Football Results for Sun 14, Oct 2018

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sun 14, Oct 2018

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sun 14, Oct-17:00 - African Nations Cup
Kenya vs Ethiopia

2-0

3-0
Sun 14, Oct-20:30 - African Nations Cup
Sierra Leone vs Ghana


0-3
Sun 14, Oct-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Almirante Brown vs Club Comunicaciones(AR)

3-1

4-2
Sun 14, Oct-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
Defensores Unidos vs Club Atletico Colegiales

0-0

1-0
Sun 14, Oct-22:30 - Argentina Prim B Metropolitana
UAI Urquiza vs Flandria

0-0

1-0
Sun 14, Oct-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Berazategui vs Villa San Carlos

0-2

0-4
Sun 14, Oct-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Canuelas FC vs Sportivo Barracas

0-0

2-0
Sun 14, Oct-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Victoriano Arenas vs Central Cordoba De Rosario

0-1

0-1
Sun 14, Oct-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Real Pilar vs CA Atlas

3-1

3-1
Sun 14, Oct-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Defensores Pronunciamiento vs Union Sunchales

2-1

3-3
Sun 14, Oct-23:00 - Argentina Torneo Federal A
Deportivo Camioneros vs Atletico Parana

0-0

0-0
Sun 14, Oct-23:30 - Argentina Torneo Federal A
Villa Mitre vs Sol de Mayo

0-1

0-1
Sun 14, Oct-00:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Gimnasia Jujuy vs Instituto Cordoba

0-0

1-0
Sun 14, Oct-18:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Neulengbach Women\'s vs Union Kleinmunchen Women\'s

2-0

5-0
Sun 14, Oct-13:00 - Austrian Frauen Bundesliga
FSK St Polten Spratzern Women\'s vs Wacker Innsbruck Women\'s

1-0

7-1
Sun 14, Oct-13:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Vorderland Women\'s vs USC Landhaus Women\'s

0-1

1-2
Sun 14, Oct-14:00 - Austrian Frauen Bundesliga
Bergheim/Hof Women\'s vs SKV Altenmarkt Women\'s

0-1

0-2
Sun 14, Oct-16:00 - Austrian Regionalliga Mitte
SV Lendorf vs SC Weiz

0-2

0-4
Sun 14, Oct-16:00 - Austrian Regionalliga West
Worgl vs SC Schwaz

0-1

3-2
Sun 14, Oct-16:15 - Austrian Regionalliga West
USK Anif vs SVG Reichenau

1-0

6-0
Sun 14, Oct-17:00 - Belgian First Amateur Division
Eendracht Aalst vs FCV Dender EH

0-1

0-2
Sun 14, Oct-02:00 - Brasileiro Serie B
Figueirense FC vs Coritiba (PR)

1-0

2-2
Sun 14, Oct-04:00 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs Sao Bento

2-0

2-1
Sun 14, Oct-17:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Comercial SP(U23) vs Sao Jose SP(U23)

1-1

2-2
Sun 14, Oct-17:00 - Brazil Copa Paulista
Mirassol vs Red Bull Brasil

0-0

0-0
Sun 14, Oct-17:00 - Brazil Copa Paulista
Gremio Novorizontino vs XV de Piracicaba

1-0

1-0
Sun 14, Oct-00:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
CR Flamengo (RJ) vs Fluminense (RJ)

2-0

3-0
Sun 14, Oct-02:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Santos vs Corinthians Paulista (SP)

1-0

1-0
Sun 14, Oct-04:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Esporte Clube Bahia vs Parana

0-0

2-0
Sun 14, Oct-18:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Chapecoense SC vs Vitoria Salvador BA

0-1

0-1
Sun 14, Oct-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Internacional (RS) vs Sao Paulo

1-1

3-1
Sun 14, Oct-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Palmeiras vs Gremio (RS)

1-0

2-0
Sun 14, Oct-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Vasco da Gama(RJ) vs Cruzeiro (MG)

0-0

2-0
Sun 14, Oct-00:00 - Chile Primera B
Melipilla vs Valdivia

0-0

1-1
Sun 14, Oct-02:00 - Chile Primera B
La Serena vs Puerto Montt

1-0

1-0
Sun 14, Oct-03:00 - Chile Primera B
Rangers Talca vs Union San Felipe

0-0

0-1
Sun 14, Oct-23:30 - Chile Primera B
CD Copiapo S.A. vs Cobresal

1-0

2-1
Sun 14, Oct-00:00 - Chile Tercera Division
San Antonio Unido vs Malleco Unido

0-1

2-1
Sun 14, Oct-01:00 - Chile Tercera Division
Deportes Linares vs Provincial Osorno

0-0

3-0
Sun 14, Oct-01:00 - Chile Tercera Division
Tomas Greig vs Municipal Mejillones

2-2

2-4
Sun 14, Oct-02:00 - Chile Tercera Division
Real San Joaquin vs Rengo Unido

1-1

1-2
Sun 14, Oct-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Zibo Sunday vs Yunnan Feihu

0-0

2-0
Sun 14, Oct-15:00 - Club Friendly
Crumlin United FC vs Portmarnock

2-0

3-1
Sun 14, Oct-15:00 - Club Friendly
Bluebell United vs Swords Celtic

1-0

1-0
Sun 14, Oct-15:30 - Club Friendly
Olimpik Donetsk vs FC Kolkheti-1913 Poti

0-1

0-1
Sun 14, Oct-16:00 - Club Friendly
Shakhter Soligorsk vs Torpedo Minsk

2-1

2-2
Sun 14, Oct-16:00 - Club Friendly
Rizespor vs Dinamo Batumi

2-1

3-1
Sun 14, Oct-16:00 - Club Friendly
Dnepr Mogilev vs Smolevichi

0-0

0-1
Sun 14, Oct-16:00 - Club Friendly
FSV Union Furstenwalde vs Energie Cottbus

0-0

0-1
Sun 14, Oct-16:00 - Club Friendly
CR Flamengo (RJ) Women\'s vs Duque de Caxias Women\'s

1-0

3-0
Sun 14, Oct-17:00 - Club Friendly
Bloemfontein Celtic vs Kaizer Chiefs FC

0-1

0-2
Sun 14, Oct-17:00 - Club Friendly
Botafogo RJ U20 vs Olaria(U20)

0-1

2-2
Sun 14, Oct-22:00 - Club Friendly
Brasil Farroupilha RS vs Cruzeiro RS

0-0

0-0
Sun 14, Oct-22:00 - Club Friendly
Nova Cidade RJ vs Perolas Negras RJ

0-2

1-2
Sun 14, Oct-22:05 - Club Friendly
CA Platense Women\'s vs San Lorenzo Women\'s

3-0

4-0
Sun 14, Oct-22:30 - Club Friendly
Blumenau SC vs Metropolitano SC

1-3

2-5
Sun 14, Oct-22:30 - Club Friendly
Hercilio Luz SC vs Figueirense FC

1-0

1-0
Sun 14, Oct-18:00 - Club Friendly
Leca vs Gondomar

1-1

1-3
Sun 14, Oct-18:00 - Club Friendly
SC Coimbroes vs Pedras Rubras

0-0

0-0
Sun 14, Oct-14:00 - Club Friendly
Lokomotiv Plovdiv vs Tsarsko Selo

0-1

1-1
Sun 14, Oct-00:15 - Colombia Copa Mustang
Jaguares de Cordoba vs Atletico Huila

0-0

0-0
Sun 14, Oct-02:30 - Colombia Copa Mustang
Alianza Petrolera vs Boyaca Chico

1-0

1-0
Sun 14, Oct-04:45 - Colombia Copa Mustang
Independiente Santa Fe vs Atletico Junior Barranquilla

1-0

2-2
Sun 14, Oct-00:00 - CONCACAF Nations League
Turks & Caicos Islands vs Guyana

0-5

0-8
Sun 14, Oct-02:30 - CONCACAF Nations League
Suriname vs British Virgin Islands

2-0

5-0
Sun 14, Oct-06:00 - CONCACAF Nations League
El Salvador vs Barbados

2-0

3-0
Sun 14, Oct-01:00 - Costa Rica Primera Division
AD Santos De Guapiles vs Guadalupe FC

0-1

0-2
Sun 14, Oct-05:30 - Costa Rica Primera Division
AD San Carlos vs Cartagines Deportiva SA

1-0

1-1
Sun 14, Oct-21:05 - Costa Rica Primera Division
Alajuelense vs Limon FC

0-0

1-0
Sun 14, Oct-17:00 - Croatia - 2. Division
Zadar vs Kustosija

0-0

2-0
Sun 14, Oct-16:00 - Croatia U19
Rudes U19 vs NK Croatia Sesvete(U19)

2-1

3-2
Sun 14, Oct-17:00 - Croatia U19
NK Osijek (U19) vs NK Rijeka (U19)

1-0

2-0
Sun 14, Oct-18:00 - Croatia U19
Slaven Koprivnica(U19) vs Hrvatski Dragovoljac(U19)

0-0

1-3
Sun 14, Oct-17:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
SK Sokol Zapy vs Dobrovice

1-0

2-1
Sun 14, Oct-16:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
Sparta Praha Women\'s vs Dukla Praha Women\'s

5-0

10-0
Sun 14, Oct-13:00 - Czech Republic Gambrinus Liga Women\\\'s
FC Viktoria Plzen Women\'s vs Slavia Praha Women\'s

0-12

0-17
Sun 14, Oct-17:00 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Vyskov vs Vrchovina

1-0

1-1
Sun 14, Oct-15:45 - Denmark - 1. Division
HB Koge vs Silkeborg IF

1-2

1-2
Sun 14, Oct-15:45 - Denmark - 1. Division
Hvidovre IF vs Thisted FC

3-1

5-1
Sun 14, Oct-15:45 - Denmark - 1. Division
FC Helsingor vs Nykobing FC

1-0

1-2
Sun 14, Oct-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Avarta vs B 73 Slagelse

1-0

1-0
Sun 14, Oct-01:00 - Ecuador Campeonato Serie B
America de Quito vs Puerto Quito

0-0

1-0
Sun 14, Oct-05:00 - Ecuador Campeonato Serie B
L.D.U.Portoviejo vs Gualaceo SC

0-0

3-0
Sun 14, Oct-22:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Liga de Loja vs Orense SC

0-0

0-0
Sun 14, Oct-01:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Sociedad Deportiva Aucas vs CD El Nacional

2-1

3-2
Sun 14, Oct-03:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Universidad Catolica Quito vs Liga Deportiva Universitaria

0-0

0-1
Sun 14, Oct-23:00 - Ecuador Copa Pilsener A
Deportivo Cuenca vs Tecnico Universitario

1-2

1-3
Sun 14, Oct-21:00 - El Salvador Primera Division
Sonsonate vs CD Chalatenango

0-3

1-4
Sun 14, Oct-15:30 - England FA Women Super League
Manchester City Women\'s vs West Ham United Women\'s

3-0

7-1
Sun 14, Oct-17:00 - England FA Women Super League
Chelsea FC Women\'s vs Arsenal Women\'s

0-2

0-5
Sun 14, Oct-17:00 - England FA Women Super League
Everton FC Women\'s vs Brighton & H.A. Women\'s

2-1

3-3
Sun 14, Oct-17:00 - England FA Women Super League
Liverpool Women\'s vs Yeovil Town Women\'s

1-1

2-1
Sun 14, Oct-18:00 - England FA Women Super League
Bristol City Women\'s vs Birmingham Women\'s

0-0

0-1
Sun 14, Oct-15:00 - England Ladies Premier League
Aston Villa Women\'s vs Durham Wildcats Women\'s

0-0

0-0
Sun 14, Oct-15:00 - England Ladies Premier League
Manchester United Women\'s vs Charlton Athletic Women\'s

1-0

3-0
Sun 14, Oct-17:00 - England Ladies Premier League
Millwall Women\'s vs Leicester City Women\'s

1-0

1-2
Sun 14, Oct-17:00 - England Ladies Premier League
Crystal Palace Women\'s vs Barnet Women\'s

1-0

1-0
Sun 14, Oct-17:00 - England Ladies Premier League
Lewes Women\'s vs Tottenham Hotspur Women\'s

1-3

1-3
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
US Orleans U19 vs Amiens SC(U19)


0-2
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Le Havre(U19) vs US Boulogne U19

0-0

1-0
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Caen(U19) vs Saran(U19)


1-0
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Paris FC U19 vs Lille U19

0-0

0-2
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Entente(U19) vs Quevilly US(U19)

0-2

2-2
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Dunkerque(U19) vs Valenciennes US(U19)

0-0

0-1
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Metz U19 vs Amneville(U19)


1-1
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Sochaux U19 vs Auxerre(U19)

0-0

0-0
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Stade Reims(U19) vs Lyonnais U19


0-3
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Dijon(U19) vs Torcy U.S(U19)

1-0

1-1
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Le Puy Foot 43 Auvergne(U19) vs ASPTT Dijon(U19)


0-3
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe B
Fleury 91(U19) vs Nancy(U19)

0-1

2-2
Sun 14, Oct-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Guingamp (U19) vs Cholet So(U19)


7-0
Sun 14, Oct-13:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Pau FC(U19) vs Angers SCO U19


0-2
Sun 14, Oct-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Nimes(U19) vs Marseille(U19)

1-1

5-1
Sun 14, Oct-13:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Toulouse(U19) vs Cannes AS U19

2-1

4-1
Sun 14, Oct-17:00 - French Feminines D1
Lyonnais Women\'s vs Montpellier HSC Women\'s

1-0

2-1
Sun 14, Oct-15:00 - Friendly Internationals
Thailand vs Trinidad & Tobago

0-0

1-0
Sun 14, Oct-01:30 - Friendly Internationals
Chile(U20) vs Brazil(U20)

0-0

1-1
Sun 14, Oct-12:00 - Friendly Internationals
Bulgaria(U19) vs Cyprus(U19)

2-0

2-1
Sun 14, Oct-12:00 - Friendly Internationals
Romania(U19) vs Sweden U18

0-0

2-1
Sun 14, Oct-15:15 - Futsal Spain Division De Honor
Antequera CF Futsal vs O Parrulo Ferrol Futsal

1-1

2-2
Sun 14, Oct-16:30 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FC Struga Trim-Lum vs Gench Kalemler

1-0

1-0
Sun 14, Oct-16:00 - German Frauen Bundesliga
SC Freiburg Women\'s vs Duisburg Women\'s

0-1

0-2
Sun 14, Oct-16:00 - German Frauen Bundesliga
Werder Bremen Women\'s vs Wolfsburg Women\'s

0-2

0-3
Sun 14, Oct-16:00 - German Frauen Bundesliga
SG Essen-Schonebeck Women\'s vs Turbine Potsdam Women\'s

1-1

3-2
Sun 14, Oct-13:00 - German Frauen Bundesliga
FFC Frankfurt Women\'s vs SC Sand Women\'s

0-0

1-0
Sun 14, Oct-13:00 - German Frauen Bundesliga
Monchengladbach Women\'s vs Bayer Leverkusen Women\'s

2-0

4-4
Sun 14, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC St. Pauli II vs Wolfsburg AM.

0-1

1-3
Sun 14, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
VfB Oldenburg vs Havelse

0-0

3-1
Sun 14, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Germania Egestorf Langreder vs VfL Oldenburg

2-1

2-1
Sun 14, Oct-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
Lupo-Martini Wolfsburg vs Eintracht Norderstedt

0-1

0-2
Sun 14, Oct-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Stuttgart Amateure vs FK Pirmasens

0-1

2-2
Sun 14, Oct-16:00 - Germany OberLiga
Hertha Zehlendorf vs Altludersdorf

2-0

6-1
Sun 14, Oct-17:00 - Germany OberLiga
SSVg Velbert vs Ratingen SV

0-1

0-2
Sun 14, Oct-17:00 - Germany OberLiga
Brunninghausen vs TuS Ennepetal

0-0

0-1
Sun 14, Oct-17:00 - Germany OberLiga
Inter Turkspor Kie vs TSV Lagerdorf

1-1

5-1
Sun 14, Oct-17:00 - Germany OberLiga
SpVgg Neu Isenburg vs SCV Griesheim

1-2

1-2
Sun 14, Oct-17:30 - Germany OberLiga
Eddersheim vs Bayern Alzenau

0-0

0-2
Sun 14, Oct-16:00 - Germany Women Division 2
FFC Frankfurt B Women\'s vs FSV Hessen Wetzlar Women\'s

0-1

0-1
Sun 14, Oct-13:00 - Germany Women Division 2
SV Meppen Women\'s vs Saarbrucken Women\'s


1-3
Sun 14, Oct-13:00 - Germany Women Division 2
SV Weinberg Women\'s vs Koln Women\'s


2-2
Sun 14, Oct-13:00 - Germany Women Division 2
Turbine Potsdam Women\'s B vs BV Cloppenburg Women\'s

0-1

1-2
Sun 14, Oct-13:00 - Germany Women Division 2
Bayern Munich Women\'s B vs FF USV Jena Women\'s

0-0

2-0
Sun 14, Oct-04:00 - Guatemala Liga Nacional
Club Comunicaciones vs Deportivo Sanarate

1-0

1-0
Sun 14, Oct-22:00 - Guatemala Liga Nacional
Antigua GFC vs Coban Imperial

1-2

1-2
Sun 14, Oct-14:15 - Holland Jupiler League
Go Ahead Eagles vs Roda JC Kerkrade

0-0

3-0
Sun 14, Oct-16:30 - Holland Jupiler League
Sparta Rotterdam vs SC Cambuur

2-0

3-0
Sun 14, Oct-09:30 - HongKong 1st Division League
Happy Valley vs Wing Yee FT

3-0

4-0
Sun 14, Oct-09:30 - HongKong 1st Division League
Hong Kong Rangers FC vs Hong Kong FC

0-0

1-1
Sun 14, Oct-10:00 - HongKong 1st Division League
Eastern District SA vs Central & Western District RSA

1-1

2-3
Sun 14, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
Citizen vs Resources Capital FC

0-0

1-3
Sun 14, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
South China vs Double Flower FA

1-0

2-2
Sun 14, Oct-11:30 - HongKong 1st Division League
Sparta Rotterdam Mutual FC vs Shatin SA

0-1

0-1
Sun 14, Oct-12:00 - HongKong 1st Division League
Dreams Metro Gallery vs Wong Tai Sin District RSC

1-1

4-1
Sun 14, Oct-09:30 - HongKong 2 Division League
Tuen Mun Football Team vs Sham Shui Po

0-1

2-2
Sun 14, Oct-09:30 - HongKong 2 Division League
Yau Tsim Mong FT vs Wan Chai SF

1-1

2-3
Sun 14, Oct-09:30 - HongKong 2 Division League
Kwong Wah AA vs Kowloon City

1-0

6-0
Sun 14, Oct-11:30 - HongKong 2 Division League
Sun Source vs Sun Hei Sports Club

0-0

1-2
Sun 14, Oct-11:30 - HongKong 2 Division League
Kwun Tong FA vs St. Joseph\'s FC

0-1

3-1
Sun 14, Oct-12:45 - HongKong 2 Division League
Lucky Mile FC vs North District FC

0-0

0-1
Sun 14, Oct-16:30 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Szent Mihaly Women\'s vs Viktoria FC Szombathely Women\'s

0-0

0-2
Sun 14, Oct-14:30 - India Goa Professional League
Guardian Angel SC vs Churchill Brothers

0-0

2-2
Sun 14, Oct-14:30 - India Goa Professional League
FC Goa B vs Panjim Footballers

1-0

2-2
Sun 14, Oct-15:30 - Indonesia Liga 1
Madura United FC vs Persija Jakarta

0-1

0-1
Sun 14, Oct-12:30 - Indonesia Liga 1
PSM Makassar vs Arema Malang

1-0

2-1
Sun 14, Oct-14:30 - Italian Women Division 1
US Sassuolo Calcio Women\'s vs AC Milan Women\'s

2-2

2-2
Sun 14, Oct-17:00 - Italian Women Division 1
AGSM Verona Women\'s vs GS Roma Women\'s

1-0

1-0
Sun 14, Oct-17:00 - Italian Women Division 1
Tavagnacco Women\'s vs Mozzanica Women\'s

0-1

0-2
Sun 14, Oct-17:00 - Italian Women Division 1
Florentia Women\'s vs Chievo Verona Women\'s

0-1

2-1
Sun 14, Oct-16:30 - Italy C1A
Pistoiese vs Pisa

0-0

0-2
Sun 14, Oct-16:30 - Italy C1A
Cuneo vs Olbia

1-0

1-0
Sun 14, Oct-16:30 - Italy C1A
Carrarese vs Novara Calcio

0-1

4-2
Sun 14, Oct-16:30 - Italy C1A
Arzachena vs Juventus(U23)

1-0

1-0
Sun 14, Oct-22:30 - Italy C1A
Albissola vs Piacenza

0-1

1-1
Sun 14, Oct-16:30 - Italy C1B
Fermana vs Alto Adige/Sudtirol

0-0

0-0
Sun 14, Oct-16:30 - Italy C1B
Ravenna vs Sambenedettese

1-0

2-0
Sun 14, Oct-16:30 - Italy C1B
Renate AC vs Vis Pesaro

0-1

0-1
Sun 14, Oct-16:30 - Italy C1B
Alma Juventus Fano vs Giana Erminio

0-0

1-0
Sun 14, Oct-16:30 - Italy C1B
USD Virtus Verona vs Ternana

0-1

0-2
Sun 14, Oct-16:30 - Italy C1B
Imolese vs Gubbio

0-0

1-0
Sun 14, Oct-20:30 - Italy C1B
Albinoleffe vs FeralpiSalo

0-0

0-1
Sun 14, Oct-20:30 - Italy C1B
Pordenone Calcio SSD vs Vicenza

1-0

1-1
Sun 14, Oct-21:00 - Italy C1B
S.S.D. Monza 1912 vs Triestina

0-0

1-1
Sun 14, Oct-17:00 - Italy Serie D
US Caratese vs A.S.D. Bra

0-1

2-1
Sun 14, Oct-08:00 - Japan Football League
Vanraure Hachinohe FC vs FC Maruyasu Okazaki

0-0

0-1
Sun 14, Oct-08:00 - Japan Football League
Imabari FC vs Cobaltore Onagawa

2-0

4-2
Sun 14, Oct-09:30 - Japan Futsal League
Fugador Sumida Futsal vs Shriker Osaka Futsal

1-1

2-5
Sun 14, Oct-11:45 - Japan Futsal League
Nagoya oceans Futsal vs Vasagey Oita Futsal

1-0

2-2
Sun 14, Oct-14:00 - Japan Futsal League
Peace Does Machida Futsal vs Agleymina Hamamatsu Futsal

0-1

2-1
Sun 14, Oct-09:00 - Japan League Cup
Yokohama F Marinos vs Kashima Antlers

2-0

2-2
Sun 14, Oct-11:00 - Japan League Cup
Shonan Bellmare vs Kashiwa Reysol

1-0

1-1
Sun 14, Oct-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Shizuoka Sangyo University Women\'s vs Orca Kamogawa FC Women\'s

0-0

0-0
Sun 14, Oct-08:30 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Setagaya Sfida Women\'s vs AS Harima ALBION Women\'s

0-0

1-0
Sun 14, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Tokyo Verdy

0-1

0-1
Sun 14, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs Matsumoto Yamaga FC

0-2

0-2
Sun 14, Oct-09:00 - Japanese League Division 2
Kamatamare Sanuki vs Roasso Kumamoto

0-0

1-0
Sun 14, Oct-10:00 - Japanese League Division 2
JEF United Ichihara Chiba vs Montedio Yamagata

2-0

2-1
Sun 14, Oct-10:00 - Japanese League Division 2
FC Machida Zelvia vs Oita Trinita

2-2

3-2
Sun 14, Oct-14:30 - Japanese League Division 3
ThespaKusatsu Gunma vs Azul Claro Numazu

1-0

2-2
Sun 14, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
Gainare Tottori vs Kagoshima United

4-1

5-1
Sun 14, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
Grulla Morioka vs Kataller Toyama

1-1

2-1
Sun 14, Oct-08:00 - Japanese League Division 3
AC Nagano Parceiro vs YSCC Yokohama

0-0

0-1
Sun 14, Oct-09:00 - Japanese League Division 3
FC Tokyo(U23) vs Blaublitz Akita

0-0

1-0
Sun 14, Oct-09:00 - Korea League 2
Busan I\'Park vs Seoul E-Land FC

3-0

3-1
Sun 14, Oct-12:00 - Korea League 2
Asan Mugunghwa FC vs Ansan Greeners FC

1-0

2-0
Sun 14, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
CD Cruz Azul Hidalgo vs Albinegros de Orizaba

0-0

0-0
Sun 14, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Sporting Canamy vs Inter Playa del carmen

0-1

3-2
Sun 14, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Real Zamora vs Club America B

1-0

2-0
Sun 14, Oct-01:00 - Mexico Primera Divison 2
UA De Zacatecas vs Irapuato FC

1-2

3-2
Sun 14, Oct-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Reboceros de La Piedad vs Pioneros De Cancun

1-0

1-1
Sun 14, Oct-02:00 - Mexico Primera Divison 2
Cocodrilos de tabasco FC vs Pumas UNAM II

0-0

2-0
Sun 14, Oct-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Celaya B vs Potosino

0-0

4-0
Sun 14, Oct-21:00 - Mexico Primera Divison 2
Leones Univ Guadalajara B vs CD Alacranes de Durango

1-0

5-0
Sun 14, Oct-16:00 - Moldova Division 2
Saxan Ceadir Lunga vs CS Sparta Chisinau

3-0

8-0
Sun 14, Oct-16:00 - Moldova Division 2
FC Floresti vs Granicerul Glodeni

2-1

3-1
Sun 14, Oct-16:00 - Moldova Division 2
FC Sireti vs FC Iskra-Stal Ribnita

1-1

1-2
Sun 14, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
FK Berane vs Bokelj Kotor

0-4

0-6
Sun 14, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
FK Kom vs Decic Tuzi

1-0

1-0
Sun 14, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
Jezero Plav vs Jedinstvo Bijelo Polje

0-0

0-0
Sun 14, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
Arsenal Tivat vs Otrant

0-1

1-3
Sun 14, Oct-16:30 - Montenegro Division 2
OFK Igalo vs Mladost Ljeskopolje

0-0

0-1
Sun 14, Oct-18:00 - Morocco Division 2
JSM Jeunesse Sportive El Massira vs Chabab Atlas Khenifra

0-0

0-0
Sun 14, Oct-07:35 - New Zealand Football Championships
Auckland City vs Team Wellington

2-2

4-3
Sun 14, Oct-01:00 - Nicaragua Primera Division
Chinandega vs Real Esteli

1-2

3-3
Sun 14, Oct-04:00 - Nicaragua Primera Division
Walter Ferretti vs Managua FC

1-0

1-2
Sun 14, Oct-16:00 - Norway 2 Division A
Asker Fotball vs Alta

0-1

0-1
Sun 14, Oct-18:00 - Norway 2 Division A
Mjolner vs Nybergsund IL Trysil

1-1

2-2
Sun 14, Oct-15:30 - Norway 2 Division B
Flekkeroy IL vs IL Hodd

0-0

1-1
Sun 14, Oct-17:00 - Norway 2 Division B
Kjelsas IL vs Brattvag

0-1

0-1
Sun 14, Oct-17:00 - Norway 2 Division B
Nardo FK vs FK Vidar

0-2

0-3
Sun 14, Oct-17:00 - Norway 2 Division B
Stjordals Blink vs Egersunds IK

1-3

1-3
Sun 14, Oct-16:00 - Norway 3. Divisjon
Ullern vs KFUM Oslo B

1-0

6-0
Sun 14, Oct-17:00 - Norway 3. Divisjon
Lillestrom B vs Eidsvold TF

0-0

0-4
Sun 14, Oct-17:30 - Norway 3. Divisjon
Lyn Oslo FC vs Skarp

4-0

7-1
Sun 14, Oct-17:30 - Norway 3. Divisjon
IF Floya vs Stalkameratene IL

1-0

7-1
Sun 14, Oct-17:45 - Norway 3. Divisjon
Grei vs Harstad

2-0

2-2
Sun 14, Oct-18:00 - Norway 3. Divisjon
Junkeren vs Melbo

2-0

6-0
Sun 14, Oct-02:00 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Capiata vs Sol de America

0-1

0-1
Sun 14, Oct-15:00 - Paraguayan Reserves League
Cerro Porteno Reserve vs Libertad Asuncion Reserve

1-0

4-3
Sun 14, Oct-05:00 - Peru Primera Division
Universitario de Deportes vs Deportivo Union Comercio

1-1

2-1
Sun 14, Oct-22:00 - Peru Segunda Division
Juan Aurich vs Alfredo Salinas

3-0

5-0
Sun 14, Oct-15:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Arka Gdynia Youth vs Motor Lublin Youth

1-0

3-0
Sun 14, Oct-16:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Ruch Chorzow Youth vs Pogon Szczecin Youth

0-2

1-2
Sun 14, Oct-13:00 - Poland - 4. Liga
Lechia Tomaszow Mazowiecki vs Victoria Sulejowek

3-0

6-1
Sun 14, Oct-13:15 - Poland - 4. Liga
Pelikan Lowicz vs Olimpia Zambrow

1-0

1-1
Sun 14, Oct-16:00 - Poland - II liga
Gryf Wejherowo vs Olimpia Elblag

0-1

0-2
Sun 14, Oct-17:00 - Poland Woman\\\'s League
Gornik Leczna Women\'s vs KKPK Medyk Konin Women\'s

2-0

3-2
Sun 14, Oct-13:00 - Poland Woman\\\'s League
AZS Wroclaw Women\'s vs AZS UJ Krakow Women\'s

0-0

0-3
Sun 14, Oct-13:00 - Poland Woman\\\'s League
MKS Olimpia Szczecin Women\'s vs Biala Podlaska Women\'s

1-2

2-4
Sun 14, Oct-13:00 - Poland Woman\\\'s League
AZS PWSZ Walbrzych Women\'s vs TS Mitech Zywiec Women\'s

2-0

5-0
Sun 14, Oct-14:00 - Poland Woman\\\'s League
UKS Lodz Women\'s vs Czarni Sosnowiec Women\'s

0-0

0-1
Sun 14, Oct-14:15 - Portugal Liga de Honora
GD Estoril-Praia vs Varzim

1-1

2-2
Sun 14, Oct-14:00 - Romania - Liga 2
Chindia Targoviste vs UTA Arad

2-1

4-2
Sun 14, Oct-12:00 - Romania Women\\\'s Superliga
Independenta Baia Mare Women\'s vs Fortuna Becicherecu Mic Women\'s

3-3

5-4
Sun 14, Oct-12:00 - Romania Women\\\'s Superliga
Universitatea Alexandria Women\'s vs Universitatea Galati Women\'s

0-0

2-2
Sun 14, Oct-16:00 - Russia Div 2 South
Volgar Astrachan vs Dynamo Stavropol

1-0

3-0
Sun 14, Oct-16:00 - Russia Div 2 South
FK Angusht Nazran vs FK Biolog

0-1

0-1
Sun 14, Oct-16:00 - Russia Div 2 South
FC Akademia Rostov vs SKA Rostov

0-0

0-0
Sun 14, Oct-16:00 - Russia Div 2 South
FK Krasnodar III vs Spartak Vladikavkaz

2-1

3-3
Sun 14, Oct-17:00 - Russia Div 2 South
Spartak Nalchik vs Druzhba Maykop

2-1

5-1
Sun 14, Oct-17:00 - Russia Div 2 South
Chernomorets Novorossiysk vs FK Chayka Pesch

2-1

2-2
Sun 14, Oct-17:00 - Russia Div 2 South
Urozhay Krasnodar vs Mashuk-KMV

1-0

2-0
Sun 14, Oct-17:00 - Russia First Division
FC Tyumen vs Fakel Voronezh

0-1

1-1
Sun 14, Oct-15:00 - Russia Futsal League
TTG-Ugra Yugorsk Futsal vs Sibiryak Bratsk Futsal

1-0

3-0
Sun 14, Oct-14:00 - Russia Futsal League
Tyumen Futsal vs Norilsky Nickel Futsal

1-1

4-3
Sun 14, Oct-14:00 - Russia Futsal League
MFK Sinara Ekaterinburg Futsal vs Novaja Generacija Futsal

2-0

5-2
Sun 14, Oct-21:00 - Russia Women\\\'s Premier League
Lokomotiv Moscow Women\'s vs Chertanovo Moscow Women\'s

3-1

7-1
Sun 14, Oct-15:00 - Scottish Women\\\'s Cup
Hibernian Women\'s vs Glasgow City Women\'s

1-0

2-1
Sun 14, Oct-17:00 - Slovakia 2. Liga
MFK Dubnica vs Dukla Banska Bystrica

1-0

1-1
Sun 14, Oct-17:00 - Slovakia 2. Liga
Inter Bratislava vs KFC Komarno

2-0

2-0
Sun 14, Oct-17:00 - Slovakia 2. Liga
Slavoj Trebisov vs Lokomotiva Kosice

0-1

1-1
Sun 14, Oct-17:00 - Slovakia 2. Liga
FC STK 1914 Samorin vs Odeva Lipany

1-2

2-2
Sun 14, Oct-17:00 - Slovakia 2. Liga
Partizan Bardejov vs MFK Skalica

0-0

0-0
Sun 14, Oct-12:30 - Slovakia 2. Liga
FC Artmedia Petrzalka vs 1. FC Tatran Presov

1-0

1-1
Sun 14, Oct-12:30 - Slovakia 2. Liga
FK Poprad vs MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas

0-1

0-5
Sun 14, Oct-12:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
Raca Bratislava vs Tomasov

0-1

1-1
Sun 14, Oct-12:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
Bardejovska Nova Ves vs Spisska Nova Ves

1-2

1-2
Sun 14, Oct-17:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
TJ Rovinka vs Malacky

3-0

4-1
Sun 14, Oct-17:30 - Slovakia 3. liga Bratislava
FC Rohoznik vs FK Vajnory

4-0

5-0
Sun 14, Oct-16:30 - Slovakia 3. liga Center
TJ Družstevník Liptovska Stiavnica vs SKM Liptovsky Hradok

0-2

1-2
Sun 14, Oct-12:30 - Slovakia 3. liga Center
Ruzomberok B vs Namestovo

1-2

3-2
Sun 14, Oct-12:30 - Slovakia 3. liga East
FC Tatran Presov II vs MFK Vranov nad Topou

0-2

0-6
Sun 14, Oct-12:30 - Slovakia 3. liga West
Spartak Trnava B vs Povazska Bystrica

0-2

0-5
Sun 14, Oct-15:00 - Slovenia 2. Liga
ND Beltinci vs NS Drava Ptuj

0-1

1-4
Sun 14, Oct-17:30 - Slovenia 2. Liga
Brda vs Ankaran Hrvatini

0-0

1-0
Sun 14, Oct-17:30 - Slovenia 2. Liga
NK Krka vs NK Bilje

1-0

5-0
Sun 14, Oct-17:30 - Slovenia 2. Liga
NK Radomlje vs NK Fuzinar

0-1

1-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Ladies League Division 2
CE Seagull Women\'s vs SE AEM Women\'s

1-0

1-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Ladies League Division 2
Lorca Women\'s vs Aldaia Women\'s

0-2

0-2
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Ladies League Division 2
Deportivo La Coruna Women\'s vs Ave Fenix Racing Women\'s

2-0

5-1
Sun 14, Oct-15:00 - Spanish Ladies League Division 2
FC Barcelona B Women\'s vs Son Sardina Women\'s

3-1

6-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Atleico Malaga Women\'s vs RCD Espanyol Women\'s

2-0

2-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Fundacion Albacete Women\'s vs Sporting De Huelva Women\'s

0-1

3-2
Sun 14, Oct-15:00 - Spanish Ladies Premier League
Granadilla Tenerife Women\'s vs CDEF Logrono Women\'s

0-0

1-0
Sun 14, Oct-22:30 - Spanish Ladies Premier League
Athletic Bilbao Women\'s vs Real Sociedad Women\'s

0-1

2-1
Sun 14, Oct-14:15 - Spanish Primera U19
Calavera(U19) vs Recreativo Huelva U19

0-1

2-1
Sun 14, Oct-20:15 - Spanish Primera U19
UD Tomares(U19) vs Real Betis(U19)

0-2

0-2
Sun 14, Oct-21:00 - Spanish Primera U19
Real Madrid(U19) vs CD Canillas(U19)

3-0

6-0
Sun 14, Oct-18:00 - Spanish Primera U19
Aravaca CF U19 vs CD Diocesano(U19)

1-0

2-1
Sun 14, Oct-18:00 - Spanish Primera U19
Alcorcon(U19) vs Club Internacional Amistad(U19)

0-0

1-0
Sun 14, Oct-13:00 - Spanish Primera U19
Levante(U19) vs Valencia(U19)

0-0

1-1
Sun 14, Oct-13:30 - Spanish Primera U19
Sevilla U19 vs Granada CF(U19)

0-1

3-2
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Primera U19
CD Numancia De Soria(U19) vs CD Getxo U19

0-0

0-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Primera U19
Racing Algemes(U19) vs UD Alzira(U19)

0-0

1-0
Sun 14, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division
Tenerife vs CD Lugo

0-0

0-0
Sun 14, Oct-22:45 - Spanish Segunda Division
Granada CF vs Mallorca

1-0

1-0
Sun 14, Oct-18:00 - Spanish Segunda Division
CF Rayo Majadahonda vs Real Oviedo

0-0

1-0
Sun 14, Oct-15:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Las Palmas Atletico vs Fuenlabrada

0-1

0-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Atletico de Madrid B vs Celta Vigo B

0-0

3-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
San Sebastian Reyes vs CD Guijuelo

1-0

2-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Coruxo FC vs CF Salmantino UDS

0-0

1-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Oviedo B vs Gimnastica Torrelavega

1-0

2-0
Sun 14, Oct-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Cornella vs Alcoyano

0-1

1-2
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Espanyol B vs CF Peralada

2-0

3-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Valencia CF Mestalla vs Hercules CF

0-0

0-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Atletico Baleares vs UE Olot

0-0

1-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Teruel vs SD Ejea

0-0

0-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CD Ebro vs Sabadell

0-1

1-3
Sun 14, Oct-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Talavera de la Reina vs CD Badajoz

2-0

4-0
Sun 14, Oct-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Don Benito vs Sevilla Atletico

0-1

0-1
Sun 14, Oct-13:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Recreativo Granada vs Atletico Sanluqueno

0-0

0-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
FC Cartagena vs UD Melilla

0-0

0-2
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
C.D. San Fernando Isleno vs Ibiza Eivissa

1-0

2-0
Sun 14, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 1 Asturias
CD Covadonga vs UC Ceares


0-1
Sun 14, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cadiz B vs UD Los Barrios

0-0

0-0
Sun 14, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Coria Club de Futbol vs Arcos CF

0-0

0-2
Sun 14, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Cordoba CF B vs UB Lebrijana

1-1

4-2
Sun 14, Oct-14:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Manacor vs SD Formentera


1-3
Sun 14, Oct-18:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Soller vs San Rafael

0-0

1-0
Sun 14, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Mensajero vs UD Las Palmas C


2-1
Sun 14, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Union Sur Yaiza vs UD Las Zocas


3-0
Sun 14, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Union Puerto vs Atletico Tacoronte


1-2
Sun 14, Oct-15:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Buzanada vs Tenisca

0-0

0-0
Sun 14, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
NV Estudiantes de Murcia CF vs Aguilas FC

0-0

1-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Murcia B vs SFC Minerva

0-0

1-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Azuaga vs Cacereno


0-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
CD Castuera vs RCP Valverdeno

1-0

2-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Varea vs CF Rapid De Murillo

0-1

2-2
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
UD Logrones B vs CD Anguiano

0-1

0-2
Sun 14, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
Zaragoza B vs Utebo FC

0-0

0-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Sarinena vs AD Sabinanigo


1-0
Sun 14, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Tarancon vs CP Villarrobledo

1-2

3-3
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
UD Socuellamos vs CD Azuqueca


2-0
Sun 14, Oct-14:15 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Sants vs FC Vilafranca

0-0

0-2
Sun 14, Oct-13:45 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FE Grama vs UA Horta

0-0

0-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
L\'Hospitalet vs Santfeliuenc FC

2-0

3-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Santboia vs UE Castelldefels

2-0

2-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Pobla De Mafumet CF vs Cerdanyola del Valles

0-0

0-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
EC Granollers vs CE Europa

0-0

0-0
Sun 14, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Eldense vs CF La Nucia

0-0

0-0
Sun 14, Oct-20:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
CD Olimpic Xativa vs UD Paterna

0-0

1-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Torre Levante Orriols vs Jove Espanol

0-1

0-2
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Paiporta vs Crevillente

0-1

1-1
Sun 14, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Getafe B vs AD Parla

0-0

2-1
Sun 14, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Trival Valderas vs DAV Santa Ana

1-0

1-0
Sun 14, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Alcobendas Sport vs CF San Agustin

0-0

0-0
Sun 14, Oct-13:30 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
RCD Carabanchel vs CD Vicalvaro

0-0

1-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Mostoles vs CD Canillas

0-0

0-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Las Rozas vs Alcorcon B

2-0

3-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
CF Pozuelo Alarcon vs Villaverde Boetticher CF

0-1

0-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 7 Comunidad de Madrid
Leganes B vs CDF Tres Cantos

0-0

1-1
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Cultural Leonesa B vs Atletico Bembibre

0-0

0-1
Sun 14, Oct-21:30 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Loja CD vs Torredonjimeno


1-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
Alhaurin de la Torre vs Motril CF

0-0

0-0
Sun 14, Oct-14:00 - Spanish Tercera Division 9 Andalucia y Melilla
UD San Pedro vs Atletico Mancha Real

1-1

2-3
Sun 14, Oct-15:00 - Swden Women Division 2
Asarums IF FK Women\'s vs Assi IF Women\'s

1-0

1-0
Sun 14, Oct-17:00 - Swden Women Division 2
IK Uppsala Women\'s vs Mallbackens IF Women\'s

2-0

4-1
Sun 14, Oct-14:00 - Swden Women Division 2
Sundsvalls DFF Women\'s vs Lidkopings FK Women\'s

3-2

3-6
Sun 14, Oct-16:00 - Sweden Damallsvenskan
IFK Kalmar Women\'s vs Pitea IF Women\'s

0-0

1-2
Sun 14, Oct-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Djurgardens Women\'s vs Vittsjo GIK Women\'s

2-0

2-0
Sun 14, Oct-17:00 - Sweden Damallsvenskan
Kristianstads DFF Women\'s vs IF Limhamn Bunkeflo Women\'s

2-2

4-2
Sun 14, Oct-17:30 - Sweden Damallsvenskan
Vaxjo FF Women\'s vs Kopparbergs/Goeteborg Women\'s

0-1

0-4
Sun 14, Oct-18:00 - Sweden Damallsvenskan
FC Rosengard Women\'s vs Hammarby Women\'s

2-0

5-1
Sun 14, Oct-16:00 - Sweden Div 1 Norra
Team Thoren FF vs Akropolis IF

0-2

1-3
Sun 14, Oct-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Carlstad United BK vs Rynninge IK

0-1

2-2
Sun 14, Oct-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Mjallby AIF vs Utsiktens BK

0-0

1-1
Sun 14, Oct-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
FK Karlskrona vs Lunds BK

2-3

5-4
Sun 14, Oct-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Bollnas GIF FF vs Sundbybergs

1-1

2-2
Sun 14, Oct-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Stocksund vs FC Gute

2-0

4-1
Sun 14, Oct-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Eskilstuna City FK vs Motala AIF FK

1-2

2-4
Sun 14, Oct-16:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Naters vs Chenois


0-1
Sun 14, Oct-16:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SR Delemont vs FC Bassecourt


3-2
Sun 14, Oct-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Biel-Bienne vs FC Schotz


6-2
Sun 14, Oct-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Langenthal vs Solothurn

0-3

1-5
Sun 14, Oct-16:30 - Tunisia Cup
EGS Gafsa vs Oceano Kerkennah

1-0

1-0
Sun 14, Oct-16:30 - Tunisia Cup
Olympique de Beja vs Esperance Sportive Zarzis

1-0

1-0
Sun 14, Oct-16:30 - Tunisia Cup
EO Sidi Bouzid vs Jendouba Sport

0-2

1-2
Sun 14, Oct-16:30 - Tunisia Cup
Stade Africain Menzel Bourguiba vs ES Rades

1-1

2-1
Sun 14, Oct-16:30 - Tunisia Cup
A.S Djerba vs US Seliana

2-0

5-1
Sun 14, Oct-16:30 - Tunisia Cup
CS Korba vs A.S Ariana

1-0

1-1
Sun 14, Oct-16:30 - Tunisia Cup
Stade Sportif Sfaxien vs A.S. Marsa

0-1

0-1
Sun 14, Oct-16:30 - Tunisia Cup
AS Oued Ellil vs CO Medenine

0-1

1-1
Sun 14, Oct-16:30 - Tunisia Cup
AS Slimane vs ES Hammam Sousse

1-0

2-0
Sun 14, Oct-16:30 - Tunisia Cup
CS Djbeniena vs Sporting Ben Arous

0-0

1-1
Sun 14, Oct-17:05 - UAE Etisalat Emirates Cup
Ittihad Kalba vs Baniyas

1-1

1-2
Sun 14, Oct-17:10 - UAE Etisalat Emirates Cup
Al Wahda vs Dabba Al-Fujairah

2-0

2-0
Sun 14, Oct-17:00 - UEFA Nations League
Romania vs Serbia

0-0

0-0
Sun 14, Oct-22:45 - UEFA Nations League
Israel vs Albania

1-0

2-0
Sun 14, Oct-22:45 - UEFA Nations League
Lithuania vs Montenegro

0-3

1-4
Sun 14, Oct-22:45 - UEFA Nations League
Poland vs Italy

0-0

0-1
Sun 14, Oct-22:00 - Uruguay Primera Division
Liverpool P. vs Defensor SC

1-0

2-1
Sun 14, Oct-23:00 - Uruguay Primera Division
Danubio FC vs CA Torque

1-1

3-1
Sun 14, Oct-23:00 - Uruguay Primera Division
Montevideo Wanderers vs Racing Club Montevideo

1-1

1-2
Sun 14, Oct-23:00 - Uruguay Primera Division
Club Atletico Cerro vs CA River Plate

1-0

4-2
Sun 14, Oct-23:00 - Uruguay Segunda Division
Villa Espanola vs Deportivo Maldonado

2-0

2-0
Sun 14, Oct-01:00 - USA Major League Soccer
Washington D.C. United vs FC Dallas

0-0

1-0
Sun 14, Oct-03:30 - USA Major League Soccer
New England Revolution vs Orlando City

0-0

2-0
Sun 14, Oct-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Penn FC vs Toronto FC II

0-0

0-0
Sun 14, Oct-03:00 - USSF Division 2 Professional League
Atlanta United FC II vs Richmond Kickers

0-0

3-2
Sun 14, Oct-03:30 - USSF Division 2 Professional League
Charlotte Independence vs North Carolina

1-1

1-3
Sun 14, Oct-03:30 - USSF Division 2 Professional League
Louisville City FC vs Indy Eleven

1-0

1-0
Sun 14, Oct-04:00 - USSF Division 2 Professional League
Tulsa Roughnecks vs Seattle Sounders FC 2

1-1

1-4
Sun 14, Oct-04:30 - USSF Division 2 Professional League
Saint Louis FC vs OKC Energy FC

0-0

0-0
Sun 14, Oct-04:30 - USSF Division 2 Professional League
Nashville SC vs FC Cincinnati

1-0

3-3
Sun 14, Oct-04:30 - USSF Division 2 Professional League
San Antonio FC vs Rio Grande Valley FC Toros

1-0

1-1
Sun 14, Oct-05:00 - USSF Division 2 Professional League
Reno 1868 vs Orange County SC

2-0

3-1
Sun 14, Oct-06:00 - USSF Division 2 Professional League
Fresno FC vs Real Monarchs SLC

0-1

0-1
Sun 14, Oct-06:30 - USSF Division 2 Professional League
Sacramento Republic FC vs Las Vegas Lights FC

0-0

1-0
Sun 14, Oct-06:30 - USSF Division 2 Professional League
Phoenix Rising FC vs Portland Timbers B

0-0

0-1
Sun 14, Oct-23:00 - USSF Division 2 Professional League
Swope Park Rangers vs Los Angeles Galaxy II

2-0

5-1
Sun 14, Oct-23:00 - USSF Division 2 Professional League
Bethlehem Steel vs Tampa Bay Rowdies

1-0

1-0
Sun 14, Oct-01:00 - Venezuela Segunda Division
Urena SC vs Univ Los Andes(ULA)

0-0

3-2
Sun 14, Oct-23:00 - Venezuela Segunda Division
Deportivo Petare vs Angostura FC

0-0

2-0
Sun 14, Oct-23:00 - Venezuela Segunda Division
Atletico Furrial vs Universidad Central Venezuela

0-0

0-0
Sun 14, Oct-23:00 - Venezuela Segunda Division
Libertador FC vs Chico de Guayana

1-0

1-0
Sun 14, Oct-23:30 - Venezuela Segunda Division
Llaneros Guanare vs Titanes FC

0-0

1-0
Sun 14, Oct-23:30 - Venezuela Segunda Division
Atletico El Vigia vs Union Atletico Falcon

2-0

3-0
Sun 14, Oct-23:30 - Venezuela Segunda Division
Yaracuyanos vs Real Frontera

1-0

2-0
Sun 14, Oct-17:00 - Women\\\'s Norway Cupen
Klepp IL Women\'s vs Sandviken Women\'s

1-1

1-1
Sun 14, Oct-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Dynamos FC vs Caps United FC

0-1

2-1
Sun 14, Oct-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Shabanie Mine vs Highlanders FC

0-1

1-1
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.