Football Results for Sat 20, Apr 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 20, Apr 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 20, Apr-17:00 - African Nations Championship
Eswatini vs Malawi

0-0

0-0
Sat 20, Apr-18:00 - African Nations Championship
Botswana vs Seychelles

0-0

2-0
Sat 20, Apr-17:00 - African Youth Cup U17
Nigeria(U17) vs Uganda(U17)

0-0

1-1
Sat 20, Apr-17:00 - African Youth Cup U17
Tanzania(U17) vs Angola(U17)

2-2

2-4
Sat 20, Apr-18:00 - Albania Super league
Kastrioti Kruje vs Partizani Tirana

0-0

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - Albania Super league
KF Laci vs Skenderbeu Korce

1-0

1-0
Sat 20, Apr-18:00 - Albania Super league
Kamza vs Teuta Durres


0-3
Sat 20, Apr-21:00 - Albania Super league
KF Tirana vs FK Kukesi

0-1

0-2
Sat 20, Apr-21:00 - Albania Super league
Flamurtari vs Luftetari Gjirokaster

0-0

1-1
Sat 20, Apr-19:00 - Algeria Division 2
JSM Bejaia vs USM El Harrach

0-0

0-1
Sat 20, Apr-19:00 - Algeria Division 2
MC Saida vs JSM Skikda

1-0

1-0
Sat 20, Apr-19:00 - Algeria Division 2
RC Kouba vs ASM Oran

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:00 - Algeria Division 2
A Bou Saada vs WA Tlemcen

0-1

0-1
Sat 20, Apr-19:00 - Algeria Division 2
USM Annaba vs NC Magra

0-0

0-1
Sat 20, Apr-19:00 - Algeria Division 2
USM Blida vs ES Mostaganem

0-0

1-0
Sat 20, Apr-19:00 - Algeria Division 2
ASO Chlef vs MC El Eulma

0-0

1-0
Sat 20, Apr-19:00 - Algeria Division 2
US Biskra vs RC Relizane

0-0

1-0
Sat 20, Apr-19:59 - Angola Girabola League
Primeiro 1 de Agosto vs Recreativo Caala

0-0

1-0
Sat 20, Apr-00:45 - Argentina Copa de la Superliga
CA Banfield vs Estudiantes La Plata

0-1

0-2
Sat 20, Apr-03:00 - Argentina Copa de la Superliga
CA Huracan vs San Lorenzo

0-0

0-0
Sat 20, Apr-20:15 - Argentina Copa de la Superliga
Aldosivi vs Rosario Central

0-1

1-2
Sat 20, Apr-22:30 - Argentina Copa de la Superliga
Lanus vs Belgrano

1-0

2-0
Sat 20, Apr-01:00 - Argentina Cup
Boca Juniors vs Estudiantes Rio Cuarto

2-0

2-0
Sat 20, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Club Comunicaciones(AR) vs CA San Miguel

0-0

0-0
Sat 20, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Deportivo Espanol vs Almirante Brown

0-2

0-2
Sat 20, Apr-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Atletico Atlanta vs Defensores Unidos

0-0

1-0
Sat 20, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Italiano vs Argentino de Quilmes

0-1

1-1
Sat 20, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Central Cordoba De Rosario vs Deportivo Merlo

0-0

1-0
Sat 20, Apr-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Excursionistas vs General Lamadrid

0-0

1-0
Sat 20, Apr-18:00 - Argentina Prim D Metropolitana
CA Atlas vs Yupanqui

0-1

0-1
Sat 20, Apr-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Real Pilar vs Liniers

0-0

0-0
Sat 20, Apr-22:45 - Argentina Prim D Metropolitana
Deportivo Muniz vs CA Lugano

1-0

1-1
Sat 20, Apr-00:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Independiente Rivadavia vs Atletico Rafaela

0-0

1-1
Sat 20, Apr-03:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Chacarita Juniors vs CA Central Cordoba SDE

0-0

0-0
Sat 20, Apr-20:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Quilmes vs Olimpo

1-0

3-1
Sat 20, Apr-20:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Deportivo Moron vs Los Andes

0-0

3-0
Sat 20, Apr-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Gimnasia Jujuy vs Agropecuario de Carlos Casares

0-0

0-0
Sat 20, Apr-14:00 - Armenia Premier League
Gandzasar Kapan vs FC Pyunik

0-0

0-1
Sat 20, Apr-08:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Pascoe Vale SC vs Moreland City

1-0

2-2
Sat 20, Apr-08:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Werribee City FC vs Green Gully Cavaliers

1-0

3-1
Sat 20, Apr-08:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Hobart United vs South Hobart

1-1

1-3
Sat 20, Apr-09:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
North Eastern Metrostars vs Sturt Lions

1-0

1-1
Sat 20, Apr-09:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Para Hills Knights vs Salisbury United

0-0

2-0
Sat 20, Apr-12:00 - Australia FFA Cup Qualifiers
Port Melbourne Sharks vs St Albans Saints

0-0

0-1
Sat 20, Apr-13:30 - Australia FFA Cup Qualifiers
Port Adelarde Pirates vs Cumberland United FC

0-4

1-6
Sat 20, Apr-11:35 - Australia League A
Brisbane Roar FC vs Newcastle Jets FC

0-2

1-6
Sat 20, Apr-13:50 - Australia League A
Central Coast Mariners FC vs Western Sydney Wanderers

1-0

3-1
Sat 20, Apr-08:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Hamilton Olympic vs Newcastle Jets FC Youth

1-0

2-0
Sat 20, Apr-11:00 - Australia New South Wales Northern Premier League
Broadmeadow Magic vs Valentine Phoenix

4-0

9-1
Sat 20, Apr-09:10 - Australia New South Wales Northern Premier League U20
Broadmeadow Magic(U20) vs Valentine Phoenix(U20)


1-0
Sat 20, Apr-13:00 - Australia New South Wales Premier League
Marconi Stallions vs Sutherland Sharks

1-1

3-1
Sat 20, Apr-09:00 - Australia New South Wales Super League
North Shore Mariners vs Bankstown Berries

1-0

3-0
Sat 20, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League
Spirit FC vs Hills Brumbies

2-1

2-1
Sat 20, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League
Northern Tigers vs Bonnyrigg White Eagles

0-1

1-1
Sat 20, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League
St George Saints vs Western Sydney Wanderers AM

0-1

1-2
Sat 20, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League
Blacktown Spartans vs Rydalmere Lions

0-0

2-1
Sat 20, Apr-13:00 - Australia New South Wales Super League
Mounties Wanderers vs St George City

1-0

4-0
Sat 20, Apr-11:00 - Australia New South Wales U20
Marconi Stallions(U20) vs Sutherland Sharks(U20)

0-0

0-2
Sat 20, Apr-11:00 - Australia New South Wales U20
Blacktown Spartans(U20) vs Rydalmere Lions(U20)

0-2

3-3
Sat 20, Apr-11:00 - Australia New South Wales U20
St. George U20 vs Western Sydney Wanderers(U20)

0-3

0-7
Sat 20, Apr-11:00 - Australia New South Wales U20
Spirit FC(U20) vs Hills Brumbies(U20)

1-1

1-1
Sat 20, Apr-16:30 - Austria Erste Division
SC Wiener Neustadt vs SK Austria Klagenfurt

1-1

1-3
Sat 20, Apr-19:00 - Austrian Bundesliga
FC Trenkwalder Admira vs TSV Hartberg

1-1

2-1
Sat 20, Apr-19:00 - Austrian Bundesliga
Mattersburg vs FC Wacker Innsbruck

1-0

3-1
Sat 20, Apr-19:00 - Austrian Bundesliga
Rheindorf Altach vs Rapid Wien

0-0

2-2
Sat 20, Apr-15:15 - Austrian Frauen Bundesliga
SKV Altenmarkt Women\'s vs FSK St Polten Spratzern Women\'s

0-1

1-1
Sat 20, Apr-15:30 - Austrian Frauen Bundesliga
USC Landhaus Women\'s vs Bergheim/Hof Women\'s

0-0

2-1
Sat 20, Apr-17:30 - Austrian Frauen Bundesliga
Union Kleinmunchen Women\'s vs Sturm Graz/Stattegg Women\'s

0-2

0-4
Sat 20, Apr-15:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Neulengbach Women\'s vs Vorderland Women\'s

2-0

4-1
Sat 20, Apr-16:00 - Austrian Regionalliga East
Stadlau vs Trenkwalder Admira Amateure

2-0

3-0
Sat 20, Apr-18:30 - Austrian Regionalliga East
SV Leobendorf vs SC Mannsdorf

0-2

0-2
Sat 20, Apr-18:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Wolfsberger AC Amateure vs Vocklamarkt

1-0

1-2
Sat 20, Apr-18:00 - Austrian Regionalliga Mitte
WSC Hertha Wels vs SC Weiz

1-2

1-2
Sat 20, Apr-16:00 - Austrian Regionalliga West
FC Pinzgau Saalfelden vs VfB Hohenems

0-3

0-5
Sat 20, Apr-16:00 - Austrian Regionalliga West
SV Wals-Grunau vs FC Dornbirn

0-0

0-0
Sat 20, Apr-18:00 - Austrian Regionalliga West
Langenegg vs SC Schwaz

0-1

0-3
Sat 20, Apr-19:45 - Bahrain Premier League
Al Riffa Club vs Al Najma Club

2-0

3-0
Sat 20, Apr-19:45 - Bahrain Premier League
Al-Muharraq vs Manama Club

0-0

3-0
Sat 20, Apr-13:30 - Bangladesh League
Arambagh KS vs Brothers Union

0-0

0-1
Sat 20, Apr-13:30 - Bangladesh League
Team BJMC vs Sheikh Russel KC

0-1

0-1
Sat 20, Apr-16:00 - Belarus Pershaya Liga
Naftan Novopolock vs Slonim

0-0

0-0
Sat 20, Apr-17:30 - Belarus Pershaya Liga
Volna Pinsk vs Lokomotiv Gomel

0-2

0-4
Sat 20, Apr-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Belshina Babruisk vs Smorgon FC

2-0

4-1
Sat 20, Apr-18:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Ruh Brest vs FK Orsha

2-0

6-1
Sat 20, Apr-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Granit Mikashevichi vs FC Baranovichi

1-0

1-1
Sat 20, Apr-17:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Lida vs Krumkachy

1-1

2-2
Sat 20, Apr-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Smolevichi vs Khimik Svetlogorsk

3-0

6-0
Sat 20, Apr-16:00 - Belarus Premier League
Slavia Mozyr vs BATE Borisov

1-0

1-2
Sat 20, Apr-19:59 - Belarus Premier League
FC Gorodeya vs FC Torpedo Zhodino

0-1

0-3
Sat 20, Apr-18:00 - Belarus Premier League
Torpedo Minsk vs Dinamo Minsk

0-0

0-1
Sat 20, Apr-16:45 - Belarus Women\\\'s Premier League
Slavyanka Minsk Women\'s vs Bobruichanka Bobruisk Women\'s


0-7
Sat 20, Apr-15:00 - Belarus Women\\\'s Premier League
Fk BOTSOR Brest Women\'s vs Nadezhda SDJushor 7 Mogilev Women\'s


1-0
Sat 20, Apr-19:59 - Belgian Jupiler League
St. Gilloise vs Zulte Waregem

1-0

2-2
Sat 20, Apr-22:00 - Belgian Jupiler League
Westerlo vs KV Oostende

0-0

0-0
Sat 20, Apr-22:00 - Belgian Jupiler League
Cercle Brugge vs Kortrijk

0-0

1-2
Sat 20, Apr-22:30 - Belgian Jupiler League
AS Eupen vs St.-Truidense VV

0-0

1-1
Sat 20, Apr-22:30 - Belgium Women\\\'s Premier League
KSK Heist Women\'s vs Oud Heverlee Leuven Women\'s

0-3

0-4
Sat 20, Apr-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Sport Boys Warnes vs The Strongest

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Siroki Brijeg vs Zrinjski Mostar

0-0

1-0
Sat 20, Apr-19:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Celik vs FK Tuzla City

0-0

1-1
Sat 20, Apr-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Radnik Bijeljina vs Zvijezda 09 Brgule

0-1

1-1
Sat 20, Apr-19:00 - Bosnia Premijer Liga
Mladost Doboj Kakanj vs GOSK Gabela

1-1

3-1
Sat 20, Apr-22:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Zeljeznicar Sarajevo vs FK Krupa

3-0

3-0
Sat 20, Apr-18:30 - Bosnia Premijer Liga
Sloboda Tuzla vs FK Sarajevo

0-1

2-1
Sat 20, Apr-21:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Kindermann Women\'s vs Corinthians Paulista SP Women\'s

0-0

0-1
Sat 20, Apr-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Sao Francisco Women\'s vs Foz Cataratas Women\'s

0-0

0-1
Sat 20, Apr-22:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Ponte Preta Women\'s vs CR Flamengo (RJ) Women\'s

0-1

0-3
Sat 20, Apr-00:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Ferroviaria SP Women\'s vs Santos Women\'s

0-1

0-1
Sat 20, Apr-23:00 - Brazil Brasiliense DF Division 1
Brasiliense (DF) vs SE Gama (DF)

0-1

2-2
Sat 20, Apr-23:30 - Brazil Campeonato Mineiro Division 1
Atletico Mineiro (MG) vs Cruzeiro (MG)

1-0

1-1
Sat 20, Apr-23:00 - Brazil Campeonato Paraibano
Botafogo PB vs Campinense (PB)

1-0

2-0
Sat 20, Apr-23:00 - Brazil Sergipano
Frei Paulistano/SE vs Itabaiana(SE)

2-1

3-1
Sat 20, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
PFC Nesebar vs Pirin Blagoevgrad

1-1

2-3
Sat 20, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
Lokomotiv Sofia vs Strumska Slava

0-0

0-1
Sat 20, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
Chernomorets Balchik vs Kariana Erden

0-0

0-0
Sat 20, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa vs Litex Lovech

0-1

1-2
Sat 20, Apr-21:00 - Bulgaria Premier
Ludogorets Razgrad vs Botev Plovdiv

2-0

3-0
Sat 20, Apr-18:15 - Bulgaria Premier
CSKA Sofia vs Levski Sofia

0-0

0-0
Sat 20, Apr-16:00 - Cameroon MTN Elite One
Les Astres FC vs AS Fortuna Mfou

0-1

1-1
Sat 20, Apr-16:00 - Cameroon MTN Elite One
Young Sports Academy vs Fovu Baham

1-0

1-0
Sat 20, Apr-16:00 - Cameroon MTN Elite One
Eding Sport FC vs Feutcheu FC

1-1

2-1
Sat 20, Apr-18:00 - Cameroon MTN Elite One
PWD de Bamenda vs Coton Sport Garoua

1-0

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - Cameroon MTN Elite One
Colombe FC vs Dragon de Yaounde

1-1

2-1
Sat 20, Apr-19:59 - Chile Primera B
Magallanes vs CD Santiago Morning

0-0

1-1
Sat 20, Apr-02:00 - Chile Primera Division
O Higgins vs Cobresal

1-0

2-0
Sat 20, Apr-23:00 - Chile Primera Division
Palestino vs Universidad Catolica

0-1

1-2
Sat 20, Apr-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Liaoning Whowin vs Zhejiang Greentown

1-1

1-2
Sat 20, Apr-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Guangdong Southern Tigers vs Changchun YaTai

1-0

1-1
Sat 20, Apr-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Inner Mongolia Zhongyou vs Qingdao Huanghai F.C.

0-1

1-2
Sat 20, Apr-15:35 - Chinese Football League Divison 1
Nantong Zhiyun vs Meizhou Hakka

0-1

0-2
Sat 20, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Guizhou Hengfeng F.C. vs Shanghai Shenxin

1-1

1-4
Sat 20, Apr-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Kun Shan FC vs Nanjing Shaye FC

1-0

1-0
Sat 20, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Qingdao Jonoon vs Baoding Rongda FC

0-0

1-1
Sat 20, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiangxi Liansheng FC vs Shenzhen Pengcheng

0-0

0-2
Sat 20, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Ningxia Fiery Phoenix FC vs DXCD FC

0-0

1-1
Sat 20, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiangsu Yancheng vs Yanbian Beiguo

1-0

2-1
Sat 20, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Inner Mongolia Caoshangfei F.C. vs Shanxi Xindu

0-0

0-0
Sat 20, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Hebei Elite F.C. vs Zibo Cuju F.C.

3-0

3-0
Sat 20, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenyang Urban vs BeiJing Tech

2-0

2-0
Sat 20, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Sichuan Jiuniu vs Suzhou Dongwu

0-0

0-2
Sat 20, Apr-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Fujian Tianxin vs Chengdu Better City FC

0-0

2-1
Sat 20, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Hunan Billows vs Lhasa Urban Construction Investment F.C.

1-0

1-1
Sat 20, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Dalian Chanjoy vs Qingdao Red Lions

2-0

4-1
Sat 20, Apr-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Yunnan Kunglu FC vs Guangxi Baoyun FC

1-0

1-1
Sat 20, Apr-12:30 - Chinese Football League Divison 2
Taizhou Yuanda FC vs Jilin Baijia FC

1-1

2-1
Sat 20, Apr-15:35 - Chinese Super League
HeNan JianYe vs Tianjin Teda

0-2

2-3
Sat 20, Apr-15:35 - Chinese Super League
Hebei China Fortune vs Beijing Guoan

0-0

0-1
Sat 20, Apr-11:30 - Chinese Super League
Beijing Renhe vs Shenzhen JiaZhaoye

0-1

2-2
Sat 20, Apr-02:00 - Club Friendly
Galvez AC vs Atletico Acreano

0-0

1-1
Sat 20, Apr-16:00 - Club Friendly
FC Haka vs TPS Turku

0-0

0-1
Sat 20, Apr-16:00 - Club Friendly
Ekenas IF Fotboll vs PEPO

1-0

1-2
Sat 20, Apr-11:00 - Club Friendly
Joondalup United vs Gwelup Croatia SC

1-2

2-3
Sat 20, Apr-11:00 - Club Friendly
UWA-Nedlands FC vs Olympic Kingsway SC

2-0

2-2
Sat 20, Apr-23:00 - Colombia Copa Mustang
Deportiva Once Caldas vs La Equidad

0-0

1-0
Sat 20, Apr-23:00 - Colombia Copa Mustang
Deportes Tolima vs Alianza Petrolera

2-2

2-2
Sat 20, Apr-23:00 - Colombia Copa Premier
Universitario de Popayan vs Leones

0-0

0-0
Sat 20, Apr-23:00 - Colombia Copa Premier
Tigres FC vs Llaneros FC

1-0

4-2
Sat 20, Apr-23:00 - Copa do Brasil
Bragantino PA vs Vila Nova (GO)

1-1

2-1
Sat 20, Apr-16:30 - Croatia - 1. Division
Rudes vs NK Lokomotiva Zagreb

1-1

1-2
Sat 20, Apr-21:00 - Croatia - 1. Division
Hajduk Split vs NK Rijeka

3-0

4-0
Sat 20, Apr-18:30 - Croatia - 1. Division
Inter Zapresic vs HNK Gorica

1-1

2-2
Sat 20, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
NK Varteks Varazdin vs NK Osijek B


2-0
Sat 20, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
Kustosija vs Zadar

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:59 - Cyprus 1 Division
Pafos FC vs Doxa Katokopias

2-1

3-2
Sat 20, Apr-18:00 - Cyprus 1 Division
Ermis Aradippou vs Alki Oroklini

0-0

1-2
Sat 20, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
PAEEK Keryneias vs Omonia Aradippou

1-2

2-3
Sat 20, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
MEAP Nisou vs Digenis Voroklinis

1-0

4-0
Sat 20, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Onisilos Sotiras vs AE Zakakiou

2-1

2-1
Sat 20, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Akritas Chloraka vs Anagennisi Deryneia

1-0

2-0
Sat 20, Apr-17:00 - Cyprus 2 Division
Karmiotissa Pano Polemidion vs Othellos Athienou

0-0

3-1
Sat 20, Apr-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Pardubice vs Prostejov

0-0

2-1
Sat 20, Apr-12:15 - Czech Republic 2. Liga
FK Banik Sokolov vs FC Sellier & Bellot Vlasim

2-0

2-0
Sat 20, Apr-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Slavoj Vysehrad vs SK Prevysov

0-0

2-0
Sat 20, Apr-16:00 - Czech Republic U21 League
Vysocina Jihlava(U21) vs Zlin(U21)

0-2

0-2
Sat 20, Apr-13:00 - Czech Republic U21 League
Mlada Boleslav(U21) vs FC Viktoria Plzen(U21)

1-0

2-0
Sat 20, Apr-13:00 - Czech Republic U21 League
Slovan Liberec(U21) vs FC Bohemians 1905 U21

2-0

3-0
Sat 20, Apr-05:00 - Ecuador Campeonato Serie B
L.D.U.Portoviejo vs Gualaceo SC

0-0

1-1
Sat 20, Apr-04:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Olmedo Riobamba vs Deportivo Cuenca

1-0

2-1
Sat 20, Apr-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
America de Quito vs Sociedad Deportiva Aucas

1-0

1-1
Sat 20, Apr-23:15 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Guayaquil City F.C.

1-0

1-0
Sat 20, Apr-19:30 - Egypt Premier League
Petrojet FC vs Nogoom El Mostakbal

0-1

2-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Conference South Division
Billericay Town vs Hemel Hempstead Town

1-0

2-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Conference South Division
Eastbourne Borough vs Dartford

3-0

6-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Conference South Division
Weston Super Mare vs Hampton & Richmond

0-1

0-2
Sat 20, Apr-18:00 - England Conference South Division
Wealdstone FC vs Dulwich Hamlet

0-2

1-3
Sat 20, Apr-18:00 - England Conference South Division
Oxford City vs Slough Town

1-1

1-3
Sat 20, Apr-18:00 - England Conference South Division
Truro City vs Gloucester City

0-1

1-2
Sat 20, Apr-16:00 - England FA Women Super League
Reading Women\'s vs Brighton & H.A. Women\'s

0-0

1-0
Sat 20, Apr-15:00 - England Ladies Premier League
Manchester United Women\'s vs Crystal Palace Women\'s

3-0

7-0
Sat 20, Apr-19:59 - England Ladies Premier League
Sheffield United Women\'s vs London Bees Women\'s

1-0

4-1
Sat 20, Apr-20:30 - England League One
Accrington Stanley vs Luton Town

0-1

0-3
Sat 20, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Scarborough Athletic vs Grantham Town

0-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Nantwich Town

0-2

0-2
Sat 20, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Stafford Rangers vs South Shields

1-0

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Farsley Celtic vs Hyde United

1-1

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Stalybridge Celtic vs Warrington Town FC

0-1

1-2
Sat 20, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Witton Albion vs Whitby Town

1-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Bamber Bridge vs Matlock Town

2-1

4-2
Sat 20, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Buxton FC vs Workington

2-1

3-2
Sat 20, Apr-18:00 - England Northern Premier League
Basford United F.C. vs Marine

0-0

0-0
Sat 20, Apr-13:30 - England Reserves League
AFC Wimbledon Reserve vs Luton Town Reserve

4-0

4-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Folkestone Invicta vs Haringey Borough

1-0

4-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Lewes vs Bishop\'s Stortford

1-2

1-3
Sat 20, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Harlow Town vs Enfield Town

0-1

1-3
Sat 20, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Kingstonian vs AFC Hornchurch

1-1

2-3
Sat 20, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Potters Bar Town vs Corinthian Casuals

0-2

2-2
Sat 20, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Wingate & Finchley vs Margate

0-0

0-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Whitehawk vs Merstham

0-1

0-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Dorking Wanderers vs Bognor Regis Town

2-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Brightlingsea Regent vs Leatherhead

0-0

1-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern League Central Division
Tamworth vs Leiston FC

1-0

5-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern League Central Division
Coalville Town vs Rushden&Diamonds

2-0

5-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern League Central Division
Kettering Town vs Barwell

0-0

0-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern League Central Division
Redditch United vs Hitchin Town

1-1

3-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern League Central Division
Banbury United vs Bedworth United

1-1

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern League Central Division
Lowestoft Town vs Stratford Town

2-1

3-2
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern League Central Division
Needham Market vs St Ives Town

1-1

4-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern League Central Division
Royston Town vs Rushall Olympic

1-1

1-3
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern League Central Division
Biggleswade Town vs Halesowen Town

1-0

1-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern League Central Division
St Neots Town vs Kings Lynn

0-2

0-5
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Tiverton Town vs Harrow Borough

0-0

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Basingstoke Town vs Frome Town

1-0

4-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Weymouth vs Chesham United

0-0

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Salisbury City vs Walton Casuals

3-0

4-2
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Metropolitan Police vs Poole Town

0-0

1-2
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Hendon vs Taunton Town

1-2

2-3
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Staines Town vs Gosport Borough

0-1

0-5
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Wimborne Town vs Swindon Supermarine

0-0

1-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Merthyr Town vs Farnborough Town

0-0

0-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Hartley Wintney vs Beaconsfield Town F.C.

1-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - England Southern Premier League
Kings Langley vs Dorchester Town

0-0

1-0
Sat 20, Apr-15:30 - English Premier League
Manchester City vs Tottenham Hotspur

1-0

1-0
Sat 20, Apr-20:30 - English Premier League
Newcastle vs Southampton

2-0

3-1
Sat 20, Apr-18:00 - English Premier League
West Ham United vs Leicester City

1-0

2-2
Sat 20, Apr-18:00 - English Premier League
Wolves vs Brighton & Hove Albion

0-0

0-0
Sat 20, Apr-18:00 - English Premier League
Huddersfield Town vs Watford

0-1

1-2
Sat 20, Apr-18:00 - English Premier League
AFC Bournemouth vs Fulham

0-0

0-1
Sat 20, Apr-19:59 - Estonia Esi Liiga
Flora Tallinn II vs Tartu JK Welco

1-1

3-1
Sat 20, Apr-14:00 - Estonia Esi Liiga
FC Elva vs Vaprus Parnu

1-0

3-2
Sat 20, Apr-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Tabasalu Charma vs Paide Linnameeskond B

2-1

2-1
Sat 20, Apr-15:00 - Estonia Esi Liiga B
Voru JK vs Keila JK

1-1

2-2
Sat 20, Apr-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Tartu JK Tammeka vs Trans Narva

1-0

1-2
Sat 20, Apr-14:00 - Estonia Meistri Liiga
Nomme Kalju vs JK Tallinna Kalev

0-0

2-2
Sat 20, Apr-14:00 - Estonia Meistri Liiga
Maardu FC Starbunker vs Viljandi JK Tulevik

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev Women\'s vs Suure Jaani United Women\'s

4-0

4-0
Sat 20, Apr-19:59 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Saku Sporting Women\'s vs Tartu SK 10 Premium Women\'s

0-0

0-2
Sat 20, Apr-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
FC Flora Tallinn Women\'s vs FC Lootos Polva Women\'s

3-0

7-1
Sat 20, Apr-15:00 - Estonia Women\\\'s Meistri Liiga
Parnu JK Women\'s vs Tammeka Tartu Women\'s

0-0

3-0
Sat 20, Apr-15:30 - Finland Women\\\'s Premier League
ONS Women\'s vs Ilves Tampere Women\'s

2-2

2-3
Sat 20, Apr-16:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Honka Women\'s vs HJK Helsinki Women\'s

0-1

2-3
Sat 20, Apr-16:00 - Finland Women\\\'s Premier League
Idrottsklubben Myran Women\'s vs TiPS Women\'s

1-2

1-4
Sat 20, Apr-19:59 - Finland Women\\\'s Premier League
KuPS Women\'s vs Jyvaskylan Pallokerho Women\'s

1-1

4-3
Sat 20, Apr-17:00 - Finland Veikkausliga
KuPS vs FC Honka

0-1

0-3
Sat 20, Apr-17:00 - Finland Veikkausliga
VPS Vaasa vs KPV

1-0

2-2
Sat 20, Apr-18:00 - Finland Veikkausliga
IFK Mariehamn vs RoPS Rovaniemi

1-0

2-0
Sat 20, Apr-17:00 - France Ligue 2
Grenoble Foot 38 vs Lens

0-1

0-2
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Toulon vs Annecy

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Frejus Saint-Raphael vs Jura Sud Foot

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Lyonnais B vs Martigues

1-0

1-1
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Pontarlier vs Monts d\'Or Azergues

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Marseille Endoume vs Monaco B

2-0

2-2
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group A
Grasse vs Olymplque de Marseille B

1-1

3-6
Sat 20, Apr-16:30 - French Championnat Amateur Group A
Saint-Priest vs OGC Nice B

2-0

4-0
Sat 20, Apr-17:00 - French Championnat Amateur Group A
GS Consolat Marseille vs Hyeres

1-0

2-0
Sat 20, Apr-20:30 - French Championnat Amateur Group B
FC Bergerac vs Blois F.41

0-0

2-1
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Romorantin vs Nimes B

0-0

1-0
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Sete FC vs Yzeure AS

0-0

1-0
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Les Herbiers vs Mont-de-Marsan

2-1

4-2
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Colomiers vs Trelissac

2-0

3-1
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
St Pryve St Hilaire vs Bordeaux B

0-0

3-0
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Saint-Etienne B vs Le Puy Foot 43 Auvergne

0-0

0-1
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group B
Stade Bordelais vs Andrezieux

0-0

2-1
Sat 20, Apr-17:00 - French Championnat Amateur Group C
Le Havre B vs Bastia CA

0-1

1-2
Sat 20, Apr-17:00 - French Championnat Amateur Group C
Paris Saint Germain B vs Lorient B

0-3

1-3
Sat 20, Apr-17:00 - French Championnat Amateur Group C
AS Furiani Agliani vs FC Chartres

0-0

1-0
Sat 20, Apr-20:30 - French Championnat Amateur Group C
Vannes OC vs Oissel

0-0

2-1
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Saint Malo vs Granville

0-1

0-1
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Poissy AS vs Vitre

1-0

2-3
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group C
Stade Briochin vs Mantois

3-0

4-0
Sat 20, Apr-18:00 - French Championnat Amateur Group C
FC Nantes B vs Boulogne-Billancourt

0-0

1-1
Sat 20, Apr-19:00 - French Championnat Amateur Group D
Haguenau vs Iris Club de Croix

0-1

0-2
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group D
CS Sedan Ardennes vs Creteil

0-0

0-2
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Sainte Genevieve Sports vs SC Schiltigheim

2-1

2-1
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Feignies vs Arras

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Lens B vs Bobigny A.C.

0-0

0-1
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Lille B vs Fleury Merogis U.S.

1-0

2-1
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group D
Belfort ASM FC vs Epinal

1-0

1-1
Sat 20, Apr-19:59 - French Championnat Amateur Group D
ST Maur Lusitanos vs Stade Reims II

2-0

2-0
Sat 20, Apr-16:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Paris FC U19 vs Saran(U19)


2-2
Sat 20, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Lens U19 vs Amiens SC(U19)


0-2
Sat 20, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Vannes OC U19 vs Stade Rennais FC(U19)


2-6
Sat 20, Apr-16:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Ajaccio GFCO (U19) vs Nimes(U19)


0-2
Sat 20, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Nice U19 vs Montpellier(U19)


2-1
Sat 20, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Avenir Sportif Beziers(U19) vs Bastia U19


4-2
Sat 20, Apr-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Castelnau le Cres (U19) vs Cannes AS U19


2-4
Sat 20, Apr-15:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Monaco U19 vs Saint-Etienne U19


2-0
Sat 20, Apr-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
Guingamp vs Marseille

0-2

1-3
Sat 20, Apr-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Strasbourg vs Montpellier HSC

1-2

1-3
Sat 20, Apr-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nice vs Caen

0-0

0-1
Sat 20, Apr-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Nimes vs Bordeaux

1-1

2-1
Sat 20, Apr-06:00 - Friendly Internationals
Viet Nam(U18) vs Myanmar(U18)

0-0

0-0
Sat 20, Apr-06:00 - Friendly Internationals
Hong Kong,China(U18) vs Singapore(U18)

1-0

2-0
Sat 20, Apr-15:15 - Futsal Spain Division De Honor
Aspil Vidal Ribera Navarra Futsal vs Movistar Inter Futsal

2-1

7-2
Sat 20, Apr-19:00 - Futsal Spain Division De Honor
Jimbee Cartagena FS Futsal vs Emotion Zaragoza Futsal

2-1

4-3
Sat 20, Apr-20:30 - Futsal Spain Division De Honor
Naturpellet Segovia Futsal vs CA Osasuna Magna Futsal

1-1

4-4
Sat 20, Apr-20:30 - Futsal Spain Division De Honor
Jaen Paraiso Interior Futsal vs O Parrulo Ferrol Futsal

1-3

4-3
Sat 20, Apr-19:59 - Futsal Spain Division De Honor
Peniscola RehabMedic Futsal vs Industrias Santa Coloma Futsal

2-0

3-2
Sat 20, Apr-22:00 - Futsal Spain Division De Honor
EiPozo Murcia Turistica Futsal vs Palma Futsal

1-1

3-3
Sat 20, Apr-19:00 - Georgia Primera Division
Dila Gori vs FC Metalurgi Rustavi

1-0

2-1
Sat 20, Apr-16:00 - Georgia Primera Division
FC Sioni Bolnisi vs FC Saburtalo Tbilisi

0-1

2-3
Sat 20, Apr-21:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Batumi vs Lokomotiv Tbilisi

1-1

2-1
Sat 20, Apr-16:00 - German 3. Liga
Karlsruher SC vs SV Meppen

1-1

3-1
Sat 20, Apr-16:00 - German 3. Liga
VfL Osnabruck vs VfR Aalen

1-0

2-0
Sat 20, Apr-16:00 - German 3. Liga
Carl Zeiss Jena vs SV Wehen Wiesbaden

2-0

3-1
Sat 20, Apr-16:00 - German 3. Liga
Preuben Munster vs SG Sonnenhof Grobaspach

0-0

1-0
Sat 20, Apr-16:00 - German 3. Liga
Hallescher FC vs Munchen 1860

1-0

3-0
Sat 20, Apr-16:00 - German 3. Liga
FSV Zwickau vs Wurzburger Kickers

0-0

2-0
Sat 20, Apr-16:00 - German 3. Liga
Fortuna Koln vs SpVgg Unterhaching

1-1

1-1
Sat 20, Apr-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Bayern Munich(U17) vs 1. FSV Mainz 05(U17)

1-1

4-2
Sat 20, Apr-17:30 - German Bundesliga
1.FSV Mainz 05 vs Fortuna Dusseldorf

1-1

3-1
Sat 20, Apr-17:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs FC Nurnberg

0-0

2-0
Sat 20, Apr-17:30 - German Bundesliga
Bayern Munich vs Werder Bremen

0-0

1-0
Sat 20, Apr-17:30 - German Bundesliga
Augsburg vs VfB Stuttgart

3-0

6-0
Sat 20, Apr-20:30 - German Bundesliga
Monchengladbach vs RB Leipzig

0-1

1-2
Sat 20, Apr-22:30 - German Bundesliga
Schalke 04 vs Hoffenheim

0-2

2-5
Sat 20, Apr-15:00 - German Bundesliga 2
Hamburger vs FC Erzgebirge Aue

0-1

1-1
Sat 20, Apr-15:00 - German Bundesliga 2
MSV Duisburg vs SV Sandhausen

0-1

2-2
Sat 20, Apr-15:00 - German Bundesliga 2
Greuther Furth vs Union Berlin

0-1

1-1
Sat 20, Apr-15:00 - German Bundesliga 2
Holstein Kiel vs SC Paderborn 07

0-0

1-2
Sat 20, Apr-16:00 - German Frauen Bundesliga
FFC Frankfurt Women\'s vs SC Freiburg Women\'s

0-0

0-0
Sat 20, Apr-17:00 - German Frauen Bundesliga
Hoffenheim Women\'s vs Bayer Leverkusen Women\'s

2-2

6-2
Sat 20, Apr-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
TSV Havelse(U19) vs Hertha BSC Berlin U19

0-2

1-4
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
VfR Garching vs SpVgg Bayreuth

0-1

1-1
Sat 20, Apr-15:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Greuther Furth II vs Nurnberg Am

0-2

2-3
Sat 20, Apr-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Rot-Weiss Erfurt vs Viktoria Berlin 1889

2-0

2-2
Sat 20, Apr-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Budissa Bautzen vs FSV Optik Rathenow

0-1

0-4
Sat 20, Apr-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner AK 07 vs Wacker Nordhausen

2-1

4-1
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Lupo-Martini Wolfsburg vs BSV Rehden

0-0

1-1
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Saarbrucken vs Astoria Walldorf

0-0

0-0
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FK Pirmasens vs VfB Stuttgart II

2-0

2-1
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SV Waldhof Mannheim vs VfR Wormatia Worms

1-0

1-0
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FSV Frankfurt vs SSV Ulm 1846

0-0

2-2
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG Balingen vs Kickers Offenbach

2-0

2-2
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Eintracht Stadtallendorf vs SV Elversberg

1-3

2-6
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSV Steinbach Haiger vs FC 08 Homburg

1-0

2-2
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Hessen Dreieich vs TSG 1899 Hoffenheim II

1-3

1-4
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wattenscheid vs TV Herkenrath

1-0

3-1
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
Fortuna Dusseldorf II vs Wuppertaler SV

0-0

0-3
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
SC Wiedenbruck vs Kaan Marienborn

0-1

2-2
Sat 20, Apr-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs Bonner SC

2-0

3-0
Sat 20, Apr-19:00 - Germany Women Division 2
FFC Frankfurt B Women\'s vs Hoffenheim Women\'s B

0-0

1-0
Sat 20, Apr-13:00 - Germany Women Division 2
FF USV Jena Women\'s vs Koln Women\'s

0-1

0-1
Sat 20, Apr-13:00 - Greece U19
OFI Crete(U19) vs Asteras Tripolis(U19)

0-0

0-1
Sat 20, Apr-14:00 - Greece U19
Panaitolikos Agrinio(U19) vs FC Aris Thessaloniki(U19)

1-0

2-1
Sat 20, Apr-14:00 - Greece U19
Atromitos Athens(U19) vs Panathinaikos(U19)

2-0

2-2
Sat 20, Apr-14:15 - Greece U19
AEK Athens(U19) vs AEL Larisa U19

5-0

5-0
Sat 20, Apr-20:30 - Holland Eredivisie
FC Groningen vs Ajax Amsterdam

0-0

0-1
Sat 20, Apr-20:30 - Holland Eredivisie
Emmen vs FC Utrecht

2-0

2-0
Sat 20, Apr-21:45 - Holland Eredivisie
Vitesse Arnhem vs FC Zwolle

1-1

4-1
Sat 20, Apr-22:45 - Holland Eredivisie
Feyenoord Rotterdam vs AZ Alkmaar

0-1

2-1
Sat 20, Apr-22:45 - Holland Eredivisie
VVV-Venlo vs De Graafschap

1-1

4-1
Sat 20, Apr-17:30 - Holland Tweede Divisie
Rijnsburgse Boys vs SV De Treffers

0-1

3-1
Sat 20, Apr-17:30 - Holland Tweede Divisie
Jong Sparta Rotterdam vs VV Sint Bavo

0-1

2-1
Sat 20, Apr-17:30 - Holland Tweede Divisie
GVVV Veenendaal vs IJsselmeervogels

2-1

3-2
Sat 20, Apr-17:30 - Holland Tweede Divisie
FC Lienden vs Kozakken Boys

0-1

0-2
Sat 20, Apr-17:00 - Holland Tweede Divisie
Spakenburg vs Omniworld Almere Am.

1-0

2-0
Sat 20, Apr-16:30 - Holland Tweede Divisie
Excelsior Maassluis vs Scheveningen

0-0

4-0
Sat 20, Apr-16:30 - Holland Tweede Divisie
HHC Hardenberg vs Koninklijke HFC

0-0

1-1
Sat 20, Apr-16:30 - Holland Tweede Divisie
Vitesse Arnhem Am. vs AFC Amsterdam

1-2

2-3
Sat 20, Apr-16:30 - Holland Tweede Divisie
BVV Barendrecht vs VV Katwijk

1-0

1-1
Sat 20, Apr-10:30 - HongKong Premier League
LeeMan vs Hong Kong Pegasus FC

1-1

2-1
Sat 20, Apr-19:00 - Hungary NB1
MTK Budapest FC vs Kisvarda

0-1

0-1
Sat 20, Apr-19:00 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Szombathelyi Haladas

1-0

2-1
Sat 20, Apr-19:00 - Hungary NB1
Ujpest FC vs Budapest Honved

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:00 - Hungary NB1
Diosgyor VTK vs PAKSI FC

1-0

1-0
Sat 20, Apr-19:00 - Hungary NB1
Puskas Akademia vs Mezokovesd-Zsory

0-0

1-0
Sat 20, Apr-21:30 - Hungary NB1
Ferencvarosi TC vs MOL Vidi FC

1-1

4-1
Sat 20, Apr-15:00 - Hungary U19 League
Puskas Akademia Fehervar(U19) vs Diosgyor VTK(U19)

2-1

3-1
Sat 20, Apr-12:00 - Hungary U19 League
Illes Akademia Haladas(U19) vs Gyori ETO FC U19

1-1

4-2
Sat 20, Apr-15:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Astra Hungary Women\'s vs Diosgyori VTK Women\'s

0-1

0-3
Sat 20, Apr-16:30 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Gyori Dozsa Woman\'s vs Magyar Labdarugo Egylet Women\'s

1-1

4-1
Sat 20, Apr-18:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
MTK Hungaria Women\'s vs Viktoria FC Szombathely Women\'s

0-0

2-1
Sat 20, Apr-18:00 - Iceland Cup
Thor Akureyri vs Dalvik Reynir

2-1

2-3
Sat 20, Apr-18:00 - Iceland Cup
KF Fjallabyggdar vs Magni Grenivik

0-2

0-4
Sat 20, Apr-18:00 - Iceland Cup
Vestri vs Kari Akranes

3-0

3-1
Sat 20, Apr-18:00 - Iceland Cup
Hottur Huginn vs Fjardabyggd


0-2
Sat 20, Apr-22:00 - Ireland Division 1
Cobh Ramblers vs Longford Town

0-0

0-0
Sat 20, Apr-15:00 - Italian Campionato Primavera
Juventus Youth vs Empoli Youth

0-3

0-5
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Parma Youth vs Cittadella Youth

1-0

2-1
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Livorno Youth vs Lazio Youth

0-3

0-4
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Brescia Youth vs Carpi Youth

2-1

3-2
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Chievo Youth vs Atalanta Youth

2-1

2-6
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Lecce Youth vs Cosenza Calcio Youth

0-2

3-2
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Padova Youth vs Spal Youth

0-0

2-1
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Spezia Youth vs Cremonese Youth

1-2

2-2
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Perugia Youth vs Benevento Youth

0-0

1-1
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Foggia Youth vs Pescara Youth

0-2

0-3
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Campionato Primavera
Venezia F.C. Youth vs Bologna Youth

0-0

1-2
Sat 20, Apr-13:00 - Italian Campionato Primavera
AC Milan Youth vs Sassuolo Calcio Youth

2-1

3-1
Sat 20, Apr-13:00 - Italian Campionato Primavera
Salernitana Youth vs Verona Youth

0-0

0-0
Sat 20, Apr-13:00 - Italian Campionato Primavera
Crotone Youth vs Frosinone Youth


0-3
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Serie A
Udinese vs US Sassuolo Calcio

0-1

1-1
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Serie A
Genoa vs Torino

0-0

0-1
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Serie A
Lazio vs Chievo

0-0

1-2
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Serie A
Cagliari vs Frosinone

1-0

1-0
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Serie A
Empoli vs Spal

1-2

2-4
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Serie A
Bologna vs Sampdoria

0-0

3-0
Sat 20, Apr-19:59 - Italian Serie A
Juventus vs Fiorentina

1-1

2-1
Sat 20, Apr-22:30 - Italian Serie A
Inter Milan vs AS Roma

0-1

1-1
Sat 20, Apr-14:30 - Italian Serie A
Parma Calcio 1913 vs AC Milan

0-0

1-1
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Women Division 1
Tavagnacco Women\'s vs Florentia Women\'s

1-0

2-3
Sat 20, Apr-17:00 - Italian Women Division 1
US Sassuolo Calcio Women\'s vs Orobica Women\'s

1-0

3-0
Sat 20, Apr-14:30 - Italian Women Division 1
AGSM Verona Women\'s vs Juventus Women\'s

0-1

0-3
Sat 20, Apr-14:30 - Italian Women Division 1
AC Milan Women\'s vs Chievo Verona Women\'s

0-0

1-2
Sat 20, Apr-14:30 - Italian Women Division 1
Fiorentina Women\'s vs GS Roma Women\'s

1-1

2-1
Sat 20, Apr-14:30 - Italian Women Division 1
ASD Pink Sport time Bari Women\'s vs Atalanta Mozzanica Women\'s

1-2

2-3
Sat 20, Apr-20:30 - Italy C1B
Ravenna vs Vicenza

0-0

0-0
Sat 20, Apr-16:30 - Italy C1B
Gubbio vs Pordenone Calcio SSD

1-1

2-2
Sat 20, Apr-22:30 - Italy C1B
Albinoleffe vs S.S.D. Monza 1912

3-0

3-0
Sat 20, Apr-22:30 - Italy C1B
Rimini vs Sambenedettese

1-1

3-1
Sat 20, Apr-22:30 - Italy C1B
Teramo vs Vis Pesaro

0-0

2-1
Sat 20, Apr-18:30 - Italy C1B
Fermana vs Imolese

1-0

1-1
Sat 20, Apr-18:30 - Italy C1B
Alto Adige/Sudtirol vs Renate AC

0-1

0-1
Sat 20, Apr-18:30 - Italy C1B
FeralpiSalo vs Triestina

0-2

0-2
Sat 20, Apr-18:30 - Italy C1B
Alma Juventus Fano vs USD Virtus Verona

1-1

1-1
Sat 20, Apr-18:30 - Italy C1B
Giana Erminio vs Ternana

0-0

0-0
Sat 20, Apr-20:30 - Italy C1C
Catania vs Sicula Leonzio

0-0

1-0
Sat 20, Apr-16:30 - Italy C1C
Urbs Reggina 1914 vs Casertana F.C.

0-0

1-0
Sat 20, Apr-16:30 - Italy C1C
U.S. Catanzaro 1929 vs Matera


3-0
Sat 20, Apr-16:30 - Italy C1C
Juve Stabia vs Vibonese

1-1

2-1
Sat 20, Apr-16:30 - Italy C1C
Rende Calcio 1968 vs Trapani

0-0

0-1
Sat 20, Apr-16:30 - Italy C1C
S.S.D. Potenza Calcio vs A.S. Viterbese Castrense

1-0

2-1
Sat 20, Apr-16:30 - Italy C1C
Paganese Calcio 1926 vs Virtus Francavilla

1-1

2-1
Sat 20, Apr-16:30 - Italy C1C
A.S. Bisceglie Calcio 1913 vs F.C. Rieti

0-0

0-1
Sat 20, Apr-18:30 - Italy C1C
S.S. Monopoli 1966 vs Cavese

0-1

0-1
Sat 20, Apr-07:30 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
JEF United Ichihara Women\'s vs Vegalta Sendai Women\'s

0-0

1-0
Sat 20, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
INAC Kobe Leonessa Women\'s vs IGA Kunoichi Women\'s

0-0

0-1
Sat 20, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Nagano Parceiro Women\'s vs Nittaidai Fields Yokohama Women\'s

0-2

2-3
Sat 20, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Cerezo Osaka Sakai Women\'s vs AS Elfen Sayama Women\'s

0-1

2-1
Sat 20, Apr-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s vs Yamato Sylphid Women\'s

1-0

3-0
Sat 20, Apr-09:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Ehime FC Women\'s vs Setagaya Sfida Women\'s

0-0

1-0
Sat 20, Apr-08:00 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Vissel Kobe

1-0

1-0
Sat 20, Apr-08:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs Yokohama F Marinos

3-0

3-0
Sat 20, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
Nagoya Grampus Eight vs Jubilo Iwata

0-0

1-0
Sat 20, Apr-09:00 - Japanese J-League Division 1
Matsumoto Yamaga FC vs Sagan Tosu

1-0

1-0
Sat 20, Apr-10:00 - Japanese J-League Division 1
Shimizu S-Pulse vs Cerezo Osaka

0-0

1-0
Sat 20, Apr-10:00 - Japanese J-League Division 1
Kashima Antlers vs Vegalta Sendai

0-0

1-0
Sat 20, Apr-11:00 - Japanese J-League Division 1
Gamba Osaka vs Oita Trinita

0-1

1-1
Sat 20, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Tokyo Verdy vs Albirex Niigata

0-1

1-1
Sat 20, Apr-09:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs Kyoto Sanga FC

0-0

1-0
Sat 20, Apr-13:00 - Japanese League Division 2
Ehime FC vs Avispa Fukuoka

0-2

1-2
Sat 20, Apr-13:00 - Japanese League Division 2
Tochigi SC vs V-Varen Nagasaki

0-3

1-3
Sat 20, Apr-14:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Tokushima Vortis

1-1

2-1
Sat 20, Apr-20:30 - Jordan Cup
Al Khaledeya vs Al-Faisaly

0-3

0-4
Sat 20, Apr-18:00 - Jordan Cup
Al-Baq\'a vs Ramtha SC

1-0

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - Jordan Cup
Manshia Bani Hassan vs Shabab AlOrdon

1-0

2-0
Sat 20, Apr-10:00 - K-National League
Daejeon Korail vs Mokpo City

0-1

1-2
Sat 20, Apr-10:00 - K-National League
Changwon City vs Gyeongju KHNP

0-1

1-1
Sat 20, Apr-10:00 - K-National League
Busan Transpor Tation vs Gangneung

0-0

1-1
Sat 20, Apr-10:00 - K-National League
Cheonan City FC vs Gimhae City FC

0-0

0-2
Sat 20, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League
Irtysh Pavlodar vs FK Aktobe

0-1

0-1
Sat 20, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League
FK Atyrau vs Okzhetpes

0-2

1-2
Sat 20, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League
FC Kairat Almaty vs FC Astana

0-1

0-1
Sat 20, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League
Tobol Kostanai vs FC Zhetysu Taldykorgan

0-0

0-0
Sat 20, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League
Taraz vs FC Shakhtyor Karagandy

1-2

1-2
Sat 20, Apr-15:00 - Kazakhstan Super League
Kaisar Kyzylorda vs Ordabasy

0-0

0-0
Sat 20, Apr-08:00 - Korea K3 League
Pyeongchang FC vs Yangju Citizen FC

0-1

0-1
Sat 20, Apr-09:00 - Korea K3 League
Goyang FC vs Jeonju Citizen FC

1-0

1-2
Sat 20, Apr-10:00 - Korea K3 League
Gyeongju Citizen FC vs Gimpo FC

0-0

0-0
Sat 20, Apr-10:00 - Korea K3 League
Pocheon FC vs Pyeongtaek Citizen

1-0

1-0
Sat 20, Apr-10:00 - Korea K3 League
Icheon Citizen FC vs Siheung City


1-1
Sat 20, Apr-10:00 - Korea K3 League
Chuncheon Citizen vs Paju Citizen FC

0-1

1-3
Sat 20, Apr-10:00 - Korea K3 League
Hwaseong FC vs Cheongju Jikji FC

1-0

2-0
Sat 20, Apr-10:00 - Korea K3 League
Chungju Citizen vs Yangpyeong

1-0

2-2
Sat 20, Apr-10:00 - Korea K3 League
Yeoju Sejong vs Ulsan Citizen


0-1
Sat 20, Apr-09:00 - Korea League 1
Daegu FC vs Pohang Steelers

3-0

3-0
Sat 20, Apr-11:00 - Korea League 1
Sangju Sangmu FC vs Jeonbuk Hyundai Motors

0-2

0-3
Sat 20, Apr-11:00 - Korea League 1
Gyeongnam FC vs Suwon Samsung Bluewings

1-1

3-3
Sat 20, Apr-13:00 - Korea League 1
Ulsan Hyundai FC vs Seongnam FC

0-1

0-1
Sat 20, Apr-10:00 - Korea League 2
Asan Mugunghwa FC vs FC Anyang

0-0

0-2
Sat 20, Apr-12:00 - Korea League 2
Gwangju Football Club vs Suwon FC

2-0

2-1
Sat 20, Apr-17:00 - Kosovo Super League
KF Drenica Srbica vs KF Llapi

0-0

0-2
Sat 20, Apr-17:00 - Kosovo Super League
Gjilani vs KF Prishtina

0-0

0-1
Sat 20, Apr-17:00 - Latvia - 1. Division
Rigas Futbola skola vs Riga FC

1-0

3-1
Sat 20, Apr-19:00 - Latvia - 2. Division
Dinamo Riga / Staiceles Bebri vs FK Auda Riga


1-2
Sat 20, Apr-16:00 - Latvia - 2. Division
Grobina vs Balvu Vilki

1-1

9-1
Sat 20, Apr-19:59 - Latvia - 2. Division
Super Nova vs FK Smiltene BJSS

1-0

3-0
Sat 20, Apr-15:00 - Latvia - 2. Division
Tukums-2000 vs Rezekne / BJSS

3-0

5-0
Sat 20, Apr-17:00 - Lebanese League
Shabab Al-Sahel vs Salam Zgharta

1-0

2-0
Sat 20, Apr-17:00 - Lebanese League
Al-Ansar(LIB) vs Tadamon Sour

0-0

2-0
Sat 20, Apr-17:00 - Lebanese League
Racing Beirut vs Trables Sports Club

0-1

0-1
Sat 20, Apr-17:00 - Lebanese League
Al Akhaahli Alay vs Shabab Al Ghazieh

0-2

0-2
Sat 20, Apr-17:00 - Lebanese League
Bekaa Sport Club vs Al Safa Beirut

0-1

0-2
Sat 20, Apr-16:00 - Lithuania - 1. Division
FK Riteriai vs Atlantas Klaipeda

0-0

0-0
Sat 20, Apr-14:00 - Lithuania - 1. Division
FK Palanga vs Stumbras Kaunas

0-0

2-1
Sat 20, Apr-15:00 - Lithuania - 2. Division
Siauliai vs FK Zalgiris Vilnius 2

2-0

4-0
Sat 20, Apr-15:00 - Lithuania - 2. Division
FK Minija vs Atmosfera Mazeikiai

1-0

1-1
Sat 20, Apr-15:00 - Lithuania - 2. Division
Dziugas Telsiai vs Banga Gargzdai

0-1

2-1
Sat 20, Apr-19:59 - Luxembourg National Division
Jeunesse Esch vs Union Titus Petange

1-1

1-1
Sat 20, Apr-19:59 - Luxembourg National Division
Victoria Rosport vs FC Differdange 03

0-1

0-1
Sat 20, Apr-19:59 - Luxembourg National Division
Progres Niederkorn vs F91 Dudelange

0-1

0-2
Sat 20, Apr-19:59 - Luxembourg National Division
Racing Union Luxemburg vs UNA Strassen

2-1

4-1
Sat 20, Apr-19:59 - Luxembourg National Division
US Rumelange vs US Mondorf-les-Bains

0-2

1-3
Sat 20, Apr-19:59 - Luxembourg National Division
Hostert vs Hamm RM Benfica FC

0-0

1-0
Sat 20, Apr-21:30 - Luxembourg National Division
Etzella Ettelbruck vs Fola Esch

1-1

2-2
Sat 20, Apr-17:00 - Malaysia Premier League
Kelantan FA vs Negeri Sembilan Matrix

1-2

2-5
Sat 20, Apr-16:15 - Malaysia Premier League
Sabah FA vs UKM FC

2-1

3-1
Sat 20, Apr-12:45 - Malaysia Premier League
PDRM FA vs Terengganu B

0-1

1-1
Sat 20, Apr-17:00 - Malaysia Super League
Selangor FA vs PKNP

1-0

2-1
Sat 20, Apr-17:00 - Malaysia Super League
Perak vs PB Pahang

0-0

0-1
Sat 20, Apr-17:00 - Malaysia Super League
Johor Darul Takzim vs Selangor PKNS

2-0

3-1
Sat 20, Apr-17:00 - Malaysia Super League
Kuala Lumpur vs Petaling Jaya City

0-0

1-0
Sat 20, Apr-19:15 - Malta First Division League
Vittoriosa Stars vs Sirens

0-0

0-0
Sat 20, Apr-21:30 - Malta First Division League
Marsa F.C. vs Santa Lucia

0-2

0-6
Sat 20, Apr-17:00 - Malta First Division League
Swieqi United vs Naxxar Lions

0-0

1-2
Sat 20, Apr-19:59 - Malta Premier League
Valletta FC vs Tarxien Rainbows F.C.

1-0

1-0
Sat 20, Apr-19:59 - Malta Premier League
Balzan FC vs Sliema Wanderers FC

2-1

2-1
Sat 20, Apr-18:00 - Malta Premier League
Pieta Hotspurs vs Hamrun Spartans

0-1

0-2
Sat 20, Apr-18:00 - Malta Premier League
Mosta FC vs Gzira United

1-0

1-1
Sat 20, Apr-05:00 - Mexico Primera Division
Veracruz vs Monterrey

0-0

0-1
Sat 20, Apr-06:06 - Mexico Primera Division
Club Tijuana vs Lobos BUAP

1-1

1-2
Sat 20, Apr-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Ciervos vs CSyD Dorados de Sinaloa B

0-0

2-1
Sat 20, Apr-03:00 - Mexico Primera Divison 2
Estudiantes Tecos vs Loros De Colima

0-2

0-2
Sat 20, Apr-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Monarcas Morelia B vs Murcielagos


6-4
Sat 20, Apr-02:45 - Mexico Youth U20
Club Tijuana(U20) vs Lobos BUAP (U20)

0-0

2-0
Sat 20, Apr-20:30 - Mexico Youth U20
Necaxa U20 vs Pachuca U20

1-0

2-1
Sat 20, Apr-21:00 - Mexico Youth U20
Chivas Guadalajara(U20) vs Puebla(U20)

0-1

1-3
Sat 20, Apr-18:00 - Mexico Youth U20
Cruz Azul(U20) vs Pumas UNAM U20

0-0

0-2
Sat 20, Apr-18:45 - Mexico Youth U20
Leon U20 vs Atlas U20

1-2

2-4
Sat 20, Apr-17:00 - Moldova Division 2
Speranta Drochia vs FC Singerei

0-0

2-0
Sat 20, Apr-17:00 - Moldova Division 2
FC Floresti vs FC Zaria Balti

1-0

3-0
Sat 20, Apr-17:00 - Moldova Division 2
CS Sparta Chisinau vs FC Iskra-Stal Ribnita

0-1

1-3
Sat 20, Apr-19:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Sheriff vs Codru Lozova

1-1

2-1
Sat 20, Apr-15:00 - Moldova Divizia Nationala
Dinamo-Auto vs FC Milsami

0-0

0-0
Sat 20, Apr-17:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Iskra Danilovgrad vs FK Zeta

0-0

0-1
Sat 20, Apr-18:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Rudar Pljevlja vs FK Grbalj Radanovici

1-0

3-0
Sat 20, Apr-18:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Lovcen Cetinje vs FK Mornar

0-0

1-0
Sat 20, Apr-19:00 - Morocco Super League
CAYB Youssoufia Berrechid vs Moghreb Tetouan

0-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - Morocco Super League
MCO Mouloudia Oujda vs DHJ Difaa Hassani Jadidi

0-1

1-2
Sat 20, Apr-23:00 - Morocco Super League
RCOZ Oued Zem vs Chabab Rif Hoceima

0-0

1-0
Sat 20, Apr-13:30 - Myanmar National League
Chinland vs Yadanarbon FC

1-1

1-2
Sat 20, Apr-16:00 - National League North
Chorley vs Stockport County

1-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - National League North
Hereford vs AFC Telford United

1-0

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - National League North
Alfreton Town vs FC United of Manchester

2-2

2-3
Sat 20, Apr-18:00 - National League North
Nuneaton Town vs Altrincham

0-0

0-2
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga
FK Vardar vs Renova Cepciste

1-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga
Sileks vs Rabotnichki

0-0

1-0
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga
Pobeda Prilep vs FK Shkupi

0-0

0-3
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga
FK Shkendija 79 vs FK Makedonija Gjorce Petrov

3-0

4-2
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Prva liga
Akademija Pandev vs Belasica Strumica

0-2

0-2
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Bregalnica Stip vs Detonit Junior

1-0

3-0
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Pelister Bitola vs FK Skopje

0-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Teteks Tetovo vs FK Labunishta

0-0

0-1
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Rinija Gostivar vs Vlazrimi Kicevo

0-1

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Kamenica-Sasa vs FK Tikves Kavadarci

1-0

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Vardar Negotino vs Borec Veles

0-2

0-4
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Goblen vs Korab Debar

0-1

0-2
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Pehchevo vs FK Kozuv


2-1
Sat 20, Apr-18:00 - North Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Partizan Obrshani vs FC Plackovica


0-2
Sat 20, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Portadown FC vs Ballinamallard United

1-0

2-1
Sat 20, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Larne FC vs Harland & Wolff Welders

1-0

2-1
Sat 20, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Loughgall FC vs Limavady United

0-1

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Police Service of Northern Ireland FC vs Dergview FC

0-1

0-3
Sat 20, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dundela FC vs Carrick Rangers

1-1

1-2
Sat 20, Apr-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Knockbreda vs Ballyclare Comrades

1-1

2-1
Sat 20, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League
Ballymena United F.C. vs Coleraine F.C.

1-0

1-0
Sat 20, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League
Linfield FC vs Glenavon FC

0-2

0-4
Sat 20, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League
Cliftonville vs Crusaders FC

2-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League
Institute FC vs Ards FC

0-0

0-1
Sat 20, Apr-18:00 - Northern Ireland Premier League
Warrenpoint Town vs Dungannon Swifts

2-3

5-3
Sat 20, Apr-19:59 - Omani League
Sohar Club vs Al-Suwaiq Club

0-0

1-2
Sat 20, Apr-17:45 - Omani League
Al Oruba Sur vs Al Nasr

0-0

1-1
Sat 20, Apr-00:30 - Peru Primera Division
Real Garcilaso vs Sporting Cristal

0-1

1-1
Sat 20, Apr-22:15 - Peru Primera Division
Molinos El Pirata vs Alianza Lima

0-1

2-2
Sat 20, Apr-17:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Zaglebie Lubin Youth vs Cracovia Krakow Youth

0-1

1-2
Sat 20, Apr-13:00 - Poland - 4. Liga
Swit Nowy Dwor Mazowiecki vs MKS Elk

0-1

1-3
Sat 20, Apr-13:00 - Poland - 4. Liga
Miedz Legnica II vs Zaglebie Lubin B

0-0

1-0
Sat 20, Apr-17:30 - Poland - Ekstraklasa
Lechia Gdansk vs Piast Gliwice

0-1

0-2
Sat 20, Apr-19:59 - Poland - Ekstraklasa
Zaglebie Lubin vs Pogon Szczecin

2-2

2-3
Sat 20, Apr-19:59 - Poland - Ekstraklasa
Jagiellonia Bialystok vs Lech Poznan

1-2

3-3
Sat 20, Apr-22:30 - Poland - Ekstraklasa
Legia Warszawa vs Cracovia Krakow

0-0

1-0
Sat 20, Apr-19:30 - Poland - I liga
Stal Mielec vs Chojniczanka Chojnice

3-1

4-2
Sat 20, Apr-19:59 - Poland - I liga
GKS Tychy vs Puszcza Niepolomice

1-0

3-0
Sat 20, Apr-18:00 - Poland - I liga
Warta Poznan vs GKS Jastrzebie

0-0

0-0
Sat 20, Apr-15:00 - Poland - I liga
Garbarnia Krakow vs Odra Opole

0-0

0-0
Sat 20, Apr-18:30 - Poland - I liga
Bruk Bet Termalica Nieciecza vs GKS Katowice

0-1

1-1
Sat 20, Apr-19:00 - Poland - II liga
GKS Belchatow vs Gryf Wejherowo

2-0

3-1
Sat 20, Apr-15:05 - Poland - II liga
Radomiak Radom vs Elana Torun

0-0

2-0
Sat 20, Apr-15:30 - Poland - II liga
Pogon Siedlce vs Blekitni Stargard Szczecinski

2-0

4-1
Sat 20, Apr-19:59 - Poland - II liga
Ruch Chorzow vs ROW 1964 Rybnik

0-0

3-0
Sat 20, Apr-19:59 - Poland - II liga
Olimpia Grudziadz vs Stal Stalowa Wola

1-0

2-0
Sat 20, Apr-17:00 - Poland - II liga
Olimpia Elblag vs Znicz Pruszkow

1-0

1-0
Sat 20, Apr-14:00 - Poland - II liga
Skra Czestochowa vs CWKS Resovia Rzeszow

0-1

0-2
Sat 20, Apr-15:00 - Poland - II liga
Siarka Tarnobrzeg vs Widzew lodz

1-0

1-1
Sat 20, Apr-13:30 - Poland Woman\\\'s League
Gornik Leczna Women\'s vs GKS Katowice Women\'s

0-0

0-0
Sat 20, Apr-18:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Sporting Braga(U23) vs Sporting Clube de Portugal(U23)

0-1

1-2
Sat 20, Apr-18:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Vitoria Guimaraes(U23) vs Academica Coimbra(U23)

1-1

2-2
Sat 20, Apr-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Feirense(U23) vs Vitoria FC Setubal(U23)

0-0

1-0
Sat 20, Apr-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Belenenses(U23) vs Maritimo(U23)

0-1

0-2
Sat 20, Apr-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B
Sporting Lisbon Sad(U17) vs FC Porto(U17)


2-0
Sat 20, Apr-19:59 - Portugal Liga de Honora
SL Benfica B vs FC Famalicao

1-3

1-3
Sat 20, Apr-21:00 - Portugal Liga de Honora
Academica Coimbra vs CD Mafra

0-0

0-0
Sat 20, Apr-21:00 - Portugal Liga de Honora
Vitoria Guimaraes B vs FC Arouca

1-0

2-2
Sat 20, Apr-14:00 - Portugal Liga de Honora
Pacos Ferreira vs Academico de Viseu

1-1

2-1
Sat 20, Apr-21:00 - Portugal Primera Liga
C.D. Feirense vs Sporting Braga

0-0

0-2
Sat 20, Apr-23:30 - Portugal Primera Liga
FC Porto vs C.D. Santa Clara

1-0

1-0
Sat 20, Apr-18:30 - Portugal Primera Liga
Moreirense vs G.D. Chaves

0-0

0-1
Sat 20, Apr-18:30 - Portugal Primera Liga
Belenenses vs Rio Ave

0-2

1-3
Sat 20, Apr-21:00 - Qatar Prince Cup
Al-Wakra vs Al Khor SC

0-1

2-2
Sat 20, Apr-18:15 - Qatar Prince Cup
Al-Shamal vs Umm Salal

0-2

1-3
Sat 20, Apr-22:00 - Romania - Divizia A
Sepsi vs CFR Cluj

0-1

0-1
Sat 20, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
Farul Constanta vs CS Aerostar Bacau

0-1

2-1
Sat 20, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
Daco-Getica Bucuresti vs SCM Argesul Pitesti

1-0

1-0
Sat 20, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
Academica Clinceni vs FC Metaloglobus Bucuresti

0-0

1-0
Sat 20, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
Sportul Snagov vs Pandurii Targu Jiu

0-1

3-2
Sat 20, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
ACS Poli Timisoara vs ACS Energeticianul

0-1

1-1
Sat 20, Apr-12:00 - Romania - Liga 2
Balotesti vs Luceafarul Oradea

0-0

0-0
Sat 20, Apr-14:00 - Romania - Liga 2
UTA Arad vs Chindia Targoviste

1-0

2-2
Sat 20, Apr-17:00 - Romania - Liga 2
Ripensia Timisoara vs Politehnica Timisoara

0-0

0-1
Sat 20, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Metalul Buzau vs Targu Secuiesc


4-1
Sat 20, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Pucioasa vs Alexandria

1-1

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Ocna Mures vs Millenium Giarmata


0-1
Sat 20, Apr-15:00 - Romania - Liga 3
Afumati vs FC Rapid Bucuresti

1-0

1-1
Sat 20, Apr-15:30 - Russia Div 2 Center
Sokol Saratov vs FK Zvezda Ryazan

1-0

2-0
Sat 20, Apr-16:00 - Russia Div 2 Center
Dinamo Briansk vs Zorkyi Krasnogorsk

0-1

2-1
Sat 20, Apr-17:00 - Russia Div 2 Center
Metallurg Lipetsk vs Saturn

0-1

0-2
Sat 20, Apr-14:00 - Russia Div 2 Center
FK Khimik Novomoskovsk vs FC Torpedo Moscow

1-0

2-2
Sat 20, Apr-15:00 - Russia Div 2 Center
FK Kaluga vs Strogino Moscow

1-0

2-0
Sat 20, Apr-15:00 - Russia Div 2 Center
FK Kvant Obninsk vs Salyut-Energia Belgorod

1-0

3-1
Sat 20, Apr-16:00 - Russia Div 2 West
Znamya Truda vs FC Kolomna

2-0

4-0
Sat 20, Apr-17:00 - Russia Div 2 West
Dolgiye Prudy vs Kazanka Moscow

0-2

2-3
Sat 20, Apr-16:00 - Russia First Division
Shinnik Yaroslavl vs FC Tyumen

0-0

1-0
Sat 20, Apr-16:00 - Russia First Division
Avangard Kursk vs FC Tambov

0-0

0-0
Sat 20, Apr-16:00 - Russia First Division
Zenit-2 St.Petersburg vs FK Nizhny Novgorod

0-0

1-2
Sat 20, Apr-17:00 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs Mordovia Saransk

1-0

4-0
Sat 20, Apr-18:00 - Russia First Division
Fakel Voronezh vs SKA Khabarovsk

0-1

1-3
Sat 20, Apr-13:00 - Russia First Division
FC Tom Tomsk vs Luch Energiya Vladivostok

0-0

0-0
Sat 20, Apr-14:00 - Russia First Division
Rotor Volgograd vs FC Armavir

0-1

0-1
Sat 20, Apr-15:00 - Russia First Division
PFC Sochi vs Chertanovo Moscow

1-1

2-1
Sat 20, Apr-14:00 - Russia Futsal League
MFk Kprf Futsal vs Sibiryak Bratsk Futsal

5-0

10-0
Sat 20, Apr-14:00 - Russia Futsal League
Novaja Generacija Futsal vs Norilsky Nickel Futsal

1-0

3-4
Sat 20, Apr-14:00 - Russia Futsal League
Ukhta Futsal vs MFK Sinara Ekaterinburg Futsal

1-2

2-5
Sat 20, Apr-14:00 - Russia Futsal League
Samara Futsal vs Tyumen Futsal

0-2

2-4
Sat 20, Apr-17:30 - Russia Premier League
Dinamo Moscow vs Krylya Sovetov Samara

0-0

1-0
Sat 20, Apr-19:59 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs CSKA Moscow

1-1

1-1
Sat 20, Apr-22:00 - Russia Premier League
Krasnodar FK vs Zenit St.Petersburg

1-1

2-3
Sat 20, Apr-12:30 - Russia Premier League
FC Ufa vs Arsenal Tula

1-2

1-2
Sat 20, Apr-15:00 - Russia Premier League
Gazovik Orenburg vs FK Rostov

1-0

3-0
Sat 20, Apr-19:30 - Russia Women\\\'s Premier League
FK Ryazan VDV Women\'s vs Yenisey Krasnoyarsk Women\'s

0-0

1-0
Sat 20, Apr-12:00 - Russia Youth Championship League
FK Ural Youth vs Rubin Kazan Youth

0-0

1-2
Sat 20, Apr-19:55 - Saudi Arabia Professional League
Al-Shabab(KSA) vs Al-Hazm

2-0

2-0
Sat 20, Apr-21:30 - Saudi Arabia Professional League
Al-Feiha vs Al-Faisaly Harmah

2-3

3-4
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Championship
Partick Thistle vs Alloa Athletic

0-1

2-1
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Championship
Inverness C.T. vs Dundee United

0-1

0-2
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Championship
Falkirk vs Greenock Morton

0-0

0-2
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Championship
Queen of the South FC vs Dunfermline

1-0

2-1
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Cove Rangers vs Clachnacuddin

0-1

2-1
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Huntly vs Wick Academy FC

1-0

1-0
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Rothes vs Keith

0-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Nairn County vs Formartine United


1-0
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Fort William vs Forres Mechanics

0-2

1-6
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Highland Football League
Strathspey Thistle vs Buckie Thistle FC

0-0

1-5
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish League One
Dumbarton vs East Fife

2-0

3-0
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish League One
Montrose vs Airdrieonians

1-0

2-1
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish League One
Stranraer F.C. vs Brechin City

2-0

3-0
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish League One
Stenhousemuir vs Forfar Athletic

0-2

0-3
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish League Two
Clyde F.C. vs Berwick Rangers

1-0

5-0
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish League Two
Stirling Albion vs Cowdenbeath F.C.

0-0

0-1
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish League Two
Albion Rovers FC vs Edinburgh City

1-1

3-2
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish League Two
Queen\'s Park vs Annan Athletic

0-0

0-3
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Peterhead

1-2

1-2
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Premier League
Livingston F.C. vs St. Mirren

1-1

1-3
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Premier League
Kilmarnock vs Aberdeen

0-0

0-1
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Premier League
Hamilton Academical FC vs Motherwell FC

0-1

1-1
Sat 20, Apr-18:00 - Scottish Premier League
St. Johnstone vs Dundee

0-0

2-0
Sat 20, Apr-15:00 - Scottish Premier League
Hearts vs Glasgow Rangers

0-2

1-3
Sat 20, Apr-19:59 - Senegal Premier League
AS Douanes Dakar vs Union Sportive Goree


3-1
Sat 20, Apr-21:00 - Senegal Premier League
Teungueth FC vs Stade de Mbour

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:00 - Serbia - 1. Liga
Cukaricki vs Crvena Zvezda

2-2

3-2
Sat 20, Apr-19:00 - Serbia - 1. Liga
FK Rad Beograd vs Radnik Surdulica

0-0

1-0
Sat 20, Apr-19:00 - Serbia - 1. Liga
FK Napredak Krusevac vs Vojvodina

2-0

5-0
Sat 20, Apr-19:00 - Serbia - 1. Liga
FK Backa Backa Palanka vs Macva Sabac

1-0

2-2
Sat 20, Apr-18:00 - Serbia - 1. Liga
Dinamo Vranje vs FK Vozdovac

1-0

1-0
Sat 20, Apr-18:00 - Serbia Prva Liga
FK Bezanija vs Backa Topola

0-2

2-3
Sat 20, Apr-18:00 - Serbia Prva Liga
Indjija vs Radnicki 1923 Kragujevac

0-0

0-0
Sat 20, Apr-18:00 - Serbia Prva Liga
Sindjelic Belgrad vs FK Javor Ivanjica

1-0

1-3
Sat 20, Apr-18:00 - Serbia Prva Liga
Zlatibor Cajetina vs FK Metalac Gornji Milanovac

0-0

0-0
Sat 20, Apr-16:15 - Singapore Premier League
DPMM FC vs Singapore Warriors

2-0

4-2
Sat 20, Apr-13:30 - Singapore Premier League
Hougang United FC vs Geylang United FC

1-0

4-1
Sat 20, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs FK Senica

0-0

0-1
Sat 20, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
MSK Zilina vs SKF Sered

0-1

1-2
Sat 20, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
FC Nitra vs Zlate Moravce

1-2

2-2
Sat 20, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs Trencin

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Zemplin Michalovce vs DAC Dunajska Streda

0-0

0-2
Sat 20, Apr-18:30 - Slovakia 2. Liga
MFK Dubnica vs MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas

1-1

3-2
Sat 20, Apr-18:30 - Slovakia 2. Liga
1. FC Tatran Presov vs FK Pohronie

0-1

0-1
Sat 20, Apr-18:30 - Slovakia 2. Liga
Odeva Lipany vs MSK Zilina B

0-1

0-2
Sat 20, Apr-19:00 - Slovenia 1. Liga
NK Maribor vs NK Rudar Velenje

1-0

3-1
Sat 20, Apr-16:45 - Slovenia 1. Liga
NK Triglav Kranj vs ND Mura 05

0-1

2-1
Sat 20, Apr-19:00 - Slovenia 2. Liga
NS Drava Ptuj vs Jadran Dekani

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:00 - Slovenia 2. Liga
Tabor Sezana vs NK Rogaska

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Fuzinar vs NK Krka

2-1

2-2
Sat 20, Apr-19:00 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs Brda

0-0

0-1
Sat 20, Apr-19:00 - Slovenia 2. Liga
NK Bilje vs NK Roltek Dob

1-0

2-1
Sat 20, Apr-17:30 - Slovenia 2. Liga
NK Brezice vs NK Nafta

0-0

0-1
Sat 20, Apr-16:00 - Slovenia 2. Liga
Ankaran Hrvatini vs NK Radomlje

0-1

0-1
Sat 20, Apr-18:00 - Slovenia 2. Liga
ASK Bravo vs MNK FC Ljubljana

1-0

2-0
Sat 20, Apr-17:00 - South Africa First League
FC Cape Town vs Witbank Spurs

2-0

3-0
Sat 20, Apr-17:00 - South Africa First League
Pretoria University vs Jomo Cosmos

0-0

2-2
Sat 20, Apr-17:00 - South Africa First League
Tshakhuma TM vs TS Sporting

2-0

3-0
Sat 20, Apr-17:00 - South Africa First League
Royal Eagles vs Ajax Cape Town

1-0

3-1
Sat 20, Apr-17:00 - South Africa First League
Uthongathi FC vs Cape Umoya United

0-1

0-1
Sat 20, Apr-17:00 - South Africa Premier League
Baroka FC vs Mamelodi Sundowns

0-1

1-2
Sat 20, Apr-17:00 - South Africa The Nedbank Cup
Lamontville Golden Arrows vs TS Galaxy

0-0

1-1
Sat 20, Apr-22:15 - South Africa The Nedbank Cup
Chippa United FC vs Kaizer Chiefs FC

0-1

2-4
Sat 20, Apr-15:00 - Spanish Primera Division
Celta Vigo vs Girona

1-0

2-1
Sat 20, Apr-20:30 - Spanish Primera Division
Rayo Vallecano vs SD Huesca

0-0

0-0
Sat 20, Apr-22:45 - Spanish Primera Division
Barcelona vs Real Sociedad

1-0

2-1
Sat 20, Apr-18:15 - Spanish Primera Division
Eibar vs Atletico Madrid

0-0

0-1
Sat 20, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division
Albacete vs Las Palmas

3-2

4-2
Sat 20, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division
Gimnastic Tarragona vs Sporting de Gijon

0-0

0-0
Sat 20, Apr-22:00 - Spanish Segunda Division
Mallorca vs CF Rayo Majadahonda

2-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - Spanish Segunda Division
CD Lugo vs Granada CF

0-1

1-2
Sat 20, Apr-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Valladolid B vs SD Ponferradina

0-0

1-3
Sat 20, Apr-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Unionistas de Salamanca vs CD Guijuelo

1-0

1-0
Sat 20, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Mirandes vs Real Oviedo B

1-0

1-0
Sat 20, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Sociedad B vs UD Logrones

0-0

0-1
Sat 20, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UD Levante B vs Atletico Baleares

0-2

1-2
Sat 20, Apr-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Hercules CF vs Sabadell

1-0

2-0
Sat 20, Apr-22:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Alcoyano vs UE Olot

0-1

1-1
Sat 20, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Almeria B vs CD Badajoz

1-1

1-2
Sat 20, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Atletico Malagueno vs Villanovense

0-3

2-4
Sat 20, Apr-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Jumilla vs Murcia

1-1

1-2
Sat 20, Apr-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Don Benito vs C.D. San Fernando Isleno

0-2

4-3
Sat 20, Apr-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Recreativo Granada vs Marbella FC

0-0

0-0
Sat 20, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Yeclano Deportivo vs EDMF Churra

1-0

3-0
Sat 20, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Muleno CF vs Mazarron CF

0-1

0-1
Sat 20, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CP Valdivia vs CD Valdelacalzada

1-0

2-0
Sat 20, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Naval vs UD Samano

1-1

2-3
Sat 20, Apr-19:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Llagostera vs Terrassa

3-0

5-0
Sat 20, Apr-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Acero vs Atletico Saguntino

0-1

1-1
Sat 20, Apr-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CF La Nucia vs CD Roda

1-0

1-1
Sat 20, Apr-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Cristo Atletico vs Zamora CF

0-2

1-2
Sat 20, Apr-17:00 - Swden Women Division 2
IK Uppsala Women\'s vs Kvarnsvedens IK Women\'s

2-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Karlslunds IF HFK vs Akropolis IF

1-0

1-1
Sat 20, Apr-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Orebro Syrianska IF vs Torslanda IK

2-0

7-2
Sat 20, Apr-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
KSF Prespa Birlik vs IS Halmia

1-1

1-1
Sat 20, Apr-15:30 - Sweden Superettan
Degerfors IF vs Orgryte

0-1

1-2
Sat 20, Apr-18:00 - Sweden U19
Djurgardens(U19) vs Orebro(U19)

0-0

2-2
Sat 20, Apr-14:00 - Sweden U19
AIK Solna (U19) vs IFK Norrkoping(U19)

0-2

3-2
Sat 20, Apr-15:00 - Sweden U19
Halmstads BK U19 vs Hacken(U19)

0-1

1-2
Sat 20, Apr-15:00 - Sweden U19
Hammarby U19 vs Vasalunds IF(U19)

2-0

2-2
Sat 20, Apr-15:30 - Swedish Allsvenskan
GIF Sundsvall vs Kalmar FF

1-2

1-2
Sat 20, Apr-18:00 - Swedish Allsvenskan
IK Sirius FK vs Malmo FF

0-0

0-1
Sat 20, Apr-21:00 - Swiss Super League
St. Gallen vs FC Luzern

0-1

1-2
Sat 20, Apr-21:00 - Swiss Super League
Grasshoppers vs FC Thun

0-0

1-1
Sat 20, Apr-19:00 - Switzerland Challenge League
Winterthur vs Servette

2-1

2-3
Sat 20, Apr-19:30 - Switzerland Challenge League
SC Kriens vs FC Schaffhausen

0-0

1-2
Sat 20, Apr-19:59 - Switzerland Challenge League
FC Rapperswil-Jona vs Vaduz

2-0

4-1
Sat 20, Apr-22:00 - Switzerland Challenge League
Chiasso vs Lausanne Sports

0-2

0-5
Sat 20, Apr-17:00 - Syrian League
Al Nawaeir vs Al Jaish Damascus

0-4

1-4
Sat 20, Apr-17:00 - Thai League 1
Muang Thong United vs Port FC

0-0

1-2
Sat 20, Apr-16:00 - Thai League 1
Chainat Hornbill FC vs Bangkok United FC

1-0

2-1
Sat 20, Apr-14:45 - Thai League 1
PTT Rayong FC vs Ratchaburi Mitr Phol

0-2

1-3
Sat 20, Apr-15:00 - Thai League 1
Chiangrai United vs Samut Prakan City

0-1

1-1
Sat 20, Apr-17:00 - Thai League 2
Ayutthaya United vs MOF Customs United

0-0

1-2
Sat 20, Apr-16:00 - Thai League 2
JL Chiangmai United FC vs Thai Honda FC

0-1

0-3
Sat 20, Apr-14:45 - Thai League 2
BG Pathum United vs Ubon UMT United

2-0

4-1
Sat 20, Apr-15:00 - Thai League 2
Nong Bua Pitchaya vs Lampang FC

0-0

2-0
Sat 20, Apr-15:00 - Thai League 3
Phrae United FC vs Ayutthaya FC

2-0

3-0
Sat 20, Apr-15:00 - Thai League 3
Sa Kaeo FC vs Lamphun Warrior

0-1

0-1
Sat 20, Apr-13:00 - Thai League 3
Raj Pracha FC vs Krabi FC

1-0

1-0
Sat 20, Apr-14:00 - Thai League 3
Chamchuri United FC vs Nakhon Si United FC

1-0

1-1
Sat 20, Apr-15:00 - Thai League 3
Nakhon Pathom United vs Phuket F.C.

1-0

5-0
Sat 20, Apr-18:00 - Tunisia Division 1
Club Africain vs US Ben Guerdane

0-1

0-1
Sat 20, Apr-18:00 - Tunisia Division 1
J.S. Kairouanaise vs C. A. Bizertin

0-0

1-0
Sat 20, Apr-18:00 - Tunisia Division 2
Esperance Sportive Zarzis vs A.S. Marsa

0-0

0-0
Sat 20, Apr-18:00 - Tunisia Division 2
Olympique de Beja vs A.S Ariana

0-0

1-0
Sat 20, Apr-18:00 - Tunisia Division 2
A.S Djerba vs Sfax Railways

1-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - Tunisia Division 2
CS Korba vs ES Jerba Midoun

2-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - Tunisia Division 2
US Seliana vs CO Medenine

0-0

2-0
Sat 20, Apr-18:00 - Tunisia Division 2
AS Slimane vs AS Oued Ellil

2-0

3-2
Sat 20, Apr-15:00 - Turkey 2 Ligi A
Giresunspor vs Denizlispor

0-2

0-3
Sat 20, Apr-15:00 - Turkey 2 Ligi A
Umraniyespor vs Eskisehirspor

1-1

2-2
Sat 20, Apr-20:30 - Turkey 2 Ligi A
Genclerbirligi vs Istanbulspor

1-0

1-0
Sat 20, Apr-17:00 - Turkey Super Lig
Trabzonspor vs Yeni Malatyaspor

1-1

2-1
Sat 20, Apr-17:00 - Turkey Super Lig
Akhisar Bld.Geng vs Antalyaspor

0-2

1-2
Sat 20, Apr-19:59 - Turkey Super Lig
Galatasaray vs Kayserispor

3-1

3-1
Sat 20, Apr-19:59 - Turkey Super Lig
Goztepe vs BB Erzurumspor

0-1

0-1
Sat 20, Apr-14:00 - Turkey U19 League
Fenerbahce U19 vs Alanyaspor(U19)


0-0
Sat 20, Apr-14:00 - Turkey U19 League
Besiktas JK(U19) vs Sivasspor(U19)


3-1
Sat 20, Apr-14:00 - Turkey U19 League
Konyaspor(U19) vs Ankaragucu(U19)


1-2
Sat 20, Apr-12:00 - Turkey U21 Ligi 1
Umraniyespor(U21) vs Eskisehirspor(U21)

1-0

1-0
Sat 20, Apr-13:00 - Turkey U21 Ligi 1
Giresunspor (U21) vs Denizlispor(U21)


2-0
Sat 20, Apr-14:00 - Turkey U21 Ligi 1
Genclerbirligi(U21) vs Istanbulspor(U21)

0-0

3-0
Sat 20, Apr-14:00 - Turkey U21 Super League
Akhisar Bld.Geng(U21) vs Antalyaspor(U21)

1-0

1-0
Sat 20, Apr-14:00 - Turkey U21 Super League
Galatasaray(U21) vs Kayserispor(U21)

0-0

4-0
Sat 20, Apr-14:00 - Turkey U21 Super League
Trabzonspor(U21) vs Yeni Malatyaspor U21

1-0

1-0
Sat 20, Apr-14:00 - Turkey U21 Super League
Goztepe(U21) vs BB Erzurumspor (U21)

0-0

3-2
Sat 20, Apr-17:00 - Uganda Super League
Kampala City Council(KCCA) vs Express FC

1-1

3-1
Sat 20, Apr-17:00 - Uganda Super League
Onduparaka FC vs Bidco Bul Fc

0-0

1-0
Sat 20, Apr-17:00 - Uganda Super League
Torro United vs Mbarara City

2-1

3-1
Sat 20, Apr-17:00 - Uganda Super League
Nyamityobora vs Maroons FC

0-2

0-4
Sat 20, Apr-23:00 - Uruguay Primera Division
Centro Atletico Fenix vs Nacional Montevideo

3-2

4-4
Sat 20, Apr-23:00 - Uruguay Primera Division
Rampla Juniors FC vs Danubio FC

0-0

0-0
Sat 20, Apr-23:00 - Uruguay Primera Division
CA Progreso vs CA River Plate

1-0

4-0
Sat 20, Apr-03:30 - USA Major League Soccer
FC Cincinnati vs Real Salt Lake

0-2

0-3
Sat 20, Apr-04:05 - USA Major League Soccer
Toronto FC vs Minnesota United FC

2-1

4-3
Sat 20, Apr-07:00 - USA Major League Soccer
Los Angeles Galaxy vs Houston Dynamo

1-0

2-1
Sat 20, Apr-21:00 - USA Major League Soccer
Chicago Fire vs Colorado Rapids

1-1

4-1
Sat 20, Apr-21:00 - USA Major League Soccer
Philadelphia Union vs Montreal Impact

2-0

3-0
Sat 20, Apr-23:00 - USA Major League Soccer
Orlando City vs Vancouver Whitecaps FC

0-0

1-0
Sat 20, Apr-23:30 - USA National Women\\\'s Soccer League
Chicago Red Stars Women\'s vs Portland Thorns FC Women\'s

2-2

4-4
Sat 20, Apr-21:00 - USL Championship
New York Red Bulls B vs Loudoun United

1-2

1-3
Sat 20, Apr-16:15 - Uzbekistan Professional Football League
FC AGMK vs FC Bunyodkor

0-1

0-1
Sat 20, Apr-12:30 - Vietnam First Division
TTBD Phu Dong vs Dong Thap

0-1

0-1
Sat 20, Apr-13:00 - Vietnam First Division
Hue FC vs Binh Phuoc

0-1

0-1
Sat 20, Apr-14:00 - Vietnam First Division
Pho Hien vs XSKT Can Tho

0-0

1-1
Sat 20, Apr-15:00 - Vietnam League
Than Quang Ninh vs Sai Gon FC

2-0

3-0
Sat 20, Apr-16:00 - Vietnam League
TP Ho Chi Minh vs The Cong

0-0

2-0
Sat 20, Apr-14:00 - Vietnam League
Thanh Hoa FC vs Sanna Khanh Hoa

0-1

2-2
Sat 20, Apr-17:30 - Wales Cymru Alliance
Guilsfield FC vs Holywell

0-0

0-0
Sat 20, Apr-17:30 - Wales Cymru Alliance
Flint Town United vs Prestatyn Town FC

1-1

2-1
Sat 20, Apr-17:30 - Wales Cymru Alliance
Llanrhaeadr FC vs Bangor City FC

1-0

2-2
Sat 20, Apr-17:30 - Wales Premier League
Cefn Druids vs Carmarthen Town

0-0

0-1
Sat 20, Apr-17:30 - Wales Premier League
Connah\'s Quay Nomads FC vs Barry Town United

1-0

1-1
Sat 20, Apr-17:30 - Wales Premier League
Llanelli vs Llandudno F.C.

0-2

0-4
Sat 20, Apr-17:30 - Wales Premier League
Cardiff Metropolitan University FC vs Aberystwyth Town

1-0

1-0
Sat 20, Apr-22:30 - Wales Premier League
The New Saints vs Caernarfon

1-1

3-1
Sat 20, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division
Port Talbot vs Goytre AFC

1-0

3-0
Sat 20, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division
Ton Pentre vs Cwmbran Celtic

1-0

1-1
Sat 20, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division
Ammanford vs Afan Lido

0-0

1-4
Sat 20, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division
Undy Athletic vs Penybont FC

0-0

0-1
Sat 20, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division
Cwmamman United vs Cambrian & Clydach

1-1

2-1
Sat 20, Apr-17:30 - Welsh Football League First Division
Llantwit Major vs Briton Ferry Athletic

1-2

2-3
Sat 20, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20
Stirling Lions(U20) vs ECU Joondalup(U20)

0-2

1-2
Sat 20, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20
Bayswater City(U20) vs Armadale (U20)

3-2

4-4
Sat 20, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20
Floreat Athena(U20) vs Cockburn City (U20)

0-0

0-1
Sat 20, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20
Inglewood United(U20) vs Balcatta(U20)

2-0

5-4
Sat 20, Apr-09:00 - Western Australia NPL U20
Rockingham City(U20) vs Sorrento F.C.(U20)

2-1

2-1
Sat 20, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
Floreat Athena vs Cockburn City

0-0

2-0
Sat 20, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
Inglewood United vs Balcatta

0-1

1-1
Sat 20, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
Stirling Lions vs ECU Joondalup

1-0

2-0
Sat 20, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
Bayswater City vs Armadale

2-2

5-2
Sat 20, Apr-11:00 - Western Australia Premier League
Rockingham City vs Sorrento F.C.

1-0

1-0
Sat 20, Apr-13:00 - Western Australia Premier League
Perth Glory FC Am vs Perth S.C

0-2

1-4
Sat 20, Apr-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Black Rhinos FC vs Caps United FC

0-1

0-2
Sat 20, Apr-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs Hwange Colliery

1-0

2-0
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.