Football Results for Sat 17, Nov 2018

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 17, Nov 2018

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 17, Nov-16:00 - African Nations Cup
Comoros vs Malawi

1-0

2-1
Sat 17, Nov-16:30 - African Nations Cup
Seychelles vs Libya

0-3

1-8
Sat 17, Nov-17:00 - African Nations Cup
South Africa vs Nigeria

1-1

1-1
Sat 17, Nov-17:00 - African Nations Cup
Uganda vs Cape Verde

0-0

1-0
Sat 17, Nov-20:30 - African Nations Cup
Gambia vs Benin

0-1

3-1
Sat 17, Nov-18:00 - African Nations Cup
Namibia vs Guinea Bissau

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:00 - African Nations Cup
Gabon vs Mali

0-1

0-1
Sat 17, Nov-19:00 - African Nations Cup
Equatorial Guinea vs Senegal

0-0

0-1
Sat 17, Nov-22:30 - African Nations Womens Cup
Mali women\'s vs Cameroon Women\'s

0-0

1-2
Sat 17, Nov-19:30 - African Nations Womens Cup
Ghana women\'s vs Algeria women\'s

1-0

1-0
Sat 17, Nov-21:00 - Algeria Division 1
MO Bejaia vs MC Alger

1-1

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - Algeria Division 1
AS Ain Mlila vs USM Bel Abbes

0-0

1-0
Sat 17, Nov-19:59 - Algeria Division 2
ASO Chlef vs RC Relizane

0-0

2-1
Sat 17, Nov-19:59 - Algeria Division 2
US Biskra vs WA Tlemcen

1-0

2-1
Sat 17, Nov-18:00 - Algeria Division 2
USM Blida vs MC El Eulma

0-1

0-1
Sat 17, Nov-18:00 - Algeria Division 2
JSM Skikda vs MC Magra

1-1

1-2
Sat 17, Nov-18:00 - Algeria Division 2
MC Saida vs USM El Harrach

0-0

2-2
Sat 17, Nov-18:00 - Algeria Division 2
RC Kouba vs USM Annaba

0-0

1-0
Sat 17, Nov-18:00 - Algeria Division 2
A Bou Saada vs ASM Oran

1-0

2-0
Sat 17, Nov-16:00 - Argentina Reserves League
Boca Juniors Reserve vs Patronato Reserve

0-0

1-0
Sat 17, Nov-00:00 - Argentina Prim D Metropolitana
CA Lugano vs Deportivo Muniz

2-0

2-2
Sat 17, Nov-15:30 - ASEAN Football Championship(Suzuki Cup)
Thailand vs Indonesia

2-1

4-2
Sat 17, Nov-16:00 - ASEAN Football Championship(Suzuki Cup)
Timor Leste vs Philippines

0-2

2-3
Sat 17, Nov-03:30 - Australia National Youth League
Melbourne Victory FC Am vs Perth Glory FC Am

0-1

1-1
Sat 17, Nov-03:30 - Australia National Youth League
Central Coast Mariners FC Am vs Newcastle Jets FC Youth

0-0

1-3
Sat 17, Nov-09:00 - Australia National Youth League
Brisbane Roar FC Am vs Melbourne City Youth

0-0

2-0
Sat 17, Nov-11:30 - Australia National Youth League
Canberra United AM vs Western Sydney Wanderers AM

0-0

0-1
Sat 17, Nov-12:30 - Australia Women\\\'s A-League
Newcastle Jets Women\'s vs Canberra United Women\'s

1-0

1-0
Sat 17, Nov-15:00 - Australia Women\\\'s A-League
Perth Glory Women\'s vs WS Wanderers Women\'s

2-0

3-0
Sat 17, Nov-17:00 - Austrian Regionalliga East
Stadlau vs SC Neusiedl 1919

0-0

4-0
Sat 17, Nov-18:00 - Austrian Regionalliga East
SC/ESV Parndorf vs Rapid Vienna Amateure

1-1

1-2
Sat 17, Nov-17:00 - Belarus Cup
BATE Borisov vs FC Gorodeya

0-0

0-0
Sat 17, Nov-22:30 - Belgian First Amateur Division
Dessel Sport vs ASV Geel

1-0

3-0
Sat 17, Nov-23:00 - Belgian First Amateur Division
KMSK Deinze vs Thes Sport Tessenderlo

0-0

1-1
Sat 17, Nov-23:00 - Belgian First Amateur Division
Excelsior Virton vs Rupel Boom

1-1

3-1
Sat 17, Nov-23:00 - Belgian First Amateur Division
RFC Seraing vs KSK Heist

0-2

2-2
Sat 17, Nov-23:00 - Belgian First Amateur Division
Lierse Kempenzonen vs RWD Molenbeek

1-2

2-2
Sat 17, Nov-23:30 - Belgium - 2e Klasse
KV Mechelen vs Lommel SK

1-0

3-2
Sat 17, Nov-19:59 - Belgium - 2e Klasse
A.F.C. Tubize vs Roeselare

2-2

3-2
Sat 17, Nov-18:00 - Belgium Women\\\'s Premier League
KSK Heist Women\'s vs Oud Heverlee Leuven Women\'s

0-1

0-1
Sat 17, Nov-23:00 - Brasileiro Aspirantes Sub 23
Internacional (RS)(U23) vs Sao Paulo(U23)

0-1

0-1
Sat 17, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Sampaio Correa (MA) vs Boa Esporte Clube

1-0

1-0
Sat 17, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Centro Sportivo Alagoano vs Avai FC (SC)

0-1

0-1
Sat 17, Nov-23:00 - Brasileiro Serie B
Brasil de Pelotas RS vs Guarani Futebol Clube

1-1

1-1
Sat 17, Nov-02:30 - Brasileiro Serie B
Atletico Clube Goianiense vs Sao Bento

1-0

1-0
Sat 17, Nov-03:30 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs CRB (AL)

1-1

1-2
Sat 17, Nov-15:30 - Club Friendly
Macva Sabac vs FK Backa Backa Palanka

0-0

0-2
Sat 17, Nov-16:00 - Club Friendly
Besiktas JK vs Istanbulspor

1-1

2-1
Sat 17, Nov-16:00 - Club Friendly
NK Siroki Brijeg vs Dinamo Zagreb

1-1

1-1
Sat 17, Nov-16:00 - Club Friendly
St.Polten vs Brno

0-2

0-4
Sat 17, Nov-16:00 - Club Friendly
Bursaspor vs Balikesirspor

0-0

2-0
Sat 17, Nov-16:00 - Club Friendly
Breidablik vs Hafnarfjordur FH

2-1

2-1
Sat 17, Nov-16:00 - Club Friendly
Fluminense RJ Youth vs CR Flamengo (RJ) Youth

0-0

0-1
Sat 17, Nov-16:00 - Club Friendly
Ludwigsfelder FC vs FSV Luckenwalde

2-2

3-3
Sat 17, Nov-16:00 - Club Friendly
Chhinga Veng FC vs Bethlehem Vengthlang FC

2-0

4-0
Sat 17, Nov-16:05 - Club Friendly
ZFC Meuselwitz vs Carl Zeiss Jena

0-0

0-1
Sat 17, Nov-17:00 - Club Friendly
Slovan Bratislava vs Dinamo Brest

2-0

3-1
Sat 17, Nov-17:00 - Club Friendly
Sunshine Stars FC vs Lobi Stars

0-0

1-1
Sat 17, Nov-17:00 - Club Friendly
Rudes vs NK Triglav Kranj

1-1

1-3
Sat 17, Nov-17:00 - Club Friendly
HNK Gorica vs FK Krupa

1-1

2-1
Sat 17, Nov-17:15 - Club Friendly
Saarbrucken vs FC 08 Homburg

1-0

1-1
Sat 17, Nov-12:00 - Club Friendly
Banants Yerevan vs FC Artsakh

1-1

1-2
Sat 17, Nov-00:00 - Club Friendly
Cherry Orchard vs Bangor Celtic

1-2

1-3
Sat 17, Nov-00:00 - Club Friendly
St. Mochtas vs Crumlin United FC

1-0

1-3
Sat 17, Nov-13:00 - Club Friendly
FC Botosani vs Zimbru Chisinau

2-1

4-1
Sat 17, Nov-13:00 - Club Friendly
FC Minsk vs FK Isloch Minsk

3-1

3-4
Sat 17, Nov-13:00 - Club Friendly
Kuruvchi Kokand Qoqon vs Istiklol Fergana

0-0

2-0
Sat 17, Nov-13:15 - Club Friendly
FCSB vs FC Progresul Bucuresti

2-0

3-0
Sat 17, Nov-13:30 - Club Friendly
Levski Sofia vs PFK Montana

2-1

2-3
Sat 17, Nov-18:00 - Club Friendly
Basel B vs Yverdon

1-0

1-1
Sat 17, Nov-18:00 - Club Friendly
Sion II vs FC Breitenrain

0-0

0-1
Sat 17, Nov-14:00 - Club Friendly
Sabah FA vs FK MOIK Baku

1-0

4-0
Sat 17, Nov-14:00 - Club Friendly
Mladost Lucani vs Radnicki Nis

0-0

0-1
Sat 17, Nov-14:00 - Club Friendly
Tsarsko Selo vs Etar Veliko Tarnovo

0-1

0-2
Sat 17, Nov-18:30 - Club Friendly
FC Nurnberg vs Usti nad Labem

3-0

4-2
Sat 17, Nov-14:30 - Club Friendly
Pacos Ferreira vs Vitoria Guimaraes B

0-0

0-0
Sat 17, Nov-21:30 - Club Friendly
Operario MS(U19) vs Coritiba PR(U19)

0-0

2-0
Sat 17, Nov-21:30 - Club Friendly
Londrina (PR) U19 vs Atletico Paranaense(U19)

1-1

1-1
Sat 17, Nov-21:30 - Club Friendly
Lajeadense RS(U19) vs Rio Grande RS(U19)

2-1

4-1
Sat 17, Nov-22:00 - Club Friendly
Ceara Youth vs River (PI) Youth

0-0

0-0
Sat 17, Nov-15:00 - Club Friendly
Podbeskidzie vs Cracovia Krakow

1-1

2-1
Sat 17, Nov-15:00 - Club Friendly
Vojvodina vs Spartak Subotica

1-0

1-1
Sat 17, Nov-22:00 - Club Friendly
Nautico Youth (PE) vs Fortaleza Youth

0-1

0-2
Sat 17, Nov-15:00 - Club Friendly
Cukaricki vs FK Vozdovac

0-0

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - Club Friendly
NK Maribor vs NK Aluminij

2-1

3-1
Sat 17, Nov-15:00 - Club Friendly
Septemvri Sofia vs CSKA Sofia

0-1

1-2
Sat 17, Nov-19:00 - Club Friendly
Motherwell FC Reserve vs Ross County Reserve

0-0

1-2
Sat 17, Nov-22:00 - Club Friendly
America-RN Youth vs Botafogo PB Youth

1-0

2-2
Sat 17, Nov-15:00 - Club Friendly
Vasteras SK FK(U19) vs Huddinge IF(U19)

1-1

3-1
Sat 17, Nov-15:00 - Club Friendly
Utsiktens BK(U19) vs Elfsborg(U19)

0-3

0-6
Sat 17, Nov-02:00 - CONCACAF Championship U20
Mexico(U20) vs El Salvador(U20)

1-0

1-0
Sat 17, Nov-04:15 - CONCACAF Championship U20
USA(U20) vs Costa Rica(U20)

2-0

4-0
Sat 17, Nov-02:00 - CONCACAF Nations League
Grenada vs French Saint-Martin

3-1

5-2
Sat 17, Nov-04:10 - CONCACAF Nations League
Bermuda vs El Salvador

0-0

1-0
Sat 17, Nov-05:00 - CONCACAF Nations League
Aruba vs Montserrat

0-1

0-2
Sat 17, Nov-06:00 - CONCACAF Nations League
Belize vs Puerto Rico

1-0

1-0
Sat 17, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
NK Varteks Varazdin vs NK Radnik Sesvete

2-0

3-0
Sat 17, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
Zadar vs Medjimurje

0-0

1-1
Sat 17, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
NK Dugopolje vs NK Solin

0-0

0-0
Sat 17, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
Kustosija vs Bijelo Brdo

1-1

1-1
Sat 17, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
Hajduk Split B vs NK Lucko

1-0

1-0
Sat 17, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
Dinamo Zagreb B vs HNK Sibenik

0-0

0-1
Sat 17, Nov-16:30 - Croatia - 2. Division
NK Osijek B vs Hrvatski Dragovoljac

1-1

3-1
Sat 17, Nov-16:30 - Czech Republic 2. Liga
Prostejov vs Fotbal Trinec

0-0

0-1
Sat 17, Nov-16:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
SK Prevysov vs Benesov

0-2

0-3
Sat 17, Nov-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Dobrovice vs Slovan Velvary

0-0

1-0
Sat 17, Nov-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Sokol Zivanice vs Litomerice

0-0

0-1
Sat 17, Nov-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Sokol Brozany vs Jiskra Domazlice

1-1

1-1
Sat 17, Nov-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
SK Viktorie Jirny vs FK Kraluv Dvur

1-0

1-0
Sat 17, Nov-13:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Slavoj Vysehrad vs Olympia Radotin

0-1

0-1
Sat 17, Nov-13:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FC Pisek vs SK Sokol Zapy

1-2

2-3
Sat 17, Nov-13:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Stechovice vs FK Loko Vltavin

2-0

2-0
Sat 17, Nov-16:30 - Czech Republic U19 League
Mlada Boleslav(U19) vs Zlin(U19)

0-0

0-2
Sat 17, Nov-13:00 - Czech Republic U19 League
Ceske Budejovice(U19) vs Banik Ostrava(U19)

1-0

2-0
Sat 17, Nov-14:00 - Czech Republic U19 League
Viktoria Plzen U19 vs Pribram U19

3-0

3-0
Sat 17, Nov-14:00 - Czech Republic U19 League
Synot Slovacko(U19) vs Vysocina Jihlava(U19)

0-0

2-3
Sat 17, Nov-14:00 - Czech Republic U19 League
Hradec Kralove(U19) vs SK Sigma Olomouc(U19)

1-1

1-1
Sat 17, Nov-15:00 - Czech Republic U19 League
Brno(U19) vs Dukla Praha (U19)

3-0

6-0
Sat 17, Nov-16:00 - Czech Republic Women\\\'s Cup
Lodenice Women\'s vs Hradec Kralove Women\'s

0-0

0-0
Sat 17, Nov-16:00 - Czech Republic Women\\\'s Cup
Hradiste Women\'s vs Sparta Praha Women\'s

0-8

0-19
Sat 17, Nov-14:00 - Czech Republic Women\\\'s Cup
FC Hodonin Women\'s vs Horni Herspice Women\'s

1-2

1-9
Sat 17, Nov-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Brondby Women\'s vs VSK Aarhus Women\'s

2-1

5-2
Sat 17, Nov-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Odense Women\'s vs Thisted FC Women\'s

1-2

4-2
Sat 17, Nov-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Kolding BK Women\'s vs Boldklubben AF 1893 Women\'s

2-0

5-0
Sat 17, Nov-16:30 - Denmark Woman\\\'s League
Fortuna Hjorring Women\'s vs Ballerup Skovlunde Women\'s

1-1

5-1
Sat 17, Nov-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Varde_IF Women\'s vs Fortuna Hjorring B Women\'s

1-0

3-0
Sat 17, Nov-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Vejle Women\'s vs Vildbjerg SF Women\'s

2-0

2-1
Sat 17, Nov-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Greve Woman\'s vs Farum BK Women\'s


0-3
Sat 17, Nov-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Osterbro IF Woman\'s vs Naesby BK Woman\'s

0-0

0-1
Sat 17, Nov-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Aarhus 1900 Women\'s vs Aalborg BK Women\'s

0-5

0-9
Sat 17, Nov-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Herlufsholm GF Women\'s vs Sundby BK Women\'s

2-1

5-2
Sat 17, Nov-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
IF Lyseng Women\'s vs ASA Aarhus Women\'s

0-0

1-1
Sat 17, Nov-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Ballerup-Skovlunde II Women\'s vs FC Damso Women\'s

0-1

2-3
Sat 17, Nov-16:00 - Denmark Youth U17
Nordsjaelland (U17) vs Silkeborg IF(U17)

1-0

1-0
Sat 17, Nov-17:15 - Denmark Youth U17
Randers FC(U17) vs Lyngby(U17)

2-1

3-2
Sat 17, Nov-18:15 - Denmark Youth U17
Odense BK (U17) vs Aarhus AGF(U17)

1-0

5-0
Sat 17, Nov-18:30 - Denmark Youth U17
FC Kobenhavn(U17) vs Aalborg BK(U17)

0-1

0-2
Sat 17, Nov-05:00 - Ecuador Campeonato Serie B
L.D.U.Portoviejo vs Liga de Loja

3-1

4-1
Sat 17, Nov-21:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Mushuc Runa vs Orense SC

2-0

3-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference
Chesterfield vs Havant & Waterlooville FC

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference
Leyton Orient vs Bromley

0-1

3-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference
Halifax Town vs Dover Athletic

1-0

1-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference
Dagenham and Redbridge vs AFC Fylde

1-1

2-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference
Barrow vs Eastleigh

0-2

0-3
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference
Boreham Wood F.C. vs Ebbsfleet United

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference
Gateshead vs Sutton United

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference
Maidstone United vs Wrexham

0-0

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference
Salford City F.C. vs Aldershot Town

2-0

4-0
Sat 17, Nov-16:30 - England Conference
Braintree Town vs Solihull Moors

0-0

0-3
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference North Division
Stockport County vs Brackley Town

0-0

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference North Division
Darlington vs Hereford

0-1

2-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference North Division
Kidderminster vs Chorley

0-2

0-4
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference North Division
Boston United vs Southport FC

0-1

1-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference North Division
Alfreton Town vs Nuneaton Town

1-1

3-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference North Division
Altrincham vs York City

0-0

3-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference North Division
Blyth Spartans vs Curzon Ashton FC

0-2

3-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference North Division
Leamington vs Chester FC

0-0

1-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference North Division
Guiseley vs Spennymoor Town

0-1

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference North Division
Bradford Park Avenue vs Ashton United

0-2

3-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference North Division
FC United of Manchester vs AFC Telford United

1-1

1-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference South Division
Torquay United vs Concord Rangers

4-0

4-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference South Division
Slough Town vs Woking

0-1

0-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference South Division
Bath City vs Eastbourne Borough

1-0

1-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference South Division
Welling United vs Weston Super Mare

2-1

3-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference South Division
Chippenham Town vs Wealdstone FC

1-0

3-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference South Division
East Thurrock United vs Hemel Hempstead Town

1-0

1-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference South Division
Gloucester City vs St Albans City

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference South Division
Dulwich Hamlet vs Oxford City

0-0

0-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference South Division
Chelmsford City vs Truro City

0-2

0-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference South Division
Hampton & Richmond vs Dartford

0-1

0-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Conference South Division
Hungerford Town vs Billericay Town

0-1

2-2
Sat 17, Nov-19:00 - England FA Women Super League
Bristol City Women\'s vs Liverpool Women\'s

2-1

2-1
Sat 17, Nov-19:00 - England League One
Southend United vs Blackpool

0-1

1-2
Sat 17, Nov-19:00 - England League One
Sunderland vs Wycombe Wanderers

0-0

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - England League One
Shrewsbury Town vs Rochdale

1-1

3-2
Sat 17, Nov-19:00 - England League One
Oxford United vs Gillingham

0-0

1-0
Sat 17, Nov-19:00 - England League One
Luton Town vs Plymouth Argyle

4-0

5-1
Sat 17, Nov-19:00 - England League One
Doncaster Rovers vs AFC Wimbledon

1-1

2-1
Sat 17, Nov-19:00 - England League One
Peterborough United vs Bradford AFC

0-1

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - England League One
Accrington Stanley vs Barnsley

0-1

0-2
Sat 17, Nov-16:00 - England League One
Fleetwood Town vs Walsall

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:00 - England League One
Bristol Rovers vs Scunthorpe United

1-1

1-2
Sat 17, Nov-19:00 - England League One
Burton Albion FC vs Coventry

0-0

1-0
Sat 17, Nov-19:00 - England League Two
Milton Keynes Dons vs Macclesfield Town

0-0

2-0
Sat 17, Nov-19:00 - England League Two
Mansfield Town vs Port Vale

1-0

1-0
Sat 17, Nov-19:00 - England League Two
Crewe Alexandra vs Tranmere Rovers

1-1

3-2
Sat 17, Nov-19:00 - England League Two
Grimsby Town vs Crawley Town

0-0

1-0
Sat 17, Nov-19:00 - England League Two
Bury vs Stevenage FC

0-0

4-0
Sat 17, Nov-19:00 - England League Two
Oldham Athletic AFC vs Cambridge United

0-1

3-1
Sat 17, Nov-19:00 - England League Two
Notts County vs Cheltenham Town

0-1

0-3
Sat 17, Nov-19:00 - England League Two
Swindon vs Carlisle

0-1

0-4
Sat 17, Nov-19:00 - England League Two
Exeter City vs Northampton Town

2-1

2-2
Sat 17, Nov-19:00 - England League Two
Forest Green Rovers vs Morecambe

0-0

0-1
Sat 17, Nov-19:00 - England League Two
Newport County vs Colchester United

0-0

2-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Scarborough Athletic vs Marine

0-0

2-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Lancaster City vs Stafford Rangers

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Hyde United vs Hednesford Town

0-0

2-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Gainsborough Trinity vs Whitby Town

0-1

4-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Workington vs Grantham Town

0-1

1-4
Sat 17, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Warrington Town FC vs Basford Utd

1-0

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Northern Premier League
North Ferriby United vs Farsley Celtic

0-1

0-6
Sat 17, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Matlock Town vs Stalybridge Celtic

1-0

3-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Bamber Bridge vs Nantwich Town

0-1

2-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Northern Premier League
Buxton FC vs Witton Albion

0-2

0-5
Sat 17, Nov-19:00 - England Northern Premier League
South Shields vs Mickleover Sports

1-1

3-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
AFC Hornchurch vs Worthing

1-0

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bishop\'s Stortford vs Whitehawk

2-0

4-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Folkestone Invicta vs Potters Bar Town

0-0

2-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Lewes vs Haringey Borough

0-0

0-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Bognor Regis Town vs Wingate & Finchley

1-1

4-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Carshalton Athletic FC vs Corinthian Casuals

0-1

2-3
Sat 17, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Harlow Town vs Tonbridge Angels

0-0

1-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Kingstonian vs Margate

0-0

2-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Burgess Hill Town vs Merstham

1-0

3-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Leatherhead vs Enfield Town

3-0

4-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Dorking Wanderers vs Brightlingsea Regent

2-1

2-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Rushden&Diamonds vs Bedworth United

1-1

3-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Tamworth vs Biggleswade Town

1-0

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Coalville Town vs Banbury United

0-0

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Redditch United vs Lowestoft Town

1-1

4-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Stourbridge vs Hitchin Town

0-0

3-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Leiston FC vs Rushall Olympic

0-0

0-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
St Ives Town vs Halesowen Town

1-0

2-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Needham Market vs Stratford Town

2-0

2-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Royston Town vs Kettering Town

0-1

0-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Barwell vs Kings Lynn

1-2

1-3
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern League Central Division
Alvechurch vs St Neots Town

1-2

3-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Tiverton Town vs Hendon

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Dorchester Town vs Chesham United

0-1

0-5
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Basingstoke Town vs Merthyr Town

0-1

0-3
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Salisbury City vs Hartley Wintney

2-1

4-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Swindon Supermarine vs Harrow Borough

1-2

1-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Beaconsfield Town F.C. vs Farnborough Town

1-3

2-6
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Metropolitan Police vs Frome Town

1-0

2-1
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Walton Casuals vs Poole Town

0-1

0-4
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Wimborne Town vs Staines Town

1-0

1-0
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Gosport Borough vs Taunton Town

0-1

1-2
Sat 17, Nov-19:00 - England Southern Premier League
Kings Langley vs Weymouth

1-0

2-1
Sat 17, Nov-15:00 - Estonia Esi Liiga
Kohtla-Jarve JK Jarve vs Keila JK

0-0

3-1
Sat 17, Nov-15:00 - Estonia Esi Liiga B
Tabasalu Charma vs Ajax Lasnamae

1-0

3-0
Sat 17, Nov-15:00 - Estonia Meistri Liiga
FC Elva vs FC Kuressaare

0-0

0-1
Sat 17, Nov-23:00 - FIFA U17 Women\\\'s World Cup
Korea Republic women\'s(U17) vs Canada Women\'s(U17)

0-0

0-2
Sat 17, Nov-02:00 - FIFA U17 Women\\\'s World Cup
Uruguay Women\'s(U17) vs New Zealand Women\'s(U17)

1-2

1-2
Sat 17, Nov-00:00 - FIFA U17 Women\\\'s World Cup
Mexico Women\'s(U17) vs Brazil Women\'s(U17)

1-0

1-0
Sat 17, Nov-21:00 - FIFA U17 Women\\\'s World Cup
USA Women\'s(U17) vs North Korea Women\'s(U17)

0-2

0-3
Sat 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe A
US Boulogne U19 vs US Orleans U19


0-3
Sat 17, Nov-17:30 - French Championnat National U19 Groupe C
Bordeaux U19 vs Nantes U19


2-0
Sat 17, Nov-14:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Montpellier(U19) vs Nice U19

2-1

3-4
Sat 17, Nov-19:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Marseille(U19) vs Toulon (U19)


1-1
Sat 17, Nov-22:30 - French Cup
Gueugnon vs Clermont Foot

1-1

1-1
Sat 17, Nov-23:00 - French Cup
Bastia vs Le Mans

1-1

2-1
Sat 17, Nov-23:00 - French Cup
AS Etoile Matoury vs Concarneau

0-1

2-3
Sat 17, Nov-23:00 - French Cup
Vilaine Atlantique vs Stade Brestois

0-1

1-4
Sat 17, Nov-17:00 - French Cup
Thaon vs JS Vieux-Habitants

1-0

3-0
Sat 17, Nov-04:00 - French Cup
Golden Lion vs Epinal

1-2

2-2
Sat 17, Nov-17:00 - French Cup
Poitiers vs Aiglon Lament

0-0

0-0
Sat 17, Nov-17:00 - French Cup
AS Bourny Laval vs Oissel

1-1

1-5
Sat 17, Nov-19:59 - French Cup
Entente Sannois vs Mtsapere

2-0

4-0
Sat 17, Nov-19:59 - French Cup
St Pryve St Hilaire vs Matoury

0-0

1-0
Sat 17, Nov-19:59 - French Cup
ST Maur Lusitanos vs Drancy

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:59 - French Cup
CS DE Volvic vs Le Puy Foot 43 Auvergne

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:59 - French Cup
Entente Crest-Aouste vs Montelimar

1-0

2-0
Sat 17, Nov-09:00 - French Cup
Magenta vs Bobigny A.C.

0-1

0-1
Sat 17, Nov-17:30 - French Cup
Bastia CA vs CS Sedan Ardennes

1-2

2-4
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
JA Le Poire Sur Vie vs Cholet So

0-1

2-1
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
Andrezieux vs Louhans-Cuiseaux

0-0

1-0
Sat 17, Nov-18:00 - French Cup
Haguenau vs FC Sochaux-Montbeliard

1-1

3-3
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
Montceau Bourgogne vs Lyon Duchere

1-2

1-4
Sat 17, Nov-18:00 - French Cup
US Avize-Grauves vs SC Schiltigheim

0-0

0-1
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
Compiegne vs ESTAC Troyes

0-0

0-2
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
Saint Lo Manche vs Vitre

0-1

0-1
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
Annecy vs Nancy

0-1

0-1
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
Anglet Genets vs Pau FC

0-0

1-1
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
Chauray FC vs Chamois Niortais

0-0

0-2
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
Avenir de Theix vs Vannes OC

0-1

0-2
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
US Cheminots Paray vs Morteau Montlebon

0-0

1-0
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
La Chataigneraie vs Tours FC

0-0

0-0
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
SC Hazebrouck vs Gravelines

1-0

1-1
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
Biars-Bretenoux vs FC Aurillac Arpajon CA

0-0

1-1
Sat 17, Nov-21:00 - French Cup
AG Caennaise vs US Orleans

0-0

0-2
Sat 17, Nov-18:30 - French Cup
Limoges vs FC Villefranche Beaujolais

0-0

0-0
Sat 17, Nov-21:30 - French Cup
Fontenay Vendee Foot vs Chateauroux

1-2

2-3
Sat 17, Nov-21:30 - French Cup
Gamaches vs Le Havre

0-2

1-7
Sat 17, Nov-22:00 - French Cup
Pontivy vs Plouvorn AG

1-0

1-0
Sat 17, Nov-22:00 - French Cup
Montlucon vs Viry-Chatillon

0-0

0-1
Sat 17, Nov-22:00 - French Cup
Chatellerault vs FC Challans

0-0

0-2
Sat 17, Nov-22:00 - French Cup
FC Nogenta vs Lens

0-1

0-2
Sat 17, Nov-22:00 - French Cup
Angouleme CFC vs Auxerre

1-0

1-0
Sat 17, Nov-22:00 - French Cup
Marcq En Baroeuil vs US Boulogne

0-1

0-2
Sat 17, Nov-22:00 - French Cup
Olympique Ales vs Ajaccio

1-0

2-0
Sat 17, Nov-22:00 - French Cup
Beaune vs Grenoble

0-1

0-3
Sat 17, Nov-22:00 - French Cup
Canet Roussillon vs Avenir Sportif Beziers

0-0

2-1
Sat 17, Nov-17:30 - French Feminines D1
ASJ Soyaux Women\'s vs Guingamp Women\'s

1-1

1-1
Sat 17, Nov-17:30 - French Feminines D1
Montpellier HSC Women\'s vs Rodez Aveyron Women\'s

1-0

5-0
Sat 17, Nov-17:30 - French Feminines D1
Lille OSC Metropole Women\'s vs Bordeaux Women\'s

0-0

0-2
Sat 17, Nov-17:30 - French Feminines D1
Fleury 91 Women\'s vs Dijon Women\'s

1-2

3-2
Sat 17, Nov-17:30 - French Feminines D1
Paris FC Women\'s vs FC Metz Women\'s

1-0

2-2
Sat 17, Nov-15:35 - Friendly Internationals
China(U21) vs Iceland(U21)

1-0

1-1
Sat 17, Nov-15:45 - Friendly Internationals
United Arab Emirates(23) vs Uzbekistan(U23)

0-0

0-2
Sat 17, Nov-00:30 - Friendly Internationals
Venezuela(U20) vs Ecuador(U20)

0-1

0-1
Sat 17, Nov-04:00 - Friendly Internationals
Argentina vs Mexico

1-0

2-0
Sat 17, Nov-04:15 - Friendly Internationals
Chile vs Costa Rica

0-1

2-3
Sat 17, Nov-06:00 - Friendly Internationals
Honduras vs Panama

0-0

1-0
Sat 17, Nov-08:00 - Friendly Internationals
Vanuatu vs New Caledonia


2-2
Sat 17, Nov-17:00 - Friendly Internationals
Netherlands(U19) vs Germany(U19)

1-0

1-0
Sat 17, Nov-17:00 - Friendly Internationals
England (U18) vs Ireland(U18)

0-0

3-1
Sat 17, Nov-11:00 - Friendly Internationals
Thailand(U21) vs Mexico(U21)

0-3

0-6
Sat 17, Nov-12:50 - Friendly Internationals
Australia vs Korea Republic

0-1

1-1
Sat 17, Nov-00:00 - Friendly Internationals
Brazil vs Uruguay

0-0

1-0
Sat 17, Nov-21:00 - Friendly Internationals
Jordan vs India

1-0

2-1
Sat 17, Nov-21:00 - Friendly Internationals
Belgium(U18) vs Netherlands(U18)

0-1

2-2
Sat 17, Nov-14:00 - Friendly Internationals
Armenia(U19) vs Portugal(U19)

0-1

1-5
Sat 17, Nov-18:30 - Friendly Internationals
Japan(U21) vs Kuwait(U23)

2-0

5-0
Sat 17, Nov-23:00 - Futsal Spain Division De Honor
Jimbee Cartagena FS Futsal vs Levante Futsal

0-4

3-6
Sat 17, Nov-16:15 - Futsal Spain Division De Honor
EiPozo Murcia Turistica Futsal vs Peniscola RehabMedic Futsal

3-0

5-1
Sat 17, Nov-21:30 - Futsal Spain Division De Honor
Jaen Paraiso Interior Futsal vs Emotion Zaragoza Futsal

2-2

2-3
Sat 17, Nov-16:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Tikves Kavadarci vs Pehchevo

0-0

1-0
Sat 17, Nov-16:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Kamenica-Sasa vs FC Plackovica

0-0

0-0
Sat 17, Nov-16:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Borec Veles vs Bregalnica Stip

2-0

3-2
Sat 17, Nov-16:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Detonit Junior vs Vardar Negotino

2-0

3-1
Sat 17, Nov-16:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Partizan Obrshani vs FK Kozuv

0-1

0-1
Sat 17, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Chemnitzer(U17) vs Union Berlin (U17)

1-1

1-1
Sat 17, Nov-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Wolfsburg(U17) vs Werder Bremen(U17)

2-1

3-1
Sat 17, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hamburger(U17) vs Dynamo Dresden(U17)

0-0

5-0
Sat 17, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Holstein Kiel(U17) vs RasenBallsport Leipzig(U17)

0-1

0-2
Sat 17, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
St. Pauli(U17) vs Energie Cottbus(U17)

5-1

5-1
Sat 17, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Nurnberg (U17) vs 1. FC Heidenheim(U17)

1-0

1-0
Sat 17, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SpVgg Unterhaching U17 vs Karlsruher SC (U17)

0-1

1-3
Sat 17, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Stuttgarter Kickers(U17) vs Augsburg(U17)

1-1

3-2
Sat 17, Nov-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Hoffenheim(U17) vs SSV Ulm (U17)

1-0

5-0
Sat 17, Nov-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FSV Mainz 05(U17) vs VfB Stuttgart(U17)

0-2

2-2
Sat 17, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SV Wehen Wiesbaden(U17) vs FC Ingolstadt(U17)

0-0

1-0
Sat 17, Nov-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
RW Essen(U17) vs Arminia Bielefeld (U17)

0-1

0-2
Sat 17, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Monchengladbach(U17) vs Fortuna Dusseldorf(U17)

0-0

1-0
Sat 17, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bochum(U17) vs Schalke 04 (U17)

0-1

0-2
Sat 17, Nov-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Dortmund(U17) vs MSV Duisburg(U17)

1-0

2-0
Sat 17, Nov-16:00 - German Junioren Bundesliga West
RW Oberhausen U19 vs SV Rodinghausen(U19)

1-1

2-2
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SpVgg Bayreuth vs FC Schweinfurt

0-0

1-1
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Viktoria Aschaffenburg vs FC Memmingen

0-0

0-1
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
TSV Buchbach vs Nurnberg Am

0-1

1-1
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FV Illertissen vs Wacker Burghausen

0-1

2-2
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Schalding Heining vs Greuther Furth II

0-1

2-2
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Augsburg II vs TSV 1860 Rosenheim

1-0

2-1
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Pipinsried vs VfB Eichstatt

0-2

1-2
Sat 17, Nov-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs FC Hansa Luneburg

1-2

1-2
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Werder Bremen (Am) vs Eintracht Norderstedt

1-1

2-1
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Holstein Kiel B vs VfB Lubeck

1-1

2-1
Sat 17, Nov-19:00 - Germany - Regionalliga Nord
SSV Jeddeloh vs VfB Oldenburg

1-0

2-0
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
RW Essen vs SV Rodinghausen

0-0

2-0
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
Koln Am. vs Kaan Marienborn

1-1

1-3
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
Dortmund(Am) vs Bonner SC

0-1

0-2
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
Monchengladbach AM. vs Wattenscheid

0-0

0-0
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
SV Lippstadt vs Fortuna Dusseldorf II

0-1

0-2
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
TV Herkenrath vs Wuppertaler SV

0-2

0-3
Sat 17, Nov-17:00 - Germany - Regionalliga West
SV Straelen vs RW Oberhausen

0-0

1-0
Sat 17, Nov-16:30 - Germany OberLiga
FSV Wacker 90 Nordhausen Am vs FC Carl Zeiss Jena Am

0-2

2-3
Sat 17, Nov-17:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Duisburg Women\'s vs Turbine Potsdam Women\'s

0-2

1-3
Sat 17, Nov-17:00 - Germany Woman\\\'s Cup
Bayern Munich Women\'s vs Werder Bremen Women\'s

1-0

3-0
Sat 17, Nov-14:00 - Germany Women Division 2
Koln Women\'s vs FF USV Jena Women\'s

0-0

0-0
Sat 17, Nov-17:00 - Greece - Football League
Apollon Kalamaria vs Platanias FC

0-1

0-1
Sat 17, Nov-17:00 - Greece - Football League
Ergotelis vs Trikala

1-0

3-0
Sat 17, Nov-17:00 - Greece - Football League
Doxa Dramas vs Irodotos

2-3

2-3
Sat 17, Nov-17:00 - Greece - Football League
Kissamikos vs Volos NFC

1-2

1-2
Sat 17, Nov-13:00 - Greece U19
OFI Crete(U19) vs AEK Athens(U19)

0-1

1-1
Sat 17, Nov-14:30 - Greece U19
Pas Giannina(U19) vs PAE Levadiakos(U19)

0-2

2-3
Sat 17, Nov-22:00 - Guatemala Liga 2 Nacional
Aurora(Gua) vs Sansare

1-0

2-0
Sat 17, Nov-23:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Puerto de Iztapa vs CSD Xelaju MC

0-0

1-1
Sat 17, Nov-22:45 - Holland Jupiler League
FC Dordrecht 90 vs FC Eindhoven

0-2

0-3
Sat 17, Nov-22:45 - Holland Jupiler League
Helmond Sport vs RKC Waalwijk

0-2

0-2
Sat 17, Nov-23:45 - Holland Jupiler League
SC Cambuur vs Volendam

1-1

1-1
Sat 17, Nov-21:30 - Holland Jupiler League
FC Oss vs Almere City FC

0-0

2-0
Sat 17, Nov-21:30 - Holland Jupiler League
Jong PSV Eindhoven vs AZ Alkmaar 2

1-0

3-1
Sat 17, Nov-17:30 - Holland Tweede Divisie
AFC Amsterdam vs HHC Hardenberg

1-0

2-1
Sat 17, Nov-17:30 - Holland Tweede Divisie
Omniworld Almere Am. vs IJsselmeervogels

0-0

0-2
Sat 17, Nov-17:30 - Holland Tweede Divisie
Koninklijke HFC vs Excelsior Maassluis

0-1

1-1
Sat 17, Nov-18:00 - Holland Tweede Divisie
Kozakken Boys vs BVV Barendrecht

1-0

4-0
Sat 17, Nov-21:00 - Holland Tweede Divisie
SV De Treffers vs GVVV Veenendaal

0-3

0-3
Sat 17, Nov-18:30 - Holland Tweede Divisie
Spakenburg vs Rijnsburgse Boys

1-1

1-1
Sat 17, Nov-18:30 - Holland Tweede Divisie
FC Lienden vs Jong Sparta Rotterdam

0-4

1-7
Sat 17, Nov-18:30 - Holland Tweede Divisie
VV Sint Bavo vs Scheveningen

2-0

2-0
Sat 17, Nov-18:30 - Holland Tweede Divisie
VV Katwijk vs Vitesse Arnhem Am.

0-0

0-0
Sat 17, Nov-14:00 - HongKong 1st Division League
Wong Tai Sin District RSC vs Wing Yee FT

0-1

0-2
Sat 17, Nov-14:30 - HongKong 1st Division League
Dreams Metro Gallery vs Citizen

0-0

0-0
Sat 17, Nov-16:00 - Hungary U19 League
MTK Budapest FC (U19) vs Debreceni VSC (U19)

0-1

2-2
Sat 17, Nov-14:00 - Hungary U19 League
Budapest Honved U19 vs Diosgyor VTK(U19)

3-1

5-2
Sat 17, Nov-14:00 - Hungary U19 League
Ferencvarosi TC U19 vs Gyori ETO FC U19

1-2

2-2
Sat 17, Nov-14:00 - Hungary U19 League
Illes Akademia Haladas(U19) vs Puskas Akademia Fehervar(U19)

0-0

3-1
Sat 17, Nov-16:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
MTK Hungaria Women\'s vs Viktoria FC Szombathely Women\'s

1-0

1-0
Sat 17, Nov-17:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Diosgyori VTK Women\'s vs Astra Hungary Women\'s

1-0

4-0
Sat 17, Nov-17:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Magyar Labdarugo Egylet Women\'s vs Gyori Dozsa Woman\'s

0-1

0-4
Sat 17, Nov-14:30 - India Goa Professional League
Salgaocar Sports Club vs FC Goa B

1-2

3-3
Sat 17, Nov-10:30 - Indonesia Liga 1
Perseru Serui vs Borneo F.C.

2-0

3-1
Sat 17, Nov-12:30 - Indonesia Liga 1
PSMS Medan vs Madura United FC

0-3

3-3
Sat 17, Nov-12:30 - Indonesia Liga 1
Barito Putera vs Mitra Kukar

0-0

2-1
Sat 17, Nov-12:30 - Indonesia Liga 1
Pstni vs Sriwijaya FC Palembang

1-0

3-0
Sat 17, Nov-13:00 - Indonesia Liga 2
Persiraja Banda Aceh vs Madura FC

1-0

3-0
Sat 17, Nov-15:00 - Iran League Division 1
Malavan vs Mes Kerman

0-0

1-1
Sat 17, Nov-15:30 - Iran League Division 1
Persepolis Pakdasht vs Shahrdari Mahshahr

0-0

1-0
Sat 17, Nov-15:45 - Iran League Division 1
Arvand Khorramshahr vs Navad Urmia

0-0

1-0
Sat 17, Nov-14:30 - Israel Liga Bet
Ahi Acre vs Ironi Bnei Kabul

0-2

0-2
Sat 17, Nov-23:00 - Israel State League
Rubi Shapira vs Hapoel Al Gharbiyee

0-1

1-1
Sat 17, Nov-21:30 - Israel State League
Agudat Sport Ashdod vs Maccabi Yavne

1-1

3-1
Sat 17, Nov-13:00 - Israel U19 Cup
Hapoel Migdal HaEmek(U19) vs Hapoel Mate Asher(U19)

0-2

1-3
Sat 17, Nov-17:30 - Italian Women Division 1
AGSM Verona Women\'s vs Fiorentina Women\'s

0-3

2-6
Sat 17, Nov-17:30 - Italian Women Division 1
Tavagnacco Women\'s vs US Sassuolo Calcio Women\'s

0-1

1-1
Sat 17, Nov-17:30 - Italian Women Division 1
GS Roma Women\'s vs Chievo Verona Women\'s

2-1

7-1
Sat 17, Nov-17:30 - Italian Women Division 1
Juventus Women\'s vs ASD Pink Sport time Bari Women\'s

4-0

5-0
Sat 17, Nov-17:30 - Italian Women Division 1
Florentia Women\'s vs AC Milan Women\'s

0-0

1-1
Sat 17, Nov-23:30 - Italy C1C
S.S.D. Potenza Calcio vs Matera

0-0

0-0
Sat 17, Nov-23:30 - Italy C1C
Paganese vs Cavese

1-1

2-2
Sat 17, Nov-19:30 - Italy C1C
Catanzaro vs Rieti

2-0

3-0
Sat 17, Nov-17:30 - Italy C1C
AC Monopoli vs Sicula Leonzio

1-1

2-1
Sat 17, Nov-17:30 - Italy C1C
US Siracusa vs Bisceglie

0-0

1-0
Sat 17, Nov-17:30 - Italy C1C
Trapani vs Virtus Francavilla

2-1

3-1
Sat 17, Nov-21:30 - Italy C1C
Juve Stabia vs Catania

0-0

0-0
Sat 17, Nov-21:30 - Italy C1C
Viterbese vs US Casertana 1908

0-0

0-0
Sat 17, Nov-21:30 - Italy C1C
Rende vs Vibonese

0-0

1-0
Sat 17, Nov-10:00 - Japan Futsal League
Bardral Urayasu Futsal vs Agleymina Hamamatsu Futsal

1-0

2-1
Sat 17, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Tochigi SC

0-0

0-0
Sat 17, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Albirex Niigata vs Renofa Yamaguchi

0-1

0-2
Sat 17, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs Yokohama FC

0-0

0-1
Sat 17, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Montedio Yamagata vs Oita Trinita

0-1

1-1
Sat 17, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Roasso Kumamoto vs Ehime FC

0-0

3-0
Sat 17, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
FC Gifu vs Avispa Fukuoka

0-0

0-0
Sat 17, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Omiya Ardija

0-0

0-1
Sat 17, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs Mito Hollyhock

2-1

3-1
Sat 17, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Matsumoto Yamaga FC vs Tokushima Vortis

0-0

0-0
Sat 17, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Tokyo Verdy

0-0

1-1
Sat 17, Nov-09:00 - Japanese League Division 2
Kamatamare Sanuki vs Kyoto Sanga FC

0-1

0-2
Sat 17, Nov-08:00 - Japanese League Division 3
Fujieda MYFC vs Kagoshima United

0-2

0-2
Sat 17, Nov-10:00 - K-National League
Gyeongju KHNP vs Gimhae City FC

0-0

2-0
Sat 17, Nov-08:00 - Korea K3 League
Icheon Citizen FC vs Gyeongju Citizen FC

0-0

0-0
Sat 17, Nov-16:00 - Latvia - 1. Division
Super Nova vs Metta/LU Riga

0-2

0-3
Sat 17, Nov-22:15 - Mexico Primera Divison 2
Deportivo Toluca B vs UA De Zacatecas

2-0

3-0
Sat 17, Nov-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Chimalhuacan vs Sahuayo FC

2-1

5-2
Sat 17, Nov-03:00 - Mexico Primera Divison 2
Ocelotes UNACH vs CSyD Dorados de Sinaloa B

0-0

1-1
Sat 17, Nov-04:00 - Mexico Primera Divison 2
Estudiantes Tecos vs CD Alacranes de Durango

0-0

0-0
Sat 17, Nov-06:30 - Mexico Primera Divison 2
UA Chihuahua vs Correcaminos UAT B

0-0

0-0
Sat 17, Nov-07:00 - Mexico Primera Divison 2
Murcielagos vs Tepatitlan De Morelos

0-0

0-0
Sat 17, Nov-07:00 - Mexico Primera Divison 2
Coras De Nayarit vs Gavilanes Matamoros

1-2

2-2
Sat 17, Nov-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Coyotes vs Real Zamora

0-0

0-0
Sat 17, Nov-22:00 - Mexico Primera Divison 2
Cimarrones de Sonora B vs Necaxa B

0-0

0-2
Sat 17, Nov-19:00 - Morocco Super League
Hassania Agadir vs Raja Casablanca Atlhletic

0-0

0-0
Sat 17, Nov-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Police Service of Northern Ireland FC vs Ballinamallard United

0-0

0-0
Sat 17, Nov-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Harland & Wolff Welders vs Loughgall FC

0-2

0-2
Sat 17, Nov-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Knockbreda vs Ballyclare Comrades

2-1

3-2
Sat 17, Nov-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Larne FC vs Limavady United

3-0

6-0
Sat 17, Nov-19:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dergview FC vs Carrick Rangers

0-1

0-2
Sat 17, Nov-17:00 - Northern Ireland Premier League
Institute FC vs Linfield FC

1-1

1-4
Sat 17, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Coleraine F.C. vs Glentoran FC

0-1

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Ballymena United F.C. vs Cliftonville

0-0

2-1
Sat 17, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Newry City vs Ards FC

0-0

2-0
Sat 17, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Crusaders FC vs Glenavon FC

2-0

3-0
Sat 17, Nov-19:00 - Northern Ireland Premier League
Warrenpoint Town vs Dungannon Swifts

1-1

1-1
Sat 17, Nov-16:00 - Norway 2 Division Play-Off
KFUM Oslo vs Asane Fotball

0-0

1-2
Sat 17, Nov-18:00 - Olympic (Preliminaries) African
Botswana(U23) vs Malawi(U23)

0-0

1-2
Sat 17, Nov-15:30 - Poland Centralna Liga Juniorow
Ruch Chorzow Youth vs Gornik Zabrze Youth

1-0

1-0
Sat 17, Nov-16:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Arka Gdynia Youth vs Escola Varsovia Warszawa Youth


3-2
Sat 17, Nov-16:30 - Poland Centralna Liga Juniorow
Jagiellonia Bialystok Youth vs Lech Poznan Youth

2-0

3-2
Sat 17, Nov-17:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Legia Warszawa Youth vs Motor Lublin Youth

0-0

2-2
Sat 17, Nov-17:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Zaglebie Lubin Youth vs Wisla Krakow Youth

0-2

3-4
Sat 17, Nov-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
GKS Belchatow Youth vs Korona Kielce Youth

0-1

0-2
Sat 17, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
LKS Lomza vs Sokol Ostroda

0-1

1-2
Sat 17, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Rekord Bielsko vs Stilon Gorzow Wielkopolski

1-0

4-1
Sat 17, Nov-16:00 - Poland - 4. Liga
Wislanie Jaskowice vs Motor Lublin

0-1

1-1
Sat 17, Nov-14:00 - Poland - 4. Liga
Gornik Zabrze II vs GKS Pniowek Pawlowice Slaskie

1-1

1-1
Sat 17, Nov-15:00 - Poland - 4. Liga
Wda Swiecie vs Gwardia Koszalin

0-0

2-2
Sat 17, Nov-15:45 - Poland - I liga
Garbarnia Krakow vs Warta Poznan

0-1

2-1
Sat 17, Nov-19:59 - Poland - I liga
GKS Jastrzebie vs Rakow Czestochowa

1-2

1-5
Sat 17, Nov-19:00 - Poland - I liga
Stomil Olsztyn vs Bytovia Bytow

3-0

3-2
Sat 17, Nov-19:00 - Poland - I liga
Chrobry Glogow vs GKS Tychy

0-0

0-1
Sat 17, Nov-22:10 - Poland - II liga
Widzew lodz vs Rozwoj Katowice

0-0

1-1
Sat 17, Nov-16:00 - Poland - II liga
Radomiak Radom vs Ruch Chorzow

1-0

2-0
Sat 17, Nov-16:00 - Poland - II liga
Elana Torun vs Znicz Pruszkow

3-1

5-1
Sat 17, Nov-16:00 - Poland - II liga
CWKS Resovia Rzeszow vs Stal Stalowa Wola

0-0

1-0
Sat 17, Nov-16:00 - Poland - II liga
ROW 1964 Rybnik vs Gryf Wejherowo

1-0

1-1
Sat 17, Nov-16:00 - Poland - II liga
Siarka Tarnobrzeg vs GKS Belchatow

0-0

0-1
Sat 17, Nov-16:30 - Poland - II liga
Skra Czestochowa vs Gornik Leczna

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:59 - Poland - II liga
Pogon Siedlce vs Olimpia Grudziadz

1-0

3-1
Sat 17, Nov-15:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Maritimo(U23) vs Belenenses(U23)

2-1

2-1
Sat 17, Nov-19:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Vitoria Guimaraes(U23) vs Feirense(U23)

0-0

1-0
Sat 17, Nov-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
FC Porto U19 vs Beira Mar(U19)

1-2

5-2
Sat 17, Nov-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Maritimo U19 vs GD Estoril-Praia(U19)

0-0

1-1
Sat 17, Nov-19:10 - Qatar Stars Cup
Al-Garrafa SC vs Al Kharaitiyat SC

0-0

3-0
Sat 17, Nov-19:10 - Qatar Stars Cup
Al-Arabi SC vs Qatar SC

1-0

1-2
Sat 17, Nov-17:00 - Qatar Stars Cup
Umm Salal vs Al Duhail SC

0-0

1-1
Sat 17, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Farul Constanta vs Luceafarul Oradea

4-0

5-0
Sat 17, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Pandurii Targu Jiu vs ACS Energeticianul

0-0

2-0
Sat 17, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Dacia Unirea Braila vs Daco-Getica Bucuresti

0-1

2-1
Sat 17, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Academica Clinceni vs CS Aerostar Bacau

2-1

2-1
Sat 17, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Balotesti vs Politehnica Timisoara

1-0

1-0
Sat 17, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
FC Metaloglobus Bucuresti vs Chindia Targoviste

0-0

0-0
Sat 17, Nov-13:00 - Romania - Liga 2
Ripensia Timisoara vs CS Mioveni

0-1

1-1
Sat 17, Nov-15:00 - Romania - Liga 2
ACS Poli Timisoara vs Petrolul Ploiesti

0-0

0-1
Sat 17, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
CS Iernut vs Sticla Ariesu Turda

0-0

0-1
Sat 17, Nov-16:00 - Romania - Liga 3
Metalul Buzau vs Stiinta Miroslava

0-0

0-1
Sat 17, Nov-16:00 - Russia Futsal League
Astrakhan Futsal vs Alga-Bashneft Futsal

1-4

3-9
Sat 17, Nov-16:00 - Russia Futsal League
Orgkhim Futsal vs Yugra 2 Futsal

1-0

5-1
Sat 17, Nov-12:00 - Russia Futsal League
Volga Saratov Futsal vs Mospolitekh Moscow Futsal

0-1

2-5
Sat 17, Nov-12:00 - Russia Futsal League
MFK KPRF 2 Futsal vs Almaz Futsal

0-0

3-0
Sat 17, Nov-12:00 - Russia Futsal League
Eleks Favorit Futsal vs Veliky Novgorod Futsal

3-3

6-4
Sat 17, Nov-13:00 - Russia Futsal League
Dinamo Moscow Futsal vs Spartak Moscow Futsal

2-2

4-4
Sat 17, Nov-13:00 - Russia Futsal League
Berkut Futsal vs Krasnaya Gvardiya Futsal

3-1

8-4
Sat 17, Nov-15:00 - Russia Futsal League
MFk Kprf Futsal vs Norilsky Nickel Futsal

2-4

2-6
Sat 17, Nov-16:05 - Saudi Arabia Division 2
Al-Sharq vs Al-Thuqbah

2-1

2-3
Sat 17, Nov-16:20 - Saudi Arabia Division 2
Al-Hait vs Arar FC

1-0

1-0
Sat 17, Nov-19:00 - Scotland Bells Challenge Cup
Edinburgh City vs Alloa Athletic

1-2

2-2
Sat 17, Nov-19:00 - Scotland Bells Challenge Cup
Motherwell FC(U21) vs Ross County

0-0

1-2
Sat 17, Nov-19:00 - Scottish Championship
Queen of the South FC vs Inverness C.T.

1-0

3-3
Sat 17, Nov-19:00 - Scottish Championship
Ayr Utd. vs Greenock Morton

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:00 - Scottish Championship
Falkirk vs Partick Thistle

0-0

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - Scottish League One
Forfar Athletic vs Dumbarton

0-0

3-0
Sat 17, Nov-19:00 - Scottish League One
Montrose vs Stranraer F.C.

0-0

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - Scottish League One
Brechin City vs Arbroath

0-1

1-5
Sat 17, Nov-19:00 - Scottish League One
Airdrieonians vs East Fife

1-2

4-2
Sat 17, Nov-19:00 - Scottish League One
Stenhousemuir vs Raith Rovers

0-1

1-3
Sat 17, Nov-19:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Clyde F.C.

0-2

1-3
Sat 17, Nov-19:00 - Scottish League Two
Berwick Rangers vs Albion Rovers FC

1-0

2-0
Sat 17, Nov-19:00 - Scottish League Two
Annan Athletic vs Stirling Albion

1-0

2-2
Sat 17, Nov-16:00 - Slovakia 3. liga West
Nove Mesto vs Malzenice

0-0

0-1
Sat 17, Nov-16:00 - Slovakia 3. liga West
MSK Slovan Trencianske Teplice vs KFC Kalna nad Hronom

0-0

0-0
Sat 17, Nov-17:00 - Slovenia 2. Liga
NS Drava Ptuj vs NK Brezice

0-0

2-0
Sat 17, Nov-17:00 - Slovenia 2. Liga
Ankaran Hrvatini vs NK Fuzinar

0-1

0-3
Sat 17, Nov-17:00 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs NK Roltek Dob

2-2

3-3
Sat 17, Nov-22:00 - Spanish Ladies League Division 2
San Antonio Pilar Women\'s vs CD Llamoro Women\'s

1-2

2-6
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Ladies Premier League
Fundacion Albacete Women\'s vs Real Betis Women\'s

1-2

2-3
Sat 17, Nov-16:00 - Spanish Ladies Premier League
Rayo Vallecano Women\'s vs Real Sociedad Women\'s

0-1

2-1
Sat 17, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
Barcelona U19 vs Gimnastic Manresa(U19)

0-0

2-0
Sat 17, Nov-15:00 - Spanish Primera U19
CD Lugo(U19) vs Real Oviedo(U19)

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Primera U19
Kelme CF U19 vs Levante(U19)

0-1

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Primera U19
Atletico Madrileno(U19) vs Alboraya(U19)

1-0

2-0
Sat 17, Nov-16:00 - Spanish Primera U19
Celta Vigo U19 vs Racing Santander(U19)

2-0

2-2
Sat 17, Nov-16:00 - Spanish Primera U19
LagunaU19) vs Ofra(U19)

3-1

3-2
Sat 17, Nov-16:00 - Spanish Primera U19
CF Rusadir(U19) vs Cordoba(U19)

0-1

0-1
Sat 17, Nov-16:30 - Spanish Primera U19
Guia U19 vs SD San Jose(U19)

1-1

3-2
Sat 17, Nov-19:30 - Spanish Primera U19
Sevilla U19 vs Seneca(U19)

2-1

4-1
Sat 17, Nov-19:30 - Spanish Primera U19
CD Diocesano(U19) vs Alcorcon(U19)

0-0

1-0
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Primera U19
CD Maspalomas(U19) vs CD Sobradillo(U19)


1-1
Sat 17, Nov-18:00 - Spanish Primera U19
Elche(U19) vs Real Murcia(U19)

1-2

1-2
Sat 17, Nov-14:30 - Spanish Primera U19
Calavera(U19) vs UD Tomares(U19)

5-0

8-0
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division
Malaga vs Gimnastic Tarragona

1-0

2-0
Sat 17, Nov-23:30 - Spanish Segunda Division
Zaragoza vs Mallorca

0-2

2-2
Sat 17, Nov-23:45 - Spanish Segunda Division
Real Oviedo vs Sporting de Gijon

2-0

2-1
Sat 17, Nov-00:00 - Spanish Segunda Division
Las Palmas vs Granada CF

1-0

2-2
Sat 17, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division
Osasuna vs Tenerife

2-0

2-0
Sat 17, Nov-21:00 - Spanish Segunda Division
CF Reus Deportiu vs Extremadura

1-1

1-4
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Union de Irun vs Barakaldo CF

0-1

1-2
Sat 17, Nov-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Amorebieta vs Arenas Club de Getxo

0-1

0-1
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Leioa vs CD Mirandes

0-0

1-0
Sat 17, Nov-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Gernika vs Real Sociedad B

0-0

1-0
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Barcelona B vs UE Cornella

1-0

2-1
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
SD Ejea vs Lleida

3-2

4-4
Sat 17, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Real Aviles vs Caudal Deportivo

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Celtiga FC vs Ribadumia CF

0-1

0-1
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Bergantinos CF vs Ourense

0-0

1-0
Sat 17, Nov-21:15 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Silva SD vs Laracha

1-0

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Gerena vs Sevilla C

1-0

2-1
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
AD Ceuta vs Lucena CF


1-0
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Binissalem vs CE Mercadal


2-0
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Llosetense vs Santanyi


1-3
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Santa Catalina vs UD Alcudia


1-3
Sat 17, Nov-19:45 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Son Cladera vs CE Felanitx

0-1

1-2
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
San Rafael vs Ibiza Islas Pitiusas


2-2
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Platges De Calvia vs SCR Pena Deportiva


0-1
Sat 17, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Manacor vs Mallorca B

0-1

1-2
Sat 17, Nov-22:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Atletico Union Guimar vs CD Buzanada


2-3
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Palmas C vs Union Viera

1-0

2-1
Sat 17, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Las Zocas vs Tenerife B

1-0

1-1
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pamplona vs Avance Ezcabarte


1-1
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Baztan vs CD Subiza


3-1
Sat 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UDC Txantrea vs AD San Juan

0-1

1-1
Sat 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Beti Onak vs CD Cantolagua


2-0
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Beti Kozkor KE vs Valle de Egues

2-0

2-0
Sat 17, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Huarte vs UCD Burlades

0-0

0-0
Sat 17, Nov-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Cortes vs Osasuna B


1-0
Sat 17, Nov-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Alesves vs CD Corellano


1-0
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CF Rapid De Murillo vs Haro Deportivo

0-2

0-2
Sat 17, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Anguiano vs CP Calasancio


1-1
Sat 17, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Velarde CF vs Ribamontan Al Mar CF

0-0

0-0
Sat 17, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
U.M. Escobedo vs CF Vimenor


1-1
Sat 17, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Guarnizo vs CD Tropezon

0-0

0-1
Sat 17, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
UD Samano vs Bezana


3-2
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Lagun Onak vs Sestao


0-1
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Zamudio SD vs San Ignacio

0-2

1-4
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sociedad Deportiva Beasain vs Portugalete


0-1
Sat 17, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD Balmaseda FC vs Pasaia KE


0-1
Sat 17, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sodupe UC vs Amurrio

1-0

1-0
Sat 17, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD Deusto vs JD Somorrostro

0-1

0-1
Sat 17, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD San Pedro vs CD Baskonia

1-0

2-1
Sat 17, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Asco vs San Cristobal

1-3

2-4
Sat 17, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Santfeliuenc FC vs CE Europa

0-0

0-3
Sat 17, Nov-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Jove Espanol vs Orihuela CF

0-0

0-1
Sat 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Atzeneta UE vs Villarreal C


0-1
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Acero vs CF La Nucia

1-0

1-2
Sat 17, Nov-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Atletico Saguntino vs Novelda

0-0

1-0
Sat 17, Nov-19:15 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Burgos Promesas vs Atletico Bembibre

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
UD Santa Marta vs CD Cristo Atletico

0-0

1-2
Sat 17, Nov-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD La Granja vs CD Cebrerena

0-0

0-0
Sat 17, Nov-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Astorga vs La Baneza

1-0

2-0
Sat 17, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Numancia B vs Gimnastica Segoviana

2-0

3-0
Sat 17, Nov-18:45 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD La Virgen Del Camino vs Atletico Tordesillas


0-1
Sat 17, Nov-20:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Martos Club Deportivo vs Atarfe Industrial CF


1-0
Sat 17, Nov-14:15 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
River Melilla vs Poli Almeria

1-2

2-3
Sat 17, Nov-16:00 - SVK U19 A League
FC Nitra(U19) vs FK Poprad(U19)

0-0

0-2
Sat 17, Nov-14:00 - SVK U19 A League
FK Zeleziarne Podbrezova(U19) vs MSK Zilina(U19)

1-1

2-3
Sat 17, Nov-17:00 - Sweden Div 2 slutspel
FK Karlskrona vs FC Trollhattan

1-0

2-2
Sat 17, Nov-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Etoile Carouge vs FC Vevey Sports 05

2-1

3-1
Sat 17, Nov-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Echallens vs Grand-Lancy

1-0

2-1
Sat 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Kocaeli Birlik Spor vs Yomraspor

0-1

0-3
Sat 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Tire 1922 Spor vs Erbaaspor S

1-1

3-1
Sat 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Karsiyaka vs Catalca Spor

0-0

0-0
Sat 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Erokspor vs Ofspor

1-0

2-0
Sat 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Muglaspor vs Serik Belediyespor

0-1

0-1
Sat 17, Nov-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Ankara Adliyespor vs Anadolu Uskudar

1-0

2-2
Sat 17, Nov-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Vestel Manisaspor vs Bodrumspor

1-2

1-3
Sat 17, Nov-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Darica Genclerbirligi vs Bandirmaspor

2-0

4-0
Sat 17, Nov-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Tuzlaspor Kulubu vs Etimesgut Belediye Spor

2-0

3-0
Sat 17, Nov-15:15 - Turkey U19 League
Kasimpasa(U19) vs Erzurumspor(U19)

0-0

0-0
Sat 17, Nov-16:45 - UAE Etisalat Emirates Cup
Al Wasl FC vs Dabba Al-Fujairah

1-1

4-2
Sat 17, Nov-16:50 - UAE Etisalat Emirates Cup
Al Wahda vs Ittihad Kalba

0-0

2-0
Sat 17, Nov-19:30 - UAE Etisalat Emirates Cup
Al Ahli Dubai vs Baniyas

2-1

2-1
Sat 17, Nov-16:45 - UAE League Division 1
Al-Hamriyah vs Masfut

1-0

2-1
Sat 17, Nov-19:15 - UAE League Division 1
Khor Fakkan vs Al Arabi

0-0

1-0
Sat 17, Nov-23:45 - UEFA Nations League
Italy vs Portugal

0-0

0-0
Sat 17, Nov-23:45 - UEFA Nations League
Romania vs Lithuania

1-0

3-0
Sat 17, Nov-23:45 - UEFA Nations League
Albania vs Scotland

0-2

0-4
Sat 17, Nov-18:00 - UEFA Nations League
Serbia vs Montenegro

2-0

2-1
Sat 17, Nov-21:00 - UEFA Nations League
Turkey vs Sweden

0-0

0-1
Sat 17, Nov-21:00 - UEFA Nations League
Azerbaijan vs Faroe Islands

2-0

2-0
Sat 17, Nov-21:00 - UEFA Nations League
Malta vs Kosovo

0-1

0-5
Sat 17, Nov-23:00 - UEFA-EURO U19 Championship
Northern Ireland(U19) vs Serbia(U19)

1-0

1-3
Sat 17, Nov-16:30 - UEFA-EURO U19 Championship
Greece(U19) vs Romania(U19)

2-1

5-3
Sat 17, Nov-16:30 - UEFA-EURO U19 Championship
Bulgaria(U19) vs Gibraltar U19

5-0

6-0
Sat 17, Nov-17:00 - UEFA-EURO U19 Championship
Croatia(U19) vs Luxembourg(U19)

1-0

2-1
Sat 17, Nov-17:00 - UEFA-EURO U19 Championship
Georgia(U19) vs Azerbaijan(U19)

1-0

1-2
Sat 17, Nov-19:59 - UEFA-EURO U19 Championship
Czech Republic(U19) vs FYR Macedonia U19

1-0

2-1
Sat 17, Nov-17:15 - UEFA-EURO U19 Championship
Malta(U19) vs Belgium(U19)

1-1

1-1
Sat 17, Nov-13:00 - UEFA-EURO U19 Championship
England(U19) vs Iceland(U19)

1-1

3-1
Sat 17, Nov-18:00 - UEFA-EURO U19 Championship
Scotland(U19) vs San Marino(U19)

4-0

5-0
Sat 17, Nov-18:00 - UEFA-EURO U19 Championship
Poland(U19) vs Kazakhstan(U19)

2-0

4-0
Sat 17, Nov-18:00 - UEFA-EURO U19 Championship
Turkey(U19) vs Moldova(U19)

1-0

3-0
Sat 17, Nov-14:00 - UEFA-EURO U19 Championship
France(U19) vs Lithuania(U19)

5-0

7-0
Sat 17, Nov-14:00 - UEFA-EURO U19 Championship
Israel(U19) vs Liechtenstein(U19)

1-0

2-1
Sat 17, Nov-19:00 - UEFA-EURO U19 Championship
Wales(U19) vs Sweden(U19)

1-1

2-1
Sat 17, Nov-15:00 - Ukraine Persha Liga
FC Sumy vs Metalist 1925 Kharkiv

1-2

1-3
Sat 17, Nov-19:00 - Ukraine Persha Liga
Volyn Lutsk vs FC Ahrobiznes Volochysk

0-0

0-0
Sat 17, Nov-16:00 - Ukraine Persha Liga
FC Avanhard Kramatorsk vs Prykarpattya Ivano Frankivsk

3-1

3-1
Sat 17, Nov-18:00 - Ukraine Persha Liga
Dnipro-1 vs Zirka Kropyvnytskyi

2-0

4-0
Sat 17, Nov-12:40 - Vietnam Championship U21
T&T Hanoi(U21) vs Becamex Binh Duong(U21)

1-0

1-0
Sat 17, Nov-18:30 - Wales Cymru Alliance
Penrhyncoch vs Holyhead Hotspur

0-0

0-0
Sat 17, Nov-18:30 - Wales Premier League
Barry Town United vs The New Saints

0-0

0-2
Sat 17, Nov-18:30 - Wales Premier League
Llanelli vs Cefn Druids

1-0

2-0
Sat 17, Nov-18:30 - Wales Premier League
Bala Town F.C. vs Aberystwyth Town

1-0

2-3
Sat 17, Nov-18:30 - Wales Premier League
Llandudno F.C. vs Carmarthen Town

1-1

1-2
Sat 17, Nov-21:15 - Wales Premier League
Caernarfon vs Cardiff Metropolitan University FC

2-0

2-0
Sat 17, Nov-18:00 - Welsh Football League First Division
Cwmbran Celtic vs Haverfordwest County

0-0

3-1
Sat 17, Nov-18:00 - Welsh Football League First Division
Port Talbot vs Ammanford

0-1

2-2
Sat 17, Nov-18:00 - Welsh Football League First Division
Goytre United vs Undy Athletic


3-3
Sat 17, Nov-18:00 - Welsh Football League First Division
Pontypridd vs Ton Pentre

1-0

1-0
Sat 17, Nov-18:00 - Welsh Football League First Division
Llantwit Major vs Afan Lido


2-3
Sat 17, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs Ngezi Platinum Stars

1-0

1-0
Sat 17, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Harare City vs ZPC Kariba

0-0

0-0
Sat 17, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bulawayo City vs Caps United FC

3-1

4-1
Sat 17, Nov-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Herentals College vs Chicken Inn

0-0

0-0
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.