Football Results for Sat 8, Dec 2018

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 8, Dec 2018

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 8, Dec-17:00 - Albania Super league
KF Tirana vs Kastrioti Kruje

2-0

4-0
Sat 8, Dec-19:59 - Albania Super league
Teuta Durres vs Partizani Tirana

1-0

1-1
Sat 8, Dec-21:30 - Angola Girabola League
Progresso Sambizanga vs Onze Bravos

1-1

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - Angola Girabola League
ASA Luanda vs Interclube Luanda


0-1
Sat 8, Dec-18:00 - Angola Girabola League
Recreativo Libolo vs Sagrada Esperanca

0-0

1-1
Sat 8, Dec-18:00 - Angola Girabola League
Saurimo FC vs Sporting Cabinda

0-0

0-1
Sat 8, Dec-00:00 - Argentina Prim B Metropolitana
CA San Miguel vs Tristan Suarez

0-0

0-0
Sat 8, Dec-00:00 - Argentina Prim B Metropolitana
Defensores Unidos vs Flandria

0-1

2-1
Sat 8, Dec-00:10 - Argentina Prim B Metropolitana
CA Fenix Pilar vs Barracas Central

0-0

0-1
Sat 8, Dec-00:00 - Argentina Prim C Metropolitana
San Martin Burzaco vs Leandro N Alem

0-0

0-0
Sat 8, Dec-00:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Barracas vs Deportivo Merlo

1-1

2-3
Sat 8, Dec-04:30 - Argentina Torneo Federal A
Chaco For Ever vs Gimnasia y Tiro

1-0

3-0
Sat 8, Dec-04:30 - Argentina Torneo Federal A
Deportivo Maipu vs CA Juventud Unida San Luis

1-0

1-1
Sat 8, Dec-04:30 - Argentina Torneo Federal A
Estudiantes de San Luis vs Huracan Las Heras

1-0

3-0
Sat 8, Dec-05:00 - Argentina Torneo Federal A
Juventud Antoniana vs Sarmiento Resistencia

0-0

1-1
Sat 8, Dec-02:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Temperley vs Independiente Rivadavia

1-0

2-0
Sat 8, Dec-03:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Defensores de Belgrano vs Ferrol Carril Oeste

0-0

2-0
Sat 8, Dec-04:00 - Argentinian Primera Super League
San Martin Tucuman vs Newells Old Boys

0-0

0-3
Sat 8, Dec-14:00 - Armenia Division 2
Pyunik B vs Banants B

0-2

1-3
Sat 8, Dec-14:00 - Armenia Division 2
Gandzasar Kapan B vs Erebuni

5-0

8-0
Sat 8, Dec-14:00 - Armenia Division 2
Ararat Yerevan II vs Shirak B

0-1

0-2
Sat 8, Dec-14:00 - Armenia Division 2
Banants C vs Alashkert B Martuni

0-2

0-2
Sat 8, Dec-14:00 - Armenia Division 2
FC Yerevan vs Junior Sevan

1-0

2-0
Sat 8, Dec-14:00 - Armenia Division 2
Lokomotiv Yerevan vs Ararat-Armenia B

0-0

2-0
Sat 8, Dec-15:00 - Australia League A
Perth Glory FC vs Melbourne City

1-0

1-0
Sat 8, Dec-10:35 - Australia League A
Sydney FC vs Wellington Phoenix

0-3

1-3
Sat 8, Dec-12:50 - Australia League A
Melbourne Victory FC vs Adelaide United

0-0

2-0
Sat 8, Dec-04:30 - Australia National Youth League
Brisbane Roar FC Am vs Perth Glory FC Am

2-1

2-1
Sat 8, Dec-10:00 - Australia National Youth League
Melbourne Victory FC Am vs Adelaide United FC Youth

2-0

2-1
Sat 8, Dec-12:30 - Australia National Youth League
Western Sydney Wanderers AM vs Newcastle Jets FC Youth

1-0

3-0
Sat 8, Dec-19:59 - Austrian Bundesliga
FC Trenkwalder Admira vs Red Bull Salzburg

1-1

2-2
Sat 8, Dec-19:59 - Austrian Bundesliga
St.Polten vs Rheindorf Altach

1-0

2-1
Sat 8, Dec-19:59 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs LASK Linz

1-1

1-1
Sat 8, Dec-15:15 - Beach Soccer World Cup - African Qualifier
Libya Beach Soccer vs Tanzania Beach Soccer


5-2
Sat 8, Dec-16:30 - Beach Soccer World Cup - African Qualifier
Egypt Beach Soccer vs Morocco Beach Soccer


5-1
Sat 8, Dec-14:00 - Beach Soccer World Cup - African Qualifier
Senegal Beach Soccer vs Nigeria Beach Soccer


4-4
Sat 8, Dec-22:30 - Belgian First Amateur Division
Oudenaarde vs Lierse Kempenzonen

1-2

1-3
Sat 8, Dec-22:30 - Belgian First Amateur Division
Thes Sport Tessenderlo vs RFC Seraing

2-0

4-0
Sat 8, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
FCV Dender EH vs Dessel Sport

1-0

2-0
Sat 8, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
ASV Geel vs KMSK Deinze

1-0

2-3
Sat 8, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
KSK Heist vs RWD Molenbeek

0-1

2-3
Sat 8, Dec-23:00 - Belgian First Amateur Division
Sporting Chatelet vs Excelsior Virton

1-0

1-0
Sat 8, Dec-21:00 - Belgian Jupiler League
Genk vs Kortrijk

1-1

1-1
Sat 8, Dec-23:00 - Belgian Jupiler League
KV Oostende vs KSC Lokeren

0-0

1-0
Sat 8, Dec-23:00 - Belgian Jupiler League
Royal Excel Mouscron vs Zulte Waregem

0-0

0-0
Sat 8, Dec-23:30 - Belgian Jupiler League
St.-Truidense VV vs Standard Liege

1-0

1-1
Sat 8, Dec-23:30 - Belgium - 2e Klasse
Westerlo vs KV Mechelen

0-0

1-3
Sat 8, Dec-19:59 - Belgium - 2e Klasse
K.F.C.O. Beerschot Wilrijk vs A.F.C. Tubize

3-0

5-2
Sat 8, Dec-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
The Strongest vs Sport Boys Warnes

1-0

6-0
Sat 8, Dec-19:00 - Brazil Copa RS U20
Racing Club(U20) vs CA Penarol U20

0-0

1-1
Sat 8, Dec-22:15 - Brazil Copa RS U20
Santos U20 vs Gremio (RS) U20

2-2

3-4
Sat 8, Dec-00:30 - Brazil Copa RS U20
CR Flamengo (RJ) U20 vs CA Independiente(U20)

0-0

0-1
Sat 8, Dec-03:30 - Brazil Copa RS U20
Cruzeiro U20(MG) vs Nacional Montevideo(U20)

0-0

1-1
Sat 8, Dec-16:00 - Bulgaria B PFG
PFC Nesebar vs FC Dobrudzha

0-0

3-1
Sat 8, Dec-16:00 - Bulgaria B PFG
Lokomotiv Sofia vs PFK Montana

0-1

0-1
Sat 8, Dec-16:00 - Bulgaria B PFG
Chernomorets Balchik vs CSKA 1948 Sofia

0-0

0-0
Sat 8, Dec-16:00 - Bulgaria B PFG
Strumska Slava vs Arda

0-0

1-3
Sat 8, Dec-17:00 - Bulgaria B PFG
Litex Lovech vs OFC Pomorie

0-0

3-0
Sat 8, Dec-14:30 - Bulgaria Premier
Cherno More Varna vs Lokomotiv Plovdiv

2-0

2-0
Sat 8, Dec-17:00 - Bulgaria Premier
POFC Botev Vratsa vs Beroe

0-1

0-1
Sat 8, Dec-19:30 - Bulgaria Premier
Levski Sofia vs Etar Veliko Tarnovo

1-1

2-1
Sat 8, Dec-14:30 - Club Friendly
Ruch Chorzow vs BTP Stal Brzeg

1-0

1-0
Sat 8, Dec-15:00 - Club Friendly
Gunnilse IS vs Kallered SK

1-1

2-2
Sat 8, Dec-15:00 - Club Friendly
Breidablik vs KR Reykjavik

1-0

2-2
Sat 8, Dec-15:00 - Club Friendly
GKS Jastrzebie vs Gwarek Tarnowskie Gory

0-0

0-0
Sat 8, Dec-15:00 - Club Friendly
Kulladals FF vs Eslovs BK

1-0

1-3
Sat 8, Dec-21:30 - Club Friendly
Atletico Paranaense(U19) vs Coritiba PR(U19)

2-0

2-2
Sat 8, Dec-00:00 - Club Friendly
Cherry Orchard vs Bluebell United

1-0

2-1
Sat 8, Dec-12:30 - Club Friendly
Moreton Bay United vs Mitchelton

0-1

2-1
Sat 8, Dec-13:30 - Club Friendly
Bangkok Glass vs Bangkok United FC

0-1

0-3
Sat 8, Dec-15:00 - COSAFA Cup U20
South Africa(U20) vs Eswatini(U20)

1-0

4-0
Sat 8, Dec-17:30 - COSAFA Cup U20
Zambia(U20) vs Mozambique(U20)

1-0

1-1
Sat 8, Dec-17:30 - COSAFA Cup U20
Malawi(U20) vs Democratic Rep Congo(U20)

1-2

1-3
Sat 8, Dec-20:30 - Croatia - 1. Division
Hajduk Split vs Istra 1961

0-0

3-1
Sat 8, Dec-18:00 - Croatia - 1. Division
NK Rijeka vs NK Lokomotiva Zagreb

1-0

3-0
Sat 8, Dec-15:30 - Croatia U19
Varteks Varazdin U19 vs Dinamo Zagreb (U19)

0-0

0-3
Sat 8, Dec-16:00 - Croatia U19
NK Croatia Sesvete(U19) vs NK Osijek (U19)

0-1

1-2
Sat 8, Dec-21:00 - Cyprus 1 Division
E.N.Paralimni vs Apollon Limassol FC

0-2

0-2
Sat 8, Dec-19:00 - Cyprus 1 Division
Pafos FC vs AEK Larnaca

1-0

1-0
Sat 8, Dec-19:59 - Cyprus 1 Division
Alki Oroklini vs AC Omonia Nicosia

0-1

0-2
Sat 8, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Olympiakos Nicosia FC vs Othellos Athienou

0-0

2-1
Sat 8, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Thoi Lakatamias vs Anagennisi Deryneia

0-0

0-0
Sat 8, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Asil Lysi vs Digenis Voroklinis

2-1

2-1
Sat 8, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Onisilos Sotiras vs MEAP Nisou

0-0

1-0
Sat 8, Dec-16:30 - Cyprus 2 Division
Karmiotissa Pano Polemidion vs Aris Limassol

1-0

1-1
Sat 8, Dec-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slavia Praha vs Mlada Boleslav

1-0

3-2
Sat 8, Dec-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Banik Ostrava vs FC Bohemians 1905

0-0

2-0
Sat 8, Dec-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
SK Sigma Olomouc vs Synot Slovacko

1-0

1-0
Sat 8, Dec-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
MFK Karvina vs FK Baumit Jablonec

1-1

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - Danish SAS Ligaen
Hobro I.K. vs Sonderjyske

0-0

0-0
Sat 8, Dec-18:30 - Denmark Youth U17
FC Kobenhavn(U17) vs Brondby(U17)

3-2

6-2
Sat 8, Dec-18:30 - Denmark Youth U17
Nordsjaelland (U17) vs Esbjerg FB(U17)

2-0

4-0
Sat 8, Dec-16:00 - Denmark Youth U19
Nordsjaelland (U19) vs Esbjerg FB(U19)

0-0

0-1
Sat 8, Dec-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Liga Deportiva Universitaria vs Delfin S.C.

0-0

0-0
Sat 8, Dec-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Deportivo Cuenca vs Sociedad Deportiva Aucas

0-1

0-1
Sat 8, Dec-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
CD El Nacional vs Barcelona SC(ECU)

0-0

0-0
Sat 8, Dec-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Tecnico Universitario vs Club Sport Emelec

0-0

1-2
Sat 8, Dec-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Independiente Del Valle vs Macara

0-1

0-1
Sat 8, Dec-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Guayaquil City F.C. vs Universidad Catolica Quito

1-1

2-1
Sat 8, Dec-16:35 - England Conference
Boreham Wood F.C. vs Leyton Orient

1-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference
Chesterfield vs Salford City F.C.

1-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference
Wrexham vs Eastleigh

1-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference
Dagenham and Redbridge vs Halifax Town

0-0

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference
Ebbsfleet United vs Barnet F.C.

0-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference
Barrow vs Maidstone United

0-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference
Havant & Waterlooville FC vs Braintree Town

0-0

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference
Harrogate Town vs Aldershot Town

1-1

4-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference
Maidenhead United vs Hartlepool United FC

0-1

0-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference
Sutton United vs Solihull Moors

1-1

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference
Dover Athletic vs AFC Fylde

0-1

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference
Gateshead vs Bromley

1-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference North Division
Stockport County vs Chester FC

1-1

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference North Division
Darlington vs Nuneaton Town

0-1

1-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference North Division
Kidderminster vs Brackley Town

1-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference North Division
Boston United vs York City

0-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference North Division
Alfreton Town vs Spennymoor Town

1-4

1-7
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference North Division
Altrincham vs AFC Telford United

1-1

3-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference North Division
Blyth Spartans vs Ashton United

0-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference North Division
Leamington vs Chorley

1-0

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference North Division
Bradford Park Avenue vs Southport FC

1-1

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference North Division
FC United of Manchester vs Curzon Ashton FC

1-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference South Division
Torquay United vs Welling United

2-0

3-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference South Division
Bath City vs Concord Rangers

0-0

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference South Division
Eastbourne Borough vs Billericay Town

0-1

0-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference South Division
St Albans City vs Wealdstone FC

0-0

0-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference South Division
Weston Super Mare vs Woking

1-3

2-4
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference South Division
East Thurrock United vs Chelmsford City

2-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference South Division
Dartford vs Slough Town

0-1

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference South Division
Gloucester City vs Hampton & Richmond

0-0

0-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference South Division
Hemel Hempstead Town vs Dulwich Hamlet

1-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference South Division
Oxford City vs Truro City

1-0

4-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Conference South Division
Hungerford Town vs Chippenham Town

0-1

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England League One
Scunthorpe United vs Gillingham

0-0

0-2
Sat 8, Dec-19:00 - England League One
Walsall vs Coventry

0-1

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England League One
Blackpool vs Charlton Athletic

1-0

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England League One
Wycombe Wanderers vs Barnsley

0-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - England League One
Plymouth Argyle vs Bradford City AFC

1-2

3-3
Sat 8, Dec-19:00 - England League One
Luton Town vs Fleetwood Town

1-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England League One
Portsmouth vs Southend United

2-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England League One
Peterborough United vs Oxford United

1-1

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - England League One
Bristol Rovers vs Doncaster Rovers

0-2

0-4
Sat 8, Dec-19:00 - England League One
Burton Albion FC vs Shrewsbury Town

1-0

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England League One
AFC Wimbledon vs Rochdale

0-1

1-1
Sat 8, Dec-17:00 - England League Two
Mansfield Town vs Notts County

1-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England League Two
Milton Keynes Dons vs Carlisle

0-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England League Two
Crewe Alexandra vs Oldham Athletic AFC

0-2

0-2
Sat 8, Dec-19:00 - England League Two
Bury vs Exeter City

1-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England League Two
Cheltenham Town vs Grimsby Town

1-0

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England League Two
Tranmere Rovers vs Cambridge United

0-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - England League Two
Colchester United vs Macclesfield Town

1-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - England League Two
Swindon vs Newport County

1-0

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England League Two
Yeovil Town vs Forest Green Rovers

0-0

1-2
Sat 8, Dec-19:00 - England League Two
Morecambe vs Port Vale

2-0

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - England League Two
Crawley Town vs Northampton Town

0-0

0-1
Sat 8, Dec-19:00 - England League Two
Stevenage FC vs Lincoln City

0-1

0-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Scarborough Athletic vs Hyde United

0-2

0-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Gainsborough Trinity

0-0

0-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Hednesford Town vs Whitby Town

1-0

1-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Farsley Celtic vs Basford Utd

0-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Stalybridge Celtic vs Stafford Rangers

0-1

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Warrington Town FC vs North Ferriby United

3-0

4-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Grantham Town vs Marine

1-0

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Witton Albion vs Bamber Bridge

0-0

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Matlock Town vs Workington

1-1

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Buxton FC vs Mickleover Sports

2-0

5-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Northern Premier League
Nantwich Town vs South Shields

0-0

0-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
AFC Hornchurch vs Kingstonian

0-1

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Tonbridge Angels vs Worthing

1-0

1-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bishop\'s Stortford vs Lewes

1-1

1-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bognor Regis Town vs Dorking Wanderers

0-1

0-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Enfield Town vs Harlow Town

2-1

4-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Corinthian Casuals vs Potters Bar Town

0-0

1-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Burgess Hill Town vs Carshalton Athletic FC

3-0

3-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Leatherhead vs Brightlingsea Regent

0-0

0-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Margate vs Wingate & Finchley

1-1

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Merstham vs Whitehawk

0-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Haringey Borough vs Folkestone Invicta

1-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Coalville Town vs Kings Lynn

2-1

3-3
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Halesowen Town vs Tamworth

0-0

0-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Kettering Town vs Lowestoft Town

1-0

3-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Rushall Olympic vs Hitchin Town

0-2

1-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Leiston FC vs Stourbridge

0-1

0-3
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Stratford Town vs Barwell

0-1

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
St Ives Town vs Bedworth United

0-1

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Needham Market vs Banbury United

2-2

3-3
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Royston Town vs Biggleswade Town

3-2

4-6
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
St Neots Town vs Redditch United

1-1

3-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern League Central Division
Alvechurch vs Rushden&Diamonds

0-0

0-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Farnborough Town vs Walton Casuals

1-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Basingstoke Town vs Hendon

2-1

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Weymouth vs Frome Town

1-0

4-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Salisbury City vs Wimborne Town

2-0

4-3
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Chesham United vs Swindon Supermarine

1-1

3-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Beaconsfield Town F.C. vs Poole Town

1-1

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Taunton Town vs Harrow Borough

2-0

7-0
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Metropolitan Police vs Tiverton Town

0-0

3-2
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Gosport Borough vs Dorchester Town

1-1

1-4
Sat 8, Dec-19:00 - England Southern Premier League
Merthyr Town vs Kings Langley

0-1

1-1
Sat 8, Dec-21:30 - England The Championship
Reading vs Sheffield United

0-0

0-2
Sat 8, Dec-00:00 - England The Championship
West Bromwich(WBA) vs Aston Villa

1-1

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - England The Championship
Sheffield Wed vs Rotherham United

1-0

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - England The Championship
Wigan Athletic vs Derby County

0-1

0-1
Sat 8, Dec-19:00 - England The Championship
Stoke City vs Ipswich

1-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - England The Championship
Norwich City vs Bolton Wanderers

1-0

3-2
Sat 8, Dec-19:00 - England The Championship
Nottingham Forest vs Preston North End

0-0

0-1
Sat 8, Dec-19:00 - England The Championship
Millwall vs Hull City

1-1

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - England The Championship
Middlesbrough vs Blackburn Rovers

0-1

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - England The Championship
Birmingham vs Bristol City

0-0

0-1
Sat 8, Dec-19:00 - England The Championship
Brentford vs Swansea City

1-3

2-3
Sat 8, Dec-19:00 - England The Championship
Leeds United vs Queens Park Rangers

1-1

2-1
Sat 8, Dec-19:00 - England U23 Premier League
Liverpool(U23) vs Arsenal(U23)

2-1

4-1
Sat 8, Dec-17:00 - England U23 Premier League
Fulham U23 vs Stoke City U23

0-0

1-1
Sat 8, Dec-17:00 - England U23 Premier League
West Bromwich U23 vs Reading(U23)

2-0

2-0
Sat 8, Dec-15:00 - England U23 Premier League 2
Birmingham U23 vs Nottingham Forest U23

0-0

2-0
Sat 8, Dec-21:30 - English Premier League
Chelsea FC vs Manchester City

1-0

2-0
Sat 8, Dec-23:45 - English Premier League
Leicester City vs Tottenham Hotspur

0-1

0-2
Sat 8, Dec-19:00 - English Premier League
West Ham United vs Crystal Palace

0-1

3-2
Sat 8, Dec-16:30 - English Premier League
AFC Bournemouth vs Liverpool

0-1

0-4
Sat 8, Dec-19:00 - English Premier League
Manchester United vs Fulham

3-0

4-1
Sat 8, Dec-19:00 - English Premier League
Cardiff City vs Southampton

0-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - English Premier League
Burnley vs Brighton & Hove Albion

1-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - English Premier League
Arsenal vs Huddersfield Town

0-0

1-0
Sat 8, Dec-21:00 - French Championnat Amateur Group A
Martigues vs Lyonnais B

0-1

3-2
Sat 8, Dec-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Paris Saint Germain (U19) vs Le Havre(U19)


3-0
Sat 8, Dec-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
US Orleans U19 vs Paris FC U19


3-1
Sat 8, Dec-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Lens U19 vs Saran(U19)


1-1
Sat 8, Dec-18:30 - French Championnat National U19 Groupe B
Lyonnais U19 vs ES Troyes AC(U19)


2-0
Sat 8, Dec-21:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Brest Stade U19 vs Tours FC U19


0-1
Sat 8, Dec-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Nantes U19 vs Trelissac U19


3-4
Sat 8, Dec-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Vannes OC U19 vs Guingamp (U19)


1-7
Sat 8, Dec-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Stade Rennais FC(U19) vs Chateauroux U19


3-0
Sat 8, Dec-17:30 - French Championnat National U19 Groupe D
Toulon (U19) vs Castelnau le Cres (U19)


1-0
Sat 8, Dec-18:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Nice U19 vs Cannes AS U19


1-1
Sat 8, Dec-18:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Montpellier(U19) vs Saint-Etienne U19


0-1
Sat 8, Dec-21:00 - French Cup
Chateauroux vs Pau FC

1-0

4-0
Sat 8, Dec-21:00 - French Cup
Avion vs Red Star FC 93

0-0

0-1
Sat 8, Dec-21:00 - French Cup
JA Le Poire Sur Vie vs Les Herbiers

1-1

1-6
Sat 8, Dec-21:00 - French Cup
USSA Vertou vs FC Bergerac

0-1

1-3
Sat 8, Dec-21:00 - French Cup
Vitre vs Inzinzac Montagnarde

1-0

2-0
Sat 8, Dec-21:00 - French Cup
Hyeres vs Grenoble

0-0

1-1
Sat 8, Dec-21:00 - French Cup
St Pryve St Hilaire vs ESTAC Troyes

1-0

3-2
Sat 8, Dec-21:00 - French Cup
US Cheminots Paray vs US Orleans

0-1

0-4
Sat 8, Dec-21:00 - French Cup
Stade Pontivy vs Avranches

0-0

1-0
Sat 8, Dec-21:00 - French Cup
Besancon FC vs Tours FC

0-0

1-2
Sat 8, Dec-21:00 - French Cup
Canet Roussillon vs Frejus Saint-Raphael

2-0

4-2
Sat 8, Dec-21:05 - French Cup
Grand Quevilly vs Pontivy GSI

1-0

1-2
Sat 8, Dec-21:30 - French Cup
Concarneau vs Saint Malo

1-0

2-0
Sat 8, Dec-22:00 - French Cup
Olympique Ales vs Marignane Gignac

0-1

0-2
Sat 8, Dec-19:00 - French Cup
Chamalieres FC vs FC Villefranche Beaujolais

0-0

0-0
Sat 8, Dec-22:45 - French Cup
Aiglon Lament vs Sainte Genevieve Sports

1-0

3-2
Sat 8, Dec-16:30 - French Cup
Versailles 78 vs Lens

2-2

2-4
Sat 8, Dec-17:30 - French Cup
FC Cote Bleue vs Lyon Duchere

0-1

1-2
Sat 8, Dec-19:30 - French Cup
AS Villers Houlgate vs Le Havre

1-2

1-5
Sat 8, Dec-19:59 - French Cup
Entente Sannois vs CS Sedan Ardennes

1-0

1-0
Sat 8, Dec-19:59 - French Cup
Saint-Louis Neuweg vs Nancy

0-2

0-2
Sat 8, Dec-19:59 - French Cup
SC Schiltigheim vs Biesheim

0-1

2-1
Sat 8, Dec-19:59 - French Cup
FA Illkirch Graffenstaden vs FC Sochaux-Montbeliard

0-0

0-1
Sat 8, Dec-19:59 - French Cup
Bobigny A.C. vs Clermont Foot

0-1

0-2
Sat 8, Dec-18:00 - French Cup
US Boulogne vs Iris Club de Croix

0-0

2-2
Sat 8, Dec-18:00 - French Cup
US Raon L Etape vs ST Maur Lusitanos

1-2

2-2
Sat 8, Dec-18:00 - French Cup
Stade Beaucairois vs Ajaccio GFCO

0-0

0-0
Sat 8, Dec-20:30 - French Cup
Viry-Chatillon vs Angouleme CFC

1-0

2-2
Sat 8, Dec-17:00 - French Feminines D1
ASJ Soyaux Women\'s vs Lyonnais Women\'s

0-3

0-6
Sat 8, Dec-17:00 - French Feminines D1
Dijon Women\'s vs Guingamp Women\'s

0-0

1-1
Sat 8, Dec-17:00 - French Feminines D1
Bordeaux Women\'s vs Montpellier HSC Women\'s

2-1

2-2
Sat 8, Dec-17:00 - French Feminines D1
Lille OSC Metropole Women\'s vs Rodez Aveyron Women\'s

0-0

0-1
Sat 8, Dec-17:00 - French Feminines D1
Fleury 91 Women\'s vs FC Metz Women\'s

2-1

2-1
Sat 8, Dec-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Rennais FC vs Dijon

0-0

2-0
Sat 8, Dec-23:00 - French Le Championnat Ligue 1
Guingamp vs Amiens SC

0-0

1-2
Sat 8, Dec-23:00 - Friendly Internationals
Togo(U20) vs Senegal(U20)

0-0

0-1
Sat 8, Dec-19:30 - Friendly Internationals
Mali(U20) vs Burkina Faso(U20)

1-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - Futsal Italian Serie A
Union Arzignanochiampo Futsal vs Acqua e Sapone C5 Futsal

0-0

2-4
Sat 8, Dec-00:00 - Futsal Italian Serie A
Civitella Colormax Futsal vs Came Dosson Futsal

0-2

1-6
Sat 8, Dec-21:30 - Futsal Spain Division De Honor
Movistar Inter Futsal vs Aspil Vidal Ribera Navarra Futsal

2-1

5-3
Sat 8, Dec-22:30 - Futsal Spain Division De Honor
O Parrulo Ferrol Futsal vs Jaen Paraiso Interior Futsal

1-1

3-3
Sat 8, Dec-16:00 - Futsal Spain Division De Honor
Industrias Santa Coloma Futsal vs Peniscola RehabMedic Futsal

0-1

1-3
Sat 8, Dec-00:00 - Futsal Spain Division De Honor
Palma Futsal vs EiPozo Murcia Turistica Futsal

2-1

2-3
Sat 8, Dec-19:00 - Georgia Primera Division
Torpedo Kutaisi vs FC Kolkheti-1913 Poti

3-0

4-0
Sat 8, Dec-18:00 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs FC Metalurgi Rustavi

1-0

1-0
Sat 8, Dec-14:00 - Georgia Primera Division
Dinamo Tbilisi vs Dila Gori

0-1

1-2
Sat 8, Dec-14:00 - Georgia Primera Division
Chikhura Sachkhere vs FC Sioni Bolnisi

2-0

2-1
Sat 8, Dec-14:00 - Georgia Primera Division
Samtredia vs FC Saburtalo Tbilisi

0-2

1-4
Sat 8, Dec-17:00 - German 3. Liga
Uerdingen vs Hansa Rostock

1-1

2-1
Sat 8, Dec-17:00 - German 3. Liga
FC Kaiserslautern vs Wurzburger Kickers

0-0

0-0
Sat 8, Dec-17:00 - German 3. Liga
Karlsruher SC vs Preuben Munster

3-0

5-0
Sat 8, Dec-17:00 - German 3. Liga
VfL Osnabruck vs SV Wehen Wiesbaden

2-1

2-1
Sat 8, Dec-17:00 - German 3. Liga
Eintracht Braunschweig vs Hallescher FC

0-1

0-1
Sat 8, Dec-17:00 - German 3. Liga
Fortuna Koln vs Munchen 1860

0-0

0-0
Sat 8, Dec-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Chemnitzer(U17) vs RasenBallsport Leipzig(U17)

0-0

2-2
Sat 8, Dec-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Wolfsburg(U17) vs Borgfeld(U17)

0-0

1-1
Sat 8, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hannover 96(U17) vs Energie Cottbus(U17)

0-2

1-3
Sat 8, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Holstein Kiel(U17) vs Hertha BSC Berlin(U17)

1-0

1-2
Sat 8, Dec-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Nurnberg (U17) vs Bayern Munich(U17)

0-2

0-5
Sat 8, Dec-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Hoffenheim(U17) vs 1. FC Heidenheim(U17)

0-0

1-2
Sat 8, Dec-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Stuttgarter Kickers(U17) vs Karlsruher SC (U17)

2-0

4-1
Sat 8, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Augsburg(U17) vs Eintracht Frankfurt(U17)

2-0

3-0
Sat 8, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FSV Mainz 05(U17) vs FC Ingolstadt(U17)

0-0

2-1
Sat 8, Dec-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Arminia Bielefeld (U17) vs Fortuna Dusseldorf(U17)

0-0

1-1
Sat 8, Dec-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Koln(U17) vs SC Paderborn 07(U17)

1-0

3-0
Sat 8, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Monchengladbach(U17) vs Schalke 04 (U17)

1-1

1-1
Sat 8, Dec-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
RW Essen(U17) vs Bayer Leverkusen(U17)

0-5

3-6
Sat 8, Dec-18:30 - German Bundesliga
VfL Wolfsburg vs Hoffenheim

2-1

2-2
Sat 8, Dec-18:30 - German Bundesliga
Schalke 04 vs Borussia Dortmund

0-1

1-2
Sat 8, Dec-18:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs Augsburg

0-0

1-0
Sat 8, Dec-18:30 - German Bundesliga
SC Freiburg vs RB Leipzig

2-0

3-0
Sat 8, Dec-18:30 - German Bundesliga
Bayern Munich vs FC Nurnberg

2-0

3-0
Sat 8, Dec-21:30 - German Bundesliga
Hertha BSC Berlin vs Eintracht Frankfurt

1-0

1-0
Sat 8, Dec-16:00 - German Bundesliga 2
Greuther Furth vs FC Erzgebirge Aue

0-1

0-5
Sat 8, Dec-16:00 - German Bundesliga 2
SV Darmstadt 98 vs FC Ingolstadt 04

0-1

1-1
Sat 8, Dec-16:00 - German Bundesliga 2
1. FC Heidenheim 1846 vs MSV Duisburg

1-0

4-1
Sat 8, Dec-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hamburger(U19) vs Magdeburg(U19)

2-0

5-0
Sat 8, Dec-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Werder Bremen(U19) vs Hannover 96 (U19)

0-0

1-0
Sat 8, Dec-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hertha BSC Berlin U19 vs Wolfsburg (U19)

0-0

1-3
Sat 8, Dec-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Union Berlin(U19) vs Carl Zeiss Jena(U19)

0-1

1-1
Sat 8, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
RB Leipzig(U19) vs St. Pauli(U19)

0-0

0-1
Sat 8, Dec-16:30 - German Junioren Bundesliga Sud
Stuttgarter Kickers(U19) vs VfB Stuttgart U19

0-2

0-4
Sat 8, Dec-17:30 - German Junioren Bundesliga Sud
Augsburg(U19) vs Nurnberg (U19)

2-1

2-3
Sat 8, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Mainz(U19) vs FC Ingolstadt(U19)

1-1

3-2
Sat 8, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Bayern Munich(U19) vs Hoffenheim(U19)

0-1

1-2
Sat 8, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Eintracht Frankfurt(U19) vs FSV Frankfurt (U19)

2-1

3-1
Sat 8, Dec-16:00 - German Junioren Bundesliga West
Preuben Munster U19 vs Koln (U19)

0-0

3-0
Sat 8, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga West
MSV Duisburg (U19) vs Alemannia Aachen(U19)

1-0

1-1
Sat 8, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Schalke 04 (U19) vs SV Rodinghausen(U19)

1-0

2-1
Sat 8, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Bayer 04 Leverkusen U19 vs Monchengladbach(U19)

0-0

0-2
Sat 8, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Fortuna Dusseldorf U19 vs Dortmund(U19)

0-1

4-1
Sat 8, Dec-14:00 - German Junioren Bundesliga West
RW Oberhausen U19 vs Bochum(U19)

0-0

1-1
Sat 8, Dec-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemnitzer vs SV Babelsberg 03

0-0

2-0
Sat 8, Dec-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Optik Rathenow vs ZFC Meuselwitz

0-2

2-3
Sat 8, Dec-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Germania Halberstadt vs Berliner FC Dynamo

1-0

2-0
Sat 8, Dec-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
VSG Altglienicke vs Hertha BSC Berlin Am

0-1

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - Germany - Regionalliga Nord
SSV Jeddeloh vs FC St. Pauli II

0-1

2-1
Sat 8, Dec-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Lupo-Martini Wolfsburg vs VfB Lubeck

0-3

0-3
Sat 8, Dec-16:30 - Germany - Regionalliga Nord
SC Weiche Flensburg 08 vs Germania Egestorf Langreder

0-0

4-0
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Werder Bremen (Am) vs FC Hansa Luneburg

2-0

4-1
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
Saarbrucken vs Stuttgart Amateure

1-1

3-1
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
Mainz Am vs Kickers Offenbach

1-1

1-3
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
SC Freiburg (Am) vs Eintracht Stadtallendorf

1-1

3-2
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
SSV Ulm 1846 vs FK Pirmasens

1-1

2-1
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
FSV Frankfurt vs Steinbach

1-2

1-4
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
TSG Hoffenheim Am. vs TSG Balingen

1-0

3-0
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
Astoria Walldorf vs VfR Wormatia Worms

2-0

3-2
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
Hessen Dreieich vs SV Waldhof Mannheim

0-1

0-3
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs RW Oberhausen

0-2

2-2
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga West
RW Essen vs Kaan Marienborn

0-0

1-0
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga West
Dortmund(Am) vs Wattenscheid

2-0

3-1
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga West
TV Herkenrath vs Koln Am.

0-1

1-2
Sat 8, Dec-17:00 - Germany - Regionalliga West
SV Straelen vs Fortuna Dusseldorf II

0-0

2-0
Sat 8, Dec-17:00 - Greece - Football League
Ergotelis vs Kerkyra

0-0

1-2
Sat 8, Dec-21:30 - Greece Super League
AEK Athens vs Lamia

1-0

2-0
Sat 8, Dec-19:15 - Greece Super League
Asteras Tripolis vs Pas Giannina

0-0

1-0
Sat 8, Dec-15:00 - Greece U19
Ergotelis(U19) vs Platanias FC(U19)

1-0

1-0
Sat 8, Dec-15:15 - Greece U19
OFI Crete(U19) vs Panathinaikos(U19)

0-1

0-1
Sat 8, Dec-16:00 - Greece U19
Panaitolikos Agrinio(U19) vs Apollon Smirnis U19

0-0

0-0
Sat 8, Dec-13:00 - Greece U19
Xanthi(U19) vs Olympiakos Piraeus(U19)

0-0

0-0
Sat 8, Dec-13:30 - Greece U19
Panionios(U19) vs PAE Levadiakos(U19)

1-0

2-0
Sat 8, Dec-13:45 - Greece U19
AEK Athens(U19) vs Lamia U19

2-0

4-1
Sat 8, Dec-14:00 - Greece U19
Atromitos Athens(U19) vs FC Aris Thessaloniki(U19)

1-1

2-1
Sat 8, Dec-21:30 - Holland Eredivisie
Willem II vs SC Heerenveen

1-2

1-5
Sat 8, Dec-22:45 - Holland Eredivisie
FC Zwolle vs Ajax Amsterdam

1-2

1-4
Sat 8, Dec-23:45 - Holland Eredivisie
ADO Den Haag vs De Graafschap

0-0

0-0
Sat 8, Dec-18:30 - Holland Tweede Divisie
Rijnsburgse Boys vs Koninklijke HFC

0-1

0-1
Sat 8, Dec-18:30 - Holland Tweede Divisie
Jong Sparta Rotterdam vs Excelsior Maassluis

1-1

1-1
Sat 8, Dec-18:30 - Holland Tweede Divisie
GVVV Veenendaal vs HHC Hardenberg

0-0

0-0
Sat 8, Dec-18:30 - Holland Tweede Divisie
VV Katwijk vs Omniworld Almere Am.

0-0

1-0
Sat 8, Dec-21:00 - Holland Tweede Divisie
Vitesse Arnhem Am. vs Scheveningen

2-1

2-1
Sat 8, Dec-17:30 - Holland Tweede Divisie
BVV Barendrecht vs IJsselmeervogels

1-1

1-4
Sat 8, Dec-18:00 - Holland Tweede Divisie
Kozakken Boys vs SV De Treffers

0-0

1-0
Sat 8, Dec-18:00 - Holland Tweede Divisie
Spakenburg vs VV Sint Bavo

0-0

3-1
Sat 8, Dec-10:30 - HongKong Premier League
Wofoo Tai Po vs LeeMan

2-0

2-1
Sat 8, Dec-10:30 - HongKong Premier League
R&F vs Southern District

1-1

1-1
Sat 8, Dec-13:30 - HongKong Premier League
Eastern A.A Football Team vs Hong Kong Pegasus FC

0-1

1-2
Sat 8, Dec-22:30 - Hungary NB1
Ujpest FC vs MOL Vidi FC

2-0

2-0
Sat 8, Dec-19:59 - Hungary NB1
Ferencvarosi TC vs Mezokovesd-Zsory

1-0

3-2
Sat 8, Dec-19:59 - Hungary NB1
MTK Budapest FC vs Szombathelyi Haladas

1-0

4-0
Sat 8, Dec-19:59 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Budapest Honved

1-0

2-0
Sat 8, Dec-19:59 - Hungary NB1
Diosgyor VTK vs Kisvarda

1-1

1-1
Sat 8, Dec-19:59 - Hungary NB1
Puskas Akademia vs PAKSI FC

0-1

1-1
Sat 8, Dec-14:15 - India Goa Professional League
Salgaocar Sports Club vs Vasco SC

0-0

2-0
Sat 8, Dec-15:30 - India League Division 1
East Bengal vs Gokulam

2-0

3-1
Sat 8, Dec-18:00 - India Super League
Northeast United vs Atletico De Kolkata

0-0

0-0
Sat 8, Dec-15:30 - Indonesia Liga 1
Persib Bandung vs Barito Putera

3-2

3-3
Sat 8, Dec-15:30 - Indonesia Liga 1
Bhayangkara FC vs Bali United FC

2-0

2-0
Sat 8, Dec-15:30 - Indonesia Liga 1
Madura United FC vs Persela Lamongan

2-1

2-1
Sat 8, Dec-12:30 - Indonesia Liga 1
Persebaya Surabaya vs PSIS Semarang

0-0

1-0
Sat 8, Dec-14:30 - Iran League Division 1
Aluminium Arak vs Baderan Tehran FC

1-0

1-1
Sat 8, Dec-14:30 - Iran League Division 1
Khooneh Be Khooneh vs Mes Rafsanjan

1-2

2-2
Sat 8, Dec-14:30 - Iran League Division 1
Qashqai Shiraz vs Arvand Khorramshahr

0-0

1-0
Sat 8, Dec-15:00 - Iraqi League
Al Kahrabaa vs Al Karkh

0-0

0-1
Sat 8, Dec-15:00 - Iraqi League
Al-Naft vs Al Semawah

0-0

3-0
Sat 8, Dec-17:15 - Iraqi League
Al Talaba vs Al Zawraa

1-1

1-1
Sat 8, Dec-18:00 - Israel Premier League
Maccabi Haifa vs Hapoel Ironi Kiryat Shmona

0-1

2-2
Sat 8, Dec-22:30 - Israel Premier League
Bnei Yehuda Tel Aviv vs Maccabi Tel Aviv

0-2

1-3
Sat 8, Dec-19:59 - Israel Premier League
F.C. Ashdod vs Maccabi Petah Tikva FC

1-0

1-1
Sat 8, Dec-20:15 - Israel Premier League
Hapoel Beer Sheva vs Hapoel Bnei Sakhnin FC

1-0

1-1
Sat 8, Dec-21:45 - Israel State League
Hakoah Amidar Ramat Gan FC vs Hapoel Bikat Hayarden

0-0

1-0
Sat 8, Dec-14:00 - Italian Campionato Primavera
Genoa Youth vs Inter Milan Youth

0-0

1-2
Sat 8, Dec-14:00 - Italian Campionato Primavera
Frosinone Youth vs Crotone Youth

1-1

2-1
Sat 8, Dec-14:00 - Italian Campionato Primavera
Cosenza Calcio Youth vs Lecce Youth

0-0

0-1
Sat 8, Dec-15:00 - Italian Campionato Primavera
Udinese Youth vs Sampdoria Youth

1-0

1-1
Sat 8, Dec-15:00 - Italian Campionato Primavera
Verona Youth vs Salernitana Youth


4-0
Sat 8, Dec-16:00 - Italian Campionato Primavera
Juventus Youth vs Fiorentina Youth

1-2

3-2
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Lazio Youth vs Livorno Youth

0-0

0-0
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Benevento Youth vs Perugia Youth

0-0

0-1
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Bologna Youth vs Venezia F.C. Youth

1-0

2-1
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Chievo Youth vs Torino Youth

1-2

1-4
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Cittadella Youth vs Parma Youth


1-2
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Cremonese Youth vs Spezia Youth


1-4
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Pescara Youth vs Foggia Youth

3-0

6-0
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Spal Youth vs Padova Youth


3-0
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Campionato Primavera
Carpi Youth vs Brescia Youth

1-1

2-1
Sat 8, Dec-14:00 - Italian Campionato Primavera
Roma Youth vs Empoli Youth

1-2

1-4
Sat 8, Dec-18:00 - Italian Serie A
Napoli vs Frosinone

2-0

4-0
Sat 8, Dec-21:00 - Italian Serie A
Cagliari vs AS Roma

0-2

2-2
Sat 8, Dec-23:30 - Italian Serie A
Lazio vs Sampdoria

0-1

2-2
Sat 8, Dec-18:00 - Italian Serie B
Venezia F.C. vs Ascoli

0-0

1-0
Sat 8, Dec-18:00 - Italian Serie B
Lecce vs Perugia

0-0

0-0
Sat 8, Dec-18:00 - Italian Serie B
Spezia vs Cosenza Calcio 1914

1-0

4-0
Sat 8, Dec-15:30 - Italian Serie B
Padova vs Palermo

1-1

1-3
Sat 8, Dec-00:00 - Italian Serie B
Delfino Pescara 1936 vs Carpi

0-0

2-0
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Woman\\\'s Cup
San Zaccaria Women\'s vs AGSM Verona Women\'s


1-3
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Woman\\\'s Cup
ASD Pink Sport time Bari Women\'s vs Tavagnacco Women\'s


2-3
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Woman\\\'s Cup
Orobica Women\'s vs GS Roma Women\'s


1-3
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Woman\\\'s Cup
US Sassuolo Calcio Women\'s vs Chievo Verona Women\'s


1-0
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Woman\\\'s Cup
Florentia Women\'s vs Fiorentina Women\'s


1-2
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Woman\\\'s Cup
Castelvecchio Women\'s vs Juventus Women\'s


0-4
Sat 8, Dec-17:30 - Italian Woman\\\'s Cup
Roma CF Women\'s vs Atalanta Mozzanica Women\'s


2-1
Sat 8, Dec-21:30 - Italy C1B
Imolese vs USD Virtus Verona

0-0

3-1
Sat 8, Dec-23:30 - Italy C1B
S.S.D. Monza 1912 vs Giana Erminio

2-0

3-0
Sat 8, Dec-23:45 - Italy C1B
Ternana vs Fermana

2-0

2-0
Sat 8, Dec-17:30 - Italy C1B
Vicenza vs Teramo

1-0

1-1
Sat 8, Dec-17:30 - Italy C1B
Triestina vs Gubbio

0-1

2-2
Sat 8, Dec-17:30 - Italy C1B
Rimini vs Albinoleffe

1-2

3-2
Sat 8, Dec-17:30 - Italy C1B
Vis Pesaro vs FeralpiSalo

0-0

1-0
Sat 8, Dec-17:30 - Italy C1B
Renate AC vs Alma Juventus Fano

0-1

0-1
Sat 8, Dec-17:30 - Italy C1B
Pordenone Calcio SSD vs Ravenna

2-0

2-1
Sat 8, Dec-17:30 - Italy C1C
Trapani vs Juve Stabia

1-1

1-2
Sat 8, Dec-09:00 - Japan Futsal League
Bardral Urayasu Futsal vs Nagoya oceans Futsal

1-2

2-4
Sat 8, Dec-11:00 - Japan Futsal League
Fuchu Athletic FC Futsal vs Shriker Osaka Futsal

1-1

2-1
Sat 8, Dec-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s vs Nippon Sport Science University Women\'s

1-1

1-2
Sat 8, Dec-09:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Tokyo Verdy

1-0

2-0
Sat 8, Dec-16:00 - Kenya Premier League
Kakamega Homeboyz vs Nairobi

0-0

1-0
Sat 8, Dec-16:00 - Kenya Premier League
Mathare United FC vs Chemelil Sugar FC

2-0

2-0
Sat 8, Dec-16:00 - Kenya Premier League
Posta Rangers vs Western Stima

0-0

0-1
Sat 8, Dec-16:00 - Kenya Premier League
Bandari FC vs Gor Mahia

1-0

2-1
Sat 8, Dec-17:15 - King of Bahrain Cup
Al Hidd vs East Riffa

1-0

1-0
Sat 8, Dec-20:15 - King of Bahrain Cup
Al Najma Club vs Al Hala

0-0

0-0
Sat 8, Dec-08:30 - Korea FA Cup
Daegu FC vs Ulsan Hyundai FC

0-0

3-0
Sat 8, Dec-20:30 - Kuwaiti Crown Prince Cup
Khaitan vs Al-Shabab(KUW)

0-2

2-2
Sat 8, Dec-17:05 - Kuwaiti Crown Prince Cup
Al-Salibikhaet vs Al-Salmiyah

0-2

0-2
Sat 8, Dec-17:05 - Kuwaiti Crown Prince Cup
Al-Ttadamon vs Al-Nasar

0-0

1-1
Sat 8, Dec-20:30 - Kuwaiti Crown Prince Cup
Al Kuwait SC vs Kazma

3-0

3-1
Sat 8, Dec-15:30 - Lebanese League
Al Safa Beirut vs Bekaa Sport Club

1-0

2-0
Sat 8, Dec-16:15 - Lebanese League
Tadamon Sour vs Racing Beirut

1-0

2-0
Sat 8, Dec-17:30 - Libya League Division 1
Khaleej Sirte vs Al Taawun


1-2
Sat 8, Dec-17:30 - Libya League Division 1
Al-Shat vs Al Athad

0-0

0-0
Sat 8, Dec-17:30 - Libya League Division 1
Al Sadaqa FC vs Al-Hilal(LBY)


1-0
Sat 8, Dec-17:00 - Malta First Division League
Qrendi vs Marsa F.C.


3-2
Sat 8, Dec-19:15 - Malta First Division League
Zejtun Corinthians vs Swieqi United

0-2

1-3
Sat 8, Dec-19:00 - Malta Premier League
Sliema Wanderers FC vs Balzan FC

0-0

1-3
Sat 8, Dec-17:00 - Malta Premier League
Hamrun Spartans vs Pieta Hotspurs

3-2

3-2
Sat 8, Dec-17:00 - Malta Premier League
St. Andrews vs Floriana F.C.

0-0

0-0
Sat 8, Dec-19:15 - Malta Premier League
Tarxien Rainbows F.C. vs Valletta FC

0-5

0-7
Sat 8, Dec-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Zeta vs OFK Petrovac

0-0

0-0
Sat 8, Dec-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs FK Mornar

1-0

2-1
Sat 8, Dec-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Titograd vs FK Rudar Pljevlja

1-0

1-0
Sat 8, Dec-16:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Grbalj Radanovici vs Lovcen Cetinje

0-1

3-2
Sat 8, Dec-17:30 - Morocco Division 2
JSM Jeunesse Sportive El Massira vs Club Salmi


1-1
Sat 8, Dec-18:00 - Morocco Division 2
ASS Association Sportive de Sale vs Union Sportive Sidi Kacem

0-0

2-1
Sat 8, Dec-18:00 - Morocco Division 2
KAC de Kenitra vs Itihad Z. Khemisset

1-1

2-2
Sat 8, Dec-18:00 - Morocco Division 2
Wydad Fes vs Wydad Temara

0-0

0-0
Sat 8, Dec-18:00 - Morocco Division 2
Racing Casablanca vs Raja de Beni Mellal

0-1

0-3
Sat 8, Dec-18:00 - Morocco Division 2
JSK Chabab Kasba Tadla vs Maghreb Fez


2-2
Sat 8, Dec-18:00 - Morocco Division 2
Chabab Atlas Khenifra vs Chabab Ben Guerir


1-0
Sat 8, Dec-18:00 - Morocco Division 2
Renaissance Zmamra vs Olympique Dcheira

0-0

0-0
Sat 8, Dec-19:59 - Morocco Super League
Olympique de Safi vs Olympique Club de Khouribga

0-1

1-1
Sat 8, Dec-18:00 - Morocco Super League
Kawkab de Marrakech vs Renaissance Sportive de Berkane

0-0

0-0
Sat 8, Dec-04:00 - New Zealand Women\\\'s League
Canterbury United Women\'s vs Auckland City Women\'s

1-0

1-0
Sat 8, Dec-21:00 - Northern Ireland IFA Championship
Portadown FC vs Knockbreda

1-1

4-3
Sat 8, Dec-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Larne FC vs Dundela FC

1-0

5-0
Sat 8, Dec-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Limavady United vs Police Service of Northern Ireland FC

3-1

3-4
Sat 8, Dec-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Carrick Rangers vs Harland & Wolff Welders

0-1

1-4
Sat 8, Dec-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballinamallard United vs Loughgall FC

1-1

1-2
Sat 8, Dec-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballyclare Comrades vs Dergview FC

2-1

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Coleraine F.C. vs Ards FC

0-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Linfield FC vs Crusaders FC

2-0

4-1
Sat 8, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Dungannon Swifts vs Newry City

0-0

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Cliftonville vs Glenavon FC

1-1

4-2
Sat 8, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Institute FC vs Glentoran FC

1-2

3-3
Sat 8, Dec-19:00 - Northern Ireland Premier League
Warrenpoint Town vs Ballymena United F.C.

1-2

2-4
Sat 8, Dec-17:05 - Omani Federation Cup
Al Nasr vs Al Shabab(OMA)

1-0

1-1
Sat 8, Dec-19:30 - Omani Federation Cup
Saham vs Mjees

0-1

1-1
Sat 8, Dec-18:00 - Omani Federation Cup
Oman Club vs Sur Club

0-1

1-2
Sat 8, Dec-21:00 - Poland - Ekstraklasa
Korona Kielce vs Wisla Plock

2-1

2-2
Sat 8, Dec-18:30 - Poland - Ekstraklasa
Pogon Szczecin vs Zaglebie Sosnowiec

0-0

1-0
Sat 8, Dec-23:30 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Krakow vs Jagiellonia Bialystok

2-0

2-2
Sat 8, Dec-15:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
CD Aves(U23) vs Portimonense(U23)

0-0

2-1
Sat 8, Dec-17:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
GD Estoril-Praia(U23) vs Maritimo(U23)

2-1

3-1
Sat 8, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Beira Mar(U19) vs Pacos Ferreira(U19)


2-1
Sat 8, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Benfica(U19) vs Cova Piedade(U19)


5-0
Sat 8, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
GD Estoril-Praia(U19) vs Alverca(U19)


2-0
Sat 8, Dec-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Portimonense U17 vs Pinhalnovense(U17)


1-1
Sat 8, Dec-15:00 - Portugal Liga de Honora
GD Estoril-Praia vs S.C. Covilha

1-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - Portugal Liga de Honora
Academico de Viseu vs Cova Piedade

0-0

0-0
Sat 8, Dec-19:00 - Portugal Liga de Honora
FC Famalicao vs Leixoes

1-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - Portugal Liga de Honora
FC Porto B vs Academica Coimbra

2-0

3-0
Sat 8, Dec-22:00 - Portugal Primera Liga
Desportivo de Tondela vs Sporting Braga

0-1

0-1
Sat 8, Dec-00:30 - Portugal Primera Liga
FC Porto vs Portimonense

1-1

4-1
Sat 8, Dec-19:30 - Portugal Primera Liga
Belenenses vs G.D. Chaves

1-0

1-0
Sat 8, Dec-17:00 - Qatar League
Al Khor SC vs Al-Sailiya

0-1

1-2
Sat 8, Dec-19:30 - Qatar League
Umm Salal vs Al-Arabi SC

0-2

0-3
Sat 8, Dec-22:00 - Romania - Divizia A
CFR Cluj vs Gaz Metan Medias

1-2

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - Romania - Divizia A
Hermannstadt vs Dinamo Bucuresti

1-1

1-1
Sat 8, Dec-16:00 - Romania - Liga 2
Politehnica Timisoara vs ACS Energeticianul

0-0

0-0
Sat 8, Dec-13:00 - Romania - Liga 2
Daco-Getica Bucuresti vs Academica Clinceni

0-2

0-2
Sat 8, Dec-13:00 - Romania - Liga 2
Dacia Unirea Braila vs ACS Poli Timisoara

1-0

2-0
Sat 8, Dec-13:00 - Romania - Liga 2
CS Mioveni vs Sportul Snagov

0-1

0-4
Sat 8, Dec-13:00 - Romania - Liga 2
CS Aerostar Bacau vs FC Metaloglobus Bucuresti

5-0

9-1
Sat 8, Dec-13:00 - Romania - Liga 2
Ripensia Timisoara vs Luceafarul Oradea

1-0

2-0
Sat 8, Dec-13:30 - Romania - Liga 2
Farul Constanta vs UTA Arad

0-0

1-1
Sat 8, Dec-12:00 - Russia Futsal League
Sibiryak Bratsk Futsal vs Norilsky Nickel Futsal

0-1

5-2
Sat 8, Dec-18:00 - Russia Futsal League
Ukhta Futsal vs Tyumen Futsal

0-3

1-6
Sat 8, Dec-18:00 - Russia Futsal League
Nefteyugansk Futsal Futsal vs MFK Sinara Ekaterinburg Futsal

1-7

3-9
Sat 8, Dec-21:00 - Russia Premier League
Anzhi Makhachkala vs Spartak Moscow

0-1

0-3
Sat 8, Dec-18:30 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs Gazovik Orenburg

0-1

2-1
Sat 8, Dec-16:00 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs Yenisey Krasnoyarsk

2-0

2-1
Sat 8, Dec-13:30 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs FK Rostov

1-0

1-0
Sat 8, Dec-15:00 - Russia Youth Championship League
Dinamo Moscow Youth vs FK Ural Youth

1-1

3-1
Sat 8, Dec-15:00 - Russia Youth Championship League
FK Krasnodar Youth vs Ufa Youth

1-1

2-2
Sat 8, Dec-13:00 - Russia Youth Championship League
Zenit St.Petersburg Youth vs Rubin Kazan Youth

0-0

0-1
Sat 8, Dec-18:00 - San Marino Girone A
SS Murata vs SP La Fiorita

0-5

0-9
Sat 8, Dec-18:00 - San Marino Girone A
SP Libertas vs SP Tre Fiori

2-0

2-2
Sat 8, Dec-18:00 - San Marino Girone A
Fiorentino vs SP Domagnano

1-0

2-0
Sat 8, Dec-18:00 - San Marino Girone A
S.S Pennarossa vs Folgore/Falciano

2-1

3-1
Sat 8, Dec-18:30 - Saudi Arabia Professional League
Al-Fateh SC vs Al-Hazm

1-1

3-2
Sat 8, Dec-18:50 - Saudi Arabia Professional League
Al-Raed vs Al Ahli Jeddah

0-0

0-0
Sat 8, Dec-16:05 - Saudi Arabia Professional League
Al Hilal vs Al-Nassr FC

2-0

2-2
Sat 8, Dec-15:50 - Saudi Arabia Youth League
Al-Fath Youths vs Al Wehda Youth

1-1

1-1
Sat 8, Dec-15:50 - Saudi Arabia Youth League
Al-Qadasiya Youths vs Al Ahli Jeddah Youth

1-0

2-1
Sat 8, Dec-16:15 - Saudi Arabia Youth League
Al-Taawon Youths vs Al-Tai Youth

0-0

2-2
Sat 8, Dec-16:15 - Saudi Arabia Youth League
Al-Raed Youths vs Ohud Medina Youths

1-1

1-1
Sat 8, Dec-16:35 - Saudi Arabia Youth League
Al-Ansar Youths vs Al-Hilal Youths


1-5
Sat 8, Dec-16:40 - Saudi Arabia Youth League
Al-Ittihad Youths vs Al Nasr Riyadh Youths

2-2

2-4
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish Championship
Partick Thistle vs Dunfermline

1-0

2-0
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish Championship
Ross County vs Queen of the South FC

0-0

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish Championship
Falkirk vs Alloa Athletic

2-1

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish Championship
Greenock Morton vs Dundee United

0-1

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Lossiemouth FC vs Clachnacuddin

1-2

1-5
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish Highland Football League
Strathspey Thistle vs Fraserburgh

1-1

1-3
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish League One
Forfar Athletic vs Arbroath

0-1

2-3
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish League One
Dumbarton vs Airdrieonians

0-1

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish League One
East Fife vs Stranraer F.C.

2-0

3-3
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish League One
Montrose vs Raith Rovers

1-1

3-2
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish League One
Brechin City vs Stenhousemuir

1-1

1-2
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish League Two
Cowdenbeath F.C. vs Clyde F.C.

0-1

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish League Two
Queen\'s Park vs Stirling Albion

1-1

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Albion Rovers FC

2-1

4-2
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish League Two
Berwick Rangers vs Peterhead

0-3

0-5
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish League Two
Annan Athletic vs Edinburgh City

0-1

1-2
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish Premier League
Aberdeen vs St. Johnstone

0-0

0-2
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish Premier League
Celtic vs Kilmarnock

4-0

5-1
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish Premier League
Livingston F.C. vs St. Mirren

0-1

3-1
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish Premier League
Hearts vs Motherwell FC

1-0

1-0
Sat 8, Dec-19:00 - Scottish Premier League
Hamilton Academical FC vs Hibernian FC

0-0

0-1
Sat 8, Dec-20:30 - Senegal Premier League
Union Sportive Goree vs Dakar Sacre Coeur

0-2

2-2
Sat 8, Dec-19:59 - Senegal Premier League
Stade de Mbour vs ASEC Ndiambour

0-0

0-0
Sat 8, Dec-22:00 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda vs FK Napredak Krusevac

1-0

3-0
Sat 8, Dec-18:45 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs Trencin

2-1

3-1
Sat 8, Dec-16:45 - Slovakia 1. Liga
Slovan Bratislava vs MSK Zilina

4-0

5-2
Sat 8, Dec-17:00 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce vs FC Nitra

0-0

0-3
Sat 8, Dec-17:00 - Slovakia 1. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs MFK Zemplin Michalovce

0-0

0-1
Sat 8, Dec-17:00 - Slovakia 1. Liga
FK Senica vs MFK Ruzomberok

1-1

1-1
Sat 8, Dec-17:00 - Slovakia 1. Liga
SKF Sered vs DAC Dunajska Streda

0-0

0-1
Sat 8, Dec-17:00 - Slovenia 1. Liga
ND Gorica vs NK Olimpija Ljubljana

1-1

1-3
Sat 8, Dec-19:05 - Slovenia 1. Liga
Domzale vs NK Krsko

0-0

2-1
Sat 8, Dec-17:30 - South Africa First League
Witbank Spurs vs FC Cape Town

0-0

0-1
Sat 8, Dec-17:30 - South Africa First League
Royal Eagles vs Jomo Cosmos

1-0

2-0
Sat 8, Dec-17:30 - South Africa First League
Real Kings vs Mbombela United

1-0

1-3
Sat 8, Dec-17:30 - South Africa First League
Maccabi FC vs Richards Bay

0-1

0-1
Sat 8, Dec-17:30 - South Africa First League
Cape Umoya United vs Uthongathi FC

0-0

0-0
Sat 8, Dec-19:59 - South Africa Telkom KnockOut
Baroka FC vs Orlando Pirates

1-0

1-1
Sat 8, Dec-14:00 - Spanish Ladies League Division 2
Pozuelo de Alarcon Women\'s vs Atletico de Madrid B Women\'s

0-0

1-0
Sat 8, Dec-21:30 - Spanish Primera Division
Villarreal vs Celta Vigo

0-1

2-3
Sat 8, Dec-23:45 - Spanish Primera Division
Espanyol vs Barcelona

0-3

0-4
Sat 8, Dec-16:00 - Spanish Primera Division
Atletico Madrid vs Alaves

1-0

3-0
Sat 8, Dec-00:00 - Spanish Primera Division
Leganes vs Getafe

0-1

1-1
Sat 8, Dec-19:15 - Spanish Primera Division
Valencia vs Sevilla

0-0

1-1
Sat 8, Dec-15:00 - Spanish Primera U19
Malaga(U19) vs CF Rusadir(U19)

2-0

5-0
Sat 8, Dec-16:00 - Spanish Primera U19
CD Sobradillo(U19) vs Union Viera(U19)

2-1

3-5
Sat 8, Dec-14:00 - Spanish Primera U19
Villarreal(U19) vs Elche(U19)

3-1

4-1
Sat 8, Dec-21:00 - Spanish Segunda Division
Mallorca vs Malaga

0-1

1-2
Sat 8, Dec-21:00 - Spanish Segunda Division
Albacete vs Osasuna

2-1

2-2
Sat 8, Dec-23:00 - Spanish Segunda Division
Real Oviedo vs Almeria

1-2

1-2
Sat 8, Dec-16:00 - Spanish Segunda Division
Deportivo La Coruna vs Numancia

2-0

2-2
Sat 8, Dec-00:00 - Spanish Segunda Division
Tenerife vs Extremadura

0-0

0-0
Sat 8, Dec-19:00 - Spanish Segunda Division
Gimnastic Tarragona vs Granada CF

0-1

0-1
Sat 8, Dec-23:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Real Madrid Castilla vs San Sebastian Reyes

1-1

3-2
Sat 8, Dec-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Unionistas de Salamanca vs Deportivo La Coruna B

0-0

0-0
Sat 8, Dec-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Arenas Club de Getxo vs Real Oviedo B

0-1

0-3
Sat 8, Dec-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Calahorra vs Real Union de Irun

1-0

1-1
Sat 8, Dec-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Cultural de Durango vs SD Amorebieta

0-1

0-2
Sat 8, Dec-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UD Levante B vs Ontinyent CF

0-0

1-0
Sat 8, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Laracha vs Arosa Sociedad Cultural

1-1

1-1
Sat 8, Dec-16:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Union Viera vs Atletico Union Guimar

1-0

2-1
Sat 8, Dec-16:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tamaraceite vs CD Union Puerto

0-2

1-3
Sat 8, Dec-01:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Buzanada vs UD Las Zocas

1-1

1-1
Sat 8, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Jerez Industrial CF vs Moralo CP

1-2

1-3
Sat 8, Dec-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Ardoi vs Alesves


2-0
Sat 8, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Barreda Balompie vs UD Samano


3-1
Sat 8, Dec-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Ribamontan Al Mar CF vs SD Torina


2-0
Sat 8, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Bezana vs Velarde CF


2-0
Sat 8, Dec-14:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Portugalete vs JD Somorrostro

0-0

0-0
Sat 8, Dec-14:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Baskonia vs Real Sociedad C

0-0

0-0
Sat 8, Dec-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Ordizia KE vs CD Lagun Onak

0-1

0-4
Sat 8, Dec-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Acero vs Jove Espanol

2-0

3-1
Sat 8, Dec-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Leganes B vs CF Trival Valderas

0-0

2-0
Sat 8, Dec-22:00 - Swiss Super League
St. Gallen vs Neuchatel Xamax

2-1

3-2
Sat 8, Dec-22:00 - Swiss Super League
Young Boys vs FC Thun

0-1

3-2
Sat 8, Dec-20:30 - Switzerland Challenge League
FC Schaffhausen vs SC Kriens

2-1

3-2
Sat 8, Dec-21:00 - Switzerland Challenge League
FC Rapperswil-Jona vs Chiasso

0-0

0-2
Sat 8, Dec-19:59 - Switzerland Challenge League
Lausanne Sports vs Servette

0-1

1-1
Sat 8, Dec-19:00 - Switzerland Women Division 1
FC Lugano Women\'s vs Servette Chenois Woman\'s

0-0

0-2
Sat 8, Dec-16:00 - Syrian League
Al-Wathba Homs vs Hutteen SC

0-1

2-2
Sat 8, Dec-19:00 - Syrian League
Tishreen SC vs Al-Wahda Damascus

0-0

1-1
Sat 8, Dec-02:00 - Trinidad and Tobago Pro League
Central FC vs Police FC

0-0

1-0
Sat 8, Dec-04:00 - Trinidad and Tobago Pro League
W Connection FC vs North East Stars F.C.

2-0

4-0
Sat 8, Dec-17:00 - Tunisia Division 1
Club Sportif Sfaxien vs J.S. Kairouanaise

1-0

1-0
Sat 8, Dec-17:00 - Tunisia Division 1
C. A. Bizertin vs U.S.Monastir

2-1

3-1
Sat 8, Dec-17:00 - Tunisia Division 1
US Ben Guerdane vs CS. Hammam-Lif

1-0

1-0
Sat 8, Dec-17:00 - Tunisia Division 1
Etoile Metlaoui vs Stade Tunisien

1-2

1-2
Sat 8, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
A.S. Marsa vs Esperance Sportive Zarzis

1-0

2-0
Sat 8, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
ES Hammam Sousse vs Jendouba Sport

1-0

2-1
Sat 8, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
AS Kasserine vs Stade Sportif Sfaxien

1-0

1-0
Sat 8, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
Sporting Ben Arous vs Stade Africain Menzel Bourguiba

0-1

0-1
Sat 8, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
A.S Ariana vs Olympique de Beja

0-0

1-0
Sat 8, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
AS Oued Ellil vs AS Slimane

0-0

0-1
Sat 8, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
Chebba vs ES Rades

0-1

2-1
Sat 8, Dec-17:00 - Tunisia Division 2
ES Jerba Midoun vs CS Korba

1-0

1-0
Sat 8, Dec-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Osmanlispor FC vs Afjet Afyonspor

1-1

3-2
Sat 8, Dec-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Karabukspor vs Istanbulspor

1-0

1-1
Sat 8, Dec-17:00 - Turkey 2 Ligi A
Altinordu vs Adanaspor

1-0

2-0
Sat 8, Dec-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Sultanbeyli vs Karsiyaka

2-0

3-1
Sat 8, Dec-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Bucaspor vs Turgutluspor

0-1

0-3
Sat 8, Dec-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Samsunspor vs Vestel Manisaspor

2-0

4-0
Sat 8, Dec-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Sariyer vs Hacettepe S.K.

1-2

3-3
Sat 8, Dec-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Keciorengucu vs Usakspor

1-0

1-0
Sat 8, Dec-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Pendikspor vs Fethiyespor

0-2

1-4
Sat 8, Dec-14:30 - Turkey Super Lig
Sivasspor vs Goztepe

0-0

2-0
Sat 8, Dec-17:00 - Turkey Super Lig
Trabzonspor vs Konyaspor

0-0

3-0
Sat 8, Dec-19:59 - Turkey Super Lig
Galatasaray vs Rizespor

1-0

2-2
Sat 8, Dec-15:00 - Turkey U19 League
Istanbul Buyuksehir Belediyesi(U19) vs Ankaragucu(U19)

1-1

1-1
Sat 8, Dec-14:00 - Turkey U19 League
Fenerbahce U19 vs Akhisar Bld.Geng(U19)

1-0

1-0
Sat 8, Dec-14:00 - Turkey U19 League
Goztepe(U19) vs Sivasspor(U19)


1-1
Sat 8, Dec-14:00 - Turkey U19 League
Konyaspor(U19) vs Trabzonspor(U19)

1-0

1-1
Sat 8, Dec-12:00 - Turkey U21 Ligi 1
Kardemir Karabukspor(U21) vs Istanbulspor(U21)

0-1

1-1
Sat 8, Dec-13:30 - Turkey U21 Ligi 1
Osmanlispor FC(U21) vs Afjet Afyonspor(U21)

5-0

6-0
Sat 8, Dec-14:00 - Turkey U21 Super League
Galatasaray(U21) vs Rizespor(U21)

3-0

7-0
Sat 8, Dec-14:00 - Turkey U21 Super League
Sivasspor(U21) vs Goztepe(U21)

0-0

0-0
Sat 8, Dec-14:00 - Turkey U21 Super League
Trabzonspor(U21) vs Konyaspor(U21)

2-0

4-0
Sat 8, Dec-16:40 - UAE Presidents Cup
Al Fujairah vs Ajman Club

0-0

1-0
Sat 8, Dec-16:45 - UAE Presidents Cup
Al-Dhafra vs Dubba Al Husun

1-0

2-1
Sat 8, Dec-19:30 - UAE Presidents Cup
Al-Sharjah vs Al Jazira(UAE)

0-0

1-0
Sat 8, Dec-19:30 - UAE Presidents Cup
Hatta Club vs Emirates Club

0-2

1-4
Sat 8, Dec-17:00 - Uganda Super League
Mbarara City vs URA Kampala

0-1

1-1
Sat 8, Dec-17:00 - Uganda Super League
Kirinja Jinja SS vs Express FC

0-0

1-0
Sat 8, Dec-17:00 - Uganda Super League
Bright Stars vs Bidco Bul Fc

0-0

1-1
Sat 8, Dec-17:00 - Uganda Super League
Onduparaka FC vs Paidha BA

0-1

2-1
Sat 8, Dec-17:15 - Uganda Super League
Torro United vs Nyamityobora

2-1

2-1
Sat 8, Dec-17:30 - Uganda Super League
Kampala City Council(KCCA) vs Ndejje University

0-0

3-1
Sat 8, Dec-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Karpaty Lviv vs Dynamo Kyiv

0-1

0-4
Sat 8, Dec-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya vs Arsenal Kyiv

1-0

3-0
Sat 8, Dec-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Chernomorets Odessa vs FC Vorskla Poltava

0-1

0-1
Sat 8, Dec-15:00 - Ukraine U21 Liga
PFC Oleksandria(U21) vs Lviv(U21)

2-0

5-1
Sat 8, Dec-14:00 - Ukraine U21 Liga
Olimpic Donetsk(U21) vs Desna Chernihiv(U21)

1-0

3-0
Sat 8, Dec-18:30 - Wales Cup
Haverfordwest County vs Pontypridd

1-0

3-0
Sat 8, Dec-18:30 - Wales Cup
Airbus UK Broughton vs Porthmadog

0-1

1-1
Sat 8, Dec-18:30 - Wales Cup
Newtown AFC vs Rhyl FC

1-0

1-2
Sat 8, Dec-18:30 - Wales Cup
Goytre United vs Carmarthen Town

0-2

0-3
Sat 8, Dec-18:30 - Wales Cup
Briton Ferry Athletic vs Llandudno F.C.

1-2

2-3
Sat 8, Dec-18:30 - Wales Cup
Llangefni Town vs Llanelli

1-0

1-0
Sat 8, Dec-18:30 - Wales Cup
Ton Pentre vs Cardiff Metropolitan University FC

1-3

1-4
Sat 8, Dec-18:30 - Wales Cup
Guilsfield FC vs Connah\'s Quay Nomads FC

2-0

2-2
Sat 8, Dec-18:30 - Wales Cup
Denbigh Town vs Cambrian & Clydach

1-0

1-2
Sat 8, Dec-18:30 - Wales Cup
Ynysddu Welfare vs Cefn Druids

0-2

1-3
Sat 8, Dec-17:30 - Wales Cup
Cwmbran Celtic vs The New Saints

0-2

0-3
Sat 8, Dec-17:30 - Wales Cup
Cwmamman United vs Aberystwyth Town

1-1

3-4
Sat 8, Dec-18:00 - Welsh Football League First Division
Ammanford vs Port Talbot

2-0

5-1
Sat 8, Dec-18:00 - Welsh Football League First Division
Undy Athletic vs Llantwit Major

1-1

3-2
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.