Football Results for Sat 29, Sep 2018

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 29, Sep 2018

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 29, Sep-17:45 - Albania Super league
Kamza vs KF Laci

0-0

0-1
Sat 29, Sep-17:45 - Albania Super league
FK Kukesi vs Luftetari Gjirokaster

0-0

1-0
Sat 29, Sep-20:45 - Albania Super league
Teuta Durres vs Skenderbeu Korce

1-0

2-0
Sat 29, Sep-20:45 - Albania Super league
Flamurtari vs Kastrioti Kruje

2-0

4-0
Sat 29, Sep-19:00 - Algeria Division 1
CR Belouizdad vs MC Oran

0-0

0-1
Sat 29, Sep-20:45 - Algeria Division 1
Paradou AC vs USM Alger

0-1

1-3
Sat 29, Sep-20:45 - Algeria Division 1
MO Bejaia vs JS Saoura

0-0

0-1
Sat 29, Sep-20:45 - Algeria Division 1
USM Bel Abbes vs Bordj Bou Arreridj

0-0

0-0
Sat 29, Sep-19:00 - Algeria Division 2
RC Kouba vs USM El Harrach

0-0

0-0
Sat 29, Sep-19:00 - Algeria Division 2
A Bou Saada vs JSM Skikda

1-0

1-0
Sat 29, Sep-21:00 - Algeria Division 2
US Biskra vs MC Saida

1-0

1-1
Sat 29, Sep-14:00 - Algeria U21
CR Belouizdad(U21) vs MC Oran(U21)

1-2

3-5
Sat 29, Sep-22:00 - Arabian Champions League
Raja Casablanca Atlhletic vs Salam Zgharta

0-0

1-1
Sat 29, Sep-19:00 - Arabian Champions League
Al Shabab(OMA) vs Al Hilal

0-0

0-1
Sat 29, Sep-21:30 - Arabian Champions League
Al-Nassr FC vs Al Jazira(UAE)

1-1

4-1
Sat 29, Sep-04:00 - Argentina Prim C Metropolitana
Sportivo Italiano vs Ituzaingo

1-0

1-0
Sat 29, Sep-04:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Atletico Rafaela vs Nueva Chicago

0-1

0-1
Sat 29, Sep-01:45 - Argentinian Primera Super League
Independiente vs Tigre

0-0

0-0
Sat 29, Sep-04:15 - Argentinian Primera Super League
Lanus vs River Plate

1-1

1-5
Sat 29, Sep-18:00 - Armenia Premier League
FC Ararat-Armenia vs Lori Vanadzor

0-0

0-0
Sat 29, Sep-14:00 - Armenia Premier League
Shirak vs Banants Yerevan

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:30 - Austria Erste Division
SC Austria Lustenau vs Kapfenberg Superfund

1-2

2-3
Sat 29, Sep-19:00 - Austrian Bundesliga
FC Trenkwalder Admira vs Rheindorf Altach

1-2

2-4
Sat 29, Sep-19:00 - Austrian Bundesliga
Rapid Wien vs St.Polten

0-1

0-2
Sat 29, Sep-19:00 - Austrian Bundesliga
Wolfsberger AC vs Red Bull Salzburg

0-0

1-4
Sat 29, Sep-17:30 - Austrian Regionalliga East
SC Neusiedl 1919 vs Team Wiener Linien

1-0

1-2
Sat 29, Sep-16:00 - Austrian Regionalliga East
Stadlau vs SC/ESV Parndorf

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:30 - Austrian Regionalliga East
SV Leobendorf vs SV Schwechat

2-1

5-1
Sat 29, Sep-19:00 - Austrian Regionalliga Mitte
Deutschlandsberger SC vs VST Volkermarkt

2-1

3-1
Sat 29, Sep-20:30 - Austrian Regionalliga Mitte
Grazer AK vs Vocklamarkt

1-0

4-1
Sat 29, Sep-17:30 - Austrian Regionalliga West
USK Anif vs Langenegg

7-0

10-0
Sat 29, Sep-18:00 - Austrian Regionalliga West
FC Dornbirn vs Bischofshofen

1-0

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Austrian Regionalliga West
VfB Hohenems vs SV Wals-Grunau

0-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - Austrian Regionalliga West
FC Pinzgau Saalfelden vs Rheindorf Altach B

2-0

2-0
Sat 29, Sep-15:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Zabudova-2007 Chist vs Naftan Novopolock

0-1

1-3
Sat 29, Sep-16:30 - Belarus Pershaya Liga
Slavia Mozyr vs Granit Mikashevichi

1-1

1-1
Sat 29, Sep-16:30 - Belarus Pershaya Liga
Lokomotiv Gomel vs Energetik-BGU Minsk

0-2

1-3
Sat 29, Sep-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Smorgon FC vs Volna Pinsk

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - Belarus Pershaya Liga
Khimik Svetlogorsk vs Zhitkovichi?

1-1

1-1
Sat 29, Sep-17:00 - Belarus Pershaya Liga
FK Orsha vs FC Belshina Babruisk

1-1

2-1
Sat 29, Sep-15:00 - Belarus Pershaya Liga
FC Baranovichi vs FK Lida

0-0

0-1
Sat 29, Sep-19:00 - Belarus Premier League
Shakhter Soligorsk vs FC Gorodeya

0-0

1-0
Sat 29, Sep-17:00 - Belarus Premier League
FC Minsk vs Dnepr Mogilev

2-0

4-0
Sat 29, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
KMSK Deinze vs Royal FC Liege


1-0
Sat 29, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
RWD Molenbeek vs Rupel Boom

0-3

1-4
Sat 29, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
RFC Seraing vs Sporting Chatelet

0-1

0-1
Sat 29, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
Royal Knokke vs Excelsior Virton


0-1
Sat 29, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
Lierse Kempenzonen vs FCV Dender EH

1-1

2-2
Sat 29, Sep-21:30 - Belgian First Amateur Division
Dessel Sport vs KSK Heist

0-0

0-0
Sat 29, Sep-21:30 - Belgian First Amateur Division
Oudenaarde vs Thes Sport Tessenderlo

0-3

0-4
Sat 29, Sep-22:00 - Belgian Jupiler League
Sporting Charleroi vs KSC Lokeren

0-0

2-1
Sat 29, Sep-22:00 - Belgian Jupiler League
Royal Excel Mouscron vs Red Star Waasland-Beveren

0-2

0-3
Sat 29, Sep-22:30 - Belgian Jupiler League
Club Brugge vs Cercle Brugge

2-0

4-0
Sat 29, Sep-19:59 - Belgian Jupiler League
Genk vs Zulte Waregem

2-0

4-0
Sat 29, Sep-22:30 - Belgium - 2e Klasse
Lommel SK vs KV Mechelen

0-0

0-3
Sat 29, Sep-19:00 - Belgium - 2e Klasse
Westerlo vs K.F.C.O. Beerschot Wilrijk

1-1

1-2
Sat 29, Sep-16:00 - Belgium Women 1st National
Eendracht Aalst Women\'s vs Standard Liege B Women\'s


1-2
Sat 29, Sep-17:00 - Belgium Women\\\'s Premier League
KSK Heist Women\'s vs Anderlecht Women\'s

0-7

0-9
Sat 29, Sep-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Universitario de Sucre vs Destroyers

0-0

1-0
Sat 29, Sep-22:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Sarajevo vs Radnik Bijeljina

1-1

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Bosnia Premijer Liga
Zrinjski Mostar vs Sloboda Tuzla

1-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Celik vs FK Krupa

1-0

3-1
Sat 29, Sep-18:00 - Bosnia Premijer Liga
Zvijezda 09 Brgule vs Mladost Doboj Kakanj

0-2

0-2
Sat 29, Sep-18:00 - Bosnia Premijer Liga
FK Tuzla City vs NK Siroki Brijeg

0-0

0-0
Sat 29, Sep-23:30 - Brasileiro Serie B
Figueirense FC vs Atletico Clube Goianiense

1-1

2-2
Sat 29, Sep-23:30 - Brasileiro Serie B
CRB (AL) vs Centro Sportivo Alagoano

0-0

0-0
Sat 29, Sep-23:30 - Brasileiro Serie B
Oeste SP vs Sampaio Correa (MA)

0-0

0-0
Sat 29, Sep-02:15 - Brasileiro Serie B
Paysandu (PA) vs Goias

1-2

2-3
Sat 29, Sep-04:30 - Brasileiro Serie B
Vila Nova (GO) vs Guarani Futebol Clube

0-1

1-1
Sat 29, Sep-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth
XV de Piracicaba Youth vs Portuguesa Youth

0-1

1-2
Sat 29, Sep-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Primavera SP(U23) vs Paulista SP(U23)

2-1

2-1
Sat 29, Sep-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Francana SP(U23) vs Sao Jose SP(U23)


1-1
Sat 29, Sep-22:00 - Brazil Campeonato Paulista Youth B
Comercial SP(U23) vs Flamengo SP U23


1-1
Sat 29, Sep-20:10 - Brazil Carioca 2
Americano (RJ) vs America-RJ

0-0

0-1
Sat 29, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
Sao Bernardo vs Ferroviaria SP

0-0

0-2
Sat 29, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
Gremio Osasco Audax vs Mirassol

0-0

0-1
Sat 29, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
CA Votuporanguense SP vs Atibaia

0-1

0-1
Sat 29, Sep-03:00 - Brazil Copa Paulista
XV de Piracicaba vs Taubate

1-1

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - Bulgaria Premier
CSKA Sofia vs Levski Sofia

0-1

0-1
Sat 29, Sep-21:00 - Bulgaria Premier
Ludogorets Razgrad vs Cherno More Varna

1-0

5-1
Sat 29, Sep-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Fluminense (RJ) vs Gremio (RS)

0-0

0-1
Sat 29, Sep-23:00 - Chile Primera B
Magallanes vs Puerto Montt

0-0

1-1
Sat 29, Sep-22:00 - Chile Primera Division
Universidad de Chile vs Union La Calera

1-0

1-0
Sat 29, Sep-03:00 - Chile Primera Division
San Luis Quillota vs Huachipato

1-2

2-4
Sat 29, Sep-19:00 - Chile Primera Division
Deportes Iquique vs Deportes Temuco

1-1

2-1
Sat 29, Sep-23:00 - Chile Tercera Division
AC Colina vs Deportes Ovalle

2-1

2-1
Sat 29, Sep-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Zhejiang Yiteng FC vs Shanghai Shenxin

0-1

0-1
Sat 29, Sep-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Yan Bian Fude FC vs Wuhan ZALL

1-1

2-2
Sat 29, Sep-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Qingdao Yellow Sea pharmaceutical vs Shijiazhuang Ever Bright FC

0-2

1-2
Sat 29, Sep-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Heilongjiang Lava Spring vs Dalian Transcendence

0-0

0-0
Sat 29, Sep-12:00 - Chinese Football League Divison 1
Xinjiang Tianshan Leopard vs Zhejiang Greentown

0-3

1-5
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
ShenYang DongJin vs BaoTou Nanjiao FC


0-3
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiangxi Liansheng vs Fujian Tianxin

0-0

0-0
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Suzhou Dongwu vs Sichuan Annapurna

2-1

2-2
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Yinchuan Helanshan vs Shenyang Urban

0-0

0-1
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiangsu Yancheng vs BeiJing Tech

1-1

1-2
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Nantong Zhiyun vs Hunan Billows

1-0

2-1
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Baoding Rongda FC vs Jilin Baijia FC

1-0

2-1
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Dalian Chanjoy vs Qingdao Jonoon

0-1

0-4
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Hainan Boying Seamen vs Shenzhen Renren

0-0

0-0
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Shaanxi Chang\'an Athletic FC vs Hebei Elite F.C.

1-0

1-0
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Yanbian Beiguo vs Zibo Sunday

1-0

3-1
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Anhui Hefei Guiguan vs Yunnan Feihu


0-3
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Sichuan Jiuniu vs Zhenjiang Huasa FC

1-1

1-2
Sat 29, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenzhen Pengcheng vs Shanghai Sunfun

0-0

1-0
Sat 29, Sep-15:35 - Chinese Super League
Beijing Guoan vs Shanghai SIPG F.C.

0-0

0-1
Sat 29, Sep-15:35 - Chinese Super League
HeNan JianYe vs Hebei China Fortune Football Club

2-0

2-0
Sat 29, Sep-15:35 - Chinese Super League
Guangzhou Evergrande Taobao FC vs Dalian Yifang

1-0

3-0
Sat 29, Sep-11:30 - Chinese Super League
Changchun YaTai vs Jiangsu Suning FC

0-2

2-5
Sat 29, Sep-06:05 - Club Friendly
Newcastle Jets FC vs Western Sydney Wanderers

3-0

4-0
Sat 29, Sep-21:00 - Club Friendly
Supersport United vs Cape Town City

0-0

0-0
Sat 29, Sep-23:00 - Colombia Copa Mustang
Leones vs Atletico Junior Barranquilla

1-2

2-2
Sat 29, Sep-05:00 - Colombia Copa Mustang
Patriotas FC vs Dep.Independiente Medellin

0-2

0-3
Sat 29, Sep-23:00 - Colombia Copa Premier
Bogota FC vs Orsomarso

1-1

2-1
Sat 29, Sep-23:30 - Colombia Copa Premier
Fortaleza F.C vs Atletico FC

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:30 - Croatia - 1. Division
Hajduk Split vs Dinamo Zagreb

0-0

0-0
Sat 29, Sep-21:00 - Croatia - 1. Division
Inter Zapresic vs NK Osijek

0-0

0-3
Sat 29, Sep-18:00 - Croatia - 2. Division
Zadar vs NK Dugopolje

3-1

3-1
Sat 29, Sep-18:00 - Croatia - 2. Division
NK Solin vs NK Varteks Varazdin

1-1

1-2
Sat 29, Sep-16:30 - Croatia - 2. Division
Dinamo Zagreb B vs Kustosija

0-1

0-2
Sat 29, Sep-21:00 - Croatia - 2. Division
Medjimurje vs NK Lucko

1-0

1-0
Sat 29, Sep-17:00 - Cyprus 2 Division
Aris Limassol vs AE Zakakiou

1-0

1-0
Sat 29, Sep-17:00 - Cyprus 2 Division
Olympiakos Nicosia FC vs Agia Napa

1-1

3-1
Sat 29, Sep-17:00 - Cyprus 2 Division
Asil Lysi vs Onisilos Sotiras

1-0

1-1
Sat 29, Sep-17:00 - Cyprus 2 Division
Omonia Aradippou vs Digenis Voroklinis

3-0

3-2
Sat 29, Sep-17:00 - Cyprus 2 Division
Othellos Athienou vs MEAP Nisou

5-1

7-1
Sat 29, Sep-17:00 - Cyprus 2 Division
Anagennisi Deryneia vs Ethnikos Achnas

0-1

0-2
Sat 29, Sep-17:00 - Cyprus 2 Division
Karmiotissa Pano Polemidion vs PAEEK Keryneias

1-1

2-2
Sat 29, Sep-19:59 - Cyprus Super Cup
APOEL Nicosia vs AEK Larnaca

1-0

1-1
Sat 29, Sep-18:30 - Czech Republic 2. Liga
Prostejov vs Pardubice

0-2

2-2
Sat 29, Sep-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Fotbal Trinec vs Vysocina Jihlava

1-0

1-2
Sat 29, Sep-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Chrudim vs Hradec Kralove

0-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Jiskra Usti nad Orlici vs Stechovice

0-0

3-0
Sat 29, Sep-18:00 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Jiskra Domazlice vs FK Kraluv Dvur

2-0

2-0
Sat 29, Sep-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Slavoj Vysehrad vs SK Viktorie Jirny

1-0

3-0
Sat 29, Sep-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Loko Vltavin vs Benesov

1-0

2-0
Sat 29, Sep-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Olympia Radotin vs Karlovy Vary Dvory

0-0

1-0
Sat 29, Sep-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Synot Slovacko vs Opava

0-1

0-2
Sat 29, Sep-19:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
FK Pribram vs Mlada Boleslav

1-0

3-0
Sat 29, Sep-17:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Dukla Praha vs FC Fastav Zlin

1-0

1-1
Sat 29, Sep-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slovan Liberec vs SK Sigma Olomouc

1-0

3-0
Sat 29, Sep-17:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Vyskov vs Hanacka Slavia Kromeriz

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Lisen vs Frydek-Mistek

2-0

4-2
Sat 29, Sep-17:30 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Hodonin Sardice vs Jiskra Rymarov

1-0

3-1
Sat 29, Sep-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Odra Petrkovice vs Vrchovina

2-1

5-1
Sat 29, Sep-15:00 - Czech Republic U19 League
Dukla Praha (U19) vs Banik Ostrava(U19)

1-2

1-4
Sat 29, Sep-12:30 - Czech Republic U19 League
Pribram U19 vs SK Sigma Olomouc(U19)

1-0

2-0
Sat 29, Sep-13:00 - Czech Republic U19 League
Sparta Praha(U19) vs Mlada Boleslav(U19)

3-0

4-0
Sat 29, Sep-13:00 - Czech Republic U19 League
Slavia Praha(U19) vs Ceske Budejovice(U19)

0-0

0-1
Sat 29, Sep-12:30 - Czech Republic U21 League
FK Baumit Jablonec(U21) vs FC Viktoria Plzen(U21)

2-1

2-4
Sat 29, Sep-18:00 - Danish SAS Ligaen
Midtjylland vs Hobro I.K.

4-0

5-2
Sat 29, Sep-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Brabrand IF vs Ringkobing

0-1

1-2
Sat 29, Sep-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Odder IGF vs Kolding IF

0-3

0-4
Sat 29, Sep-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Jammerbugt vs Dalum

1-0

2-0
Sat 29, Sep-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Skive IK vs Kjellerup IF

1-0

2-1
Sat 29, Sep-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
FC Sydvest vs Tarup Paarup IF

0-0

0-2
Sat 29, Sep-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Vanlose IF vs B 73 Slagelse

1-2

3-3
Sat 29, Sep-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Middelfart vs AB Gladsaxe

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
B93 Copenhagen vs HIK

0-1

0-2
Sat 29, Sep-17:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Bronshoj vs Skovshoved

3-0

6-0
Sat 29, Sep-15:00 - Denmark Woman\\\'s League
Kolding BK Women\'s vs Thisted FC Women\'s

2-1

2-1
Sat 29, Sep-16:00 - Denmark Woman\\\'s League
Fortuna Hjorring Women\'s vs Brondby Women\'s

0-0

0-0
Sat 29, Sep-14:30 - Denmark Woman\\\'s League
Ballerup Skovlunde Women\'s vs VSK Aarhus Women\'s

0-0

1-3
Sat 29, Sep-14:30 - Denmark Woman\\\'s League
Boldklubben AF 1893 Women\'s vs Odense Women\'s

0-1

2-2
Sat 29, Sep-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Herlufsholm GF Women\'s vs Farum BK Women\'s

3-1

4-1
Sat 29, Sep-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Ballerup-Skovlunde II Women\'s vs Naesby BK Woman\'s

0-1

0-2
Sat 29, Sep-18:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
FC Damso Women\'s vs Osterbro IF Woman\'s


3-1
Sat 29, Sep-13:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
IF Lyseng Women\'s vs Aalborg BK Women\'s

1-0

1-4
Sat 29, Sep-17:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Vejle Women\'s vs Fortuna Hjorring B Women\'s

2-1

3-2
Sat 29, Sep-15:00 - Denmark Youth U17
Midtjylland(U17) vs Aalborg BK(U17)

2-2

4-3
Sat 29, Sep-17:15 - Denmark Youth U17
Brondby(U17) vs Vejle(U17)

3-0

6-0
Sat 29, Sep-17:15 - Denmark Youth U17
Odense BK (U17) vs Randers FC(U17)


3-1
Sat 29, Sep-16:45 - Denmark Youth U17
Sonderjyske(U17) vs Esbjerg FB(U17)

0-3

1-7
Sat 29, Sep-15:00 - Denmark Youth U19
Brondby(U19) vs Vejle(U19)

2-0

4-3
Sat 29, Sep-15:00 - Denmark Youth U19
Nordsjaelland (U19) vs Lyngby(U19)

2-1

6-1
Sat 29, Sep-13:00 - Denmark Youth U19
Midtjylland(U19) vs Aalborg BK(U19)

2-0

4-2
Sat 29, Sep-14:30 - Denmark Youth U19
Sonderjyske(U19) vs Esbjerg FB(U19)

1-0

1-2
Sat 29, Sep-21:00 - Ecuador Campeonato Serie B
Manta FC vs Olmedo Riobamba

2-0

3-0
Sat 29, Sep-21:00 - Ecuador Campeonato Serie B
CD Clan Juvenil vs Fuerza Amarilla

0-1

0-1
Sat 29, Sep-04:30 - Ecuador Copa Pilsener A
Deportivo Cuenca vs Independiente Del Valle

0-1

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference
Leyton Orient vs Sutton United

0-0

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference
Wrexham vs Barnet F.C.

1-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference
Hartlepool United FC vs Aldershot Town

1-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference
Dagenham and Redbridge vs Ebbsfleet United

1-2

1-3
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference
Havant & Waterlooville FC vs Solihull Moors

0-0

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference
Bromley vs Halifax Town

1-0

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference
Maidenhead United vs Salford City F.C.

0-2

0-3
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference
Boreham Wood F.C. vs Harrogate Town

1-1

2-4
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference
Dover Athletic vs Barrow

0-0

0-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference
Gateshead vs Eastleigh

0-0

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference
Maidstone United vs Chesterfield

1-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference
AFC Fylde vs Braintree Town

1-0

3-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference North Division
Curzon Ashton FC vs Boston United

1-0

1-3
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference North Division
Chorley vs Chester FC

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference North Division
Darlington vs Stockport County

0-1

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference North Division
Kidderminster vs Altrincham

3-1

3-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference North Division
Hereford vs Spennymoor Town

0-2

0-3
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference North Division
York City vs Guiseley

2-1

4-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference North Division
Alfreton Town vs Bradford Park Avenue

0-0

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference North Division
Nuneaton Town vs FC United of Manchester

0-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference North Division
Blyth Spartans vs AFC Telford United

1-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference North Division
Brackley Town vs Southport FC

2-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference North Division
Ashton United vs Leamington

1-1

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference South Division
Torquay United vs Woking

0-2

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference South Division
Slough Town vs Hungerford Town

1-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference South Division
Bath City vs Welling United

0-1

0-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference South Division
East Thurrock United vs Wealdstone FC

0-0

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference South Division
Dartford vs Weston Super Mare

1-1

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference South Division
Gloucester City vs Eastbourne Borough

1-0

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference South Division
Hemel Hempstead Town vs Oxford City

2-0

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference South Division
Dulwich Hamlet vs Chippenham Town

0-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference South Division
Chelmsford City vs St Albans City

2-0

2-4
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference South Division
Hampton & Richmond vs Billericay Town

0-1

0-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Conference South Division
Concord Rangers vs Truro City

1-0

3-0
Sat 29, Sep-18:00 - England League One
Shrewsbury Town vs Gillingham

0-1

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - England League One
Rochdale vs Portsmouth

1-1

1-3
Sat 29, Sep-18:00 - England League One
Walsall vs Accrington Stanley

0-1

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England League One
Bradford AFC vs Bristol Rovers

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - England League One
Wycombe Wanderers vs Southend United

0-1

2-3
Sat 29, Sep-18:00 - England League One
Plymouth Argyle vs Doncaster Rovers

1-1

2-3
Sat 29, Sep-18:00 - England League One
Luton Town vs Charlton Athletic

0-1

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - England League One
Peterborough United vs Blackpool

1-0

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - England League One
Burton Albion FC vs Scunthorpe United

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - England League One
AFC Wimbledon vs Oxford United

2-1

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - England League One
Fleetwood Town vs Barnsley

1-2

1-3
Sat 29, Sep-15:30 - England League One
Coventry vs Sunderland

0-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - England League Two
Milton Keynes Dons vs Tranmere Rovers

1-1

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - England League Two
Mansfield Town vs Northampton Town

1-0

4-0
Sat 29, Sep-18:00 - England League Two
Macclesfield Town vs Forest Green Rovers

0-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - England League Two
Grimsby Town vs Morecambe

1-0

1-2
Sat 29, Sep-18:00 - England League Two
Cheltenham Town vs Lincoln City

0-0

0-2
Sat 29, Sep-18:00 - England League Two
Port Vale vs Exeter City

0-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - England League Two
Notts County vs Crewe Alexandra

1-1

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - England League Two
Colchester United vs Bury

0-1

1-2
Sat 29, Sep-18:00 - England League Two
Swindon vs Oldham Athletic AFC

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - England League Two
Carlisle vs Stevenage FC

0-0

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England League Two
Crawley Town vs Yeovil Town

1-1

3-1
Sat 29, Sep-18:00 - England League Two
Newport County vs Cambridge United

1-2

4-2
Sat 29, Sep-18:15 - England Northern Premier League
Marine vs Hednesford Town

1-1

3-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Northern Premier League
Scarborough Athletic vs Nantwich Town

2-1

2-3
Sat 29, Sep-18:00 - England Northern Premier League
Hyde United vs Mickleover Sports

2-0

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Northern Premier League
Farsley Celtic vs Matlock Town

2-1

3-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Northern Premier League
Stalybridge Celtic vs Gainsborough Trinity

1-0

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Northern Premier League
Warrington Town FC vs South Shields

1-0

3-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Northern Premier League
Grantham Town vs Whitby Town

1-2

3-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Northern Premier League
North Ferriby United vs Witton Albion

0-3

0-4
Sat 29, Sep-18:00 - England Northern Premier League
Bamber Bridge vs Stafford Rangers

2-1

6-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Northern Premier League
Buxton FC vs Lancaster City

1-0

1-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Northern Premier League
Basford Utd vs Workington

1-2

3-2
Sat 29, Sep-17:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Corinthian Casuals vs Enfield Town

0-2

1-6
Sat 29, Sep-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Tonbridge Angels vs Bishop\'s Stortford

0-2

2-3
Sat 29, Sep-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Folkestone Invicta vs Brightlingsea Regent

1-2

2-3
Sat 29, Sep-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Harlow Town vs Dorking Wanderers

0-1

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Potters Bar Town vs Bognor Regis Town

2-0

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Wingate & Finchley vs Lewes

0-0

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Burgess Hill Town vs AFC Hornchurch

0-2

0-3
Sat 29, Sep-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Worthing vs Leatherhead

0-1

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Margate vs Haringey Borough

0-0

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Merstham vs Carshalton Athletic FC

0-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Ryman(Isthmian) League Premier Division
Whitehawk vs Kingstonian

0-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern League Central Division
Rushden&Diamonds vs St Ives Town

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern League Central Division
Tamworth vs Royston Town

1-1

1-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern League Central Division
Coalville Town vs Lowestoft Town

1-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern League Central Division
Bedworth United vs Halesowen Town

0-0

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern League Central Division
Kings Lynn vs Banbury United

1-0

3-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern League Central Division
Rushall Olympic vs Stratford Town

1-1

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern League Central Division
Stourbridge vs Needham Market

3-0

3-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern League Central Division
Leiston FC vs Barwell

0-1

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern League Central Division
Biggleswade Town vs Redditch United

1-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern League Central Division
St Neots Town vs Hitchin Town

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern League Central Division
Alvechurch vs Kettering Town

1-2

1-3
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern Premier League
Tiverton Town vs Basingstoke Town

1-1

4-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern Premier League
Dorchester Town vs Hendon

0-0

0-3
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern Premier League
Swindon Supermarine vs Kings Langley

1-2

3-4
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern Premier League
Chesham United vs Harrow Borough

0-2

0-4
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern Premier League
Metropolitan Police vs Taunton Town

2-1

4-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern Premier League
Staines Town vs Weymouth

1-1

1-4
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern Premier League
Poole Town vs Farnborough Town

2-0

6-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern Premier League
Wimborne Town vs Beaconsfield Town F.C.

0-0

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern Premier League
Gosport Borough vs Salisbury City

0-1

1-4
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern Premier League
Frome Town vs Walton Casuals

0-0

3-0
Sat 29, Sep-18:00 - England Southern Premier League
Hartley Wintney vs Merthyr Town

0-1

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - England The Championship
Preston North End vs West Bromwich(WBA)

0-0

2-3
Sat 29, Sep-18:00 - England The Championship
Norwich City vs Wigan Athletic

0-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - England The Championship
Millwall vs Sheffield United

0-1

2-3
Sat 29, Sep-18:00 - England The Championship
Hull City vs Middlesbrough

0-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - England The Championship
Blackburn Rovers vs Nottingham Forest

0-0

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - England The Championship
Birmingham vs Ipswich

0-2

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - England The Championship
Brentford vs Reading

1-1

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - England The Championship
Bolton Wanderers vs Derby County

1-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - England The Championship
Swansea City vs Queens Park Rangers

1-0

3-0
Sat 29, Sep-20:30 - England The Championship
Rotherham United vs Stoke City

0-0

2-2
Sat 29, Sep-15:00 - England U23 Premier League
Chelsea(U23) vs Liverpool(U23)

0-2

1-3
Sat 29, Sep-16:00 - England U23 Premier League
Reading(U23) vs Southampton(U23)

0-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - England U23 Premier League
Swansea City U23 vs Manchester City(U23)

1-1

1-4
Sat 29, Sep-15:00 - England U23 Premier League 2
Birmingham U23 vs Sheffield Wed(U23)

2-0

4-0
Sat 29, Sep-15:30 - English Premier League
West Ham United vs Manchester United

2-0

3-1
Sat 29, Sep-20:30 - English Premier League
Chelsea FC vs Liverpool

1-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - English Premier League
Newcastle vs Leicester City

0-1

0-2
Sat 29, Sep-18:00 - English Premier League
Manchester City vs Brighton & Hove Albion

1-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - English Premier League
Wolves vs Southampton

0-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - English Premier League
Huddersfield Town vs Tottenham Hotspur

0-2

0-2
Sat 29, Sep-18:00 - English Premier League
Everton vs Fulham

0-0

3-0
Sat 29, Sep-18:00 - English Premier League
Arsenal vs Watford

0-0

2-0
Sat 29, Sep-14:00 - Estonia Esi Liiga
Flora Tallinn II vs Keila JK

0-1

0-1
Sat 29, Sep-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Voru JK vs Parnu JK

0-0

0-0
Sat 29, Sep-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Vandra JK Vaprus vs FC Nomme United

0-3

1-4
Sat 29, Sep-14:00 - Estonia Esi Liiga B
Kohtla-Jarve JK Jarve vs Ajax Lasnamae

0-0

2-0
Sat 29, Sep-19:59 - Estonia Meistri Liiga
Tartu JK Tammeka vs Vaprus Parnu

3-0

5-0
Sat 29, Sep-17:00 - Estonia Meistri Liiga
Nomme JK Kalju vs Viljandi JK Tulevik

2-0

4-0
Sat 29, Sep-14:00 - Estonia Meistri Liiga
Paide Linnameeskond vs Levadia Tallinn

0-3

1-4
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Mypa vs PK Keski Uusimaa(PKKU)

1-0

2-0
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
FC Viikingit vs PEPO

0-0

1-0
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
LPS Helsinki vs JaPS

1-2

1-5
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
Gnistan vs MP Mikkeli

3-1

4-2
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
NJS Nurmijarvi vs JIPPO

1-3

2-4
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko A
MiPK Mikkeli vs FC Vaajakoski

1-0

2-1
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
GrIFK vs HIFK B

1-1

5-1
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
KaaPo Kaarina vs Honka Akatemia

0-0

0-0
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
MuSa vs Kapylan Pallo

0-0

1-2
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
Salon Palloilijat(SalPa) vs FC Espoo

1-1

2-1
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
FC Kiffen vs BK-46 Karis Karjaa

0-1

3-2
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko B
HJS Akatemia vs FC Jazz Pori

0-1

0-2
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
TP47 Tornio vs Narpes Kraft

0-1

1-2
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
TPV Tampere vs GBK Kokkola

2-1

5-2
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
Jakobstads Bollklubb vs VIFK Vaasa

0-3

1-5
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
PK-37 vs Oulun LS

1-0

2-1
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
JS Hercules vs SJK Akatemia

0-0

2-1
Sat 29, Sep-16:00 - Finland - Kakkonen Lohko C
SC KuFu-98 vs Tampere United

1-1

1-1
Sat 29, Sep-14:00 - Finland Junior League
PK-35 Youth vs Ilves Youth

0-0

0-0
Sat 29, Sep-14:00 - Finland Junior League
SJK Akatemia Am vs Helsinki Youth

1-0

1-1
Sat 29, Sep-16:00 - Finland Veikkausliga
FC Honka vs HJK Helsinki

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - Finland Veikkausliga
Inter Turku vs IFK Mariehamn

0-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - Finland Veikkausliga
VPS Vaasa vs KuPS

0-1

0-3
Sat 29, Sep-18:00 - Finland Veikkausliga
Ilves Tampere vs PS Kemi

0-0

4-0
Sat 29, Sep-18:00 - Finland Ykkonen
Klubi 04 vs AC Kajaani

0-1

5-3
Sat 29, Sep-18:00 - Finland Ykkonen
AC Oulu vs KPV

2-1

2-3
Sat 29, Sep-18:00 - Finland Ykkonen
JJK Jyvaskyla vs HIFK

0-0

0-2
Sat 29, Sep-17:00 - France Ligue 2
Metz vs Le Havre

0-0

0-1
Sat 29, Sep-19:30 - French Championnat National U19 Groupe A
Paris FC U19 vs Valenciennes US(U19)

1-0

3-0
Sat 29, Sep-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
US Orleans U19 vs Lens U19


0-3
Sat 29, Sep-17:00 - French Championnat National U19 Groupe A
Dunkerque(U19) vs Paris Saint Germain (U19)


1-3
Sat 29, Sep-19:59 - French Championnat National U19 Groupe B
ES Troyes AC(U19) vs Amneville(U19)


1-0
Sat 29, Sep-18:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Tours FC U19 vs Bordeaux U19


1-0
Sat 29, Sep-18:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Guingamp (U19) vs Stade Rennais FC(U19)


1-4
Sat 29, Sep-17:00 - French Championnat National U19 Groupe C
Niort(U19) vs Stade Lavallois MFC (U19)


1-3
Sat 29, Sep-13:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Toulouse(U19) vs Marseille(U19)


2-3
Sat 29, Sep-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Monaco U19 vs Avenir Sportif Beziers(U19)


5-0
Sat 29, Sep-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Nimes(U19) vs Bastia U19


3-0
Sat 29, Sep-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Castelnau le Cres (U19) vs Ajaccio U19


3-1
Sat 29, Sep-17:00 - French Championnat National U19 Groupe D
Toulon (U19) vs Nice U19


1-2
Sat 29, Sep-16:30 - French Feminines D1
ASJ Soyaux Women\'s vs Montpellier HSC Women\'s

0-0

1-1
Sat 29, Sep-16:30 - French Feminines D1
Dijon Women\'s vs Bordeaux Women\'s

1-0

1-2
Sat 29, Sep-16:30 - French Feminines D1
Guingamp Women\'s vs FC Metz Women\'s

0-0

2-0
Sat 29, Sep-16:30 - French Feminines D1
Fleury 91 Women\'s vs Paris FC Women\'s

0-1

1-1
Sat 29, Sep-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Strasbourg vs Dijon

1-0

3-0
Sat 29, Sep-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Lyonnais vs Nantes

1-0

1-1
Sat 29, Sep-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Caen vs Amiens SC

1-0

1-0
Sat 29, Sep-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Angers SCO vs Guingamp

0-1

0-1
Sat 29, Sep-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Reims vs Bordeaux

0-0

0-0
Sat 29, Sep-19:15 - French Le Championnat Ligue 1
Nice vs Paris Saint-Germain

0-1

0-3
Sat 29, Sep-21:30 - Futsal Spain Division De Honor
O Parrulo Ferrol Futsal vs Sala 10 Zaragoza Futsal

1-2

7-3
Sat 29, Sep-15:15 - Futsal Spain Division De Honor
FS Valdepenas Futsal vs Jaen Paraiso Interior Futsal

1-1

2-3
Sat 29, Sep-20:30 - Futsal Spain Division De Honor
Inter Movistar Futsal vs Peniscola Futsal

3-1

3-3
Sat 29, Sep-20:30 - Futsal Spain Division De Honor
Rios Renovables Ribera Navarra Futsal vs Levante Futsal

4-1

9-4
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Prva liga
Sileks vs FK Makedonija Gjorce Petrov

0-1

1-1
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Prva liga
Pobeda Prilep vs FK Vardar

0-0

0-1
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Prva liga
Rabotnichki vs Belasica Strumica

1-1

1-1
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Prva liga
Renova Cepciste vs FK Shkupi

1-0

2-0
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Prva liga
Akademija Pandev vs FK Shkendija 79

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Pelister Bitola vs FK Rinija Gostivar

1-0

2-1
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Teteks Tetovo vs FK Labunishta

1-1

1-2
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Kamenica-Sasa vs FK Tikves Kavadarci

0-3

1-3
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Borec Veles vs Vardar Negotino

0-0

1-0
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Goblen vs FK Skopje

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FK Kozuv vs FC Plackovica


3-1
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
FC Struga Trim-Lum vs Korab Debar

1-0

2-0
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Detonit Junior vs Bregalnica Stip


2-0
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Partizan Obrshani vs Pehchevo

0-1

0-2
Sat 29, Sep-17:00 - FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
Gench Kalemler vs Vlazrimi Kicevo

1-3

2-3
Sat 29, Sep-16:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Merani Martvili vs Spartaki Tskhinvali

1-0

1-1
Sat 29, Sep-16:00 - Georgia Pirveli Liga
FC Gagra vs Dinamo Batumi

0-0

1-1
Sat 29, Sep-16:00 - German 3. Liga
FC Kaiserslautern vs Sportfreunde Lotte

1-0

2-1
Sat 29, Sep-16:00 - German 3. Liga
Karlsruher SC vs Energie Cottbus

1-0

2-0
Sat 29, Sep-16:00 - German 3. Liga
SV Meppen vs Eintracht Braunschweig

2-0

4-2
Sat 29, Sep-16:00 - German 3. Liga
Fortuna Koln vs Uerdingen

0-0

1-2
Sat 29, Sep-16:00 - German 3. Liga
SG Sonnenhof Grobaspach vs SpVgg Unterhaching

1-0

1-1
Sat 29, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Wolfsburg(U17) vs Dynamo Dresden(U17)

3-1

3-1
Sat 29, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Energie Cottbus(U17) vs RasenBallsport Leipzig(U17)

0-1

1-3
Sat 29, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Chemnitzer(U17) vs St. Pauli(U17)

0-1

1-1
Sat 29, Sep-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Tennis Borussia Berlin(U17) vs Hertha BSC Berlin(U17)


1-0
Sat 29, Sep-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Stuttgarter Kickers(U17) vs Nurnberg (U17)

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Hoffenheim(U17) vs SpVgg Unterhaching U17

2-0

4-0
Sat 29, Sep-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bayer Leverkusen(U17) vs Preuben Munster(U17)

3-0

6-0
Sat 29, Sep-17:30 - German Bundesliga
VfL Wolfsburg vs Monchengladbach

1-1

2-2
Sat 29, Sep-17:30 - German Bundesliga
VfB Stuttgart vs Werder Bremen

1-0

2-1
Sat 29, Sep-17:30 - German Bundesliga
Schalke 04 vs 1.FSV Mainz 05

1-0

1-0
Sat 29, Sep-17:30 - German Bundesliga
FC Nurnberg vs Fortuna Dusseldorf

1-0

3-0
Sat 29, Sep-17:30 - German Bundesliga
Hoffenheim vs RB Leipzig

0-0

1-2
Sat 29, Sep-20:30 - German Bundesliga
Bayer Leverkusen vs Borussia Dortmund

2-0

2-4
Sat 29, Sep-15:00 - German Bundesliga 2
MSV Duisburg vs SSV Jahn Regensburg

1-2

1-3
Sat 29, Sep-15:00 - German Bundesliga 2
SC Paderborn 07 vs FC Erzgebirge Aue

1-0

1-0
Sat 29, Sep-15:00 - German Bundesliga 2
1. FC Heidenheim 1846 vs VfL Bochum

1-2

3-2
Sat 29, Sep-16:00 - German Frauen Bundesliga
Turbine Potsdam Women\'s vs FFC Frankfurt Women\'s

2-0

3-1
Sat 29, Sep-15:00 - German Junioren Bundesliga Nord
VfL Osnabruck(U19) vs Werder Bremen(U19)

0-1

0-3
Sat 29, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Carl Zeiss Jena(U19) vs Niendorfer TSV(U19)

1-0

2-0
Sat 29, Sep-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Wolfsburg (U19) vs Magdeburg(U19)

5-1

6-1
Sat 29, Sep-14:00 - German Junioren Bundesliga Nord
Hertha BSC Berlin U19 vs RB Leipzig(U19)

0-0

0-1
Sat 29, Sep-16:30 - German Junioren Bundesliga Sud
SC Freiburg(U19) vs FSV Frankfurt (U19)

0-0

2-1
Sat 29, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga Sud
Nurnberg (U19) vs FC Ingolstadt(U19)

0-1

0-1
Sat 29, Sep-14:30 - German Junioren Bundesliga Sud
VfB Stuttgart U19 vs Bayern Munich(U19)

0-2

0-2
Sat 29, Sep-15:00 - German Junioren Bundesliga West
Alemannia Aachen(U19) vs SC Paderborn 07(U19)

1-1

1-3
Sat 29, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Dortmund(U19) vs Bochum(U19)

0-0

1-0
Sat 29, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga West
MSV Duisburg (U19) vs RW Oberhausen U19

0-1

0-1
Sat 29, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga West
Fortuna Dusseldorf U19 vs Schalke 04 (U19)

1-0

1-2
Sat 29, Sep-17:30 - Germany - Regionalliga Bayern
Nurnberg Am vs Greuther Furth II

1-1

1-1
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Wacker Burghausen vs FC Schweinfurt

0-1

0-2
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Bayern Munich (Am) vs FC Memmingen

3-0

3-0
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SpVgg Bayreuth vs VfR Garching

0-0

0-0
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Ingolstadt 04 Am vs TSV 1860 Rosenheim

0-0

2-0
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
SV Schalding Heining vs Viktoria Aschaffenburg

0-0

0-0
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FC Pipinsried vs TSV Buchbach

0-1

0-3
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
VfB Eichstatt vs SV Heimstetten

0-0

1-1
Sat 29, Sep-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Rot-Weiss Erfurt vs Hertha BSC Berlin Am

2-2

3-3
Sat 29, Sep-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner FC Dynamo vs FC Oberlausitz

2-0

2-1
Sat 29, Sep-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
VfB Auerbach vs Wacker Nordhausen

0-1

1-1
Sat 29, Sep-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Berliner AK 07 vs Budissa Bautzen

2-0

2-0
Sat 29, Sep-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
FSV Union Furstenwalde vs Viktoria Berlin 1889

0-0

1-0
Sat 29, Sep-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Bischofswerdaer FV 08 vs VSG Altglienicke

0-1

0-2
Sat 29, Sep-18:00 - Germany - Regionalliga Nordost
Chemnitzer vs FC Lokomotive Leipzig

3-0

3-1
Sat 29, Sep-15:00 - Germany - Regionalliga Nord
Hannover 96 Am vs Werder Bremen (Am)

1-0

3-1
Sat 29, Sep-15:30 - Germany - Regionalliga Nord
SC Weiche Flensburg 08 vs Hamburger SV II

0-1

3-1
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
SSV Jeddeloh vs Wolfsburg AM.

0-1

0-2
Sat 29, Sep-18:00 - Germany - Regionalliga Nord
Drochtersen/Assel vs Havelse

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - Germany - Regionalliga Nord
FC St. Pauli II vs VfL Oldenburg

0-0

2-0
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Kickers Offenbach vs Steinbach

0-0

0-0
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Mainz Am vs Hessen Dreieich

0-0

1-1
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SV Elversberg vs SC Freiburg (Am)

2-1

3-2
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC 08 Homburg vs Saarbrucken

0-0

2-1
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
VfR Wormatia Worms vs Eintracht Stadtallendorf

2-0

4-0
Sat 29, Sep-17:30 - Germany - Regionalliga West
TV Herkenrath vs Dortmund(Am)

0-1

1-3
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga West
Koln Am. vs Viktoria Koln

0-0

0-2
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga West
Bonner SC vs Fortuna Dusseldorf II

1-0

3-0
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga West
SC Verl vs SV Straelen

1-1

1-2
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Rodinghausen vs SC Wiedenbruck

2-0

5-0
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Lippstadt vs Monchengladbach AM.

1-2

3-3
Sat 29, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga West
Kaan Marienborn vs Wattenscheid

0-1

0-1
Sat 29, Sep-21:30 - Greece Super League
OFI Crete vs AEK Athens

0-2

0-3
Sat 29, Sep-19:15 - Greece Super League
AEL Larisa vs Panaitolikos Agrinio

1-0

1-0
Sat 29, Sep-19:59 - Greece Super League
Panathinaikos vs Pas Giannina

1-1

2-1
Sat 29, Sep-12:00 - Greece U19
Lamia U19 vs Xanthi(U19)

0-1

1-1
Sat 29, Sep-12:00 - Greece U19
AEL Larisa U19 vs Panaitolikos Agrinio(U19)

0-1

0-1
Sat 29, Sep-12:00 - Greece U19
PAE Levadiakos(U19) vs Atromitos Athens(U19)

0-1

0-1
Sat 29, Sep-12:30 - Greece U19
Panathinaikos(U19) vs Pas Giannina(U19)

2-0

2-0
Sat 29, Sep-23:00 - Guatemala Liga Nacional
CD Puerto de Iztapa vs Deportivo Chiantla

1-0

1-1
Sat 29, Sep-06:00 - Guatemala Liga Nacional
Deportivo Petapa vs Deportivo Sanarate

0-2

0-2
Sat 29, Sep-22:45 - Holland Eredivisie
SBV Excelsior vs VVV-Venlo

1-0

1-0
Sat 29, Sep-22:45 - Holland Eredivisie
Fortuna Sittard vs Ajax Amsterdam

0-0

0-2
Sat 29, Sep-20:30 - Holland Eredivisie
SC Heerenveen vs ADO Den Haag

1-1

1-1
Sat 29, Sep-20:30 - Holland Eredivisie
NAC Breda vs PSV Eindhoven

0-0

0-2
Sat 29, Sep-17:30 - Holland Tweede Divisie
Rijnsburgse Boys vs VV Sint Bavo

3-0

4-0
Sat 29, Sep-17:30 - Holland Tweede Divisie
FC Lienden vs Scheveningen

0-0

2-3
Sat 29, Sep-17:30 - Holland Tweede Divisie
BVV Barendrecht vs HHC Hardenberg

0-3

0-4
Sat 29, Sep-17:30 - Holland Tweede Divisie
VV Katwijk vs Excelsior Maassluis

0-2

2-4
Sat 29, Sep-16:30 - Holland Tweede Divisie
AFC Amsterdam vs Omniworld Almere Am.

2-1

5-1
Sat 29, Sep-17:00 - Holland Tweede Divisie
Kozakken Boys vs GVVV Veenendaal

1-2

2-5
Sat 29, Sep-17:00 - Holland Tweede Divisie
Spakenburg vs IJsselmeervogels

2-1

2-2
Sat 29, Sep-17:00 - Holland Tweede Divisie
Vitesse Arnhem Am. vs Jong Sparta Rotterdam

0-0

0-1
Sat 29, Sep-05:15 - Honduras Liga Nacional
Honduras Progreso vs Juticalpa

0-0

1-0
Sat 29, Sep-13:30 - HongKong Jocke Club Community Cup
Kitchee vs Wofoo Tai Po

0-0

1-0
Sat 29, Sep-10:30 - HongKong Premier League
R&F vs Hong Kong Pegasus FC

1-0

4-2
Sat 29, Sep-21:30 - Hungary NB1
Ferencvarosi TC vs Ujpest FC

0-0

1-0
Sat 29, Sep-19:00 - Hungary NB1
MTK Budapest FC vs Mezokovesd-Zsory

1-0

2-2
Sat 29, Sep-19:00 - Hungary NB1
Debreceni VSC vs Kisvarda

0-1

3-1
Sat 29, Sep-19:00 - Hungary NB1
Szombathelyi Haladas vs PAKSI FC

0-0

1-2
Sat 29, Sep-19:00 - Hungary NB1
Puskas Akademia vs Budapest Honved

1-0

1-0
Sat 29, Sep-12:00 - Hungary U19 League
Gyori ETO FC U19 vs Ferencvarosi TC U19

0-1

1-2
Sat 29, Sep-13:00 - Hungary U19 League
Diosgyor VTK(U19) vs Budapest Honved U19

0-0

1-0
Sat 29, Sep-14:00 - Hungary U19 League
Debreceni VSC (U19) vs MTK Budapest FC (U19)

0-1

0-3
Sat 29, Sep-14:00 - Hungary Women\\\'s Division 1 League
Astra Hungary Women\'s vs Szent Mihaly Women\'s


3-0
Sat 29, Sep-18:00 - Iceland Premier Division
Grindavik vs IBV Vestmannaeyjar

1-2

2-5
Sat 29, Sep-18:00 - Iceland Premier Division
Fylkir vs Fjolnir

3-0

7-0
Sat 29, Sep-18:00 - Iceland Premier Division
Valur vs Keflavik

3-0

4-1
Sat 29, Sep-18:00 - Iceland Premier Division
Breidablik vs KA Akureyri

3-0

4-0
Sat 29, Sep-18:00 - Iceland Premier Division
Vikingur Reykjavik vs KR Reykjavik

1-1

2-3
Sat 29, Sep-18:00 - Iceland Premier Division
Stjarnan Gardabaer vs Hafnarfjordur FH

0-1

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - India Super League
Atletico De Kolkata vs Kerala Blasters FC

0-0

0-2
Sat 29, Sep-12:15 - Indonesia Liga 2
Pakindo Mojokerto Putra vs Persegres Gresik United

0-0

2-0
Sat 29, Sep-12:15 - Indonesia Liga 2
PSIR Rembang vs Persika Karawang

2-0

3-1
Sat 29, Sep-12:15 - Indonesia Liga 2
Madura FC vs Martapura FC

0-0

0-0
Sat 29, Sep-12:30 - Indonesia Liga 2
Perserang Serang vs Persiraja Banda Aceh

0-0

3-1
Sat 29, Sep-12:30 - Indonesia Liga 2
Persibat Batang vs Persis Solo FC

0-0

2-1
Sat 29, Sep-13:00 - Indonesia Liga 2
Persiwa Wamena vs PSIM Yogyakarta


0-3
Sat 29, Sep-13:00 - Indonesia Liga 2
Persiba Balikpapan vs PSBS Biak

2-0

3-1
Sat 29, Sep-19:00 - Iran League
Foolad Khouzestan FC vs Mashin Sazi

0-0

1-1
Sat 29, Sep-17:30 - Iran League Division 1
Mes Kerman vs Navad Urmia

0-0

0-0
Sat 29, Sep-16:15 - Iran League Division 1
Baderan Tehran FC vs Arvand Khorramshahr

1-1

2-1
Sat 29, Sep-16:30 - Iran League Division 1
Oxin Alborz vs Aluminium Arak

0-1

1-1
Sat 29, Sep-16:30 - Iraqi League
Al Talaba vs Al-Hudod

0-1

1-1
Sat 29, Sep-16:30 - Iraqi League
Baghdad vs Al Zawraa

0-0

1-2
Sat 29, Sep-16:30 - Iraqi League
Al Najaf vs Naft Alwasat

1-0

1-2
Sat 29, Sep-16:30 - Iraqi League
Naft Al Junoob vs Erbil SC

1-1

2-1
Sat 29, Sep-16:30 - Iraqi League
Al Semawah vs Al Karkh

0-0

0-1
Sat 29, Sep-16:30 - Iraqi League
Alsinaat Alkahrabaiya vs Al Diwaniya

1-0

2-1
Sat 29, Sep-21:30 - Israel Premier League
Hapoel Ironi Kiryat Shmona vs Beitar Jerusalem

1-0

2-0
Sat 29, Sep-19:00 - Israel Premier League
Maccabi Petah Tikva FC vs Hapoel Haifa

0-1

1-1
Sat 29, Sep-19:45 - Israel Premier League
Hapoel Bnei Sakhnin FC vs Hapoel Hadera

1-1

1-2
Sat 29, Sep-20:30 - Israel Premier League
F.C. Ashdod vs Maccabi Netanya

1-1

1-4
Sat 29, Sep-22:15 - Israel State League
Agudat Sport Nordia Jerusalem vs Hapoel Azor

0-0

2-0
Sat 29, Sep-11:30 - Israel U19 League
Bnei Sakhnin U19 vs Maccabi Haifa Shmuel U19

1-1

1-1
Sat 29, Sep-12:00 - Israel U19 League
Beitar Jerusalem Oren (U19) vs Bnei Yehuda Tel Aviv U19

0-1

0-2
Sat 29, Sep-12:00 - Israel U19 League
Hapoel Tel Aviv(U19) vs Maccabi Netanya U19

0-1

2-2
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Campionato Primavera
Parma Youth vs Spal Youth


1-2
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Campionato Primavera
Empoli Youth vs Genoa Youth

0-0

1-2
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Campionato Primavera
Sampdoria Youth vs Cagliari Youth

0-1

0-1
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Campionato Primavera
Livorno Youth vs Ascoli Youth


1-3
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Campionato Primavera
Bologna Youth vs Cremonese Youth


2-0
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Campionato Primavera
Cittadella Youth vs Verona Youth


1-1
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Campionato Primavera
Pescara Youth vs Lecce Youth


2-1
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Campionato Primavera
Carpi Youth vs Venezia F.C. Youth


1-2
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Campionato Primavera
Perugia Youth vs Cosenza Calcio Youth


4-3
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Campionato Primavera
Foggia Youth vs Frosinone Youth


0-1
Sat 29, Sep-15:00 - Italian Campionato Primavera
Inter Milan Youth vs Sassuolo Calcio Youth

1-0

2-2
Sat 29, Sep-17:30 - Italian Campionato Primavera
Spezia Youth vs Padova Youth


3-0
Sat 29, Sep-16:00 - Italian Campionato Primavera
Brescia Youth vs Salernitana Youth

2-0

3-2
Sat 29, Sep-13:00 - Italian Campionato Primavera
Palermo Youth vs Napoli Youth

0-0

1-0
Sat 29, Sep-13:00 - Italian Campionato Primavera
Crotone Youth vs Benevento Youth

0-0

1-1
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Serie A
AS Roma vs Lazio

1-0

3-1
Sat 29, Sep-22:30 - Italian Serie A
Inter Milan vs Cagliari

1-0

2-0
Sat 29, Sep-19:59 - Italian Serie A
Juventus vs Napoli

1-1

3-1
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Serie B
Salernitana vs Hellas Verona

0-0

1-0
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Serie B
Lecce vs Cittadella

1-0

1-1
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Serie B
Spezia vs Carpi

0-1

2-1
Sat 29, Sep-19:59 - Italian Serie B
Venezia F.C. vs Livorno

0-1

1-1
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Women Division 1
Mozzanica Women\'s vs US Sassuolo Calcio Women\'s

0-0

0-2
Sat 29, Sep-17:00 - Italian Women Division 1
Florentia Women\'s vs Juventus Women\'s

0-1

0-3
Sat 29, Sep-22:30 - Italy C1C
Trapani vs US Siracusa

1-0

2-1
Sat 29, Sep-18:30 - Italy C1C
Rende vs Catania

1-1

1-2
Sat 29, Sep-16:30 - Italy C1C
Rieti vs Cavese

0-0

0-0
Sat 29, Sep-16:30 - Italy C1C
Vibonese vs Matera

1-0

1-0
Sat 29, Sep-20:30 - Italy C1C
US Casertana 1908 vs Catanzaro

1-1

2-1
Sat 29, Sep-20:30 - Italy C1C
Sicula Leonzio vs Virtus Francavilla

1-0

1-0
Sat 29, Sep-08:30 - Japan Futsal League
Agleymina Hamamatsu Futsal vs voscuore sendai Futsal

1-0

2-2
Sat 29, Sep-09:00 - Japan Futsal League
Bardral Urayasu Futsal vs Shriker Osaka Futsal


0-2
Sat 29, Sep-09:00 - Japan Futsal League
Shonan Bellmare Futsal vs Espo Lada Hokkaido Futsal

1-2

5-3
Sat 29, Sep-12:00 - Japan Futsal League
Fugador Sumida Futsal vs F-League selection Futsal

1-0

2-1
Sat 29, Sep-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
INAC Kobe Women\'s vs Urawa Reds Women\'s

2-0

3-0
Sat 29, Sep-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 1
Nippon Sport Science University Women\'s vs Albirex Niigata Women\'s

0-0

1-1
Sat 29, Sep-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
AS Harima ALBION Women\'s vs IGA Kunoichi Women\'s

1-0

1-1
Sat 29, Sep-08:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s vs Orca Kamogawa FC Women\'s

2-0

2-3
Sat 29, Sep-08:30 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Setagaya Sfida Women\'s vs Ehime FC Women\'s

0-0

0-1
Sat 29, Sep-09:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Shizuoka Sangyo University Women\'s vs AS Elfen Sayama Women\'s

1-0

1-1
Sat 29, Sep-11:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Bunnys Kyoto Women\'s vs Yunogo Belle Women\'s

0-0

1-1
Sat 29, Sep-08:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs Sagan Tosu

0-0

2-1
Sat 29, Sep-09:00 - Japanese J-League Division 1
Yokohama F Marinos vs Vegalta Sendai

2-1

5-2
Sat 29, Sep-11:00 - Japanese J-League Division 1
Vissel Kobe vs Kashima Antlers

0-2

0-5
Sat 29, Sep-11:00 - Japanese J-League Division 1
Gamba Osaka vs Sanfrecce Hiroshima

0-0

1-0
Sat 29, Sep-12:00 - Japanese J-League Division 1
FC Tokyo vs Shimizu S-Pulse

0-0

0-2
Sat 29, Sep-14:00 - Japanese J-League Division 1
V-Varen Nagasaki vs Kawasaki Frontale

0-2

1-2
Sat 29, Sep-11:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Oita Trinita

0-1

1-2
Sat 29, Sep-13:00 - Japanese League Division 2
Avispa Fukuoka vs Omiya Ardija

1-0

3-1
Sat 29, Sep-13:00 - Japanese League Division 2
Ehime FC vs JEF United Ichihara Chiba

0-0

1-0
Sat 29, Sep-14:00 - Japanese League Division 2
Fagiano Okayama vs Albirex Niigata

0-1

1-2
Sat 29, Sep-08:00 - Japanese League Division 3
YSCC Yokohama vs Kataller Toyama

0-2

1-2
Sat 29, Sep-13:00 - Japanese League Division 3
Giravanz Kitakyushu vs Fujieda MYFC

0-0

1-1
Sat 29, Sep-14:00 - Japanese League Division 3
Cerezo Osaka(U23) vs AC Nagano Parceiro

1-0

2-0
Sat 29, Sep-14:00 - Japanese League Division 3
Kagoshima United vs Blaublitz Akita

1-0

2-2
Sat 29, Sep-20:30 - Jordan Professional Premier League
AL-Sareeh vs Shabab AlOrdon

0-1

0-1
Sat 29, Sep-15:00 - Kazakhstan Division 1
Kairat Academy vs FK Bolat Temirtau

1-0

2-0
Sat 29, Sep-14:00 - Kazakhstan Division 1
Tarlan Shymkent vs FC Aktobe-Zhas

2-0

4-1
Sat 29, Sep-14:00 - Kazakhstan Division 1
Zhetysu II vs Okzhetpes

1-0

1-0
Sat 29, Sep-09:00 - Korea League 1
Suwon Samsung Bluewings vs Ulsan Hyundai FC

0-1

2-2
Sat 29, Sep-11:00 - Korea League 1
Jeonbuk Hyundai Motors vs Gangwon FC

0-1

3-2
Sat 29, Sep-11:00 - Korea League 1
Jeju United FC vs Jeonnam Dragons

1-0

1-0
Sat 29, Sep-10:00 - Korea League 2
FC Anyang vs Busan I\'Park

1-0

1-2
Sat 29, Sep-10:00 - Korea League 2
Ansan Greeners FC vs Daejeon Citizen

1-0

1-1
Sat 29, Sep-14:00 - Korea League 2
Asan Mugunghwa FC vs Suwon FC

1-0

2-1
Sat 29, Sep-17:30 - Kosovo Super League
KF Llapi vs Klubi futbollistik KEK-u

1-0

2-0
Sat 29, Sep-17:45 - Kosovo Super League
KF Feronikeli vs KF Liria

2-1

4-2
Sat 29, Sep-16:00 - Latvia - 1. Division
FK Ventspils vs Jelgava

0-0

2-0
Sat 29, Sep-20:30 - Latvia - 1. Division
Rigas Futbola skola vs Caramba/Dinamo Riga

1-0

1-2
Sat 29, Sep-14:00 - Latvia - 1. Division
FK Valmiera vs FK Liepaja

0-1

0-3
Sat 29, Sep-15:00 - Latvia - 2. Division
FK Auda Riga vs FK Staiceles Bebri

2-0

4-0
Sat 29, Sep-19:00 - Latvia - 2. Division
Super Nova vs Preilu

1-0

3-2
Sat 29, Sep-17:00 - Latvia - 2. Division
BFC Daugavpils vs JDFS Alberts

1-0

4-0
Sat 29, Sep-17:00 - Latvia - 2. Division
FK Smiltene BJSS vs Rigas Tehniska Universitate

2-2

3-3
Sat 29, Sep-17:00 - Latvia - 2. Division
Rezekne / BJSS vs Tukums-2000

0-1

2-1
Sat 29, Sep-17:00 - Latvia - 2. Division
Grobina vs Balvu Vilki

0-1

6-1
Sat 29, Sep-16:30 - Lebanese League
Shabab Al-Sahel vs Al Akhaahli Alay

0-0

0-1
Sat 29, Sep-16:30 - Lebanese League
Shabab Al Ghazieh vs Al Safa Beirut

3-1

3-1
Sat 29, Sep-17:00 - Lebanese League
Tadamon Sour vs Al-Ansar(LIB)

0-0

0-2
Sat 29, Sep-17:00 - Lithuania - 1. Division
FK Trakai vs Suduva

0-2

1-2
Sat 29, Sep-17:30 - Lithuania - 2. Division
Koralas vs FC Pakruojis


0-3
Sat 29, Sep-16:00 - Lithuania - 2. Division
Nevezis vs FK Zalgiris Vilnius 2

2-0

2-1
Sat 29, Sep-14:00 - Lithuania - 2. Division
Utenis Utena vs DFK Dainava Alytus

1-1

2-2
Sat 29, Sep-16:15 - Malaysia Cup
Sabah FA vs Kelantan FA

1-0

1-0
Sat 29, Sep-17:00 - Malaysia Cup
Johor Darul Takzim vs PB Pahang

1-0

2-0
Sat 29, Sep-19:15 - Malta First Division League
Swieqi United vs Gudja United

0-1

0-2
Sat 29, Sep-17:00 - Malta First Division League
Zejtun Corinthians vs Sirens


1-3
Sat 29, Sep-19:15 - Malta Premier League
Mosta FC vs Hamrun Spartans

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - Malta Premier League
Balzan FC vs Pieta Hotspurs

0-0

1-0
Sat 29, Sep-04:00 - Mexico Primera Division
Veracruz vs Club Leon

0-1

0-4
Sat 29, Sep-06:00 - Mexico Primera Division
Atlas vs Toluca

1-0

2-0
Sat 29, Sep-01:00 - Mexico Primera Divison 2
Ciervos vs Sahuayo FC

1-0

1-2
Sat 29, Sep-05:00 - Mexico Primera Divison A
Atletico San Luis vs Correcaminos UAT

0-0

1-0
Sat 29, Sep-06:00 - Mexico Primera Divison A
Venados FC vs CF Atlante

1-1

1-2
Sat 29, Sep-16:30 - Moldova Division 2
Real Succes vs FC Cahul-2005


2-2
Sat 29, Sep-16:30 - Moldova Division 2
Victoria Bardar vs Granicerul Glodeni

1-0

2-2
Sat 29, Sep-19:59 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
OFK Petrovac vs FK Zeta

0-0

0-1
Sat 29, Sep-17:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs FK Iskra Danilovgrad

1-0

1-0
Sat 29, Sep-17:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Rudar Pljevlja vs OFK Titograd

1-0

3-1
Sat 29, Sep-17:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
Lovcen Cetinje vs FK Grbalj Radanovici

0-2

0-5
Sat 29, Sep-17:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Mornar vs FK Sutjeska Niksic

0-1

0-1
Sat 29, Sep-19:00 - Morocco Division 2
Wydad Fes vs JSK Chabab Kasba Tadla


2-0
Sat 29, Sep-19:00 - Morocco Division 2
Racing Casablanca vs Renaissance Zmamra


0-1
Sat 29, Sep-19:00 - Morocco Division 2
Chabab Atlas Khenifra vs ASS Association Sportive de Sale

0-0

0-0
Sat 29, Sep-19:00 - Morocco Division 2
Club Salmi vs Olympique Dcheira

0-0

0-0
Sat 29, Sep-19:00 - Morocco Division 2
Raja de Beni Mellal vs Maghreb Fez


2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Morocco Division 2
JSM Jeunesse Sportive El Massira vs KAC de Kenitra


2-3
Sat 29, Sep-19:00 - Morocco Super League
DHJ Difaa Hassani Jadidi vs IRT Itihad de Tanger

1-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Portadown FC vs Dergview FC

1-1

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Loughgall FC vs Limavady United

2-0

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballinamallard United vs Carrick Rangers

0-2

1-2
Sat 29, Sep-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Ballyclare Comrades vs Larne FC

0-0

0-4
Sat 29, Sep-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Police Service of Northern Ireland FC vs Knockbreda

0-2

1-3
Sat 29, Sep-18:00 - Northern Ireland IFA Championship
Dundela FC vs Harland & Wolff Welders

0-1

1-4
Sat 29, Sep-18:00 - Northern Ireland Premier League
Linfield FC vs Ballymena United F.C.

1-1

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Northern Ireland Premier League
Cliftonville vs Ards FC

0-1

3-1
Sat 29, Sep-18:00 - Northern Ireland Premier League
Institute FC vs Crusaders FC

1-1

1-4
Sat 29, Sep-18:00 - Northern Ireland Premier League
Newry City vs Coleraine F.C.

1-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - Northern Ireland Premier League
Glenavon FC vs Dungannon Swifts

1-0

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Northern Ireland Premier League
Warrenpoint Town vs Glentoran FC

0-1

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - Norway 2 Division A
Moss vs Nybergsund IL Trysil

1-2

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - Norway 2 Division B
FK Arendal vs IL Hodd

1-1

1-2
Sat 29, Sep-18:00 - Norway 2 Division B
Flekkeroy IL vs FK Vidar

0-3

0-5
Sat 29, Sep-18:00 - Norway 2 Division B
Stjordals Blink vs KFUM Oslo

0-0

1-2
Sat 29, Sep-17:00 - Norway 2 Division B
Kjelsas IL vs Egersunds IK

1-1

2-3
Sat 29, Sep-15:00 - Norway 3. Divisjon
Pors Grenland vs Madla IL

1-1

2-3
Sat 29, Sep-15:00 - Norway 3. Divisjon
Rilindja vs SK Traeff

0-3

0-4
Sat 29, Sep-15:00 - Norway 3. Divisjon
Melbo vs Stalkameratene IL


3-3
Sat 29, Sep-17:30 - Norway 3. Divisjon
IF Floya vs Harstad

3-0

3-0
Sat 29, Sep-16:00 - Norway 3. Divisjon
Tonsberg FK vs Halsen


1-2
Sat 29, Sep-19:00 - Norway 3. Divisjon
Lillestrom B vs Bjornevatn


0-1
Sat 29, Sep-16:00 - Norway 3. Divisjon
Follo vs Spjelkavik

1-1

1-2
Sat 29, Sep-16:00 - Norway 3. Divisjon
Gjovik Lyn vs Steinkjer FK

1-1

2-2
Sat 29, Sep-16:00 - Norway 3. Divisjon
Gjelleraasen IL vs Krakeroy IL


4-1
Sat 29, Sep-16:00 - Norway 3. Divisjon
Skjetten vs Lorenskog


2-3
Sat 29, Sep-16:00 - Norway 3. Divisjon
Ullern vs Oppsal

0-1

0-2
Sat 29, Sep-16:00 - Norway 3. Divisjon
Ready vs Molde B

1-1

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - Norway 3. Divisjon
Kolstad vs Orkla

1-1

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - Norway 3. Divisjon
Vardeneset vs FK Fyllingsdalen

1-0

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Norway 3. Divisjon
Ostsiden IL vs Selbak


2-2
Sat 29, Sep-18:00 - Norway 3. Divisjon
Donn vs Sola


1-2
Sat 29, Sep-18:00 - Norway 3. Divisjon
Melhus vs Tynset

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - Norway 3. Divisjon
Loten vs Byasen Toppfotball


1-5
Sat 29, Sep-18:00 - Norway 3. Divisjon
Vestfossen vs Eidsvold TF

0-1

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Norway 3. Divisjon
Lysekloster vs Sotra SK


2-2
Sat 29, Sep-17:00 - Norway 3. Divisjon
Vindbjart vs Staal Jorpeland

1-0

2-0
Sat 29, Sep-17:00 - Norway 3. Divisjon
Viking B vs Varegg

1-0

3-1
Sat 29, Sep-17:00 - Norway 3. Divisjon
Valdres FK vs Kvik Halden


2-3
Sat 29, Sep-17:00 - Norway 3. Divisjon
Brodd vs Tertnes

0-1

3-3
Sat 29, Sep-17:00 - Norway 3. Divisjon
Tillerbyen FK vs Ottestad


4-0
Sat 29, Sep-19:59 - Norwegian Tippeligaen
Sandefjord vs Odd Grenland

1-0

1-1
Sat 29, Sep-17:20 - Omani League
Sohar Club vs Sur Club

0-1

1-1
Sat 29, Sep-17:30 - Omani League
Al Nasr vs Mjees

1-0

3-0
Sat 29, Sep-20:30 - Omani League
Dhofar vs Al-Suwaiq Club

0-0

0-0
Sat 29, Sep-03:00 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Capiata vs Club Guarani

1-0

1-1
Sat 29, Sep-22:00 - Peru Primera Division
EM Deportivo Binacional vs Academia Deportiva Cantolao

0-0

2-0
Sat 29, Sep-22:00 - Peru Segunda Division
CD Coopsol vs Santa Rosa Pucallpa

0-0

1-1
Sat 29, Sep-16:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Cracovia Krakow Youth vs Zaglebie Lubin Youth

0-1

0-2
Sat 29, Sep-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Korona Kielce Youth vs Pogon Szczecin Youth

1-1

2-1
Sat 29, Sep-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
GKS Belchatow Youth vs Motor Lublin Youth

0-0

1-1
Sat 29, Sep-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Gornik Zabrze Youth vs Lech Poznan Youth

0-2

0-3
Sat 29, Sep-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Slask Wroclaw Youth vs Legia Warszawa Youth

2-0

3-0
Sat 29, Sep-14:00 - Poland - 4. Liga
Sola Oswiecim vs Orleta Radzyn P

2-1

2-2
Sat 29, Sep-14:00 - Poland - 4. Liga
Lech Poznan B vs Pogon Szczecin II

2-0

2-0
Sat 29, Sep-22:30 - Poland - Ekstraklasa
Wisla Krakow vs Korona Kielce

0-0

0-1
Sat 29, Sep-17:30 - Poland - Ekstraklasa
Piast Gliwice vs Gornik Zabrze

0-0

1-0
Sat 29, Sep-19:59 - Poland - Ekstraklasa
Zaglebie Lubin vs Pogon Szczecin

0-1

0-2
Sat 29, Sep-22:00 - Poland - I liga
Rakow Czestochowa vs Bytovia Bytow

1-0

2-1
Sat 29, Sep-19:59 - Poland - I liga
GKS Katowice vs Bruk Bet Termalica Nieciecza

0-0

1-2
Sat 29, Sep-17:00 - Poland - I liga
GKS Jastrzebie vs Warta Poznan

0-0

0-0
Sat 29, Sep-14:45 - Poland - I liga
Odra Opole vs Garbarnia Krakow

3-0

3-0
Sat 29, Sep-17:00 - Poland - II liga
CWKS Resovia Rzeszow vs Skra Czestochowa

1-1

2-2
Sat 29, Sep-17:00 - Poland - II liga
Blekitni Stargard Szczecinski vs Pogon Siedlce

1-0

3-0
Sat 29, Sep-20:30 - Poland - II liga
Znicz Pruszkow vs Olimpia Elblag

0-1

1-1
Sat 29, Sep-21:10 - Poland - II liga
Widzew lodz vs Siarka Tarnobrzeg

2-0

4-0
Sat 29, Sep-19:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Cova Piedade(U23) vs Academica Coimbra(U23)

0-0

0-2
Sat 29, Sep-19:59 - Portugal Campeonato Nacional U23
GD Estoril-Praia(U23) vs Vitoria FC Setubal(U23)

0-0

1-0
Sat 29, Sep-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Maritimo(U23) vs CD Aves(U23)

1-0

2-0
Sat 29, Sep-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Belenenses(U23) vs Sporting Braga(U23)

0-0

1-1
Sat 29, Sep-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Portimonense(U23) vs Benfica(U23)

1-1

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Boavista(U19) vs Braga (U19)


0-1
Sat 29, Sep-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Gil Vicente U19 vs SC Freamunde(U19)


3-1
Sat 29, Sep-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Vitoria SC Guimaraes U19 vs Pacos Ferreira(U19)

4-0

4-0
Sat 29, Sep-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Beira Mar(U19) vs FC Porto U19

0-1

0-5
Sat 29, Sep-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Feirense(U19) vs Aves(U19)


0-2
Sat 29, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Rio Ave(U19) vs Leixoes U19

1-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Uniao Leiria U19 vs Vitoria FC Setubal(U19)


1-0
Sat 29, Sep-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Belenenses(U19) vs Cova Piedade(U19)


0-2
Sat 29, Sep-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
GD Estoril-Praia(U19) vs Maritimo U19


1-0
Sat 29, Sep-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Sporting Lisbon(U19) vs Alverca(U19)

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Sul
Alcanenense U19 vs Academica Coimbra(U19)


0-1
Sat 29, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
FC Famalicao(U17) vs Gil Vicente(U17)


4-0
Sat 29, Sep-19:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
CADE Entroncamento U17 vs Sacavenense(U17)


0-4
Sat 29, Sep-22:45 - Portugal Cup
Leca vs Leixoes

0-1

0-3
Sat 29, Sep-18:30 - Portugal Cup
Gondomar vs Cova Piedade

0-0

1-2
Sat 29, Sep-22:00 - Portugal Primera Liga
Rio Ave vs Boavista FC

2-0

2-1
Sat 29, Sep-19:30 - Portugal Primera Liga
Moreirense vs C.D. Feirense

0-0

1-0
Sat 29, Sep-18:50 - Qatar League
Al Rayyan vs Al Shahaniya

1-0

1-0
Sat 29, Sep-21:00 - Qatar League
Al-Arabi SC vs Al-Sailiya

0-1

0-2
Sat 29, Sep-18:55 - Republic of Azerbaijan Premier League
Neftchi Baku vs Sabail

3-0

4-0
Sat 29, Sep-20:50 - Republic of Azerbaijan Premier League
Sabah FK Baku vs Qarabag

0-0

0-2
Sat 29, Sep-20:15 - Romania - Divizia A
FC Voluntari vs FC Botosani

1-0

1-1
Sat 29, Sep-15:00 - Romania - Liga 2
ACS Poli Timisoara vs Pandurii Targu Jiu

1-1

1-1
Sat 29, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
Daco-Getica Bucuresti vs Politehnica Timisoara

1-0

1-1
Sat 29, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
Dacia Unirea Braila vs Chindia Targoviste

0-0

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - Romania - Liga 2
UTA Arad vs Balotesti

0-0

0-2
Sat 29, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
Academica Clinceni vs Sportul Snagov

0-0

0-1
Sat 29, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
Ripensia Timisoara vs FC Metaloglobus Bucuresti

0-0

0-1
Sat 29, Sep-14:00 - Romania - Liga 2
CS Mioveni vs Universitaea Cluj

0-0

1-1
Sat 29, Sep-15:00 - Russia Div 2 Center
FK Kaluga vs Sokol Saratov

0-1

0-3
Sat 29, Sep-16:00 - Russia Div 2 Center
Metallurg Lipetsk vs Salyut-Energia Belgorod

2-0

3-0
Sat 29, Sep-16:00 - Russia Div 2 Center
FK Kvant Obninsk vs FK Khimki Reserve

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - Russia Div 2 Center
Dinamo Briansk vs Strogino Moscow

2-1

3-1
Sat 29, Sep-17:00 - Russia Div 2 Center
FK Khimik Novomoskovsk vs FK Zvezda Ryazan

0-0

0-1
Sat 29, Sep-14:00 - Russia Div 2 Center
Zorkyi Krasnogorsk vs Saturn

0-0

1-1
Sat 29, Sep-12:00 - Russia Div 2 East
Zenit Irkutsk vs Irtysh 1946 Omsk

0-0

0-0
Sat 29, Sep-13:00 - Russia Div 2 East
Sibir B vs Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk

0-0

1-2
Sat 29, Sep-15:00 - Russia Div 2 South
FK Biolog vs Volgar Astrachan

0-0

2-1
Sat 29, Sep-16:00 - Russia Div 2 West
Veles Moscow vs SFC CRFSO Smolensk

3-0

5-0
Sat 29, Sep-14:00 - Russia Div 2 West
Chertanovo Moscow II vs Znamya Truda

0-0

1-2
Sat 29, Sep-15:00 - Russia Futsal League
Volga Saratov Futsal vs Yugra 2 Futsal

0-1

2-7
Sat 29, Sep-15:00 - Russia Futsal League
Almaz Futsal vs Eleks Favorit Futsal

6-0

11-0
Sat 29, Sep-13:00 - Russia Futsal League
Mospolitekh Moscow Futsal vs Astrakhan Futsal

2-2

6-5
Sat 29, Sep-17:00 - Russia Futsal League
Krasnaya Gvardiya Futsal vs Spartak Moscow Futsal

1-4

1-9
Sat 29, Sep-14:00 - Russia Futsal League
MFK KPRF 2 Futsal vs Orgkhim Futsal

1-0

1-2
Sat 29, Sep-17:30 - Russia Premier League
FC Ufa vs Yenisey Krasnoyarsk

0-1

2-1
Sat 29, Sep-19:59 - Russia Premier League
Lokomotiv Moscow vs FC Akhmat Grozny

0-0

2-0
Sat 29, Sep-12:30 - Russia Premier League
FC Ural Yekaterinburg vs Arsenal Tula

0-1

2-1
Sat 29, Sep-13:30 - Russia Women\\\'s Premier League
Torpedo Izhevsk Women\'s vs CSKA Moscow Women\'s

0-1

0-2
Sat 29, Sep-15:00 - Russia Youth Championship League
FK Krasnodar Youth vs Dinamo Moscow Youth

2-1

2-1
Sat 29, Sep-13:00 - Russia Youth Championship League
FK Anzhi Youth vs Zenit St.Petersburg Youth

0-1

1-1
Sat 29, Sep-17:00 - San Marino Girone A
Folgore/Falciano vs SP Tre Penne

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - San Marino Girone A
SP Tre Fiori vs SS Virtus


5-2
Sat 29, Sep-17:00 - San Marino Girone A
SP Cosmos vs SP Libertas


3-3
Sat 29, Sep-21:35 - Saudi Arabia Professional League
Al Ahli Jeddah vs Al-Baten

1-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - Scotland FA Cup
Civil Service Strollers FC vs Forres Mechanics

0-0

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Scotland FA Cup
Kelty Hearts vs Dalbeattie Star

3-0

3-1
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Championship
Dundee United vs Ross County

1-3

1-5
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Championship
Inverness C.T. vs Queen of the South FC

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Championship
Greenock Morton vs Ayr Utd.

1-1

1-5
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Championship
Alloa Athletic vs Falkirk

0-1

0-2
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Highland Football League
Cove Rangers vs Keith

1-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Highland Football League
Inverurie Loco Works vs Nairn County

0-1

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Highland Football League
Deveronvale vs Turriff United

2-0

3-2
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Highland Football League
Clachnacuddin vs Rothes

1-2

1-4
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Highland Football League
Wick Academy FC vs Huntly

1-2

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Highland Football League
Fort William vs Lossiemouth FC

2-1

3-4
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Highland Football League
Formartine United vs Fraserburgh

2-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Highland Football League
Strathspey Thistle vs Brora Rangers

0-2

0-4
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish League One
Dumbarton vs Raith Rovers

0-4

1-5
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish League One
East Fife vs Stenhousemuir

1-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish League One
Montrose vs Forfar Athletic

1-2

2-2
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish League One
Brechin City vs Stranraer F.C.

1-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish League One
Arbroath vs Airdrieonians

0-1

3-1
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish League Two
Albion Rovers FC vs Stirling Albion

1-0

3-0
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish League Two
Elgin City vs Queen\'s Park

0-1

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish League Two
Berwick Rangers vs Clyde F.C.

2-0

2-3
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish League Two
Edinburgh City vs Cowdenbeath F.C.

0-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish League Two
Annan Athletic vs Peterhead

0-1

1-3
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Premier League
Celtic vs Aberdeen

0-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Premier League
Kilmarnock vs Motherwell FC

2-1

3-1
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Premier League
Hearts vs St. Johnstone

1-0

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Premier League
Hamilton Academical FC vs Dundee

0-1

0-2
Sat 29, Sep-18:00 - Scottish Premier League
St. Mirren vs Hibernian FC

0-1

0-1
Sat 29, Sep-22:30 - Serbia - 1. Liga
Crvena Zvezda vs Mladost Lucani

0-0

2-1
Sat 29, Sep-17:30 - Serbia Prva Liga
OFK Becej 1918 vs FK Trajal Krusevac

1-0

1-0
Sat 29, Sep-13:30 - Singapore League
Balestier Khalsa FC vs DPMM FC

0-0

0-0
Sat 29, Sep-13:30 - Singapore League
Tampines Rovers FC vs Home United FC

0-0

1-1
Sat 29, Sep-13:30 - Singapore League
Singapore Warriors vs Albirex Niigata FC

1-1

1-2
Sat 29, Sep-13:30 - Singapore League
Hougang United FC vs Geylang United FC

0-0

1-1
Sat 29, Sep-19:59 - Slovakia 1. Liga
Spartak Trnava vs Slovan Bratislava

1-1

1-2
Sat 29, Sep-18:00 - Slovakia 1. Liga
SKF Sered vs FC Nitra

1-1

2-1
Sat 29, Sep-21:00 - Slovakia 1. Liga
Zlate Moravce vs MSK Zilina

1-2

1-2
Sat 29, Sep-21:00 - Slovakia 1. Liga
FK Zeleziarne Podbrezova vs Trencin

2-0

2-0
Sat 29, Sep-21:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Zemplin Michalovce vs MFK Ruzomberok

0-2

2-2
Sat 29, Sep-21:00 - Slovakia 1. Liga
FK Senica vs DAC Dunajska Streda

0-0

1-2
Sat 29, Sep-17:30 - Slovakia 2. Liga
Inter Bratislava vs Lokomotiva Kosice

0-0

1-0
Sat 29, Sep-17:30 - Slovakia 2. Liga
MFK Tatran AOS Liptovsky Mikulas vs 1. FC Tatran Presov

1-0

1-0
Sat 29, Sep-17:30 - Slovakia 2. Liga
Partizan Bardejov vs Dukla Banska Bystrica

0-0

1-2
Sat 29, Sep-17:30 - Slovakia 2. Liga
KFC Komarno vs Odeva Lipany

2-0

4-0
Sat 29, Sep-17:30 - Slovenia 2. Liga
NK Nafta vs NK Brezice

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:30 - Slovenia 2. Liga
NK Krka vs NK Fuzinar

2-1

3-1
Sat 29, Sep-17:30 - Slovenia 2. Liga
Jadran Dekani vs NS Drava Ptuj

0-0

0-1
Sat 29, Sep-17:30 - Slovenia 2. Liga
NK Roltek Dob vs NK Bilje

1-0

1-0
Sat 29, Sep-17:30 - Slovenia 2. Liga
NK Radomlje vs Ankaran Hrvatini

2-0

4-0
Sat 29, Sep-17:30 - Slovenia 2. Liga
NK Rogaska vs Tabor Sezana

0-0

1-1
Sat 29, Sep-16:00 - Slovenia 2. Liga
MNK FC Ljubljana vs ASK Bravo

0-2

0-3
Sat 29, Sep-17:00 - South Africa First League
Stellenbosch FC vs Real Kings

1-0

2-0
Sat 29, Sep-17:00 - South Africa First League
Pretoria University vs Maccabi FC

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - South Africa First League
Tshakhuma TM vs Jomo Cosmos

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - South Africa First League
Royal Eagles vs Uthongathi FC

0-0

1-0
Sat 29, Sep-17:00 - South Africa First League
TS Sporting vs FC Cape Town


1-0
Sat 29, Sep-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Rayo Vallecano Women\'s vs Athletic Bilbao Women\'s

1-1

1-1
Sat 29, Sep-14:00 - Spanish Ladies Premier League
Real Betis Women\'s vs Madrid CFF Women\'s

1-1

3-1
Sat 29, Sep-22:45 - Spanish Primera Division
Real Madrid vs Atletico Madrid

0-0

0-0
Sat 29, Sep-15:00 - Spanish Primera Division
Real Sociedad vs Valencia

0-1

0-1
Sat 29, Sep-18:15 - Spanish Primera Division
Barcelona vs Athletic Bilbao

0-1

1-1
Sat 29, Sep-20:30 - Spanish Primera Division
Eibar vs Sevilla

0-0

1-3
Sat 29, Sep-15:30 - Spanish Primera U19
Union Viera(U19) vs Estrella(U19)


1-2
Sat 29, Sep-22:30 - Spanish Segunda Division
Tenerife vs Cadiz

1-0

1-0
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Segunda Division
Sporting de Gijon vs Las Palmas

1-0

1-0
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Segunda Division
Granada CF vs Cordoba C.F.

2-0

4-2
Sat 29, Sep-18:00 - Spanish Segunda Division
CD Lugo vs Mallorca

1-1

1-1
Sat 29, Sep-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Real Madrid Castilla vs CD Artistico Navalcarnero

0-0

3-1
Sat 29, Sep-19:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Unionistas de Salamanca vs Cultural Leonesa

0-1

0-1
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Rapido de Bouzas vs Fuenlabrada

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Oviedo B vs Athletic Bilbao B

1-1

2-1
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Arenas Club de Getxo vs Union Langreo

1-0

4-0
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Amorebieta vs CD Vitoria(SPA)

1-1

2-1
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Leioa vs Gimnastica Torrelavega

0-1

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Gernika vs CD Tudelano

0-1

1-1
Sat 29, Sep-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Sociedad B vs Calahorra

0-0

1-0
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UD Levante B vs Lleida

1-0

1-1
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Valencia CF Mestalla vs CF Badalona

1-2

2-4
Sat 29, Sep-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Barcelona B vs UE Olot

2-1

2-1
Sat 29, Sep-22:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Utrera vs Lucena CF


1-1
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Arcos CF vs Algeciras

1-0

2-1
Sat 29, Sep-21:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Ferriolense vs CE Felanitx


1-2
Sat 29, Sep-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Manacor vs Ibiza Islas Pitiusas


2-1
Sat 29, Sep-19:00 - Spanish Tercera Division 11 Balears
UD Poblense vs CD Llosetense


4-0
Sat 29, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
Mallorca B vs CE Mercadal

1-1

3-2
Sat 29, Sep-19:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Santa Ursula vs Tenisca


2-0
Sat 29, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
CD Mensajero vs CD Marino


3-1
Sat 29, Sep-18:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Villa Santa Brigida vs CD El Cotillo


1-1
Sat 29, Sep-00:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
UD Ibarra vs CD Buzanada

0-0

0-0
Sat 29, Sep-00:00 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tamaraceite vs Union Viera

1-1

1-1
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Tercera Division 13 Murcia
UCAM Murcia B vs La Hoya Lorca CF

0-1

1-1
Sat 29, Sep-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Osasuna B vs AD San Juan


2-1
Sat 29, Sep-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Pamplona vs UD Mutilvera


1-2
Sat 29, Sep-19:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Avance Ezcabarte vs UDC Txantrea


1-2
Sat 29, Sep-19:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Subiza vs CD Pena Sport


1-2
Sat 29, Sep-19:45 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Alesves vs CD Baztan


4-3
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Huarte vs Beti Kozkor KE


1-2
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UCD Burlades vs CA Cirbonero


0-1
Sat 29, Sep-18:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Ardoi vs Valle de Egues


0-2
Sat 29, Sep-21:45 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
CD Arnedo vs CD Pradejon

0-0

1-2
Sat 29, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
Haro Deportivo vs Yague CF


1-0
Sat 29, Sep-14:00 - Spanish Tercera Division 16 La Rioja
UD Logrones B vs CA River Ebro

1-2

5-2
Sat 29, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Villarrubia CF vs Villacanas


2-0
Sat 29, Sep-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
U.M. Escobedo vs Racing Santander B


1-0
Sat 29, Sep-19:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
UD Samano vs CD Guarnizo


2-1
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
CD Naval vs AD Siete Villas


3-3
Sat 29, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Laredo vs CD Cayon


1-0
Sat 29, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Revilla vs Velarde CF

0-2

0-4
Sat 29, Sep-18:30 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Pasaia KE vs San Ignacio


2-0
Sat 29, Sep-19:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
CD Lagun Onak vs SD Balmaseda FC


1-2
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
Sociedad Deportiva Beasain vs Real Sociedad C


1-0
Sat 29, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 4 Euskadi
JD Somorrostro vs SD San Pedro

0-0

1-0
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
FC Asco vs FC Vilafranca

0-2

0-2
Sat 29, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UE Llagostera vs UA Horta

2-0

3-1
Sat 29, Sep-19:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Rayo Ibense vs Acero

0-0

0-1
Sat 29, Sep-19:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Atzeneta UE vs Atletico Saguntino


2-0
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Villarreal C vs CF La Nucia

0-1

0-1
Sat 29, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Vilamarxant CF vs Crevillente

1-1

1-3
Sat 29, Sep-19:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD La Virgen Del Camino vs Atletico Astorga

1-4

1-4
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Gimnastica Segoviana vs Real Avila CF


3-0
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Tordesillas vs CD La Granja

2-1

3-3
Sat 29, Sep-19:59 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Burgos Promesas vs Arandina

0-0

0-0
Sat 29, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Zamora CF vs UD Santa Marta


1-1
Sat 29, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Bembibre vs SC Uxama

2-0

3-1
Sat 29, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
CD Cristo Atletico vs CD Cebrerena


5-2
Sat 29, Sep-21:00 - Sudanese Premier League
Al-Hilal Omdurman vs Al Merreikh


1-0
Sat 29, Sep-17:00 - Swden Women Division 2
Mallbackens IF Women\'s vs Lidkopings FK Women\'s

1-2

1-3
Sat 29, Sep-17:00 - Swden Women Division 2
Kvarnsvedens IK Women\'s vs Vasteras BK 30 Women\'s

4-0

6-0
Sat 29, Sep-17:00 - Sweden Damallsvenskan
IF Limhamn Bunkeflo Women\'s vs Vaxjo FF Women\'s

0-1

2-1
Sat 29, Sep-15:45 - Sweden Damallsvenskan
Hammarby Women\'s vs Kristianstads DFF Women\'s

0-1

0-1
Sat 29, Sep-17:00 - Sweden Div 1 Norra
Skelleftea FF vs Team Thoren FF

0-1

0-1
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 1 Norra
BK Forward vs Rynninge IK

1-0

1-0
Sat 29, Sep-17:00 - Sweden Div 1 Sodra
Atvidabergs FF vs Eskilsminne IF

0-1

0-2
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs IK Oddevold

0-0

1-1
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 1 Sodra
Torns IF vs Kristianstads FC

0-0

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Skovde AIK vs Grebbestads IF

1-0

3-0
Sat 29, Sep-18:00 - Sweden Div 1 Sodra
Utsiktens BK vs Husqvarna FF

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IK Gauthiod vs Karlstad BK

1-2

1-4
Sat 29, Sep-17:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Vanersborgs IF vs Hisingsbacka FC

0-1

2-3
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Torslanda IK vs Skoftebyns IF

1-1

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
Stenungsunds IF vs Vanersborgs FK

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
IFK Uddevalla vs Nordvarmland FF

0-2

1-3
Sat 29, Sep-18:00 - Sweden Div 2 Norra Gotaland
FBK Karlstad vs Vargarda IK

0-1

0-4
Sat 29, Sep-17:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
IFK Mora FK vs BKV Norrtalje

0-2

2-2
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Skiljebo SK vs IFK Stocksund

2-1

5-1
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Karlbergs BK vs Taby

2-0

3-0
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Valbo FF vs Gamla Upsala SK

0-0

0-0
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Norra Svealand
Sundbybergs vs Stromsbergs IF

1-0

2-2
Sat 29, Sep-15:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Ostersund vs Bodens BK

1-2

2-3
Sat 29, Sep-17:30 - Sweden Div 2 Norrland
Harnosands FF vs Friska Viljor FC

0-0

0-1
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Pitea IF vs IFK Timra

1-2

1-5
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Ytterhogdal IK vs Kramfors Alliansen

2-1

3-1
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Gallivare Malmbergets FF vs IFK Lulea

0-1

0-1
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
IFK Umea vs Gottne IF

0-0

2-1
Sat 29, Sep-17:00 - Sweden Div 2 Norrland
Taftea IK vs Hudiksvalls FF

2-1

3-1
Sat 29, Sep-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Solvesborgs GoIF vs Asarums IF FK

1-1

4-1
Sat 29, Sep-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Assyriska Turabdin IK vs IFO Bromolla IF

1-0

2-1
Sat 29, Sep-17:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Osterlen FF vs Dalstorps IF

1-2

2-2
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Raslatts SK vs IFK Hassleholm

0-0

0-0
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Hassleholms IF vs Nassjo FF

0-0

0-3
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Nosaby IF vs Rappe GOIF

0-0

1-1
Sat 29, Sep-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Sodertalje vs Nora BK(SWE)

1-3

2-3
Sat 29, Sep-17:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
AFK Linkoping vs IK Sleipner

1-0

1-0
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Motala AIF FK vs Varmdo IF

1-0

1-0
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Huddinge IF vs Enskede IK

1-0

3-2
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Haninge vs Eskilstuna City FK

2-1

5-1
Sat 29, Sep-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
IF Sylvia vs IFK Aspudden-Tellus

3-0

6-0
Sat 29, Sep-18:00 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Newroz FC vs Varmbols FC

1-1

3-1
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
IFK Malmo FK vs Savedalens IF

0-1

1-3
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Hogaborgs BK vs Assyriska BK

1-1

1-2
Sat 29, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Ullared vs Vinbergs IF

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
IS Halmia vs Lindome GIF

2-0

3-0
Sat 29, Sep-14:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Hittarps IK vs Kvarnby IK

0-0

0-0
Sat 29, Sep-19:59 - Sweden Superettan
Degerfors IF vs Varbergs BoIS FC

0-1

0-1
Sat 29, Sep-18:00 - Sweden Superettan
GAIS vs Helsingborg IF

0-1

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - Swedish Allsvenskan
IK Sirius FK vs IFK Norrkoping

0-1

1-1
Sat 29, Sep-21:00 - Swiss Super League
St. Gallen vs Grasshoppers

0-1

2-1
Sat 29, Sep-21:00 - Swiss Super League
FC Thun vs Young Boys

1-2

1-4
Sat 29, Sep-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Bulle vs FC Martigny Sports


2-2
Sat 29, Sep-19:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Naters vs Meyrin


2-4
Sat 29, Sep-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Grand-Lancy vs Azzurri 90


1-4
Sat 29, Sep-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
Chenois vs FC Echallens


2-1
Sat 29, Sep-19:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 1
FC Vevey Sports 05 vs Young Boys(U21)


1-1
Sat 29, Sep-17:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Black Stars Basel vs FC Biel-Bienne


2-0
Sat 29, Sep-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
Solothurn vs Zug 94


3-1
Sat 29, Sep-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Schotz vs SR Delemont


1-2
Sat 29, Sep-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Luzern U-21 vs SC Zofingen


3-3
Sat 29, Sep-20:30 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
SC Goldau vs Langenthal


1-1
Sat 29, Sep-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
Baden vs FC Winterthur U21


0-1
Sat 29, Sep-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Red Star Zurich vs FC Linth 04


5-3
Sat 29, Sep-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC Mendrisio Stabio vs Gossau


1-3
Sat 29, Sep-18:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
FC United Zurich vs FC Wettswil Bonstetten


2-3
Sat 29, Sep-19:59 - Switzerland Challenge League
Winterthur vs Chiasso

0-0

0-1
Sat 29, Sep-19:59 - Switzerland Challenge League
FC Rapperswil-Jona vs Servette

0-1

1-1
Sat 29, Sep-21:00 - Switzerland Challenge League
Lausanne Sports vs FC Wil 1900

2-0

2-2
Sat 29, Sep-17:00 - Thai League 1
Navy FC vs Port FC

0-4

0-5
Sat 29, Sep-15:00 - Thai League 1
Buriram United vs Pattaya United

1-0

3-0
Sat 29, Sep-16:00 - Thai League 1
Bangkok United FC vs Air Force Central

2-0

6-2
Sat 29, Sep-16:00 - Thai League 1
PT Prachuap F.C. vs Chainat Hornbill FC

0-0

2-0
Sat 29, Sep-14:45 - Thai League 1
Chonburi FC vs Nakhon Ratchasima

2-1

3-1
Sat 29, Sep-15:00 - Thai League 2
Khonkaen FC vs Chiangmai FC

1-2

2-2
Sat 29, Sep-15:00 - Thai League 2
Sisaket FC vs Kasetsart FC

0-0

2-0
Sat 29, Sep-15:00 - Thai League 2
Rayong FC vs PTT Rayong FC

0-0

0-2
Sat 29, Sep-15:00 - Thai League 2
Samut Sakhon vs Ang Thong FC

2-1

3-3
Sat 29, Sep-15:00 - Thai League 2
Udon Thani vs Krabi FC

2-0

4-2
Sat 29, Sep-15:00 - Thai League 2
Trat FC vs Thai Honda FC

2-0

2-1
Sat 29, Sep-15:00 - Thai League 2
Nong Bua Pitchaya vs Army United FC

1-1

1-1
Sat 29, Sep-02:00 - Trinidad and Tobago Pro League
North East Stars F.C. vs Morvant Caledonia United

0-3

0-8
Sat 29, Sep-04:00 - Trinidad and Tobago Pro League
San Juan Jabloteh vs Central FC

2-3

2-4
Sat 29, Sep-18:00 - Tunisia Division 2
A.S. Marsa vs Sfax Railways

1-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - Tunisia Division 2
ES Hammam Sousse vs Sporting Ben Arous

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - Tunisia Division 2
Olympique de Beja vs A.S Djerba

1-0

2-0
Sat 29, Sep-18:00 - Tunisia Division 2
AS Kasserine vs Jendouba Sport

0-1

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - Tunisia Division 2
EO Sidi Bouzid vs Oceano Kerkennah


1-0
Sat 29, Sep-18:00 - Tunisia Division 2
A.S Ariana vs Esperance Sportive Zarzis


1-0
Sat 29, Sep-18:00 - Tunisia Division 2
CS Korba vs AS Slimane

0-0

0-0
Sat 29, Sep-18:00 - Tunisia Division 2
Stade Sportif Sfaxien vs Stade Africain Menzel Bourguiba

1-0

1-1
Sat 29, Sep-18:00 - Tunisia Division 2
Chebba vs CS Jebeniana

1-0

1-0
Sat 29, Sep-18:00 - Tunisia Division 2
CO Medenine vs AS Oued Ellil

0-1

2-1
Sat 29, Sep-18:00 - Tunisia Division 2
ES Rades vs EGS Gafsa


1-0
Sat 29, Sep-18:00 - Tunisia Division 2
ES Jerba Midoun vs US Seliana

0-0

0-0
Sat 29, Sep-15:00 - Turkey 2 Ligi A
Denizlispor vs Elazigspor

0-0

3-0
Sat 29, Sep-15:00 - Turkey 2 Ligi A
Hatayspor vs Altinordu

1-0

1-1
Sat 29, Sep-20:30 - Turkey 2 Ligi A
Karabukspor vs Umraniyespor

0-0

0-1
Sat 29, Sep-17:00 - Turkey Super Lig
Trabzonspor vs Kasimpasa S.K.

1-2

4-2
Sat 29, Sep-17:00 - Turkey Super Lig
Alanyaspor vs Akhisar Bld.Geng

1-0

2-1
Sat 29, Sep-19:59 - Turkey Super Lig
Besiktas JK vs Kayserispor

1-0

2-0
Sat 29, Sep-15:00 - Turkey U21 Ligi 1
Kardemir Karabukspor(U21) vs Umraniyespor(U21)

0-1

2-1
Sat 29, Sep-15:00 - Turkey U21 Super League
Besiktas JK(U21) vs Kayserispor(U21)


3-0
Sat 29, Sep-15:00 - Turkey U21 Super League
Trabzonspor(U21) vs Kasimpasa(U21)


3-0
Sat 29, Sep-14:00 - Turkey U21 Super League
Alanyaspor(U21) vs Akhisar Bld.Geng(U21)


2-0
Sat 29, Sep-17:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
Estonia Women\'s(U17) vs Slovenia Women\'s(U17)

0-0

1-0
Sat 29, Sep-17:00 - UEFA European Women\\\'s U17 Championship
Belarus Women\'s(U17) vs Austria Women\'s(U17)

0-1

0-1
Sat 29, Sep-17:00 - Uganda Super League
Police FC(UGA) vs Bidco Bul Fc

0-1

1-2
Sat 29, Sep-15:00 - Ukraine - Vyscha Liga
Olimpik Donetsk vs PFC Oleksandria

2-1

2-3
Sat 29, Sep-15:00 - Ukraine U21 Liga
Zorya(U21) vs Lviv(U21)

4-0

5-1
Sat 29, Sep-12:00 - Ukraine U21 Liga
Chernomorets Odessa(U21) vs FC Mariupol (U21)

1-3

1-4
Sat 29, Sep-14:00 - Ukraine U21 Liga
Arsenal Kyiv(U21) vs Dynamo Kyiv(U21)

1-1

1-4
Sat 29, Sep-23:55 - USA Major League Soccer
Chicago Fire vs Los Angeles FC

2-0

3-1
Sat 29, Sep-23:30 - Venezuela Segunda Division
Llaneros Guanare vs Hermanos Colmenares

1-3

1-3
Sat 29, Sep-23:00 - Venezuela Segunda Division
Real Frontera vs Union Atletico Falcon

2-0

3-0
Sat 29, Sep-23:30 - Venezuela Segunda Division
Yaracuyanos vs Titanes FC

0-1

0-1
Sat 29, Sep-23:30 - Venezuela Segunda Division
Deportivo JBL del Zulia vs Urena SC

0-1

2-1
Sat 29, Sep-23:00 - Venezuela Segunda Division
LALA FC vs Angostura FC

1-0

2-0
Sat 29, Sep-12:00 - Vietnam First Division
SQC Binh Dinh vs Dong Thap

0-0

0-0
Sat 29, Sep-12:00 - Vietnam First Division
Dong Tam Long An vs Ha Noi II

1-1

2-2
Sat 29, Sep-12:00 - Vietnam First Division
Hue FC vs XM Fico Tay Ninh

1-1

3-2
Sat 29, Sep-12:00 - Vietnam First Division
Dak Lak vs Cong An Nhan Dan

0-0

0-1
Sat 29, Sep-12:00 - Vietnam First Division
Viettel vs Binh Phuoc

0-0

2-0
Sat 29, Sep-12:00 - Vietnam Women\\\'s Tournament
TKS Viet Nam Women\'s vs Hanoi Women\'s

0-1

1-3
Sat 29, Sep-16:00 - Vietnam Women\\\'s Tournament
Son La Women\'s vs TP Ho Chi Minh B Woman\'s

0-2

0-4
Sat 29, Sep-14:00 - Vietnam Women\\\'s Tournament
TNG Women\'s vs TP Ho Chi Minh Woman\'s

0-1

0-4
Sat 29, Sep-17:30 - Wales Cymru Alliance
Rhyl FC vs Airbus UK Broughton

0-1

0-3
Sat 29, Sep-17:30 - Wales Cymru Alliance
Porthmadog vs Denbigh Town

2-0

6-0
Sat 29, Sep-17:30 - Wales Cymru Alliance
Prestatyn Town FC vs Penrhyncoch

1-0

1-1
Sat 29, Sep-17:30 - Wales Cymru Alliance
Guilsfield FC vs Holyhead Hotspur

1-0

1-0
Sat 29, Sep-17:30 - Wales Cymru Alliance
Flint Town United vs Conwy Borough FC

0-1

1-1
Sat 29, Sep-17:30 - Wales Premier League
Aberystwyth Town vs Barry Town United

0-1

0-1
Sat 29, Sep-17:30 - Wales Premier League
Connah\'s Quay Nomads FC vs Carmarthen Town

1-0

3-1
Sat 29, Sep-17:30 - Welsh Football League First Division
Cwmbran Celtic vs Pontypridd


2-1
Sat 29, Sep-17:30 - Welsh Football League First Division
Haverfordwest County vs Goytre AFC


1-0
Sat 29, Sep-17:30 - Welsh Football League First Division
Afan Lido vs Undy Athletic

0-3

0-5
Sat 29, Sep-17:30 - Welsh Football League First Division
Goytre United vs Ton Pentre


1-1
Sat 29, Sep-17:30 - Welsh Football League First Division
Cwmamman United vs Llantwit Major


2-1
Sat 29, Sep-15:00 - Women\\\'s Norwegian Adeccoligaen
Kaupanger Women\'s vs Bossekop Women\'s


1-1
Sat 29, Sep-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Black Rhinos FC vs Triangle FC

3-0

3-1
Sat 29, Sep-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
FC Platinum vs Dynamos FC

2-0

2-0
Sat 29, Sep-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Harare City vs Chicken Inn

0-0

0-0
Sat 29, Sep-17:00 - Zimbabwe Premier Soccer League
Bulawayo City vs Ngezi Platinum Stars

1-0

1-0
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.