboda/Linneryd

2-1

2-2
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Husqvarna FF vs Hassleholms IF

1-1

1-3
Sat 3, Aug-15:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Nassjo FF vs FK Karlskrona

1-3

1-5
Sat 3, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
IFK Berga vs Rappe GOIF

2-0

3-1
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Arameisk-Syrianska IF vs FC Stockholm Internazionale

1-1

2-2
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Assyriska IF i Norrkoping vs Sodertalje

2-2

4-3
Sat 3, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Tyreso FF vs Motala AIF FK

0-0

0-0
Sat 3, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
AFK Linkoping vs Enskede IK

0-0

0-1
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
IS Halmia vs KSF Prespa Birlik

0-0

1-1
Sat 3, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Qviding FIF vs IFK Malmo FK

1-0

2-0
Sat 3, Aug-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Vinbergs IF vs Angelholms FF

0-1

0-3
Sat 3, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Eslovs BK vs Onsala BK

2-2

3-4
Sat 3, Aug-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
BK Olympic Malmo vs Ullared

2-0

4-1
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Superettan
Degerfors IF vs Varbergs BoIS FC

3-0

3-1
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden Superettan
Dalkurd FF vs Jonkopings Sodra IF

0-1

0-2
Sat 3, Aug-19:59 - Sweden Superettan
Brommapojkarna vs IK Brage

1-1

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - Sweden U19
Hammarby U19 vs Hacken(U19)

0-2

0-2
Sat 3, Aug-18:00 - Swedish Allsvenskan
Ostersunds FK vs AFC Eskilstuna

1-1

1-2
Sat 3, Aug-19:59 - Swedish Allsvenskan
Falkenbergs FF vs Helsingborg IF

1-0

1-1
Sat 3, Aug-21:00 - Swiss Super League
FC Thun vs Basel

1-1

2-3
Sat 3, Aug-21:00 - Swiss Super League
Sion vs Zurich

1-1

3-1
Sat 3, Aug-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Martigny Sports vs Meyrin

1-1

2-1
Sat 3, Aug-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
US Terre Sainte vs Olympique de Geneve FC


0-0
Sat 3, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Azzurri 90 vs La Chaux-de-Fonds

1-2

1-2
Sat 3, Aug-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Grand-Lancy vs FC Vevey Sports 05

2-1

3-2
Sat 3, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Chenois vs FC Naters

0-2

0-3
Sat 3, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Lausanne Sports(U21) vs Young Boys(U21)

2-1

2-2
Sat 3, Aug-22:15 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Bassecourt vs SV Muttenz

1-0

1-1
Sat 3, Aug-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Zug 94 vs SC Buochs

1-0

1-0
Sat 3, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SC Goldau vs Solothurn

0-2

1-3
Sat 3, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Baden vs SR Delemont

3-0

6-0
Sat 3, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Grasshoppers U21 vs FC Luzern U-21

1-0

1-3
Sat 3, Aug-21:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Biel-Bienne vs FC Schotz


0-0
Sat 3, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Tuggen vs Thalwil

1-0

4-3
Sat 3, Aug-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Dietikon vs FC Paradiso

0-2

0-2
Sat 3, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Gossau vs FC Kosova Zurich

1-0

2-0
Sat 3, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Red Star Zurich vs FC Balzers

0-1

0-3
Sat 3, Aug-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
USV Eschen Mauren vs FC Linth 04


0-3
Sat 3, Aug-16:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC St.Gallen U-21 vs FC Wettswil Bonstetten

1-1

2-2
Sat 3, Aug-19:30 - Switzerland Challenge League
SC Kriens vs Chiasso

1-0

2-0
Sat 3, Aug-19:59 - Switzerland Challenge League
Winterthur vs Lausanne Sports

0-2

0-6
Sat 3, Aug-21:00 - Switzerland Challenge League
FC Schaffhausen vs FC Wil 1900

2-1

3-3
Sat 3, Aug-16:00 - Thai League 1
Muang Thong United vs Nakhon Ratchasima

1-0

2-0
Sat 3, Aug-17:00 - Thai League 1
Chonburi FC vs Sukhothai FC

1-1

2-2
Sat 3, Aug-14:45 - Thai League 1
Samut Prakan City vs Trat FC

1-1

2-3
Sat 3, Aug-16:00 - Thai League 2
Army United FC vs Nong Bua Pitchaya

1-0

1-0
Sat 3, Aug-16:00 - Thai League 2
Sisaket FC vs Khonkaen FC

0-0

0-0
Sat 3, Aug-17:00 - Thai League 2
Kasetsart FC vs Thai Honda FC

1-1

2-1
Sat 3, Aug-14:45 - Thai League 2
Rayong FC vs MOF Customs United

3-0

5-0
Sat 3, Aug-15:00 - Thai League 2
Lampang FC vs Police Tero

1-0

1-1
Sat 3, Aug-13:00 - Thai League 3
Surat Thani FC vs Kasem Bundit University FC

0-1

0-2
Sat 3, Aug-15:00 - Thai League 3
Ang Thong FC vs Chiangrai FC

2-2

4-3
Sat 3, Aug-15:00 - Thai League 3
Ranong United FC vs Nara United

0-0

1-1
Sat 3, Aug-15:00 - Thai League 3
Lamphun Warrior vs Sa Kaeo FC

0-0

3-0
Sat 3, Aug-15:00 - Thai League 3
BTU United vs Trang FC

0-0

0-2
Sat 3, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
Desna Chernihiv vs FC Vorskla Poltava

1-0

2-0
Sat 3, Aug-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Lviv vs Dynamo Kyiv

0-2

0-3
Sat 3, Aug-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Mariupol vs PFC Oleksandria

0-0

2-1
Sat 3, Aug-19:00 - Ukraine Druha Liga
FK Uzhhorod vs Polissya Zhytomyr

0-2

1-2
Sat 3, Aug-18:30 - Ukraine Persha Liga
MFC Mykolaiv vs FC Mynai

1-1

1-1
Sat 3, Aug-16:30 - Ukraine Persha Liga
Balkany Zorya vs Metalist 1925 Kharkiv

0-0

0-0
Sat 3, Aug-19:00 - Ukraine Persha Liga
Chernomorets Odessa vs Hirnyk-Sport

2-0

3-1
Sat 3, Aug-19:00 - Ukraine Persha Liga
FC Inhulets Petrove vs FC Ahrobiznes Volochysk

1-0

2-0
Sat 3, Aug-19:59 - Ukraine Persha Liga
Obolon Brovar Kiev vs Cherkashchyna-Akademiya

1-0

2-2
Sat 3, Aug-18:00 - Ukraine Persha Liga
Kremin Kremenchuk vs Metalurh Zaporizhya

0-0

1-0
Sat 3, Aug-13:00 - Ukraine U21 Liga
Zorya(U21) vs Dnipro-1 (U21)

0-2

1-2
Sat 3, Aug-18:00 - Ukraine U21 Liga
FC Shakhtar Donetsk(U21) vs FC Karpaty Lviv(U21)

0-1

4-1
Sat 3, Aug-03:00 - USA National Women\\\'s Soccer League
Houston Dash Women\'s vs Seattle Reign Women\'s

0-1

0-1
Sat 3, Aug-03:00 - USL Championship
Ottawa Fury vs Birmingham Legion

0-0

0-0
Sat 3, Aug-03:00 - USL Championship
New York Red Bulls B vs Saint Louis FC

1-0

2-0
Sat 3, Aug-03:30 - USL Championship
Atlanta United FC II vs Loudoun United

2-2

4-2
Sat 3, Aug-06:00 - USL Championship
Real Monarchs SLC vs Colorado Springs Switchbacks FC

0-0

1-0
Sat 3, Aug-16:40 - Uzbekistan Cup
FC Bunyodkor vs Qizilqum Zarafshon

2-0

3-0
Sat 3, Aug-16:40 - Uzbekistan Cup
Oktepa vs Ittifoq Navoiy

1-0

3-3
Sat 3, Aug-19:00 - Uzbekistan Cup
Sogdiana Jizzakh vs Zaamin

3-0

6-1
Sat 3, Aug-19:00 - Uzbekistan Cup
FC AGMK vs Mashal Muborak

0-0

0-0
Sat 3, Aug-23:30 - Venezuela Cup
Union Local Andina(ULA) vs Hermanos Colmenares

0-0

1-2
Sat 3, Aug-23:30 - Venezuela Cup
Chico de Guayana vs Fundacion AIFI

0-1

0-2
Sat 3, Aug-23:30 - Venezuela Cup
Deportivo JBL del Zulia vs Atletico El Vigia

2-1

2-2
Sat 3, Aug-23:30 - Venezuela Cup
Ciudad Vinotinto vs Petroleros Anzoategui

1-0

1-3
Sat 3, Aug-23:30 - Venezuela Primera Division
Carabobo FC vs Estudiantes Caracas SC

0-1

1-3
Sat 3, Aug-12:30 - Vietnam First Division
Dak Lak vs Hung Vuong An Giang

0-0

1-2
Sat 3, Aug-14:00 - Vietnam First Division
Pho Hien vs TTBD Phu Dong

0-0

2-0
Sat 3, Aug-16:00 - Vietnam League
Ha Noi FC vs Becamex Binh Duong

2-0

2-1
Sat 3, Aug-14:00 - Vietnam League
XM Hai Phong FC vs Sai Gon FC

1-0

1-2
Sat 3, Aug-14:00 - Vietnam League
Quang Nam vs Thanh Hoa FC

0-0

3-0
Sat 3, Aug-17:30 - Wales League Cup
Afan Lido vs Cwmbran Celtic

0-0

0-1
Sat 3, Aug-17:30 - Wales League Cup
Goytre United vs Caerau Ely


3-0
Sat 3, Aug-17:30 - Wales League Cup
Buckley Town vs Rhyl FC

0-1

0-2
Sat 3, Aug-17:30 - Wales League Cup
Prestatyn Town FC vs Llanrhaeadr FC

1-1

4-2
Sat 3, Aug-17:30 - Wales League Cup
Pontypridd vs STM Sports

2-2

2-3
Sat 3, Aug-17:30 - Wales League Cup
Guilsfield FC vs Ruthin Town FC

2-0

3-0
Sat 3, Aug-17:30 - Wales League Cup
Ammanford vs Penrhyncoch

2-0

2-1
Sat 3, Aug-17:30 - Wales League Cup
Undy Athletic vs Cwmamman United

1-0

2-2
Sat 3, Aug-17:30 - Wales League Cup
Llanfair United vs Llangefni Town

1-1

3-1
Sat 3, Aug-17:30 - Wales League Cup
Berriew vs Corwen

0-0

0-2
Sat 3, Aug-17:30 - Wales League Cup
Swansea University vs Llantwit Major

0-1

0-1
Sat 3, Aug-12:00 - WeiFang Cup
Wolverhampton U18 vs Luneng DB UN(U18)

1-2

3-3
Sat 3, Aug-12:00 - WeiFang Cup
Kashima Antlers(U18) vs Espanyol(U18)

1-2

1-3
Sat 3, Aug-15:30 - WeiFang Cup
Santos U18 vs Boca Juniors(U18)

0-0

0-2
Sat 3, Aug-05:00 - WeiFang Cup
Shandong Luneng(U18) vs Santos Laguna U18

2-0

2-2
Sat 3, Aug-05:00 - WeiFang Cup
ShenHua FC U18 vs Hebei China Fortune U18

1-0

2-1
Sat 3, Aug-05:00 - WeiFang Cup
Sporting Lisbon Sad U18 vs Nice U18

1-0

1-1
Sat 3, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Balcatta(U20) vs Armadale (U20)

3-0

5-0
Sat 3, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Bayswater City(U20) vs ECU Joondalup(U20)

1-1

3-1
Sat 3, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Floreat Athena(U20) vs Perth S.C(U20)

0-0

1-1
Sat 3, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Inglewood United(U20) vs Sorrento F.C.(U20)

0-0

0-1
Sat 3, Aug-09:00 - Western Australia NPL U20
Rockingham City(U20) vs Cockburn City (U20)

0-0

0-1
Sat 3, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Floreat Athena vs Perth S.C

2-1

2-1
Sat 3, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Inglewood United vs Sorrento F.C.

1-1

2-2
Sat 3, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Bayswater City vs ECU Joondalup

1-1

1-1
Sat 3, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Balcatta vs Armadale

1-0

3-3
Sat 3, Aug-11:00 - Western Australia Premier League
Rockingham City vs Cockburn City

0-0

1-0
Sat 3, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
LSK Kvinner Women\'s vs Klepp IL Women\'s

0-1

0-1
Sat 3, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Kolbotn Women\'s vs Trondheims Orn Women\'s

1-0

1-2
Sat 3, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Fart Women\'s vs Stabaek Women\'s

1-0

1-0
Sat 3, Aug-17:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Avaldsnes Women\'s vs Arna-Bjornar Women\'s

1-1

2-1
Sat 3, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Dynamos FC vs Triangle FC

1-1

1-1
Sat 3, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs Caps United FC

0-0

0-0
Sat 3, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
ZPC Kariba vs Hwange Colliery

1-0

2-1
Sat 3, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Ngezi Platinum Stars vs Harare City

2-0

2-0
Sat 3, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Herentals College vs Bulawayo Chiefs

0-0

0-0
Sat 3, Aug-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Manica Diamonds vs Black Rhinos FC

0-0

0-2
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.