Football Results for Fri 12, Apr 2019

All soccer/football results.

Complete Football Results for Fri 12, Apr 2019

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Fri 12, Apr-22:45 - Argentina Prim C Metropolitana
El Porvenir vs Central Cordoba De Rosario

0-0

2-2
Fri 12, Apr-22:45 - Argentina Prim C Metropolitana
Club Lujan vs Excursionistas

1-0

3-0
Fri 12, Apr-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Argentino de Merlo vs CDyS Juventud Unida

0-0

2-0
Fri 12, Apr-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Puerto Nuevo vs Claypole

2-0

2-1
Fri 12, Apr-14:30 - Australia Brisbane Capital League 1
Mount Gravatt vs St George Willawong FC

0-0

1-1
Fri 12, Apr-14:30 - Australia Brisbane Premier League
Brisbane Knights vs Acacia Ridge

1-2

1-3
Fri 12, Apr-12:30 - Australia Brisbane Premier League Reserves
Brisbane Knights Reserve vs Acacia Ridge Reserves

0-2

2-3
Fri 12, Apr-13:50 - Australia League A
Brisbane Roar FC vs Wellington Phoenix

2-0

2-1
Fri 12, Apr-14:45 - Australia Queensland State League U20
Redlands United FC(U20) vs Peninsula Power(U20)

1-0

1-1
Fri 12, Apr-14:15 - Australia Victorian Premier League
Pascoe Vale SC vs Melbourne Knights

1-0

1-3
Fri 12, Apr-14:30 - Australia Victorian Premier League
Dandenong City SC vs Altona Magic

0-3

1-4
Fri 12, Apr-12:15 - Australia Victorian Premier League U20
Pascoe Vale SC U20 vs Melbourne Knights U20

2-0

2-3
Fri 12, Apr-12:30 - Australia Victorian Premier League U20
Dandenong City SC U20 vs Altona Magic U20

1-0

1-4
Fri 12, Apr-21:10 - Austria Erste Division
Kapfenberg Superfund vs Lafnitz

1-2

3-2
Fri 12, Apr-21:10 - Austria Erste Division
SV Ried vs Floridsdorfer AC

1-0

3-0
Fri 12, Apr-21:10 - Austria Erste Division
SKU Amstetten vs FC Liefering

2-1

2-1
Fri 12, Apr-21:10 - Austria Erste Division
SC Wiener Neustadt vs WSG Wattens

0-0

0-0
Fri 12, Apr-21:10 - Austria Erste Division
FC Juniors OO vs Austria Wien Amateure

4-0

4-0
Fri 12, Apr-21:10 - Austria Erste Division
SK Austria Klagenfurt vs SV Horn

1-2

2-2
Fri 12, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga East
SC/ESV Parndorf vs SV Mattersburg Amateure

0-1

1-1
Fri 12, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga East
Rapid Vienna Amateure vs ASV Bruck

3-1

4-1
Fri 12, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga East
St.Polten Amateure vs SV Leobendorf

0-0

0-0
Fri 12, Apr-21:30 - Austrian Regionalliga East
SV Schwechat vs SC Neusiedl 1919

0-0

0-2
Fri 12, Apr-21:30 - Austrian Regionalliga East
Wiener Sportklub vs Stadlau

0-0

4-1
Fri 12, Apr-21:30 - Austrian Regionalliga East
SC Mannsdorf vs FCM Traiskirchen

1-0

1-0
Fri 12, Apr-21:30 - Austrian Regionalliga East
ASK Ebreichsdorf vs Team Wiener Linien

1-0

2-1
Fri 12, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SC Weiz vs Wolfsberger AC Amateure

3-0

4-1
Fri 12, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Vocklamarkt vs SV Allerheiligen

0-0

1-1
Fri 12, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SC Kalsdorf vs SK Sturm Graz Amat.

1-0

2-0
Fri 12, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
FC Wels vs ATSV Stadl Paura

0-0

0-1
Fri 12, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SV Lendorf vs Deutschlandsberger SC

3-1

4-1
Fri 12, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Union Gurten vs Bad Gleichenberg

1-3

1-4
Fri 12, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga Mitte
VST Volkermarkt vs WSC Hertha Wels

1-1

1-3
Fri 12, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga West
Worgl vs TSV St. Johann

0-2

2-2
Fri 12, Apr-21:00 - Austrian Regionalliga West
Kufstein vs Kitzbuhel

0-1

0-3
Fri 12, Apr-21:30 - Austrian Regionalliga West
Bischofshofen vs Langenegg

0-2

2-4
Fri 12, Apr-21:00 - Bahrain Premier League
Al Hidd vs Al-Budaiya

0-1

2-1
Fri 12, Apr-18:30 - Bahrain Premier League
Al Hala vs Al Riffa Club

1-1

2-1
Fri 12, Apr-13:30 - Bangladesh League
Muktijoddha SKC vs Mohammedan Dhaka

0-0

1-0
Fri 12, Apr-13:30 - Bangladesh League
Nofel Sporting Club vs Abahani Chittagong

0-2

0-3
Fri 12, Apr-19:59 - Belarus Premier League
Dnepr Mogilev vs Slavia Mozyr

1-0

1-2
Fri 12, Apr-22:30 - Belgium - 2e Klasse
Lommel SK vs A.F.C. Tubize

1-0

3-0
Fri 12, Apr-03:00 - Brasil Women\\\'s Tournament
Kindermann Women\'s vs Santos Women\'s

0-0

0-2
Fri 12, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
OFC Pomorie vs Ludogorets Razgrad II

2-0

2-1
Fri 12, Apr-18:00 - Bulgaria B PFG
Botev Galabovo vs Chernomorets Balchik

1-0

3-1
Fri 12, Apr-20:30 - Bulgaria Premier
Septemvri Sofia vs Lokomotiv Plovdiv

1-0

1-0
Fri 12, Apr-18:15 - Bulgaria Premier
Slavia Sofia vs FC Dunav Ruse

1-3

3-5
Fri 12, Apr-11:30 - China Women\\\'s Tournament
Beijing BeiKong Women\'s vs HeNan Huishang Women\'s

1-0

2-1
Fri 12, Apr-06:00 - China Women\\\'s Tournament
Changchun RCB Women\'s vs Shanghai RCB Women\'s

0-0

0-0
Fri 12, Apr-15:35 - Chinese Super League
Guangzhou R&F vs ShenHua SVA FC

0-0

2-1
Fri 12, Apr-16:00 - Club Friendly
FC Haka vs Klubi 04

2-0

3-1
Fri 12, Apr-17:00 - Club Friendly
Tigre Reserve vs Rosario Central Reserve

0-0

0-0
Fri 12, Apr-17:00 - Club Friendly
Independiente Reserve vs Talleres Cordoba Reserve

0-0

0-0
Fri 12, Apr-17:00 - Club Friendly
Patronato Reserve vs Godoy Cruz Reserve

0-0

1-0
Fri 12, Apr-17:00 - Club Friendly
Colon Reserve vs Argentinos Juniors Reserve

0-0

0-1
Fri 12, Apr-00:00 - Club Friendly
Throttur Reykjavik U19 vs Leiknir KB(U19)

2-1

6-3
Fri 12, Apr-03:00 - Club Friendly
Santos AP Youth vs Trem AP Youth

0-1

1-2
Fri 12, Apr-00:00 - Colombia Copa Cup
Deportivo Pereira vs Envigado

0-1

3-1
Fri 12, Apr-00:30 - Colombia Copa Cup
Atletico Huila vs Deportes Quindio

0-0

1-0
Fri 12, Apr-04:00 - Colombia Copa Cup
Atletico FC vs America de Cali

0-0

0-1
Fri 12, Apr-04:30 - Colombia Copa Cup
Millonarios vs Llaneros FC

0-1

1-1
Fri 12, Apr-05:07 - CONCACAF Champions League
Sporting Kansas City vs Monterrey

2-2

2-5
Fri 12, Apr-01:30 - Conmebol - Sudamericano U17
Paraguay(U17) vs Argentina(U17)

0-2

0-3
Fri 12, Apr-03:50 - Conmebol - Sudamericano U17
Uruguay(U17) vs Chile(U17)

2-0

2-4
Fri 12, Apr-06:10 - Conmebol - Sudamericano U17
Peru(U17) vs Ecuador(U17)

0-1

1-1
Fri 12, Apr-02:15 - Copa do Brasil
Juventude (RS) vs Botafogo (RJ)

0-1

2-1
Fri 12, Apr-04:30 - Copa do Brasil
Santos vs Atletico Clube Goianiense

1-0

3-0
Fri 12, Apr-03:00 - Copa do Brasil Sub 20
Cruzeiro Youth vs Corinthians Youth

0-0

2-0
Fri 12, Apr-02:00 - Copa Libertadores
River Plate vs Alianza Lima

1-0

3-0
Fri 12, Apr-04:00 - Copa Libertadores
CR Flamengo (RJ) vs CD San Jose

2-1

6-1
Fri 12, Apr-06:00 - Copa Libertadores
Club Sport Emelec vs Deportivo Lara

0-0

2-2
Fri 12, Apr-19:59 - Croatia - 1. Division
NK Osijek vs Rudes

2-0

2-0
Fri 12, Apr-18:30 - Croatia - 2. Division
Hrvatski Dragovoljac vs NK Lucko

1-1

2-1
Fri 12, Apr-19:59 - Croatia - 2. Division
Medjimurje vs NK Dugopolje

1-1

1-2
Fri 12, Apr-19:00 - Czech Republic 2. Liga
Vitkovice vs Ceske Budejovice

0-2

1-2
Fri 12, Apr-19:59 - Czech Republic 2. Liga
Hradec Kralove vs Vysocina Jihlava

0-1

0-1
Fri 12, Apr-19:59 - Czech Republic 2. Liga
Usti nad Labem vs Prostejov

1-1

2-1
Fri 12, Apr-19:59 - Czech Republic 2. Liga
1. SC Znojmo vs FC Sellier & Bellot Vlasim

0-0

1-1
Fri 12, Apr-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
Teplice vs FC Bohemians 1905

0-0

1-2
Fri 12, Apr-19:59 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hanacka Slavia Kromeriz vs Lisen

2-0

3-0
Fri 12, Apr-13:00 - Czech Republic U19 League
Ceske Budejovice(U19) vs Viktoria Plzen U19

0-0

2-0
Fri 12, Apr-21:00 - Danish SAS Ligaen
Vejle vs AC Horsens

0-0

3-0
Fri 12, Apr-21:00 - Denmark Woman\\\'s League
Thisted FC Women\'s vs Fortuna Hjorring Women\'s

0-2

0-3
Fri 12, Apr-21:30 - Dutch Women\\\'s Cup
Ajax Amsterdam Women\'s vs FC Twente Enschede Women\'s

0-0

2-0
Fri 12, Apr-19:30 - Egypt Premier League
Smouha SC vs El Entag Al Harby

2-0

2-0
Fri 12, Apr-22:00 - England U23 Premier League
Reading(U23) vs Aston Villa U23

0-0

3-2
Fri 12, Apr-22:00 - England U23 Premier League
Norwich City U23 vs Middlesbrough U23

0-2

2-3
Fri 12, Apr-16:00 - England U23 Premier League 2
Coventry U23 vs Hull City U23

1-0

3-0
Fri 12, Apr-23:00 - English Premier League
Leicester City vs Newcastle

0-1

0-1
Fri 12, Apr-11:30 - Evergrande U17 CUP
Atletico de Madrid(U17) vs CA Banfield(U17)

1-2

2-3
Fri 12, Apr-11:30 - Evergrande U17 CUP
FC Spartak Moskva(U17) vs Cruzeiro MG(U17)

1-1

3-2
Fri 12, Apr-06:00 - Evergrande U17 CUP
Kashima Antlers(U17) vs Guangzhou Evergrande Taobao FC (U17)

1-1

2-2
Fri 12, Apr-06:00 - Evergrande U17 CUP
T&T Hanoi(U17) vs Hebei China Fortune (U17)

0-0

0-0
Fri 12, Apr-22:00 - France Ligue 2
ESTAC Troyes vs GFC Ajaccio

1-0

1-0
Fri 12, Apr-22:00 - France Ligue 2
FC Sochaux-Montbeliard vs Le Havre

0-2

1-3
Fri 12, Apr-22:00 - France Ligue 2
Nancy vs Stade Brestois

1-1

2-3
Fri 12, Apr-22:00 - France Ligue 2
Metz vs LB Chateauroux

2-0

2-1
Fri 12, Apr-22:00 - France Ligue 2
Lens vs Valenciennes FC

0-0

0-0
Fri 12, Apr-22:00 - France Ligue 2
AC Ajaccio vs Grenoble Foot 38

0-0

1-2
Fri 12, Apr-22:00 - France Ligue 2
Chamois Niortais vs AJ Auxerre

0-0

0-0
Fri 12, Apr-22:00 - France Ligue 2
US Orleans vs Clermont Foot

0-1

2-1
Fri 12, Apr-22:00 - France Ligue 2
Avenir Sportif Beziers vs Red Star FC 93

0-1

1-3
Fri 12, Apr-22:45 - French Le Championnat Ligue 1
Nantes vs Lyonnais

1-1

2-1
Fri 12, Apr-21:00 - French Le Championnat Ligue 1
Dijon vs Amiens SC

0-0

0-0
Fri 12, Apr-22:00 - French National League
Le Mans vs Lyon Duchere

2-1

2-1
Fri 12, Apr-22:00 - French National League
Quevilly Rouen vs Concarneau

2-1

3-1
Fri 12, Apr-22:00 - French National League
USL Dunkerque vs SO Cholet

0-0

0-0
Fri 12, Apr-22:00 - French National League
Avranches vs L\'Entente SSG

1-1

5-1
Fri 12, Apr-22:00 - French National League
Pau FC vs Stade Lavallois MFC

1-1

2-1
Fri 12, Apr-22:00 - French National League
Tours FC vs Bourg Peronnas

0-0

1-0
Fri 12, Apr-22:00 - French National League
FC Villefranche Beaujolais vs JA Drancy

1-0

1-1
Fri 12, Apr-22:00 - French National League
FC Chambly vs Marignane Gignac

1-0

2-2
Fri 12, Apr-15:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Gagra vs Samtredia

0-0

1-0
Fri 12, Apr-17:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Shukura Kobuleti vs FC Shevardeni

0-1

1-1
Fri 12, Apr-21:00 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs FC Sioni Bolnisi

0-1

1-2
Fri 12, Apr-19:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Tbilisi vs Dila Gori

1-0

1-0
Fri 12, Apr-21:00 - German 3. Liga
SV Meppen vs Hallescher FC

0-2

0-2
Fri 12, Apr-22:30 - German Bundesliga
FC Nurnberg vs Schalke 04

0-0

1-1
Fri 12, Apr-20:30 - German Bundesliga 2
Union Berlin vs SSV Jahn Regensburg

1-1

2-2
Fri 12, Apr-20:30 - German Bundesliga 2
FC Erzgebirge Aue vs 1. FC Heidenheim 1846

0-1

0-1
Fri 12, Apr-19:30 - German Junioren Bundesliga Sud
Augsburg(U19) vs FC Ingolstadt(U19)

0-1

0-3
Fri 12, Apr-21:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Ingolstadt 04 Am vs TSV Buchbach

3-0

3-2
Fri 12, Apr-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Optik Rathenow vs Berliner AK 07

0-1

0-1
Fri 12, Apr-21:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Wacker Nordhausen vs Chemnitzer

1-2

1-2
Fri 12, Apr-21:30 - Germany - Regionalliga Nord
Drochtersen/Assel vs FC Hansa Luneburg

0-0

1-1
Fri 12, Apr-21:00 - Germany - Regionalliga Sued
1. FSV Mainz 05 II vs FSV Frankfurt

1-0

2-0
Fri 12, Apr-21:00 - Germany - Regionalliga West
SC Verl vs Monchengladbach AM.

0-2

1-2
Fri 12, Apr-20:30 - Germany OberLiga
Wurzburger Kickers B vs DJK Ammerthal

1-0

2-1
Fri 12, Apr-22:00 - Holland Eredivisie
NAC Breda vs Emmen

0-1

1-1
Fri 12, Apr-22:00 - Holland Jupiler League
FC Twente Enschede vs SC Telstar

1-0

1-0
Fri 12, Apr-22:00 - Holland Jupiler League
N.E.C. Nijmegen vs Helmond Sport

1-1

3-2
Fri 12, Apr-22:00 - Holland Jupiler League
Volendam vs Jong PSV Eindhoven

0-1

0-3
Fri 12, Apr-22:00 - Holland Jupiler League
SC Cambuur vs FC Utrecht Am.

2-1

4-1
Fri 12, Apr-22:00 - Holland Jupiler League
FC Eindhoven vs Roda JC Kerkrade

1-1

1-2
Fri 12, Apr-22:00 - Holland Jupiler League
FC Dordrecht 90 vs MVV Maastricht

1-0

1-1
Fri 12, Apr-22:00 - Holland Jupiler League
Almere City FC vs FC Den Bosch

2-0

3-1
Fri 12, Apr-22:00 - Holland Jupiler League
AZ Alkmaar 2 vs RKC Waalwijk

0-3

2-4
Fri 12, Apr-14:00 - Hungary U19 League
Ferencvarosi TC U19 vs Debreceni VSC (U19)

1-0

2-1
Fri 12, Apr-23:00 - Iceland Cup
KF Gardabaer vs Reynir Sandgerdi

0-0

1-1
Fri 12, Apr-23:00 - Iceland Cup
Vaengir Jupiters vs Kongarnir

3-0

9-0
Fri 12, Apr-23:00 - Iceland Cup
Fenrir vs KFR Aegir

0-2

0-2
Fri 12, Apr-23:00 - Iceland Women\\\'s League Cup
HK Vikingur Women\'s vs Hafnarfjordur Women\'s


1-2
Fri 12, Apr-23:15 - Iceland Women\\\'s League Cup
Fylkir Women\'s vs Keflavik Women\'s

1-0

4-0
Fri 12, Apr-17:00 - Indonesia President Cup
Arema Malang vs Persebaya Surabaya

1-0

2-0
Fri 12, Apr-16:30 - Iran League
Sepidrood Rasht vs Teraktor-Sazi

2-1

3-1
Fri 12, Apr-17:00 - Iran League
Padideh Mashhad vs Naft Masjed Soleyman FC

2-0

3-0
Fri 12, Apr-17:15 - Iran League
Sepahan S.C. vs Esteghlal Tehran

0-0

0-1
Fri 12, Apr-18:30 - Iran League
Sanat Naft vs Pars Jonoubi Jam

1-0

1-0
Fri 12, Apr-16:30 - Iraqi League
Al Karkh vs Al Semawah

1-1

2-1
Fri 12, Apr-16:30 - Iraqi League
Erbil SC vs Naft Al Junoob

0-0

0-0
Fri 12, Apr-16:30 - Iraqi League
Al Hussein vs Al Kahrabaa

2-1

3-2
Fri 12, Apr-16:30 - Iraqi League
Al Bahri vs Al Minaa

1-1

2-2
Fri 12, Apr-22:45 - Ireland Division 1
Drogheda United vs Shelbourne

0-0

0-0
Fri 12, Apr-22:45 - Ireland Division 1
Galway United vs Cobh Ramblers

1-2

1-2
Fri 12, Apr-22:45 - Ireland Division 1
Limerick FC vs Wexford Youths

0-0

1-1
Fri 12, Apr-22:45 - Ireland Division 1
Cabinteely FC vs Athlone

0-1

3-2
Fri 12, Apr-22:45 - Ireland Premier League
Cork City F.C. vs St. Patrick\'s

1-0

1-1
Fri 12, Apr-22:45 - Ireland Premier League
UC Dublin(UCD) vs Derry City

0-1

0-2
Fri 12, Apr-22:45 - Ireland Premier League
Sligo Rovers vs Dundalk

2-1

2-1
Fri 12, Apr-23:00 - Ireland Premier League
Shamrock Rovers vs Waterford United

1-0

2-1
Fri 12, Apr-23:00 - Ireland Premier League
Finn Harps vs Bohemians

0-1

0-1
Fri 12, Apr-17:00 - Israel Leumit League
Ironi Ramat Hasharon vs Hapoel Petah Tikva

0-0

0-0
Fri 12, Apr-17:00 - Israel Leumit League
Maccabi Ahi Nazareth vs Hapoel Acco

0-0

1-0
Fri 12, Apr-17:00 - Israel Leumit League
Hapoel Ashkelon vs Hapoel Afula

0-0

2-0
Fri 12, Apr-17:00 - Israel Leumit League
Hapoel Bnei Lod vs Hapoel Rishon Lezion

2-1

4-1
Fri 12, Apr-17:00 - Israel Leumit League
Hapoel Marmorek Irony Rehovot vs Hapoel Iksal

0-0

2-0
Fri 12, Apr-16:00 - Israel Liga Bet
Beitar Ramat Gan vs Ironi Beit Dagan

0-0

0-0
Fri 12, Apr-16:00 - Israel Liga Bet
Ms Ahva Kafr Manda vs Beitar Nahariya

0-0

3-0
Fri 12, Apr-15:30 - Israel State League
Maccabi Tzur Shalom vs Hapoel Bnei Zalfa

0-0

1-0
Fri 12, Apr-15:30 - Israel State League
Hapoel Asi Gilboa vs Hapoel Herzliya

1-0

2-0
Fri 12, Apr-15:30 - Israel State League
Hapoel Kafr Kanna vs Hapoel Jerusalem

1-1

1-4
Fri 12, Apr-15:30 - Israel State League
Ironi Tiberias vs Maccabi Ironi Kiryat Ata

0-0

1-0
Fri 12, Apr-15:30 - Israel State League
Rubi Shapira vs Ironi Nesher

1-1

2-1
Fri 12, Apr-15:30 - Israel State League
Hapoel Kaukab vs Moadon Sport Tira

2-0

3-0
Fri 12, Apr-16:00 - Israel State League
Maccabi Herzliya vs Hapoel Holon Yaniv

1-0

3-2
Fri 12, Apr-16:00 - Israel State League
Hakoah Amidar Ramat Gan FC vs Hapoel Mahane Yehuda

0-0

1-1
Fri 12, Apr-16:00 - Israel State League
Maccabi Kiryat Gat vs Maccabi Sha\'arayim

0-1

1-1
Fri 12, Apr-16:00 - Israel State League
Hapoel Kfar Shalem vs Maccabi Kabilio Jaffa

0-0

1-1
Fri 12, Apr-16:00 - Israel State League
Hapoel Azor vs Hapoel Bikat Hayarden

0-0

1-1
Fri 12, Apr-16:00 - Israel State League
Agudat Sport Nordia Jerusalem vs Kfar Kasem

0-2

0-3
Fri 12, Apr-16:00 - Israel State League
Shimshon Kfar Qasem vs Maccabi Yavne

1-3

2-3
Fri 12, Apr-16:00 - Israel State League
Agudat Sport Ashdod vs Beitar Kfar Saba Shlomi

0-0

1-1
Fri 12, Apr-16:30 - Israel State League
Hapoel Umm Al Fahm vs Hapoel Al Gharbiyee

1-0

3-0
Fri 12, Apr-23:00 - Italian Serie B
Delfino Pescara 1936 vs Perugia

1-0

1-1
Fri 12, Apr-21:00 - Italian Youth Cup
Torino Youth vs Fiorentina Youth

0-1

1-2
Fri 12, Apr-17:00 - Jordan Divison 1
Al-Tora vs Shabab Al Hussein

1-0

3-0
Fri 12, Apr-20:30 - Jordan Professional Premier League
Ramtha SC vs That Ras

2-0

3-0
Fri 12, Apr-17:00 - Jordan Professional Premier League
Al Salt vs Al Aqaba SC

0-1

0-2
Fri 12, Apr-14:00 - K-National League
Gangneung vs Changwon City

3-0

3-0
Fri 12, Apr-14:30 - K-National League
Gimhae City FC vs Gyeongju KHNP

1-1

1-1
Fri 12, Apr-17:30 - Kosovo Super League
KF Trepca \'89 vs Ballkani

1-0

2-1
Fri 12, Apr-15:05 - Macao Division 1
MFA Development vs PSP Macau

0-4

0-4
Fri 12, Apr-17:00 - Malaysia Premier League
Johor Darul Takzim II vs Negeri Sembilan Matrix

2-0

3-0
Fri 12, Apr-17:00 - Malaysia Premier League
Kelantan FA vs PDRM FA

0-0

0-1
Fri 12, Apr-17:00 - Malaysia Super League
Kedah vs Terengganu

2-0

3-0
Fri 12, Apr-17:00 - Malaysia Super League
Selangor FA vs Perak

1-1

1-1
Fri 12, Apr-19:00 - Mexico Primera Divison 2
Pumas UNAM II vs Club America B

1-1

1-1
Fri 12, Apr-21:00 - Mexico Youth U20
Puebla(U20) vs Leon U20

0-0

2-1
Fri 12, Apr-15:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Sfintul Gheorghe vs FC Sheriff

0-2

0-3
Fri 12, Apr-17:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Milsami vs Zimbru Chisinau

0-0

3-0
Fri 12, Apr-19:30 - Norway 3. Divisjon
Honefoss vs Bodo Glimt 2

2-0

6-0
Fri 12, Apr-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Stromsgodset vs Mjondalen

1-3

2-3
Fri 12, Apr-15:30 - Paraguayan Reserves League
Deportivo Capiata Reserve vs Guarani CA Reserve

1-0

1-0
Fri 12, Apr-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Arka Gdynia Youth vs Zaglebie Lubin Youth

0-2

3-3
Fri 12, Apr-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Slask Wroclaw Youth vs Wisla Krakow Youth

1-0

2-1
Fri 12, Apr-22:30 - Poland - I liga
GKS Jastrzebie vs Stal Mielec

0-0

1-0
Fri 12, Apr-21:00 - Poland - II liga
Znicz Pruszkow vs Olimpia Grudziadz

2-0

2-1
Fri 12, Apr-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Sporting Braga(U23) vs Rio Ave(U23)

1-3

1-3
Fri 12, Apr-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Play-Off
Sporting Lisbon(U19) vs Benfica(U19)

1-2

1-4
Fri 12, Apr-23:00 - Portugal Liga de Honora
UD Oliveirense vs SL Benfica B

0-1

1-2
Fri 12, Apr-19:00 - Portugal Liga de Honora
S.C. Braga B vs Cova Piedade

0-1

0-1
Fri 12, Apr-23:30 - Portugal Primera Liga
G.D. Chaves vs Belenenses

1-1

2-2
Fri 12, Apr-15:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
FK MOIK Baku vs Kesla FK B

1-0

2-1
Fri 12, Apr-15:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
Zira FK B vs Turan Tovuz

2-1

2-1
Fri 12, Apr-15:00 - Republic of Azerbaijan Division 1
Sabail B vs Qaradag Lokbatan

2-1

2-3
Fri 12, Apr-22:00 - Romania - Divizia A
Politehnica Iasi vs Dinamo Bucuresti

0-0

0-1
Fri 12, Apr-19:00 - Romania - Divizia A
Concordia Chiajna vs Dunarea Calarasi

2-0

3-0
Fri 12, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Unirea Dej vs ACS Olimpic Cetate Rasnov

0-1

0-1
Fri 12, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Cluj II vs Gaz Metan Medias II

3-1

5-1
Fri 12, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Millenium Giarmata vs National Sebis

1-1

3-3
Fri 12, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Alexandria vs Vointa Turnu Magurele

1-0

2-1
Fri 12, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Astra Giurgiu II vs FC U Craiova 1948

0-0

0-1
Fri 12, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
CS Universitatea Craiova B vs CSM Flacara Moreni

0-0

1-1
Fri 12, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Inainte Modelu vs Sportul Chiscani

1-1

3-1
Fri 12, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
ACSO Filiasi vs Atletic Bradu


2-1
Fri 12, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
FC Botosani B vs Pascani

0-1

0-2
Fri 12, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
Hermannstadt B vs Pucioasa

0-2

1-5
Fri 12, Apr-18:00 - Romania - Liga 3
ACS Unu Fotbal Club Gloria vs CS Sanatatea Cluj

1-1

2-1
Fri 12, Apr-17:00 - Russia Div 2 South
Legion Dynamo vs Dynamo Stavropol

1-0

2-0
Fri 12, Apr-17:00 - Russia Div 2 South
Spartak Vladikavkaz vs Mashuk-KMV

2-0

2-1
Fri 12, Apr-17:00 - Russia Div 2 South
Akademiya Futbola vs Druzhba Maykop


0-3
Fri 12, Apr-17:00 - Russia Div 2 South
FK Krasnodar III vs FK Biolog

1-0

2-2
Fri 12, Apr-18:00 - Russia Div 2 South
Spartak Nalchik vs SKA Rostov

1-0

1-1
Fri 12, Apr-18:30 - Russia Div 2 South
Volgar Astrachan vs Chernomorets Novorossiysk

0-0

2-1
Fri 12, Apr-19:00 - Russia Div 2 South
Urozhay Krasnodar vs FK Angusht Nazran

0-0

1-0
Fri 12, Apr-17:00 - Russia Div 2 West
SFC CRFSO Smolensk vs Chertanovo Moscow II


0-3
Fri 12, Apr-19:30 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs Rubin Kazan

0-0

1-0
Fri 12, Apr-14:00 - Russia Youth Championship League
CSKA Moscow Youth vs FK Orenburg Youth

1-0

2-0
Fri 12, Apr-15:00 - Russia Youth Championship League
Akhmat Grozny Youth vs Lokomotiv Moscow Youth

1-1

2-2
Fri 12, Apr-15:00 - Russia Youth Championship League
Arsenal Tula Youth vs FK Ural Youth

1-1

5-3
Fri 12, Apr-21:45 - Saudi Arabia Professional League
Al-Ahli Saudi FC vs Al Hilal

0-1

0-1
Fri 12, Apr-21:45 - Saudi Arabia Professional League
Al Wahda Mecca vs Al-Faisaly Harmah

0-0

1-2
Fri 12, Apr-20:05 - Saudi Arabia Professional League
Al-Taawon vs Al-Qadasiya

1-0

2-0
Fri 12, Apr-20:20 - Saudi Arabia Professional League
Ohod Medina vs Al-Feiha

1-3

1-3
Fri 12, Apr-22:05 - Scottish Championship
Dundee United vs Ayr Utd.

0-1

2-1
Fri 12, Apr-19:00 - Serbia - 1. Liga
Spartak Subotica vs FK Rad Beograd

1-0

2-0
Fri 12, Apr-15:45 - Singapore Premier League
Hougang United FC vs Home United FC

0-0

1-0
Fri 12, Apr-21:00 - Slovakia 2. Liga
FK Pohronie vs Dukla Banska Bystrica

0-2

0-2
Fri 12, Apr-18:30 - Slovenia 2. Liga
NK Radomlje vs NS Drava Ptuj

3-1

3-1
Fri 12, Apr-22:00 - South Africa Premier League
Chippa United FC vs Bidvest Wits

0-0

0-1
Fri 12, Apr-12:45 - South Australian Women\\\'s Premier League
Adelaide Comets Women\'s vs Adelaide University Women\'s

1-1

2-3
Fri 12, Apr-12:45 - South Australian Women\\\'s Premier League
FFSA NTC Girls Women\'s vs Fulham United Women\'s

2-2

4-4
Fri 12, Apr-14:45 - South Australian Women\\\'s Premier League
Metropolis Union Women\'s vs Salisbury Inter Women\'s

1-1

2-2
Fri 12, Apr-14:45 - South Australian Women\\\'s Premier League
West Adelaide SC Women\'s vs Adelaide City FC Women\'s

2-1

3-1
Fri 12, Apr-23:00 - Spanish Segunda Division
Sporting de Gijon vs Granada CF

1-0

1-0
Fri 12, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division
CF Reus Deportiu vs Real Oviedo


0-1
Fri 12, Apr-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Ontinyent CF vs Teruel


0-1
Fri 12, Apr-22:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Utrera vs Sevilla C

1-1

1-2
Fri 12, Apr-22:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UD Mutilvera vs Valle de Egues

1-1

3-3
Fri 12, Apr-21:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Tidaholms vs Vanersborgs IF

0-1

1-1
Fri 12, Apr-21:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IFK Aspudden-Tellus vs Enskede IK

1-1

2-4
Fri 12, Apr-21:00 - Sweden Superettan
Jonkopings Sodra IF vs Dalkurd FF

0-0

1-0
Fri 12, Apr-21:30 - Sweden U19
Vasalunds IF(U19) vs FC Djursholm(U19)

3-4

4-4
Fri 12, Apr-21:00 - Swedish Allsvenskan
AFC Eskilstuna vs Orebro

0-0

1-1
Fri 12, Apr-22:00 - Switzerland Challenge League
Aarau vs Winterthur

0-0

2-2
Fri 12, Apr-17:00 - Syrian League
Al-Majd Damascus vs Al-Wahda Damascus

0-0

0-1
Fri 12, Apr-17:00 - Syrian League
Al-Wathba Homs vs Al Nawaeir

2-1

4-1
Fri 12, Apr-17:00 - Syrian League
Al Shorta Damascus vs Jableh SC

0-0

0-0
Fri 12, Apr-17:00 - Syrian League
Al Herafyeen vs Tishreen SC

2-1

2-2
Fri 12, Apr-21:00 - Syrian League
Hutteen SC vs Al-Sahel Sport

0-0

1-0
Fri 12, Apr-16:00 - Thai League 1
Chiangmai FC vs Chiangrai United

0-0

0-1
Fri 12, Apr-19:59 - Turkey 2 Ligi A
Istanbulspor vs Osmanlispor FC

0-0

1-0
Fri 12, Apr-16:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Amedspor vs Gaziantepspor


3-0
Fri 12, Apr-21:30 - Turkey Super Lig
Bursaspor vs Trabzonspor

0-0

0-1
Fri 12, Apr-14:00 - Turkey U21 Ligi 1
Istanbulspor(U21) vs Osmanlispor FC(U21)

1-0

4-0
Fri 12, Apr-14:00 - Turkey U21 Super League
Bursaspor(U21) vs Trabzonspor(U21)

1-1

2-2
Fri 12, Apr-17:50 - UAE League Division 1
Dubba Al Husun vs Al Taawon

0-1

3-3
Fri 12, Apr-17:50 - UAE League Division 1
Masafi vs Al-Hamriyah

0-1

0-2
Fri 12, Apr-17:50 - UAE League Division 1
Al Arabi vs Al Oruba(UAE)

0-2

1-2
Fri 12, Apr-20:30 - UAE League Professional
Al Wasl FC vs Al Ahli Dubai

0-2

2-4
Fri 12, Apr-20:30 - UAE League Professional
Emirates Club vs Al-Dhafra

1-0

3-2
Fri 12, Apr-17:50 - UAE League Professional
Dabba Al-Fujairah vs Al Fujairah

1-1

2-1
Fri 12, Apr-18:00 - UAE League Professional
Baniyas vs Al-Sharjah

1-1

1-2
Fri 12, Apr-19:59 - Ukraine Persha Liga
Obolon Brovar Kiev vs Volyn Lutsk

1-1

2-4
Fri 12, Apr-19:00 - Ukraine Persha Liga
Dnipro-1 vs FC Sumy

2-0

7-0
Fri 12, Apr-13:00 - Ukraine U19 Liga
Metalurh Zaporizhya(U19) vs Lviv(U19)

2-2

4-2
Fri 12, Apr-13:00 - Ukraine U19 Liga
PFC Oleksandria(U19) vs FC Shakhtar Donetsk(U19)

0-1

0-3
Fri 12, Apr-14:00 - Ukraine U19 Liga
Volyn(U19) vs FC Karpaty Lviv(U19)

2-0

3-0
Fri 12, Apr-14:00 - Ukraine U19 Liga
Chernomorets Odessa(U19) vs Dynamo Kyiv(U19)

0-3

1-5
Fri 12, Apr-13:00 - Ukraine U21 Liga
FC Shakhtar Donetsk(U21) vs Zorya(U21)

3-0

3-1
Fri 12, Apr-14:00 - Ukraine U21 Liga
FC Mariupol (U21) vs Olimpic Donetsk(U21)


3-0
Fri 12, Apr-17:15 - Uzbekistan Professional Football League
Metallurg Bekobod vs Qizilqum Zarafshon

3-1

4-1
Fri 12, Apr-18:15 - Uzbekistan Professional Football League
Nasaf Qarshi vs Navbahor Namangan

0-1

0-1
Fri 12, Apr-23:00 - Venezuela Segunda Division
Ciudad Vinotinto vs Chico de Guayana

0-1

1-1
Fri 12, Apr-14:00 - Vietnam First Division
Hong Linh Ha Tinh vs Hue FC

1-1

2-1
Fri 12, Apr-14:00 - Vietnam League
Becamex Binh Duong vs TP Ho Chi Minh

0-1

2-3
Fri 12, Apr-16:00 - Vietnam League
Sanna Khanh Hoa vs Ha Noi FC

0-0

0-0
Fri 12, Apr-22:45 - Wales Cymru Alliance
Rhyl FC vs Conwy Borough FC

0-3

0-5
Fri 12, Apr-22:45 - Wales Premier League
Aberystwyth Town vs Cefn Druids

0-0

0-0
Fri 12, Apr-22:45 - Wales Premier League
Caernarfon vs Newtown AFC

2-0

4-1
Fri 12, Apr-22:45 - Wales Premier League
Bala Town F.C. vs Connah\'s Quay Nomads FC

1-2

1-4
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.