Football Results for Sat 1, Sep 2018

All soccer/football results.

Complete Football Results for Sat 1, Sep 2018

BETTING ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET. BETTING TIPS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT WE WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT. 18+ ONLY - PLEASE BET RESPONSIBLY.


Date and Time/Team Half Time Full Time
Sat 1, Sep-21:45 - Albania Super league
Partizani Tirana vs Kastrioti Kruje

1-0

1-0
Sat 1, Sep-23:00 - Algeria Division 1
Bordj Bou Arreridj vs NA Hussein Dey

0-0

0-0
Sat 1, Sep-23:00 - Algeria Division 1
JS Saoura vs USM Alger

3-0

3-0
Sat 1, Sep-20:45 - Algeria Division 1
MO Bejaia vs CS Constantine

1-0

1-0
Sat 1, Sep-20:45 - Algeria Division 1
USM Bel Abbes vs MC Oran

2-0

3-1
Sat 1, Sep-12:30 - Algeria U21
USM Bel Abbes U21 vs MC Oran(U21)

2-2

2-4
Sat 1, Sep-12:30 - Algeria U21
AS Ain Mlila U21 vs JS Kabylie(U21)


1-0
Sat 1, Sep-13:00 - Algeria U21
CR Belouizdad(U21) vs DRB Tadjenanet(U21)

1-0

1-1
Sat 1, Sep-13:00 - Algeria U21
Paradou AC(U21) vs OM Medea(U21)

1-1

4-2
Sat 1, Sep-20:05 - Argentina Prim B Metropolitana
Almirante Brown vs All Boys

1-0

2-0
Sat 1, Sep-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Central Cordoba De Rosario vs Deportivo Laferrere

0-1

0-1
Sat 1, Sep-22:30 - Argentina Prim C Metropolitana
Excursionistas vs Canuelas FC

2-0

4-1
Sat 1, Sep-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Argentino de Rosario vs Central Ballester

0-1

0-1
Sat 1, Sep-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
CDyS Juventud Unida vs Real Pilar

1-0

1-0
Sat 1, Sep-22:30 - Argentina Prim D Metropolitana
Puerto Nuevo vs CA Atlas

1-1

1-1
Sat 1, Sep-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
Ferrol Carril Oeste vs Guillermo Brown

2-0

2-0
Sat 1, Sep-22:30 - Argentinian Primera B - Nacional
CA Brown Adrogue vs Olimpo

2-0

3-0
Sat 1, Sep-23:05 - Argentinian Primera B - Nacional
Chacarita Juniors vs CA Platense

0-1

0-2
Sat 1, Sep-04:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Instituto Cordoba vs Agropecuario de Carlos Casares

0-0

0-1
Sat 1, Sep-04:10 - Argentinian Primera B - Nacional
Temperley vs Villa Dalmine

0-0

0-2
Sat 1, Sep-21:00 - Argentinian Primera B - Nacional
Club Atletico Sarmiento vs Atletico Rafaela

0-0

1-1
Sat 1, Sep-22:30 - Argentinian Primera Super League
CA Banfield vs Patronato Parana

1-0

1-0
Sat 1, Sep-02:00 - Argentinian Primera Super League
Argentinos Juniors vs Lanus

1-0

2-0
Sat 1, Sep-04:00 - Argentinian Primera Super League
San Martin San Juan vs CA Huracan

1-2

1-2
Sat 1, Sep-20:15 - Argentinian Primera Super League
Defensa Y Justicia vs Belgrano

0-1

1-1
Sat 1, Sep-16:00 - Armenia Premier League
FC Pyunik vs Lori Vanadzor

0-3

0-3
Sat 1, Sep-16:00 - Armenia Premier League
Banants Yerevan vs Gandzasar Kapan

1-0

1-0
Sat 1, Sep-16:00 - Armenia Premier League
Alashkert vs FC Artsakh

2-0

6-0
Sat 1, Sep-16:00 - ASEAN Football Championship(Suzuki Cup)
Timor Leste vs Brunei Darussalam

2-0

3-1
Sat 1, Sep-15:30 - Asian Games Soccer
Korea Republic(U23) vs Japan(U23)

0-0

0-0
Sat 1, Sep-12:00 - Asian Games Soccer
Viet Nam(U23) vs United Arab Emirates(23)

1-1

1-1
Sat 1, Sep-12:00 - Australia Brisbane Capital League 1
Caboolture FC vs Western Spirit

0-1

4-1
Sat 1, Sep-12:30 - Australia Brisbane Cup
Bayside United FC vs Grange Thistle SC

1-0

1-1
Sat 1, Sep-10:00 - Australia Capital Gatorade Premier League
Canberra FC vs Cooma Tigers

1-0

5-0
Sat 1, Sep-09:00 - Australia Gold Coast Premier League
Burleigh Heads vs Surfers Paradise

1-0

1-1
Sat 1, Sep-09:30 - Australia New South Wales Northern Premier League
Edgeworth Eagles FC vs Lambton Jaffas

0-0

1-1
Sat 1, Sep-13:30 - Australia New South Wales Premier League
Sydney United vs A.P.I.A. Leichhardt Tigers

1-0

1-1
Sat 1, Sep-12:30 - Australia New South Wales Super League
Central Coast Mariners FC Am vs Northern Tigers

1-2

1-2
Sat 1, Sep-10:00 - Australia New South Wales U20
Mounties Wanderers(U20) vs Mt Druitt Town Rangers(U20)

0-0

0-2
Sat 1, Sep-11:00 - Australia New South Wales U20
Blacktown City(U20) vs Sutherland Sharks(U20)

0-1

0-2
Sat 1, Sep-13:00 - Australia Queensland State Leagues
Peninsula Power vs Souths United

1-0

3-0
Sat 1, Sep-11:00 - Australia Queensland State Leagues
Eastern Suburbs Brisbane vs Logan Lightning

1-0

3-0
Sat 1, Sep-12:00 - Australia Queensland State Women\\\'s Premier League
The Gap NPL Women\'s vs Souths United Women\'s

0-0

2-0
Sat 1, Sep-08:00 - Australia Tasmania Premier League
South Hobart vs Northern Rangers

2-0

3-1
Sat 1, Sep-08:00 - Australia Tasmania Premier League
Clarence United vs Hobart Olympia Warriors

1-1

1-1
Sat 1, Sep-08:00 - Australia Tasmania Premier League
Kingborough Lions vs Devonport City Striker

0-2

0-4
Sat 1, Sep-08:00 - Australia Tasmania Premier League
Hobart Zebras vs Launceston City

2-2

4-4
Sat 1, Sep-09:00 - Australia Victorian Division 1
Sunshine Georgies vs Melbourne Victory FC Am

0-3

2-4
Sat 1, Sep-09:00 - Australia Victorian Division 1
Moreland Zebras vs Whittlesea Ranges FC

1-2

1-2
Sat 1, Sep-09:00 - Australia Victorian Division 1
Langwarrin vs Nunawading City

0-0

1-1
Sat 1, Sep-09:00 - Australia Victorian Division 1
Eastern Lions SC vs Springvale White Eagles

2-0

4-0
Sat 1, Sep-09:00 - Australia Victorian Division 1
Brunswick City vs Ballarat Red Devils

0-1

0-1
Sat 1, Sep-09:00 - Australia Victorian Division 1
Murray United FC vs Goulburn Valley Suns

0-1

2-3
Sat 1, Sep-09:20 - Australia Victorian Division 1
Moreland City vs Box Hill United SC

0-0

1-2
Sat 1, Sep-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Heidelberg Utd Women\'s vs Bayside United Women\'s

1-1

1-3
Sat 1, Sep-09:00 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Geelong Galaxy Women\'s vs Senior NTC Women\'s

1-0

3-0
Sat 1, Sep-09:15 - Australia Victorian Women\\\'s Premier League
Box Hill Women\'s vs Calder United SC Women\'s

0-3

0-4
Sat 1, Sep-20:30 - Austrian Regionalliga Mitte
Grazer AK vs SC Gleisdorf

2-2

2-2
Sat 1, Sep-16:00 - Austrian Regionalliga West
Worgl vs Rheindorf Altach B

0-1

0-4
Sat 1, Sep-16:00 - Belarus Premier League
Dnepr Mogilev vs Luch Minsk

0-0

0-0
Sat 1, Sep-20:30 - Belarus Premier League
Dinamo Brest vs FC Minsk

1-1

2-1
Sat 1, Sep-21:30 - Belgian First Amateur Division
Dessel Sport vs Excelsior Virton

0-2

0-3
Sat 1, Sep-21:30 - Belgian First Amateur Division
Oudenaarde vs FCV Dender EH

0-0

0-0
Sat 1, Sep-21:30 - Belgian First Amateur Division
Thes Sport Tessenderlo vs ASV Geel

1-1

2-1
Sat 1, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
KMSK Deinze vs Sporting Chatelet

0-1

3-1
Sat 1, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
RWD Molenbeek vs Royal FC Liege

1-0

1-0
Sat 1, Sep-22:00 - Belgian First Amateur Division
Lierse Kempenzonen vs Royal Knokke

1-0

1-1
Sat 1, Sep-22:30 - Belgian Jupiler League
Sporting Charleroi vs Royal Excel Mouscron

2-0

3-1
Sat 1, Sep-22:00 - Belgian Jupiler League
St.-Truidense VV vs KV Oostende

0-0

1-0
Sat 1, Sep-22:00 - Belgian Jupiler League
KSC Lokeren vs Red Star Waasland-Beveren

0-0

1-0
Sat 1, Sep-22:30 - Belgium - 2e Klasse
Roeselare vs Lommel SK

1-2

2-2
Sat 1, Sep-23:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Aurora vs The Strongest

0-2

1-2
Sat 1, Sep-04:00 - Bolivia Liga de Futbol Prof
Sport Boys Warnes vs Nacional Potosi

2-0

2-1
Sat 1, Sep-22:00 - Bosnia Premijer Liga
NK Celik vs FK Sarajevo

0-0

0-0
Sat 1, Sep-02:15 - Brasileiro Serie B
Paysandu (PA) vs Juventude (RS)

1-1

3-3
Sat 1, Sep-02:15 - Brasileiro Serie B
Londrina (PR) vs Atletico Clube Goianiense

2-0

4-1
Sat 1, Sep-23:30 - Brasileiro Serie B
Avai FC (SC) vs Figueirense FC

0-1

0-1
Sat 1, Sep-04:30 - Brasileiro Serie B
Ponte Preta vs Vila Nova (GO)

1-0

1-1
Sat 1, Sep-04:30 - Brasileiro Serie B
CRB (AL) vs Sampaio Correa (MA)

1-0

2-1
Sat 1, Sep-22:00 - Brazil Carioca 2
Olaria RJ vs Angra Dos Reis RJ

1-0

1-1
Sat 1, Sep-22:00 - Brazil Carioca 2
Friburguense (RJ) vs Americano (RJ)

0-0

2-0
Sat 1, Sep-22:00 - Brazil Carioca 2
Duque de Caxias vs Sampaio Correa (RJ)

0-0

0-1
Sat 1, Sep-22:00 - Brazil Carioca 2
Bonsucesso vs Serra Macaense RJ

2-0

2-1
Sat 1, Sep-22:00 - Brazil Carioca 2
Audax Rio RJ vs Santa Cruz(RJ)

1-0

3-0
Sat 1, Sep-22:00 - Brazil Carioca 2
Itaborai RJ vs Barra Da Tijuca RJ

2-1

3-1
Sat 1, Sep-22:00 - Brazil Carioca 2
Serrano RJ vs Artsul RJ

0-1

1-2
Sat 1, Sep-03:00 - Brazil Copa Paulista
Penapolense vs CA Votuporanguense SP

0-2

0-2
Sat 1, Sep-23:00 - Brazil Copa Paulista
Noroeste SP vs Rio Claro

0-0

0-0
Sat 1, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
Taubate vs Sao Bernardo

0-0

1-0
Sat 1, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
Nacional SP vs Portuguesa de Desportos

0-1

0-2
Sat 1, Sep-22:00 - Brazil Copa Paulista
Taboao da Serra vs Gremio Osasco Audax

0-2

2-3
Sat 1, Sep-22:00 - Bulgaria Premier
Levski Sofia vs Beroe

0-0

1-0
Sat 1, Sep-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Vitoria Salvador BA vs America MG

0-0

1-0
Sat 1, Sep-23:00 - Campeonato Brasileiro, Serie A
Gremio (RS) vs Botafogo (RJ)

2-0

4-0
Sat 1, Sep-22:00 - Chile Primera Division
San Luis Quillota vs Audax Italiano

0-0

0-0
Sat 1, Sep-03:00 - Chile Primera Division
Universidad de Chile vs Deportes Temuco

1-0

2-1
Sat 1, Sep-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Zhejiang Yiteng FC vs Meizhou Meixian Techand F.C.

2-3

3-3
Sat 1, Sep-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Meizhou Hakka vs Shanghai Shenxin

2-0

2-1
Sat 1, Sep-15:30 - Chinese Football League Divison 1
Heilongjiang Lava Spring vs Yan Bian Fude FC

0-0

2-0
Sat 1, Sep-11:30 - Chinese Football League Divison 1
Liaoning Whowin vs Shijiazhuang Ever Bright FC

1-0

2-1
Sat 1, Sep-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Sichuan Jiuniu vs Shenzhen Renren

1-0

4-1
Sat 1, Sep-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Shenzhen Pengcheng vs Sichuan Annapurna

0-2

1-3
Sat 1, Sep-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Baoding Rongda FC vs Shenyang Urban

0-1

0-2
Sat 1, Sep-15:30 - Chinese Football League Divison 2
Zhenjiang Huasa FC vs Fujian Tianxin

0-2

1-2
Sat 1, Sep-15:35 - Chinese Football League Divison 2
Nantong Zhiyun vs Hainan Boying Seamen

2-1

4-1
Sat 1, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Shaanxi Chang\'an Athletic FC vs Dalian Chanjoy

1-0

2-0
Sat 1, Sep-11:00 - Chinese Football League Divison 2
Shanghai Sunfun vs Hunan Billows

0-4

1-6
Sat 1, Sep-11:30 - Chinese Football League Divison 2
Jiangsu Yancheng vs Yinchuan Helanshan

0-0

0-0
Sat 1, Sep-12:00 - Chinese Football League Divison 2
ShenYang DongJin vs Hebei Elite F.C.


0-3
Sat 1, Sep-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Jiangxi Liansheng vs Yunnan Feihu

0-1

0-1
Sat 1, Sep-12:00 - Chinese Football League Divison 2
BaoTou Nanjiao FC vs BeiJing Tech

0-4

0-4
Sat 1, Sep-12:00 - Chinese Football League Divison 2
Anhui Hefei Guiguan vs Suzhou Dongwu


0-3
Sat 1, Sep-15:35 - Chinese Super League
Guangzhou R&F vs Tianjin Teda

1-0

2-0
Sat 1, Sep-15:35 - Chinese Super League
Dalian Yifang vs Shandong Luneng

2-0

4-3
Sat 1, Sep-15:35 - Chinese Super League
Hebei China Fortune Football Club vs Shanghai SIPG F.C.

1-1

1-1
Sat 1, Sep-22:15 - Club Friendly
Kaizer Chiefs FC vs Supersport United

0-0

0-1
Sat 1, Sep-15:00 - Club Friendly
Ceres FC vs Davao Aguilas

0-2

1-3
Sat 1, Sep-10:00 - Club Friendly
Pine Hills Women\'s vs Peninsula Power Women\'s

0-1

0-2
Sat 1, Sep-11:00 - Club Friendly
Ashfield SC vs Mandurah City

0-1

0-2
Sat 1, Sep-11:00 - Club Friendly
Morley-Windmills vs Western Knights

0-0

0-1
Sat 1, Sep-11:00 - Club Friendly
Rockingham City vs Gwelup Croatia SC

1-0

1-0
Sat 1, Sep-11:00 - Club Friendly
UWA-Nedlands FC vs South West Phoenix

5-0

9-0
Sat 1, Sep-11:00 - Club Friendly
Joondalup City vs Fremantle City

0-0

0-0
Sat 1, Sep-14:30 - Club Friendly
Gokulam vs ONGC FC

0-3

1-4
Sat 1, Sep-12:00 - Club Friendly
Kaya FC vs Global Cebu

1-0

4-0
Sat 1, Sep-23:00 - Colombia Copa Mustang
Boyaca Chico vs La Equidad

0-1

0-1
Sat 1, Sep-01:00 - Concacaf Women\\\'s Cup Qualifying
Antigua & Barbuda Women\'s vs Bermuda women\'s

0-2

0-5
Sat 1, Sep-04:00 - Concacaf Women\\\'s Cup Qualifying
Jamaica Women\'s vs Trinidad & Tobago Women\'s

0-1

4-1
Sat 1, Sep-22:30 - Coppa Italia Lega PRO
US Siracusa vs Reggina

0-1

3-3
Sat 1, Sep-23:30 - Costa Rica Primera Division
AD Carmelita vs AD Grecia

1-2

1-2
Sat 1, Sep-23:00 - Croatia - 1. Division
NK Osijek vs NK Lokomotiva Zagreb

1-0

2-1
Sat 1, Sep-20:30 - Croatia - 1. Division
Slaven Belupo Koprivnica vs Hajduk Split

1-1

1-1
Sat 1, Sep-21:00 - Croatia - 2. Division
Zadar vs HNK Sibenik

0-1

0-2
Sat 1, Sep-21:30 - Croatia - 2. Division
NK Varteks Varazdin vs NK Lucko

0-0

1-0
Sat 1, Sep-21:00 - Cyprus 1 Division
Pafos FC vs Anorthosis Famagusta FC

0-1

1-1
Sat 1, Sep-12:15 - Czech Republic 2. Liga
Pardubice vs Ceske Budejovice

0-0

2-0
Sat 1, Sep-12:15 - Czech Republic 2. Liga
FK Banik Sokolov vs Viktoria Zizkov

0-0

1-0
Sat 1, Sep-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FK Slavoj Vysehrad vs Slovan Velvary

0-0

3-0
Sat 1, Sep-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
FC Pisek vs Karlovy Vary Dvory

0-0

2-1
Sat 1, Sep-12:15 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Olympia Radotin vs Jiskra Domazlice

2-1

4-2
Sat 1, Sep-12:30 - Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
Litomerice vs FK Kraluv Dvur

0-0

0-1
Sat 1, Sep-21:00 - Czech Republic Gambrinus Liga
Slavia Praha vs FC Viktoria Plzen

2-0

4-0
Sat 1, Sep-12:15 - Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
Odra Petrkovice vs Hlucin

2-2

2-2
Sat 1, Sep-12:15 - Czech Republic U19 League
Dukla Praha (U19) vs Pribram U19

1-0

1-2
Sat 1, Sep-15:15 - Czech Republic U19 League
Pardubice(U19) vs Zlin(U19)

1-0

2-0
Sat 1, Sep-13:00 - Czech Republic U19 League
Brno(U19) vs SK Sigma Olomouc(U19)

1-0

3-0
Sat 1, Sep-13:00 - Czech Republic U19 League
Synot Slovacko(U19) vs Ceske Budejovice(U19)

1-0

1-0
Sat 1, Sep-13:00 - Czech Republic U19 League
Sparta Praha(U19) vs Hradec Kralove(U19)

1-1

1-3
Sat 1, Sep-13:00 - Czech Republic U19 League
Slavia Praha(U19) vs Vysocina Jihlava(U19)

3-2

5-2
Sat 1, Sep-15:30 - Denmark - 1. Division
Fredericia vs HB Koge

0-1

3-1
Sat 1, Sep-15:30 - Denmark - 1. Division
Naestved vs FC Roskilde

0-1

3-1
Sat 1, Sep-15:30 - Denmark - 1. Division
Lyngby vs Viborg

0-1

0-5
Sat 1, Sep-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Dalum vs Brabrand IF

0-1

0-1
Sat 1, Sep-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
FC Aarhus Fremad vs Kolding IF

1-0

1-1
Sat 1, Sep-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Odder IGF vs FC Sydvest

1-0

1-1
Sat 1, Sep-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Jammerbugt vs Skive IK

1-0

2-0
Sat 1, Sep-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe A
Vejgaard BK vs Tarup Paarup IF

1-1

1-2
Sat 1, Sep-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Marienlyst vs Avarta

0-1

1-4
Sat 1, Sep-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Middelfart vs Bronshoj

2-0

3-1
Sat 1, Sep-16:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Hillerod Fodbold vs BK Frem

0-0

2-1
Sat 1, Sep-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
HIK vs B 73 Slagelse

1-0

3-3
Sat 1, Sep-15:00 - Denmark - 2. Division Groupe B
Skovshoved vs Vanlose IF

0-1

1-1
Sat 1, Sep-14:30 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Varde_IF Women\'s vs ASA Aarhus Women\'s

0-3

1-7
Sat 1, Sep-15:00 - Denmark Woman\\\'s League Divison 1
Herlufsholm GF Women\'s vs Naesby BK Woman\'s

0-1

0-1
Sat 1, Sep-14:30 - Denmark Youth U19
Aarhus AGF(U19) vs Sonderjyske(U19)

1-1

1-2
Sat 1, Sep-15:00 - Denmark Youth U19
Odense BK U19 vs FC Kobenhavn(U19)

2-2

2-3
Sat 1, Sep-15:00 - Denmark Youth U19
Aalborg BK(U19) vs Esbjerg FB(U19)

2-0

2-4
Sat 1, Sep-15:00 - Denmark Youth U19
Silkeborg IF(U19) vs Brondby(U19)

1-1

2-1
Sat 1, Sep-04:15 - Ecuador Campeonato Serie B
L.D.U.Portoviejo vs Puerto Quito

1-0

2-0
Sat 1, Sep-04:30 - Ecuador Campeonato Serie B
Liga de Loja vs Mushuc Runa

0-1

0-2
Sat 1, Sep-21:00 - Ecuador Campeonato Serie B
CD Clan Juvenil vs Orense SC

1-0

2-1
Sat 1, Sep-21:00 - Ecuador Campeonato Serie B
America de Quito vs Manta FC

1-0

1-1
Sat 1, Sep-23:00 - Egypt Premier League
Enppi vs Zamalek

0-2

1-4
Sat 1, Sep-20:30 - England The Championship
Millwall vs Swansea City

0-0

1-2
Sat 1, Sep-15:00 - England U23 Premier League
Newcastle U23 vs Reading(U23)

2-4

2-4
Sat 1, Sep-15:30 - English Premier League
Leicester City vs Liverpool

0-2

1-2
Sat 1, Sep-20:30 - English Premier League
Manchester City vs Newcastle

1-1

2-1
Sat 1, Sep-14:00 - Estonia Meistri Liiga
FC Kuressaare vs Viljandi JK Tulevik

0-1

1-4
Sat 1, Sep-14:00 - Estonia Meistri Liiga
Paide Linnameeskond vs Tartu JK Tammeka

2-0

2-1
Sat 1, Sep-15:15 - Finland Junior League
TPS Turku Youth vs Inter Turku Am


2-3
Sat 1, Sep-15:00 - Finland Woman\\\'s Cup
Jyvaskylan Pallokerho Women\'s vs Ita-Hakkilan Kilpa Women\'s

7-0

15-0
Sat 1, Sep-16:00 - Finland Woman\\\'s Cup
Futura Juniorit Women\'s vs Jyvaskylan Pallokerho II Women\'s

0-2

2-3
Sat 1, Sep-21:00 - French Championnat Amateur Group A
OGC Nice B vs Jura Sud Foot

0-2

1-3
Sat 1, Sep-20:30 - French Championnat Amateur Group B
FC Bergerac vs Romorantin

0-0

0-0
Sat 1, Sep-20:30 - French Championnat Amateur Group C
Vannes OC vs Le Havre B

0-1

1-2
Sat 1, Sep-20:30 - French Championnat Amateur Group C
Boulogne-Billancourt vs Stade Briochin

0-2

1-6
Sat 1, Sep-22:00 - French Championnat Amateur Group C
Chartres FC vs Bastia CA

0-2

2-2
Sat 1, Sep-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Strasbourg vs Nantes

1-2

2-3
Sat 1, Sep-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Guingamp vs Toulouse

1-2

1-2
Sat 1, Sep-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Angers SCO vs Lille OSC

0-0

1-0
Sat 1, Sep-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Dijon vs Caen

0-1

0-2
Sat 1, Sep-22:00 - French Le Championnat Ligue 1
Stade Reims vs Montpellier HSC

0-0

0-1
Sat 1, Sep-23:00 - Friendly Internationals
France Women\'s vs Mexico Women\'s

1-0

4-0
Sat 1, Sep-07:30 - Friendly Internationals
USA Women\'s vs Chile women\'s

2-0

3-0
Sat 1, Sep-22:00 - FYR Macedonia Prva liga
Rabotnichki vs Akademija Pandev

1-0

1-0
Sat 1, Sep-16:00 - German 3. Liga
SpVgg Unterhaching vs Eintracht Braunschweig

1-0

3-0
Sat 1, Sep-16:00 - German 3. Liga
Karlsruher SC vs Sportfreunde Lotte

1-3

1-3
Sat 1, Sep-16:00 - German 3. Liga
Preuben Munster vs Uerdingen

0-0

0-1
Sat 1, Sep-16:00 - German 3. Liga
SV Meppen vs Hansa Rostock

0-2

1-3
Sat 1, Sep-16:00 - German 3. Liga
Wurzburger Kickers vs SV Wehen Wiesbaden

1-1

3-1
Sat 1, Sep-16:00 - German 3. Liga
Hallescher FC vs VfL Osnabruck

0-0

1-1
Sat 1, Sep-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Energie Cottbus(U17) vs Union Berlin (U17)

0-3

1-4
Sat 1, Sep-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Hertha BSC Berlin(U17) vs Wolfsburg(U17)

0-2

2-2
Sat 1, Sep-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
RasenBallsport Leipzig(U17) vs Tennis Borussia Berlin(U17)

4-1

5-1
Sat 1, Sep-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Nord/Nordost
Borgfeld(U17) vs Hannover 96(U17)

1-1

1-2
Sat 1, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
FC Ingolstadt(U17) vs Hoffenheim(U17)

0-3

0-4
Sat 1, Sep-16:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Bayern Munich(U17) vs Stuttgarter Kickers(U17)

0-0

1-0
Sat 1, Sep-14:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
1. FC Heidenheim(U17) vs Augsburg(U17)

1-3

1-5
Sat 1, Sep-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
Eintracht Frankfurt(U17) vs VfB Stuttgart(U17)

2-2

3-4
Sat 1, Sep-15:00 - German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
SV Wehen Wiesbaden(U17) vs 1. FSV Mainz 05(U17)

0-4

2-4
Sat 1, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Schalke 04 (U17) vs RW Essen(U17)

0-0

1-1
Sat 1, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Bayer Leverkusen(U17) vs MSV Duisburg(U17)

0-1

3-1
Sat 1, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
Preuben Munster(U17) vs Arminia Bielefeld (U17)

0-0

2-0
Sat 1, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
SC Paderborn 07(U17) vs Dortmund(U17)

1-1

2-5
Sat 1, Sep-13:00 - German B-Junioren-Bundesliga West
FC Hennef 05(U17) vs Fortuna Dusseldorf(U17)

0-0

1-1
Sat 1, Sep-20:30 - German Bundesliga
VfB Stuttgart vs Bayern Munich

0-1

0-3
Sat 1, Sep-15:00 - German Bundesliga 2
MSV Duisburg vs Greuther Furth

0-1

0-1
Sat 1, Sep-15:00 - German Bundesliga 2
Arminia Bielefeld vs SSV Jahn Regensburg

3-2

5-3
Sat 1, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Hamburger(U19) vs SC Freiburg(U19)

1-1

1-2
Sat 1, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Tennis Borussia Berlin (U19) vs Dortmund(U19)

0-0

0-1
Sat 1, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Bochum(U19) vs Holstein Kiel(U19)

3-0

6-2
Sat 1, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
FC Kaiserslautern (U19) vs Augsburg(U19)

0-2

1-4
Sat 1, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Rot-Weiss Erfurt (U19) vs Schalke 04 (U19)

0-0

0-1
Sat 1, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Hoffenheim(U19) vs Bayern Munich(U19)

0-3

1-3
Sat 1, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Saarbrucken(U19) vs Magdeburg(U19)

0-1

0-1
Sat 1, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Viktoria Koln(U19) vs VfB Stuttgart U19

0-2

0-3
Sat 1, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
Tus Komet Arsten(U19) vs Hertha BSC Berlin U19

0-3

0-5
Sat 1, Sep-13:00 - German Junioren Bundesliga Cup
SG 99 Andernach(U19) vs RB Leipzig(U19)

0-4

0-8
Sat 1, Sep-14:00 - German Junioren Bundesliga Cup
FSV Frankfurt (U19) vs St. Pauli(U19)

0-1

2-3
Sat 1, Sep-15:00 - German Junioren Bundesliga Cup
FV Offenburg U19 vs SV Sandhausen(U19)

2-2

2-4
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Wacker Burghausen vs TSV Buchbach

1-0

2-1
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Greuther Furth II vs TSV 1860 Rosenheim

0-1

0-1
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Bayern
FV Illertissen vs SV Schalding Heining

0-2

0-2
Sat 1, Sep-15:00 - Germany - Regionalliga Bayern
Nurnberg Am vs SV Heimstetten

1-0

3-0
Sat 1, Sep-15:30 - Germany - Regionalliga Nordost
Bischofswerdaer FV 08 vs Hertha BSC Berlin Am

0-0

0-1
Sat 1, Sep-15:30 - Germany - Regionalliga Nord
SC Weiche Flensburg 08 vs VfL Oldenburg

0-0

1-0
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Nord
SSV Jeddeloh vs BSV Rehden

1-0

2-1
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
SV Elversberg vs SSV Ulm 1846

0-0

0-1
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FK Pirmasens vs SC Freiburg (Am)

0-1

1-4
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
FC 08 Homburg vs TSG Hoffenheim Am.

1-0

1-2
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga Sued
Astoria Walldorf vs Mainz Am

0-0

0-2
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga West
TSV Alemannia Aachen vs SV Rodinghausen

0-0

1-1
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga West
Wattenscheid vs RW Oberhausen

0-0

0-1
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga West
Viktoria Koln vs SC Wiedenbruck

1-0

3-0
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga West
Monchengladbach AM. vs Wuppertaler SV

1-0

2-1
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Lippstadt vs TV Herkenrath

1-0

2-1
Sat 1, Sep-16:00 - Germany - Regionalliga West
SV Straelen vs Kaan Marienborn

0-1

3-2
Sat 1, Sep-13:00 - Granatkin Memorial Cup U18
Turkey(U18) vs Kazakhstan(U18)

0-1

0-1
Sat 1, Sep-22:30 - Greece Super League
Atromitos Athens vs Xanthi

0-0

0-0
Sat 1, Sep-22:30 - Greece Super League
Asteras Tripolis vs AEK Athens

0-1

0-1
Sat 1, Sep-20:15 - Greece Super League
Panathinaikos vs Lamia

1-1

3-1
Sat 1, Sep-15:00 - Greece U19
Asteras Tripolis(U19) vs AEK Athens(U19)

0-1

0-1
Sat 1, Sep-13:30 - Greece U19
Panathinaikos(U19) vs Lamia U19

2-0

2-0
Sat 1, Sep-12:00 - Greece U19
Olympiakos Piraeus(U19) vs Pas Giannina(U19)

1-0

4-1
Sat 1, Sep-12:00 - Greece U19
Panaitolikos Agrinio(U19) vs OFI Crete(U19)

2-2

4-2
Sat 1, Sep-12:00 - Greece U19
Atromitos Athens(U19) vs Xanthi(U19)

0-0

1-0
Sat 1, Sep-22:45 - Holland Eredivisie
Fortuna Sittard vs FC Utrecht

0-0

1-1
Sat 1, Sep-20:30 - Holland Eredivisie
VVV Venlo vs SC Heerenveen

0-1

1-1
Sat 1, Sep-21:45 - Holland Eredivisie
SBV Excelsior vs ADO Den Haag

0-2

2-4
Sat 1, Sep-21:45 - Holland Eredivisie
PSV Eindhoven vs Willem II

4-0

6-1
Sat 1, Sep-05:15 - Honduras Liga Nacional
Honduras Progreso vs Real de Minas

0-0

0-1
Sat 1, Sep-13:30 - HongKong Premier League
Dreams Sports Club vs Hong Kong Pegasus FC

1-2

1-4
Sat 1, Sep-21:30 - Hungary NB1
MTK Budapest FC vs Kisvarda

0-1

0-1
Sat 1, Sep-21:30 - Hungary NB1
Ujpest FC vs Budapest Honved

0-0

0-0
Sat 1, Sep-21:30 - Hungary NB1
Diosgyor VTK vs PAKSI FC

0-0

0-0
Sat 1, Sep-21:30 - Hungary NB1
Mezokovesd-Zsory vs Puskas Akademia

1-0

2-0
Sat 1, Sep-11:00 - Hungary U19 League
Budapest Honved U19 vs Ferencvarosi TC U19

0-0

0-0
Sat 1, Sep-14:00 - Hungary U19 League
MTK Budapest FC (U19) vs Diosgyor VTK(U19)

1-0

3-0
Sat 1, Sep-12:00 - Hungary U19 League
Puskas Akademia Fehervar(U19) vs Gyori ETO FC U19

0-2

1-3
Sat 1, Sep-22:30 - Ireland Division 1
Longford Town vs Cabinteely FC

2-0

4-1
Sat 1, Sep-21:00 - Israel Premier League
Maccabi Netanya vs Hapoel Bnei Sakhnin FC

1-1

1-1
Sat 1, Sep-21:45 - Israel Premier League
Hapoel Tel Aviv vs Hapoel Haifa

0-0

1-0
Sat 1, Sep-11:00 - Israel U19 League
Ironi Ramat Hasharon U19 vs Beitar Jerusalem Oren (U19)

0-0

0-2
Sat 1, Sep-11:00 - Israel U19 League
Hapoel Tel Aviv(U19) vs Hapoel Raanana Roei U19

0-0

2-0
Sat 1, Sep-11:30 - Israel U19 League
Beitar Nes Tubruk(U19) vs Maccabi Petah Tikva Asis Dabid (U19)

0-2

1-4
Sat 1, Sep-22:30 - Italian Serie A
Parma Calcio 1913 vs Juventus

1-1

1-2
Sat 1, Sep-09:00 - Japan Futsal League
voscuore sendai Futsal vs Espo Lada Hokkaido Futsal

0-1

3-4
Sat 1, Sep-06:00 - Japan Women\\\'s Football League Division 2
Spring Yokohama FC Seagulls Women\'s vs AS Elfen Sayama Women\'s

0-0

2-3
Sat 1, Sep-13:30 - Japanese J-League Division 1
Yokohama F Marinos vs Kashiwa Reysol

1-0

3-1
Sat 1, Sep-09:00 - Japanese J-League Division 1
Consadole Sapporo vs Vissel Kobe

1-0

3-1
Sat 1, Sep-14:00 - Japanese J-League Division 1
Vegalta Sendai vs Shimizu S-Pulse

1-0

2-1
Sat 1, Sep-14:00 - Japanese J-League Division 1
Gamba Osaka vs Kawasaki Frontale

1-0

2-0
Sat 1, Sep-14:00 - Japanese J-League Division 1
Jubilo Iwata vs Nagoya Grampus Eight

0-1

1-6
Sat 1, Sep-14:00 - Japanese J-League Division 1
Sanfrecce Hiroshima vs Kashima Antlers

2-1

3-1
Sat 1, Sep-14:30 - Japanese J-League Division 1
Urawa Red Diamonds vs Cerezo Osaka

1-1

1-2
Sat 1, Sep-13:00 - Japanese League Division 2
Avispa Fukuoka vs Oita Trinita

0-0

1-0
Sat 1, Sep-13:00 - Japanese League Division 2
Ventforet Kofu vs FC Machida Zelvia

0-2

0-2
Sat 1, Sep-13:00 - Japanese League Division 2
Mito Hollyhock vs Matsumoto Yamaga FC

1-0

1-1
Sat 1, Sep-13:00 - Japanese League Division 2
Yokohama FC vs Kyoto Sanga FC

1-0

3-1
Sat 1, Sep-13:00 - Japanese League Division 2
FC Gifu vs Omiya Ardija

0-0

0-1
Sat 1, Sep-13:00 - Japanese League Division 2
Kamatamare Sanuki vs Tokushima Vortis

0-2

0-4
Sat 1, Sep-14:00 - Japanese League Division 2
Yamagata Montedio vs Roasso Kumamoto

1-0

2-1
Sat 1, Sep-14:00 - Japanese League Division 2
Ehime FC vs Albirex Niigata

0-0

0-0
Sat 1, Sep-14:00 - Japanese League Division 2
Tochigi SC vs Fagiano Okayama

0-1

0-1
Sat 1, Sep-14:00 - Japanese League Division 2
Zweigen Kanazawa vs Tokyo Verdy

0-0

0-1
Sat 1, Sep-14:00 - Japanese League Division 2
Renofa Yamaguchi vs JEF United Ichihara Chiba

0-1

0-4
Sat 1, Sep-13:30 - Japanese League Division 3
Kataller Toyama vs FC Tokyo(U23)

0-0

0-1
Sat 1, Sep-20:30 - Jordan Professional Premier League
Al- Ahli vs Al Aqaba SC

0-3

0-4
Sat 1, Sep-12:00 - K-National League
Gyeongju KHNP vs Gimhae City FC

0-0

0-0
Sat 1, Sep-16:00 - Kenya Premier League
Mathare United FC vs Kakamega Homeboyz

1-0

2-0
Sat 1, Sep-16:00 - Kenya Premier League
Sony Sugar FC vs Bandari FC

0-0

0-1
Sat 1, Sep-16:00 - Kenya Premier League
Nzoia United vs Vihiga

1-0

1-0
Sat 1, Sep-10:00 - Korea K3 League
Pyeongchang FC vs Siheung City


0-4
Sat 1, Sep-10:00 - Korea K3 League
Jeonju Citizen FC vs Pocheon FC


0-1
Sat 1, Sep-10:00 - Korea K3 League
Icheon Citizen FC vs Gyeongju Citizen FC


1-1
Sat 1, Sep-10:00 - Korea K3 League
Cheongju Jikji FC vs Gimpo FC


1-1
Sat 1, Sep-10:00 - Korea K3 League
Paju Citizen FC vs Yangju Citizen FC


3-0
Sat 1, Sep-10:00 - Korea K3 League
Hwaseong FC vs Chuncheon Citizen


2-1
Sat 1, Sep-10:00 - Korea K3 League
FC Uijeongbu vs Yeoju Sejong


0-2
Sat 1, Sep-10:00 - Korea K3 League
Busan FC vs Goyang FC


6-1
Sat 1, Sep-10:00 - Korea K3 League
Chungju Citizen vs Seoul United


4-2
Sat 1, Sep-11:00 - Korea K3 League
Jungnang Chorus Mustang FC vs Pyeongtaek Citizen


1-2
Sat 1, Sep-14:30 - Korea League 1
Sangju Sangmu FC vs Jeonnam Dragons

0-1

1-2
Sat 1, Sep-15:00 - Korea League 1
Gangwon FC vs FC Seoul

0-0

0-0
Sat 1, Sep-14:00 - Korea League 2
Gwangju Football Club vs Busan I\'Park

2-0

3-3
Sat 1, Sep-14:00 - Korea League 2
FC Anyang vs Asan Mugunghwa FC

1-0

3-0
Sat 1, Sep-22:00 - Kuwait Premier League
Al-Salmiyah vs Al-Arabi Club

0-0

2-1
Sat 1, Sep-16:00 - Latvia - 1. Division
FK Ventspils vs Rigas Futbola skola

1-0

2-0
Sat 1, Sep-16:00 - Lithuania - 2. Division
Koralas vs Dziugas Telsiai

0-0

0-2
Sat 1, Sep-14:00 - Lithuania Cup
Viltis Vilnius vs Stumbras Kaunas

0-2

0-3
Sat 1, Sep-04:00 - Mexico Primera Division
Monarcas Morelia vs Queretaro FC

0-1

1-4
Sat 1, Sep-06:00 - Mexico Primera Division
Puebla vs Monterrey

0-1

2-1
Sat 1, Sep-06:06 - Mexico Primera Division
Club Tijuana vs Club Necaxa

0-0

1-0
Sat 1, Sep-04:00 - Mexico Primera Divison A
UAEM Potros vs Venados FC

0-0

0-0
Sat 1, Sep-05:00 - Mexico Primera Divison A
CF Atlante vs CSyD Dorados de Sinaloa

0-0

1-0
Sat 1, Sep-05:05 - Mexico Primera Divison A
Correcaminos UAT vs Mineros de Zacatecas

0-0

1-2
Sat 1, Sep-07:30 - Mexico Primera Divison A
Cimarrones de Sonora vs Tampico Madero

2-0

2-1
Sat 1, Sep-01:00 - Mexico Youth U20
Monarcas Morelia U20 vs Queretaro U20


1-1
Sat 1, Sep-02:00 - Mexico Youth U20
Puebla(U20) vs Monterrey U20

1-0

1-1
Sat 1, Sep-22:00 - Montenegro Prva Crnogorska Liga
FK Buducnost Podgorica vs OFK Petrovac

1-1

1-1
Sat 1, Sep-22:00 - Morocco Cup
Olympique Club de Khouribga vs Najah Souss Agadir

0-0

2-0
Sat 1, Sep-07:00 - New Zealand Northern Leagues
Central United Auckland vs Glenfield Rovers

0-1

2-2
Sat 1, Sep-15:00 - Norway 2 Division B
Skeid Oslo vs KFUM Oslo

1-1

2-3
Sat 1, Sep-15:00 - Norway 3. Divisjon
Drobak-Frogn IL vs SK Traeff

1-1

1-3
Sat 1, Sep-15:00 - Norway 3. Divisjon
Forde IL vs Stord IL

1-2

1-2
Sat 1, Sep-22:50 - Paraguayan Division 2
Resistencia SC vs Deportivo Caaguazu

0-1

0-1
Sat 1, Sep-03:10 - Paraguayan Primera Division
Deportivo Capiata vs Sportivo Luqueno

0-1

2-1
Sat 1, Sep-00:30 - Peru Primera Division
UTC Cajamarca vs Universidad San Martin de Porres

0-0

0-0
Sat 1, Sep-16:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
GKS Belchatow Youth vs Cracovia Krakow Youth

2-1

2-2
Sat 1, Sep-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Korona Kielce Youth vs Zaglebie Lubin Youth

1-0

2-0
Sat 1, Sep-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Lech Poznan Youth vs Legia Warszawa Youth

0-0

0-2
Sat 1, Sep-14:00 - Poland Centralna Liga Juniorow
Wisla Krakow Youth vs Pogon Szczecin Youth

1-2

1-2
Sat 1, Sep-22:30 - Poland - Ekstraklasa
Lech Poznan vs Piast Gliwice

1-0

1-1
Sat 1, Sep-21:00 - Poland - I liga
Puszcza Niepolomice vs Podbeskidzie

1-2

3-2
Sat 1, Sep-21:10 - Poland - I liga
Sandecja Nowy Sacz vs Stal Mielec

0-0

2-0
Sat 1, Sep-21:00 - Poland - II liga
Znicz Pruszkow vs Skra Czestochowa

2-0

2-1
Sat 1, Sep-21:45 - Poland - II liga
Olimpia Elblag vs GKS Belchatow

0-0

0-1
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Benfica(U23) vs Feirense(U23)

1-1

1-1
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Campeonato Nacional U23
Portimonense(U23) vs CD Aves(U23)

0-2

1-3
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
FC Porto U19 vs Rio Ave(U19)

2-0

4-0
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao Norte
Aves(U19) vs SC Freamunde(U19)

0-1

1-2
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Vitoria SC Guimaraes U17 vs Spg C Braga(U17)


2-3
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Ad Barroselas(U17) vs Rio Ave(U17)


0-2
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
GD Cachao(U17) vs Chaves U17


1-4
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Gil Vicente(U17) vs Pacos Ferreira(U17)


0-3
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Palmeiras FC(U17) vs FC Famalicao(U17)


3-4
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie A
Moreirense(U17) vs Vianense U17


6-0
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Leixoes(U17) vs Boavista(U17)

0-1

0-1
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Sp Espinho(U17) vs Sousense(U17)


1-0
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Anadia(U17) vs Lusitano(U17)


1-2
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie B
Tondela(U17) vs Feirense(U17)

1-0

2-0
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Sporting Lisbon Sad(U17) vs Uniao Almeirim(U17)

1-0

8-0
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Uniao Leiria(U17) vs Associacao Naval(U17)


1-0
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
ARCB Valongo(U17) vs EAS Marinha Grande(U17)


3-8
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Sacavenense(U17) vs Loures(U17)


2-2
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie C
Sintrense(U17) vs CADE Entroncamento U17


2-1
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
FC Barreirense(U17) vs Lusitano Evora(U17)


1-0
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Portimonense U17 vs Despertar SC(U17)

1-0

3-0
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
GD Estoril-Praia(U17) vs Casa Pia AC(U17)

0-0

0-0
Sat 1, Sep-14:00 - Portugal Champions NACIONAL Juniores B Serie D
Real Sport Clube(U17) vs Vitoria FC Setubal(U17)


1-0
Sat 1, Sep-14:15 - Portugal Liga de Honora
Academica Coimbra vs SL Benfica B

0-1

1-1
Sat 1, Sep-00:15 - Portugal Primera Liga
Vitoria Guimaraes vs Desportivo de Tondela

1-0

1-0
Sat 1, Sep-22:00 - Portugal Primera Liga
C.D. Santa Clara vs Boavista FC

1-1

4-2
Sat 1, Sep-20:20 - Qatar League
Al-Arabi SC vs Umm Salal

2-0

5-1
Sat 1, Sep-22:30 - Romania - Divizia A
CS Universitatea Craiova vs Dinamo Bucuresti

1-0

3-0
Sat 1, Sep-14:30 - Romania - Liga 2
ACS Poli Timisoara vs UTA Arad

0-1

0-3
Sat 1, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
Daco-Getica Bucuresti vs Pandurii Targu Jiu

1-1

2-2
Sat 1, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
Dacia Unirea Braila vs Sportul Snagov

0-1

0-3
Sat 1, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
CS Mioveni vs FC Metaloglobus Bucuresti

3-0

5-0
Sat 1, Sep-12:00 - Romania - Liga 2
CS Aerostar Bacau vs Politehnica Timisoara

0-1

1-2
Sat 1, Sep-16:00 - Russia First Division
FC Tom Tomsk vs SKA Khabarovsk

1-1

4-1
Sat 1, Sep-16:00 - Russia First Division
Fakel Voronezh vs Zenit-2 St.Petersburg

1-1

2-2
Sat 1, Sep-12:00 - Russia First Division
Luch Energiya Vladivostok vs Mordovia Saransk

0-0

0-1
Sat 1, Sep-15:00 - Russia Premier League
Krylya Sovetov Samara vs Anzhi Makhachkala

0-0

1-0
Sat 1, Sep-16:00 - Russia Youth Championship League
Dinamo Moscow Youth vs FK Orenburg Youth

1-1

2-1
Sat 1, Sep-12:00 - Russia Youth Championship League
Yenisey Krasnoyarsk Youth vs Arsenal Tula Youth

0-1

1-1
Sat 1, Sep-20:20 - Saudi Arabia Professional League
Al Ahli Jeddah vs Al-Taawon

0-1

1-1
Sat 1, Sep-22:00 - Serbia - 1. Liga
FK Napredak Krusevac vs FK Vozdovac

0-0

0-0
Sat 1, Sep-22:00 - Serbia - 1. Liga
Radnik Surdulica vs Proleter Novi Sad

0-0

0-0
Sat 1, Sep-23:00 - Serie C - Brazil
Bragantino SP vs Operario Ferroviario PR

0-0

0-0
Sat 1, Sep-14:00 - Singapore Cup
Albirex Niigata FC vs Hougang United FC

1-0

2-0
Sat 1, Sep-14:00 - Singapore Cup
Balestier Khalsa FC vs Geylang United FC

0-0

1-0
Sat 1, Sep-21:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Ruzomberok vs FK Senica

2-0

4-0
Sat 1, Sep-21:00 - Slovakia 1. Liga
FC Nitra vs Zlate Moravce

1-1

4-1
Sat 1, Sep-21:00 - Slovakia 1. Liga
MFK Zemplin Michalovce vs FK Zeleziarne Podbrezova

1-0

2-0
Sat 1, Sep-21:00 - Slovakia 1. Liga
DAC Dunajska Streda vs SKF Sered

3-0

5-0
Sat 1, Sep-22:30 - Slovenia 2. Liga
NK Nafta vs NS Drava Ptuj

1-1

1-1
Sat 1, Sep-08:30 - South Australian Premier League
Adelaide Raiders SC vs Adelaide Blue Eagles

2-0

3-1
Sat 1, Sep-13:30 - South Australian Super League
Campbelltown City SC vs Adelaide City FC

0-0

1-0
Sat 1, Sep-11:00 - South Australian Women\\\'s Premier League
Adelaide City FC Women\'s vs Metropolis Union Women\'s

1-0

1-0
Sat 1, Sep-22:45 - Spanish Primera Division
Real Madrid vs Leganes

1-1

4-1
Sat 1, Sep-20:30 - Spanish Primera Division
Celta Vigo vs Atletico Madrid

0-0

2-0
Sat 1, Sep-00:00 - Spanish Primera Division
Eibar vs Real Sociedad

1-1

2-1
Sat 1, Sep-00:00 - Spanish Primera Division
Villarreal vs Girona

0-0

0-1
Sat 1, Sep-15:00 - Spanish Primera U19
Juventud Laguna(U19) vs Las Palmas(U19)

0-1

0-2
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Primera U19
UD Alzira(U19) vs Valencia(U19)

1-0

1-0
Sat 1, Sep-14:00 - Spanish Primera U19
SD Amorebieta(U19) vs Eibar(U19)

0-0

0-0
Sat 1, Sep-22:30 - Spanish Segunda Division
Tenerife vs Deportivo La Coruna

0-1

2-2
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Segunda Division
Cadiz vs Real Oviedo

0-0

1-1
Sat 1, Sep-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
Rapido de Bouzas vs CD Artistico Navalcarnero

0-1

0-3
Sat 1, Sep-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
CD Guijuelo vs Fuenlabrada

0-0

1-0
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 1
San Sebastian Reyes vs Inter de Madrid

2-1

3-3
Sat 1, Sep-22:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Gimnastica Torrelavega vs Athletic Bilbao B

0-0

0-0
Sat 1, Sep-20:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
CD Mirandes vs Racing Santander

1-1

1-1
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
Real Sociedad B vs Cultural de Durango

1-0

3-0
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
SD Gernika vs Sporting de Gijon B

0-0

0-0
Sat 1, Sep-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 2
UD Logrones vs Barakaldo CF

1-1

1-1
Sat 1, Sep-20:15 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
CD Ebro vs CF Badalona

0-0

0-0
Sat 1, Sep-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Barcelona B vs SD Ejea

0-0

0-1
Sat 1, Sep-21:30 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
Ontinyent CF vs CD Castellon

0-1

2-1
Sat 1, Sep-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 3
UE Cornella vs UD Levante B

1-0

1-0
Sat 1, Sep-22:00 - Spanish Segunda Division B Grupo 4
Talavera de la Reina vs Almeria B

0-0

2-0
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 1 Galicia
Compostela vs Celtiga FC


3-0
Sat 1, Sep-22:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Ecija Balompie vs Cordoba CF B

0-1

0-1
Sat 1, Sep-22:30 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD Utrera vs Xerez Deportivo

1-0

2-0
Sat 1, Sep-20:45 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
CD San Roque de Lepe vs UB Lebrijana

1-0

3-1
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 10 Andalucia y Ceuta
Conil CF vs AD Ceuta


0-2
Sat 1, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CD Llosetense vs CF Soller

1-3

6-3
Sat 1, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 11 Balears
CF Platges De Calvia vs CE Mercadal


1-0
Sat 1, Sep-15:30 - Spanish Tercera Division 12 Canarias
Tamaraceite vs UD Ibarra


2-0
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 14 Extremadura
Atletico Pueblonuevo vs Olivenza

0-0

1-1
Sat 1, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
CD Huarte vs AD San Juan


0-3
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
Osasuna B vs CD Subiza


2-0
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 15 Navarra
UD Mutilvera vs CD Beti Onak


0-2
Sat 1, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 17 Aragon
CD Sarinena vs SD Tarazona

0-0

0-0
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 18 Castilla La Mancha
Villacanas vs CD Guadalajara


1-0
Sat 1, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 3 Cantabria
SD Revilla vs CD Cayon

0-1

0-1
Sat 1, Sep-22:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Sant Andreu vs FC Santboia

2-0

3-1
Sat 1, Sep-22:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
UA Horta vs San Cristobal

2-0

4-0
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 5 Catalunya
Pobla De Mafumet CF vs FE Grama

3-0

4-0
Sat 1, Sep-22:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Villarreal C vs Elche CF Ilicitano

0-0

2-0
Sat 1, Sep-21:00 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
UD Rayo Ibense vs Silla CF

0-0

0-0
Sat 1, Sep-21:30 - Spanish Tercera Division 6 Comunitat Valenciana
Vilamarxant CF vs Acero

0-0

0-0
Sat 1, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Atletico Bembibre vs CD Cristo Atletico

0-0

0-1
Sat 1, Sep-20:30 - Spanish Tercera Division 8 Castilla y Leon
Burgos Promesas vs CD La Granja

0-1

1-1
Sat 1, Sep-13:00 - SVK U19 A League
FK Senica(U19) vs Trencin(U19)

0-0

0-2
Sat 1, Sep-13:00 - SVK U19 A League
DAC Dunajska Streda(U19) vs Zemplin Michalovce(U19)

1-0

3-1
Sat 1, Sep-13:00 - SVK U19 A League
MFK Ruzomberok(U19) vs Slovan Bratislava(U19)

1-0

3-1
Sat 1, Sep-13:00 - SVK U19 A League
Spartak Trnava(U19) vs 1. FC Tatran Presov(U19)

1-0

3-1
Sat 1, Sep-15:00 - Sweden Div 1 Sodra
Tvaakers IF vs Ljungskile SK

0-1

1-2
Sat 1, Sep-16:00 - Sweden Div 2 Norrland
Friska Viljor FC vs Gottne IF

0-0

0-0
Sat 1, Sep-15:00 - Sweden Div 2 Ostra Gotaland
Nassjo FF vs Dalstorps IF

1-1

1-2
Sat 1, Sep-15:30 - Sweden Div 2 Sodra Svealand
Nora BK(SWE) vs IFK Aspudden-Tellus

0-1

0-1
Sat 1, Sep-15:00 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Lindome GIF vs Ullared

2-0

4-0
Sat 1, Sep-15:30 - Sweden Div 2 Vastra Gotaland
Vinbergs IF vs Kvarnby IK

1-1

2-1
Sat 1, Sep-13:30 - Sweden U19
Landskrona BoIS(U19) vs IK Oddevold(U19)

0-2

0-3
Sat 1, Sep-21:00 - Swiss Super League
FC Lugano vs Zurich

1-0

1-0
Sat 1, Sep-21:00 - Swiss Super League
Sion vs Young Boys

0-1

0-3
Sat 1, Sep-22:00 - Switzerland - 1.Liga Gruppe 2
FC Bassecourt vs SC Goldau


4-2
Sat 1, Sep-20:45 - Tunisia Division 1
Club Sportif Sfaxien vs US Tataouine

0-1

2-1
Sat 1, Sep-22:45 - Turkey 2 Ligi A
Altay Spor Kulubu vs Adanaspor

0-1

2-2
Sat 1, Sep-20:15 - Turkey 2 Ligi A
Eskisehirspor vs Karabukspor

2-0

2-0
Sat 1, Sep-20:30 - Turkey 2 Ligi A
Elazigspor vs Balikesirspor

1-0

1-2
Sat 1, Sep-21:00 - Turkey 3 Ligi Grupo 3
Kocaelispor vs Fatsa Belediyespor

2-0

2-0
Sat 1, Sep-22:45 - Turkey Super Lig
Trabzonspor vs Galatasaray

3-0

4-0
Sat 1, Sep-22:45 - Turkey Super Lig
Alanyaspor vs Goztepe

0-0

1-0
Sat 1, Sep-20:15 - Turkey Super Lig
Fenerbahce vs Kayserispor

1-0

2-3
Sat 1, Sep-20:15 - Turkey Super Lig
Akhisar Bld.Geng vs Sivasspor

0-0

1-1
Sat 1, Sep-12:00 - Turkey U21 Ligi 1
Umraniyespor(U21) vs Giresunspor (U21)

1-0

2-1
Sat 1, Sep-20:30 - Ukraine - Vyscha Liga
FC Shakhtar Donetsk vs FC Mariupol

1-0

2-0
Sat 1, Sep-15:00 - Ukraine U21 Liga
FC Shakhtar Donetsk(U21) vs FC Mariupol (U21)

1-0

3-0
Sat 1, Sep-14:00 - Ukraine U21 Liga
Desna Chernihiv(U21) vs Olimpic Donetsk(U21)

0-0

0-0
Sat 1, Sep-14:00 - Ukraine U21 Liga
Lviv(U21) vs PFC Oleksandria(U21)

0-1

0-4
Sat 1, Sep-22:30 - Uruguay Primera Division
Centro Atletico Fenix vs CA River Plate

1-1

1-3
Sat 1, Sep-22:30 - Uruguay Primera Division
Rampla Juniors FC vs Montevideo Wanderers

0-0

0-1
Sat 1, Sep-23:00 - Uruguay Primera Division
Nacional Montevideo vs Racing Club Montevideo

0-0

1-0
Sat 1, Sep-22:30 - Uruguay Segunda Division
Miramar Misiones FC vs Plaza Colonia

2-0

3-1
Sat 1, Sep-22:30 - Uruguay Segunda Division
CA Villa Teresa vs Villa Espanola

1-0

2-0
Sat 1, Sep-22:30 - Uruguay Segunda Division
Oriental vs CS Cerrito

0-1

0-1
Sat 1, Sep-03:00 - USSF Division 2 Professional League
New York Red Bulls B vs Ottawa Fury

1-0

1-0
Sat 1, Sep-03:50 - USSF Division 2 Professional League
Louisville City FC vs Charleston Battery

2-2

2-2
Sat 1, Sep-04:00 - USSF Division 2 Professional League
Toronto FC II vs Atlanta United FC II

0-1

1-2
Sat 1, Sep-23:00 - Venezuela Segunda Division
LALA FC vs Atletico Furrial

0-0

0-0
Sat 1, Sep-23:15 - Venezuela Segunda Division
Real Frontera vs Llaneros Guanare

1-1

2-1
Sat 1, Sep-23:30 - Venezuela Segunda Division
Yaracuyanos vs Atletico El Vigia

0-1

2-1
Sat 1, Sep-22:30 - Wales Premier League
Cefn Druids vs Llandudno F.C.

1-1

2-1
Sat 1, Sep-12:45 - Western Australia NPL U20
Bayswater City(U20) vs Perth Glory FC(U20)

2-0

3-1
Sat 1, Sep-08:45 - Western Australia NPL U20
ECU Joondalup(U20) vs Perth S.C(U20)

1-0

4-0
Sat 1, Sep-11:00 - Western Australia Premier League
Perth S.C vs Perth Glory FC Am

1-1

2-2
Sat 1, Sep-15:00 - Western Australia Premier League
Cockburn City vs Bayswater City

2-1

3-3
NOTICE
NOTICE: ODDS ARE SUBJECT TO FLUCTUATION AND ARE HEREBY ONLY INDICATIVE.REZILTA.COM WILL NOT BE HELD RESPONSIBLE IN ANY CASE FOR ANY INFORMATION/ FIXTURES/ RACECARD THAT HAS BEEN WRONGLY PUBLISHED ON THIS WEB SITE. YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL ODDS/ FIXTURES/ RACECARD/ RESULTS BEFORE PLACING/VALIDATING ANY BET.BETTING TIPS/RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT REZILTA.COM WILL TAKE NO RESPONSIBILITY FOR ANY LOSSES INCURRED BY YOU.ALTHOUGH EVERY POSSIBLE EFFORT IS MADE TO ENSURE THE ACCURACY OF OUR SERVICES WE ACCEPT NO RESPONSIBILITY FOR ANY KIND OF USE MADE OF ANY KIND OF DATA AND INFORMATION PROVIDED BY THIS SITE.PLEASE REMEMBER, BETTING IS UNPREDICTABLE, AND NOTHING IS GUARANTEED. ODDS AND RETURNS MAY VARY DEPENDING ON WHEN YOU'VE PUT THE BET ON.RESULTS ARE FOR INFORMATIONAL PURPOSES ONLY AND THAT YOU SHOULD CONSULT THE OFFICIAL RESULT.