Football Results for Sat 27, Oct 2018

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 27, Oct 2018

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 27, Oct-19:59 - AFC Cup
Al Quwa Al Jawiya vs FC Altyn Asyr

1-0

2-0
Sat 27, Oct-16:00 - Albania Super league
Kamza vs KF Tirana

0-0

1-1
Sat 27, Oct-19:00 - Albania Super league
Flamurtari vs Teuta Durres

1-1

1-1
Sat 27, Oct-22:00 - Arabian Champions League
Wydad Casablanca vs Etoile du Sahel

0-0

0-0
Sat 27, Oct-22:00 - Arabian Champions League
Ittihad Alexandria vs Zamalek

0-0

0-1
Sat 27, Oct-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Almirante Brown vs Tristan Suarez

0-1

2-2
Sat 27, Oct-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
CA San Miguel vs Club Atletico Colegiales

0-1

1-2
Sat 27, Oct-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Defensores Unidos vs Talleres Rem de Escalada

1-1

1-1
Sat 27, Oct-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Barracas Central vs Flandria

1-0

3-0
Sat 27, Oct-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
CA Fenix Pilar vs Deportivo Espanol

0-2

1-2
Sat 27, Oct-04:05 - Argentina Prim B Metropolitana
Estudiantes de Caseros vs UAI Urquiza

0-0

3-0
Sat 27, Oct-20:05 - Argentina Prim B Metropolitana
All Boys vs Deportivo Riestra

2-1

3-2
Sat 27, Oct-19:00 - Argentina Prim B Metropolitana
San Telmo vs Club Atletico Acassuso

0-1

0-2
Sat 27, Oct-18:00 - Argentina Prim D Metropolitana
Deportivo Paraguayo vs Yupanqui

1-0

1-0
Sat 27, Oct-19:00 - Argentina Prim D Metropolitana
Real Pilar vs Defensores de Cambaceres

1-0

2-1
Sat 27, Oct-22:00 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Brown Adrogue vs Gimnasia Mendoza

0-0

1-0
Sat 27, Oct-23:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Ferrol Carril Oeste vs CA Platense

0-1

0-2
Sat 27, Oct-03:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Temperley vs Instituto Cordoba

0-0

0-1
Sat 27, Oct-22:00 - Argentinian Primera Super League
River Plate vs Aldosivi

0-0

1-0
Sat 27, Oct-02:00 - Argentinian Primera Super League
Tigre vs Lanus

0-0

1-1
Sat 27, Oct-04:00 - Argentinian Primera Super League
CA Huracan vs Colon

0-2

3-2
Sat 27, Oct-18:00 - Armenia Premier League
Gandzasar Kapan vs FC Ararat-Armenia

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:00 - Armenia Premier League
Ararat Yerevan vs FC Artsakh

0-0

0-0
Sat 27, Oct-12:50 - Australia League A
Sydney FC vs Western Sydney Wanderers

1-0

2-0
Sat 27, Oct-10:35 - Australia League A
Central Coast Mariners FC vs Melbourne City

1-0

1-1
Sat 27, Oct-22:20 - Austria Erste Division
Kapfenberg Superfund vs SC Wiener Neustadt

1-0

2-0
Sat 27, Oct-16:30 - Austria Erste Division
FC Liefering vs Floridsdorfer AC

0-0

1-3
Sat 27, Oct-19:00 - Austrian Bundesliga
Mattersburg vs Rheindorf Altach

0-0

1-1
Sat 27, Oct-19:00 - Austrian Bundesliga
FC Wacker Innsbruck vs Austria Wien

0-0

0-0
Sat 27, Oct-19:00 - Austrian Bundesliga
TSV Hartberg vs Sturm Graz

0-0

2-0
Sat 27, Oct-17:00 - Austrian Frauen Bundesliga
FSK St Polten Spratzern Women\'s vs Bergheim/Hof Women\'s


4-0
Sat 27, Oct-16:00 - Austrian Regionalliga East
Stadlau vs Rapid Vienna Amateure

1-2

2-2
Sat 27, Oct-17:30 - Austrian Regionalliga Mitte
SC Kalsdorf vs Vocklamarkt

0-3

0-6
Sat 27, Oct-18:00 - Austrian Regionalliga West
VfB Hohenems vs Bischofshofen

1-1

2-4
Sat 27, Oct-17:30 - Austrian Regionalliga West
Rheindorf Altach B vs SV Wals-Grunau

0-1

0-1
Sat 27, Oct-15:30 - Belarus Pershaya Liga
Slavia Mozyr vs FK Lida

0-0

3-0
Sat 27, Oct-16:00 - Belarus Pershaya Liga
Slonim vs Zhitkovichi?

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:00 - Belarus Pershaya Liga
Volna Pinsk vs Granit Mikashevichi

0-0

1-0
Sat 27, Oct-15:00 - Belarus Pershaya Liga
Smorgon FC vs Naftan Novopolock

1-1

1-1
Sat 27, Oct-15:00 - Belarus Pershaya Liga
Khimik Svetlogorsk vs FC Baranovichi

1-0

3-0
Sat 27, Oct-15:00 - Belarus Pershaya Liga
Lokomotiv Gomel vs FC Belshina Babruisk

1-2

3-2
Sat 27, Oct-15:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Zabudova-2007 Chist vs FK Orsha

2-0

2-3
Sat 27, Oct-17:00 - Belarus Premier League
FC Gorodeya vs Smolevichi

1-1

4-1
Sat 27, Oct-15:00 - Belarus Premier League
Torpedo Minsk vs FC Vitebsk

0-1

0-1
Sat 27, Oct-19:00 - Belarus Premier League
Neman Grodno vs Luch Minsk

0-0

0-0
Sat 27, Oct-22:00 - Belgian First Amateur Division
KMSK Deinze vs Dessel Sport

0-0

0-0
Sat 27, Oct-22:00 - Belgian First Amateur Division
ASV Geel vs Excelsior Virton

1-3

1-3
Sat 27, Oct-22:00 - Belgian First Amateur Division
RWD Molenbeek vs Royal Knokke

1-1

3-2
Sat 27, Oct-22:00 - Belgian First Amateur Division
RFC Seraing vs Royal FC Liege

1-1

2-2
Sat 27, Oct-22:00 - Belgian First Amateur Division
KSK Heist vs FCV Dender EH

1-1

1-2
Sat 27, Oct-21:30 - Belgian First Amateur Division
Oudenaarde vs Sporting Chatelet

2-1

2-2
Sat 27, Oct-21:30 - Belgian First Amateur Division
Thes Sport Tessenderlo vs Rupel Boom

1-0

2-0
Sat 27, Oct-22:00 - Belgian Jupiler League
KSC Lokeren vs KV Oostende

0-0

0-0
Sat 27, Oct-22:00 - Belgian Jupiler League
Cercle Brugge vs Kortrijk

0-1

1-1
Sat 27, Oct-22:30 - Belgian Jupiler League
St.-Truidense VV vs Club Brugge

1-2

2-2
Sat 27, Oct-19:59 - Belgian Jupiler League
Zulte Waregem vs Royal Excel Mouscron

2-1

2-2
Sat 27, Oct-22:30 - Belgium - 2e Klasse
KV Mechelen vs Roeselare

0-0

3-0
Sat 27, Oct-19:00 - Belgium - 2e Klasse
St. Gilloise vs A.F.C. Tubize

0-1

3-2
Sat 27, Oct-18:00 - Bosnia Premijer Liga
Zrinjski Mostar vs NK Celik

2-0

3-0
Sat 27, Oct-16:30 - Bosnia Premijer Liga
Radnik Bijeljina vs NK Siroki Brijeg

1-1

2-1
Sat 27, Oct-16:30 - Bosnia Premijer Liga
Mladost Doboj Kakanj vs FK Krupa

0-0

2-1
Sat 27, Oct-18:30 - Bosnia Premijer Liga
Sloboda Tuzla vs FK Tuzla City

1-0

1-1
Sat 27, Oct-03:30 - Brasil Women\\\'s Tournament
Corinthians Paulista SP Women\'s vs Rio Preto Women\'s

2-0

4-0
Sat 27, Oct-23:30 - Brasileiro Serie B
Guarani Futebol Clube vs Oeste SP

1-0

1-1
Sat 27, Oct-23:30 - Brasileiro Serie B
Figueirense FC vs Criciuma SC

1-2

3-2
Sat 27, Oct-23:30 - Brasileiro Serie B
Boa Esporte Clube vs Atletico Clube Goianiense

0-0

0-2
Sat 27, Oct-23:30 - Brasileiro Serie B
Sao Bento vs CRB (AL)

1-0

1-0
Sat 27, Oct-02:15 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs Vila Nova (GO)

0-0

3-2
Sat 27, Oct-03:30 - Brasileiro Serie B
Juventude (RS) vs Sampaio Correa (MA)

0-0

1-0
Sat 27, Oct-03:30 - Brasileiro Serie B
Fortaleza vs Ponte Preta

0-0

1-1
Sat 27, Oct-04:30 - Brasileiro Serie B
Goias vs Avai FC (SC)

0-2

0-3
Sat 27, Oct-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
Sao Paulo Youth vs Portuguesa Youth

3-0

7-0
Sat 27, Oct-22:00 - Brazil Copa Paulista
CA Votuporanguense SP vs Taubate

2-0

4-2
Sat 27, Oct-22:00 - Brazil Copa Paulista
Atibaia vs Olimpia SP

1-0

2-1
Sat 27, Oct-03:00 - Brazil Copa Paulista
Gremio Novorizontino vs Ferroviaria SP

1-1

1-1
Sat 27, Oct-03:00 - Brazil Futsal League
San Jose Futsal vs Taubate Futsal

0-2

1-2
Sat 27, Oct-18:00 - Bulgaria B PFG
Litex Lovech vs Chernomorets Balchik

0-0

3-0
Sat 27, Oct-17:00 - Bulgaria B PFG
Pirin Blagoevgrad vs Lokomotiv Sofia

0-1

0-2
Sat 27, Oct-17:00 - Bulgaria B PFG
PFC Nesebar vs Lokomotiv Gorna Oryahovitsa

0-1

2-1
Sat 27, Oct-17:00 - Bulgaria B PFG
Strumska Slava vs PFK Montana

0-0

2-2
Sat 27, Oct-17:00 - Bulgaria B PFG
Botev Galabovo vs FC Dobrudzha

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:00 - Bulgaria Premier
Beroe vs CSKA Sofia

1-1

1-1
Sat 27, Oct-13:30 - Bulgaria Premier
Lokomotiv Plovdiv vs Vitosha Bistritsa

2-0

2-1
Sat 27, Oct-18:30 - Bulgaria Premier
POFC Botev Vratsa vs Botev Plovdiv

0-0

0-1
Sat 27, Oct-23:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Santos vs Fluminense (RJ)

0-0

3-0
Sat 27, Oct-23:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Gremio (RS) vs Sport Club Recife (PE)

1-2

3-4
Sat 27, Oct-02:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Vitoria Salvador BA vs Sao Paulo

0-1

0-1
Sat 27, Oct-04:30 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Vasco da Gama(RJ) vs Internacional (RS)

0-0

1-1
Sat 27, Oct-23:30 - Chile Primera B
La Serena vs Nublense

1-1

1-2
Sat 27, Oct-23:30 - Chile Primera B
Puerto Montt vs CD Santiago Morning

1-0

2-0
Sat 27, Oct-23:30 - Chile Primera B
Rangers Talca vs Magallanes

1-0

2-0
Sat 27, Oct-23:30 - Chile Primera B
CD Copiapo S.A. vs CSyD Barnechea

1-1

1-1
Sat 27, Oct-23:30 - Chile Primera B
San Marcos de Arica vs Valdivia

0-0

2-1
Sat 27, Oct-19:00 - Chile Primera Division
Universidad de Chile vs Universidad Catolica

1-0

2-0
Sat 27, Oct-22:00 - Chile Primera Division
Union La Calera vs San Luis Quillota

0-1

0-1
Sat 27, Oct-03:00 - Chile Primera Division
Universidad de Concepcion vs Union Espanola

1-0

1-0
Sat 27, Oct-23:00 - Chile Tercera Division
AC Colina vs Municipal Santiago

2-0

2-3
Sat 27, Oct-11:00 - China Women\\\'s Super League
Hebei China Fortune Women\'s vs Jiangsu Suning Women\'s

0-7

0-9
Sat 27, Oct-11:00 - China Women\\\'s Super League
Dalian Aerbin Women\'s vs Changchun RCB Women\'s

0-0

1-0
Sat 27, Oct-11:00 - China Women\\\'s Super League
Beijing BeiKong Women\'s vs Wuhan Jianghan Women\'s

0-0

2-0
Sat 27, Oct-11:00 - China Women\\\'s Super League
Shanghai RCB Women\'s vs HeNan Huishang Women\'s

0-0

2-0
Sat 27, Oct-15:35 - Chinese Football League Divison 2
Sichuan Annapurna vs Jiangsu Yancheng

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:35 - Chinese Football League Divison 2
Shaanxi Chang\'an Athletic FC vs Nantong Zhiyun

0-0

0-1
Sat 27, Oct-15:35 - Chinese Super League
Guangzhou R&F vs Tianjin QuanJian

0-2

2-6
Sat 27, Oct-15:35 - Chinese Super League
Hebei China Fortune vs Dalian Yifang

0-1

3-2
Sat 27, Oct-11:30 - Chinese Super League
Beijing Renhe vs Jiangsu Suning FC

0-2

0-2
Sat 27, Oct-11:30 - Chinese Super League
Changchun YaTai vs Chongqing Lifan

0-1

1-2
Sat 27, Oct-23:00 - Club Friendly
Ferroviario CE vs Horizonte CE

2-2

2-3
Sat 27, Oct-23:00 - Colombia Copa Mustang
Leones vs Independiente Santa Fe

0-1

0-2
Sat 27, Oct-03:00 - Colombia Copa Mustang
Boyaca Chico vs Deportivo Pasto

0-0

1-1
Sat 27, Oct-19:59 - Coupe de Luxembourg
UN Kaerjeng 97 vs Jeunesse Esch

0-2

0-5
Sat 27, Oct-19:00 - Coupe de Luxembourg
CS Bourscheid vs Fola Esch

0-8

1-16
Sat 27, Oct-19:30 - Croatia - 1. Division
Istra 1961 vs NK Osijek

0-1

1-1
Sat 27, Oct-17:00 - Croatia - 1. Division
Inter Zapresic vs HNK Gorica

1-2

1-3
Sat 27, Oct-17:00 - Croatia - 2. Division
Zadar vs Dinamo Zagreb B

0-0

1-3
Sat 27, Oct-15:00 - Croatia - 2. Division
HNK Sibenik vs Hajduk Split B

0-0

2-1
Sat 27, Oct-19:59 - Cyprus 1 Division
Alki Oroklini vs APOEL Nicosia

0-1

2-4
Sat 27, Oct-18:00 - Cyprus 1 Division
AC Omonia Nicosia vs Pafos FC

1-0

2-4
Sat 27, Oct-15:30 - Cyprus 2 Division
Omonia Aradippou vs Othellos Athienou

0-1

0-2
Sat 27, Oct-15:30 - Cyprus 2 Division
Agia Napa vs Akritas Chloraka

1-0

3-0
Sat 27, Oct-15:30 - Cyprus 2 Division
MEAP Nisou vs Karmiotissa Pano Polemidion

0-0

1-0
Sat 27, Oct-15:30 - Cyprus 2 Division
Onisilos Sotiras vs Thoi Lakatamias

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:30 - Cyprus 2 Division
AE Zakakiou vs Olympiakos Nicosia FC

0-3

0-4
Sat 27, Oct-15:30 - Cyprus 2 Division
Digenis Voroklinis vs PAEEK Keryneias

1-0

2-1
Sat 27, Oct-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Fotbal Trinec vs FC Sellier & Bellot Vlasim

0-0

0-0
Sat 27, Oct-12:15 - Czech Republic 2. Liga
FK Banik Sokolov vs Pardubice

1-0

1-0
Sat 27, Oct-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Chrudim vs Ceske Budejovice

1-1

2-2
Sat 27, Oct-19:15 - Czech Republic 2. Liga
Hradec Kralove vs Brno

0-0

0-1
Sat 27, Oct-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Loko Vltavin vs SK Prevysov

1-1

4-1
Sat 27, Oct-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Olympia Radotin vs Sokol Brozany

3-1

4-1
Sat 27, Oct-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Kraluv Dvur vs Karlovy Vary Dvory

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Sokol Zivanice vs FC Pisek

0-0

1-0
Sat 27, Oct-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Jiskra Usti nad Orlici vs FK Slavoj Vysehrad

0-0

0-1
Sat 27, Oct-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Jiskra Domazlice vs Dobrovice

2-0

3-1
Sat 27, Oct-16:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Litomerice vs Stechovice

1-1

2-1
Sat 27, Oct-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Mlada Boleslav vs FC Bohemians 1905

2-0

3-0
Sat 27, Oct-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Opava vs FK Pribram

2-0

5-0
Sat 27, Oct-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
MFK Karvina vs SK Sigma Olomouc

0-0

2-3
Sat 27, Oct-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FC Fastav Zlin vs Sparta Praha

0-0

1-0
Sat 27, Oct-13:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Horni Herspice Women\'s vs Dukla Praha Women\'s

0-2

0-2
Sat 27, Oct-14:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Hradec Kralove Women\'s vs Slavia Praha Women\'s

0-7

0-16
Sat 27, Oct-16:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Slovan Liberec Women\'s vs Sparta Praha Women\'s


0-3
Sat 27, Oct-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Odra Petrkovice vs Valasske Mezirici

1-0

2-1
Sat 27, Oct-16:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hlucin vs Jiskra Rymarov

1-0

1-0
Sat 27, Oct-16:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Vyskov vs Frydek-Mistek

1-1

2-1
Sat 27, Oct-16:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Lisen vs Unicov

2-1

4-1
Sat 27, Oct-16:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hodonin Sardice vs Spartak Hulin

1-2

1-2
Sat 27, Oct-16:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Dolni Benesov vs Vrchovina

0-0

0-0
Sat 27, Oct-13:00 - Czech Republic U19 League
SK Sigma Olomouc(U19) vs Banik Ostrava(U19)

1-1

2-2
Sat 27, Oct-13:00 - Czech Republic U19 League
Slavia Praha(U19) vs Viktoria Plzen U19

0-1

1-1
Sat 27, Oct-13:00 - Czech Republic U19 League
Pardubice(U19) vs Mlada Boleslav(U19)

0-1

1-1
Sat 27, Oct-14:00 - Czech Republic U19 League
Sparta Praha(U19) vs Brno(U19)

1-1

2-4
Sat 27, Oct-14:00 - Czech Republic U19 League
Dukla Praha (U19) vs Synot Slovacko(U19)

1-0

3-0
Sat 27, Oct-15:00 - Czech Republic U19 League
Pribram U19 vs Hradec Kralove(U19)

0-0

1-0
Sat 27, Oct-15:00 - Czech Republic U19 League
Vysocina Jihlava(U19) vs MFK Karvina(U19)

2-0

4-1
Sat 27, Oct-18:00 - Danish SAS Ligaen
AC Horsens vs FC Nordsjaelland

2-3

3-3
Sat 27, Oct-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Dalum vs Kolding IF

0-1

1-1
Sat 27, Oct-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Brabrand IF vs FC Sydvest

3-2

5-3
Sat 27, Oct-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Odder IGF vs FC Aarhus Fremad

1-0

1-1
Sat 27, Oct-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Skive IK vs Jammerbugt

0-0

2-0
Sat 27, Oct-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Tarup Paarup IF vs Vejgaard BK

0-0

1-2
Sat 27, Oct-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
BK Frem vs Hillerod Fodbold

0-2

1-2
Sat 27, Oct-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Bronshoj vs Middelfart

1-2

1-2
Sat 27, Oct-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Skovshoved vs B 73 Slagelse

0-0

1-0
Sat 27, Oct-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Vanlose IF vs HIK

1-1

3-1
Sat 27, Oct-14:30 - Denmark Woman\\\'s League
Ballerup Skovlunde Women\'s vs Brondby Women\'s

0-1

0-2
Sat 27, Oct-17:00 - Denmark Woman\\\'s League
Boldklubben AF 1893 Women\'s vs Thisted FC Women\'s

0-1

1-1
Sat 27, Oct-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Fortuna Hjorring Women\'s vs Kolding BK Women\'s

0-1

2-1
Sat 27, Oct-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Odense Women\'s vs VSK Aarhus Women\'s

0-0

0-2
Sat 27, Oct-13:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
IF Lyseng Women\'s vs Fortuna Hjorring B Women\'s

1-0

6-0
Sat 27, Oct-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
ASA Aarhus Women\'s vs Varde_IF Women\'s

1-2

5-2
Sat 27, Oct-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Naesby BK Woman\'s vs Herlufsholm GF Women\'s

0-1

0-4
Sat 27, Oct-14:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Ballerup-Skovlunde II Women\'s vs Farum BK Women\'s

0-1

0-2
Sat 27, Oct-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Osterbro IF Woman\'s vs Sundby BK Women\'s

1-0

3-0
Sat 27, Oct-16:00 - Denmark Youth U17
Randers FC(U17) vs Nordsjaelland (U17)

0-1

2-1
Sat 27, Oct-15:30 - Denmark Youth U19
FC Kobenhavn(U19) vs Aalborg BK(U19)

1-1

2-3
Sat 27, Oct-15:00 - Denmark Youth U19
Odense BK U19 vs Aarhus AGF(U19)

0-1

4-1
Sat 27, Oct-15:00 - Denmark Youth U19
Midtjylland(U19) vs Esbjerg FB(U19)

2-1

4-2
Sat 27, Oct-15:00 - Denmark Youth U19
Brondby(U19) vs Sonderjyske(U19)

1-0

3-0
Sat 27, Oct-15:00 - Denmark Youth U19
Nordsjaelland (U19) vs Silkeborg IF(U19)

0-0

3-1
Sat 27, Oct-22:15 - Ecuador Campeonato Serie B
America de Quito vs Orense SC

3-0

4-2
Sat 27, Oct-04:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Liga de Loja vs CDS Santa Rita

1-0

1-0
Sat 27, Oct-05:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Deportivo Cuenca vs CD El Nacional

0-0

2-0
Sat 27, Oct-19:00 - Egypt Cup
Enppi vs El Mansurah

4-0

4-2
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference
Chesterfield vs Wrexham

0-1

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference
Leyton Orient vs Havant & Waterlooville FC

3-0

4-0
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference
Halifax Town vs Eastleigh

0-0

0-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference
Hartlepool United FC vs Sutton United

0-1

2-3
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference
Dagenham and Redbridge vs Harrogate Town

2-0

2-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference
Barrow vs Barnet F.C.

0-2

0-2
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference
Braintree Town vs Dover Athletic

1-0

2-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference
Maidenhead United vs AFC Fylde

0-2

0-6
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference
Boreham Wood F.C. vs Bromley

1-1

2-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference
Gateshead vs Aldershot Town

2-0

3-0
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference
Maidstone United vs Solihull Moors

1-2

1-3
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference
Salford City F.C. vs Ebbsfleet United

1-1

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference North Division
Stockport County vs Nuneaton Town

0-1

2-2
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference North Division
AFC Telford United vs York City

0-1

2-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference North Division
Chester FC vs Alfreton Town

1-2

3-2
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference North Division
Boston United vs Hereford

0-0

3-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference North Division
Southport FC vs Blyth Spartans

0-0

0-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference North Division
Altrincham vs Ashton United

1-0

3-0
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference North Division
Leamington vs Darlington

0-2

2-2
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference North Division
Guiseley vs Kidderminster

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference North Division
Bradford Park Avenue vs Chorley

0-0

1-0
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference North Division
FC United of Manchester vs Brackley Town

1-0

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference North Division
Spennymoor Town vs Curzon Ashton FC

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference South Division
Woking vs Bath City

1-3

1-3
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference South Division
Billericay Town vs Dulwich Hamlet

1-0

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference South Division
Eastbourne Borough vs Hemel Hempstead Town

1-0

3-0
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference South Division
Welling United vs Gloucester City

1-0

3-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference South Division
Chippenham Town vs East Thurrock United

0-0

2-0
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference South Division
St Albans City vs Slough Town

1-1

3-2
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference South Division
Weston Super Mare vs Concord Rangers

0-0

1-2
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference South Division
Wealdstone FC vs Torquay United

0-1

0-3
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference South Division
Oxford City vs Chelmsford City

1-1

1-3
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference South Division
Truro City vs Dartford

3-0

3-1
Sat 27, Oct-18:00 - England Conference South Division
Hungerford Town vs Hampton & Richmond

1-0

2-0
Sat 27, Oct-18:00 - England League One
Sunderland vs Southend United

1-0

3-0
Sat 27, Oct-18:00 - England League One
Scunthorpe United vs Plymouth Argyle

0-2

1-4
Sat 27, Oct-18:00 - England League One
Oxford United vs Shrewsbury Town

2-0

3-0
Sat 27, Oct-18:00 - England League One
Rochdale vs Charlton Athletic

1-0

1-0
Sat 27, Oct-18:00 - England League One
Gillingham vs Bradford AFC

0-0

4-0
Sat 27, Oct-18:00 - England League One
Walsall vs Wycombe Wanderers

1-0

3-2
Sat 27, Oct-18:00 - England League One
Coventry vs Doncaster Rovers

2-0

2-1
Sat 27, Oct-18:00 - England League One
Barnsley vs Bristol Rovers

1-0

1-0
Sat 27, Oct-18:00 - England League One
Accrington Stanley vs Portsmouth

0-0

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - England League One
Burton Albion FC vs Peterborough United

0-1

1-2
Sat 27, Oct-18:00 - England League One
AFC Wimbledon vs Luton Town

0-0

0-2
Sat 27, Oct-18:00 - England League One
Fleetwood Town vs Blackpool

2-1

3-2
Sat 27, Oct-18:00 - England League Two
Mansfield Town vs Milton Keynes Dons

1-1

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - England League Two
Crewe Alexandra vs Grimsby Town

0-0

2-0
Sat 27, Oct-18:00 - England League Two
Cambridge United vs Macclesfield Town

0-0

1-0
Sat 27, Oct-18:00 - England League Two
Cheltenham Town vs Stevenage FC

0-2

0-2
Sat 27, Oct-18:00 - England League Two
Tranmere Rovers vs Crawley Town

2-0

5-1
Sat 27, Oct-18:00 - England League Two
Port Vale vs Bury

0-0

1-0
Sat 27, Oct-18:00 - England League Two
Northampton Town vs Oldham Athletic AFC

2-0

2-1
Sat 27, Oct-18:00 - England League Two
Notts County vs Swindon

1-0

1-2
Sat 27, Oct-18:00 - England League Two
Colchester United vs Lincoln City

1-0

1-0
Sat 27, Oct-18:00 - England League Two
Exeter City vs Forest Green Rovers

0-0

1-2
Sat 27, Oct-18:00 - England League Two
Carlisle vs Yeovil Town

0-0

0-1
Sat 27, Oct-18:00 - England League Two
Newport County vs Morecambe

1-0

1-1
Sat 27, Oct-15:30 - England The Championship
Middlesbrough vs Derby County

0-1

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - England The Championship
Sheffield United vs Wigan Athletic

2-1

4-2
Sat 27, Oct-18:00 - England The Championship
West Bromwich(WBA) vs Blackburn Rovers

1-0

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - England The Championship
Preston North End vs Rotherham United

1-0

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - England The Championship
Norwich City vs Brentford

1-0

1-0
Sat 27, Oct-18:00 - England The Championship
Millwall vs Ipswich

1-0

3-0
Sat 27, Oct-18:00 - England The Championship
Birmingham vs Sheffield Wed

1-1

3-1
Sat 27, Oct-18:00 - England The Championship
Bolton Wanderers vs Hull City

0-1

0-1
Sat 27, Oct-18:00 - England The Championship
Bristol City vs Stoke City

0-1

0-1
Sat 27, Oct-18:00 - England The Championship
Swansea City vs Reading

1-0

2-0
Sat 27, Oct-20:30 - England The Championship
Leeds United vs Nottingham Forest

0-1

1-1
Sat 27, Oct-15:00 - England U23 Premier League
Chelsea(U23) vs Brighton U23

0-2

2-3
Sat 27, Oct-22:00 - England U23 Premier League
Everton(U23) vs Manchester City(U23)

1-0

1-0
Sat 27, Oct-17:00 - England U23 Premier League
Reading(U23) vs Stoke City U23

2-1

2-1
Sat 27, Oct-18:00 - English Premier League
Southampton vs Newcastle

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:00 - English Premier League
Watford vs Huddersfield Town

2-0

3-0
Sat 27, Oct-18:00 - English Premier League
Liverpool vs Cardiff City

1-0

4-1
Sat 27, Oct-18:00 - English Premier League
Fulham vs AFC Bournemouth

0-1

0-3
Sat 27, Oct-18:00 - English Premier League
Brighton & Hove Albion vs Wolves

0-0

1-0
Sat 27, Oct-20:30 - English Premier League
Leicester City vs West Ham United

0-1

1-1
Sat 27, Oct-14:00 - Estonia Esi Liiga
Keila JK vs FC Elva

0-1

0-2
Sat 27, Oct-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Ajax Lasnamae vs Tartu JK Tammeka B

0-4

1-7
Sat 27, Oct-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Vandra JK Vaprus vs Paide Linnameeskond B

0-1

0-4
Sat 27, Oct-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Kohtla-Jarve JK Jarve vs Voru JK

2-1

4-1
Sat 27, Oct-14:00 - Estonia Meistri Liiga
FC Flora Tallinn vs FC Kuressaare

1-0

4-0
Sat 27, Oct-14:00 - Estonia Meistri Liiga
JK Tallinna Kalev vs Vaprus Parnu

3-0

5-0
Sat 27, Oct-18:30 - Faroe Islands Formuladeildin
HB Torshavn vs Vikingur Gota

0-1

2-1
Sat 27, Oct-18:30 - Faroe Islands Formuladeildin
NSI Runavik vs KI Klaksvik

0-1

2-1
Sat 27, Oct-18:30 - Faroe Islands Formuladeildin
Skala IF vs B36 Torshavn

1-3

1-4
Sat 27, Oct-18:30 - Faroe Islands Formuladeildin
EB Streymur vs AB Argir

0-1

0-2
Sat 27, Oct-18:30 - Faroe Islands Formuladeildin
TB/FCS/Royn vs 07 Vestur Sorvagur

0-0

1-0
Sat 27, Oct-16:00 - Finland Veikkausliga
Lahti vs PS Kemi

0-0

1-2
Sat 27, Oct-16:00 - Finland Veikkausliga
TPS Turku vs HJK Helsinki

0-2

0-4
Sat 27, Oct-16:00 - Finland Veikkausliga
RoPS Rovaniemi vs Ilves Tampere

1-0

1-0
Sat 27, Oct-16:00 - Finland Veikkausliga
IFK Mariehamn vs KuPS

1-1

1-2
Sat 27, Oct-16:00 - Finland Veikkausliga
SJK Seinajoki vs Inter Turku

2-0

2-2
Sat 27, Oct-16:00 - Finland Veikkausliga
FC Honka vs VPS Vaasa

2-0

3-1
Sat 27, Oct-14:00 - Finland Ykkonen
Jaro vs FC Haka

0-1

1-2
Sat 27, Oct-14:00 - Finland Ykkonen
Klubi 04 vs Ekenas IF Fotboll

0-0

0-1
Sat 27, Oct-14:00 - Finland Ykkonen
AC Oulu vs JJK Jyvaskyla

0-0

3-0
Sat 27, Oct-14:00 - Finland Ykkonen
KPV vs KTP Kotka

3-0

3-0
Sat 27, Oct-14:00 - Finland Ykkonen
AC Kajaani vs HIFK

0-0

0-1
Sat 27, Oct-17:00 - France Ligue 2
Le Havre vs Lens

1-0

2-1
Sat 27, Oct-16:30 - French Feminines D1
Dijon Women\'s vs Rodez Aveyron Women\'s

1-1

1-1
Sat 27, Oct-16:30 - French Feminines D1
FC Metz Women\'s vs Lyonnais Women\'s

0-2

0-5
Sat 27, Oct-16:30 - French Feminines D1
Lille OSC Metropole Women\'s vs Montpellier HSC Women\'s

1-1

1-1
Sat 27, Oct-16:30 - French Feminines D1
Fleury 91 Women\'s vs ASJ Soyaux Women\'s

1-0

1-1
Sat 27, Oct-16:30 - French Feminines D1
Paris FC Women\'s vs Bordeaux Women\'s

3-0

5-0
Sat 27, Oct-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Toulouse vs Montpellier HSC

0-2

0-3
Sat 27, Oct-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
AS Monaco vs Dijon

1-1

2-2
Sat 27, Oct-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lille OSC vs Caen

0-0

1-0
Sat 27, Oct-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Guingamp vs Strasbourg

1-0

1-1
Sat 27, Oct-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Amiens SC vs Nantes

0-1

1-2
Sat 27, Oct-19:00 - French Le Championnat Ligue 1
Angers SCO vs Lyonnais

0-0

1-2
Sat 27, Oct-19:00 - Futsal Italian Serie A
Maritime Augusta Futsal vs Civitella Colormax Futsal

2-2

5-2
Sat 27, Oct-18:00 - Futsal Italian Serie A
Union Arzignanochiampo Futsal vs Latina C5 Futsal

0-0

3-3
Sat 27, Oct-15:15 - Futsal Spain Division De Honor
Inter Movistar Futsal vs Palma Futsal

2-0

4-5
Sat 27, Oct-23:00 - Futsal Spain Division De Honor
F.C.Barcelona Futsal vs EiPozo Murcia Turistica Futsal

1-0

3-3
Sat 27, Oct-19:59 - Futsal Spain Division De Honor
Caja Segovia Futsal vs Jaen Paraiso Interior Futsal

1-0

1-3
Sat 27, Oct-20:15 - Futsal Spain Division De Honor
FS Valdepenas Futsal vs O Parrulo Ferrol Futsal

3-2

3-3
Sat 27, Oct-20:30 - Futsal Spain Division De Honor
Rios Renovables Ribera Navarra Futsal vs Peinsa F.S. Cartagena Futsal

2-1

4-2
Sat 27, Oct-16:30 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Skopje vs FK Rinija Gostivar


2-1
Sat 27, Oct-16:30 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Korab Debar vs FK Labunishta

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:30 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Goblen vs FK Teteks Tetovo

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:30 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FC Struga Trim-Lum vs Vlazrimi Kicevo

1-0

1-2
Sat 27, Oct-16:30 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Gench Kalemler vs Pelister Bitola

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:00 - Georgia Primera Division
Samtredia vs Dinamo Tbilisi

1-3

1-8
Sat 27, Oct-19:59 - Georgia Primera Division
Dila Gori vs FC Saburtalo Tbilisi

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:00 - Georgia Primera Division
FC Kolkheti-1913 Poti vs FC Sioni Bolnisi

0-0

1-1
Sat 27, Oct-16:00 - German 3. Liga
Uerdingen vs Sportfreunde Lotte

0-1

0-2
Sat 27, Oct-16:00 - German 3. Liga
Hansa Rostock vs Fortuna Koln

3-0

3-1
Sat 27, Oct-16:00 - German 3. Liga
Energie Cottbus vs Carl Zeiss Jena

1-0

2-1
Sat 27, Oct-16:00 - German 3. Liga
SpVgg Unterhaching vs Karlsruher SC

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:00 - German 3. Liga
SV Wehen Wiesbaden vs FSV Zwickau

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:00 - German 3. Liga
Wurzburger Kickers vs Hallescher FC

1-1

1-2
Sat 27, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hertha BSC Berlin(U17) vs Energie Cottbus(U17)

2-0

4-0
Sat 27, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Dynamo Dresden(U17) vs Borgfeld(U17)

2-0

5-0
Sat 27, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Chemnitzer(U17) vs Hannover 96(U17)

0-1

0-1
Sat 27, Oct-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Holstein Kiel(U17) vs Werder Bremen(U17)

1-4

1-6
Sat 27, Oct-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Wolfsburg(U17) vs Tennis Borussia Berlin(U17)

1-0

3-1
Sat 27, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Eintracht Frankfurt(U17) vs FC Ingolstadt(U17)

3-1

4-1
Sat 27, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Stuttgarter Kickers(U17) vs Hoffenheim(U17)

1-1

1-4
Sat 27, Oct-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Bayern Munich(U17) vs Karlsruher SC (U17)

1-0

3-0
Sat 27, Oct-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SpVgg Unterhaching U17 vs VfB Stuttgart(U17)

1-1

1-3
Sat 27, Oct-14:30 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Nurnberg (U17) vs Augsburg(U17)

1-1

3-3
Sat 27, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bochum(U17) vs Bayer Leverkusen(U17)

0-2

0-4
Sat 27, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Dortmund(U17) vs RW Essen(U17)

1-0

4-0
Sat 27, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Koln(U17) vs MSV Duisburg(U17)

2-0

4-0
Sat 27, Oct-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
FC Hennef 05(U17) vs Schalke 04 (U17)

0-1

1-3
Sat 27, Oct-16:30 - German B-Junioren-Bundesliga West
SC Paderborn 07(U17) vs Preuben Munster(U17)

0-0

0-1
Sat 27, Oct-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Monchengladbach(U17) vs Arminia Bielefeld (U17)

0-0

0-2
Sat 27, Oct-20:30 - German Bundesliga
Hoffenheim vs VfB Stuttgart

0-0

4-0
Sat 27, Oct-17:30 - German Bundesliga
1.FSV Mainz 05 vs Bayern Munich

0-1

1-2
Sat 27, Oct-17:30 - German Bundesliga
Hannover 96 vs Augsburg

0-1

1-2
Sat 27, Oct-17:30 - German Bundesliga
Borussia Dortmund vs Hertha BSC Berlin

1-1

2-2
Sat 27, Oct-17:30 - German Bundesliga
Fortuna Dusseldorf vs VfL Wolfsburg

0-1

0-3
Sat 27, Oct-15:00 - German Bundesliga 2
Koln vs 1. FC Heidenheim 1846

0-1

1-1
Sat 27, Oct-15:00 - German Bundesliga 2
FC Erzgebirge Aue vs Arminia Bielefeld

0-0

1-0
Sat 27, Oct-15:00 - German Bundesliga 2
SC Paderborn 07 vs SV Sandhausen

1-2

3-3
Sat 27, Oct-15:00 - German Frauen Bundesliga
Wolfsburg Women\'s vs Bayer Leverkusen Women\'s

3-0

7-0
Sat 27, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hannover 96 (U19) vs Wolfsburg (U19)

5-1

6-1
Sat 27, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Carl Zeiss Jena(U19) vs St. Pauli(U19)

0-4

0-4
Sat 27, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Union Berlin(U19) vs Werder Bremen(U19)

0-2

1-3
Sat 27, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
RB Leipzig(U19) vs Hamburger(U19)

0-0

1-2
Sat 27, Oct-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
VfL Osnabruck(U19) vs Magdeburg(U19)

0-1

0-1
Sat 27, Oct-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hertha BSC Berlin U19 vs Dynamo Dresden(U19)

3-1

5-2
Sat 27, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
1. FC Heidenheim(U19) vs Mainz(U19)

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
VfB Stuttgart U19 vs FSV Frankfurt (U19)

2-0

5-0
Sat 27, Oct-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Karlsruher SC (U19) vs Eintracht Frankfurt(U19)

1-1

4-2
Sat 27, Oct-15:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Augsburg(U19) vs Bayern Munich(U19)

0-0

1-0
Sat 27, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West
RW Essen(U19) vs Monchengladbach(U19)

1-0

2-1
Sat 27, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West
MSV Duisburg (U19) vs Bochum(U19)

1-1

1-3
Sat 27, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Bayer 04 Leverkusen U19 vs RW Oberhausen U19

0-0

1-0
Sat 27, Oct-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Preuben Munster U19 vs Schalke 04 (U19)

0-1

2-3
Sat 27, Oct-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Alemannia Aachen(U19) vs SV Rodinghausen(U19)

0-0

3-0
Sat 27, Oct-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Fortuna Dusseldorf U19 vs SC Paderborn 07(U19)

1-3

3-4
Sat 27, Oct-18:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Pipinsried vs FC Schweinfurt

2-0

5-0
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SpVgg Bayreuth vs TSV 1860 Rosenheim

0-0

0-1
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Viktoria Aschaffenburg vs FC Augsburg II

1-0

2-1
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Ingolstadt 04 Am vs Greuther Furth II

0-1

1-1
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FV Illertissen vs SV Heimstetten

2-0

3-0
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Schalding Heining vs FC Memmingen

0-3

0-3
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
VfR Garching vs TSV Buchbach

1-1

1-3
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
VfB Eichstatt vs Nurnberg Am

0-0

3-1
Sat 27, Oct-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FC Lokomotive Leipzig vs FSV Optik Rathenow

0-0

1-0
Sat 27, Oct-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner FC Dynamo vs FSV Union Furstenwalde

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Budissa Bautzen vs Wacker Nordhausen

1-0

1-0
Sat 27, Oct-18:00 - Germany - Regionalliga Nord
SSV Jeddeloh vs FC Hansa Luneburg

2-0

3-0
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Werder Bremen (Am) vs VfL Oldenburg

2-1

5-2
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
Germania Egestorf Langreder vs Wolfsburg AM.

0-1

0-3
Sat 27, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
BSV Rehden vs Holstein Kiel B

0-0

2-2
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SV Elversberg vs SV Waldhof Mannheim

0-1

0-2
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Stuttgart Amateure vs Kickers Offenbach

0-2

2-4
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC 08 Homburg vs TSG Balingen

0-0

1-0
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Wormatia Worms vs FK Pirmasens

1-0

1-1
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Hessen Dreieich vs FSV Frankfurt

1-0

2-1
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga West
RW Essen vs RW Oberhausen

1-1

1-1
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga West
Koln Am. vs Fortuna Dusseldorf II

0-1

2-3
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga West
TV Herkenrath vs SC Wiedenbruck

1-3

1-6
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga West
Kaan Marienborn vs SV Rodinghausen

0-0

0-2
Sat 27, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Straelen vs Dortmund(Am)

1-0

1-1
Sat 27, Oct-16:00 - Greece - Football League
Iraklis 1908 vs Irodotos

1-0

1-0
Sat 27, Oct-16:00 - Greece - Football League
Trikala vs Doxa Dramas

1-2

2-3
Sat 27, Oct-16:00 - Greece - Football League
Athletic Union of Spartis vs Kissamikos

0-0

1-1
Sat 27, Oct-17:00 - Greece - Football League
Platanias FC vs Aittitos Spata

0-0

2-1
Sat 27, Oct-17:00 - Greece - Football League
Volos NFC vs Giorgos Karaiskakis

2-0

7-0
Sat 27, Oct-19:59 - Greece Super League
Lamia vs Levadiakos

2-0

3-2
Sat 27, Oct-18:15 - Greece Super League
AEL Larisa vs OFI Crete

0-0

0-0
Sat 27, Oct-17:00 - Greece U19
Olympiakos Piraeus(U19) vs Apollon Smirnis U19

2-1

6-1
Sat 27, Oct-12:00 - Greece U19
Panionios(U19) vs Atromitos Athens(U19)

0-1

0-2
Sat 27, Oct-12:00 - Greece U19
Panaitolikos Agrinio(U19) vs Asteras Tripolis(U19)

1-0

1-0
Sat 27, Oct-23:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Puerto de Iztapa vs CSD Municipal

0-0

1-0
Sat 27, Oct-06:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Petapa vs Coban Imperial

1-1

1-1
Sat 27, Oct-22:45 - Holland Eredivisie
FC Zwolle vs Heracles Almelo

0-1

1-1
Sat 27, Oct-20:30 - Holland Eredivisie
ADO Den Haag vs NAC Breda

1-1

1-1
Sat 27, Oct-21:45 - Holland Eredivisie
FC Groningen vs PSV Eindhoven

1-1

1-2
Sat 27, Oct-21:45 - Holland Eredivisie
De Graafschap vs SBV Excelsior

1-1

4-1
Sat 27, Oct-19:59 - Holland Tweede Divisie
SV De Treffers vs Excelsior Maassluis

0-1

1-1
Sat 27, Oct-16:30 - Holland Tweede Divisie
AFC Amsterdam vs GVVV Veenendaal

3-0

4-0
Sat 27, Oct-16:30 - Holland Tweede Divisie
BVV Barendrecht vs Rijnsburgse Boys

1-4

4-5
Sat 27, Oct-16:30 - Holland Tweede Divisie
Koninklijke HFC vs VV Sint Bavo

1-0

3-0
Sat 27, Oct-17:00 - Holland Tweede Divisie
Kozakken Boys vs Jong Sparta Rotterdam

0-0

1-1
Sat 27, Oct-17:00 - Holland Tweede Divisie
Spakenburg vs Scheveningen

1-2

3-2
Sat 27, Oct-17:30 - Holland Tweede Divisie
Omniworld Almere Am. vs HHC Hardenberg

0-2

0-4
Sat 27, Oct-17:30 - Holland Tweede Divisie
VV Katwijk vs IJsselmeervogels

0-0

0-0
Sat 27, Oct-13:00 - HongKong 1st Division League
Central & Western District RSA vs Happy Valley

1-0

1-2
Sat 27, Oct-16:30 - HongKong 1st Division League
Hong Kong FC vs Citizen

1-0

4-0
Sat 27, Oct-14:00 - HongKong 2 Division League
Wan Chai SF vs Sun Source


1-2
Sat 27, Oct-13:30 - HongKong FA Senior Shield
Best Union Yuen Long vs R&F

0-1

1-2
Sat 27, Oct-10:30 - HongKong FA Senior Shield
Eastern A.A Football Team vs LeeMan

1-1

2-1
Sat 27, Oct-19:00 - Hungary NB ?
Zalaegerszegi TE vs MTE Mosonmagyarovar

0-0

2-1
Sat 27, Oct-19:00 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Puskas Akademia

1-0

2-1
Sat 27, Oct-19:00 - Hungary NB1
Diosgyor VTK vs Ferencvarosi TC

0-3

1-4
Sat 27, Oct-19:00 - Hungary NB1
PAKSI FC vs Mezokovesd-Zsory

1-0

2-1
Sat 27, Oct-19:00 - Hungary NB1
Szombathelyi Haladas vs Budapest Honved

0-0

0-1
Sat 27, Oct-16:30 - Hungary NB1
MTK Budapest FC vs Ujpest FC

1-0

1-0
Sat 27, Oct-14:00 - Hungary U19 League
Illes Akademia Haladas(U19) vs Ferencvarosi TC U19

0-2

0-3
Sat 27, Oct-12:00 - Hungary U19 League
Budapest Honved U19 vs MTK Budapest FC (U19)

1-0

1-1
Sat 27, Oct-15:00 - Hungary U19 League
Puskas Akademia Fehervar(U19) vs Debreceni VSC (U19)

0-0

0-1
Sat 27, Oct-15:30 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
MTK Hungaria Women\'s vs Magyar Labdarugo Egylet Women\'s

0-0

2-0
Sat 27, Oct-16:30 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Szent Mihaly Women\'s vs Diosgyori VTK Women\'s

0-2

0-3
Sat 27, Oct-12:30 - India League Division 1
Neroca FC vs East Bengal

0-1

0-2
Sat 27, Oct-15:30 - India League Division 1
Gokulam vs Mohun Bagan

0-1

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - India Super League
Mumbai City vs Delhi Dynamos

1-0

2-0
Sat 27, Oct-12:30 - Indonesia Liga 2
Madura FC vs Persiraja Banda Aceh

0-0

2-0
Sat 27, Oct-17:10 - Iran League
Saipa vs Persepolis

0-1

1-1
Sat 27, Oct-19:00 - Israel Premier League
Hapoel Bnei Sakhnin FC vs Hapoel Ironi Kiryat Shmona

0-1

0-3
Sat 27, Oct-19:00 - Israel Premier League
Hapoel Raanana vs Maccabi Petah Tikva FC

0-0

1-0
Sat 27, Oct-20:15 - Israel Premier League
Maccabi Netanya vs Hapoel Beer Sheva

0-0

1-0
Sat 27, Oct-21:30 - Israel Premier League
Beitar Jerusalem vs Bnei Yehuda Tel Aviv

0-2

1-5
Sat 27, Oct-12:00 - Israel U19 League
Hapoel Tel Aviv(U19) vs Beitar Jerusalem Oren (U19)

0-0

0-0
Sat 27, Oct-11:00 - Israel U19 League
Hapoel Ramat Gan U19 vs Ashdod MS U19

1-0

1-0
Sat 27, Oct-11:30 - Israel U19 League
Beitar Nes Tubruk(U19) vs Ironi Ramat Hasharon U19

0-1

1-1
Sat 27, Oct-12:00 - Israel U19 League
Hapoel Raanana Roei U19 vs Maccabi Netanya U19

1-0

2-1
Sat 27, Oct-12:00 - Israel U19 League
Maccabi Petah Tikva Asis Dabid (U19) vs Maccabi Haifa Shmuel U19

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:00 - Italian Campionato Primavera
Palermo Youth vs AC Milan Youth

1-0

1-1
Sat 27, Oct-13:00 - Italian Campionato Primavera
Atalanta Youth vs Roma Youth

0-2

0-3
Sat 27, Oct-13:00 - Italian Campionato Primavera
Benevento Youth vs Foggia Youth

2-0

3-2
Sat 27, Oct-13:00 - Italian Campionato Primavera
Cremonese Youth vs Salernitana Youth

1-0

2-1
Sat 27, Oct-13:30 - Italian Campionato Primavera
Crotone Youth vs Livorno Youth

2-1

4-4
Sat 27, Oct-16:00 - Italian Campionato Primavera
Frosinone Youth vs Pescara Youth

0-0

0-0
Sat 27, Oct-14:00 - Italian Campionato Primavera
Cosenza Calcio Youth vs Lazio Youth

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera
Genoa Youth vs Udinese Youth

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera
Ascoli Youth vs Lecce Youth


0-2
Sat 27, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera
Bologna Youth vs Carpi Youth

1-0

3-0
Sat 27, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera
Sassuolo Calcio Youth vs Fiorentina Youth

0-1

1-2
Sat 27, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera
Padova Youth vs Cittadella Youth


1-1
Sat 27, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera
Spezia Youth vs Brescia Youth

1-0

2-0
Sat 27, Oct-16:30 - Italian Campionato Primavera
Venezia F.C. Youth vs Parma Youth


2-2
Sat 27, Oct-17:00 - Italian Campionato Primavera
Chievo Youth vs Cagliari Youth

4-0

4-0
Sat 27, Oct-22:30 - Italian Serie A
Torino vs Fiorentina

1-1

1-1
Sat 27, Oct-19:59 - Italian Serie A
Empoli vs Juventus

1-0

1-2
Sat 27, Oct-17:00 - Italian Serie A
Atalanta vs Parma Calcio 1913

0-0

3-0
Sat 27, Oct-19:59 - Italian Serie B
Hellas Verona vs Perugia

1-1

2-1
Sat 27, Oct-17:00 - Italian Serie B
Livorno vs Ascoli

1-0

1-0
Sat 27, Oct-17:00 - Italian Serie B
Brescia vs Cosenza Calcio 1914

0-0

1-0
Sat 27, Oct-17:00 - Italian Serie B
Delfino Pescara 1936 vs Cittadella

0-0

0-1
Sat 27, Oct-17:00 - Italian Serie B
Benevento vs Cremonese

2-0

2-1
Sat 27, Oct-17:00 - Italian Serie B
Padova vs Spezia

0-0

0-0
Sat 27, Oct-17:00 - Italian Serie B
Foggia vs Lecce

1-0

2-2
Sat 27, Oct-16:30 - Italian Women Division 1
Orobica Women\'s vs Chievo Verona Women\'s

0-2

0-3
Sat 27, Oct-16:30 - Italian Women Division 1
Juventus Women\'s vs Mozzanica Women\'s

1-1

1-1
Sat 27, Oct-16:30 - Italian Women Division 1
Florentia Women\'s vs GS Roma Women\'s

0-1

1-2
Sat 27, Oct-17:00 - Italian Women Division 1
Tavagnacco Women\'s vs ASD Pink Sport time Bari Women\'s

1-0

2-1
Sat 27, Oct-17:00 - Italian Women Division 1
US Sassuolo Calcio Women\'s vs Fiorentina Women\'s

0-1

0-2
Sat 27, Oct-22:30 - Italy C1C
Bisceglie vs Paganese

1-2

2-2
Sat 27, Oct-22:45 - Italy C1C
Reggina vs Juve Stabia

1-1

1-1
Sat 27, Oct-16:30 - Italy C1C
Cavese vs Trapani

0-0

1-0
Sat 27, Oct-16:30 - Italy C1C
Rieti vs US Siracusa

1-0

1-2
Sat 27, Oct-16:30 - Italy C1C
AC Monopoli vs Catanzaro

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:30 - Italy C1C
Virtus Francavilla vs Rende

0-1

1-2
Sat 27, Oct-18:30 - Italy C1C
Sicula Leonzio vs S.S.D. Potenza Calcio

1-0

2-1
Sat 27, Oct-08:00 - Japan Football League
Sony Sendai FC vs Honda Lock SC

4-0

6-1
Sat 27, Oct-08:00 - Japan Football League
Tokyo Musashino City FC vs Honda FC

1-1

1-2
Sat 27, Oct-12:00 - Japan Football League
Nara Club vs Osaka FC

0-1

0-2
Sat 27, Oct-08:05 - Japan League Cup
Shonan Bellmare vs Yokohama F Marinos

1-0

1-0
Sat 27, Oct-09:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Albirex Niigata Women\'s vs Jef U Ichi.Chiba Women\'s

0-0

1-0
Sat 27, Oct-09:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
NTV Beleza Women\'s vs Nagano Parceiro Women\'s

1-1

2-1
Sat 27, Oct-05:30 - Japan Youth Sahara Cup
Vissel Kobe Am vs FC Tokyo Am

1-0

1-1
Sat 27, Oct-05:30 - Japan Youth Sahara Cup
Sanfrecce Hiroshima Am vs Vegalta Sendai Yth.

2-1

3-1
Sat 27, Oct-08:30 - Japan Youth Sahara Cup
Tochigi SC Am vs Kashiwa Reysol Am

0-1

0-1
Sat 27, Oct-09:00 - Japan Youth Sahara Cup
Shimizu S-Pulse Am vs Mito Hollyhock Yth.

5-1

6-1
Sat 27, Oct-18:00 - Jordan Professional Premier League
Al Hussein Irbid vs That Ras

0-1

2-1
Sat 27, Oct-20:30 - Jordan Professional Premier League
Shabab AlOrdon vs Al-Faisaly

2-1

4-1
Sat 27, Oct-10:00 - K-National League
Gyeongju KHNP vs Busan Transpor Tation

0-2

2-2
Sat 27, Oct-10:00 - K-National League
Cheonan City FC vs Gangneung

1-1

1-4
Sat 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
Ekibastuzets vs FK Maktaaral


2-0
Sat 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
Okzhetpes vs Taraz

0-0

1-0
Sat 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
FC Aktobe-Zhas vs Kairat Academy

0-1

1-1
Sat 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
FK Kaspyi Aktau vs Tarlan Shymkent

0-0

1-2
Sat 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
FK Bolat Temirtau vs Altay FK

0-1

0-1
Sat 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Division 1
Baykonur vs Zhetysu II

2-1

2-3
Sat 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Super League
FC Kairat Almaty vs Irtysh Pavlodar

0-1

0-1
Sat 27, Oct-13:00 - Kazakhstan Super League
FC Zhetysu Taldykorgan vs FK Atyrau

0-0

0-0
Sat 27, Oct-14:00 - Kazakhstan Super League
Ordabasy vs FC Shakhtyor Karagandy

1-0

1-1
Sat 27, Oct-14:30 - Kazakhstan Super League
FC Akzhayik vs Kaisar Kyzylorda

0-1

0-4
Sat 27, Oct-15:00 - Kazakhstan Super League
FK Aktobe vs Kyzylzhar Petropavlovsk

1-0

1-0
Sat 27, Oct-19:59 - King of Bahrain Cup
Sitra vs Al Hidd

0-2

0-2
Sat 27, Oct-19:59 - King of Bahrain Cup
Isa Town vs East Riffa

0-0

0-0
Sat 27, Oct-17:30 - King of Bahrain Cup
Manama Club vs Al-Ahli(BHR)

0-0

1-0
Sat 27, Oct-17:30 - King of Bahrain Cup
Al-Ittihad (BHR) vs Al Najma Club

1-0

1-3
Sat 27, Oct-09:00 - Korea K3 League
Pocheon FC vs Gyeongju Citizen FC

0-0

3-0
Sat 27, Oct-09:00 - Korea K3 League
Cheongju Jikji FC vs Jeonju Citizen FC

0-0

2-1
Sat 27, Oct-09:00 - Korea K3 League
Gimpo FC vs Jungnang Chorus Mustang FC

2-0

5-1
Sat 27, Oct-09:00 - Korea K3 League
Hwaseong FC vs Icheon Citizen FC

1-1

3-2
Sat 27, Oct-09:00 - Korea K3 League
Yangpyeong vs Chuncheon Citizen

1-1

1-1
Sat 27, Oct-09:00 - Korea K3 League
Pyeongtaek Citizen vs Cheongju City FC

0-0

0-0
Sat 27, Oct-09:00 - Korea League 1
Pohang Steelers vs Jeju United FC

0-0

1-2
Sat 27, Oct-11:00 - Korea League 1
FC Seoul vs Gangwon FC

0-0

1-1
Sat 27, Oct-09:00 - Korea League 2
Seongnam FC vs Daejeon Citizen

0-0

2-0
Sat 27, Oct-10:00 - Korea League 2
Seoul E-Land FC vs Asan Mugunghwa FC

0-1

0-4
Sat 27, Oct-11:00 - Korea League 2
Bucheon FC 1995 vs Suwon FC

0-0

2-0
Sat 27, Oct-15:45 - Kosovo Super League
KF Trepca \'89 vs KF Feronikeli

0-0

0-1
Sat 27, Oct-15:45 - Kosovo Super League
KF Drenica Srbica vs KF Llapi

0-1

0-2
Sat 27, Oct-15:45 - Kosovo Super League
Gjilani vs KF Prishtina

0-2

0-3
Sat 27, Oct-18:40 - Kuwait 1st Division League
Yarmouk vs Al-Salibikhaet

1-2

4-2
Sat 27, Oct-18:40 - Kuwait 1st Division League
Khaitan vs Burgan SC


0-1
Sat 27, Oct-14:00 - Latvia - 2. Division
BFC Daugavpils vs Rezekne / BJSS

2-1

5-1
Sat 27, Oct-19:00 - Latvia - 2. Division
Super Nova vs Tukums-2000


3-0
Sat 27, Oct-22:00 - Lebanese League
Al-Ansar(LIB) vs Al-Ahed

0-1

0-1
Sat 27, Oct-16:30 - Lebanese League
Tadamon Sour vs Salam Zgharta

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:30 - Lebanese League
Trables Sports Club vs Racing Beirut

0-0

0-0
Sat 27, Oct-17:00 - Malaysia Cup
Terengganu vs Perak

2-0

2-2
Sat 27, Oct-19:15 - Malta Premier League
Valletta FC vs Mosta FC

2-0

5-0
Sat 27, Oct-19:15 - Malta Premier League
Gzira United vs Balzan FC

0-0

3-0
Sat 27, Oct-17:00 - Malta Premier League
Floriana F.C. vs Pieta Hotspurs

1-0

1-2
Sat 27, Oct-17:00 - Malta Premier League
Tarxien Rainbows F.C. vs Qormi F.C.

0-0

1-0
Sat 27, Oct-19:15 - Malta U BET FA Trophy
Marsa vs Gharghur

2-1

5-1
Sat 27, Oct-19:15 - Malta U BET FA Trophy
Mgarr United FC vs San Gwann FC

0-2

1-2
Sat 27, Oct-18:00 - Malta U BET FA Trophy
Xewkija Tigers vs Mqabba FC

3-0

6-1
Sat 27, Oct-17:00 - Malta U BET FA Trophy
St. George\'s vs Lija Athletic

0-3

0-4
Sat 27, Oct-17:00 - Malta U BET FA Trophy
St.Venera vs Pembroke Athleta


0-3
Sat 27, Oct-04:00 - Mexico Primera Division
Santos Laguna vs Monterrey

1-0

1-0
Sat 27, Oct-06:00 - Mexico Primera Division
Veracruz vs Pachuca

0-1

2-3
Sat 27, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
CD Cruz Azul Hidalgo vs Pioneros De Cancun

1-1

3-2
Sat 27, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Ciervos vs CD Cuautla

1-0

2-1
Sat 27, Oct-03:00 - Mexico Primera Divison 2
Ocelotes UNACH vs Deportivo Gladiadores

1-0

4-0
Sat 27, Oct-06:00 - Mexico Primera Divison 2
Murcielagos vs Estudiantes Tecos

0-1

2-1
Sat 27, Oct-05:00 - Mexico Primera Divison A
Alebrijes de Oaxaca vs Atletico San Luis

1-0

1-0
Sat 27, Oct-05:05 - Mexico Primera Divison A
Correcaminos UAT vs FC Juarez

1-0

1-2
Sat 27, Oct-07:30 - Mexico Primera Divison A
Cimarrones de Sonora vs UAEM Potros

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Zaria Balti vs Petrocub HIncesti

0-1

1-2
Sat 27, Oct-16:00 - Moldova Divizia Nationala
FC Sfintul Gheorghe vs FC Milsami

0-0

0-2
Sat 27, Oct-16:00 - Moldova Divizia Nationala
Dinamo-Auto vs FC Sheriff

0-1

0-1
Sat 27, Oct-16:00 - Moldova Divizia Nationala
Speranta Nisporeni vs Zimbru Chisinau

0-2

1-3
Sat 27, Oct-15:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Sutjeska Niksic vs FK Rudar Pljevlja

0-0

2-0
Sat 27, Oct-15:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Grbalj Radanovici vs FK Iskra Danilovgrad

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Lovcen Cetinje vs FK Buducnost Podgorica

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:30 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Mornar vs OFK Petrovac

0-0

0-1
Sat 27, Oct-15:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Zeta vs OFK Titograd

1-0

1-0
Sat 27, Oct-19:00 - Morocco Division 2
Itihad Z. Khemisset vs Wydad Fes

1-0

1-0
Sat 27, Oct-19:00 - Morocco Division 2
Maghreb Fez vs JSM Jeunesse Sportive El Massira

1-1

1-1
Sat 27, Oct-19:00 - Morocco Division 2
JSK Chabab Kasba Tadla vs Chabab Atlas Khenifra

1-1

1-1
Sat 27, Oct-19:00 - Morocco Division 2
Olympique Dcheira vs Racing Casablanca

2-1

3-3
Sat 27, Oct-19:00 - Morocco Division 2
Wydad Temara vs KAC de Kenitra

0-1

1-1
Sat 27, Oct-19:00 - Morocco Super League
Forces Armee Royales Rabat vs Olympique Club de Khouribga

1-1

3-2
Sat 27, Oct-19:00 - Morocco Super League
Chabab Rif Hoceima vs Kawkab de Marrakech

1-0

1-0
Sat 27, Oct-21:00 - Morocco Super League
RCOZ Oued Zem vs CAYB Youssoufia Berrechid

0-0

2-0
Sat 27, Oct-07:00 - New Zealand Football Championships
Eastern Suburbs AFC vs Wellington Phoenix Reserve

2-0

2-0
Sat 27, Oct-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Portadown FC vs Ballinamallard United

4-0

5-0
Sat 27, Oct-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Loughgall FC vs Ballyclare Comrades

1-1

4-2
Sat 27, Oct-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Carrick Rangers vs Police Service of Northern Ireland FC

2-1

4-2
Sat 27, Oct-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dundela FC vs Limavady United

1-0

2-2
Sat 27, Oct-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Harland & Wolff Welders vs Larne FC

0-1

2-3
Sat 27, Oct-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Knockbreda vs Dergview FC

3-2

5-3
Sat 27, Oct-18:00 - Northern Ireland Premier League
Glentoran FC vs Ards FC

2-0

4-0
Sat 27, Oct-18:00 - Northern Ireland Premier League
Coleraine F.C. vs Cliftonville

1-2

1-2
Sat 27, Oct-18:00 - Northern Ireland Premier League
Ballymena United F.C. vs Crusaders FC

1-0

3-0
Sat 27, Oct-18:00 - Northern Ireland Premier League
Dungannon Swifts vs Linfield FC

1-0

1-2
Sat 27, Oct-18:00 - Northern Ireland Premier League
Warrenpoint Town vs Institute FC

0-0

0-1
Sat 27, Oct-19:59 - Northern Ireland Premier League
Glenavon FC vs Newry City

0-0

2-0
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division A
Fredrikstad vs Alta

1-1

4-1
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division A
Moss vs Asker Fotball

1-0

1-1
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division A
Honefoss vs Stabaek B

0-0

2-1
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division A
Baerum SK vs Raufoss

1-2

3-2
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division A
Fram Larvik vs Elverum

2-0

5-1
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division A
Mjolner vs Grorud IL

1-0

1-2
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division A
Odd Grenland B vs Nybergsund IL Trysil

1-0

1-1
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division B
Bryne vs Valerenga B

1-3

5-4
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division B
Vard Haugesund vs FK Vidar

0-2

2-3
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division B
Kjelsas IL vs FK Arendal

1-1

2-1
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division B
Nardo FK vs IL Hodd

1-0

2-2
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division B
Flekkeroy IL vs Skeid Oslo

2-1

2-5
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division B
Stjordals Blink vs Brattvag

2-0

3-1
Sat 27, Oct-15:00 - Norway 2 Division B
KFUM Oslo vs Egersunds IK

1-0

3-1
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Pors Grenland vs Vindbjart

2-1

5-2
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Tonsberg FK vs Assiden

2-0

2-0
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Follo vs Drobak-Frogn IL

1-1

3-1
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Gjovik Lyn vs Brumunddal

0-3

2-5
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Kolstad vs Levanger FK II


2-1
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Lorenskog vs Selbak

1-0

8-0
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Orn-Horten vs Madla IL

2-0

2-0
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Orkla vs Verdal

1-0

3-1
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Brann B vs Varegg

1-0

5-0
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Molde B vs SK Traeff

1-2

3-5
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Gjelleraasen IL vs Skedsmo FK

2-2

2-2
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Senja vs Frigg FK

1-0

1-0
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Ostsiden IL vs Valdres FK

1-2

1-4
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Tertnes vs Oystese

0-1

3-2
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Uraedd FK vs Halsen

1-0

1-1
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Donn vs Start Kristiansand B

0-0

1-1
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Melhus vs Byasen Toppfotball

1-1

1-2
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Vestfossen vs Kvik Halden

1-0

1-2
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Ottestad vs Tynset

0-0

1-0
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Brodd vs Stord IL

1-0

6-1
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
SK Herd vs Spjelkavik

0-4

1-4
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Bjornevatn vs Eidsvold TF

0-0

0-0
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Sotra SK vs FK Fyllingsdalen

1-0

1-1
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Lokomotiv Oslo vs Ullern

4-0

6-1
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Lysekloster vs Forde IL


1-2
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Ready vs Oppsal

0-1

0-7
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Sandefjord II vs Staal Jorpeland

1-1

2-1
Sat 27, Oct-14:00 - Norway 3. Divisjon
Tillerbyen FK vs Steinkjer FK

3-1

5-2
Sat 27, Oct-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Stromsgodset vs Valerenga

0-0

2-0
Sat 27, Oct-19:30 - Omani League
Dhofar vs Al Oruba Sur

0-0

1-0
Sat 27, Oct-19:55 - Omani League
Saham vs AL-Nahda

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:55 - Omani League
Sohar Club vs Al Nasr

0-0

1-0
Sat 27, Oct-18:45 - Omani League
Muscat vs Mjees

1-0

2-0
Sat 27, Oct-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
CD Arabe Unido vs CA Independiente La Chorrera

1-0

2-0
Sat 27, Oct-05:00 - Panama Liga Panamena de Futbol
Costa Del Este FC vs Sporting San Miguelito

0-0

2-1
Sat 27, Oct-22:00 - Peru Primera Division
Sporting Cristal vs Universidad San Martin de Porres

0-0

0-1
Sat 27, Oct-13:00 - Philippines Cup
Davao Aguilas vs Kaya FC

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:30 - Poland Centralna Liga Juniorow
Jagiellonia Bialystok Youth vs Elana Torun Youth

1-1

4-3
Sat 27, Oct-13:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Ruch Chorzow Youth vs Wisla Krakow Youth


1-0
Sat 27, Oct-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Korona Kielce Youth vs Escola Varsovia Warszawa Youth

1-2

2-3
Sat 27, Oct-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
GKS Belchatow Youth vs Slask Wroclaw Youth

0-0

0-2
Sat 27, Oct-22:30 - Poland - Ekstraklasa
Pogon Szczecin vs Lech Poznan

2-0

3-0
Sat 27, Oct-19:59 - Poland - Ekstraklasa
Lechia Gdansk vs Arka Gdynia

1-1

2-1
Sat 27, Oct-17:30 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Plock vs Piast Gliwice

0-0

1-1
Sat 27, Oct-19:45 - Poland - I liga
GKS Katowice vs Warta Poznan

0-2

0-2
Sat 27, Oct-19:59 - Poland - I liga
Stomil Olsztyn vs Garbarnia Krakow

0-0

1-0
Sat 27, Oct-19:59 - Poland - I liga
Odra Opole vs Podbeskidzie

0-0

0-1
Sat 27, Oct-21:00 - Poland - I liga
Rakow Czestochowa vs Sandecja Nowy Sacz

1-0

2-0
Sat 27, Oct-16:00 - Poland - II liga
CWKS Resovia Rzeszow vs Olimpia Elblag

1-0

2-0
Sat 27, Oct-16:00 - Poland - II liga
Siarka Tarnobrzeg vs Radomiak Radom

0-1

0-2
Sat 27, Oct-17:00 - Poland - II liga
ROW 1964 Rybnik vs Rozwoj Katowice

0-0

0-2
Sat 27, Oct-15:00 - Poland - II liga
Blekitni Stargard Szczecinski vs Ruch Chorzow

2-1

3-1
Sat 27, Oct-19:00 - Poland - II liga
Pogon Siedlce vs Skra Czestochowa

0-1

0-1
Sat 27, Oct-21:00 - Poland - II liga
Gornik Leczna vs Stal Stalowa Wola

0-0

2-0
Sat 27, Oct-21:10 - Poland - II liga
Widzew lodz vs GKS Belchatow

0-0

0-0
Sat 27, Oct-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Feirense(U23) vs Sporting Braga(U23)

0-1

1-4
Sat 27, Oct-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Sporting Clube de Portugal(U23) vs Maritimo(U23)

0-0

1-0
Sat 27, Oct-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Vitoria Guimaraes(U23) vs Rio Ave(U23)

0-1

1-1
Sat 27, Oct-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Cova Piedade(U23) vs Portimonense(U23)

0-2

1-2
Sat 27, Oct-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Vitoria FC Setubal(U23) vs CD Aves(U23)

1-0

1-0
Sat 27, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
FC Porto U19 vs Leixoes U19


1-0
Sat 27, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Gil Vicente U19 vs Feirense(U19)

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
SC Freamunde(U19) vs Rio Ave(U19)


0-3
Sat 27, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Beira Mar(U19) vs Vitoria SC Guimaraes U19


1-0
Sat 27, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Aves(U19) vs Boavista(U19)


1-1
Sat 27, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Pacos Ferreira(U19) vs Braga (U19)


2-3
Sat 27, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Academica Coimbra(U19) vs Vitoria FC Setubal(U19)


0-1
Sat 27, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Tondela(U19) vs GD Estoril-Praia(U19)


2-0
Sat 27, Oct-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Cova Piedade(U19) vs Uniao Leiria U19


2-1
Sat 27, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Vitoria SC Guimaraes U17 vs Moreirense(U17)


3-0
Sat 27, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Rio Ave(U17) vs Gil Vicente(U17)


0-2
Sat 27, Oct-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Lusitano(U17) vs FC Porto(U17)

0-3

0-4
Sat 27, Oct-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
CADE Entroncamento U17 vs O Elvas(U17)


0-2
Sat 27, Oct-18:00 - Portugal Liga de Honora
Academico de Viseu vs Leixoes

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:00 - Portugal Liga de Honora
Farense vs Cova Piedade

0-0

1-0
Sat 27, Oct-14:00 - Portugal Liga de Honora
FC Famalicao vs FC Porto B

0-2

4-2
Sat 27, Oct-21:00 - Portugal Liga de Honora
SL Benfica B vs S.C. Covilha

2-1

3-2
Sat 27, Oct-23:30 - Portugal Primera Liga
Belenenses vs SL Benfica

2-0

2-0
Sat 27, Oct-00:15 - Portugal Primera Liga
Vitoria Guimaraes vs Sporting Braga

1-1

1-1
Sat 27, Oct-18:30 - Portugal Primera Liga
Aves vs C.D. Santa Clara

0-2

1-2
Sat 27, Oct-21:00 - Portugal Primera Liga
Rio Ave vs G.D. Chaves

0-0

1-0
Sat 27, Oct-18:20 - Qatar League
Al-Ahli Doha vs Al-Sadd

3-0

4-1
Sat 27, Oct-20:30 - Qatar League
Al Shahaniya vs Umm Salal

1-0

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Standard Sumqayit vs Qabala

2-1

2-2
Sat 27, Oct-16:00 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabah FK Baku vs Zira FK

1-0

2-1
Sat 27, Oct-22:00 - Romania - Divizia A
Steaua Bucuresti vs FC Voluntari

0-0

2-1
Sat 27, Oct-19:00 - Romania - Divizia A
FC Botosani vs FC Viitorul Constanta

0-0

1-2
Sat 27, Oct-13:00 - Romania - Liga 2
Politehnica Timisoara vs UTA Arad

0-2

1-3
Sat 27, Oct-15:00 - Romania - Liga 2
Luceafarul Oradea vs Pandurii Targu Jiu

0-0

1-0
Sat 27, Oct-12:00 - Romania - Liga 2
CS Aerostar Bacau vs Ripensia Timisoara

1-0

2-0
Sat 27, Oct-12:00 - Romania - Liga 2
FC Metaloglobus Bucuresti vs Balotesti

0-0

1-0
Sat 27, Oct-12:00 - Romania - Liga 2
SCM Argesul Pitesti vs Dacia Unirea Braila

1-0

4-1
Sat 27, Oct-12:00 - Romania - Liga 2
ACS Energeticianul vs Academica Clinceni

0-1

0-1
Sat 27, Oct-14:00 - Russia Div 2 Center
FK Khimki Reserve vs Strogino Moscow

1-0

1-1
Sat 27, Oct-16:00 - Russia Div 2 Center
FC Torpedo Moscow vs Salyut-Energia Belgorod

1-0

1-1
Sat 27, Oct-16:00 - Russia Div 2 Center
Saturn vs FK Zvezda Ryazan

0-1

1-1
Sat 27, Oct-15:00 - Russia Div 2 Center
Metallurg Lipetsk vs FK Khimik Novomoskovsk

0-0

1-0
Sat 27, Oct-15:00 - Russia Div 2 Center
Dinamo Briansk vs FK Kaluga

0-0

2-0
Sat 27, Oct-16:00 - Russia Div 2 South
Volgar Astrachan vs Spartak Vladikavkaz

1-0

1-0
Sat 27, Oct-16:00 - Russia Div 2 South
FK Angusht Nazran vs Druzhba Maykop

0-1

0-1
Sat 27, Oct-17:00 - Russia Div 2 South
Spartak Nalchik vs Mashuk-KMV

1-0

2-0
Sat 27, Oct-17:00 - Russia Div 2 South
Chernomorets Novorossiysk vs Dynamo Stavropol

3-0

5-0
Sat 27, Oct-17:00 - Russia Div 2 South
Urozhay Krasnodar vs Legion Dynamo

1-0

1-1
Sat 27, Oct-15:00 - Russia Div 2 South
FK Biolog vs FK Chayka Pesch

0-1

0-2
Sat 27, Oct-15:00 - Russia Div 2 South
FK Krasnodar III vs FC Akademia Rostov

1-0

3-1
Sat 27, Oct-16:00 - Russia Div 2 West
Tekstilshchik Ivanovo vs Chertanovo Moscow II

1-0

2-0
Sat 27, Oct-17:00 - Russia Div 2 West
Torpedo Vladimir vs Znamya Truda

0-1

0-2
Sat 27, Oct-17:00 - Russia Div 2 West
Dolgiye Prudy vs FK Murom

1-1

1-1
Sat 27, Oct-15:00 - Russia Div 2 West
Veles Moscow vs Luki Energiya

0-0

0-1
Sat 27, Oct-13:00 - Russia Futsal League
Dinamo Moscow Futsal vs Volga Saratov Futsal

0-2

0-5
Sat 27, Oct-13:00 - Russia Futsal League
Astrakhan Futsal vs Lipetsk Futsal

0-0

5-3
Sat 27, Oct-18:00 - Russia Futsal League
Veliky Novgorod Futsal vs Alga-Bashneft Futsal

0-2

0-5
Sat 27, Oct-14:00 - Russia Futsal League
MFK KPRF 2 Futsal vs Berkut Futsal

2-2

6-5
Sat 27, Oct-16:00 - Russia Futsal League
Mospolitekh Moscow Futsal vs Orgkhim Futsal

3-1

4-3
Sat 27, Oct-17:00 - Russia Futsal League
Krasnaya Gvardiya Futsal vs Eleks Favorit Futsal

2-2

4-4
Sat 27, Oct-15:00 - Russia Futsal League
Almaz Futsal vs Yugra 2 Futsal

2-1

3-3
Sat 27, Oct-19:59 - Russia Premier League
FK Rostov vs Anzhi Makhachkala

1-0

1-0
Sat 27, Oct-15:00 - Russia Premier League
FC Ural Yekaterinburg vs FC Ufa

0-1

1-1
Sat 27, Oct-17:30 - Russia Premier League
Arsenal Tula vs Gazovik Orenburg

1-0

2-2
Sat 27, Oct-14:00 - Russia Youth Championship League
Akhmat Grozny Youth vs Dinamo Moscow Youth

1-1

2-2
Sat 27, Oct-14:30 - Russia Youth Championship League
FK Rostov Youth vs FK Anzhi Youth

1-0

2-0
Sat 27, Oct-17:00 - San Marino Girone A
SC Faetano vs Cailungo

0-1

1-3
Sat 27, Oct-17:00 - San Marino Girone A
SP La Fiorita vs SP Libertas

2-0

4-1
Sat 27, Oct-17:00 - San Marino Girone A
SP Tre Penne vs AC Juvenes/Dogana


3-0
Sat 27, Oct-17:00 - San Marino Girone A
Folgore/Falciano vs San Giovanni

0-0

0-0
Sat 27, Oct-16:00 - Saudi Arabia Division 2
Al Sahel vs Al Hjazz

1-1

4-2
Sat 27, Oct-16:15 - Saudi Arabia Division 2
Al-Sharq vs Al Jubail


4-0
Sat 27, Oct-16:15 - Saudi Arabia Division 2
Al-Muzahmiyya vs Al-Sadd FC(SA)


1-0
Sat 27, Oct-17:30 - Scotland FA Cup
Auchinleck Talbot vs Cove Rangers

1-0

2-1
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Championship
Dunfermline vs Dundee United

0-1

0-2
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Championship
Partick Thistle vs Ayr Utd.

0-0

0-1
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Championship
Ross County vs Greenock Morton

2-0

5-0
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Championship
Queen of the South FC vs Falkirk

0-0

2-0
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Championship
Alloa Athletic vs Inverness C.T.

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Highland Football League
Huntly vs Fraserburgh

2-0

2-2
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Highland Football League
Inverurie Loco Works vs Forres Mechanics

0-0

2-1
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Highland Football League
Lossiemouth FC vs Keith

1-2

2-4
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Highland Football League
Brora Rangers vs Formartine United

1-1

1-2
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Highland Football League
Deveronvale vs Strathspey Thistle

0-1

0-4
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Highland Football League
Wick Academy FC vs Fort William

2-0

6-0
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Highland Football League
Buckie Thistle FC vs Rothes

1-0

3-2
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Highland Football League
Turriff United vs Clachnacuddin

1-1

2-1
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish League One
Forfar Athletic vs Raith Rovers

1-2

3-2
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish League One
Dumbarton vs East Fife

2-0

4-0
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish League One
Brechin City vs Montrose

0-0

1-3
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish League One
Airdrieonians vs Stenhousemuir

0-0

0-1
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish League One
Stranraer F.C. vs Arbroath

0-1

0-1
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish League Two
Clyde F.C. vs Peterhead

0-1

1-3
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish League Two
Stirling Albion vs Edinburgh City

0-1

0-1
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish League Two
Albion Rovers FC vs Queen\'s Park

0-2

0-3
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Annan Athletic

0-1

0-1
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish League Two
Berwick Rangers vs Cowdenbeath F.C.

0-2

0-3
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Premier League
Kilmarnock vs Hamilton Academical FC

1-1

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - Scottish Premier League
St. Johnstone vs St. Mirren

0-0

2-0
Sat 27, Oct-19:59 - Serbia - 1. Liga
FK Backa Backa Palanka vs Proleter Novi Sad

0-1

0-1
Sat 27, Oct-18:00 - Serbia - 1. Liga
Partizan Belgrade vs FK Napredak Krusevac

1-0

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - Serbia - 1. Liga
Vojvodina vs Dinamo Vranje

2-0

2-0
Sat 27, Oct-18:00 - Serbia - 1. Liga
FK Rad Beograd vs Radnicki Nis

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:00 - Serbia - 1. Liga
Radnik Surdulica vs Cukaricki

0-0

1-0
Sat 27, Oct-15:00 - Serbia - 1. Liga
Zemun vs FK Vozdovac

2-1

2-1
Sat 27, Oct-16:30 - Serbia Prva Liga
FK Javor Ivanjica vs Sindjelic Belgrad

1-0

1-0
Sat 27, Oct-16:30 - Serbia Prva Liga
FK Teleoptik Zemun vs FK Sloboda Uzice

1-1

1-1
Sat 27, Oct-16:30 - Serbia Prva Liga
FK Zarkovo vs FK Bezanija


2-0
Sat 27, Oct-16:30 - Serbia Prva Liga
Zlatibor Cajetina vs Indjija

1-0

1-0
Sat 27, Oct-16:30 - Serbia Prva Liga
OFK Becej 1918 vs Radnicki 1923 Kragujevac

0-1

1-2
Sat 27, Oct-16:30 - Serbia Prva Liga
FK Trajal Krusevac vs Borac Cacak


2-1
Sat 27, Oct-15:45 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs Trencin

0-0

1-0
Sat 27, Oct-18:00 - Slovakia 1. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs Slovan Bratislava

0-1

0-2
Sat 27, Oct-19:00 - Slovakia 1. Liga
FC Nitra vs MSK Zilina

0-2

0-2
Sat 27, Oct-19:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Zemplin Michalovce vs DAC Dunajska Streda

0-0

2-1
Sat 27, Oct-19:00 - Slovakia 1. Liga
FK Senica vs SKF Sered

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:30 - Slovakia 2. Liga
MFK Dubnica vs MFK Skalica

2-0

4-0
Sat 27, Oct-15:30 - Slovakia 2. Liga
Dukla Banska Bystrica vs 1. FC Tatran Presov

1-0

2-0
Sat 27, Oct-15:30 - Slovakia 2. Liga
Inter Bratislava vs Odeva Lipany

2-0

4-1
Sat 27, Oct-15:30 - Slovakia 2. Liga
Partizan Bardejov vs Lokomotiva Kosice

1-0

1-1
Sat 27, Oct-16:00 - Slovenia 1. Liga
NK Triglav Kranj vs NK Celje

0-2

1-2
Sat 27, Oct-18:45 - Slovenia 1. Liga
NK Maribor vs NK Olimpija Ljubljana

1-0

1-2
Sat 27, Oct-16:00 - Slovenia 2. Liga
NS Drava Ptuj vs Ankaran Hrvatini

2-0

2-0
Sat 27, Oct-16:00 - Slovenia 2. Liga
NK Krka vs NK Roltek Dob

1-0

1-1
Sat 27, Oct-16:00 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs NK Brezice

4-0

4-1
Sat 27, Oct-21:00 - Slovenia 2. Liga
NK Nafta vs Tabor Sezana

0-0

0-1
Sat 27, Oct-17:30 - South Africa First League
Witbank Spurs vs TS Sporting

0-0

0-0
Sat 27, Oct-17:30 - South Africa First League
Mbombela United vs Jomo Cosmos


2-0
Sat 27, Oct-17:30 - South Africa First League
Real Kings vs Richards Bay

1-0

1-1
Sat 27, Oct-17:30 - South Africa First League
Uthongathi FC vs Ajax Cape Town

0-0

1-0
Sat 27, Oct-22:15 - South Africa Premier League
Cape Town City vs AmaZulu

2-0

3-0
Sat 27, Oct-22:15 - South Africa Premier League
Chippa United FC vs Mamelodi Sundowns

0-1

0-1
Sat 27, Oct-17:30 - South Africa Premier League
Orlando Pirates vs Kaizer Chiefs FC

2-1

2-1
Sat 27, Oct-17:30 - South Africa Premier League
Polokwane City FC vs Maritzburg United

0-0

1-0
Sat 27, Oct-00:00 - Spanish Ladies League Division 2
UD Geneto Del Teide Women\'s vs CD San Lorenzo Women\'s

1-1

3-2
Sat 27, Oct-12:30 - Spanish Ladies Premier League
Athletic Bilbao Women\'s vs Colegio Aleman Valencia Women\'s

1-1

2-2
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Ladies Premier League
Madrid CFF Women\'s vs Real Sociedad Women\'s

0-0

0-2
Sat 27, Oct-18:00 - Spanish Ladies Premier League
Fundacion Albacete Women\'s vs Atletico de Madrid Women\'s

0-2

1-4
Sat 27, Oct-22:45 - Spanish Primera Division
Atletico Madrid vs Real Sociedad

1-0

2-0
Sat 27, Oct-18:15 - Spanish Primera Division
Athletic Bilbao vs Valencia

0-0

0-0
Sat 27, Oct-20:30 - Spanish Primera Division
Celta Vigo vs Eibar

2-0

4-0
Sat 27, Oct-20:30 - Spanish Primera Division
Levante vs Leganes

1-0

2-0
Sat 27, Oct-15:00 - Spanish Primera Division
Girona vs Rayo Vallecano

2-0

2-1
Sat 27, Oct-22:30 - Spanish Segunda Division
Tenerife vs Alcorcon

0-2

3-2
Sat 27, Oct-22:30 - Spanish Segunda Division
CD Lugo vs Cadiz

1-1

1-2
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division
Mallorca vs Las Palmas

2-2

2-2
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division
Granada CF vs Almeria

0-0

1-0
Sat 27, Oct-18:00 - Spanish Segunda Division
Deportivo La Coruna vs CF Reus Deportiu

1-0

2-0
Sat 27, Oct-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Real Madrid Castilla vs Fuenlabrada

0-1

0-1
Sat 27, Oct-19:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Unionistas de Salamanca vs Celta Vigo B

1-1

1-1
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Cultural Leonesa vs Inter de Madrid

1-0

3-1
Sat 27, Oct-18:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Sociedad B vs Gimnastica Torrelavega

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Oviedo B vs Leioa

0-0

1-1
Sat 27, Oct-18:45 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Cultural de Durango vs Sporting de Gijon B

1-0

2-1
Sat 27, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Racing Santander vs Calahorra

2-0

5-0
Sat 27, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Arenas Club de Getxo vs Athletic Bilbao B

0-0

1-0
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Mirandes vs CD Tudelano

0-0

3-0
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Valencia CF Mestalla vs Alcoyano

1-2

2-3
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Teruel vs CF Peralada

0-1

0-1
Sat 27, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Lleida vs Hercules CF

0-1

0-1
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CD Ebro vs UB Conquense

0-0

0-0
Sat 27, Oct-22:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Don Benito vs Villanovense

1-1

2-2
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Tuilla vs CD Llanes


2-0
Sat 27, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Praviano vs Real Aviles


2-0
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
UD Ourense vs Arosa Sociedad Cultural


1-1
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Racing de Ferrol vs Bergantinos CF


2-0
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Racing Villalbes vs Ourense

0-1

0-2
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
AD Ceuta vs Algeciras


3-2
Sat 27, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Real Betis B vs Arcos CF


1-0
Sat 27, Oct-17:45 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Manacor vs CE Mercadal

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Platges De Calvia vs Mallorca B


3-2
Sat 27, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Santa Catalina vs CE Felanitx


1-0
Sat 27, Oct-14:15 - Spanish Tercera Division 11 Balears
SD Formentera vs CD Llosetense


3-0
Sat 27, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Binissalem vs Ibiza Islas Pitiusas


1-0
Sat 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Ferriolense vs UD Alcudia


0-0
Sat 27, Oct-15:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tamaraceite vs Atletico Tacoronte

2-0

3-0
Sat 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Santa Ursula vs Panaderia Pulido


4-1
Sat 27, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Ibarra vs CD El Cotillo


4-3
Sat 27, Oct-20:15 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Villa Santa Brigida vs CD Marino


4-2
Sat 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
EDMF Churra vs FC Cartagena B


1-0
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
NV Estudiantes de Murcia CF vs Lorca Deportiva FC

0-1

0-1
Sat 27, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
Mar Menor vs Aguilas FC


1-1
Sat 27, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
La Hoya Lorca CF vs Mazarron CF


0-1
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Arroyo Club Polideportivo vs Atletico Pueblonuevo


0-1
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
UP Plasencia vs Merida AD


0-1
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Moralo CP vs RCP Valverdeno


3-0
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Diocesano vs Olivenza

0-0

0-0
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pena Sport vs AD San Juan


3-1
Sat 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Osasuna B vs Beti Kozkor KE


1-0
Sat 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Huarte vs Alesves


3-1
Sat 27, Oct-19:45 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UCD Burlades vs CD Cortes

0-0

0-0
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Valle de Egues vs CD Cantolagua


3-1
Sat 27, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pamplona vs CD Beti Onak


4-1
Sat 27, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Subiza vs CA Cirbonero


2-2
Sat 27, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Agoncillo vs CD Pradejon


1-0
Sat 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
UD Logrones B vs CF Rapid De Murillo


4-2
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Sarinena vs AD Almudevar


2-1
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Almagro CF vs Villacanas


0-1
Sat 27, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Atletico Tomelloso vs CD Azuqueca


1-1
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Bezana vs Racing Santander B


2-1
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Atletico Albericia vs AD Siete Villas


2-0
Sat 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CF Vimenor vs CD Guarnizo


2-2
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Laredo vs SD Revilla


5-1
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Naval vs SD Torina


0-2
Sat 27, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Solares Medio Cudeyo vs Ribamontan Al Mar CF


2-1
Sat 27, Oct-18:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
Barreda Balompie vs CD Cayon

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:45 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
UD Samano vs Velarde CF


3-0
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Lagun Onak vs CD Santurtzi

0-0

0-0
Sat 27, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Pasaia KE vs Sodupe UC


0-3
Sat 27, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Ordizia KE vs SD San Pedro


2-1
Sat 27, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
SD Deusto vs Sociedad Deportiva Beasain


2-1
Sat 27, Oct-22:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Terrassa vs San Cristobal

2-0

2-1
Sat 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Llagostera vs AE Prat


2-0
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Asco vs CE Europa


2-3
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Santfeliuenc FC vs FC Vilafranca

1-0

2-0
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
EC Granollers vs UE Figueres


3-0
Sat 27, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Sant Andreu vs UE Sants

0-0

2-0
Sat 27, Oct-21:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Pobla De Mafumet CF vs UA Horta

1-0

2-0
Sat 27, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Torre Levante Orriols vs UD Paterna


1-1
Sat 27, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Elche CF Ilicitano vs Jove Espanol


0-2
Sat 27, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Getafe B vs CF San Agustin


0-1
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Astorga vs CD Beroil Bupolsa(Tino)

1-0

3-0
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
SD Almazan vs Gimnastica Segoviana


2-3
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD La Granja vs Atletico Bembibre


1-1
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Burgos Promesas vs CD La Virgen Del Camino


1-3
Sat 27, Oct-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
SC Uxama vs La Baneza


1-1
Sat 27, Oct-19:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Zamora CF vs Numancia B


2-0
Sat 27, Oct-18:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
UD Santa Marta vs Atletico Tordesillas


1-0
Sat 27, Oct-19:59 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Real Jaen CF vs Atletico Mancha Real


2-1
Sat 27, Oct-22:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Antequera CF vs Motril CF


2-0
Sat 27, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
River Melilla vs CD Huetor Tajar


0-2
Sat 27, Oct-17:30 - Sweden Damallsvenskan
Hammarby Women\'s vs Vittsjo GIK Women\'s

0-1

0-3
Sat 27, Oct-17:30 - Sweden Damallsvenskan
Linkopings FC Women\'s vs Kristianstads DFF Women\'s

0-0

0-0
Sat 27, Oct-17:30 - Sweden Damallsvenskan
Kopparbergs/Goeteborg Women\'s vs FC Rosengard Women\'s

2-0

4-2
Sat 27, Oct-17:30 - Sweden Damallsvenskan
Pitea IF Women\'s vs Vaxjo FF Women\'s

2-1

6-1
Sat 27, Oct-17:30 - Sweden Damallsvenskan
Eskilstuna United DF Women\'s vs IFK Kalmar Women\'s

3-0

4-1
Sat 27, Oct-17:30 - Sweden Damallsvenskan
IF Limhamn Bunkeflo Women\'s vs Djurgardens Women\'s

1-0

1-0
Sat 27, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Norra
Karlslunds IF HFK vs FC Linkoping City

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:00 - Sweden Div 1 Norra
BK Forward vs Sandvikens IF

1-0

2-1
Sat 27, Oct-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs Skovde AIK

1-0

1-0
Sat 27, Oct-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Torns IF vs Atvidabergs FF

2-2

4-2
Sat 27, Oct-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Husqvarna FF vs IK Oddevold

1-2

2-3
Sat 27, Oct-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Eskilsminne IF vs Oskarshamns AIK

0-2

1-2
Sat 27, Oct-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Grebbestads IF vs Mjallby AIF

1-2

3-2
Sat 27, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Tidaholms vs Skoftebyns IF

0-0

1-1
Sat 27, Oct-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Kungsangens IF vs Bollnas GIF FF

2-0

4-1
Sat 27, Oct-13:30 - Sweden Div 2 Norrland
Umea FC Akademi vs IFK Umea

0-2

0-2
Sat 27, Oct-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Smedby AIS vs Hassleholms IF

0-2

0-3
Sat 27, Oct-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
FC Stockholm Internazionale vs IK Sleipner

0-1

2-1
Sat 27, Oct-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Stafsinge IF vs Kvarnby IK

1-0

2-0
Sat 27, Oct-15:30 - Sweden Superettan
Osters IF vs Helsingborg IF

1-1

4-4
Sat 27, Oct-18:00 - Sweden Superettan
IK Frej Taby vs Degerfors IF

0-1

2-2
Sat 27, Oct-16:00 - Swedish Allsvenskan
Dalkurd FF vs Hacken

0-3

0-5
Sat 27, Oct-21:00 - Swiss Super League
Grasshoppers vs Basel

0-3

1-3
Sat 27, Oct-21:00 - Swiss Super League
Young Boys vs Sion

0-2

3-2
Sat 27, Oct-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Meyrin vs Etoile Carouge

1-0

2-0
Sat 27, Oct-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Fribourg vs FC Vevey Sports 05

0-2

0-3
Sat 27, Oct-18:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Martigny Sports vs Young Boys(U21)


1-0
Sat 27, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Echallens vs Bulle


2-1
Sat 27, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Chenois vs Grand-Lancy

2-1

5-2
Sat 27, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Azzurri 90 vs Lausanne Sports(U21)

0-0

0-0
Sat 27, Oct-19:59 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SC Zofingen vs FC Bassecourt

1-0

2-1
Sat 27, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
BSC Old Boys vs Zug 94

0-1

2-2
Sat 27, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Luzern U-21 vs FC Black Stars Basel

0-1

1-1
Sat 27, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SC Buochs vs Langenthal

1-1

2-2
Sat 27, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Thalwil vs FC United Zurich

0-1

0-2
Sat 27, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Tuggen vs SV Hongg


2-1
Sat 27, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Mendrisio Stabio vs FC Red Star Zurich

1-2

1-3
Sat 27, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
USV Eschen Mauren vs FC Kosova Zurich

1-2

1-3
Sat 27, Oct-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Wettswil Bonstetten vs Baden

2-0

2-0
Sat 27, Oct-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Linth 04 vs FC St.Gallen U-21

2-0

2-3
Sat 27, Oct-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Gossau vs FC Winterthur U21

1-1

1-5
Sat 27, Oct-19:30 - Switzerland Challenge League
FC Schaffhausen vs Winterthur

1-0

2-2
Sat 27, Oct-19:30 - Switzerland Challenge League
SC Kriens vs Servette

1-1

2-3
Sat 27, Oct-19:59 - Switzerland Challenge League
FC Rapperswil-Jona vs Lausanne Sports

0-1

2-2
Sat 27, Oct-16:00 - Thailand FA Cup
Chiangrai United vs Buriram United

2-1

3-2
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
AS Gabes vs Stade Gabesien

0-0

0-2
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
Club Africain vs C. A. Bizertin

0-1

0-2
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 1
J.S. Kairouanaise vs US Tataouine

0-0

0-1
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
A.S. Marsa vs US Seliana

0-0

1-0
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
Jendouba Sport vs ES Rades

0-2

1-2
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
ES Hammam Sousse vs CS Jebeniana

1-2

2-3
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
Olympique de Beja vs ES Jerba Midoun

1-1

2-1
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
AS Kasserine vs Oceano Kerkennah

1-0

2-1
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
Stade Africain Menzel Bourguiba vs EO Sidi Bouzid

0-0

1-0
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
Sporting Ben Arous vs EGS Gafsa

0-1

0-1
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
A.S Ariana vs AS Oued Ellil

0-1

1-1
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
A.S Djerba vs CO Medenine

0-1

1-1
Sat 27, Oct-17:30 - Tunisia Division 2
Stade Sportif Sfaxien vs Chebba

0-1

1-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 2 Ligi A
Elazigspor vs Hatayspor

0-0

0-1
Sat 27, Oct-17:00 - Turkey 2 Ligi A
Adanaspor vs Karabukspor

1-0

4-0
Sat 27, Oct-20:30 - Turkey 2 Ligi A
Boluspor vs Genclerbirligi

0-0

0-1
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Batman Petrolspor vs Tepecik Bld

1-0

2-0
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Duzyurtspor vs Erzin Belediyespor

1-0

1-0
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Karaman Belediyesi Spor vs Nevsehirspor Genclik

0-0

1-0
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Gebzespor vs Kozan BLD.SPOR

0-0

0-0
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Silivrispor vs Tire 1922 Spor

0-1

0-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Erbaaspor S vs Nazillispor

0-1

0-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Ergene Velimese vs Artvin Hopaspor

0-1

1-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 1
Sile Yildizspor vs Kocaeli Birlik Spor

1-0

2-0
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Pazarspor vs Belediye Vanspor

1-0

1-1
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Osmaniyespor vs Kemer Tekirova Spor

1-0

4-0
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Ofspor vs Karsiyaka

0-0

2-0
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Bergama Belediyespor vs Elazig Belediyespor

0-0

0-1
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Yeni Orduspor vs Adiyamanspor

0-0

0-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Kizilcabolukspor vs Alibeykoy

3-1

4-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Catalca Spor vs Sultanbeyli

0-0

0-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Yeni Altindag BS vs Erokspor

1-1

1-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 2
Kirsehir Belediyespor vs Duzcespor

0-0

1-0
Sat 27, Oct-19:59 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Bucaspor vs Karacabey Birlikspor

1-0

3-0
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Diyarbak?rspor vs Kocaelispor

1-0

3-0
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
24 Erzincanspor vs Muglaspor

0-0

1-0
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Payas BS 1975 vs Ankara Adliyespor

0-0

1-0
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Turgutluspor vs Fatsa Belediyespor

1-0

2-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Anadolu Uskudar vs Bayburt Ozel Idare

0-1

1-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Golcukspor vs Cizrespor

0-0

0-0
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Halide Edip Adivarspor vs 1461 Trabzon

0-1

1-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Serik Belediyespor vs Corum Belediyespor

0-0

1-0
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Gaziantepspor vs Hacettepe S.K.

1-0

3-2
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Gumushanespor vs Nigde Belediyespor

0-2

2-2
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Eyupspor vs Sakaryaspor

0-1

0-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Inegolspor vs Usakspor

0-0

1-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Ankara Demirspor vs Vestel Manisaspor

0-1

2-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Kastamonuspor vs Keciorengucu

1-1

2-2
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Sancaktepe Belediye Spor vs Amedspor

0-1

0-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Bayrampasaspor vs Samsunspor

0-0

0-0
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Beyaz Grupo
Bodrumspor vs Sariyer

1-2

1-3
Sat 27, Oct-19:59 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Kahramanmaras vs Tarsus Idman Yurdu

0-0

0-2
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Sivas Dort Eylul Belediyespor vs Fethiyespor

0-0

1-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Bugsasspor vs Tokatspor

0-0

0-0
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Zonguldak vs Tuzlaspor Kulubu

1-0

1-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Pendikspor vs Konya Anadolu Selcukluspor

2-2

3-3
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Bandirmaspor vs Sanliurfaspor

0-0

0-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Kirklarelispor vs Menemen Belediye Spor

1-0

3-3
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Etimesgut Belediye Spor vs Darica Genclerbirligi

0-0

1-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey LiG B Kirmizi Grupo
Manisa BB Spor vs Karagumruk

1-1

3-1
Sat 27, Oct-19:59 - Turkey Super Lig
Antalyaspor vs Trabzonspor

1-1

1-1
Sat 27, Oct-14:30 - Turkey Super Lig
Erzurum BB vs Kasimpasa S.K.

1-0

1-1
Sat 27, Oct-17:00 - Turkey Super Lig
Konyaspor vs Istanbul Basaksehir F.K.

0-0

0-1
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey U19 League
Galatasaray(U19) vs Yeni Malatyaspor(U19)


3-1
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey U19 League
Ankaragucu(U19) vs Fenerbahce U19


2-0
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey U21 Super League
Konyaspor(U21) vs Istanbul Buyuksehir Belediyesi(U21)

2-1

2-1
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey U21 Super League
Antalyaspor(U21) vs Trabzonspor(U21)


4-0
Sat 27, Oct-14:00 - Turkey U21 Super League
Erzurum BB(U21) vs Kasimpasa(U21)

0-0

0-0
Sat 27, Oct-19:15 - UAE Presidents Cup
Masafi vs Khor Fakkan

0-1

0-1
Sat 27, Oct-16:55 - UAE Presidents Cup
Al Arabi vs Dubba Al Husun

0-1

0-3
Sat 27, Oct-13:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Austria(U17) vs Bulgaria(U17)

1-0

2-1
Sat 27, Oct-19:59 - UEFA-EURO U17 Championship
Denmark(U17) vs Estonia(U17)

3-1

5-2
Sat 27, Oct-14:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Slovakia(U17) vs San Marino(U17)

4-0

8-0
Sat 27, Oct-14:30 - UEFA-EURO U17 Championship
Italy(U17) vs Andorra(U17)

4-0

7-0
Sat 27, Oct-17:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Croatia(U17) vs Armenia(U17)

2-0

3-0
Sat 27, Oct-17:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Slovenia(U17) vs Malta(U17)

2-1

2-1
Sat 27, Oct-15:00 - UEFA-EURO U17 Championship
Russia(U17) vs Georgia(U17)

3-0

7-1
Sat 27, Oct-17:30 - UEFA-EURO U17 Championship
Turkey(U17) vs Northern Ireland(U17)

1-1

1-1
Sat 27, Oct-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Arsenal Kyiv vs FC Shakhtar Donetsk

0-1

0-3
Sat 27, Oct-18:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Zorya vs PFC Oleksandria

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Desna Chernihiv vs FC Mariupol

1-0

2-0
Sat 27, Oct-18:00 - Ukraine Persha Liga
Volyn Lutsk vs Hirnyk-Sport

2-3

5-3
Sat 27, Oct-16:00 - Ukraine Persha Liga
FC Sumy vs Rukh Vynnyky

0-0

0-1
Sat 27, Oct-16:00 - Ukraine Persha Liga
Balkany Zorya vs FC Inhulets Petrove

1-1

1-2
Sat 27, Oct-17:00 - Ukraine Persha Liga
FC Ahrobiznes Volochysk vs Zirka Kropyvnytskyi

3-0

5-0
Sat 27, Oct-19:00 - Ukraine Persha Liga
Metalist 1925 Kharkiv vs FC Avanhard Kramatorsk

0-0

1-0
Sat 27, Oct-13:00 - Ukraine U21 Liga
Arsenal Kyiv(U21) vs FC Shakhtar Donetsk(U21)

1-0

1-1
Sat 27, Oct-14:30 - Ukraine U21 Liga
Dynamo Kyiv(U21) vs Lviv(U21)

0-1

3-1
Sat 27, Oct-15:00 - Ukraine U21 Liga
FC Vorskla (U21) vs Olimpic Donetsk(U21)


3-0
Sat 27, Oct-15:00 - Ukraine U21 Liga
Chernomorets Odessa(U21) vs FC Karpaty Lviv(U21)

1-0

1-0
Sat 27, Oct-23:30 - Uruguay Primera Division
CA Torque vs Rampla Juniors FC

0-0

0-0
Sat 27, Oct-22:00 - Uruguay Segunda Division
CA Juventud de Las Piedras vs Plaza Colonia

1-1

4-1
Sat 27, Oct-22:00 - Uruguay Segunda Division
Cerro Largo vs CA Rentistas

1-0

2-0
Sat 27, Oct-17:30 - Uruguay Segunda Division
CS Cerrito vs CA Villa Teresa

2-2

3-2
Sat 27, Oct-18:00 - Uruguay Segunda Division
IA Sud America vs Deportivo Maldonado


2-2
Sat 27, Oct-17:00 - Uruguay Segunda Division
Tacuarembo vs Miramar Misiones FC


2-0
Sat 27, Oct-17:00 - Uruguay Segunda Division
Central Espanol vs Oriental

2-2

3-3
Sat 27, Oct-17:00 - Uruguay Segunda Division
Albion FC (URU) vs Villa Espanola

1-0

1-0
Sat 27, Oct-06:35 - USSF Division 2 Professional League
Phoenix Rising FC vs Swope Park Rangers

2-2

4-2
Sat 27, Oct-23:00 - Venezuela Segunda Division
Margarita FC vs Deportivo Petare

0-0

0-0
Sat 27, Oct-23:30 - Venezuela Segunda Division
Gran Valencia FC vs Petroleros Anzoategui

1-0

2-1
Sat 27, Oct-23:30 - Venezuela Segunda Division
Hermanos Colmenares vs Titanes FC

0-0

2-0
Sat 27, Oct-17:30 - Wales Cymru Alliance
Porthmadog vs Ruthin Town FC

1-0

2-0
Sat 27, Oct-17:30 - Wales Cymru Alliance
Buckley Town vs Airbus UK Broughton


1-2
Sat 27, Oct-17:30 - Wales Cymru Alliance
Penrhyncoch vs Bangor City FC


0-2
Sat 27, Oct-17:30 - Wales Cymru Alliance
Flint Town United vs Gresford Athletic


1-0
Sat 27, Oct-17:30 - Wales Cymru Alliance
Holywell vs Guilsfield FC


2-2
Sat 27, Oct-17:30 - Wales Premier League
Newtown AFC vs The New Saints

1-0

1-1
Sat 27, Oct-17:30 - Wales Premier League
Bala Town F.C. vs Barry Town United

0-1

0-1
Sat 27, Oct-17:30 - Welsh Football League First Division
Haverfordwest County vs Undy Athletic

2-1

2-1
Sat 27, Oct-17:30 - Welsh Football League First Division
Afan Lido vs Cwmbran Celtic

1-0

4-0
Sat 27, Oct-17:30 - Welsh Football League First Division
Ton Pentre vs Cwmamman United

1-0

1-2
Sat 27, Oct-17:30 - Welsh Football League First Division
Cambrian & Clydach vs Port Talbot


1-0
Sat 27, Oct-17:30 - Welsh Football League First Division
Goytre AFC vs Goytre United


1-4
Sat 27, Oct-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Amazon Grimstad FK Women\'s vs Floya Women\'s

2-2

4-5
Sat 27, Oct-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Nanset Women\'s vs Asane Fotball Women\'s

1-0

2-2
Sat 27, Oct-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Grei Women\'s vs Fart Women\'s

0-0

0-1
Sat 27, Oct-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Klepp IL Women\'s vs Avaldsnes Women\'s

0-1

2-1
Sat 27, Oct-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Sandviken Women\'s vs LSK Kvinner Women\'s

0-0

0-0
Sat 27, Oct-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Roa Women\'s vs Trondheims Orn Women\'s

1-1

2-1
Sat 27, Oct-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Grand Bodo Women\'s vs Lyn Oslo Women\'s

1-0

1-0
Sat 27, Oct-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Stabaek Women\'s vs Kolbotn Women\'s

0-1

1-2
Sat 27, Oct-15:00 - Women\\\'s Norwegian Toppserien
Valerenga Women\'s vs Arna-Bjornar Women\'s

0-0

1-1
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.