Football Results for Sun 28, Oct 2018

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 28, Oct 2018

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 28, Oct-16:30 - AFC U19 Championship
Indonesia(U19) vs Japan(U19)

0-1

0-2
Sun 28, Oct-13:00 - AFC U19 Championship
Qatar(U19) vs Thailand(U19)

2-0

3-3
Sun 28, Oct-15:30 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
Myanmar Women\'s(U19) vs Iran Women\'s (U19)

0-0

1-0
Sun 28, Oct-16:00 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
Tajikistan Women\'s U19 vs Bangladesh Women\'s(U19)

1-3

1-5
Sun 28, Oct-10:00 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
Guam Island Women\'s(U19) vs United Arab Emirates Women\'s(U19)

0-0

0-1
Sun 28, Oct-12:00 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
Singapore Women\'s (U19) vs Malaysia Women\'s(U19)

0-0

0-0
Sun 28, Oct-16:30 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
Thailand Women\'s(U19) vs India Women\'s(U19)

0-1

0-1
Sun 28, Oct-13:00 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
Korea Republic Women\'s(U19) vs Chinese Taipei Women\'s(U19)

3-0

4-0
Sun 28, Oct-13:00 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
Pakistan Women\'s(U19) vs Nepal Women\'s(U19)

0-3

0-9
Sun 28, Oct-13:30 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
Australia Women\'s(U19) vs Hong Kong,China Women\'s U19

2-0

3-0
Sun 28, Oct-14:00 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
Kyrgyzstan Women\'s U19 vs Uzbekistan Women\'s(U19)

1-1

1-3
Sun 28, Oct-17:30 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
Lebanon Women\'s(U19) vs Mongolia Women\'s(U19)

1-0

4-0
Sun 28, Oct-15:00 - AFC Women\\\'s(U19) Championship
Viet Nam Women\'s (U19) vs Jordan Women\'s(U19)

3-0

4-0
Sun 28, Oct-17:00 - Albania Super league
Kastrioti Kruje vs Luftetari Gjirokaster

0-0

0-2
Sun 28, Oct-17:00 - Albania Super league
KF Laci vs FK Kukesi

0-0

0-1
Sun 28, Oct-19:00 - Andorra Super league
FC Santa Coloma vs UE Santa Coloma


1-2
Sun 28, Oct-15:00 - Andorra Super league
Encamp vs Inter Club D\'Escaldes

0-0

0-2
Sun 28, Oct-15:00 - Andorra Super league
FC Lusitanos vs UE Sant Julia

0-0

0-1
Sun 28, Oct-21:00 - Andorra Super league
UE Engordany vs FC Ordino

1-0

1-0
Sun 28, Oct-22:00 - Arabian Champions League
Al Ahly SC vs Al Wasl FC

1-0

2-2
Sun 28, Oct-23:00 - Arabian Champions League
ES Setif vs Al Ahli Jeddah

0-0

0-1
Sun 28, Oct-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Sacachispas vs Atletico Atlanta

0-0

0-0
Sun 28, Oct-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
General Lamadrid vs Sportivo Italiano

0-1

0-1
Sun 28, Oct-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Argentino de Quilmes vs Ferrocarril Midland

1-0

3-1
Sun 28, Oct-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Barracas vs Excursionistas

0-0

0-1
Sun 28, Oct-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Club Lujan vs Leandro N Alem

0-0

0-0
Sun 28, Oct-22:45 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Armenio vs San Martin Burzaco

1-0

2-2
Sun 28, Oct-19:59 - Argentina Prim C Metropolitana
Deportivo Merlo vs Victoriano Arenas

1-0

1-1
Sun 28, Oct-18:00 - Argentina Prim D Metropolitana
Centro Espanol vs CA Lugano

0-0

0-1
Sun 28, Oct-22:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Nueva Chicago vs Almagro

0-0

0-0
Sun 28, Oct-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Guillermo Brown vs CA Central Cordoba SDE

0-0

0-0
Sun 28, Oct-23:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Olimpo vs Los Andes

1-0

1-1
Sun 28, Oct-01:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Club Atletico Sarmiento vs Villa Dalmine

0-1

2-1
Sun 28, Oct-03:30 - Argentinian Primera Super League
Talleres Cordoba vs San Martin Tucuman

0-0

0-0
Sun 28, Oct-03:30 - Argentinian Primera Super League
Union Santa Fe vs Club Deportivo Godoy Cruz

0-1

0-3
Sun 28, Oct-22:30 - Argentinian Primera Super League
Velez Sarsfield vs Belgrano

0-0

1-0
Sun 28, Oct-20:15 - Argentinian Primera Super League
Patronato Parana vs Rosario Central

1-0

2-1
Sun 28, Oct-18:00 - Argentinian Primera Super League
Racing Club vs San Lorenzo

0-1

2-1
Sun 28, Oct-00:15 - Argentinian Primera Super League
Club de Gimnasia y Esgrima La Plata vs Boca Juniors

1-1

2-1
Sun 28, Oct-15:00 - Armenia Premier League
Lori Vanadzor vs Banants Yerevan

1-0

1-3
Sun 28, Oct-18:00 - Armenia Premier League
FC Pyunik vs Shirak

0-1

1-1
Sun 28, Oct-10:00 - Australia League A
Brisbane Roar FC vs Wellington Phoenix

0-0

0-0
Sun 28, Oct-12:00 - Australia League A
Melbourne Victory FC vs Perth Glory FC

0-2

2-3
Sun 28, Oct-07:30 - Australia Women\\\'s A-League
Brisbane Roar Women\'s vs Perth Glory Women\'s

0-0

1-1
Sun 28, Oct-09:00 - Australia Women\\\'s A-League
Canberra United Women\'s vs Melbourne City Women\'s

0-0

2-0
Sun 28, Oct-09:15 - Australia Women\\\'s A-League
Melbourne Victory Women\'s vs Adelaide United Women\'s

0-0

0-0
Sun 28, Oct-13:30 - Austria Erste Division
SV Ried vs SC Austria Lustenau

0-0

1-0
Sun 28, Oct-19:59 - Austrian Bundesliga
LASK Linz vs Red Bull Salzburg

2-2

3-3
Sun 28, Oct-17:30 - Austrian Bundesliga
Rapid Wien vs FC Trenkwalder Admira

1-0

2-0
Sun 28, Oct-17:30 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs St.Polten

0-0

1-0
Sun 28, Oct-19:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Neulengbach Women\'s vs Sudburgenland Women\'s

1-0

8-0
Sun 28, Oct-14:15 - Austrian Frauen Bundesliga
Sturm Graz/Stattegg Women\'s vs Wacker Innsbruck Women\'s

2-0

7-1
Sun 28, Oct-14:30 - Austrian Frauen Bundesliga
Vorderland Women\'s vs SKV Altenmarkt Women\'s

0-1

0-5
Sun 28, Oct-17:30 - Austrian Regionalliga East
Trenkwalder Admira Amateure vs SC Mannsdorf

0-1

1-2
Sun 28, Oct-19:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SK Sturm Graz Amat. vs Wolfsberger AC Amateure

1-1

2-2
Sun 28, Oct-18:00 - Austrian Regionalliga West
FC Pinzgau Saalfelden vs SVG Reichenau

0-2

0-3
Sun 28, Oct-16:00 - Belarus Premier League
FC Torpedo Zhodino vs Shakhter Soligorsk

1-0

1-0
Sun 28, Oct-19:59 - Belarus Premier League
FC Gomel vs BATE Borisov

0-0

0-1
Sun 28, Oct-18:00 - Belarus Premier League
Dinamo Minsk vs Dinamo Brest

1-0

1-1
Sun 28, Oct-18:00 - Belgian First Amateur Division
Eendracht Aalst vs Lierse Kempenzonen

0-0

2-2
Sun 28, Oct-23:00 - Belgian Jupiler League
Red Star Waasland-Beveren vs Royal Antwerp FC

0-0

0-1
Sun 28, Oct-17:30 - Belgian Jupiler League
Standard Liege vs Genk

0-0

1-1
Sun 28, Oct-21:00 - Belgian Jupiler League
AS Eupen vs Anderlecht

2-0

2-1
Sun 28, Oct-19:00 - Belgium - 2e Klasse
Lommel SK vs Westerlo

0-0

0-1
Sun 28, Oct-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Aurora vs CD San Jose

1-0

1-2
Sun 28, Oct-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Club Guabira vs Jorge Wilstermann

3-0

4-0
Sun 28, Oct-00:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Royal Pari vs Sport Boys Warnes

3-1

4-1
Sun 28, Oct-18:30 - Bosnia Premijer Liga
FK Zeljeznicar Sarajevo vs Zvijezda 09 Brgule

0-0

0-1
Sun 28, Oct-17:30 - Bosnia Premijer Liga
GOSK Gabela vs FK Sarajevo

1-0

1-0
Sun 28, Oct-01:30 - Brasileiro Serie B
Paysandu (PA) vs Coritiba (PR)

0-0

1-1
Sun 28, Oct-03:30 - Brazil Copa Paulista
Red Bull Brasil vs Mirassol

0-0

1-1
Sun 28, Oct-14:30 - Bulgaria B PFG
Arda vs Tsarsko Selo

0-0

0-1
Sun 28, Oct-19:30 - Bulgaria Premier
Septemvri Sofia vs Ludogorets Razgrad

1-0

1-4
Sun 28, Oct-17:00 - Bulgaria Premier
Etar Veliko Tarnovo vs Slavia Sofia

1-0

3-0
Sun 28, Oct-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Atletico Paranaense vs Botafogo (RJ)

0-1

2-1
Sun 28, Oct-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Cruzeiro (MG) vs Parana

2-1

3-1
Sun 28, Oct-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Corinthians Paulista (SP) vs Esporte Clube Bahia

0-0

2-1
Sun 28, Oct-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
CR Flamengo (RJ) vs Palmeiras

0-0

1-1
Sun 28, Oct-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Chapecoense SC vs America MG

0-0

1-0
Sun 28, Oct-00:30 - Chile Primera B
Union San Felipe vs Cobresal

0-0

0-0
Sun 28, Oct-00:30 - Chile Primera B
Cobreloa vs Santiago Wanderers

0-1

2-1
Sun 28, Oct-00:30 - Chile Primera B
Melipilla vs Coquimbo Unido

0-0

0-0
Sun 28, Oct-03:15 - Chile Primera Division
Huachipato vs O Higgins

0-1

0-1
Sun 28, Oct-22:00 - Chile Primera Division
Everton CD vs CSD Antofagasta

2-2

3-2
Sun 28, Oct-19:00 - Chile Primera Division
Palestino vs Deportes Iquique

1-0

5-1
Sun 28, Oct-02:00 - Chile Tercera Division
Deportes Vallenar vs Deportes Recoleta

2-1

2-1
Sun 28, Oct-02:00 - Chile Tercera Division
Real San Joaquin vs Lautaro de Buin

0-0

0-2
Sun 28, Oct-23:30 - Chile Tercera Division
Colchagua CD vs Iberia Los Angeles

1-0

2-0
Sun 28, Oct-09:30 - China Reserves League
Changchun YaTai Reserve vs Chongqing Lifan Reserve

3-0

6-0
Sun 28, Oct-10:30 - China Reserves League
Guangzhou R&F Reserve vs Tianjin QuanJian Reserve

0-2

1-2
Sun 28, Oct-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Zhejiang Greentown vs Meizhou Meixian Techand F.C.

1-0

1-0
Sun 28, Oct-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Yan Bian Fude FC vs Shijiazhuang Ever Bright FC

0-1

0-3
Sun 28, Oct-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Shanghai Shenxin vs Shenzhen JiaZhaoye

0-2

0-3
Sun 28, Oct-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Zhejiang Yiteng FC vs Liaoning Whowin

0-1

1-1
Sun 28, Oct-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Qingdao Yellow Sea pharmaceutical vs Meizhou Hakka

0-0

2-1
Sun 28, Oct-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Dalian Transcendence vs Beijing Enterprises Group F.C.

0-2

0-2
Sun 28, Oct-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Inner Mongolia Zhongyou vs Wuhan ZALL

0-1

0-3
Sun 28, Oct-10:30 - Chinese Football League Divison 1
Heilongjiang Lava Spring vs Xinjiang Tianshan Leopard

2-1

3-1
Sun 28, Oct-15:35 - Chinese Super League
HeNan JianYe vs Beijing Guoan

0-0

2-0
Sun 28, Oct-15:35 - Chinese Super League
Shanghai SIPG F.C. vs Shandong Luneng

3-0

4-2
Sun 28, Oct-11:30 - Chinese Super League
Tianjin Teda vs ShenHua SVA FC

2-2

2-4
Sun 28, Oct-11:30 - Chinese Super League
Guizhou Hengfeng F.C. vs Guangzhou Evergrande Taobao FC

0-1

0-3
Sun 28, Oct-03:00 - Colombia Copa Mustang
Millonarios vs Deportes Tolima

1-1

1-1
Sun 28, Oct-03:00 - Colombia Copa Mustang
Rionegro Aguilas vs Alianza Petrolera

0-0

1-0
Sun 28, Oct-05:00 - Colombia Copa Mustang
Deportiva Once Caldas vs Atletico Nacional

1-0

2-0
Sun 28, Oct-23:00 - Colombia Copa Mustang
La Equidad vs Patriotas FC

1-0

4-0
Sun 28, Oct-01:00 - Colombia Copa Mustang
Deportivo Cali vs Jaguares de Cordoba

1-0

4-0
Sun 28, Oct-23:30 - Costa Rica Primera Division
AD Carmelita vs Herediano

0-0

0-0
Sun 28, Oct-21:00 - Costa Rica Primera Division
Cartagines Deportiva SA vs AD Grecia

2-1

2-3
Sun 28, Oct-21:05 - Costa Rica Primera Division
Alajuelense vs AD San Carlos

1-0

2-1
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
Swift Hesperange vs US Mondorf-les-Bains

0-1

1-3
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
Mamer vs Muhlenbach Sandzak

0-0

0-1
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
Progres Niederkorn vs Hostert

0-0

1-0
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
Racing Union Luxemburg vs FC Differdange 03

1-2

2-2
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
FC Erpeldange 72 vs Hamm RM Benfica FC

0-0

2-2
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
Jeunesse Canach vs Atert Bissen


0-2
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
Union Kayl Tetange vs FC Wiltz 71

0-0

1-1
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
FC CeBra 01 vs Etzella Ettelbruck

0-1

0-2
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
US Sandweiler vs F91 Dudelange


0-6
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
Rodange 91 vs Victoria Rosport

0-1

1-1
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
Sporting Bertrange vs Alliance Aischdall

0-0

3-2
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
US Esch vs Union Titus Petange

1-1

1-1
Sun 28, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
Union Mertert-Wasserbillig vs Koepp Wormeldange


5-1
Sun 28, Oct-21:00 - Coupe de Luxembourg
US Rumelange vs UNA Strassen

0-0

1-4
Sun 28, Oct-20:30 - Croatia - 1. Division
Slaven Belupo Koprivnica vs Dinamo Zagreb

0-0

0-2
Sun 28, Oct-18:00 - Croatia - 1. Division
Hajduk Split vs NK Rijeka

1-0

1-1
Sun 28, Oct-18:00 - Croatia - 2. Division
Bijelo Brdo vs NK Lucko

1-0

1-0
Sun 28, Oct-18:00 - Croatia - 2. Division
NK Solin vs NK Osijek B

0-0

0-1
Sun 28, Oct-19:00 - Cyprus 1 Division
AEL Limassol vs E.N.Paralimni

0-1

4-1
Sun 28, Oct-21:00 - Cyprus 1 Division
Ermis Aradippou vs Nea Salamis

0-0

0-1
Sun 28, Oct-17:30 - Czech Republic 2. Liga
SK Slovan Varnsdorf vs Usti nad Labem

1-0

1-0
Sun 28, Oct-17:30 - Czech Republic 2. Liga
FK MAS Taborsko vs 1. SC Znojmo

0-0

1-0
Sun 28, Oct-17:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Benesov vs Slovan Velvary

1-0

3-1
Sun 28, Oct-17:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
SK Sokol Zapy vs SK Viktorie Jirny

2-0

6-1
Sun 28, Oct-19:59 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Baumit Jablonec vs Slovan Liberec

0-0

0-0
Sun 28, Oct-18:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Viktoria Plzen vs Synot Slovacko

1-0

2-1
Sun 28, Oct-15:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Synot Slovacko Women\'s vs FC Viktoria Plzen Women\'s

1-0

2-0
Sun 28, Oct-13:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Viktoria Otrokovice vs Uhersky Brod

1-1

3-1
Sun 28, Oct-13:15 - Czech Republic U21 League
Dukla Praha(U21) vs FK Baumit Jablonec(U21)

0-0

3-2
Sun 28, Oct-13:30 - Czech Republic U21 League
Banik Ostrava(U21) vs Brno(U21)

3-1

5-2
Sun 28, Oct-13:30 - Czech Republic U21 League
MFK Karvina(U21) vs Zlin(U21)

0-1

2-1
Sun 28, Oct-14:00 - Czech Republic U21 League
SK Sigma Olomouc(U21) vs Fotbal Trinec(U21)

1-2

3-2
Sun 28, Oct-19:00 - Danish SAS Ligaen
FC Kobenhavn vs Aarhus AGF

1-1

4-2
Sun 28, Oct-17:00 - Danish SAS Ligaen
Randers FC vs Esbjerg FB

0-2

0-2
Sun 28, Oct-15:00 - Danish SAS Ligaen
Hobro I.K. vs Vejle

1-0

1-0
Sun 28, Oct-21:00 - Danish SAS Ligaen
Aalborg BK vs Vendsyssel

0-1

0-1
Sun 28, Oct-16:45 - Denmark - 1. Division
HB Koge vs Naestved

0-0

0-1
Sun 28, Oct-16:45 - Denmark - 1. Division
Silkeborg IF vs Hvidovre IF

1-1

3-2
Sun 28, Oct-16:45 - Denmark - 1. Division
Fredericia vs Fremad Amager

1-1

1-2
Sun 28, Oct-16:45 - Denmark - 1. Division
Nykobing FC vs Thisted FC

1-1

1-1
Sun 28, Oct-16:45 - Denmark - 1. Division
FC Roskilde vs Viborg

2-0

3-1
Sun 28, Oct-16:45 - Denmark - 1. Division
Lyngby vs FC Helsingor

1-1

1-1
Sun 28, Oct-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Ringkobing vs Kjellerup IF

0-1

0-2
Sun 28, Oct-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Avarta vs Marienlyst

0-1

1-1
Sun 28, Oct-18:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
AB Gladsaxe vs B93 Copenhagen

1-0

3-0
Sun 28, Oct-16:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Aalborg BK Women\'s vs Vejle Women\'s

1-0

2-1
Sun 28, Oct-17:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Vildbjerg SF Women\'s vs Aarhus 1900 Women\'s

1-2

6-3
Sun 28, Oct-00:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Fuerza Amarilla vs Puerto Quito

0-1

0-2
Sun 28, Oct-21:00 - Ecuador Campeonato Serie B
CD Clan Juvenil vs Mushuc Runa

0-0

0-1
Sun 28, Oct-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Manta FC vs L.D.U.Portoviejo

0-0

0-1
Sun 28, Oct-01:15 - Ecuador Campeonato Serie B
Olmedo Riobamba vs Gualaceo SC

2-0

2-1
Sun 28, Oct-03:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Guayaquil City F.C. vs Tecnico Universitario

1-2

2-3
Sun 28, Oct-21:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Sociedad Deportiva Aucas vs Club Sport Emelec

0-0

0-1
Sun 28, Oct-01:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Delfin S.C.

1-1

2-2
Sun 28, Oct-04:30 - El Salvador Primera Division
CD Chalatenango vs Santa Tecla

0-1

1-2
Sun 28, Oct-05:00 - El Salvador Primera Division
Luis Angel Firpo vs CD FAS

0-1

0-1
Sun 28, Oct-01:15 - El Salvador Primera Division
Aguila vs CD Audaz

0-1

0-1
Sun 28, Oct-18:00 - England FA Women Super League
Everton FC Women\'s vs West Ham United Women\'s

1-2

1-2
Sun 28, Oct-18:00 - England FA Women Super League
Brighton & H.A. Women\'s vs Yeovil Town Women\'s

2-0

2-1
Sun 28, Oct-19:00 - England FA Women Super League
Bristol City Women\'s vs Arsenal Women\'s

0-2

0-4
Sun 28, Oct-16:30 - England FA Women Super League
Chelsea FC Women\'s vs Liverpool Women\'s

1-0

1-0
Sun 28, Oct-18:00 - England Ladies Premier League
Millwall Women\'s vs Charlton Athletic Women\'s

0-5

0-8
Sun 28, Oct-18:00 - England Ladies Premier League
Crystal Palace Women\'s vs Sheffield United Women\'s

0-1

0-1
Sun 28, Oct-16:00 - England Ladies Premier League
Barnet Women\'s vs Durham Wildcats Women\'s

0-1

0-1
Sun 28, Oct-17:00 - England Ladies Premier League
Tottenham Hotspur Women\'s vs Aston Villa Women\'s

1-1

2-1
Sun 28, Oct-18:00 - England U23 Premier League
Derby County(U23) vs Tottenham Hotspur(U23)

0-0

1-0
Sun 28, Oct-16:30 - England U23 Premier League
Sunderland(U23) vs Southampton(U23)

0-1

0-2
Sun 28, Oct-18:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Blackburn Rovers Women\'s vs Stoke City Women\'s


6-1
Sun 28, Oct-18:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Guiseley AFC Vixens Women\'s vs Hull City Women\'s


3-1
Sun 28, Oct-18:00 - England Women\\\'s Northern Premier League
Fylde LFC Women\'s vs Doncaster Rovers Belles Women\'s


4-0
Sun 28, Oct-18:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Loughborough Foxes Women\'s vs Milton Keynes Dons Women\'s


6-0
Sun 28, Oct-18:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
C&K Basildon Women\'s vs Oxford United Women\'s


0-2
Sun 28, Oct-18:00 - England Women\\\'s Southern Premier League
Chichester City Women\'s vs Cardiff City Women\'s


1-0
Sun 28, Oct-19:59 - English Premier League
Manchester United vs Everton

1-0

2-1
Sun 28, Oct-17:30 - English Premier League
Crystal Palace vs Arsenal

1-0

2-2
Sun 28, Oct-17:30 - English Premier League
Burnley vs Chelsea FC

0-1

0-4
Sun 28, Oct-15:00 - Estonia Esi Liiga B
Flora Tallinn III vs Tallinna JK Legion

0-4

0-7
Sun 28, Oct-15:00 - Estonia Esi Liiga B
Parnu JK vs FC Nomme United

1-0

1-0
Sun 28, Oct-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Tartu JK Tammeka vs Levadia Tallinn

0-0

0-3
Sun 28, Oct-15:00 - Estonia Meistri Liiga
Viljandi JK Tulevik vs Trans Narva

0-0

4-1
Sun 28, Oct-18:00 - French Feminines D1
Paris Saint Germain Women\'s vs Guingamp Women\'s

0-0

1-0
Sun 28, Oct-19:59 - French Le Championnat Ligue 1
Bordeaux vs Nice

0-0

0-1
Sun 28, Oct-18:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Rennais FC vs Stade Reims

0-1

0-2
Sun 28, Oct-16:30 - FYR Macedonia Prva liga
FK Vardar vs Renova Cepciste

0-0

0-0
Sun 28, Oct-16:30 - FYR Macedonia Prva liga
Sileks vs Rabotnichki

1-0

2-0
Sun 28, Oct-16:30 - FYR Macedonia Prva liga
Pobeda Prilep vs FK Shkupi

1-0

2-0
Sun 28, Oct-16:30 - FYR Macedonia Prva liga
FK Shkendija 79 vs FK Makedonija Gjorce Petrov

2-0

5-1
Sun 28, Oct-16:30 - FYR Macedonia Prva liga
Akademija Pandev vs Belasica Strumica

2-0

3-0
Sun 28, Oct-15:00 - Georgia Primera Division
Lokomotiv Tbilisi vs Torpedo Kutaisi

0-1

0-1
Sun 28, Oct-16:00 - German 3. Liga
Munchen 1860 vs SG Sonnenhof Grobaspach

1-1

2-2
Sun 28, Oct-17:00 - German 3. Liga
SV Meppen vs Preuben Munster

0-0

1-2
Sun 28, Oct-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
St. Pauli(U17) vs Union Berlin (U17)

0-0

0-1
Sun 28, Oct-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SV Wehen Wiesbaden(U17) vs 1. FC Heidenheim(U17)


0-0
Sun 28, Oct-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FSV Mainz 05(U17) vs SSV Ulm (U17)


2-0
Sun 28, Oct-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
SG Unterrath(U17) vs Fortuna Dusseldorf(U17)

1-0

1-0
Sun 28, Oct-18:30 - German Bundesliga
RB Leipzig vs Schalke 04

0-0

0-0
Sun 28, Oct-16:30 - German Bundesliga
FC Nurnberg vs Eintracht Frankfurt

0-0

1-1
Sun 28, Oct-21:00 - German Bundesliga
Werder Bremen vs Bayer Leverkusen

0-3

2-6
Sun 28, Oct-16:30 - German Bundesliga 2
St. Pauli vs Holstein Kiel

0-0

0-1
Sun 28, Oct-16:30 - German Bundesliga 2
Union Berlin vs Dynamo Dresden

0-0

0-0
Sun 28, Oct-16:30 - German Bundesliga 2
FC Ingolstadt 04 vs MSV Duisburg

0-0

1-1
Sun 28, Oct-14:00 - German Frauen Bundesliga
FFC Frankfurt Women\'s vs Werder Bremen Women\'s

1-0

2-1
Sun 28, Oct-17:00 - German Frauen Bundesliga
Turbine Potsdam Women\'s vs SC Freiburg Women\'s

1-0

2-0
Sun 28, Oct-14:00 - German Frauen Bundesliga
SC Sand Women\'s vs Duisburg Women\'s

1-0

1-0
Sun 28, Oct-17:00 - German Frauen Bundesliga
SG Essen-Schonebeck Women\'s vs Bayern Munich Women\'s

0-0

0-2
Sun 28, Oct-14:00 - German Frauen Bundesliga
Hoffenheim Women\'s vs Monchengladbach Women\'s

2-1

4-1
Sun 28, Oct-16:00 - German Junioren Bundesliga Nord
TSV Havelse(U19) vs Niendorfer TSV(U19)

0-0

0-1
Sun 28, Oct-14:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Nurnberg (U19) vs FC Kaiserslautern (U19)

0-0

2-2
Sun 28, Oct-18:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Hoffenheim(U19) vs SC Freiburg(U19)

0-0

1-1
Sun 28, Oct-14:00 - German Junioren Bundesliga West
Dortmund(U19) vs Koln (U19)

0-0

0-1
Sun 28, Oct-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Rot-Weiss Erfurt vs Bischofswerdaer FV 08

2-0

3-0
Sun 28, Oct-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemnitzer vs FC Oberlausitz

3-0

4-0
Sun 28, Oct-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Germania Halberstadt vs ZFC Meuselwitz

2-0

3-1
Sun 28, Oct-16:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner AK 07 vs Hertha BSC Berlin Am

0-2

0-2
Sun 28, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs Eintracht Norderstedt

1-1

1-2
Sun 28, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Oldenburg vs Drochtersen/Assel

0-1

1-3
Sun 28, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Lupo-Martini Wolfsburg vs Havelse

0-0

2-0
Sun 28, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Sued
Mainz Am vs Eintracht Stadtallendorf

1-2

1-2
Sun 28, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga West
SV Lippstadt vs Wattenscheid

2-1

3-1
Sun 28, Oct-17:00 - Greece - Football League
Ergotelis vs Apollon Kalamaria

0-0

2-0
Sun 28, Oct-17:00 - Greece - Football League
Apollon Larissas vs Kerkyra

1-0

2-0
Sun 28, Oct-17:00 - Greece - Football League
Panachaiki vs Aiginiakos FC

0-0

2-2
Sun 28, Oct-21:30 - Greece Super League
AEK Athens vs Aris Salonica

1-0

4-0
Sun 28, Oct-19:15 - Greece Super League
Panionios vs Atromitos Athens

1-1

2-2
Sun 28, Oct-21:00 - Greece Super League
Panaitolikos Agrinio vs Asteras Tripolis

0-0

1-1
Sun 28, Oct-13:00 - Greece U19
AEL Larisa U19 vs OFI Crete(U19)

2-0

3-2
Sun 28, Oct-13:00 - Greece U19
PAOK Saloniki(U19) vs Panathinaikos(U19)

2-1

3-2
Sun 28, Oct-13:00 - Greece U19
Xanthi(U19) vs Pas Giannina(U19)

0-0

1-0
Sun 28, Oct-13:00 - Greece U19
AEK Athens(U19) vs FC Aris Thessaloniki(U19)

2-0

2-1
Sun 28, Oct-14:00 - Greece U19
Lamia U19 vs PAE Levadiakos(U19)

0-0

1-0
Sun 28, Oct-04:00 - Guatemala Liga Nacional
Club Comunicaciones vs Siquinala FC

1-1

3-1
Sun 28, Oct-06:00 - Guatemala Liga Nacional
CSD Xelaju MC vs Deportivo Sanarate

3-0

4-1
Sun 28, Oct-23:30 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Chiantla vs CD Malacateco

0-1

0-1
Sun 28, Oct-15:15 - Holland Eredivisie
Vitesse Arnhem vs Fortuna Sittard

1-1

2-1
Sun 28, Oct-19:45 - Holland Eredivisie
AZ Alkmaar vs SC Heerenveen

1-1

2-3
Sun 28, Oct-17:30 - Holland Eredivisie
Willem II vs FC Utrecht

0-0

0-1
Sun 28, Oct-17:30 - Holland Eredivisie
Ajax Amsterdam vs Feyenoord Rotterdam

2-0

3-0
Sun 28, Oct-17:30 - Holland Eredivisie Women\\\'s
PSV Eindhoven Women\'s vs ADO Den Haag Women\'s

1-0

2-1
Sun 28, Oct-17:30 - Holland Tweede Divisie
FC Lienden vs Vitesse Arnhem Am.

0-1

2-4
Sun 28, Oct-05:15 - Honduras Liga Nacional
Platense vs CD Vida

1-1

2-2
Sun 28, Oct-05:25 - Honduras Liga Nacional
Real Espana vs CD Olimpia

0-1

1-3
Sun 28, Oct-09:30 - HongKong 1st Division League
Shatin SA vs Double Flower FA

2-0

5-2
Sun 28, Oct-09:30 - HongKong 1st Division League
Wong Tai Sin District RSC vs South China

0-0

1-2
Sun 28, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
Resources Capital FC vs Sparta Rotterdam Mutual FC

0-0

3-2
Sun 28, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
Hong Kong Rangers FC vs Eastern District SA

1-0

2-0
Sun 28, Oct-09:30 - HongKong 2 Division League
North District FC vs Tuen Mun Football Team

3-0

4-1
Sun 28, Oct-09:30 - HongKong 2 Division League
St. Joseph\'s FC vs Sun Hei Sports Club

0-0

2-0
Sun 28, Oct-09:30 - HongKong 2 Division League
Kowloon City vs Lucky Mile FC

1-0

2-0
Sun 28, Oct-11:30 - HongKong 2 Division League
Sham Shui Po vs Kwun Tong FA

0-1

1-2
Sun 28, Oct-11:30 - HongKong 2 Division League
Kwong Wah AA vs Tung Sing FC

0-1

1-2
Sun 28, Oct-11:30 - HongKong 2 Division League
Fu Moon FC vs Yau Tsim Mong FT

0-0

1-0
Sun 28, Oct-10:30 - HongKong FA Senior Shield
Kitchee vs Dreams Sports Club

2-0

2-1
Sun 28, Oct-13:30 - HongKong FA Senior Shield
Southern District vs Wofoo Tai Po

0-1

0-1
Sun 28, Oct-19:59 - Hungary NB ?
ETO Gyori FC vs Vac-Dunakanyar

1-1

2-2
Sun 28, Oct-19:59 - Hungary NB ?
Kaposvar vs Budafoki MTE

1-1

2-1
Sun 28, Oct-19:59 - Hungary NB ?
Vasas vs Gyirmot SE

0-1

0-4
Sun 28, Oct-19:59 - Hungary NB ?
Bekescsaba vs Balmazujvaros Sport KFT

1-1

2-1
Sun 28, Oct-19:59 - Hungary NB ?
BFC Siofok vs Soroksar

0-0

0-0
Sun 28, Oct-19:59 - Hungary NB ?
Aqvital FC Csakvar vs Dorogi FC

1-0

2-0
Sun 28, Oct-16:30 - Hungary NB ?
Nyiregyhaza Spartacus FC vs Duna Aszfalt TVSE

2-2

3-3
Sun 28, Oct-16:30 - Hungary NB ?
Cegled vs Budaorsi SC

1-0

2-0
Sun 28, Oct-16:30 - Hungary NB ?
Monori SE vs Kazincbarcika

1-1

1-2
Sun 28, Oct-19:59 - Hungary NB1
Kisvarda vs MOL Vidi FC

1-2

2-2
Sun 28, Oct-14:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Gyori Dozsa Woman\'s vs Astra Hungary Women\'s

0-0

0-0
Sun 28, Oct-15:30 - India League Division 1
Shillong Lajong FC vs Aizawl FC

1-0

2-1
Sun 28, Oct-12:30 - India League Division 1
Minerva Punjab vs Churchill Brothers

0-0

0-0
Sun 28, Oct-18:00 - India Super League
FC Goa vs Pune City

4-2

4-2
Sun 28, Oct-15:30 - Indonesia Liga 1
Pstni vs Persela Lamongan

1-0

4-1
Sun 28, Oct-12:30 - Indonesia Liga 1
Arema Malang vs PSMS Medan

4-0

5-0
Sun 28, Oct-12:30 - Indonesia Liga 1
Mitra Kukar vs PSIS Semarang

1-0

2-0
Sun 28, Oct-15:15 - Iran League Division 1
Gol Gohar FC vs Arvand Khorramshahr

1-0

3-0
Sun 28, Oct-15:30 - Iran League Division 1
Fajr Sepasi vs Mes Rafsanjan

1-1

1-1
Sun 28, Oct-15:30 - Iran League Division 1
Shahrdari Tabriz vs Malavan

0-0

1-0
Sun 28, Oct-15:30 - Iran League Division 1
Aluminium Arak vs Khooneh Be Khooneh

0-0

1-0
Sun 28, Oct-15:30 - Iran League Division 1
Baderan Tehran FC vs Persepolis Pakdasht

0-2

1-2
Sun 28, Oct-15:30 - Iran League Division 1
Oxin Alborz vs Qashqai Shiraz

0-1

1-2
Sun 28, Oct-17:20 - Iran League Division 1
Shahin Bushehr vs Navad Urmia

1-0

2-0
Sun 28, Oct-22:30 - Israel Premier League
Hapoel Haifa vs Maccabi Tel Aviv

0-2

1-3
Sun 28, Oct-21:00 - Israel Premier League
Hapoel Hadera vs F.C. Ashdod

1-1

3-2
Sun 28, Oct-13:00 - Italian Campionato Primavera
Napoli Youth vs Sampdoria Youth

0-0

0-0
Sun 28, Oct-18:00 - Italian Serie A
Genoa vs Udinese

1-0

2-2
Sun 28, Oct-18:00 - Italian Serie A
Cagliari vs Chievo

1-0

2-1
Sun 28, Oct-18:00 - Italian Serie A
Spal vs Frosinone

0-1

0-3
Sun 28, Oct-15:30 - Italian Serie A
US Sassuolo Calcio vs Bologna

1-1

2-2
Sun 28, Oct-23:30 - Italian Serie A
Napoli vs AS Roma

0-1

1-1
Sun 28, Oct-21:00 - Italian Serie A
AC Milan vs Sampdoria

2-2

3-2
Sun 28, Oct-15:30 - Italian Women Division 1
AGSM Verona Women\'s vs AC Milan Women\'s

0-1

0-1
Sun 28, Oct-18:00 - Italy C1A
Olbia vs Arezzo

0-0

0-0
Sun 28, Oct-21:30 - Italy C1A
Alessandria vs Gozzano

0-1

1-1
Sun 28, Oct-19:30 - Italy C1A
Lucchese vs Juventus(U23)

2-1

3-2
Sun 28, Oct-19:30 - Italy C1A
Albissola vs Pro Patria

0-1

1-1
Sun 28, Oct-17:30 - Italy C1A
Cuneo vs Arzachena

0-0

1-0
Sun 28, Oct-21:30 - Italy C1B
Vicenza vs USD Virtus Verona

1-2

3-2
Sun 28, Oct-21:30 - Italy C1B
Giana Erminio vs Albinoleffe

0-0

0-0
Sun 28, Oct-17:30 - Italy C1B
Rimini vs Alto Adige/Sudtirol

0-0

0-0
Sun 28, Oct-17:30 - Italy C1B
Teramo vs Ravenna

1-0

2-1
Sun 28, Oct-17:30 - Italy C1B
Vis Pesaro vs Imolese

0-1

1-1
Sun 28, Oct-17:30 - Italy C1B
Renate AC vs Triestina

1-1

1-3
Sun 28, Oct-17:30 - Italy C1B
FeralpiSalo vs Gubbio

1-0

2-1
Sun 28, Oct-17:30 - Italy C1B
Alma Juventus Fano vs S.S.D. Monza 1912

0-0

0-2
Sun 28, Oct-17:30 - Italy C1B
Pordenone Calcio SSD vs Fermana

0-1

0-1
Sun 28, Oct-08:00 - Japan Football League
Ryutsu Keizai Dragons vs Imabari FC

0-3

0-7
Sun 28, Oct-08:00 - Japan Football League
Vanraure Hachinohe FC vs MIO Biwako Shiga

0-0

1-0
Sun 28, Oct-08:00 - Japan Football League
Veertien Kuwana vs Cobaltore Onagawa

0-0

2-2
Sun 28, Oct-08:00 - Japan Football League
Tegevajaro Miyazaki vs Reinmeer Aomori F.C.

2-2

6-3
Sun 28, Oct-11:00 - Japan Football League
Verspah Oita vs FC Maruyasu Okazaki

0-1

0-2
Sun 28, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
INAC Kobe Women\'s vs Cerezo Osaka Sakai Women\'s

1-0

4-0
Sun 28, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Vegalta Sendai Women\'s vs Kanagawa University Women\'s

0-1

0-2
Sun 28, Oct-09:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Urawa Reds Women\'s vs Nippon Sport Science University Women\'s

0-0

0-1
Sun 28, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Bunnys Kyoto Women\'s vs AS Elfen Sayama Women\'s

0-0

0-2
Sun 28, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Yunogo Belle Women\'s vs Ehime FC Women\'s

2-0

3-0
Sun 28, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Shizuoka Sangyo University Women\'s vs IGA Kunoichi Women\'s

0-1

1-2
Sun 28, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Setagaya Sfida Women\'s vs Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s

0-1

1-2
Sun 28, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
AS Harima ALBION Women\'s vs Orca Kamogawa FC Women\'s

0-0

0-1
Sun 28, Oct-05:30 - Japan Youth Sahara Cup
Oita Trinita Am vs Albirex Niigata Am

0-1

0-1
Sun 28, Oct-05:30 - Japan Youth Sahara Cup
Gamba Osaka Am vs Kashima Antlers Am

0-0

1-0
Sun 28, Oct-08:30 - Japan Youth Sahara Cup
Consadole Sapporo Am vs V-Varen Nagasaki Am

0-0

1-0
Sun 28, Oct-08:30 - Japan Youth Sahara Cup
Yokohama F Marinos Am vs Nagoya Grampus Eight Am

1-0

3-0
Sun 28, Oct-10:00 - Japanese J-League Division 1
Nagoya Grampus Eight vs Consadole Sapporo

1-2

1-2
Sun 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Oita Trinita vs Matsumoto Yamaga FC

1-0

1-0
Sun 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Albirex Niigata vs FC Machida Zelvia

0-0

2-0
Sun 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Avispa Fukuoka vs Zweigen Kanazawa

1-1

2-2
Sun 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Montedio Yamagata vs Mito Hollyhock

0-1

0-1
Sun 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Tokushima Vortis vs Yokohama FC

0-0

0-1
Sun 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
FC Gifu vs JEF United Ichihara Chiba

1-0

2-0
Sun 28, Oct-10:00 - Japanese League Division 2
Roasso Kumamoto vs Fagiano Okayama

0-0

0-0
Sun 28, Oct-10:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs Tochigi SC

1-0

1-0
Sun 28, Oct-11:00 - Japanese League Division 2
Omiya Ardija vs Kyoto Sanga FC

1-2

1-2
Sun 28, Oct-11:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs Kamatamare Sanuki

0-0

1-0
Sun 28, Oct-12:00 - Japanese League Division 2
Ehime FC vs Tokyo Verdy

1-2

2-2
Sun 28, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
Fukushima United FC vs Gainare Tottori

3-2

3-4
Sun 28, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
YSCC Yokohama vs Blaublitz Akita

0-1

3-1
Sun 28, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
AC Nagano Parceiro vs FC Ryukyu

0-0

1-1
Sun 28, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
Kagoshima United vs Kataller Toyama

1-0

1-2
Sun 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 3
Giravanz Kitakyushu vs Grulla Morioka

0-0

2-1
Sun 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 3
Gamba Osaka (U23) vs SC Sagamihara

1-0

2-1
Sun 28, Oct-09:00 - Japanese League Division 3
Cerezo Osaka(U23) vs Azul Claro Numazu

0-0

0-0
Sun 28, Oct-10:00 - Japanese League Division 3
FC Tokyo(U23) vs Fujieda MYFC

1-0

2-1
Sun 28, Oct-14:00 - Kazakhstan Super League
Tobol Kostanai vs FC Astana

0-0

1-0
Sun 28, Oct-16:30 - Kenya Premier League
Ushuru FC vs Nakumatt FC

0-1

0-2
Sun 28, Oct-09:00 - Korea K3 League
Pyeongchang FC vs FC Uijeongbu

2-1

6-1
Sun 28, Oct-09:00 - Korea K3 League
Yangju Citizen FC vs Seoul United

1-0

5-1
Sun 28, Oct-09:00 - Korea K3 League
Siheung City vs Paju Citizen FC

0-0

0-1
Sun 28, Oct-09:00 - Korea K3 League
Busan FC vs Chungju Citizen

1-0

1-0
Sun 28, Oct-09:00 - Korea K3 League
Yeoju Sejong vs Buyeo FC

2-0

8-5
Sun 28, Oct-09:00 - Korea League 1
Jeonnam Dragons vs Sangju Sangmu FC

0-0

0-1
Sun 28, Oct-09:00 - Korea League 1
Incheon United FC vs Daegu FC

0-1

0-1
Sun 28, Oct-11:00 - Korea League 1
Ulsan Hyundai FC vs Gyeongnam FC

0-0

1-0
Sun 28, Oct-11:00 - Korea League 1
Jeonbuk Hyundai Motors vs Suwon Samsung Bluewings

0-0

2-0
Sun 28, Oct-09:00 - Korea League 2
Busan I\'Park vs Ansan Greeners FC

0-0

0-0
Sun 28, Oct-10:00 - Korea League 2
Gwangju Football Club vs FC Anyang

1-0

2-1
Sun 28, Oct-19:59 - Latvia - 1. Division
Caramba/Dinamo Riga vs FK Ventspils

0-0

0-0
Sun 28, Oct-17:00 - Latvia - 1. Division
FK Valmiera vs Metta/LU Riga

0-0

0-2
Sun 28, Oct-15:00 - Latvia - 1. Division
Jelgava vs FK Liepaja

0-2

0-2
Sun 28, Oct-15:00 - Latvia - 1. Division
FK Spartaks Jurmala vs Rigas Futbola skola

0-0

0-4
Sun 28, Oct-16:15 - Lebanese League
Shabab Al Ghazieh vs Bekaa Sport Club

2-1

3-3
Sun 28, Oct-18:00 - Lebanese League
Nejmeh Club vs Shabab Al-Sahel

1-0

1-0
Sun 28, Oct-19:00 - Lithuania - 1. Division
Stumbras Kaunas vs Atlantas Klaipeda

1-0

6-0
Sun 28, Oct-15:00 - Lithuania - 1. Division
FK Trakai vs FK Zalgiris Vilnius

0-1

0-1
Sun 28, Oct-15:00 - Lithuania - 1. Division
Kauno Zalgiris vs Suduva

0-0

1-1
Sun 28, Oct-18:00 - Lithuania - 1. Division
DFK Dainava Alytus vs FK Palanga


0-3
Sun 28, Oct-19:15 - Malta U BET FA Trophy
Victoria Hotspurs vs Siggiewi FC

1-0

1-1
Sun 28, Oct-17:00 - Malta U BET FA Trophy
Sannat Lions FC vs Qrendi

0-3

0-3
Sun 28, Oct-20:15 - Malta U BET FA Trophy
Melita FC vs Swieqi United


1-0
Sun 28, Oct-20:15 - Malta U BET FA Trophy
Naxxar Lions vs Zejtun Corinthians

0-1

1-2
Sun 28, Oct-20:15 - Malta U BET FA Trophy
Luqa St. Andrew\'s vs Rabat Ajax

0-1

0-5
Sun 28, Oct-20:15 - Malta U BET FA Trophy
Santa Lucia vs Birzebbuga

2-0

2-2
Sun 28, Oct-18:00 - Malta U BET FA Trophy
Zabbar St. Patrick vs Nadur Youngster

0-4

0-7
Sun 28, Oct-18:00 - Malta U BET FA Trophy
Mdina Knights vs Gharb Rangers


1-1
Sun 28, Oct-18:00 - Malta U BET FA Trophy
Zebbug Rangers vs Marsaxlokk FC


1-0
Sun 28, Oct-18:00 - Malta U BET FA Trophy
Fgura United vs Ghaxaq


1-1
Sun 28, Oct-22:00 - Mexico Primera Division
Toluca vs Queretaro FC

1-0

4-0
Sun 28, Oct-04:00 - Mexico Primera Division
Chivas Guadalajara vs Monarcas Morelia

1-0

1-2
Sun 28, Oct-04:00 - Mexico Primera Division
Tigres UANL vs Lobos BUAP

0-1

2-2
Sun 28, Oct-06:00 - Mexico Primera Division
Cruz Azul vs Club America

0-0

0-0
Sun 28, Oct-06:06 - Mexico Primera Division
Club Tijuana vs Pumas UNAM

0-0

0-1
Sun 28, Oct-02:00 - Mexico Primera Division
Club Necaxa vs Atlas

0-1

2-2
Sun 28, Oct-22:00 - Mexico Primera Divison 2
Celaya B vs Atletico Saltillo

0-0

1-0
Sun 28, Oct-22:00 - Mexico Primera Divison A
Leones Univ Guadalajara vs Venados FC

0-0

3-0
Sun 28, Oct-04:00 - Mexico Primera Divison A
Cafetaleros de Tapachula vs Celaya FC

1-0

2-0
Sun 28, Oct-06:00 - Mexico Primera Divison A
CSyD Dorados de Sinaloa vs Tampico Madero

2-1

2-1
Sun 28, Oct-02:00 - Mexico Primera Divison A
Zacatepec vs Mineros de Zacatecas

2-0

2-3
Sun 28, Oct-16:00 - Moldova Division 2
Granicerul Glodeni vs Saxan Ceadir Lunga

1-0

5-1
Sun 28, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
FK Berane vs Mladost Ljeskopolje

0-0

0-0
Sun 28, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
FK Kom vs Arsenal Tivat

1-2

3-2
Sun 28, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
Bokelj Kotor vs Jedinstvo Bijelo Polje

0-0

1-0
Sun 28, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
Jezero Plav vs Otrant

0-0

1-2
Sun 28, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
OFK Igalo vs Decic Tuzi

0-0

0-0
Sun 28, Oct-18:00 - Morocco Division 2
Union Sportive Sidi Kacem vs Raja de Beni Mellal

1-2

1-4
Sun 28, Oct-18:00 - Morocco Division 2
Renaissance Zmamra vs ASS Association Sportive de Sale

0-0

0-0
Sun 28, Oct-19:59 - Morocco Super League
Hassania Agadir vs IRT Itihad de Tanger

0-0

0-1
Sun 28, Oct-18:00 - Morocco Super League
MCO Mouloudia Oujda vs FUS Fath Union Sportive Rabat

1-0

3-2
Sun 28, Oct-04:00 - New Zealand Football Championships
Hawke\'s Bay United vs Canterbury United

1-0

2-2
Sun 28, Oct-05:00 - New Zealand Football Championships
Tasman United vs Hamilton Wanderers AFC

0-1

1-2
Sun 28, Oct-07:35 - New Zealand Football Championships
Waitakere United vs Team Wellington

0-1

0-3
Sun 28, Oct-05:00 - Nicaragua Primera Division
Juventus Managua vs Chinandega

0-0

3-0
Sun 28, Oct-02:00 - Nicaragua Primera Division
Managua FC vs Deportivo Ocotal

1-0

2-0
Sun 28, Oct-16:00 - Norway Adeccoligaen
Jerv vs Kongsvinger

0-1

1-2
Sun 28, Oct-16:00 - Norway Adeccoligaen
Strommen vs Sandnes Ulf

1-0

2-1
Sun 28, Oct-17:00 - Norway Adeccoligaen
Nest-Sotra vs Tromsdalen UIL

1-0

2-0
Sun 28, Oct-17:00 - Norway Adeccoligaen
Floro vs Asane Fotball

0-1

1-2
Sun 28, Oct-21:00 - Norway Adeccoligaen
Sogndal vs Aalesund FK

1-0

2-0
Sun 28, Oct-21:00 - Norway Adeccoligaen
Levanger FK vs Notodden FK

0-0

0-3
Sun 28, Oct-18:00 - Norway Adeccoligaen
Viking vs Ullensaker/Kisa IL

0-0

1-0
Sun 28, Oct-23:00 - Norwegian Tippeligaen
Brann vs Rosenborg

0-2

1-2
Sun 28, Oct-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Bodo Glimt vs Stabaek

0-0

1-1
Sun 28, Oct-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Odd Grenland vs Tromso IL

0-0

1-0
Sun 28, Oct-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Ranheim IL vs Lillestrom

2-1

3-2
Sun 28, Oct-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Sarpsborg 08 FF vs FK Haugesund

2-0

2-1
Sun 28, Oct-21:00 - Norwegian Tippeligaen
Kristiansund BK vs Sandefjord

2-1

3-2
Sun 28, Oct-19:50 - Omani League
Oman Club vs Al-Suwaiq Club

0-2

1-2
Sun 28, Oct-16:50 - Omani League
Al Rustaq vs Sur Club

0-0

0-1
Sun 28, Oct-17:15 - Omani League
Mrbat vs Al Shabab(OMA)

0-1

2-1
Sun 28, Oct-03:00 - Paraguayan Primera Division
Sportivo Luqueno vs General Diaz

1-0

2-0
Sun 28, Oct-00:45 - Paraguayan Primera Division
Independiente F.B.C. vs Sol de America

0-0

2-2
Sun 28, Oct-02:45 - Peru Primera Division
Sport Rosario vs Ayacucho Futbol Club

1-1

2-3
Sun 28, Oct-05:00 - Peru Primera Division
Sport Boys Association vs Universitario de Deportes

0-0

0-0
Sun 28, Oct-22:30 - Peru Primera Division
Deportivo Municipal vs UTC Cajamarca

0-0

0-1
Sun 28, Oct-19:59 - Peru Primera Division
EM Deportivo Binacional vs Sport Huancayo

0-0

0-0
Sun 28, Oct-00:30 - Peru Primera Division
Comerciantes Unidos vs Deportivo Union Comercio

1-1

2-2
Sun 28, Oct-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Zaglebie Lubin Youth vs Motor Lublin Youth

0-1

0-1
Sun 28, Oct-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Cracovia Krakow Youth vs Pogon Szczecin Youth


1-1
Sun 28, Oct-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gornik Zabrze Youth vs Legia Warszawa Youth


2-1
Sun 28, Oct-14:15 - Poland - 4. Liga
Pelikan Lowicz vs Znicz Biala Piska

0-1

1-2
Sun 28, Oct-18:30 - Poland - Ekstraklasa
Korona Kielce vs Cracovia Krakow

0-1

0-1
Sun 28, Oct-21:00 - Poland - Ekstraklasa
Gornik Zabrze vs Zaglebie Lubin

1-0

2-0
Sun 28, Oct-19:00 - Poland - I liga
Bruk Bet Termalica Nieciecza vs Stal Mielec

1-0

1-2
Sun 28, Oct-19:59 - Poland - I liga
Chojniczanka Chojnice vs LKS Lodz

0-1

1-2
Sun 28, Oct-19:59 - Poland - I liga
Puszcza Niepolomice vs Wigry Suwalki

0-0

1-1
Sun 28, Oct-20:45 - Poland - I liga
GKS Jastrzebie vs GKS Tychy

0-1

1-1
Sun 28, Oct-16:00 - Poland - II liga
Elana Torun vs Olimpia Grudziadz

1-0

2-2
Sun 28, Oct-16:00 - Poland - II liga
Gryf Wejherowo vs Znicz Pruszkow

0-1

5-2
Sun 28, Oct-16:00 - Poland Woman\\\'s League
TS Mitech Zywiec Women\'s vs UKS Lodz Women\'s

0-1

1-4
Sun 28, Oct-14:00 - Poland Woman\\\'s League
Czarni Sosnowiec Women\'s vs Gornik Leczna Women\'s

0-1

2-5
Sun 28, Oct-14:00 - Poland Woman\\\'s League
Biala Podlaska Women\'s vs Polonia Pozna Women\'s


3-1
Sun 28, Oct-14:00 - Poland Woman\\\'s League
KKPK Medyk Konin Women\'s vs MKS Olimpia Szczecin Women\'s

2-0

4-2
Sun 28, Oct-14:00 - Poland Woman\\\'s League
AZS PWSZ Walbrzych Women\'s vs AZS Wroclaw Women\'s

3-0

6-0
Sun 28, Oct-19:59 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Benfica(U19) vs Belenenses(U19)

1-0

6-4
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Spg C Braga(U17) vs Pacos Ferreira(U17)


2-1
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Chaves U17 vs Ad Barroselas(U17)


4-0
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
FC Famalicao(U17) vs Vianense U17


3-1
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Palmeiras FC(U17) vs GD Cachao(U17)


5-0
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Boavista(U17) vs Feirense(U17)


2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Leixoes(U17) vs Anadia(U17)


1-2
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Padroense(U17) vs Sp Espinho(U17)


2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
NDS Guarda(U17) vs Tondela(U17)


0-3
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Associacao Naval(U17) vs Loures(U17)


0-1
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Uniao Leiria(U17) vs ARCB Valongo(U17)


4-1
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Sintrense(U17) vs Sacavenense(U17)


0-3
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Uniao Almeirim(U17) vs Sport Clube Caldas(U17)


2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
EAS Marinha Grande(U17) vs Sporting Lisbon Sad(U17)


0-3
Sun 28, Oct-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Lusitano Evora(U17) vs Olhanense SC(U17)


4-3
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
FC Barreirense(U17) vs Portimonense U17


0-2
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Benfica(U17) vs Pinhalnovense(U17)


0-2
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Belenenses(U17) vs Vitoria FC Setubal(U17)


2-1
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Despertar SC(U17) vs GD Estoril-Praia(U17)


1-1
Sun 28, Oct-15:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Casa Pia AC(U17) vs Real Sport Clube(U17)


0-1
Sun 28, Oct-22:00 - Portugal Liga de Honora
Vitoria Guimaraes B vs Pacos Ferreira

0-0

0-1
Sun 28, Oct-15:15 - Portugal Liga de Honora
UD Oliveirense vs S.C. Braga B

1-0

2-0
Sun 28, Oct-19:00 - Portugal Liga de Honora
FC Arouca vs CD Mafra

2-0

2-2
Sun 28, Oct-19:00 - Portugal Primera Liga
Moreirense vs Maritimo

0-0

1-0
Sun 28, Oct-19:00 - Portugal Primera Liga
Desportivo de Tondela vs Vitoria Setubal FC

0-1

1-2
Sun 28, Oct-21:30 - Portugal Primera Liga
FC Porto vs C.D. Feirense

1-0

2-0
Sun 28, Oct-17:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Neftchi Baku vs Qarabag

2-0

3-1
Sun 28, Oct-15:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabail vs Kesla FK

2-0

2-1
Sun 28, Oct-23:00 - Romania - Divizia A
Sepsi vs CFR Cluj

0-1

1-2
Sun 28, Oct-16:00 - Romania - Divizia A
Dunarea Calarasi vs Gaz Metan Medias

0-0

0-0
Sun 28, Oct-14:00 - Romania - Liga 2
Chindia Targoviste vs Sportul Snagov

3-0

4-1
Sun 28, Oct-14:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
FC Chelyabinsk vs Neftekhimik Nizhnekamsk

0-0

0-0
Sun 28, Oct-17:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Syzran-2003 vs Zenit Izhevsk

0-0

1-0
Sun 28, Oct-18:00 - Russia Div 2 Ural-Povolzhye
Volga Ulyanovsk vs Ufa B

0-0

0-0
Sun 28, Oct-16:00 - Russia Div 2 West
Kazanka Moscow vs FC Kolomna

2-1

3-2
Sun 28, Oct-16:00 - Russia First Division
Rotor Volgograd vs Spartak Tambov

0-1

1-2
Sun 28, Oct-17:00 - Russia First Division
FK Khimki vs Chertanovo Moscow

1-2

3-2
Sun 28, Oct-17:00 - Russia First Division
Avangard Kursk vs Sibir Novosibirsk

1-1

3-2
Sun 28, Oct-17:00 - Russia First Division
FK Nizhny Novgorod vs SKA Khabarovsk

0-0

0-1
Sun 28, Oct-15:00 - Russia First Division
Shinnik Yaroslavl vs FK Sochi

0-0

1-1
Sun 28, Oct-15:00 - Russia First Division
Spartak Moscow II vs FC Tom Tomsk

0-0

1-1
Sun 28, Oct-18:00 - Russia First Division
Fakel Voronezh vs Luch Energiya Vladivostok

1-0

1-1
Sun 28, Oct-18:00 - Russia First Division
Baltika vs Mordovia Saransk

1-0

1-0
Sun 28, Oct-18:00 - Russia First Division
Zenit-2 St.Petersburg vs FC Tyumen

0-0

0-0
Sun 28, Oct-18:00 - Russia First Division
FC Armavir vs FK Krasnodar II

1-2

3-3
Sun 28, Oct-19:59 - Russia Premier League
CSKA Moscow vs Krasnodar FK

0-0

1-2
Sun 28, Oct-17:30 - Russia Premier League
Akhmat Grozny vs Dinamo Moscow

0-0

0-0
Sun 28, Oct-15:00 - Russia Premier League
Yenisey Krasnoyarsk vs Lokomotiv Moscow

0-1

0-3
Sun 28, Oct-15:00 - Russia Women\\\'s Cup
FK Ryazan VDV Women\'s vs Zvezda 2005 Perm Women\'s

0-1

0-1
Sun 28, Oct-10:00 - Russia Youth Championship League
Yenisey Krasnoyarsk Youth vs Lokomotiv Moscow Youth

1-1

1-1
Sun 28, Oct-13:00 - Russia Youth Championship League
CSKA Moscow Youth vs FK Krasnodar Youth

2-0

2-2
Sun 28, Oct-14:00 - Russia Youth Championship League
Krylya Sovetov Samara Youth vs Zenit St.Petersburg Youth

1-1

1-2
Sun 28, Oct-18:00 - San Marino Girone A
SS Murata vs SS Virtus


4-0
Sun 28, Oct-18:00 - San Marino Girone A
Fiorentino vs SP Cosmos


2-0
Sun 28, Oct-18:00 - San Marino Girone A
S.S Pennarossa vs SP Tre Fiori


1-3
Sun 28, Oct-17:30 - Scotland League Cup
Hearts vs Celtic

0-0

0-3
Sun 28, Oct-20:30 - Scotland League Cup
Aberdeen vs Glasgow Rangers

0-0

1-0
Sun 28, Oct-20:10 - Scotland Women\\\'s Premier League
Glasgow City Women\'s vs Spartans Women\'s

2-0

4-2
Sun 28, Oct-20:10 - Scotland Women\\\'s Premier League
Hibernian Women\'s vs Glasgow Rangers Women\'s

4-1

7-1
Sun 28, Oct-20:10 - Scotland Women\\\'s Premier League
Forfar Farmington Women\'s vs Hamilton FC Women\'s

0-0

0-0
Sun 28, Oct-20:10 - Scotland Women\\\'s Premier League
Stirling University Women\'s vs Celtic Women\'s

0-1

1-2
Sun 28, Oct-18:00 - Scottish Reserves League 2
Berwick Rangers Reserve vs Ayr United Reserve

0-3

0-5
Sun 28, Oct-19:30 - Serbia - 1. Liga
Macva Sabac vs Crvena Zvezda

0-1

0-2
Sun 28, Oct-21:00 - Serbia - 1. Liga
Mladost Lucani vs Spartak Subotica

1-0

2-1
Sun 28, Oct-16:30 - Serbia Prva Liga
FK Metalac Gornji Milanovac vs FK Buducnost Dobanovci

2-1

2-1
Sun 28, Oct-19:59 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce vs Spartak Trnava

0-0

1-1
Sun 28, Oct-16:30 - Slovakia 2. Liga
Slavoj Trebisov vs KFC Komarno

0-0

0-1
Sun 28, Oct-13:30 - Slovakia 2. Liga
FC Artmedia Petrzalka vs FK Poprad

1-1

1-2
Sun 28, Oct-13:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
PSC Pezinok vs Slovan Bratislava B

1-3

2-5
Sun 28, Oct-17:00 - Slovakia 3. liga Center
TJ Družstevník Liptovska Stiavnica vs FK Zeleziarne Podbrezova B

0-3

0-4
Sun 28, Oct-13:30 - Slovakia 3. liga East
FC Tatran Presov II vs MFK Snina

3-3

3-5
Sun 28, Oct-13:30 - Slovakia 3. liga West
Nitra B vs MSK Slovan Trencianske Teplice

1-1

2-1
Sun 28, Oct-17:00 - Slovenia 1. Liga
NK Krsko vs ND Mura 05

0-0

2-0
Sun 28, Oct-21:00 - Slovenia 1. Liga
NK Rudar Velenje vs NK Aluminij

1-1

3-2
Sun 28, Oct-15:30 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs ASK Bravo

0-1

1-3
Sun 28, Oct-17:00 - Slovenia 2. Liga
Brda vs NK Fuzinar

0-0

0-0
Sun 28, Oct-17:30 - South Africa First League
Pretoria University vs FC Cape Town

1-0

2-0
Sun 28, Oct-17:30 - South Africa First League
TS Galaxy vs Maccabi FC

0-0

1-0
Sun 28, Oct-17:30 - South Africa First League
Cape Umoya United vs Royal Eagles

0-0

0-1
Sun 28, Oct-17:30 - South Africa Premier League
Supersport United vs Lamontville Golden Arrows

1-0

1-1
Sun 28, Oct-17:30 - South Africa Premier League
Black Leopards vs Free State Stars

1-0

1-1
Sun 28, Oct-17:30 - South Africa Premier League
Bloemfontein Celtic vs Baroka FC

0-0

1-0
Sun 28, Oct-21:00 - Spanish Ladies League Division 2
SD Casablanca Women\'s vs UD Orotava Women\'s

1-0

2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Sevilla FC Women\'s vs CDEF Logrono Women\'s

2-2

3-4
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Atleico Malaga Women\'s vs Granadilla Tenerife Women\'s

1-1

1-3
Sun 28, Oct-16:00 - Spanish Ladies Premier League
FC Barcelona Women\'s vs Real Betis Women\'s

1-0

3-0
Sun 28, Oct-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Levante UD Women\'s vs RCD Espanyol Women\'s

1-0

4-0
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Ladies Premier League
Rayo Vallecano Women\'s vs Sporting De Huelva Women\'s

1-0

1-0
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Primera Division
Alaves vs Villarreal

0-1

2-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Primera Division
Getafe vs Real Betis

0-0

2-0
Sun 28, Oct-19:15 - Spanish Primera Division
Barcelona vs Real Madrid

2-0

5-1
Sun 28, Oct-23:45 - Spanish Primera Division
Sevilla vs SD Huesca

0-0

2-1
Sun 28, Oct-16:15 - Spanish Primera U19
Santutxu (U19) vs CD Getxo U19

1-0

2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division
Gimnastic Tarragona vs Real Oviedo

1-0

2-1
Sun 28, Oct-23:30 - Spanish Segunda Division
Elche vs Zaragoza

1-0

2-0
Sun 28, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division
Extremadura vs Albacete

1-1

1-2
Sun 28, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division
CF Rayo Majadahonda vs Osasuna

0-0

1-1
Sun 28, Oct-16:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Las Palmas Atletico vs Burgos CF

0-0

0-0
Sun 28, Oct-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Rapido de Bouzas vs CD Guijuelo

1-1

2-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Atletico de Madrid B vs SD Ponferradina

1-1

1-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
San Sebastian Reyes vs AD Union Adarve

1-1

2-2
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Artistico Navalcarnero vs Valladolid B

2-1

3-2
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Coruxo FC vs Deportivo La Coruna B

0-0

1-0
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Pontevedra vs CF Salmantino UDS

2-0

2-0
Sun 28, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Barakaldo CF vs Union Langreo

0-0

1-0
Sun 28, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Izarra vs Real Union de Irun

1-1

1-1
Sun 28, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Gernika vs CD Vitoria(SPA)

1-2

1-3
Sun 28, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
UD Logrones vs SD Amorebieta

1-0

2-0
Sun 28, Oct-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CF Badalona vs CD Castellon

0-0

2-0
Sun 28, Oct-22:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Espanyol B vs Barcelona B

1-0

1-0
Sun 28, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UD Levante B vs SD Ejea

1-0

2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Ontinyent CF vs UE Olot

0-0

0-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Villarreal B vs Atletico Baleares

1-1

2-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Cornella vs Sabadell

0-0

1-1
Sun 28, Oct-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
FC Cartagena vs Atletico Sanluqueno

1-0

3-0
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Almeria B vs Atletico Malagueno

0-0

1-0
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Recreativo Granada vs CD Badajoz

0-2

0-2
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Marbella FC vs CD El Ejido 2012

0-1

1-2
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Talavera de la Reina vs Ibiza Eivissa

0-1

0-2
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Linense vs Murcia

0-0

0-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Jumilla vs UD Melilla

0-0

0-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
UCAM Murcia vs Sevilla Atletico

1-0

3-0
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
C.D. San Fernando Isleno vs Recreativo Huelva

1-0

1-0
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Marino Luanco vs UD Gijon Industrial

0-0

0-0
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Caudal Deportivo vs UD Llanera

0-0

1-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Covadonga vs Univ. Oviedo

2-1

4-2
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Mosconia vs La Madalena


2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Colunga vs Condal CF


1-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
Club Siero vs UC Ceares

0-1

0-2
Sun 28, Oct-15:15 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
San Claudio vs CD Lealtad


1-2
Sun 28, Oct-15:15 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Choco vs CF Alondras


1-1
Sun 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Arenteiro vs Celtiga FC


1-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
CD Boiro vs Silva SD


0-3
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Laracha vs Polvorin

2-0

2-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Ribadumia CF vs UD Somozas

0-1

0-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Porrino Industrial vs Compostela


0-2
Sun 28, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Lucena CF vs Xerez Deportivo


0-2
Sun 28, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Conil CF vs CD San Roque de Lepe


2-0
Sun 28, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Atletico Espeleno vs CD Utrera


1-1
Sun 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Xerez CD vs Sevilla C

1-0

1-0
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cadiz B vs CD Gerena

0-0

0-0
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Coria Club de Futbol vs UB Lebrijana

1-0

2-1
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cordoba CF B vs Guadalcacin CD

0-0

2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
UD Los Barrios vs Ecija Balompie

0-0

1-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Salerm Cosmetics vs CD Cabecense


3-1
Sun 28, Oct-15:15 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Soller vs Murense


2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
SCR Pena Deportiva vs Santanyi


5-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Son Cladera vs San Rafael

0-1

1-2
Sun 28, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tenisca vs Lanzarote


1-0
Sun 28, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tenerife B vs Atletico Union Guimar

0-1

1-1
Sun 28, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Union Sur Yaiza vs UD Las Palmas C

0-0

0-0
Sun 28, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD San Fernando vs CD Mensajero

1-0

3-1
Sun 28, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Buzanada vs Union Viera

1-0

1-1
Sun 28, Oct-16:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Union Puerto vs UD Las Zocas


1-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Deportiva Minera vs CD Algar


4-0
Sun 28, Oct-14:15 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Olimpico de Totana vs CF El Castillo

0-0

1-0
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Club Deportivo Cieza vs Real Murcia B


4-3
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
SFC Minerva vs UD Los Garres

0-0

0-0
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Murcia B vs Ciudad de Murcia

0-0

2-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
La Union CF vs Muleno CF


0-3
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Yeclano Deportivo vs Club Atletico Pulpileno


5-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Cacereno vs UD Montijo


2-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Azuaga vs CD Coria


2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Castuera vs CD Calamonte


0-3
Sun 28, Oct-15:15 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Jerez Industrial CF vs Extremadura B

1-0

1-1
Sun 28, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CP Valdivia vs EMD Aceuchal

1-0

2-1
Sun 28, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
AD Llerenense vs CD Valdelacalzada


0-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Corellano vs UD Mutilvera


0-3
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Avance Ezcabarte vs CD Baztan

2-0

4-2
Sun 28, Oct-21:15 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Ardoi vs UDC Txantrea

0-0

0-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Alfaro vs CD Berceo


1-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Varea vs CD Autol

0-0

2-0
Sun 28, Oct-19:15 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CCD Alberite vs CA Vianes


2-1
Sun 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Naxara vs CA River Ebro


6-2
Sun 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CP Calasancio vs SD Logrones


0-2
Sun 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Arnedo vs CD Anguiano


0-2
Sun 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Oyonesa vs Yague CF


0-1
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Haro Deportivo vs CDFC La Calzada

0-0

5-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Zaragoza B vs SD Borja

3-0

5-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Belchite 97 vs Brea


1-2
Sun 28, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Robres vs CD Villanueva

0-0

0-1
Sun 28, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Binefar vs UD San Lorenzo

1-0

2-1
Sun 28, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD La Almunia vs CDJ Tamarite

2-0

2-0
Sun 28, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CF Calamocha vs AD Sabinanigo


3-2
Sun 28, Oct-19:15 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CF Illueca vs San Juan Zaragoza


1-2
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
UD Casetas vs CA Monzon


2-0
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
SD Tarazona vs Utebo FC


2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Albacete B vs CP Villarrobledo

1-0

2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
CD Marchamalo vs CD Guadalajara


0-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
La Solana vs Atletico Ibanes


0-5
Sun 28, Oct-22:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
UD Socuellamos vs CD Madridejos


3-1
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Tarancon vs La Roda CF

1-0

1-4
Sun 28, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Toledo vs Quintanar Del Rey

1-1

4-1
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Calvo Sotelo Puertollano vs Manchego Ciudad


1-1
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Mora CF vs Villarrubia CF


1-0
Sun 28, Oct-16:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Rinconeda Polanco vs U.M. Escobedo

0-0

1-1
Sun 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Tropezon vs SD Textil Escudo

1-0

1-1
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sestao vs Real Sociedad C

1-1

2-3
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
JD Somorrostro vs Alaves B

2-0

3-2
Sun 28, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Baskonia vs Amurrio

1-0

2-2
Sun 28, Oct-14:15 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Santutxu vs Zamudio SD

0-0

2-0
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Portugalete vs SD Balmaseda FC

1-0

1-0
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
San Ignacio vs Bermeo

4-0

4-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
L\'Hospitalet vs Cerdanyola del Valles

1-0

2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
CF Reus Deportiu II vs UE Castelldefels


2-1
Sun 28, Oct-14:45 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FE Grama vs FC Martinenc


1-0
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Alzira vs Atletico Saguntino

0-2

0-2
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Olimpic Xativa vs Atzeneta UE


2-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Orihuela CF vs CF La Nucia

0-0

2-0
Sun 28, Oct-22:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Eldense vs Acero

0-0

0-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Rayo Ibense vs Crevillente


3-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Silla CF vs Novelda


2-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Paiporta vs Vilamarxant CF


1-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Mostoles vs CD Vicalvaro


1-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Las Rozas vs RSD Alcala Henares

2-1

3-2
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Pozuelo Alarcon vs CDF Tres Cantos


2-0
Sun 28, Oct-16:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Rayo Vallecano B vs CD Canillas


1-1
Sun 28, Oct-16:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Leganes B vs DAV Santa Ana

1-2

1-2
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Trival Valderas vs AD Parla

1-2

2-2
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Atletico Pinto vs Villaverde Boetticher CF

0-0

0-0
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
RCD Carabanchel vs Alcorcon B

0-1

0-1
Sun 28, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
San Fernando Henares vs Alcobendas Sport

0-0

1-1
Sun 28, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Real Avila CF vs CD Cristo Atletico

1-0

3-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Cultural Leonesa B vs CF Briviesca Norpetrol

1-1

3-2
Sun 28, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Arandina vs CD Cebrerena

3-0

7-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Linares Deportivo vs Torredonjimeno


1-0
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Loja CD vs CD Torreperogil


1-1
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
UD San Pedro vs Poli Almeria

1-2

1-2
Sun 28, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Huetor Vega vs Alhaurin de la Torre


4-4
Sun 28, Oct-15:15 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Guadix CF vs Atarfe Industrial CF


2-3
Sun 28, Oct-15:15 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Rincon vs Martos Club Deportivo


1-1
Sun 28, Oct-15:15 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
CD Alhaurino vs Velez CF

0-0

0-0
Sun 28, Oct-14:35 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Juventud Torremolinos vs CD El Palo


0-1
Sun 28, Oct-14:00 - SVK U19 A League
Zemplin Michalovce(U19) vs 1. FC Tatran Presov(U19)

3-1

4-2
Sun 28, Oct-17:00 - Swden Women Division 2
AIK Solna Women\'s vs Kungsbacka DFF Women\'s

0-0

0-0
Sun 28, Oct-17:00 - Swden Women Division 2
Sundsvalls DFF Women\'s vs Umea FC Women\'s

2-0

3-1
Sun 28, Oct-17:00 - Swden Women Division 2
Vasteras BK 30 Women\'s vs Orebro Women\'s

0-3

0-4
Sun 28, Oct-17:00 - Swden Women Division 2
Asarums IF FK Women\'s vs Kvarnsvedens IK Women\'s

0-0

0-0
Sun 28, Oct-17:00 - Swden Women Division 2
Lidkopings FK Women\'s vs IF Boljan Women\'s

2-0

6-0
Sun 28, Oct-17:00 - Swden Women Division 2
IK Uppsala Women\'s vs Assi IF Women\'s

0-1

1-4
Sun 28, Oct-17:00 - Swden Women Division 2
Ljusdal Women\'s vs Mallbackens IF Women\'s

3-0

7-0
Sun 28, Oct-19:59 - Sweden Div 1 Norra
Assyriska FF Sodertalje vs Skelleftea FF

2-2

3-3
Sun 28, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Vasteras SK FK vs Nykopings BIS

0-0

3-1
Sun 28, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Rynninge IK vs Team Thoren FF

1-0

1-2
Sun 28, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Carlstad United BK vs Sollentuna FK

0-0

0-0
Sun 28, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Umea FC vs Syrianska FC

0-1

1-3
Sun 28, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Akropolis IF vs Arameisk-Syrianska IF

2-0

4-0
Sun 28, Oct-19:00 - Sweden Div 1 Sodra
Ljungskile SK vs Utsiktens BK

2-0

4-0
Sun 28, Oct-19:00 - Sweden Div 1 Sodra
Angelholms FF vs Lunds BK

0-0

1-1
Sun 28, Oct-20:30 - Sweden Superettan
Falkenbergs FF vs IFK Varnamo

2-0

3-0
Sun 28, Oct-18:00 - Sweden Superettan
Halmstads vs IK Brage

0-0

1-0
Sun 28, Oct-20:30 - Swedish Allsvenskan
IFK Norrkoping vs Ostersunds FK

2-1

4-2
Sun 28, Oct-20:30 - Swedish Allsvenskan
IK Sirius FK vs Brommapojkarna

1-1

4-2
Sun 28, Oct-18:00 - Swedish Allsvenskan
Hammarby vs Kalmar FF

0-0

0-0
Sun 28, Oct-18:00 - Swedish Allsvenskan
Orebro vs Djurgardens

0-1

1-1
Sun 28, Oct-19:00 - Swiss Super League
St. Gallen vs Zurich

1-0

3-2
Sun 28, Oct-19:00 - Swiss Super League
Neuchatel Xamax vs FC Luzern

1-1

1-2
Sun 28, Oct-19:00 - Swiss Super League
FC Lugano vs FC Thun

2-1

2-1
Sun 28, Oct-17:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Naters vs FC Thun U21


3-0
Sun 28, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Grasshoppers U21 vs FC Schotz


1-4
Sun 28, Oct-17:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SR Delemont vs Solothurn


2-2
Sun 28, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Biel-Bienne vs SC Goldau


2-2
Sun 28, Oct-19:00 - Switzerland Challenge League
Vaduz vs Chiasso

1-2

4-2
Sun 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
CS. Hammam-Lif vs Esperance Sportive de Tunis

0-2

0-2
Sun 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
U.S.Monastir vs Club Sportif Sfaxien

0-1

0-1
Sun 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
Stade Tunisien vs US Ben Guerdane

0-1

0-3
Sun 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
Esperance Sportive Zarzis vs CS Korba

1-0

2-1
Sun 28, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
Sfax Railways vs AS Slimane

1-1

2-3
Sun 28, Oct-17:00 - Turkey 2 Ligi A
Eskisehirspor vs Istanbulspor

0-0

1-0
Sun 28, Oct-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Giresunspor vs Balikesirspor

0-0

0-0
Sun 28, Oct-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Umraniyespor vs Adana Demirspor

0-1

2-1
Sun 28, Oct-20:30 - Turkey 2 Ligi A
Osmanlispor FC vs Altinordu

0-1

0-1
Sun 28, Oct-19:00 - Turkey Super Lig
Yeni Malatyaspor vs Galatasaray

1-0

2-0
Sun 28, Oct-14:30 - Turkey Super Lig
Kayserispor vs Sivasspor

0-0

2-0
Sun 28, Oct-21:30 - Turkey Super Lig
Fenerbahce vs Ankaragucu

0-1

1-3
Sun 28, Oct-11:00 - Turkey U21 Ligi 1
Umraniyespor(U21) vs Adana Demirspor(U21)

1-0

1-0
Sun 28, Oct-13:00 - Turkey U21 Ligi 1
Giresunspor (U21) vs Balikesirspor(U21)

0-1

0-4
Sun 28, Oct-14:30 - Turkey U21 Ligi 1
Eskisehirspor(U21) vs Istanbulspor(U21)

0-0

1-0
Sun 28, Oct-14:30 - Turkey U21 Ligi 1
Osmanlispor FC(U21) vs Altinordu(U21)

0-1

1-3
Sun 28, Oct-14:00 - Turkey U21 Super League
Fenerbahce(U21) vs Ankaragucu(U21)

3-0

6-0
Sun 28, Oct-14:00 - Turkey U21 Super League
Yeni Malatyaspor U21 vs Galatasaray(U21)

1-1

1-2
Sun 28, Oct-15:00 - Turkey U21 Super League
Kayserispor(U21) vs Sivasspor(U21)

1-0

2-1
Sun 28, Oct-17:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
Serbia Women\'s(U17) vs Ireland Women\'s(U17)

1-0

1-0
Sun 28, Oct-17:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
Albania Women\'s(U17) vs Wales Women\'s(U17)

0-0

0-2
Sun 28, Oct-15:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
Finland Women\'s(U17) vs Italy Women\'s(U17)

0-1

0-2
Sun 28, Oct-15:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
Montenegro Women\'s U17 vs Romania Women\'s(U17)

0-1

1-2
Sun 28, Oct-16:00 - UEFA-EURO U17 Championship
France(U17) vs Finland(U17)

1-1

2-1
Sun 28, Oct-16:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Poland(U17) vs Luxembourg(U17)

4-2

7-3
Sun 28, Oct-17:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Belgium(U17) vs Latvia(U17)

3-0

5-0
Sun 28, Oct-17:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Moldova(U17) vs Greece(U17)

0-1

0-1
Sun 28, Oct-19:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Dynamo Kyiv vs FC Lviv

0-1

0-1
Sun 28, Oct-16:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Chernomorets Odessa vs FC Karpaty Lviv

0-1

0-5
Sun 28, Oct-21:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Vorskla Poltava vs Olimpik Donetsk

1-1

2-1
Sun 28, Oct-19:00 - Ukraine Persha Liga
Obolon Brovar Kiev vs Kolos Kovalivka

0-1

1-1
Sun 28, Oct-23:30 - Uruguay Primera Division
Liverpool P. vs CA River Plate

1-1

4-1
Sun 28, Oct-23:30 - Uruguay Primera Division
Club Atletico Cerro vs Montevideo Wanderers

1-0

1-1
Sun 28, Oct-23:30 - Uruguay Primera Division
Boston River vs Defensor SC

3-0

3-1
Sun 28, Oct-17:15 - Uruguay Primera Division
Danubio FC vs Centro Atletico Fenix

1-0

1-1
Sun 28, Oct-01:30 - Uruguay Primera Division
CA Penarol vs CA Progreso

0-0

1-0
Sun 28, Oct-03:30 - USSF Division 2 Professional League
Louisville City FC vs Bethlehem Steel

1-0

2-0
Sun 28, Oct-06:00 - USSF Division 2 Professional League
Orange County SC vs Reno 1868

1-0

1-0
Sun 28, Oct-00:00 - USSF Division 2 Professional League
FC Cincinnati vs New York Red Bulls B

0-1

0-1
Sun 28, Oct-14:00 - Uzbekistan Cup
Pakhtakor Tashkent vs FC AGMK

0-1

1-3
Sun 28, Oct-23:15 - Venezuela Segunda Division
Chico de Guayana vs Angostura FC

0-0

0-2
Sun 28, Oct-23:15 - Venezuela Segunda Division
Atletico Furrial vs LALA FC

1-0

1-2
Sun 28, Oct-23:30 - Venezuela Segunda Division
Llaneros Guanare vs Real Frontera

1-0

1-1
Sun 28, Oct-23:30 - Venezuela Segunda Division
Atletico El Vigia vs Yaracuyanos

0-2

3-2
Sun 28, Oct-18:30 - Wales Premier League
Cardiff Metropolitan University FC vs Carmarthen Town

0-1

1-1
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.